Këto fotografi tregojnë përmbytjen më vdekjeprurëse që po shkatërron Kinën

para 2 dite - BalkanWeb

Reshjet rekord të ditëve të fundit po mbushin rrugët dhe stacionet e metrosë në Zhengzhou, duke lënë të paktën 25 njerëz të vdekur dhe mijëra të bllokuar. Ndërsa në pjesën tjetër të botës dominon thatësira...

Vërshimet e ujit e marrin me vete, pamjet rrëqethëse kur gruaja shpëtohet nga të rinjtë

para 3 dite - Top Channel

Provinca e Kinës qendrore, Henan është goditur nga reshje të mëdha shiu dhe përmbytje. Në Zhengzhou, një qytet me më shumë se 12 milionë njerëz të vendosur në brigjet e Lumit të Verdhë, 12 njerëz mbetën...

Vërshimet e ujit e marrin me vete, pamjet rrëqethëse kur gruaja shpëtohet nga të rinjtë

para 3 dite - Top Channel

Provinca e Kinës qendrore, Henan është goditur nga reshje të mëdha shiu dhe përmbytje. Në Zhengzhou, një qytet me më shumë se 12 milionë njerëz të vendosur në brigjet e Lumit të Verdhë, 12 njerëz mbetën...

Shkon në 25 numri i viktimave nga përmbytjet në Kinë

para 3 dite - Top Channel

Vërshimet masive në qendër të Kinës kanë shkaktuar nivele rekorde të shiut, duke lënë 25 persona të vdekur dhe mbi 100,000 të evakuuar nga shtëpitë e tyre. Dhjetëra qytete në provincën Henan, duke përfshirë...

Të paktën 25 viktima nga përmbytjet në Kinë

para 3 dite - Alsat-M

Të paktën 25 persona kanë mbetur të vdekur nga përmbytjet në tunelet hekurudhore nëntokësore në Kinën Qendrore. Qindra pasagjerë mbetën të bllokuar, ndërsa niveli i ujit për shkak të reshjeve rekord vijon...

Momente rrëqethëse në Kinë: Një grua mezi shpëtohet nga përmbytjet

para 3 dite - Telegrafi

Provinca e Kinës qendrore, Henan është goditur nga reshje të mëdha shiu dhe përmbytje, me kryeqytetin, Zhengzhou, më të goditur, me meteorologët që thonë se është goditur nga shirat më të rëndë në një...

Pamje tronditëse nga Kina, momenti kur gruan e merr uji

para 3 dite - GazetaBlic

Provinca e Kinës qendrore, Henan është goditur nga reshje të mëdha shiu dhe përmbytje, me kryeqytetin, Zhengzhou, më të goditur, me meteorologët që thonë se është goditur nga shirat më të rëndë në një...

Stuhia i merr jetën të paktën 25 personave

para 3 dite - Klan

Stuhia i merr jetën të paktën 25 personave Të paktën 25 njerëz kanë vdekur nga përmbytjet në provincën Henan të Kinës, pjesa më e madhe e tyre në një linjë metroje. Pamjet që qarkullojnë në internet tregojnë...

Pamje tronditëse nga Kina, shihni momentin kur gruan e ‘përpin’ uji, mezi shpëtohet nga përmbytjet

para 3 dite - BalkanWeb

Provinca e Kinës qendrore, Henan është goditur nga reshje të mëdha shiu dhe përmbytje, me kryeqytetin, Zhengzhou, më të goditur, me meteorologët që thonë se është goditur nga shirat më të rëndë në një...

VIDEO/ Përmbytjet në Kinë, gruaja “rrëmbehet” nga ujërat por shpëtohet

para 3 dite - NOA

Një grua është shpëtuar pasi u përfshi në një rrugë në Kinën qendrore mes përmbytjeve ekstreme. Dymbëdhjetë njerëz kanë vdekur dhe më shumë se 100,000 janë evakuuar pas reshjeve rekord. Më shumë se një...

Mrekulli! Gruaja i shpëton mbytjes nga reshjet e dendura të shiut

para 3 dite - Bota Sot

Një grua i shpëtoi mrekullisht mbytjes pasi u rrëmbye nga ujërat e vrullshme në qytetin Zhengzhou të provincës Henan në Kinë. Nga pamjet e publikuara në rrjetet sociale shihet gruaja teksa në përpjekje...

Përmbytjet në Kinë: Gruaja ‘rrëmbehet’ nga ujërat ekstreme (Video)

para 3 dite - Shekulli

Publikuar më 21.07.2021 nga Erjon Dervishi Një grua është shpëtuar pasi u përfshi në një rrugë në Kinën qendrore mes përmbytjeve ekstreme. Dymbëdhjetë njerëz kanë vdekur dhe më shumë se 100,000 janë evakuuar...

Përmbytje masive në Kinë, brenda një ore 25 të vdekur

para 3 dite - GazetaBlic

Shirat e rrëmbyeshëm kanë përfshirë provincën Henan në Kinën qendrore. Ndërsa në Europë ishin 200 të vdekur, në Kinë brenda një ore në provincë, si pasojë e vërshimeve të ujit humbën jetën 25 persona dhe...

12 persona të vdekur, mbi 10 mijë të evakuuar nga përmbytjet

para 3 dite - TV21

12 persona kanë vdekur si pasojë e përmbytjeve në qytetin Zheng-Zhou në Kinë. Ndërsa, më shumë se 10 mijë persona janë evakuuar në provincën Henan pas reshjeve rekorde të shiut. Vërshimet kane bllokuar...

Shkon në 25 numri i viktimave nga përmbytjet në Kinë

para 2 dite - Epoka e Re

Vërshimet masive në qendër të Kinës kanë shkaktuar nivele rekorde të shiut, duke lënë 25 persona të vdekur dhe mbi 100,000 të evakuuar nga shtëpitë e tyre. Dhjetëra qytete në provincën Henan, duke përfshirë...

Të paktën 25 viktima nga përmbytjet në Kinë

para 3 dite - Flaka

Të paktën 25 persona kanë mbetur të vdekur nga përmbytjet në tunelet hekurudhore nëntokësore në Kinën Qendrore. Qindra pasagjerë mbetën të bllokuar, ndërsa niveli i ujit për shkak të reshjeve rekord vijon...

Shkon në 25 numri i viktimave nga përmbytjet në Kinë

para 3 dite - Arbresh

Vërshimet masive në qendër të Kinës kanë shkaktuar nivele rekorde të shiut, duke lënë 25 persona të vdekur dhe mbi 100,000 të evakuuar nga shtëpitë e tyre. Dhjetëra qytete në provincën Henan, duke përfshirë...

Të paktën 25 viktima nga përmbytjet në Kinë

para 3 dite - Lajm

Të paktën 25 persona kanë mbetur të vdekur nga përmbytjet në tunelet hekurudhore nëntokësore në Kinën Qendrore. Qindra pasagjerë mbetën të bllokuar, ndërsa niveli i ujit për shkak të reshjeve rekord vijon...

Video: Goditje të mëdha përmbytjesh në Kinën qendrore

para 3 dite - Alsat-M

Përmbytjet e mëdha goditën zonat e Kinës qendrore të martën pas shirave të pazakontë të rëndë, me sistemin e metrosë në qytetin e Zhengzhou të dëmtuar dhe disa lagje të qytetit u fundosën nën 1 metër ujë.

Njëzetepesë persona të vdekur nga vërshimet në Kinë

para 3 dite - Bota Sot

Vërshimet masive në qendër të Kinës kanë shkaktuar nivele rekorde të shiut, duke lënë 25 persona të vdekur dhe mbi 100,000 të evakuuar nga shtëpitë e tyre. Dhjetëra qytete në provincën Henan, duke përfshirë...

(VIDEO) Kur kërkon të bësh të fortin, por e pëson / Shikoni se si gruaja rrëmbehet nga uji, teksa përpiqet të kalojë rrugën

para 3 dite - FaxWeb

Një grua i shpëtoi mrekullisht mbytjes pasi u rrëmbye nga ujërat e vrullshme në qytetin Zhengzhou të provincës Henan në Kinë. Nga pamjet e publikuara në rrjetet sociale shihet gruaja teksa në përpjekje...

Mrekulli: Gruaja i shpëton mbytjes nga reshjet e dendura të shiut

para 3 dite - Bota Press

Një grua i shpëtoi mrekullisht mbytjes pasi u rrëmbye nga ujërat e vrullshme në qytetin Zhengzhou të provincës Henan në Kinë. Nga pamjet e publikuara në rrjetet sociale shihet gruaja teksa në përpjekje...

Pasagjerët të ngujuar në trenin e mbushur me ujë, pamje të tmerrshme pas reshjeve ‘më të mëdha në 1.000 vjet’ në një rajon në Kinë

para 3 dite - BalkanWeb

Të paktën 18 njerëz kanë vdekur pasi shirat e rrëmbyeshëm përmbytën qytete në qytete qendrore të Kinës, duke bllokuar njerëzit në një sistem metro të përmbytur në ujë deri në qafat e tyre. Sipas medieve...

Pasagjerët të ngujuar në trenin e mbushur me ujë dhe jo vetëm – pamje të tmerrshme pas reshjeve ‘më të mëdha në 1.000 vjet’ në një rajon në Kinë

para 3 dite - Telegrafi

Të paktën 18 njerëz kanë vdekur pasi shirat e rrëmbyeshëm përmbytën qytete në qytete qendrore të Kinës – duke bllokuar njerëzit në një sistem metro të përmbytur në ujë deri në qafat e tyre. Sipas medieve...

Dymbëdhjetë persona të vdekur nga vërshimet në Kinë

para 3 dite - Koha.net

Vërshimet masive në qendër të Kinës kanë shkaktuar nivele rekorde të shiut, duke lënë 12 persona të vdekur dhe mbi 100.000 të evakuuar nga shtëpitë e tyre. Dhjetëra qytete në provincën Henan, duke përfshirë...

Përmbytjet në Kinë kanë lënë të vdekur 12 persona – 100 mijë njerëz janë evakuuar nga shtëpitë e tyre

para 3 dite - Zhurnal

Përmbytjet masive në Kinën qendrore të shkaktuara nga reshjet rekorde, kanë lënë të vdekur 12 persona; ndërkohë, më shumë se 100 mijë njerëz janë evakuuar nga shtëpitë e tyre. Sipas BBC, përcjell Telegrafi,...

Pas Europës Perëndimore, përmbytet Kina! 12 të vdekur dhe mijëra persona të evakuuar

para 3 dite - Vizion Plus

Rreth 12 persona kanë humbur jetën nga përmbytjet masive në Kinën qendrore, të shkaktuara nga reshjet  e shiut. Ndërkohë, më shumë se 100 mijë njerëz janë evakuuar nga shtëpitë e tyre. Disa qytete në provincën...

Përmbytjet në Kinë kanë lënë të vdekur 12 persona – 100 mijë njerëz janë evakuuar nga shtëpitë e tyre

para 3 dite - Telegrafi

Përmbytjet masive në Kinën qendrore të shkaktuara nga reshjet rekorde, kanë lënë të vdekur 12 persona; ndërkohë, më shumë se 100 mijë njerëz janë evakuuar nga shtëpitë e tyre. Sipas BBC, përcjell Telegrafi,...

Përmbytje në Kinë/ Dhjetëra qytete të bllokuara, qindra të zhdukur

para 3 dite - Indeks online

Shirat e rrëmbyer dhe stuhitë kanë goditur rëndë orët e fundit Kinën Qendrore, duke detyruar mijëra vetë të braktisin shtëpitë, ndërsa stacionet e metrove dhe rrugët tashmë janë përmbytur. Më shumë se...

Dymbëdhjetë persona të vdekur nga vërshimet në Kinë

para 3 dite - Evropa e Lirë

Vërshimet masive në qendër të Kinës kanë shkaktuar nivele rekorde të shiut, duke lënë 12 persona të vdekur dhe mbi 100,000 të evakuuar nga shtëpitë e tyre. Dhjetëra qytete në provincën Henan, duke përfshirë...

Përmbytje masive në Kinë, 12 viktima dhe mbi 100 mijë banorë të evakuuar

para 3 dite - Klan

Përmbytje masive në Kinë, 12 viktima dhe mbi 100 mijë banorë të evakuuar Kina është përfshirë nga një mot i pazakontë. Reshjet rekord kanë shkaktuar 12 viktima dhe me shumë se 100 mijë qytetarë janë evakuuar...

Shkon në 25 numri i viktimave nga përmbytjet në Kinë, 100 mijë banorë evakuohen nga Zhengzhou

para 3 dite - Dosja.al

Permbytjet ne Kine 21 Korrik, 2021 14:18 KINË – Të paktën 25 njerëz kanë vdekur në provincën qendrore të Kinës të goditur nga përmbytjet, dhjetëra prej tyre në një linjë metroje që ishte zhytur nga ato...

Video/ Pas Gjermanisë, përmbytje në Kinë, 12 të vdekur dhe mbi 10 mijë të evakuar

para 3 dite - Top Channel

Shira të rrëmbyeshëm kanë shkaktuar përmbytje në disa zona të Kinës qëndrore duke detyruar njerëzit të largohen nga shtëpitë e tyre. Më shumë se 10 mijë persona në provincën Henan janë evakuar pas shirave...

Pamje: 12 viktima të vërshimeve në Kinë, treni mbushet me ujë

para 3 dite - Gazeta Express

Vërshimet masive në pjesën qendrore të Kinës, të cilat u shkaktuan nga reshjet rekorde, kanë lënë 12 të vdekur dhe mbi 100.000 të zhvendosur nga shtëpitë e tyre. Nga vërshimet janë prekur mbi dhjetë qytete...

Pas Gjermanisë, përmbytje në Kinë, 12 të vdekur dhe mbi 10 mijë të evakuar

para 3 dite - RTK

Shira të rrëmbyeshëm kanë shkaktuar përmbytje në disa zona të Kinës qëndrore duke detyruar njerëzit të largohen nga shtëpitë e tyre. Më shumë se 10 mijë persona në provincën Henan janë evakuar pas shirave...

Përmbytje në Kinë, 12 të vdekur dhe mbi 10 mijë të evakuar

para 3 dite - Alsat-M

Shira të rrëmbyeshëm kanë shkaktuar përmbytje në disa zona të Kinës qendrore duke detyruar njerëzit të largohen nga shtëpitë e tyre. Më shumë se 10 mijë persona në provincën Henan janë evakuuar pas shirave...

Pas Gjermanisë, përmbytje në Kinë, 12 të vdekur dhe mbi 10 mijë të evakuar

para 3 dite - Aktuale

Shira të rrëmbyeshëm kanë shkaktuar përmbytje në disa zona të Kinës qëndrore duke detyruar njerëzit të largohen nga shtëpitë e tyre. Më shumë se 10 mijë persona në provincën Henan janë evakuar pas shirave...

Përmbytjet në Kinë, shkon në 12 numri i viktimave, pamje dramatike nga “masakra natyrore”

para 3 dite - BalkanWeb

Shirat e rrëmbyeshëm kanë shkaktuar përmbytje të mëdha në Kinën Qendrore. BBC shkruan se si pasojë e përmbytjeve në Provincën Henan deri më tani 12 njerëz kanë ndërruar jetë, ndërsa mijëra të tjerë janë...

12 të vdekur dhe mijëra të evakuuar nga përmbytjet në Kinë

para 3 dite - GazetaBlic

Përmbytjet masive në Kinën qendrore të shkaktuara nga reshjet kanë lënë 12 të vdekur dhe më shumë se 100,000 njerëz janë evakuuar nga shtëpitë e tyre. Shumë qytete në provincën Henan, përfshirë kryeqytetin...

12 të vdekur dhe mijëra të evakuuar nga përmbytjet në Kinë

para 3 dite - Indeks online

Përmbytjet masive në Kinën qendrore të shkaktuara nga reshjet kanë lënë 12 të vdekur dhe më shumë se 100,000 njerëz janë evakuuar nga shtëpitë e tyre. Shumë qytete në provincën Henan, përfshirë kryeqytetin...

Përmbytjet në Kinë, shkon në 12 numri i viktimave, pamje dramatike (VIDEO)

para 3 dite - Mapo

Shirat e rrëmbyeshëm kanë shkaktuar përmbytje të mëdha në Kinën Qendrore. BBC shkruan se si pasojë e përmbytjeve në Provincën Henan deri më tani 12 njerëz kanë ndërruar jetë, ndërsa mijëra të tjerë janë...

Pas Gjermanisë përmbytje në Kinë, 12 të vdekur dhe mbi 10 mijë të evakuar

para 3 dite - Zeri

Shira të rrëmbyeshëm kanë shkaktuar përmbytje në disa zona të Kinës qëndrore duke detyruar njerëzit të largohen nga shtëpitë e tyre. Më shumë se 10 mijë persona në provincën Henan janë evakuar pas shirave...

Përmbytjet në Kinë, shkon në 12 numri i viktimave, pamje dramatike nga “masakra natyrore”

para 3 dite - Bota Sot

Shirat e rrëmbyeshëm kanë shkaktuar përmbytje të mëdha në Kinën Qendrore. BBC shkruan se si pasojë e përmbytjeve në Provincën Henan deri më tani 12 njerëz kanë ndërruar jetë, ndërsa mijëra të tjerë janë...

Përmbytjet nuk kursejnë as Kinën, 12 perosna humbin jetën, banorët: Isha i frikësuar, kjo është e tmerrshme

para 3 dite - Dosja.al

Permbytjet ne Kine 21 Korrik, 2021 10:35 KINË- Shira të shumtë janë rënë ditët e fundit edhe në Kinë. Tha Guardian shkruan se nga shirat e shumtë, të paktën 12 persona kanë humbur jetën, ndërkohë që shumë...

VIDEO| Pamje dramatike nga përmbytjet në Kinë

para 3 dite - Gazeta Metro

Shirat e rrëmbyeshëm kanë shkaktuar përmbytje të mëdha në Kinën Qendrore. BBC shkruan se si pasojë e përmbytjeve në Provincën Henan deri më tani 12 njerëz kanë ndërruar jetë, ndërsa mijëra të tjerë janë...

12 të vdekur dhe mijëra të evakuuar nga përmbytjet në Kinë

para 3 dite - Infokusi

Përmbytjet masive në Kinën qendrore të shkaktuara nga reshjet kanë lënë 12 të vdekur dhe më shumë se 100,000 njerëz janë evakuuar nga shtëpitë e tyre. Shumë qytete në provincën Henan, përfshirë kryeqytetin...

Përmbytje në Kinë, dhjetëra qytete të bllokuara, qindra të zhdukur

para 3 dite - Gazeta Metro

Shirat e rrëmbyer dhe stuhitë kanë goditur rëndë orët e fundit Kinën Qendrore, duke detyruar mijëra vetë të braktisin shtëpitë, ndërsa stacionet e metrove dhe rrugët tashmë janë përmbytur. Më shumë se...

12 persona kanë humbur jetën dhe mbi 10 mijë të tjerë evakuohen nga përmbytjet e mëdha në Kinë/ Bllokohen rrugët dhe stacionet hekurudhore

para 3 dite - Java News

Shiu i rrëmbyeshëm ka shkaktuar përmbytje të mëdha në pjesë të Kinës qendrore, duke i detyruar njerëzit të largohen nga shtëpitë e tyre. Më shumë se 10,000 njerëz në provincën Henan janë evakuuar. Autoritetet...

Përmbytje në Kinë, 12 të vdekur dhe mbi 10 mijë të evakuar

para 3 dite - ATV Live

Shira të rrëmbyeshëm kanë shkaktuar përmbytje në disa zona të Kinës qendrore duke detyruar njerëzit të largohen nga shtëpitë e tyre. Më shumë se 10 mijë persona në provincën Henan janë evakuar pas shirave...

Përmbytje në Kinë, 12 të vdekur dhe mbi 10 mijë të evakuar

para 3 dite - KosovaPress

Shira të rrëmbyeshëm kanë shkaktuar përmbytje në disa zona të Kinës qendrore duke detyruar njerëzit të largohen nga shtëpitë e tyre. Më shumë se 10 mijë persona në provincën Henan janë evakuar pas shirave...

12 viktima të vërshimeve në Kinë, shihni momentin kur treni mbushet me ujë

para 3 dite - Periskopi

Vërshimet masive në pjesën qendrore të Kinës, të cilat u shkaktuan nga reshjet rekorde, kanë lënë 12 të vdekur dhe mbi 100.000 të zhvendosur nga shtëpitë e tyre. Nga vërshimet janë prekur mbi dhjetë qytete...

12 të vdekur dhe mijëra të evakuuar nga përmbytjet në Kinë

para 3 dite - Arbresh

Përmbytjet masive në Kinën qendrore të shkaktuara nga reshjet kanë lënë 12 të vdekur dhe më shumë se 100,000 njerëz janë evakuuar nga shtëpitë e tyre. Shumë qytete në provincën Henan, përfshirë kryeqytetin...

12 të vdekur dhe mijëra të evakuuar nga përmbytjet në Kinë

para 3 dite - Ekonomia Online

Përmbytjet masive në Kinën qendrore të shkaktuara nga reshjet kanë lënë 12 të vdekur dhe më shumë se 100,000 njerëz janë evakuuar nga shtëpitë e tyre. Shumë qytete në provincën Henan, përfshirë kryeqytetin...

Pas Europës Perëndimore, përmbytet Kina! 12 persona humbin jetën, 100 mijë qytetarë evakuohen, diga rrezikon shembjen

para 3 dite - Dosja.al

Permbytje ne Kine 21 Korrik, 2021 7:47 KINË – Pas përmbytjeve që morën jetë njerëzish dhe zhdukje në Europën Perëndimore, tashmë situata po përsëritet në Kinë. Shiu i rrëmbyeshëm ka shkaktuar përmbytje...

Përmbytje të mëdha në Kinë – Njerëzit bllokohen në metro

para 3 dite - RTK

Pas shirave të pazakontë të rëndë, përmbytjet e mëdha goditën Kinën qendrore dhe shkaktuan probleme në metronë e qyteti, Zhengzhou. Tempulli Shaolin, i njohur për mësimin e arteve marciale të murgjve budistë,...

VIDEO/ Makina që notojnë mbi ujë dhe njerëz të bllokuar në metro, pamje dramatike nga përmbytjet në Kinë

para 4 dite - BalkanWeb

Moti i keq i cili pas Europës Perëndimore përfshiu edhe kontinentin aziatik ka shkaktuar dhjetra të vdekur. Rrugët dhe stacionet e metrove janë zhytur në të gjithë provincën Henan të Kinës duke detyruar...

Në Kinë është “traditë”, rrugë e lagje nën pushtetin e ujit

para 4 dite - Albeu

Përmbytje të mëdha kanë shkaktuar reshjet e shiut në Kinën qendrore. Mediat e huaja bëjnë me dije se rrugët dhe stacionet e metrosë në të gjithë provincën Henan të Kinës janë përmbytur. Ndërkohë ende nuk...

Përmbytjet të mëdha në Kinë – Njerëzit bllokohen në metro, veturat i bartë uji

para 4 dite - Telegrafi

Pas shirave të pazakontë të rëndë, përmbytjet e mëdha goditën Kinën qendrore dhe shkaktuan probleme në metronë e qyteti, Zhengzhou. Tempulli Shaolin, i njohur për mësimin e arteve marciale të murgjve budistë,...

Përmbytje të mëdha në Kinë – Njerëzit bllokohen në metro, veturat i bartë uji

para 4 dite - Infokusi

Pas shirave të pazakontë të rëndë, përmbytjet e mëdha goditën Kinën qendrore dhe shkaktuan probleme në metronë e qyteti, Zhengzhou. Tempulli Shaolin, i njohur për mësimin e arteve marciale të murgjve budistë,...

Dalin të tjera pamje të frikshme nga përmbytjet në Kinë / Shikoni se si treni mbushet me ujë, operacion për shpëtimin e udhëtarëve (VIDEO)

para 3 dite - FaxWeb

Ekipet e shpëtimit në Kinë kanë ndërmarrë një operacion për shpëtimin e pasagjerëve të një treni pasi niveli i ujit brenda tij ka arritur deri në bel. Pasagjerët po udhëtonin në Zhengzhou, në provincën...

Reshjet e dendura shkaktojnë përmbytje në Kinë

para 4 dite - Koha.net

Përmbytjet e mëdha kanë goditur Kinën qendrore pas reshjeve të jashtëzakonshme të shiut, ku sistemi i metrosë në qytetin Zhengzhou është përmbytur nga uji. Vetëm në veri, tempulli i famshëm Shaolin i njohur...

Përmbytje të mëdha në Kinë – Njerëzit bllokohen në metro, veturat i bartë uji

para 4 dite - Epoka e Re

Pas shirave të pazakontë të rëndë, përmbytjet e mëdha goditën Kinën qendrore dhe shkaktuan probleme në metronë e qyteti, Zhengzhou. Tempulli Shaolin, i njohur për mësimin e arteve marciale të murgjve budistë,...

Përmbytje të mëdha në Kinë – Njerëzit bllokohen në metro, veturat i bartë uji

para 4 dite - Arbresh

Pas shirave të pazakontë të rëndë, përmbytjet e mëdha goditën Kinën qendrore dhe shkaktuan probleme në metronë e qyteti, Zhengzhou. Tempulli Shaolin, i njohur për mësimin e arteve marciale të murgjve budistë,...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK