Vazhdon rritja e rasteve të reja me Covid-19 në Francë, shkak varianti Delta dhe të pavaksinuarit

para 2 dite - Top Channel

Varianti Delta i coronavirusit është tani më dominanti që qarkullon në Francë, tha të mërkurën kryeministri, Jean Castex, duke shtuar se 96 për qind e rasteve të raportuara një ditë më parë ishin midis...

OBSH: Delta do të bëhet dominuese brenda muajsh

para 2 dite - NOA

Varianti Delta i koronavirusit pritet të bëhet dominues gjatë muajve të ardhshëm, tha të mërkurën Organizata Botërore e Shëndetësisë. Delta, variant më ngjitës, i zbuluar për herë të parë në Indi, është...

Franca regjistron rritje të rasteve me coronavirus shkaku i të pavaksinuarve

para 3 dite - Telegrafi

Varianti Delta i coronavirusit është tani më dominanti që qarkullon në Francë, tha të mërkurën kryeministri, Jean Castex, duke shtuar se 96 për qind e rasteve të raportuara një ditë më parë ishin midis...

Franca regjistron rritje të rasteve me coronavirus shkaku i të pavaksinuarve

para 3 dite - Zhurnal

Varianti Delta i coronavirusit është tani më dominanti që qarkullon në Francë, tha të mërkurën kryeministri, Jean Castex, duke shtuar se 96 për qind e rasteve të raportuara një ditë më parë ishin midis...

Franca regjistron rritje të rasteve me coronavirus shkaku i të pavaksinuarv

para 3 dite - RTK

Varianti Delta i coronavirusit është tani më dominanti që qarkullon në Francë, tha të mërkurën kryeministri, Jean Castex, duke shtuar se 96 për qind e rasteve të raportuara një ditë më parë ishin midis...

Regjistrohet rritje e rasteve me COVID-19 shkaku i të pavaksinuarve në Francë

para 3 dite - Bota Sot

Varianti Delta i coronavirusit është tani më dominanti që qarkullon në Francë, tha të mërkurën kryeministri, Jean Castex, duke shtuar se 96 për qind e rasteve të raportuara një ditë më parë ishin midis...

Franca goditet nga vala e katërt e koronavirusit

para 3 dite - Klan Kosova

Franca është përfshirë nga vala e katërt e COVID-19, është shprehur të mërkurën kryeministri i këtij shteti, Jean Castex. Castex ka thënë se 18,181 rastet e reja të regjistruara në 24 orët e fundit, deri...

OBSH paralajmëron: Varianti Delta do të bëhet dominues gjatë muajve të ardhshëm

para 3 dite - Shenja

Varianti Delta i koronavirusit pritet të bëhet dominues gjatë muajve të ardhshëm, tha të mërkurën Organizata Botërore e Shëndetësisë. Delta – variant më ngjitës, i zbuluar për herë të parë në Indi – është...

OBSH: Delta do të bëhet dominuese brenda muajsh

para 3 dite - Alsat-M

Varianti Delta i koronavirusit pritet të bëhet dominues gjatë muajve të ardhshëm, tha të mërkurën Organizata Botërore e Shëndetësisë. Delta – variant më ngjitës, i zbuluar për herë të parë në Indi – është...

OBSH: Varianti Delta do të bëhet dominues gjatë muajve të ardhshëm

para 3 dite - Zhurnal

Varianti Delta i koronavirusit pritet të bëhet dominues gjatë muajve të ardhshëm, tha të mërkurën Organizata Botërore e Shëndetësisë. Delta – variant më ngjitës, i zbuluar për herë të parë në Indi – është...

OBSH-ja: Delta do të bëhet dominuese brenda muajsh

para 3 dite - Zeri

Varianti Delta i koronavirusit pritet të bëhet dominues gjatë muajve të ardhshëm, tha të mërkurën Organizata Botërore e Shëndetësisë. Delta – variant më ngjitës, i zbuluar për herë të parë në Indi – është...

OBSH: Delta do të bëhet dominuese brenda muajsh

para 3 dite - Tetova1

Varianti Delta i koronavirusit pritet të bëhet dominues gjatë muajve të ardhshëm, tha të mërkurën Organizata Botërore e Shëndetësisë. Delta – variant më ngjitës, i zbuluar për herë të parë në Indi – është...

OBSH: Delta do të bëhet dominuese brenda muajsh

para 3 dite - Aktuale

Varianti Delta i koronavirusit pritet të bëhet dominues gjatë muajve të ardhshëm, tha të mërkurën Organizata Botërore e Shëndetësisë. Delta – variant më ngjitës, i zbuluar për herë të parë në Indi – është...

OBSH paralajmëron: Varianti Delta do të bëhet dominues gjatë muajve të ardhshëm

para 3 dite - BalkanWeb

Varianti Delta i koronavirusit pritet të bëhet dominues gjatë muajve të ardhshëm, tha të mërkurën Organizata Botërore e Shëndetësisë. Delta – variant më ngjitës, i zbuluar për herë të parë në Indi – është...

Rriten infektimet me Covid në botë, afro 100 mijë raste më shumë se një ditë më parë

para 3 dite - Bota Sot

Një valë e re e përhapjes së koronavirusit duket se ka përfshirë shumë vende në mbarë botën, ku në 24 orët e fundit u shënuan gati 100 mijë infektime më shumë krahasuar me një ditë më parë. Në Europë,...

OBSH: Delta do të bëhet dominuese brenda muajsh

para 3 dite - Top Channel

Varianti Delta i koronavirusit pritet të bëhet dominues gjatë muajve të ardhshëm, tha të mërkurën Organizata Botërore e Shëndetësisë. Delta – variant më ngjitës, i zbuluar për herë të parë në Indi – është...

OBSh: Delta do të bëhet dominuese brenda muajsh

para 3 dite - RTK

Varianti Delta i koronavirusit pritet të bëhet dominues gjatë muajve të ardhshëm, tha të mërkurën Organizata Botërore e Shëndetësisë. Delta – variant më ngjitës, i zbuluar për herë të parë në Indi – është...

Paralajmëron OBSH-ja: Delta do të bëhet dominuese brenda muajsh

para 3 dite - RTK

Varianti Delta i koronavirusit pritet të bëhet dominues gjatë muajve të ardhshëm, tha të mërkurën Organizata Botërore e Shëndetësisë. Delta – variant më ngjitës, i zbuluar për herë të parë në Indi – është...

OBSH: Varianti “Delta” i COVID-19 do të bëhet dominuese brenda muajsh

para 3 dite - Portalb

Varianti Delta i koronavirusit pritet të bëhet dominues gjatë muajve të ardhshëm, tha të mërkurën Organizata Botërore e Shëndetësisë. Delta – variant më ngjitës, i zbuluar për herë të parë në Indi – është...

OBSH: Varianti Delta mbizotërues në muajt e ardhshëm

para 3 dite - Lexo

OBSH parashikon që varianti Delta, tashmë shkaku i më shumë se tre të katërtave të rasteve të reja me COVID-19 në shumë vende të mëdha, do të jetë mbizotërues në muajt e ardhshëm. “Ky variant, i zbuluar...

OBSH: Delta do të bëhet dominuese brenda muajsh

para 3 dite - Albeu

Varianti Delta i koronavirusit pritet të bëhet dominues gjatë muajve të ardhshëm, tha të mërkurën Organizata Botërore e Shëndetësisë. Delta – variant më ngjitës, i zbuluar për herë të parë në Indi – është...

OBSH-ja: “Delta” do të bëhet dominuese brenda disa muajve

para 3 dite - Zeri

Varianti "Delta" i koronavirusit pritet të bëhet dominues gjatë muajve të ardhshëm, tha të mërkurën Organizata Botërore e Shëndetësisë. "Delta" - variant më ngjitës, i zbuluar për herë të parë në Indi...

OBSH: Delta do të bëhet dominuese brenda muajsh

para 3 dite - Kallxo

Varianti Delta i koronavirusit pritet të bëhet dominues gjatë muajve të ardhshëm, tha të mërkurën Organizata Botërore e Shëndetësisë. Delta – variant më ngjitës, i zbuluar për herë të parë në Indi – është...

Rriten infektimet me Covid në botë

para 3 dite - Alsat-M

Një valë e re e përhapjes së koronavirusit duket se ka përfshirë shumë vende në mbarë botën, ku në 24 orët e fundit u shënuan gati 100 mijë infektime më shumë krahasuar me një ditë më parë. Në Europë,...

OBSH: Varianti Delta do të bëhet dominues gjatë muajve të ardhshëm

para 3 dite - Daily News

Varianti Delta i koronavirusit pritet të bëhet dominues gjatë muajve të ardhshëm, tha të mërkurën Organizata Botërore e Shëndetësisë. Delta – variant më ngjitës, i zbuluar për herë të parë në Indi – është...

Paralajmëron OBSH-ja: Delta do të bëhet dominuese brenda muajsh

para 3 dite - Indeks online

Varianti Delta i koronavirusit pritet të bëhet dominues gjatë muajve të ardhshëm, tha të mërkurën Organizata Botërore e Shëndetësisë. Delta – variant më ngjitës, i zbuluar për herë të parë në Indi – është...

OBSH: Varianti Delta do të bëhet dominues gjatë muajve të ardhshëm

para 3 dite - InFokus

Varianti Delta i koronavirusit pritet të bëhet dominues gjatë muajve të ardhshëm, tha të mërkurën Organizata Botërore e Shëndetësisë. Delta – variant më ngjitës, i zbuluar për herë të parë në Indi – është...

OBSH: Delta do të bëhet dominuese brenda muajsh

para 3 dite - Evropa e Lirë

Varianti Delta i koronavirusit pritet të bëhet dominues gjatë muajve të ardhshëm, tha të mërkurën Organizata Botërore e Shëndetësisë. Delta - variant më ngjitës, i zbuluar për herë të parë në Indi - është...

Paralajmëron OBSH-ja: Delta do të bëhet dominuese brenda muajsh

para 3 dite - GazetaBlic

Varianti Delta i koronavirusit pritet të bëhet dominues gjatë muajve të ardhshëm, tha të mërkurën Organizata Botërore e Shëndetësisë. Delta – variant më ngjitës, i zbuluar për herë të parë në Indi – është...

OBSH: Delta do të bëhet dominuese brenda muajsh

para 3 dite - Shekulli

Publikuar më 21.07.2021 nga Erjon Dervishi Varianti Delta i koronavirusit pritet të bëhet dominues gjatë muajve të ardhshëm, tha të mërkurën Organizata Botërore e Shëndetësisë. Delta – variant më ngjitës,...

OBSH: Varianti Delta do të bëhet dominues gjatë muajve të ardhshëm

para 3 dite - Argument

Varianti Delta i koronavirusit pritet të bëhet dominues gjatë muajve të ardhshëm, tha të mërkurën Organizata Botërore e Shëndetësisë. Delta – variant më ngjitës, i zbuluar për herë të parë në Indi – është...

Paralajmëron OBSH-ja: Delta do të bëhet dominuese brenda muajsh

para 3 dite - Tetova Sot

Varianti Delta i koronavirusit pritet të bëhet dominues gjatë muajve të ardhshëm, tha të mërkurën Organizata Botërore e Shëndetësisë. Delta – variant më ngjitës, i zbuluar për herë të parë në Indi – është...

Franca goditet nga vala e katërt e koronavirusit

para 3 dite - RTK

Sipas të dhënave, në 24 orët e fundit në Francë u regjistruan 18 mijë raste të reja me koronavirus. “Franca është goditur nga vala e katërt e infeksionit nga koronavirusi që këtë herë është më e shpejtë...

OBSH: Delta do të bëhet dominuese brenda muajsh

para 3 dite - Infokusi

Varianti Delta i koronavirusit pritet të bëhet dominues gjatë muajve të ardhshëm, tha të mërkurën Organizata Botërore e Shëndetësisë. Delta – variant më ngjitës, i zbuluar për herë të parë në Indi – është...

OBSH: Delta do të bëhet dominuese brenda muajsh

para 3 dite - Tetova Sot

Varianti Delta i koronavirusit pritet të bëhet dominues gjatë muajve të ardhshëm, tha të mërkurën Organizata Botërore e Shëndetësisë. Delta – variant më ngjitës, i zbuluar për herë të parë në Indi – është...

Rriten infektimet me Covid në botë

para 3 dite - RTK

Një valë e re e përhapjes së koronavirusit duket se ka përfshirë shumë vende në mbarë botën, ku në 24 orët e fundit u shënuan gati 100 mijë infektime më shumë krahasuar me një ditë më parë. Në Europë,...

Rriten infektimet me Covid në botë

para 3 dite - Klan

Rriten infektimet me Covid në botë Afro 100 mijë raste me shume se një ditë më parë Një valë e re e përhapjes së koronavirusit duket se ka përfshirë shumë vende në mbarë botën, ku në 24 orët e fundit u...

Rriten infektimet me Covid- 19 në botë

para 3 dite - GazetaBlic

Një valë e re e përhapjes së koronavirusit duket se ka përfshirë shumë vende në mbarë botën, ku në 24 orët e fundit u shënuan gati 100 mijë infektime më shumë krahasuar me një ditë më parë. Në Europë,...

OBSH: Delta do të bëhet dominuese brenda muajsh

para 3 dite - Lajm

Varianti Delta i koronavirusit pritet të bëhet dominues gjatë muajve të ardhshëm, tha të mërkurën Organizata Botërore e Shëndetësisë. Delta – variant më ngjitës, i zbuluar për herë të parë në Indi – është...

Paralajmëron OBSH: Delta do të bëhet dominuese brenda muajsh

para 3 dite - Lajmi.net

Delta – variant më ngjitës, i zbuluar për herë të parë në Indi – është regjistruar tashmë në 124 territore, 13 më shumë se javën e kaluar, tha OBSH-ja në raportin javor epidemiologjik. “Pritet që Delta...

OBSH: Delta do të bëhet dominuese brenda muajsh

para 3 dite - Lexo

Varianti Delta i koronavirusit pritet të bëhet dominues gjatë muajve të ardhshëm, tha të mërkurën Organizata Botërore e Shëndetësisë. Delta – variant më ngjitës, i zbuluar për herë të parë në Indi – është...

OBSh-ja: Delta do të bëhet dominuese brenda muajsh

para 3 dite - Ekonomia Online

Varianti Delta i koronavirusit pritet të bëhet dominues gjatë muajve të ardhshëm, tha të mërkurën Organizata Botërore e Shëndetësisë. Delta – variant më ngjitës, i zbuluar për herë të parë në Indi – është...

Paralajmëron OBSH-ja: Delta do të bëhet dominuese brenda muajsh

para 3 dite - Infokusi

Varianti Delta i koronavirusit pritet të bëhet dominues gjatë muajve të ardhshëm, tha të mërkurën Organizata Botërore e Shëndetësisë. Delta – variant më ngjitës, i zbuluar për herë të parë në Indi – është...

OBSH: Delta do të bëhet dominuese brenda muajsh

para 3 dite - Bota Press

Varianti Delta i koronavirusit pritet të bëhet dominues gjatë muajve të ardhshëm, tha të mërkurën Organizata Botërore e Shëndetësisë. Delta – variant më ngjitës, i zbuluar për herë të parë në Indi – është...

OBSh: Delta do të bëhet dominuese brenda muajsh

para 3 dite - Periskopi

Varianti Delta i koronavirusit pritet të bëhet dominues gjatë muajve të ardhshëm, tha të mërkurën Organizata Botërore e Shëndetësisë. Delta – variant më ngjitës, i zbuluar për herë të parë në Indi – është...

Rriten infektimet me Covid në botë

para 3 dite - Infokusi

Një valë e re e përhapjes së koronavirusit duket se ka përfshirë shumë vende në mbarë botën, ku në 24 orët e fundit u shënuan gati 100 mijë infektime më shumë krahasuar me një ditë më parë. Në Europë,...

OBSh: Delta do të bëhet dominuese brenda muajsh

para 3 dite - Epoka e Re

Varianti Delta i koronavirusit pritet të bëhet dominues gjatë muajve të ardhshëm, kanë thënë të mërkurën Organizata Botërore e Shëndetësisë. Delta – variant më ngjitës, i zbuluar për herë të parë në Indi...

Paralajmëron OBSH-ja: Delta do të bëhet dominuese brenda muajsh

para 3 dite - Bota Press

Botapress 21 Korrik – Varianti Delta i koronavirusit pritet të bëhet dominues gjatë muajve të ardhshëm, tha të mërkurën Organizata Botërore e Shëndetësisë. Delta – variant më ngjitës, i zbuluar për herë...

Paralajmëron OBSH-ja: Delta do të bëhet dominuese brenda muajsh

para 3 dite - Informatat

Varianti Delta i koronavirusit pritet të bëhet dominues gjatë muajve të ardhshëm, tha të mërkurën Organizata Botërore e Shëndetësisë. Delta – variant më ngjitës, i zbuluar për herë të parë në Indi – është...

OBSH: Delta do të bëhet dominuese brenda muajsh

para 3 dite - ATV Live

Varianti Delta i koronavirusit pritet të bëhet dominues gjatë muajve të ardhshëm, tha të mërkurën Organizata Botërore e Shëndetësisë. Delta – variant më ngjitës, i zbuluar për herë të parë në Indi – është...

Rriten infektimet me Covid-19 në botë

para 3 dite - Bota Press

Një valë e re e përhapjes së koronavirusit duket se ka përfshirë shumë vende në mbarë botën, ku në 24 orët e fundit u shënuan gati 100 mijë infektime më shumë krahasuar me një ditë më parë. Në Europë,...

Rriten infektimet me Covid në botë

para 3 dite - Informatat

Një valë e re e përhapjes së koronavirusit duket se ka përfshirë shumë vende në mbarë botën, ku në 24 orët e fundit u shënuan gati 100 mijë infektime më shumë krahasuar me një ditë më parë. Në Europë,...

Rriten infektimet me Covid në botë

para 3 dite - Epoka e Re

Një valë e re e përhapjes së koronavirusit duket se ka përfshirë shumë vende në mbarë botën, ku në 24 orët e fundit janë shënuar gati 100 mijë infektime më shumë krahasuar me një ditë më parë. Në Evropë,...

A po vjen një valë e katërt e Covid-19 në Evropë? Rriten me 150% rastet e reja në Francë, dhjetra të vdekur në Itali, ‘Delta’ po bën namin dhe në Gjermani

para 3 dite - FaxWeb

Mutacioni indian i COVID-19 ka rritur ritmet dhe numrat e infektimeve në mbarë botën, veçanërisht në Europë. Kjo ka bërë që qeveri të ndryshme të ngrenë alarmin për valën e katërt të koronavirusit. Por,...

Delta/ Franca goditet nga vala e katërt e virusit, rriten me 150% të infektuarit

para 3 dite - Java News

“Franca është goditur nga vala e katërt e infeksionit nga koronavirusi që këtë herë është më e shpejtë dhe më infektuese se gjithë të tjerat”. Kjo është deklarata e zëdhënësit të qeverisë Gabriel Attal...

E përfshirë nga protestat masive, zyrtari i qeverisë jep lajmin: Franca është goditur nga vala e katërt e Covid-19

para 4 dite - BalkanWeb

Teksa orej ditës është përshirë nga protesta masive kundër rregullave anti-Covid, zyrtari i qeverisë franceze Gabriel Attal në një deklaratë është shprehur se Franca është goditur nga vala e katërt e infeksionit...

Evropa nën mëshirën e mutacionit ‘Delta’, rritje e tmerrshme e rasteve në Britani, Francë, Itali

para 4 dite - Shekulli

Publikuar më 20.07.2021 nga Erjon Dervishi Ka një rritje të shpejtë të rasteve të mutacionit ‘Delta’ në vendet europiane për shkak të operacionit gjithëpërfshirës të mutacionit Indian. Për shkak të variacionit...

Franca goditet nga vala e katërt e Pandemisë

para 4 dite - GazetaBlic

“Franca është goditur nga vala e katërt e infeksionit nga koronavirusi që këtë herë është më e shpejtë dhe më infektuese se gjithë të tjerat”. Kjo është deklarata e zëdhënësit të qeverisë Gabriel Attal...

Franca goditet nga vala e katërt e virusit, rriten me 150% të infektuarit

para 4 dite - Alsat-M

“Franca është goditur nga vala e katërt e infeksionit nga koronavirusi që këtë herë është më e shpejtë dhe më infektuese se gjithë të tjerat”. Kjo është deklarata e zëdhënësit të qeverisë Gabriel Attal...

Gjermania përballet me rritje të rasteve me koronavirus, eksperti paralajmëron: Vala e katër do të vijë

para 4 dite - Gazeta Express

Numri i të infektuarve kryesisht nga varianti Delta po shtohot në të gjithë botën. Në një dalje publike presidenti i Shoqatës Botërore të Mjekësisë, Frank Ulrich Montgomery tha se heqja e kufizimeve në...

Franca goditet nga vala e katërt e virusit, rriten me 150% të infektuarit

para 4 dite - RTK

“Franca është goditur nga vala e katërt e infeksionit nga koronavirusi që këtë herë është më e shpejtë dhe më infektuese se gjithë të tjerat”. Kjo është deklarata e zëdhënësit të qeverisë Gabriel Attal...

Franca goditet nga vala e katërt e virusit, rriten me 150% të infektuarit

para 4 dite - Zeri

“Franca është goditur nga vala e katërt e infeksionit nga koronavirusi që këtë herë është më e shpejtë dhe më infektuese se gjithë të tjerat”. Kjo është deklarata e zëdhënësit të qeverisë Gabriel Attal...

Nën “pushtetin” e ujit, Gjermania përballet me rritje të infektimeve nga heqja e masave anti-Covid, eksperti paralajmëron: Vala e katër do të vijë

para 4 dite - BalkanWeb

Numri i të infektuarve kryesisht nga varianti Delta po shtohot në të gjithë botën. Në një dalje publike presidenti i Shoqatës Botërore të Mjekësisë, Frank Ulrich Montgomery tha se heqja e kufizimeve në...

Gjermania përballet me rritje të rasteve me koronavirus, eksperti jep alarmin e fundit

para 4 dite - Bota Sot

Numri i të infektuarve kryesisht nga varianti Delta po shtohot në të gjithë botën. Në një dalje publike presidenti i Shoqatës Botërore të Mjekësisë, Frank Ulrich Montgomery tha se heqja e kufizimeve në...

Gjermania përballet me rritje të rasteve me koronavirus

para 4 dite - RTK

Numri i të infektuarve kryesisht nga varianti Delta po shtohot në të gjithë botën. Në një dalje publike presidenti i Shoqatës Botërore të Mjekësisë, Frank Ulrich Montgomery tha se heqja e kufizimeve në...

Franca goditet nga vala e katërt e virusit, rriten me 150% të infektuarit

para 4 dite - Tetova Sot

“Franca është goditur nga vala e katërt e infeksionit nga koronavirusi që këtë herë është më e shpejtë dhe më infektuese se gjithë të tjerat”. Kjo është deklarata e zëdhënësit të qeverisë Gabriel Attal...

Koronavirusi/ OBSH: OBSH: Numri i të infektuarve dhe viktimave po rritet sërish

para 4 dite - Java News

Numri i të infektuarve dhe të vdekurve me koronavirus është duke u rritur sërish, ka thënë Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH), duke ia atribuuar këto trende ngadalësimit të procesit të vaksinimit,...

Franca goditet nga vala e katërt e Covidit, rriten me 150% të infektuarit

para 4 dite - Epoka e Re

“Franca është goditur nga vala e katërt e infeksionit nga koronavirusi që këtë herë është më e shpejtë dhe më infektuese se gjithë të tjerat”. Kjo është deklarata e zëdhënësit të qeverisë Gabriel Attal...

OBSH: Numri i të infektuarve dhe viktimave me koronavirus po rritet sërish

para 4 dite - Lexo

Numri i të infektuarve dhe të vdekurve me koronavirus është duke u rritur sërish, ka thënë Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH), duke ia atribuuar këto trende ngadalësimit të procesit të vaksinimit,...

Franca goditet nga vala e katërt e Covid-19

para 4 dite - Arbresh

“Franca është goditur nga vala e katërt e infeksionit nga koronavirusi që këtë herë është më e shpejtë dhe më infektuese se gjithë të tjerat”. Kjo është deklarata e zëdhënësit të qeverisë Gabriel Attal...

Franca goditet nga vala e katërt e Coronavirusit, rriten me 150% të infektuarit

para 4 dite - Ekonomia Online

Franca është goditur nga vala e katërt e infeksionit nga koronavirusi që këtë herë është më e shpejtë dhe më infektuese se gjithë të tjerat”. Kjo është deklarata e zëdhënësit të qeverisë Gabriel Attal...

Franca goditet nga vala e katërt e Coronavirusit, rriten me 150% të infektuarit

para 4 dite - ATV Live

Franca është goditur nga vala e katërt e infeksionit nga koronavirusi që këtë herë është më e shpejtë dhe më infektuese se gjithë të tjerat”. Kjo është deklarata e zëdhënësit të qeverisë Gabriel Attal...

Gjermania përballet me rritje të rasteve me koronavirus

para 4 dite - Epoka e Re

Numri i të infektuarve kryesisht nga varianti Delta po shtohot në të gjithë botën. Në një dalje publike presidenti i Shoqatës Botërore të Mjekësisë, Frank Ulrich Montgomery tha se heqja e kufizimeve në...

Gjermania përballet me rritje të rasteve me Coronavirus, eksperti paralajmëron: Vala e katër do të vijë

para 4 dite - ATV Live

Numri i të infektuarve kryesisht nga varianti Delta po shtohot në të gjithë botën. Në një dalje publike presidenti i Shoqatës Botërore të Mjekësisë, Frank Ulrich Montgomery tha se heqja e kufizimeve në...

Gjermania përballet me rritje të rasteve me Coronavirus, eksperti paralajmëron: Vala e katër do të vijë

para 4 dite - Ekonomia Online

Numri i të infektuarve kryesisht nga varianti Delta po shtohot në të gjithë botën. Në një dalje publike presidenti i Shoqatës Botërore të Mjekësisë, Frank Ulrich Montgomery tha se heqja e kufizimeve në...

Gjermania përballet me rritje të rasteve me koronavirus, eksperti paralajmëron: Vala e katër do të vijë

para 4 dite - Bota Press

Numri i të infektuarve kryesisht nga varianti Delta po shtohot në të gjithë botën. Në një dalje publike presidenti i Shoqatës Botërore të Mjekësisë, Frank Ulrich Montgomery tha se heqja e kufizimeve në...

OBSH lajmëron rritjen e numrit të vdekjeve javën e fundit nga Covid19: Vjen si pasojë e mosvaksinimit dhe lirimit të masave

para 4 dite - Dosja.al

Foto ilustruese 20 Korrik, 2021 16:49 SHBA – Organizata Botërore e Shëndetësisë ka lajmëruar se numri i viktimave nga Covi-19 sa vjen e rritet dhe për këtë gjë ka fajësuar mosvaksinimin dhe lehtësimin...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK