Pastrimi i parave, Jorida Tabaku: Asnjë vend evropian nuk është më keq se Shqipëria

para një jave - Top Channel

Shqipëria nuk ka bërë asnjë hap për të dalë nga lista gri e vendeve, të cilat janë nën monitorim për pastrim të parave. Nënkryetarja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku duke iu referuar të dhënave të...

Pastrimi i parave, Jorida Tabaku: Asnjë vend evropian nuk është më keq se Shqipëria

para një jave - Bota Sot

Shqipëria nuk ka bërë asnjë hap për të dalë nga lista gri e vendeve, të cilat janë nën monitorim për pastrim të parave. Nënkryetarja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku duke iu referuar të dhënave të...

Lista e MONEYVAL/ Tabaku: Shqipëria bie me 28 vende. Parajsa e pastrimit të parave në Europë!

para një jave - Top Channel

Deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku ka komentuar Listën e MONEYVAL, që sipas saj e rendit Shqipërinë në zonën gri të vendeve në luftën kundër pastrimit të parave dhe krimit të organizuar. Tabaku...

Pastrimi i parave, Shqipëria sërish me rënie

para një jave - Mapo

Shqipëria vijon ta përkeqësojë statusin e saj lidhur me pastrimin e parave. Kjo sipas raportit të fundit të bërë publik, ku del se kemi pësuar rënie në klasifikim. Duke u vendosur si vendi ku kryhet më...

Pastrimi i parave – Shqipëria e 72-ta në botë, rritet për 28 vende

para një jave - Telegrafi

Rreziku për pastrim parash në Shqipëri është rritur në vitin 2021. Indeksi i Bazelit tregon se mes 110 vendeve Shqipëria renditet e 72-ta me një nivel pikësh prej 5.72. Rreziku rezulton se është rritur...

Pastrimi i parave, Shqipëria sërish me rënie

para një jave - Mapo

Shqipëria vijon ta përkeqësojë statusin e saj lidhur me pastrimin e parave. Kjo sipas raportit të fundit të bërë publiki, ku del se kemi pësuar rënie në klasifikim. Duke u vendosur si vendi ku kryhet më...

Rritet rreziku i pastrimit të parave në vend në 2021

para një jave - ABC News

Rreziku për pastrim parash në vendin tonë është rritur në vitin 2021. Indeksi i Bazelit i publikuar këto ditë tregon se mes 110 vendeve Shqipëria renditet e 72-ta me një nivel pikësh prej 5.72. Rreziku...

Pastrimi i parave – Shqipëria e 72-ta në botë, rritet për 28 vende

para një jave - Zhurnal

Rreziku për pastrim parash në Shqipëri është rritur në vitin 2021. Indeksi i Bazelit tregon se mes 110 vendeve Shqipëria renditet e 72-ta me një nivel pikësh prej 5.72. Rreziku rezulton se është rritur...

Indeksi i Bazelit: Rritet rreziku i pastrimit të parave në vend në 2021

para një jave - Top Channel

Rreziku për pastrim parash në vendin tonë është rritur në vitin 2021. Indeksi i Bazelit i publikuar këto ditë tregon se mes 110 vendeve Shqipëria renditet e 72-ta me një nivel pikësh prej 5.72. Rreziku...

Pastrimi i parave, Shqipëria e 72-ta në botë

para një jave - RTK

Rreziku për pastrim parash në Shqipëri është rritur në vitin 2021. Indeksi i Bazelit tregon se mes 110 vendeve Shqipëria renditet e 72-ta me një nivel pikësh prej 5.72. Rreziku rezulton se është rritur...

Rritet rreziku i pastrimit të parave në Shqipëri në 2021

para një jave - Ina

Rreziku për pastrim parash në vendin tonë është rritur në vitin 2021. Indeksi i Bazelit i publikuar këto ditë tregon se mes 110 vendeve Shqipëria renditet e 72-ta me një nivel pikësh prej 5.72. Rreziku...

Rritet rreziku i pastrimit të parave në vend në vitin 2021

para një jave - Albeu

Rreziku për pastrim parash në vendin tonë është rritur në vitin 2021. Indeksi i Bazelit i publikuar këto ditë tregon se mes 110 vendeve Shqipëria renditet e 72-ta me një nivel pikësh prej 5.72. Rreziku...

Kosova radhitet e fundit në rajon për rrezikun nga pastrimi i parave

para një jave - Lajmi.net

Shqipëria është radhitur e 72-ta këtë vit me një nivel pikësh prej 5.72, ku tregohet se rreziku është rritur pasi që një vit më parë ky shtet ishte në vendin e 44-t me një nivel pikësh prej 5.69. Në raport...

Rritet rreziku i pastrimit të parave në vend në 2021

para një jave - ABC News

Rreziku për pastrim parash në vendin tonë është rritur në vitin 2021. Indeksi i Bazelit i publikuar këto ditë tregon se mes 110 vendeve Shqipëria renditet e 72-ta me një nivel pikësh prej 5.72. Rreziku...

Pastrimi i parave, ku radhitet Kosova?

para një jave - Ditapost

Rreziku për pastrim parash në Shqipëri është rritur në vitin 2021. Indeksi i Bazelit tregon se mes 110 vendeve Shqipëria renditet e 72-ta me një nivel pikësh prej 5.72. Rreziku rezulton se është rritur...

Pastrimi i parave, Shqipëria e 72-ta në botë

para një jave - Lajmi.net

Në një publikim më të zgjeruar të po këtij Indeksi, por këtë herë në analizë merren 203 shtete, për profilin të Shqipërisë nënvizohet se pikëzimi më negativ që nxjerr rezultanten finale është regjistruar...

Lista e MONEYVAL/ PD, Tabaku: Shqipëria bie me 28 vende dhe është parajsa e pastrimit të parave në Europë!

para një jave - Dosja.al

Jorida Tabaku 14 Shtator, 2021 10:06 TIRANË – Deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku ka reaguar në lidhje me Indeksi i Bazelit, i cili e rendit Shqipërinë në vendin e 72-të për pastrim parash....

Pastrimi i parave, ku radhitet Kosova?

para një jave - Gazeta Metro

Rreziku për pastrim parash në Shqipëri është rritur në vitin 2021. Indeksi i Bazelit tregon se mes 110 vendeve Shqipëria renditet e 72-ta me një nivel pikësh prej 5.72. Rreziku rezulton se është rritur...

Pastrimi i parave, Shqipëria e 72-ta në botë

para një jave - ATV Live

Rreziku për pastrim parash në Shqipëri është rritur në vitin 2021. Indeksi i Bazelit tregon se mes 110 vendeve Shqipëria renditet e 72-ta me një nivel pikësh prej 5.72. Rreziku rezulton se është rritur...

Pastrimi i parave, Shqipëria e 72-ta në botë

para një jave - Ekonomia Online

Rreziku për pastrim parash në Shqipëri është rritur në vitin 2021. Indeksi i Bazelit tregon se mes 110 vendeve Shqipëria renditet e 72-ta me një nivel pikësh prej 5.72. Rreziku rezulton se është rritur...

Rritet rreziku i pastrimit të parave në vend në 2021, sipas Indeksit të Bazelit

para një jave - FaxWeb

Rreziku për pastrim parash në vendin tonë është rritur në vitin 2021. Indeksi i Bazelit i publikuar këto ditë tregon se mes 110 vendeve Shqipëria renditet e 72-ta me një nivel pikësh prej 5.72. Rreziku...

E përfshirë në listën ‘GRI’/ Indeksi iBazelit: Rritet rreziku i pastrimit të parave në Shqipëri në 2021

para një jave - Dosja.al

Pastrim parash 14 Shtator, 2021 7:13 Rreziku për pastrim parash në vendin tonë është rritur në vitin 2021. Indeksi i Bazelit i publikuar këto ditë tregon se mes 110 vendeve Shqipëria renditet e 72-ta me...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK