Maqedoni: Më shumë harxhojmë për ilaçe sesa për ushqim

para një dite - Telegrafi

Gjatë pandemisë së virusit korona janë shtrenjtuar barnat dhe shërbimet mjekësore në Maqedoninë e Veriut. Ndërkaq sipas Entit të Statistikës shënohet rritje të gati gjithë prodhimeve dhe shërbimeve lidhur...

Më shumë harxhojmë për ilaçe sesa për ushqim

para një dite - Koha.mk

Të dhënat për muajin shkurt të këtij viti, krahasuar me të njëjtin muaj të vitit paraprak, para fillimit të pandemisë, tregojnë se prodhimet farmaceutike janë shtrenjtuar për 3.3 për qind, ndërsa shërbimet...

Më shumë harxhojmë për ilaçe sesa për ushqim

para një dite - Tetova1

Të dhënat për muajin shkurt të këtij viti, krahasuar me të njëjtin muaj të vitit paraprak, para fillimit të pandemisë, tregojnë se prodhimet farmaceutike janë shtrenjtuar për 3.3 për qind, ndërsa shërbimet...

Më shumë harxhojmë për ilaçe sesa për ushqim

para një dite - Flaka

Të dhënat për muajin shkurt të këtij viti, krahasuar me të njëjtin muaj të vitit paraprak, para fillimit të pandemisë, tregojnë se prodhimet farmaceutike janë shtrenjtuar për 3.3 për qind, ndërsa shërbimet...

Fluturimet komerciale në BE tregojnë shenja të rimëkëmbjes

para një dite - RTK

Autoriteti statistikor i BE-së njoftoi se aktivitetet e fluturimeve komerciale të bllokut prej 27 anëtarësh regjistruan shenja pozitive pas një viti të vështirë për shkak të masave të pandemisë. Eurostat...

BE regjistroi një rënie prej 7 për qind në shitjet e produkteve të IT-së

para një dite - RTK

Bashkimi Evropian regjistroi një rënie prej 7 për qind në shitjet e produkteve të teknologjisë së lartë në vitin 2020 për të arritur në 311 miliardë euro, njoftoi departamenti statistikor i bllokut. Pavarësisht...

Fluturimet komerciale u rritën me 23% në gusht – Nuk u aplikua asnjë masë kufizuese, Eurostat: Shqipëria, i vetmi vend me rritje

para një dite - Scan TV

Shqipëria është i vetmi vend në Evropë që ka shënuar rritje të numrit të fluturimeve komerciale gjatë muajit gusht të këtij viti, në raport me të njëjtën periudhë të vitit të kaluar. Sipas të dhënave të...

Austri: Regjistrohen më shumë vetura elektrike sesa me djegie brenda një muaji

para 3 dite - Sovrani

Mësohet se Austria muajin e kaluar regjistroi më shumë makina hibride dhe elektrike sesa automjetet me benzinë ose naftë, për herë të parë, sipas shifrave të publikuara të enjten.Sipas mediave të huaja,...

Sektorët po rimëkëmben, por cilat janë ata që ende po vuajnë pasojat e pandemisë?!

para 3 dite - Dosja.al

Foto ilustruese 13 Shtator, 2021 7:56 Hapja e tregjeve dhe heqja e masave kufizuese kanë ndikuar pozitivisht te shumë sektorë të ekonomisë në Shqipëri, pas bllokimit dhe kushtëzimit të ekonomisë në 2020....

Austri: Regjistrohen më shumë vetura elektrike sesa me djegie brenda një muaji

para 5 dite - Alsat-M

Mësohet se Austria muajin e kaluar regjistroi më shumë makina hibride dhe elektrike sesa automjetet me benzinë ose naftë, për herë të parë, sipas shifrave të publikuara të enjten. Sipas mediave të huaja,...

Në Austri regjistrohen më shumë vetura elektrike sesa me djegie brenda një muaji

para 5 dite - Nistori

Mësohet se Austria muajin e kaluar regjistroi më shumë makina hibride dhe elektrike sesa automjetet me benzinë ose naftë, për herë të parë, sipas shifrave të publikuara të enjten. Sipas mediave të huaja,...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK