Kryeministri haitian po akuzohet për vrasjen e presidentit

para një dite - Telegrafi

Kryeprokurori i Haitit i ka kërkuar gjykatësit hetues të akuzojë kryeministrin, Ariel Henry për vrasjen e presidentit, Jovenel Moise dhe u bëri thirrje zyrtarëve që ta ndalojnë atë të largohet nga vendi....

Kryeministri i Haitit po dyshohet për përfshirje në vrasjen e presidentit

para një dite - Koha.net

Kryeministrit të Haitit, Ariel Henry, i është ndaluar largimi nga vendi pasi po bëhet një hetim në lidhje me përfshirjen e tij në vrasjen e presidentit Jovenel Moise. Një prokuror po mendon të ngre akuzë...

Kryeministri haitian po akuzohet për vrasjen e presidentit

para një dite - Zhurnal

Kryeprokurori i Haitit i ka kërkuar gjykatësit hetues të akuzojë kryeministrin, Ariel Henry për vrasjen e presidentit, Jovenel Moise dhe u bëri thirrje zyrtarëve që ta ndalojnë atë të largohet nga vendi....

Kryeministrit të Haitit i ndalohet largimi

para një dite - RTK

Kryeministrit të Haitit, Ariel Henry i është ndaluar të largohet nga vendi për shkak të hetimit që ka nisur ndaj tij për përfshirjen apo jo në vrasjen e Presidentit Jovenel Moise. Një prokuror i lartë...

Kryeministri haitian po akuzohet për vrasjen e presidentit

para një dite - Flaka

Kryeprokurori i Haitit i ka kërkuar gjykatësit hetues të akuzojë kryeministrin, Ariel Henry për vrasjen e presidentit, Jovenel Moise dhe u bëri thirrje zyrtarëve që ta ndalojnë atë të largohet nga vendi....

Dyshohet si i përfshirë në vrasjen e presidentit, kryeministrit të Haitit i ndalohet largimi

para një dite - Tetova Sot

Kryeministrit të Haitit, Ariel Henry i është ndaluar të largohet nga vendi për shkak të hetimit që ka nisur ndaj tij për përfshirjen apo jo në vrasjen e Presidentit Jovenel Moise. Një prokuror i lartë...

Vrasja e presidentit të Haitit, merret nën hetim kryeministri i vendit

para një dite - Zeri

Kryeprokurori i Haitit ka ngritur një hetim kundër kryeministrit Ariel Henry në lidhje me vrasjen e Presidentit Jovenel Moise në korrik . Bed-Ford Claude, komisioneri qeveritar i Port-au-Prince të martën...

Kryeministri haitian po akuzohet për vrasjen e presidentit

para një dite - Arbresh

Kryeprokurori i Haitit i ka kërkuar gjykatësit hetues të akuzojë kryeministrin, Ariel Henry për vrasjen e presidentit, Jovenel Moise dhe u bëri thirrje zyrtarëve që ta ndalojnë atë të largohet nga vendi....

Dyshohet si i përfshirë në vrasjen e presidentit, kryeministrit të Haitit i ndalohet largimi

para një dite - Epoka e Re

Kryeministrit të Haitit, Ariel Henry i është ndaluar të largohet nga vendi për shkak të hetimit që ka nisur ndaj tij për përfshirjen apo jo në vrasjen e Presidentit Jovenel Moise. Një prokuror i lartë...

Dyshohet si i përfshirë në vrasjen e presidentit, kryeministrit të Haitit i ndalohet largimi

para një dite - ATV Live

Kryeministrit të Haitit, Ariel Henry i është ndaluar të largohet nga vendi për shkak të hetimit që ka nisur ndaj tij për përfshirjen apo jo në vrasjen e Presidentit Jovenel Moise. Një prokuror i lartë...

Dyshohet si i përfshirë në vrasjen e presidentit, kryeministrit të Haitit i ndalohet largimi

para një dite - Periskopi

Kryeministrit të Haitit, Ariel Henry i është ndaluar të largohet nga vendi për shkak të hetimit që ka nisur ndaj tij për përfshirjen apo jo në vrasjen e Presidentit Jovenel Moise. Një prokuror i lartë...

Kryeprokurori i Haitit të hetojë kryeministrin Henry për vrasjen e Presidentit: Ka elemente kompromentuese

para një dite - Dosja.al

Ariel Henry 14 Shtator, 2021 20:48 HAITI- Kryeprokurori i Haitit të martën i kërkoi një gjyqtari të akuzojë kryeministrin Ariel Henry për vrasjen e presidentit Jovenel Moïse. AP News u kërkoi zyrtarëve...

Kthesë në hetimet për ekzekutimin e Presidentit të Haitit, Kryeministri i vendit shënjestrohet nga prokuroria

para një dite - FaxWeb

Kryeprokurori i Haitit ka ngritur një hetim kundër kryeministrit Ariel Henry në lidhje me vrasjen e Presidentit Jovenel Moise në korrik . Bed-Ford Claude, komisioneri qeveritar i Port-au-Prince të martën...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK