Rihapja e TKOB/ Margariti publikon fotot: Lulet e bardha janë homazh për artistët dhe ata që humbën gjatë pandemisë

para një dite - Java News

Ministrja e Kulturës, Elva Margariti ka publikuar disa foto disa orë nga hapja e dyerve të Teatrit Kombëtar të Operës dhe Baletit të rikonstruktuar. Margariti thotë se lulet në shkallët e Teatrit janë...

Placido Domingo arrin në Shqipëri, nesër merr pjesë në hapjen e TKOB

para një dite - Zeri

Legjenda e operës, Placido Domingo ka ardhur në Shqipëri, pasi ditën e nesërme çel dyert teatri i Operas dhe Baletit, me një mbrëmje të veçantë gala. Performues do të jenë shumë artistë të njohur, të cilët...

Placido Domingo vjen në Shqipëri, sopranoja e njohur ndan foton e parë me legjendën e operas

para një dite - ABC News

Legjenda e operës, Placido Domingo ka ardhur në Shqipëri, pasi ditën e nesërme çel dyert teatri i Operas dhe Baletit, me një mbrëmje të veçantë gala. Performues do të jenë shumë artistë të njohur, të cilët...

Në 15 shtator hapet TOKB/ Rama publikon mesazhin e Ermonela Jahos dhe Placido Domingos

para 3 dite - Top Channel

Kryeministri Edi Rama e ka nisur ditën me mesazhin e dy kolosëve të skenës operistike botërore, Ermonela Jaho e Placido Domingo. “MIRËMËNGJES dhe me mesazhet e dy kolosëve të skenës operistike botërore,...

Rama jep lajmin e bukur: Ermonela Jaho dhe Placido Domingo në inaugurimin e TKOB

para 3 dite - Klan

Rama jep lajmin e bukur: Ermonela Jaho dhe Placido Domingo në inaugurimin e TKOB Kryeministri Edi Rama e ka nisur javën me mesazhet e dy prej kolosëve të skencës botërore, Ermonela Jaho dhe Placido Domingo....

TKOB hap dyert me 15 shtator, Jaho: Kur punojmë bashkë për një qëllim, asgjë nuk është e pamundur

para 3 dite - Bota Sot

Teatri Kombëtar i Operas dhe Baletit me 15 shtator do të hapë dhe dyert për të pritur të gjithë artistët për shfaqjet e tyre pas një periudhe të gjatë rikonstruksioni. Kryeministri Edi Rama përmes një...

TKOB rihapet pas 5 vitesh, Zana Çela zbulon surprizat e natës gala

para 3 dite - ABC News

Teatri Kombëtar i Operas dhe Baletit do të hapë dyert me 15 Shtator pas rikonstruksionit të godinës. Drejtoresha, Zana Çela në një lidhje me Skype për emisionin “Abc-ja e mëngjesit” ndau detaje nga ceremonia...

I lumtur të këndoj në Tiranë, Rama poston mesazhin e Placido Domingo

para 3 dite - Albeu

Artisti me famë botërore në fushën e Operas, Placido Domingo do të japë shfaqe në Tiranë në datën 15 Shtator. Kryeministri i vendit, Edi Rama, ka ndarë mengjesin e kësaj të hëne një video ku shfaqen artistja...

Saimir Pirgu: Vjena më dha famën botërore

para 3 dite - Ina

Ai është një nga ambasadorët më të denjë të kulturës shqiptare në botë. “Zëri i tij posedon një kualitet dhe elasticitet i cili nuk haset më në kohën që ne jetojmë…”, shkruan “La Presse” në vitin 2014....

TKOB hap dyert me 15 shtator, Jaho: Kur punojmë bashkë për një qëllim, asgjë nuk është e pamundur

para 3 dite - ABC News

Teatri Kombëtar i Operas dhe Baletit me 15 shtator do të hapë dhe dyert për të pritur të gjithë artistët për shfaqjet e tyre pas një periudhe të gjatë rikonstruksioni. Kryeministri Edi Rama përmes një...

Rikonstruksioni i TKOB, mesazhet e dy kolosëve të skenës operistike botërore

para 3 dite - Lexo

Teatri Kombëtar i Operas, tempulli i artit skenik, muzikor dhe baletit, i vetmi institucion kombëtar i këtij lloji në vendin tonë pas 60 vitesh ka tashmë një pamje të re për artistët dhe artdashësit. Teatri...

Rama jep lajmin e bukur: Ermonela Jaho dhe Placido Domingo në inaugurimin e TKOB

para 3 dite - Ditapost

Kryeministri Edi Rama e ka nisur javën me mesazhet e dy prej kolosëve të skencës botërore, Ermonela Jaho dhe Placido Domingo. Sopranoja dhe tenori i njohur do të jenë të pranishëm në mbrëmjen gala që do...

TKOB hap dyert me 15 shtator/ Mesazhi i Placido Domingo: I nderuar që këndoj në Tiranë. Kur punojmë bashkë, asgjë…

para 3 dite - Java News

Teatri Kombëtar i Operas dhe Baletit me 15 shtator do të hapë dhe dyert për të pritur të gjithë artistët për shfaqjet e tyre pas një periudhe të gjatë rikonstruksioni. Kryeministri Edi Rama përmes një...

‘I nderuar që këndoj në Tiranë’/ Rama publikon mesazhin e Placido Domingos

para 3 dite - Dosja.al

13 Shtator, 2021 8:42 Mirëmëngjes dhe me mesazhet e dy kolosëve të skenës operistike botërore, Ermonela Jaho e Placido Domingo, ju uroj një javë të mbarë

TKOB mirëpret publikun më 15 Shtator

para 4 dite - Klan

TKOB mirëpret publikun më 15 Shtator “Grand gala” hapet me pjesëmarrjen e Placido Domingos dhe Ermonela Jahos Teatri Kombëtar i Operas pas 60 vitesh ka tashmë një pamje të re për artistët dhe artdashësit....

Inaugurimi i TKOB, kush janë dy artistët me famë botërore që do të performojnë në skenë

para 4 dite - Java News

Teatri i Operas dhe Baletit, tërësisht i rinovuar do të rihapet më datë 15 shtator, për këtë ka njoftuar kryeministri Rama ditën e sotme me anë të një postimi në rrjete sociale. Mbrëmja gala që do të rihapë...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK