Avokati i Thaçit: Me redaktime të shumta, prokuroria po na i vështirëson hetimet

para një dite - Zhurnal

Në konferencën e sotme mbi ecurinë e çështjes ndaj ish-krerëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, mbrojtja e Hashim Thaçit ka deklaruar se aktakuza përmban shumë redaktime çka edhe po i vështirëson mbrojtjes...

Avokati i Thaçit: Me redaktime të shumta, prokuroria po na i vështirëson hetimet

para një dite - Telegrafi

Në konferencën e sotme mbi ecurinë e çështjes ndaj ish-krerëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, mbrojtja e Hashim Thaçit ka deklaruar se aktakuza përmban shumë redaktime çka edhe po i vështirëson mbrojtjes...

Seanca e radhës për ish-krerët e UÇK-së do të mbahet më 29 tetor

para një dite - Telegrafi

Seanca e radhës mbi ecurinë e çështjes së të akuzuarve të krerëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Hashim Thaçi, Kadri Veseli, Jakup Krasniqi dhe Rexhep Selimi do të mbahet më 29 tetor të këtij viti...

Seanca e radhës për ish-krerët e UÇK-së do të mbahet më 29 tetor

para një dite - Zeri

Seanca e radhës mbi ecurinë e çështjes së të akuzuarve të krerëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Hashim Thaçi, Kadri Veseli, Jakup Krasniqi dhe Rexhep Selimi do të mbahet më 29 tetor të këtij viti...

Palët në Hagë debatojnë rreth nxjerrjes së materialeve, avokati i Kadri Veselit thotë se prokuroria po e keqpërfaqëson çështjen

para një dite - Telegrafi

Në Hagë po mbahet konferenca e shtatë mbi ecurinë e çështjes ndaj ish-krerëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës. Palët kanë debatuar rreth nxjerrjes së materialeve për çka avokatët kanë kritikuar prokurorinë...

Ankesa e avokatit të Veselit e suksesshme, gjykatësi vendos t’i japë urdhër prokurorisë për dosjen paraprake

para një dite - Gazeta Express

Ankesat e avokatëve të krerëve të UÇK-së, konkretisht të avokatit të Veselit, Ben Emmerson për datën e dhënies së dosjes paraprak kanë rezultuar të suksesshme. Gjykatësi francez, Nicollas Guillou, ia ka...

Avokati i Thaçit: Me redaktime të shumta, prokuroria po vështirëson hetimet

para një dite - RTK

Në konferencën e sotme mbi ecurinë e çështjes ndaj ish-krerëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, mbrojtja e Hashim Thaçit ka deklaruar se aktakuza përmban shumë redaktime çka edhe po i vështirëson mbrojtjes...

Seanca e radhës për ish-krerët e UÇK-së do të mbahet më 29 tetor

para një dite - RTK

Seanca e radhës mbi ecurinë e çështjes së të akuzuarve të krerëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Hashim Thaçi, Kadri Veseli, Jakup Krasniqi dhe Rexhep Selimi do të mbahet më 29 tetor të këtij viti...

​Avokati i Thaçit: Me redaktime të shumta, prokuroria po na i vështirëson hetimet

para një dite - GazetaBlic

Në konferencën e sotme mbi ecurinë e çështjes ndaj ish-krerëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, mbrojtja e Hashim Thaçit ka deklaruar se aktakuza përmban shumë redaktime çka edhe po i vështirëson mbrojtjes...

Ankohet avokati i Thaçit: Prokuroria po na i vështirëson hetimet

para një dite - Bota Sot

Në konferencën e sotme mbi ecurinë e çështjes ndaj ish-krerëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, mbrojtja e Hashim Thaçit ka deklaruar se aktakuza përmban shumë redaktime çka edhe po i vështirëson mbrojtjes...

Seanca e radhës për ish-krerët e UÇK-së do të mbahet më 29 tetor

para një dite - GazetaBlic

Seanca e radhës mbi ecurinë e çështjes së të akuzuarve të krerëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Hashim Thaçi, Kadri Veseli, Jakup Krasniqi dhe Rexhep Selimi do të mbahet më 29 tetor të këtij viti...

Ja kur do të mbahet seanca e radhës për ish-krerët e UÇK-së

para një dite - Bota Sot

Seanca e radhës mbi ecurinë e çështjes së të akuzuarve të krerëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Hashim Thaçi, Kadri Veseli, Jakup Krasniqi dhe Rexhep Selimi do të mbahet më 29 tetor të këtij viti...

Seanca e radhës për ish-krerët e UÇK-së do të mbahet më 29 tetor

para një dite - Indeks online

Seanca e radhës mbi ecurinë e çështjes së të akuzuarve të krerëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Hashim Thaçi, Kadri Veseli, Jakup Krasniqi dhe Rexhep Selimi do të mbahet më 29 tetor të këtij viti...

Insistimi i avokatit të Veselit del i sukseshëm, gjykatësi vendos t’i japë urdhër prokurorisë për dosjen paraprake

para një dite - Indeks online

Ankesa e avokatit të Kadri Veselit, Ben Emmerson, për datën e dhënies së dosjes paraprak ka rezultuar të suksesshme. Emmerson ka insistuar që kjo çështje të marrë përgjigje, teksa gjatë seancës së sotme...

Më 29 tetor mbahet seanca e radhës ndaj ish-krerëve të UÇK-së

para një dite - OraInfo

Seanca e radhës mbi ecurinë e çështjes së krerëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Hashim Thaçi, Kadri Veseli, Jakup Krasniqi dhe Rexhep Selimi do të mbahet më 29 tetor të këtij viti duke filluar nga...

Rezulton e suksesshme ankesa e avokatit të Veselit, gjykatësi vendos t’i jap urdhër prokurorisë për dosjen paraprake

para një dite - Zeri

Ankesat e avokatëve të krerëve të UÇK-së, konkretisht të avokatit të Veselit, Ben Emmerson për datën e dhënies së dosjes paraprak kanë rezultuar të suksesshme. Gjykatësi francez, Nicollas Guillou, ia ka...

Prokurorisë i kërkohet që ta dorëzojë dosjen paraprake

para një dite - OraInfo

Gjykatësi i procedurës paraprake, Nicolas Guillou tha se për shkak që Zyra e Prokurorit të Specializuar kishte thënë se deri në mes të tetorit do të kishte gati dosjen e procedurës paraprake, por nga ky...

Prokurorisë i kërkohet që ta dorëzojë dosjen paraprake

para një dite - Indeks online

Gjykatësi i procedurës paraprake, Nicolas Guillou tha se për shkak që Zyra e Prokurorit të Specializuar kishte thënë se deri në mes të tetorit do të kishte gati dosjen e procedurës paraprake, por nga ky...

Avokati i Thaçit: Me redaktime të shumta, prokuroria po vështirëson hetimet

para një dite - Flaka

Në konferencën e sotme mbi ecurinë e çështjes ndaj ish-krerëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, mbrojtja e Hashim Thaçit ka deklaruar se aktakuza përmban shumë redaktime çka edhe po i vështirëson mbrojtjes...

Kërkohen masa mbrojtëse për dëshmitarët ndërkombëtarë në rastin e ish-krerëve të UÇK-së

para një dite - Telegrafi

Zyra e Prokurorit të Specializuar (ZPS) tha se për disa dëshmitarë ndërkombëtarë, të cilët janë miratuar, është kërkuar që të merren masa mbrojtëse. Në Dhomën e Specializuar në Hagë, më 14 shtator po mbahet...

Debatohet rreth nxjerrjes së materialeve, avokati:Prokuroria joprofesionale

para një dite - RTK

Në Hagë po mbahet konferenca e shtatë mbi ecurinë e çështjes ndaj ish-krerëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës. Palët kanë debatuar rreth nxjerrjes së materialeve për çka avokatët kanë kritikuar prokurorinë...

Avokati i Veselit e quan Specialen joprofesionale

para një dite - Insajderi

Avokati i Kadri Veselit, Ben Emmerson, është përplasur me Prokurorinë Speciale të martën në konferencën mbi ecurinë e çështjes për ish-krerët e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Hashim Thaçin, Veselin, Jakup...

Kosovë, kërkohen masa mbrojtëse për dëshmitarët ndërkombëtarë në rastin e ish-krerëve të UÇK-së

para një dite - Alsat-M

Zyra e Prokurorit të Specializuar (ZPS) tha se për disa dëshmitarë ndërkombëtarë, të cilët janë miratuar, është kërkuar që të merren masa mbrojtëse. Në Dhomën e Specializuar në Hagë, më 14 shtator po mbahet...

Avokati i Kadri Veselit e quan Prokurorinë të pandershme, Gjyqtari ia tërheq vërejtjen për gjuhën

para një dite - Gazeta Express

Avokati i Kadri Veselit, Ben Emmerson është përplasur me prokurorinë Speciale në konferencën mbi ecurinë e çështjes për Hashim Thaçin dhe të tjerët. Emmerson e ka quajtur të pandershme Prokurorinë Speciale...

Seanca për Thaçin, Veselin, Krasniqin e Selimin shkon në pauzë

para një dite - RTK

Seanca e shtatë përgatitore e çështjës kundër Hashim Thaçit, Kadri Veselit, Jakup Krasniqit e Rexhep Selimit është ndërperë për një pauzë 30 prej minutash. Në këtë sëancë mbrojtja e të akuzuarve hodhi...

Të mërkurën nis gjykimi i parë në Speciale ndaj pjesëtarëve të UÇK-së

para një dite - Koha.net

Të mërkurën në mëngjes do të nisë procesi gjyqësor në Dhomat e Specializuara të Kosovës, në çështjen ndaj Salih Mustafës. Aktakuza ndaj tij u konfirmua më 12 qershor dhe versioni përfundimtar u bë publik...

Gjyqi ndaj ish-krerëve të UÇK-së, avokati i Kadri Veselit përplaset me Prokurorinë: Të pandershëm!

para një dite - News33

Avokati i Kadri Veselit, Ben Emmerson është përplasur me prokurorinë Speciale në konferencën mbi ecurinë e çështjes për ish-liderët e UÇK-së Hashim Thaçi, Rexhep Selimi, Jakup Krasniqi dhe Kadri Veseli...

Nesër nis gjykimi ndaj Salih Mustafës nga Gjykata Speciale

para një dite - Telegrafi

Gjykata Speciale ka njoftuar se është caktuar që gjykimi i parë në çështjen gjyqësore të Salih Mustafës, i cili do të nisë më 15 shtator, në orën 9:30, në mjediset e DHSK-së në Hagë dhe do të transmetohet...

Insistimi i avokatit të Veselit del i sukseshëm, gjykatësi vendos t’i japë urdhër prokurorisë për dosjen paraprake

para një dite - Infokusi

Ankesa e avokatit të Kadri Veselit, Ben Emmerson, për datën e dhënies së dosjes paraprak ka rezultuar të suksesshme. Emmerson ka insistuar që kjo çështje të marrë përgjigje, teksa gjatë seancës së sotme...

Dosja e Thaçit, Veselit, Selimit dhe Krasniqit përmban 11 mijë dokumente

para një dite - Kallxo

Ndaj ish krerëve të UÇK-së, Hashim Thaçit, Kadri Veselit, Rexhep Selimit dhe Jakup Krasniqit të akuzuar për krime luftë, sot po mbahet seancë përgatitore në Gjykatën Speciale. Shqetësimi kryesor i paraqitur...

Avokati i Kadri Veselit e quan Prokurorinë Speciale të pandershme

para një dite - Indeks online

Avokati i Kadri Veselit, Ben Emmerson, është përplasur me Prokurorinë Speciale në lidhje me nxjerrjen e sasisë së saktë të materialeve para 27 shtatorit – kur është edhe afati i fundit, ndërkohë që e ka...

Kërkohen masa mbrojtëse për dëshmitarët ndërkombëtarë në rastin e ish-krerëve të UÇK-së

para një dite - Bota Sot

Zyra e Prokurorit të Specializuar (ZPS) tha se për disa dëshmitarë ndërkombëtarë, të cilët janë miratuar, është kërkuar që të merren masa mbrojtëse. Në Dhomën e Specializuar në Hagë, më 14 shtator po mbahet...

Avokati i Kadri Veselit – Speciales: Na gënjyet, mbajtët në paraburgim njerëzit pa materiale, ç’është kjo?

para një dite - Indeks online

Avokati i Kadri Veselit, Ben Emmerson ka kritikuar Prokurorinë Speciale pse ish-krerët e UÇK po mbahen ende në paraburgim. ‘’ Me shpresën që prokuroria do të jetë e gatshme dhe duhet ta dijmë sa do të...

Mbrojtja e Kadri Veselit e quan Prokurorinë të pandershme, Gjyqtari ia tërheq vërejtjen për gjuhën.

para një dite - OraInfo

Avokati i Kadri Veselit e quan Prokurorinë të pandershme, Gjyqtari ia tërheq vërejtjen për gjuhën. Avokati i Kadri Veselit, Ben Emmerson është përplasur me prokurorinë Speciale në konferencën mbi ecurinë...

Prokurorisë i kërkohet që ta dorëzojë dosjen paraprake

para një dite - Infokusi

Gjykatësi i procedurës paraprake, Nicolas Guillou tha se për shkak që Zyra e Prokurorit të Specializuar kishte thënë se deri në mes të tetorit do të kishte gati dosjen e procedurës paraprake, por nga ky...

Ankohet avokati i Thaçit: Prokuroria po na i vështirëson hetimet

para një dite - Bota Press

Në konferencën e sotme mbi ecurinë e çështjes ndaj ish-krerëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, mbrojtja e Hashim Thaçit ka deklaruar se aktakuza përmban shumë redaktime çka edhe po i vështirëson mbrojtjes...

ZPS: Do të nxirren ende materiale për ish-krerët e UÇK-së

para një dite - Insajderi

Zyra e Prokurorit të Specializuar në Hagë ka njoftuar të martën se ka ende materiale dhe dokumente të gatshme për t’i paraqitur deri më 27 shtator, kur edhe përfundon afati. Nga ZPS-ja në konferencën për...

Kërkohen masa mbrojtëse për dëshmitarët ndërkombëtarë në rastin e ish-krerëve të UÇK-së

para një dite - Evropa e Lirë

Zyra e Prokurorit të Specializuar (ZPS) tha se për disa dëshmitarë ndërkombëtarë, të cilët janë miratuar, është kërkuar që të merren masa mbrojtëse. Në Dhomën e Specializuar në Hagë, më 14 shtator po mbahet...

Avokati i Kadri Veselit- Speciales: Na gënjyet, mbajtët në paraburgim njerëzit pa materiale, ç’është kjo?

para një dite - GazetaBlic

Avokati i Kadri Veselit, Ben Emmerson ka kritikuar Prokurorinë Speciale pse ish-krerët e UCK po mbahen ende në paraburgim. ‘’Me shpresën që prokuroria do të jetë e gatshme dhe duhet ta dijmë sa do të zgjasë...

Avokati i Veselit - Speciales: Na gënjyet i mbajtët pa prova në paraburgim

para një dite - RTK

Avokati i Kadri Veselit ka kritikuar Prokurorinë Speciale pse ish-krerët e UCK po mbahen ende në paraburgim. ‘’Me shpresën që prokuroria do të jetë e gatshme dhe duhet ta dijmë sa do të zgjasë procesi...

Nesër nis gjykimi ndaj Salih Mustafës në Hagë

para një dite - Zeri

Dhomat e Specializuara të Kosovës kanë bërë të ditur se më 15 shtator do të nisë gjykimi i parë në Hagë ndaj Salih Mustafës. Aktakuza kundër tij për ndalim arbitrar, trajtim mizor, torturë dhe vrasje të...

Rezulton e suksesshme ankesa e avokatit të Veselit, gjykatësi vendos t’i jap urdhër prokurorisë për dosjen paraprake

para një dite - Lajmi.net

Gjykatësi francez, Nicollas Guillou, ia ka bërë të ditur prokurorisë se e ka zvarritur çështjen dhe për dosjen paraprake do të jap një urdhër për datën se kur ajo duhet të dorëzohet, shkruan lajmi.net....

Nesër nis gjykimi ndaj Sali Mustafës

para një dite - GazetaBlic

Gjykimi ndaj ish-eprorit të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës Salih Mustafës, do të fillojë mëngjesin e së mërkurës. Aktakuza kundër Mustafës u konfirmua më 12 qershor 2020 dhe versioni përfundimtar u bë...

Gjykata Speciale nis gjyqin ndaj Salih Mustafës më 15 shtator

para një dite - RTK

Dhomat e Specializuara të Kosovës kanë bërë të ditur se më 15 shtator do të nisë gjykimi i parë në Hagë ndaj Salih Mustafës. Aktakuza kundër tij për ndalim arbitrar, trajtim mizor, torturë dhe vrasje t...

Nesër fillon gjykimi ndaj komandant ‘Calit’

para një dite - Kallxo

Salih Mustafa, i arrestuari i parë nga Specialja, do të jetë edhe i pari ndaj të cilit do të nisë gjykimi në Dhomat e Specializuara në Hagë. Procesi gjyqësor ndaj ish eprorit të Ushtrisë Çlirimtare të...

Mbrojtja e Thaçit: Prokuroria po i vështirëson hetimet me redaktimet që u ka bërë aktakuzave

para një dite - Dosja.al

Hashim Thaçi 14 Shtator, 2021 20:16 HAGË- Mbrojtja e Hashim Thaçit në seancën e sotme në Hagë ka deklaruar se aktakuza përmban shumë redaktime dhe se kjo gjë po i vështirëson punën mbrojtjes për kryerjen...

DATA&ORA/ Caktohet seanca e radhës për ish-krerët e UÇK-së në Gjykatën Speciale

para një dite - Dosja.al

14 Shtator, 2021 19:53 HAGË- Seanca e radhës për ecurinë e çështjes së ish-krerëve të UÇK-së Hashim Thaçi, Kadri Veseli, Jakup Krasniqi dhe Rexhep Selimi do të mbahet më 29 tetor në orën 14:30. Data e...

Avokati i Thaçit: Me redaktime të shumta, prokuroria po na i vështirëson hetimet

para një dite - Ditapost

Në konferencën e sotme mbi ecurinë e çështjes ndaj ish-krerëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, mbrojtja e Hashim Thaçit ka deklaruar se aktakuza përmban shumë redaktime çka edhe po i vështirëson mbrojtjes...

Gjykata Speciale nis gjyqin ndaj Salih Mustafës më 15 shtator

para një dite - Evropa e Lirë

Dhomat e Specializuara të Kosovës kanë bërë të ditur se më 15 shtator do të nisë gjykimi i parë në Hagë ndaj Salih Mustafës. Aktakuza kundër tij për ndalim arbitrar, trajtim mizor, torturë dhe vrasje t...

Avokati i Thaçit: Me redaktime të shumta, prokuroria po na i vështirëson hetimet

para një dite - Arbresh

Në konferencën e sotme mbi ecurinë e çështjes ndaj ish-krerëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, mbrojtja e Hashim Thaçit ka deklaruar se aktakuza përmban shumë redaktime çka edhe po i vështirëson mbrojtjes...

Gjykata Speciale del me njoftim: Nesër nis gjykimi ndaj Salih Mustafës

para një dite - Indeks online

Është caktuar që gjykimi i parë në Dhomat e Specializuara të Kosovës (DHSK) në çështjen gjyqësore të Salih Mustafës, të nisë më 15 shtator, në orën 9:30, në mjediset e DHSK-së në Hagë dhe do të transmetohet...

Seanca e radhës për ish-krerët e UÇK-së do të mbahet më 29 tetor

para një dite - Arbresh

Seanca e radhës mbi ecurinë e çështjes së të akuzuarve të krerëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Hashim Thaçi, Kadri Veseli, Jakup Krasniqi dhe Rexhep Selimi do të mbahet më 29 tetor të këtij viti...

Emmerson sërish: Prokuroria ka dalë jashtë kontrollit, gjykatësi po e keqmenaxhon situatën

para një dite - Lajmi.net

Ai tha se prokuroria nuk e di as vet se kur do të dorëzojë dosjen paraprake, dhe në këtë situatë, gjykata duhet të veprojë me urdhëra të prerë, shkruan lajmi.net. “Parashtrohet pyetja në qoftë se Prokuroria...

Ankesa e avokatit të Veselit e suksesshme, gjykatësi vendos t’i japë urdhër prokurorisë për dosjen paraprake

para një dite - Fakti Ditor

Ankesat e avokatëve të krerëve të UÇK-së, konkretisht të avokatit të Veselit, Ben Emmerson për datën e dhënies së dosjes paraprak kanë rezultuar të suksesshme. Gjykatësi francez, Nicollas Guillou, ia ka...

Avokati i Thaçit: Me redaktime të shumta, prokuroria po na i vështirëson hetimet

para një dite - Gazeta Metro

Në konferencën e sotme mbi ecurinë e çështjes ndaj ish-krerëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, mbrojtja e Hashim Thaçit ka deklaruar se aktakuza përmban shumë redaktime çka edhe po i vështirëson mbrojtjes...

Avokati i Thaçit: Me redaktime të shumta, prokuroria po na i vështirëson hetimet

para një dite - ATV Live

Në konferencën e sotme mbi ecurinë e çështjes ndaj ish-krerëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, mbrojtja e Hashim Thaçit ka deklaruar se aktakuza përmban shumë redaktime çka edhe po i vështirëson mbrojtjes...

Avokati i Thaçit: Me redaktime të shumta, prokuroria po na i vështirëson hetimet

para një dite - KosovaPress

Në konferencën e sotme mbi ecurinë e çështjes ndaj ish-krerëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, mbrojtja e Hashim Thaçit ka deklaruar se aktakuza përmban shumë redaktime çka edhe po i vështirëson mbrojtjes...

Seanca e radhës për ish-krerët e UÇK-së do të mbahet më 29 tetor

para një dite - ATV Live

Seanca e radhës mbi ecurinë e çështjes së të akuzuarve të krerëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Hashim Thaçi, Kadri Veseli, Jakup Krasniqi dhe Rexhep Selimi do të mbahet më 29 tetor të këtij viti...

Rasti i ish-krerëve të UÇK-së/ Gjykata Speciale kërkon masa mbrojtëse për dëshmitarët ndërkombëtarë

para një dite - Java News

Zyra e Prokurorit të Specializuar tha se për disa dëshmitarë ndërkombëtarë, të cilët janë miratuar, është kërkuar që të merren masa mbrojtëse. Në Dhomën e Specializuar në Hagë, më 14 shtator po mbahet...

Seanca e radhës për ish-krerët e UÇK-së do të mbahet më 29 tetor

para një dite - Bota Press

Seanca e radhës mbi ecurinë e çështjes së të akuzuarve të krerëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Hashim Thaçi, Kadri Veseli, Jakup Krasniqi dhe Rexhep Selimi do të mbahet më 29 tetor të këtij viti...

Seanca e radhës për ish-krerët e UÇK’së do të mbahet më 29 tetor

para një dite - Gazeta Metro

Seanca e radhës mbi ecurinë e çështjes së të akuzuarve të krerëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Hashim Thaçi, Kadri Veseli, Jakup Krasniqi dhe Rexhep Selimi do të mbahet më 29 tetor të këtij viti...

“Prokuroria ka zvarritur çështjen për dosjen paraprake”/ Gjykata Speciale i jep të drejtë avokatit të Veselit: Do të caktoj datat

para një dite - Dosja.al

Kadri Veseli 14 Shtator, 2021 19:25 HAGË- Ankesat e avokatit të Kadri Veselit, Ben Emmerson në lidhje me datën e dhënies së dosjes paraprake ka rezultuar e suksesshme. Në seancën e sotme gjykatësi francez,...

Seanca e radhës për ish-krerët e UÇK-së do të mbahet më 29 tetor

para një dite - Ekonomia Online

Seanca e radhës mbi ecurinë e çështjes së të akuzuarve të krerëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Hashim Thaçi, Kadri Veseli, Jakup Krasniqi dhe Rexhep Selimi do të mbahet më 29 tetor të këtij viti...

Kërkohen masa mbrojtëse për dëshmitarët ndërkombëtarë në rastin e ish-krerëve të UÇK-së

para një dite - Tetova Sot

Zyra e Prokurorit të Specializuar (ZPS) tha se për disa dëshmitarë ndërkombëtarë, të cilët janë miratuar, është kërkuar që të merren masa mbrojtëse. Në Dhomën e Specializuar në Hagë, më 14 shtator po mbahet...

Seanca ndaj ish-krerëve të UÇK-së, mbrojtja thotë se prokuroria s’po i realizon detyrimet e veta për materialet shfajësuese

para një dite - KosovaPress

Në konferencën e sotme mbi ecurinë e çështjes është kërkuar përgjigje nga Zyra e Prokurorit të Specializuar se a mbetën prova shfajësuese në ruajtjen, kontrollin ose njohuritë aktuale të ZPS-së që duhet...

Palët në Hagë debatojnë rreth nxjerrjes së materialeve, avokati i Kadri Veselit thotë se prokuroria po e keqpërfaqëson çështjen

para një dite - Revista Kosovarja

Në Hagë po mbahet konferenca e shtatë mbi ecurinë e çështjes ndaj ish-krerëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës. Palët kanë debatuar rreth nxjerrjes së materialeve për çka avokatët kanë kritikuar prokurorinë...

Lajmi i fundit nga Specialja: Ankesa e avokatit të Veselit e suksesshme…

para një dite - Bota Press

Ankesat e avokatëve të krerëve të UÇK-së, konkretisht të avokatit të Veselit, Ben Emmerson për datën e dhënies së dosjes paraprak kanë rezultuar të suksesshme. Gjykatësi francez, Nicollas Guillou, ia ka...

Ankesa e avokatit të Veselit e suksesshme, gjykatësi vendos t’i japë urdhër prokurorisë për dosjen paraprake

para një dite - Ekonomia Online

Ankesat e avokatëve të krerëve të UÇK-së, konkretisht të avokatit të Veselit, Ben Emmerson për datën e dhënies së dosjes paraprak kanë rezultuar të suksesshme. Gjykatësi francez, Nicollas Guillou, ia ka...

Sot mbahet seanca ndaj ish krerëve të UÇK-së në Gjykatën Speciale

para një dite - Kallxo

Seanca përgatitore ndaj ish krerëve të UÇK-së Hashim Thaçit, Rexhep Selimit, Kadri Veseli dhe Jakup Krasniqit pritet të mbahet sot. Ish krerët e UÇK-së i presin që t’i dëgjojë pretendimet e prokurorëve...

Mbetet pa përgjigje prokuroria: Emmerson ‘e vërteton’ se ata s’i kanë lexuar fare materialet

para një dite - Lajmi.net

Avokati i Kadri Veselit, Ben Emmerson ka akuzuar Prokurorinë e Specializuar se nuk e ka lexuar fare materialin e rregullit 102-3, të përbërë nga gjithësej 68 mijë dokumente, shkruan lajmi.net. “Unë ju...

Rezulton e suksesshme ankesa e avokatit të Veselit, gjykatësi vendos t’i jap urdhër prokurorisë për dosjen paraprake

para një dite - Gazeta Metro

Ankesat e avokatëve të krerëve të UÇK-së, konkretisht të avokatit të Veselit, Ben Emmerson për datën e dhënies së dosjes paraprak kanë rezultuar të suksesshme. Gjykatësi francez, Nicollas Guillou, ia ka...

Seanca e radhës ndaj ish-krerëve të UÇK-së mbahet më 29 tetor

para një dite - Periskopi

Seanca e radhës mbi ecurinë e çështjes së  krerëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Hashim Thaçi, Kadri Veseli, Jakup Krasniqi dhe Rexhep Selimi do të mbahet më 29 tetor të këtij viti duke filluar nga...

Emmerson: Prokuroria të kërkojë falje, arrestoi e paraburgosi njerëz duke qenë me vite larg gati për gjykim

para një dite - Lajmi.net

Avokati i Kadri Veselit, Ben Emmerson ka shpërthyer sërish ndaj Prokurorisë së Specializuar, duke thënë se kjo e fundit ka arrestuar njerëz, duke qenë me vite larg gatishmërisë për t’ia nisur gjykimit,...

Rezulton e suksesshme ankesa e avokatit të Veselit, gjykatësi vendos t’i jap urdhër prokurorisë për dosjen paraprake

para një dite - Periskopi

Ankesat e avokatëve të krerëve të UÇK-së, konkretisht të avokatit të Veselit, Ben Emmerson për datën e dhënies së dosjes paraprak kanë rezultuar të suksesshme. Gjykatësi francez, Nicollas Guillou, ia ka...

Avokati i Kadri Veselit e quan Prokurorinë të pandershme, Gjyqtari ia tërheq vërejtjen për gjuhën

para një dite - Infokusi

Avokati i Kadri Veselit, Ben Emmerson është përplasur me prokurorinë Speciale në konferencën mbi ecurinë e çështjes për Hashim Thaçin dhe të tjerët. Emmerson e ka quajtur të pandershme Prokurorinë Speciale...

Seanca e radhës për Thaçin, Veselin, Krasniqin e Selimi mbahet më 29 tetor

para një dite - Periskopi

Seanca e radhës mbi ecurinë e çështjes së të akuzuarve të krerëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Hashim Thaçi, Kadri Veseli, Jakup Krasniqi dhe Rexhep Selimi do të mbahet më 29 tetor të këtij viti...

Seancat e radhës ndaj ish-drejtueseve të UÇK-së mbahen më 18 tetor dhe më 15 dhjetor

para një dite - Epoka e Re

Ka përfunduar në Gjykatën Speciale konferenca lidhur me ecurinë e çështjes ndaj ish-drejtuesve të UÇK-së. Kryetari i trupit gjykues, Nikola Giju, ka bërë me dije se konferenca  e radhës për ecurinë e çështjes...

Palët në Hagë debatojnë rreth nxjerrjes së materialeve, avokati i Veselit thotë se prokuroria po e keqpërfaqëson çështjen

para një dite - KosovaPress

Në Hagë po mbahet konferenca e shtatë mbi ecurinë e çështjes ndaj ish-krerëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës. Palët kanë debatuar rreth nxjerrjes së materialeve për çka avokatët kanë kritikuar prokurorinë...

Avokati i Kadri Veselit – Speciales: Na gënjyet, mbajtët në paraburgim njerëzit pa materiale, ç’është kjo?

para një dite - Lajmi.net

‘’Me shpresën që prokuroria do të jetë e gatshme dhe duhet ta dijmë sa do të zgjasë procesi paragjyqësor. Prokuroria u përgjigj se na po i sajojmë. Dua të dëgjoj e kam bërë pyetje edhe më përpara dhe kolegia...

Avokati Emmerson: Po ballafaqohemi me sjellje joprofesionale të prokurorisë, për këtë duhet të merren masa

para një dite - Lajmi.net

Me këtë rast pati një konfrontim fjalësh në mes të avokatit mbrojtës i ish-kreut të UÇK-së, Kadri Veseli, Ben Emmerson dhe prokurores së Speciales. Kësisoj pati reagim edhe nga ana e gjykatësit i cili...

Rezulton e suksesshme ankesa e avokatit të Veselit, gjykatësi vendos t’i jap urdhër prokurorisë për dosjen paraprake

para një dite - Ekonomia Online

Ankesat e avokatëve të krerëve të UÇK-së, konkretisht të avokatit të Veselit, Ben Emmerson për datën e dhënies së dosjes paraprak kanë rezultuar të suksesshme. Gjykatësi francez, Nicollas Guillou, ia ka...

Emmerson sërish: Prokuroria ka dalë jashtë kontrollit, gjykatësi po e keqmenaxhon situatën

para një dite - Periskopi

Avokati i Kadri Veselit, Ben Emmerson e ka nisur me kritika të ashpra edhe pjesën e dytë të seancës në Speciale, kritika këto që iu drejtuan Prokurorisë së Specializuar. Ai tha se prokuroria nuk e di as...

Palët në Hagë debatojnë rreth nxjerrjes së materialeve, avokati i Veselit thotë se prokuroria po e keqpërfaqëson çështjen

para një dite - ATV Live

Në Hagë po mbahet konferenca e shtatë mbi ecurinë e çështjes ndaj ish-krerëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës. Palët kanë debatuar rreth nxjerrjes së materialeve për çka avokatët kanë kritikuar prokurorinë...

Emmersoni vazhdon me kritika: Prokuroria e Speciales ka dalë jashtë kontrollit, gjykatësi po e keqmenaxhon situatën

para një dite - Epoka e Re

Avokati i Kadri Veselit, Ben Emmerson, e ka nisur me kritika të ashpra edhe pjesën e dytë të seancës në Speciale, kritika këto që iu drejtuan Prokurorisë së Specializuar. Ai ka thënë se prokuroria nuk...

Gjykata Speciale del me njoftim: Nesër nis gjykimi ndaj Salih Mustafës

para një dite - Infokusi

Është caktuar që gjykimi i parë në Dhomat e Specializuara të Kosovës (DHSK) në çështjen gjyqësore të Salih Mustafës, të nisë më 15 shtator, në orën 9:30, në mjediset e DHSK-së në Hagë dhe do të transmetohet...

Palët në Hagë debatojnë rreth nxjerrjes së materialeve, avokati i Veselit: Prokuroria po e keqpërfaqëson çështjen

para një dite - Gazeta Metro

Në Hagë po mbahet konferenca e shtatë mbi ecurinë e çështjes ndaj ish-krerëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës. Palët kanë debatuar rreth nxjerrjes së materialeve për çka avokatët kanë kritikuar prokurorinë...

Mbetet pa përgjigje prokuroria: Emmerson ‘e vërteton’ se ata s’i kanë lexuar fare materialet

para një dite - Fakti Ditor

Ka vazhduar me tone të ashpra seanca në Speciale ndaj krerëve të UÇK-së. Avokati i Kadri Veselit, Ben Emmerson ka akuzuar Prokurorinë e Specializuar se nuk e ka lexuar fare materialin e rregullit 102-3,...

Emmerson: Prokuroria të kërkojë falje, arrestoi e paraburgosi njerëz duke qenë me vite larg gati për gjykim

para një dite - Fakti Ditor

Po vazhdon seanca në Speciale ndaj krerëve të Ushtrisë Çliritmare të Kosovës. Avokati i Kadri Veselit, Ben Emmerson ka shpërthyer sërish ndaj Prokurorisë së Specializuar, duke thënë se kjo e fundit ka...

Nesër nis gjykimi ndaj Salih Mustafës në Gjykatën Speciale

para një dite - Lajmi.net

“Aktakuza kundër z. Mustafa u konfirmua më 12 qershor 2020 dhe versioni përfundimtar u bë publik më 28 shtator 2020. bKundër tij janë ngritur akuza mbi bazën e përgjegjësisë penale individuale dhe përgjegjësisë...

Caktohet data: Gjyqi ndaj Mustafës do të nisë nesër, në orën 09:30

para një dite - Dosja.al

Salih Mustafa 14 Shtator, 2021 17:16 HOLANDË – Gjykata Speciale ka njoftuar se është caktuar që gjykimi i parë në çështjen gjyqësore të Salih Mustafës do të nisë më 15 shtator, në orën 9:30. Mësohet se...

Emmersoni: Prokuroria të kërkojë falje, arrestoi e paraburgosi njerëz duke qenë me vite larg për gjykim

para një dite - Epoka e Re

Është duke vazhduar seanca në Gjykatën Speciale ndaj ish-krerëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (UÇK). Avokati i Kadri Veselit, Ben Emmerson ka shpërthyer sërish ndaj Prokurorisë së Specializuar, duke...

Avokati i Kadri Veselit e quan Prokurorinë të pandershme, Gjyqtari ia tërheq vërejtjen për gjuhën

para një dite - Bota Press

Avokati i Kadri Veselit, Ben Emmerson është përplasur me prokurorinë Speciale në konferencën mbi ecurinë e çështjes për Hashim Thaçin dhe të tjerët. Emmerson e ka quajtur të pandershme Prokurorinë Speciale...

Emmerson e ka quajtur të pandershme Prokurorinë Speciale lidhur me nxjerrën e sasisë të materialeve para 27 shtatorit

para një dite - Radio Kosova e Lire

Gjatë konferencës mbi ecurinë e çështjes kundër ish-krerëve të UÇK-së, pati një konfrontim fjalësh në mes të avokatit mbrojtës i ish-kreut të UÇK-së, Kadri Veseli, Ben Emmerson dhe prokurores së Speciales....

Mbetet pa përgjigje prokuroria: Emmerson ‘e vërteton’ se ata s’i kanë lexuar fare materialet

para një dite - Gazeta Metro

Ka vazhduar me tone të ashpra seanca në Speciale ndaj krerëve të UÇK-së. Avokati i Kadri Veselit, Ben Emmerson ka akuzuar Prokurorinë e Specializuar se nuk e ka lexuar fare materialin e rregullit 102-3,...

Avokatët e ish-drejtuesve të UÇK-së: Prokuroria as që i ka parë më sy 68 mijë materiale shfajësuese

para një dite - Epoka e Re

Prokurorja e Gjykatës Speciale e ka pranuar se nuk ka shqyrtuar një numër të madh të materialeve shfajësuese të prezantuara nga ana e mbrojtjes se ish-drejtuesve të UÇK-së, Hashim Thaçi, Kadri Veseli,...

“Janë shumë të njohur”, Prokuroria Speciale kërkon mbrojtje për dëshmitarët ndërkombëtarë në gjyqin e ish-krerëve të UÇK-së

para një dite - Dosja.al

14 Shtator, 2021 17:04 HOLANDË – Zyra e Prokurorit të Specializuar ka kërkuar mbrojtje speciale për disa dëshmitarë ndërkombëtarë në gjyqin ndaj ish-zyrtarëve të UÇK-së. Zyra e Prokurorit tha se që nga...

Seanca për Thaçin, Veselin, Krasniqin e Selimin shkon në pauzë

para një dite - Periskopi

Seanca e shtatë përgatitore e çështjës kundër Hashim Thaçit, Kadri Veselit, Jakup Krasniqit e Rexhep Selimit është ndërperë për një pauzë 30 prej minutash. Në këtë sëancë mbrojtja e të akuzuarve hodhi...

Përplasje në seancë! Avokati i Thaçit e quan të pandershme Prokurorinë Speciale, ndërhyn gjyqtari: Ju lutem, mos u sillni në mënyrë agresive

para një dite - Dosja.al

Foto nga seanca 14 Shtator, 2021 16:59 HOLANDË – Avokati i Kadri Veselit, Ben Emmerson është përplasur sot me prokurorinë e Prokurorisë Speciale në seacnën e mbajtur ndaj ish-Presidentit Hashim Thaçi dhe...

Nis gjyqi ndaj ish-krerëve të UÇK-së, avokati i Kadri Veselit ‘përplaset’ me Prokurorinë, gjyqtari i tërheq vëmendjen për gjuhën

para një dite - FaxWeb

Në Dhomat e Specializuara të Kosovës në Hagë, të njohura si Gjykata Speciale për krime lufte, është mbajtur konferenca e shtatë statusore ndaj ish-krerëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (UÇK), Hashim...

Përplasje mes avokatit të Veselit dhe Speciales: Keni qenë me vite larg gati për t’i kryer arrestimet

para një dite - Periskopi

Avokati i Kadri Veselit, Ben Emmerson ka kritikuar Prokurorinë Speciale, duke thënë se kanë arrestuar ish-krerët e UÇK-së, pa qenë gati dhe se sipas tij kjo Prokurori duhet të kërkojë falje ose të përgjigjet...

Mbrojtja kërkon zgjerimin e nënkategorizimeve në rastin e Hashim Thaçit e të tjerëve

para një dite - Arbresh

Konferenca e shtatë mbi ecurinë e çështjes gjyqësore në rastin e Hashim Thaçit, Kadri Veselit, Rexhep Selimit dhe Jakup Krasniqit, ku mbrojtja  propozoi që të bëhet nën kategorizimi në nxjerrjen e materialeve,...

Kërkohen masa mbrojtëse për dëshmitarët ndërkombëtarë në rastin e ish-krerëve të UÇK-së

para një dite - Lajm

Zyra e Prokurorit të Specializuar (ZPS) tha se për disa dëshmitarë ndërkombëtarë, të cilët janë miratuar, është kërkuar që të merren masa mbrojtëse. Në Dhomën e Specializuar në Hagë, më 14 shtator po mbahet...

Gjykata Speciale nis gjyqin ndaj Salih Mustafës më 15 shtator

para një dite - Lajm

Dhomat e Specializuara të Kosovës kanë bërë të ditur se më 15 shtator do të nisë gjykimi i parë në Hagë ndaj Salih Mustafës. Aktakuza kundër tij për ndalim arbitrar, trajtim mizor, torturë dhe vrasje të...

Kërkohen masa mbrojtëse për dëshmitarët ndërkombëtarë në rastin e ish-krerëve të UÇK-së

para një dite - Revista Kosovarja

Zyra e Prokurorit të Specializuar (ZPS) tha se për disa dëshmitarë ndërkombëtarë, të cilët janë miratuar, është kërkuar që të merren masa mbrojtëse. Në Dhomën e Specializuar në Hagë, më 14 shtator po mbahet...

Shpërthen mbrojta e luftëtarëve të UÇK-së në Hagë: “Po dëshmohet joserioziteti i kësaj gjykate”

para një dite - ATV Live

Gjatë konferencës së shtatë për ecurinë e çështjes kundër Thaçit, Veselit, Selimit dhe Krasniqit në Hagë, pati përplasje mes mbrojtjes dhe prokurorisë lidhur me mungesën dorëzimit të një pjese të materialeve,...

Shpërthen mbrojta e luftëtarëve të UÇK-së në Hagë: “Po dëshmohet joserioziteti i kësaj gjykate”

para një dite - Ekonomia Online

Gjatë konferencës së shtatë për ecurinë e çështjes kundër Thaçit, Veselit, Selimit dhe Krasniqit në Hagë, pati përplasje mes mbrojtjes dhe prokurorisë lidhur me mungesën dorëzimit të një pjese të materialeve,...

Avokati Emmerson kërkon të merren masa ndaj Prokurorisë së Speciales

para një dite - Epoka e Re

Është duke u zhvilluar konferenca mbi ecurinë e çështjes kundër ish-krerëve të UÇK-së. Me këtë rast pati një konfrontim fjalësh në mes të avokatit mbrojtës i ish-kreut të UÇK-së, Kadri Veseli, Ben Emmerson...

Më 15 shtator, nis gjykimi i parë nga Salih Mustafës nga Gjykata Speciale e Hagës

para një dite - Almakos

Dhomat e Specializuara të Kosovës kanë bërë të ditur se më 15 shtator do të nisë gjykimi i parë në Hagë ndaj Salih Mustafës. Aktakuza kundër tij për ndalim arbitrar, trajtim mizor, torturë dhe vrasje t...

Avokati i Kadri Veselit e quan Prokurorinë të pandershme, ky është reagimi i Gjyqtarit

para një dite - Gazeta Metro

Avokati i Kadri Veselit, Ben Emmerson është përplasur me prokurorinë Speciale në konferencën mbi ecurinë e çështjes për Hashim Thaçin dhe të tjerët. Emmerson e ka quajtur të pandershme Prokurorinë Speciale...

Kërkohen masa mbrojtëse për dëshmitarët ndërkombëtarë në rastin e ish-krerëve të UÇK-së

para një dite - ATV Live

Zyra e Prokurorit të Specializuar (ZPS) tha se për disa dëshmitarë ndërkombëtarë, të cilët janë miratuar, është kërkuar që të merren masa mbrojtëse. Në Dhomën e Specializuar në Hagë, më 14 shtator po mbahet...

Avokati i Kadri Veselit – Speciales: Na gënjyet, mbajtët në paraburgim njerëzit pa prova, ç’është kjo?

para një dite - Ekonomia Online

Avokati i Kadri Veselit ka kritikuar Prokurorinë Speciale pse ish-krerët e UCK po mbahen ene në paraburgim, transmeton Periskopi. Me shpresën që prokuroria do të jetë e gatshme dhe duhet ta dijmë sa do...

Mbrojtja kërkon zgjerimin e nënkategorizimeve në rastin e Hashim Thaçit e të tjerëve

para një dite - Arbresh

Konferenca e shtatë mbi ecurinë e çështjes gjyqësore në rastin e Hashim Thaçit, Kadri Veselit, Rexhep Selimit dhe Jakup Krasniqit, ku mbrojtja  propozoi që të bëhet nën kategorizimi në nxjerrjen e materialeve,...

Avokati i Kadri Veselit, ZPS-së: Na gënjyet, mbajtët në paraburgim njerëzit pa materiale, çfarë është kjo?

para një dite - Epoka e Re

Avokati i Kadri Veselit, Ben Emmerson, ka kritikuar Zyrën e Prokurorit të Specializuar (ZPS) se pse ish-krerët e UÇK-së, janë duke u mbajtur ende në paraburgim. Madje, ai ka thënë se ZPS-ja është duke...

Avokati i Kadri Veselit – Speciales: Na gënjyet, mbajtët në paraburgim njerëzit pa materiale, ç’është kjo?

para një dite - Gazeta Metro

Avokati i Kadri Veselit, Ben Emmerson ka kritikuar Prokurorinë Speciale pse ish-krerët e UCK po mbahen ende në paraburgim. ‘’Me shpresën që prokuroria do të jetë e gatshme dhe duhet ta dijmë sa do të zgjasë...

Emmerson e quan Prokurorinë të pandershme, gjyqtari ia tërheq vërejtjen për gjuhën

para një dite - Periskopi

Avokati i Kadri Veselit, Ben Emmerson është përplasur me prokurorinë Speciale në konferencën mbi ecurinë e çështjes për Hashim Thaçin dhe të tjerët. Emmerson e ka quajtur të pandershme Prokurorinë Speciale...

Zyra e Prokurorit të Specializuar: Disa dëshmitarë kanë kërkuar masa mbrojtëse

para një dite - Epoka e Re

Në konferencën e sotme për ecurinë e çështjes ndaj ish-krerëve të UÇK-së, Hashim Thaçi, Kadri Veseli, Rexhep Selimi dhe Jakup Krasniqi, janë duke u diskutuar katër pika: nxjerrja e materialeve provuese,...

Avokati i Veselit: Po ballafaqohemi me sjellje joprofesionale të prokurorisë, për këtë duhet të merren masa

para një dite - Gazeta Metro

Është duke u zhvilluar konferenca mbi ecurinë e çështjes kundër ish-krerëve të UÇK-së. Me këtë rast pati një konfrontim fjalësh në mes të avokatit mbrojtës i ish-kreut të UÇK-së, Kadri Veseli, Ben Emmerson...

Nesër nis gjykimi ndaj Salih Mustafës në Gjykatën Speciale

para një dite - ATV Live

Gjykata Speciale ka njoftuar se është caktuar që gjykimi i parë në çështjen gjyqësore të Salih Mustafës, i cili do të nisë më 15 shtator, në orën 9:30, në mjediset e DHSK-së në Hagë dhe do të transmetohet...

Thaçi dhe të tjerët dalin sot para Speciales

para 2 dite - Alsat-M

Konferenca e shtatë për ecurinë e çështjes kundër Hashim Thaçit, Kadri Veselit, Rexhep Selimit dhe Jakup Krasniqit do të mbahet sot. Kjo është bërë e ditur në kalendarin e Gjykatës Speciale. Në kalendarin...

Prokuroria – avokatit të Veselit: Ka rrethana që justifikojnë mbajtjen në paraburgim të ish-krerëve të UÇK’së

para një dite - Periskopi

Prokuroria e Speciales është përgjigjur avokatit të Kadri Veselit lidhur me akuzat, se po i mbajnë në paraburgim ish-krerët e UÇK’së pa materiale, transmeton Periskopi. ‘’Është proces që kërkon rishikim...

Avokati i Kadri Veselit – Speciales: Na gënjyet, mbajtët në paraburgim njerëzit pa materiale, ç’është kjo?

para një dite - Periskopi

Avokati i Kadri Veselit, Ben Emmerson ka kritikuar Prokurorinë Speciale pse ish-krerët e UCK po mbahen ende në paraburgim, transmeton Periskopi. ‘’Me shpresën që prokuroria do të jetë e gatshme dhe duhet...

Thaçi dhe të tjerët dalin sot para Speciales

para 2 dite - TV21

Konferenca e shtatë për ecurinë e çështjes kundër Hashim Thaçit, Kadri Veselit, Rexhep Selimit dhe Jakup Krasniqit do të mbahet sot. Kjo është bërë e ditur në kalendarin e Gjykatës Speciale. Në kalendarin...

Nesër nis gjykimi ndaj Salih Mustafës në Gjykatën Speciale

para një dite - Bota Press

Gjykata Speciale ka njoftuar se është caktuar që gjykimi i parë në çështjen gjyqësore të Salih Mustafës, i cili do të nisë më 15 shtator, në orën 9:30, në mjediset e DHSK-së në Hagë dhe do të transmetohet...

Sot konferenca për ecurinë e çështjes ndaj ish-krerëve të UÇK-së

para 2 dite - Portalb

Sot do të mbahet konferenca për ecurinë e çështjes ndaj ish-zyrtarëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Hashim Thaçi, Kadri Veseli, Jakup Krasniqi dhe Rexhep Selimi. Dhomat e Specializuara kanë njoftuar...

Nesër nis gjykimi ndaj Salih Mustafës në Gjykatën Speciale

para një dite - Ekonomia Online

Gjykata Speciale ka njoftuar se është caktuar që gjykimi i parë në çështjen gjyqësore të Salih Mustafës, i cili do të nisë më 15 shtator, në orën 9:30, në mjediset e DHSK-së në Hagë dhe do të transmetohet...

Avokati i Kadri Veselit – Speciales: Na gënjyet, mbajtët në paraburgim njerëzit pa prova, ç’është kjo?

para një dite - Periskopi

Avokati i Kadri Veselit ka kritikuar Prokurorinë Speciale pse ish-krerët e UCK po mbahen ene në paraburgim, transmeton Periskopi. ‘’Me shpresën që prokuroria do të jetë e gatshme dhe duhet ta dijmë sa...

Specialja nesër nis gjykimin ndaj Salih Mustafës

para një dite - Periskopi

Është caktuar që gjykimi i parë në Dhomat e Specializuara të Kosovës (DHSK) në çështjen gjyqësore të Salih Mustafës, të nisë më 15 shtator, në orën 9:30, në mjediset e DHSK-së në Hagë dhe do të transmetohet...

Specialja njofton se nesër fillon gjykimi ndaj Sali Mustafës

para një dite - Arbresh

Gjykata Speciale ka njoftuar se është caktuar që gjykimi i parë në çështjen gjyqësore të Salih Mustafës, i cili do të nisë më 15 shtator, në orën 9:30, në mjediset e DHSK-së në Hagë dhe do të transmetohet...

Gjykimi ndaj Salih Mustafës fillon të mërkurën në orën 9:30

para një dite - Epoka e Re

Gjykata Speciale ka njoftuar se është caktuar që gjykimi i parë në çështjen gjyqësore të Salih Mustafës, i cili do të nisë më 15 shtator, në orën 9:30, në mjediset e DHSK-së në Hagë dhe do të transmetohet...

Hashim Thaçi dhe ish-krerët e UÇK-së dalin sot para Gjykatës Speciale

para 2 dite - Top Channel

Në Hagë sot do të mbahet konferenca për ecurinë e çështjes kundër ish-presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, ish-kryeparlamentarit dhe ish-kryetarit të Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Kadri Veselit,...

Ish-krerët e UÇK-së sot para Speciales

para 2 dite - Insajderi

Dhomat e Specializuara të Kosovës do të mbajnë sot konferencën e radhës për ecurinë e çështjes ndaj ish-krerëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Hashim Thaçi, Kadri Veseli, Jakup Krasniqi dhe Rexhep...

Sot konferenca për ecurinë e çështjes ndaj ish-krerëve të UÇK-së

para 2 dite - Koha.net

Sot do të mbahet konferenca për ecurinë e çështjes ndaj ish-zyrtarëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Hashim Thaçi, Kadri Veseli, Jakup Krasniqi dhe Rexhep Selimi. Dhomat e Specializuara kanë njoftuar...

Thaçi dhe të tjerët dalin sot para Speciales

para një dite - News Tv

Ditën e sotme (14 shtator) do të zhvillohet konferenca e shtatë për ecurinë e çështjes kundër Hashim Thaçit, KAdri Veselit, Rexhep Selimit dhe Jakup Krasniqit. Kjo është bërë e ditur në kalendarin e Gjykatës...

Sot konferenca për ecurinë e çështjes ndaj Thaçit, Veselit, Krasniqit dhe Selimit

para 2 dite - Telegrafi

Sot në Hagë do të mbahet konferenca për ecurinë e çështjes kundër ish-presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, ish-kryeparlamentarit dhe ish-kryetarit të Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Kadri Veselit,...

Hashim Thaçi dhe të tjerët dalin sot para Speciales

para 2 dite - OraInfo

Thaçi dhe të tjerët dalin sot para Speciales. Konferenca e shtatë për ecurinë e çështjes kundër Hashim Thaçit, Kadri Veselit, Rexhep Selimit dhe Jakup Krasniqit do të mbahet sot. Kjo është bërë e ditur...

Thaçi dhe të tjerët dalin sot para Speciales

para 2 dite - Tetova Sot

Konferenca e shtatë për ecurinë e çështjes kundër Hashim Thaçit, Kadri Veselit, Rexhep Selimit dhe Jakup Krasniqit do të mbahet sot. Kjo është bërë e ditur në kalendarin e Gjykatës Speciale. Në kalendarin...

Thaçi dhe të tjerët dalin sot para Speciales

para 2 dite - Gazeta Express

Konferenca e shtatë për ecurinë e çështjes kundër Hashim Thaçit, Kadri Veselit, Rexhep Selimit dhe Jakup Krasniqit do të mbahet sot. Kjo është bërë e ditur në kalendarin e Gjykatës Speciale. Në kalendarin...

Thaçi dhe të tjerët dalin sot para Gjykatës Speciale

para 2 dite - Albeu

Konferenca e shtatë për ecurinë e çështjes kundër Hashim Thaçit, Kadri Veselit, Rexhep Selimit dhe Jakup Krasniqit do të mbahet sot. Kjo është bërë e ditur në kalendarin e Gjykatës Speciale. Në kalendarin...

Thaçi, Veseli, Krasniqi dhe Selimi para Speciales

para 2 dite - Ina

Dhomat e Specializuara të Kosovës kanë njoftuar se sot do të mbahet konferenca e radhës për ecurinë e çështjes ndaj ish krerëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës. Hashim Thaçi, Kadri Veseli, Jakup Krasnqi...

Thaçi dhe të tjerët dalin sot para Speciales

para 2 dite - Indeks online

Konferenca e shtatë për ecurinë e çështjes kundër Hashim Thaçit, Kadri Veselit, Rexhep Selimit dhe Jakup Krasniqit do të mbahet sot. Kjo është bërë e ditur në kalendarin e Gjykatës Speciale. Në kalendarin...

Thaçi dhe të tjerët dalin sot para Speciales

para 2 dite - Zeri

Konferenca e shtatë për ecurinë e çështjes kundër Hashim Thaçit, Kadri Veselit, Rexhep Selimit dhe Jakup Krasniqit do të mbahet sot. Kjo është bërë e ditur në kalendarin e Gjykatës Speciale. Në kalendarin...

Thaçi dhe të tjerët dalin sot para Speciales

para 2 dite - ABC News

Këtë të martë do të zhvillohet konferenca e shtatë për ecurinë e çështjes kundër Hashim Thaçit, Kadri Veselit, Rexhep Selimit dhe Jakup Krasniqit. Në kalendarin e Dhomave të Specializuara thuhet se konferenca...

Sot konferenca për ecurinë e çështjes ndaj Thaçit, Veselit, Krasniqit dhe Selimit

para 2 dite - Bota Sot

Në Hagë sot do të mbahet konferenca për ecurinë e çështjes kundër ish-presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, ish-kryeparlamentarit dhe ish-kryetarit të Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Kadri Veselit,...

Thaçi dhe të tjerët para Speciales

para 2 dite - GazetaBlic

Dhomat e Specializuara të Kosovës kanë njoftuar se sot do të mbahet konferenca e radhës për ecurinë e çështjes ndaj ish krerëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës. Hashim Thaçi, Kadri Veseli, Jakup Krasnqi...

Thaçi dhe të tjerët sot para Speciales

para 2 dite - RTK

Dhomat e Specializuara të Kosovës kanë njoftuar se sot do të mbahet konferenca e radhës për ecurinë e çështjes ndaj ish krerëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës. Hashim Thaçi, Kadri Veseli, Jakup Krasnqi...

Thaçi dhe të tjerët para Speciales

para 2 dite - GazetaBlic

Dhomat e Specializuara të Kosovës kanë njoftuar se sot do të mbahet konferenca e radhës për ecurinë e çështjes ndaj ish krerëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës. Hashim Thaçi, Kadri Veseli, Jakup Krasnqi...

Komandantët e UÇK-së sot dalin para speciales

para 2 dite - Info7

Konferenca e shtatë për ecurinë e çështjes kundër Hashim Thaçit, Kadri Veselit, Rexhep Selimit dhe Jakup Krasniqit do të mbahet sot. Kjo është bërë e ditur në kalendarin e Gjykatës Speciale. Në kalendarin...

Hashim Thaçi dhe ish-krerët e UÇK-së dalin sot para Gjykatës Speciale

para 2 dite - Lexo

Në Hagë sot do të mbahet konferenca për ecurinë e çështjes kundër ish-presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, ish-kryeparlamentarit dhe ish-kryetarit të Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Kadri Veselit,...

Thaçi dhe të tjerët dalin sot para Speciales

para 2 dite - InfoShqip

Këtë të martë do të zhvillohet konferenca e shtatë për ecurinë e çështjes kundër Hashim Thaçit, Kadri Veselit, Rexhep Selimit dhe Jakup Krasniqit. Në kalendarin e Dhomave të Specializuara thuhet se konferenca...

Sot konferenca për ecurinë e çështjes ndaj Thaçit, Veselit, Krasniqit dhe Selimit

para 2 dite - Shenja

Sot në Hagë do të mbahet konferenca për ecurinë e çështjes kundër ish-presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, ish-kryeparlamentarit dhe ish-kryetarit të Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Kadri Veselit,...

Seanca e radhës/ Thaçi dhe ish-krerët e tjerë të UÇK-së dalin sot para Gjykatës Speciale

para 2 dite - Java News

Këtë të martë do të zhvillohet konferenca e shtatë për ecurinë e çështjes kundër Hashim Thaçit, Kadri Veselit, Rexhep Selimit dhe Jakup Krasniqit. Në kalendarin e Dhomave të Specializuara thuhet se konferenca...

Thaçi dhe të tjerët dalin sot para Speciales

para 2 dite - Revista Kosovarja

Konferenca e shtatë për ecurinë e çështjes kundër Hashim Thaçit, Kadri Veselit, Rexhep Selimit dhe Jakup Krasniqit do të mbahet sot. Kjo është bërë e ditur në kalendarin e Gjykatës Speciale. Në kalendarin...

Thaçi, Veseli, Krasniqi dhe Selimi para Speciales

para 2 dite - Lajmi.net

Hashim Thaçi, Kadri Veseli, Jakup Krasnqi dhe Rexhep Selimi do të paraqiten në seancën e radhës në gjykatë nga ora 14:30. Që të katërt akuzohen nga Gjykata Speciale për krime lufte

Thaçi dhe të tjerët sot para Speciales

para 2 dite - Infokusi

Dhomat e Specializuara të Kosovës kanë njoftuar se sot do të mbahet konferenca e radhës për ecurinë e çështjes ndaj ish krerëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës. Hashim Thaçi, Kadri Veseli, Jakup Krasnqi...

Thaçi, Veseli, Krasniqi dhe Selimi para Speciales

para 2 dite - Fakti Ditor

Në Hagë sot do të mbahet konferenca për ecurinë e çështjes kundër ish-presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, ish-kryeparlamentarit dhe ish-kryetarit të Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Kadri Veselit,...

Në të njëjtën orë që Merkel mban konferencën në Tiranë/ Hashim Thaçi dhe ish-krerët e UÇK-së dalin sot para Gjykatës Speciale

para 2 dite - FaxWeb

Sot do të mbahet konferenca e shtatë për ecurinë e çështjes kundër ish-krerëve të UÇK-së, Hashim Thaçit, Kadri Veselit, Rexhep Selimit dhe Jakup Krasniqit. Seanca është bërë e ditur në kalendarin e Gjykatës...

Hashim Thaçi dhe ish-krerët e UÇK-së dalin sot para Gjykatës Speciale

para 2 dite - Dosja.al

Hashim Thaci 14 Shtator, 2021 8:48 HAGË – Sot do të mbahet konferenca e shtatë për ecurinë e çështjes kundër ish-krerëve të UÇK-së, Hashim Thaçit, Kadri Veselit, Rexhep Selimit dhe Jakup Krasniqit. Seanca...

Thaçi dhe të tjerët para Speciales

para 2 dite - Informatat

Dhomat e Specializuara të Kosovës kanë njoftuar se sot do të mbahet konferenca e radhës për ecurinë e çështjes ndaj ish krerëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës. Hashim Thaçi, Kadri Veseli, Jakup Krasnqi...

Thaçi dhe të tjerët dalin sot para Speciales

para 2 dite - Bota Press

Botapress 14 Shtator – Konferenca e shtatë për ecurinë e çështjes kundër Hashim Thaçit, Kadri Veselit, Rexhep Selimit dhe Jakup Krasniqit do të mbahet sot. Kjo është bërë e ditur në kalendarin e Gjykatës...

Sot në Gjykatën Speciale mbahet konferenca e radhës për ecurinë çështjes ndaj ish krerëve të UÇK-së

para 2 dite - Radio Kosova e Lire

Gjykata Speciale kanë njoftuar se sot do të mbahet konferenca e radhës për ecurinë e çështjes ndaj ish krerëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës. Hashim Thaçi, Kadri Veseli, Jakup Krasnqi dhe Rexhep Selimi...

Sot mbahet konferenca për ecurinë e çështjes ndaj Thaçit, Veselit, Krasniqit dhe Selimit

para 2 dite - ATV Live

Në Hagë sot do të mbahet konferenca për ecurinë e çështjes kundër ish-presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, ish-kryeparlamentarit dhe ish-kryetarit të Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Kadri Veselit,...

Thaçi, Veseli, Krasniqi dhe Selimi para Speciales

para 2 dite - Arbresh

Dhomat e Specializuara të Kosovës kanë njoftuar se sot do të mbahet konferenca e radhës për ecurinë e çështjes ndaj ish krerëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës. Hashim Thaçi, Kadri Veseli, Jakup Krasnqi...

Sot konferenca për ecurinë e çështjes ndaj Thaçit, Veselit, Krasniqit dhe Selimit

para 2 dite - Gazeta Metro

Në Hagë sot do të mbahet konferenca për ecurinë e çështjes kundër ish-presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, ish-kryeparlamentarit dhe ish-kryetarit të Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Kadri Veselit,...

Thaçi dhe të tjerët dalin sot para Speciales

para 2 dite - Ekonomia Online

Konferenca e shtatë për ecurinë e çështjes kundër Hashim Thaçit, Kadri Veselit, Rexhep Selimit dhe Jakup Krasniqit do të mbahet sot. Kjo është bërë e ditur në kalendarin e Gjykatës Speciale. Në kalendarin...

Thaçi, Veseli, Krasniqi dhe Selimi para Speciales

para 2 dite - Arbresh

Dhomat e Specializuara të Kosovës kanë njoftuar se sot do të mbahet konferenca e radhës për ecurinë e çështjes ndaj ish krerëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës. Hashim Thaçi, Kadri Veseli, Jakup Krasnqi...

Sot konferenca për ecurinë e çështjes ndaj Thaçit, Veselit, Krasniqit dhe Selimit

para 2 dite - KosovaPress

Në Hagë sot do të mbahet konferenca për ecurinë e çështjes kundër ish-presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, ish-kryeparlamentarit dhe ish-kryetarit të Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Kadri Veselit,...

Thaçi, Veseli, Krasniqi dhe Selimi para Speciales

para 2 dite - Periskopi

Dhomat e Specializuara të Kosovës kanë njoftuar se sot do të mbahet konferenca e radhës për ecurinë e çështjes ndaj ish krerëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës. Hashim Thaçi, Kadri Veseli, Jakup Krasnqi...

Thaçi dhe të tjerët para Speciales

para 2 dite - Epoka e Re

Dhomat e Specializuara të Kosovës kanë njoftuar se sot do të mbahet konferenca e radhës për ecurinë e çështjes ndaj ish krerëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës. Hashim Thaçi, Kadri Veseli, Jakup Krasnqi...

Falsifikoi rezultatin e zgjedhjeve të vitit 2017, gjykata merr vendimin për të akuzuarin

para 3 dite - Bota Sot

Albert Zukaj është dënuar me gjashtë muaj burgim me kusht nga Gjykata Themelore në Pejë, për veprën penale të falsifikimit të rezultateve të votimit. Aktgjykimi ndaj tij u shpall të hënën nga gjykatësi...

Gjykimi ndaj Salih Mustafës fillon të mërkurën

para 3 dite - Klan Kosova

Gjykimi ndaj ish-eprorit të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës Salih Mustafës, do të fillojë të mërkurën më 15 shtator. Ky gjykim është i pari nga Dhomat e Specializuara të Gjykatës në Hagë. Seanca pritet...

Salih Mustafa është ish-pjesëtari i parë i UÇK-së ndaj të cilit fillon të mërkurën gjykimi në Hagë

para 3 dite - OraInfo

Të mërkurën, më 15 shtator, pritet të nis gjykimi ndaj ish-pjesëtarit të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (UÇK), Salih Mustafa. Njëherit, ky është gjykimi i parë që po fillon para Dhomave të Specializuara...

Gjykimi ndaj Salih Mustafës fillon të mërkurën

para 3 dite - Bota Sot

Gjykimi ndaj ish-eprorit të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës Salih Mustafës, do të fillojë të mërkurën më 15 shtator. Ky gjykim është i pari nga Dhomat e Specializuara të Gjykatës në Hagë. Seanca pritet...

Salih Mustafa është ish-pjesëtari i parë i UÇK-së që të mërkurën i fillon gjykimi në Hagë

para 3 dite - Gazeta Express

Të mërkurën, më 15 shtator, pritet të nis gjykimi ndaj ish-pjesëtarit të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (UÇK), Salih Mustafa. Njëherit, ky është gjykimi i parë që po fillon para Dhomave të Specializuara...

Salih Mustafa është ish-pjesëtari i parë i UÇK-së ndaj të cilit fillon të mërkurën gjykimi në Hagë

para 3 dite - Indeks online

Të mërkurën, më 15 shtator, pritet të nis gjykimi ndaj ish-pjesëtarit të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (UÇK), Salih Mustafa. Njëherit, ky është gjykimi i parë që po fillon para Dhomave të Specializuara...

Gjykimi i parë në Hagë fillon ndaj këtij ish-pjesëtari të UÇK-së

para 3 dite - Alsat-M

Të mërkurën, më 15 shtator, pritet të nis gjykimi ndaj ish-pjesëtarit të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (UÇK), Salih Mustafa. Njëherit, ky është gjykimi i parë që po fillon para Dhomave të Specializuara...

Salih Mustafa është ish-pjesëtari i parë i UÇK-së që të mërkurën i fillon gjykimi në Hagë

para 3 dite - Zeri

Të mërkurën, më 15 shtator, pritet të nis gjykimi ndaj ish-pjesëtarit të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (UÇK), Salih Mustafa. Njëherit, ky është gjykimi i parë që po fillon para Dhomave të Specializuara...

Lajmi i fundit nga Specialja për Salih Mustafën/ Është ish-pjesëtari i parë i UÇK-së që...

para 3 dite - Bota Sot

Të mërkurën, më 15 shtator, pritet të nis gjykimi ndaj ish-pjesëtarit të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (UÇK), Salih Mustafa. Njëherit, ky është gjykimi i parë që po fillon para Dhomave të Specializuara...

Salih Mustafa është ish-pjesëtari i parë i UÇK-së që të mërkurën i fillon gjykimi në Hagë

para 3 dite - GazetaBlic

Të mërkurën, më 15 shtator, pritet të nis gjykimi ndaj ish-pjesëtarit të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (UÇK), Salih Mustafa. Njëherit, ky është gjykimi i parë që po fillon para Dhomave të Specializuara...

Mbrojtja sërish kërkon lirimin e Salih Mustafës nga paraburgimi

para 3 dite - GazetaBlic

Mbrojtja e ish-pjesëtarit të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (UÇK), Salih Mustafa, edhe një herë tjetër ka kërkuar nga trupi gjykues lirimin e tij nga paraburgimi. Avokati Julius Von Bonne ka kërkuar nga...

Të mërkurën fillon gjykimi ndaj Salih Mustafës

para 3 dite - Infokusi

Të mërkurën, më 15 shtator, pritet të nis gjykimi ndaj ish-pjesëtarit të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (UÇK), Salih Mustafa. Njëherit, ky është gjykimi i parë që po fillon para Dhomave të Specializuara...

Falsifikoi rezultatin e zgjedhjeve të vitit 2017, merret vendimi për të akuzuarin

para 3 dite - Bota Press

Albert Zukaj është dënuar me gjashtë muaj burgim me kusht nga Gjykata Themelore në Pejë, për veprën penale të falsifikimit të rezultateve të votimit. Aktgjykimi ndaj tij u shpall të hënën nga gjykatësi...

Salih Mustafa është ish-pjesëtari i parë i UÇK-së që të mërkurën i fillon gjykimi në Hagë

para 3 dite - Lajmi.net

Njëherit, ky është gjykimi i parë që po fillon para Dhomave të Specializuara të Kosovës në Hagë.Përmes një shkrese të publikuar në faqen zyrtare të kësaj gjykate, gjithashtu bëhet e ditur se Zyra e Prokurorit...

Më 15 shtator, është paralajmëruar fillimi i gjykimit të ish eprorit të UÇK-TMK-FSK-së, Salih Mustafa

para 3 dite - Radio Kosova e Lire

Më 15 shtator, është paralajmëruar fillimi i gjykimit të ish eprorit të UÇK-TMK-FSK-së, Salih Mustafa. Përmes një shkrese të publikuar në faqen zyrtare të Gjykatës Speciale është bërë me dije se Zyra e...

Gjykimi ndaj Salih Mustafës fillon të mërkurën

para 3 dite - Ekonomia Online

Gjykimi ndaj ish-eprorit të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës Salih Mustafës, do të fillojë të mërkurën më 15 shtator. Ky gjykim është i pari nga Dhomat e Specializuara të Gjykatës në Hagë. Seanca pritet...

Fillon gjykimi në Hagë, Salih Mustafa është i pari ish-anëtar i UÇK-së që del para drejtësisë

para 3 dite - Dosja.al

Salih Mustafa 13 Shtator, 2021 16:13 KOSOVË – Të mërkurën pritet të nisë dhe gjyqi i parë në Dhomat Speciale të Kosovës në Hagë ku pritet që para saj të dalë ish-pjesëtari i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës...

Të mërkurën fillon gjykimi ndaj Salih Mustafës – Specialja cakton 9 seanca gjyqësore brenda 2 javësh ndaj tij

para 3 dite - Periskopi

Të mërkurën, më 15 shtator, ish-ushtari i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Salih Mustafa do të dalë para gjyqtarëve të Gjykatës Speciale në seancën e parë të gjykimit të tij. Por, ajo që bjen në sy është...

Salih Mustafa është ish-pjesëtari i parë i UÇK-së ndaj të cilit fillon të mërkurën gjykimi në Hagë

para 3 dite - Fakti Ditor

Të mërkurën, më 15 shtator, pritet të nis gjykimi ndaj ish-pjesëtarit të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (UÇK), Salih Mustafa. Njëherit, ky është gjykimi i parë që po fillon para Dhomave të Specializuara...

Salih Mustafa është ish-pjesëtari i parë i UÇK-së që të mërkurën i fillon gjykimi në Hagë

para 3 dite - Lajm

Njëherit, ky është gjykimi i parë që po fillon para Dhomave të Specializuara të Kosovës në Hagë.Përmes një shkrese të publikuar në faqen zyrtare të kësaj gjykate, gjithashtu bëhet e ditur se Zyra e Prokurorit...

Të mërkurën fillon gjykimi ndaj Mustafës

para 3 dite - Bota Press

Të mërkurën, më 15 shtator, ish-ushtari i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Salih Mustafa do të dalë para gjyqtarëve të Gjykatës Speciale në seancën e parë të gjykimit të tij, shkruan Gazeta Metro. Por,...

Të mërkurën fillon gjykimi ndaj Salih Mustafës – Specialja cakton 9 seanca gjyqësore brenda 2 javësh ndaj tij

para 3 dite - Gazeta Metro

Të mërkurën, më 15 shtator, ish-ushtari i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Salih Mustafa do të dalë para gjyqtarëve të Gjykatës Speciale në seancën e parë të gjykimit të tij, shkruan Gazeta Metro. Por,...

Salih Mustafa është ish-pjesëtari i parë i UÇK-së që të mërkurën i fillon gjykimi në Hagë

para 3 dite - Informatat

Të mërkurën, më 15 shtator, pritet të nis gjykimi ndaj ish-pjesëtarit të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (UÇK), Salih Mustafa. Njëherit, ky është gjykimi i parë që po fillon para Dhomave të Specializuara...

Shkaku i pandemisë, anulohen dy seanca në rastin për korrupsion ndaj Qemajl Mustafës dhe të tjerëve

para 3 dite - Zeri

Janë anuluar seancat gjyqësore të parapara për të hënën dhe të martën ndaj ish-kryetarit të Gjilanit, Qemajl Mustafa dhe 36 të akuzuarve të tjerë, në lidhje me akuzat për korrupsion me tendera. Anulimin...

Hagë: Pasnesër nis gjykimi i parë në Gjykatën Speciale

para 3 dite - Periskopi

Të mërkurën, më 15 shtator, pritet të nis gjykimi ndaj ish-pjesëtarit të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (UÇK), Salih Mustafa. Njëherit, ky është gjykimi i parë që po fillon para Dhomave të Specializuara...

Salih Mustafa është ish-pjesëtari i parë i UÇK-së që të mërkurën i fillon gjykimi në Hagë

para 3 dite - Ekonomia Online

Të mërkurën, më 15 shtator, pritet të nis gjykimi ndaj ish-pjesëtarit të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (UÇK), Salih Mustafa. Njëherit, ky është gjykimi i parë që po fillon para Dhomave të Specializuara...

Gjykata Speciale të mërkurën nis gjykimin e Salih Mustafës

para 3 dite - Epoka e Re

Të mërkurën, më 15 shtator, pritet të nis gjykimi ndaj ish-pjesëtarit të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (UÇK), Salih Mustafa. Njëherit, ky është gjykimi i parë që fillon para Dhomave të Specializuara të...

Anulohen dy seanca në rastin për korrupsion ndaj Qemajl Mustafës dhe 36 të akuzuarve

para 3 dite - Bota Sot

Janë anuluar seancat gjyqësore të parapara për të hënën dhe të martën ndaj ish-kryetarit të Gjilanit, Qemajl Mustafa dhe 36 të akuzuarve të tjerë, në lidhje me akuzat për korrupsion me tendera. Anulimin...

Lajmi i fundit vjen nga Specialja në lidhje me rastin e Salih Mustafës…

para 3 dite - Bota Press

Mbrojtja e ish-pjesëtarit të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (UÇK), Salih Mustafa, edhe një herë tjetër ka kërkuar nga trupi gjykues lirimin e tij nga paraburgimi.Avokati Julius Von Bonne ka kërkuar nga...

Shkaku i pandemisë, anulohen dy seanca në rastin për korrupsion ndaj Qemajl Mustafës dhe të tjerëve

para 3 dite - Informatat

Janë anuluar seancat gjyqësore të parapara për të hënën dhe të martën ndaj ish-kryetarit të Gjilanit, Qemajl Mustafa dhe 36 të akuzuarve të tjerë, në lidhje me akuzat për korrupsion me tendera. Anulimin...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK