Moti me diell dhe i ngrohtë, temperatura deri në 35 gradë

para një jave - Alsat-M

Moti sot në mbarë vendin do të jetë me diell dhe i ngrohtë, me vranësira të dobëta lokale. Do të fryjë erë nga drejtimi veriperëndimorë. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 5 deri në 14 gradë,...

Parashikimi i motit për ditën e mërkurë, 15 shtator 2021

para një jave - Albeu

Përshëndetje nga SHMU! Dita ditës po ndihet prania e stinës së vjeshtës në mëngjes e në mbrëmje. Gjatë orëve të mesditës hera herës kuptojmë që vera ende nuk është shkëputur plotësisht. Po kështu do të...

Deri në 30 gradë do të mbajë moti, në dy ditët e ardhshme

para një jave - GazetaBlic

Në dy ditët e ardhshme do të mbajë mot i ngrohtë në Kosovë. Siç njofton Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, temperaturat do të arrijnë deri në 30 gradë Celsius. “Do të mbajë mot kryesisht i ngjashëm...

Pritet mot i ndryshueshëm në dy ditët e ardhshme

para një jave - Infokusi

Parashikimi i motit për dy ditët e ardhdhsme sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës. Temperaturat maksimale do të shkojnë deri në 30 gradë Celcius, ndërsa ato minimalet deri në 11 gratë. Njoftimi...

Rikthehen temperaturat e larta

para një jave - Koha.net

Temperaturat e larta do të rikthehen në Kosovë. Dy ditët e ardhshme do të mbajë mot i ngrohtë. Temperaturat do të arrijnë deri në 30 gradë Celsius, ka njoftuar Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës. “Do...

Ky është parashikimi i motit për dy ditët e ardhshme

para një jave - Bota Sot

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka bërë të ditur se gjatë dy ditëve të ardhshme mbi vendin tonë do të mbajë mot kryesisht i ngjashëm me ditët e fundit, por në vlerat e temperaturave maksimale parashihet...

Bëhuni gati për këto temperatura në dy ditët e ardhshme

para një jave - OraInfo

Pritet mot i ndryshueshëm në dy ditët e ardhshme Parashikimi i motit për dy ditët e ardhdhsme sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës. Temeperaturat maksimale do të shkojnë deri në 30 gradë Celcius,...

Parashikimi i motit për dy ditët e ardhdhsme

para një jave - Bota Sot

Pritet mot i ndryshueshëm në dy ditët e ardhshme sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës. Temeperaturat maksimale do të shkojnë deri në 30 gradë Celcius, ndërsa ato minimalet deri në 11 gratë. Njoftimi...

Moti për dy ditët e ardhshme

para një jave - Zeri

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se në dy ditët e ardhshme do të mbajë mot kryesisht i ngjashëm me ditët e fundit. Sipas IHMK-së, temperturat maksimale pritete të jenë deri në 30 gradë...

Pritet mot i ndryshueshëm në dy ditët e ardhshme

para një jave - Indeks online

Parashikimi i motit për dy ditët e ardhdhsme sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës. Temperaturat maksimale do të shkojnë deri në 30 gradë Celcius, ndërsa ato minimalet deri në 11 gratë. Njoftimi...

Pritet mot i ndryshueshëm në dy ditët e ardhshme

para një jave - RTK

Temeperaturat maksimale do të shkojnë deri në 30 gradë Celcius, ndërsa ato minimalet deri në 11 gratë. Njoftimi i plotë: Do të mbajë mot kryesisht i ngjashëm me ditët e fundit ,por në vlerat e temperaturave...

Moti për dy ditët e ardhshme

para një jave - GazetaBlic

Parashikimi i motit për dy ditët e ardhdhsme sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, raporton Gazeta Blic. Njoftimi i plotë: Do të mbajë mot kryesisht i ngjashëm me ditët e fundit por në vlerat...

Pritet mot i ndryshueshëm në dy ditët e ardhshme

para një jave - Infokusi

Parashikimi i motit për dy ditët e ardhdhsme sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës. Temperaturat maksimale do të shkojnë deri në 30 gradë Celcius, ndërsa ato minimalet deri në 11 gratë. Njoftimi...

“Rikthehet” vera në Kosovë, nesër e pasnesër rriten temperaturat

para një jave - Lajmi.net

IHMK në një komunikatë për media ka bërë të ditur se do të mbajë mot kryesisht i ngjashëm me ditët e fundit por në vlerat e temperaturave maksimale parashihet ngritje të lehta. Temperaturat minimale do...

Moti nesër e pasnesër, temperaturat arrijnë deri në 30 gradë

para një jave - Arbresh

Temperaturat dy ditët e ardhshme do shënojnë rritje. Temperatura maksimale sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës (IHMK) do arrijë deri në 30 gradë celsius, shkruan arbresh.info “Do të mbajë mot...

Parashikimi i motit, temperaturat deri në 30 gradë Celsius

para një jave - KosovaPress

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka bërë të ditur se gjatë dy ditëve të ardhshme mbi vendin tonë do të mbajë mot kryesisht i ngjashëm me ditët e fundit, por në vlerat e temperaturave maksimale parashihet...

Rikthehen temperaturat e larta

para një jave - Gazeta Metro

Temperaturat e larta do të rikthehen në Kosovë. Dy ditët e ardhshme do të mbajë mot i ngrohtë. Temperaturat do të arrijnë deri në 30 gradë Celsius, ka njoftuar Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës. “Do...

Pritet mot i ndryshueshëm në dy ditët e ardhshme

para një jave - Periskopi

Parashikimi i motit për dy ditët e ardhdhsme sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës. Temeperaturat maksimale do të shkojnë deri në 30 gradë Celcius, ndërsa ato minimalet deri në 11 gratë. Njoftimi...

Pritet mot i ndryshueshëm në dy ditët e ardhshme

para një jave - ATV Live

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njoftoi se gjatë dy ditëve të ardhshme pritet mot i ndryshueshëm. Temperaturat maksimale do të shkojnë deri në 30 gradë Celcius, ndërsa ato minimalet deri në 11 gradë....

Pritet mot i ndryshueshëm në dy ditët e ardhshme

para një jave - Bota Press

Parashikimi i motit për dy ditët e ardhdhsme sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës. Temeperaturat maksimale do të shkojnë deri në 30 gradë Celcius, ndërsa ato minimalet deri në 11 gratë. Njoftimi...

Pritet mot i ndryshueshëm në dy ditët e ardhshme

para një jave - Ekonomia Online

Parashikimi i motit për dy ditët e ardhdhsme sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës. Temperaturat maksimale do të shkojnë deri në 30 gradë Celcius, ndërsa ato minimalet deri në 11 gratë. Njoftimi...

Deri të premten 35 gradë, më pas priten ulje të temperaturave

para një jave - Alsat-M

Deri të premten moti do të jetë stabil dhe i ngrohtë, ndërsa temperatura ditore do të arrij deri në 35 gradë Celsiusë. Të shtunën do të ketë paraqitje të jostabilitetit lokal me shi të rrëmbyeshëm, bubullima...

Deri të premten temperatura deri 35 gradë, të shtunën shi, ndërsa nga e diela rënie të temperaturës

para një jave - Koha.mk

Shkup, 14 shtator – Deri të premten moti do të jetë i qëndrueshëm dhe i ngrohtë, ndërsa ajo e ditës do të mbërrijë deri 35 gradë. Të shtunën do të ketë paraqitje të paqëndrueshmërisë lokale me shi të rrëmbyeshëm,...

Deri të premten temperatura deri 35 gradë, të shtunën shi, ndërsa nga e diela rënie të temperaturës

para një jave - Zhurnal

Shkup, 14 shtator – Deri të premten moti do të jetë i qëndrueshëm dhe i ngrohtë, ndërsa ajo e ditës do të mbërrijë deri 35 gradë. Të shtunën do të ketë paraqitje të paqëndrueshmërisë lokale me shi të rrëmbyeshëm,...

Moti sot me diell, temperatura deri në 35 gradë

para një jave - Koha.mk

Shkup, 14 shtator – Moti në mëngjes do të jetë i freskët, ndërsa gjatë ditës me diell dhe me vranësira mesatare, posaçërisht në rajonet malore. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 4 deri në...

Mot me diell edhe gjatë së martës në Kosovë

para një jave - Insajderi

Mot me diell dhe pak vranësira pritet të mbajë sot në Kosovë, njofton Insajderi.com. Siç njofton Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, vranësira të ulëta do të jenë më të fokusuara gjatë së enjtes dhe...

Parashikimi i motit

para një jave - Zhurnal

Shkup, 14 shtator – Moti në mëngjes është i freskët, ndërsa gjatë ditës me diell me vranësira të vogla lokale, kryesisht në rajonet malore. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare, kryesisht veriore, e cila...

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

para një jave - Telegrafi

Moti sot në Maqeoninë e Veriut do të jetë me diell dhe vranësira lokale. Në mëngjes do të jetë freskët, ndërsa do të fryjë erë e lehtë nga drejtimi verior. Temperaturat minimale do të lëvizin prej 4 deri...

Mot me diell gjatë së martës

para një jave - Koha.net

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se gjatë kësaj jave parashihen intervale të gjata me diell dhe vranësira të ulëta, të cilat do jenë më të fokusuara gjatë së enjtes dhe vikendit. Sipas...

Parashikimi i motit

para një jave - Medial

Shkup, 14 shtator – Moti në mëngjes është i freskët, ndërsa gjatë ditës me diell me vranësira të vogla lokale, kryesisht në rajonet malore. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare, kryesisht veriore, e cila...

Mot me diell

para një jave - TV21

Moti sot në mëngjes do të jetë i freskës, kurse gjatë ditës i ngrohtë dhe me diell, me vranësira të vogla lokale, kryesisht në rajonet malore. Do të fryjë erë e dobët, e cila në pjesën e rajonit të Kumanovës...

Deri të premten 35 gradë, më pas priten ulje të temperaturave

para një jave - Fakti Ditor

Deri të premten moti do të jetë stabil dhe i ngrohtë, ndërsa temperatura ditore do të arrij deri në 35 gradë Celsiusë. Të shtunën do të ketë paraqitje të jostabilitetit lokal me shi të rrëmbyeshëm, bubullima...

Moti sot me diell, temperatura deri në 35 gradë

para një jave - Alsat-M

Moti në mëngjes do të jetë i freskët, ndërsa gjatë ditës me diell dhe me vranësira mesatare, posaçërisht në rajonet malore. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 4 deri në 15 gradë, ndërsa ajo...

Parashikimi i motit/ Rikthehet vera në mesin e shtatorit, diell dhe temperatura deri në 32 gradë

para një jave - Top Channel

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash duke sjellë mot të qëndrueshëm në të gjithë vendin. Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të kenë një rritje të lehtë ku do të...

Moti sot, diell dhe temperatura deri 29 gradë

para një jave - Telegrafi

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se sot do të mbajë mot me diell. IHK njofton se deri të enjten parashihen kushte të qëndrueshme meteorologjike. Nga dita e enjte, pastaj vikendit vranësirat...

Parashikimi i motit 14 Shtator 2021

para një jave - Klan

Parashikimi i motit 14 Shtator 2021 Sipas MeteoAlb vijon ndikimi i presionit te larte atmosferik duke kushtëzuar mot të kthjellët në pjesën më të madhe të vendit. Përjashtim bëjnë zonat malore ku do të...

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

para një jave - RTK

Moti sot në Maqeoninë e Veriut do të jetë me diell dhe vranësira lokale. Në mëngjes do të jetë freskët, ndërsa do të fryjë erë e lehtë nga drejtimi verior, transmeton Telegrafi. Temperaturat minimale do...

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

para një jave - Bota Sot

Moti sot në Maqeoninë e Veriut do të jetë me diell dhe vranësira lokale. Në mëngjes do të jetë freskët, ndërsa do të fryjë erë e lehtë nga drejtimi verior. Temperaturat minimale do të lëvizin prej 4 deri...

Deri të premten 35 gradë, më pas priten ulje të temperaturave

para një jave - Almakos

Deri të premten moti do të jetë stabil dhe i ngrohtë, ndërsa temperatura ditore do të arrij deri në 35 gradë Celsiusë. Të shtunën do të ketë paraqitje të jostabilitetit lokal me shi të rrëmbyeshëm, bubullima...

Moti sot me diell, temperatura deri në 35 gradë

para një jave - Aktuale

Moti në mëngjes do të jetë i freskët, ndërsa gjatë ditës me diell dhe me vranësira mesatare, posaçërisht në rajonet malore. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 4 deri në 15 gradë, ndërsa ajo...

Parashikimi i motit për sot dhe ditët në vazhdim

para një jave - Gazeta Express

Sot në Kosovë pritet të mbajë mot kryesisht me diell dhe i ngrohtë. Mund të ketë edhe vranësira të herëpashershme, por pa reshje dhe nxehtë. Në Shqipëri, Maqedoninë Veriore, Mal të Zi dhe Kosovën Lindore...

Deri të premten 35 gradë, më pas priten ulje të temperaturave

para një jave - Almakos

Deri të premten moti do të jetë stabil dhe i ngrohtë, ndërsa temperatura ditore do të arrij deri në 35 gradë Celsiusë. Të shtunën do të ketë paraqitje të jostabilitetit lokal me shi të rrëmbyeshëm, bubullima...

Moti sot me diell, temperatura deri në 35 gradë

para një jave - Ina

Moti në mëngjes do të jetë i freskët, ndërsa gjatë ditës me diell dhe me vranësira mesatare, posaçërisht në rajonet malore. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 4 deri në 15 gradë, ndërsa ajo...

Sot temperaturat 32 gradë, si pritet të jetë moti gjatë ditës

para një jave - Albeu

Moti në Shqipëri do të vijojë që të jetë nën dominimin e kthjellimeve dhe vranësirave. Sipas MeteoAlb zhvillim i një qendre të presionit të lartë atmosferik mbi Ballkanin Perëndimor do të ndikojë kushtet...

Sot, mot me diell dhe me pak vranësira

para një jave - Zeri

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se gjatë ditës së sotme parashihen intervale të gjata me diell dhe me pak vranësira. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 9-11 gradë Celsius,...

Temperatura deri ne 32 gradë, parashikimi i motit për sot

para një jave - Mapo

Moti sot parashikohet me kthjellime dhe kalime vranësirash të lehta. Parashikohet që edhe pjesa e dytë e ditës të vijojë më vranësira kalimtare por pa mundur të sjellin shira. Temperaturat e ajrit do të...

Vranësira dhe kthjellime, parashikimi i motit për sot

para një jave - Vizion Plus

Vendi ynë do të ndikohet sot nga mot i qendrueshëm. Përgjithësisht në vend do të ketë mot të kthjellët me vranësira kalimtare në orët e mesditës. Era do të fryjë me drejtim juglindje-veriperëndim, me shpejtësi...

Vera dhe Vjeshta në ‘luftë’ – SHMU publikon parashikimin e motit për këtë javë

para një jave - Scan TV

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak njofton dita ditës po ndihet prania e stinës së vjeshtës në mëngjes e në mbrëmje por gjatë orëve të mesditës hera herës kuptojmë që vera ende nuk është shkëputur plotësisht....

Moti sot, diell dhe temperatura deri 29 gradë

para një jave - Indeks online

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se sot do të mbajë mot me diell. IHK njofton se deri të enjten parashihen kushte të qëndrueshme meteorologjike. Nga dita e enjte, pastaj vikendit vranësirat...

Temperatura deri ne 32 gradë, parashikimi i motit për sot

para një jave - ABC News

Sipas MeteoAlb: Zhvillim i një qëndre të presionit të lart atmosferik mbi Ballkanin perëndimor do të ndikoj kushtet e motit edhe në territorin Shqipëtar duke sjell, kthjellime dhe kalime vranësirash të...

Moti sot në Kosovë

para një jave - GazetaBlic

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka bërë të ditur se gjatë javës së ardhshme do të ketë kushte të qëndrueshme meteorologjike. Parashihen intervale të gjata me diell dhe me pak vranësira të cilat...

Rikthehet vera në mesin e shtatorit, diell dhe temperatura deri në 32 gradë

para një jave - Lexo

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash duke sjellë mot të qëndrueshëm në të gjithë vendin. Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të kenë një rritje të lehtë ku do të...

Parashikimi i motit

para një jave - Shenja

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me diell dhe vranësira lokale. Në mëngjes do të jetë freskët, ndërsa do të fryjë erë e lehtë nga drejtimi verior. Temperaturat minimale do të lëvizin prej 4 deri...

Parashikimi i motit për sot dhe ditëve në vazhdim

para një jave - Lajmi.net

Në Shqipëri, Maqedoninë Veriore, Mal të Zi dhe Kosovën Lindore nesër pritet të mbajë mot kryesisht me diell, stabil dhe i nxehtë. Edhe ditëve të ardhshme të javës pritet mot kryesisht me diell dhe mjaft...

Temperatura deri ne 32 gradë, parashikimi i motit për sot

para një jave - Java News

Sipas MeteoAlb: Zhvillim i një qëndre të presionit të lart atmosferik mbi Ballkanin perëndimor do të ndikoj kushtet e motit edhe në territorin Shqipëtar duke sjell, kthjellime dhe kalime vranësirash të...

Moti sot me diell, temperatura deri në 35 gradë

para një jave - Fakti Ditor

Moti në mëngjes do të jetë i freskët, ndërsa gjatë ditës me diell dhe me vranësira mesatare, posaçërisht në rajonet malore. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 4 deri në 15 gradë, ndërsa ajo...

Moti sot në Kosovë

para një jave - Infokusi

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka bërë të ditur se gjatë javës së ardhshme do të ketë kushte të qëndrueshme meteorologjike. Parashihen intervale të gjata me diell dhe me pak vranësira të cilat...

Parashikimi i motit

para një jave - Lajm

Moti sot në mëngjes do të jetë i freskës, kurse gjatë ditës i ngrohtë dhe me diell, me vranësira të vogla lokale, kryesisht në rajonet malore. Do të fryjë erë e dobët, e cila në pjesën e rajonit të Kumanovës...

Parashikimi i motit për sot

para një jave - Revista Kosovarja

Sot në Kosovë pritet të mbajë mot kryesisht me diell dhe i ngrohtë. Mund të ketë edhe vranësira të herëpashershme, por pa reshje dhe nxehtë. Në Shqipëri, Maqedoninë Veriore, Mal të Zi dhe Kosovën Lindore...

‘Rikthehet’ vera në mesin e shtatorit, temperatura deri në 32 gradë

para një jave - Almakos

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash duke sjellë mot të qëndrueshëm në të gjithë vendin. Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të kenë një rritje të lehtë ku do të...

Parashikimi i motit për sot dhe ditët në vazhdim

para një jave - Bota Press

Sot në Kosovë pritet të mbajë mot kryesisht me diell dhe i ngrohtë. Mund të ketë edhe vranësira të herëpashershme, por pa reshje dhe nxehtë. Në Shqipëri, Maqedoninë Veriore, Mal të Zi dhe Kosovën Lindore...

Diell dhe temperatura deri në 32 gradë në Shqipëri

para një jave - ATV Live

Shqipëria sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash duke sjellë mot të qëndrueshëm në të gjithë vendin. Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të kenë një rritje të lehtë ku do të...

Moti sot, diell dhe temperatura deri në 29 gradë

para një jave - ATV Live

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se sot do të mbajë mot me diell. IHK njofton se deri të enjten parashihen kushte të qëndrueshme meteorologjike. Nga dita e enjte, pastaj vikendit vranësirat...

Moti sot me diell

para një jave - Press Online

Moti në mëngjes do të jetë i freskët, ndërsa gjatë ditës me diell dhe me vranësira mesatare, posaçërisht në rajonet malore. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 4 deri në 15 gradë, ndërsa ajo...

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

para një jave - Arbresh

Moti sot në Maqeoninë e Veriut do të jetë me diell dhe vranësira lokale. Në mëngjes do të jetë freskët, ndërsa do të fryjë erë e lehtë nga drejtimi verior. Temperaturat minimale do të lëvizin prej 4 deri...

Në mes të shtatorit, vera nuk ka ndërmend të ikë, temperatura deri në 32 gradë, njihuni me parashikimin e motit gjatë ditës së sotme

para një jave - FaxWeb

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash duke sjellë mot të qëndrueshëm në të gjithë vendin. Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të kenë një rritje të lehtë ku do të...

Rikthehet vera në mesin e shtatorit! Rritje temperaturash, deri në 32 gradë, PARASHIKIMI i motit për ditën e sotme (HARTA LIVE)

para një jave - Dosja.al

Foto ilustruese 14 Shtator, 2021 7:19 TIRANË – Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash duke sjellë mot të qëndrueshëm në të gjithë vendin. Sipas Meteoalb, sot temperaturat...

Moti sot, diell dhe temperatura deri 29 gradë

para një jave - Ekonomia Online

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se sot do të mbajë mot me diell. IHK njofton se deri të enjten parashihen kushte të qëndrueshme meteorologjike. Nga dita e enjte, pastaj vikendit vranësirat...

Moti sot, diell dhe temperatura të larta

para një jave - Arbresh

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se sot do të mbajë mot me diell. IHK njofton se deri të enjten parashihen kushte të qëndrueshme meteorologjike. Nga dita e enjte, pastaj vikendit vranësirat...

Parashikimi i motit për sot dhe ditëve në vazhdim

para një jave - Periskopi

Sot në Kosovë pritet të mbajë mot kryesisht me diell dhe i ngrohtë. Mund të ketë edhe vranësira të herëpashershme, por pa reshje dhe nxehtë. Në Shqipëri, Maqedoninë Veriore, Mal të Zi dhe Kosovën Lindore...

Parashikimi i motit për ditën e martë

para një jave - Bota Sot

Dita ditës po ndihet prania e stinës së vjeshtës në mëngjes e në mbrëmje. Gjatë orëve të mesditës hera herës kuptojmë që vera ende nuk është shkëputur plotësisht. Po kështu do të ndodhë edhe këtë javë...

Parashikimi i motit për ditën e martë, 14 Shtator 2021

para një jave - Albeu

Dita ditës po ndihet prania e stinës së vjeshtës në mëngjes e në mbrëmje. Gjatë orëve të mesditës hera herës kuptojmë që vera ende nuk është shkëputur plotësisht. Po kështu do të ndodhë edhe këtë javë...

Temperaturat deri në 35 gradë, në fund të javës kushte për shi të rrëmbyeshëm

para një jave - Zhurnal

Shkup, 13 shtator – DPHM paralajmëron se pason periudhë e motit të ngrohtë për këtë periudhë të vitit. Deri në fund të javës, siç informohet do të rriten kushtet për paraqitjen e motit të paqëndrueshëm...

Verë në shtator, meteorologia tregon si pritet të jetë java

para një jave - Bota Sot

Java e tretë e shtatorit pritet që të jetë në mbizotërimin e motit të kthjellët dhe me diell. Meteorologia Lajda Porja nga MeteoAlb se pritet që i gjithë vendi të jetë në mbizotërimin e temperaturave të...

Moti me diell dhe vranësira mesatare, temperatura deri në 32 gradë

para një jave - Koha.mk

Shkup, 13 shtator – Në mbarë vendin sot do të mbaj mot me diell dhe vranësira mesatare. Do të fryj erë e dobët deri në mesatare. Në pjesët malore të vendit është e mundur të ketë dhe reshje shiu. Temperatura...

Mot sot me diell me vranësira mesatare, temperatura deri në 32 gradë Celsius

para një jave - Zhurnal

Shkup, 13 shtator – Moti sot do të jetë me diell dhe i ngrohtë me vranësira të vogla deri në mesatare. Do të fryejë erë e dobët deri në mesatare, ndërsa në pjesën veriore të Vardarit edhe erë e përforcuar...

Verë në shtator, termometri mbetet në vlera të larta

para një jave - ABC News

Java e tretë e shtatorit pritet që të jetë në mbizotërimin e motit të kthjellët dhe me diell. Meteorologia Lajda Porja nga MeteoAlb tha për Abcnews.al se pritet që i gjithë vendi të jetë në mbizotërimin...

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

para një jave - Telegrafi

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me diell dhe vranësira mesatare. Do të fryjë erë e lehtë nga drejtimi verior. Temperaturat minimale do të lëvizin prej 8 deri 17 gradë celcius, ndërsa ato maksimale...

Mot me diell dhe vranësira gjatë kësaj jave në Kosovë

para një jave - Koha.net

Gjatë kësaj jave pritet që në Kosovë të mbajë mot me diell dhe me pak vranësira. Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës vranësira më shumë parashihet të ketë nga dita e enjte dhe gjatë vikendit....

Mot i ngrohtë dhe me erë të dobët

para një jave - TV21

Moti në Maqedoninë e Veriut do të jetë i ngrohtë dhe me vranësira të pakta. Do të fryjë erë e dobët, kurse në pjesën veriore do të ketë edhe erë të fuqishme në drejtim verior. Në rajonet malore është e...

Mot me më shumë diell këtë javë – këto janë temperaturat

para një jave - Insajderi

Mot me më shumë diell e me pak vranësira pritet të mbajë gjatë kësaj jave në Kosovë, njofton Insajderi.com. Siç bën të ditur Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, kjo javë fillon me kushte të qëndrueshme...

Moti sot në Maqedoninë e Veriut, temperaturat shkojnë në 32 gradë

para një jave - Ina

Në mbarë vendin sot do të mbaj mot me diell dhe vranësira mesatare. Do të fryj erë e dobët deri në mesatare. Në pjesët malore të vendit është e mundur të ketë dhe reshje shiu. Temperatura minimale do të...

Parashikimi i motit/ Java nis me diell dhe rritje të lehtë temperaturash

para një jave - Top Channel

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash duke sjellë mot të qëndrueshëm në të gjithë vendin. Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të kenë një rritje të lehtë ku do të...

Alternime kthjellimesh dhe vranësirash, parashikimi i motit sot

para një jave - Mapo

Pjesa më e madhe e vendit tonë sot do të paraqitet me kthjellime dhe vranësira kalimtare duke filluar nga orët e para të ditës. Perjashtim bejne zonat malore pergjate kufirit lindor ku vranësirat janë...

Moti sot në Maqedoni

para një jave - Medial

Shkup, 12 shtator – Moti sot do të jetë me diell dhe i ngrohtë. Do të fryjë një erë e lehtë në drejtim të pjesës veriore. Temperaturat minimale do të lëvizin prej 8 deri në 17, ndërsa temperaturat maksimale...

Moti gjatë kësaj jave, më shumë diell dhe me pak vranësira

para një jave - Telegrafi

Instituti Hidrometerologjik i Kosovës (IHK) ka bërë të ditur së kjo javë fillon me kushte të qëndrueshme meteorologjike. Parashihen intervale të gjata me diell dhe me pak vranësira të cilat më të fokusuara...

Moti me diell dhe vranësira mesatare, temperatura deri në 32 gradë

para një jave - Alsat-M

Në mbarë vendin sot do të mbaj mot me diell dhe vranësira mesatare. Do të fryj erë e dobët deri në mesatare. Në pjesët malore të vendit është e mundur të ketë dhe reshje shiu. Temperatura minimale do të...

Parashikimi i motit 13 Shtator 2021

para një jave - Klan

Parashikimi i motit 13 Shtator 2021 Sipas MeteoAlb vijon rritja e vlerave Barike duke kushtëzuar mot të kthjellet në pjesën më te madhe të vendit. Përjashtim bëjnë zonat malore përgjatë kufirit lindor...

Moti me diell dhe vranësira mesatare

para një jave - Tetova Sot

Në mbarë vendin sot do të mbaj mot me diell dhe vranësira mesatare. Do të fryj erë e dobët deri në mesatare. Në pjesët malore të vendit është e mundur të ketë dhe reshje shiu. Temperatura minimale do të...

Vera rikthehet, moti për ditën e sotme

para një jave - Albeu

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash duke sjellë mot të qëndrueshëm në të gjithë territorin. Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të kenë një rritje të lehtë ku do...

Alternime kthjellimesh dhe vranësirash të lehta, mësoni parashikimin e motit për sot

para një jave - Shekulli

Publikuar më 13.09.2021 nga Daniela Grrica Pjesa më e madhe e vendit tonë do të paraqitet me kthjellime dhe vranësira kalimtare duke filluar nga orët e para të ditës. Përjashtim bëjnë zonat malore përgjatë...

Parashikimi i motit në Shqipëri

para një jave - RTK

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash duke sjellë mot të qëndrueshëm në të gjithë vendin. Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të kenë një rritje të lehtë ku do të...

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

para një jave - RTK

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me diell dhe vranësira mesatare. Do të fryjë erë e lehtë nga drejtimi verior, transmeton Telegrafi. Temperaturat minimale do të lëvizin prej 8 deri 17 gradë celcius,...

Moti me diell dhe vranësira mesatare

para një jave - Aktuale

Në mbarë vendin sot do të mbaj mot me diell dhe vranësira mesatare. Do të fryj erë e dobët deri në mesatare. Advertisements Në pjesët malore të vendit është e mundur të ketë dhe reshje shiu. Temperatura...

Moti gjatë kësaj jave me më shumë diell

para një jave - Klan Kosova

Moti gjatë kësaj jave pritet të jetë me më shumë diell e me pak vranësira. Instituti Hidrometerologjik i Kosovës njofton kjo javë fillon me kushte të qëndrueshme meteorologjike. Parashihen intervale të...

Moti në Kosovë

para një jave - RTK

Java e ardhshme fillon me kushte të qëndrueshme meteorologjike. Parashihen intervale të gjata me diell dhe me pak vranësira të cilat më të fokusuara do të jenë nga dita e enjte dhe gjatë vikendit. Këto...

Parashikimi i motit/ Java nis me diell dhe rritje të lehtë temperaturash

para një jave - Bota Sot

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash duke sjellë mot të qëndrueshëm në të gjithë vendin. Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të kenë një rritje të lehtë ku do të...

Moti gjatë kësaj jave

para një jave - Indeks online

Instituti Hidrometerologjik i Kosovës (IHK) ka bërë të ditur së kjo javë fillon me kushte të qëndrueshme meteorologjike. Parashihen intervale të gjata me diell dhe me pak vranësira të cilat më të fokusuara...

Alternime kthjellimesh dhe vranësirash të lehta, mësoni parashikimin e motit për sot

para një jave - ABC News

Sipas MeteoAlb: Pjesa më e madhe e vendit tonë do të paraqitet me kthjellime dhe vranësira kalimtare duke filluar nga orët e para të ditës. Perjashtim bejne zonat malore pergjate kufirit lindor KU vranësirat...

Moti gjatë kësaj jave me intervale të gjata me diell dhe me pak vranësira

para një jave - Bota Sot

Në parashikimin e motit për këtë javë Instituti Hidrometerologjik i Kosovës (IHK) ka bërë të ditur së java e ardhshme fillon me kushte të qëndrueshme meteorologjike. Parashihen intervale të gjata me diell...

Parashikimi i motit për këtë javë

para një jave - GazetaBlic

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka bërë të ditur se gjatë javës së ardhshme do të ketë kushte të qëndrueshme meteorologjike. Parashihen intervale të gjata me diell dhe me pak vranësira të cilat...

Parashikimi i motit/ Java nis me diell dhe rritje të lehtë temperaturash

para një jave - Lexo

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash duke sjellë mot të qëndrueshëm në të gjithë vendin. Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të kenë një rritje të lehtë ku do të...

Parashikimi i motit

para një jave - Shenja

Në mbarë vendin sot do të mbaj mot me diell dhe vranësira mesatare. Do të fryj erë e dobët deri në mesatare, Në pjesët malore të vendit është e mundur të ketë dhe reshje shiu. Temperatura minimale do të...

Moti me diell dhe vranësira mesatare, temperatura deri në 32 gradë

para një jave - Info7

Në mbarë vendin sot do të mbaj mot me diell dhe vranësira mesatare. Do të fryj erë e dobët deri në mesatare. Në pjesët malore të vendit është e mundur të ketë dhe reshje shiu. Temperatura minimale do të...

Alternime kthjellimesh dhe vranësirash të lehta/ Parashikimi i motit për sot

para një jave - Java News

Sipas MeteoAlb: Pjesa më e madhe e vendit tonë do të paraqitet me kthjellime dhe vranësira kalimtare duke filluar nga orët e para të ditës. Perjashtim bejne zonat malore pergjate kufirit lindor KU vranësirat...

Mot me diell edhe gjatë kësaj jave

para një jave - Lajmi.net

Vranësira më shumë parashihet të ketë nga dita e enjte dhe gjatë vikendit. Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHMK) ka njoftuar se temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 9 dhe 11 gradë Celsius,...

Moti sot në Maqedoni

para një jave - Argument

Shkup, 12 shtator – Moti sot do të jetë me diell dhe i ngrohtë. Do të fryjë një erë e lehtë në drejtim të pjesës veriore. Temperaturat minimale do të lëvizin prej 8 deri në 17, ndërsa temperaturat maksimale...

Moti sot në Maqedoni

para një jave - Daily News

Shkup, 12 shtator – Moti sot do të jetë me diell dhe i ngrohtë. Do të fryjë një erë e lehtë në drejtim të pjesës veriore. Temperaturat minimale do të lëvizin prej 8 deri në 17, ndërsa temperaturat maksimale...

Moti sot në Maqedoni

para një jave - InFokus

Shkup, 12 shtator – Moti sot do të jetë me diell dhe i ngrohtë. Do të fryjë një erë e lehtë në drejtim të pjesës veriore. Temperaturat minimale do të lëvizin prej 8 deri në 17, ndërsa temperaturat maksimale...

Parashikimi i motit

para një jave - Lajm

Në mbarë vendin sot do të mbaj mot me diell dhe vranësira mesatare. Do të fryj erë e dobët deri në mesatare, Në pjesët malore të vendit është e mundur të ketë dhe reshje shiu. Temperatura minimale do të...

Java nis me diell dhe rritje të lehtë temperaturash, ja si do jetë moti

para një jave - Almakos

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash duke sjellë mot të qëndrueshëm në të gjithë vendin. Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të kenë një rritje të lehtë ku do të...

Moti sot

para një jave - KosovaPress

Gjatë kësaj jave pritet që në Kosovë të mbajë mot me diell dhe me më pak vranësira. Vranësira më shumë parashihet të ketë nga dita e enjte dhe gjatë vikendit. Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHMK)...

Moti sot

para një jave - Press Online

Në mbarë vendin sot do të mbaj mot me diell dhe vranësira mesatare. Do të fryj erë e dobët deri në mesatare. Në pjesët malore të vendit është e mundur të ketë dhe reshje shiu. Temperatura minimale do të...

Rikthehet përkohësisht vera, mësoni si do të jetë moti gjatë ditës së sotme

para një jave - FaxWeb

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash duke sjellë mot të qëndrueshëm në të gjithë territorin. Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të kenë një rritje të lehtë ku do...

Parashikimi i motit për sot

para një jave - ATV Live

Gjatë kësaj jave pritet që në Kosovë të mbajë mot me diell dhe me më pak vranësira. Vranësira më shumë parashihet të ketë nga dita e enjte dhe gjatë vikendit. Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHMK)...

Mot me diell dhe vranësira

para një jave - Arbresh

Në parashikimin e motit për këtë javë Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHK) ka bërë të ditur se java e ardhshme fillon me kushte të qëndrueshme meteorologjike. Parashihen intervale të gjata me diell...

Moti gjatë kësaj jave

para një jave - Ekonomia Online

Instituti Hidrometerologjik i Kosovës (IHK) ka bërë të ditur së kjo javë  fillon me kushte të qëndrueshme meteorologjike. Parashihen intervale të gjata me diell dhe me pak vranësira të cilat më të fokusuara...

Keni bërë plane? Kujdesuni që moti i ditës së sotme të mos i prishë ato

para një jave - Albeu

Dita e sotme parashikohet të jetë në ndikimin e motit me alternime kthjellimesh dhe vranësirash, ku më të shpeshta vranësirat do të jenë në lindore ndërsa momente të shkurtra me pika shiu rrezikon skaji...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK