Osmani: Mërgata shtylla e shtetit tonë

para një dite - Koha.net

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka thënë se mërgata është shtylla e shtetit të Kosovës. Ajo ka bashkëbiseduar me mërgatën kosovare në Gjermani sot, ndërsa është në vizitë dyditore me ftesë të presidentit...

Presidentja Osmani: Mërgata shtylla e shtetit tonë

para një dite - OraInfo

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka thënë se mërgata është shtylla e shtetit të Kosovës. Ajo ka bashkëbiseduar me mërgatën kosovare në Gjermani sot, ndërsa është në vizitë dyditore me ftesë të presidentit...

Osmani takon mërgatën në Gjermani: Është shtylla e shtetit tonë

para një dite - Zeri

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, sot në ditën e parë të vizitës zyrtare në Gjermani ku është duke qëndruar me ftesë të presidentit Frank-Walter Steinmeier është pritur me nderimet më të larta shtetërore....

Osmani takon mërgatën shqiptare në Gjermani

para një dite - Bota Sot

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani po vazhdon vizitën e saj zyrtare në Gjermani. Ajo pas takimit me homologun e saj gjerman Frank Walter-Steinmeier, ka zhvilluar një takim edhe me mërgatën shqiptare. “Mërgata...

Osmani takon mërgatën shqiptare në Gjermani: Janë shtylla e shtetit tonë

para një dite - RTK

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani po vazhdon vizitën e saj zyrtare në Gjermani. Ajo pas takimit me homologun e saj gjerman Frank Walter-Steinmeier, ka zhvilluar një takim edhe me mërgatën shqiptare. “Mërgata...

​Osmani takon mërgatën shqiptare në Gjermani

para një dite - Tetova Sot

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani po vazhdon vizitën e saj zyrtare në Gjermani. Ajo pas takimit me homologun e saj gjerman Frank Walter-Steinmeier, ka zhvilluar një takim edhe me mërgatën shqiptare. “Mërgata...

Vjosa Osmani tregon detajet e takimit me presidentin Steinmeier: Ja çfarë kërkova nga Gjermania

para një dite - Bota Sot

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani po qëndron për një vizitë zyrtare në Gjermani. Përmes një postimi në facebook ka treguar detajet e takimit me Presidentin e Republikës Federale të Gjermanisë,...

Osmani falënderon presidentin gjerman për mbështetjen që Gjermania vazhdon t’i jap Kosovës

para një dite - Zeri

Presidentja Vjosa Osmani është takuar sot me presidentin gjerman Frank-Walter Steinmeier, pas ftesës së këtij të fundit për një vizitë dyditore të Osmanit në Gjermani. Osmani ka bërë të ditur se gjatë...

Osmani i kërkon ndihmë presidentit gjerman për t’i siguruar Kosovës njohje të reja

para një dite - Lajmi.net

Ajo në një postim në Facebook ka shkruar se raportet ndërmjet dy shteteve kanë qenë dhe do të mbeten përherë strategjike. “Theksova nevojën e madhe për vazhdimin e kësaj mbështetje në rrugëtimin e Kosovës...

Osmani kërkon ndihmën e Gjermanisë për njohje të reja dhe liberalizimin e vizave

para një dite - Alsat-M

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka kërkuar mbështetjen e Gjermanisë për njohje të reja të shtetësisë së Kosovës, si dhe për anëtarësimin e këtij vendi në organizata ndërkombëtare, gjatë takimit që...

Osmani kërkon ndihmën e Gjermanisë për njohje të reja dhe liberalizim të vizave

para një dite - Vizion Plus

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka kërkuar mbështetjen e Gjermanisë për njohje të reja të shtetësisë së Kosovës, si dhe për anëtarësimin e këtij vendi në organizata ndërkombëtare, gjatë takimit që...

Osmanin në Gjermani: Miqësia mes dy shteteve tona është e përhershme

para një dite - Zhurnal

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, po qëndron në vizitën e saj të parë zyrtare në Berlin. Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, në ditën e parë të vizitës zyrtare në Gjermani ku po qëndron...

Osmani takon mërgatën në Gjermani: Është shtylla e shtetit tonë

para një dite - Arbresh

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, sot në ditën e parë të vizitës zyrtare në Gjermani ku është duke qëndruar me ftesë të presidentit Frank-Walter Steinmeier është pritur me nderimet më të larta shtetërore....

Vjosa Osmani takon presidentin e Gjermanisë: Kemi nevojë për një zë të fortë për liberalizimin e vizave

para një dite - Top Channel

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, në ditën e parë të vizitës zyrtare në Gjermani ku po qëndron me ftesë të presidentit Frank-Walter Steinmeier është pritur me nderimet më të larta shtetërore....

Osmani pritet nga presidenti i Gjermanisë, Steinmeier, i kërkon mbështetje për njohje të reja

para një dite - Koha.net

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, është pritur sot nga presidenti i Gjermanisë, Franz-Walter Steinmeier, me nderimet më të larta. Osmani është në ditën e parë të vizitës së saj zyrtare në Gjermani,...

Pritje e ngrohtë për Osmanin në Gjermani: Miqësia mes dy shteteve tona është e përhershme

para një dite - Telegrafi

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, po qëndron në vizitën e saj të parë zyrtare në Berlin. Osmani është pritur nga presidenti Steinmeier me një ceremoni dinjitoze. “Faleminderit President Steinmeier për...

Pritje e ngrohtë për Osmanin në Gjermani: Miqësia mes dy shteteve tona është e përhershme

para një dite - News Tv

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, po qëndron në vizitën e saj të parë zyrtare në Berlin. Osmani është pritur nga presidenti Steinmeier me një ceremoni dinjitoze. “Faleminderit President Steinmeier për...

Osmani i kërkon presidentit gjerman ndihmë për njohje të reja

para një dite - Gazeta Express

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, në ditën e parë të vizitës zyrtare në Gjermani ku po qëndron me ftesë të presidentit Frank-Walter Steinmeier është pritur me nderimet më të larta shtetërore....

Osmani takon mërgatën shqiptare në Gjermani

para një dite - KosovaPress

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani po vazhdon vizitën e saj zyrtare në Gjermani. Ajo pas takimit me homologun e saj gjerman Frank Walter-Steinmeier, ka zhvilluar një takim edhe me mërgatën shqiptare. “Mërgata...

Kosova kërkon ndihmën e Gjermanisë për njohje të reja dhe liberalizim të vizave

para një dite - ABC News

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka kërkuar mbështetjen e Gjermanisë për njohje të reja të shtetësisë së Kosovës, si dhe për anëtarësimin e këtij vendi në organizata ndërkombëtare, gjatë takimit që...

Presidentja Osmani pritet nga homologu gjerman, kërkon mbështetje për njohje e liberalizim të vizave

para një dite - Kallxo

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, në ditën e parë të vizitës zyrtare në Gjermani, ku po qëndron me ftesë të presidentit Frank-Walter Steinmeier, është pritur me nderimet më të larta shtetërore....

Osmani kërkon ndihmën e Gjermanisë për njohje të reja dhe liberalizim të vizave

para një dite - Evropa e Lirë

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka kërkuar mbështetjen e Gjermanisë për njohje të reja të shtetësisë së Kosovës, si dhe për anëtarësimin e këtij vendi në organizata ndërkombëtare, gjatë takimit që...

Presidentja Osmani kërkon mbështetjen e Gjermanisë për njohje të reja dhe liberalizim të vizave

para një dite - GazetaBlic

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka kërkuar mbështetjen e Gjermanisë për njohje të reja të shtetësisë së Kosovës, si dhe për anëtarësimin e këtij vendi në organizata ndërkombëtare, gjatë takimit që...

Osmani: Gjermania të vazhdojë mbështetjen për sigurimin e njohjeve të reja

para një dite - KosovaPress

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani ka dhënë detaje rreth takimit të sotëm me homologun gjerman Frank-Walter Steinmeier. Ajo në një postim në Facebook ka shkruar se raportet ndërmjet dy shteteve kanë qenë...

Osmani: Së shpejti pritet njohja e patentë shoferëve nga Gjermania

para një dite - Zeri

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, në ditën e parë të vizitës zyrtare në Gjermani ku po qëndron me ftesë të presidentit Frank-Walter Steinmeier është pritur me nderimet më të larta shtetërore....

Presidentja Osmani takon Steinmeier, jep lajmin e madh për patentë shoferët e lëshuar nga Kosova

para një dite - OraInfo

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, në ditën e parë të vizitës zyrtare në Gjermani ku po qëndron me ftesë të presidentit Frank-Ëalter Steinmeier është pritur me nderimet më të larta shtetërore....

Presidentja Osmani takohet me presidentin e Gjermanisë, Frank-Walter Steinmeier

para një dite - Bota Sot

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, në ditën e parë të vizitës zyrtare në Gjermani ku po qëndron me ftesë të presidentit Frank-Walter Steinmeier është pritur me nderimet më të larta shtetërore....

Osmani kërkoi mbështetjen e presidentit gjerman për njohje të reja dhe për anëtarësimin e Kosovës në organizata ndërkombëtare

para një dite - Zeri

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, në ditën e parë të vizitës zyrtare në Gjermani ku po qëndron me ftesë të presidentit Frank-Walter Steinmeier është pritur me nderimet më të larta shtetërore....

Osmanin në Gjermani: Miqësia mes dy shteteve tona është e përhershme

para një dite - RTK

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, po qëndron në vizitën e saj të parë zyrtare në Berlin. Osmani është pritur nga presidenti Steinmeier me një ceremoni dinjitoze. “Faleminderit President Steinmeier për...

Osmani takon Steinmeier: Gjermania së shpejti njeh patentë shoferët e lëshuar nga Kosova

para një dite - Indeks online

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, në ditën e parë të vizitës zyrtare në Gjermani ku po qëndron me ftesë të presidentit Frank-Walter Steinmeier është pritur me nderimet më të larta shtetërore....

Mikpritje e ngrohtë për presidenten Osmani në Gjermani

para një dite - Bota Sot

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, po qëndron në vizitën e saj të parë zyrtare në Berlin. Osmani është pritur nga presidenti Steinmeier me një ceremoni dinjitoze. “Faleminderit President Steinmeier për...

Osmani kërkon ndihmën e Gjermanisë për njohje të reja dhe liberalizimin e vizave

para një dite - Tetova1

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka kërkuar mbështetjen e Gjermanisë për njohje të reja të shtetësisë së Kosovës, si dhe për anëtarësimin e këtij vendi në organizata ndërkombëtare, gjatë takimit që...

Osmani nis vizitën në Gjermani

para një dite - Epoka e Re

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, në ditën e parë të vizitës zyrtare në Gjermani ku po qëndron me ftesë të presidentit Frank-Walter Steinmeier është pritur me nderimet më të larta shtetërore....

Osmani kërkon ndihmën e Gjermanisë për njohje të reja dhe liberalizim të vizave

para një dite - Tetova Sot

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka kërkuar mbështetjen e Gjermanisë për njohje të reja të shtetësisë së Kosovës, si dhe për anëtarësimin e këtij vendi në organizata ndërkombëtare, gjatë takimit që...

Osmani i kërkon presidentit gjerman ndihmë për njohje të reja

para një dite - Infokusi

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, në ditën e parë të vizitës zyrtare në Gjermani ku po qëndron me ftesë të presidentit Frank-Walter Steinmeier është pritur me nderimet më të larta shtetërore....

Osmani takon Steinmeier: Gjermania së shpejti njeh patentë shoferët e lëshuar nga Kosova

para një dite - Infokusi

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, në ditën e parë të vizitës zyrtare në Gjermani ku po qëndron me ftesë të presidentit Frank-Walter Steinmeier është pritur me nderimet më të larta shtetërore....

Vjosa Osmani takon presidentin e Gjermanisë: Kemi nevojë për një zë të fortë për liberalizimin e vizave

para një dite - Lexo

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, në ditën e parë të vizitës zyrtare në Gjermani ku po qëndron me ftesë të presidentit Frank-Walter Steinmeier është pritur me nderimet më të larta shtetërore....

Osmani pritet nga presidenti gjerman: . Miqësia mes dy shteteve tona është e përhershme

para një dite - Lajmi.net

Me këtë rast, Osmani është pritur nga presidenti gjerman, Steinmeier në një ceremoni mikpritëse. “Faleminderit President Steinmeier për mikpritjen e ngrohtë. Miqësia mes dy shteteve tona është e përhershme”,...

Osmani kërkon ndihmën e Gjermanisë për njohje të reja dhe liberalizim të vizave

para një dite - Periskopi

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka kërkuar mbështetjen e Gjermanisë për njohje të reja të shtetësisë së Kosovës, si dhe për anëtarësimin e këtij vendi në organizata ndërkombëtare, gjatë takimit që...

Osmani i kërkon presidentit gjerman ndihmë për njohje të reja

para një dite - Gazeta Metro

Presidentja Vjosa Osmani deklaroi sot në ditën e parë të vizitës zyrtare në Gjermani, se çdo ide tjetër që synon të jetë paralele me zgjerimin e BE-së dhe Procesin e Berlinit, duke minuar parimin e pjesëmarrjes...

Osmani i kërkon presidentit gjerman ndihmë për njohje të reja

para një dite - Fakti Ditor

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, në ditën e parë të vizitës zyrtare në Gjermani ku po qëndron me ftesë të presidentit Frank-Walter Steinmeier është pritur me nderimet më të larta shtetërore....

Presidentja Osmani kërkon mbështetjen e Gjermanisë për njohje të reja dhe anëtarësim në organizata ndërkombëtare

para një dite - Arbresh

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, në ditën e parë të vizitës zyrtare në Gjermani ku po qëndron me ftesë të presidentit Frank-Walter Steinmeier është pritur me nderimet më të larta shtetërore....

Osmani: Çdo ide tjetër që synon të jetë paralele me Procesin e Berlinit, s’do ta ketë mbështetjen e Kosovës

para një dite - KosovaPress

Presidentja Vjosa Osmani deklaroi sot në ditën e parë të vizitës zyrtare në Gjermani, se çdo ide tjetër që synon të jetë paralele me zgjerimin e BE-së dhe Procesin e Berlinit, duke minuar parimin e pjesëmarrjes...

Mikpritje e ngrohtë për presidenten Osmani në Gjermani

para një dite - Bota Press

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, po qëndron në vizitën e saj të parë zyrtare në Berlin. Osmani është pritur nga presidenti Steinmeier me një ceremoni dinjitoze. “Faleminderit President Steinmeier për...

Osmani i kërkon presidentit gjerman ndihmë për njohje të reja

para një dite - ATV Live

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, në ditën e parë të vizitës zyrtare në Gjermani ku po qëndron me ftesë të presidentit Frank-Walter Steinmeier është pritur me nderimet më të larta shtetërore....

Osmani i kërkon presidentit gjerman ndihmë për njohje të reja

para një dite - Ekonomia Online

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, në ditën e parë të vizitës zyrtare në Gjermani ku po qëndron me ftesë të presidentit Frank-Walter Steinmeier është pritur me nderimet më të larta shtetërore....

Pritje e ngrohtë për Osmanin në Gjermani: Miqësia mes dy shteteve tona është e përhershme

para një dite - Revista Kosovarja

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, po qëndron në vizitën e saj të parë zyrtare në Berlin. Osmani është pritur nga presidenti Steinmeier me një ceremoni dinjitoze. “Faleminderit President Steinmeier për...

Presidentja Osmani pas Gjermanisë udhëton për në ShBA

para 2 dite - OraInfo

Pas Gjermanisë, presidentja Osmani udhëton për në ShBA. Presidentja Vjosa Osmani pas Gjermanisë do të udhëtojë për në ShBA ku do të marr pjesë në mbledhjen e 76-të të Asamblesë së Përgjithshme të Kombeve...

Pas Gjermanisë, Osmani në fundjavë udhëton drejt SHBA-së

para 2 dite - Insajderi

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, në fundjavë do të udhëtojë për vizitë zyrtare në New Jork. Atje do të marrë pjesë në mbledhjen e 76-të të Asamblesë së Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara Kështu ka...

Pas Gjermanisë, presidentja Osmani udhëton për në ShBA

para 2 dite - GazetaBlic

Presidentja Vjosa Osmani pas Gjermanisë do të udhëtojë për në ShBA ku do të marr pjesë në mbledhjen e 76-të të Asamblesë së Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara. Kështu ka bërë të ditur Shefi i Stafit...

Presidentja Osmani në vizitë zyrtare në Gjermani

para 2 dite - Alsat-M

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, me ftesë të presidentit të Gjermanisë, Frank-Walter Steinmeier ka udhëtuar për vizitë zyrtare dyditore në këtë shtet. Sipas kumtesës nga Presidenca, gjatë...

Osmani nis vizitën zyrtare në Gjermani

para 2 dite - Klan

Osmani nis vizitën zyrtare në Gjermani Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, me ftesë të presidentit të Gjermanisë, Frank-Walter Steinmeier ka udhëtuar për vizitë zyrtare dy ditore në këtë shtet. Gjatë...

Zyrtarët me të cilët do të takohet dhe temat që do t'i diskutojë Osmani në Gjermani

para 2 dite - Gazeta Express

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, zhvillon këtë javë vizitën e saj të parë zyrtare në Berlin, ku takohet me presidentin Steinmeier, ministrin e Jashtëm, Heiko Maas dhe përfaqësues nga diaspora, ekonomia...

Osmani nis vizitën zyrtare në Gjermani

para 2 dite - Insajderi

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka nisur vizitën e saj zyrtare në Gjermani, njofton Insajderi.com. Me ftesë të presidentit gjerman, Frank-Walter Steinmeier, Osmani, ka udhëtuar për në këtë shtet për...

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, zhvillon këtë javë vizitën e saj të parë zyrtare në Berlin

para 2 dite - Top Channel

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, zhvillon këtë javë vizitën e saj të parë zyrtare në Berlin, ku takohet me presidentin Steinmeier, ministrin e Jashtëm, Heiko Maas dhe përfaqësues nga diaspora, ekonomia...

Osmani në vizitë në Gjermani, pritet të takohet me Steinmeierin e Maasin

para 2 dite - Koha.net

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka udhëtuar për vizitë dyditore në Gjermani, ka bërë të ditur Presidenca në një njoftim për media. Sipas njoftimit, Osmani ka udhëtuar me ftesë të presidentit gjerman...

Osmani nis vizitën zyrtare në Gjermani

para 2 dite - Alsat-M

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, me ftesë të presidentit të Gjermanisë, Frank-Walter Steinmeier ka udhëtuar për vizitë zyrtare dyditore në këtë shtet. Gjatë vizitës në Gjermani, Osmani përveç takimit...

Presidentja Vjosa Osmani sot vizitë zyrtare në Berlin

para 2 dite - Telegrafi

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, zhvillon këtë javë vizitën e saj të parë zyrtare në Berlin, ku takohet me presidentin Steinmeier, ministrin e Jashtëm, Heiko Maas dhe përfaqësues nga diaspora, ekonomia...

Presidentja Osmani në vizitë zyrtare në Gjermani

para 2 dite - Bota Sot

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, me ftesë të presidentit të Gjermanisë, Frank-Walter Steinmeier ka udhëtuar për vizitë zyrtare dyditore në këtë shtet. Sipas kumtesws nga Presidenca, gjatë...

Presidentja Osmani udhëton për në Gjermani, ky është qëllimi i vizitës

para 2 dite - OraInfo

Vjosa Osmani udhëton për në Gjermani, presidenca jep detaje. Presidenca ka bërë të ditur se presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka udhëtuar për vizitë zyrtare në Gjermani. Sipas njoftimit të presidencës,...

Vjosa Osmani udhëton për vizitë zyrtare në Gjermani

para 2 dite - Kallxo

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, me ftesë të presidentit të Gjermanisë, Frank-Walter Steinmeier ka udhëtuar për vizitë zyrtare dy ditore në këtë shtet. Sipas një njoftimi të Presidencës, gjatë vizitës...

Osmani nis vizitën zyrtare në Gjermani

para 2 dite - Klan Kosova

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, me ftesë të presidentit të Gjermanisë, Frank-Walter Steinmeier ka udhëtuar për vizitë zyrtare dyditore në këtë shtet. Gjatë vizitës në Gjermani, Osmani përveç takimit...

Vjosa Osmani udhëton për në Gjermani, presidenca jep detaje

para 2 dite - Gazeta Express

Presidenca ka bërë të ditur se presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka udhëtuar për vizitë zyrtare në Gjermani, raporton Gazeta Express. Sipas njoftimit të presidencës, kjo vizitë vjen pas ftesës së presidentit...

Takim zyrtar, Vjosa Osmani udhëton për në Gjermani

para 2 dite - GazetaBlic

Presidenca ka bërë të ditur se presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka udhëtuar për vizitë zyrtare në Gjermani. Sipas njoftimit të presidencës, kjo vizitë vjen pas ftesës së presidentit gjerman. “Presidentja...

Osmani udhëton në Gjermani me ftesë të presidentit Steinmeier

para 2 dite - Zeri

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, është nisur sot për vizitë zyrtare në Gjermani. Presidenca ka njoftuar se vizita dyditore e Osmanit në Gjermani është bërë me ftesë të presidentit gjerman, Frank-Walter...

Presidentja Vjosa Osmani sot vizitë zyrtare në Berlin

para 2 dite - Bota Sot

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, zhvillon këtë javë vizitën e saj të parë zyrtare në Berlin, ku takohet me presidentin Steinmeier, ministrin e Jashtëm, Heiko Maas dhe përfaqësues nga diaspora, ekonomia...

Osmani nis vizitën zyrtare në Gjermani

para 2 dite - Tetova Sot

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, me ftesë të presidentit të Gjermanisë, Frank-Walter Steinmeier ka udhëtuar për vizitë zyrtare dyditore në këtë shtet. Gjatë vizitës në Gjermani, Osmani përveç takimit...

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, zhvillon këtë javë vizitën e saj të parë zyrtare në Berlin

para 2 dite - DW

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, zhvillon këtë javë vizitën e saj të parë zyrtare në Berlin, ku takohet me presidentin Steinmeier, ministrin e Jashtëm, Heiko Maas dhe përfaqësues nga diaspora, ekonomia...

Presidentja e Kosovës, zhvillon këtë javë vizitën e saj të parë zyrtare në Berlin

para 2 dite - ABC News

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, zhvillon këtë javë vizitën e saj të parë zyrtare në Berlin, ku takohet me presidentin Steinmeier, ministrin e Jashtëm, Heiko Maas dhe përfaqësues nga diaspora, ekonomia...

Pas Gjermanisë, presidentja Osmani udhëton për në ShBA

para 2 dite - Ekonomia Online

Presidentja Vjosa Osmani pas Gjermanisë do të udhëtojë për në ShBA ku do të marr pjesë në mbledhjen e 76-të të Asamblesë së Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara. Kështu ka bërë të ditur Shefi i Stafit...

Osmani pas Gjermanisë udhëton për në ShBA

para 2 dite - Epoka e Re

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani pas Gjermanisë do të udhëtojë për në ShBA ku do të marr pjesë në mbledhjen e 76-të të Asamblesë së Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara. Lajmin e ka bërë me dije shefi...

Osmani shkon në vizitë zyrtare në Gjermani

para 2 dite - Lajmi.net

Gjatë vizitës në Gjermani, Presidentja Osmani, përveç takimit me homologun Steinmeier, do të takohet edhe me ministrin e jashtëm Heiko Maas. Në kuadër të kësaj vizite, Presidentja Osmani, gjithashtu do...

Presidentja e Kosovës, zhvillon këtë javë vizitën e saj të parë zyrtare në Berlin

para 2 dite - InfoShqip

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, zhvillon këtë javë vizitën e saj të parë zyrtare në Berlin, ku takohet me presidentin Steinmeier, ministrin e Jashtëm, Heiko Maas dhe përfaqësues nga diaspora, ekonomia...

Zyrtarët me të cilët do të takohet dhe temat që do t’i diskutojë Osmani në Gjermani

para 2 dite - Ditapost

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, zhvillon këtë javë vizitën e saj të parë zyrtare në Berlin, ku takohet me presidentin Steinmeier, ministrin e Jashtëm, Heiko Maas dhe përfaqësues nga diaspora, ekonomia...

Këta janë zyrtarët gjerman me të cilët do të takohet presidentja Osmani

para 2 dite - Epoka e Re

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, zhvillon këtë javë vizitën e saj të parë zyrtare në Berlin, ku takohet me presidentin Steinmeier, ministrin e Jashtëm, Heiko Maas dhe përfaqësues nga diaspora, ekonomia...

Vizita e parë zyrtare në Berlin, Presidentja Osmani takime me presidentin Steinmeier, ministrin e Jashtëm, Heiko Maas dhe përfaqësues nga diaspora

para 2 dite - Dosja.al

Vjosa Osmani 14 Shtator, 2021 10:20 Osmani takohet të martën pasdite, 14.09.2021 me homologun e saj gjerman, Frank Walter Steinemeier. Për presidentin gjerman, i cili është në detyrë që prej vitit 2017,...

Vjosa Osmani, zhvillon këtë javë vizitën e saj të parë zyrtare në Berlin

para 2 dite - Infokusi

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, zhvillon këtë javë vizitën e saj të parë zyrtare në Berlin, ku takohet me presidentin Steinmeier, ministrin e Jashtëm, Heiko Maas dhe përfaqësues nga diaspora, ekonomia...

Osmani nis vizitën zyrtare në Gjermani

para 2 dite - Lajm

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, me ftesë të presidentit të Gjermanisë, Frank-Walter Steinmeier ka udhëtuar për vizitë zyrtare dyditore në këtë shtet. Gjatë vizitës në Gjermani, Osmani përveç takimit...

Osmani në vizitë zyrtare në Gjermani

para 2 dite - Epoka e Re

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, me ftesë të presidentit të Gjermanisë, Frank-Walter Steinmeier ka udhëtuar për vizitë zyrtare dyditore në këtë shtet. Gjatë vizitës në Gjermani, Osmani,...

Presidentja Osmani vizitë zyrtare në Gjermani

para 2 dite - KosovaPress

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, me ftesë të presidentit të Gjermanisë, Frank-Walter Steinmeier ka udhëtuar për vizitë zyrtare dyditore në këtë shtet. Sipas kumtesws nga Presidenca, gjatë...

PRESIDENTJA OSMANI NË BERLIN, MERKELI S’GJEN KOHË TA TAKOJË

para 2 dite - KDPolitik

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, zhvillon këtë javë vizitën e saj të parë zyrtare në Berlin, ku takohet me presidentin Steinmeier, ministrin e Jashtëm, Heiko Maas dhe përfaqësues nga diaspora, ekonomia...

Vjosa Osmani udhëton për në Gjermani, presidenca jep detaje

para 2 dite - Bota Press

Presidenca ka bërë të ditur se presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka udhëtuar për vizitë zyrtare në Gjermani. Sipas njoftimit të presidencës, kjo vizitë vjen pas ftesës së presidentit gjerman. “Presidentja...

Presidentja Osmani në vizitë zyrtare në Gjermani

para 2 dite - Gazeta Metro

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, me ftesë të presidentit të Gjermanisë, Frank-Walter Steinmeier ka udhëtuar për vizitë zyrtare dyditore në këtë shtet. Sipas njoftimit nga Presidenca,...

Vjosa Osmani udhëton për në Gjermani, presidenca jep detaje

para 2 dite - Revista Kosovarja

Presidenca ka bërë të ditur se presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka udhëtuar për vizitë zyrtare në Gjermani. Sipas njoftimit të presidencës, kjo vizitë vjen pas ftesës së presidentit gjerman. “Presidentja...

Osmani vizitë në Gjermani, kjo është agjenda

para 2 dite - Arbresh

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, me ftesë të presidentit të Gjermanisë, Frank-Walter Steinmeier ka udhëtuar për vizitë zyrtare dyditore në këtë shtet. Gjatë vizitës në Gjermani, Presidentja Osmani,...

Vjosa Osmani udhëton për në Gjermani, presidenca jep detaje

para 2 dite - Periskopi

Presidenca ka bërë të ditur se presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka udhëtuar për vizitë zyrtare në Gjermani. Sipas njoftimit të presidencës, kjo vizitë vjen pas ftesës së presidentit gjerman. “Presidentja...

Osmani shkon në vizitë zyrtare në Gjermani

para 2 dite - Fakti Ditor

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, me ftesë të presidentit të Gjermanisë, Frank-Walter Steinmeier ka udhëtuar për vizitë zyrtare dyditore në këtë shtet. Gjatë vizitës në Gjermani, Presidentja...

Presidentja Osmani në vizitë zyrtare në Gjermani

para 2 dite - KosovaPress

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, me ftesë të presidentit të Gjermanisë, Frank-Walter Steinmeier ka udhëtuar për vizitë zyrtare dyditore në këtë shtet. Sipas kumtesws nga Presidenca, gjatë...

Osmani udhëton për vizitë në Gjermani, kjo është agjenda

para 2 dite - Arbresh

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, me ftesë të presidentit të Gjermanisë, Frank-Walter Steinmeier ka udhëtuar për vizitë zyrtare dyditore në këtë shtet. Gjatë vizitës në Gjermani, Presidentja Osmani,...

Osmani nis vizitën zyrtare në Gjermani

para 2 dite - Informatat

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, me ftesë të presidentit të Gjermanisë, Frank-Walter Steinmeier ka udhëtuar për vizitë zyrtare dyditore në këtë shtet. Gjatë vizitës në Gjermani, Osmani përveç takimit...

Osmani vizitë zyrtare në Gjermani

para 2 dite - ATV Live

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, me ftesë të presidentit të Gjermanisë, Frank-Walter Steinmeier ka udhëtuar për vizitë zyrtare dyditore në këtë shtet. Gjatë vizitës në Gjermani, Presidentja...

Osmani vizitë zyrtare në Gjermani

para 2 dite - Ekonomia Online

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, me ftesë të presidentit të Gjermanisë, Frank-Walter Steinmeier ka udhëtuar për vizitë zyrtare dyditore në këtë shtet. Gjatë vizitës në Gjermani, Presidentja...

Vjosa Osmani zhvillon vizitën e saj të parë në Berlin, takohet me homologun gjerman, çështjet për të cilat do të diskutojnë

para 2 dite - FaxWeb

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, zhvillon këtë javë vizitën e saj të parë zyrtare në Berlin, ku takohet me presidentin Steinmeier, ministrin e Jashtëm, Heiko Maas dhe përfaqësues nga diaspora, ekonomia...

Osmani pas Gjermanisë, udhëton në ShBA

para 3 dite - Arbresh

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, nga data 15- 17 shtatorë do ketë vizita zyrtare jashtë vendit. Ajo më 15-16 shtator do të vizitojë Gjermaninë, kurse më 17 shtatorë do të ketë vizitë zyrtare edhe në...

Osmani të martën në Gjermani në vizitë dyditore

para 3 dite - Koha.net

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, të martën do të jetë në vizitë dyditore në Gjermani, ku do të ketë takime të nivelit të lartë. Ajo do të takohet me presidentin e Gjermanisë, Frank-Walter Steinmeier,...

Osmani udhëton të martën për vizitë dyditore në Gjermani

para 3 dite - Insajderi

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, të martën të martën do të udhëtojë për vizitë zyrtare dyditore në Gjermani, ku do të ketë takime të nivelit të lartë. Sipas burimeve të Shqip.com brenda Presidencës,...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK