Ambasadori i Xhibutit në Arabinë Saudite shkruan për vdekjen e Rexhep Bojës

para një jave - Klan Kosova

Ambasadori i Xhibutit në Arabinë Saudite, Dya Bamakhrama, ka shprehur ngushëllime për vdekjen e teologut kosovar Rexhep Boja. Ai nëpërmjet një postimi në Twitter uroi që Zoti ta mëshirojë shpirtin e ish-ambasadorit...

Haziri: Myftiun Rexhep Boja do ta kujtojmë përjetë

para një jave - RTK

Me rastin e ndarjes nga jeta të ish-Myftiut të Kosovës dhe ish-ambasadorit të Kosovës në Arabinë Saudite, Rexhep Boja, kryetari i Gjilanit, Lutfi Haziri, i ka dërguar një telegram ngushëllimi familjes...

Politikanët shprehin ngushëllime për vdekjen e Rexhep Bojës

para një jave - Telegrafi

Ish-kryetari i Bashkësisë Islame të Kosovës, Rexhep Boja vdekur sot në moshën 75 vjeçare. Siç merr vesh Telegrafi, Boja ditët e fundit ishte i shtrirë në spital dhe kishte probleme kardiovaskulare. Ai...

Gërvalla ngushëllon familjarët e Bojës

para një jave - Zeri

Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës Donika Gërvalla, i ka dërguar telegram ngushëllimi familjes Boja, me rastin e ndarjes nga jeta të Rexhep Bojës, ish-myftiut të Bashkësisë Islame si dhe ish-ambasadorit...

Gërvalla i dërgon telegram ngushëllimi familjes së Bojës

para një jave - RTK

Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Donika Gërvalla, i ka dërguar telegram ngushëllimi familjes Boja, me rastin e ndarjes nga jeta të ish-myftiut të Bashkësisë Islame, Rexhep Boja. “Me pikëllim...

Vdes teologu Rexhep Boja, shprehin ngushëllime personalitete të ndryshme (VIDEO)

para një jave - Klan Kosova

Rexhep Boja, ish-kryetari i Bashkësisë Islame të Kosovës për tri mandate dhe ish-ambasadori i Kosovës në Arabinë Saudite, vdiq në moshën 75 vjeçare pas një sulmi në zemër. Bashkëpunëtorët e tij po e konsiderojnë...

Rexhepi: Boja udhëhoqi BIK-un me shumë sukses në periudhën më të vështirë falë këmbëngulësisë së tij

para një jave - Arbresh

Sot në moshën 75 vjeçare ka vdekur ish-myftiu i Bashkësisë Islame, Rexhep Boja, i cili këtë post e ka ushtruar për 13 vjet. E si njeri të urtë dhe të sinqertë e kujton Resul Rexhepi, ish-Sekretar i Përgjithshëm...

Konjufca ngushëllon familjen e ish-kryetarit të BIK-ut, Rexhep Boja

para një jave - Zeri

Me rastin e vdekjes së ish-kryetarit të Bashkësisë Islame të Kosovës, profesorit dhe diplomatit Rexhep Boja, kryetari i Kuvendit, Glauk Konjufca, ka dërguar një telegram ngushëllimi familjarëve. Konjufca...

Konjufca ngushëllon familjen Boja

para një jave - Bota Sot

Me rastin e ndarjes nga jeta të ish-kryetarit të Bashkësisë Islame të Kosovës, profesorit dhe diplomatit dr.Rexhep Boja, kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Glauk Konjufca, i ka dërguar telegram...

Kryekuvendari Konjufca ngushëllon familjen Boja

para një jave - RTK

Me rastin e ndarjes nga jeta të ish-kryetarit të Bashkësisë Islame të Kosovës, profesorit dhe diplomatit dr.Rexhep Boja, kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Glauk Konjufca, i ka dërguar telegram...

Ndërroi jetë ish-kryetari i Bashkësisë Islame në Kosovë

para një jave - Ina

Ka vdekur në moshën 75-vjeçare, ish-ambasadori i Kosovës në Arabinë Saudite, Rexhep Boja, ka njoftuar familja e tij. Sipas njoftimit të familjes, Boja ka vdekur pas një sulmi në zemër të para disa ditëve....

Haradinaj ngushëllon familjen Boja

para një jave - RTK

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka thënë se është pikëlluar nga lajmi për vdekjen e ish-kreut të Bashkësisë Islame të Kosovës, Rexhep Boja. Me këtë rast, Haradinaj ka ngushëlluar familjen Boja për...

Krasniqi për Rexhep Bojën: Do ta kujtojmë përherë për kontributin e tij

para një jave - RTK

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi, me rastin e vdekjes së Rexhep Bojës ka cekur se Kosova sot humbi një intelektual e patriot, i cili për shumë vjet punoi për lirinë e vendit, promovoi...

Memli Krasniqi ngushëllon familjen e Rexhep Bojës

para një jave - GazetaBlic

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi ka ngushëlluar familjen e ish-kreut të Bashkësisë Islame të Kosovës, Rexhep Boja. Krasniqi në telegramin e tij të ngushëllimit ka thënë se Kosova...

Presidentja Osmani ngushëllon familjen e diplomatit dhe ish-myftiut Rexhep Boja

para një jave - Bota Sot

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani e ka ngushëlluar familjen Boja, me rastin e ndarjes nga jeta të ish-ambasadorit të Kosovës në Arabinë Saudite, profesorit dhe ish-kryetarit të Bashkësisë...

Memli Krasniqi për Rexhep Bojën: Do ta kujtojmë përherë për kontributin e tij

para një jave - Zeri

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi, me rastin e vdekjes së Rexhep Bojës ka cekur se Kosova sot humbi një intelektual e patriot, i cili për shumë vjet punoi për lirinë e vendit, promovoi...

Vjosa Osmani ngushëllon familjen e diplomatit dhe ish-myftiut Rexhep Boja

para një jave - Klan Kosova

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa e ka ngushëlluar familjen Boja, me rastin e ndarjes nga jeta të ish-ambasadorit të Kosovës në Arabinë Saudite, profesorit dhe ish-kryetarit të Bashkësisë Islame...

Myftiu Tërnava letër ngushëllimi pas vdekjes Rexhep Bojës

para një jave - Telegrafi

Kryetari i Kryesisë së Bashkësisë Islame të Kosovës, Myftiu Naim Tërnava, ka dërguar një letër ngushëllimi familjes Boja pas vdekjes së ish kryetarit të BIK-ut, Rexhep Boja. Në letër ngushëllimi thuhet...

Ndërron jetë ish-Kryemyftiu i Kosovës Rexhep Boja

para një jave - Derveni

Ka ndërruar jetë në moshën 75-vjeçare dr. Rexhep Boja, ish-Myfti i Republikës së Kosovës. Lajmi është bërë i ditur nga Bashkësia Islame e Kosovës. Rexhep Boja në vitin 1990 është zgjedhur Kryetar i Bashkësisë...

Naim Tërnava dërgon letër ngushëllimi me rastin e vdekjes së Rexhep Bojës

para një jave - Klan Kosova

Kryetari i Kryesisë së Bashkësisë Islame të Kosovës, Myftiu Naim Tërnava ka dërguar një letër ngushëllimi familjes Boja, pas vdekjes së ish kryetarit të BIK-ut Rexhep Boja, njofton Klankosova.tv. Në letër...

Memli Krasniqi me telegram ngushëllimi për familjen e ish-kreut t BIK-ut që vdiq sot, Rexhep Boja

para një jave - GazetaBlic

Ish-kreu i BIK-ut, Rexhep Boja ndërroi jetë pas një sulmi në zemër të pësuar ditë më parë. Lidhur me këtë, kryetari i PDK-së, Memli Krasniqi, i ka dërguar telegram ngushëllimi familjes së të ndjerit, përcjell...

Konjufca ngushëllon familjen Boja

para një jave - Bota Press

Me rastin e ndarjes nga jeta të ish-kryetarit të Bashkësisë Islame të Kosovës, profesorit dhe diplomatit dr.Rexhep Boja, kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Glauk Konjufca, i ka dërguar telegram...

Vdiq ish diplomati Rexhep Boja, ish kryetar i Bashkësisë Islame të Kosovës

para një jave - Zëri i Amerikës

Në Prishtinë në moshën 75 vjeçare, ndërroi jetë ish ambasadori dhe ish kryetari i Bashkësisë Islame të Kosovës, Rexhep Boja. I lindur me 20 qershor 1946 në fshatin Kërrnicë të Klinës në Kosovën qendrore,...

Myftiu Tërnava letër ngushëllimi pas vdekjes së Rexhep Bojës

para një jave - GazetaBlic

Kryetari i Kryesisë së Bashkësisë Islame të Kosovës, Myftiu Naim Tërnava, ka dërguar një letër ngushëllimi familjes Boja pas vdekjes së ish kryetarit të BIK-ut, Rexhep Boja. Në letër ngushëllimi thuhet...

Myftiu Tërnava letër ngushëllimi pas vdekjes Rexhep Bojës

para një jave - Bota Sot

Kryetari i Kryesisë së Bashkësisë Islame të Kosovës, Myftiu Naim Tërnava, ka dërguar një letër ngushëllimi familjes Boja pas vdekjes së ish kryetarit të BIK-ut, Rexhep Boja. Në letër ngushëllimi thuhet...

Ndërron jetë ish kryetari i BIK-ut, Rexhep Boja

para një jave - Telegrafi

Ish-kryetari i Bashkësisë Islame, Rexhep Boja ka ndërruar sot jetë në moshën 75 vjeçare. Siç merr vesh Telegrafi, myftiu Boja ditët e fundit ishte i shtrirë në spital dhe kishte probleme kardiovaskulare....

Vdiq Rexhep Boja

para një jave - Koha.net

Ka vdekur në moshën 75-vjeçare, ish-ambasadori i Kosovës në Arabinë Saudite, Rexhep Boja, ka njoftuar familja e tij. Sipas njoftimit të familjes, Boja ka vdekur pas një sulmi në zemër të para disa ditëve....

Vdes ish myftiu i Kosovës

para një jave - Alsat-M

Ka ndërruar jetë në moshën 75-vjeçare dr. Rexhep Boja, ish-Myfti i Republikës së Kosovës. Lajmi është bërë i ditur nga Bashkësia Islame e Kosovës. Rexhep Boja në vitin 1990 është zgjedhur Kryetar i Bashkësisë...

LDK-ja e Klinës me telegram ngushëllimi për vdekjen e ish-kryetari i BIK-ut, Rexhep Bojës

para një jave - Bota Sot

Sot ka ndërruar sot ish kryetari i Bashkësisë Islame të Kosovës, myftiu Rexhep Boja. Boja ishte i shtrirë në spital pasi kishte probleme kardiovaskulare. Dega e LDK-së në Klinë përmes një telegragmi ka...

Vdes ish-kreu i Bashkësisë Islame të Kosovës, Rexhep Boja

para një jave - Gazeta Express

Në moshën 75-vjeçare është ndarë nga jeta ish-ambasadori i Kosovës në Arabinë Saudite, Rexhep Boja. Sipas njoftimit të familjes së tij, Boja ka vdekur si pasojë e një sulmi në zemër, ndodhur para disa...

Vdes Rexhep Boja

para një jave - Zeri

Ka vdekur sot në moshën 75-vjeçare ish-kryetari i Bashkësisë Islame të Kosovës, Rexhep Boja. Lajmi është bërë i ditur nga djali i tij, i cili ka thënë se Boja ka vdekur pas një sulmi në zemër, transmeton...

Vjosa Osmani ngushëllon familjen e diplomatit dhe ish-myftiut Rexhep Boja

para një jave - Lajmi.net

Në telegramin e presidencës thuhet: “Me pikëllim të thellë mora lajmin për ndarjen nga jeta të dr. Rexhep Bojës, myftiut shumëvjeçar të BIK-ut. Ndarja nga jeta e z. Boja është humbje e madhe për familjen,...

Memli Krasniqi ngushëllon familjen e Rexhep Bojës

para një jave - Lajmi.net

“Kosova sot humbi një intelektual e patriot, ish-Myftiun e Bashkësisë Islame të Kosovës, Rexhep Bojën, i cili për shumë vjet punoi për lirinë e vendit, promovoi dijen, mirësinë e besimin për popullin tonë”....

Vdes ish-ambasadori Rexhep Boja

para një jave - Insajderi

Në moshën 75-vjeçare është ndarë nga jeta ish-ambasadori i Kosovës në Arabinë Saudite, Rexhep Boja. Lajmin e kanë bërë të ditur familjarët e tij, teksa kanë njoftuar se Boja ka vdekur pas një sulmi në...

Vdiq Rexhep Boja

para një jave - Kallxo

Ka vdekur ish- myftiu i Kosovës, Rexhep Boja. Lajmin për vdekjen e tij, e ka dhënë Bashkësia Islame e Kosovës, nëpërmes një postimi në llogarinë zyrtare në rrjetin social Facebook. Rexhep Boja, ishte ambasador...

Vdes Rexhep Boja, ish-Myfti i Kosovës

para një jave - Bota Sot

Ka ndërruar jetë në moshën 75-vjeçare dr. Rexhep Boja, ish-Myfti i Republikës së Kosovës. Lajmi është bërë i ditur nga Bashkësia Islame e Kosovës. Rexhep Boja në vitin 1990 është zgjedhur Kryetar i Bashkësisë...

Ndërron jetë ish kryetari i BIK-ut, Rexhep Boja

para një jave - Bota Sot

Ka ndërruar sot jetë ish kryetari i Bashkësisë Islame të Kosovës, myftiu Rexhep Boja. Boja ditët e fundit ishte i shtrirë në spital dhe kishte probleme kardiovaskulare. Ai në vitin 1990 ishte zgjedhur...

Vdes ish-ambasadori i Kosovës në Arabinë Saudite, Rexhep Boja

para një jave - RTK

Në moshën 75-vjeçare është ndarë nga jeta ish-ambasadori i Kosovës në Arabinë Saudite, Rexhep Boja. Sipas njoftimit të familjes së tij, Boja ka vdekur si pasojë e një sulmi në zemër, ndodhur para disa...

Ndërron jetë ish-kreu i Bashkësisë Islame të Kosovës, Rexhep Boja

para një jave - OraInfo

Vdes ish-kreu i Bashkësisë Islame të Kosovës, Rexhep Boja. Në moshën 75-vjeçare është ndarë nga jeta ish-ambasadori i Kosovës në Arabinë Saudite, Rexhep Boja. Sipas njoftimit të familjes së tij, Boja ka...

Vdes ish-kryetari i BIK-ut, Rexhep Boja

para një jave - GazetaBlic

Rexhep Boja, ish – kreu i Bashkësisë Islame të Kosovës, sapo ka ndërruar jetë. Mësohet se Boja ndërroi jetë si pasojë e një sulmi në zemër të para disa ditësh, përcjell GazetaBlic . Boja ishte emëruar...

Vdes ish-kryetari i BIK-ut, Rexhep Boja

para një jave - Indeks online

Rexhep Boja, ish – kreu i Bashkësisë Islame të Kosovës, sapo ka ndërruar jetë. Bëhet e ditur se Boja ndërroi jetë si pasojë e një sulmi në zemër të para disa ditësh. Boja ishte emëruar nga ish presidentja...

Vdekja e Rexhep Bojës, Myftiu Tërnava u shpreh ngushëllime familjarëve të të ndjerit

para një jave - Infokusi

Kryetari i Kryesisë së Bashkësisë Islame të Kosovës, Myftiu Naim Tërnava, ka dërguar një letër ngushëllimi familjes Boja me rastin e vdekjes së udhëheqësit, drejtuesit, pedagogut e ambasadorit, Rexhep...

Haradinaj ngushëllon familjen Boja

para një jave - Epoka e Re

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka thënë se është pikëlluar nga lajmi për vdekjen e ish-kreut të Bashkësisë Islame të Kosovës, Rexhep Boja. Me këtë rast, Haradinaj ka ngushëlluar familjen Boja për...

Krasniqi: Rexhep Boja afirmoi shtetin tonë në botën arabe

para një jave - Epoka e Re

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Memli Krasniqi, ka ngushëlluar familjen e ish-ambasadorit të Kosovës në Arabinë Saudite, Rexhep Boja, i cili ka ndërruar jetë në moshën 75-vjeçare. Krasniqi...

Krasniqi ngushëllon familjen e Rexhep Bojas

para një jave - Arbresh

Kryetari i PDK-së, Memli Krasniqi, ka ngushëlluar familjen Boja, me rastin e ndarjes nga jeta të ish-ambasadorit të Kosovës në Arabinë Saudite, profesorit dhe ish-kryetarit (myftiut) të Bashkësisë Islame...

Osmani: Rexhep Boja la gjurmë në përfaqësimin e  Republikës së Kosovës

para një jave - Epoka e Re

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, e ka ngushëlluar familjen Boja, me rastin e ndarjes nga jeta të ish-ambasadorit të Kosovës në Arabinë Saudite, profesorit dhe ish-kryetarit të Bashkësisë...

Myftiu i Kosovës, Naim Tërnava, i ka dërguar një letër ngushëllimi familjes së Rexhep Bojës, me rastin e vdekjes së tij

para një jave - Radio Kosova e Lire

Kryetari i Kryesisë së Bashkësisë Islame të Kosovës, Myftiu Naim ef. Tërnava, ka dërguar një letër ngushëllimi familjes Boja me rastin e vdekjes të udhëheqësit, drejtuesit, pedagogut e ambasadorit, Dr.Rexhep...

Krasniqi ngushëllon familjen diplomatit dhe ish- myftiut Rexhep Boja

para një jave - Ekonomia Online

Kryetari i PDK-së, Memli Krasniqi, ka ngushëlluar familjen Boja, me rastin e ndarjes nga jeta të ish-ambasadorit të Kosovës në Arabinë Saudite, profesorit dhe ish-kryetarit (myftiut) të Bashkësisë Islame...

Ramush Haradinaj ngushëllon familjen e Rexhep Bojës

para një jave - Ekonomia Online

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj ka ngushëlluar familjen e ish-kreut të Bashkësisë Islame të Kosovës, Rexhep Boja. “Pikëlluar nga lajmi për vdekjen e ish-kreut të Bashkësisë Islame të Kosovës, z. Rexhep...

Presidentja Osmani ngushëlloi familjen e diplomatit dhe ish- myftiut Rexhep Boja

para një jave - Arbresh

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, e ka ngushëlluar familjen Boja, me rastin e ndarjes nga jeta të ish-ambasadorit të Kosovës në Arabinë Saudite, profesorit dhe ish-kryetarit (myftiut)...

Ngushëllimi i Haradinajt pas vdekjes së ish-kreut të BIK, Rexhep Boja

para një jave - Arbresh

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj ka dërguar letër ngushëllimi me rastin e vdekjen e ish-kreut të Bashkësisë Islame të Kosovës, z. Rexhep Boja. Letra e Ramush Haradinaj: I...

Ndërron jetë ish myftiu i Kosovës, Rexhep Boja

para një jave - Shenja

Ka vdekur në moshën 75-vjeçare, ish-ambasadori i Kosovës në Arabinë Saudite, Rexhep Boja, ka njoftuar familja e tij. Sipas njoftimit të familjes, Boja ka vdekur pas një sulmi në zemër të para disa ditëve....

Presidentja Osmani ngushëlloi familjen diplomatit dhe ish- myftiut Rexhep Boja

para një jave - ATV Live

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, e ka ngushëlluar familjen Boja, me rastin e ndarjes nga jeta të ish-ambasadorit të Kosovës në Arabinë Saudite, profesorit dhe ish-kryetarit (myftiut)...

Presidentja Osmani ngushëlloi familjen diplomatit dhe ish- myftiut Rexhep Boja

para një jave - Ekonomia Online

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, e ka ngushëlluar familjen Boja, me rastin e ndarjes nga jeta të ish-ambasadorit të Kosovës në Arabinë Saudite, profesorit dhe ish-kryetarit (myftiut)...

Presidentja Osmani ngushëlloi familjen diplomatit dhe ish- myftiut Rexhep Boja

para një jave - Arbresh

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, e ka ngushëlluar familjen Boja, me rastin e ndarjes nga jeta të ish-ambasadorit të Kosovës në Arabinë Saudite, profesorit dhe ish-kryetarit (myftiut)...

Memli Krasniqi kujton Rexhep Bojën: Kosova humbi një intelektual e patriot

para një jave - Periskopi

Kryetari i PDK-së, Memli Krasniqi, ka kujtuar Rexhep Bojën që vdiq sot, si një patriot dhe intelektual. “Ngushëllimet më të sinqerta për familjen, miqtë dhe bashkëpunëtorët e Rexhep Bojës, si dhe për Bashkësinë...

Kjo është biografia e Rexhep Bojës

para një jave - Epoka e Re

Para pak çastesh në Prishtinë, në moshën 75 vjeçare ka ndërruar jetë ish- myftiu i Kosovës, Dr. Rexhep Boja. Gjatë jetës së tij, Boja ka ushtruar funksione fetare dhe publike. Ai ishte drejtuesit i BIK-ut,...

Vdes Rexhep Boja, ish-Myfti i Kosovës

para një jave - Lajmi.net

Lajmi është bërë i ditur nga Bashkësia Islame e Kosovës. Rexhep Boja në vitin 1990 është zgjedhur Kryetar i Bashkësisë Islame dhe më pas është rizgjedhur për tri mandate (mbi 13 vjet). Këtë institucion...

Vdes ish-ambasadori i Kosovës në Arabinë Saudite, Rexhep Boja

para një jave - Infokusi

Në moshën 75-vjeçare është ndarë nga jeta ish-ambasadori i Kosovës në Arabinë Saudite, Rexhep Boja. Sipas njoftimit të familjes së tij, Boja ka vdekur si pasojë e një sulmi në zemër, ndodhur para disa...

Myftiu Tërnava letër ngushëllimi pas vdekjes së Rexhep Bojës

para një jave - Lajm

Kryetari i Kryesisë së Bashkësisë Islame të Kosovës, Myftiu Naim Tërnava, ka dërguar një letër ngushëllimi familjes Boja pas vdekjes së ish kryetarit të BIK-ut, Rexhep Boja. Në letër ngushëllimi thuhet...

Myftiu Tërnava letër ngushëllimi me rastin e vdekjes së Rexhep Boja

para një jave - Arbresh

Kryetari i Kryesisë së Bashkësisë Islame të Kosovës, Myftiu Naim ef. Tërnava, ka dërguar një letër ngushëllimi familjes Boja me rastin e kalimit në ahiret të udhëheqësit, drejtuesit, pedagogut e ambasadorit...

Myftiu Tërnava letër ngushëllimi pas vdekjes së Rexhep Bojës

para një jave - Epoka e Re

Kryetari i Kryesisë së Bashkësisë Islame të Kosovës, Myftiu Naim ef. Tërnava, ka dërguar një letër ngushëllimi familjes Boja me rastin e vdekjes të udhëheqësit, drejtuesit, pedagogut e ambasadorit, Dr.Rexhep...

BIK-u për vdekjen e Rexhep Boja: Ka dhënë një kontribut të çmuar në krye të Bashkësisë Islame të Kosovës

para një jave - Arbresh

Sot ka ndërruar jetë ish-kryetari i Bashkësisë Islame, Rexhep Boja në moshën 75 vjeçare. Bashkësia Islame e Kosovës, përmes një njoftimi shkruan se Rexhep Boja ka dhënë një kontribut të çmuar në krye të...

Naim Tërnava lutet që para-ardhësi i tij në BIK, Boja, të shpërblehet me xhenet

para një jave - Periskopi

Kryetari i Kryesisë së Bashkësisë Islame të Kosovës, Myftiu Naim Tërnava, ka dërguar një letër ngushëllimi familjes Boja pas vdekjes së ish kryetarit të BIK-ut, Rexhep Boja. Në letër ngushëllimi thuhet...

Myftiu Tërnava letër ngushëllimi pas vdekjes së Rexhep Bojës

para një jave - Bota Press

Kryetari i Kryesisë së Bashkësisë Islame të Kosovës, Myftiu Naim Tërnava, ka dërguar një letër ngushëllimi familjes Boja pas vdekjes së ish kryetarit të BIK-ut, Rexhep Boja. Në letër ngushëllimi thuhet...

Hoxhaj përkujton Bojën: Do të ketë vend të veçantë në kujtimet e mia dhe të vendit

para një jave - Periskopi

Ish kryediplomati kosovar, Enver Hoxhaj, ka përkujtuar Rexhep Bojën që vdiq sot. Hoxhaj e ka cilësuar Bojën si “prirës të forcimit të identitetit kombëtar dhe fetar” të shqiptarëve të Kosovës. “Rexhep...

Ndahet nga jeta në moshën 75-vjeçare dr. Rexhep Boja, ish-Myfti i Republikës së Kosovës

para një jave - Radio Kosova e Lire

Ka ndërruar jetë në moshën 75-vjeçare dr. Rexhep Boja, ish-Myfti i Republikës së Kosovës. Lajmi është bërë i ditur nga Bashkësia Islame e Kosovës. Rexhep Boja në vitin 1990 është zgjedhur Kryetar i Bashkësisë...

Pacolli pas vdekjes së ish-kryetarit të Bashkësisë Islame: Puna e tij si ambasador i Kosovës në Riad ishte për çdo lavdatë

para një jave - Arbresh

Ish-kryetari i Bashkësisë Islame, Rexhep Boja, sot ka ndërruar jetë. Për vdekjen e tij ka reaguar Presidenti i AKR-së, Behgjet Pacolli, i cili shprehu ngushëllimet e tij më të sinqerta familjes të të ndjerit,...

Ndërron jetë ish myftiu i Kosovës, Rexhep Boja

para një jave - Lajm

Ka vdekur në moshën 75-vjeçare, ish-ambasadori i Kosovës në Arabinë Saudite, Rexhep Boja, ka njoftuar familja e tij. Sipas njoftimit të familjes, Boja ka vdekur pas një sulmi në zemër të para disa ditëve....

Vdes ish-Myftiu i Kosovës, Rexhep Boja

para një jave - News Tv

Në moshën 75-vjeçare ka ndërruar jetë Rexhep Boja, ish-Myftiu i Kosovës Lajmin për vdekjen e tij e ka bërë publik Bashkësia Islame e Kosovës. “Kryesia e Bashkësisë Islame të Kosovës ngushëllon familjen...

Vdes ish-Myftiu i Kosovës, Rexhep Boja

para një jave - Revista Kosovarja

Në moshën 75-vjeçare ka ndërruar jetë Rexhep Boja, ish-Myftiu i Kosovës. Lajmin për vdekjen e tij e ka bërë publik Bashkësia Islame e Kosovës. “Kryesia e Bashkësisë Islame të Kosovës ngushëllon familjen...

Vdes Rexhep Boja, ish-Myfti i Kosovës

para një jave - Fakti Ditor

Ka ndërruar jetë në moshën 75-vjeçare dr. Rexhep Boja, ish-Myfti i Republikës së Kosovës. Lajmi është bërë i ditur nga Bashkësia Islame e Kosovës. Rexhep Boja në vitin 1990 është zgjedhur Kryetar i Bashkësisë...

Ndërron jetë Rexhep Boja, ish-Myfti i Kosovës

para një jave - Gazeta Metro

Ka ndërruar jetë në moshën 75-vjeçare dr. Rexhep Boja, ish-Myfti i Republikës së Kosovës. Lajmi është bërë i ditur nga Bashkësia Islame e Kosovës. Rexhep Boja në vitin 1990 është zgjedhur Kryetar i Bashkësisë...

Vdes Rexhep Boja, ish-Myfti i Kosovës

para një jave - ATV Live

Ka ndërruar jetë në moshën 75-vjeçare dr. Rexhep Boja, ish-Myfti i Republikës së Kosovës. Lajmi është bërë i ditur nga Bashkësia Islame e Kosovës. Rexhep Boja në vitin 1990 është zgjedhur Kryetar i Bashkësisë...

Vdes Rexhep Boja, ish-Myfti i Kosovës

para një jave - KosovaPress

Ka ndërruar jetë në moshën 75-vjeçare dr. Rexhep Boja, ish-Myfti i Republikës së Kosovës. Lajmi është bërë i ditur nga Bashkësia Islame e Kosovës. Rexhep Boja në vitin 1990 është zgjedhur Kryetar i Bashkësisë...

Ndërron jetë ish-ambasadori i Kosovës në Arabinë Saudite, Rexhep Boja

para një jave - Bota Press

Në moshën 75-vjeçare është ndarë nga jeta ish-ambasadori i Kosovës në Arabinë Saudite, Rexhep Boja. Sipas njoftimit të familjes së tij, Boja ka vdekur si pasojë e një sulmi në zemër, ndodhur para disa...

Vdes Rexhep Boja, ish-kreu i BIK’ut dhe ish-ambasador i Kosovës në Arabinë S.

para një jave - Periskopi

Rexhep Boja, ish – kreu i Bashkësisë Islame të Kosovës, sapo ka ndërruar jetë. Mësohet se Boja ndërroi jetë si pasojë e një sulmi në zemër të para disa ditësh. Boja ishte emëruar nga ish presidentja Atifete...

Ndërron jetë ish-ambasadori i Kosovës në Arabinë Saudite, Rexhep Boja

para një jave - Epoka e Re

Në moshën 75-vjeçare është ndarë nga jeta ish-ambasadori i Kosovës në Arabinë Saudite, Rexhep Boja. Sipas njoftimit të familjes së tij, Boja ka vdekur si pasojë e një sulmi në zemër, ndodhur para disa...

Vdes ish-kryetari i BIK-ut, Rexhep Boja

para një jave - Ekonomia Online

Rexhep Boja, ish – kreu i Bashkësisë Islame të Kosovës, sapo ka ndërruar jetë. Mësohet se Boja ndërroi jetë si pasojë e një sulmi në zemër të para disa ditësh. Boja ishte emëruar nga ish presidentja Atifete...

Vdes Rexhep Boja, ish-myftiu i Bashkësisë Islame të Kosovës

para një jave - Arbresh

Ish-kryetari i Bashkësisë Islame, Rexhep Boja, ka ndërruar jetë. Ketë e kanë njoftua përmes një statusi në facebook, familjarët  tij. Postimi i plotë: “Inna Lillahi ëa inna ilayhi raji’un”! Te Allahu jemi...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK