Maqedoni e Veriut, 572 raste dhe 30 viktima nga COVID në 24 orë

para një dite - Top Channel

30 qytetarë kanë ndërruar jetë nga COVID në 24 orë në Maqedoninë Veriut. 572 raste të tjera të COVID-19 janë regjistruar duke e cuar numrin e përgjithshëm në 184.277. Sipas të dhënave të Ministrisë së...

Maqedoni Veriore: 30 të vdekur nga COVID-19 në 24 orët e fundit

para një dite - Koha.net

30 persona kanë humbur jetën nga koronavirusi në 24 orët e fundit në Maqedoninë Veriore. Ministria e Shëndetësisë njofton se gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 572 raste të reja nga 4.511 testime...

Shqipëri, 5 viktima dhe rreth 995 raste të reja me COVID-19

para një dite - Zhurnal

Pesë persona kanë humbur jetën gjatë 24 orëve të fundit në Shqipëri si pasojë e COVID-19, ndërsa janë konfirmuar 995 infektime të reja me virusin. Rastet e reja kanë rezultuar nga 5,613 testime të kryera....

Gati 1 mijë raste të reja me CoVID-19 në Shqipëri

para një dite - Bota Sot

Ministria e Shëndetësisë e Shqipërisë ka bërë të ditur se në 24 orët e fundit janë kryer 5.613 testime nga të cilat 995 persona kanë rezultuar pozitivë. Ndërkohë, në 24 orët e fundit kanë ndërruar jetë...

30 viktima dhe 572 të infektuar me Covid-19

para një dite - TV21

Ministria e Shëndetësisë, informon se gjatë 24 orëve të fundit nga 4.511 testime të realizuara 572 persona kanë rezultuar pozitivë me virusin korona. Instituti i Shëndetit Publik në 24 orët e fundit ka...

Covid-19 në Shqipëri/ Gati 1 mijë infektime në Shqipëri, 5 humbje jete

para një dite - Tetova Sot

Situata në 24 orët e fundit, vijon: Janë kryer 5,613 testime, nga të cilat kanë rezultuar pozitivë me COVID19, 995 qytetarë, në këto bashki: 283 raste në Tiranë, 64 raste në Shkodër, 54 raste në Durrës,...

Maqedonia e V. regjistron 30 viktima me koronavirus

para një dite - Evropa e Lirë

Ministria e Shëndetësisë në Maqedoni të Veriut, ka njoftuar të martën se gjatë 24 orëve të fundit, 30 persona e kanë humbur jetën me koronavirus ndërsa janë regjistruar 572 raste pozitive nga 4,511 testime...

COVID-19 në Maqedoni, 30 viktima dhe 572 raste të reja

para një dite - Ina

Ministria e Shëndetësisë informon se në 24 orët e fundit janë bërë 4.511 testime ndërsa janë regjistruar 572 raste të reja me koronavirus. Rastet janë regjistruar në Shkup-287, Kumanovë-58, Kavadar-24,...

30 viktima dhe 572 raste të reja me COVID në Maqedoninë e Veriut

para një dite - Klan Kosova

Ministria e Shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit 30 njerëz kanë humbur jetën nga COVID-19. Ndërkaq janë regjistruar 572 raste të reja nga 4511 testime të realizuara,...

Shtatë gra shtatzëna me Covid-19 po trajtohen në Gjinekologji të QKUK-së

para një dite - RTK

Në Klinikën e Gjinekologjisë për momentin janë të shtrira shtatë shtatzëna të infektuara me koronavirus. Drejtori i Klinikës së Gjinekologjisë në QKUK, Jakup Ismaili konfirmoi për Telegrafin se gjendja...

18 humbje jete nga COVID-19 në Maqedoninë e Veriut

para një dite - ABC News

Ministria e Shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut njoftoi se gjatë 24 orëve të fundit nga 2035 testime të realizuara 183 persona kanë rezultuar pozitivë me COVID-19. Instituti i Shëndetit Publik në 24 orët...

Rekord vdekjesh nga Covid në Maqedoninë e Veriut

para një dite - GazetaBlic

Ministria e Shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit 30 njerëz kanë humbur jetën nga COVID-19. Ndërkaq janë regjistruar 572 raste të reja nga 4511 testime të realizuara,...

30 viktima dhe 572 raste të reja me COVID në Maqedoninë e Veriut

para një dite - Zeri

Ministria e Shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit 30 njerëz kanë humbur jetën nga COVID-19. Ndërkaq janë regjistruar 572 raste të reja nga 4511 testime të realizuara,...

Pesë të vdekur nga COVID-19 në Shqipëri, 995 raste të reja

para një dite - Koha.net

Pesë persona kanë vdekur si pasojë e COVID-19 në Shqipëri në 24 orët e fundit, njofton Ministria e Shëndetësisë. Janë regjistruar edhe 995 raste pozitive, ndërkaq të shëruar u regjistruar 1010. Raste aktive...

Gati 1 mijë infektime në Shqipëri, 5 viktima nga Covidi

para një dite - Alsat-M

995 persona janë infektuar me koronavirus gjatë 24 orëve të fundit në Shqipëri. Sipas raportimit nga Ministria e Shëndetësia në Shqipëri gjatë 24 orëve të fundit kanë humbur jetë 5 pacientë që ishin infektuar...

Shqipëri, 5 viktima dhe rreth 995 raste të reja me COVID-19

para një dite - Telegrafi

Pesë persona kanë humbur jetën gjatë 24 orëve të fundit në Shqipëri si pasojë e COVID-19, ndërsa janë konfirmuar 995 infektime të reja me virusin. Rastet e reja kanë rezultuar nga 5,613 testime të kryera....

30 viktima dhe 572 raste të reja me Covid

para një dite - Alsat-M

Ministria e Shëndetësisë njofton se gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 572 raste të reja nga 4511 testime të realizuara, 12,7 për qind e testeve kanë rezultuar pozitivë. Ndërkohë nga Instituti i...

Covid bën “kërdinë” në Maqedoni, bilanci i 24 orave të fundit nuk është optimist

para një dite - Albeu

Ministria e Shëndetësisë, informon se gjatë 24 orëve të fundit nga 2.035 testime të realizuara 183 persona kanë rezultuar pozitivë me Covid 19. Instituti i Shëndetit Publik në 24 orët e fundit ka regjistruar...

Kovid 19 RMV/ 30 humbje jete, 572 raste të reja

para një dite - Aktuale

Ministria e Shëndetësisë njofton se gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 572 raste të reja nga 4511 testime të realizuara, 12,7 për qind e testeve kanë rezultuar pozitivë. Ndërkohë nga Instituti i...

COVID19/ Ministria e Shëndetësisë: 995 raste të reja dhe 5 humbje jete në 24 orët e fundit

para një dite - Top Channel

Ministria e Shëndetësisë i bën apel qytetarëve të vaksinohen sa më parë, për të mbrojtur veten dhe shëndetin e të tjerëve. Nëse jeni mbi 18 vjeç, mund të vaksiniheni në qendrën tuaj shëndetësore ose në...

Covid-19, 30 viktima dhe 572 raste të reja

para një dite - Mapo

Numri i rasteve të Covid-19 në Maqedoninë e Veriut vijon të jetë i lartë. Në 24 orët e fundit, Ministria e Shëndetësisë në vendin fqinj raporton për 572 raste të reja nga 4511 testime të realizuara. Gjatë...

COVID-19 në Maqedoni, 18 viktima dhe 183 raste të reja

para një dite - Ina

Ministria e Shëndetësisë, informon se gjatë 24 orëve të fundit nga 2.035 testime të realizuara 183 persona kanë rezultuar pozitivë me virusin korona, transmeton TV21. Instituti i Shëndetit Publik në 24...

Covid-19 në Shqipëri/ Gati 1 mijë infektime në Shqipëri, 5 humbje jete

para një dite - Gazeta Express

Situata në 24 orët e fundit, vijon: Janë kryer 5,613 testime, nga të cilat kanë rezultuar pozitivë me COVID19, 995 qytetarë, në këto bashki: 283 raste në Tiranë, 64 raste në Shkodër, 54 raste në Durrës,...

995 raste të reja dhe 5 humbje jete

para një dite - Klan

995 raste të reja dhe 5 humbje jete Ministria e Shëndetësisë: 5,613 testime dhe 1010 të shëruar në 24 orët e fundit Ministria e Shëndetësisë njofton se nnë 24 orët e fundit janë kryer 5,613 testime, nga...

30 viktima dhe 572 raste të reja me Covid në Maqedoninë e Veriut

para një dite - RTK

Ministria e Shëndetësisë njofton se gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 572 raste të reja nga 4511 testime të realizuara, 12,7 për qind e testeve kanë rezultuar pozitivë. Ndërkohë nga Instituti i...

Maqedonia e Veriut regjistron 30 viktima me koronavirus

para një dite - Lajmi.net

Kjo i bie se 12,7 për qind e testeve kanë rezultuar pozitive në koronavirus. Sipas raportit, 694 persona janë shëruar. Dhjetë të vdekur janë regjistruar në Shkup, katër në Gostivar, nga dy në Tetovë, Kumanovë...

Afro 1 mijë infektime në Shqipëri, 5 humbje jete në 24 orët e fundit

para një dite - Shekulli

Publikuar më 14.09.2021 nga Shekulli Online 995 persona janë infektuar me koronavirus gjatë 24 orëve të fundit. Sipas raportimit nga Ministria e Shëndetësia fatkeqësisht gjatë 24 orëve të fundit kanë humbur...

Rritje e frikshme e të infektuarve me koronavirus në Shqipëri

para një dite - OraInfo

Rreth 1 mijë raste të reja dhe 5 të vdekur nga COVID-19 në Shqipëri Ministria e Shëndetësisë e Shqipërisë ka bërë të ditur se në 24 orët e fundit janë kryer 5.613 testime nga të cilat 995 persona kanë...

Rreth 1 mijë raste të reja dhe 5 të vdekur nga COVID-19 në Shqipëri

para një dite - RTK

Ministria e Shëndetësisë e Shqipërisë ka bërë të ditur se në 24 orët e fundit janë kryer 5.613 testime nga të cilat 995 persona kanë rezultuar pozitivë. Ndërkohë, në 24 orët e fundit kanë ndërruar jetë...

Rekord vdekjesh nga Covid në Maqedoninë e Veriut

para një dite - Infokusi

Ministria e Shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit 30 njerëz kanë humbur jetën nga COVID-19. Ndërkaq janë regjistruar 572 raste të reja nga 4511 testime të realizuara,...

Mbi 15 mijë raste aktive me Covid-19 në Kosovë

para një dite - GazetaBlic

Gjatë 24 orëve të fundit kanë humbur jetën nga Covid 24 persona ndërsa kanë rezultuar pozitivë 357 të tjerë, raporton Gazeta Blic. Sot janë shëruar 1.498 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve...

30 viktima dhe 572 raste të reja me Covid

para një dite - Flaka

Ministria e Shëndetësisë njofton se gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 572 raste të reja nga 4511 testime të realizuara, 12,7 për qind e testeve kanë rezultuar pozitivë. Ndërkohë nga Instituti i...

Rritet numri i të infektuarëve në Shqipëri nga Covid, pesë persona humbin jetën

para një dite - News33

Gjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë kanë humbur jetën 5 persona nga Covid-19. Sipas Ministrisë së Shëndetësisë gjatë këtyre orëve janë kryer 5.613 teste nga ku 995 kanë rezultuar pozitivë, shifër kjo...

Pesë të vdekur dhe 995 të infektuar me COVID-19 në Shqipëri

para një dite - Zeri

Ministria e Shëndetësisë në Shqipëri, ka njoftuar se në 24 orët e fundit janë kryer 5613 testime, nga të cilat 995 qytetarë janë pozitivë me COVID-19. Nga kjo ministri kanë bërë të ditur në 24 orët e fundit...

Dysfishohen rastet me Covid në Shqipëri, humbin jetën pesë persona

para një dite - GazetaBlic

Dyfishohen rastet e infektimeve të reja në krahasim me një ditë më parë në Shqipëri ndërsa humbjet e jetëve mbeten në të njëjtin nivel. Ministria e Shëndetësisë raporton se për 5,613 testime janë 995 raste...

Dyfishohen rastet e reja me Covid-19 në Shqipëri

para një dite - Bota Sot

Janë dyfishuar rastet e reja me Covid-19 në Shqipëri. Në 24 orët e fundit janë regjistruar 995 raste të reja dhe 5 humbje jete. Njoftimi i MSH COVID19/ Ministria e Shëndetësisë: 5,613 testime, 995 raste...

Pesë të vdekur në Shqipëri nga Covid-19

para një dite - RTK

Ministria e Shëndetësisë: 5,613 testime, 995 raste të reja, 5 humbje jete dhe 1010 të shëruar në 24 orët e fundit Ministria e Shëndetësisë i bën apel qytetarëve të vaksinohen sa më parë, për të mbrojtur...

COVID-19/ Gati 1 mijë infektime në Shqipëri, 5 humbje jete në 24 orët e fundit

para një dite - ABC News

995 persona janë infektuar me koronavirus gjatë 24 orëve të fundit. Sipas raportimit nga Ministria e Shëndetësia fatkeqësisht gjatë 24 orëve të fundit kanë humbur jetë 5 pacientë që ishin infektuar me...

Rriten ndjeshëm infektimet/ 5 humbje jete dhe 955 raste pozitive gjatë 24 orët e fundit. Ku ishin rastet

para një dite - NOA

Ministria e Shëndetësisë i bën apel qytetarëve të vaksinohen sa më parë, për të mbrojtur veten dhe shëndetin e të tjerëve. Nëse jeni mbi 18 vjeç, mund të vaksiniheni në qendrën tuaj shëndetësore ose në...

E FUNDIT/ Shpërthejnë rastet e reja me COVID-19 në Shqipëri, 5 viktima

para një dite - Albeu

COVID19/ Ministria e Shëndetësisë: 5,613 testime, 995 raste të reja, 5 humbje jete dhe 1010 të shëruar në 24 orët e fundit Ministria e Shëndetësisë i bën apel qytetarëve të vaksinohen sa më parë, për të...

Situata e COVID, 995 raste të reja dhe 5 humbje jete në 24 orët e fundit

para një dite - Mapo

COVID19/ Ministria e Shëndetësisë: 5,613 testime, 995 raste të reja, 5 humbje jete dhe 1010 të shëruar në 24 orët e fundit Ju informojmë për situatën në 24 orët e fundit, si vijon: Janë kryer 5,613 testime,...

Kosovë/ 24 të vdekur dhe 357 raste të reja me Covid-19

para një dite - Top Channel

Në 24 orët e fundit nga COVID-19 në Kosovë kanë humbur jetën 24 persona, ndërsa janë shënuar edhe 357 raste të reja. Ndërsa rreth 1500 qytetarë janë shëruar. “Nga 7.027 testime, 357 qytetarë kanë rezultuar...

Rritje drastike e infektimeve të reja dhe vdekjeve 24 orët e fundit në Shqipëri

para një dite - NOA

COVID19/ Ministria e Shëndetësisë: 5,613 testime, 995 raste të reja, 5 humbje jete dhe 1010 të shëruar në 24 orët e fundit Nga vetëm 5613 testime të kryera 24 orët e fundit në Shqipëri, janë gjetur 995...

Moshat e 24 të vdekurve nga koronavirusi

para një dite - Gazeta Express

Në 24 orët e fundit në Kosovë vdiqën 24 persona si pasojë e koronavirusit, gjithashtu 357 rezultuan pozitivë me këtë virus, ka njoftuar Ministria e Shëndetësisë. Sot janë shëruar 1.498 qytetarë, ndërsa...

Kjo është moshat e 24 të vdekurve nga koronavirusi në Kosovë

para një dite - RTK

Në 24 orët e fundit në Kosovë vdiqën 24 persona si pasojë e koronavirusit, gjithashtu 357 rezultuan pozitivë me këtë virus, ka njoftuar Ministria e Shëndetësisë. Sot janë shëruar 1.498 qytetarë, ndërsa...

30 viktima dhe 572 raste të reja me COVID në Maqedoninë e Veriut

para një dite - Lajmi.net

Ndërkaq janë regjistruar 572 raste të reja nga 4511 testime të realizuara, pra 12,7 përqind e testeve kanë rezultuar pozitivë. Në anën tjetër nga Instituti i Shëndetit Publik të këtij vendi, kanë njoftuar...

572 raste të reja, 30 të vdekur nga KOVID-19 në Maqedoninë e Veriut

para një dite - Shenja

Ministria e Shëndetësisë informon se në 24 orët e fundit janë bërë 4.511 testime ndërsa janë regjistruar 572 raste të reja me koronavirus. Rastet janë regjistruar në Shkup-287, Kumanovë-58, Kavadar-24,...

24 të vdekur nga coronavirusi dhe 357 raste pozitive në 24 orët e fundit

para një dite - Telegrafi

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon se nga 7.027 testime, 357 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19. Gjatë 24 orëve...

30 viktima dhe 572 raste të reja me Covid-19

para një dite - Sovrani

Ministria e Shëndetësisë njofton se gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 572 raste të reja nga 4511 testime të realizuara, 12,7 për qind e testeve kanë rezultuar pozitivë. Ndërkohë nga Instituti i...

Vazhdon numri i lartë i vdekjeve, 24 viktima që nga dje

para një dite - Gazeta Express

Ministria e Shëndetësisë ka publikuar të dhënat e fundit rreth situatës me COVID-19, raporton Express Në njoftimin e MSH-së është bërë e ditur se përgjatë 24 orëve të fundit janë testuar 7 mijë e 27 mostra,...

24 të vdekur nga koronavirusi në Kosovë të martën

para një dite - Koha.net

Në Kosovë gjatë 24 orëve të fundit kanë vdekur 24 persona nga koronavirusi, derisa nga 7.027 testime, 357 persona kanë rezultuar pozitivë me COVID-19. Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se gjatë kësaj...

Maqedonia Veriore regjistron 30 viktima me koronavirus

para një dite - Arbresh

Ministria e Shëndetësisë në Maqedoni të Veriut, ka njoftuar të martën se gjatë 24 orëve të fundit, 30 persona e kanë humbur jetën me koronavirus ndërsa janë regjistruar 572 raste pozitive nga 4,511 testime...

Shtatë shtatzëna të infektuara me coronavirus të shtrira në Klinikën e Gjinekologjisë

para një dite - Telegrafi

Në Klinikën e Gjinekologjisë për momentin janë të shtrira shtatë shtatzëna të infektuara me coronavirus. Drejtori i Klinikës së Gjinekologjisë në QKUK, Jakup Ismaili konfirmoi për Telegrafin se gjendja...

Në 24 orët e fundit në Kosovë janë regjistruar 357 raste të reja me Kovid-19

para një dite - Zhurnal

Në Kosovë janë regjistruar edhe 24 viktima nga Covid-19. Sipas raportit të Institutit Kombëtar të Shëndetit Publik janë shënuar edhe për 357 raste të reja me koronavirus, nga 7.027 teste të realizuar....

30 viktima dhe 572 raste të reja me Covid-19

para një dite - Tetova Sot

Ministria e Shëndetësisë njofton se gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 572 raste të reja nga 4511 testime të realizuara, 12,7 për qind e testeve kanë rezultuar pozitivë. Ndërkohë nga Instituti i...

572 raste të reja, 30 të vdekur nga virusi në Maqedoninë e Veriut

para një dite - Lajm

Ministria e Shëndetësisë informon se në 24 orët e fundit janë bërë 4.511 testime ndërsa janë regjistruar 572 raste të reja me koronavirus. Rastet janë regjistruar në Shkup-287, Kumanovë-58, Kavadar-24,...

Katër burra vdesin në Drenas brenda ditës si pasojë e Covid-19

para një dite - Indeks online

Katër meshkuj, mbi 70 vjeç, kanë vdekur në Komunën e Drenasit brenda 24 orëve të fundit si pasojë e Covid-19. Sipas IKSHP-së, janë 24 raste të vdekjeve në gjithë vendin ndërsa raste të reja me COVID-19...

30 viktima dhe 572 raste të reja me Covid-19

para një dite - Press Online

Ministria e Shëndetësisë njofton se gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 572 raste të reja nga 4511 testime të realizuara, 12,7 për qind e testeve kanë rezultuar pozitivë. Ndërkohë nga Instituti i...

24 të vdekur dhe 357 raste të reja me COVID-19 në 24 orët e fundit

para një dite - RTK

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon se nga 7.027 testime, 357 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19. Gjatë 24 orëve...

24 vdekje dhe 357 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

para një dite - Albeu

Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë kanë humbur jetën 24 persona dhe janë regjistruar 357 raste të reja me COVID-19. Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se gjatë kësaj periudhe janë shëruar 1.498 pacientë,...

24 të vdekur nga COVID-19 në 24 orët e fundit

para një dite - Insajderi

24 persona kanë vdekur si pasojë e infektimit me Coronavirus në 24 orët e fundit në Kosovë. Siç njofton Ministria e Shëndetësisë, gjatë kësaj periudhe janë konfirmuar 357 raste pozitive, nga gjithsej shtatë...

30 viktima dhe 572 raste të reja me COVID në Maqedoninë e Veriut

para një dite - Periskopi

30 persona kanë humbur jetën nga koronavirusi në 24 orët e fundit në Maqedoninë Veriore. Ministria e Shëndetësisë njofton se gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 572 raste të reja nga 4.511 testime...

Mbi 15 mijë raste aktive me Covid-19 në Kosovë

para një dite - Infokusi

Gjatë 24 orëve të fundit kanë humbur jetën nga Covid 24 persona ndërsa kanë rezultuar pozitivë 357 të tjerë, raporton Gazeta Blic.Sot janë shëruar 1.498 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve...

Maqedoni Veriore: 30 të vdekur nga COVID-19

para një dite - KosovaPress

30 persona kanë humbur jetën nga koronavirusi në 24 orët e fundit në Maqedoninë Veriore. Ministria e Shëndetësisë njofton se gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 572 raste të reja nga 4.511 testime...

Në këto komuna u shënuan rastet e reja të vdekjes nga Covid

para një dite - GazetaBlic

Gjatë 24 orëve të fundit kanë humbur jetën nga Covid 24 persona, raporton Gazeta Blic. Rastet e reja me Covid janë regjistruar në këto komuna. Grafika e plotë:

Në 24 orët e fundit janë dhënë 20.144 doza të vaksinës

para një dite - Indeks online

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar së në 24 orët e fundit janë dhënë 20 144 doza të vaksinës anti-Covid. Deri më sot 369 033 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë të vaksinës. “Në 24 orët e fundit...

Rreth 1 mijë raste të reja dhe 5 të vdekur nga COVID-19 në Shqipëri

para një dite - Lajmi.net

Ndërkohë, në 24 orët e fundit kanë ndërruar jetë edhe 5 persona të prekur nga Covid-19, ndërsa janë shëruar 1010. Aktualisht në Spitalet COVID po marrin trajtim 195 pacientë, nga të cilët 13 janë në gjendje...

24 të vdekur nga covid-19 dhe 357 raste pozitive në 24 orët e fundit në Kosovë

para një dite - ABC News

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon se nga 7.027 testime, 357 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me covid-19. Fatkeqësisht, gjatë...

7 shtatzëna të infektuara me coronavirus të shtrira në Klinikën e Gjinekologjisë

para një dite - OraInfo

Shtatë shtatzëna të infektuara me coronavirus të shtrira në Klinikën e Gjinekologjisë. Në Klinikën e Gjinekologjisë për momentin janë të shtrira shtatë shtatzëna të infektuara me coronavirus. Drejtori...

Rekord vdekjesh nga Covid në Maqedoninë e Veriut

para një dite - Bota Press

Ministria e Shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit 30 njerëz kanë humbur jetën nga COVID-19. Ndërkaq janë regjistruar 572 raste të reja nga 4511 testime të realizuara,...

Në 24 orët e fundit vdesin 30 persona, regjistrohen mbi 570 raste me COVID-19

para një dite - ATV Live

Ministria e Shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut njoftoi se në 24 orët e fundit janë bërë 4.511 teste, ndërsa janë regjistruar 572 raste të reja të COVID-19. Ndërsa si pasojë e infektimit me koronavirus...

Mosha e personave që humbën jetën nga Covid

para një dite - GazetaBlic

Në intervalin kohor të 24 orëve kanë humbur jetën nga Covid-19, 24 persona raporton Gazeta Blic. Dy persona kanë humbur jetën të moshës 40-49 vjeç, katër persona të moshës 50-59 vjeç, tre persona të moshës...

Dysfishohen rastet me Covid në Shqipëri, humbin jetën pesë persona

para një dite - Tetova Sot

Dyfishohen rastet e infektimeve të reja në krahasim me një ditë më parë në Shqipëri ndërsa humbjet e jetëve mbeten në të njëjtin nivel. Ministria e Shëndetësisë raporton se për 5,613 testime janë 995 raste...

Raporti i fundit/ 24 të vdekur dhe 357 raste të reja me COVID-19

para një dite - Indeks online

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon: Në 24 orët e fundit janë dhënë 20.144 doza të vaksinës kundër COVID-19. Prej fillimit të vaksinimit...

Një i vdekur për çdo orë me COVID-19

para një dite - Kallxo

24 persona të infektuar me COVID-19 kanë vdekur gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë, ka njoftuar Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike. Në bazë të të dhënave që ka bërë publike IKSHPK, në 24 orët e...

24 të vdekur në 24 orët e fundit nga koronavirusi në Kosovë

para një dite - OraInfo

Në Kosovë gjatë 24 orëve të fundit kanë vdekur 24 persona nga koronavirusi, derisa nga 7.027 testime, 357 persona kanë rezultuar pozitivë me COVID-19. Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se gjatë 24 orëve...

COVID19/ Ministria e Shëndetësisë: 5 humbje jete dhe 995 raste të reja

para një dite - Lexo

Ministria e Shëndetësisë i bën apel qytetarëve të vaksinohen sa më parë, për të mbrojtur veten dhe shëndetin e të tjerëve. Nëse jeni mbi 18 vjeç, mund të vaksiniheni në qendrën tuaj shëndetësore ose në...

Rriten sërish rastet në Shqipëri! Rezultojnë pozitivë 995 persona, humbin jetën 5 të tjerë në 24 orë

para një dite - Java News

Pesë persona kanë humbur jetën si pasojë e COVID në vend, ku në 24 orët e fundit, fatkeqësisht betejën me sëmundjen nuk e kanë fituar dot 5 persona. Po ashtu, nga 5,613 testime të kryera, kanë rezultuar...

572 raste të reja dhe 30 të vdekur nga covid-19 në Maqedoni

para një dite - Top24

Ministria e Shëndetësisë, informon se gjatë 24 orëve të fundit nga 4.511 testime të realizuara 572 persona kanë rezultuar pozitivë me virusin korona. Instituti i Shëndetit Publik në 24 orët e fundit ka...

24 të vdekur dhe 357 raste të reja me Covid-19

para një dite - GazetaBlic

Gjatë 24 orëve të fundit kanë humbur jetën nga Covid, 24 persona si dhe kanë rezultuar pozitivë 357 të tjerë, raporton Gazeta Blic. Sot janë shëruar 1.498 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve...

24 viktima dhe 357 raste të reja me COVID-19

para një dite - Zeri

Ministria e Shëndetësisë, ka publikuar raportin 24-orësh sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, në lidhje me situatën me pandeminë COVID-19. Gjatë 24 orëve në Kosovë...

Një person humb jetën, ja si paraqitet situata nga Covid në Tetovë

para një dite - News33

Një person ka nderuar jetë në 24 orët e fundit, ndërsa janë pranuar tre pacientë të ri me klinik të rënduar nga virusi korona në spitalin e Tetovës. Kontrollet ambulatore janë ende të larta, informojnë...

Rreth 883 pacientë me koronavirus po trajtohen në spitalet dhe klinikat e Kosovës

para një dite - Alsat-M

Shërbimi Spitalor Klinik dhe Universitar i Kosovës (SHSKUK) ka njoftuar se në klinikat COVID-19 të QKUK-së po trajtohen 883 pacientë. Sipas SHSKUK-së, 734 pacientë janë në oksigjenoterapi dhe 55 në gjendje të rënduar shëndetësore.

Shtatë shtatzëna të infektuara me koronavirus të shtrira në Klinikën e Gjinekologjisë

para një dite - Bota Sot

Në Klinikën e Gjinekologjisë për momentin janë të shtrira shtatë shtatzëna të infektuara me coronavirus. Drejtori i Klinikës së Gjinekologjisë në QKUK, Jakup Ismaili konfirmoi se gjendja e tyre është stabile....

55 pacientë me Covid në gjendje të rëndë në Kosovë

para një dite - Klan

55 pacientë me Covid në gjendje të rëndë në Kosovë Shërbimi Spitalor dhe Klinik Universitar i Kosovës (SHSKUK) njoftoi të martën se në spitalet dhe klinikat e Kosovës, po trajtohen 883 pacientë me COVID-19....

Tetovë, një viktimë nga koronavirusi në 24 orët e fundit

para një dite - Ina

Një person ka nderuar jetë në 24 orët e fundit, ndërsa janë pranuar tre pacientë të ri me klinik të rënduar nga virusi korona në spitalin e Tetovës. Kontrollet ambulatore janë ende të larta, informojnë...

883 pacientë me koronavirus po trajtohen në spitalet dhe klinikat e Kosovës

para 2 dite - Koha.net

Shërbimi Spitalor Klinik dhe Universitar i Kosovës (SHSKUK) ka njoftuar se në klinikat COVID-19 të QKUK-së po trajtohen 883 pacientë. Sipas SHSKUK-së, 734 pacientë janë në oksigjenoterapi dhe 55 në gjendje...

30 viktima dhe 572 raste të reja me Covid

para një dite - Almakos

Ministria e Shëndetësisë njofton se gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 572 raste të reja nga 4511 testime të realizuara, 12,7 për qind e testeve kanë rezultuar pozitivë. Ndërkohë nga Instituti i...

30 viktima dhe 572 raste të reja me Covid në Maqedoni

para një dite - in7

Ministria e Shëndetësisë së Republikës së Maqedonisë njofton se gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 572 raste të reja nga 4511 testime të realizuara, 12,7 për qind e testeve kanë rezultuar pozitivë....

Kjo është moshat e 24 të vdekurve nga koronavirusi në Kosovë

para një dite - Lajmi.net

Sot janë shëruar 1.498 qytetarë, ndërsa numri i rasteve aktive në vend është 15.835. Ministria e Shëndetësisë ka publikuar edhe grup-moshat e 24 viktimave të fundit. Dy nga viktimat i takojnë grup-moshës...

30 viktima dhe 572 raste të reja me Covid

para një dite - Fakti Ditor

Ministria e Shëndetësisë njofton se gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 572 raste të reja nga 4511 testime të realizuara, 12,7 për qind e testeve kanë rezultuar pozitivë. Ndërkohë nga Instituti i...

Katër burra vdesin në Drenas brenda ditës si pasojë e Covid-19

para një dite - Infokusi

Katër burra, mbi moshën 70 vjeç, kanë humbur betejën me Covid-19, në Komunën e Drenasit brenda 24 orëve të fundit. Sipas IKSHP-së, gjatë ditës së sotme janë regjistruar edhe 357 raste të reja të infektuara...

Bie në 883 numri i pacientëve me COVID-19 në ShSKUK

para një dite - RTK

Po vazhdon të bie numri i pacientëve që po kërkojnë spitalizim në klinikat COVID-19 të QKUK-së dhe spitaleve të përgjithshme. Sipas raportit të datës 14 shtator 2021, në tërë Shërbimin Spitalor Klinik...

Rreth 1 mijë raste të reja dhe 5 të vdekur nga COVID-19 në Shqipëri

para një dite - KosovaPress

Ministria e Shëndetësisë e Shqipërisë ka bërë të ditur se në 24 orët e fundit janë kryer 5.613 testime nga të cilat 995 persona kanë rezultuar pozitivë. Ndërkohë, në 24 orët e fundit kanë ndërruar jetë...

Dyfishohen rastet e reja me Covid-19 në vend, 5 qytetarë humbin betejën me virusin në 24 orët e fundit

para një dite - Almakos

Janë dyfishuar rastet e reja me Covid-19 në vendin tonë. Në 24 orët e fundit janë regjistruar 995 raste të reja dhe 5 humbje jete. Njoftimi i MSH COVID19/ Ministria e Shëndetësisë: 5,613 testime, 995 raste...

Rreth 1 mijë raste të reja dhe 5 të vdekur nga COVID-19 në Shqipëri

para një dite - ATV Live

Ministria e Shëndetësisë e Shqipërisë ka bërë të ditur se në 24 orët e fundit janë kryer 5.613 testime nga të cilat 995 persona kanë rezultuar pozitivë. Ndërkohë, në 24 orët e fundit kanë ndërruar jetë...

Koronavirusi në Shqipëri, pesë të vdekur në 24 orët e fundit

para një dite - Periskopi

Pesë persona me COVID-19 kanë vdekur në 24 orët e fundit në Shqipëri. “Me gjithë përpjekjet e mjekëve në 24 orët e fundit nuk e kanë fituar betejën me COVID-19 pesë qytetarë: Tre qytetarë nga Tirana 64...

Bie numri i të spitalizuarve, në ShSKUK po trajtohen 883 pacientë

para 2 dite - Telegrafi

Po vazhdon të bie numri i pacientëve që po kërkojnë spitalizim në klinikat COVID-19 të QKUK-së dhe spitaleve të përgjithshme. Sipas raportit të datës 14 shtator 2021, në tërë Shërbimin Spitalor Klinik...

5 viktima dhe rreth 995 raste të reja me COVID-19

para një dite - Arbresh

Pesë persona kanë humbur jetën gjatë 24 orëve të fundit në Shqipëri si pasojë e COVID-19, ndërsa janë konfirmuar 995 infektime të reja me virusin. Rastet e reja kanë rezultuar nga 5,613 testime të kryera....

Kjo është mosha e viktimave nga Covid-19 në 24 orët e fundit

para një dite - Lajmi.net

Ndërsa janë shëruar 1 mijë 498 persona. Më së shumti viktima i takojnë grup moshës mbi 80 vjeç.

2 mijë e 553 viktima! Rëndohet bilanci i Covid-19 në vend, ndërrojnë jetë 5 pesë të tjerë në Shqipëri, regjistrohen 995 raste brenda 24 orëve, 195 pacientë janë shtruar në spitale

para një dite - Dosja.al

Spitali infektiv 14 Shtator, 2021 17:19 TIRANË – 2 mijë e 553 viktima, 12 mijë e 599 raste aktive me Covid-19 dhe 143 mijë e 279 të dhëruar. Ky është bilanci i Covid-19 në Shqipëri që nga fillimi i pandemisë...

Pesë persona vdesin ndërsa konfirmohen 995 raste të reja me COVID-19

para një dite - ATV Live

Ministria e Shëndetësisë në Shqipëri njoftoi se brenda 24 orëve kanë rezultuar 995 qytetarë pozitivë me COVID-19 nga 5 mijë e 613 testime. Rastet e reja të konfirmuara janë në këto qytete: 283 raste në...

Kjo është mosha e 24 personave që humben jetën nga koronavirusi

para një dite - Infokusi

Edhe 24 persona të cilët ishin të infektuar me koronavirus kanë ndërruar jetë. Në mesin e tyre janë 6 gra dhe 18 burra, shkruan Gazeta Infokus, Kështu bëhet e ditur në të dhënat e Ministrisë së Shëndetësisë....

Vaksinohen edhe 20 mijë e 144 persona në Kosovë

para një dite - Infokusi

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se vetëm gjatë 24 orëve të fundit janë dhënë 20.144 doza të vaksinës anti-Covid, shkruan Gazeta inFokus. Ndërsa deri më sot me dozën e dytë janë vaksinuar 369.033 qytetarë....

Rritet ndjeshëm numri i viktimave! Regjistrohen 24 vdekje dhe 357 të prekur nga COVID në 24 orë në Kosovë

para një dite - Java News

Është rritur numri i infektimeve të reja me Covid-19 në Kosovë edhe pse shifrat kanë pësuar një ulje të ndjeshme krahasuar me ditët më parë. Sipas Ministrisë së Shëndetësisë nga 7.027 testime, 357 qytetarë...

Moshat e 24 të vdekurve nga koronavirusi

para një dite - Bota Press

Në 24 orët e fundit në Kosovë vdiqën 24 persona si pasojë e koronavirusit, gjithashtu 357 rezultuan pozitivë me këtë virus, ka njoftuar Ministria e Shëndetësisë. Sot janë shëruar 1.498 qytetarë, ndërsa...

Covid nuk ndalet në Shqipëri/ 5 humbje jete, 24 orët e fundit rriten ndjeshëm rastet e infektimit

para një dite - FaxWeb

Ministria e Shëndetësisë ka përditësuar të dhënat e pandemisë ne vendin tonë. Ajo që bie në sy është një rritje e rasteve të infektimit ku gjatë 24 orëve të fundit kanë rezultuar pozitivë 995 qytetarë,...

Kosovë, 24 të vdekur nga coronavirusi dhe 357 raste pozitive

para një dite - Shenja

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon se nga 7.027 testime, 357 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19. Gjatë 24 orëve...

Gjendja me COVID-19: Në SHSKUK po trajtohen 883 pacientë

para 2 dite - Klan Kosova

Po vazhdon të bie numri i pacientëve që po kërkojnë spitalizim në klinikat COVID-19 të QKUK-së dhe spitaleve të përgjithshme. Sipas raportit të datës 14 shtator në tërë Shërbimin Spitalor Klinik dhe Universitar...

SHSKUK: 55 pacientë me COVID-19 në gjendje të rëndë

para 2 dite - Evropa e Lirë

Shërbimi Spitalor dhe Klinik Universitar i Kosovës (SHSKUK) njoftoi të martën se në spitalet dhe klinikat e Kosovës, po trajtohen 883 pacientë me COVID-19. Prej tyre, 734 janë duke u trajtuar me oksigjeno-terapi...

Covid-19 në Kosovë/ 357 raste të reja në 24 orë, rritet ndjeshëm numri i viktimave

para një dite - Lexo

Është rritur numri i infektimeve të reja me Covid-19 në Kosovë edhe pse shifrat kanë pësuar një ulje të ndjeshme krahasuar me ditët më parë. Sipas Ministrisë së Shëndetësisë nga 7.027 testime, 357 qytetarë...

SHSKUK: 55 pacientë me COVID-19 në gjendje të rëndë

para 2 dite - RTK

Shërbimi Spitalor dhe Klinik Universitar i Kosovës (SHSKUK) njoftoi të martën se në spitalet dhe klinikat e Kosovës, po trajtohen 883 pacientë me COVID-19. Prej tyre, 734 janë duke u trajtuar me oksigjeno-terapi...

24 persona humbën jetën nga koronavirusi në 24 orët e fundit

para një dite - Infokusi

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 357 raste të reja me koronavirus, shkruan Gazeta inFokus. Gjatë 24 orëve të fundit, janë shënuar 24 raste të vdekjes dhe...

Vdesin 24 persona, konfirmohen edhe 357 raste të reja me COVID-19

para një dite - Lajmi.net

Përgjatë kësaj kohe janë konfirmuar edhe 357 raste të reja të të infektuarve me koronavirus. Tani për tani në gjithë vendin janë 15 mijë e 835 raste aktive të të prekurve me COVID-19 ./Lajmi.net/

Kjo është gjendja me pacientët me COVID në spitalet e Kosovës

para 2 dite - RTK

Po vazhdon të bie numri i pacientëve që po kërkojnë spitalizim në klinikat COVID-19 të QKUK-së dhe spitaleve të përgjithshme, thuhet në raportin ditor të ShSKUK-së. Sipas këtij raporti, në tërë Shërbimin...

Në SHSKUK po trajtohen 883 pacientë me koronavirus

para 2 dite - OraInfo

Gjendja me COVID-19: Në SHSKUK po trajtohen 883 pacientë. Po vazhdon të bie numri i pacientëve që po kërkojnë spitalizim në klinikat COVID-19 të QKUK-së dhe spitaleve të përgjithshme. Sipas raportit të...

Vijon rëndimi i bilancit të Covid-19 në Kosovë: Shënohen 24 viktima brenda 24 orëve dhe 357 raste të reja me Covid-19

para një dite - Dosja.al

Foto Ilustruese 14 Shtator, 2021 16:50 Njoftimi i plotë i MSH-së: 4 Shtator 2021: Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon: Në 24 orët...

55 pacientë me Covid në gjendje të rëndë në Kosovë

para një dite - Java News

Shërbimi Spitalor dhe Klinik Universitar i Kosovës (SHSKUK) njoftoi të martën se në spitalet dhe klinikat e Kosovës, po trajtohen 883 pacientë me COVID-19. Prej tyre, 734 janë duke u trajtuar me oksigjeno-terapi...

Bie numri i të hospitalizuarve, 883 pacientë duke u trajtuar në ShSKUK

para 2 dite - GazetaBlic

Po vazhdon të bie numri i pacientëve që po kërkojnë spitalizim në klinikat COVID-19 të QKUK-së dhe spitaleve të përgjithshme. Sipas raportit të datës 14 shtator 2021, në tërë Shërbimin Spitalor Klinik...

Bie në 883 numri i të spitalizuarve nga COVID-i në QKUK dhe spitale

para 2 dite - Zeri

Po vazhdon të bjerë numri i pacientëve që po kërkojnë spitalizim në klinikat COVID-19 të QKUK-së dhe në spitalet e përgjithshme. Sipas raportit 24-orësh nga SHSKUK-ja, në tërë Shërbimin Spitalor, Klinik...

Bie numri, në ShSKUK po trajtohen 883 pacientë

para 2 dite - Indeks online

Po vazhdon të bie numri i pacientëve që po kërkojnë spitalizim në klinikat COVID-19 të QKUK-së dhe spitaleve të përgjithshme. Sipas raportit të datës 14 shtator 2021, në tërë Shërbimin Spitalor Klinik...

Kjo është moshat e 24 të vdekurve nga koronavirusi në Kosovë

para një dite - Periskopi

Në 24 orët e fundit në Kosovë vdiqën 24 persona si pasojë e koronavirusit, gjithashtu 357 rezultuan pozitivë me këtë virus, ka njoftuar Ministria e Shëndetësisë. Sot janë shëruar 1.498 qytetarë, ndërsa...

Vishaj: Mbi 90 për qind e pacientëve në Infektivë janë të pavaksinuar

para 2 dite - Gazeta Express

Ushtruesi i detyrës së Drejtorit të Klinikës Infektive, Arben Vishaj, ka deklaruar se mbi 99 për qind e pacientëve në Kosovë janë të infektuar me variantin Delta. Vishaj ka deklaruar se momentalisht në...

Kjo është moshat e 24 të vdekurve nga koronavirusi në Kosovë

para një dite - Periskopi

Në 24 orët e fundit në Kosovë vdiqën 24 persona si pasojë e koronavirusit, gjithashtu 357 rezultuan pozitivë me këtë virus, ka njoftuar Ministria e Shëndetësisë. Sot janë shëruar 1.498 qytetarë, ndërsa...

20.144 doza të vaksinës janë dhënë në 24 orët e fundit

para një dite - Arbresh

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar së në 24 orët e fundit janë dhënë 20 144 doza të vaksinës anti-Covid-19. Deri më sot 369 033 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë të vaksinës. “Në 24 orët e fundit...

Kjo është mosha e viktimave të virusit në 24 orët e fundit

para një dite - Gazeta Metro

Ministria e Shëndetësisë në raportin 24 orësh ka njoftuar se janë regjistruar 24 raste të vdekjes edhe 357 raste të reja me virusin Korona. Ndërsa janë shëruar 1 mijë 498 persona. Më së shumti viktima...

Numri rasteve me Covid vazhdon të bie, por jo edhe i viktimave

para një dite - Ditapost

Ministria e Shëndetësisë ka publikuar të dhënat e fundit rreth situatës me COVID-19 Në njoftimin e MSH-së është bërë e ditur se përgjatë 24 orëve të fundit janë testuar 7 mijë e 27 mostra, nga të cilat...

Kjo është mosha e viktimave nga koronavirusi brenda 24 orëve

para një dite - Arbresh

Ministria e Shëndetësisë në raportin 24 orësh ka njoftuar se janë regjistruar 24 raste të vdekjes edhe 357 raste të reja me COVID-19. Ndërsa janë shëruar 1 mijë 498 persona. Më së shumti viktima i takojnë grup moshës mbi 80 vjeç.

Kjo është mosha e viktimave nga COVID-19 në 24 orët e fundit

para një dite - ATV Live

Ministria e Shëndetësisë në raportin 24 orësh ka njoftuar se janë regjistruar 24 raste të vdekjes edhe 357 raste të reja me COVID-19. Ndërsa janë shëruar 1 mijë 498 persona. Më së shumti viktima i takojnë...

Kjo është mosha e viktimave nga Covid-19 në 24 orët e fundit

para një dite - Ekonomia Online

Ministria e Shëndetësisë në raportin 24 orësh ka njoftuar se janë regjistruar 24 raste të vdekjes edhe 357 raste të reja me COVID-19. Ndërsa janë shëruar 1 mijë 498 persona. Më së shumti viktima i takojnë grup moshës mbi 80 vjeç.

Në 24 orët e fundit janë dhënë 20.144 doza të vaksinës

para një dite - Ekonomia Online

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar së në 24 orët e fundit janë dhënë 20 144 doza të vaksinës anti-Covid. Deri më sot 369 033 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë të vaksinës. “Në 24 orët e fundit...

Katër burra vdesin në Drenas brenda ditës si pasojë e Covid-19

para një dite - Ekonomia Online

Katër meshkuj, mbi 70 vjeç, kanë vdekur në Komunën e Drenasit brenda 24 orëve të fundit si pasojë e Covid-19. Sipas IKSHP-së, janë 24 raste të vdekjeve në gjithë vendin ndërsa raste të reja me COVID-19...

Covid-19 në Kosovë, rritet ndjeshëm numri i viktimave/ Regjistrohen 357 raste të reja në 24 orët e fundit

para një dite - Almakos

Është rritur numri i infektimeve të reja me Covid-19 në Kosovë edhe pse shifrat kanë pësuar një ulje të ndjeshme krahasuar me ditët më parë. Sipas Ministrisë së Shëndetësisë nga 7.027 testime, 357 qytetarë...

Raporti i fundit / 24 të vdekur dhe 357 raste të reja me Covid-19

para një dite - Bota Press

Botapress 14 Shtator – Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon: Në 24 orët e fundit janë dhënë 20.144 doza të vaksinës kundër COVID-19....

Shtatë shtatzëna të infektuara me Covid-19 të shtrira në Klinikën e Gjinekologjisë

para një dite - Bota Press

Në Klinikën e Gjinekologjisë për momentin janë të shtrira shtatë shtatzëna të infektuara me coronavirus. Drejtori i Klinikës së Gjinekologjisë në QKUK, Jakup Ismaili konfirmoi për Telegrafin se gjendja...

24 persona humbën jetën nga koronavirusi në 24 orët e fundit

para një dite - Zyrtare

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 357 raste të reja me koronavirus, shkruan Gazeta inFokus. Gjatë 24 orëve të fundit, janë shënuar 24 raste të vdekjes dhe...

20 mijë e 144 persona janë vaksinuar në 24 orët e fundit në Kosovë

para një dite - ATV Live

Ministria e Shëndetësisë ka publikuar raportin 24 orësh për gjendjen me pandeminë COVID-19 në Kosovë dhe procesin e vaksinimit. Gjatë kësaj kohe janë vaksinuar 20 mijë e 144 persona, ndërsa janë shënuar...

Raporti i Pandemisë: 24 të vdekur për 24 orë në Kosovë nga Covidi

para një dite - Periskopi

Ministria e Shëndetësisë ka publikuar raportin 24 orësh të pandemisë. Për 24 orë kanë vdekur 24 persona pas infektimit me Covid-19. Numri i qytetarëve që rezultuan pozitivë ishte 357, që i zbritur me numrin...

Në 24 orët e fundit janë dhënë 20.144 doza të vaksinës

para një dite - Epoka e Re

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar së në 24 orët e fundit janë dhënë 20 144 doza të vaksinës anti-Covid. Deri më sot 369 033 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë të vaksinës. “Në 24 orët e fundit...

24 të vdekur dhe 357 raste të reja me COVID-19

para një dite - KosovaPress

Në 24 orët e fundit nga COVID-19 në Kosovë kanë humbur jetën 24 persona, ndërsa janë shënuar edhe 357 raste të reja. Ndërsa rreth 1500 qytetarë janë shëruar. “Nga 7.027 testime, 357 qytetarë kanë rezultuar...

Raporti i IKSHPK’së: Ky është numri i viktimave dhe rasteve të reja me virus

para një dite - Gazeta Metro

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik ka bërë të ditur të dhënat e 24 orëve të fundit me virusin Korona, shkruan Gazeta Metro. Sipas këtij raporti, 24 persona kanë humbur betejën me virusin në 24 orët...

71 pacientë me koronavirus po trajtohen në Spitalin e Gjakovës

para 2 dite - Koha.net

Në Spitalin e Përgjithshëm të Gjakovës gjatë 24 orëve të fundit janë trajtuar 71 pacientë me COVID-19. Aktualisht në këtë spital sipas drejtorit Hilmi Shala 40 pacientë me COVID-10 janë me oksigjeno-terapi...

Nga 7.027 testime, 357 qytetarë rezultojnë pozitiv me virusin korona, shërohen 1.498 dhe e humbin jetën 24 të sëmurë

para një dite - Radio Kosova e Lire

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon se në 24 orët e fundit janë dhënë 20.144 doza të vaksinës kundër COVID-19. Prej fillimit të...

Rriten sërish vdekjet nga COVID 19 në Kosovë, por bien rastet pozitive (SHIFRAT)

para një dite - FaxWeb

Ministria e Shëndetësisë së Kosovës ka publikuar të dhënat e fundit rreth situatës me COVID-19. Në njoftimin e MSH-së është bërë e ditur se përgjatë 24 orëve të fundit janë testuar 7 mijë e 27 mostra,...

24 të vdekur dhe 357 raste të reja me Covid-19 në Kosovë

para një dite - Ekonomia Online

24 persona kanë vdekur dhe 357 raste të reja me koronavirus janë regjistruar gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë, njofton MSH. 7 mijë e 027 njerëz janë testuar, 1 mijë e 498 janë shëruar, ndërkohë mbi 15...

24 të vdekur dhe 357 të infektuar me Covid-19

para një dite - Epoka e Re

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se në 24 orët e fundit 24 persona kanë vdekur nga Covid-19. Gjatë kësaj periudhe kohore edhe 357 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virus. “Nga 7.027 testime, 357 qytetarë...

24 të vdekur dhe 357 raste të reja me Covid në 24 orët e fundit në Kosovë

para një dite - Arbresh

24 persona kanë vdekur nga Covid-19 në Kosovë gjatë 24 orëve të fundi, njofton MSH. Janë regjistruar 357 raste të reja nga 7.027 testime. 1.498 persona janë shëruar./arbresh.info/

Vishaj: Mbi 90 për qind e pacientëve në Infektivë janë të pavaksinuar

para 2 dite - Koha.net

Infektologu Arben Vishaj ka thënë se në Kosovë mbi 99 për qind e pacientëve janë të infektuar me variantin Delta. Ai ka thënë se momentalisht në Infektivë janë 107 pacientë, 12 janë në mjekim intensiv...

24 vdekje dhe 357 raste të reja me COVID-19

para një dite - Revista Kosovarja

14 Shtator 2021: Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon: ℹ Në 24 orët e fundit janë dhënë 20.144 doza të vaksinës kundër COVID-19....

24 të vdekur dhe 357 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

para një dite - Informatat

24 persona kanë vdekur dhe 357 raste të reja me koronavirus janë regjistruar gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë, njofton MSH. 7 mijë e 027 njerëz janë testuar, 1 mijë e 498 janë shëruar, ndërkohë mbi 15...

Shtatë shtatzëna të infektuara me coronavirus të shtrira në Klinikën e Gjinekologjisë

para një dite - Informatat

Në Klinikën e Gjinekologjisë për momentin janë të shtrira shtatë shtatzëna të infektuara me coronavirus. Drejtori i Klinikës së Gjinekologjisë në QKUK, Jakup Ismaili konfirmoi për Telegrafin se gjendja...

24 të vdekur nga COVID-19 në 24 orët e fundit, 357 raste të reja

para një dite - ATV Live

Ministria e Shëndetësisë ka publikuar raportin 24 orësh për gjendjen me pandeminë COVID-19. Gjatë kësaj kohe janë shënuar 357 raste të reja me koronavirus dhe 24 raste të vdekjes Ndërsa janë shëruar 1 mijë 498 persona. /ATVLIVE

Kosovë, 17 mijë raste aktive me COVID-19

para 2 dite - Alsat-M

17 mijë raste aktive me COVID-19 janë në Kosovë. Sipas të dhënave të Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKShPK) Prishtina prinë me numrin më të lartë të rasteve aktive. Në Prishtinë...

Shtatë shtatzëna të infektuara me coronavirus të shtrira në Klinikën e Gjinekologjisë

para një dite - Revista Kosovarja

Në Klinikën e Gjinekologjisë për momentin janë të shtrira shtatë shtatzëna të infektuara me coronavirus. Drejtori i Klinikës së Gjinekologjisë në QKUK, Jakup Ismaili konfirmoi për Telegrafin se gjendja...

Shtatë shtatzëna të infektuara me Coronavirus të shtrira në Klinikën e Gjinekologjisë

para një dite - Ekonomia Online

Në Klinikën e Gjinekologjisë për momentin janë të shtrira shtatë shtatzëna të infektuara me coronavirus. Drejtori i Klinikës së Gjinekologjisë në QKUK, Jakup Ismaili konfirmoi për Telegrafin se gjendja...

Tetovë, një viktimë nga koronavirusi në 24 orët e fundit

para një dite - Lajm

Një person ka nderuar jetë në 24 orët e fundit, ndërsa janë pranuar tre pacientë të ri me klinik të rënduar nga virusi korona në spitalin e Tetovës. Kontrollet ambulatore janë ende të larta, informojnë...

Rreth 17 mijë raste aktive me koronavirus në Kosovë

para 2 dite - OraInfo

17 mijë raste aktive me koronavirus në Kosovë. Kosova ditëve të fundit pati regjistruar rritje enorme të rasteve të reja me COVID-19. Shqetësues mbetet edhe numri i viktimave që po regjistrohen teksa shumë...

148 pacientë me koronavirus po trajtohen në Spitalin e Pejës

para 2 dite - Koha.net

Në Spitalin e Përgjithshëm të Pejës janë të shtrirë 148 pacientë të infektuar me koronavirus. Spitali njofton se prej tyre, 119 pacientë janë në oksigjenoterapi, 35 në gjendje të rëndë dhe 9 në CPAP. Gjatë...

Në SHSKUK po trajtohen 883 pacientë me COVID-19

para 2 dite - Lajmi.net

Sipas raportit të datës 14 shtator në tërë Shërbimin Spitalor Klinik dhe Universitar të Kosovës, në trajtim janë 883 pacientë, 734 me oksigjeno-terapi dhe 55 në gjendje të rënduar shëndetësore, në trajtim...

Tetovë, një viktimë nga koronavirusi në 24 orët e fundit

para një dite - Zyrtare

Një person ka nderuar jetë në 24 orët e fundit, ndërsa janë pranuar tre pacientë të ri me klinik të rënduar nga virusi korona në spitalin e Tetovës. Kontrollet ambulatore janë ende të larta, informojnë...

​17 mijë raste aktive me COVID-19

para 2 dite - GazetaBlic

17 mijë raste aktive me COVID-19 janë në Kosovë. Sipas të dhënave të Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKShPK) Prishtina prinë me numrin më të lartë të rasteve aktive. Në Prishtinë...

Bie numri i të spitalizuarve, në ShSKUK po trajtohen 883 pacientë

para 2 dite - Infokusi

Po vazhdon të bie numri i pacientëve që po kërkojnë spitalizim në klinikat COVID-19 të QKUK-së dhe spitaleve të përgjithshme. Sipas raportit të datës 14 shtator 2021, në tërë Shërbimin Spitalor Klinik...

Kosova përpunon të dhënat, sa prej pacientëve të shtruar në Infektiv janë të vaksinuar

para një dite - FaxWeb

Ushtruesi i detyrës së Drejtorit të Klinikës Infektive, Arben Vishaj, ka deklaruar se mbi 99 për qind e pacientëve në Kosovë janë të infektuar me variantin Delta. Vishaj ka deklaruar se momentalisht në...

Tetovë, një viktimë nga koronavirusi në 24 orët e fundit

para një dite - Almakos

Një person ka nderuar jetë në 24 orët e fundit, ndërsa janë pranuar tre pacientë të ri me klinik të rënduar nga virusi korona në spitalin e Tetovës. Kontrollet ambulatore janë ende të larta, informojnë...

Bie numri i të spitalizuarve me COVID-19, në ShSKUK po trajtohen 883 pacientë

para një dite - KosovaPress

Po vazhdon të bie numri i pacientëve që po kërkojnë spitalizim në klinikat COVID-19 të QKUK-së dhe spitaleve të përgjithshme. Sipas raportit të datës 14 shtator 2021, në tërë Shërbimin Spitalor Klinik...

Tetovë, një viktima nga koronavirusi në 24 orët e fundit

para një dite - Fakti Ditor

Një person ka nderuar jetë në 24 orët e fundit, ndërsa janë pranuar tre pacientë të ri me klinik të rënduar nga virusi korona në spitalin e Tetovës. Kontrollet ambulatore janë ende të larta, informojnë...

148 pacientë të shtrirë në Spitalin e Pejës

para 2 dite - RTK

Në spitalin e përgjithshëm në Pejë janë 148 pacientë me COVID-19. Prej tyre 119 janë në oksigjenoterapi dhe 39 janë në gjendje të rëndë. Ndërsa në 24 orët e fundit janë shëruar 23 pacientë e 6 janë pranuar.

148 pacientë me koronavirus janë të shtrirë në Spitalin e Pejës

para 2 dite - Indeks online

Në Spitalin e përgjithshëm të Pejës janë të shtrirë 148 pacientë të infektuar me COVID-19. Tutje në njoftimin e Spitalit të Pejës, bëhet e ditur se 119 pacientë janë në Oksigjenoterapi, 35 janë në gjendje...

Vishaj: Mbi 90 për qind e pacientëve në Infektivë janë të pavaksinuar

para 2 dite - Infokusi

Ushtruesi i detyrës së Drejtorit të Klinikës Infektive, Arben Vishaj, ka deklaruar se mbi 99 për qind e pacientëve në Kosovë janë të infektuar me variantin Delta. Vishaj ka deklaruar se momentalisht në...

148 pacientë të shtrirë në Spitalin e Pejës, kjo është gjendja e tyre

para 2 dite - GazetaBlic

Në spitalin e përgjithshëm në Pejë janë 148 pacientë me COVID-19. Prej tyre 119 janë në oksigjenoterapi dhe 39 janë në gjendje të rëndë. Ndërsa në 24 orët e fundit janë shëruar 23 pacientë e 6 janë pranuar....

17 mijë raste aktive me coronavirus në Kosovë

para 2 dite - Telegrafi

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon se n ë total numri i rasteve aktive me coronavirus është 17 mijë. Numri i përgjithshëm i të...

17 mijë raste aktive me koronavirus në Kosovë

para 2 dite - ABC News

Kosova ditëve të fundit pati regjistruar rritje të rasteve të reja me COVID-19. Shqetësues mbetet edhe numri i viktimave që po regjistrohen teksa shumë i lartë mbetet edhe numri i rasteve aktive me COVID-19....

35 pacientë me COVID në gjendje të rëndë në spitalin e Pejes

para 2 dite - Zeri

Në Spitalin e Pejës aktualisht janë të shtrirë 148 pacientë me COVID-19. Sipas raportit nga spitali, prej 148 pacientëve, 119 janë në oksigjenoterapi, 9 në CPAP dhe 35 në gjendje të rëndë, transmeton Zeri.info....

Bie numri i të hospitalizuarve me Covid në spitalet e Kosovës

para 2 dite - Revista Kosovarja

Po vazhdon të bie numri i pacientëve që po kërkojnë spitalizim në klinikat COVID-19 të QKUK-së dhe spitaleve të përgjithshme. Sipas raportit të datës 14 shtator 2021, në tërë Shërbimin Spitalor Klinik...

17 mijë raste aktive me koronavirus në Kosovë

para 2 dite - Gazeta Express

Kosova ditëve të fundit pati regjistruar rritje enorme të rasteve të reja me COVID-19 . Shqetësues mbetet edhe numri i viktimave që po regjistrohen teksa shumë i lartë mbetet edhe numri i rasteve aktive...

17 mijë raste aktive me koronavirus në Kosovë

para 2 dite - RTK

Kosova ditëve të fundit pati regjistruar rritje enorme të rasteve të reja me COVID-19. Shqetësues mbetet edhe numri i viktimave që po regjistrohen teksa shumë i lartë mbetet edhe numri i rasteve aktive...

17 mijë raste aktive me coronavirus në Kosovë

para 2 dite - Bota Sot

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon se në total numri i rasteve aktive me coronavirus është 17 mijë. Numri i përgjithshëm i të...

Kjo është gjendja me pacientët me COVID në spitalet e Kosovës

para 2 dite - ATV Live

Po vazhdon të bie numri i pacientëve që po kërkojnë spitalizim në klinikat COVID-19 të QKUK-së dhe spitaleve të përgjithshme, thuhet në raportin ditor të ShSKUK-së. Sipas këtij raporti, në tërë Shërbimin...

Cila është gjendja me COVID-19 nëpër spitalet e Kosovës

para 2 dite - Periskopi

Po vazhdon të bie numri i pacientëve që po kërkojnë spitalizim në klinikat COVID-19 të QKUK-së dhe spitaleve të përgjithshme. Sipas raportit të datës 14 shtator në tërë Shërbimin Spitalor Klinik dhe Universitar...

Bie numri i pacientëve të shtrirë në spitale nga Covid-19

para 2 dite - Arbresh

Shërbimi i Klinik Universitar i Kosovës, ka njoftuar se numri i pacientët të shtrirë në sipatle nga Covid-19 është në rënie. Sipas raportit ditor aktualsisht janë të shtrirë 883 pacinetë. Të martën janë...

Ky është numri i pacientëve me Covid të shtrirë në QKUK dhe spitale

para 2 dite - Epoka e Re

Është duke vazhduar të bie numri i pacientëve që janë duke kërkuar spitalizim në klinikat Covid-19 të QKUK-së dhe spitaleve të përgjithshme, ka njoftuar Shërbimi Spitalor Klinik dhe Universitar i Kosovës...

Një person humb jetën nga virusi në Tetovë

para 2 dite - Tetova Sot

Në 24 orët e fundit në Tetovë një person ka humbur jetën si pasojë e Koronavirusit informon Tetovasot nga të dhënat e Spitalit të Tetovës. Autoritetet thanë se ditëve të fundit është ulur ndjeshëm numri...

Bie numri, në ShSKUK po trajtohen 883 pacientë

para 2 dite - Ekonomia Online

Po vazhdon të bie numri i pacientëve që po kërkojnë spitalizim në klinikat COVID-19 të QKUK-së dhe spitaleve të përgjithshme. Sipas raportit të datës 14 shtator 2021, në  tërë Shërbimin Spitalor Klinik...

17 mijë raste aktive me COVID-19 në vend

para 2 dite - GazetaBlic

Kosova ditëve të fundit pati regjistruar rritje enorme të rasteve të reja me COVID-19. Shqetësues mbetet edhe numri i viktimave që po regjistrohen teksa shumë i lartë mbetet edhe numri i rasteve aktive...

Kosovë, 17 mijë raste aktive me COVID-19

para 2 dite - Tetova Sot

17 mijë raste aktive me COVID-19 janë në Kosovë. Sipas të dhënave të Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKShPK) Prishtina prinë me numrin më të lartë të rasteve aktive. Në Prishtinë...

Vishaj: Mbi 90 për qind e pacientëve në Infektivë janë të pavaksinuar

para 2 dite - Ditapost

Ushtruesi i detyrës së Drejtorit të Klinikës Infektive, Arben Vishaj, ka deklaruar se mbi 99 për qind e pacientëve në Kosovë janë të infektuar me variantin Delta. Vishaj ka deklaruar se momentalisht në...

17 mijë raste aktive me COVID-19 në vend

para 2 dite - Indeks online

Kosova ditëve të fundit pati regjistruar rritje enorme të rasteve të reja me COVID-19. Shqetësues mbetet edhe numri i viktimave që po regjistrohen teksa shumë i lartë mbetet edhe numri i rasteve aktive...

Tetovë: Një person ka humbur jetën si pasoje e koronavirusit

para 2 dite - Info7

Në 24 orët e fundit në Tetovë një person ka humbur jetën si pasojë e Koronavirusit . Autoritetet thanë se ditëve të fundit është ulur ndjeshëm numri i të prekurve nga virusi duke apeluar që të vazhdojë...

Vishaj: Mbi 90 për qind e pacientëve në Infektivë janë të pavaksinuar

para 2 dite - Informatat

Ushtruesi i detyrës së Drejtorit të Klinikës Infektive, Arben Vishaj, ka deklaruar se mbi 99 për qind e pacientëve në Kosovë janë të infektuar me variantin Delta. Vishaj ka deklaruar se momentalisht në...

148 pacientë me koronavirus janë të shtrirë në Spitalin e Pejës

para 2 dite - Lajmi.net

Tutje në njoftimin e Spitalit të Pejës, bëhet e ditur se 119 pacientë janë në Oksigjenoterapi, 35 janë në gjendje të rëndë dhe nëntë janë në CPAC. Gjatë 24 orëve të fundit janë shëruar 23 pacientë, ndërsa...

Mbi 90 për qind e pacientëve në Infektivë janë të pavaksinuar

para 2 dite - Epoka e Re

Ushtruesi i detyrës së Drejtorit të Klinikës Infektive në QKUK, Arben Vishaj, ka deklaruar se mbi 99 për qind e pacientëve në Kosovë janë të infektuar me variantin Delta. Arben Vishaj ka deklaruar se momentalisht...

148 pacientë me Covid të shtrirë në Spitalin e Pejës, 39 në gjendje të rëndë

para 2 dite - Infokusi

Në spitalin e përgjithshëm në Pejë janë 148 pacientë me COVID-19. Prej tyre 119 janë në oksigjenoterapi dhe 39 janë në gjendje të rëndë. Ndërsa në 24 orët e fundit janë shëruar 23 pacientë e 6 janë pranuar....

Kosova me 17 mijë raste aktive me koronavirus

para 2 dite - Lajmi.net

Shqetësues mbetet edhe numri i viktimave që po regjistrohen teksa shumë i lartë mbetet edhe numri i rasteve aktive me COVID-19. Nga 5.505 testime, 259 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19....

148 pacientë me koronavirus të shtrirë në Spitalin e Pejës

para 2 dite - Periskopi

Në Spitalin e përgjithshëm të Pejës janë të shtrirë 148 pacientë të infektuar me COVID-19. Tutje në njoftimin e Spitalit të Pejës, bëhet e ditur se 119 pacientë janë në Oksigjenoterapi, 35 janë në gjendje...

Shifrat nga Kosova/ 17 mijë raste aktive me koronavirus, ja sa është numri i të vaksinuarve

para 2 dite - Almakos

17 mijë raste aktive me koronavirus në Kosovë. Ky është bilanci i bërë publik nga Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës. Numri i përgjithshëm...

148 pacientë janë të shtrirë në Spitalin e Pejës, 35 prej tyre në gjendje të rëndë

para 2 dite - Arbresh

Spitali i Përgjithshëm në Pejë ka bërë të ditur gjendjen aktuale të pacientëve me Covid-19. 148 pacientë janë të shtrirë, ndërsa 35  prej tyre janë në gjendje të rëndë 119 pacientë janë në Oksigjenoterapi....

17 mijë raste aktive me COVID-19

para 2 dite - KosovaPress

17 mijë raste aktive me COVID-19 janë në Kosovë. Sipas të dhënave të Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKShPK) Prishtina prinë me numrin më të lartë të rasteve aktive. Në Prishtinë...

17 mijë raste aktive me COVID-19 në vend

para 2 dite - Infokusi

Kosova ditëve të fundit pati regjistruar rritje enorme të rasteve të reja me COVID-19. Shqetësues mbetet edhe numri i viktimave që po regjistrohen teksa shumë i lartë mbetet edhe numri i rasteve aktive...

148 pacientë të shtrirë në Spitalin e Pejës

para 2 dite - Ekonomia Online

Në spitalin e përgjithshëm në Pejë janë 148 pacientë me COVID-19. Prej tyre 119 janë në oksigjenoterapi dhe 39 janë në gjendje të rëndë. Ndërsa në 24 orët e fundit janë shëruar 23 pacientë e 6 janë pranuar.

17 mijë raste aktive me koronavirus në Kosovë

para 2 dite - Gazeta Metro

Kosova ditëve të fundit pati regjistruar rritje enorme të rasteve të reja me COVID-19. Shqetësues mbetet edhe numri i viktimave që po regjistrohen teksa shumë i lartë mbetet edhe numri i rasteve aktive...

17 mijë raste aktive me coronavirus në Kosovë

para 2 dite - Revista Kosovarja

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon se n ë total numri i rasteve aktive me coronavirus është 17 mijë. Numri i përgjithshëm i të...

17 mijë raste aktive me Covid-19 në Kosovë

para 2 dite - Bota Press

Botapress 14 Shtator – Kosova ditëve të fundit pati regjistruar rritje enorme të rasteve të reja me COVID-19. Shqetësues mbetet edhe numri i viktimave që po regjistrohen teksa shumë i lartë mbetet edhe...

17 mijë raste aktive me koronavirus

para 2 dite - ATV Live

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon se në total numri i rasteve aktive me coronavirus është 17 mijë. Numri i përgjithshëm i të...

17 mijë raste aktive me Coronavirus

para 2 dite - Ekonomia Online

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon se në total numri i rasteve aktive me coronavirus është 17 mijë. Numri i përgjithshëm i të...

17 mijë raste aktive me coronavirus në Kosovë

para 2 dite - Periskopi

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon se n ë total numri i rasteve aktive me coronavirus është 17 mijë. Numri i përgjithshëm i të...

17 mijë raste aktive me coronavirus në Kosovë

para 2 dite - Arbresh

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon se në total numri i rasteve aktive me coronavirus është 17 mijë. Numri i përgjithshëm i të...

Maqedoni e Veriut, 183 raste të reja dhe 18 vdekje nga COVID

para 3 dite - Top Channel

Maqedonia e Veriut gjatë 24 orëve të fundit ka regjistruar 183 raste të tjera me COVID. Numri i përgjithshëm i rasteve të konfirmuara me këtë virus ka arritur në 183.705. Sipas të dhënave të Ministrisë...

18 viktima nga koronavirusi në Maqedoninë e Veriut

para 3 dite - ABC News

Maqedonia e Veriut regjistroi të hënën 18 viktima nga koronavirusi dhe 183 raste të të infektuarve. Rastet e reja pozitive bazohen në testimin e 2,035 mostrave, bëri të ditur Ministria e Shëndetësisë e...

Maqedoni e Veriut, 18 të vdekur nga coronavirusi në 24 orët e fundit

para 3 dite - Kallxo

Maqedonia e Veriut regjistroi të hënën 18 viktima nga coronavirusi dhe 183 raste të të infektuarve. Rastet e reja pozitive bazohen në testimin e 2,035 mostrave, bëri të ditur Ministria e Shëndetësisë e...

Maqedoni e Veriut: 18 viktima nga koronavirusi dhe mbi 180 raste të reja

para 3 dite - Evropa e Lirë

Maqedonia e Veriut regjistroi të hënën 18 viktima nga koronavirusi dhe 183 raste të të infektuarve. Rastet e reja pozitive bazohen në testimin e 2,035 mostrave, bëri të ditur Ministria e Shëndetësisë e...

Pesë të vdekur nga COVID-19 në Shqipëri

para 3 dite - Klan Kosova

Ministria e Shëndetësisë e Shqipërisë ka bërë të ditur se pesë persona kanë humbur betejën me COVID-19 në këtë vend gjatë 24 orëve të fundit. Sipas kësaj ministrie në24 orë janë kryer 3 mijë e 499 testime,...

Bilancet e fundit me Covid-19 në Maqedoni

para 3 dite - Albeu

Gjatë 24 orëve të fundit në Maqedoni janë kryer 2.035 testime nga ku kanë rezultur me Covid-19 183 persona. Janë shëruar nga Covid-19 531 pacientë, ndërkaq, 18 pacientë kanë humbur jetën. /albeu.com/

410 raste të reja dhe 5 humbje jete në Shqipëri

para 3 dite - Alsat-M

Ministria e Shëndetësisë së Shqipërisë njofto se janë kryer 3,499 testime, 410 raste të reja, 5 humbje jete dhe 552 të shëruar në 24 orët e fundit. Aktualisht në Spitalet COVID po marrin trajtim 195 pacientë,...

5 viktima dhe 410 raste të reja me COVID-19 në Shqipëri

para 3 dite - Zeri

Në 24 orët e fundit në Shqipëri kanë vdekur si pasojë e COVID-19 pesë persona: dy qytetarë nga Tirana 55 vjeç dhe 75 vjeç, një qytetar nga Elbasani 61 vjeç, një qytetare nga Fieri 72 vjeç, dhe një qytetar...

18 viktima dhe 183 raste të reja me Covid-19

para 3 dite - TV21

Ministria e Shëndetësisë, informon se gjatë 24 orëve të fundit nga 2.035 testime të realizuara 183 persona kanë rezultuar pozitivë me virusin korona, transmeton TV21. Instituti i Shëndetit Publik në 24...

COVID19/ Ministria e Shëndetësisë: 410 raste të reja, 5 humbje jete në 24 orët e fundit

para 3 dite - Top Channel

Ministria e Shëndetësisë i bën apel qytetarëve të vaksinohen sa më parë, për të mbrojtur veten dhe shëndetin e të tjerëve. Nëse jeni mbi 18 vjeç, mund të vaksiniheni në qendrën tuaj shëndetësore ose në...

Covid-19 në Shqipëri/ 410 raste të reja dhe 5 humbje jete

para 3 dite - Tetova Sot

COVID19/ Ministria e Shëndetësisë: 3,499 testime, 410 raste të reja, 5 humbje jete dhe 552 të shëruar në 24 orët e fundit Ministria e Shëndetësisë i bën apel qytetarëve të vaksinohen sa më parë, për të...

Covid-19 në Shqipëri/ 410 raste të reja dhe 5 humbje jete

para 3 dite - Gazeta Express

COVID19/ Ministria e Shëndetësisë: 3,499 testime, 410 raste të reja, 5 humbje jete dhe 552 të shëruar në 24 orët e fundit Ministria e Shëndetësisë i bën apel qytetarëve të vaksinohen sa më parë, për të...

5 humbje jete dhe 410 raste të reja me Covid

para 3 dite - Klan

5 humbje jete dhe 410 raste të reja me Covid Ministria e Shëndetësisë: 3,499 testime dhe 552 të shëruar Në 24 orët e fundit sipas Ministrisë së Shëndetësisë janë kryer 3,499 testime, nga të cilat kanë...

18 viktima dhe 183 raste të reja me Covid

para 3 dite - Alsat-M

Ministria e Shëndetësisë njofton se gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 183 raste të reja nga 2 035 testime të realizuara. Ndërkohë nga Instituti i Shëndetit Publik, njofton se janë shëruar 531 pacientë,...

Pesë të vdekur nga COVID-19 në Shqipëri

para 3 dite - Lajmi.net

Sipas kësaj ministrie në 24 orë janë kryer 3 mijë e 499 testime, nga të cilat 410 persona kanë rezultuar pozitivë, duke shënuar rënie krahasuar me një ditë më parë. Aktualisht në spitalet COVID po marrin...

18 viktima dhe 183 raste të reja me Covid në Maqedoninë e Veriut

para 3 dite - RTK

Ministria e Shëndetësisë njofton se gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 183 raste të reja nga 2 035 testime të realizuara. Ndërkohë nga Instituti i Shëndetit Publik, njofton se janë shëruar 531 pacientë,...

Ndalesa në repartet Covid, familjarët: S’ka personel për personat me nevoja të veçanta

para 3 dite - Flaka

Pas skandalit se në Klinikën Infektive në Tetovë lejohej hyra e familjarëve që kujdeseshin për pacientët Covid, spitali ka mbyllur dyert hermetikisht për repartin infektiv. Por, ndalesa e hyrjes së familjarëve...

18 viktima dhe 183 raste të reja me Covid

para 3 dite - Flaka

Ministria e Shëndetësisë njofton se gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 183 raste të reja nga 2 035 testime të realizuara. Ndërkohë nga Instituti i Shëndetit Publik, njofton se janë shëruar 531 pacientë,...

Koronavirusi – Përgjysmohen rastet të reja, rritet numri i vdekjeve

para 3 dite - Mapo

Ministria e Shëndetësisë raporton se nga 3,499 testime kanë rezultuar të infektuar me koronavirus 410 raste të reja, dy herë më pak se një ditë më parë (864 raste të reja ishin dje). Në 24 orët e fundit...

Ministria e Shëndetësisë: 410 raste të reja, 5 humbje jete në 24 orët e fundit

para 3 dite - Bota Sot

Ministria e Shëndetësisë i bën apel qytetarëve të vaksinohen sa më parë, për të mbrojtur veten dhe shëndetin e të tjerëve. Nëse jeni mbi 18 vjeç, mund të vaksiniheni në qendrën tuaj shëndetësore ose në...

Covid-19 sërish me shifra të frikshme, 5 humbje jete dhe 410 raste të reja në vend brenda 24 orëve në vend

para 3 dite - Shekulli

Publikuar më 13.09.2021 nga Shekulli Online COVID19/ Ministria e Shëndetësisë: 3,499 testime, 410 raste të reja, 5 humbje jete dhe 552 të shëruar në 24 orët e fundit Ministria e Shëndetësisë i bën apel...

5 të vdekur nga covid sot në Shqipëri, ja sa të infektuar u regjistruan

para 3 dite - RTK

Ju informojmë për situatën në 24 orët e fundit, si vijon: Janë kryer 3,499 testime, nga të cilat kanë rezultuar pozitivë me COVID19, 410 qytetarë, në këto bashki: 147 raste në Tiranë, 39 raste në Durrës,...

Kosovë, katërmbëdhjetë viktima nga Covid-19

para 3 dite - Portalb

Ministria e Shëndetësisë së Kosovës njofton se në 24 orët e fundit janë regjistruar 259 raste të reja me Covid-19 nga 5,505 testime të kryera, 14 pacientë humbën jetën ndërsa numri i rasteve aktive është...

E FUNDIT/ Bien rastet por rriten viktimat, 4 humbje jete në 24 orët e fundit në Shqipëri

para 3 dite - Albeu

COVID19/ Ministria e Shëndetësisë: 3,499 testime, 410 raste të reja, 5 humbje jete dhe 552 të shëruar në 24 orët e fundit Ministria e Shëndetësisë i bën apel qytetarëve të vaksinohen sa më parë, për të...

410 raste të reja dhe 5 humbje jete në 24 orët e fundit

para 3 dite - ABC News

COVID19/ Ministria e Shëndetësisë: 3,499 testime, 410 raste të reja, 5 humbje jete dhe 552 të shëruar në 24 orët e fundit Ministria e Shëndetësisë i bën apel qytetarëve të vaksinohen sa më parë, për të...

Kovidi në Shqipëri: Ulen drastikisht rastet e reja, rritet numri i viktimave

para 3 dite - NOA

Shqipëria regjistroi 24 orët e fundit vetëm 410 raste të reja me koronavirus ndërsa një ditë më parë ishin 864 dhe ditën pararendëse, 869 të infektuar. Sakaq ka një rritje të viktimave. Ndërsa shifrat...

COVID-19 në Kosovë – 14 të vdekur dhe 870 të shëruar të reja brenda 24-orëve

para 3 dite - Telegrafi

Ministria e Shëndetësisë tregon se brenda 24 orëve janë shënuar 14 të vdekur. Sipas njoftimit, nga 5,505 testime, 259 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19. Në 24 orët e fundit janë dhënë...

18 viktima dhe 183 raste të reja me Covid-19

para 3 dite - Sovrani

Ministria e Shëndetësisë njofton se gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 183 raste të reja nga 2 035 testime të realizuara. Ndërkohë nga Instituti i Shëndetit Publik, njofton se janë shëruar 531 pacientë,...

14 të vdekur nga COVID-19 në 24 orët e fundit në Kosovë

para 3 dite - Koha.net

Gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 14 persona të vdekur nga koronavirusi në Kosovë, derisa nga 5.505 testime, 259 qytetarë kanë rezultuar pozitivë. Sipas Ministrisë së Shëndetësisë, gjatë kësaj...

Pesë të vdekur nga COVID-19 në Shqipëri

para 3 dite - Ditapost

Ministria e Shëndetësisë e Shqipërisë ka bërë të ditur se pesë persona kanë humbur betejën me COVID-19 në këtë vend gjatë 24 orëve të fundit. Sipas kësaj ministrie në24 orë janë kryer 3 mijë e 499 testime,...

18 viktima nga Covid-19 në Maqedoninë e Veriut

para 3 dite - Ekonomia Online

Ministria e Shëndetësisë e Maqedonisë së Veriut ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit nga COVID-19 kanë humbur jetën 18 persona. Ndërkaq janë regjistruar 183 raste të reja me COVID-19 nga 2 mijë e 35...

Pak qetësi në Kosovë – Bien rastet pozitive me COVID, 14 viktima

para 3 dite - Alsat-M

Ministria e Shëndetësisë ka publikuar të dhënat e fundit rreth situatës me COVID-19. Në njoftimin e MSH-së bëhet e ditur se përgjatë 24 orëve të fundit janë testuar 5 mijë e 505 mostra, nga të cilat 259...

14 raste të vdekjeve gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë

para 3 dite - OraInfo

Ministria e Shëndetësisë ka publikuar të dhënat e fundit rreth situatës me COVID-19. Në njoftimin e MSH-së bëhet e ditur se përgjatë 24 orëve të fundit janë testuar 5 mijë e 505 mostra, nga të cilat 259...

Bien rastet pozitive, 14 të vdekur brenda 24 orëve

para 3 dite - Gazeta Express

Ministria e Shëndetësisë ka publikuar të dhënat e fundit rreth situatës me COVID-19, raporton Express Në njoftimin e MSH-së bëhet e ditur se përgjatë 24 orëve të fundit janë testuar 5 mijë e 505 mostra,...

14 viktima nga koronavirusi në Kosovë

para 3 dite - Klan

14 viktima nga koronavirusi në Kosovë Katërmbëdhjetë viktima nga koronavirusi u konfirmuan të hënën në Kosovë, bëri të ditur Ministria e Shëndetësisë. Sipas raportit të saj ditor, në 24 orët e fundit u...

Pesë të vdekur nga Covid-19 në Shqipëri

para 3 dite - Ekonomia Online

Ministria e Shëndetësisë e Shqipërisë ka bërë të ditur se pesë persona kanë humbur betejën me COVID-19 në këtë vend gjatë 24 orëve të fundit. Sipas kësaj ministrie në24 orë janë kryer 3 mijë e 499 testime,...

Mosha e të vdekurve nga COVID-19

para 3 dite - Kallxo

14 persona kanë vdekur me COVID-19 gjatë 24 orëve të fundit ndërsa 259 qytetarë të tjerë kanë rezultuar të infektuar nga 5 mijë e 505 testime të bëra nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike. “Sot...

Ulet numri i viktimave, 259 raste të reja me koronavirus në Kosovë

para 3 dite - Mapo

Ministria e Shëndetësisë në Kosovë ka raportuar sot 259 raste të reja me koronavirus, nga 5,505 testime të kryera. Përgjatë 24 orëve të fundit, 14 persona kanë vdekur si pasojë e infektimit me COVID-19....

14 viktima nga COVID-19 në Kosovë, bien rastet e reja

para 3 dite - Albeu

Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë janë regjistruar 14 viktima nga COVID-19 dhe 259 qytetarë kanë rezultuar pozitivë. Sipas Ministrisë së Shëndetësisë, gjatë kësaj periudhe janë shëruar 870 pacientë, duke...

17 mijë raste aktive me Covid në Kosovë

para 3 dite - Indeks online

Ministria e Shëndetësisë (MSh) ka njoftuar se në Kosovë janë edhe 17 mijë raste aktive me Covid-19. “Nga 5 505 testime, 259 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin Covid-19. Gjatë 24 orëve të fundit,...

Bien rastet me COVID-19 në Kosovë

para 3 dite - Aktuale

Vijon të jetë serioze situata e pandemisë Covid-19 në Kosovë. Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike bën me dije se në 24 orët e fundit kanë humbur jetën 14 persona dhe janë konfirmuar të infektuar...

Katërmbëdhjetë viktima nga koronavirusi në Kosovë

para 3 dite - Evropa e Lirë

Katërmbëdhjetë viktima nga koronavirusi u konfirmuan të hënën në Kosovë, bëri të ditur Ministria e Shëndetësisë. Sipas raportit të saj ditor, në 24 orët e fundit u konfirmuan edhe 259 raste të të infektuarve....

Katërmbëdhjetë viktima nga koronavirusi në Kosovë

para 3 dite - Shekulli

Publikuar më 13.09.2021 nga Erjon Dervishi Katërmbëdhjetë viktima nga koronavirusi u konfirmuan të hënën në Kosovë, bëri të ditur Ministria e Shëndetësisë. Sipas raportit të saj ditor, në 24 orët e fundit...

14 të vdekur dhe 259 raste pozitive me Covid-19

para 3 dite - RTK

Në 24 orët e fundit janë dhënë 12.834 doza të vaksinës kundër Covid-19. Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1 046 799 doza të vaksinës. Deri më sot 358 308 qytetarë janë...

14 vdekje dhe 259 raste të reja me Coronavirus

para 3 dite - Insajderi

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se në 24 orët e fundit janë regjistruar 14 vdekje dhe 259 raste të reja, njofton Insajderi.com Përmes njoftimit, MSH ka bërë të ditur se gjatë kësaj periudhe janë dhënë...

Sërish numër dyshifror i të vdekurve me COVID-19

para 3 dite - Kallxo

14 persona kanë vdekur me COVID-19 gjatë 24 orëve të fundit ndërsa 259 qytetarë të tjerë kanë rezultuar të infektuar nga 5 mijë e 505 testime të bëra nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike. “Sot...

183 raste të reja, 28 të vdekur nga KOVID-19 në Maqedoninë e Veriut

para 3 dite - Shenja

Ministria e Shëndetësisë informon se në 24 orët e fundit janë bërë 2.035 testime, ndërsa janë regjistruar 183 raste të reja me koronavirusin. Janë regjistruar 531 pacientë të shëruar. Në 24 orët e fundit...

Përgjysmohen rastet në Shqipëri! Regjistrohen 5 vdekje dhe 410 të prekur nga COVID në 24 orë

para 3 dite - Java News

Në 24 orët e fundit në Shqipëri janë kryer 3,499 testime, nga të cilat kanë rezultuar pozitivë me COVID19, 410 qytetarë, në këto bashki: 147 raste në Tiranë, 39 raste në Durrës, 29 raste në Fier, 23 raste...

TETOVË: NË COVID-QENDRËN TRAJTOHEN 43 PACIENTË

para 3 dite - Klan Macedonia

ASNJË VIKTIMË NGA COVID-19 BRENDA 24 ORËVE Përgjatë një jave në Komunën e Tetovës dhe komunat përreth janë shënuar 124 raste të reja me koronavirus ndërkaq numri I viktimave nga kovid-19 ka shkuar në 20....

18 viktima dhe 183 raste të reja me Covid-19

para 3 dite - Tetova Sot

Ministria e Shëndetësisë njofton se gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 183 raste të reja nga 2 035 testime të realizuara. Ndërkohë nga Instituti i Shëndetit Publik, njofton se janë shëruar 531 pacientë,...

183 raste të reja, 28 të vdekur nga KOVID-19 në Maqedoni

para 3 dite - Tetova1

Ministria e Shëndetësisë informon se në 24 orët e fundit janë bërë 2.035 testime, ndërsa janë regjistruar 183 raste të reja me koronavirusin. Janë regjistruar 531 pacientë të shëruar. Në 24 orët e fundit...

Bie numri i viktimave dhe rasteve të reja me Covid-19

para 3 dite - Bota Sot

Edhe 14 persona kanë vdekur si pasojë e infektimit me Koronavirus. Sipas të dhënave nga Ministria e Shëndetësisë, gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 259 raste të reja. Ndërsa, janë shëruar 870 qytetarë,...

Ulet numri i viktimave, 259 raste të reja me Covid në Kosovë

para 3 dite - ABC News

Ministria e Shëndetësisë në Kosovë ka raportuar sot 259 raste të reja me Covid, nga 5 505 testime të kryera. Përgjatë 24 orëve të fundit, 14 persona kanë vdekur si pasojë e infektimit me COVID-19. Sipas...

14 të vdekur, 259 raste të reja me COVID 19

para 3 dite - GazetaBlic

Ministria e Shëndetësisë ka publikuar raportin 24 orësh më të dhënat e rasteve të reja me Covid 19 si dhe të atyre që kanë humbur jetën nga virusi. Sipas MSH janë vaksinuar 12.834 persona përderisa janë...

24 orët e fundit/ 14 të vdekur dhe 259 qytetarë të infektuar me COVID-19

para 3 dite - Indeks online

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon në 24 orët e fundit janë dhënë 12.834 doza të vaksinës kundër COVID-19. Prej fillimit të vaksinimit...

410 raste të reja dhe 5 humbje jete në 24 orët e fundit

para 3 dite - Lexo

Ministria e Shëndetësisë i bën apel qytetarëve të vaksinohen sa më parë, për të mbrojtur veten dhe shëndetin e të tjerëve. Nëse jeni mbi 18 vjeç, mund të vaksiniheni në qendrën tuaj shëndetësore ose në...

14 viktima dhe 259 raste të reja me COVID-19

para 3 dite - Zeri

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, ka publikuar shifrat me COVID-19 gjatë 24 orëve. Gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 14 raste...

Rritet numri i pacientëve me COVID-19 në spitalet e Kosovës

para 3 dite - Top Channel

Në spitalet dhe klinikat e Kosovës ku trajtohen pacientët me COVID-19 janë të shtrirë 976 pacientë, bëri të ditur Shërbimi Spitalor dhe Klinik Universitar i Kosovës. Kjo shifër paraqet rritje të hospitalizimeve...

18 viktima nga COVID-19 në Maqedoninë Veriore

para 3 dite - ATV Live

Ministria e Shëndetësisë e Maqedonisë Veriore njofton se gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 183 raste të reja nga 2.035 testime të realizuara. Ndërkohë nga Instituti i Shëndetit Publik, njofton...

5 të vdekur nga koronavirusi në Shqipëri

para 3 dite - ATV Live

Ministria e Shëndetësisë e Shqipërisë ka bërë të ditur se në 24 orët e fundit janë kryer 3,499 testime nga të cilat 410 persona kanë rezultuar pozitivë, duke shënuar rënie krahasuar me një ditë më parë....

18 viktima nga COVID-19 në Maqedoninë Veriore

para 3 dite - KosovaPress

Ministria e Shëndetësisë e Maqedonisë Veriore njofton se gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 183 raste të reja nga 2.035 testime të realizuara. Ndërkohë nga Instituti i Shëndetit Publik, njofton...

5 të vdekur nga koronavirusi në Shqipëri

para 3 dite - KosovaPress

Ministria e Shëndetësisë e Shqipërisë ka bërë të ditur se në 24 orët e fundit janë kryer 3,499 testime nga të cilat 410 persona kanë rezultuar pozitivë, duke shënuar rënie krahasuar me një ditë më parë....

Rritet numri i pacientëve me COVID-19 në spitalet e Kosovës

para 3 dite - Alsat-M

Në spitalet dhe klinikat e Kosovës ku trajtohen pacientët me COVID-19 janë të shtrirë 976 pacientë, bëri të ditur Shërbimi Spitalor dhe Klinik Universitar i Kosovës. Kjo shifër paraqet rritje të hospitalizimeve...

Kosovë, 14 të vdekur dhe 259 raste të reja me COVID-19 brenda 24 orëve

para 3 dite - Shenja

Ministria e Shëndetësisë tregon se brenda 24 orëve janë shënuar 14 të vdekur. Sipas njoftimit, nga 5,505 testime, 259 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19 Në 24 orët e fundit janë dhënë...

Aktakuzë ndaj 15 personave për krim të organizuar dhe keqpërdorim të pozitës

para 3 dite - Evropa e Lirë

Prokuroria Speciale e Kosovës ka ngitur të hënën aktakuza kundër 15 personave, të cilët dyshohen për kryerje të veprës penale “krim i organizuar” dhe “keqpërdorim i pozitës zyrtare”. Në mesin e të akuzuarve...

18 të vdekur dhe 183 raste të reja me Covid në Maqedoninë Veriore

para 3 dite - Arbresh

Maqedonia e Veriut gjatë 24 orëve të fundit ka regjistruar 183 raste të tjera të koronavirusit të ri (COVID-19), me çka numri i përgjithshëm i rasteve të konfirmuara me këtë virus në vend ka arritur në...

Trajtimi nga COVID-19, 63 pacientë janë në kujdes intensiv

para 3 dite - Telegrafi

Shërbimi Spitalor Klinik dhe Universitar i Kosovës (SHSKUK) ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit, 976 pacientë kanë marrë trajtim mjekësor në klinikat COVID-19, të Qendrës Klinike Universitare të Kosovës...

SHSKUK: 976 pacientë po trajtohen për COVID-19

para 3 dite - Koha.net

Shërbimi Spitalor Klinik dhe Universitar i Kosovës ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit, 976 pacientë kanë marrë trajtim mjekësor në klinikat COVID-19, të Qendrës Klinike Universitare të Kosovës dhe...

18 viktima dhe 183 raste të reja me Covid-19

para 3 dite - Lajm

Ministria e Shëndetësisë, informon se gjatë 24 orëve të fundit nga 2.035 testime të realizuara 183 persona kanë rezultuar pozitivë me virusin korona, transmeton TV21. Instituti i Shëndetit Publik në 24...

Rritet numri i pacientëve me COVID-19 në spitalet e Kosovës

para 3 dite - ABC News

Në spitalet dhe klinikat e Kosovës ku trajtohen pacientët me COVID-19 janë të shtrirë 976 pacientë, bëri të ditur Shërbimi Spitalor dhe Klinik Universitar i Kosovës. Kjo shifër paraqet rritje të hospitalizimeve...

18 viktima dhe 183 raste të reja me Covid

para 3 dite - Fakti Ditor

Ministria e Shëndetësisë njofton se gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 183 raste të reja nga 2 035 testime të realizuara. Ndërkohë nga Instituti i Shëndetit Publik, njofton se janë shëruar 531 pacientë,...

Shqipëri, 5 të vdekur dhe 410 raste të reja me Covid në 24 orët e fundit

para 3 dite - Arbresh

Ministria e Shëndetësisë: 3,499 testime, 410 raste të reja, 5 humbje jete dhe 552 të shëruar në 24 orët e fundit Ministria e Shëndetësisë i bën apel qytetarëve të vaksinohen sa më parë, për të mbrojtur...

18 viktima dhe 183 raste të reja me Covid

para 3 dite - Almakos

Ministria e Shëndetësisë njofton se gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 183 raste të reja nga 2 035 testime të realizuara. Ndërkohë nga Instituti i Shëndetit Publik, njofton se janë shëruar 531 pacientë,...

4 persona humbin jetën kundër Covid-19 në 24 orët e fundit në Shqipëri

para 3 dite - Arbresh

COVID19/ Ministria e Shëndetësisë: 3,499 testime, 410 raste të reja, 5 humbje jete dhe 552 të shëruar në 24 orët e fundit Ministria e Shëndetësisë i bën apel qytetarëve të vaksinohen sa më parë, për të...

Rritet numri i pacientëve me COVID-19 në spitalet e Kosovës

para 3 dite - RTK

Në spitalet dhe klinikat e Kosovës ku trajtohen pacientët me COVID-19 janë të shtrirë 976 pacientë, bëri të ditur Shërbimi Spitalor dhe Klinik Universitar i Kosovës. Kjo shifër paraqet rritje të hospitalizimeve...

976 pacientë po trajtohen për COVID-19

para 3 dite - OraInfo

Shërbimi Spitalor Klinik dhe Universitar i Kosovës ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit, 976 pacientë kanë marrë trajtim mjekësor në klinikat COVID-19, të Qendrës Klinike Universitare të Kosovës dhe...

Covid-19 sërish me shifra të frikshme, 5 humbje jete dhe 410 raste të reja në vend brenda 24 orëve

para 3 dite - FaxWeb

COVID19/ Ministria e Shëndetësisë: 3,499 testime, 410 raste të reja, 5 humbje jete dhe 552 të shëruar në 24 orët e fundit Ministria e Shëndetësisë i bën apel qytetarëve të vaksinohen sa më parë, për të...

LAJM I FUNDIT/ MSH: 5 vitkima dhe 410 raste të reja me Covid-19 në Shqipëri

para 3 dite - Dosja.al

Infektivi 13 Shtator, 2021 17:20 Njoftim i plotë; Ministria e Shëndetësisë i bën apel qytetarëve të vaksinohen sa më parë, për të mbrojtur veten dhe shëndetin e të tjerëve. Nëse jeni mbi 18 vjeç, mund...

Situata nga COVID: Bie numri i vdekjeve dhe i rasteve të reja në Kosovë, 14 viktima dhe 259 të prekur në 24 orë

para 3 dite - Java News

Ministria e Shëndetësisë ka publikuar të dhënat e fundit rreth situatës me COVID-19, raporton Express Në njoftimin e MSH-së bëhet e ditur se përgjatë 24 orëve të fundit janë testuar 5 mijë e 505 mostra,...

Bien rastet pozitive, 14 të vdekur brenda 24 orëve

para 3 dite - Infokusi

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon: ℹ Në 24 orët e fundit janë dhënë 12.834 doza të vaksinës kundër COVID-19. ℹ Prej fillimit...

Rritet numri i pacientëve me COVID-19 të shtrirë në spitalet e Kosovës

para 3 dite - Evropa e Lirë

Në spitalet dhe klinikat e Kosovës ku trajtohen pacientët me COVID-19 janë të shtrirë 976 pacientë, bëri të ditur Shërbimi Spitalor dhe Klinik Universitar i Kosovës. Kjo shifër paraqet rritje të hospitalizimeve...

SHSKUK: 976 pacientë po marrin trajtim nga COVID-19

para 3 dite - Bota Sot

Shërbimi Spitalor Klinik dhe Universitar i Kosovës ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit, 976 pacientë kanë marrë trajtim mjekësor në klinikat COVID-19, të Qendrës Klinike Universitare të Kosovës dhe...

976 pacientë po trajtohen për COVID-19 në spitalet e vendit

para 3 dite - Insajderi

Shërbimi Spitalor Klinik dhe Universitar i Kosovës njoftoi të hënën se 976 pacientë po marrin trajtim mjekësor në klinikat COVID-19, të Qendrës Klinike Universitare të Kosovës dhe spitaleve të përgjithshme....

ShSKUK: 976 pacientë po marrin trajtim nga COVID-19

para 3 dite - Bota Sot

Shërbimi Spitalor Klinik dhe Universitar i Kosovës ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit, 976 pacientë kanë marrë trajtim mjekësor në klinikat COVID-19, të Qendrës Klinike Universitare të Kosovës dhe...

Bie nën 1 mijë numri i pacientëve me COVID në QKUK dhe spitale

para 3 dite - Zeri

Ka rënë numri i pacientëve të hospitalizuar në klinikat COVID të QKUK dhe spitalet e përgjithshme. Sipas raportit ditor nga SHSKUK-ja, bëhet e ditur se 976 pacientë po marrin trajtim nga COVID-19, prej...

ShSKUK: 976 pacientë po marrin trajtim nga COVID-19

para 3 dite - RTK

Shërbimi Spitalor Klinik dhe Universitar i Kosovës ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit, 976 pacientë kanë marrë trajtim mjekësor në klinikat COVID-19, të Qendrës Klinike Universitare të Kosovës dhe...

Bien rastet pozitive, 14 të vdekur brenda 24 orëve

para 3 dite - Ditapost

Ministria e Shëndetësisë ka publikuar të dhënat e fundit rreth situatës me COVID-19, raporton Express Në njoftimin e MSH-së bëhet e ditur se përgjatë 24 orëve të fundit janë testuar 5 mijë e 505 mostra,...

SHSKUK: 976 pacientë po marrin trajtim nga COVID-19

para 3 dite - GazetaBlic

Shërbimi Spitalor Klinik dhe Universitar i Kosovës ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit, 976 pacientë kanë marrë trajtim mjekësor në klinikat COVID-19, të Qendrës Klinike Universitare të Kosovës dhe...

Rritet numri i pacientëve me COVID-19 në spitalet e Kosovës

para 3 dite - Lexo

Në spitalet dhe klinikat e Kosovës ku trajtohen pacientët me COVID-19 janë të shtrirë 976 pacientë, bëri të ditur Shërbimi Spitalor dhe Klinik Universitar i Kosovës. Kjo shifër paraqet rritje të hospitalizimeve...

Bien rastet pozitive, 14 të vdekur brenda 24 orëve

para 3 dite - Informatat

Ministria e Shëndetësisë ka publikuar të dhënat e fundit rreth situatës me COVID-19. Në njoftimin e MSH-së bëhet e ditur se përgjatë 24 orëve të fundit janë testuar 5 mijë e 505 mostra, nga të cilat 259...

Kosova thellon masat kufizuese

para 3 dite - Klan

Kosova thellon masat kufizuese Nga kjo e hënë, në Kosovë hyjnë në fuqi masa shtesë në kuadër të përpjekjeve të autoriteteve për të frenuar zgjerimin e infektimeve nga COVID-19. Që nga një shtatori e deri...

Vitia bën thirrje për vaksinim teksa hyjnë në fuqi masat e reja

para 3 dite - Evropa e Lirë

Ministri i Shëndetësisë në Kosovë, Arben Vitia tha të hënën se shëndeti i fëmijëve dhe i nënave do të jetë gjithmonë prioritet i Qeverisë aktuale të Kosovës, andaj u bëri thirrje qytetarëve të vaksinohen...

39 pacientë me COVID-19 në Spitalin e Pejës janë në gjendje të rëndë

para 3 dite - Koha.net

Në Spitalin e Pejës janë të shtrirë 174 pacientë me COVID-19. Prej tyre 144 janë në oksigjenoterapi, 10 me maskë CPAP e 39 janë në gjendje të rëndë shëndetësore. Gjatë 24 orëve të fundit në Spitalin e...

Kjo është mosha e viktimave nga COVID-19 në 24 orët e fundit

para 3 dite - ATV Live

Ministria e Shëndetësisë në raportin 24 orësh ka njoftuar se janë regjistruar 14 raste të vdekjes edhe 259 raste të reja me COVID-19. Ndërsa janë shëruar 870 persona. Më së shumti viktima i takojnë grup...

259 qytetarë rezultojnë pozitiv me virusin korona, shënohen 14 raste të vdekjeve dhe shërohen 870 të infektuar

para 3 dite - Radio Kosova e Lire

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon se në 24 orët e fundit janë dhënë 12.834 doza të vaksinës kundër COVID-19. Prej fillimit të...

Asnjë i vdekur nga virusi Covid-19 në Tetovë

para 3 dite - Bota Sot

Asnjë i vdekur në 24 orët e fundit nga Covid 19 në Tetovë konfirmuan autoritet spitalore. Ata thanë se numri ka rënë ndjeshëm ditëve të fundit. Janë 43 pacientë të hospitalizuar. Të vaksinuar me një dozë...

Bien ndjeshëm rastet me Covid-19 në Kosovë, 14 viktima dhe 259 raste pozitive janë shënuar në 24 orët e fundit

para 3 dite - Dosja.al

Covid ne Kosove 13 Shtator, 2021 15:20 KOSOVË- Është ulur ndjeshëm numri i të infektuarve dhe viktimave nga Covid-19 në Kosovë. Sipas njoftimit të Ministrisë së Shëndetësisë gjatë 24 orëve të fundit janë...

12 834  të vaksinuar kundër Covidit gjatë 24 orëve të fundit

para 3 dite - Epoka e Re

Ministria e Shëndetësisë (MSh) ka njoftuar se gjatë 24 orëve kundër Covidit janë vaksinuar 12 834 qytetarë. Sipas kësaj ministrie deri më tani janë administruar 1 milion e 46 mijë e 799 doza të vaksinës...

14 të vdekur dhe 259 raste pozitive me COVID-19 në Kosovë

para 3 dite - Fakti Ditor

14 persona kanë vdekur dhe 259 raste pozitive me koronavirus janë regjistruar në 24 orët e fundit në Kosovë, njofton MSH, transmeton Klankosova.tv. Ndërkohë në vendin tonë aktualisht janë 17 mijë raste...

14 të vdekur dhe 259 raste të reja me COVID-19

para 3 dite - KosovaPress

14 të vdekur dhe 259 raste të reja pozitive me COVID-19 janë raportuar në 24 orët e fundit në Kosovë. Kështu ka njoftuar Ministria e Shëndetësisë bazuar në të dhënat e Institutit Kombëtar të Shëndetësisë...

Kosovë/ Mbi 17 mijë raste aktive me COVID-19

para 3 dite - Top Channel

Në Kosovë aktualisht janë 17 mijë e 625 raste aktive me COVID-19. Sipas të dhënave të Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKShPK), Komuna e Prishtinës prinë me numrin e rasteve pozitive...

Rritet numri i pacientëve me COVID-19 të shtrirë në spitalet e Kosovës

para 3 dite - Infokusi

Në spitalet dhe klinikat e Kosovës ku trajtohen pacientët me COVID-19 janë të shtrirë 976 pacientë, bëri të ditur Shërbimi Spitalor dhe Klinik Universitar i Kosovës. Kjo shifër paraqet rritje të hospitalizimeve...

14 Viktima dhe 259 raste të reja me COVID -19 në Kosovë

para 3 dite - Revista Kosovarja

13 Shtator 2021: Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon: ℹ Në 24 orët e fundit janë dhënë 12.834 doza të vaksinës kundër COVID-19....

Bie ndjeshëm numri i rasteve të reja Covid në Kosovë, shënohen 14 viktima në 24 orët e fundit

para 3 dite - FaxWeb

Kosova ka shenuar diten e sotme 259 raste te reja Covid dhe 14 humbje jete, nje ulje e ndjeshme krahasuar me nje dite me pare kur kishte 23 te vdekur dhe 424 te infektuar. Njoftimi: Ministria e Shëndetësisë,...

12 mijë e 834 persona janë vaksinuar në 24 orët e fundit në Kosovë

para 3 dite - ATV Live

Ministria e Shëndetësisë ka publikuar raportin 24 orësh për gjendjen me pandeminë COVID-19 në Kosovë dhe procesin e vaksinimit. Gjatë kësaj kohe janë vaksinuar 12 mijë e 834 persona, ndërsa janë shënuar...

14 të vdekur nga COVID-19 në 24 orët e fundit, 259 raste të reja

para 3 dite - ATV Live

Ministria e Shëndetësisë ka publikuar raportin 24 orësh për gjendjen me pandeminë COVID-19. Gjatë kësaj kohe janë shënuar 259 raste të reja me koronavirus dhe 14 raste të vdekjes Ndërsa janë shëruar 870 persona. /ATVLIVE

14 të vdekur dhe 259 raste pozitive me Covid-19

para 3 dite - Ekonomia Online

Në 24 orët e fundit janë dhënë 12.834 doza të vaksinës kundër Covid-19. Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1 046 799 doza të vaksinës. Deri më sot 358 308 qytetarë janë...

Raporti i pandemisë: 14 të vdekur, mbesin fiks 17 mijë raste aktive me Covid

para 3 dite - Periskopi

Ministria e Shëndetësisë ka publikuar raportin 24 orësh të pandemisë. Në 24 orët e fundit, sipas MSh-së, vdekjen e kanë gjetur 14 qytetarë pas infektimit me Covid-19. Vetëm 259 qytetarë kanë rezultuar...

14 të vdekur dhe 259  raste të reja me Covid-19

para 3 dite - Arbresh

Ministria e Shëndetësisë, ka bërë të ditur rastet e reja me Covid-19. Sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë, janë shënuar 14  të vdekur dhe  259  raste të reja me Covid-19. Gjatë 24 orëve...

17 mijë raste aktive me Covid në Kosovë

para 3 dite - Epoka e Re

Ministria e Shëndetësisë (MSh) ka njoftuar se në Kosovë janë edhe 17 mijë raste aktive me Covid-19. “Nga 5 505 testime, 259 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin Covid-19. Gjatë 24 orëve të fundit,...

14 të vdekur dhe 259 raste të reja me Covid

para 3 dite - Epoka e Re

Ministria e Shëndetësisë (MSh) ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit kanë vdekur 14 persona nga Covidi. Po ashtu, kjo ministri ka njoftuar se gjatë kësaj periudhe kohore janë paraqitur 259 raste të reja...

39 pacientë me COVID-19 në gjendje të rëndë në Spitalin e Pejës

para 3 dite - Telegrafi

Në Spitalin e Përgjithshëm të Pejës po vazhdon trajtimi i pacientëve të infektuar me coronavirus. Sipas një njoftimi thuhet se në këtë spital aktualisht janë të shtrirë 174 pacientë me COVID-19. Prej tyre...

14 të vdekur brenda 24 orëve…

para 3 dite - Bota Press

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon: Në 24 orët e fundit janë dhënë 12.834 doza të vaksinës kundër COVID-19.Prej fillimit të vaksinimit...

Raporti i IKSHPK: Kaq raste dhe viktima u shënuan gjatë 24 orëve

para 3 dite - Gazeta Metro

Në 24 orët e fundit janë dhënë 12.834 doza të vaksinës kundër COVID-19. Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.046.799 doza të vaksinës. Deri më sot 358.308 qytetarë janë...

Kosovë, mbi 17 mijë raste aktive me COVID-19

para 3 dite - Alsat-M

Në Kosovë aktualisht janë 17 mijë e 625 raste aktive me COVID-19.Sipas të dhënave të Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKShPK), Komuna e Prishtinës prinë me numrin e rasteve pozitive...

Trajtimi nga COVID-19, 63 pacientë janë në kujdes intensiv

para 3 dite - Revista Kosovarja

Shërbimi Spitalor Klinik dhe Universitar i Kosovës (SHSKUK) ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit, 976 pacientë kanë marrë trajtim mjekësor në klinikat COVID-19, të Qendrës Klinike Universitare të Kosovës...

Tetovë,asnjë i vdekur nga virusi Covid19

para 3 dite - Aktuale

Asnjë i vdekur në 24 orët e fundit nga Covid 19 në Tetovë konfirmuan autoritet spitalore. Advertisements Ata thanë se numri ka rënë ndjeshëm ditëve të fundit. Janë 43 pacientë të hospitalizuar.Të vaksinuar...

ShSKUK: 976 pacientë po marrin trajtim nga COVID-19

para 3 dite - Infokusi

Shërbimi Spitalor Klinik dhe Universitar i Kosovës ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit, 976 pacientë kanë marrë trajtim mjekësor në klinikat COVID-19, të Qendrës Klinike Universitare të Kosovës dhe...

Në Spitalin e Pejës 39 pacientë me COVID-19 në gjendje të rëndë

para 3 dite - OraInfo

39 pacientë me COVID-19 në gjendje të rëndë në Spitalin e Pejës. Në Spitalin e Përgjithshëm të Pejës po vazhdon trajtimi i pacientëve të infektuar me coronavirus. Sipas një njoftimi thuhet se në këtë spital...

SHSKUK: 976 pacientë po marrin trajtim nga COVID-19

para 3 dite - Lajmi.net

Sipas njoftimit, 831 prej tyre me oksigjeno-terapi dhe 63 në kujdes intensiv, në gjendje të rënduar shëndetësore. Raporti sipas klinikave edhe spitaleve të përgjithshme Klinika Infektive, 97 pacientë Klinika...

144 pacientë në oksigjenoterapi në Spitalin e Pejës

para 3 dite - Zeri

Në Spitalin e Pejës aktualisht janë të shtrirë 174 pacientë me COVID-19. Sipas raportit 24-orësh nga Spitali, bëhet e ditur se prej 174 pacientëve, 144 janë në oksigjenoterapi, 10 në CPAP, ndërsa 39 janë...

ShSKUK: 976 pacientë po marrin trajtim nga COVID-19

para 3 dite - Gazeta Metro

Shërbimi Spitalor Klinik dhe Universitar i Kosovës ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit, 976 pacientë kanë marrë trajtim mjekësor në klinikat COVID-19, të Qendrës Klinike Universitare të Kosovës dhe...

1-12 shtator, 45 viktima dhe mbi 10 mijë raste me COVID

para 3 dite - Mapo

45 pacientë të infektuar me COVID humbën jetën gjatë 12 ditëve të para të muajit shtator. Të dhënat e raportuara nga Ministria e Shëndetësisë tregojnë se nga dita e parë e shtatorit deri të dielën, numri...

39 pacientë me COVID-19 në gjendje të rëndë në Spitalin e Pejës

para 3 dite - GazetaBlic

Në Spitalin e Përgjithshëm të Pejës po vazhdon trajtimi i pacientëve të infektuar me coronavirus. Sipas një njoftimi thuhet se në këtë spital aktualisht janë të shtrirë 174 pacientë me COVID-19. Prej tyre...

39 pacientë me COVID-19 në gjendje të rëndë në Spitalin e Pejës

para 3 dite - RTK

Në Spitalin e Përgjithshëm të Pejës po vazhdon trajtimi i pacientëve të infektuar me coronavirus, transmeton Telegrafi. Sipas një njoftimi thuhet se në këtë spital aktualisht janë të shtrirë 174 pacientë...

Tetovë, asnjë i vdekur nga virusi

para 3 dite - News Tv

Asnjë i vdekur në 24 orët e fundit nga Covid 19 në Tetovë konfirmuan autoritet spitalore. Ata thanë se numri ka rënë ndjeshëm ditëve të fundit.Janë 43 pacientë të hospitalizuar.Të vaksinuar me një dozë...

976 pacientë po marrin trajtim nga COVID-19, 63 prej tyre në gjendje të rëndë

para 3 dite - Arbresh

Shërbimi Spitalor Klinik dhe Universitar i Kosovës, ka bërë të ditur se 976 pacientë janë duke marrë trajtim mjekësor në klinikat COVID-19. Ku 831 prej tyre janë me oksigjeno-terapi dhe 63 në kujdes intensiv,...

144 pacientë me oksigjenoterapi në Spitalin e Pejës

para 3 dite - Zeri

Në Spitalin e Pejës aktualisht janë të shtrirë 174 pacientë me COVID-19. Sipas raportit 24 orësh nga spitali, bëhet e ditur se prej 174 pacientëve, 144 janë me oksigjenoterapi, 10 në CPAP ndërsa 39 janë...

976 pacientë po marrin trajtim nga COVID-19, 63 prej tyre në gjendje të rëndë

para 3 dite - Arbresh

Shërbimi Spitalor Klinik dhe Universitar i Kosovës, ka bërë të ditur se 976 pacientë janë duke marrë trajtim mjekësor në klinikat COVID-19. Ku 831 prej tyre janë me oksigjeno-terapi dhe 63 në kujdes intensiv,...

Tetovë,asnjë i vdekur nga virusi

para 3 dite - Lajm

Asnjë i vdekur në 24 orët e fundit nga Covid 19 në Tetovë konfirmuan autoritet spitalore. Ata thanë se numri ka rënë ndjeshëm ditëve të fundit.Janë 43 pacientë të hospitalizuar.Të vaksinuar me një dozë...

Gjendje e rënduar me COVID-19, mbi 17 mijë raste aktive

para 3 dite - GazetaBlic

Gjatë ditës së djeshme në Kosovë janë shënuar 23 vdekje dhe 424 raste të reja me COVID-19. Ndërkaq, raste aktive janë gjithsej 17 mijë e 625. 1 mijë e 324 ka qenë numri i të shëruarve nga COVID-19 gjatë...

Rritet numri i pacientëve të shtrirë me Covid në spitalet e Kosovës

para 3 dite - Periskopi

Në spitalet dhe klinikat e Kosovës ku trajtohen pacientët me COVID-19 janë të shtrirë 976 pacientë, bëri të ditur Shërbimi Spitalor dhe Klinik Universitar i Kosovës. Kjo shifër paraqet rritje të hospitalizimeve...

Mbi 17 mijë raste aktive me COVID-19

para 3 dite - Bota Sot

Në Kosovë aktualisht janë 17 mijë e 625 raste aktive me COVID-19. Sipas të dhënave të Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKShPK), Komuna e Prishtinës prinë me numrin e rasteve pozitive...

Mbi 17 mijë raste aktive me COVID-19

para 3 dite - RTK

Në Kosovë aktualisht janë 17 mijë e 625 raste aktive me COVID-19. Sipas të dhënave të Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKShPK), Komuna e Prishtinës prinë me numrin e rasteve pozitive...

Mbi 17 mijë raste aktive me COVID-19 në Kosovë

para 3 dite - Klan Kosova

Gjatë ditës së djeshme në Kosovë janë shënuar 23 vdekje dhe 424 raste të reja me COVID-19. Ndërkaq, raste aktive janë gjithsej 17 mijë e 625, përcjell Klankosova.tv. 1 mijë e 324 ka qenë numri i të shëruarve...

Tetovë,asnjë i vdekur nga covid gjatë 24 orëve të fundit

para 3 dite - Tetova1

Asnjë i vdekur në 24 orët e fundit nga Covid 19 në Tetovë konfirmuan autoritet spitalore. Ata thanë se numri ka rënë ndjeshëm ditëve të fundit. Janë 43 pacientë të hospitalizuar. Të vaksinuar me një dozë...

976 pacientë po marrin trajtim nga COVID-19, 63 janë nën kujdes intensiv

para 3 dite - Ekonomia Online

Shërbimi Spitalor Klinik dhe Universitar i Kosovës (ShSKUK) ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit, 976 pacientë kanë marrë trajtim mjekësor në klinikat COVID-19, të Qendrës Klinike Universitare të Kosovës...

ShSKUK: 976 pacientë po marrin trajtim nga COVID-19

para 3 dite - KosovaPress

Shërbimi Spitalor Klinik dhe Universitar i Kosovës ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit, 976 pacientë kanë marrë trajtim mjekësor në klinikat COVID-19, të Qendrës Klinike Universitare të Kosovës dhe...

976 pacientë me Covid po marrin trajtim mjekësor në spitale

para 3 dite - Epoka e Re

976 pacientë janë duke marrë trajtim mjekësor në klinikat Covid-19, të Qendrës Klinike Universitare të Kosovës dhe spitaleve të përgjithshme. 831 prej tyre janë me oksigjeno-terapi dhe 63 në kujdes intensiv,...

Tetovë,asnjë i vdekur nga virusi Covid19

para 3 dite - Tetova Sot

Asnjë i vdekur në 24 orët e fundit nga Covid 19 në Tetovë konfirmuan autoritet spitalore për Tetovasot.Ata thanë se numri ka rënë ndjeshëm ditëve të fundit. Janë 43 pacientë të hospitalizuar.Të vaksinuar...

Kosovë/ Mbi 17 mijë raste aktive me COVID-19

para 3 dite - Lexo

Në Kosovë aktualisht janë 17 mijë e 625 raste aktive me COVID-19. Sipas të dhënave të Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKShPK), Komuna e Prishtinës prinë me numrin e rasteve pozitive...

Drejtoresha e Klinikës Infektive: Besojë se spitalet modulare janë të sigurta

para 3 dite - InfoMagazin

Mijëra pacientë të cilët janë mjekuar janë shpëtuar në spitalet modulare. Kështu ka thënë drejtoresha e Klinikës për Sëmundje Infektive, Milena Stevanoviq, në një intervistë për REL, pasi zjarri në Tetovë...

Gjendje e rënduar me COVID-19, mbi 17 mijë raste aktive

para 3 dite - Lajmi.net

Ndërkaq, raste aktive janë gjithsej 17 mijë e 625. 1 mijë e 324 ka qenë numri i të shëruarve nga COVID-19 gjatë ditës së djeshme. Të vaksinuar me dozën e parë në vendin tonë janë gjithsej 676 mijë e 755...

Tetovë,asnjë i vdekur nga virusi Covid19

para 3 dite - Info7

Asnjë i vdekur në 24 orët e fundit nga Covid 19 në Tetovë konfirmuan autoritet spitalore. Ata thanë se numri ka rënë ndjeshëm ditëve të fundit. Janë 43 pacientë të hospitalizuar.Të vaksinuar me një dozë...

Spitali i Pejës po trajton 174 pacientë me koronavirus

para 3 dite - ATV Live

Spitali i Përgjithshëm i Pejës ka njoftuar se momentalisht po trajtohen 174 pacintë me koronavirus. Nga ta 144 pacientë janë në Oksigjenoterapi. “ Gjendja aktuale e pacientëve me Covid-19 më datë 13.09.2021:...

39 pacientë me Covid-19, në gjendje të rëndë në Spitalin e Pejës

para 3 dite - Epoka e Re

Në Spitalin e Përgjithshëm të Pejës po vazhdon trajtimi i pacientëve të infektuar me coronavirus. Sipas një njoftimi thuhet se në këtë spital aktualisht janë të shtrirë 174 pacientë me COVID-19. Prej tyre...

Mbi 17 mijë raste aktive me COVID-19 në Kosovë

para 3 dite - Infokusi

Gjatë ditës së djeshme në Kosovë janë shënuar 23 vdekje dhe 424 raste të reja me COVID-19. Ndërkaq, raste aktive janë gjithsej 17 mijë e 625. 1 mijë e 324 ka qenë numri i të shëruarve nga COVID-19 gjatë...

Spitali i Pejës numëron 174 pacientë me Covid-19, 39 prej tyre në gjendje të rëndë

para 3 dite - Arbresh

Në Spitalin e Pejës aktualisht janë të shtrirë 174 pacientë me COVID-19. Sipas raportit 24 orësh nga spitali, 144 prej tyre janë me oksigjenoterapi, 10 në CPAP ndërsa 39 janë në gjendje të rëndë shëndetësore,...

39 pacientë me Covid-19 në gjendje të rëndë në Spitalin e Pejës

para 3 dite - Ekonomia Online

Në Spitalin e Përgjithshëm të Pejës po vazhdon trajtimi i pacientëve të infektuar me coronavirus. Sipas një njoftimi thuhet se në këtë spital aktualisht janë të shtrirë 174 pacientë me COVID-19. Prej tyre...

Gjendje e rënduar me COVID-19, mbi 17 mijë raste aktive

para 3 dite - Bota Press

Gjatë ditës së djeshme në Kosovë janë shënuar 23 vdekje dhe 424 raste të reja me COVID-19.Ndërkaq, raste aktive janë gjithsej 17 mijë e 625. 1 mijë e 324 ka qenë numri i të shëruarve nga COVID-19 gjatë...

Mbi 17 mijë raste aktive me COVID-19 në Kosovë

para 3 dite - Revista Kosovarja

Gjatë ditës së djeshme në Kosovë janë shënuar 23 vdekje dhe 424 raste të reja me COVID-19. Ndërkaq, raste aktive janë gjithsej 17 mijë e 625. 1 mijë e 324 ka qenë numri i të shëruarve nga COVID-19 gjatë...

39 pacientë me COVID-19 në gjendje të rëndë në Spitalin e Pejës

para 3 dite - Revista Kosovarja

Në Spitalin e Përgjithshëm të Pejës po vazhdon trajtimi i pacientëve të infektuar me coronavirus. Sipas një njoftimi thuhet se në këtë spital aktualisht janë të shtrirë 174 pacientë me COVID-19. Prej tyre...

Gjendje e rënduar me COVID-19, mbi 17 mijë raste aktive

para 3 dite - Gazeta Metro

Gjatë ditës së djeshme në Kosovë janë shënuar 23 vdekje dhe 424 raste të reja me COVID-19. Ndërkaq, raste aktive janë gjithsej 17 mijë e 625. 1 mijë e 324 ka qenë numri i të shëruarve nga COVID-19 gjatë...

Mbi 17 mijë raste aktive me COVID-19

para 3 dite - KosovaPress

Në Kosovë aktualisht janë 17 mijë e 625 raste aktive me COVID-19. Sipas të dhënave të Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKShPK), Komuna e Prishtinës prinë me numrin e rasteve pozitive...

Mbi 17 mijë raste aktive me COVID-19

para 3 dite - ATV Live

Në Kosovë aktualisht janë 17 mijë e 625 raste aktive me COVID-19. Sipas të dhënave të Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKShPK), Komuna e Prishtinës prinë me numrin e rasteve pozitive...

Mbi 17 mijë raste aktive me Covid-19 në Kosovë

para 3 dite - Ekonomia Online

Gjatë ditës së djeshme në Kosovë janë shënuar 23 vdekje dhe 424 raste të reja me COVID-19. Ndërkaq, raste aktive janë gjithsej 17 mijë e 625. 1 mijë e 324 ka qenë numri i të shëruarve nga COVID-19 gjatë...

Mbi 17 mijë raste aktive me COVID-19 në Kosovë

para 3 dite - Periskopi

Gjatë ditës së djeshme në Kosovë janë shënuar 23 vdekje dhe 424 raste të reja me COVID-19. Ndërkaq, raste aktive janë gjithsej 17 mijë e 625. 1 mijë e 324 ka qenë numri i të shëruarve nga COVID-19 gjatë...

QKUK funksionalizon ambulancat për triazhim të pacientëve me COVID-19

para 4 dite - Indeks online

Me qëllim të lehtësimit të qasjes dhe marrjes së shërbimeve mjekësore nga pacientët me COVID-19, Qendra Klinike Universitare e Kosovës ka funksionalizuar ambulancat COVID-19, të cilat do të bëjnë triazhimin...

QKUK funksionalizon ambulancat për triazhim të pacientëve me COVID-19

para 4 dite - RTK

Me qëllim të lehtësimit të qasjes dhe marrjes së shërbimeve mjekësore nga pacientët me koroanvirus, QKUK ka funksionalizuar ambulancat COVID-19, të cilat do të bëjnë triazhimin e pacientëve. Sipas një...

23 vdekje si pasojë e COVID-19

para 4 dite - Insajderi

23 persona kanë ndërruar jetë si pasojë e COVID-19, gjatë njëzetekatër orëve të fundit. Krahasuar me të shtunën, të dielën ka 9 vdekje më shumë. Po ashtu, Ministria e Shëndetësisë ka raportuar edhe 424...

QKUK funksionalizon ambulancat për triazhim të pacientëve me COVID-19

para 4 dite - ATV Live

Me qëllim të lehtësimit të qasjes dhe marrjes së shërbimeve mjekësore nga pacientët me koroanvirus, QKUK ka funksionalizuar ambulancat COVID-19, të cilat do të bëjnë triazhimin e pacientëve. Sipas një...

QKUK funksionalizon ambulancat për triazhim të pacientëve me COVID-19

para 4 dite - KosovaPress

Me qëllim të lehtësimit të qasjes dhe marrjes së shërbimeve mjekësore nga pacientët me koroanvirus, QKUK ka funksionalizuar ambulancat COVID-19, të cilat do të bëjnë triazhimin e pacientëve. Sipas një...

Moshat e 23 viktimave nga COVID-19 në 24 orët e fundit

para 4 dite - Lajmi.net

Bazuar në infografikën e MSH-së, tre prej viktimave i takojnë grupmoshës 40-49 vjeç, dy viktima janë të grupmoshës 50-59, një viktimë e grupmoshës 60-69, 11 viktima janë të grupmoshës 70-79 vjeç dhe gjashtë...

Bie numri i pacientëve të shtrirë në klinikat Covid

para 4 dite - RTK

ShSKUK thotë se vazhdon të bie numri i pacientëve që janë të shtrirë në klinikat COVID dhe spitalet e përgjithshme. Bazuar në raportet e dërguara nga klinikat Covid-19 në QKUK dhe spitalet e përgjithshme,...

Ministri Vitia tregon disa nga masat e reja anti-COVID

para 4 dite - KosovaPress

Masave aktuale ku përfshihej edhe kufizimi i lëvizjes u janë shtuar edhe pezullimi i mësimit në të gjitha institucionet arsimore, deri më 26 shtator, pastaj, certifikata e vaksinimit apo testet për të...

Bie dukshëm numri i rasteve pozitive brenda 24 orëve

para 4 dite - Ekonomia Online

Ministria e Shëndetësisë ka publikuar raportin 24 orësh rreth Covid-19. Në të dhënat e fundit, vihet re rënia e numrit të rasteve pozitive përgjatë 24 orëve në Kosovë. Postimi i plotë i MSH: 12 Shtator...

24 të vdekur dhe 424 raste të reja me COVID-19

para 4 dite - KosovaPress

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, ka njoftuar se gjatë 24 orëve janë kryer 8.270 testime, ku 424 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin...

Në 24 orët e fundit janë dhënë 18.214 doza të vaksinës kundër COVID-19

para 4 dite - Arbresh

Në 24 orët e fundit janë dhënë 18.214 doza të vaksinës kundër COVID-19. Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.033.952 doza të vaksinës. Deri më sot 357.197 qytetarë janë...

23 të vdekur dhe 424 raste të reja me COVID-19

para 4 dite - ATV Live

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, ka njoftuar se gjatë 24 orëve janë kryer 8.270 testime, ku 424 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin...

56 pacientë me COVID-19 në gjendje të rëndë shëndetësore

para 4 dite - Lajmi.net

Sipas raportit të ShSKUK-së, në klinikat Covid-19 në QKUK dhe spitalet e përgjithshme, në trajtim mjekësor janë 960 pacientë, prej tyre 846 me Covid-19 pozitivë, 818 me oksigjeno-terapi dhe 56 në kujdes...

COVID-19, në Spitalin e Gjakovës 55 pacientë me oksigjeno terapi

para 4 dite - Lajmi.net

Sipas njoftimit, 53 pacientë janë të konfirmuar Covid-19 Pozitiv. “13 pacientë të konfirmuar Negativ, 7 pacientë të pakonfirmuar, 55 pacientë me oksigjeno terapi, 2 pacient në CPAP maskë, 2 pacientë në...

56 pacientë me COVID-19 në gjendje të rënduar shëndetësore

para 4 dite - KosovaPress

Shërbimi Spitalor Klinik dhe Universitar i Kosovës ka njoftuar se ka vazhduar të bie numri i pacientëve që janë të shtrirë në klinikat COVID dhe spitalet e përgjithshme. Sipas raportit të ShSKUK-së, në...

55 pacientë me oksigjenoterapi në Spitalin e Gjakovës

para 4 dite - Ekonomia Online

Spitali i Përgjithshëm Gjakovë në raportin 24 orësh ka njoftuar se janë 73 pacientë të hospitalizuar janë duke u trajtuar për Covid-19. Sipas njoftimit, 53 pacientë janë të konfirmuar Covid-19 Pozitiv....

COVID-19, në Spitalin e Gjakovës 55 pacientë me oksigjeno terapi

para 4 dite - KosovaPress

Spitali i Përgjithshëm Gjakovë në raportin 24 orësh ka njoftuar se janë 73 pacientë të hospitalizuar janë trajtuar për Covid. Sipas njoftimit, 53 pacientë janë të konfirmuar Covid-19 Pozitiv, “13 pacientë...

Mbi 18 mijë raste me COVID-19 që po trajtohen në Kosovë

para 4 dite - Lajmi.net

Sipas raportimeve të Ministrisë së Shëndetësisë gjatë 24 orëve të fundit 14 persona kanë humbur jetën si pasojë e infektimit me koronavirus. Po ashtu janë regjistruar edhe 583 raste pozitive. “Në 24 orët...

169 pacientë me Covid-19 po trajtohen në Spitalin e Pejës, 39 në gjendje të rëndë

para 4 dite - Ekonomia Online

Në Spitalin e Përgjithshëm të Pejës, aktualisht po trajtohen 169 pacientë me COVID-19. Sipas njoftimit, thuhet se prej tyre 152 pacientë janë në trajtim me Oksigjenoterapi, 9 janë në CPAP dhe 39 të tjerë...

169 pacientë me COVID-19 po trajtohen në Spitalin e Pejës

para 4 dite - Arbresh

Në Spitalin e Përgjithshëm të Pejës, aktualisht po trajtohen 169 pacientë me COVID-19. Sipas njoftimit, thuhet se prej tyre 152 pacientë janë në trajtim me Oksigjenoterapi, 9 janë në CPAP dhe 39 të tjerë...

Mbi 18 mijë raste me Covid-19 që po trajtohen në Kosovë

para 4 dite - Ekonomia Online

18 mijë e 548 është numri i personave që po trajtohen nga COVID-19 në Kosovë. Sipas raportimeve të Ministrisë së Shëndetësisë gjatë 24 orëve të fundit 14 persona kanë humbur jetën si pasojë e infektimit...

Mbi 1 milion vaksina janë dhënë në Kosovë

para 5 dite - Insajderi

1 milion e 15 mijë e 733 vaksina janë dhënë në Kosovë, ka njoftuar Ministria e Shëndetësisë, të shtunën. Gjatës ditës së fundit u vaksinuan edhe 19 mijë e 807 qytetarë. 660 mijë e 100 njerëz kanë marrë...

14 vdekje si pasojë e COVID-19

para 5 dite - Insajderi

14 persona kanë ndërruar jetën si pasojë e COVID-19, gjatë njëzetekatër orëve të fundit. Kjo është një rënie e rasteve të vdekjes, krahasuar me të premten ku 30 persona vdiqën si rezultat i Coronavirusit....

Kosovë/ Shenja ulje të Covid-19: U rregjistruan 583 raste të reja, 14 viktima në 24 orë

para 5 dite - Java News

Është përmirësuar situata e Covid-19 në Kosovë. Sipas ministrisë së Shëndetësisë nga 9.634 testime, 583 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19. Ndërkohë MSH njofton se gjatë 24 orëve të fundit...

Moshat e 14 të vdekurve në 24 orët e fundit

para 5 dite - Ekonomia Online

14 persona të infektuar me koronavirus kanë vdekur në 24 orët e fundit. 5 prej viktimave janë burra dhe 9 gra. Ministria e Shëndetësisë ka treguar edhe se të çfarë grumposhash janë viktimat, raporton Express....

Moshat e 14 të vdekurve në 24 orët e fundit

para 5 dite - Arbresh

14 persona të infektuar me koronavirus kanë vdekur në 24 orët e fundit. 5 prej viktimave janë burra dhe 9 gra. Ministria e Shëndetësisë ka treguar edhe se të çfarë grumposhash janë viktimat. Bazuar në...

14 të vdekur dhe 583 raste pozitive nga COVID-19, në 24 orët e fundit

para 5 dite - Arbresh

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se në 24 orët e fundit janë regjistruar 583 raste pozitive dhe 14 raste të vdekjes. Po ashtu, MSH-ja ka njoftuar se që nga dje janë shëruar edhe 1 mijë e 944 janë shëruar...

14 viktima dhe 583 raste të reja me COVID-19

para 5 dite - KosovaPress

14 viktima dhe 583 raste të reja më COVID-19 janë regjistruar në 24 orët e fundit në Kosovë. Ndërsa janë shëruar 1.944 qytetarë. Në total numri i rasteve aktive është 18.548 “Nga 9.634 testime, 583 qytetarë...

14 të vdekur dhe 583 raste të reja

para 5 dite - Ekonomia Online

Ministria e Shëndetësisë ka bërë të ditur se gjatë 24 orëve të fundit 14 persona kanë vdekur nga virusi korona dhe janë regjistruar 583 raste të reja. Këto rezultate janë konfirmuar pas testimit të mbi...

ShSKUK: Më shumë lirime sesa pranime të pacientëve me COVID-19, nëpër spitalet e Kosovës

para 5 dite - Arbresh

Bazuar në raportet e dërguara nga klinikat Covid-19 në QKUK dhe spitalet e përgjithshme, në 24 orët e fundit ka pasur më shumë lirime të pacienteve, krahasuar me numrin e pranimeve. Në QKUK ka pasur 25...

ShSKUK: Më shumë lirime sesa pranime të pacientëve me Covid-19, nëpër spitale

para 5 dite - ATV Live

Bazuar në raportet e dërguara nga klinikat COVID-19 në QKUK dhe spitalet e përgjithshme, në 24 orët e fundit ka pasur më shumë lirime të pacienteve, krahasuar me numrin e pranimeve. Në QKUK ka pasur 25...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK