Meta dekreton të gjithë ministrat/ Tani është radha e Kuvendit për të votuar qeverinë e re të Ramës

para një dite - Top Channel

Me marrjen e përgjigjes edhe nga SPAK për mospasje regjistrimi çështjesh hetimore për ministrat e propozuar, presidenti Ilir Meta dekretoi kabinetin Rama tre. Presidenti nuk e ka shfrytëzuar kohën e shtatë...

Meta dekreton të gjithë ministrat/ Tani është radha e Kuvendit për të votuar qeverinë e re të Ramës

para një dite - Top Channel

Me marrjen e përgjigjes edhe nga SPAK për mospasje regjistrimi çështjesh hetimore për ministrat e propozuar, presidenti Ilir Meta dekretoi kabinetin Rama tre. Presidenti nuk e ka shfrytëzuar kohën e shtatë...

Meta dekreton kabinetin qeveritar “Rama 3”

para një dite - TV21

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta sonte dekretoi ministrat e rinj të qeverisë “Rama 3”. Më herët, ai kërkoi informacione nga Prokuroria e Përgjithshme në lidhje me ministrat e rinj, për të cilët mori...

Meta dekreton kabinetin qeveritar “Rama 3”

para një dite - Telegrafi

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta ka dekretuar ministrat e qeverisë “Rama 3 “ pa asnjë kundërshtim mbrëmjen e sotme. Emërimi i ministrave erdhi pas përgjigjes që mori nga Prokuroria e Përgjithshme dhe...

Meta dekreton qeverinë Rama pa asnjë kundërshtim

para një dite - Top Channel

Presidenti Ilir Meta ka dekretuar ministrat e qeverisë “Rama 3 “ pa asnjë kundërshtim mbrëmjen e sotme. Emërimi i ministrave erdhi pas përgjigjes që mori nga Prokuroria e Përgjithshme dhe SPAK nëse ministrat...

Meta dekreton kabinetin qeveritar “Rama 3”

para një dite - Koha.net

Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta ka dekretuar ministrat e rinj të qeverisë “Rama 3” mbrëmjen së martës. Më herët, ai kërkoi informacione nga Prokuroria e Përgjithshme në lidhje me ministrat e rinj, për...

Meta dekreton qeverinë Rama pa asnjë kundërshtim

para një dite - Top Channel

Presidenti Ilir Meta ka dekretuar ministrat e qeverisë “Rama “. Emërimin e Këshillit të Ministrave me këtë përbërje: 1) Zoti Edi Rama- Kryeministër; 2) Zoti Arben Ahmetaj – Zëvendëskryeministër dhe ministër...

Meta dekreton kabinetin qeveritar “Rama 3”

para një dite - Zhurnal

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta ka dekretuar ministrat e qeverisë “Rama 3 “ pa asnjë kundërshtim mbrëmjen e sotme. Emërimi i ministrave erdhi pas përgjigjes që mori nga Prokuroria e Përgjithshme dhe...

Meta dekreton kabinetin qeveritar “Rama 3”

para një dite - Klan Kosova

Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta ka dekretuar ministrat e rinj të qeverisë “Rama 3” mbrëmjen së martës. Më herët, ai kërkoi informacione nga Prokuroria e Përgjithshme në lidhje me ministrat e rinj, për...

Meta dekreton kabinetin qeveritar “Rama 3”

para një dite - Indeks online

Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta ka dekretuar ministrat e rinj të qeverisë “Rama 3” mbrëmjen së martës. Më herët, ai kërkoi informacione nga Prokuroria e Përgjithshme në lidhje me ministrat e rinj, për...

Meta dekreton kabinetin qeveritar “Rama 3”

para një dite - RTK

Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta ka dekretuar ministrat e rinj të qeverisë “Rama 3” mbrëmjen së martës. Më herët, ai kërkoi informacione nga Prokuroria e Përgjithshme në lidhje me ministrat e rinj, për...

Presidenti Meta dekreton qeverinë ‘Rama 3’

para një dite - Mapo

Presidenti Meta ka dekretuar qeverinë Rama 3. Tashmë dekreti do të shkojë për t’u votuar në parlamentin e ri me 140 deputetët e betuar më 10 shtator. Edi Rama do të jetë kryeministri i Shqipërisë për mandatin...

Presidenti Meta dekreton qeverinë “Rama 3”

para një dite - Klan

Presidenti Meta dekreton qeverinë “Rama 3” Presidenti Ilir Meta ka dekretuar qeverinë “Rama 3”. Sipas Klan News, Meta ka firmosur dekretet për ministrat e rinj dhe ia ka dërguar Kuvendit për procedurat...

Presidenti Meta dekreton qeverinë “Rama 3”

para një dite - Vizion Plus

Presidenti i Republikës Ilir Meta ka dekretuar qeverinë e re “Rama 3”, dhe ia ka dërguar dekretin për miratim Kuvendit të Shqipërisë. Edi Rama do të jetë kryeministri i Shqipërisë për mandatin e tretë,...

Presidenti Meta dekreton kabinetin qeveritar “Rama 3”

para një dite - OraInfo

Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta ka dekretuar ministrat e rinj të qeverisë “Rama 3” mbrëmjen së martës. Më herët, ai kërkoi informacione nga Prokuroria e Përgjithshme në lidhje me ministrat e rinj, për...

Meta dekreton qeverinë Rama pa asnjë kundërshtim

para një dite - Bota Sot

Presidenti Ilir Meta ka dekretuar ministrat e qeverisë “Rama 3 “ pa asnjë kundërshtim mbrëmjen e sotme. Emërimin e Këshillit të Ministrave me këtë përbërje: 1) Zoti Edi Rama- Kryeministër; 2) Zoti Arben...

Presidenti Meta dekreton qeverinë e re “Rama 3”

para një dite - Zeri

Presidenti, Ilir Meta ka dekretuar qeverinë “Rama 3” një ditë pasi mori konfirmimin nga Prokuroria e Përgjithshme se asnjë nga 16 ministrat nuk është person nën hetim. Dekretimi i qeverisë së re nga kreu...

Rezultoi e ‘pastër’, Presidenti Ilir Meta dekreton qeverinë e re ‘Rama 3’

para një dite - NOA

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka dekretuar mbrëmjen e sotme qeverinë ‘Rama 3’, pasi Prokuroria e Përgjithshme i ktheu përgjigje për pastertine e kabinetit. Njoftimi i plote: REPUBLIKA E SHQIPËRISË...

Presidenti Ilir Meta dekreton qeverinë “Rama 3”

para një dite - GazetaBlic

Presidenti i Republikës Ilir Meta ka dekretuar qeverinë “Rama 3”, dhe ia ka dërguar dekretin Kuvendit të Shqipërisë. Vendimi i kreut të shtetit vjen një ditë pasi Prokuroria e Përgjithshme i ktheu përgjigje...

E FUNDIT/ Ilir Meta dekreton qeverinë Rama 3

para një dite - Albeu

Presidenti i Republikës Ilir Meta ka dekretuar qeverinë “Rama 3”. Presidenti Meta ia ka nisur dekretet Kuvendit të Shqipërisë. DEKRETI: Në mbështetje të neneve 93, 95 pika 1, 96, 97, 98, dhe 99 të Kushtetutës,...

E FUNDIT/ Meta dekreton qeverinë “Rama 3”

para një dite - ABC News

Presidenti i Republikës Ilir Meta ka dekretuar qeverinë “Rama 3”. vijon../abcnews.al/

Meta dekreton kabinetin qeveritar “Rama 3”

para një dite - Infokusi

Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta ka dekretuar ministrat e rinj të qeverisë “Rama 3” mbrëmjen së martës. Më herët, ai kërkoi informacione nga Prokuroria e Përgjithshme në lidhje me ministrat e rinj, për...

Presidenti Meta dekreton Qeverinë ‘Rama 3’, emrat i kalojnë Kuvendit për miratim

para një dite - Java News

Presidenti i Republikës Ilir Meta ka dekretuar qeverinë “Rama 3”, dhe ia ka dërguar dekretin Kuvendit të Shqipërisë. Vendimi i kreut të shtetit vjen një ditë pasi Prokuroria e Përgjithshme i ktheu përgjigje...

Ilir Meta dekreton qeverinë “Rama 3”

para një dite - Lexo

Ilir Meta dekreton qeverinë “Rama 3” REPUBLIKA E SHQIPËRISË PRESIDENTI D E K R E T PËR EMËRIMIN E KËSHILLIT TË MINISTRAVE Në mbështetje të neneve 93, 95 pika 1, 96, 97, 98, dhe 99 të Kushtetutës, pas zhvillimit...

Pasi mori përgjigje nga SPAK për ministrat, Meta dekreton Qeverinë “Rama 3”

para një dite - Java News

Presidenti i Republikës Ilir Meta ka dekretuar qeverinë “Rama 3”, dhe ia ka dërguar dekretin Kuvendit të Shqipërisë. Vendimi i kreut të shtetit vjen një ditë pasi Prokuroria e Përgjithshme i ktheu përgjigje...

Meta dekreton qeverinë ‘Rama 3’

para një dite - Epoka e Re

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta ka dekretuar ministrat e qeverisë “Rama 3” pa asnjë kundërshtim. Emërimi i ministrave erdhi pas përgjigjes që mori nga Prokuroria e Përgjithshme dhe SPAK nëse ministrat...

SPAK: Asnjë ministër në hetim/ Përgjigjie për presidentin Meta para dekretimit të qeverisë së re

para një dite - Top Channel

Tanimë në tavolinën e kreut të shtetit Ilir Met gjendet edhe përgjigjja e prokurorisë së posaçme SPAK që konfirmon se të 16 emrat e ministrave që presin të dekretohen janë të pastër dhe nuk rezultojnë...

Meta dekreton kabinetin qeveritar ‘Rama 3’

para një dite - Gazeta Metro

Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta ka dekretuar ministrat e rinj të qeverisë “Rama 3” mbrëmjen së martës. Më herët, ai kërkoi informacione nga Prokuroria e Përgjithshme në lidhje me ministrat e rinj, për...

Meta dekreton kabinetin qeveritar “Rama 3”

para një dite - ATV Live

Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta ka dekretuar ministrat e rinj të qeverisë “Rama 3” mbrëmjen së martës. Më herët, ai kërkoi informacione nga Prokuroria e Përgjithshme në lidhje me ministrat e rinj, për...

Presidenti Ilir Meta dekreton qeverinë “Rama 3”

para një dite - in7

Presidenti i Republikës Ilir Meta ka dekretuar qeverinë “Rama 3”, dhe ia ka dërguar dekretin Kuvendit të Shqipërisë. Vendimi i kreut të shtetit vjen një ditë pasi Prokuroria e Përgjithshme i ktheu përgjigje...

Meta dekreton kabinetin qeveritar “Rama 3”

para një dite - Ekonomia Online

Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta ka dekretuar ministrat e rinj të qeverisë “Rama 3” mbrëmjen së martës. Më herët, ai kërkoi informacione nga Prokuroria e Përgjithshme në lidhje me ministrat e rinj, për...

Meta dekreton kabinetin qeveritar “Rama 3”

para një dite - KosovaPress

Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta ka dekretuar ministrat e rinj të qeverisë “Rama 3” mbrëmjen së martës. Më herët, ai kërkoi informacione nga Prokuroria e Përgjithshme në lidhje me ministrat e rinj, për...

Ilir Meta dekreton qeverinë Rama 3

para një dite - Arbresh

Presidenti i Republikës Ilir Meta ka dekretuar qeverinë “Rama 3”. Presidenti Meta ia ka nisur dekretet Kuvendit të Shqipërisë. DEKRETI: Në mbështetje të neneve 93, 95 pika 1, 96, 97, 98, dhe 99 të Kushtetutës,...

Presidenti Ilir Meta dekreton qeverinë “Rama 3”

para një dite - Bota Press

Presidenti i Republikës Ilir Meta ka dekretuar qeverinë “Rama 3”, dhe ia ka dërguar dekretin Kuvendit të Shqipërisë. Vendimi i kreut të shtetit vjen një ditë pasi Prokuroria e Përgjithshme i ktheu përgjigje...

Pasi pyeti SPAK dhe Prokurorinë e Përgjitshme për Ministrat e rinj, Presidenti Meta dekreton qeverinë ‘Rama 3’

para një dite - FaxWeb

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka dekretuar mbrëmjen e sotme qeverinë ‘Rama 3’, pasi Prokuroria e Përgjithshme dhe SPAK i kthyen përgjigje për pastertine e emrave të rinj të kabinetit qeveritar. Keto...

DOKUMENTI/ Meta dekreton Qeverinë Rama 3 brenda afateve

para një dite - Dosja.al

Presidenti Ilir Meta 14 Shtator, 2021 20:28 TIRANË – Presidenti i Republikës Ilir Meta ka dekretuar qeverinë “Rama 3”, pa asnjë kundërshtim. Mësohet se Meta ia ka nisur dekretet Kuvendit të Shqipërisë....

Si do të dali politika shqiptarët nga bataku ku ka rënë?!

para një dite - Bota Sot

Nëse del dikush dhe të më thotë se politika shqiptare(andej e këtej kufirit) është në binarët e normales, do t‘a vlerësoja si më të menqurin e kombi!Them kështu paso që e papërgjegjshëm e kanë bërë rrëmujë...

SPAK i përgjigjet Metës: Ministrat e rinj të Qeverisë ‘Rama 3’ nuk janë nën hetim

para 2 dite - Telegrafi

Prokuroria e Posaçme SPAK i ka kthyer përgjigje presidentit Ilir Meta në lidhje me interesimin e tij për ministrat e Qeverisë “Rama 3”, nëse dikush prej tyre është nën hetim. SPAK thotë se asnjë prej emrave...

SPAK i përgjigjet Metës: Ministrat e rinj nuk janë nën hetim

para 2 dite - Top Channel

Prokuroria e Posaçme SPAK i ka kthyer përgjigje presidentit Ilir Meta në lidhje me interesimin e tij për ministrat e qeverisë ‘Rama 3’, nëse dikush prej tyre është nën hetim. SPAK thotë se asnjë prej emrave...

Asnjë ministër i kabinetit “Rama 3” nën hetim

para 2 dite - Klan

Asnjë ministër i kabinetit “Rama 3” nën hetim SPAK i kthen përgjigje Presidentit Meta: Emrat e propozuar nuk janë në regjistrin e veprave penale Pas Prokurorit të Përgjithshëm, edhe struktura e posaçme...

SPAK i kthen përgjigje Metës: Asnjë prej emrave nuk është person nën hetim

para 2 dite - RTK

Prokuroria e Posaçme Antikorrupsion i ka kthyer përgjigje presidentit Ilir Meta, pas kërkesës që ky i fundit bëri, ku kërkoi informacion për ministrat e qeverisë së re. Kërkesa në fjalë bëhej për të evidentuar...

“Rama 3”, SPAK i përgjigjet Metës: Të pastër, asnjë nga ministrat nën hetim

para 2 dite - Mapo

Pas Prokurorisë së Përgjithshme , edhe ajo e Posaçme (SPAK) i ka kthyer përgjigje presidentit Ilir Meta në lidhje me pastërtinë e figurës së 16 ministrave të rinj të kabinetit qeveritar “Rama 3”. Sipas...

SPAK i përgjigjet Metës: Asnjë prej ministrave të rinj nuk është nën hetim

para 2 dite - Albeu

Pas Prokurorisë së Përgjithshme, edhe SPAK i ka kthyer përgjigje presidenit Ilir Meta, i cili ka kërkuar informacion për ministrat e rinj të qeverisë Rama 3. Në përgjigje, SPAK thotë se asnjë nga emrat...

Meta kërkoi verifikim për Ministrat e Edi Ramës, “SPAK” i kthen përgjigje

para 2 dite - Bota Sot

Kërkesa e Presidentit Meta që organet e drejtësisë të verifikojnë pastërtine e figurës së 16 ministrave të Kabinetit “Rama 3” ka sjell përgjigjen edhe të SPAK. Stuktura e Posacme Anti-Korrupsion duke iu...

Meta kërkoi verifikim për Ministrat e Edi Ramës, “SPAK” i kthen përgjigje

para 2 dite - Vizion Plus

Kërkesa e Presidentit Meta që organet e drejtësisë të  verifikojnë pastërtine e figurës së 16 ministrave të Kabinetit “Rama 3” ka sjell përgjigjen edhe të SPAK. Stuktura e Posacme Anti-Korrupsion duke...

Kërkoi informacion, SPAK i kthen përgjigje Metës: Ministrat e rinj nuk janë nën hetim

para 2 dite - Shekulli

Publikuar më 14.09.2021 nga Gazeta Shekulli Prokuroria e Posaçme kundër krimit të Organizuar dhe Korrupsionit i ka kthyer përgjigje presidentit Ilir Meta lidhur me kërkesën e tij të disa ditëve më parë...

Kërkesa e Metës, pas Prokurorisë së Përgjithshme, ministrat e Ramës kalojnë edhe “filtrin” e SPAK

para 2 dite - ABC News

Pas Prokurorisë së Përgjithshme, edhe ajo e Posaçme (SPAK) i ka kthyer përgjigje presidentit Ilir Meta në lidhje me pastërtinë e figurës së 16 ministrave të rinj të kabinetit qeveritar “Rama 3”. Gazetari...

SPAK i kthen përgjigje Metës për ministrat e qeverisë ‘Rama 3’

para 2 dite - NOA

SPAK i kthen përgjigje Presidentit Meta për ministrat e qeverisë ‘Rama 3’ Prokuroria e Posaçme Kundër Krimit dhe Korrupsionit i ka kthyer përgjigje presidentit Meta, ku thotë se asnjë nga kandidatët për...

SPAK i kthen përgjigje Presidentit Meta: Asnjë Ministër i "Rama 3" nuk është nën hetim

para 2 dite - Bota Sot

SPAK i kthen përgjigje Presidentit Meta: Asnjë Ministër i "Rama 3" nuk është nën hetim. Prokuroria e Posaçme Antikorrupsion i ka kthyer përgjigje Presidentit Meta pas kërkesës së dërguar nga Meta. Ai i...

SPAK-u i përgjigjet Metës: Ministrat e rinj nuk janë nën hetim

para 2 dite - Epoka e Re

Prokuroria e posaçme e Shqipërisë e njohur si SPAK i ka kthyer përgjigje presidentit Ilir Meta në lidhje me interesimin e tij për ministrat e qeverisë “Rama 3”, nëse dikush prej tyre është nën hetim. SPAK-u...

SPAK i përgjigjet Metës: Ministrat e rinj nuk janë nën hetim

para 2 dite - Lexo

Prokuroria e Posaçme SPAK i ka kthyer përgjigje presidentit Ilir Meta në lidhje me interesimin e tij për ministrat e qeverisë ‘Rama 3’, nëse dikush prej tyre është nën hetim. SPAK thotë se asnjë prej emrave...

SPAK i kthen përgjigje Metës: Asnjë Ministër i kabinetit ‘Rama 3’ s’është nën hetim

para 2 dite - Java News

SPAK i kthen përgjigje Metës: Asnjë Ministër i kabinetit Rama 3 nuk është nën hetim. Dje Prokuroria e Përgjithshme i ktheu presidentit të njëjtën përgjigje, asnjë ministër nën hetim

Meta kërkoi informacion për ministrat e qeverisë ‘Rama3’, SPAK: Asnjë prej emrave nuk është person nën hetim

para 2 dite - Fakti Ditor

Prokuroria e Posaçme Antikorrupsion i ka kthyer përgjigje Presidentit Ilir Meta, pas kërkesës që ky i fundit bëri, ku kërkoi informacion për ministrat e qeverisë së re. Kërkesa në fjalë bëhej për të evidentuar...

A ka ndonjë ministër të “Rama 3” nën hetim nga SPAK? Vjen përgjigja zyrtare për Metën

para 2 dite - FaxWeb

Prokuroria e Posaçme Kundër Krimit të Organizuar dhe Korrupsionit i ka kthyer përgjigje presidentit Meta, ku thotë se asnjë nga kandidatët për ministra në qeverinë ‘Rama 3’ nuk është nën hetim nga ana...

SPAK i kthen përgjigje Metës: Asnjë Ministër i kabinetit Rama 3 nuk është nën hetim

para 2 dite - Dosja.al

SPAK 14 Shtator, 2021 9:07 SPAK i kthen përgjigje Metës: Asnjë Ministër i kabinetit Rama 3 nuk është nën hetim Dje Prokuroria e Përgjithshme i ktheu presidentit të njëjtën përgjigje, asnjë ministër nën hetim

Ambasadorja amerikane takohet me krerët e SPAK-ut dhe BKH-së

para 3 dite - Flaka

Ambasadorja amerikane Juri Kim ishte në Prokurorinë e Posaçme SPAK dhe në Byronë Kombëtare të Hetimit. Mediat raportojnë se zonja Kim bisedoi për thuajse gjysmë ore me drejtuesin e SPAK-ut Arben Kraja....

Përpjekje e Ilir Metës për t’u dukur si president

para 3 dite - Java News

Nga Mero Baze Ilir Meta është përpjekur dje të prodhojë një procedurë të re “verifikimi” për listën e kandidatëve për ministra që Edi Rama ka bërë të njohur publikisht. Përmes një shkrese, ai i ka kërkuar...

Prokuroria e Përgjithshme i kthen përgjigje Presidentit: Asnjë nga ministrat s’është nën hetim

para 3 dite - Top Channel

Prokuroria e Përgjithshme i ka kthyer përgjigje presidentit të vendit, Ilir Meta për anëtarët e kabinetit qeveritar. Teksa nuk janë bërë ende 24 orë nga kërkesa që presidenti i parashtroi Prokurorisë së...

Prokuroria e Përgjithshme i kthen përgjigje Presidentit: Asnjë nga ministrat s’është nën hetim

para 3 dite - Top Channel

Prokuroria e Përgjithshme i ka kthyer përgjigje presidentit të vendit, Ilir Meta për anëtarët e kabinetit qeveritar. Teksa nuk janë bërë ende 24 orë nga kërkesa që presidenti i parashtroi Prokurorisë së...

Meta kërkoi informacione për ministrat e Ramës, Prokuroria e Përgjithshme i kthen përgjigje Presidentit

para 3 dite - Top Channel

Teksa nuk janë bërë ende 24 orë nga kërkesa që presidenti Ilir Meta i parashtroi Prokurorisë së Përgjithshme ku i kërkonte informacione për anëtarët e kabinetit qeveritar, ka ardhur një përgjigje nga institucioni....

Përpjekje e Ilir Metës për t’u dukur si president

para 3 dite - Lexo

Nga Mero Baze/ Ilir Meta është përpjekur dje të prodhojë një procedurë të re “verifikimi” për listën e kandidatëve për ministra që Edi Rama ka bërë të njohur publikisht. Përmes një shkrese, ai i ka kërkuar...

Prokuroria e Përgjithshme i kthen përgjigje Presidentit: Asnjë nga ministrat s’është nën hetim

para 3 dite - Bota Sot

Prokuroria e Përgjithshme i ka kthyer përgjigje presidentit të vendit, Ilir Meta për anëtarët e kabinetit qeveritar. Teksa nuk janë bërë ende 24 orë nga kërkesa që presidenti i parashtroi Prokurorisë së...

Ministrat e rinj, prokuroria nis verifikimet pas kërkesës së Metës

para 3 dite - Klan

Ministrat e rinj, prokuroria nis verifikimet pas kërkesës së Metës Prokuroria e Përgjithshme i ka kthyer përgjigj Presidentit të Republikës Ilir Meta për 16 kandidatët për ministra, të propozuar nga Kryeministri...

Meta i shkruan SPAK për qeverinë/ Kërkon informacion për ministrat e Ramës. Përgjigja për 7 ditë

para 3 dite - Top Channel

“Përveç Prokurorisë së Përgjithshme, Presidenti i Republikës Ilir Meta i ka kërkuar edhe SPAK informacion mbi 16 ministrat e propozuar për të qenë pjesë e kabinetit ” Rama 3″. Informacioni konfirmohet...

Kërkoi verifikim për ministrat e rinj, prokuroria i përgjigjet presidentit Meta

para 3 dite - Bota Sot

Prokuroria e Përgjithshme i është përgjigjur presidentit Ilir Meta pas kërkesës për verifikim të ministrave të kabinetit të qeverisë “Rama 3”. Sipas organit të akuzës asnjë prej tyre nuk ka asnjë çështje...

Ministrat, Prokuroria i përgjigjet Metës: S’kanë probleme me drejtësinë

para 3 dite - Mapo

Prokuroria i kthen përgjigjie presidentit Ilir Meta për verifikimin e emrave të propozuar në Këshillin e Ministrave. Sipas përgjigjes së drejtuar asnjë nga ministrat nuk ka probleme me drejtësinë. Sipas...

SPAK i kthen përgjigjie Presidentit Meta për hetimin dhe verifikimin e emrave si ministra në qeverinë “Rama 3”

para 3 dite - Shekulli

Publikuar më 13.09.2021 nga Erjon Dervishi Prokuroria e Përgjithshme i ka kthyer përgjigje Presidentit Ilir Meta pas verifikimeve lidhur me emrat e ministrave të kabinetit të ri qeverisës. Ditën e sotme,...

Verifikimi i ministrave të rinj të Ramës, Prokuroria i përgjigjet kërkesës së Metës

para 3 dite - Albeu

Prokuroria e Përgjithshme i është përgjigjur kërkesës së presidentit Ilir Meta në lidhje me verifikim e ministrave të ri j të qeverisë Rama 3. Organi i Akuzës, pas marrjes së informacioneve nga Prokuroritë...

Kërkoi verifikim për ministrat e rinj, prokuroria i përgjigjet Metës

para 3 dite - ABC News

Prokuroria e Përgjithshme i është përgjigjur presidentit Ilir Meta pas kërkesës për verifikim të ministrave të kabinetit të qeverisë “Rama 3”. Sipas organit të akuzës asnjë prej tyre nuk ka asnjë çështje...

Ilir Meta kërkon informacion për ministrat e rinj, Yuri Kim vizitë në SPAK

para 3 dite - Zhurnal

Ambasadorja Yuri Kim ka mbërritur vetëm pak momente më parë në ambientet e Prokurorisë së Posaçme SPAK. Ende nuk dihet kë ka takuar dhe se për çfarë është diskutuar, por kujtojmë se kjo vizitë vjen një...

Meta kërkon informacion për ministrat e rinj, ambasadorja amerikane Yuri Kim vizitë në SPAK

para 3 dite - Top Channel

Ambasadorja Yuri Kim ka mbërritur vetëm pak momente më parë në ambientet e Prokurorisë së Posaçme SPAK. Ende nuk dihet kë ka takuar dhe se për çfarë është diskutuar, por kujtojmë se kjo vizitë vjen një...

Yuri Kim, 30 minuta “kokë më kokë” me Arben Krajën në zyrat e SPAK

para 3 dite - Vizion Plus

Ambasadorja Amerikane Yuri Kim ishte këtë të hënë në zyrat e prokurorisë së posaçme anti-korrupsion. Mësohet se diplomatja e larte zhvilloi një takim prej afro 30 minutash me drejtuesin e SPAK Arben Kraja....

Meta kërkon informacion për ministrat e rinj, ambasadorja amerikane Yuri Kim vizitë në SPAK

para 3 dite - Top Channel

Ambasadorja Yuri Kim ka mbërritur vetëm pak momente më parë në ambientet e Prokurorisë së Posaçme SPAK. Ende nuk dihet kë ka takuar dhe se për çfarë është diskutuar, por kujtojmë se pas Prokurorisë së...

Ambasadorja Kim në SPAK, takohet me drejtuesit

para 3 dite - Klan

Ambasadorja Kim në SPAK, takohet me drejtuesit Ambasadorja amerikane Yuri Kim ka shkuar në Prokurorinë e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar këtë të hënë. Nga Klan News mësohet se Kim...

Ambasadorja e SHBA, Yuri Kim vizitë në SPAK, takon drejtuesen e BKH

para 3 dite - RTK

Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës Yuri Kim ka zhvilluar sot një vizitë 60 minutëshe në Prokurorinë e Posaçme Antikorrupsion dhe AntiKrimit të Organizuar. Gazetarja Klodiana Lala raportoi...

Pas Prokurorisë së Përgjithshme, kërkesa e Metës edhe në SPAK/ Arben Kraja: Po shqyrtohet me përparësi

para 3 dite - Top Channel

Prokuroria e Përgjithshme ka nisur punën për verifikimin e ministrave, pas shkresës së dërguar nga Presidenti Ilir Meta, i cili përpara se të hedhë firmën për dekretim kërkon nga Prokuroria të dijë nëse...

Yuri Kim vizitë “blic” në SPAK

para 3 dite - Mapo

Ambasadorja e SHBA Yuri Kim ka zhvilluar sot një vizitë ‘BLIC’ në SPAK. Ende nuk dihet kë ka takuar dhe se për çfarë është diskutuar. Kjo lëvizje e Kim, vjen një ditë pas presidenti Ilir Meta i kërkoi...

Prokuroria e Përgjithshme i përgjigjet Metës: Asnjë nga 16 emrat për ministrat e rinj nuk është nën hetim

para 3 dite - Lexo

Prokuroria e Përgjithshme i është përgjigjur kërkesës së Presidentit Ilir Meta lidhur me verifikimin e 16 emrave që pritet të jenë ministrat e rinj të qeverisë “Rama 3′. Në përgjigjen e saj Prokuroria...

“Të pastër”/ Emrat e ministrave të rinj, Prokuroria kryen verifikimin dhe i kthen përgjigje Metës

para 3 dite - Java News

Prokuroria e Përgjithshme i ka kthyer përgjigje Presidentit Ilir Meta lidhur me emrat e ministrave të kabinetit të ri qeverisës. “Asnjë nga emrat e qeverisë nuk është proceduar. Asnjë nga emrat e emëruar...

Presidenti kërkon informacion për ministrat e rinj, Kim takon kreun e SPAK

para 3 dite - Bota Sot

Ambasadorja Yuri Kim ka mbërritur vetëm pak momente më parë në ambientet e Prokurorisë së Posaçme SPAK. Nuk dihet ende arsyeja e vizitës së ambasadores Kim, por kujtojmë se pas Prokurorisë së Përgjithshme...

Yuri Kim vizitë “blic” në SPAK

para 3 dite - ABC News

Ambasadorja e SHBA Yuri Kim ka zhvilluar sot një vizitë në SPAK. Ende nuk dihet kë ka takuar dhe se për çfarë është diskutuar. Kjo lëvizje e Kim, vjen një ditë pas presidenti Ilir Meta i kërkoi prokurorisë...

Kërkesa e Presidentit, Prokuroria nis verifikimin e ministrave

para 3 dite - Klan

Kërkesa e Presidentit, Prokuroria nis verifikimin e ministrave Një ditë pasi Presidenti Ilir Meta i drejtoi kërkesën për verifikimin e kabinetit të ri qeveritar, Prokuroria ka nisur nga puna për verifikimin...

Ambasadorja Kim vizitë në SPAK

para 3 dite - Albeu

Ambasadorja e SHBA-ve Yuri Kim ka zhvilluar ditën e sotme një vizitë në Prokurorinë e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar (SPAK). Ende nuk dihet se me më është takuar Kim dhe për çfarë...

Meta vë në lëvizje SPAK-un për ministrat e rinj të qeverisë ‘Rama 3’

para 3 dite - Bota Sot

Pas shkresës së Presidentit Ilir Meta për verifikimin e listës së emrave të kandidatëve për ministra, Prokuroria e Përgjithshme ka nisur hetimet. Prokuroria e Përgjithshme u ka nisur kërkesë për informacion...

Yuri Kim vizitë “blic” në SPAK

para 3 dite - Lexo

Ambasadorja e SHBA Yuri Kim ka zhvilluar sot një vizitë në SPAK. Ende nuk dihet kë ka takuar dhe se për çfarë është diskutuar. Kjo lëvizje e Kim, vjen një ditë pas presidenti Ilir Meta i kërkoi prokurorisë...

LAJM I FUNDIT/ SPAK i kthen përgjigjie Presidentit Meta për verifikimin e emrave të propozuar në Këshillin e Ministrave

para 3 dite - FaxWeb

LAJM I FUNDIT/ SPAK i kthen përgjigjie Presidentit Meta për verifikimin e emrave të propozuar në Këshillin e Ministrave. Sipas pergjigjies te derguar, asnje nga emrat e emeruar nuk ka probleme me drejtesine. Vijon…

Ambasadorja e SHBA-së në Tiranë, Yuri Kim vizitë në SPAK

para 3 dite - Java News

Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës Yuri Kim ka zhvilluar sot një vizitë 60 minutëshe në Prokurorinë e Posaçme Antikorrupsion dhe AntiKrimit të Organizuar. Ambasadorja Kim është takuar me drejtuesit...

Pas Prokurorisë, Meta i drejtohet edhe SPAK për ministrat e rinj / Kraja: Kërkesa po shqyrtohet me përparësi!

para 3 dite - Java News

Pas Prokurorisë së Përgjithshme, presidenti Ilir Meta i ka dërguar një kërkesë edhe SPAK për informacion për ministrat e rinj të qeverisë ‘Rama III’. Meta kërkon nga SPAK dhe Prokuroria e Përgjithshme...

Pas Prokurorisë, Meta i drejtohet edhe SPAK për ministran e rinj / Kraja: Kërkesa po shqyrtohet me përparësi!

para 3 dite - Java News

Pas Prokurorisë së Përgjithshme, presidenti Ilir Meta i ka dërguar një kërkesë edhe SPAK për informacion për ministrat e rinj të qeverisë ‘Rama III’. Meta kërkon nga SPAK dhe Prokuroria e Përgjithshme...

Pas kërkesës së Ilir Metës, Prokuroria nis verifikimin e ministrave të Ramës

para 3 dite - Java News

Një ditë pasi Presidenti Ilir Meta i drejtoi kërkesën për verifikimin e kabinetit të ri qeveritar, Prokuroria ka nisur nga puna për verifikimin e ministrave. Burime për Klan News bëjnë të ditur se Prokuroria...

Rama kërkon dekretimin e ministrave, Meta i “çon” në Prokurori (Dokumenti)

para 3 dite - Shekulli

Publikuar më 13.09.2021 nga Daniela Grrica Edi Rama i ka dërguar Presidentit Meta emrat kabinetit qeveritar. Kreu i shtetit, ndryshe nga sa bëri me dekretimin e Edi Ramës, të cilin e mandatoi menjëherë...

Ambasadorja Yuri Kim shkon në zyrat e BKH, takon Aida Hajnën

para 3 dite - Dosja.al

Yuri Kim dhe Aida Hajna 13 Shtator, 2021 13:12 TIRANË – Ambasadorja amerikane në Tiranë, Yuri Kim ka shkuar në zyrat e Byrosë Kombëtare të Hetimit. Dosja.al mëson se ambasadorja ka zhvilluar një takim...

LAJM I FUNDIT/ Yuri Kim vizitë në SPAK, takohet me Arben Krajën (DETAJE)

para 3 dite - FaxWeb

Ambasadorja e SHBA, Yuri Kim, ditën e sotme ka zhvilluar një vizitë në Porkurorinë e Posaçme Antikorrupsion (SPAK). Takimi nuk ka qenëq publik apo zyrtar. Ndërsa bëhet me dije se Yuri Kim ka qëndruar në...

Meta kërkoi kontrollin e ministrave të Ramës! Prokuroria ka nisur punën, Arben Kraja: Po verifikojmë disa emra!

para 3 dite - Dosja.al

Foto ilustruese 13 Shtator, 2021 12:16 TIRANË – Prokuroria e Përgjithshme ka nisur punën për verifikimin e ministrave, të cilëve kryeministri Edi Rama u ka besuar drejtimin e vendit për 4 vitet e ardhshme....

LAJM I FUNDIT/ SPAK nis hetimet për verifikimin e listës së emrave të propozuar në Këshillin e Ministrave pas kërkesës së bërë nga Meta

para 3 dite - FaxWeb

Menjehere pas shkreses se Presidentit, Meta per verifikimin e listes se emrave kandidate per ministra, Prokuroria e pergjithshme ka nisur punen per verifikimin e ministrave. Prokuroria e pergjithshme u...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK