Vjen reagimi nga Xiaomi dhe Huawei të cilat u akuzuan nga Lituania për censurë si dhe për mungesë sigurie në telefona

para një muaji - Zhurnal

Ministria e Mbrojtjes në Lituani ka paralajmëruar qytetarët së fundmi që t’i hedhin telefonat e tyre kinezë, dhe të shmangin blerjen e atyre të rinj. Kjo pas një raporti nga Qendra Kombëtare për Sigurinë...

Vjen reagimi nga Xiaomi dhe Huawei të cilat u akuzuan nga Lituania për censurë si dhe për mungesë sigurie në telefona

para një muaji - Telegrafi

Ministria e Mbrojtjes në Lituani ka paralajmëruar qytetarët së fundmi që t’i hedhin telefonat e tyre kinezë, dhe të shmangin blerjen e atyre të rinj. Kjo pas një raporti nga Qendra Kombëtare për Sigurinë...

Vjen reagimi nga Xiaomi dhe Huawei të cilat u akuzuan nga Lituania për censurë

para një muaji - Bota Sot

Ministria e Mbrojtjes në Lituani ka paralajmëruar qytetarët së fundmi që t’i hedhin telefonat e tyre kinezë, dhe të shmangin blerjen e atyre të rinj. Kjo pas një raporti nga Qendra Kombëtare për Sigurinë...

“Hidhni telefonat tuaj kinezë”, thotë Lituania

para një muaji - RTK

Ministria e Mbrojtjes në Lituani ka paralajmëruar qytetarët të hedhin telefonat e tyre kinezë dhe të shmangin blerjen e atyre të rinj. Sipas BBC, përcjell Telegrafi, një raport nga Qendra Kombëtare e Sigurisë...

Thirrja e Lituanisë: Hidhini telefonat kinezë, mos blini të rinj

para një muaji - Koha.net

Ministria e Mbrojtjes së Lituanisë u ka bërë thirrje qytetarëve të mos përdorin smartfonët e tyre kinezë dhe të mos blejnë të rinj. Smartfonët e prodhuar nga Kina me teknologji 5G u testuan nga Qendra...

“Hidhni telefonat tuaj kinezë”, thotë Lituania, për shkak të shqetësimeve për censurë

para një muaji - Top24

Ministria e Mbrojtjes në Lituani ka paralajmëruar qytetarët të hedhin telefonat e tyre kinezë dhe të shmangin blerjen e atyre të rinj. Sipas BBC, përcjell Telegrafi, një raport nga Qendra Kombëtare e Sigurisë...

Lituania u bën thirrje konsumatorëve të flakin tutje telefonat kinezë

para një muaji - Infokusi

Konsumatorët duhet të flakin tutje telefonat e tyre kinezë dhe të mos blejnë të rinj, ka thënë Ministria e Mbrojtjes në Lituani. Një raport i përpiluar nga Qendra Kombëtare për Siguri Kiberbetike ka testuar...

Shteti evropian iu bën thirrje qytetarëve të saj që të hudhin telefonat kinezë

para një muaji - Indeks online

Lituania ka bërë thirrje publike për qytetarët e saj që të hudhin telefonat kinezë. Me të njëjtën thirrje, shteti lituanez ka lutur qytetarët që mos të blejnë më telefona kinez. “Rekomandimi ynë është...

“Hidhni telefonat tuaj kinezë”, thotë Lituania, për shkak të shqetësimeve për censurë

para një muaji - Telegrafi

Ministria e Mbrojtjes në Lituani ka paralajmëruar qytetarët të hedhin telefonat e tyre kinezë dhe të shmangin blerjen e atyre të rinj. Sipas BBC, përcjell Telegrafi, një raport nga Qendra Kombëtare e Sigurisë...

“Hidhni telefonat tuaj kinezë”, thotë Lituania, për shkak të shqetësimeve për censurë

para një muaji - Zhurnal

Ministria e Mbrojtjes në Lituani ka paralajmëruar qytetarët të hedhin telefonat e tyre kinezë dhe të shmangin blerjen e atyre të rinj. Sipas BBC, përcjell Telegrafi, një raport nga Qendra Kombëtare e Sigurisë...

Shteti i BE-së që po bën thirrje tē hiqen nga tregu telefonat kinezë

para një muaji - Ina

Konsumatorët duhet të flakin tutje telefonat e tyre kinezë dhe të mos blejnë të rinj, ka thënë Ministria e Mbrojtjes në Lituani.Një raport i përpiluar nga Qendra Kombëtare për Siguri Kiberbetike ka testuar...

Lituania u bën thirrje njerëzve që të hedhin poshtë telefonat kinezë

para një muaji - Dosja.al

Foto ilustruese 23 Shtator, 2021 9:32 LITUANI – Një raport nga Qendra Kombëtare e Sigurisë Kibernetike testoi celularët 5G nga prodhuesit kinezë. Ata deklaruan se një telefon Xiaomi kishte mjete të integruara...

Lituania u bën thirrje qytetarëve që të hudhin telefonat kinezë

para një muaji - Arbresh

Konsumatorët duhet të hedhin telefonat e tyre kinezë dhe të shmangin blerjen e atyre të rinj, ka paralajmëruar Ministria e Mbrojtjes e Lituanisë. Një raport nga Qendra Kombëtare e Sigurisë Kibernetike...

Lituania iu kërkon njerëzve të hedhin telefonat kinezë

para një muaji - Klan

Lituania iu kërkon njerëzve të hedhin telefonat kinezë Ministria e Drejtësisë në Lituani ka lajmëruar njerëzit që të flakin në kosh celularët e tyre që i përkasin markave kineze, si edhe mos të blejnë...

Lituania u bën thirrje konsumatorëve të flakin tutje telefonat kinezë

para një muaji - Kallxo

Konsumatorët duhet të flakin tutje telefonat e tyre kinezë dhe të mos blejnë të rinj, ka thënë Ministria e Mbrojtjes në Lituani. Një raport i përpiluar nga Qendra Kombëtare për Siguri Kiberbetike ka testuar...

Lituania u bën thirrje konsumatorëve të flakin tutje telefonat kinezë

para një muaji - Top Channel

Konsumatorët duhet të flakin tutje telefonat e tyre kinezë dhe të mos blejnë të rinj, ka thënë Ministria e Mbrojtjes në Lituani. Një raport i përpiluar nga Qendra Kombëtare për Siguri Kiberbetike ka testuar...

Kërkohet që të hidhen telefonat kinezë

para një muaji - TV21

Konsumatorët duhet të flakin tutje telefonat e tyre kinezë dhe të mos blejnë të rinj, ka thënë Ministria e Mbrojtjes në Lituani. Një raport i përpiluar nga Qendra Kombëtare për Siguri Kiberbetike ka testuar...

Lituania: Largoni telefonat kinezë dhe mos bleni të rinj

para një muaji - Portalb

Konsumatorët duhet të flakin tutje telefonat e tyre kinezë dhe të mos blejnë të rinj, tha Ministria e Mbrojtjes në Lituani, shkruan REL , transmeton Portalb.mk. Një raport i përpiluar nga Qendra Kombëtare...

Thirrja e shtetit të BE-së: Hidhni e mos i blini telefonat kinezë, ja arsyeja

para një muaji - Gazeta Express

Ministria e Mbrojtjes e Lituanisë ka rekomanduar që qytetarët të mos blejnë telefona kinezë, ndërsa ata që kanë të tillë t’i largojnë nga përdorimi, pasi një raport qeveritar zbuloi se këta telefona kanë...

Lituania kërkon që qytetarët “të flakin” telefonat kinezë

para një muaji - Alsat-M

Konsumatorët duhet të flakin tutje telefonat e tyre kinezë dhe të mos blejnë të rinj, ka thënë Ministria e Mbrojtjes në Lituani. Një raport i përpiluar nga Qendra Kombëtare për Siguri Kiberbetike ka testuar...

Autoritetet lituaneze u bëjnë thirrje qytetarëve të hedhin telefonat kinezë

para një muaji - ABC News

Konsumatorët duhet të hedhin telefonat e tyre kinezë dhe të shmangin blerjen e atyre të rinj, ka paralajmëruar Ministria e Mbrojtjes e Lituanisë. Një raport nga Qendra Kombëtare e Sigurisë Kibernetike...

Lituania u bën thirrje konsumatorëve të flakin tutje telefonat kinezë

para një muaji - Zeri

Konsumatorët duhet të flakin tutje telefonat e tyre kinezë dhe të mos blejnë të rinj, ka thënë Ministria e Mbrojtjes në Lituani. Një raport i përpiluar nga Qendra Kombëtare për Siguri Kiberbetike ka testuar...

Lituania u bën thirrje qytetarëve të mos përdorin celularët kinezë

para një muaji - RTK

Raporti i qeverisë pretendon se softueri i censuruar në telefonat Xiaomi mund të ndizet nga distanca. Autoritetet lituaneze u kanë kërkuar qytetarëve të mos blejnë telefona celularë kinezë dhe t'i hedhin...

Lituania u bën thirrje konsumatorëve të flakin tutje telefonat kinezë

para një muaji - Bota Sot

Konsumatorët duhet të flakin tutje telefonat e tyre kinezë dhe të mos blejnë të rinj, ka thënë Ministria e Mbrojtjes në Lituani. Një raport i përpiluar nga Qendra Kombëtare për Siguri Kiberbetike ka testuar...

Lituania u bën thirrje konsumatorëve të flakin tutje telefonat kinezë

para një muaji - ABC News

Konsumatorët duhet të flakin tutje telefonat e tyre kinezë dhe të mos blejnë të rinj, ka thënë Ministria e Mbrojtjes në Lituani. Një raport i përpiluar nga Qendra Kombëtare për Siguri Kiberbetike ka testuar...

Lituania u bën thirrje konsumatorëve të flakin tutje telefonat kinezë

para një muaji - Evropa e Lirë

Konsumatorët duhet të flakin tutje telefonat e tyre kinezë dhe të mos blejnë të rinj, ka thënë Ministria e Mbrojtjes në Lituani. Një raport i përpiluar nga Qendra Kombëtare për Siguri Kiberbetike ka testuar...

Lituania apel qytetarëve: Mos i përdorin celularët kinezë, shmangni blerjen e tyre

para një muaji - Vizion Plus

Autoritetet lituaneze u kanë kërkuar qytetarëve të mos blejnë telefona celularë kinezë, duke iu bërë thirrje poseduesve që t’i hedhin, pasi pretendohet se mund të kenë të instaluar aftësitë e censures....

Kërkohet që të hidhen telefonat kinezë

para një muaji - Tetova Sot

Konsumatorët duhet të flakin tutje telefonat e tyre kinezë dhe të mos blejnë të rinj, ka thënë Ministria e Mbrojtjes në Lituani. Një raport i përpiluar nga Qendra Kombëtare për Siguri Kiberbetike ka testuar...

Lituania kërkon nga qytetarët e saj që t’i hedhin telefonat kinezë

para një muaji - Koha.net

Klientët duhet t’i gjuajnë telefonat e tyre kinezë dhe të evitojnë blerjen e tyre, ka thënë ministri i Mbrojtjes i Lituanisë. Një raport lituanez i Qendrës Kombëtare për Siguri Kibernetike, ka testuar...

Shteti evropian thirrje qytetarëve të tij: Hidhni në kosh celularët kinezë! Ky është shkaku

para një muaji - NOA

Lituania është një nga vendet evropiane që u ka bërë thirrje të hapur qytetarëve të saj që të hedhin në kosh celularët kinezë. Paralajmërimi ka ardhur nga Ministria e Mbrojtjes për shkaqe sigurie. Në Lituani...

Lituania u bën thirrje njerëzve që të hedhin telefonat kinezë

para një muaji - Ditapost

Konsumatorët duhet të hedhin telefonat e tyre kinezë dhe të shmangin blerjen e atyre të rinj, ka paralajmëruar Ministria e Mbrojtjes e Lituanisë. Një raport nga Qendra Kombëtare e Sigurisë Kibernetike...

Lituania u bën thirrje konsumatorëve të flakin tutje telefonat kinezë

para një muaji - Ekonomia Online

Konsumatorët duhet të flakin tutje telefonat e tyre kinezë dhe të mos blejnë të rinj, ka thënë Ministria e Mbrojtjes në Lituani. Një raport i përpiluar nga Qendra Kombëtare për Siguri Kiberbetike ka testuar...

“Mos blini telefona kinezë”, shteti i BE-së thirrje qytetarëve: Hidhini në kosh nëse keni

para një muaji - FaxWeb

Ministria e Mbrojtjes në Lituani u bëri thirrje qytetarëve të shmangin blerjen e celularëve kinezë, ndërsa i këshilloi që t’i hedhin në kosh nëse kanë një të tillë në përdorim. E gjitha sipas qeverisë,...

Çensurë dhe të meta sigurie, Lituania u bën thirrje vendasve të hedhin telefonat kinezë

para një muaji - Dosja.al

Foto ilustruese 22 Shtator, 2021 20:29 LITUANI – Lituania iu ka bërë thirrje vendasve të hedhin të gjithë telefonat kinezë dhe të shmangin blerjen e tyre. Mediat bëjnë me dije se paraljamërimi ka ardhur...

Lituania kërkon nga qytetarët e saj që t’i hedhin telefonat kinezë

para një muaji - in7

Klientët duhet t’i gjuajnë telefonat e tyre kinezë dhe të evitojnë blerjen e tyre, ka thënë ministri i Mbrojtjes i Lituanisë. Një raport lituanez i Qendrës Kombëtare për Siguri Kibernetike, ka testuar...

Thirrja e shtetit të BE-së: Mos i blini telefonat kinezë, ja arsyeja

para një muaji - RTK

Ministria e Mbrojtjes e Lituanisë ka rekomanduar që qytetarët të mos blejnë telefona kinezë, ndërsa ata që kanë të tillë t’i largojnë nga përdorimi, pasi një raport qeveritar zbuloi se këta telefona kanë...

Thirrja e shtetit të BE-së: Hidhni e mos i blini telefonat kinezë, ja arsyeja

para një muaji - Tetova Sot

Ministria e Mbrojtjes e Lituanisë ka rekomanduar që qytetarët të mos blejnë telefona kinezë, ndërsa ata që kanë të tillë t’i largojnë nga përdorimi, pasi një raport qeveritar zbuloi se këta telefona kanë...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK