BE nxjerr vendim detyrues për Samsung dhe Apple, çfarë ndryshon më 2022 te celularët dhe pajisje të tjera elektronike

para një muaji - NOA

Prodhuesit gjigantë si Samsung dhe Apple, por edhe gjithë kompanitë e tjera që shesin produktet e tyre në Evropë, do të detyrohen në vitin 2022 të krijojnë një zgjidhje universale të karikimit për telefonat...

BE propozon mbushës të njëjtë për të gjithë telefonat, përfshirë iPhonët

para një muaji - Indeks online

Në një propozim që mund të ndryshojë ndjeshëm industrinë e telefonave të mençur, Komisioni Evropian ka thënë se USB-C do të bëhet standardi për karikim në të gjitha pajisjet. Kjo përfshin jo vetëm telefona,...

Apple kundërshton planin e BE për karikuesit e telefonave

para një muaji - Zeri

Komisioni Evropian ka hartuar një plan për prodhimin e karikuesve të njëjtë për të gjitha pajisjet teknologjike si telefona, tabletë dhe kufje. Një direktivë me 18 faqe e publikuar të mërkurën përcakton...

BE ka propozuar një rregull të ri që imponon të njëjtin karikues për të gjithë telefonat

para një muaji - Telegrafi

Prodhuesit do të detyrohen të krijojnë një zgjidhje universale për karikimin e telefonave dhe pajisjeve të vogla elektronike, sipas një rregulli të ri të propozuar nga Komisioni Evropian. Qëllimi është...

Evropa kërkon karikues universal, por Apple nuk është aspak e lumtur

para një muaji - Bota Sot

Bashkimi Evropian propozoi rregulla të reja të enjten që do t'i bëjnë portat USB-C standarde në smartfonë, tabletë, kamera, altoparlantët portativë dhe sistemet e lojërave të dorës. Me pak fjalë Evropa...

BE ka propozuar një rregull të ri që imponon të njëjtin karikues për të gjithë telefonat

para një muaji - Zhurnal

Prodhuesit do të detyrohen të krijojnë një zgjidhje universale për karikimin e telefonave dhe pajisjeve të vogla elektronike, sipas një rregulli të ri të propozuar nga Komisioni Evropian. Qëllimi është...

Komisioni Evropian propozon zgjidhjen inovative: Një mbushës për të gjitha pajisjet

para një muaji - Gazeta Express

Komisioni Evropian thotë se ka ardhur koha që qytetarët ta kenë një mbushës për disa pajisje, shkruan Gazeta Express. KE thotë se konsumatorët evropianë janë të irrituar me shumë mbushës telefoni në sirtarët...

Evropa propozon ligjin: Të përdoret një karikues për të gjitha pajisjet elektronike

para një muaji - Top Channel

Komisioni Evropian njoftoi sot planet për promovimin e legjislacionit që do të detyronte prodhuesit e telefonave celularë dhe pajisjeve të tjera elektronike, që të përdorin karikues të përbashkët, të tipit...

BE-ja detyron prodhuesit të kenë karikues të njëjtë për të gjithë telefonat

para një muaji - Koha.net

Prodhuesit do të detyrohen të krijojnë një zgjidhje universale të karikimit për telefonat dhe pajisjet e vogla elektronike, sipas një rregulli të ri të propozuar nga Komisioni Evropian. Qëllimi është të...

BE u kërkon prodhuesve karikues universal për celularët, Apple del kundër

para një muaji - Albeu

Prodhuesit do të detyrohen të krijojnë një zgjidhje universal të karikimit për telefonat dhe pajisjet e vogla elektronike, sipas një rregulli të ri të propozuat nga Komisioni Europian raporton albeu.com....

Përpjekja e BE-së për të detyruar një lloj mbushësi për të gjithë telefonat, Apple e kundërshton

para një muaji - Bota Sot

Prodhuesit do të detyrohen të krijojnë një zgjidhje universale të karikimit për telefonat dhe pajisjet e vogla elektronike, sipas një rregulli të ri të propozuar nga Komisioni Evropian (KE). Qëllimi është...

Komisioni Europian propozon zgjidhjen inovative: Një mbushës për të gjitha pajisjet

para një muaji - Gazeta Metro

Komisioni Evropian thotë se ka ardhur koha që qytetarët ta kenë një mbushës për disa pajisje. KE thotë se konsumatorët evropianë janë të irrituar me shumë mbushës telefoni në sirtarët e tyre. Rrit epshin...

BE “godet” Apple: Një karikues për të gjithë telefonat celularë

para një muaji - ABC News

Komisioni Europian po promovon përdorimin e një karikuesi të përbashkët për celularët, tabletët dhe kufjet, me këtë lëvizje që prek Apple më shumë se kompanitë e tjera në industri, sipas Reuters. Sipas...

Merret vendimi: Të gjithë telefonat do kenë të njëjtin lloj karikuesi, përfshi dhe iPhone

para një muaji - FaxWeb

Komisioni Evropian ka bërë me dije se është duke planifikuar një urdhër për të gjithë prodhuesit e smartphonëve dhe pajisjeve të tjera elektronike. Sipas tyre të gjithë smarphonët do të kenë të njëjtin...

BE “godet” Apple: Një karikues për të gjithë telefonat celularë

para një muaji - Lexo

Komisioni Europian po promovon përdorimin e një karikuesi të përbashkët për celularët, tabletët dhe kufjet, me këtë lëvizje që prek Apple më shumë se kompanitë e tjera në industri, sipas Reuters. Sipas...

Bashkimi Evropian gati ligjin për implementimin e një karikuesi universal

para një muaji - Express.mk

Komisioni Evropian së shpejti do të propozojë një projektligj i cili do të kërkojë implementimin e një karikuesi universal në Evropë. Një lëvizje e tillë do të detyronte prodhues si Apple të përdorin portat...

Komisioni Evropian po përgatit një ligj për një karikues universal të telefonave mobil

para një muaji - Kallxo

Brenda pak ditësh mund të marrim një faturë që do të imponojë një standard të vetëm për karikimin e pajisjeve të vogla elektronike dhe do të ndalojë shitjen e karikuesve të cilë janë pjesë e pakos bashkë...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK