Kosovë/ Të hënën fillon mësimi, këto janë masat e reja që pritet të miratohen nga qeveria

para një muaji - Top Channel

Kryetarët e komunave kanë mbajtur një takim virtual me ministrin e Shëndetësisë, Arben Vitia për të diskutuar situatën lidhur me pandeminë Covid–19 me theks të veçantë për masat e reja kundër kësaj pandemie...

Ibrahimi i AKK-së pas takimit me Vitinë: Mbetet në fuqi masa e kufizimit të lëvizjes

para një muaji - Klan Kosova

Kryetari i Asociacionit të Komunave të Kosovës, Sazan Ibrahimi, ka thënë se akoma do të jetë në fuqi masa e kufizimit të lëvizjes së qytetarëve. Ai në Info Magazine të Klan Kosovës ka deklaruar se kjo...

Hapen shkollat dhe çerdhet në Kosovë

para një muaji - TV21

Pas takimit të Komitetit për vlerësimin e situatës me pandeminë Covid-19, ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia tha se edhe pse ka rënie të rasteve të të infektuarve me Covid-19, situata është ende jo stabile....

Zyrtare, lehtësohen masat antiCOVID: Të hënën hapen shkollat dhe çerdhet – lehtësime edhe për gastronomët

para një muaji - Zhurnal

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia ka njoftuar se nga dita e hënë ( 27 shtator) do të hyjnë në fuqi masat e reja lehtësuese kundër COVID-19. Vitia tha se masat do të miratohen ditën e nesërme në mbledhjen...

A ka vendim për heqjen e orës policore? Flet kryetari i asociacionit të komunave kosovare, Sazan Ibrahimi

para një muaji - GazetaBlic

Kryetari i Asociacionit të Komunave të Kosovës, Sazan Ibrahimi, ka thënë se akoma do të jetë në fuqi masa e kufizimit të lëvizjes së qytetarëve. Ai ka deklaruar se kjo është biseduar në takimin online...

Zyrtare, lehtësohen masat antiCOVID: Të hënën hapen shkollat dhe çerdhet – lehtësime edhe për gastronomët

para një muaji - Telegrafi

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia ka njoftuar se nga dita e hënë ( 27 shtator) do të hyjnë në fuqi masat e reja lehtësuese kundër COVID-19. Vitia tha se masat do të miratohen ditën e nesërme në mbledhjen...

Kosova kundër COVID: Në klasa deri në 20 fëmijë, çfarë parashikohet tjetër

para një muaji - Aktuale

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, ka njoftuar për masa të reja kundër Covid-19, në Kosovë. Vitia thështë shprehur se duke shqyrtyar situatën autoritetet kosovare kanë vendosur për masa të reja në vend,...

Gastronomia do ta zhvillojë aktivitetin edhe brenda hapësirave

para një muaji - Bota Sot

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, ka bërë të ditur se kanë ndryshuar masat kundër COVID-19. Ai ka theksuar se nga e hëna gastronomia do të zhvillojë aktivitetin e tij edhe brenda hapësirave. “ Ashtu...

Arben Vitia bën publike masat e reja

para një muaji - RTK

Vitia tha se në koordinimin me ministritë e linjës dhe me institucionet përkatëse shëndetësore kanë vendosur për masa të reja në vend, nga e hëna e javës së ardhshme. “Nga rekomandimet e dy javëve paraprake...

Vitia: Shkollat e çerdhet fillojnë punën nga 27 shtatori

para një muaji - RTK

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, ka njoftuar se nga e hëna do të fillojë viti i ri shkollor. Ai tha se punën do ta fillojnë shkollat dhe çerdhet, mirëpo me kapacitete të kufizuara. Ministri Vitia...

Mësimi fillon nga e hëna e javës së ardhshme

para një muaji - Klan Kosova

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, ka bërë të ditur se mësimi në shkolla do të fillojë nga 27 shtatori.

Arben Vitia bën publike masat e reja

para një muaji - Gazeta Express

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, ka njoftuar për masa të reja kundër Covid-19, në Kosovë, shkruan Gazeta Express. Vitia tha se në koordinimin me ministritë e linjës dhe me institucionet përkatëse...

Më 27 shtator fillon mësimi në objekte shkollore, thotë AKK

para një muaji - Portalb

Ministri i Shëndetësisë në Kosovë, Arben Vitia gjatë një takimi online me kryetarët e komunave të Kosovës, i ka informuar ata se mësimi në të gjitha nivelet e arsimit parauniversitar do të fillojë me datën...

Arben Vitia bën publike masat e reja, nesër votimi në Qeveri – të hënën hyrja në fuqi e tyre

para një muaji - GazetaBlic

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, ka njoftuar për masat e reja kundër Covid-19, në Kosovë. Vitia tha se në koordinimin me ministritë e linjës dhe me institucionet përkatëse shëndetësore kanë vendosur...

Nga java tjetër masa të reja anti-COVID në Kosovë

para një muaji - Ina

Në Kosovë nga java tjetër do të hyjnë në fuqi masa të reja lidhur me pandeminë. Kjo u bë e ditur nga ministri i shëndetësisë, Arben Vitia në takimin virtual me kryetarët e komunave, përcjell INA. Ministri...

Kosovë, nga 27 shtatori pritet të fillojë mësimi në shkolla

para një muaji - TV21

Kryetarët e komunave sot mbajtën një takim virtual me ministrin e Shëndetësisë Arben Vitia, për të diskutuar situatën lidhur me pandeminë me theks të veçantë për masat e reja. Vitia në këtë takim informoi...

Vitia tregon se në cilat raste do të kërkohet dëshmia e vaksinimit

para një muaji - Zeri

Kosova nga 27 shtatori do të nisë me masa të reja anti-COVID, ku një ndër to është se në disa raste do të kërkohet dëshmi e vaksinimit nga qytetarët. Në një konferencë për media, ministri i Shëndetësisë,...

Zyrtare: Shkollat dhe çerdhet hapen të hënën

para një muaji - Zeri

Nga kjo e hënë do të nisë viti i ri shkollor në Kosovë me prani fizike. Kjo u bë e ditur nga ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, i cili theksoi se nga 27 shtatori do të hapen edhe shkollat edhe çerdhet,...

Kosova merr masa të reja: Vaksinë me detyrim për qendrat tregtare dhe call center, në klasa deri në 20 fëmijë

para një muaji - ABC News

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, ka njoftuar për masa të reja kundër Covid-19, në Kosovë. Vitia tha se në koordinimin me ministritë e linjës dhe me institucionet përkatëse shëndetësore kanë vendosur...

Masat e reja – Nga e hëna nisë mësimi në shkolla

para një muaji - OraInfo

Nga e hëna do të nis procesi mësimor në të gjitha shkollat . Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, tha se po ashtu do të hapen edhe çerdhet. Masat e reja: – Mësimi në të gjitha nivelet e arsimit parauniversitar...

Zyrtare: Hapen shkollat e çerdhet – Nga 27 Shtatori, maksimumi 20 nxënës në klasë

para një muaji - GazetaBlic

Tashmë është zyrtare. Ashtu siç edhe është paralajmëruar shkollat dhe çerdhet do të hapen nga data 27 Shtator. Këtë e ka konfirmuar ministri i shëndetësisë, Arben Vitia në një konferencë e cila po vazhdon...

Arben Vitia: S’ka alternativë tjetër, përveç vaksinimit!

para një muaji - GazetaBlic

Ministri i Shëndetësisë ka thënë se nga dita e hënë shkollat dhe çerdhet do të hapen me masa specifike, ku maksimumi i lejuar do të jetë 20 nxënës në një klasë. Tutje, Vitia bëri thirrje të vazhdueshme...

Masat e reja – Nga e hëna nisë mësimi në shkolla

para një muaji - Indeks online

Nga e hëna do të nis procesi mësimor në të gjitha shkollat, raporton Ekonomia Online. Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, tha se po ashtu do të hapen edhe çerdhet. Masat e reja: – Mësimi në të gjitha...

Ministria Vitia: Shkollat dhe çerdhet hapen të hënën

para një muaji - Kallxo

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, tha se që nga e hëna të gjitha shkollat dhe çerdhet do të fillojnë punën nga e hëna. Vitia tha se maksimumi i nxënësve që do të lejohet në klasa do të jetë 20. “Shkollat...

Masat e reja anti-Covid që pritet të miratohen në Kosovë: Nga dita e hënë do të…

para një muaji - Shekulli

Publikuar më 23.09.2021 nga Shekulli Online Asociacioni i Komunave të Kosovës ka konfirmuar masat e reja anti-Covid që pritet të hyjnë në fuqi nga e hëna. Kryetarët e komunave sot kanë mbajtur një takim...

Nga e hëna pritet të nisë mësimi në shkolla, hapen edhe çerdhet

para një muaji - Koha.net

Ministri i Shëndetësisë Arben Vitia ka diskutuar me përfaqësuesit e Asociacionit të Komunave të Kosovës për masat e reja anti-COVID. Vitia informoi kryetarët e Komunave me propozim masat e reja që pritet...

AKK tregon përfundimisht se a është marrë vendim për heqjen e orës policore në Kosovë

para një muaji - Lajmi.net

Ai në Info Magazine të Klan Kosovës ka deklaruar se kjo është biseduar në takimin online që është mbajtur sot mes ministrit të Shëndetësisë, Arben Vitia me kryetarët e komunavve të Kosovës. “Pas analizës...

Carovska: Gjendjen në shkolla e ndjekim me vëmendje

para një muaji - Bota Sot

Ministrja e Arsimit dhe Shkencës Milla Carovska, sot është takuar me drejtorët e shkollave fillore dhe të mesme të Manastirut. Në këtë takim është diskutuar për procesin mësimor me prani fizike në kushte...

Gastronomia, shërbimi brenda vetëm për të vaksinuarit dhe ata me teste

para një muaji - RTK

Sot është mbajtur një takim virtual i kryetarëve të komunave me Ministrin e Shëndetësisë, Arben Vitia, ku është diskutuar për situatën me pandeminë COVID-19. Në këtë diskutim është biseduar edhe për masat...

Më 27 shtator fillon mësimi në objekte shkollore, thotë AKK

para një muaji - RTK

Ministri i Shëndetësisë në Kosovë, Arben Vitia gjatë një takimi online me kryetarët e komunave të Kosovës, i ka informuar ata se mësimi në të gjitha nivelet e arsimit parauniversitar do të fillojë me datën...

Nagavci: Shkollat janë institucionet e para që duhet hapur dhe të fundit që duhet mbyllur

para një muaji - Koha.net

Ministrja e Arsimit, Arbërie Nagavci, u ka bërë thirrje gjithë nxënësve që të respektojnë masat anti-COVID të rekomanduara nga ekspertët shëndetësorë, ndërsa prindërve e mësimdhënësve u ka thënë se është...

Gjendja Covid në shkolla, flet Carovska

para një muaji - Aktuale

Gjendja me pandeminë Covid-19 në shkolla është stabile dhe me respektimin e masave shkollat do të jenë të sigurta. Kështu vlerëson Ministrja e Arsimit, Milla Carovska. Shton se në nivel ditor numri i nxënësve...

Hapen shkollat e çerdhet – të gjitha masat që pritet të hyjnë në fuqi nga e hëna

para një muaji - Insajderi

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, të enjten a mbajtur takim virtual me kryetarët e komunave, ku është diskutuar për masat e reja kundër COVID-19. Asociacioni i Komunave të Kosovës njofton se Vitia...

Gastronomia, shërbimi brenda vetëm për të vaksinuarit dhe ata me teste

para një muaji - GazetaBlic

Sot është mbajtur një takim virtual i kryetarëve të komunave me Ministrin e Shëndetësisë, Arben Vitia, ku është diskutuar për situatën me pandeminë COVID-19. Në këtë diskutim është biseduar edhe për masat...

Masat antiCOVID që pritet të merren nga Qeveria: Hapen shkollat e çerdhet, lejohet shërbimi në gastronomi në 50% të hapësirave të mbyllura

para një muaji - Telegrafi

Qeveria e Kosovës pritet të merr vendim për masa të reja antiCOVID, të cilat sipas rekomandimeve të IKSHPK-së do të lirohen. Telegrafi ka siguruar një pjesë të masave, ku pritet që shkollat dhe çerdhet...

Zyrtare: Masat e reja anti-Covid që pritet të miratohen

para një muaji - Gazeta Express

Asociacioni i Komunave të Kosovës ka konfirmuar raportimet e Express lidhur me masat e reja anti-Covid që pritet të hyjnë në fuqi nga e hëna Kryetarët e komunave sot kanë mbajtur një takim virtual me ministrin...

Hapen çerdhet dhe shkollat nga e hëna, gastronomia me 50% të hapësirave të mbyllura

para një muaji - Klan Kosova

Disa prej masave të reja që pritet të merren nga Qeveria e Kosovës nga kjo e hëne janë hapja e çerdheve dhe shkollave me prani fizike, por duke respektuar udhëzuesit përkatës. Po ashtu, gastronomia lejohet...

Masat që pritet të hyjnë në fuqi pas 27 shtatorit – Mësimi fillon dhe çerdhet do të hapen

para një muaji - Kallxo

Kryetari i Asociacionit të Komunave të Kosovës, Sazan Ibrahimi, ka bërë të ditur se kanë diskutuar sot me ministrin e Shëndetësisë, Arben Vitia për masat që pritet të merren pas 27 shtatorit. Ibrahimi...

Masat e reja anti-Covid që pritet të hyjnë në fuqi nga e hëna

para një muaji - Gazeta Express

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, ka mbajtur sot takim virtual me kryetarët e komunave, ku janë diskutuar masat e reja anti-COVID të cilat do të hyjnë në fuqi nga dita e hënë, më 27 shtator Express...

Hapen çerdhet dhe shkollat nga e hëna

para një muaji - Bota Sot

Disa prej masave të reja që pritet të merren nga Qeveria e Kosovës nga kjo e hëne janë hapja e çerdheve dhe shkollave me prani fizike, por duke respektuar udhëzuesit përkatës. Po ashtu, gastronomia lejohet...

Nga e hëna, të vaksinuarit mund të pijnë kafe brenda lokaleve të gastronomisë

para një muaji - Bota Sot

Ka përfunduar takimi i kryetarëve të Komunave të Kosovës me ministrin e Shëndetësisë, Arben Vitia, ku u diskutua lidhur me masat e reja anti-COVID. Asociacioni i Komunave të Kosovës ka bërë të ditur përmes...

Mësimi fillon të hënën, ja vetëm sa nxënës lejohen të hyjnë në klasë

para një muaji - OraInfo

Ministri i Shëndetësisë Arben Vitia ka diskutuar me përfaqësuesit e Asociacionit të Komunave të Kosovës për masat e reja anti-COVID . Vitia informoi kryetarët e Komunave me propozim për masat e reja që...

Masat e reja/ Shkollat dhe çerdhet hapën të hënën, ora policore vazhdon, gastronomia…

para një muaji - Indeks online

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, ka zhvilluar një takim virtual me kryetarët e komunave të Kosovës. Në këtë takim është diskutuar për masat e reja të cilat pritet të hyjnë në fuqi nga 27 shtator,...

Vitia: Shkollat e çerdhet fillojnë punën nga 27 shtatori

para një muaji - Infokusi

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, ka njoftuar se nga e hëna do të fillojë viti i ri shkollor, shkruan Gazeta Express. Ai tha se punën do ta fillojnë shkollat dhe çerdhet, mirëpo me kapacitete të kufizuara....

Masat e reja anti Covid, plotësohen kërkesat e AKK-së

para një muaji - GazetaBlic

Asociacioni i Komunave të Kosovës sot ka mbajtur një takim me ministrin e Shëndetësisë, Arben Vitia, ku edhe është diskutuar për masat e reja që pritet të hyjnë në fuqi që nga 27 shtatori. Ministri Vitia...

Këto janë masat e reja anti-Covid që pritet të hyjnë në fuqi nga dita e hënë

para një muaji - Bota Sot

Kryetarët e Komunave kanë mbajtur një takim virtual me Ministrin e Ministrisë së Shëndetësisë, Arben Vitia për të diskutuar situatën lidhur me pandeminë Covid–19 me theks të veçantë për masat e reja kundër...

Masat e reja që pritet të hyjnë në fuqi pas 27 shtatorit

para një muaji - Zeri

Kryetarët e komunave kanë mbajtur një takim virtual me ministrin e Ministrisë së Shëndetësisë Arben Vitia për të diskutuar situatën lidhur me pandeminë. Në këtë takim Vitia i ka njoftuar kryetarët e komunave...

AKK tregon përfundimisht se a është marrë vendim për heqjen e orës policore në Kosovë

para një muaji - Periskopi

Kryetari i Asociacionit të Komunave të Kosovës, Sazan Ibrahimi, ka thënë se akoma do të jetë në fuqi masa e kufizimit të lëvizjes së qytetarëve. Ai në Info Magazine të Klan Kosovës ka deklaruar se kjo...

Nagavci: Shkollat janë institucionet e para që duhet të hapen dhe të fundit që duhet të mbyllen

para një muaji - Ekonomia Online

Ministrja e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit, Arbërie Nagavci ka komentuar propozimin e Ministrisë së Shëndetësisë për lehtësimin e masave kundër coronavirusit, ku përfshihet edhe hapja...

Lehtësimi i masave: Hapen shkollat e çerdhet, lejohet shërbimi në gastronomi në 50% të hapësirave të mbyllura

para një muaji - OraInfo

Qeveria e Kosovës pritet të merr vendim për masa të reja antiCOVID, të cilat sipas rekomandimeve të IKSHPK-së do të lirohen . Telegrafi ka siguruar një pjesë të masave, ku sipas rekomandimeve të IKSHPK-së...

Ndryshojnë masat, gastronomia punon në kushte të reja

para një muaji - Indeks online

Ka përfunduar para pak minutash takimi i ministrave Vitia e Krasniqi me kryetarët e komunave. Në këtë diskutim virtual janë diskutuar masat e reja të cilat pritet të hyjnë në fuqi nga dita e hënë. Gastronomia...

Këto janë disa nga masat e reja anti Covid që pritet të merren

para një muaji - GazetaBlic

Qeveria e Kosovës pritet të merr vendim për masa të reja antiCOVID, të cilat sipas rekomandimeve të IKSHPK-së do të lirohen. Telegrafi ka siguruar një pjesë të masave, ku pritet që shkollat dhe çerdhet...

Gjendja Covid në shkolla, flet Carovska

para një muaji - Flaka

Gjendja me pandeminë Covid-19 në shkolla është stabile dhe me respektimin e masave shkollat do të jenë të sigurta. Kështu vlerëson Ministrja e Arsimit, Milla Carovska. Shton se në nivel ditor numri i nxënësve...

Carovska: E ndjekim situatën me Kovid-19 në shkolla, prioritet më i lartë është të mbeten të sigurta dhe të hapura sa më gjatë

para një muaji - Ina

Ministrja e Arsimit dhe Shkencës, Milla Carovska sot u takua me drejtorët e shkollave fillore dhe të mesme në Manastir. Në takim, në të cilin mori pjesë edhe kryetarja Natasha Petrovska, biseduan për rrjedhën...

Zyrtare/ Lehtësohen masat anti-Covid: Nga e hëna nis shkolla dhe hapen çerdhet

para një muaji - Almakos

Lehtësohen masat anticovid në Kosovë. Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia ka njoftuar se nga dita e hënë do të hyjnë në fuqi masat e reja lehtësuese kundër COVID-19. Vitia tha se masat do të miratohen...

Arben Vitia bën publike masat e reja

para një muaji - Fakti Ditor

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, ka njoftuar për masat e reja kundër Covid-19, në Kosovë, shkruan Gazeta Express Vitia tha se në koordinimin me ministritë e linjës dhe me institucionet përkatëse shëndetësore...

Bëhen përgatitjet për kthim të sigurt të fëmijëve në shkolla, Nagavci: Shkollat janë institucionet e para që duhet të hapen, e të fundit që mbyllen

para një muaji - Telegrafi

Ministrja e Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Arbërie Nagavci ka bërë të ditur se janë bërë të gjitha përgatitjet për kthim të sigurt të fëmijëve në shkolla. Nagavci në një mesazh drejtuar mësimdhënësve...

Carovska: E ndjekim me vëmendje gjendjen në shkolla, përqindja e infektimeve është shumë e ulët

para një muaji - Telegrafi

Ministrja e Arsimit dhe Shkencës Milla Carovska, sot është takuar me drejtorët e shkollave fillore dhe të mesme të Manastirut. Në këtë takim është diskutuar për procesin mësimor me prani fizike në kushte...

Ministri Vitia tregon detaje të reja për masat anti covid

para një muaji - in7

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, ka njoftuar për masat e reja kundër Covid-19, në Kosovë. Vitia tha se në koordinimin me ministritë e linjës dhe me institucionet përkatëse shëndetësore kanë vendosur...

Carovska: E ndjekim situatën me Kovid-19 në shkolla, prioritet më i lartë është të mbeten të sigurta dhe të hapura sa më gjatë

para një muaji - Zhurnal

Shkup, 23 shtator – Ministrja e Arsimit dhe Shkencës, Milla Carovska sot u takua me drejtorët e shkollave fillore dhe të mesme në Manastir. Në takim, në të cilin mori pjesë edhe kryetarja Natasha Petrovska,...

Carovska: E ndjekim situatën me Kovid-19 në shkolla, prioritet më i lartë është të mbeten të sigurta dhe të hapura sa më gjatë

para një muaji - Medial

Shkup, 23 shtator – Ministrja e Arsimit dhe Shkencës, Milla Carovska sot u takua me drejtorët e shkollave fillore dhe të mesme në Manastir. Në takim, në të cilin mori pjesë edhe kryetarja Natasha Petrovska,...

Arben Vitia bën publike masat e reja

para një muaji - Revista Kosovarja

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, ka njoftuar për masat e reja kundër Covid-19, në Kosovë, shkruan Gazeta Express Vitia tha se në koordinimin me ministritë e linjës dhe me institucionet përkatëse shëndetësore...

Nagavci: Shkollat janë institucionet e para që duhet të hapen, e të fundit që mbyllen

para një muaji - Gazeta Express

Ministrja e Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Arbërie Nagavci ka bërë të ditur se janë bërë të gjitha përgatitjet për kthim të sigurt të fëmijëve në shkolla. Nagavci në një mesazh drejtuar mësimdhënësve...

Kosova vendos masat e reja anti-Covid, nga e hëna hyrja në institucione publike dhe private do të bëhet me certifikatë vaksinimi ose test negativ, Vitia: Mësimi jo më shumë se 20 nxënës

para një muaji - Dosja.al

Arben Vitia 23 Shtator, 2021 17:31 KOSOVË- Ministri i Shëndetësisë së Kosovës, Arben Vitia, ka njoftuar për masa të reja kundër Covid-19, në Kosovë. Vitia tha se në koordinimin me ministritë e linjës dhe...

Bëhen përgatitjet për kthim të sigurt të fëmijëve në shkolla, Nagavci: Shkollat janë institucionet e para që duhet të hapen, e të fundit që mbyllen

para një muaji - Zhurnal

Ministrja e Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Arbërie Nagavci ka bërë të ditur se janë bërë të gjitha përgatitjet për kthim të sigurt të fëmijëve në shkolla. Nagavci në një mesazh drejtuar mësimdhënësve...

Masat e reja – Nga e hëna nisë mësimi në shkolla

para një muaji - Bota Press

Botapress 23 Shtator – Nga e hëna do të nis procesi mësimor në të gjitha shkollat. Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, tha se po ashtu do të hapen edhe çerdhet. Masat e reja: – Mësimi në të gjitha nivelet...

Vitia: Nga e hëna hapen shkollat dhe çerdhet

para një muaji - Arbresh

Nga e hëna do të hapet shkollat dhe çerdhet. Këtë e ka bërë të ditur ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia në një konferencë për medie. Ai poashu ka prezantuar edhe disa nga masat e reja, ku përfshihet...

Ministri Vitia: Shkollat dhe çerdhet fillojnë punën nga 27 shtatori

para një muaji - Epoka e Re

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, ka njoftuar se nga e hëna do të fillojë viti i ri shkollor. Ai në një konferencë për medie ka thënë se punën do ta fillojnë shkollat dhe çerdhet, mirëpo me kapacitete...

Nagavci: Shkollat janë institucionet e para që duhet të hapen e të fundit që duhet të mbyllen

para një muaji - Zeri

Ministrja e Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Arbërie Nagavci, ka ftuar mësimdhënësit dhe nxënësit t’i respektojnë në përpikëri masat e rekomanduara nga ekspertët shëndetësorë për t’u mbrojtur nga COVID-19....

Nagavci: Shkollat janë institucionet e para që duhet të hapen, e të fundit që mbyllen

para një muaji - Indeks online

Ministrja e Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Arbërie Nagavci ka bërë të ditur se janë bërë të gjitha përgatitjet për kthim të sigurt të fëmijëve në shkolla. Nagavci në një mesazh drejtuar mësimdhënësve...

Masat e reja – Nga e hëna nisë mësimi në shkolla, lehtësime edhe për gastronomët

para një muaji - Ekonomia Online

Ministria e Shëndetësisë ka prezantuar masat e reja, ku është konfirmuar se nga e hëna do të nis procesi mësimor në të gjitha shkollat, raporton Ekonomia Online. Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, tha...

Carovska: E ndjekim me vëmendje gjendjen në shkolla

para një muaji - Tetova Sot

Ministrja e Arsimit dhe Shkencës Milla Carovska, sot është takuar me drejtorët e shkollave fillore dhe të mesme të Manastirut. Në këtë takim është diskutuar për procesin mësimor me prani fizike në kushte...

Arben Vitia bën publike masat e reja

para një muaji - Periskopi

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, ka njoftuar për masa të reja kundër Covid-19, në Kosovë. Vitia tha se në koordinimin me ministritë e linjës dhe me institucionet përkatëse shëndetësore kanë vendosur...

Shkollat dhe çerdhet fillojnë nga e hëna e ardhshme

para një muaji - Periskopi

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia ka bërë të ditur se nga e hëna do të fillojë mësimi në shkolla dhe puna në çerdhe. “Shkollat dhe çerdhet do të fillojnë punën nga data 27, dita e hënë”, tha ministri...

A po hiqet ora policore?

para një muaji - Lajmi.net

Nga ky takim ministri Vitia informoi Kryetarët e Komunave me propozim masat e reja që pritet të hyjnë në fuqi pas datës 27shtator 2021, shkruan lajmi.net. Sipas AKK-së, kufizimi i lëvizjes vazhdon të mbetet...

Vitia prezanton masat e reja që do jenë në fuqi nga e hëna

para një muaji - Gazeta Metro

Ministri i Shëndetësisë Arben Vitia, ka dalur në konferencë për media për të njoftuar rreth masave të reja që do hyjnë në fuqi nga 27 shtatori, shkruan Gazeta Metro. ‘’Më herët kishim takim me kryetarët...

Si do funksionoj gastronomia nga 27 shtatori? Këto janë masat e reja

para një muaji - Gazeta Metro

Ministri i Shëndetësisë Arben Vitia, ka dalur në konferencë për media për të njoftuar rreth masave të reja që do hyjnë në fuqi nga 27 shtatori, shkruan Gazeta Metro. ‘’Më herët kishim takim me kryetarët...

Masat e reja – Nga e hëna fillon mësimi në shkolla

para një muaji - ATV Live

Nga e hëna do të fillojë procesi mësimor në të gjitha shkollat. Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, tha se po ashtu do të hapen edhe çerdhet. Masat e reja: – Mësimi në të gjitha nivelet e arsimit parauniversitar...

Vitia jep informacione për masat e reja anti-COVID

para një muaji - ATV Live

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, në konferencën e mbajtur sot ka njoftuar për masat e reja kundër COVID-19. Këto masa të cilat janë diskutuar në koordinimin me institucionet përkatëse shëndetësore...

Masat e reja – Nga e hëna nisë mësimi në shkolla

para një muaji - Ekonomia Online

Ministria e Shëndetësisë ka prezantuar masat e reja, ku është konfirmuar se nga e hëna do të nis procesi mësimor në të gjitha shkollat, raporton Ekonomia Online. Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, tha...

Vitia publikon masat e reja që do të votohen nesër nga qeveria

para një muaji - Epoka e Re

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, ka njoftuar për masa të reja kundër Covid-19, në Kosovë. Vitia në një konferencë për media ka thënë se në koordinimin me ministritë e linjës dhe me institucionet përkatëse...

Arbërie Nagavci: Janë bërë të gjitha përgatitjet për kthimin e sigurt të fëmijëve në shkolla

para një muaji - GazetaBlic

Ministrja e Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Arbërie Nagavci ka bërë të ditur se janë bërë të gjitha përgatitjet për kthim të sigurt të fëmijëve në shkolla. Nagavci në një mesazh drejtuar mësimdhënësve...

Carovska u takua me drejtorët e shkollave të Manastirit: Nga afër po e ndjekim situatën me Kovid nëpër shkolla, përparësia më e lartë është të mbesin të sigurta dhe të hapur sa më gjatë

para një muaji - Tetova Sot

Ministrja e Arsimit dhe Shkencës Milla Carovska sot u takua me drejtorët e shkollave fillore dhe të mesme në Manastir. Në takim, në të cilin mori pjesë edhe kryetarja e Komunës Natasha Petrovska, diskutuan...

Nagavci: Shkollat janë institucionet e para që duhet të hapen, e të fundit që mbyllen

para një muaji - Bota Sot

Ministrja e Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Arbërie Nagavci ka bërë të ditur se janë bërë të gjitha përgatitjet për kthim të sigurt të fëmijëve në shkolla. Nagavci në një mesazh drejtuar mësimdhënësve...

Carovska: E ndjekim me vëmendje gjendjen në shkolla

para një muaji - Bota Sot

Ministrja e Arsimit dhe Shkencës Milla Carovska, sot është takuar me drejtorët e shkollave fillore dhe të mesme të Manastirut. Në këtë takim është diskutuar për procesin mësimor me prani fizike në kushte...

Punëtorëve në institucione nuk u lejohet të punojnë pa vaksinë

para një muaji - Lajmi.net

Ndër masat e propozuara është ajo që institucionet do të punojnë më kapicitet të plotë, por që punëtorët duhet të paraqesin dëshmi të vaksinimit ose teste përkatëse. Mësimi në të gjitha nivelet e arsimit...

Gastronomia, shërbimi brenda vetëm për të vaksinuarit dhe ata me teste

para një muaji - Lajmi.net

Në këtë diskutim është biseduar edhe për masat e reja që pritet të merren pas datës 27 shtator të këtij viti, shkruan lajmi.net. Ministri Vitia ka informuar kryetarët e komunave edhe për masat e reja që...

Zyrtare: Mësimi nis të hënën me këto kushte

para një muaji - Infokusi

27 shtatori do të jetë dita kur do të nisët mësimi në shkollat e Kosovës. Kështu ka bërë të ditur Asociacioni i Komunave të Kosovës përmes një postimi në facebook, shkruan Gazeta Infokus. Ky ka qenë një...

Vitia propozon masat e reja anti-COVID, pritet të hyjnë në fuqi të hënën

para një muaji - Infokusi

Shëndetësisë, Arben Vitia, ku u diskutua lidhur me masat e reja anti-COVID. Asociacioni i Komunave të Kosovës ka bërë të ditur përmes një njoftimi për medie se Vitia informoi kryetarët e Komunave me propozim...

Hapja e shkollave, ministrja e Arsimit vjen me këtë deklaratë

para një muaji - OraInfo

‘Shkollat janë institucionet e para që duhet të hapen, e të fundit që mbyllen’ Ministrja e Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Arbërie Nagavci ka bërë të ditur se janë bërë të gjitha përgatitjet për kthim...

Vitia takohet me kryetarët e komunave për masat antiCovid

para një muaji - Alsat-M

Asociacioni i Komunave të Kosovës do të takohet sot me ministrin e Shëndetësisë, Arben Vitia për të diskutuar rreth rishikimit të masave antiCOVID. Në takim do të marrin pjesë kryetarët e komunave dhe...

Masat e reja – Nga e hëna nisë mësimi në shkolla

para një muaji - Ekonomia Online

Nga e hëna do të nis procesi mësimor në të gjitha shkollat, raporton Ekonomia Online. Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, tha se po ashtu do të hapen edhe çerdhet. Masat e reja: – Mësimi në të gjitha...

Carovska: Përqindja e infektimeve është shumë e ulët

para një muaji - RTK

Ministrja e Arsimit dhe Shkencës në Maqedoninë e Veriut, Milla Carovska, sot është takuar me drejtorët e shkollave fillore dhe të mesme të Manastirut Në këtë takim është diskutuar për procesin mësimor...

Masat e raja që pritet të hyjnë në fuqi nga data 27: Hapen shkollat dhe çerdhet

para një muaji - Lajmi.net

Ministri Vitia në këtë takim informoi Kryetarët e Komunave me situatën e tanishme me pandeminë dhe sidomos aktivitetet ndër-institucionale kundër kësaj pandemie. Ai tha se në këtë kohë kemi pasur shumë...

SBAShK-u kundër shtyrjes së fillimit të mësimit

para një muaji - RTK

Rrahman Jasharaj, Kryetar i Sindikatës së Bashkaur të Arsimit tha se SBAShK është kundër shtyrjes së fillimit të mësimit. 'Ne jemi kundër shtyrjes së fillimit të mësimit, nëse diskutohet mësimi për online...

Të hënën fillon mësimi, këto janë masat e reja që pritet të miratohen nga Qeveria

para një muaji - KosovaPress

Kryetarët e Komunave kanë mbajtur një takim virtual me ministrin e Shëndetësisë, Arben Vitia për të diskutuar situatën lidhur me pandeminë Covid–19 me theks të veçantë për masat e reja kundër kësaj pandemie...

Zyrtare: Masat e reja anti-Covid që pritet të miratohen

para një muaji - Ditapost

Asociacioni i Komunave të Kosovës ka konfirmuar raportimet e Express lidhur me masat e reja anti-Covid që pritet të hyjnë në fuqi nga e hëna Kryetarët e komunave sot kanë mbajtur një takim virtual me ministrin...

Këshilli dhe Unioni i Prindërve të Kosovës i drejtohen ministres Nagavci me katër kërkesa

para një muaji - Infokusi

Procesi mësimor është duke u shtyrë që 1 shtatori dhe nuk po dihet se kur do të fillojë, shkruan Gazeta Infokus. Në masat e fundit të marra nga Qeveria, mësimi është shtyrë deri me datën 27 shtator, por...

Kryetarët e Komunave kanë mbajtur një takim virtual me Ministrin e Ministrisë së Shëndetësisë, Arben Vitia

para një muaji - Radio Kosova e Lire

Kryetarët e Komunave të Kosovës kanë mbajtur një takim virtual me Ministrin e Ministrisë së Shëndetësisë, Arben Vitia për të diskutuar situatën lidhur me pandeminë, me theks të veçantë për masat e reja...

Hapen çerdhet dhe shkollat nga e hëna

para një muaji - Informatat

Disa prej masave të reja që pritet të merren nga Qeveria e Kosovës nga kjo e hëne janë hapja e çerdheve dhe shkollave me prani fizike, por duke respektuar udhëzuesit përkatës. Po ashtu, gastronomia lejohet...

Rishikimi i masave antiCOVID, Vitia diskuton sot me kryetarët e komunave

para një muaji - Telegrafi

Asociacioni i Komunave të Kosovës do të takohet sot me ministrin e Shëndetësisë, Arben Vitia për të diskutuar rreth rishikimimt të masave antiCOVID. Në takim do të marrin pjesë kryetarët e komunave dhe...

ZYRTARE: Masat e reja anti-Covid që pritet të miratohen në Kosovë: Nga dita e hënë do të…

para një muaji - FaxWeb

Asociacioni i Komunave të Kosovës ka konfirmuar masat e reja anti-Covid që pritet të hyjnë në fuqi nga e hëna. Kryetarët e komunave sot kanë mbajtur një takim virtual me ministrin e Shëndetësisë, Arben...

Rishikimi i masave antiCOVID, Vitia diskuton sot me kryetarët e komunave

para një muaji - Zhurnal

Asociacioni i Komunave të Kosovës do të takohet sot me ministrin e Shëndetësisë, Arben Vitia për të diskutuar rreth rishikimimt të masave antiCOVID. Në takim do të marrin pjesë kryetarët e komunave dhe...

Më 27 shtator fillon mësimi në objekte shkollore, thotë AKK

para një muaji - Gazeta Metro

Ministri i Shëndetësisë në Kosovë, Arben Vitia gjatë një takimi online me kryetarët e komunave të Kosovës, i ka informuar ata se mësimi në të gjitha nivelet e arsimit parauniversitar do të fillojë me datën...

Masat e reja, Vitia do të takohet me kryetarët e komunave

para një muaji - Klan Kosova

Asociacioni i Komunave të Kosovës sot do të mbajë takim me ministrin e Shëndetësisë Arben Vitia për të diskutuar mbi masat e reja. Kryetari i këtij asociacioni, Sazan Ibrahimi, për Klankosova.tv ka konfirmuar...

Masa të reja nga e hëna, ministri Vitia mbledh sot kryetarët e komunave

para një muaji - Gazeta Express

Përfaqësues të Asociacionit të Komunave të Kosovës do të takohen sot me ministrin e Shëndetësisë, Arben Vitia, për të diskutuar rreth masave të reja anti-COVID, raporton Express Këtë për Express e ka konfirmuar...

Hapen çerdhet dhe shkollat nga e hëna

para një muaji - Bota Press

Disa prej masave të reja që pritet të merren nga Qeveria e Kosovës nga kjo e hëne janë hapja e çerdheve dhe shkollave me prani fizike, por duke respektuar udhëzuesit përkatës. Po ashtu, gastronomia lejohet...

Vitia do të takohet me kryetarët e komunave, diskutojnë për masat e reja

para një muaji - Bota Sot

Asociacioni i Komunave të Kosovës sot do të mbajë takim me ministrin e Shëndetësisë Arben Vitia për të diskutuar mbi masat e reja. Kryetari i këtij asociacioni, Sazan Ibrahimi, ka konfirmuar takimin, i...

Masat e reja nga e hëna/ Vitia sot diskuton me kryetarët e komunave

para një muaji - Indeks online

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia do të zhvilloj sot një takim virtual me kryetarët e komunave, për të diskutuar masat e reja të cilat pritet të hyjnë në fuqi nga data 27 shtator. Këtë për “Indeksonline”,...

Masat e raja që pritet të hyjnë në fuqi nga data 27: Hapen shkollat dhe çerdhet

para një muaji - Fakti Ditor

Kryetarët e Komunave kanë mbajtur një takim virtual me Ministrin e Ministrisë së Shëndetësisë Arben Vitia për të diskutuar situatën lidhur me pandeminë Covid–19 me theks të veçantë për masat e reja kundër...

Kosovë, hapen çerdhet dhe shkollat nga e hëna

para një muaji - Lajm

Disa prej masave të reja që pritet të merren nga Qeveria e Kosovës nga kjo e hëne janë hapja e çerdheve dhe shkollave me prani fizike, por duke respektuar udhëzuesit përkatës. Po ashtu, gastronomia lejohet...

Kryetarët e komunave takohen sot me Vitinë për të shqyrtuar masat e reja

para një muaji - Insajderi

Kryetarët dhe drejtorët komunalë të shëndetësisë do të takohen të enjten me ministrin e Shëndetësisë, Arben Vitia, për të diskutuar rreth masave të reja anti-COVID’19. Takimi do të mbahet në orën 14:00,...

Nga e hëna, të vaksinuarit mund të pijnë kafe brenda lokaleve të gastronomisë

para një muaji - Bota Press

Ka përfunduar takimi i kryetarëve të Komunave të Kosovës me ministrin e Shëndetësisë, Arben Vitia, ku u diskutua lidhur me masat e reja anti-COVID. Asociacioni i Komunave të Kosovës ka bërë të ditur përmes...

A po hiqet ora policore?

para një muaji - Bota Press

Kryetarët e Komunave kanë mbajtur një takim virtual me Ministrin e Ministrisë së Shëndetësisë Arben Vitia për të diskutuar situatën lidhur me pandeminë Covid–19 me theks të veçantë për masat e reja kundër...

Nga e hëna shërbimi brenda gastronomive bëhet vetëm për personat e vaksinuar dhe ata me teste

para një muaji - Gazeta Metro

Sot është mbajtur një takim virtual i kryetarëve të komunave me Ministrin e Shëndetësisë, Arben Vitia, ku është diskutuar për situatën me pandeminë COVID-19. Në këtë diskutim është biseduar edhe për masat...

Zyrtare: Masat e reja anti-Covid që pritet të miratohen

para një muaji - in7

Zyrtare: Masat e reja anti-Covid që pritet të miratohen Asociacioni i Komunave të Kosovës ka konfirmuar raportimet e Express lidhur me masat e reja anti-Covid që pritet të hyjnë në fuqi nga e hëna Kryetarët...

Kërkesat e AKK-së plotësohen, konfirmohen masat e reja

para një muaji - Ekonomia Online

Kryetarët e Komunave kanë mbajtur një takim virtual me Ministrin e Shëndetësisë Arben Vitia për të diskutuar situatën lidhur me pandeminë Covid–19 me theks të veçantë për masat e reja kundër kësaj pandemie...

Përfundon takimi i ministrit me kryetarët e komunave, këto janë masat e reja anti-Covid

para një muaji - Arbresh

Ka përfunduar takimi virtual mes ministmrit të Shëndetësisë, Arben Vitia dhe krerëve të komunave të Kosovës, ku kanë diskutuar rreth masave të reja anti-Covid. Ministri Vitia deh kryetarët e komunave janë...

Masat e raja që pritet të hyjnë në fuqi më 27 shtator: Hapen shkollat dhe çerdhet

para një muaji - Epoka e Re

Kryetarët e komunave kanë mbajtur një takim virtual me ministrin e Ministrisë së Shëndetësisë, Arben Vitia për të diskutuar situatën lidhur me pandeminë Covid–19 me theks të veçantë për masat e reja kundër...

Vitia takohet me kryetarët e komunave për masat antiCovid

para një muaji - RTK

Asociacioni i Komunave të Kosovës do të takohet sot me ministrin e Shëndetësisë, Arben Vitia për të diskutuar rreth rishikimimt të masave antiCOVID. Në takim do të marrin pjesë kryetarët e komunave dhe...

Ministri Vitia diskuton sot me kryetarët e komunave rishikimin e masave anti COVID

para një muaji - OraInfo

Rishikimi i masave antiCOVID, Vitia diskuton sot me kryetarët e komunave. Asociacioni i Komunave të Kosovës do të takohet sot me ministrin e Shëndetësisë, Arben Vitia për të diskutuar rreth rishikimimt...

Carovska: Situata me Covid-19 në shkolla është e qëndrueshme

para një muaji - Flaka

Ministrja e Arsimit dhe Shkencës Milla Carovska, sot është takuar me drejtorët e shkollave fillore dhe të mesme të Manastirit. Në këtë takim është diskutuar për procesin mësimor me prani fizike në kushte...

Këto pritet të jenë masat e reja: Hapen shkollat e çerdhet, lejohet shërbimi në gastronomi në 50% të hapësirave të mbyllura

para një muaji - Ekonomia Online

Qeveria e Kosovës pritet të merr vendim për masa të reja antiCOVID, të cilat sipas rekomandimeve të IKSHPK-së do të lirohen. Telegrafi ka siguruar një pjesë të masave, ku pritet që shkollat dhe çerdhet...

Masat që priten: Hapen shkollat e çerdhet, lejohet shërbimi në gastronomi në 50% të hapësirave të mbyllura

para një muaji - Periskopi

Qeveria e Kosovës pritet të merr vendim për masa të reja antiCOVID, të cilat sipas rekomandimeve të IKSHPK-së do të lirohen. Telegrafi ka siguruar një pjesë të masave, ku sipas rekomandimeve të IKSHPK-së...

Arbërie Nagavci: Janë bërë të gjitha përgatitjet për kthimin e sigurt të fëmijëve në shkolla

para një muaji - Infokusi

Ministrja e Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Arbërie Nagavci ka bërë të ditur se janë bërë të gjitha përgatitjet për kthim të sigurt të fëmijëve në shkolla. Nagavci në një mesazh drejtuar mësimdhënësve...

Këto pritet të jenë masat e reja: Hapen shkollat e çerdhet, lejohet shërbimi në gastronomi në 50% të hapësirave të mbyllura

para një muaji - Ekonomia Online

Qeveria e Kosovës pritet të merr vendim për masa të reja antiCovid, të cilat sipas rekomandimeve të IKSHPK-së do të lirohen. Telegrafi ka siguruar një pjesë të masave, ku pritet që shkollat dhe çerdhet...

Masat e reja anti Covid, kryetarët e komunave takohen sot me ministrin Vitia

para një muaji - GazetaBlic

Kryetarët e komunave të Kosovë do të takohen sot me ministrin e Shëndetësisë Arben Vitia për të diskutuar për masat e reja anti covid. Kështu ka bërë të ditur Sazan Ibrahimi, drejtor ekzekutiv i Asociacionit...

Këto janë masat e reja anti Covid që pritet të merren nga 27 shtatori

para një muaji - Bota Press

Qeveria e Kosovës pritet të merr vendim për masa të reja antiCOVID, të cilat sipas rekomandimeve të IKSHPK-së do të lirohen. Pritet që shkollat dhe çerdhet të hapen nga data 27 shtator. Po ashtu, lehtësohen...

Nagavci: Po bëhen përgatitjet për kthim të sigurt të fëmijëve në shkolla

para një muaji - Lajmi.net

Nagavci në një mesazh drejtuar mësimdhënësve dhe nxënësve fton t’i respektojnë në përpikëri masat e rekomanduara nga ekspertët shëndetësor për t’u mbrojtur nga COVID-19. “Mësimdhënës dhe prindër të nderuar,...

Këto pritet të jenë masat e reja: Hapen shkollat e çerdhet, lejohet shërbimi në gastronomi në 50% të hapësirave të mbyllura

para një muaji - Gazeta Metro

Qeveria e Kosovës pritet të merr vendim për masa të reja antiCOVID, të cilat sipas rekomandimeve të IKSHPK-së do të lirohen. Telegrafi ka siguruar një pjesë të masave, ku pritet që shkollat dhe çerdhet...

Carovska: E ndjekim me vëmendje gjendjen në shkolla

para një muaji - Lajm

Ministrja e Arsimit dhe Shkencës Milla Carovska, sot është takuar me drejtorët e shkollave fillore dhe të mesme të Manastirut. Në këtë takim është diskutuar për procesin mësimor me prani fizike në kushte...

Carovska: E ndjekim me vëmendje gjendjen në shkolla, përqindja e infektimeve është shumë e ulët

para një muaji - Lajm

Ministrja e Arsimit dhe Shkencës Milla Carovska, sot është takuar me drejtorët e shkollave fillore dhe të mesme të Manastirut. Në këtë takim është diskutuar për procesin mësimor me prani fizike në kushte...

Nagavci pasi mbylli shkollat tri javë ditë thurr poezi kurtiane: Shkollat – të parat që hapen, të fundit që mbyllen

para një muaji - Periskopi

Ministrja e Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Arbërie Nagavci ka bërë të ditur se janë bërë të gjitha përgatitjet për kthim të sigurt të fëmijëve në shkolla. Nagavci në një mesazh drejtuar mësimdhënësve...

Arbërie Nagavci: MASHTI është duke bërë të gjitha përgatitjet për kthim të sigurt të fëmijëve në shkolla

para një muaji - Radio Kosova e Lire

Ministrja e Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Arbërie Nagavci ka bërë të ditur se janë bërë të gjitha përgatitjet për kthim të sigurt të fëmijëve në shkolla. Nagavci në një mesazh drejtuar mësimdhënësve...

Nagavci: Po bëhen përgatitjet për kthim të sigurt të fëmijëve në shkolla

para një muaji - Gazeta Metro

Ministrja e Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Arbërie Nagavci ka bërë të ditur se janë bërë të gjitha përgatitjet për kthim të sigurt të fëmijëve në shkolla. Nagavci në një mesazh drejtuar mësimdhënësve...

Nagavci thotë se janë bërë të gjitha përgatitjet për kthimin e sigurt të fëmijëve në shkolla

para një muaji - Epoka e Re

Ministrja e Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Arbërie Nagavci, ka bërë me dije se janë bërë të gjitha përgatitjet për kthim të sigurt të fëmijëve në shkolla. Nagavci në një mesazh drejtuar mësimdhënësve...

Masa të reja nga e hëna, ministri Vitia mbledh sot kryetarët e komunave

para një muaji - Infokusi

Përfaqësues të Asociacionit të Komunave të Kosovës do të takohen sot me ministrin e Shëndetësisë, Arben Vitia, për të diskutuar rreth masave të reja anti-COVID. Këtë për Express e ka konfirmuar drejtori...

Nagavci: Shkollat janë institucionet e para që duhet të hapen, e të fundit që mbyllen

para një muaji - Ditapost

Ministrja e Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Arbërie Nagavci ka bërë të ditur se janë bërë të gjitha përgatitjet për kthim të sigurt të fëmijëve në shkolla. Nagavci në një mesazh drejtuar mësimdhënësve...

Nagavci: Shkollat janë institucionet e para që duhet të hapen, e të fundit që mbyllen

para një muaji - Ekonomia Online

Ministrja e Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Arbërie Nagavci ka bërë të ditur se janë bërë të gjitha përgatitjet për kthim të sigurt të fëmijëve në shkolla. Nagavci në një mesazh drejtuar mësimdhënësve...

Nagavci: Shkollat, institucionet e para që duhet të hapen e të fundit që mbyllen

para një muaji - Periskopi

Ministrja e Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Arbërie Nagavci ka bërë të ditur se janë bërë të gjitha përgatitjet për kthim të sigurt të fëmijëve në shkolla. Nagavci në një mesazh drejtuar mësimdhënësve...

Lajmi i fundit vjen nga ministrja e Arsimit për hapjen e shkollave

para një muaji - Bota Press

Ministrja e Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Arbërie Nagavci ka bërë të ditur se janë bërë të gjitha përgatitjet për kthim të sigurt të fëmijëve në shkolla. Nagavci në një mesazh drejtuar mësimdhënësve...

Nagavci: Shkollat janë institucionet e para që duhet të hapen, e të fundit që mbyllen

para një muaji - Nistori

Ministrja e Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Arbërie Nagavci ka bërë të ditur se janë bërë të gjitha përgatitjet për kthim të sigurt të fëmijëve në shkolla. Nagavci në një mesazh drejtuar mësimdhënësve...

Carovska: Situata me Covid-19 në shkolla është e qëndrueshme

para një muaji - Nistori

Ministrja e Arsimit dhe Shkencës Milla Carovska, sot është takuar me drejtorët e shkollave fillore dhe të mesme të Manastirit. Në këtë takim është diskutuar për procesin mësimor me prani fizike në kushte...

Masa të reja nga e hëna, ministri Vitia mbledh sot kryetarët e komunave

para një muaji - Ditapost

Përfaqësues të Asociacionit të Komunave të Kosovës do të takohen sot me ministrin e Shëndetësisë, Arben Vitia, për të diskutuar rreth masave të reja anti-COVID Këtë për Express e ka konfirmuar drejtori...

Vitia takohet sot me kryetarët e komunave

para një muaji - ATV Live

Përfaqësues të Asociacionit të Komunave të Kosovës do të takohen sot me ministrin e Shëndetësisë, Arben Vitia. Në këtë takim virtual AKK do të kërkoj që të ketë lehtësim të masave dhe të fillohet me procesin...

Komunat gati për vitin e ri shkollor, presin takim me ministrin Vitia për masat shtesë

para një muaji - Ekonomia Online

Kryetari i Asociacionit të Komunave të Kosovës, Sazan Ibrahimi në një prononcim për Ekonomia Online tha se janë bërë të gjitha përgatitjet për fillimin e vitit të shkollor, pasi tashmë veçse situata me...

Vitia takohet sot me kryetarët e komunave

para një muaji - KosovaPress

Përfaqësues të Asociacionit të Komunave të Kosovës do të takohen sot me ministrin e Shëndetësisë, Arben Vitia. Në këtë takim virtual AKK do të kërkoj që të ketë lehtësim të masave dhe të fillohet me procesin...

Ky vendim pritet të merret për fillimin e mësimit

para një muaji - Periskopi

Pritet të konfirmohet sot rekomandimi për nisjen e procesit mësimor në Kosovë nga e hëna. Sipas Sazan Ibrahimit, kryetarit të Asociacionit të Komunave të Kosovës, viti i ri shkollor pritet të fillojë nga...

Masat e reja, Vitia do të takohet me kryetarët e komunave

para një muaji - Informatat

Asociacioni i Komunave të Kosovës sot do të mbajë takim me ministrin e Shëndetësisë Arben Vitia për të diskutuar mbi masat e reja. Kryetari i këtij asociacioni, Sazan Ibrahimi, për Klankosova.tv ka konfirmuar...

Masa të reja nga e hëna, ministri Vitia mbledh sot kryetarët e komunave

para një muaji - Gazeta Metro

Përfaqësues të Asociacionit të Komunave të Kosovës do të takohen sot me ministrin e Shëndetësisë, Arben Vitia, për të diskutuar rreth masave të reja anti-COVID. Këtë për Express e ka konfirmuar drejtori...

Vitia mbledh sot kryetarët e komunave, priten masa të reja

para një muaji - Periskopi

Përfaqësues të Asociacionit të Komunave të Kosovës do të takohen sot me ministrin e Shëndetësisë, Arben Vitia, për të diskutuar rreth masave të reja anti-COVID, raporton Express Këtë e ka konfirmuar drejtori...

Rishikimi i masave anti-COVID19, Vitia takohet sot me kryetarët e komunave

para një muaji - Arbresh

Përfaqësues të Asociacionit të Komunave të Kosovës do të takohen sot me ministrin e Shëndetësisë, Arben Vitia, për të diskutuar rreth masave të reja anti-COVID. Këtë e ka konfirmuar për arbresh.info kryetari...

Masat e reja anti Covid, kryetarët e komunave takohen sot me ministrin Vitia

para një muaji - Bota Press

Kryetarët e komunave të Kosovë do të takohen sot me ministrin e Shëndetësisë Arben Vitia për të diskutuar për masat e reja anti covid.Kështu ka bërë të ditur Sazan Ibrahimi, drejtor ekzekutiv i Asociacionit...

Shqipëri, mësimi në shkolla do të jetë me turne

para një muaji - Telegrafi

Veç mësuesve, edhe prindërit duhet të deklarojnë nëse janë apo jo të vaksinuar. Më 27 Shtator nis viti i ri shkollor 2021-2022. Edhe këtë vit procesi mësimor në sistemin 9-vjeçar dhe të mesëm do të zhvillohet...

Mundësia e shtyrjes së fillimit të mësimit, reagon SBASHK’u

para një muaji - Gazeta Express

Sekretari i SBAShK’ut, Ymer Ymeri, deklaroi se janë pro fillimit të mësimit online, sepse siç tha, më mirë kështu se të mos mbahet mësimi fare. “Jemi të brengosur me deklaratat dhe informatat që i kemi...

Shkollat, jo më mësim online/ Zbulohet projekti. Në shkollat me shumë nxënës mësimi i shkurtuar në 25 minuta

para një muaji - Top Channel

Të hënën që vjen nis viti i ri shkollor, teksa prania e covid-19 dhe mutacioneve të virusit janë ende prezente. Por pavarësisht përkeqësimit të situatës, Top Channel mëson se nxënësit nuk do të zhvillojnë...

Bajrami pyet Kurtin e Nagavcin: kur do të fillojë mësimi online nëse s’do të hapen shkollat?

para një muaji - Bota Sot

Ish ministrja e Arsimit Shkencës dhe Teknologjisë, Hykmete Bajrami ka bërë thirrje për rikthimin e mësimit online nëse nuk hapen shkollat. Ajo ka shkruar në FB se të gjithë prindërit po kërkojnë llogari...

SBAShK: Më mirë mësimi online, se sa të mos mbahet fare

para një muaji - RTK

Sekretari i SBAShK-ut, Ymer Ymeri, deklaro se janë pro fillimit të mësimit online, sepse siç tha, më mirë kështu se të mos mbahet mësimi fare. “Jemi të brengosur me deklaratat dhe informatat që i kemi...

Kryetari i Këshillit të Prindërve: Mësimi online nuk duhet të mbahet, do ta bojkotojmë

para një muaji - Gazeta Express

Kryetari i Këshillit të Prindërve të Kosovës, Ymret Reshiti, ka thënë se janë kundër mbajtjes së mësimit online, duke shtuar se fëmijët duhet të jenë prezent në shkollë dhe të fillojë viti i ri shkollor...

Mësimi në shkollat e Shqipërisë do të jetë me turne

para një muaji - Bota Sot

Veç mësuesve, edhe prindërit duhet të deklarojnë nëse janë apo jo të vaksinuar. Më 27 Shtator nis viti i ri shkollor 2021-2022. Edhe këtë vit procesi mësimor në sistemin 9-vjeçar dhe të mesëm do të zhvillohet...

Kundër mësimit online, reagon Këshilli i Prindërve

para një muaji - Bota Sot

Kryetari i Këshillit të Prindërve të Kosovës, Ymret Reshiti, ka thënë se janë kundër mbajtjes së mësimit online, duke shtuar se fëmijët duhet të jenë prezent në shkollë dhe të fillojë viti i ri shkollor...

Carovska paralajmëroi që mësimi në shkolla fillore dhe të mesme do të vazhdojë me prani fizike

para një muaji - Portalb

Ministrja për arsim dhe shkencë, Milla Carovska, pas takimit të zhvilluar me udhëheqësit e shkollave fillore dhe të mesme, vlerësoi që mësimi duhet të vazhdojë me prezencë fizike, transmeton Portalb.mk...

Kryetari i Këshillit të Prindërve: Mësimi online nuk duhet të mbahet, do ta bojkotojmë

para një muaji - GazetaBlic

Kryetari i Këshillit të Prindërve të Kosovës, Ymret Reshiti, ka thënë se janë kundër mbajtjes së mësimit online, duke shtuar se fëmijët duhet të jenë prezent në shkollë dhe të fillojë viti i ri shkollor...

Mësimi online nuk po përkrahet nga prindërit,paralajmërojnë bojkot

para një muaji - OraInfo

Mësimi online nuk po përkrahet nga prindërit. Kryetari i Këshillit të Prindërve të Kosovës, Ymret Reshiti, ka thënë se janë kundër mbajtjes së mësimit online, duke shtuar se fëmijët duhet të jenë prezent...

Ministria e Arsimit: Për fillimin ose jo të procesit mësimor do të merret një vendim i ri para datës 26 shtator

para një muaji - Kallxo

Rekomandimet e profesionistëve shëndetësorë udhëzuan institucionet që mësimi të mos fillojë as më 26 shtator të këtij viti. Në Kosovë, që nga gushti i këtij viti u shtuan rastet pozitive me COVID-19 ndërsa...

Idrizovë, fëmijët detyrohen të mësojnë maqedonisht

para një muaji - Derveni

Për shkak të mos interesimit të institucioneve përkatëse, një numër i caktuar i nxënësve të Idrizovës kanë ndërprerë bojkotin. Shkolla fillore “Koço Racin” në fshatin Ognjancë të komunës Petrovec është...

SBAShK-U thotë më mirë mësimi online, se sa të mos mbahet fare

para një muaji - OraInfo

Ende nuk dihet se kur do të nis procesi mësimor. Sekretari i SBAShK-ut, Ymer Ymeri, deklaro se janë pro fillimit të mësimit online, sepse siç tha, më mirë kështu se të mos mbahet mësimi fare. “Jemi të...

SBAShK: “Më mirë mësimi online, se sa të mos mbahet fare”

para një muaji - Klan Kosova

Sekretari i SBAShK-ut, Ymer Ymeri, deklaro se janë pro fillimit të mësimit online, sepse siç tha, më mirë kështu se të mos mbahet mësimi fare. “Jemi të brengosur me deklaratat dhe informatat që i kemi...

SBAShK: Më mirë mësimi online, se sa të mos mbahet fare

para një muaji - Bota Sot

Sekretari i SBAShK-ut, Ymer Ymeri, deklaro se janë pro fillimit të mësimit online, sepse siç tha, më mirë kështu se të mos mbahet mësimi fare. “Jemi të brengosur me deklaratat dhe informatat që i kemi...

Mësimi në shkolla do të jetë me turne

para një muaji - Klan

Mësimi në shkolla do të jetë me turne Veç mësuesve, edhe prindërit duhet të deklarojnë nëse janë apo jo të vaksinuar Më 27 Shtator nis viti i ri shkollor 2021-2022. Edhe këtë vit procesi mësimor në sistemin...

Vitia: Të enjten rekomandimi i IKSHPK-së, me gjasë procesi arsimor do të fillojë nga 27 shtatori

para një muaji - Koha.net

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, ka sqaruar për KOHËN deklaratën e sotme të tij lidhur me fillimin e procesit arsimor, për të cilin u raportua se rekomandimi është që shkollat të mbesin të mbyllura...

Idrizovë, fëmijët detyrohen të mësojnë maqedonisht

para një muaji - Alsat-M

Për shkak të mos interesimit të institucioneve përkatëse, një numër i caktuar i nxënësve të Idrizovës kanë ndërprerë bojkotin. Shkolla fillore “Koço Racin” në fshatin Ognjancë të komunës Petrovec është...

Këshilli i Prindërve të Prishtinës: Mësimi të nisë më 27 shtator, shtyrja e papranueshme

para një muaji - Koha.net

Këshilli i Prindërve i Komunës së Prishtinës, ka reaguar ndaj deklaratës së ministrit Arben Vitia, për mundësinë e shtyrjes së serishme të fillimit të procesit mësimore. Sipas Këshillit të Prindërve të...

Kryetari i Këshillit të Prindërve: Mësimi online nuk duhet të mbahet, do ta bojkotojmë

para një muaji - Lajmi.net

Ai në Info Magazine të Klan Kosovës ka deklaruar se Instituti Kombëtar i Shëndetësisë të Kosovës (IKSHPK) nuk është kompetent për të treguar se a duhet të mbyllen shkollat. “Duhet ta sqarojë se IKSHPK-ja...

Reagon Këshilli i Prindërve të Prishtinës: Mësimi të nis më 27 shtator, shtyrja e mëtejme e papranueshme

para një muaji - Telegrafi

Këshilli i Prindërve të Komunës së Prishtinës kanë reaguar pas deklaratave të ministrit të Shëndetësisë, Arben Vitia i cili tha se IKSHPK-ja ka rekomanduar që të vazhdohet me masat për institucionet arsimore....

Këshilli i Prindërve reagon pas deklaratave të Vitisë: Mësimi të fillojë më 27 shtator, shtyrja e mëtejme e papranueshme

para një muaji - GazetaBlic

Këshilli i Prindërve të Komunës së Prishtinës kanë reaguar pas deklaratave të ministrit të Shëndetësisë, Arben Vitia i cili tha se IKSHPK-ja ka rekomanduar që të vazhdohet me masat për institucionet arsimore....

Maskat obligative në shkolla, prindërit ankohen, orët janë të gjata

para një muaji - Flaka

Vendosja e detyrueshme e maskave për nxënësit e arsimit fillor, ka shkaktuar dilema të shumta në mesin e prindërve dhe mësimdhënësve. Prindërit thonë se protokollet duhen respektuar e fëmijët i mbajnë...

KPP:: Mësimi të nis më 27 shtator, shtyrja e papranueshme

para një muaji - RTK

Këshilli i Prindërve i Komunës së Prishtinës, ka reaguar ndaj deklaratës së ministrit Arben Vitia, për mundësinë e shtyrjes së serishme të fillimit të procesit mësimore. Sipas Këshillit të Prindërve të...

Idrizovë, fëmijët shqiptarë detyrohen të mësojnë maqedonisht

para një muaji - Ina

Për shkak të mos interesimit të institucioneve përkatëse, një numër i caktuar i nxënësve të Idrizovës kanë ndërprerë bojkotin. Shkolla fillore “Koço Racin” në fshatin Ognjancë të komunës Petrovec është...

Këshilli i Prindërve në Prishtinë: Shtyrja e procesit mësimor është e papranueshme

para një muaji - Insajderi

Këshilli i Prindërve në Komunën e Prishtinës ka bërë të ditur se shtyrja e mëtejme e procesit mësimor do të jetë absolutisht e papranueshme për ta, njofton Insajderi.com. Përmes një postimi në Facebook,...

Hyrja në lokale në Kosovë, vetëm me pasaportë shëndeti

para një muaji - Klan

Hyrja në lokale në Kosovë, vetëm me pasaportë shëndeti Vitia: Vlen certifikata e vaksinimit ose testi PCR Si shumë shtete të tjera, të prekura rëndë nga Covid-19, edhe Kosova ka vendosur që duke filluar...

Reagon Këshilli i Prindërve të Prishtinës: Mësimi të nis më 27 shtator, shtyrja e mëtejme e papranueshme

para një muaji - Indeks online

Këshilli i Prindërve të Komunës së Prishtinës kanë reaguar pas deklaratave të ministrit të Shëndetësisë, Arben Vitia i cili tha se IKSHPK-ja ka rekomanduar që të vazhdohet me masat për institucionet arsimore....

SBAShK: Më mirë mësimi online, se sa të mos mbahet fare

para një muaji - Lajmi.net

“Jemi të brengosur me deklaratat dhe informatat që i kemi për shtyrje përsëri të procesit mësimor, meqë i kemi humbur 18 ditë mësimi dhe është vështirë që ato ditë të kompensohen për shkak të ngarkesës...

Këshilli i Prindërve të Prishtinës kërkon qe mësimi të nis më 27 shtator: Shtyrja e mëtejme e papranueshme

para një muaji - OraInfo

Këshilli i Prindërve të Komunës së Prishtinës kanë reaguar pas deklaratave të ministrit të Shëndetësisë, Arben Vitia i cili tha se IKSHPK-ja ka rekomanduar që të vazhdohet me masat për institucionet arsimore....

SBASHK kundërshton çdo shtyrje të procesit mësimor

para një muaji - Telegrafi

Sindikata e Bashkuar e Arsimit të Kosovës është shprehur kundër çdo shtyrje të re të fillimit të procesit mësimor. Kështu ka deklaruar për Telegrafin, kryetari i SBASHK-ut, Rrahman Jasharaj. “Jemi kundër...

Kryetari i Këshillit të Prindërve për mësimin online: Do ta bojkotojmë

para një muaji - Epoka e Re

Kryetari i Këshillit të Prindërve të Kosovës, Ymret Reshiti, ka thënë se janë kundër mbajtjes së mësimit online, duke shtuar se fëmijët duhet të jenë prezent në shkollë dhe të fillojë viti i ri shkollor...

Carovska: Situata është e qëndrueshme, vazhdojmë mësimin me prani fizike

para një muaji - RTK

Ministrja e Arsimit dhe Shkencës në Maqedoninë e Veriut, Mila Carovska sot pati një takim me drejtorët e shkollave fillore dhe të mesme, në të cilën, siç u raportua, u arrit në përfundimin se situata me...

Carovska: Teste të shpejta në shkolla nuk rekomandohen nga Komisioni, duhet të respektohen protokollet

para një muaji - Zhurnal

Shkup, 22 shtator – Për momentin, nuk ka nevojë për masa të tjera përveç atyre të përcaktuara nga Komisioni për Sëmundjet Infektive për të mbrojtur nxënësit nga KOVID -19 në shkolla, tha ministrja Mila...

Kryetari i Këshillit të Prindërve: Mësimi online nuk duhet të mbahet, do ta bojkotojmë

para një muaji - Gazeta Metro

Kryetari i Këshillit të Prindërve të Kosovës, Ymret Reshiti, ka thënë se janë kundër mbajtjes së mësimit online, duke shtuar se fëmijët duhet të jenë prezent në shkollë dhe të fillojë viti i ri shkollor...

Kryetari i Këshillit të Prindërve: Mësimi online nuk duhet të mbahet, do ta bojkotojmë

para një muaji - Ekonomia Online

Kryetari i Këshillit të Prindërve të Kosovës, Ymret Reshiti, ka thënë se janë kundër mbajtjes së mësimit online, duke shtuar se fëmijët duhet të jenë prezent në shkollë dhe të fillojë viti i ri shkollor...

Këshilli i Prindërve kundër mësimit online

para një muaji - Arbresh

Kryetari i Këshillit të Prindërve të Kosovës, Ymret Reshiti, ka thënë se janë kundër mbajtjes së mësimit online, duke shtuar se fëmijët duhet të jenë prezent në shkollë dhe të fillojë viti i ri shkollor...

Carovska në takim të rregullt koordinues me drejtorët e shkollave: Prioriteti ynë i përbashkët është t’i mbajmë shkollat të sigurta

para një muaji - Aktuale

Situata me Кovid 19 në shkolla është stabile, ndiqet në nivel ditor dhe sipas vlerësimeve të Shtabit të Përgjithshëm Koordinues të Krizave, tani për tani nuk ka nevojë të ndryshohet modeli për mënyrën...

Idrizovë, fëmijët detyrohen të mësojnë maqedonisht

para një muaji - Tetova1

Për shkak të mos interesimit të institucioneve përkatëse, një numër i caktuar i nxënësve të Idrizovës kanë ndërprerë bojkotin. Shkolla fillore “Koço Racin” në fshatin Ognjancë të komunës Petrovec është...

Carovska në takim të rregullt koordinues me drejtorët e shkollave: Prioriteti ynë i përbashkët është t’i mbajmë shkollat të sigurta

para një muaji - Flaka

Situata me Кovid 19 në shkolla është stabile, ndiqet në nivel ditor dhe sipas vlerësimeve të Shtabit të Përgjithshëm Koordinues të Krizave, tani për tani nuk ka nevojë të ndryshohet modeli për mënyrën...

E konfirmon Vitia: Nga e hëna, hyrja në lokale vetëm me certifikatë të vaksinimit, apo test negativ

para një muaji - Realiteti

Gjatë raportimit të tij ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia lidhur me lirimin e masave anti-COVID tha nga 27 shtatori hyrja në lokale dhe restorante do bëhet duke treguar certifikatën e vaksinimit, testin...

Komunat kërkojnë të fillojë viti shkollor, të konsiderohet edhe mësimi online

para një muaji - Gazeta Express

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, ka deklaruar sot se Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka rekomanduar që të vazhdojnë masat për shkollat, për shkak të përhapjes së variantit Delta...

SBAShK: Më mirë mësimi online, se sa të mos mbahet fare

para një muaji - Periskopi

Sekretari i SBAShK-ut, Ymer Ymeri, deklaro se janë pro fillimit të mësimit online, sepse siç tha, më mirë kështu se të mos mbahet mësimi fare. “Jemi të brengosur me deklaratat dhe informatat që i kemi...

SBAShK: Më mirë mësimi online, se sa të mos mbahet fare

para një muaji - Bota Press

Sekretari i SBAShK-ut, Ymer Ymeri, deklaro se janë pro fillimit të mësimit online, sepse siç tha, më mirë kështu se të mos mbahet mësimi fare. “Jemi të brengosur me deklaratat dhe informatat që i kemi...

Carovska: Situata me Covid-19 është e qëndrueshme, vazhdojmë mësimin me prezencë fizike

para një muaji - Telegrafi

Ministrja e Arsimit dhe Shkencës, Mila Carovska sot pati një takim me drejtorët e shkollave fillore dhe të mesme, në të cilën, siç u raportua, u arrit në përfundimin se situata me Covid-19 në shkolla ishte...

Carovska: Situata me Covid-19 është e qëndrueshme, vazhdojmë mësimin me prezencë fizike

para një muaji - Ina

Ministrja e Arsimit dhe Shkencës, Mila Carovska sot pati një takim me drejtorët e shkollave fillore dhe të mesme, në të cilën, siç u raportua, u arrit në përfundimin se situata me Covid-19 në shkolla ishte...

Reagon SBASHK’u: Më mirë mësimi online, se sa të mos mbahet fare

para një muaji - Gazeta Metro

Sekretari i SBAShK-ut, Ymer Ymeri, deklaro se janë pro fillimit të mësimit online, sepse siç tha, më mirë kështu se të mos mbahet mësimi fare. “Jemi të brengosur me deklaratat dhe informatat që i kemi...

SBAShK: Më mirë mësimi online, se sa të mos mbahet fare

para një muaji - Ekonomia Online

Sekretari i SBAShK-ut, Ymer Ymeri, deklaro se janë pro fillimit të mësimit online, sepse siç tha, më mirë kështu se të mos mbahet mësimi fare. “Jemi të brengosur me deklaratat dhe informatat që i kemi...

Nga e hëna, në lokalet e Kosovës nuk do të lejohet hyrja pa certifikatën e vaksinimit apo test Covid-i

para një muaji - Koha.mk

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia gjatë raportimit të tij në Komisionin për Shëndetësi ka paralajmëruar se nga dita e hënë e javës së ardhshme të gjithë personat që do të hyjnë brenda hapësirave të...

Kosovë/ Nga e hëna s’lejohet hyrja në lokal pa certifikatë vaksinimi

para një muaji - Aktuale

Kosova ka marrë masa të reja kundër përhapjes së pandemisë Covid-19. Duke nisur nga dita e hënë qytetarët kosovarë duhet të jenë të pajisur me pasaportën e shëndetit për të frekuentuar kafet dhe restorantet....

SBASHK-u thotë se mësimi duhet të fillojë të hënën

para një muaji - Zeri

Sindikata e Bashkuar e Asimit dhe Shkencë së Kosovës është kundër çdo shtyrje të mëtejme të procesit mësimor. Kështu tha kryetari i SBASHK-ut, Rrahman Jasharaj. Jasharaj theksoi se nëse Ministria e Shëndetësisë...

Vitia: Nga 27 shtatori nuk mund të hyhet në lokale pa certifikatë të vaksinimit ose test negativ

para një muaji - Insajderi

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, ka paralajmëruar se nga 27 shtatori të gjithë personat që do të hyjnë brenda lokaleve, duhet të kenë certifikatën e vaksinimit ose test PCR negativ, përcjell Insajderi.com....

SBASHK-u kundër shtyrjes së procesit mësimor, shqyrton mundësinë e mbajtjes online

para një muaji - Insajderi

Sindikata e Bashkuar e Arsimit dhe Shkencës së Kosovës është shprehur kundër çdo shtyrje të procesit mësimor, përcjell Insajderi.com. Kryetari i SBASHK-ut, Rrahman Jasharaj, tha se nëse Ministria e Shëndetësisë...

A do të nis mësimi të hënën, ky është qëndrimi i SBASHK-ut

para një muaji - OraInfo

SBASHK-u thotë se mësimi duhet të fillojë të hënën Sindikata e Bashkuar e Asimit dhe Shkencë së Kosovës është kundër çdo shtyrje të mëtejme të procesit mësimor. Kështu tha kryetari i SBASHK-ut, Rrahman...

Reagon Këshilli i Prindërve të Prishtinës: Mësimi të nis më 27 shtator, shtyrja e mëtejme e papranueshme

para një muaji - Lajmi.net

Këshilli i Prindërve të Prishtinës ka thënë se ky rekomandim është në kundërshtim të plotë me Udhëzuesin e Ministrisë së Arsimit për vitin 2021-2022. “Nëse vazhdohet me këso vendimesh joserioze të shtyhet...

(VIDEO) Mësimi do të vazhdojë me prezencë fizike, situata me virusin është stabile

para një muaji - Shenja

Situata me koronavirusin nëpër shkolla është e qëndrueshme, ndiqet në nivel ditor, dhe sipas vlerësimeve të Shtabit Koordinativ të Krizës për momentin nuk ka nevojë për ndryshim të modelit të mësimit,...

Carovska: Situata me Covid-19 është e qëndrueshme, vazhdojmë mësimin me prezencë fizike

para një muaji - Flaka

Ministrja e Arsimit dhe Shkencës, Mila Carovska sot pati një takim me drejtorët e shkollave fillore dhe të mesme, në të cilën, siç u raportua, u arrit në përfundimin se situata me Covid-19 në shkolla ishte...

Nga e hëna nuk mund të hyhet në lokale pa certifikatën e vaksinimit apo testet kundër COVID-19

para një muaji - OraInfo

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia gjatë raportimit të tij në Komisionin për Shëndetësi ka paralajmëruar se nga dita e hënë e javës së ardhshme të gjithë personat që do të hyjnë brenda hapësirave të...

Jashari: Bëjmë apel që të mos ketë shtyrje tjera të mësimit

para një muaji - ATV Live

Rrahman Jashari, kryetar i SBAShK-ut ka thënë se procesi mësimor duhet të fillojë. Jashari në emisionin DIREKT në ATV ka thënë se nëse parashihet se mësimi në shkolla është i pamundur si pasojë e gjendjes...

Në Idrizovë fëmijët detyrohen të mësojnë në gjuhën maqedone

para një muaji - Nistori

Për shkak të mos interesimit të institucioneve përkatëse, një numër i caktuar i nxënësve të Idrizovës kanë ndërprerë bojkotin. Shkolla fillore “Koço Racin” në fshatin Ognjancë të komunës Petrovec është...

Kosovë/ Nga e hëna nuk mund të hyhet në lokale pa certifikatën e vaksinimit apo testet  COVID-19

para një muaji - Vizion Plus

Ministri i Shëndetësisë të Kosovës ka paralajmëruar se nga dita e hënë e javës së ardhshme të gjithë personat që do të hyjnë brenda hapësirave të lokaleve do tu duhet të zbatojnë masat e reja kufizuese....

Kosovë, nga 27 shtatori hyrja në lokale vetëm me certifikatë të vaksinimit

para një muaji - TV21

Ministri i Shëndetësisë Arben Vitia, ka paralajmëruar se nga dita e hënë për të gjithë personat që do të hyjnë brenda hapësirave të lokaleve do të zbatohen masat e reja kufizuese. Gjatë raportimit në Komisionin...

SBASHK thotë se mësimi fillon të hënën

para një muaji - RTK

Sindikata e Bashkuar e Asimit dhe Shkencë së Kosovës është kundër çdo shtyrje të mëtejme të procesit mësimor. Kështu tha kryetari i SBASHK-ut, Rrahman Jasharaj. Jasharaj theksoi se nëse Ministria e Shëndetësisë...

“Kafe me vaksinë” – Gastronomët kanë një kërkesë për Arben Vitin

para një muaji - Infokusi

Nga e hëna, qytetarët të cilët ja mësyjnë kafiterive në kryeqytet duhet të jenë të pajisur me dëshmi të tillë njëjtë sikurse ata që nisen drejt Zvicrës. Asnjë person nuk mund të hyjë në kafe apo restorant...

Këshilli i Prindërve reagon pas deklaratave të Vitisë: Mësimi të fillojë më 27 shtator

para një muaji - Periskopi

Këshilli i Prindërve të Komunës së Prishtinës kanë reaguar pas deklaratave të ministrit të Shëndetësisë, Arben Vitia i cili tha se IKSHPK-ja ka rekomanduar që të vazhdohet me masat për institucionet arsimore....

Nga e hëna, në lokalet e Kosovës nuk do të lejohet hyrja pa certifikatën e vaksinimit apo test Covid-i

para një muaji - ABC News

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia gjatë raportimit të tij në Komisionin për Shëndetësi ka paralajmëruar se nga dita e hënë e javës së ardhshme të gjithë personat që do të hyjnë brenda hapësirave të...

Kosovë/ Paralajmëron Vitia: Nga 27 shtatori nuk mund të hyhet në lokale hoteliere pa certifikatën e vaksinimit apo testet kundër COVID-19

para një muaji - Top Channel

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia gjatë raportimit të tij në Komisionin për Shëndetësi ka paralajmëruar se nga dita e hënë e javës së ardhshme të gjithë personat që do të hyjnë brenda hapësirave të...

SBAShK: Jemi kundër shtyrjes së fillimit të mësimit

para një muaji - Kallxo

Kryetari i Sindikatës së Bashkuar të Arsimit, Rrahman Jasharaj u shpreh kundër shtyrjes së radhës të fillimit të vitit të ri shkollor. Jasharaj për KALLXO.com tha nëse është një situatë e tillë, MAShTI...

Shkollat mund të mos hapen as me 27 shtator, SBASHK-u nuk pajtohet

para një muaji - Infokusi

Mësimi ka mundësi që të mos fillojë as me datën 27 shtator. Kështu ka lënë për t’u kuptuar ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, gjatë një raportimi në Komisionin e Shëndetësisë. Para deputetëve, Vitia...

Paralajmëron Vitia: Nga 27 shtatori nuk mund të hyhet në lokale hoteliere pa certifikatën e vaksinimit apo testet kundër COVID-19

para një muaji - Telegrafi

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia gjatë raportimit të tij në Komisionin për Shëndetësi ka paralajmëruar se nga dita e hënë e javës së ardhshme të gjithë personat që do të hyjnë brenda hapësirave të...

Idrizovë, fëmijët detyrohen të mësojnë maqedonisht

para një muaji - Almakos

Për shkak të mos interesimit të institucioneve përkatëse, një numër i caktuar i nxënësve të Idrizovës kanë ndërprerë bojkotin. Shkolla fillore “Koço Racin” në fshatin Ognjancë të komunës Petrovec është...

Kosovë, nga 27 shtatori hyrja në lokale vetëm me certifikatë të vaksinimit

para një muaji - Alsat-M

Gjatë raportimit të tij ministri i Shëndetësisë të Kosovës, Arben Vitia lidhur me lirimin e masave anti-COVID tha nga 27 shtatori hyrja në lokale dhe restorante do bëhet duke treguar certifikatën e vaksinimit,...

Vitia: Nga e hëna nuk mund të hyhet në lokale pa certifikatën e vaksinimit apo testet kundër COVID-19

para një muaji - Gazeta Express

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia gjatë raportimit të tij në Komisionin për Shëndetësi ka paralajmëruar se nga dita e hënë e javës së ardhshme të gjithë personat që do të hyjnë brenda hapësirave të...

Vitia thotë se IKSHPK-ja ka rekomanduar të vazhdojnë masat për shkollat

para një muaji - Telegrafi

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia ka thënë se që nga e premtja janë duke diskutuar për të gjetur zgjidhjen më të mirë që të mos dëmtohet sistemi arsimor, megjithëse siç u shpreh ai rekomandimet e IKSHPK-së...

Vitia: Kemi rekomandim nga IKShPK që mësimi mos të fillojë më 26 shtator

para një muaji - Kallxo

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, në raportimin e tij para Komisionit për Shëndetësi, bëri të ditur se ka rekomandim nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike që nxënësit të mos fillojnë mësimin...

Plani i MSH-së: Nga 27 shtatori në lokale ndalohet hyrja pa certifikatë vaksinimi ose test PCR

para një muaji - Zeri

Ministri i Shëndetësisë Arben Vitia ka njoftuar se janë duke u bërë plane që nga data 27 shtator në lokalet e gastronomisë të aplikohen masa për të hyrë vetëm me certifikatë të vaksnimit, me test PCR ose...

Kosovë/ Nga e hëna s’lejohet hyrja në lokal pa certifikatë vaksinimi

para një muaji - Tetova Sot

Kosova ka marrë masa të reja kundër përhapjes së pandemisë Covid-19. Duke nisur nga dita e hënë qytetarët kosovarë duhet të jenë të pajisur me pasaportën e shëndetit për të frekuentuar kafet dhe restorantet....

Vitia: Nga e hëna nuk mund të hyhet në lokale pa certifikatën e vaksinimit

para një muaji - RTK

Gjatë raportimit të tij ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia lidhur me lirimin e masave anti-COVID tha nga 27 shtatori hyrja në lokale dhe restorante do bëhet duke treguar certifikatën e vaksinimit, testin...

Vitia thotë se IKSHPK-ja ka rekomanduar të vazhdojnë masat për shkollat

para një muaji - RTK

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia ka thënë se që nga e premtja janë duke diskutuar për të gjetur zgjidhjen më të mirë që të mos dëmtohet sistemi arsimor, megjithëse siç u shpreh ai rekomandimet e IKSHPK-së...

Këshilli i Prindërve të Prishtinës del kundër Arben Vitisë: Duam që fëmijët tanë të kthehen në shkolla!

para një muaji - Bota Press

Shëndetësisë, Arben Vitia i cili tha se IKSHPK-ja ka rekomanduar që të vazhdohet me masat për institucionet arsimore. Këshilli i Prindërve të Prishtinës ka thënë se ky rekomandim është në kundërshtim të...

Reagon Këshilli i Prindërve të Prishtinës: Mësimi të nis më 27 shtator, shtyrja e mëtejme e papranueshme

para një muaji - Gazeta Metro

Këshilli i Prindërve të Komunës së Prishtinës kanë reaguar pas deklaratave të ministrit të Shëndetësisë, Arben Vitia i cili tha se IKSHPK-ja ka rekomanduar që të vazhdohet me masat për institucionet arsimore....

Jashari i SBASHK-ut i vendosur: Të hënën duhet të nis procesi mësimor

para një muaji - GazetaBlic

Sindikata e Bashkuar e Asimit dhe Shkencë së Kosovës është kundër çdo shtyrje të mëtejme të procesit mësimor. Kështu tha për “Gazeta Blic” kryetari i SBSHK-ut, Rrahman Jasharaj. Jasharaj theksoi se nëse...

Këshilli i Prindërve të Prishtinës: Mësimi të nis më 27 shtator, shtyrja e papranueshme

para një muaji - KosovaPress

Këshilli i Prindërve i Komunës së Prishtinës, ka reaguar ndaj deklaratës së ministrit Arben Vitia, për mundësinë e shtyrjes së serishme të fillimit të procesit mësimore. Sipas Këshillit të Prindërve të...

Reagon Këshilli i Prindërve të Prishtinës: Mësimi të nis më 27 shtator, shtyrja e mëtejme e papranueshme

para një muaji - ATV Live

Këshilli i Prindërve të Komunës së Prishtinës kanë reaguar pas deklaratave të ministrit të Shëndetësisë, Arben Vitia i cili tha se IKSHPK-ja ka rekomanduar që të vazhdohet me masat për institucionet arsimore....

AKK: Komunat të gatshme për fillimin e vitit shkollor

para një muaji - Telegrafi

Asociacioni i Komunave të Kosovës ka diskutuar sërish me Drejtoritë Komunale të Arsimit, lidhur me përgatitjet për fillimin e vitit të ri shkollor, me prezencë fizike dhe orar të plotë në kushte pandemie....

Carovska: Situata me Covid-19 është e qëndrueshme, vazhdojmë mësimin me prezencë fizike

para një muaji - Shenja

Ministrja e Arsimit dhe Shkencës, Milla Carovska sot pati një takim me drejtorët e shkollave fillore dhe të mesme, në të cilën, siç u raportua, u arrit në përfundimin se situata me Covid-19 në shkolla...

Ministri Vitia: Nga e hëna në ambiente të mbyllura vetëm me certifikatë të vaksinimit ose test negativ

para një muaji - Indeks online

Gjatë ditës së sotme, Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia ka raportuar para Komisionit për Shëndetësi. Ai ka paralajmëruar se nga e hëna e ardhshme hyrjet në hapësirat e lokaleve do të bëhen me masa të...

ga e hëna nuk mund të hyhet në lokale pa certifikatën e vaksinimit apo testet kundër COVID-19

para një muaji - OraInfo

Vitia: Nga e hëna nuk mund të hyhet në lokale pa certifikatën e vaksinimit apo testet kundër COVID-19. Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia gjatë raportimit të tij në Komisionin për Shëndetësi ka paralajmëruar...

Ministri Vitia tregon se a do të hapen shkollat

para një muaji - OraInfo

A do të hapen shkollat? – Flet Arben Vitia. Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, ka thënë se vendimi për mbylljen e shkollave dhe çerdheve ka qenë i rëndë dhe i vështirë, dhe se rekomandim i Institutit...

Carovska: Teste të shpejta në shkolla nuk rekomandohen nga Komisioni, duhet të respektohen protokollet

para një muaji - Top24

Për momentin, nuk ka nevojë për masa të tjera përveç atyre të përcaktuara nga Komisioni për Sëmundjet Infektive për të mbrojtur nxënësit nga KOVID -19 në shkolla, tha ministrja Mila Carovska në lidhje...

Reagon Këshilli i Prindërve të Prishtinës: Mësimi të nis më 27 shtator, shtyrja e mëtejme e papranueshme

para një muaji - Ekonomia Online

Këshilli i Prindërve të Komunës së Prishtinës kanë reaguar pas deklaratave të ministrit të Shëndetësisë, Arben Vitia i cili tha se IKSHPK-ja ka rekomanduar që të vazhdohet me masat për institucionet arsimore....

Komunat të gatshme për fillimin e vitit të ri shkollor

para një muaji - Koha.net

Drejtoritë Komunale të Arsimit janë shprehur të gatshme për fillimin e vitit të ri shkollor, me prezencë fizike e orar të plotë në kushte pandemie. Sipas një njoftimi të Asociacionit të Komunave të Kosovës,...

Vitia: Rekomandim i IKSHPK-së është që shkollat të mbesin të mbyllura

para një muaji - GazetaBlic

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, gjatë raportimit para deputetëve në komision parlamentar, tha se rekomandim i Institutit Kombëtar të Shëndetit Publik është që shkollat të vazhdojnë të jenë të mbylluara...

Vitia: Nga 27 shtatori kushti i vaksinës ose testit edhe në gastronomi

para një muaji - GazetaBlic

Ministri i Shëndetësisë Arben Vitia ka vazhduar raportimin e tij para deputetëve të Komisionit Parlamentar për Shëndetësi. Vitia duke folur për lirimin e masave ka thënë se nga 27 shtatori certifikata...

Flet Arben Vitia, tregon a do të hapen shkollat

para një muaji - Bota Sot

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, ka thënë se vendimi për mbylljen e shkollave dhe çerdheve ka qenë i rëndë dhe i vështirë. “Vendimet e tilla merren nga raportet epidemiologjike nga IKSHPK, ku përveç...

Komunat janë të gatshme për fillimin e vitit shkollor

para një muaji - Bota Sot

Asociacioni i Komunave të Kosovës ka diskutuar sërish me Drejtoritë Komunale të Arsimit, lidhur me përgatitjet për fillimin e vitit të ri shkollor, me prezencë fizike dhe orar të plotë në kushte pandemie....

SBASHK-u thotë se mësimi duhet të fillojë të hënën

para një muaji - Infokusi

Sindikata e Bashkuar e Asimit dhe Shkencë së Kosovës është kundër çdo shtyrje të mëtejme të procesit mësimor. Kështu tha kryetari i SBASHK-ut, Rrahman Jasharaj. Jasharaj theksoi se nëse Ministria e Shëndetësisë...

Carovska: Teste të shpejta në shkolla nuk rekomandohen nga Komisioni

para një muaji - Press Online

Për momentin, nuk ka nevojë për masa të tjera përveç atyre të përcaktuara nga Komisioni për Sëmundjet Infektive për të mbrojtur nxënësit nga KOVID -19 në shkolla, tha ministrja Mila Carovska në lidhje...

Kosovë/ Nga e hëna s’lejohet hyrja në lokal pa certifikatë vaksinimi

para një muaji - in7

Kosovë/ Nga e hëna s’lejohet hyrja në lokal pa certifikatë vaksinimi Kosova ka marrë masa të reja kundër përhapjes së pandemisë Covid-19. Duke nisur nga dita e hënë qytetarët kosovarë duhet të jenë të...

AKK: Komunat të gatshme për fillimin e vitit shkollor

para një muaji - RTK

Asociacioni i Komunave të Kosovës ka diskutuar sërish me Drejtoritë Komunale të Arsimit, lidhur me përgatitjet për fillimin e vitit të ri shkollor, me prezencë fizike dhe orar të plotë në kushte pandemie....

SBASHK kundërshton çdo shtyrje të procesit mësimor

para një muaji - Revista Kosovarja

Sindikata e Bashkuar e Arsimit të Kosovës është shprehur kundër çdo shtyrje të re të fillimit të procesit mësimor. Kështu ka deklaruar për Telegrafin, kryetari i SBASHK-ut, Rrahman Jasharaj. “Jemi kundër...

Carovska: Situata me Covid-19 është e qëndrueshme

para një muaji - Info7

Ministrja e Arsimit dhe Shkencës, Mila Carovska sot pati një takim me drejtorët e shkollave fillore dhe të mesme, në të cilën, siç u raportua, u arrit në përfundimin se situata me Covid-19 në shkolla ishte...

Komunat kërkojnë të fillojë viti shkollor, të konsiderohet edhe mësimi online

para një muaji - Periskopi

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, ka deklaruar sot se Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka rekomanduar që të vazhdojnë masat për shkollat, për shkak të përhapjes së variantit Delta...

SBASHK-u thotë se mësimi fillon të hënën

para një muaji - Lajmi.net

Kështu tha kryetari i SBASHK-ut, Rrahman Jasharaj. Jasharaj theksoi se nëse Ministria e Shëndetësisë dhe IKSHPK-ja shohin rrezik në fillimin e vitit shkollor atëherë duhet të fillojnë përgatitjet për versione...

Carovska: Situata me Covid-19 është e qëndrueshme, vazhdojmë mësimin me prezencë fizike

para një muaji - Arbresh

Ministrja e Arsimit dhe Shkencës në Maqedoninë e Veriut, Mila Carovska sot pati një takim me drejtorët e shkollave fillore dhe të mesme, në të cilën, siç u raportua, u arrit në përfundimin se situata me...

Carovska: Situata me Covid-19 është e qëndrueshme, vazhdojmë mësimin me prezencë fizike

para një muaji - Lajm

Ministrja e Arsimit dhe Shkencës, Mila Carovska sot pati një takim me drejtorët e shkollave fillore dhe të mesme, në të cilën, siç u raportua, u arrit në përfundimin se situata me Covid-19 në shkolla ishte...

Vitia: Nga e hëna nuk mund të hyhet në lokale pa certifikatën e vaksinimit apo testet kundër COVID-19

para një muaji - Infokusi

Vitia: Nga e hëna nuk mund të hyhet në lokale pa certifikatën e vaksinimit apo testet kundër COVID-19 Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia gjatë raportimit të tij në Komisionin për Shëndetësi ka paralajmëruar...

Nga 27 shtatori hyrja në lokale vetëm me certifikatë të vaksinimit, apo test negativ

para një muaji - Lajmi.net

“Sa i përket gastronomisë ndër sektorët më të goditur nga pandemia jemi në kontakt edhe tani dhe me miratimin e tyre jemi dike hartuar masat që edhe në gastronomi të aplikohet nga 27 shtatori masa kufizuese...

SBASHK-u thotë se mësimi duhet të fillojë të hënën

para një muaji - Bota Press

Sindikata e Bashkuar e Asimit dhe Shkencë së Kosovës është kundër çdo shtyrje të mëtejme të procesit mësimor. Kështu tha kryetari i SBASHK-ut, Rrahman Jasharaj. Jasharaj theksoi se nëse Ministria e Shëndetësisë...

Kosovë/ Paralajmëron Vitia: Nga 27 shtatori nuk mund të hyhet në lokale hoteliere pa certifikatën e vaksinimit

para një muaji - Java News

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia gjatë raportimit të tij në Komisionin për Shëndetësi ka paralajmëruar se nga dita e hënë e javës së ardhshme të gjithë personat që do të hyjnë brenda hapësirave të...

Kosovë/ Paralajmëron Vitia: Nga 27 shtatori nuk mund të hyhet në lokale hoteliere pa certifikatën e vaksinimit apo testet kundër COVID-19

para një muaji - Lexo

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia gjatë raportimit të tij në Komisionin për Shëndetësi ka paralajmëruar se nga dita e hënë e javës së ardhshme të gjithë personat që do të hyjnë brenda hapësirave të...

Kosova forcon masat/ Vitia: Nga e hëna nuk lejohet hyrja në lokale pa certifikatën e vaksinimit apo testet negative COVID-i

para një muaji - Almakos

Duke nisur nga e hëna Kosova forcon masat anti-covid. Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia gjatë raportimit të tij në Komisionin për Shëndetësi ka paralajmëruar se nga dita e hënë e javës së ardhshme të...

Vitia: IKSHPK-ja ka rekomanduar të vazhdojnë masat për shkollat

para një muaji - Lajmi.net

Por Vitia deklaroi se nga raportet e IKSHPK-së ku përveç që paraqesin situatën aktuale në terren, paraqesin edhe projeksione, në bazë të këtyre raporteve dhe takimeve të panumërta me ministra te linjës...

Nga 27 shtatori hyrja në lokale vetëm me certifikatë të vaksinimit

para një muaji - Info7

Ministri i Shëndetësisë Arben Vitia, ka paralajmëruar se nga dita e hënë për të gjithë personat që do të hyjnë brenda hapësirave të lokaleve do të zbatohen masat e reja kufizuese. Gjatë raportimit në Komisionin...

Vitia thotë se IKSHPK-ja ka rekomanduar të vazhdojnë masat për shkollat

para një muaji - Ditapost

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia ka thënë se që nga e premtja janë duke diskutuar për të gjetur zgjidhjen më të mirë që të mos dëmtohet sistemi arsimor, megjithëse siç u shpreh ai rekomandimet e IKSHPK-së...

Dilemat rreth fillimit të procesit mësimor: Flet Jasharaj nga SBASHK

para një muaji - Periskopi

Sindikata e Bashkuar e Asimit dhe Shkencë së Kosovës është kundër çdo shtyrje të mëtejme të procesit mësimor. Kështu tha kryetari i SBASHK-ut, Rrahman Jasharaj. Jasharaj theksoi se nëse Ministria e Shëndetësisë...

SBASHK-u thotë se mësimi fillon të hënën

para një muaji - Ekonomia Online

Sindikata e Bashkuar e Asimit dhe Shkencë së Kosovës është kundër çdo shtyrje të mëtejme të procesit mësimor. Kështu tha kryetari i SBASHK-ut, Rrahman Jasharaj. Jasharaj theksoi se nëse Ministria e Shëndetësisë...

Dilemat rreth fillimit të procesit mësimor: Flet Jasharaj nga SBASHK

para një muaji - Gazeta Metro

Sindikata e Bashkuar e Asimit dhe Shkencë së Kosovës është kundër çdo shtyrje të mëtejme të procesit mësimor. Kështu tha kryetari i SBASHK-ut, Rrahman Jasharaj. Jasharaj theksoi se nëse Ministria e Shëndetësisë...

Nga 27 shtatori hyrja në lokale vetëm me certifikatë të vaksinimit, apo test negativ

para një muaji - Fakti Ditor

Gjatë raportimit të tij ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia lidhur me lirimin e masave anti-COVID tha nga 27 shtatori hyrja në lokale dhe restorante do bëhet duke treguar certifikatën e vaksinimit, testin...

Vitia: Rekomandim i IKSHPK-së është që shkollat të mbesin të mbyllura

para një muaji - Fakti Ditor

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, gjatë raportimit para deputetëve në komision parlamentar, tha se rekomandim i Institutit Kombëtar të Shëndetit Publik është që shkollat të vazhdojnë të jenë të mbylluara...

Nga 27 shtatori hyrja në lokale vetëm me certifikatë të vaksinimit, test PCR apo serologjik

para një muaji - Gazeta Metro

Gjatë raportimit të tij ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia lidhur me lirimin e masave anti-Covid tha nga 27 shtatori hyrja në lokale dhe restorante do bëhet duke treguar certifikatën e vaksinimit, testin...

Vitia: Rekomandim i IKSHPK-së është që shkollat të mbesin të mbyllura

para një muaji - Periskopi

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, gjatë raportimit para deputetëve në komision parlamentar, tha se rekomandim i Institutit Kombëtar të Shëndetit Publik është që shkollat të vazhdojnë të jenë të mbylluara...

Vitia: Nga e hëna nuk mund të hyhet në lokale pa certifikatën e vaksinimit apo testet kundër COVID-19

para një muaji - Bota Press

Botapress 22 Shtator – Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia gjatë raportimit të tij në Komisionin për Shëndetësi ka paralajmëruar se nga dita e hënë e javës së ardhshme të gjithë personat që do të hyjnë...

Ashpërsohen masat në Kosovë, Vitia: Nga e hëna askush nuk mund të hyjë në bare pa certifikatë vaksinimi apo test negativ

para një muaji - Dosja.al

Arben Vitia 22 Shtator, 2021 11:59 Përditësuar: 12:00 KOSOVË- Duke filluar nga e hëna e javës së ardhshme të gjithv personat që do të hyjnë në bare apo restorante duhet të kenë një certificate vaksinimi....

Kosova merr masa më të rrepta: Nga e hëna nuk mund të hyhet në lokale pa certifikatën e vaksinimit apo testet kundër COVID-19

para një muaji - FaxWeb

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia gjatë raportimit të tij në Komisionin për Shëndetësi ka paralajmëruar se nga dita e hënë e javës së ardhshme të gjithë personat që do të hyjnë brenda hapësirave të...

S’keni vaksinë, s’ka as kafe: Këto janë masat e reja që pritet të hyjnë në fuqi

para një muaji - Gazeta Metro

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia gjatë raportimit në Komisionin për Shëndetësi, ka bërë të ditur që janë duke punuar në masat e reja që pritet të hyjnë në fuqi nga 27 shtatori. Ai ka thënë se janë...

A do hapen shkollat: Vitia tregon se çka rekomandon IKSHPK

para një muaji - Gazeta Metro

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, ka thënë se vendimi për mbylljen e shkollave dhe çerdheve ka qenë i rëndë dhe i vështirë. “Vendimet e tilla merren nga raportet epidemiologjike nga IKSHPK, ku përveç...

Nga 27 shtatori hyrja në lokale vetëm me certifikatë të vaksinimit apo test negativ

para një muaji - Epoka e Re

Gjatë raportimit në Komisionin për shëndetësi, ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, ka bërë me dije se nga 27 shtatori hyrja në lokale dhe restorante do bëhet duke treguar certifikatën e vaksinimit, testin...

“IKShPK-ja ka rekomanduar të vazhdojnë masat për shkollat”

para një muaji - Epoka e Re

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, ka deklaruar se vendimi për mbylljen e shkollave dhe çerdheve ka qenë i rëndë dhe i vështirë. Por, Vitia ka deklaruar se nga raportet e IKShPK-së ku përveç që paraqesin...

Vitia: Nga e hëna në ambiente të mbyllura vetëm me certifikatë të vaksinimit ose test negativ

para një muaji - Arbresh

Gjatë ditës së sotme, Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia ka raportuar para Komisionit për Shëndetësi. Ai ka paralajmëruar se nga e hëna e ardhshme hyrjet në hapësirat e lokaleve do të bëhen me masa të...

Nga 27 shtatori hyrja në lokale vetëm me certifikatë të vaksinimit, test PCR apo serologjik

para një muaji - KosovaPress

Gjatë raportimit të tij ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia lidhur me lirimin e masave anti-COVID tha nga 27 shtatori hyrja në lokale dhe restorante do bëhet duke treguar certifikatën e vaksinimit, testin...

A do të nis mësimi apo do vazhdojnë masat, Vitia tregon rekomandimin e IKSHPK-së

para një muaji - Arbresh

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia ka thënë se që nga e premtja janë duke diskutuar për të gjetur zgjidhjen më të mirë që të mos dëmtohet sistemi arsimor, megjithëse siç u shpreh ai rekomandimet e IKSHPK-së...

S’ka kafe pa vaksinë: Këto janë masat që pritet të hyjnë në fuqi

para një muaji - Periskopi

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia gjatë raportimit në Komisionin për Shëndetësi, ka bërë të ditur që janë duke punuar në masat e reja që pritet të hyjnë në fuqi nga 27 shtatori. Ai ka thënë se janë...

Komunat të gatshme për fillimin e vitit shkollor

para një muaji - Ekonomia Online

Asociacioni i Komunave të Kosovës ka diskutuar sërish me Drejtoritë Komunale të Arsimit, lidhur me përgatitjet për fillimin e vitit të ri shkollor, me prezencë fizike dhe orar të plotë në kushte pandemie....

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK