Erdogan paralajmëron acarim të raporteve me Amerikën

para një muaji - Alsat-M

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, tha më 23 shtator se raportet e vendit të tij me SHBA’në nuk po shkojnë në drejtim të duhur. Sipas tij, raportet me administratën e presidentit amerikan, Joe...

Erdogan: Marrëdhëniet me SHBA nuk po shkojnë në drejtimin e duhur

para një muaji - Bota Sot

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, tha më 23 shtator se raportet e vendit të tij me SHBA-në nuk po shkojnë në drejtim të duhur. Sipas tij, raportet me administratën e presidentit amerikan, Joe...

Erdogan thotë se marrëdhëniet me SHBA-në nuk janë të shëndetshme

para një muaji - Klan Kosova

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, ka thënë se marrëdhëniet e bashkëpunimit me Shtetet e Bashkuara të Amerikës nuk janë të shëndetshme dhe se Washingtoni duhej të “zgjidh” çështjet lidhur me blerjen...

Erdogan: Marrëdhënia SHBA-Turqi e pashëndetshme

para një muaji - Koha.net

Presidenti turk, Reccep Tayyip Erdogan, ka thënë të enjten se marrëdhëniet e Turqisë me Shtetet e Bashkuara të Amerikës nuk janë të shëndetshme dhe se Washingtoni duhet t’i zgjidhë çështjet lidhur me blerjen...

Erdogan paralajmëron acarim të raporteve me SHBA-në

para një muaji - Klan

Erdogan paralajmëron acarim të raporteve me SHBA-në Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, tha më 23 shtator se raportet e vendit të tij me SHBA-në nuk po shkojnë në drejtim të duhur. Sipas tij, raportet...

Erdogan paralajmëron acarim të raporteve me SHBA-në

para një muaji - Top Channel

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, tha më 23 shtator se raportet e vendit të tij me SHBA-në nuk po shkojnë në drejtim të duhur. Sipas tij, raportet me administratën e presidentit amerikan, Joe...

Erdogan paralajmëron acarim të raporteve me SHBA-në

para një muaji - Vizion Plus

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, tha më 23 shtator se raportet e vendit të tij me SHBA-në nuk po shkojnë në drejtim të duhur. Sipas tij, raportet me administratën e presidentit amerikan, Joe...

Erdogan thotë se marrëdhëniet me Shtetet e Bashkuara të tensionuara, flet për lidhjet me Rusinë

para një muaji - Telegrafi

Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan tha se marrëdhënia e tij me Joe Biden mbeti e tensionuar, pas viteve të ankesave të politikave midis aleatëve të NATO-s dhe disa zemërimeve personale. “Unë nuk mund...

Erdogan: Kahja momentale në marrëdhëniet me SHBA-në nuk premton

para një muaji - Koha.mk

Presidenti turk Rexhep Taip Erdogan ka deklaruar se lidhjet mes Turqisë dhe SHBA-së nuk janë të mira dhe se Uashingtoni doemos ti “përmirësojë” punët rreth asaj që Ankaraja ka blerë sistem mbrojtës rus...

Erdoğan: Turqia synon marrëdhënie miqësore me SHBA-në, jo armiqësore

para një muaji - Shenja

Si aleatë të NATO-s, shpresoj që ne ta trajtojmë njëri-tjetrin në mënyrë miqësore dhe jo me armiqësi, por gjendja aktuale e ngjarjeve nuk duket se po shkon në atë mënyrë, tha presidenti turk Recep Tayyip...

Erdogan thotë se lidhjet me Shtetet e Bashkuara të tensionuara, flet për lidhjet me Rusinë

para një muaji - Zhurnal

Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan tha se marrëdhënia e tij me Joe Biden mbeti e tensionuar, pas viteve të ankesave të politikave midis aleatëve të NATO-s dhe disa zemërimeve personale. “Unë nuk mund...

Erdogan paralajmëroi acarim të raporteve me SHBA-në

para një muaji - Portalb

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, tha më 23 shtator se raportet e vendit të tij me SHBA-në nuk po shkojnë në drejtim të duhur, raporton REL . Sipas tij, raportet me administratën e presidentit...

Erdogan paralajmëron acarim të raporteve me SHBA-në

para një muaji - Kallxo

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, tha më 23 shtator se raportet e vendit të tij me SHBA-në nuk po shkojnë në drejtim të duhur. Sipas tij, raportet me administratën e presidentit amerikan, Joe...

Erdogan paralajmëron acarim të raporteve me SHBA-në

para një muaji - Evropa e Lirë

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, tha më 23 shtator se raportet e vendit të tij me SHBA-në nuk po shkojnë në drejtim të duhur. Sipas tij, raportet me administratën e presidentit amerikan, Joe...

Erdogan paralajmëroi acarim të raporteve me SHBA-në

para një muaji - Tetova1

Turkish President Recep Tayyip Erdogan delivers a speech during 28th Mukhtars (local administrators) meeting at the Presidential Complex in Ankara on October 19, 2016. / AFP / ADEM ALTAN (Photo credit...

Paralajmëron Erdogan: Do acarohen raportet me SHBA’të

para një muaji - Gazeta Metro

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, tha më 23 shtator se raportet e vendit të tij me SHBA-në nuk po shkojnë në drejtim të duhur. Sipas tij, raportet me administratën e presidentit amerikan, Joe...

“Raportet me SHBA s’po ecin shëndetshëm”/ Erdogan: Nëse s’na ndihmoni në aspektin e mbrojtjes, atëherë ndryshojmë drejtim

para një muaji - Java News

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, tha më 23 shtator se raportet e vendit të tij me SHBA-në nuk po shkojnë në drejtim të duhur. Sipas tij, raportet me administratën e presidentit amerikan, Joe...

Erdogan paralajmëroi acarim të raporteve me SHBA-në

para një muaji - Tetova Sot

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, tha më 23 shtator se raportet e vendit të tij me SHBA-në nuk po shkojnë në drejtim të duhur, raporton REL. Sipas tij, raportet me administratën e presidentit...

Erdogan paralajmëron acarim të raporteve me SHBA-në

para një muaji - Lajmi.net

Sipas tij, raportet me administratën e presidentit amerikan, Joe Biden, nuk kishin “nisur mirë”. Erdogan u dërgoi mesazh aleatëve të NATO-s, përfshirë Shtetet e Bashkuara se, nëse ato nuk e ndihmojnë Turqinë...

“Marrëdhëniet me SHBA-të nuk po shkojnë siç duhet”, shpërthen Erdogan: Nuk po na ndihmoni për t’u mbrojtur, do ndryshojmë drejtim

para një muaji - FaxWeb

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, tha më 23 shtator se raportet e vendit të tij me SHBA-në nuk po shkojnë në drejtim të duhur. Sipas tij, raportet me administratën e presidentit amerikan, Joe...

Raporti midis Turqisë dhe SHBA-ve drejt acarimit, Erdogan: Nuk e kemi filluar mirë me Biden

para një muaji - Dosja.al

Joe Biden dhe Erdogan 23 Shtator, 2021 19:33 TURQI- Presidenti turk, Rexhep Tajip Erdogan tha se marrëdhënia e tij me presidentin e SHBA-ve, Joe Biden mbeti e tensionuar, pas viteve të ankesave të politikave...

Erdogan paralajmëron acarim të raporteve me SHBA-në

para një muaji - ATV Live

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, tha më 23 shtator se raportet e vendit të tij me SHBA-në nuk po shkojnë në drejtim të duhur. Sipas tij, raportet me administratën e presidentit amerikan, Joe...

Erdogan paralajmëron acarim të raporteve me ShBA-në

para një muaji - Ekonomia Online

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, tha më 23 shtator se raportet e vendit të tij me SHBA-në nuk po shkojnë në drejtim të duhur. Sipas tij, raportet me administratën e presidentit amerikan, Joe...

Erdogan: Raportet me SHBA-nuk po shkojnë në drejtim të duhur

para një muaji - Arbresh

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, tha më 23 shtator se raportet e vendit të tij me SHBA-në nuk po shkojnë në drejtim të duhur. Sipas tij, raportet me administratën e presidentit amerikan, Joe...

Cilat mund të jenë gjasat e një iniciative bashkëpunimi amerikano-turk për Kosovën?

para një muaji - Lajm

Nga: Dritan Hoti Vetëm pak javë më parë, në vigjilje të një vizite rutinë të cilën drejtuesit e lartë politikë turq kryejnë prej dekadash në Qipron turke, presidenti turk Recep Tayyip Erdogan shprehu dëshirën...

Cilat mund të jenë gjasat e një iniciative bashkëpunimi amerikano-turk për Kosovën?

para një muaji - Telegrafi

Vetëm pak javë më parë, në vigjilje të një vizite rutinë të cilën drejtuesit e lartë politikë turq kryejnë prej dekadash në Qipron turke, presidenti turk Recep Tayyip Erdogan shprehu dëshirën e një iniciative...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK