Agjencia e BE-së shumë shpejt vendos për dozën e tretë të vaksinës

para një muaji - Top Channel

Agjencia Evropiane e Barnave (EMA) tha të enjten (23 shtator) se në fillim të muajit tetor do të vendosë nëse do të miratojë dhënien e dozës shtesë të vaksinës Pfizer/BioNTech kundër COVID-19 për të gjithë...

EMA: Në fillim të tetorit do të merret vendimi për dozën e tretë të vaksinës

para një muaji - News33

Agjencia Evropiane e Barnave EMA, do të marrë një vendim mbi nevojën për një dozë të tretë të vaksinës anti-Covid, si edhe dhe për përforcuesin në fillim të tetorit. Kjo u tha nga Marco Cavaleri, kreu...

CDC rekomandon dozën përforcuese të vaksinës Pfizer për grupe të caktuara

para një muaji - Zëri i Amerikës

Fushata amerikane e vaksinimit kundër COVID-19 është në prag të një faze të re të madhe pasi këshilltarët qeveritarë të enjten rekomanduan dozën përforcuese të vaksinës Pfizer për miliona amerikanë. Kjo...

CDC rekomandon dozën përforcuese të vaksinës kundër Covid-19 për grupe të caktuara

para një muaji - Zeri

Fushata amerikane e vaksinimit kundër COVID-19 është në prag të një faze të re të madhe pasi këshilltarët qeveritarë të enjten rekomanduan dozën përforcuese të vaksinës Pfizer për miliona amerikanë. Kjo...

EMA: Në fillim të tetorit do të merret vendimi për dozën e tretë të vaksinës

para një muaji - Alsat-M

Agjencia Evropiane e Barnave EMA, do të marrë një vendim mbi nevojën për një dozë të tretë të vaksinës anti-Covid, si edhe dhe për përforcuesin në fillim të tetorit. Kjo u tha nga Marco Cavaleri, kreu...

Maqedoni, nga dita e hënë dozë e tretë e vaksinës edhe në Maqedoni

para një muaji - Telegrafi

Nga dita e hënë dozën e tretë të vaksinë kundër coronavirusit do ta pranojnë qytetarët mbi 60 vjet, punonjësit shëndetësor dhe pacientët me sëmundje serioze imunologjike. Një rekomandim të tillë e dha...

Agjencia e BE-së shumë shpejt vendos për dozën e tretë të vaksinës

para një muaji - Top Channel

Agjencia Evropiane e Barnave (EMA) tha të enjten (23 shtator) se në fillim të muajit tetor do të vendosë nëse do të miratojë dhënien e dozës shtesë të vaksinës Pfizer/BioNTech kundër COVID-19 për të gjithë...

Agjencia e BE-së shumë shpejt vendos për dozën e tretë të vaksinës

para një muaji - Kallxo

Agjencia Evropiane e Barnave (EMA) tha të enjten (23 shtator) se në fillim të muajit tetor do të vendosë nëse do të miratojë dhënien e dozës shtesë të vaksinës Pfizer/BioNTech kundër COVID-19 për të gjithë...

Agjencia e BE-së shumë shpejt vendos për dozën e tretë të vaksinës

para një muaji - Portalb

Agjencia Evropiane e Barnave (EMA) tha të enjten (23 shtator) se në fillim të muajit tetor do të vendosë nëse do të miratojë dhënien e dozës shtesë të vaksinës Pfizer/BioNTech kundër COVID-19 për të gjithë...

Agjencia e BE-së shumë shpejt vendos për dozën e tretë të vaksinës

para një muaji - Koha.mk

Agjencia Evropiane e Barnave (EMA) tha të enjten (23 shtator) se në fillim të muajit tetor do të vendosë nëse do të miratojë dhënien e dozës shtesë të vaksinës Pfizer/BioNTech kundër COVID-19 për të gjithë...

Dozë e tretë e vaksinës nga dita e hënë edhe në Maqedoni

para një muaji - Bota Sot

Nga dita e hënë dozën e tretë të vaksinë kundër coronavirusit do ta pranojnë qytetarët mbi 60 vjet, punonjësit shëndetësor dhe pacientët me sëmundje serioze imunologjike. Një rekomandim të tillë e dha...

Maqedoni, nga dita e hënë dozë e tretë e vaksinës edhe në Maqedoni

para një muaji - Indeks online

Nga dita e hënë dozën e tretë të vaksinë kundër coronavirusit do ta pranojnë qytetarët mbi 60 vjet, punonjësit shëndetësor dhe pacientët me sëmundje serioze imunologjike. Një rekomandim të tillë e dha...

Agjencia e BE-së shumë shpejt vendos për dozën e tretë të vaksinës

para një muaji - Tetova Sot

Agjencia Evropiane e Barnave (EMA) tha të enjten (23 shtator) se në fillim të muajit tetor do të vendosë nëse do të miratojë dhënien e dozës shtesë të vaksinës Pfizer/BioNTech kundër COVID-19 për të gjithë...

Agjencia e BE-së shumë shpejt vendos për dozën e tretë të vaksinës

para një muaji - Evropa e Lirë

Agjencia Evropiane e Barnave (EMA) tha të enjten (23 shtator) se në fillim të muajit tetor do të vendosë nëse do të miratojë dhënien e dozës shtesë të vaksinës Pfizer/BioNTech kundër COVID-19 për të gjithë...

Ja kur do të merret vendimi për dozën e tretë të vaksinës anti-COVID

para një muaji - Bota Sot

Agjencia Evropiane e Barnave EMA, do të marrë një vendim mbi nevojën për një dozë të tretë të vaksinës anti-Covid, si edhe dhe për përforcuesin në fillim të tetorit. Kjo u tha nga Marco Cavaleri, kreu...

Maqedonia nis të hënën dhënien e dozës së tretë të vaksinës anti-COVID

para një muaji - Koha.net

Maqedonia do të nisë të hënën zbatimin e dozës së tretë të vaksinës kundër koronavirusit. Rekomandimi sipas Ministrisë së Shëndetësisë është specifikuar që dozën e tretë ta marrin personat mbi 60 vjeç,...

EMA në fillim të tetorit vendos për dozën e tretë të vaksinës anti-COVID

para një muaji - Koha.net

Agjencia Evropiane e Barnave (EMA) këtë të enjte ka bërë me dije se për dozën e tretë të vaksinës Pfizer / BioNTech kundër COVID-19, do të vendoset në fillim të tetorit. Mediat e huaja bëjnë me dije se...

Propozohet dozë e tretë e vaksinës për personat mbi 60 vjeç

para një muaji - Opinion.mk

Komiteti për Imunizim ka propozuar dozën e tretë të vaksinës për personat mbi 60 vjeç, punonjësit shëndetësor dhe për personat me sëmundje kronike. Këtë informacion e bëri të ditur ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe.

EMA: Në fillim të tetorit do të merret vendimi për dozën e tretë të vaksinës

para një muaji - Tetova Sot

Agjencia Evropiane e Barnave EMA, do të marrë një vendim mbi nevojën për një dozë të tretë të vaksinës anti-Covid, si edhe dhe për përforcuesin në fillim të tetorit. Kjo u tha nga Marco Cavaleri, kreu...

Propozohet dozë e tretë e vaksinës për personat mbi 60 vjeç

para një muaji - Ditari.mk

Komiteti për Imunizim ka propozuar dozën e tretë të vaksinës për personat mbi 60 vjeç, punonjësit shëndetësor dhe për personat me sëmundje kronike. Këtë informacion e bëri të ditur ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe.

EMA: Në fillim të tetorit do të merret vendimi për dozën e tretë të vaksinës

para një muaji - GazetaBlic

Agjencia Evropiane e Barnave EMA, do të marrë një vendim mbi nevojën për një dozë të tretë të vaksinës anti-Covid, si edhe dhe për përforcuesin në fillim të tetorit. Kjo u tha nga Marco Cavaleri, kreu...

Nga dita e hëne dozë e tretë e vaksinës edhe në Maqedoni të Veriut

para një muaji - Infokusi

Nga dita e hënë dozën e tretë të vaksinë kundër coronavirusit do ta pranojnë qytetarët mbi 60 vjet, punonjësit shëndetësor dhe pacientët me sëmundje serioze imunologjike. Një rekomandim të tillë e dha...

EMA: Në fillim të tetorit do të merret vendimi për dozën e tretë të vaksinës

para një muaji - Indeks online

Agjencia Evropiane e Barnave EMA, do të marrë një vendim mbi nevojën për një dozë të tretë të vaksinës anti-Covid, si edhe dhe për përforcuesin në fillim të tetorit. Kjo u tha nga Marco Cavaleri, kreu...

EMA: Në fillim të tetorit do të merret vendimi për dozën e tretë të vaksinës

para një muaji - Zeri

Agjencia Evropiane e Barnave EMA, do të marrë një vendim mbi nevojën për një dozë të tretë të vaksinës anti-Covid, si edhe dhe për përforcuesin në fillim të tetorit. Kjo u tha nga Marco Cavaleri, kreu...

Dozë e tretë vaksine për disa kategori në Maqedoninë e Veriut

para një muaji - Klan

Dozë e tretë vaksine për disa kategori në Maqedoninë e Veriut Do vaksinohen qytetarët mbi 60 vjeç dhe mjekët Komiteti për Imunizim i Maqedonisë së Veriut rekomandon dozën e tretë të vaksinës anti-Covid...

Covid-19 në RMV, të hënën nis aplikimi i dozës së tretë

para një muaji - News33

Të hënën fillon zbatimi i dozës së tretë të vaksinës kundër koronavirusit. Rekomandimi sipas Ministrisë së Shëndetësisë është specifikuar që dozën e tretë ta marrin personat mbi 60 vjeç, personeli shëndetësor...

Nga e hëna Maqedonia Veriore fillon me dozën e tretë të vaksinimit

para një muaji - Arbresh

Nga dita e hënë dozën e tretë të vaksinë kundër coronavirusit do ta pranojnë qytetarët mbi 60 vjet, punonjësit shëndetësor dhe pacientët me sëmundje serioze imunologjike. Një rekomandim të tillë e dha...

Maqedonia e Veriut merr vendimin: Të hënën nis aplikimi i dozës së tretë të vaksinës anti-Covid

para një muaji - Shekulli

Publikuar më 23.09.2021 nga Shekulli Online Të hënën fillon marrja e dozës së tretë të vaksinës kundër koronavirusit në Maqedoninë e Veriut. Rekomandimi sipas Ministrisë së Shëndetësisë është specifikuar...

Vaksinimi – Të hënën nis aplikimi i dozës së tretë në Maqedoninë e Veriut

para një muaji - Mapo

Të hënën në Maqedoninë e Veriut fillon aplikimi i dozës së tretë të vaksinës kundër koronavirusit. Rekomandimi sipas Ministrisë së Shëndetësisë është specifikuar që dozën e tretë ta marrin personat mbi...

Rekomandohet doza e tretë e vaksinës, për personat mbi 60 vjeç, mjekët dhe të sëmurit kronik

para një muaji - TV21

Nga e hëna qytetarët mund të marrin dozën e tretë të vaksinës kundër Covid-19. Booster doza rekomandohet nga Komiteti Kombëtar për Imunizimin për të gjithë qytetarët mbi 60 vjeç, për të gjithë punëtorët...

Maqedonia e Veriut merr vendimin: Të hënën nis aplikimi i dozës së tretë të vaksinës

para një muaji - Albeu

Ditën e hënë nis aplikimi i dozës së tretë të vaksinës anti-Covid në Maqedoninë e Veriut. Rekomandimi, sipas Ministrisë së Shëndetësisë, është specifikuar që dozën e tretë ta marrin personat mbi 60 vjeç,...

EMA: Në fillim të tetorit do të merret vendimi për dozën e tretë të vaksinës

para një muaji - Lexo

Agjencia Evropiane e Barnave EMA, do të marrë një vendim mbi nevojën për një dozë të tretë të vaksinës anti-Covid, si edhe dhe për përforcuesin në fillim të tetorit. Kjo u tha nga Marco Cavaleri, kreu...

Maqedonia e Veriut merr vendimin: Të hënën nis aplikimi i dozës së tre të vaksinës kundër COVID

para një muaji - ABC News

Të hënën në Maqedoninë e Veriut fillon aplikimi i dozës së tretë të vaksinës kundër koronavirusit. Rekomandimi sipas Ministrisë së Shëndetësisë është specifikuar që dozën e tretë ta marrin personat mbi...

FDA autorizon dozë të tretë të vaksinës kundër COVID-19

para një muaji - Aktuale

Administrata Amerikane e Ushqimit dhe Barnave (FDA) autorizoi një dozë të tretë përforcuese të vaksinës Pfizer-BioNTech COVID-19 për amerikanët mbi 65 vjeç dhe për ata që vuajnë nga sëmundje të rënda....

Studimi i fundit për efektivitetin e vaksinave, flet Arbër Shehu

para një muaji - Lajmi.net

Shehu në ATV ka treguar se vaksinat, Moderna, Pfizer dhe Johnson&Johnson janë mjaftë efektive dhe se mbrojnë qytetarët nga COVID-19. “Javën e kaluar ne kemi nxjerrë një publikim të ri në lidhje me dallimet...

Covid-19 në RMV, të hënën nis aplikimi i dozës së tretë

para një muaji - Alsat-M

Të hënën fillon zbatimi i dozës së tretë të vaksinës kundër koronavirusit. Rekomandimi sipas Ministrisë së Shëndetësisë është specifikuar që dozën e tretë ta marrin personat mbi 60 vjeç, personeli shëndetësor...

Covid-19 në RMV, të hënën nis aplikimi i dozës së tretë

para një muaji - Flaka

Të hënën fillon zbatimi i dozës së tretë të vaksinës kundër koronavirusit. Rekomandimi sipas Ministrisë së Shëndetësisë është specifikuar që dozën e tretë ta marrin personat mbi 60 vjeç, personeli shëndetësor...

Maqedonia e Veriut do të pranojë vaksina Johnson & Johnson

para një muaji - Fakte

Shkup, 23 shtator – Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe në konferencën e sotme për shtyp njoftoi se Maqedonia e Veriut do të pranojë vaksina kundër koronavirusit, nga kompania Johnson&Johnson, shkruan...

Agjencia e BE-së shumë shpejt vendos për dozën e tretë të vaksinës

para një muaji - Ekonomia Online

Agjencia Evropiane e Barnave (EMA) tha të enjten (23 shtator) se në fillim të muajit tetor do të vendosë nëse do të miratojë dhënien e dozës shtesë të vaksinës Pfizer/BioNTech kundër COVID-19 për të gjithë...

FDA autorizon dozë të tretë të vaksinës kundër COVID-19 për grupe të caktuara

para një muaji - Indeks online

Administrata Amerikane e Ushqimit dhe Barnave (FDA) autorizoi një dozë të tretë përforcuese të vaksinës Pfizer-BioNTech COVID-19 për amerikanët mbi 65 vjeç dhe për ata që vuajnë nga sëmundje të rënda....

Doza e tretë e vaksinës Pfizer, EMA vendos përfundimisht në fillim të tetorit

para një muaji - Mapo

Agjencia Evropiane e Barnave (EMA) këtë të enjte ka bërë me dije se për dozën e tretë të vaksinës Pfizer / BioNTech kundër Covid-19, do të vendosin në fillim të tetorit. Mediat e huaja bëjnë me dije se...

FDA autorizon dozë të tretë të vaksinës kundër COVID-19 për grupe të caktuara

para një muaji - Albeu

Administrata Amerikane e Ushqimit dhe Barnave (FDA) autorizoi një dozë të tretë përforcuese të vaksinës Pfizer-BioNTech COVID-19 për amerikanët mbi 65 vjeç dhe për ata që vuajnë nga sëmundje të rënda....

Infektimet në shkolla, Filipçe: Diskutohet aplikimi i testeve të antigjenit

para një muaji - Aktuale

Ditëve në vijim detajisht do të përpunohet edhe metodologjia për skrining të testimit të nxënësve nëpër shkollat fillore dhe të mesme me teste të shpejta antigjene. “Është fakt se ekziston një transmetim...

RMV/ Doza e tretë e vaksinës, nga e hëna për tri kategori të caktuara

para një muaji - Aktuale

Mbi 700,000 qytetarë janë vaksinuar me dy doza. Autoritetet shëndetësore rekomandojnë marrjen e dozës së tretë, për të gjithë qytetarët mbi moshën 60 vjeç, për pacientët me gjendje të kompromentuar imunitare...

Kompania Pfizer thotë se mund të vaksinohen fëmijët e grupmoshës 5 – 11 vjeç

para një muaji - Zëri i Amerikës

Ndajeni Kompania Pfizer thotë se mund të vaksinohen fëmijët e grupmoshës 5 – 11 vjeç share Shiko komentet Print Këtë javë, kompania Pfizer publikoi lajme premtuese në përpjekjen për t'i dhënë fund pandemisë...

Infektimet në shkolla, Filipçe: Diskutohet aplikimi i testeve të antigjenit

para një muaji - Flaka

Ditëve në vijim detajisht do të përpunohet edhe metodologjia për skrining të testimit të nxënësve nëpër shkollat fillore dhe të mesme me teste të shpejta antigjene. “Është fakt se ekziston një transmetim...

EMA: Në fillim të tetorit do të merret vendimi për dozën e tretë të vaksinës

para një muaji - Periskopi

Agjencia Evropiane e Barnave EMA, do të marrë një vendim mbi nevojën për një dozë të tretë të vaksinës anti-Covid, si edhe dhe për përforcuesin në fillim të tetorit. Kjo u tha nga Marco Cavaleri, kreu...

EMA: Në fillim të tetorit do të merret vendimi për dozën e tretë të vaksinës

para një muaji - Ditapost

Agjencia Evropiane e Barnave EMA, do të marrë një vendim mbi nevojën për një dozë të tretë të vaksinës anti-Covid, si edhe dhe për përforcuesin në fillim të tetorit.Kjo u tha nga Marco Cavaleri, kreu i...

Dozë e tretë për të moshuarit/ Do jepet vetëm vaksina e “Pfizer”

para një muaji - Vizion Plus

Në Maqedoninë e Veriut personeli shendetësor, qytetarët mbi 60 vjec dhe pacientët me imunitet të dobët do të duhet të vaksinohen me dozën e tretë kundër koronavirusit. Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipce, beri...

FDA autorizon dozë të tretë të vaksinës kundër COVID-19 për grupe të caktuara

para një muaji - Zëri i Amerikës

Administrata Amerikane e Ushqimit dhe Barnave (FDA) autorizoi një dozë të tretë përforcuese të vaksinës Pfizer-BioNTech COVID-19 për amerikanët mbi 65 vjeç dhe për ata që vuajnë nga sëmundje të rënda....

RMV-ja propozon dozën e tretë anti-COVID për disa kategori

para një muaji - Zeri

Komiteti për Imunizim në Maqedoninë e Veriut ka propozuar marrjen e dozës së tretë të vaksinës tek disa kategori qytetarësh. Ekspertët e Shëndetësisë rekomandojnë marrjen e dozës së tretw pwr qytetarët...

FDA autorizon dozë të tretë të vaksinës kundër COVID-19 për grupe të caktuara

para një muaji - Vizion Plus

Administrata Amerikane e Ushqimit dhe Barnave (FDA) autorizoi një dozë të tretë përforcuese të vaksinës Pfizer-BioNTech COVID-19 për amerikanët mbi 65 vjeç dhe për ata që vuajnë nga sëmundje të rënda....

Cila vaksinë është më e efektshme kundër hospitalizimit nga COVID-19?

para një muaji - Kallxo

Një studim i ri zbuloi se vaksinat Modern dhe Pfizer u zbuluan se i mban të rriturit jashtë spitalit mbi Johnson & Johnson. Një punonjës i kujdesit shëndetësor mban një shishe të Vaksinës Moderne COVID-19...

REKOMANDOHET DOZA E TRETË E VAKSINËS PËR DISA KATEGORI TË QYTETARËVE

para një muaji - Klan Macedonia

FILIPÇE: SKRINING I DETAJUAR PËR SITUATËN SHËNDETËSORE NË VEND Komiteti për Imunizim I Maqedonisë së Veriut rekomandon dozën e tretë të vaksinës anti-covid për të gjithë qytetarët mbi 60 vjeç, për punonjësit...

Maqedonia e Veriut merr vendimin: Dozë e tretë vaksine për qytetarët mbi 60-vjeç

para një muaji - Lexo

Nga dita e hënë në Maqedoninë e Veriut do të fillojë aplikimi i dozës së tretë të vaksinë anti-COVID. Lajmi u bë me dije nga ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe, ndërsa bëri me dije se dozën e tretë...

Studimi i fundit për efektivitetin e vaksinave, flet Arbër Shehu

para një muaji - ATV Live

Arbër Shehu hulumtues mjekësor në “Johns Hopkins Medicine” të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, ka folur rreth hulumtimit sa i përket efektivitetit të vaksinave anti-COVID. Shehu në emisionin DIREKT në...

Maqedonia e Veriut do të pranojë vaksina Johnson & Johnson

para një muaji - Zhurnal

Shkup, 23 shtator – Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe në konferencën e sotme për shtyp njoftoi se Maqedonia e Veriut do të pranojë vaksina kundër koronavirusit, nga kompania Johnson&Johnson, shkruan...

EMA: Në fillim të tetorit do të merret vendimi për dozën e tretë të vaksinës

para një muaji - Bota Press

Agjencia Evropiane e Barnave EMA, do të marrë një vendim mbi nevojën për një dozë të tretë të vaksinës anti-Covid, si edhe dhe për përforcuesin në fillim të tetorit. Kjo u tha nga Marco Cavaleri, kreu...

Doza e tretë e vaksinës Pfizer, EMA vendos përfundimisht në fillim të tetorit

para një muaji - ABC News

Agjencia Evropiane e Barnave (EMA) këtë të enjte ka bërë me dije se për dozën e tretë të vaksinës Pfizer / BioNTech kundër Covid-19, do të vendosin në fillim të tetorit. Mediat e huaja bëjnë me dije se...

Në Maqedoni do të aplikohet doza e tretë e vaksinës për disa kategori të qytetarëve

para një muaji - Telegrafi

Ministria e Shëndetësisë Venko Filipçe, ka njoftuar se në Maqedoni do të aplikohet edhe doza e tretë e vaksinës. Bëhet fjalë për vaksinën “Pfizer”, pa dallim cilat kanë qenë vaksinat e mëhershme me të...

RMV, rekomandohet doza e tretë e vaksinës për personat mbi 60 vjeç dhe punonjësit shëndetësor pa dallim moshe

para një muaji - Portalb

Komiteti Kombëtar për Imunizimin rekomandon dozën e tretë të vaksinës kundër Covid-19, për të gjithë qytetarët mbi 60 vjeç, për të gjithë punonjësit shëndetësorë pa dallim moshe dhe për të gjithë qytetarët...

RMV-ja propozon dozën e tretë anti-COVID për disa kategori

para një muaji - Flaka

Komiteti për Imunizim në Maqedoninë e Veriut ka propozuar marrjen e dozës së tretë të vaksinës tek disa kategori qytetarësh. Ekspertët e Shëndetësisë rekomandojnë marrjen e dozës së tretw pwr qytetarët...

Propozohet dozë e tretë për personat mbi 60 vjeç

para një muaji - TV21

Komiteti për Imunizim ka propozuar dozën e tretë të vaksinës për personat mbi 60 vjeç, punonjësit shëndetësor dhe për personat me sëmundje kornike. Këtë informacion e bëri të ditur ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe./TV21

Filipçe: Dozë e tretë e vaksinës për qytetarët mbi moshën 60-vjeçare

para një muaji - Albeu

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe sot njoftoi se në koordinim me Komunitetin për Imunizim është vendosur të rekomandohet doza e tretë e vaksinimit tek të gjithë qytetarët mbi moshën 60-vjeçare, tek...

Filipçe: Dozë e tretë e vaksinës për disa kategori të qytetarëve

para një muaji - Alsat-M

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe sot njoftoi se në koordinim me Komunitetin për Imunizim është vendosur të rekomandohet doza e tretë e vaksinimit tek të gjithë qytetarët mbi moshën 60-vjeçare, tek...

(VIDEO) Doza e tretë vaksine për personat mbi 60 vjeç

para një muaji - Shenja

Në vendin tonë do të arrijnë edhe vaksinat nga kompania Johnson&Johnson. Maqedonia e Veriut siç ka bërë me dije ministri i Shëndetësisë Venko Filipçe do të pranoj 250 000 vaksina nga kompania Johnson&Johnson,...

Maqedonia e Veriut do të pranojë vaksina Johnson & Johnson

para një muaji - Flaka

Shkup, 23 shtator – Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe në konferencën e sotme për shtyp njoftoi se Maqedonia e Veriut do të pranojë vaksina kundër koronavirusit, nga kompania Johnson&Johnson, shkruan...

Maqedonia e Veriut merr vendimin: Të hënën nis aplikimi i dozës së tretë të vaksinës anti-Covid

para një muaji - Top24

Të hënën fillon marrja e dozës së tretë të vaksinës kundër koronavirusit në Maqedoninë e Veriut. Rekomandimi sipas Ministrisë së Shëndetësisë është specifikuar që dozën e tretë ta marrin personat mbi 60...

Maqedonia e Veriut do të pranojë vaksina Johnson & Johnson

para një muaji - Sharri

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe në konferencën e sotme për shtyp njoftoi se Maqedonia e Veriut do të pranojë vaksina kundër koronavirusit, nga kompania Johnson&Johnson, shkruan Alsat. Vaksinat do...

Dje janë vaksinuar 7.518 qytetarë

para një muaji - TV21

Vaksnimi po vijon pa ndërprerë në të gjitha pikat e vaksinimit në shtet, ndërsa në vijim është edhe vaksinimi në terren. Në pikat e vaksinimit në shtet dhe terren përfshirë ditën e djeshme janë vaksinuar...

Maqedonia e Veriut nis dhënien e dozës së tretë, nga e hëna çdo person mbi 60-vjeç mund të marri një injeksion të Pfizer

para një muaji - Dosja.al

koronavirusi ne Maqedoni 23 Shtator, 2021 17:45 MAQEDONIA E VERIUT – Maqedonia e Veriut ditën e hënë do të nisë aplikim e dozës së tretë të vaksinës anti-Covid. Sipas Ministrisë së Shëndetësisë, është...

Në RMV do të aplikohet doza e tretë e vaksinës për disa kategori të qytetarëve

para një muaji - Bota Sot

Ministria e Shëndetësisë Venko Filipçe, ka njoftuar se në Maqedoni do të aplikohet edhe doza e tretë e vaksinës. Bëhet fjalë për vaksinën “Pfizer”, pa dallim cilat kanë qenë vaksinat e mëhershme me të...

Propozohet dozë e tretë për personat mbi 60 vjeç

para një muaji - Derveni

Komiteti për Imunizim ka propozuar dozën e tretë të vaksinës për personat mbi 60 vjeç, punonjësit shëndetësor dhe për personat me sëmundje kornike. Këtë informacion e bëri të ditur ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe./TV21

Maqedonia e Veriut do të pranojë vaksina Johnson & Johnson

para një muaji - Alsat-M

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe në konferencën e sotme për shtyp njoftoi se Maqedonia e Veriut do të pranojë vaksina kundër koronavirusit, nga kompania Johnson&Johnson, shkruan Alsat. Vaksinat do...

SHBA miraton dozën e tretë të vaksinës Pfizer, këto janë grupmoshat që përfshihen

para një muaji - GazetaBlic

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë miratuar dozën përforcuese të vaksinës Pfizer për personat mbi 65-vjeç dhe për ata që dozën e fundit të vaksinës e kanë marrë para 6 muajsh. Administrata e Ilaçeve...

Dje janë vaksinuar gjithsej 7.518 qytetarë në Maqedoni

para një muaji - Telegrafi

Ministria e Shëndetësisë njofton se vaksinimi po zhvillohet pandërprerë në të gjitha pikat në vend, ndërsa në vijim është edhe vaksinimi në teren. “Janë aplikuar gjithsej 1.482.287 doza të vaksinës, ndërsa...

A na duhet doza e tretë e vaksinës anti-Covid? Ja çfarë thonë ekspertët

para një muaji - Bota Sot

Pas Izraelit, vendi i parë që nisi fushatën e vaksinimit dhe po i pari që propozoi dhënien e njëdoze të tretë të vaksinës anti-Covid për grupime të caktuara të popullsisë, tashmë po flitet për administrimin...

Propozohet dozë e tretë për personat mbi 60 vjeç

para një muaji - Ina

Komiteti për Imunizim ka propozuar dozën e tretë të vaksinës për personat mbi 60 vjeç, punonjësit shëndetësor dhe për personat me sëmundje kornike. Këtë informacion e bëri të ditur ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe./TV21

Miratohet vendimi/ FDA autorizon bërjen e dozës së tretë të vaksinës për të moshuarit mbi 65-vjeç dhe personat me sëmundje të rënda

para një muaji - Dosja.al

Foto ilustruese 23 Shtator, 2021 17:01 Administrata Amerikane e Ushqimit dhe Barnave (FDA) autorizoi një dozë të tretë përforcuese të vaksinës Pfizer-BioNTech COVID-19 për amerikanët mbi 65 vjeç dhe për...

FILIPÇE: REKOMANDOHET DOZA E TRETË E VAKSINËS

para një muaji - Klan Macedonia

Ministri në dorëheqje I Shëndetësisë, Venko Filipçe, gjatë prononcimit për mediat shpreson se nuk do të ulet interesimi I qytetarëve për t`u vaksinuar. Sipas tij, është tejkaluar shifra prej 700.000 qytetarëve...

Maqedonia e Veriut do të pranojë vaksina Johnson & Johnson

para një muaji - Ina

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe në konferencën e sotme për shtyp njoftoi se Maqedonia e Veriut do të pranojë vaksina kundër koronavirusit, nga kompania Johnson&Johnson, shkruan Alsat. Vaksinat do...

Rregullatori amerikan përkrah dozën përforcuese për disa kategori të popullsisë

para një muaji - Portalb

Administrata amerikane për Ushqim dhe Ilaçe ka autorizuar dhënien e vaksinës përforcuese kundër koronavirusit, për disa kategori të popullsisë, përfshirë personat mbi moshën 65-vjeçare. Përmes një vendimi...

Doza e tretë e vaksinës Pfizer, EMA vendos përfundimisht në fillim të tetorit

para një muaji - Java News

Agjencia Evropiane e Barnave (EMA) këtë të enjte ka bërë me dije se për dozën e tretë të vaksinës Pfizer / BioNTech kundër Covid-19, do të vendosin në fillim të tetorit. Mediat e huaja bëjnë me dije se...

Covid-19 në RMV, të hënën nis aplikimi i dozës së tretë

para një muaji - Almakos

Të hënën fillon zbatimi i dozës së tretë të vaksinës kundër koronavirusit. Rekomandimi sipas Ministrisë së Shëndetësisë është specifikuar që dozën e tretë ta marrin personat mbi 60 vjeç, personeli shëndetësor...

Vaksinat Johnson & Johnson do i pranoj Maqedonia e Veriut

para një muaji - Bota Press

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe në konferencën e sotme për shtyp njoftoi se Maqedonia e Veriut do të pranojë vaksina kundër koronavirusit, nga kompania Johnson&Johnson, shkruan Alsat. Vaksinat do...

Rekomandohet doza e tretë e vaksinës, për personat mbi 60 vjeç, mjekët dhe të sëmurit kronik

para një muaji - News Tv

Nga e hëna qytetarët mund të marrin dozën e tretë të vaksinës kundër Covid-19. Booster doza rekomandohet nga Komiteti Kombëtar për Imunizimin për të gjithë qytetarët mbi 60 vjeç, për të gjithë punëtorët...

Dje janë vaksinuar gjithsej 7.518 qytetarë

para një muaji - Bota Sot

Ministria e Shëndetësisë njofton se vaksinimi po zhvillohet pandërprerë në të gjitha pikat në vend, ndërsa në vijim është edhe vaksinimi në teren. “Janë aplikuar gjithsej 1.482.287 doza të vaksinës, ndërsa...

Maqedonia e Veriut do të pranojë vaksina Johnson & Johnson

para një muaji - Daily News

Shkup, 23 shtator – Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe në konferencën e sotme për shtyp njoftoi se Maqedonia e Veriut do të pranojë vaksina kundër koronavirusit, nga kompania Johnson&Johnson, shkruan...

Maqedonia e Veriut do të pranojë vaksina Johnson & Johnson

para një muaji - Argument

Shkup, 23 shtator – Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe në konferencën e sotme për shtyp njoftoi se Maqedonia e Veriut do të pranojë vaksina kundër koronavirusit, nga kompania Johnson&Johnson, shkruan...

MSh: Dje janë aplikuar 7.518 vaksina

para një muaji - Ina

MSH-ja njofton se deri dje janë vaksinuar 778.408 qytetarë. Dozën e parë dje e kanë marrë 1.624, kurse gjithsejt janë vaksinuar 7.518 qytetarë. Në vendin tonë janë aplikuar 1.482.287 doza të vaksinave...

Filipçe: Dozë e tretë e vaksinës për disa kategori të qytetarëve

para një muaji - Shenja

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe gjatë konferencës së sotme ka njoftuar se në koordinim me Komunitetin për Imunizim është vendosur të rekomandohet doza e tretë e vaksinimit tek të gjithë qytetarët...

MSh: Dje janë aplikuar 7.518 vaksina

para një muaji - Derveni

MSH-ja njofton se deri dje janë vaksinuar 778.408 qytetarë. Dozën e parë dje e kanë marrë 1.624, kurse gjithsejt janë vaksinuar 7.518 qytetarë. Në vendin tonë janë aplikuar 1.482.287 doza të vaksinave...

Maqedonia e Veriut do të pranojë vaksina Johnson & Johnson

para një muaji - InFokus

Shkup, 23 shtator – Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe në konferencën e sotme për shtyp njoftoi se Maqedonia e Veriut do të pranojë vaksina kundër koronavirusit, nga kompania Johnson&Johnson, shkruan...

Filipçe: Dozë e tretë e vaksinës për qytetarët mbi moshën 60-vjeçare

para një muaji - Tetova1

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe sot njoftoi se në koordinim me Komunitetin për Imunizim është vendosur të rekomandohet doza e tretë e vaksinimit tek të gjithë qytetarët mbi moshën 60-vjeçare, tek...

MSH: DJE JANË APLIKUAR 7.518 VAKSINA

para një muaji - Klan Macedonia

MSH-ja njofton se deri dje janë vaksinuar 778.408 qytetarë. Dozën e parë dje e kanë marrë 1.624, kurse gjithsejt janë vaksinuar 7.518 qytetarë. Në vendin tonë janë aplikuar 1.482.287 doza të vaksinave...

Propozohet dozë e tretë e vaksinës për personat mbi 60 vjeç

para një muaji - Tetova Sot

Komiteti për Imunizim ka propozuar dozën e tretë të vaksinës për personat mbi 60 vjeç, punonjësit shëndetësor dhe për personat me sëmundje kronike. Këtë informacion e bëri të ditur ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe.

Rregullatori amerikan përkrah dozën përforcuese të vaksinës antiCOVID për disa kategori të popullsisë

para një muaji - Telegrafi

Administrata amerikane për Ushqim dhe Ilaçe, FDA, ka autorizuar dhënien e vaksinës përforcuese kundër coronavirusit, për disa kategori të popullsisë, përfshirë personat mbi moshën 65-vjeçare. Përmes një...

Rregullatori amerikan përkrah dozën përforcuese të vaksinës antiCOVID për disa kategori të popullsisë

para një muaji - Zhurnal

Administrata amerikane për Ushqim dhe Ilaçe, FDA, ka autorizuar dhënien e vaksinës përforcuese kundër coronavirusit, për disa kategori të popullsisë, përfshirë personat mbi moshën 65-vjeçare. Përmes një...

Rregullatori amerikan i barnave përkrah dozën e 3 të vaksinës për disa kategori të popullsisë

para një muaji - Klan

Rregullatori amerikan i barnave përkrah dozën e 3 të vaksinës për disa kategori të popullsisë Administrata amerikane për Ushqim dhe Ilaçe ka autorizuar dhënien e vaksinës përforcuese kundër koronavirusit,...

SHBA miraton dozën e tretë të Pfizer, ja grupet që përfshihen

para një muaji - Tetova Sot

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë miratuar dozën përforcuese të vaksinës Pfizer për personat mbi 65-vjeç dhe për ata që dozën e fundit të vaksinës e kanë marrë para 6 muajsh. Administrata e Ilaçeve...

Maqedonia e Veriut do të pranoj vaksina Johnson & Johnson

para një muaji - Tetova Sot

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe në konferencën e sotme për shtyp njoftoi se Maqedonia e Veriut do të pranojë vaksina kundër koronavirusit, nga kompania Johnson&Johnson, shkruan Alsat. Vaksinat do...

Rregullatori amerikan përkrah dozën përforcuese për disa kategori të popullsisë

para një muaji - Koha.net

Administrata amerikane për Ushqim dhe Ilaçe ka autorizuar dhënien e vaksinës përforcuese kundër koronavirusit, për disa kategori të popullsisë, përfshirë personat mbi moshën 65-vjeçare. Përmes një vendimi...

SHBA miraton dozën e tretë të Pfizer, ja grupet që përfshihen

para një muaji - Kallxo

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë miratuar dozën përforcuese të vaksinës Pfizer për personat mbi 65-vjeç dhe për ata që dozën e fundit të vaksinës e kanë marrë para 6 muajsh. Administrata e Ilaçeve...

SHBA miraton dozën e tretë të Pfizer, ja grupet që përfshihen

para një muaji - Top Channel

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë miratuar dozën përforcuese të vaksinës Pfizer për personat mbi 65-vjeç dhe për ata që dozën e fundit të vaksinës e kanë marrë para 6 muajsh. Administrata e Ilaçeve...

Dje janë vaksinuar gjithsej 7.518 qytetarë

para një muaji - Shenja

Ministria e Shëndetësisë njofton se vaksinimi po zhvillohet pandërprerë në të gjitha pikat në vend, ndërsa në vijim është edhe vaksinimi në teren. “Janë aplikuar gjithsej 1.482.287 doza të vaksinës, ndërsa...

Rregullatori amerikan përkrah dozën përforcuese për disa kategori të popullsisë

para një muaji - Alsat-M

Administrata amerikane për Ushqim dhe Ilaçe ka autorizuar dhënien e vaksinës përforcuese kundër koronavirusit, për disa kategori të popullsisë, përfshirë personat mbi moshën 65-vjeçare. Përmes një vendimi...

Doza e tretë e vaksinës në Maqedoni, vetëm për disa kategori të qytetarëve

para një muaji - Zyrtare

Ministria e Shëndetësisë Venko Filipçe, ka njoftuar se në Maqedoni do të aplikohet edhe doza e tretë e vaksinës. Bëhet fjalë për vaksinën “Pfizer”, pa dallim cilat kanë qenë vaksinat e mëhershme me të...

A na duhet doza e tretë e vaksinës anti-Covid? Ja çfarë thonë ekspertët

para një muaji - Bota Press

Pas Izraelit, vendi i parë që nisi fushatën e vaksinimit dhe po i pari që propozoi dhënien e njëdoze të tretë të vaksinës anti-Covid për grupime të caktuara të popullsisë, tashmë po flitet për administrimin...

Argumentet për dhe kundër dozave përforcuese kundër COVID-19

para një muaji - Ina

Qeveria amerikane synon të nisë shumë shpejt ofrimin e vaksinave përforcuese kundër koronavirusit, për amerikanët e moshave nga 16 vjeç e lart. Një panel i jashtëm i këshilltarëve në Administratën për...

Maqedonia e Veriut do të pranoj vaksina Johnson & Johnson

para një muaji - Fakti Ditor

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe në konferencën e sotme për shtyp njoftoi se Maqedonia e Veriut do të pranojë vaksina kundër koronavirusit, nga kompania Johnson&Johnson, shkruan Alsat. Vaksinat do...

Filipçe: Dozë e tretë e vaksinës për disa kategori të qytetarëve

para një muaji - Fakti Ditor

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe sot njoftoi se në koordinim me Komunitetin për Imunizim është vendosur të rekomandohet doza e tretë e vaksinimit tek të gjithë qytetarët mbi moshën 60-vjeçare, tek...

SHBA miraton dozën e tretë të Pfizer, ja grupet që përfshihen

para një muaji - Aktuale

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë miratuar dozën përforcuese të vaksinës Pfizer për personat mbi 65-vjeç dhe për ata që dozën e fundit të vaksinës e kanë marrë para 6 muajsh. Administrata e Ilaçeve...

Maqedonia e Veriut do të pranojë vaksina Johnson & Johnson

para një muaji - News Tv

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe në konferencën e sotme për shtyp njoftoi se Maqedonia e Veriut do të pranojë vaksina kundër koronavirusit, nga kompania Johnson&Johnson, shkruan Alsat. Vaksinat do...

ShBA drejt miratimit të dozës së tretë për disa grupe të popullsisë

para një muaji - RTK

Rregullatorët amerikanë të ilaçeve e kanë miratuar dozën e tretë të vaksinës së kompanisë Pfizer kundër Covid-19 për personat mbi moshën 65-vjeçare, me kusht që dozën e dytë ta kenë marrë para së paku...

Filipçe: Dozë e tretë e vaksinës për disa kategori të qytetarëve

para një muaji - News Tv

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe sot njoftoi se në koordinim me Komunitetin për Imunizim është vendosur të rekomandohet doza e tretë e vaksinimit tek të gjithë qytetarët mbi moshën 60-vjeçare, tek...

Dozë e tretë e vaksinës për personat mbi moshën 60 vjeçare

para një muaji - Top24

Komiteti për Imunizim ka propozuar dozën e tretë të vaksinës për personat mbi 60 vjeç, punonjësit shëndetësor dhe për personat me sëmundje kornike. Këtë informacion e bëri të ditur ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe.

Së shpejti vaksina Johnson&Johnson në Maqedoni

para një muaji - Top24

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe në konferencën e sotme për shtyp njoftoi se Maqedonia e Veriut do të pranojë vaksina kundër koronavirusit, nga kompania Johnson&Johnson, shkruan Alsat. Vaksinat do...

Rregullatori amerikan përkrah dozën përforcuese për disa kategori të popullsisë

para një muaji - Bota Sot

Administrata amerikane për Ushqim dhe Ilaçe ka autorizuar dhënien e vaksinës përforcuese kundër koronavirusit, për disa kategori të popullsisë, përfshirë personat mbi moshën 65-vjeçare. Përmes një vendimi...

Rregullatori amerikan përkrah dozën përforcuese për disa kategori të popullsisë

para një muaji - Ina

SAdministrata amerikane për Ushqim dhe Ilaçe ka autorizuar dhënien e vaksinës përforcuese kundër koronavirusit, për disa kategori të popullsisë, përfshirë personat mbi moshën 65-vjeçare. Përmes një vendimi...

Rregullatori amerikan përkrah dozën përforcuese për disa kategori të popullsisë

para një muaji - Zeri

Administrata amerikane për Ushqim dhe Ilaçe ka autorizuar dhënien e vaksinës përforcuese kundër koronavirusit, për disa kategori të popullsisë, përfshirë personat mbi moshën 65-vjeçare. Përmes një vendimi...

Vaksinat Johnson & Johnson tani edhe në Maqedoni

para një muaji - Info7

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe në konferencën e sotme për shtyp njoftoi se Maqedonia e Veriut do të pranojë vaksina kundër koronavirusit, nga kompania Johnson&Johnson. Vaksinat do të jenë donacion...

Filipçe njofton dozën e tretë | Këto janë grupet që duhet të vaksinohen kundër Covid-19

para një muaji - Nistori

Ministri i Shëndetësisë Venko Filipçe në konferencën e sotme për shtyp theksoi se Komisioni i Imunizimit ka rekomanduar që të kryhet vaksinimi me dozën e tretë, për grupe të caktuara qytetarësh, përcjell...

FDA miraton dozën e tretë të vaksinës Pfizer për personat mbi 65-vjeç

para një muaji - RTK

Administrata Federale e Barnave e SHBA (FDA) njoftoi të mërkurën (22 shtator) se ka miratuar dozën e tretë të vaksinës Pfizer të Covid-19 për personat mbi moshën 65 vjeç dhe për personat mbi 18 vjeç të...

SHBA miraton dozën e tretë të Pfizer, ja grupet që përfshihen

para një muaji - Indeks online

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë miratuar dozën përforcuese të vaksinës Pfizer për personat mbi 65-vjeç dhe për ata që dozën e fundit të vaksinës e kanë marrë para 6 muajsh. Administrata e Ilaçeve...

Filipçe: Dozë e tretë e vaksinës për disa kategori të qytetarëve

para një muaji - Almakos

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe sot njoftoi se në koordinim me Komunitetin për Imunizim është vendosur të rekomandohet doza e tretë e vaksinimit tek të gjithë qytetarët mbi moshën 60-vjeçare, tek...

Rregullatori amerikan përkrah dozën përforcuese për disa kategori të popullsisë

para një muaji - Evropa e Lirë

Administrata amerikane për Ushqim dhe Ilaçe ka autorizuar dhënien e vaksinës përforcuese kundër koronavirusit, për disa kategori të popullsisë, përfshirë personat mbi moshën 65-vjeçare. Përmes një vendimi...

Rregullatori amerikan përkrah dozën përforcuese për disa kategori të popullsisë

para një muaji - ABC News

Administrata amerikane për Ushqim dhe Ilaçe ka autorizuar dhënien e vaksinës përforcuese kundër koronavirusit, për disa kategori të popullsisë, përfshirë personat mbi moshën 65-vjeçare. Përmes një vendimi...

Maqedoni, propozohet doza e tretë per të moshuarit

para një muaji - Info7

Komiteti për Imunizim ka propozuar dozën e tretë të vaksinës për personat mbi 60 vjeç, punonjësit shëndetësor dhe për personat me sëmundje kornike. Këtë informacion e bëri të ditur ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe.

SHBA miraton dozën e tretë të Pfizer, ja grupet që përfshihen

para një muaji - GazetaBlic

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë miratuar dozën përforcuese të vaksinës Pfizer për personat mbi 65-vjeç dhe për ata që dozën e fundit të vaksinës e kanë marrë para 6 muajsh. Administrata e Ilaçeve...

Propozohet dozë e tretë për personat mbi 60 vjeç

para një muaji - Lajm

Komiteti për Imunizim ka propozuar dozën e tretë të vaksinës për personat mbi 60 vjeç, punonjësit shëndetësor dhe për personat me sëmundje kornike. Këtë informacion e bëri të ditur ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe./TV21

Vaksinim PO! Detyrim JO!

para një muaji - Mapo

Prej javësh (në fakt, që kur shqiptarëve ju ofrua mundësia e zgjedhjes për t’u vaksinuar me vaksina cilësore) kam promovuar vaksinimin si një masë të dobishme për këdo, por duke kundërshtuar me vendosmëri...

SHBA miraton dozën e tretë të Pfizer, ja grupet që përfshihen

para një muaji - Lexo

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë miratuar dozën përforcuese të vaksinës Pfizer për personat mbi 65-vjeç dhe për ata që dozën e fundit të vaksinës e kanë marrë para 6 muajsh. Administrata e Ilaçeve...

MSH: Dje janë aplikuar 7.518 vaksina

para një muaji - News Tv

MSH-ja njofton se deri dje janë vaksinuar 778.408 qytetarë. Dozën e parë dje e kanë marrë 1.624, kurse gjithsejt janë vaksinuar 7.518 qytetarë. Në vendin tonë janë aplikuar 1.482.287 doza të vaksinave...

MSh: Dje janë aplikuar 7.518 vaksina

para një muaji - Lajm

MSH-ja njofton se deri dje janë vaksinuar 778.408 qytetarë. Dozën e parë dje e kanë marrë 1.624, kurse gjithsejt janë vaksinuar 7.518 qytetarë. Në vendin tonë janë aplikuar 1.482.287 doza të vaksinave...

SHBA miraton dozën e tretë të Pfizer

para një muaji - Arbresh

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë miratuar dozën përforcuese të vaksinës Pfizer për personat mbi 65-vjeç dhe për ata që dozën e fundit të vaksinës e kanë marrë para 6 muajsh. Administrata e Ilaçeve...

SHBA miraton dozën e tretë të Pfizer, ja grupet që përfshihen

para një muaji - Lajm

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë miratuar dozën përforcuese të vaksinës Pfizer për personat mbi 65-vjeç dhe për ata që dozën e fundit të vaksinës e kanë marrë para 6 muajsh. Administrata e Ilaçeve...

SHBA miraton dozën e tretë të Pfizer, ja grupet që përfshihen

para një muaji - Infokusi

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë miratuar dozën përforcuese të vaksinës Pfizer për personat mbi 65-vjeç dhe për ata që dozën e fundit të vaksinës e kanë marrë para 6 muajsh. Administrata e Ilaçeve...

SHBA miraton dozën e tretë të Pfizer, ja grupet që përfshihen

para një muaji - Shenja

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë miratuar dozën përforcuese të vaksinës Pfizer për personat mbi 65-vjeç dhe për ata që dozën e fundit të vaksinës e kanë marrë para 6 muajsh. Administrata e Ilaçeve...

SHBA miraton dozën e tretë të vaksinës Pfizer-BioNTech

para një muaji - Dosja.al

Foto ilustruese 23 Shtator, 2021 8:45 Përditësuar: 8:45 UASHINGTON – Shtetet e Bashkuara të mërkurën, më 22 shtator, autorizuan përdorimin e përforcuesve të vaksinës Pfizer-BioNTech COVID-19 për njerëzit...

ShBA-ja drejt miratimit të dozës së tretë për disa grupe të popullsisë

para një muaji - Ekonomia Online

Rregullatorët amerikanë të ilaçeve e kanë miratuar dozën e tretë të vaksinës së kompanisë Pfizer kundër Covid-19 për personat mbi moshën 65-vjeçare, me kusht që dozën e dytë ta kenë marrë para së paku...

SHBA miraton dozën e tretë të vaksinës Pfizer, këto janë grupmoshat që përfshihen

para një muaji - FaxWeb

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë miratuar dozën përforcuese të vaksinës Pfizer për personat mbi 65-vjeç dhe për ata që dozën e fundit të vaksinës e kanë marrë para 6 muajsh. Administrata e Ilaçeve...

Këshillarët e CDC-së shqyrtojnë kategoritë që do të marrin dozën përforcuese të vaksinës

para një muaji - Top Channel

Një grup këshilltarësh qeveritarë të Qendrave për Kontrollin dhe Parandalimin e Sëmundjeve kanë nisur shqyrtimin për të përcaktuar se cilat kategori të popullatës amerikanë duhet të marrin një dozë shtesë...

Imunizimi i popullsisë, priten mbi 100 mijë vaksina “Pfizer” nga Covax

para një muaji - Politiko.mk

Në vend sot do të mbërrijnë 110.612 vaksina të prodhuesit “Pfizer/Biontech” që vendi ynë i ka blerë përmes mekanizmit COVAX. Deri në fund të vitit, përmes mekanizmit COVAX paralajmërohet dërgesa e rreth...

Imunizimi i popullsisë, priten mbi 100 mijë vaksina “Pfizer” nga Covax

para një muaji - Raporter.mk

Në vend sot do të mbërrijnë 110.612 vaksina të prodhuesit “Pfizer/Biontech” që vendi ynë i ka blerë përmes mekanizmit COVAX. Deri në fund të vitit, përmes mekanizmit COVAX paralajmërohet dërgesa e rreth...

Këshillarët e CDC-së shqyrtojnë kategoritë që do të marrin dozën përforcuese të vaksinës

para një muaji - Bota Sot

Një grup këshilltarësh qeveritarë të Qendrave për Kontrollin dhe Parandalimin e Sëmundjeve kanë nisur shqyrtimin për të përcaktuar se cilat kategori të popullatës amerikanë duhet të marrin një dozë shtesë...

Këshillarët e CDC-së shqyrtojnë kategoritë që do të marrin dozën përforcuese të vaksinës

para një muaji - Zëri i Amerikës

Një grup këshilltarësh qeveritarë të Qendrave për Kontrollin dhe Parandalimin e Sëmundjeve kanë nisur shqyrtimin për të përcaktuar se cilat kategori të popullatës amerikanë duhet të marrin një dozë shtesë...

Maqedonia e Veriut u furnizua edhe me 110 mijë vaksina të reja kundër Kovid-19

para një muaji - Portalb

Ministri në largim i shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut, Venko Filipçe, njoftoi që në vendin tonë kanë arritur edhe 110 612 vaksina kundër virusit korona, transmeton Portalb.mk . “Në vendin tonë arritën...

Maqedoni: Mbërritën mbi 100 mijë vaksina të kompanisë “Pfizer”

para një muaji - Telegrafi

Sot në Maqedoninë e Veriut kanë mbërritur 110.612 vaksina nga prodhuesi “Pfizer-Biontech”. Ministri i Shëndetësisë Venko Filipçe, në Facebook shkroi se vaksinat e mbërritura, për të cilat ka interesim...

Maqedonia e Veriut pranon mbi 110 mijë vaksina Pfizer

para një muaji - News33

Ministri i Shëndetësisë në dorëheqje, Venko Filipçe përmes një shkrimi në rrjetet sociale ka njoftuar se në vendin tonë kanë arritur 110.612 doza të vaksinës Pfizer. “Vaksinat do të shpërndahen në pikat...

Këshillarët e CDC-së shqyrtojnë kategoritë që do të marrin dozën përforcuese të vaksinës

para një muaji - Tetova Sot

Një grup këshilltarësh qeveritarë të Qendrave për Kontrollin dhe Parandalimin e Sëmundjeve kanë nisur shqyrtimin për të përcaktuar se cilat kategori të popullatës amerikanë duhet të marrin një dozë shtesë...

Vaksinat për gripin sezonal ende nuk janë blerë

para një muaji - Flaka

Njëqind e dhjetë mijë vaksina të “Pfizer” të blera përmes mekanizmit Kovacs arritën sot në Maqedoni dhe deri në fund të vitit pritet një dërgesë tjetër prej 100 mijë vaksinash. Javën e kaluar, Bullgaria...

Dasho: Ata që kanë marrë CoronaVax në Shqipëri janë të pavaksinuar, të marrin vaksinë të sigurt

para një muaji - Bota Sot

ftuar në RTV ORA mjeku Erion Dasho, duke folur për situatën e Covid-19 në Shqipëri, ai tha se vaksinimi në Shqipëri ka pësuar disa goditje që mund të ishin shmangur. Ai tha se duhet të përdoren vetëm vaksina...

Mbërritën 110.612 vaksina të kompanisë “Fajzer”

para një muaji - TV21

Sot në vendin tonë mbërritën 110.612 vaksina nga prodhuesi “Fajzer-Biontek”. Vaksinat e mbërritura, për të cilat ka interesim të madh te qytetarët, do të shpërndahen te pikat vaksinuese përreth vendit...

MSH: PROCEDURA PËR FURNIZIMIN E 40 MIJË VAKSINAVE KUNDËR GRIPIT SEZONAL

para një muaji - Klan Macedonia

110.612 doza të vaksinës “Pfizer” përmes mekanizmit Kovaks do të mbërrijnë në vend, kurse deri në fund të vitit priten edhe 100.000 doza tjera të kësaj vaksine – kanë njoftuar nga MSH-ja. Javën e kaluar...

Maqedonia e Veriut pranon mbi 110 mijë vaksina Pfizer

para një muaji - Alsat-M

Ministri i Shëndetësisë në dorëheqje, Venko Filipçe përmes një shkrimi në rrjetet sociale ka njoftuar se në vendin tonë kanë arritur 110.612 doza të vaksinës Pfizer. “Vaksinat do të shpërndahen në pikat...

Mbërritën mbi 100 mijë vaksina të kompanisë “Pfizer” në Maqedoni

para një muaji - Bota Sot

Sot në Maqedoninë e Veriut kanë mbërritur 110.612 vaksina nga prodhuesi “Pfizer-Biontech”. Ministri i Shëndetësisë Venko Filipçe, në Facebook shkroi se vaksinat e mbërritura, për të cilat ka interesim...

Filipçe: Mbërritën 110.612 vaksina të kompanisë “Fajzer”

para një muaji - Zhurnal

Shkup, 22 shtator – Sot në vendin tonë mbërritën 110.612 vaksina nga prodhuesi “Fajzer-Biontek”. Vaksinat e mbërritura, për të cilat ka interesim të madh te qytetarët, do të shpërndahen te pikat vaksinuese...

Analizë: A është e nevojshme doza e tretë e vaksinës, kush duhet ta mer dhe kur ?

para një muaji - Zhurnal

Shkup, 22 shtator – Ndërsa bota po vazhdon të përballet me pandeminë që ka shkaktuar Kovid-19, shumë shtete kanë paralajmruar dozën e tretë të vaksinimit, e cila sipas mjekëve do të rrisë mbrojtjen dhe...

Imunizimi i popullsisë, priten mbi 100 mijë vaksina “Pfizer” nga Covax

para një muaji - Aktuale

Në vend sot do të mbërrijnë 110.612 vaksina të prodhuesit “Pfizer/Biontech” që vendi ynë i ka blerë përmes mekanizmit COVAX. Deri në fund të vitit, përmes mekanizmit COVAX paralajmërohet dërgesa e rreth...

Komiteti Teknik i Ekspertëve nuk ndryshon masat anti-COVID

para një muaji - Bota Sot

Komiteti Teknik i Ekspertëve deklaroi sot se situata e pandemisë në Shqipëri paraqitet momentalisht e qëndryeshme. Për këtë Komiteti vendosi të mos i ndryshojë masat kufizuese. Kështu mbeten në fuqi masat:...

Mbërritën mbi 100 mijë vaksina të kompanisë “Pfizer”

para një muaji - News Tv

Sot në Maqedoninë e Veriut kanë mbërritur 110.612 vaksina nga prodhuesi “Pfizer-Biontech”. Ministri i Shëndetësisë Venko Filipçe, në Facebook shkroi se vaksinat e mbërritura, për të cilat ka interesim...

Sot do të arrijnë 110.612 vaksina “Fajzer”

para një muaji - TV21

Ministria e Shëndetësisë, informon se sot në vendin tonë do të arrijnë 110.612 vaksina “Fajzer”. Siç bëjnë të ditur nga Ministria e Shëndetësisë, këto vaksina janë blerë nëpërmjet sistemit Kovaks, transmeton...

Mbërritën 110.612 vaksina të kompanisë “Fajzer”

para një muaji - Tetova Sot

Sot në vendin tonë mbërritën 110.612 vaksina nga prodhuesi “Fajzer-Biontek”. Vaksinat e mbërritura, për të cilat ka interesim të madh te qytetarët, do të shpërndahen te pikat vaksinuese përreth vendit...

Sot arrijnë edhe 110 mijë doza të tjera Pfizer

para një muaji - Zhurnal

Shkup, 22 shtator – Ministria e Shëndetësisë njofton se sot do të arrijnë 110612 doza vaksina nga kompania “Pfizer Biontech”, të cilat shteti i ka blerë përmes mekanizmit Covax, informon Zhurnal. Deri...

Sot do të arrijnë 110.612 vaksina “Fajzer”

para një muaji - Ina

Ministria e Shëndetësisë, informon se sot në vendin tonë do të arrijnë 110.612 vaksina “Fajzer”. Siç bëjnë të ditur nga Ministria e Shëndetësisë, këto vaksina janë blerë nëpërmjet sistemit Kovaks, transmeton...

Mbërritën mbi 100 mijë vaksina të kompanisë “Pfizer” në Maqedoni

para një muaji - Top24

Sot në Maqedoninë e Veriut kanë mbërritur 110.612 vaksina nga prodhuesi “Pfizer-Biontech”. Ministri i Shëndetësisë Venko Filipçe, në Facebook shkroi se vaksinat e mbërritura, për të cilat ka interesim...

Mbërritën 110.612 vaksina të kompanisë “Fajzer”

para një muaji - Lajm

Sot në vendin tonë mbërritën 110.612 vaksina nga prodhuesi “Fajzer-Biontek”. Vaksinat e mbërritura, për të cilat ka interesim të madh te qytetarët, do të shpërndahen te pikat vaksinuese përreth vendit...

MSH: DO TË MBËRRIJNË 110.612 DOZA TË “PFIZER” PËRMES COVAX-MEKANIZMIT

para një muaji - Klan Macedonia

MSH-ja njofton se sot do të mbërrijnë 110.612 vaksina të prodhuesit “Pfizer/Biontech” që vendi ynë i ka blerë përmes mekanizmit COVAX. Siç njoftohet, deri në fund të vitit, përmes mekanizmit COVAX paralajmërohet...

(VIDEO) Arrijnë 110 mijë doza vaksine, afër 700 mijë qytetarë janë imunizuar plotësisht

para një muaji - Shenja

Ministria e Shëndetësisë informoi se sot do të arrijnë mbi 110 mijë vaksina fajzer. Siç thojnë nga ky dikaster, këto vaksina janë blerë nëpërmjet sistemit Kovaks, ndërsa deri në fund të vitit janë porositur...

Maqedonia e Veriut pranon mbi 110 mijë vaksina Pfizer

para një muaji - Almakos

Ministri i Shëndetësisë në dorëheqje, Venko Filipçe përmes një shkrimi në rrjetet sociale ka njoftuar se në vendin tonë kanë arritur 110.612 doza të vaksinës Pfizer. – Advertisements – “Vaksinat do të...

Doza e tretë dhe vaksinimi tek fëmijët, Komiteti i Ekspertëve: Vendimin e merr…

para një muaji - Klan

Doza e tretë dhe vaksinimi tek fëmijët, Komiteti i Ekspertëve: Vendimin e merr… Komiteti i Ekspertëve i ngritur për menaxhimin e situatës së Covid ende nuk ka marrë një vendim për dozën e tretë të vaksinës...

“Kinezen nuk e quaj të sigurt”/ Vaksinat, Dasho: S’mund të bazohemi tek turqit dhe kubanezët! Fico: Duhet dozë e tretë!

para një muaji - Express.mk

Mjeku Erion Dasho deklaroi në emisionin “Zona Zero” në Top News se është skeptik lidhur me vaksinën kineze, e cila është aplikuar në masë në vendin tonë. “Vaksinën kineze nuk e quaj të sigurt “, tha ai....

Doza e tretë për personat mbi 60 vjeç dhe vaksinimi i fëmijëve

para një muaji - RTK

Mira Rakacolli, kryetarja e Komitetit Teknik të Ekspertëve ka shpjeguar se çdo të ndodhë me rekomandimin e Akademisë së Shkencave për bërjen e një doze të tretë tek personat mbi 60 vjeç apo për vaksinimin...

Doza e tretë për personat mbi 60 vjeç dhe vaksinimi i fëmijëve, flet Mira Rakacolli

para një muaji - ABC News

Mira Rakacolli, kryetarja e Komitetit Teknik të Ekspertëve ka shpjeguar se çdo të ndodhë me rekomandimin e Akademisë së Shkencave për bërjen e një doze të tretë tek personat mbi 60 vjeç apo për vaksinimin...

Filipçe: Mbërritën 110.612 vaksina të kompanisë “Pfizer”

para një muaji - in7

Sot në vendin tonë mbërritën 110.612 vaksina nga prodhuesi “Fajzer-Biontek”. Vaksinat e mbërritura, për të cilat ka interesim të madh te qytetarët, do të shpërndahen te pikat vaksinuese përreth vendit...

Sot do të arrijnë 110.612 vaksina “Fajzer”

para një muaji - Flaka

Ministria e Shëndetësisë, informon se sot në vendin tonë do të arrijnë 110.612 vaksina “Fajzer”. Siç bëjnë të ditur nga Ministria e Shëndetësisë, këto vaksina janë blerë nëpërmjet sistemit Kovaks, . Deri...

Sot do të arrijnë 110.612 vaksina “Fajzer”

para një muaji - Shenja

Ministria e Shëndetësisë informoi se sot do të arrijne mbi 110 mijë vaksina fajzer. Siç thojnë nga ky diкaster, këto vaksina janë blerë nëpërmjet sistemit Kovaks, ndërsa deri në fund të vitit janë porositur...

RMV, pothuajse 700 mijë qytetarë janë plotësisht të imunizuar kundër kovid-19

para një muaji - Portalb

Që nga fillimi i procesit të imunizimit në vend, 697.847 qytetarë janë vaksinuar me dy doza, kurse 776.660 qytetarë me një dozë, gjegjësisht janë aplikuar 1.474.507 doza vaksinash. Dje, dizën e parë të...

Komiteti Teknik i Ekspertëve nuk ndryshon masat anti-COVID

para një muaji - Pika

Komiteti Teknik i Ekspertëve deklaroi sot se situata e pandemisë në Shqipëri paraqitet momentalisht e qëndryeshme. Për këtë Komiteti vendosi të mos i ndryshojë masat kufizuese. Kështu mbeten në fuqi masat:...

Mbi 697 mijë qytetarë janë rivaksinuar në Maqedoni

para një muaji - Telegrafi

Ministria e Shëndetësisë njofton se vaksinimi po zhvillohet pandërprerë në të gjitha pikat në vend, ndërsa në vijim është edhe vaksinimi në teren. “Janë aplikuar gjithsej 1.474.507 doza të vaksinës, ndërsa...

Në Maqedoni sot arrijnë mbi 100 mijë vaksina

para një muaji - in7

Në Maqedoni sot arrijnë mbi 100 mijë vaksina Ministria e Shëndetësisë informoi se sot do të arrijnë 110.612 vaksina Pfizer në Maqedoninë e Veriut. Siç bëjnë të ditur nga Ministria e Shëndetësisë, këto...

Sot do të arrijne mbi 110 mijë vaksina “Fajzer”

para një muaji - News Tv

Ministria e Shëndetësisë informoi se sot do të arrijne mbi 110 mijë vaksina fajzer. Siç thojnë nga ky diкaster, këto vaksina janë blerë nëpërmjet sistemit Kovaks, ndërsa deri në fund të vitit janë porositur...

Vaksinë kundër Kovid-19 dje kanë marrë 12.099 qytetarë, janë rivaksinuar 697 847

para një muaji - Zhurnal

Shkup, 22 shtator – Në pikat e vaksinimit në shtet dhe në teren, deri dje janë vaksinuar gjithsej 776.659 qytetarë. Dozën e parë të vaksinës dje e kanë marrë 2.969 qytetarë, ndërsa gjithsej janë vaksinuar...

Dje janë vaksinuar 12.099 qytetarë

para një muaji - Ina

Vaksinimi po zhvillohet pandërprerë në të gjitha pikat në vend, ndërsa në vijim është edhe vaksinimi në teren. Janë aplikuar gjithsej 1.474.507 doza të vaksinës, ndërsa 697.847 qytetarë janë rivaksinuar....

Sot do të arrijnë 110.612 vaksina “Fajzer”

para një muaji - Almakos

Ministria e Shëndetësisë, informon se sot në vendin tonë do të arrijnë 110.612 vaksina “Fajzer”. Siç bëjnë të ditur nga Ministria e Shëndetësisë, këto vaksina janë blerë nëpërmjet sistemit Kovaks, . Deri...

MSH: DJE JANË APLIKUAR 12.099 VAKSINA

para një muaji - Klan Macedonia

MSH-ja njofton se deri dje janë vaksinuar 776.659 qytetarë. Dozën e parë dje e kanë marrë 2.969, kurse gjithsejt janë vaksinuar 12.099 qytetarë. Në vendin tonë janë aplikuar 1.474.507 doza të vaksinave...

Në Maqedoni mbi 697 mijë qytetarë janë rivaksinuar

para një muaji - Bota Sot

Ministria e Shëndetësisë njofton se vaksinimi po zhvillohet pandërprerë në të gjitha pikat në vend, ndërsa në vijim është edhe vaksinimi në teren. “ Janë aplikuar gjithsej 1.474.507 doza të vaksinës, ndërsa...

Sot do të arrijnë 110.612 vaksina “Fajzer”

para një muaji - Info7

Ministria e Shëndetësisë, informon se sot në vendin tonë do të arrijnë 110.612 vaksina “Fajzer”. Siç bëjnë të ditur nga Ministria e Shëndetësisë, këto vaksina janë blerë nëpërmjet sistemit Kovaks, . Deri...

Sot do të arrijnë 110.612 vaksina “Fajzer”

para një muaji - Lajm

Ministria e Shëndetësisë, informon se sot në vendin tonë do të arrijnë 110.612 vaksina “Fajzer”. Siç bëjnë të ditur nga Ministria e Shëndetësisë, këto vaksina janë blerë nëpërmjet sistemit Kovaks, transmeton...

Dje janë vaksinuar 12.099 qytetarë

para një muaji - Shenja

Vaksinimi po zhvillohet pandërprerë në të gjitha pikat në vend, ndërsa në vijim është edhe vaksinimi në teren. Janë aplikuar gjithsej 1.474.507 doza të vaksinës, ndërsa 697.847 qytetarë janë rivaksinuar....

Covid 19/ Greqia rekomandon dozën përforcuese për mbi 60-vjeçarët

para një muaji - Lexo

Autoritetet shëndetësore greke rekomanduan injektimin e një doze përforcuese të vaksinës antiCOVID-19 për personat mbi 60 vjeç, përballë një zgjerimi të mundshëm të COVID-19 në muajt e ardhshëm. “Platforma...

Mbi 697 mijë qytetarë janë rivaksinuar

para një muaji - Info7

Ministria e Shëndetësisë njofton se vaksinimi po zhvillohet pandërprerë në të gjitha pikat në vend, ndërsa në vijim është edhe vaksinimi në teren. “Janë aplikuar gjithsej 1.474.507 doza të vaksinës, ndërsa...

Dje janë vaksinuar 12.099 qytetarë

para një muaji - Lajm

Vaksinimi po zhvillohet pandërprerë në të gjitha pikat në vend, ndërsa në vijim është edhe vaksinimi në teren. Janë aplikuar gjithsej 1.474.507 doza të vaksinës, ndërsa 697.847 qytetarë janë rivaksinuar....

Dy doza të Johnson & Johnson ofrojnë rreth 95 efikasitet kundër COVID-19

para një muaji - Koha.net

Versioni me dy doza të vaksinës anti-COVID të Johnson & Johnson ofron mbrojtje deri 94 për qind nga infeksioni simptomatik, ka thënë kompania të martën, duke e bërë këtë regjim me dy doza të vaksinës të...

Dy doza të Johnson & Johnson ofrojnë rreth 95 efikasitet kundër COVID-19

para një muaji - Indeks online

Versioni me dy doza të vaksinës anti-COVID të Johnson & Johnson ofron mbrojtje deri 94 për qind nga infeksioni simptomatik, ka thënë kompania të martën, duke e bërë këtë regjim me dy doza të vaksinës të...

Johnson&Johnson thotë se vaksina përforcuese siguron mbrojtje të fortë kundër Covid-19

para një muaji - Raporter.mk

Johnson & Johnson të martën tha se duhet edhe një injektim përforcues i vaksinës së saj Covid-19 e dhënë dy muaj pasi e para forcon mbrojtjen kundër sëmundjeve të moderuara dhe sëmundjeve të rënda. Kompania...

Johnson&Johnson thotë se vaksina përforcuese siguron mbrojtje të fortë kundër Covid-19

para një muaji - Politiko.mk

Johnson & Johnson të martën tha se duhet edhe një injektim përforcues i vaksinës së saj Covid-19 e dhënë dy muaj pasi e para forcon mbrojtjen kundër sëmundjeve të moderuara dhe sëmundjeve të rënda. Kompania...

J&J: Doza përforcuese e vaksinës së saj nxit përgjigje të fortë imunitare

para një muaji - Zëri i Amerikës

Kompania Johnson & Johnson publikoi disa të dhëna që tregojnë se dhënia e një doze përforcuese të vaksinës së saj kundër koronavirusit siguron një përgjigje të fortë imunitare pas disa muajsh nga marrja...

Pfizer: Vaksina për fëmijë nga 5-11 vjeç mund të autorizohet për Halloween

para një muaji - Ina

Pfizer-BioNTech njoftoi se vaksina e tyre kundër koronavirusit është efektive edhe tek fëmijët midis moshës pesë dhe 11 vjeç. Të dhënat nga provat klinike të fazës së vonë treguan se vaksina, e cila u...

Kjo është vaksina më efikase për femijët 5 deri 11 vjeç

para një muaji - Revista Kosovarja

Vaksina Pfizer kundër Covid 19 është e sigurt dhe jep një përgjigje imune “të fortë” te fëmijët e moshës 5 deri në 11 vjeç, sipas kompanive Pfizer dhe Biontech. Kompanitë testuan një regjim me dy doza...

Pfizer: Vaksina për fëmijë nga 5-11 vjeç mund të autorizohet për Halloween

para një muaji - Arbresh

Pfizer-BioNTech njoftoi se vaksina e tyre kundër koronavirusit është efektive edhe tek fëmijët midis moshës pesë dhe 11 vjeç. Të dhënat nga provat klinike të fazës së vonë treguan se vaksina, e cila u...

Pfizer thotë se vaksinat janë të sigurta edhe për fëmijë e moshës 5-11 vjeç

para një muaji - Indeks online

Në njoftimin e fundit, Pfizer ka bërë me dije se vaksinat e tyre kundër Covid-19 funksionojnë edhe për fëmijët e moshave nga 5-11 vjeç- një hap thelbësor përsa i përket vaksinimit të fëmijëve të vegjël....

Pfizer: Vaksina efektive edhe tek fëmijët e moshës 5 deri në 11 vjeç

para një muaji - Vizion Plus

Kompania Pfizer njoftoi të hënën se vaksina e tij kundër COVID-19 është efektive edhe tek fëmijët e moshës 5 deri në 11 vjeç dhe se së shpejti do të kërkojë autorizim në Shtetet e Bashkuara për përdorimin...

fizer: Vaksina efektive edhe tek fëmijët e moshës 5 deri në 11 vjeç

para një muaji - Vizion Plus

Kompania Pfizer njoftoi të hënën se vaksina e tij kundër COVID-19 është efektive edhe tek fëmijët e moshës 5 deri në 11 vjeç dhe se së shpejti do të kërkojë autorizim në Shtetet e Bashkuara për përdorimin...

Pfizer: Vaksina efektive edhe tek fëmijët e moshës 5 deri në 11 vjeç

para një muaji - RTK

Kompania Pfizer njoftoi të hënën se vaksina e tij kundër COVID-19 është efektive edhe tek fëmijët e moshës 5 deri në 11 vjeç dhe se së shpejti do të kërkojë autorizim në Shtetet e Bashkuara për përdorimin...

“Pfizer”: Vaksina anti-Covid funksionon tek fëmijët e moshës 5 deri në 11 vjeç

para një muaji - Alsat-M

Përfaqësuesit e kompanisë farmaceutike “Pfizer” kanë deklaruar sot se vaksinat e saj kundër Covid-19 funksionon për fëmijët ë moshës 5 deri në 11 vjeç. Kompania bëri më dije së do të kërkojë autorizim...

Pfizer: Vaksina efektive edhe tek fëmijët e moshës 5 deri në 11 vjeç

para një muaji - Zëri i Amerikës

Kompania Pfizer njoftoi të hënën se vaksina e tij kundër COVID-19 është efektive edhe tek fëmijët e moshës 5 deri në 11 vjeç dhe se së shpejti do të kërkojë autorizim në Shtetet e Bashkuara për përdorimin...

Rekomandohet doza përforcuese për të moshuarit kundër COVID-19

para një muaji - Bota Sot

Një panel i pavarur në Administratën amerikane për Ushqim dhe Ilaçe (FDA), ka përkrahur dhënien e dozave përforcuese të vaksinës kundër koronavirusit, të prodhuar nga Pfizer/BioNTech, mirëpo vetëm për...

Vaksina është e sigurt për fëmijët nga 5 deri në 11 vjeç, njoftojnë nga “Fajzer”

para një muaji - Ina

Kompania “Fajzer”, sot njoftoi se vaksina është e sigurt dhe prodhon një numër të madh të anti-trupave tek fëmijët e moshës nga 5 deri në 11 vjeç, transmeton TV21. Këta janë rezultatet e para të publikuara...

Pfizer do të kërkojë miratimin e vaksinës për moshat 5 deri në 11 vjeç

para një muaji - ATV Live

Kompanitë Pfizer dhe BioNTech thanë se do të kërkojnë miratimin e rregullatorve për vaksinimin e fëmijëve të moshës nga 5 deri në 11 vjeç. Rezultatet e provave klinike të vaksinës së tyre kanë treguar...

Pfizer do të kërkojë miratimin e vaksinës për moshat 5 deri në 11 vjeç

para një muaji - Bota Press

Kompanitë Pfizer dhe BioNTech thanë se do të kërkojnë miratimin e rregullatorve për vaksinimin e fëmijëve të moshës nga 5 deri në 11 vjeç. Rezultatet e provave klinike të vaksinës së tyre kanë treguar...

Pfizer thotë se vaksinat janë të sigurta edhe për fëmijë e moshës 5-11 vjeç

para një muaji - Ditapost

Në njoftimin e fundit, Pfizer ka bërë me dije se vaksinat e tyre kundër Covid-19 funksionojnë edhe për fëmijët e moshave nga 5-11 vjeç- një hap thelbësor përsa i përket vaksinimit të fëmijëve të vegjël....

Pfizer: Vaksina efektive edhe tek fëmijët e moshës 5 deri në 11 vjeç

para një muaji - News Tv

Kompania Pfizer njoftoi të hënën se vaksina e tij kundër COVID-19 është efektive edhe tek fëmijët e moshës 5 deri në 11 vjeç dhe se së shpejti do të kërkojë autorizim në Shtetet e Bashkuara për përdorimin...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK