Ambasada e SHBA-ve për situatën në veri: Të zvogëlohen tensionet, veprimet mund të kenë pasoja të padëshiruara

para një muaji - Fakte

Ushtruesi i detyrës së ambasadorit të SHBA-ve në Kosovë, Nicholas J. Giacobbe ka zhvilluar një takim me kryeministrin Albin Kurti. Giacobbe, ka shkruar se ishte një takim i mbarë me kryeministrin Kurti...

Ambasadori gjerman: Duhet marrë hapa të menjëhershëm për të vendosur qetësinë në veri të Kosovës

para një muaji - Telegrafi

Ambasadori i Gjermanisë në Prishtinë Jorn Rohde, ka reaguar për gjendjen në veri të Kosovës, pas masës së reciprocitetit për targa të vendosur nga Qeveria e Kosovës. Në një shkrim në Twitter, Rohde ka...

Ambasadori gjerman: Duhet marrë hapa të menjëhershëm për të vendosur qetësinë në veri të Kosovës

para një muaji - Zhurnal

Ambasadori i Gjermanisë në Prishtinë Jorn Rohde, ka reaguar për gjendjen në veri të Kosovës, pas masës së reciprocitetit për targa të vendosur nga Qeveria e Kosovës. Në një shkrim në Twitter, Rohde ka...

Ambasadori gjerman: Jam dakord që të merren hapa për zvogëlimin e tensioneve në veri

para një muaji - GazetaBlic

Ambasadori i Gjermanisë, Jorn Rohde, ka thënë se pajtohet plotësisht me kërkesën e të ngarkuarit me punë në Ambasadën e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Nicholas Giacobbe, ku ka kërkuar që...

Qetësohet pak situata në veri, mbrëmja sjell uljen e tensioneve në Bërnjak e Jarinje

para një muaji - GazetaBlic

Situatë më e qetë raportohet të jetë sonte në pikë-kalimet kufitare në Jarinje dhe Bërnjak. Atje raportohet të ketë ardhur ndërrimi i ri i Forcave Speciale të Policisë, teksa gjatë ditës, një helikopter...

Ambasadori gjerman reagon pas takimit të Kurtit me të ngarkuarin me punë në Ambasadën amerikane

para një muaji - Gazeta Express

Ambasadori i Gjermanisë në Prishtinë, Jorn Rohde, ka thënë se pajtohet plotësisht me thirrjen e të ngarkuarit me punë në Ambasadën e SHBA’së në Prishtinë, se duhet marrë hapa të menjëhershëm për të vendosur...

Amabasadori gjerman reagon pas takimit të Kurtit me të ngarkuarin me punë në Ambasadën amerikane

para një muaji - Gazeta Express

Ambasadori i Gjermanisë në Prishtinë, Jorn Rohde, ka thënë se pajtohet plotësisht me thirrjen e të ngarkuarit me punë në Ambasadën e SHBA’së në Prishtinë, se duhet marrë hapa të menjëhershëm për të vendosur...

Ambasada amerikane: Duhen hapa të menjëhershëm për deeskalim

para një muaji - Koha.net

Ambasada e SHBA-së në Kosovë i ka bërë thirrje Kosovës e Serbisë që të marrë hapa të menjëhershëm për ulje të tensioneve. I ngarkuari me punë në Ambasadën e SHBA-së në Kosovë, Nicholas Giacobbe, është...

Ambasadori gjerman reagon pas takimit të Kurtit me zyrtarin amerikan: Plotësisht dakord

para një muaji - ABC News

Pas apelit të zyrtarit amerikan Nicholas Giacobbe për uljen e tensioneve mes Kosovës dhe Serbisë ka ardhur edhe reagimi i ambasadorit gjerman në Kosovë Jorn Rohde. Me anë të një statusi në rrjetet sociale...

Gjermania del me kërkesë për Kosovën e Serbinë

para një muaji - Bota Sot

Për situatën në veri mes policisë së Kosovës dhe protestuesve serbë ka reaguar edhe Gjermania. Ambasadori i kësaj të fundit në Kosovë, Jorn Rohde ka thënë se pajtohet me konstatimin e amerikanëve të cilët...

Kurti u takua me të ngarkuarin me punë në ambasadën amerikane, ky është reagimi i ambasadorit gjerman

para një muaji - GazetaBlic

Ambasadori i Gjermanisë në Prishtinë, Jorn Rohde, ka thënë se pajtohet plotësisht me thirrjen e të ngarkuarit me punë në Ambasadën e SHBA’së në Prishtinë, se duhet marrë hapa të menjëhershëm për të vendosur...

Gjermania reagon pas situatës në veri, kërkon që s’tensionohet situata

para një muaji - OraInfo

Gjermania, ka reaguar pas situatës në veri. Për situatën në veri mes policisë kosovare dhe protestuesve serbë ka reaguar edhe Gjermania. Ambasadori i kësaj të fundit në Kosovë, Jorn Rohde ka thënë se pajtohet...

Kurti takon të ngarkuarin me punë në Ambasadën e SHBA-së, flasin për situatën në veri

para një muaji - Ina

I ngarkuari me punë në Ambasadën e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Prishtinë, Nicholas Giacobbe, ka njoftuar se ka takuar sot kryeministrin e Kosovës, Albin Kurtin. Ata kanë diskutuar rreth situatës...

Qetësohet pak situata në veri, mbrëmja sjell uljen e tensioneve në Bërnjak e Jarinje

para një muaji - Lajmi.net

Atje raportohet të ketë ardhur ndërrimi i ri i Forcave Speciale të Policisë, teksa gjatë ditës, një helikopter i KFOR-it ka vëzhguar situatën nga lartësia, shkruan lajmi.net. Protestuesit të cilët sonte...

Gjermania kërkon hapa të menjëhershëm për vendosjen e qetësisë në veri

para një muaji - KosovaPress

Ambasadori i Gjermanisë në Prishtinë, Jorn Rohde, ka reaguar për gjendjen në veri të Kosovës, pas masës së reciprocitetit për targa të vendosur nga Qeveria e Kosovës. Në një shkrim në Tëitter, Rohde ka...

Ambasada amerikane: Duhen hapa të menjëhershëm për ulje të tensioneve

para një muaji - Koha.net

Ambasada e SHBA-së në Kosovë i ka bërë thirrje Kosovës e Serbisë që të marrë hapa të menjëhershëm për ulje të tensioneve. I ngarkuari me punë në Ambasadën e SHBA-së në Kosovë, Nicholas Giacobbe, është...

Ambasada e SHBA-ve për situatën në veri: Të zvogëlohen tensionet, veprimet mund të kenë pasoja të padëshiruara

para një muaji - Telegrafi

Ushtruesi i detyrës së ambasadorit të SHBA-ve në Kosovë, Nicholas J. Giacobbe ka zhvilluar një takim me kryeministrin Albin Kurti. Giacobbe, ka shkruar se ishte një takim i mbarë me kryeministrin Kurti...

Ambasadori gjerman: Jam dakord që të merren hapa për zvogëlimin e tensioneve në veri

para një muaji - Informatat

Ambasadori i Gjermanisë, Jorn Rohde, ka thënë se pajtohet plotësisht me kërkesën e të ngarkuarit me punë në Ambasadën e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Nicholas Giacobbe, ku ka kërkuar që...

I ngarkuari me punë në Ambasadën e SHBA'së takon Kurtin, kërkohen hapa të menjëhershëm për shtensionim të situatës

para një muaji - Gazeta Express

I ngarkuari me punë në Ambasadën e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Prishtinë, Nicholas Giacobbe, ka njoftuar se ka takuar sot kryeministrin e Kosovës, Albin Kurtin, me të cilin kanë diskutuar rreth...

Ambasada e SHBA-ve për situatën në veri: Të zvogëlohen tensionet, veprimet mund të kenë pasoja të padëshiruara

para një muaji - Zhurnal

Ushtruesi i detyrës së ambasadorit të SHBA-ve në Kosovë, Nicholas J. Giacobbe ka zhvilluar një takim me kryeministrin Albin Kurti. Giacobbe, ka shkruar se ishte një takim i mbarë me kryeministrin Kurti...

Kurti takon të ngarkuarin me punë në Ambasadën e SHBA-së, flasin për situatën në veri

para një muaji - Bota Sot

I ngarkuari me punë në Ambasadën e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Prishtinë, Nicholas Giacobbe, ka njoftuar se ka takuar sot kryeministrin e Kosovës, Albin Kurtin. Ata kanë diskutuar rreth situatës...

I ngarkuari me punë në Ambasadën e SHBA-së takon Kurtin: Hapat e menjëhershëm për shtensionim të situatës janë të nevojshëm

para një muaji - OraInfo

I ngarkuari me punë në Ambasadën e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Prishtinë, Nicholas Giacobbe, ka njoftuar se ka takuar sot kryeministrin e Kosovës, Albin Kurtin, me të cilin kanë diskutuar rreth...

Ambasada Amerikane: Nevojiten hapa të menjëhershëm për të zvogëluar tensionet

para një muaji - Insajderi

I ngarkuari me punë në Ambasadën e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Prishtinë, Nicholas Giacobbe, ka kërkuar që të ndërmerren “hapa të menjëhershëm për uljen e tensioneve në veri të Kosovës”. Ai këtë...

Situatë më e qetë raportohet të jetë sonte në pikë-kalimet kufitare në Jarinje dhe Bërnjak

para një muaji - Epoka e Re

Atje raportohet të ketë ardhur ndërrimi i ri i Forcave Speciale të Policisë, teksa gjatë ditës, një helikopter i KFOR-it ka vëzhguar situatën nga lartësia, shkruan lajmi.net. Protestuesit të cilët sonte...

Ambasadori gjerman: Të vendoset qetësia në veri të Kosovës

para një muaji - ATV Live

Ambasadori i Gjermanisë në Prishtinë Jorn Rohde, ka reaguar për gjendjen në veri të Kosovës, pas masës së reciprocitetit për targa të vendosur nga Qeveria e Kosovës. Në një shkrim në Twitter, Rohde ka...

Ambasadori gjerman: Të vendoset qetësia në veri të Kosovës

para një muaji - Ekonomia Online

Ambasadori i Gjermanisë në Prishtinë Jorn Rohde, ka reaguar për gjendjen në veri të Kosovës, pas masës së reciprocitetit për targa të vendosur nga Qeveria e Kosovës. Në një shkrim në Twitter, Rohde ka...

Përfshihet edhe Gjermania për situatën në veri, ambasadori kërkon ‘urgjentisht” shtensionim

para një muaji - Lajmi.net

Ambasadori i kësaj të fundit në Kosovë, Jorn Rohde ka thënë se pajtohet me konstatimin e amerikanëve të cilët patën takim me Kurtin në Prishtinë, se situata duhet të shtensionohet urgjentisht, shkruan...

Ambasada e ShBA: Tensionet duhet të ulen menjëherë, veprimet mund të kenë pasoja të padëshiruara

para një muaji - Kallxo

Ushtrues i Detyrës së ambasadorit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Prishtinë, Nicholas J. Giacobbe, ka bërë të ditur se sot ka zhvilluar një takim me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti për të...

I ngarkuari me punë në Ambasadën e SHBA-së takohet me Kurtin: Duhen hapa të menjëhershëm për t’i ulur tensionet

para një muaji - Zeri

I ngarkuari me punë në Ambasadën Amerikane në Kosovë, Nicholas Giacobbe, sot është takuar me kryeministrin Albin Kurti, me të cilin ka biseduar për situatën në veri të Kosovës dhe për çështje të tjera....

I ngarkuari me punë në Ambasadën e SHBA-së takon Kurtin, kërkohen hapa të menjëhershëm për shtensionim të situatës në Veri

para një muaji - GazetaBlic

I ngarkuari me punë në Ambasadën e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Prishtinë, Nicholas Giacobbe, ka njoftuar se ka takuar sot kryeministrin e Kosovës, Albin Kurtin, me të cilin kanë diskutuar rreth...

I ngarkuari me punë në Ambasadën e SHBA’së takon Kurtin, kërkohen hapa të menjëhershëm për shtensionim të situatës

para një muaji - Indeks online

I ngarkuari me punë në Ambasadën e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Prishtinë, Nicholas Giacobbe, ka njoftuar se ka takuar sot kryeministrin e Kosovës, Albin Kurtin, me të cilin kanë diskutuar rreth...

Giacobbe takon Kurtin, kërkohen hapa për shtensionim të situatës

para një muaji - RTK

I ngarkuari me punë në Ambasadën e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Prishtinë, Nicholas Giacobbe, ka njoftuar se ka takuar sot kryeministrin e Kosovës, Albin Kurtin, me të cilin kanë diskutuar rreth...

Ambasada amerikane: Duhen hapa të menjëhershëm për deeskalim

para një muaji - InfoShqip

Ambasada e SHBA-së në Kosovë i ka bërë thirrje Kosovës e Serbisë që të marrë hapa të menjëhershëm për ulje të tensioneve. I ngarkuari me punë në Ambasadën e SHBA-së në Kosovë, Nicholas Giacobbe, është...

Edhe Gjermania kërkon hapa të shpejtë për kthimit e qetësisë në veri

para një muaji - Arbresh

Ambasadori i Gjermanisë në Prishtinë, Jorn Rohde,ka mbështetur deklaratën e zyrtarëve amerikan se duhet hapa të menjëhershme për vendosjen e qetësisë në Veri të vendit. Ai këtë deklarim e ka bërë përmes...

Ambasadori gjerman në Kosovë mbështet thirrjen e ambasadës amerikane për të ulur tensionet në veri të vendit

para një muaji - Dosja.al

Jorn Rohde 23 Shtator, 2021 18:26 KOSOVË- Ambasadori i Gjermanisë në Prishtinë, Jorn Rohde, ka folur rreth deklaratave të ambasadës amerikane në Prishtinë për të ulur tensionet në veri, duke e mbështetur...

Ambasadori gjerman në linjë me atë të ShBA: Duhen hapa të menjëhershëm për shtensionim të situatës

para një muaji - Periskopi

Ambasadori i Gjermanisë në Prishtinë, Jorn Rohde, ka thënë se pajtohet plotësisht me thirrjen e të ngarkuarit me punë në Ambasadën e SHBA’së në Prishtinë, se duhet marrë hapa të menjëhershëm për të vendosur...

Kurti u takua me të ngarkuarin me punë në ambasadën amerikane, ky është reagimi i ambasadorit gjerman

para një muaji - Bota Press

Ambasadori i Gjermanisë në Prishtinë, Jorn Rohde, ka thënë se pajtohet plotësisht me thirrjen e të ngarkuarit me punë në Ambasadën e SHBA’së në Prishtinë, se duhet marrë hapa të menjëhershëm për të vendosur...

Shtohet presioni, pas SHBA’së reagon edhe ambasadori i Gjermanisë për gjendjen në veri

para një muaji - Gazeta Metro

Është shtuar presioni ndaj Qeverisë së Kosovës për situatën në veri nga ndërkombëtarët, pas reagimit të ngarkuarit me punë në Ambasadën e SHBA’së në Prishtinë, ka reaguar edhe ambasadori gjerman, Jorn...

I ngarkuari me punë në Ambasadën e SHBA’së takon Kurtin, kërkohen hapa të menjëhershëm për shtensionim të situatës

para një muaji - Fakti Ditor

I ngarkuari me punë në Ambasadën e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Prishtinë, Nicholas Giacobbe, ka njoftuar se ka takuar sot kryeministrin e Kosovës, Albin Kurtin, me të cilin kanë diskutuar rreth...

Ambasada e ShBA-së kërkon nga Kurti hapa të menjëhershëm për situatën në veri

para një muaji - Lajmi.net

Giacobbe ka thënë se në këtë takim kanë diskutuar për rëndësinë e dialogut të ndërmjetësuar nga Bashkimi Evropian për të zgjidhur çështjen e targave dhe për çështjet tjera. “Hapat e menjëhershëm janë të...

Ambasadën e ShBA-së kërkon nga Kurti hapa të menjëhershëm për situatën në veri

para një muaji - Lajmi.net

Giacobbe ka thënë se në këtë takim kanë diskutuar për rëndësinë e dialogut të ndërmjetësuar nga Bashkimi Evropian për të zgjidhur çështjen e targave dhe për çështjet tjera. “Hapat e menjëhershëm janë të...

Përfaqësuesi i Ambasadës Amerikane takon Kurtin, Giacobbe: Të merren masa për ç’tensionimin e situatës

para një muaji - Dosja.al

Nicholas Giacobbe 23 Shtator, 2021 17:03 Përditësuar: 17:11 KOSOVË -Nicholas Giacobbe, i ngarkuari me punë në Ambasadën e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Prishtinë, ka njoftuar se ka takuar sot kryeministrin...

I ngarkuari me punë në Ambasadën e SHBA’së thotë se kishte një takim të frytshëm me Kurtin

para një muaji - Ditapost

I ngarkuari me punë në Ambasadën e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Prishtinë, Nicholas Giacobbe, ka njoftuar se ka takuar sot kryeministrin e Kosovës, Albin Kurtin, me të cilin kanë diskutuar rreth...

“Duhen hapa të menjëhershëm për zvogëlimin e tensionit në kufi”, ambasada e SHBA në Kosovë: Veprimet mund të kenë pasoja të padëshiruara!

para një muaji - Almakos

Ushtruesi i detyrës së ambasadorit të SHBA-ve në Kosovë, Nicholas J. Giacobbe, ka zhvilluar një takim me kryeministrin Albin Kurti, ku në fokus të diskutimit ka qenë situata e tensionuar e krijuar prej...

Amerika kërkon nga Kosova që sa më parë ta zhbllokojë situatën ne kufi me Serbinë, që do të thotë tërheqja e policisë

para një muaji - Radio Kosova e Lire

I ngarkuari me punë në Ambasadën e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, në Prishtinë, Nicholas Xhejkob, ka takuar sot kryeministrin e Kosovës, Albin Kurtin, me të cilin kanë diskutuar rreth situatës së fundit...

Kurti takon të ngarkuarin me punë në Ambasadën e SHBA-së, flasin për situatën në veri

para një muaji - Bota Press

I ngarkuari me punë në Ambasadën e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Prishtinë, Nicholas Giacobbe, ka njoftuar se ka takuar sot kryeministrin e Kosovës, Albin Kurtin. Ata kanë diskutuar rreth situatës...

Situata në veri të Kosovës, reagon SHBA dhe kërkon hapa të menjëhershëm për të qetësuar situatën

para një muaji - FaxWeb

I ngarkuari me punë në Ambasadën e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Prishtinë, Nicholas Giacobbe, ka njoftuar se ka takuar sot kryeministrin e Kosovës, Albin Kurtin, me të cilin kanë diskutuar rreth...

Ambasada e SHBA-ve për situatën në veri: Të zvogëlohen tensionet, veprimet mund të kenë pasoja të padëshiruara

para një muaji - Daily News

Ushtruesi i detyrës së ambasadorit të SHBA-ve në Kosovë, Nicholas J. Giacobbe ka zhvilluar një takim me kryeministrin Albin Kurti. Giacobbe, ka shkruar se ishte një takim i mbarë me kryeministrin Kurti...

I ngarkuari me punë në Ambasadën e ShBA-së takon Kurtin, kërkohen hapa të menjëhershëm për shtensionim të situatës

para një muaji - ATV Live

I ngarkuari me punë në Ambasadën e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Prishtinë, Nicholas Giacobbe, ka njoftuar se ka takuar sot kryeministrin e Kosovës, Albin Kurtin, me të cilin kanë diskutuar rreth...

Reagon Ambasada e SHBA-ve për situatën në veri, pas takimit me Kurtin

para një muaji - Arbresh

Ushtruesi i detyrës së ambasadorit të SHBA-ve në Kosovë, Nicholas J. Giacobbe ka zhvilluar një takim me kryeministrin Albin Kurti. Giacobbe, ka shkruar se ishte një takim i mbarë me kryeministrin Kurti...

Nicholas Giacobbe takon Kurtin, kërkohen hapa të menjëhershëm për shtensionim të situatës

para një muaji - Bota Press

I ngarkuari me punë në Ambasadën e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Prishtinë, Nicholas Giacobbe, ka njoftuar se ka takuar sot kryeministrin e Kosovës, Albin Kurtin, me të cilin kanë diskutuar rreth...

Zëvendësi i Kosnett takohet me Kurtin: Kërkohet menjëherë të ulën tensionet, veprimet mund të kenë pasoja

para një muaji - Gazeta Metro

Ushtruesi i detyrës së ambasadorit amerikan në Kosovë, Nicholas J. Giacobbe, ka zhvilluar takim me kryeministrin e Kosovës, Abin Kurti, për situatën në veri të vendit, transmeton Gazeta Metro. Giacobbe...

I ngarkuari me punë në Ambasadën e ShBA-së takon Kurtin, kërkohen hapa të menjëhershëm për shtensionim të situatës

para një muaji - Ekonomia Online

I ngarkuari me punë në Ambasadën e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Prishtinë, Nicholas Giacobbe, ka njoftuar se ka takuar sot kryeministrin e Kosovës, Albin Kurtin, me të cilin kanë diskutuar rreth...

I ngarkuari me punë në Ambasadën e SHBA’së i kërkon Kurtit shtensionim të situatës në veri

para një muaji - Periskopi

I ngarkuari me punë në Ambasadën e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Prishtinë, Nicholas Giacobbe, ka njoftuar se ka takuar sot kryeministrin e Kosovës, Albin Kurtin, me të cilin kanë diskutuar rreth...

I ngarkuari me punë në Ambasadën e ShBA-së takon Kurtin, kërkon hapa të menjëhershëm për shtensionim të situatës

para një muaji - Epoka e Re

I ngarkuari me punë në Ambasadën e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (ShBA) në Prishtinë, Nicholas Giacobbe, ka njoftuar se ka takuar sot kryeministrin e Kosovës, Albin Kurtin, me të cilin kanë diskutuar...

Pesë ambasadorë të fuqive të mëdha i shkojnë në zyrë Albin Kurtit për targat. Përgjigja që morën

para një muaji - NOA

Pesë ambasadorët e fuqive të mëdha, përkatësisht SHBA, Britanisë së Madhe, Gjermanisë, Francës dhe Italisë, kanë zhvilluar një takim me Kryeministrit Albin Kurti për situatën e krijuar nga vendimi i qeverisë...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK