Vullkani në Ishujt Kanarie – kjo është ‘shtëpia mrekulli’ që e vetmja i ka shpëtuar lavës

para 3 jave - Fakte

Një imazh dramatik tregon një shtëpi në Ishujt Kanarie që ka arritur t’i shpëtojë lavës nga një vullkan shpërthyes. Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, njerëzit në mediat sociale e kanë quajtur...

Vullkani në Ishujt Kanarie – kjo është ‘shtëpia mrekulli’ që e vetmja i ka shpëtuar lavës

para 3 jave - Telegrafi

Një imazh dramatik tregon një shtëpi në Ishujt Kanarie që ka arritur t’i shpëtojë lavës nga një vullkan shpërthyes. Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, njerëzit në mediat sociale e kanë quajtur...

Vullkani në Ishujt Kanarie – kjo është ‘shtëpia mrekulli’ që e vetmja i ka shpëtuar lavës

para 3 jave - Zhurnal

Një imazh dramatik tregon një shtëpi në Ishujt Kanarie që ka arritur t’i shpëtojë lavës nga një vullkan shpërthyes. Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, njerëzit në mediat sociale e kanë quajtur...

“Shtëpia e mrekullisë” i shpëton lavës së vullkanit në Spanjë

para 3 jave - Koha.net

Pamjet dramatike tregojnë një shtëpi në Ishullin Canary e cila ka arritur të shpëtojë nga lava e një vullkani që po vazhdon të shpërthejë atje. Njerëzit në rrjetet sociale e kanë përshkruar rezidencën...

Ndodh mrekullia, kjo shtëpi i shpëton llavës së vullkanit që shkrumboi gjithçka në Ishujt Kanarie

para 3 jave - Albeu

Një foto dramatike po qarkullon në rrjet, që tregon një shtëpi në Ishujt Kanarie, e cila ka arritur t’i shpëtojë llavës së një vullkani që shpërtheu në zonë. Njerëzit me mediat sociale e kanë quajtur rezidencën...

Vullkani në Ishujt Kanarie – kjo është ‘shtëpia mrekulli’ që e vetmja i ka shpëtuar lavës

para 3 jave - Daily News

Një imazh dramatik tregon një shtëpi në Ishujt Kanarie që ka arritur t’i shpëtojë lavës nga një vullkan shpërthyes. Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, njerëzit në mediat sociale e kanë quajtur...

Vullkani në Ishujt Kanarie – kjo është ‘shtëpia mrekulli’ që e vetmja i ka shpëtuar lavës

para 3 jave - Argument

Një imazh dramatik tregon një shtëpi në Ishujt Kanarie që ka arritur t’i shpëtojë lavës nga një vullkan shpërthyes. Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, njerëzit në mediat sociale e kanë quajtur...

Vullkani në Ishujt Kanarie – kjo është ‘shtëpia mrekulli’ që e vetmja i ka shpëtuar lavës

para 3 jave - InFokus

Një imazh dramatik tregon një shtëpi në Ishujt Kanarie që ka arritur t’i shpëtojë lavës nga një vullkan shpërthyes. Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, njerëzit në mediat sociale e kanë quajtur...

Llava e vullkanit Cumbre Vieja po i afrohet detit, gjeologët e shohin me shqetësim fenomenin

para 3 jave - Koha.mk

Llava e vullkanit Cumbre Vieja në La Palma të ishujve Canarie po i afrohet detit, e kur të mbërrijë aty mund të ketë “shpërthim”, lëshim gazi toksik e “shi acid në Europë” sipas gjeologut José Mangas,...

Shi acid dhe gaz toksik në të gjithë Europën/ Katastrofa kur llava të prekë detin

para 3 jave - Top Channel

Llava e vullkanit Cumbre Vieja në La Palma të ishujve Canarie po i afrohet detit, e kur të mbërrijë aty mund të ketë “shpërthim”, lëshim gazi toksik e “shi acid në Europë” sipas gjeologut José Mangas,...

Shi acid dhe gaz toksik në të gjithë Europën/ Katastrofa kur llava të prekë detin!

para 3 jave - Top Channel

Llava e vullkanit Cumbre Vieja në La Palma të ishujve Canarie po i afrohet detit, e kur të mbërrijë aty mund të ketë “shpërthim”, lëshim gazi toksik e “shi acid në Europë” sipas gjeologut José Mangas,...

Shi acid dhe gaz toksik në të gjithë Europën/ Katastrofa kur llava të prekë detin!

para 3 jave - Bota Sot

Llava e vullkanit Cumbre Vieja në La Palma të ishujve Canarie po i afrohet detit, e kur të mbërrijë aty mund të ketë “shpërthim”, lëshim gazi toksik e “shi acid në Europë” sipas gjeologut José Mangas,...

Shpërthen vullkani në Spanjë, llava shkatërron qindra shtëpi

para 3 jave - Lajmi.net

Një shpërthim vullkanik në La Palma në Ishujt Kanarie, në Spanjë ka shkatërruar shtëpitë dhe ka detyruar rreth 5,500 banorë të evakuohen. Lava nga vullkani Cumbre Vieja ka rënë drejt greminës që nga shpërthimi...

Cfarë pritet të ndodhë kur llava të arrijë në oqeanin Atlantik? Gjeologu paralajmëron për fenomenin e ‘frikshëm’ që mund të pushtojë Europën

para 3 jave - Dosja.al

Vullkani ne La Palma 23 Shtator, 2021 17:04 SPANJË – Llava e vullkanit Cumbre Vieja në La Palma të ishujve Canarie, teksa shkatërron zonat përreth, po drejtohet gjithashtu edhe drejt oqeanit Atlantik....

Paralajmërimi i ‘frikshëm’ për Europën, ja çfarë do të ndodhë kur llava e vullkanit në ishujt Canarie t’i afrohet detit

para 3 jave - FaxWeb

Llava e vullkanit Cumbre Vieja në La Palma të ishujve Canarie po i afrohet detit, e kur të mbërrijë aty mund të ketë “shpërthim”, lëshim gazi toksik e “shi acid në Europë” sipas gjeologut José Mangas,...

Katër ditë aktiv! Vullkani në La Palma djeg e shkrumbon gjithçka

para 3 jave - Alsat-M

Vullkani që u riaktivizua në qytetin La Palma në Spanjë vijon të jetë aktiv për të 4 ditë me radhë. Qielli mbetet ende i mbuluar nga shtëllungat e tymit dhe hirit, që gjatë natës duken edhe më të frikshme....

Shpërthimi i vullkanit në ishujt Kanarie mund të zgjasë tre muaj

para 3 jave - Arbresh

Shpërthimi në ishullin La Palma i ka vënë banorët në rrezik nga tërmetet, rrjedhjet e lavës, gazrat toksikë, hirin vullkanik dhe shiun acid. Instituti Vullkanologjik i ishujve Kanarie tha të mërkurën se...

Video dramatike/ Vullkani në La Palma hynë në fazën e re eksplozive, llava mund të mos arrijë detin (fotot)

para 3 jave - Top Channel

Studiuesit thonin sot se shpërthimi vullkanik në ishullin La Palma ka hyrë në një fazë të re me më shumë hi dhe tym të lëshuar në ajër, dhe paralamjërojnë se rrjedha e llavës mund të mos arrijë kurrë detin,...

Prej 4 ditësh aktiv, lava e vullkanit në La Palma djeg e shkrumbon gjithçka

para 3 jave - Infokusi

Vullkani që u riaktivizua në qytetin La Palma në Spanjë vijon të jetë aktiv për të 4 ditë me radhë. Qielli mbetet ende i mbuluar nga shtëllungat e tymit dhe hirit, që gjatë natës duken edhe më të frikshme....

Lava e vullkanit në Ishujt Kanarie të Spanjës po ‘gëlltit’ shtëpitë, njërën pas tjetrës – dëmi vlerësohet mbi 40 milionë euro

para 3 jave - Telegrafi

Në ishullin vullkanik La Palma në Spanjë, një lavë me një temperaturë prej rreth 1.000 gradë Celsius po “gëlltit” shtëpitë, njëra pas tjetrës, në rrugën drejt detit, ndërsa banorët e rrezikuar të mërkurën...

Prej 4 ditësh aktiv, lava e vullkanit në La Palma djeg e shkrumbon gjithçka

para 3 jave - Zeri

Vullkani që u riaktivizua në qytetin La Palma në Spanjë vijon të jetë aktiv për të 4 ditë me radhë. Qielli mbetet ende i mbuluar nga shtëllungat e tymit dhe hirit, që gjatë natës duken edhe më të frikshme....

Momenti kur lava përpin shtëpinë me pishinë në Spanjë

para 3 jave - Koha.net

Pamje të pazakonta kanë dalë nga përpirja e shtëpive dhe pishinave që po bën lava e vullkanit “Cumbre Vieja” në Spanjë. Një video që po bën bujë në rrjetet sociale tregon përpirjen që ky vullkan ia ka...

Shtohet aktiviteti i vullkanit në ishullin spanjoll, shkencëtarët: Shpërthimet mund të zgjasin edhe për shumë javë të tjera

para 3 jave - Dosja.al

Vullkani ne Spanje 22 Shtator, 2021 19:20 SPANJË – Ekspertët që po studiojnë vullkanin në në ishullin spanjoll të Atlantikut shprehen se aktiviteti shpërthyes në krater është shtuar, duke lëshuar copa...

Vullkani në ishullin spanjoll shkatërron shtëpi, rrugë dhe biznese

para 3 jave - RTK

Rreth 5.500 persona janë evakuuar nga zona dhe deri më tani nuk është raportuar për viktima apo të lënduar. Shpërthimi i vullkanit në ishullin spanjoll La Palma, sipas zyrtarëve ka shkatërruar rreth 100...

Vullkani në ishullin spanjoll ka shkatërruar shtëpi, rrugë dhe biznese

para 3 jave - Portalb

Shpërthimi i vullkanit në ishullin spanjoll La Palma, sipas zyrtarëve ka shkatërruar rreth 100 shtëpi, zona të mëdha të tokës bujqësore si dhe rrugë dhe biznese, raporton Anadolu Agency (AA). Qytetet Tacande...

Foto dramatike nga shpërthimi i vullkanit, “zhduk” fshatin në ishullin turistik

para 3 jave - Indeks online

Më shumë se 5 mijë persona, qindra prej të cilëve turistë, janë evakuuar nga hotelet dhe shtëpitë në ishullin turistik spanjoll La Palma, pas riaktivizimit të vullkanit La Cumbre Vieja, i cili lëshoi 8...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK