Enio Jaço: Shqipëria duhet të orientojë politikat drejt mundësive Euro-Transantlantike për investime të reja

para 6 dite - Top Channel

Presidenti i Dhomës Amerikane, Enio Jaço deklaroi sot se Shqipëria duhet të orientojë politikat drejt mundësive euro-transantlantike dhe që të përfitojë prej tyre, duhet të luftojë ekonominë e zezë, informale,...

Dhoma Amerikane e Tregtisë/ Ambasadorja e SHBA-së thirrje: Prioritet përmirësimit të klimës së biznesit

para 6 dite - Top Channel

Ambasadorja e SHBA-së në Tiranë, Yuri Kim i bëri thirrje qeverisë që t’i japë përparësi përmirësimit të klimës së biznesit në Shqipëri, ndërsa ishte pjesë e mbledhjes së Dhomës Amerikane të Tregtisë me...

Dhoma Amerikane e Tregtisë mbledh Asamblenë e Përgjithshme/ E pranishme Yuri Kim

para 6 dite - Top Channel

Dhoma Amerikane e Tregtisë ka mbledhur Asamblenë e Përgjithshme. E pranishme është edhe ambasadorja e SHBA-së në Tiranë, Yuri Kim e cila u bëri thirrje të gjithëve që t’i japin përparësi përmirësimit të...

Dhoma Amerikane dhe Ambasada thirrje për transparencë e konkurrencë te ndershme

para 6 dite - Mapo

Presidenti i Dhomës Amerikane të Tregtisë, Enio Jaço, se në qartqet e biznesit ekziston një shqetësim në rritje dhe pakënaqësi me politikat e brendshme të vendit. “Indeksi Vjetor i Biznesit tregon se shumë...

Ambasadorja e SHBA-së thirrje: Prioritet përmirësimit të klimës së biznesit

para 6 dite - Top Channel

Ambasadorja e SHBA-së në Tiranë, Yuri Kim u bëri thirrje të gjithëve që t’i japin përparësi përmirësimit të klimës së biznesit në Shqipëri, gjatë mbledhjes së Dhomës Amerikane të Tregtisë me Asamblenë...

Ambasadorja e SHBA-së thirrje: Prioritet përmirësimit të klimës së biznesit

para 6 dite - Top Channel

Ambasadorja e SHBA-së, Yuri Kim në një konferencë për mediat u bëri thirrje të gjithëve që t’i japin përparësi përmirësimit të klimës së biznesit. Lajmi në përditësim… Top Channel

Tiranë: Dhoma Amerikane dhe Ambasada Amerikane bëjnë thirrje për transparencë dhe konkurrencë te ndershme

para 6 dite - Zëri i Amerikës

Presidenti i Dhomës Amerikane të Tregtisë, Enio Jaço, se në qartqet e biznesit ekziston një shqetësim në rritje dhe pakënaqësi me politikat e brendshme të vendit. “Indeksi Vjetor i Biznesit tregon se shumë...

Dhoma Amerikane e Tregtisë mbledh Asamblenë e Përgjithshme/ E pranishme Yuri Kim

para 6 dite - Top Channel

Dhoma Amerikane e Tregtisë ka mbledhur Asamblenë e Përgjithshme sot. E pranishme është edhe ambasadorja e SHBA-së, Yuri Kim. Lajmi në përditësim… Top Channel

Ambasadorja e SHBA-së thirrje: Prioritet përmirësimit të klimës së biznesit

para 6 dite - RTK

Ambasadorja e SHBA-së në Tiranë, Yuri Kim, i bëri thirrje qeverisë që t’i japë përparësi përmirësimit të klimës së biznesit në Shqipëri, ndërsa ishte pjesë e mbledhjes së Dhomës Amerikane të Tregtisë me...

Ambasadorja Yuri Kim: Qeveria t’i japë përparësi klimës së biznesit

para 6 dite - Klan

Ambasadorja Yuri Kim: Qeveria t’i japë përparësi klimës së biznesit “Të drejtat e pronës të trajtohen njëherë e mirë” Ambasadorja e SHBA në Tiranë, Yuri Kim, mori pjesë në Asamblenë e Përgjithshme të Dhomës...

“Kush janë prioritetet e SHBA?” Ambasadorja Kim: Qeveria t’i japë përparësi klimës së biznesit

para 6 dite - Albeu

Ambasadorja e SHBA në Tiranë, Yuri Kim,tha se tre prioritetet kryesore të SHBA-së në Shqipëri janë demokracia, Reforma në Drejtësi dhe biznesi. Komentet Kim i bëri gjatë fjalës së saj në ceremoninë e mbajtur...

Yuri Kim: SHBA në Shqipëri ka 3 prioritete, qeveria t’i japë përparësi klimës së biznesit

para 6 dite - ABC News

Ambasadorja amerikane në Shqipëri, Yuri Kim, tha nga asambleja e Dhomës Amerikane se SHBA ka 3 prioritete, demokracinë, mbrojtjen dhe biznesin. Gjatë fjalës së saj në ceremoninë e mbajtur nga Dhoma e Tregtisë,...

Yuri Kim thirrje qeverisë: T’i japë përparësi përmirësimit të klimës së biznesit

para 6 dite - Vizion Plus

Dhoma Amerikane ka mbledhur sot Asamblenë e Përgjitshme mbi zgjedhjet për Bordin drejtues. Ambasadorja e SHBA, Yuri Kim ka mbajtur fjalën e saj teksa i ka bërë thirrje qeverisë t’i japë përparësi përmirësimit...

Dhoma Amerikane mbledh Asamblenë e Përgjithshme/ Jaço: Shqipëria të orientojë politikat drejt mundësive Euro-Transantlantike

para 6 dite - Vizion Plus

Dhoma Amerikane ka mbledhur sot Asamblenë e Përgjitshme mbi zgjedhjet për Bordin drejtues me prezencën e Ambasadores Yuri Kim, Ministres se Financave Delina Ibrahimaj, dhe përfaqësuesve nga AmCham Washington...

“Demokracia, mbrojtja dhe biznesi”/ Kim rendit prioritetet e Ambasadës së SHBA: Reforma në drejtësi të çohet në fund, qeveria…!

para 6 dite - Java News

Ambasadorja Amerikane në Tiranë, Yuri Kim renditi tre prioritetet që ka në Shqipëri: demokracinë, mbrojtjen dhe biznesin. Gjatë fjalës së saj në mbledhjen e Përgjithshme të Asamblesë së Dhomës Amerikane...

“Demokracia, mbrojtja dhe biznesi”/ Kim rendit prioritetet e Ambasadës së SHBA: Reforma në drejtë të çohet në fund, qeveria…!

para 6 dite - Java News

Ambasadorja Amerikane në Tiranë, Yuri Kim renditi tre prioritetet që ka në Shqipëri: demokracinë, mbrojtjen dhe biznesin. Gjatë fjalës së saj në mbledhjen e Përgjithshme të Asamblesë së Dhomës Amerikane...

“Qeveria t’i japë përparësi klimës së biznesit”, ambasadorja Kim: Demokracia dhe Reforma në Drejtësi mbeten ende prioritete të SHBA

para 6 dite - Almakos

Ambasadorja e SHBA në Tiranë, Yuri Kim, gjatë fjalës së saj në ceremoninë e mbajtur nga Dhoma e Tregtisë, tha se qeveria shqiptare ka prioritet klimën e biznesit. Ajo tha se tre prioritetet kryesore të...

“Reforma në drejtësi të çohet në fund”, Yuri Kim flet nga Asambleja e Dhomës së Tregtisë: Ja kush janë 3 prioritetet e Ambasadës Amerikane në Shqipëri

para 6 dite - FaxWeb

“Ambasada amerikane këtu ka 3 prioritete: Demokracinë, mbrojtjen dhe biznesin. Reforma në drejtësi duhet të çohet deri në fund dhe e drejta e pronës duhet të garantohet. Qeveria duhet ta marrë serjozisht...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK