Apple zvogëlon prodhimin e iPhone 13

para një jave - Klan

Apple zvogëlon prodhimin e iPhone 13 Raporti: Kriza e cipave presion të madh në industrinë elektronike Apple Inc ka të ngjarë të zvogëlojë prodhimin e iPhone 13 me 10 milionë njësi për shkak të mungesës...

Kriza e çipeve godet shitjet e iPhone

para një jave - Ditapost

Aksionet e Apple u zhvlerësuan ditën e Marte pas raportimeve se kompania është detyruar të shkurtojë prodhimin e iPhone 13 për shkak të krizës globale të çipeve. Gjiganti i teknologjisë synonte të prodhonte...

Apple zvogëlon prodhimin e iPhone 13

para një jave - Express.mk

19:18 13/10/2021Raporti: Kriza e cipave presion të madh në industrinë elektronikeApple Inc ka të ngjarë të zvogëlojë prodhimin e iPhone 13 me 10 milionë njësi për shkak të mungesës globale të çipave, raportoi...

Apple mund të zvogëlojë prodhimin e iPhone 13 për këtë arsye

para një jave - ABC News

Apple mund të reduktojë prodhimin e iPhone me 13 milionë njësi për shkak të mungesës së çipave në nivel global. Kompania pritej të prodhonte 90 milionë njësi të modeleve të reja iPhone deri në fund të...

Apple redukton prodhimin e iPhone 13, pëson rënie të vlerës së aksioneve

para një jave - Koha.net

Aksionet e gjigantit Apple kanë pësuar rënie të martën pas raportimeve se mund të reduktojë prodhimin e iPhone 13, si pasojë e pamundësisë së prodhimit të çipave. Gjiganti elektronik pati shprehur pritjet...

Bien aksionet e “Apple”-s

para një jave - Epoka e Re

Vlera e aksioneve të gjigantit amerikan, “Apple”, shënoi rënie të martë pas raportimeve se mund ta zvogëlojë prodhimin e telefonit “iPhone 13” për shkak të mungesës globale të çipave. Kompania e njohur...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK