Vendimi/ Projektligji për Eurobondin futet me procedurë të përshpejtuar në Kuvend

para 6 dite - Bota Sot

Qeveria do të fusë me procedurë të përshpejtuar për miratim në Kuvend projektligjin që i hap rrugë daljes në tregjet ndërkombëtare për marrjen e një borxhi nga 500 deri në 700 milionë euro. “Propozimin...

Ibrahimaj: Shqipëria gati për të dalë në Eurobond

para 6 dite - RTK

Në përfundim të mbledhjes që qeverisë ministrat Ibrahimaj, Çuçi dhe zv/kryeministri Ahmetaj kanë dalë në një komunikim për mediat në lidhje me vendimet e marra. Ministrja Delina Ibrahimaj u shpreh se këshilli...

Qeveria sot/ Projektligji për Eurobondin futet me procedurë të përshpejtuar në Kuvend

para 6 dite - Java News

Qeveria do të fusë me procedurë të përshpejtuar për miratim në Kuvend projektligjin që i hap rrugë daljes në tregjet ndërkombëtare për marrjen e një borxhi nga 500 deri në 700 milionë euro. “Propozimin...

Kritikat e FMN për financat/ Ekspertët: Duhen mbështetur shtresat që preken nga rritja e çmimeve

para 6 dite - Bota Sot

Kritikat e FMN-së të lëshuara një ditë më parë për qeverinë janë një kambanë alarmi të evidentuara më herët edhe nga ekspertët vendas. Arben Malaj, ish-ministër i Financave shpjegon se mosreagimi ndaj...

Ministria e Financave: Shqipëria do të dalë së shpejti në Eurobond dhe do të sigurojë huamarrje, pagat do vazhdojnë të rriten në mandatin e tretë

para 6 dite - Fakte

Shqipëria është gati dhe do të dalë në Eurobond në fund të muajit tetor për të siguruar një huamarrje që do të sigurojë mbështetje buxhetore. Lajmi është dhënë nga ministrja e Ekonomisë dhe Financave,...

Kritikat e FMN për financat/ Ekspertët: Duhen mbështetur shtresat që preken nga rritja e çmimeve

para 6 dite - Top Channel

Kritikat e FMN-së të lëshuara një ditë më parë për qeverinë janë një kambanë alarmi të evidentuara më herët edhe nga ekspertët vendas. Arben Malaj, ish-ministër i Financave shpjegon se mosreagimi ndaj...

Shqipëria kërkon 700 mln euro borxh/ Do merren me Eurobond. Do të përdoren për mbështetje buxhetore

para 6 dite - Top Channel

Qeveria shqiptare për të pestën herë do ti drejtohet tregjeve ndërkombëtare në marrjen e një Eurobondi të ri. Delina Ibrahimaj ministre e Financave dhe Ekonomisë dha detajet e vendimit të qeverisë për...

Shqipëria do të marrë deri në 700 mln euro borxh në tregjet ndërkombëtare

para 6 dite - Mapo

Në fund të muajit tetor Shqipëria do të marrë një borxh 500 deri në 700 mln euro në tregjet ndërkombëtare. Emetimi i eurobondit vjen në një moment që vendi ka një nivel të lartë borxhi. Sipas Fondit Monetar...

Qeveria Rama kërkon të marrë edhe 700 mln euro borxh të ri

para 6 dite - Shekulli

Publikuar më 13.10.2021 nga Erjon Dervishi Shqipëria po bëhet gati të dalë në tregje ndërkombëtare për një Eurobond të ri deri në vlerë 700 milion euro. Ministrja e Financave tha se borxhi i huaj do të...

Shqipëria do të marrë 700 mln euro borxh

para 6 dite - ABC News

Në fund të muajit tetor Shqipëria do të marrë një borxh 500 deri në 700 mln euro në tregjet ndërkombëtare. Emetimi i eurobondit vjen në një moment që vendi ka një nivel të lartë borxhi. Sipas Fondit Monetar...

Pse Shqipëria kërkon 700 milionë euro borxh dhe për çka do t’i përdorë?!

para 6 dite - Nistori

Qeveria shqiptare për të pestën herë do ti drejtohet tregjeve ndërkombëtare në marrjen e një Eurobondi të ri. Delina Ibrahimaj ministre e Financave dhe Ekonomisë dha detajet e vendimit të qeverisë për...

Qeveria kërkon 700 mln euro borxh/ Emetimi i Eurobondit ndoshta brenda muajit

para 6 dite - Vizion Plus

Qeveria po bëhet gati që të dalë në tregjet ndërkombëtare për të marrë borxh me qëllim mbulimin e nevojave. Ministrja e financave Delina Ibrahimaj njoftoi se emetimi i Eurobondit mund të ndodhe brenda...

Ibrahimaj: Shqipëria gati për të dalë në Eurobond, pagat do vazhdojnë të rriten në mandatin e tretë

para 6 dite - Top Channel

Në përfundim të mbledhjes që qeverisë ministrat Ibrahimaj, Çuçi dhe zv/kryeministri Ahmetaj kanë dalë një komunikimit për mediat në lidhje me vendimet e marra. Ministrja Delina Ibrahimaj u shpreh se këshilli...

Ministria e Financave: Shqipëria do të dalë së shpejti në Eurobond dhe do të sigurojë huamarrje, pagat do vazhdojnë të rriten në mandatin e tretë

para 6 dite - Zhurnal

Shqipëria është gati dhe do të dalë në Eurobond në fund të muajit tetor për të siguruar një huamarrje që do të sigurojë mbështetje buxhetore. Lajmi është dhënë nga ministrja e Ekonomisë dhe Financave,...

Ministrja e Financave: Ekonomia shqipatare është përmirësuar, pagat do të vazhdojnë të rriten

para 6 dite - Albeu

Ministrja e Ekonomisë dhe Financave Delina Ibrahimaj, pas mbledhjes së qeverisë u shpreh se Shqipëria është gati për të dalë në Eurobond në fund të muajit tetor për të siguruar një huamarrje që do të sigurojë...

Ibrahimaj: Shqipëria gati për të dalë në Eurobond, pagat do vazhdojnë të rriten në mandatin e tretë

para 6 dite - ABC News

Ministrja e Ekonomisë dhe Financave Delina Ibrahimaj deklaroi se Shqipëria është gati për të dalë në Eurobond në fund të muajit tetor për të siguruar një huamarrje që do të sigurojë mbështetje buxhetore....

“Pagat do vazhdojnë të rriten”, Ministria e Financave: Shqipëria do të dalë së shpejti në Eurobond dhe…

para 6 dite - Java News

Shqipëria është gati dhe do të dalë në Eurobond në fund të muajit tetor për të siguruar një huamarrje që do të sigurojë mbështetje buxhetore. Lajmi është dhënë nga ministrja e Ekonomisë dhe Financave,...

Ministria e Financave: Shqipëria do të dalë së shpejti në Eurobond dhe do të sigurojë huamarrje, pagat do vazhdojnë të rriten në mandatin e tretë

para 6 dite - Top24

Shqipëria është gati dhe do të dalë në Eurobond në fund të muajit tetor për të siguruar një huamarrje që do të sigurojë mbështetje buxhetore. Lajmi është dhënë nga ministrja e Ekonomisë dhe Financave,...

Ministria e Financave: Shqipëria do të dalë së shpejti në Eurobond dhe do të sigurojë huamarrje, pagat do vazhdojnë të rriten në mandatin e tretë

para 6 dite - Lexo

Shqipëria është gati dhe do të dalë në Eurobond në fund të muajit tetor për të siguruar një huamarrje që do të sigurojë mbështetje buxhetore. Lajmi është dhënë nga ministrja e Ekonomisë dhe Financave,...

Ministria e Financave: Shqipëria do të dalë së shpejti në Eurobond dhe do të sigurojë huamarrje, pagat do vazhdojnë të rriten në mandatin e tretë

para 6 dite - Daily News

Shqipëria është gati dhe do të dalë në Eurobond në fund të muajit tetor për të siguruar një huamarrje që do të sigurojë mbështetje buxhetore. Lajmi është dhënë nga ministrja e Ekonomisë dhe Financave,...

Ministria e Financave: Shqipëria do të dalë së shpejti në Eurobond dhe do të sigurojë huamarrje, pagat do vazhdojnë të rriten në mandatin e tretë

para 6 dite - Argument

Shqipëria është gati dhe do të dalë në Eurobond në fund të muajit tetor për të siguruar një huamarrje që do të sigurojë mbështetje buxhetore. Lajmi është dhënë nga ministrja e Ekonomisë dhe Financave,...

Ministria e Financave: Shqipëria do të dalë së shpejti në Eurobond dhe do të sigurojë huamarrje, pagat do vazhdojnë të rriten në mandatin e tretë

para 6 dite - InFokus

Shqipëria është gati dhe do të dalë në Eurobond në fund të muajit tetor për të siguruar një huamarrje që do të sigurojë mbështetje buxhetore. Lajmi është dhënë nga ministrja e Ekonomisë dhe Financave,...

Qeveria gati ligjin për të marrë borxh në tregjet e huaja: Mund të arrijmë deri në 700 milionë euro

para 6 dite - FaxWeb

Në mbledhjen e radhës së qeverisë shqiptare ku sërish mungonte kryeministri Edi Rama, janë miratuar disa vendime të firmosur nga zv.kryeministri Ahmetaj i cili paralajmëroi se Shqipëria do të dalë në tregjet...

VKM/ Shqipëria për të pestën herë në tregjet ndërkombëtare. Eurobond 500-700 milionë euro. Ku do të përdoren paratë

para 6 dite - Scan TV

Në fund të muajit tetor ose në fillim të muajit nëntor, qeveria shqiptare do të emetojë Eurobondin e ri, me vlerë 500-700 milionë euro. Vendimi për daljen në tregjet ndërkombëtare me Eurobond për të pestën...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK