A do të ketë krizë energjetike në Kosovë?

para 6 dite - RTV 21

KEDS: Nuk mund të parashikohet rritja e çmimit Rritja e kërkesës sezonale për energji elektrike, e cila mund të ndikojë në rritje të çmimit të rrymës jo vetëm në vendin tonë por edhe në shtetet e Bashkimit...

BE-ja prezanton planin për të lehtësuar krizën e energjisë në Evropë

para 6 dite - Fakte

Komisioni Evropian ka prezantuar të mërkurën një paketë masash, me qëllim të lehtësimit të krizës me çmime të gazit, të cilat mund të rriten si asnjëherë më parë në Evropë. Në mesin e propozimeve ka qenë...

Putin: Jemi gati të ndihmojmë Evropën përballë krizës energjetike

para 6 dite - Klan

Putin: Jemi gati të ndihmojmë Evropën përballë krizës energjetike Presidenti rus ka akuzuar Evropën se nuk ka rimbushur rezervat e gazit gjatë verës Presidenti rus Vladimir Putin ka deklaruar vendi i tij...

Putin: Jemi gati të ndihmojmë Evropën përballë krizës energjetike

para 6 dite - Zeri

Presidenti rus ka akuzuar Evropën se nuk ka rimbushur rezervat e gazit gjatë verës Presidenti rus Vladimir Putin ka deklaruar vendi i tij nuk po përdor energjinë si armë kundër Evropës dhe se Rusia është...

BE-ja prezanton planin për të lehtësuar krizën e energjisë në Evropë

para 6 dite - Zhurnal

Komisioni Evropian ka prezantuar të mërkurën një paketë masash, me qëllim të lehtësimit të krizës me çmime të gazit, të cilat mund të rriten si asnjëherë më parë në Evropë. Në mesin e propozimeve ka qenë...

BE prezanton planin për të lehtësuar krizën e energjisë në Evropë

para 6 dite - Mapo

Komisioni Evropian ka prezantuar të mërkurën një paketë masash, me qëllim të lehtësimit të krizës me çmime të gazit, të cilat mund të rriten si asnjëherë më parë në Evropë.

BE-ja prezanton planin për të lehtësuar krizën e energjisë në Evropë

para 6 dite - Top Channel

Komisioni Evropian ka prezantuar të mërkurën një paketë masash, me qëllim të lehtësimit të krizës me çmime të gazit, të cilat mund të rriten si asnjëherë më parë në Evropë. Në mesin e propozimeve ka qenë...

BE-ja prezanton planin për të lehtësuar krizën e energjisë në Evropë

para 6 dite - Kallxo

Komisioni Evropian ka prezantuar të mërkurën një paketë masash, me qëllim të lehtësimit të krizës me çmime të gazit, të cilat mund të rriten si asnjëherë më parë në Evropë. Në mesin e propozimeve ka qenë...

BE-ja prezanton planin për të lehtësuar krizën e energjisë në Evropë

para 6 dite - Indeks online

Komisioni Evropian ka prezantuar të mërkurën një paketë masash, me qëllim të lehtësimit të krizës me çmime të gazit, të cilat mund të rriten si asnjëherë më parë në Evropë. Në mesin e propozimeve ka qenë...

​BE prezanton planin për lehtësimin e krizës energjetike në Evropë

para 6 dite - GazetaBlic

Komisioni Evropian ka prezantuar sot një paketë masash, me qëllim të lehtësimit të krizës me çmime të gazit, të cilat mund të rriten si asnjëherë më parë në Evropë. Në mesin e propozimeve ka qenë blerja...

BE-ja prezanton planin për të lehtësuar krizën e energjisë në Evropë

para 6 dite - ABC News

Komisioni Evropian ka prezantuar të mërkurën një paketë masash, me qëllim të lehtësimit të krizës me çmime të gazit, të cilat mund të rriten si asnjëherë më parë në Evropë. Në mesin e propozimeve ka qenë...

GAZI NATYROR: Po fryn era e Luftës së Ftohtë

para 6 dite - Koha.mk

Në Europë, rritja e çmimeve të gazit ka detyruar mbylljen e fabrikave duke alarmuar politikanët dhe konsumatorët për ngrohjen në dimër. Për presidentin rus Vladimir Putin, i cili mbushi 69 vjeç të enjten,...

Putin: Kremlini ka marrëdhënie konstruktive me Washingtonin

para 6 dite - Koha.net

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, ka deklaruar të mërkurën se Kremlini ka marrëdhënie “konstruktive” me Washingtonin, duke shprehur besimin se interesat e përbashkëta do të ndihmojnë në normalizimin...

BE-ja prezanton planin për të lehtësuar krizën e energjisë në Evropë

para 6 dite - Vizion Plus

Komisioni Evropian ka prezantuar të mërkurën një paketë masash, me qëllim të lehtësimit të krizës me çmime të gazit, të cilat mund të rriten si asnjëherë më parë në Evropë. Në mesin e propozimeve ka qenë...

BE-ja prezanton planin për të lehtësuar krizën e energjisë në Evropë

para 6 dite - RTK

Komisioni Evropian ka prezantuar të mërkurën një paketë masash, me qëllim të lehtësimit të krizës me çmime të gazit, të cilat mund të rriten si asnjëherë më parë në Evropë. Në mesin e propozimeve ka qenë...

”The Economist”: Pse çmimi i energjisë elektrike në Evropë ka arritur nivele rekord?

para 6 dite - Alsat-M

Në Evropë kostoja e energjisë elektrike po rritet. Çmimet janë rritur vazhdimisht këtë vit, pas rifillimit të rimëkëmbjes ekonomike, shkruan revista prestigjioze ekonomike britanike “The Economist”. Që...

BE-ja prezanton planin për të lehtësuar krizën e energjisë në Evropë

para 6 dite - Zeri

Komisioni Evropian ka prezantuar të mërkurën një paketë masash, me qëllim të lehtësimit të krizës me çmime të gazit, të cilat mund të rriten si asnjëherë më parë në Evropë. Në mesin e propozimeve ka qenë...

Edhe sa do të shtrenjtohet energjia?

para 6 dite - Telegrafi

Qoftë për ngrohje, furnizim me karburant, apo për faturën e energjisë elektrike: konsumatorët duhet të paguajnë gjithnjë e më shumë para për energji. Cilat janë arsyet? A do të vazhdojë kjo tendencë? Me...

Problemi global i mungesave në ekonomi

para 6 dite - Nistori

“The Economist” Për një dekadë pas shpërthimit të krizës financiare, problemi i ekonomisë botërore ishte mungesa e shpenzimeve. Familjet e shqetësuara u fokusuan tek shlyerja e borxheve të tyre, qeveritë...

BE-ja prezanton planin për të lehtësuar krizën e energjisë në Evropë

para 6 dite - Evropa e Lirë

Komisioni Evropian ka prezantuar të mërkurën një paketë masash, me qëllim të lehtësimit të krizës me çmime të gazit, të cilat mund të rriten si asnjëherë më parë në Evropë. Në mesin e propozimeve ka qenë...

Pse çmimi i energjisë elektrike në Evropë ka arritur nivele rekord?

para 6 dite - RTK

Në Evropë kostoja e energjisë elektrike po rritet. Çmimet janë rritur vazhdimisht këtë vit, pas rifillimit të rimëkëmbjes ekonomike, shkruan revista prestigjioze ekonomike britanike “The Economist”. Që...

BE-ja prezanton planin për të lehtësuar krizën e energjisë në Evropë

para 6 dite - Infokusi

Komisioni Evropian ka prezantuar të mërkurën një paketë masash, me qëllim të lehtësimit të krizës me çmime të gazit, të cilat mund të rriten si asnjëherë më parë në Evropë. Në mesin e propozimeve ka qenë...

Edhe sa do të shtrenjtohet energjia?

para 6 dite - Alsat-M

Qoftë për ngrohje, furnizim me karburant, apo për faturën e energjisë elektrike: konsumatorët duhet të paguajnë gjithnjë e më shumë para për energji. Cilat janë arsyet? A do të vazhdojë kjo tendencë? Me...

BE prezanton planin për lehtësimin e krizës energjetike në Evropë

para 6 dite - Lajmi.net

Në mesin e propozimeve ka qenë blerja e përbashkët e karburanteve për vendet anëtare të Bashkimit Evropian, si dhe zvogëlimi i taksave. Çmimet e energjisë kanë prekur nivele rekorde për arsye të ndryshme,...

Rritja e mprehtë e çmimeve të energjisë kërcënim për rimëkëmbjen ekonomike globale

para 6 dite - Java News

Ndërsa çmimet e energjisë fluturojnë gjithnjë e më lart, rreziqet për rimëkëmbjen ekonomike po shtohen dhe rritja mund të jetë më e ngadaltë nga sa parashikohej, shkruan Patti Domm për CNBC. Një “stuhi”...

Bota përballë një krize të rëndë energjetike në prag të dimrit

para 6 dite - Alsat-M

Rimëkëmbja spektakolare ekonomike, rreziqet klimatike, infrastruktura në vend numëro… pak para fillimit të dimrit, bota është zhytur në një krizë energjetike që ka ngritur shqetësime të mëdha nga Londra...

BE me pako kundër rritjes së çmimeve të derivateve

para 6 dite - Indeks online

Komisioni Evropian ka krijuar një pako lehtësimi për krizën që është shkaktuar nga çmimet e gazit dhe derivateve në përgjithësi, raporton BBC. Në takimin e mbajtur është propozuar që të hiqen taksat e...

Kriza energjetike ngre pikëpyetje mbi premtimet për energji të pastër

para 6 dite - Portalb

Muajin që vjen hapet Konferenca e Kombeve të Bashkuara për Ndryshimet Klimatike 2021, e njohur gjithashtu si COP26, ku do të përcaktohet axhenda për klimën për dekadat e ardhshme. Para takimit të nivelit...

BE-ja prezanton planin për të lehtësuar krizën e energjisë në Evropë

para 6 dite - Shenja

MARKETING I PAGUAR POLITIK Komisioni Evropian ka prezantuar të mërkurën një paketë masash, me qëllim të lehtësimit të krizës me çmime të gazit, të cilat mund të rriten si asnjëherë më parë në Evropë. Në...

Edhe sa do të shtrenjtohet energjia?

para 6 dite - Tetova1

Qoftë për ngrohje, furnizim me karburant, apo për faturën e energjisë elektrike: konsumatorët duhet të paguajnë gjithnjë e më shumë para për energji. Cilat janë arsyet? A do të vazhdojë kjo tendencë? Me...

Edhe sa do të shtrenjtohet energjia?

para 6 dite - Vizion Plus

Qoftë për ngrohje, furnizim me karburant, apo për faturën e energjisë elektrike: konsumatorët duhet të paguajnë gjithnjë e më shumë para për energji. Cilat janë arsyet? A do të vazhdojë kjo tendencë? Me...

Çmimi i energjisë “acaron gjermanët”, ekspertët: Do të bjerë, por ja se kur

para 6 dite - Top Channel

Me fillimin e sezonit të ngrohjes së objekteve, çmimet e rritura ndjeshëm të energjisë po i rëndojnë familjet gjermane. Rritja e çmimit të energjisë ka një sërë shkaqesh dhe efektesh – teksa ekspertët...

BE prezanton planin për lehtësimin e krizës energjetike në Evropë

para 6 dite - ATV Live

Komisioni Evropian ka prezantuar sot një paketë masash, me qëllim të lehtësimit të krizës me çmime të gazit, të cilat mund të rriten si asnjëherë më parë në Evropë. Në mesin e propozimeve ka qenë blerja...

Edhe sa do të shtrenjtohet energjia?

para 6 dite - Klan

Edhe sa do të shtrenjtohet energjia? Qoftë për ngrohje, furnizim me karburant, apo për faturën e energjisë elektrike: konsumatorët duhet të paguajnë gjithnjë e më shumë para për energji. Cilat janë arsyet?...

BE prezanton planin për lehtësimin e krizës energjetike në Evropë

para 6 dite - KosovaPress

Komisioni Evropian ka prezantuar sot një paketë masash, me qëllim të lehtësimit të krizës me çmime të gazit, të cilat mund të rriten si asnjëherë më parë në Evropë. Në mesin e propozimeve ka qenë blerja...

Putin: Rusia është e gatshme të rrisë eksportin e gazit

para 6 dite - Shekulli

Publikuar më 13.10.2021 nga Erjon Dervishi Presidenti rus, Vladimir Putin, ka thënë të mërkurën se, Moska është “e gatshme” të rrisë eksportin e gazit, ndërkohë që disa vende në Evropë e akuzojnë Moskën...

BE-JA PARAQET PLANIN PËR LEHTËSIMIN E KRIZËS SË GAZIT

para 6 dite - Flaka

Komisioni Evropian ka publikuar një pako me masa për lehtësimin e rritjes së çmimit të energjisë, që ka shkaktuar shtrenjtim të madh të faturave në mbarë Evropën. Në mesin e propozimeve që janë miratuar...

Putin: Rusia, e gatshme të rrisë eksportin e gazit

para 6 dite - Klan

Putin: Rusia, e gatshme të rrisë eksportin e gazit Presidenti rus, Vladimir Putin, ka thënë të mërkurën se, Moska është “e gatshme” të rrisë eksportin e gazit, ndërkohë që disa vende në Evropë e akuzojnë...

Putin: Rusia është e gatshme të rrisë eksportin e gazit

para 6 dite - Aktuale

Presidenti rus, Vladimir Putin, ka thënë të mërkurën se, Moska është “e gatshme” të rrisë eksportin e gazit, ndërkohë që disa vende në Evropë e akuzojnë Moskën se me qëllim nuk po rrit furnizimet teksa...

Rritja e mprehtë e çmimeve të energjisë kërcënim për rimëkëmbjen ekonomike globale

para 6 dite - Lexo

Ndërsa çmimet e energjisë fluturojnë gjithnjë e më lart, rreziqet për rimëkëmbjen ekonomike po shtohen dhe rritja mund të jetë më e ngadaltë nga sa parashikohej, shkruan Patti Domm për CNBC. Një “stuhi”...

Putin: Rusia është e gatshme të rrisë eksportin e gazit

para 6 dite - Vizion Plus

Presidenti rus, Vladimir Putin, ka thënë të mërkurën se, Moska është “e gatshme” të rrisë eksportin e gazit, ndërkohë që disa vende në Evropë e akuzojnë Moskën se me qëllim nuk po rrit furnizimet teksa...

BE zbulon planin për të lehtësuar krizën e gazit në Europë

para 6 dite - Albeu

Komisioni Evropian ka njoftuar një paketë masash për të lehtësuar një rritje të çmimit të energjisë që ka dërguar faturat në qiell në të gjithë Evropën. Miratimi i shkurtimeve të taksave dhe blerja e përbashkët...

BE-ja paraqet planin për lehtësimin e krizës së gazit

para 6 dite - RTK

Komisioni Evropian ka publikuar një pako me masa për lehtësimin e rritjes së çmimit të energjisë, që ka shkaktuar shtrenjtim të madh të faturave në mbarë Evropën. Në mesin e propozimeve që janë miratuar...

Putin: Rusia është e gatshme të rrisë eksportin e gazit

para 6 dite - ABC News

Presidenti rus, Vladimir Putin, ka thënë të mërkurën se, Moska është “e gatshme” të rrisë eksportin e gazit, ndërkohë që disa vende në Evropë e akuzojnë Moskën se me qëllim nuk po rrit furnizimet teksa...

Putin: Rusia është e gatshme të rrisë eksportin e gazit

para 6 dite - Portalb

Presidenti rus, Vladimir Putin, ka thënë të mërkurën se, Moska është “e gatshme” të rrisë eksportin e gazit, ndërkohë që disa vende në Evropë e akuzojnë Moskën se me qëllim nuk po rrit furnizimet teksa...

BE-ja prezanton planin për të lehtësuar krizën e energjisë në Evropë

para 6 dite - ATV Live

Komisioni Evropian ka prezantuar të mërkurën një paketë masash, me qëllim të lehtësimit të krizës me çmime të gazit, të cilat mund të rriten si asnjëherë më parë në Evropë. Në mesin e propozimeve ka qenë...

Putin: Rusia është e gatshme të rrisë eksportin e gazit

para 6 dite - Bota Sot

Presidenti rus, Vladimir Putin, ka thënë të mërkurën se, Moska është “e gatshme” të rrisë eksportin e gazit, ndërkohë që disa vende në Evropë e akuzojnë Moskën se me qëllim nuk po rrit furnizimet teksa...

Putin: Rusia është e gatshme të rrisë eksportin e gazit

para 6 dite - Albeu

Presidenti rus, Vladimir Putin, ka thënë të mërkurën se, Moska është “e gatshme” të rrisë eksportin e gazit, ndërkohë që disa vende në Evropë e akuzojnë Moskën se me qëllim nuk po rrit furnizimet teksa...

Putin: Rusia është e gatshme të rrisë eksportin e gazit

para 6 dite - Evropa e Lirë

Presidenti rus, Vladimir Putin, ka thënë të mërkurën se, Moska është “e gatshme” të rrisë eksportin e gazit, ndërkohë që disa vende në Evropë e akuzojnë Moskën se me qëllim nuk po rrit furnizimet teksa...

Putin: Rusia është e gatshme të rrisë eksportin e gazit

para 6 dite - InfoShqip

Presidenti rus, Vladimir Putin, ka thënë të mërkurën se, Moska është “e gatshme” të rrisë eksportin e gazit, ndërkohë që disa vende në Evropë e akuzojnë Moskën se me qëllim nuk po rrit furnizimet teksa...

BE-ja prezanton planin për të lehtësuar krizën e energjisë në Evropë

para 6 dite - in7

Komisioni Evropian ka prezantuar të mërkurën një paketë masash, me qëllim të lehtësimit të krizës me çmime të gazit, të cilat mund të rriten si asnjëherë më parë në Evropë. Në mesin e propozimeve ka qenë...

Rukiqi për energjinë elektrike: Nuk pritet kthim në çmimet 2019-s

para 6 dite - Koha.net

Kryetari i Odës Ekonomike, Barat Rukiqi ka thënë Evropa po ballafaqohet me probleme fundamentale të furnizimit me energji elektrike. Kjo sipas tij po ndodhë shkaku i tranzicionit energjetik pasi që nuk...

Putin: Rusia është e gatshme të rrisë eksportin e gazit

para 6 dite - Lajmi.net

“Nëse na kërkojnë që të rrisim më shumë furnizimet, ne jemi të gatshëm të veprojmë ashtu. Ne i rrisim furnizimet aq sa na e kërkojnë partnerët tanë”, ka thënë Putin në një forum për energji në Moskë. Putin...

Rukiqi për energjinë elektrike: Nuk pritet kthim në çmimet 2019-ës

para 6 dite - Koha.net

Kryetari i Odës Ekonomike, Barat Rukiqi ka thënë Evropa po ballafaqohet me probleme fundamentale të furnizimit me energji elektrike. Kjo sipas tij po ndodhë shkaku i tranzicionit energjetik pasi që nuk...

Deutsche Welle: Edhe sa do të shtrenjtohet energjia?

para 6 dite - Java News

Qoftë për ngrohje, furnizim me karburant, apo për faturën e energjisë elektrike: konsumatorët duhet të paguajnë gjithnjë e më shumë para për energji. Cilat janë arsyet? A do të vazhdojë kjo tendencë? Me...

Edhe sa do të shtrenjtohet energjia?

para 6 dite - RTK

Qoftë për ngrohje, furnizim me karburant, apo për faturën e energjisë elektrike: konsumatorët duhet të paguajnë gjithnjë e më shumë para për energji. Cilat janë arsyet? A do të vazhdojë kjo tendencë? Me...

Bashkimi Evropian zbulon planin për lehtësimin e krizës së gazit në Evropë

para 6 dite - Ekonomia Online

Komisioni Evropian ka njoftuar një mori masash për të lehtësuar një rritje të çmimit të energjisë në të gjithë Evropën. Miratimi i shkurtimeve të taksave dhe blerja e përbashkët e karburantit nga anëtarët...

Rukiqi flet për problemin e furnizimit me rrymë, kërkon tarifë të veçantë për prodhuesit

para 6 dite - Ditapost

Kryetari i Odës Ekonomike të Kosovës, Berat Rukiqi, ka propozuar që të vendoset një tarifë të veçantë të energjisë elektrike për prodhuesit, raporton Ekonomia Online. Rukiqi tha se deri në pranverën e...

Rukiqi: Nuk pritet stabilizim i çmimit të energjisë deri në vitin 2022

para 6 dite - Kallxo

Kryetari i Odës Ekonomike të Kosovës, Berat Rukiqi, përmes një konference ka folur për energjinë elektrike dhe rritjen e çmimit gjatë muajve të fundit. Rukiqi foli për zhvillimet në tregun e energjisë...

Edhe sa do të shtrenjtohet energjia?

para 6 dite - DW

Qoftë për ngrohje, furnizim me karburant, apo për faturën e energjisë elektrike: konsumatorët duhet të paguajnë gjithnjë e më shumë para për energji. Cilat janë arsyet? A do të vazhdojë kjo tendencë? Me...

Kriza energjetike ngre pikëpyetje mbi premtimet për energji të pastër

para 6 dite - Top Channel

Muajin që vjen hapet Konferenca e Kombeve të Bashkuara për Ndryshimet Klimatike 2021, e njohur gjithashtu si COP26, ku do të përcaktohet axhenda për klimën për dekadat e ardhshme. Para takimit të nivelit...

Putin: Rusia është e gatshme të rrisë eksportin e gazit

para 6 dite - FaxWeb

Presidenti rus, Vladimir Putin, ka thënë të mërkurën se, Moska është “e gatshme” të rrisë eksportin e gazit, ndërkohë që disa vende në Evropë e akuzojnë Moskën se me qëllim nuk po rrit furnizimet teksa...

Kriza energjetike globale rrit koston totale tek bizneset në Kosovë

para 6 dite - GazetaBlic

Kryetari i Odës Ekonomike të Kosovë, Berat Rukiqi në një konferencë për medie ka folur rreth krizës globale energjetike. Ai ka thënë se kjo do të ketë efektet e saj edhe në sektorin privat në Kosovë. Sipas...

Rusia e gatshme të rrisë eksportin e gazit

para 6 dite - Arbresh

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, ka thënë të mërkurën se, Moska është “e gatshme” të rrisë eksportin e gazit, ndërkohë që disa vende në Evropë e akuzojnë Moskën se me qëllim nuk po rrit furnizimet...

Putin: Rusia është e gatshme të rrisë eksportin e gazit

para 6 dite - Lajm

Presidenti rus, Vladimir Putin, ka thënë të mërkurën se, Moska është “e gatshme” të rrisë eksportin e gazit, ndërkohë që disa vende në Evropë e akuzojnë Moskën se me qëllim nuk po rrit furnizimet teksa...

Putini: Rusia është e gatshme të rrisë eksportin e gazit

para 6 dite - Epoka e Re

Presidenti rus, Vladimir Putin, ka thënë të mërkurën se Moska është “e gatshme” të rrisë eksportin e gazit, ndërkohë që disa vende në Evropë e akuzojnë Moskën se me qëllim nuk po rrit furnizimet teksa...

BE-ja paraqet planin për lehtësimin e krizës së gazit

para 6 dite - Ekonomia Online

Komisioni Evropian ka publikuar një pako me masa për lehtësimin e rritjes së çmimit të energjisë, që ka shkaktuar shtrenjtim të madh të faturave në mbarë Evropën. Në mesin e propozimeve që janë miratuar...

BE: Masa mbrojtëse për konsumatorët e vegjël kundër rritjes së çmimit të energjisë

para 6 dite - Java News

Komisioni Evropian do të paraqesë sot një sërë idesh për të ndihmuar në mbrojtjen e familjeve dhe bizneseve kundër rritjes së shpejtë të çmimeve të energjisë. Qëllimi është t’u sigurojë shteteve anëtare...

Putin: Rusia është e gatshme të rrisë eksportin e gazit

para 6 dite - Nistori

Presidenti rus, Vladimir Putin, ka thënë të mërkurën se, Moska është “e gatshme” të rrisë eksportin e gazit, ndërkohë që disa vende në Evropë e akuzojnë Moskën se me qëllim nuk po rrit furnizimet teksa...

Kriza energjetike në botë ngre pikëpyetje mbi premtimet për energji të pastër

para 6 dite - Telegrafi

Muajin që vjen hapet Konferenca e Kombeve të Bashkuara për Ndryshimet Klimatike 2021, e njohur gjithashtu si COP26, ku do të përcaktohet axhenda për klimën për dekadat e ardhshme. Para takimit të nivelit...

BE: Masa mbrojtëse për konsumatorët e vegjël kundër rritjes së çmimit të energjisë

para 6 dite - Lexo

Komisioni Evropian do të paraqesë sot një sërë idesh për të ndihmuar në mbrojtjen e familjeve dhe bizneseve kundër rritjes së shpejtë të çmimeve të energjisë. Qëllimi është t’u sigurojë shteteve anëtare...

Bota përballë një krize të rëndë energjetike në prag të dimrit

para 6 dite - RTK

Rimëkëmbja spektakolare ekonomike, rreziqet klimatike, infrastruktura në vend numëro… pak para fillimit të dimrit, bota është zhytur në një krizë energjetike që ka ngritur shqetësime të mëdha nga Londra...

Kriza energjitike ngre pikëpyetje mbi premtimet për energji të pastër

para 6 dite - Klan

Kriza energjitike ngre pikëpyetje mbi premtimet për energji të pastër Muajin që vjen hapet Konferenca e Kombeve të Bashkuara për Ndryshimet Klimatike 2021, e njohur gjithashtu si COP26, ku do të përcaktohet...

”The Economist”: Pse çmimi i energjisë elektrike në Evropë ka arritur nivele rekord?

para 6 dite - Java News

Në Evropë kostoja e energjisë elektrike po rritet. Çmimet janë rritur vazhdimisht këtë vit, pas rifillimit të rimëkëmbjes ekonomike, shkruan revista prestigjioze ekonomike britanike “The Economist”. Që...

”The Economist”: Pse çmimi i energjisë elektrike në Evropë ka arritur nivele rekord?

para 6 dite - Lexo

Në Evropë kostoja e energjisë elektrike po rritet. Çmimet janë rritur vazhdimisht këtë vit, pas rifillimit të rimëkëmbjes ekonomike, shkruan revista prestigjioze ekonomike britanike “The Economist”. Që...

Kriza energjetike ka filluar të ndjehet edhe në RMV, por a do të ketë rritje të çmimeve të faturave?

para 6 dite - Portalb

Autoritetet e Maqedonisë së Veriut premtojnë se deri në mbarim të këtij viti nuk do të ketë rritje të çmimit të energjisë elektrike, por pas 1 janarit nuk dihet çfarë do të ndodhë, megjithëse premtojnë...

Rukiqi flet për problemin e furnizimit me rrymë, kërkon tarifë të veçantë për prodhuesit

para 6 dite - Ekonomia Online

Kryetari i Odës  Ekonomike të Kosovës, Berat Rukiqi, ka propozuar që të vendoset një tarifë të veçantë të energjisë elektrike për prodhuesit, raporton Ekonomia Online. Rukiqi tha se deri në pranverën e...

Lamtumira e karbonit është më e ngadaltë se sa pritej – Ja në cilën pikë jemi

para 6 dite - Scan TV

‘Bashkimi Europian është në gjysmë të rrugës, por disa shtete e pengojnë ashpër qëllimin e një lamtumire përfundimtare. Ja ku jemi. “Dorëzimi i karbonit historisë ”. Ky është qëllimi i Alok Sharma, presidentit...

OEK flet për problemin e furnizimit me rrymë, kërkon tarifë të veçantë për prodhuesit

para 6 dite - Ekonomia Online

Kryetari i Odës  Ekonomike të Kosovës, Berat Rukiqi, ka propozuar që të vendoset një tarifë të veçantë të energjisë elektrike për prodhuesit, raporton Ekonomia Online. Rukiqi tha se Kosova duhet ta zgjidhë...

Bota përballë një krize të rëndë energjetike në prag të dimrit

para 6 dite - Lexo

Rimëkëmbja spektakolare ekonomike, rreziqet klimatike, infrastruktura në vend numëro… pak para fillimit të dimrit, bota është zhytur në një krizë energjetike që ka ngritur shqetësime të mëdha nga Londra...

Kriza energjetike në botë ngre pikëpyetje mbi premtimet për energji të pastër

para 6 dite - Ditapost

Muajin që vjen hapet Konferenca e Kombeve të Bashkuara për Ndryshimet Klimatike 2021, e njohur gjithashtu si COP26, ku do të përcaktohet axhenda për klimën për dekadat e ardhshme. Para takimit të nivelit...

DIMRI ME FATURA TREFISH MË TË LARTA TË ENERGJISË ELEKTRIKE

para 6 dite - KDPolitik

129 shtete dhe 400 qytete kanë premtuar të arrijnë shkallën zero të emetimit të ndotjeve deri në vitin 2050 ose më herët. Për të arritur qëllimet e tyre, politikëbërësit do të duhet të ndërmarrin veprime...

Kriza energjitike ngre pikëpyetje mbi premtimet për energji të pastër/ ANE: Duhet të anulohen të gjitha projektet e reja

para 6 dite - Java News

Muajin që vjen hapet Konferenca e Kombeve të Bashkuara për Ndryshimet Klimatike 2021, e njohur gjithashtu si COP26, ku do të përcaktohet axhenda për klimën për dekadat e ardhshme. Para takimit të nivelit...

Kriza energjetike në botë ngre pikëpyetje mbi premtimet për energji të pastër

para 6 dite - Epoka e Re

Muajin që vjen hapet Konferenca e Kombeve të Bashkuara për Ndryshimet Klimatike 2021, e njohur gjithashtu si COP26, ku do të përcaktohet axhenda për klimën për dekadat e ardhshme. Para takimit të nivelit...

Çmimet e larta të gazit shtyjnë kompanitë europiane të shërbimeve të kthehen tek qymyri!

para 6 dite - Scan TV

Rritja e çmimeve europiane të gazit me shumicë po inkurajon më shumë ndërmarrje që të kalojnë në qymyr-karbonin për të prodhuar energji elektrike – ashtu si kontinenti përpiqet të heqë kombet nga karburanti...

Kriza energjitike ngre pikëpyetje mbi premtimet për energji të pastër

para 7 dite - Alsat-M

Muajin që vjen hapet Konferenca e Kombeve të Bashkuara për Ndryshimet Klimatike 2021, e njohur gjithashtu si COP26, ku do të përcaktohet axhenda për klimën për dekadat e ardhshme. Para takimit të nivelit...

Kriza energjitike ngre pikëpyetje mbi premtimet për energji të pastër

para 7 dite - RTK

Muajin që vjen hapet Konferenca e Kombeve të Bashkuara për Ndryshimet Klimatike 2021, e njohur gjithashtu si COP26, ku do të përcaktohet axhenda për klimën për dekadat e ardhshme. Para takimit të nivelit...

Kriza energjetike ngre pikëpyetje mbi premtimet për energji të pastër

para 7 dite - Kallxo

Muajin që vjen hapet Konferenca e Kombeve të Bashkuara për Ndryshimet Klimatike 2021, e njohur gjithashtu si COP26, ku do të përcaktohet axhenda për klimën për dekadat e ardhshme. Para takimit të nivelit...

Kriza energjitike ngre pikëpyetje mbi premtimet për energji të pastër

para 7 dite - Vizion Plus

Muajin që vjen hapet Konferenca e Kombeve të Bashkuara për Ndryshimet Klimatike 2021, e njohur gjithashtu si COP26, ku do të përcaktohet axhenda për klimën për dekadat e ardhshme. Para takimit të nivelit...

Kriza energjitike ngre pikëpyetje mbi premtimet për energji të pastër

para 7 dite - Bota Sot

Muajin që vjen hapet Konferenca e Kombeve të Bashkuara për Ndryshimet Klimatike 2021, e njohur gjithashtu si COP26, ku do të përcaktohet axhenda për klimën për dekadat e ardhshme. Para takimit të nivelit...

Si ka evoluar çmimi i energjisë në Shqipëri gjatë 2015-2019!

para 7 dite - Java News

Kriza energjetike, që ka ‘mbërthyer’ botën, dhe që ka prekur tashmë edhe Shqipërinë, është kthyer në shqetësimin më të madh të momentit, dhe që mund të shoqërohet me rritje çmimesh. Në një shkrim të sotmin,...

Kriza energjitike ngre pikëpyetje mbi premtimet për energji të pastër

para 7 dite - Sovrani

Muajin që vjen hapet Konferenca e Kombeve të Bashkuara për Ndryshimet Klimatike 2021, e njohur gjithashtu si COP26, ku do të përcaktohet axhenda për klimën për dekadat e ardhshme. Para takimit të nivelit...

Kriza energjitike ngre pikëpyetje mbi premtimet për energji të pastër

para 7 dite - Zëri i Amerikës

Muajin që vjen hapet Konferenca e Kombeve të Bashkuara për Ndryshimet Klimatike 2021, e njohur gjithashtu si COP26, ku do të përcaktohet axhenda për klimën për dekadat e ardhshme. Para takimit të nivelit...

Kriza energjitike ngre pikëpyetje mbi premtimet për energji të pastër

para 7 dite - Ditapost

Muajin që vjen hapet Konferenca e Kombeve të Bashkuara për Ndryshimet Klimatike 2021, e njohur gjithashtu si COP26, ku do të përcaktohet axhenda për klimën për dekadat e ardhshme. Para takimit të nivelit...

Rusi/ Gazprom thotë se po përdor rezervat e gazit në treg për të stabilizuar çmimet

para 7 dite - Shekulli

Publikuar më 12.10.2021 nga Erjon Dervishi Gjigandi energjetik rus Gazprom ka filluar të përdorë rezervat e tij për të furnizuar me më shumë gaz rrjetin e gazsjellësit në mënyrë që të stabilizojë rritjen...

Faktet: Çmimi i energjisë nuk është rritur, enigma e gabimit “të pafajshëm”

para 7 dite - Java News

Eshtë shumë në modë këto kohë, që për të vërteta shumë të thjeshta në lidhje me realitetin në Shqipëri, që nga shëndetësia e deri tek ekonomia dhe financat, disa media t’u referohen burimeve të huaja,...

Mungesa e gazit: Çfarë po e shkakton krizën energjetike të Evropës?

para 7 dite - Albeu

“Financial Times” Pavarësisht nëse jetoni në Evropën kontinentale apo Britaninë e Madhe, gazi natyror që po ngroh shtëpinë tuaj këtë tetor po kushton të paktën 5 herë më shumë se sa një vit më parë. Arsyet...

Faktet: Çmimi i energjisë nuk është rritur, “enigma” e gabimit të pafajshëm të Monitor

para 7 dite - Java News

Eshtë shumë në modë këto kohë, që për të vërteta shumë të thjeshta në lidhje me realitetin në Shqipëri, që nga shëndetësia e deri tek ekonomia dhe financat, disa media t’u referohen burimeve të huaja,...

Dy shtete në rajon rrisin çmimin e energjisë elektrike deri në 135%

para 7 dite - GazetaBlic

Kompanitë në Bosnjë-Hercegovinë dhe Serbi kanë marrë njoftime nga furnizuesit e tyre se çmimi i energjisë elektrike do të rritet deri në 70-135 përqind. Nëse çmimet e reja bëhen realitet, kompanitë do...

Faktet: Çmimi i energjisë nuk është rritur, “enigma” e gabimit të pafajshëm të Monitor

para 7 dite - Lexo

Eshtë shumë në modë këto kohë, që për të vërteta shumë të thjeshta në lidhje me realitetin në Shqipëri, që nga shëndetësia e deri tek ekonomia dhe financat, disa media t’u referohen burimeve të huaja,...

Gazi natyror, po fryn era e Luftës së Ftohtë

para 7 dite - Mapo

Edhe pas përfundimit të Luftës të Ftohtë, tensionet mes Moskës dhe Uashingtonit nuk ishin aspak të rralla, me akuza që variojnë nga akuzat për thyerjen e rekordeve deri tek ndërhyrja në zgjedhje. Megjithatë...

(VIDEO) Kosova me çmimin më të ulët të energjisë në Ballkan, Gjermania më e shtrenjta në BE

para 7 dite - Shenja

MARKETING I PAGUAR POLITIK Të dhënat e Zyrës Evropiane të Statistikave EUROSTAT tregojnë se çmimi mesatar i një kilovati për orë energji elektrike në vendet e Ballkanit Perëndimor është 0.0954 euro. Kosova,...

Gazi natyror, po fryn era e Luftës së Ftohtë

para një jave - ABC News

Edhe pas përfundimit të Luftës të Ftohtë, tensionet mes Moskës dhe Uashingtonit nuk ishin aspak të rralla, me akuza që variojnë nga akuzat për thyerjen e rekordeve deri tek ndërhyrja në zgjedhje. Megjithatë...

Mungesa e gazit: Çfarë po e shkakton krizën energjetike të Evropës?

para një jave - ABC News

“ Financial Times ” Pavarësisht nëse jetoni në Evropën kontinentale apo Britaninë e Madhe, gazi natyror që po ngroh shtëpinë tuaj këtë tetor po kushton të paktën 5 herë më shumë se sa një vit më parë....

Çmimi i lartë i rrymës në Evropë – a pritet të ketë krizë energjetike në Kosovë?

para një jave - Telegrafi

Muajt e dimrit, së bashku me motin e ftohtë, sjellin edhe kërkesë më të madhe për përdorim të energjisë elektrike. Me rritjen e kësaj kërkese, tejkalohen edhe kapacitetet e shtetit të Kosovës për prodhim...

Çmimet e energjisë elektrike në rajon, ku renditet Maqedonia e Veriut?

para një jave - Telegrafi

Shqipëria dhe Mali i Zi janë dy shtetet që e kanë energjinë elektrike për familjarët, më të shtrenjtën në rajon, sipas tabelave të publikuara në faqen e Institutit Europian të Statistikave, Eurostat. Në...

Çmimi i lartë i rrymës në Evropë – a pritet të ketë krizë energjetike në Kosovë?

para një jave - Zhurnal

Muajt e dimrit, së bashku me motin e ftohtë, sjellin edhe kërkesë më të madhe për përdorim të energjisë elektrike. Me rritjen e kësaj kërkese, tejkalohen edhe kapacitetet e shtetit të Kosovës për prodhim...

Çmimet e energjisë elektrike në rajon, ku renditet Maqedonia e Veriut?

para një jave - Zhurnal

Shkup, 12 tetor – Shqipëria dhe Mali i Zi janë dy shtetet që e kanë energjinë elektrike për familjarët, më të shtrenjtën në rajon, sipas tabelave të publikuara në faqen e Institutit Europian të Statistikave,...

A pritet të ketë krizë energjetike në Kosovë?

para 7 dite - Ditapost

Muajt e dimrit, së bashku me motin e ftohtë, sjellin edhe kërkesë më të madhe për përdorim të energjisë elektrike. Me rritjen e kësaj kërkese, tejkalohen edhe kapacitetet e shtetit të Kosovës për prodhim...

Eurostat: Shqipëria dhe Mali i Zi kanë çmimet më të shtrenjta të energjisë

para një jave - RTK

Eurostat: Shqipëria dhe Mali i Zi kanë çmimet më të shtrenjta të energjisë elektrike në rajon. Shqipëria dhe Mali i Zi janë dy shtetet që e kanë energjinë elektrike për familjarët, më të shtrenjtën në...

A pritet të ketë krizë energjetike në Kosovë?

para një jave - RTK

Muajt e dimrit, së bashku me motin e ftohtë, sjellin edhe kërkesë më të madhe për përdorim të energjisë elektrike. Me rritjen e kësaj kërkese, tejkalohen edhe kapacitetet e shtetit të Kosovës për prodhim...

A pritet të ketë krizë energjetike në Kosovë?

para një jave - Kallxo

Muajt e dimrit, së bashku me motin e ftohtë, sjellin edhe kërkesë më të madhe për përdorim të energjisë elektrike. Me rritjen e kësaj kërkese, tejkalohen edhe kapacitetet e shtetit të Kosovës për prodhim...

A pritet të ketë krizë energjetike në Kosovë?

para një jave - Portalb

Muajt e dimrit, së bashku me motin e ftohtë, sjellin edhe kërkesë më të madhe për përdorim të energjisë elektrike. Me rritjen e kësaj kërkese, tejkalohen edhe kapacitetet e shtetit të Kosovës për prodhim...

A pritet të ketë krizë energjetike në Kosovë?

para një jave - Albeu

Muajt e dimrit, së bashku me motin e ftohtë, sjellin edhe kërkesë më të madhe për përdorim të energjisë elektrike. Me rritjen e kësaj kërkese, tejkalohen edhe kapacitetet e shtetit të Kosovës për prodhim...

Rukiqi mban konferencë për media rreth çmimit të energjisë elektrike

para një jave - RTK

Kryetari i Odës Ekonomike të Kosovës, Berat Rukiqi të mërkurën mban konferencë për media. Tema e konferencës do të jetë: Energjia elektrike.

Faturë më e madhe për familjet europiane – Konsumatorët pritet të ndiejnë rritjen e çmimit të energjisë këtë Dimër

para 7 dite - Scan TV

Rritja e çmimeve të energjisë ka shkaktuar alarm tek liderët europian dhe ka sjellë tronditje përmes tregjeve botërore në javët e para të Tetorit, duke rritur shqetësimet për një krizë të karburantit gjatë...

BE do të shqyrtojë blerjen kolektive të gazit – Ndër masat që KE pritet të publikojë për t’u mbrojtur nga rritja e çmimeve

para 7 dite - Scan TV

Bashkimi Europian po shqyrton mundësinë që vendet anëtare të blejnë së bashku gaz natytor, ndërkohë që blloku po përpiqet të mbrohet nga rritja e çmimeve të energjisë. Komisioni Europian do të publikojë...

Çmimet e energjisë elektrike në rajon, ku renditet Maqedonia e Veriut?

para një jave - Ina

Shqipëria dhe Mali i Zi janë dy shtetet që e kanë energjinë elektrike për familjarët, më të shtrenjtën në rajon, sipas tabelave të publikuara në faqen e Institutit Europian të Statistikave, Eurostat. Në...

INDEP-i parashikon krizë energjetike, por jo edhe KEDS-i

para një jave - Zeri

Muajt e dimrit, së bashku me motin e ftohtë, sjellin edhe kërkesë më të madhe për përdorim të energjisë elektrike. Me rritjen e kësaj kërkese, tejkalohen edhe kapacitetet e shtetit të Kosovës për prodhim...

A pritet të ketë krizë energjetike në Kosovë?

para një jave - ABC News

Muajt e dimrit, së bashku me motin e ftohtë, sjellin edhe kërkesë më të madhe për përdorim të energjisë elektrike. Me rritjen e kësaj kërkese, tejkalohen edhe kapacitetet e shtetit të Kosovës për prodhim...

A pritet të ketë krizë energjetike në Kosovë?

para një jave - Gazeta Express

Muajt e dimrit, së bashku me motin e ftohtë, sjellin edhe kërkesë më të madhe për përdorim të energjisë elektrike. Me rritjen e kësaj kërkese, tejkalohen edhe kapacitetet e shtetit të Kosovës për prodhim...

Çfarë po e shkakton krizën energjetike të Evropës?

para një jave - Java News

“ Financial Times ” Pavarësisht nëse jetoni në Evropën kontinentale apo Britaninë e Madhe, gazi natyror që po ngroh shtëpinë tuaj këtë tetor po kushton të paktën 5 herë më shumë se sa një vit më parë....

A pritet të ketë krizë energjetike në Kosovë?

para një jave - Bota Sot

Muajt e dimrit, së bashku me motin e ftohtë, sjellin edhe kërkesë më të madhe për përdorim të energjisë elektrike. Me rritjen e kësaj kërkese, tejkalohen edhe kapacitetet e shtetit të Kosovës për prodhim...

Çmimet e energjisë elektrike në rajon, ku renditet Maqedonia e Veriut?

para një jave - Alsat-M

Shqipëria dhe Mali i Zi janë dy shtetet që e kanë energjinë elektrike për familjarët, më të shtrenjtën në rajon, sipas tabelave të publikuara në faqen e Institutit Europian të Statistikave, Eurostat. Në...

Eurostat: Shqipëria e dyta për çmimin më të shtrenjtë të energjisë në rajon, u rrit me 15% nga 2015-a

para një jave - Raporter.mk

Shqipëria dhe Mali i Zi janë dy shtetet që e kanë energjinë elektrike për familjarët, më të shtrenjtën në rajon, sipas tabelave të publikuara në faqen e Institutit Europian të Statistikave, Eurostat. Në...

Eurostat: Shqipëria e dyta për çmimin më të shtrenjtë të energjisë në rajon, u rrit me 15% nga 2015-a

para një jave - Tokasot

Shqipëria dhe Mali i Zi janë dy shtetet që e kanë energjinë elektrike për familjarët, më të shtrenjtën në rajon, sipas tabelave të publikuara në faqen e Institutit Europian të Statistikave, Eurostat. Në...

Çmimet e energjisë elektrike në rajon, ku renditet Maqedonia e Veriut?

para një jave - Bota Sot

Shqipëria dhe Mali i Zi janë dy shtetet që e kanë energjinë elektrike për familjarët, më të shtrenjtën në rajon, sipas tabelave të publikuara në faqen e Institutit Europian të Statistikave, Eurostat. Në...

Shifrat e Eurostat: Shqipëria dhe Mali i Zi, çmimet më të shtrenjta të energjisë elektrike në rajon

para një jave - Top Channel

Shqipëria dhe Mali i Zi janë dy shtetet që e kanë energjinë elektrike për familjarët, më të shtrenjtën në rajon, sipas tabelave të publikuara në faqen e Institutit Europian të Statistikave, Eurostat. Në...

Çmimet e energjisë elektrike në rajon, ja ku renditet Maqedonia

para një jave - Tetova1

Shqipëria dhe Mali i Zi janë dy shtetet që e kanë energjinë elektrike për familjarët, më të shtrenjtën në rajon, sipas tabelave të publikuara në faqen e Institutit Europian të Statistikave, Eurostat. Në...

A pritet të ketë krizë energjetike në Kosovë?

para një jave - Evropa e Lirë

Muajt e dimrit, së bashku me motin e ftohtë, sjellin edhe kërkesë më të madhe për përdorim të energjisë elektrike. Me rritjen e kësaj kërkese, tejkalohen edhe kapacitetet e shtetit të Kosovës për prodhim...

Eurostat: Shqipëria dhe Mali i Zi kanë çmimet më të shtrenjta të energjisë elektrike në rajon

para një jave - Shekulli

Publikuar më 12.10.2021 nga Gazeta Shekulli Shqipëria dhe Mali i Zi janë dy shtetet që e kanë energjinë elektrike për familjarët, më të shtrenjtën në rajon, sipas tabelave të publikuara në faqen e Institutit...

Çmimet e energjisë elektrike në rajon, ku renditet Kosova?

para një jave - Gazeta Express

Shqipëria dhe Mali i Zi janë dy shtetet që e kanë energjinë elektrike për familjarët, më të shtrenjtën në rajon, sipas tabelave të publikuara në faqen e Institutit Europian të Statistikave, Eurostat. Në...

Çmimet e naftës, shqetësim për Shtëpinë e Bardhë

para një jave - Vizion Plus

Shtëpia e Bardhë vazhdon t’u bëjë thirrje vendet prodhuese të naftës që të “bëjnë më shumë” për të mbështetur rimëkëmbjen ekonomike globale, tha një zyrtar të hënën, pasi çmimet e naftës së papërpunuar...

Shifrat e Eurostat: Shqipëria dhe Mali i Zi, çmimet më të shtrenjta të energjisë elektrike në rajon

para një jave - Top Channel

Shqipëria dhe Mali i Zi janë dy shtetet që e kanë energjinë elektrike për familjarët, më të shtrenjtën në rajon, sipas tabelave të publikuara në faqen e Institutit Europian të Statistikave, Eurostat. Në...

Më i larti që prej vitit 2014/ SHBA përballet me rritje të ndjeshme të çmimit të naftës

para një jave - Java News

Çmimet e naftës amerikane u rritën në nivelin më të lartë në shtatë vjet pasi OPEC (Organizimi i vendeve eksportuese të naftës) nuk pranuan të përshpejtonin planet për të rritur prodhimin e naftës bruto,...

Çmimet e naftës, shqetësim për Shtëpinë e Bardhë

para një jave - Top Channel

Shtëpia e Bardhë vazhdon t’u bëjë thirrje vendet prodhuese të naftës që të “bëjnë më shumë” për të mbështetur rimëkëmbjen ekonomike globale, tha një zyrtar të hënën, pasi çmimet e naftës së papërpunuar...

Çfarë po e shkakton krizën energjetike të Evropës?

para një jave - Periskopi

Pavarësisht nëse jetoni në Evropën kontinentale apo Britaninë e Madhe, gazi natyror që po ngroh shtëpinë tuaj këtë tetor po kushton të paktën 5 herë më shumë se sa një vit më parë. Arsyet janë të ndryshme:midis...

Kriza energjetike në Europë dhe roli i Rusisë

para një jave - ABC News

Kriza energjetike nuk është diçka e panjohur. Hera e fundit që Europa u përball me një krizë energjetike ishte në 1970, ku kostoja e energjisë shënoi rritje dhe vendeve iu kërkua të reduktonin ndjeshëm...

Çmimet e energjisë elektrike në rajon, ja ku renditet Maqedonia

para një jave - in7

Çmimet e energjisë elektrike në rajon, ja ku renditet Maqedonia Shqipëria dhe Mali i Zi janë dy shtetet që e kanë energjinë elektrike për familjarët, më të shtrenjtën në rajon, sipas tabelave të publikuara...

Shqipëria dhe Mali i Zi çmimet më të shtrenjta të energjisë elektrike, ku radhitet Kosova?

para një jave - Zeri

Shqipëria dhe Mali i Zi janë dy shtetet që e kanë energjinë elektrike për familjarët, më të shtrenjtën në rajon, sipas tabelave të publikuara në faqen e Institutit Europian të Statistikave, Eurostat. Në...

Çmimet e energjisë elektrike në rajon, ku renditet Maqedonia e Veriut?

para një jave - InfoShqip

Shqipëria dhe Mali i Zi janë dy shtetet që e kanë energjinë elektrike për familjarët, më të shtrenjtën në rajon, sipas tabelave të publikuara në faqen e Institutit Europian të Statistikave, Eurostat. Në...

SHBA përballet me rritje të ndjeshme të çmimit të naftës, më i larti që prej vitit 2014

para një jave - Lexo

Çmimet e naftës amerikane u rritën në nivelin më të lartë në shtatë vjet pasi OPEC (Organizimi i vendeve eksportuese të naftës) nuk pranuan të përshpejtonin planet për të rritur prodhimin e naftës bruto,...

SHBA, CNN: Rritje e ndjeshme e çmimit të naftës

para një jave - Lexo

Kostoja e energjisë ishte e lirë në pranverën e vitit 2020 pasi rrugët dhe aeroportet ishin pothuajse bosh gjatë kulmit të pandemisë Covid-19, shkruan CNN. ”Kërkesa për energji është kthyer sot pasi ekonomia...

Çmimet e energjisë elektrike në rajon, ku renditet Maqedonia e Veriut?

para një jave - Tetova Sot

Shqipëria dhe Mali i Zi janë dy shtetet që e kanë energjinë elektrike për familjarët, më të shtrenjtën në rajon, sipas tabelave të publikuara në faqen e Institutit Europian të Statistikave, Eurostat. Në...

‘Kërkesa për energji është kthyer sot pasi ekonomia botërore rihapet’/ CNN: Rritje e ndjeshme e çmimit të naftës në SHBA

para një jave - Java News

Kostoja e energjisë ishte e lirë në pranverën e vitit 2020 pasi rrugët dhe aeroportet ishin pothuajse bosh gjatë kulmit të pandemisë Covid-19, shkruan CNN. ” Kërkesa për energji është kthyer sot pasi ekonomia...

Eurostat: Shqipëria dhe Mali i Zi kanë çmimet më të shtrenjta të energjisë elektrike në rajon

para një jave - Albeu

Shqipëria dhe Mali i Zi janë dy shtetet që e kanë energjinë elektrike për familjarët, më të shtrenjtën në rajon, sipas tabelave të publikuara në faqen e Institutit Europian të Statistikave, Eurostat. Në...

A pritet të ketë krizë energjetike në Kosovë?

para një jave - Lajmi.net

Me rritjen e kësaj kërkese, tejkalohen edhe kapacitetet e shtetit të Kosovës për prodhim të energjisë dhe importi i energjisë bëhet i pashmangshëm në një kohë kur çmimet e rrymës në Evropë janë të larta....

A pritet të ketë krizë energjetike në Kosovë?

para një jave - Infokusi

Muajt e dimrit, së bashku me motin e ftohtë, sjellin edhe kërkesë më të madhe për përdorim të energjisë elektrike. Me rritjen e kësaj kërkese, tejkalohen edhe kapacitetet e shtetit të Kosovës për prodhim...

Ekonomitë e mëdha të botës po përballen me një tjetër krizë: Mungesë të theksuar qymyri!

para një jave - Scan TV

Kina nuk është i vetmi gjigant aziatik që po përballet me një krizë energjetike – India gjithashtu po përballet me krizën e energjisë. Shumica e termocentraleve të qymyrit të Indisë kanë nivele kritike...

A pritet të ketë krizë energjetike në Kosovë?

para një jave - in7

A PRITET TË KETË KRIZË ENERGJETIKE NË KOSOVË? Muajt e dimrit, së bashku me motin e ftohtë, sjellin edhe kërkesë më të madhe për përdorim të energjisë elektrike. Me rritjen e kësaj kërkese, tejkalohen edhe...

Çmimet e energjisë elektrike në rajon, ku renditet Maqedonia e Veriut?

para një jave - Top24

Shqipëria dhe Mali i Zi janë dy shtetet që e kanë energjinë elektrike për familjarët, më të shtrenjtën në rajon, sipas tabelave të publikuara në faqen e Institutit Europian të Statistikave, Eurostat. Në...

A pritet të ketë krizë energjetike në Kosovë?

para një jave - Epoka e Re

Muajt e dimrit, së bashku me motin e ftohtë, sjellin edhe kërkesë më të madhe për përdorim të energjisë elektrike. Me rritjen e kësaj kërkese, tejkalohen edhe kapacitetet e shtetit të Kosovës për prodhim...

Çmimet e energjisë elektrike në rajon, ku renditet Maqedonia e Veriut?

para një jave - Top24

Shqipëria dhe Mali i Zi janë dy shtetet që e kanë energjinë elektrike për familjarët, më të shtrenjtën në rajon, sipas tabelave të publikuara në faqen e Institutit Europian të Statistikave, Eurostat. Në...

Çmimet e energjisë elektrike në rajon, Kosova me çmimin më të lirë

para një jave - Ditapost

Shqipëria dhe Mali i Zi janë dy shtetet që e kanë energjinë elektrike për familjarët, më të shtrenjtën në rajon, sipas tabelave të publikuara në faqen e Institutit Europian të Statistikave, Eurostat. Në...

Çmimet e energjisë elektrike në rajon, ku renditet Maqedonia e Veriut?

para një jave - Info7

Shqipëria dhe Mali i Zi janë dy shtetet që e kanë energjinë elektrike për familjarët, më të shtrenjtën në rajon, sipas tabelave të publikuara në faqen e Institutit Europian të Statistikave, Eurostat. Në...

Çmimet e energjisë elektrike në rajon, ku renditet Kosova?

para një jave - Infokusi

Shqipëria dhe Mali i Zi janë dy shtetet që e kanë energjinë elektrike për familjarët, më të shtrenjtën në rajon, sipas tabelave të publikuara në faqen e Institutit Europian të Statistikave, Eurostat. Në...

Çmimet e energjisë elektrike në rajon, ku renditet Maqedonia e Veriut?

para një jave - Press Online

Shqipëria dhe Mali i Zi janë dy shtetet që e kanë energjinë elektrike për familjarët, më të shtrenjtën në rajon, sipas tabelave të publikuara në faqen e Institutit Europian të Statistikave, Eurostat. Në...

Çmimi i lartë i rrymës në Evropë – a pritet të ketë krizë energjetike në Kosovë?

para një jave - Epoka e Re

Muajt e dimrit, së bashku me motin e ftohtë, sjellin edhe kërkesë më të madhe për përdorim të energjisë elektrike. Me rritjen e kësaj kërkese, tejkalohen edhe kapacitetet e shtetit të Kosovës për prodhim...

Çmimet e energjisë elektrike në rajon, ku renditet Maqedonia e Veriut?

para një jave - Lajm

Shqipëria dhe Mali i Zi janë dy shtetet që e kanë energjinë elektrike për familjarët, më të shtrenjtën në rajon, sipas tabelave të publikuara në faqen e Institutit Europian të Statistikave, Eurostat. Në...

Çmimet e energjisë elektrike në rajon, ku renditet Maqedonia e Veriut?

para një jave - Fakti Ditor

Shqipëria dhe Mali i Zi janë dy shtetet që e kanë energjinë elektrike për familjarët, më të shtrenjtën në rajon, sipas tabelave të publikuara në faqen e Institutit Europian të Statistikave, Eurostat. Në...

A pritet të ketë krizë energjetike në Kosovë?

para një jave - Bota Press

Botapress, 12 tetor- Muajt e dimrit, së bashku me motin e ftohtë, sjellin edhe kërkesë më të madhe për përdorim të energjisë elektrike. Me rritjen e kësaj kërkese, tejkalohen edhe kapacitetet e shtetit...

Cili është roli i Rusisë në krizën e gazit natyror në Evropë?

para një jave - Scan TV

Kur Vladimir Putin tregoi javën e kaluar se Rusia mund të ishte gati për të lehtësuar krizën energjetike të Evropës, tregjet morën frymë lehtësimi. Çmimet për gazin natyror ishin rritur herët atë ditë,...

Çmimet e energjisë elektrike në rajon, ku renditet Maqedonia e Veriut?

para një jave - Arbresh

Shqipëria dhe Mali i Zi janë dy shtetet që e kanë energjinë elektrike për familjarët, më të shtrenjtën në rajon, sipas tabelave të publikuara në faqen e Institutit Europian të Statistikave, Eurostat. Në...

Çmimet e naftës, shqetësim për Shtëpinë e Bardhë

para një jave - Infokusi

Shtëpia e Bardhë vazhdon t’u bëjë thirrje vendet prodhuese të naftës që të “bëjnë më shumë” për të mbështetur rimëkëmbjen ekonomike globale, tha një zyrtar të hënën, pasi çmimet e naftës së papërpunuar...

A pritet të ketë krizë energjetike në Kosovë?

para një jave - Ekonomia Online

Muajt e dimrit, së bashku me motin e ftohtë, sjellin edhe kërkesë më të madhe për përdorim të energjisë elektrike. Me rritjen e kësaj kërkese, tejkalohen edhe kapacitetet e shtetit të Kosovës për prodhim...

A pritet të ketë krizë energjetike në Kosovë?

para një jave - Revista Kosovarja

Muajt e dimrit, së bashku me motin e ftohtë, sjellin edhe kërkesë më të madhe për përdorim të energjisë elektrike. Me rritjen e kësaj kërkese, tejkalohen edhe kapacitetet e shtetit të Kosovës për prodhim...

A pritet të ketë krizë energjetike në Kosovë?

para një jave - ATV Live

Muajt e dimrit, së bashku me motin e ftohtë, sjellin edhe kërkesë më të madhe për përdorim të energjisë elektrike. Me rritjen e kësaj kërkese, tejkalohen edhe kapacitetet e shtetit të Kosovës për prodhim...

Çmimet e naftës, shqetësim për Shtëpinë e Bardhë

para një jave - Lajm

Shtëpia e Bardhë vazhdon t’u bëjë thirrje vendet prodhuese të naftës që të “bëjnë më shumë” për të mbështetur rimëkëmbjen ekonomike globale, tha një zyrtar të hënën, pasi çmimet e naftës së papërpunuar...

Shifrat e Eurostat/ Shqipëria dhe Mali i Zi kanë çmimet më të shtrenjta të energjisë elektrike në rajon

para një jave - Java News

Shqipëria dhe Mali i Zi janë dy shtetet që e kanë energjinë elektrike për familjarët, më të shtrenjtën në rajon, sipas tabelave të publikuara në faqen e Institutit Europian të Statistikave, Eurostat. Në...

Çmimet e energjisë elektrike në rajon, ku renditet Kosova?

para një jave - Gazeta Metro

Shqipëria dhe Mali i Zi janë dy shtetet që e kanë energjinë elektrike për familjarët, më të shtrenjtën në rajon, sipas tabelave të publikuara në faqen e Institutit Europian të Statistikave, Eurostat. Në...

Çmimet e energjisë elektrike në rajon, ja ku renditet Kosova

para një jave - ATV Live

Shqipëria dhe Mali i Zi janë dy shtetet që e kanë energjinë elektrike për familjarët, më të shtrenjtën në rajon, sipas tabelave të publikuara në faqen e Institutit Europian të Statistikave, Eurostat. Në...

Çmimet e energjisë elektrike në rajon, Kosova me çmimin më të lirë

para një jave - Ekonomia Online

Shqipëria dhe Mali i Zi janë dy shtetet që e kanë energjinë elektrike për familjarët, më të shtrenjtën në rajon, sipas tabelave të publikuara në faqen e Institutit Europian të Statistikave, Eurostat. Në...

Shqipëria dhe Mali i Zi kanë çmimin më të shtrenjtë të energjisë elektrike në rajon

para një jave - FaxWeb

Shqipëria dhe Mali i Zi janë dy shtetet që e kanë energjinë elektrike për familjarët, më të shtrenjtën në rajon, sipas tabelave të publikuara në faqen e Institutit Europian të Statistikave, Eurostat. Në...

Lamtumirë epokë e bollëkut. Ja pse çmimet e karburanteve do vazhdojnë të mbeten të larta?!

para një jave - NOA

“The Economist” Gjatë pjesës më të madhe të dekadës së fundit, fjala më e përdorur në sektorin e energjisë ishte “bollëk”. Një industri që kishte synuar prej kohësh të raciononte prodhimin e lëndëve djegëse...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK