Maqedoni e Veriut, së shpejti në kafene vetëm me dy doza të vaksinës COVID

para 6 dite - Kallxo

Interesimi i qytetarëve për tu vaksinuar kundër virusit korona është ulur dukshëm. Ka tetë muaj që kur nisi procesi i imunizimit në Maqedoninë e Veriut, e që atëherë janë vaksinuar vetëm 35% e popullsisë...

RMV, vetëm me dy doza të pranuara të vaksinave do të mund të hyhet në ngjarje kulturore në ambiente të mbyllura

para 6 dite - Portalb

Komisioni për sëmundje infektive i ka propozuar Qeverisë që të plotësohet një pjesë e protokolleve për mbrojtje nga përhapja e korona virusit që kanë të bëjnë me mbajtjen e ngjarjeve kulturore në ambiente...

Maqedoni, as gjysma e qytetarëve nuk janë vaksinuar!

para 6 dite - Telegrafi

Gjatë ditës së djeshme janë bërë 1529 testime, ndërkaq janë regjistruar 111 raste të reja me Kovid-19. Kanë vdekur 15 persona – të gjithë në kushte spitalore, ndërsa janë shëruar 165 persona. Megjithatë...

As gjysma e qytetarëve nuk janë vaksinuar në Maqedoni

para 6 dite - Bota Sot

Gjatë ditës së djeshme janë bërë 1529 testime, ndërkaq janë regjistruar 111 raste të reja me Kovid-19. Kanë vdekur 15 persona – të gjithë në kushte spitalore, ndërsa janë shëruar 165 persona. Megjithatë...

Maqedoni, së shpejti në kafe vetëm me dy doza

para 6 dite - RTV 21

Interesimi i qytetarëve për tu vaksinuar kundër virusit korona është ulur dukshëm. Ka tetë muaj që kur nisi procesi i imunizimit në Maqedoninë e Veriut, e që atëherë janë vaksinuar vetëm 35% e popullsisë...

Si do ta ngrit interesimin për vaksinim Filipçe? Së shpejti në kafe vetëm me dy doza

para 6 dite - RTV 21

Interesimi i qytetarëve për tu vaksinuar kundër virusit korona është ulur dukshëm. Ka tetë muaj që kur nisi procesi i imunizimit në Maqedoninë e Veriut, e që atëherë janë vaksinuar vetëm 35% e popullsisë...

As gjysma e qytetarëve nuk janë vaksinuar!

para 6 dite - Koha.mk

Maqedonia e Veriut vazhdon të renditet ndër të fundit në rajon dhe Evropë me më pak të vaksinuar. Megjithëse vaksina ka në secilin qytet, qytetarët vazhdojnë të ngurrojnë për të pranuar të njëjtën. Përkundër...

KSI rekomandon që të kërkohen dy doza vaksine për të hyrë në ambiente të mbyllura

para 6 dite - Tetova Sot

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe në paraqitjen e tij të sotme tha se në bazë të rekomandimeve nga Komisionit për Sëmundje Infektive, masat aktuale për mbrojtje nga Covid-19 do të vazhdojnë të zbatohen...

Filipçe: është rekomanduar që në ambiente të mbyllura të kërkohen dy dozat

para 6 dite - RTK

Ministri i Shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut, Venko Filipçe në paraqitjen e tij të sotme tha se në bazë të rekomandimeve nga Komisionit për Sëmundje Infektive, masat aktuale për mbrojtje nga Covid-19...

Si do ta ngrit interesimin për vaksinim Filipçe? Së shpejti në kafe vetëm me dy doza

para 6 dite - TV21

Interesimi i qytetarëve për tu vaksinuar kundër virusit korona është ulur dukshëm. Ka tetë muaj që kur nisi procesi i imunizimit në vendin tonë e që atëherë janë vaksinuar vetëm 35% e popullsisë së përgjithshme....

A do të ketë valë të re të Covid 19? Flet Filipçe

para 6 dite - Albeu

Minsitri i shëndetësisë Venko Filipçe nuk pret një valë të re Covid. Ai shton se se vaksinimi po jep efekt. “Unë mendoj se nuk duhet të ketë një valë të fortë, por kjo nuk do të thotë që ne nuk duhet të...

Maqedoni, as gjysma e qytetarëve nuk janë vaksinuar!

para 6 dite - Tetova1

Gjatë ditës së djeshme janë bërë 1529 testime, ndërkaq janë regjistruar 111 raste të reja me Kovid-19. Kanë vdekur 15 persona – të gjithë në kushte spitalore, ndërsa janë shëruar 165 persona. Megjithatë...

Filipçe: Nuk presim valë të re të Covid-19

para 6 dite - Klan

Filipçe: Nuk presim valë të re të Covid-19 Nga e Enjtja, në bashkëpunim me Ministrinë e Arsimit do të kërkohet pëlqimi me shkrim nga prindërit për skriningun për COVID-19 të 8.200 nxënësve nëpër shkolla...

Filipçe: Nuk presim valë të re të COVID-19

para 6 dite - RTK

Ministri i Shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut, Venko Filipçe në konferencën e sotme për shtyp, theksoi se nuk pret valë të re të fortë të Covid-19 këtë vjeshtë. Megjithatë, ai shtoi se kapacitetet dhe...

Maqedoni, as gjysma e qytetarëve nuk janë vaksinuar

para 6 dite - Arbresh

Gjatë ditës së djeshme janë bërë 1529 testime, ndërkaq janë regjistruar 111 raste të reja me Kovid-19. Kanë vdekur 15 persona – të gjithë në kushte spitalore, ndërsa janë shëruar 165 persona. Megjithatë...

Lajmi mirë: Bie numri i rasteve aktive me COVID-19 në Maqedoni

para 6 dite - Ina

Numri i rasteve aktive me COVID-19 në shtet arrin 6.658 dhe shënon rënie prej rreth 4000 krahasuar me javën paraprake. Më shumë se gjysma e numrit të përgjithshëm janë në kryeqytet, 3.391, pas së cilës...

A do të ketë valë të re të Kovid 19? Ja çfarë thotë Filipçe

para 6 dite - Aktuale

Minsitri i shëndetësisë Venko Filipçe nuk pret një valë të re Covid. Thotë se vaksinimi po jep efekt. Advertisements “Unë mendoj se nuk duhet të ketë një valë të fortë, por kjo nuk do të thotë që ne nuk...

Filipçe: Nuk pritet valë e re e fuqishme e Kovidit, vaksinimi ka efekt

para 6 dite - Fakte

Shkup, 13 tetor – Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe thotë se nuk pret në periudhën e ardhshme të ketë valë të fuqishme të Kovid-19, por se gjendja vazhdimisht po ndiqet dhe do të ndërmerren masa në...

FILIPCE: NUK PRESIM VALË TË RE TË COVID-19

para 6 dite - Klan Macedonia

“NIS SKRININGU, PRINDËRIT TË JAPIN PËLQIMIN” Nga e Enjtja, në bashkëpunim me Ministrinë e Arsimit do të kërkohet pëlqimi me shkrim nga prindërit për skriningun për COVID-19 të 8.200 nxënësve nëpër shkolla...

A do të ketë valë të re të Kovid 19? Ja çfarë thotë Filipçe

para 6 dite - Tetova Sot

Minsitri i shëndetësisë Venko Filipçe nuk pret një valë të re Covid. Thotë se vaksinimi po jep efekt. “Unë mendoj se nuk duhet të ketë një valë të fortë, por kjo nuk do të thotë që ne nuk duhet të jemi...

Filipçe: Situatë e qetë, nuk presim valë të re të COVID-19

para 6 dite - ABC News

Ministri i Shëndetësisë Venko Filipçe këtë të mërkurë në një konferencë për mediat është shprehur se nuk pret valë të re të fortë të Covid-19 këtë vjeshtë. Filipçe ndër të tjera shtoi se kapacitetet dhe...

Filipçe: Nuk presim valë të re të COVID-19, situata është e qetë

para 6 dite - Telegrafi

Ministri i Shëndetësisë Venko Filipçe në konferencën e sotme për shtyp, theksoi se nuk pret valë të re të fortë të Covid-19 këtë vjeshtë. Megjithatë, ai shtoi se kapacitetet dhe autoritetet shëndetësore...

As gjysma e qytetarëve nuk janë vaksinuar!

para 6 dite - Flaka

Maqedonia e Veriut vazhdon të renditet ndër të fundit në rajon dhe Evropë me më pak të vaksinuar. Megjithëse vaksina ka në secilin qytet, qytetarët vazhdojnë të ngurrojnë për të pranuar të njëjtën. Përkundër...

Filipçe nuk përjashton mundësinë e shtrëngimit të masave

para 6 dite - Alsat-M

Edhe pse duhej të niste këtë javë, skriningu në shkollat fillore dhe të mesme për kovid-19 do të fillojë javën e ardhshme. Vonesa, sipas ministrit të Shëndetësisë vjen pasi analiza e përfshirjes së nxënësve...

KSI rekomandon që të kërkohen dy doza vaksine për të hyrë në ambiente të mbyllura

para 6 dite - in7

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe në paraqitjen e tij të sotme tha se në bazë të rekomandimeve nga Komisionit për Sëmundje Infektive, masat aktuale për mbrojtje nga Covid-19 do të vazhdojnë të zbatohen...

Filipçe nuk përjashton mundësinë e shtrëngimit të masave

para 6 dite - News33

Edhe pse duhej të niste këtë javë, skriningu në shkollat fillore dhe të mesme për kovid-19 do të fillojë javën e ardhshme. Vonesa, sipas ministrit të Shëndetësisë vjen pasi analiza e përfshirjes së nxënësve...

Filipçe: Prindërit ta pranojnë skriningun e fëmijëve, do të zbulojmë raste asimptomatike me korona virus

para 6 dite - Portalb

Nga nesër, në bashkëpunim me Ministrinë e Arsimit dhe Shkencës do të kërkohen pëlqim me shkrim nga prindërit për skriningun për Covid – 19 të 8.200 fëmijëve në shkolla, paralajmëroi sot ministri i Shëndetësisë...

Filipçe: Nuk presim valë të re të Covid-19

para 6 dite - Tetova Sot

Nga e Enjtja, në bashkëpunim me Ministrinë e Arsimit do të kërkohet pëlqimi me shkrim nga prindërit për skriningun për COVID-19 të 8.200 nxënësve nëpër shkolla fillore dhe të mesme, paralajmëroi Ministri...

As gjysma e qytetarëve nuk janë vaksinuar!

para 6 dite - Lajm

Gjatë ditës së djeshme janë bërë 1529 testime, ndërkaq janë regjistruar 111 raste të reja me Kovid-19. Kanë vdekur 15 persona – të gjithë në kushte spitalore, ndërsa janë shëruar 165 persona. Megjithatë...

Filipçe: Situata epidemiologjike është e qetë

para 6 dite - RTV 21

Ministri i Shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut, Venko Filipçe duke folur për skriningun në shkolla ka siguruar se situata epidemiologjike me Covid-19 është e qetë dhe se nuk ka fëmijë të infektuar dhe...

PAS ZGJEDHJEVE, NË AMBIENTE TË MBYLLURA ME DY DOZA VAKSINE

para 6 dite - Flaka

Pas rrethit të dytë të zgjedhjeve lokale mund të kemi masa të reja kundër Covid19. Ministi i Shëndetësisë Venko Filipçe paralajmëroi masa më të rrepta për hyrje në ambiente të mbyllura, që mund të hyjnë...

Filipçe: Nuk pritet valë e re e fuqishme e Kovidit, vaksinimi ka efekt

para 6 dite - Flaka

Shkup, 13 tetor – Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe thotë se nuk pret në periudhën e ardhshme të ketë valë të fuqishme të Kovid-19, por se gjendja vazhdimisht po ndiqet dhe do të ndërmerren masa në...

Bie numri i rasteve aktive me COVID-19 në Maqedoni

para 6 dite - RTK

Numri i rasteve aktive me Kovid-19 në shtet arrin 6.658 dhe shënon rënie prej rreth 4000 krahasuar me javën paraprake. Më shumë se gjysma e numrit të përgjithshëm janë në kryeqytet, 3.391, pas së cilës...

(VIDEO) Pas zgjedhjeve, në ambiente të mbyllura me dy doza vaksine

para 6 dite - Shenja

MARKETING I PAGUAR POLITIK Pas rrethit të dytë të zgjedhjeve lokale mund të kemi masa të reja kundër Covid19. Ministi i Shëndetësisë Venko Filipçe paralajmëroi masa më të rrepta për hyrje në ambiente të...

Lajmi mirë: Bie numri i rasteve aktive me COVID-19 në Maqedoni

para 6 dite - Tetova1

Numri i rasteve aktive me COVID-19 në shtet arrin 6.658 dhe shënon rënie prej rreth 4000 krahasuar me javën paraprake. Më shumë se gjysma e numrit të përgjithshëm janë në kryeqytet, 3.391, pas së cilës...

Filipçe: Modeli i skriningut është gati, nesër fillon marrja e pëlqimit nga prindërit

para 6 dite - Sharri

Modeli i skriningut që do të realizohet në shkolla fillore dhe të mesme në Maqedoninë e Veriut është gati, ka bërë të ditur ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe.AdvertisementsShtoi se prej nesër pritet...

Maqedoni: KSI rekomandon që të kërkohen dy doza vaksine për të hyrë në ambiente të mbyllura

para 6 dite - Telegrafi

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe në paraqitjen e tij të sotme tha se në bazë të rekomandimeve nga Komisionit për Sëmundje Infektive, masat aktuale për mbrojtje nga Covid-19 do të vazhdojnë të zbatohen...

KSI rekomandon që të kërkohen dy doza vaksine për të hyrë në ambiente të mbyllura

para 6 dite - Koha.mk

Shkup, 13 tetor – Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe në paraqitjen e tij të sotme tha se në bazë të rekomandimeve nga Komisionit për Sëmundje Infektive, masat aktuale për mbrojtje nga Covid-19 do të...

Filipçe: Nuk pritet valë e re e fuqishme e Kovidit, vaksinimi ka efekt

para 6 dite - Zhurnal

Shkup, 13 tetor – Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe thotë se nuk pret në periudhën e ardhshme të ketë valë të fuqishme të Kovid-19, por se gjendja vazhdimisht po ndiqet dhe do të ndërmerren masa në...

Filipçe: Situata epidemiologjike është e qetë

para 6 dite - TV21

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe duke folur për skriningun në shkolla ka siguruar se situata epidemiologjike me Covid-19 është e qetë dhe se nuk ka fëmijë të infektuar dhe të hospitalizuar. Ajo çfarë...

Modeli i skriningut është gati, nesër fillon marrja e pëlqimit nga prindërit, tha Filipçe

para 6 dite - TV21

Modeli i skriningut që do të realizohet në shkolla fillore dhe të mesme në Maqedoninë e Veriut është gati, ka bërë të ditur ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe. Shtoi se prej nesër pritet të fillojë...

Filipçe: Nuk presim valë të re të Covid-19

para 6 dite - in7

Ministri i Shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut, Venko Filipçe në konferencën e sotme për shtyp, theksoi se nuk pret valë të re të fortë të Covid-19 këtë vjeshtë. Megjithatë, ai shtoi se kapacitetet dhe...

Skriningu i nxënësve për praninë e Kovid-19 do të fillojë javën e ardhshme

para 6 dite - Zhurnal

Shkup, 13 tetor – Skriningu i nxënësve për praninë e virusit Kovid-19 do të fillojë javën e ardhshme, me vonesë prej një jave për shkak të zgjatjes së analizës për përfshirjen e nxënësve në shkollat fillore...

Filipçe: Nuk pritet valë e re e fuqishme e Kovidit, vaksinimi ka efekt

para 6 dite - Ina

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe thotë se nuk pret në periudhën e ardhshme të ketë valë të fuqishme të Kovid-19, por se gjendja vazhdimisht po ndiqet dhe do të ndërmerren masa në pajtim me zhvillimin...

Filipçe: Modeli i skriningut te nxënësit është gati, nesër fillon marrja e pëlqimit nga prindërit

para 6 dite - Telegrafi

Modeli i skriningut që do të realizohet në shkolla fillore dhe të mesme në Maqedoninë e Veriut është gati. Kështu njoftoi ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe. Ai tha se prej nesër pritet të fillojë...

Filipçe: Modeli i skriningut është gati, nesër fillon marrja e pëlqimit nga prindërit

para 6 dite - Derveni

Modeli i skriningut që do të realizohet në shkolla fillore dhe të mesme në Maqedoninë e Veriut është gati, ka bërë të ditur ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe. Shtoi se prej nesër pritet të fillojë...

KSI rekomandon që të kërkohen dy doza për të hyrë në ambiente të mbyllura

para 6 dite - Derveni

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe në paraqitjen e tij të sotme tha se në bazë të rekomandimeve nga Komisionit për Sëmundje Infektive, masat aktuale për mbrojtje nga Covid-19 do të vazhdojnë të zbatohen...

Covid-19/ Maqedonia e Veriut nis fushatën e testimit të nxënësve në shkolla

para 6 dite - Lexo

Maqedonia e Veriut do të mundësojë testimin në shkollat e mesme dhe 9-vjeçare për nxënësit për të parë nëse në mesin e tyre ka raste asimptomatike si dhe nëse virusi shpërndahet brenda shkollave. Që kjo...

Filiçe: KSI rekomandon që të kërkohen dy doza për të hyrë në ambiente të mbyllura

para 6 dite - Alsat-M

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe në paraqitjen e tij të sotme tha se në bazë të rekomandimeve nga Komisionit për Sëmundje Infektive, masat aktuale për mbrojtje nga Covid-19 do të vazhdojnë të zbatohen...

Testimi i nxënësve për koronavirus, Filipçe jep informacionet e fundit

para 6 dite - Iliria News

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe sot deklaroi se gjatë javës së ardhshme pritet të fillojë testimi ndaj Covid 19 i 8.200 nxënësve në shkollat fillore dhe të mesme, shkruan Alsat. Filipçe tha se për...

KSI rekomandon që të kërkohen dy doza vaksine për të hyrë në ambiente të mbyllura

para 6 dite - Bota Sot

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe në paraqitjen e tij të sotme tha se në bazë të rekomandimeve nga Komisionit për Sëmundje Infektive, masat aktuale për mbrojtje nga Covid-19 do të vazhdojnë të zbatohen...

Bie numri i rasteve aktive me COVID-19 në Maqedoni

para 6 dite - Telegrafi

Numri i rasteve aktive me COVID-19 në shtet arrin 6.658 dhe shënon rënie prej rreth 4000 krahasuar me javën paraprake. Më shumë se gjysma e numrit të përgjithshëm janë në kryeqytet, 3.391, pas së cilës...

Filiçe: KSI rekomandon që të kërkohen dy doza për të hyrë në ambiente të mbyllura

para 6 dite - Ina

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe në paraqitjen e tij të sotme tha se në bazë të rekomandimeve nga Komisionit për Sëmundje Infektive, masat aktuale për mbrojtje nga Covid-19 do të vazhdojnë të zbatohen...

Filipçe: Situata epidemiologjike është e qetë

para 6 dite - Ina

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe duke folur për skriningun në shkolla ka siguruar se situata epidemiologjike me Covid-19 është e qetë dhe se nuk ka fëmijë të infektuar dhe të hospitalizuar. Ajo çfarë...

Filipçe: Modeli i skriningut është gati, nesër fillon marrja e pëlqimit nga prindërit

para 6 dite - Aktuale

Modeli i skriningut që do të realizohet në shkolla fillore dhe të mesme në Maqedoninë e Veriut është gati, ka bërë të ditur ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe. Advertisements Shtoi se prej nesër pritet...

Testimi i nxënësve për koronavirus, Filipçe jep informacionet e fundit

para 6 dite - Alsat-M

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe sot deklaroi se gjatë javës së ardhshme pritet të fillojë testimi ndaj Covid 19 i 8.200 nxënësve në shkollat fillore dhe të mesme, shkruan Alsat. Filipçe tha se për...

Filipçe: Javën e ardhshme nis testimi i nxënësve për Covid-19

para 6 dite - Tetova Sot

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe sot deklaroi se gjatë javës së ardhshme pritet të fillojë testimi ndaj Covid 19 i 8.200 nxënësve në shkollat ​​fillore dhe të mesme, shkruan Alsat. Filipçe tha se...

Filipçe: Nuk pres valë të re të virusit

para 6 dite - Tetova1

Nuk pritet valë e re e virusit. Vala e katërt do të ishte shumë e fuqishme, tha ministri i Shëndetësisë në konferencën e sotme, duke shtuar se më shumë pacientë të hospitalizuar ka pasur në qytetet ku...

Modeli i skriningut është gati, nesër fillon marrja e pëlqimit nga prindërit, tha Filipçe

para 6 dite - Ina

Modeli i skriningut që do të realizohet në shkolla fillore dhe të mesme në Maqedoninë e Veriut është gati, ka bërë të ditur ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe. Shtoi se prej nesër pritet të fillojë...

Bie numri i rasteve aktive me COVID-19 në Maqedoni

para 6 dite - Zhurnal

Shkup, 13 tetor – Numri i rasteve aktive me COVID-19 në shtet arrin 6.658 dhe shënon rënie prej rreth 4000 krahasuar me javën paraprake. Më shumë se gjysma e numrit të përgjithshëm janë në kryeqytet, 3.391,...

Bie numri i rasteve aktive me virus në vend

para 6 dite - Ina

Numri i rasteve aktive me COVID-19 në shtet arrin 6.658 dhe shënon rënie prej rreth 4000 krahasuar me javën paraprake. Më shumë se gjysma e numrit të përgjithshëm janë në kryeqytet, 3.391, pas së cilës...

Ngritët alarmi për trajtimin kundër Covid-19 në kushte shtëpiake!

para 6 dite - TV21

Numri i rasteve aktive me Kovid-19 në shtet arrin 6.658 dhe shënon rënie prej rreth 4000 krahasuar me javën paraprake. Më shumë se gjysma e numrit të përgjithshëm janë në kryeqytet, 3.391, pas së cilës...

Ngritët alarmi për trajtimin kundër Covid-19 në kushte shtëpiake!

para 6 dite - Sharri

Numri i rasteve aktive me Kovid-19 në shtet arrin 6.658 dhe shënon rënie prej rreth 4000 krahasuar me javën paraprake. Më shumë se gjysma e numrit të përgjithshëm janë në kryeqytet, 3.391, pas së cilës...

Filipçe nuk përjashton mundësinë e shtrëngimit të masave

para 6 dite - Almakos

Edhe pse duhej të niste këtë javë, skriningu në shkollat fillore dhe të mesme për kovid-19 do të fillojë javën e ardhshme. Vonesa, sipas ministrit të Shëndetësisë vjen pasi analiza e përfshirjes së nxënësve...

Ngritët alarmi për trajtimin kundër Covid-19 në kushte shtëpiake!

para 6 dite - Aktuale

epa08740245 An ambulance carrying patient infected with COVID-19, arrives to the University Clinic for Infectious Diseases in Skopje, Republic of North Macedonia, 13 October 2020. The number of newly infected...

Filipçe: Nuk pres valë të re të virusit

para 6 dite - Shenja

MARKETING I PAGUAR POLITIK MARKETING I PAGUAR POLITIK Nuk pritet valë e re e virusit. Vala e katërt do të ishte shumë e fuqishme, tha ministri i Shëndetësisë në konferencën e sotme, duke shtuar se më shumë...

Filipçe: Modeli i skriningut është gati, nesër fillon marrja e pëlqimit nga prindërit

para 6 dite - Tetova Sot

Modeli i skriningut që do të realizohet në shkolla fillore dhe të mesme në Maqedoninë e Veriut është gati, ka bërë të ditur ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe. Shtoi se prej nesër pritet të fillojë...

Filipçe: Nuk pritet valë e re e fuqishme e Kovidit, vaksinimi ka efekt

para 6 dite - Argument

Shkup, 13 tetor – Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe thotë se nuk pret në periudhën e ardhshme të ketë valë të fuqishme të Kovid-19, por se gjendja vazhdimisht po ndiqet dhe do të ndërmerren masa në...

Rekomandime për masa simuluese për imunizim, gjithsej 6.658 raste aktive me Kovid-19

para 6 dite - Zhurnal

Shkup, 13 tetor – Numri i rasteve aktive me Kovid-19 në shtet arrin 6.658 dhe shënon rënie prej rreth 4000 krahasuar me javën paraprake. Më shumë se gjysma e numrit të përgjithshëm janë në kryeqytet, 3.391,...

Filipçe: Nuk pritet valë e re e fuqishme e Kovidit, vaksinimi ka efekt

para 6 dite - InFokus

Shkup, 13 tetor – Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe thotë se nuk pret në periudhën e ardhshme të ketë valë të fuqishme të Kovid-19, por se gjendja vazhdimisht po ndiqet dhe do të ndërmerren masa në...

Filipçe: KSI rekomandon që të kërkohen dy doza për të hyrë në ambiente të mbyllura

para 6 dite - Tetova Sot

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe në paraqitjen e tij të sotme tha se në bazë të rekomandimeve nga Komisionit për Sëmundje Infektive, masat aktuale për mbrojtje nga Covid-19 do të vazhdojnë të zbatohen...

Testimi i nxënësve për koronavirus, ja çka thotë Filipçe

para 6 dite - Tetova1

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe sot deklaroi se gjatë javës së ardhshme pritet të fillojë testimi ndaj Covid 19 i 8.200 nxënësve në shkollat fillore dhe të mesme, shkruan Alsat. Filipçe tha se për...

Filipçe: Modeli i skriningut është gati, nesër fillon marrja e pëlqimit nga prindërit

para 6 dite - Press Online

Modeli i skriningut që do të realizohet në shkolla fillore dhe të mesme në Maqedoninë e Veriut është gati, ka bërë të ditur ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe. Shtoi se prej nesër pritet të fillojë...

Bie numri i rasteve aktive me virus në vend

para 6 dite - Tetova Sot

Numri i rasteve aktive me COVID-19 në shtet arrin 6.658 dhe shënon rënie prej rreth 4000 krahasuar me javën paraprake. Më shumë se gjysma e numrit të përgjithshëm janë në kryeqytet, 3.391, pas së cilës...

Bie numri i rasteve aktive me koronavirus në Maqedoni

para 6 dite - Arbresh

Numri i rasteve aktive me COVID-19 në shtet arrin 6.658 dhe shënon rënie prej rreth 4000 krahasuar me javën paraprake. Më shumë se gjysma e numrit të përgjithshëm janë në kryeqytet, 3.391, pas së cilës...

Ngritët alarmi për trajtimin kundër Covid-19 në kushte shtëpiake!

para 6 dite - Tetova Sot

Numri i rasteve aktive me Kovid-19 në shtet arrin 6.658 dhe shënon rënie prej rreth 4000 krahasuar me javën paraprake. Më shumë se gjysma e numrit të përgjithshëm janë në kryeqytet, 3.391, pas së cilës...

Filipçe: KSI rekomandon që të kërkohen dy doza për të hyrë në ambiente të mbyllura

para 6 dite - Almakos

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe në paraqitjen e tij të sotme tha se në bazë të rekomandimeve nga Komisionit për Sëmundje Infektive, masat aktuale për mbrojtje nga Covid-19 do të vazhdojnë të zbatohen...

Venko Filipçe: Situata epidemiologjike është e qetë

para 6 dite - News Tv

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe duke folur për skriningun në shkolla ka siguruar se situata epidemiologjike me Covid-19 është e qetë dhe se nuk ka fëmijë të infektuar dhe të hospitalizuar. Ajo çfarë...

KSI rekomandon që të kërkohen dy doza vaksine për të hyrë në ambiente të mbyllura

para 6 dite - Info7

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe në paraqitjen e tij të sotme tha se në bazë të rekomandimeve nga Komisionit për Sëmundje Infektive, masat aktuale për mbrojtje nga Covid-19 do të vazhdojnë të zbatohen...

Filipçe: Në ambiente të mbyllura KSI rekomandon të kërkohet certifikatë për dy doza të vaksinës

para 6 dite - Nistori

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe në paraqitjen e tij të sotme tha se në bazë të rekomandimeve nga Komisionit për Sëmundje Infektive, masat aktuale për mbrojtje nga Covid-19 do të vazhdojnë të zbatohen...

KSI rekomandon që të kërkohen dy doza vaksine për të hyrë në ambiente të mbyllura

para 6 dite - Lajm

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe në paraqitjen e tij të sotme tha se në bazë të rekomandimeve nga Komisionit për Sëmundje Infektive, masat aktuale për mbrojtje nga Covid-19 do të vazhdojnë të zbatohen...

Filipçe: Situata epidemiologjike është e qetë

para 6 dite - Press Online

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe duke folur për skriningun në shkolla ka siguruar se situata epidemiologjike me Covid-19 është e qetë dhe se nuk ka fëmijë të infektuar dhe të hospitalizuar. Ajo çfarë...

Ngritet alarmi për trajtimin kundër covid në kushte shtëpiake!

para 6 dite - Tetova1

Numri i rasteve aktive me Kovid-19 në shtet arrin 6.658 dhe shënon rënie prej rreth 4000 krahasuar me javën paraprake. Më shumë se gjysma e numrit të përgjithshëm janë në kryeqytet, 3.391, pas së cilës...

Filipçe: Modeli i skriningut te nxënësit është gati, nesër fillon marrja e pëlqimit nga prindërit

para 6 dite - Almakos

Modeli i skriningut që do të realizohet në shkolla fillore dhe të mesme në Maqedoninë e Veriut është gati. Kështu njoftoi ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe. Ai tha se prej nesër pritet të fillojë...

Filipçe: Situata epidemiologjike është e qetë

para 6 dite - Lajm

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe duke folur për skriningun në shkolla ka siguruar se situata epidemiologjike me Covid-19 është e qetë dhe se nuk ka fëmijë të infektuar dhe të hospitalizuar. Ajo çfarë...

Filiçe: KSI rekomandon që të kërkohen dy doza për të hyrë në ambiente të mbyllura

para 6 dite - Fakti Ditor

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe në paraqitjen e tij të sotme tha se në bazë të rekomandimeve nga Komisionit për Sëmundje Infektive, masat aktuale për mbrojtje nga Covid-19 do të vazhdojnë të zbatohen...

Filipçe: Javën e ardhshme nis testimi i nxënësve për Covid-19

para 6 dite - Info7

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe sot deklaroi se gjatë javës së ardhshme pritet të fillojë testimi ndaj Covid 19 i 8.200 nxënësve në shkollat fillore dhe të mesme, shkruan Alsat. Filipçe tha se për...

Bie numri i rasteve aktive me virus në vend

para 6 dite - Almakos

Numri i rasteve aktive me COVID-19 në shtet arrin 6.658 dhe shënon rënie prej rreth 4000 krahasuar me javën paraprake. Më shumë se gjysma e numrit të përgjithshëm janë në kryeqytet, 3.391, pas së cilës...

Testimi i nxënësve për koronavirus, Filipçe jep informacionet e fundit

para 6 dite - Almakos

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe sot deklaroi se gjatë javës së ardhshme pritet të fillojë testimi ndaj Covid 19 i 8.200 nxënësve në shkollat fillore dhe të mesme, shkruan Alsat. Filipçe tha se për...

Modeli i skriningut është gati, nesër fillon marrja e pëlqimit nga prindërit, tha Filipçe

para 6 dite - Lajm

Modeli i skriningut që do të realizohet në shkolla fillore dhe të mesme në Maqedoninë e Veriut është gati, ka bërë të ditur ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe. Shtoi se prej nesër pritet të fillojë...

Filipçe: Javën e ardhshme nis testimi i nxënësve për Covid-19

para 6 dite - Fakti Ditor

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe sot deklaroi se gjatë javës së ardhshme pritet të fillojë testimi ndaj Covid 19 i 8.200 nxënësve në shkollat fillore dhe të mesme, shkruan Alsat. Filipçe tha se për...

Filipçe: Nuk ka presion mbi spitalet, shqyrtimi koronar në shkolla do të shohë nëse ka raste asimptomatike

para 6 dite - Top24

Ministri i Shëndetësisë Venko Filipçe sot në një deklaratë për mediat përsëriti rëndësinë e vaksinimit, duke theksuar se sistemi shëndetësor është gati për një valë të re të mundshme. “Të vaksinuarit nëse...

Bie numri i rasteve aktive me virus në vend

para 6 dite - in7

Bie numri i rasteve aktive me virus në vend Numri i rasteve aktive me COVID-19 në shtet arrin 6.658 dhe shënon rënie prej rreth 4000 krahasuar me javën paraprake. Më shumë se gjysma e numrit të përgjithshëm...

Po bie numri i rasteve aktive me virus në vend

para 6 dite - News Tv

Numri i rasteve aktive me COVID-19 në shtet arrin 6.658 dhe shënon rënie prej rreth 4000 krahasuar me javën paraprake. Më shumë se gjysma e numrit të përgjithshëm janë në kryeqytet, 3.391, pas së cilës...

Bie numri i rasteve aktive me virus në vend

para 6 dite - Lajm

Numri i rasteve aktive me COVID-19 në shtet arrin 6.658 dhe shënon rënie prej rreth 4000 krahasuar me javën paraprake. Më shumë se gjysma e numrit të përgjithshëm janë në kryeqytet, 3.391, pas së cilës...

Ngritet alarmi për trajtimin kundër covid në kushte shtëpiake!

para 6 dite - Press Online

Numri i rasteve aktive me Kovid-19 në shtet arrin 6.658 dhe shënon rënie prej rreth 4000 krahasuar me javën paraprake. Më shumë se gjysma e numrit të përgjithshëm janë në kryeqytet, 3.391, pas së cilës...

Rekomandime për masa simuluese për imunizim, gjithsej 6.658 raste aktive me Kovid-19

para 6 dite - Top24

Numri i rasteve aktive me Kovid-19 në shtet arrin 6.658 dhe shënon rënie prej rreth 4000 krahasuar me javën paraprake. Më shumë se gjysma e numrit të përgjithshëm janë në kryeqytet, 3.391, pas së cilës...

Skriningu i nxënësve, Carovska: Testimin për Covid në koordinim me MSH

para 7 dite - Aktuale

Nuk ka informacione se kur do të fillojë skriningu i 8200 nxënësve në shkollat fillore dhe të mesme, që Ministria e Shëndetësisë e paralajmërua për në fillim të kësaj jave. Përmes regjistrit në ditarin...

Nuk dihet se kur do të fillojë skriningu i nxënësve! Carovska: Testimin për Covid në koordinim me MSH

para 7 dite - TV21

Nuk ka informacione se kur do të fillojë skriningu i 8200 nxënësve në shkollat fillore dhe të mesme, që Ministria e Shëndetësisë e paralajmërua për në fillim të kësaj jave. Përmes regjistrit në ditarin...

Finance Think: Vaksinimi në RMV i ka zvogëluar shpenzimet për hospitalizim për 2.8 milion euro

para 7 dite - Telegrafi

Vaksinimi i ka zvogëluar shpenzimet për hospitalizim për 170,8 milion denarë ose 2,8 milion euro gjatë pesë javëve të fundit nga vala delta, tregon njoftimi më i ri i “Finance Think”. Vaksinimi, sipas...

Covid-19, asgjë nga skriningu i paralajmëruar për nxënësit

para 7 dite - Flaka

Ende nuk ka asnjë informacion se kur do të fillojë testimi ndaj Covid 19 i 8.200 nxënësve në shkollat fillore dhe të mesme. Më shumë informacione nuk ka as ministrja e Arsimit, Milla Carovska e cila theksoi...

Covid-19, asgjë nga skriningu i paralajmëruar për nxënësit

para 7 dite - Alsat-M

Ende nuk ka asnjë informacion se kur do të fillojë testimi ndaj Covid 19 i 8.200 nxënësve në shkollat fillore dhe të mesme. Më shumë informacione nuk ka as ministrja e Arsimit, Milla Carovska e cila theksoi...

Finance Think: Vaksinimi i ka zvogëluar shpenzimet për hospitalizim për 2,8 milion euro

para 7 dite - Fakte

Shkup, 12 tetor – Vaksinimi i ka zvogëluar shpenzimet për hospitalizim për 170,8 milion denarë ose 2,8 milion euro gjatë pesë javëve të fundit nga vala delta, tregon brifingu më i ri i “Finance Think”....

ENDE S`KA FILLUAR SKRININGU NËPËR SHKOLLA

para 7 dite - Klan Macedonia

CAROVSKA: DO TË NJOFTOJMË OPINIONIN PAS KOORDINIMIT ME MSH-në Edhe pas një jave, skriningu I paralajmëruar për nxënësit e shkollave fillore dhe të mesme ende nuk ka filluar të realizohet në terren. E pyetur...

Carovska: Testimin e nxënësve e koordinon Ministria e Shëndetësisë

para 7 dite - Press Online

Nuk ka informacione se kur do të fillojë skriningu i 8200 nxënësve në shkollat fillore dhe të mesme, që nga Ministria e Shëndetësisë u paralajmërua për fillimin e kësaj jave. Përmes regjistrit në E-ditarin...

Carovska: Testimin e nxënësve e koordinon Ministria e Shëndetësisë

para një jave - Telegrafi

Nuk ka informacione se kur do të fillojë skriningu i 8200 nxënësve në shkollat fillore dhe të mesme, që nga Ministria e Shëndetësisë u paralajmërua për fillimin e kësaj jave. Përmes regjistrit në E-ditarin...

Carovska: Testimin e nxënësve e koordinon Ministria e Shëndetësisë

para 7 dite - Ina

Nuk ka informacione se kur do të fillojë skriningu i 8200 nxënësve në shkollat fillore dhe të mesme, që nga Ministria e Shëndetësisë u paralajmërua për fillimin e kësaj jave. Përmes regjistrit në E-ditarin...

(VIDEO) Hulumtimi, vaksinimi i kurseu shtetit 2.8 milionë euro

para 7 dite - Shenja

MARKETING I PAGUAR POLITIK Vaksinimi i kurseu shtetit të paktën 2.8 milion euro gjatë valës delta të koronavirusit, duke zvogëluar numrin e të hospitalizuarve gjatë valës së fundit të kovid-19. Kështu...

Finance Think: Vaksinimi i ka zvogëluar shpenzimet për hospitalizim për 2,8 milion euro

para një jave - Zhurnal

Shkup, 12 tetor – Vaksinimi i ka zvogëluar shpenzimet për hospitalizim për 170,8 milion denarë ose 2,8 milion euro gjatë pesë javëve të fundit nga vala delta, tregon brifingu më i ri i “Finance Think”....

Finance Think: Vaksinimi i ka zvogëluar shpenzimet për hospitalizim për 2,8 milion euro

para një jave - Koha.mk

Vaksinimi i ka zvogëluar shpenzimet për hospitalizim për 170,8 milion denarë ose 2,8 milion euro gjatë pesë javëve të fundit nga vala delta, tregon brifingu më i ri i “Finance Think”. Vaksinimi, sipas...

Carovska: Skriningun e nxënësve e koordinon Ministria e Shëndetësisë, opinioni do të informohet me kohë

para një jave - Koha.mk

Shkup, 12 tetor – Nuk ka informacione se kur do të fillojë skriningu i 8200 nxënësve në shkollat fillore dhe të mesme, që nga Ministria e Shëndetësisë u paralajmërua për fillimin e kësaj jave. Përmes regjistrit...

Carovska: Skriningun e nxënësve e koordinon Ministria e Shëndetësisë, opinioni do të informohet me kohë

para një jave - Zhurnal

Shkup, 12 tetor – Nuk ka informacione se kur do të fillojë skriningu i 8200 nxënësve në shkollat fillore dhe të mesme, që nga Ministria e Shëndetësisë u paralajmërua për fillimin e kësaj jave. Përmes regjistrit...

Asgjë nga skriningu i paralajmëruar për nxënësit

para 7 dite - Nistori

Ende nuk ka asnjë informacion se kur do të fillojë testimi ndaj Covid 19 i 8.200 nxënësve në shkollat fillore dhe të mesme. Më shumë informacione nuk ka as ministrja e Arsimit, Milla Carovska e cila theksoi...

Finance Think: Vaksinimi në RMV i ka zvogëluar shpenzimet për hospitalizim për 2.8 milion euro

para 7 dite - Almakos

Vaksinimi i ka zvogëluar shpenzimet për hospitalizim për 170,8 milion denarë ose 2,8 milion euro gjatë pesë javëve të fundit nga vala delta, tregon njoftimi më i ri i “Finance Think”. Vaksinimi, sipas...

Carovska: Testimin e nxënësve e koordinon Ministria e Shëndetësisë

para 7 dite - Tetova Sot

Nuk ka informacione se kur do të fillojë skriningu i 8200 nxënësve në shkollat ​​fillore dhe të mesme, që nga Ministria e Shëndetësisë u paralajmërua për fillimin e kësaj jave. Përmes regjistrit në E-ditarin...

Covid-19, asgjë nga skriningu i paralajmëruar për nxënësit

para 7 dite - Almakos

Ende nuk ka asnjë informacion se kur do të fillojë testimi ndaj Covid 19 i 8.200 nxënësve në shkollat fillore dhe të mesme. Më shumë informacione nuk ka as ministrja e Arsimit, Milla Carovska e cila theksoi...

Covid-19, asgjë nga skriningu i paralajmëruar për nxënësit

para 7 dite - Fakti Ditor

Ende nuk ka asnjë informacion se kur do të fillojë testimi ndaj Covid 19 i 8.200 nxënësve në shkollat fillore dhe të mesme. Më shumë informacione nuk ka as ministrja e Arsimit, Milla Carovska e cila theksoi...

Në Maqedoni plotësisht janë vaksinuar 35 përqind e popullatës

para një jave - Telegrafi

Gjatë ditës së djeshme janë bërë 1.529 testime, ndërkaq janë regjistruar 111 raste të reja me Kovid-19. Kanë vdekur 15 persona. Të gjithë në kushte spitalore, ndërsa janë shëruar 165 persona. Në pajtim...

Në Maqedoni plotësisht janë vaksinuar 35 përqind e popullatës

para një jave - Sharri

Gjatë ditës së djeshme janë bërë 1.529 testime, ndërkaq janë regjistruar 111 raste të reja me Kovid-19. Kanë vdekur 15 persona. Të gjithë në kushte spitalore, ndërsa janë shëruar 165 persona. Në pajtim...

Finance Think: Vaksinimi i ka zvogëluar shpenzimet për hospitalizim për 2,8 milion euro

para 7 dite - Argument

Shkup, 12 tetor – Vaksinimi i ka zvogëluar shpenzimet për hospitalizim për 170,8 milion denarë ose 2,8 milion euro gjatë pesë javëve të fundit nga vala delta, tregon brifingu më i ri i “Finance Think”....

Carovska: Testimin e nxënësve e koordinon Ministria e Shëndetësisë

para 7 dite - Lajm

Nuk ka informacione se kur do të fillojë skriningu i 8200 nxënësve në shkollat fillore dhe të mesme, që nga Ministria e Shëndetësisë u paralajmërua për fillimin e kësaj jave. Përmes regjistrit në E-ditarin...

Finance Think: Vaksinimi i ka zvogëluar shpenzimet për hospitalizim për 2,8 milion euro

para 7 dite - InFokus

Shkup, 12 tetor – Vaksinimi i ka zvogëluar shpenzimet për hospitalizim për 170,8 milion denarë ose 2,8 milion euro gjatë pesë javëve të fundit nga vala delta, tregon brifingu më i ri i “Finance Think”....

Në Maqedoni plotësisht janë vaksinuar 35 përqind e popullatës

para një jave - Ina

Gjatë ditës së djeshme janë bërë 1.529 testime, ndërkaq janë regjistruar 111 raste të reja me Kovid-19. Kanë vdekur 15 persona. Të gjithë në kushte spitalore, ndërsa janë shëruar 165 persona. Në pajtim...

Në Maqedoni plotësisht janë vaksinuar 35 përqind e popullatës

para një jave - RTK

Gjatë ditës së djeshme janë bërë 1.529 testime, ndërkaq janë regjistruar 111 raste të reja me Kovid-19. Kanë vdekur 15 persona. Të gjithë në kushte spitalore, ndërsa janë shëruar 165 persona. Në pajtim...

Tërësisht janë vaksinuar 35 për qind e popullatës, 38 për qind me një dozë

para një jave - Zhurnal

Shkup, 12 tetor – Gjatë ditës së djeshme janë bërë 1.529 testime, ndërkaq janë regjistruar 111 raste të reja me Kovid-19. Kanë vdekur 15 persona. Të gjithë në kushte spitalore, ndërsa janë shëruar 165...

Në Maqedoninë e Veriut plotësisht janë vaksinuar 35 përqind e popullatës

para një jave - Shenja

MARKETING I PAGUAR POLITIK Gjatë ditës së djeshme janë bërë 1.529 testime, ndërkaq janë regjistruar 111 raste të reja me Kovid-19. Kanë vdekur 15 persona. Të gjithë në kushte spitalore, ndërsa janë shëruar...

Në Maqedoni plotësisht janë vaksinuar 35% e popullatës

para një jave - in7

NË MAQEDONI PLOTËSISHT JANË VAKSINUAR 35 PËRQIND E POPULLATËS Gjatë ditës së djeshme janë bërë 1.529 testime, ndërkaq janë regjistruar 111 raste të reja me Kovid-19. Kanë vdekur 15 persona. Të gjithë në...

Tërësisht janë vaksinuar 35 për qind e popullatës, 38 për qind me një dozë

para një jave - Press Online

Gjatë ditës së djeshme janë bërë 1.529 testime, ndërkaq janë regjistruar 111 raste të reja me Kovid-19. Kanë vdekur 15 persona. Të gjithë në kushte spitalore, ndërsa janë shëruar 165 persona. Në pajtim...

Në Maqedoni plotësisht janë vaksinuar 35 përqind e popullatës

para një jave - Lajm

Gjatë ditës së djeshme janë bërë 1.529 testime, ndërkaq janë regjistruar 111 raste të reja me Kovid-19. Kanë vdekur 15 persona. Të gjithë në kushte spitalore, ndërsa janë shëruar 165 persona. Në pajtim...

Tërësisht janë vaksinuar 35 për qind e popullatës, 38 për qind me një dozë

para një jave - Top24

Gjatë ditës së djeshme janë bërë 1.529 testime, ndërkaq janë regjistruar 111 raste të reja me Kovid-19. Kanë vdekur 15 persona. Të gjithë në kushte spitalore, ndërsa janë shëruar 165 persona. Në pajtim...

Ulen rastet aktive, Bullgaria hoqi kufizimet për shtetasit e Maqedonisë së Veriut

para një jave - Info7

Gjatë kësaj jave është shënuar numër i ulët i personave të vdekur nga koronavirusi në vend. Sipas të dhënave të Institutit për Shëndet Publik, dje janë bërë 4.962 testime, janë regjistruar 344 raste të...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK