Von Cramon i reagon Borrellit: BE duhet t’i mbështesë shtetet që luftojnë krimin dhe korrupsionin

para 6 dite - RTV 21

Raportuesja për Kosovën në Parlamentin Evropian Viola Von Cramon i ka reaguar shefit të Lartë për Politikë të Jashtme të BE-së, Josep Borrell në lidhje me deklaratën e tij për operacionin e sotëm në veri...

Gjuajtje me armë, gaz, granata e barrikada nga serbët – gjithçka që ndodhi gjatë aksionit të policisë në veri të Kosovës

para 6 dite - Telegrafi

Gjuajtje të drejtpërdrejta me armë zjarri, hedhje e bombolave të gazit, granata luftarake janë përdorur të mërkurën nga grupe kriminale të organizuar në veri të Kosovës për të sulmuar pjesëtarët e Policisë...

Von Cramon i reagon Borrellit: BE-ja duhet t'i përkrahë shtetet që e luftojnë krimin e organizuar

para 6 dite - Koha.net

Raportuesja për Kosovën në Parlamenton Evropian, Viola von Cramon, i ka reaguar Përfaqësuesit të Lartë të BE-së, Josep Borrell, duke thënë se ai duhet të kritikojë shtetet ku nuk po implementohet sundimi...

Von Cramon i reagon Borrellit: BE duhet t’i mbështesë shtetet që luftojnë krimin dhe korrupsionin

para 6 dite - Telegrafi

Raportuesja për Kosovën në Parlamentin Evropian Viola Von Cramon i ka reaguar shefit të Lartë për Politikë të Jashtme të BE-së, Josep Borrell në lidhje me deklaratën e tij për operacionin e sotëm në veri...

Mehmeti: Dyshohet se ka pasur rrjedhje të informacionit lidhur me operacionin

para 6 dite - RTV 21

Pas aksiontit të Policisë së Kosovës dhe të Doganës kundër kontrabandës së mallrave në veri të Mitrovicës dhe në rajone të tjera pati reagime të shumta. Kryeminsitri, Albin Kurti, duke komentur aksionin...

Von Cramon kritikon Borrellin: BE-ja duhet të përkrahë shtetet që po luftojnë krimin e organizuar

para 6 dite - Ina

Raportuesja për Kosovën në Parlamentin Europian, Viola von Cramon, i ka reaguar Përfaqësuesit të Lartë të BE-së, Josep Borrell, duke thënë se ai duhet të kritikojë shtetet ku nuk po implementohet sundimi...

Gjuajtje me armë, gaz, granata e barrikada nga serbët – gjithçka që ndodhi gjatë aksionit të policisë në veri të Kosovës

para 6 dite - Tokasot

Gjuajtje të drejtpërdrejta me armë zjarri, hedhje e bombolave të gazit, granata luftarake janë përdorur të mërkurën nga grupe kriminale të organizuar në veri të Kosovës për të sulmuar pjesëtarët e Policisë...

Sveqla: Tetë zyrtarë policorë u lënduar në veri

para 6 dite - RTV 21

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, bëri të ditur se tetë zyrtarë policorë janë lënduar në veri të Mitrovicës. Pohoi se aksioni i sotëm në veri të Mitrovicës kundër kontrabandës së mallrave,...

Reagime: Dënohet sulmi nga serbët lokal ndaj policisë dhe gazetarëve

para 6 dite - RTV 21

Pas aksiontit të Policisë së Kosovës dhe të Doganës kundër kontrabandës së mallrave në veri të Mitrovicës dhe në rajone të tjera pati reagime të shumta. Kryeminsitri, Albin Kurti, duke komentur aksionin...

SHBA bën thirrje për qetësi pas aksionit të Policisë së Kosovës

para 6 dite - RTV 21

Departamenti amerikan i Shtetit ka thënë se Shtetet e Bashkuara bëjnë thirrje për qetësi, pas zhvillimeve të 13 tetorit në Kosovë. “Ne do të vazhdojmë të punojmë me Bashkimin Evropian dhe NATO-n për t’iu...

Ish-amabasadori i Norvegjisë në Kosovë-Borrellit: Përsëri BE -ja tregoi paaftësinë lidhur me Kosovën

para 6 dite - RTV 21

Ish-amabasadori i Norvegjisë në Kosovë, Robert Bosch i ka reaguar Përfaqësuesit të Lartë të Bashkimit Evropian për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Josep Borrell lidhur me ngjarjet e sotme në Veri të Kosovës....

Von Cramon i reagon Borrellit: BE-ja duhet të përkrahë shtetet që luftojnë krimin e organizuar

para 6 dite - Koha.net

Raportuesja për Kosovën në Parlamenton Evropian, Viola von Cramon, i ka reaguar Përfaqësuesit të Lartë të BE-së, Josep Borrell, duke thënë se ai duhet të kritikojë shtetet ku nuk po implementohet sundimi...

Avdiu: Ishte situatë e tensionuar në veri, Policia e Kosovës u tregua e butë

para 6 dite - Koha.net

Hulumtuesi i lartë në Qendrës Kosovare për Studime të Sigurisë, Plator Avdiu, ka thënë se aksioni i sotëm kundër kontrabandimit të mallrave i pasuar nga sulme të serbëve në veri, nuk ishte plotësisht i...

Mësoni gjithçka që ndodhi gjatë aksionit të policisë në veri të Kosovës - pati gjuajtje edhe të granatave

para 6 dite - Bota Sot

Gjuajtje të drejtpërdrejta me armë zjarri, hedhje e bombolave të gazit, granata luftarake janë përdorur të mërkurën nga grupe kriminale të organizuar në veri të Kosovës për të sulmuar pjesëtarët e Policisë...

Von Cramon i reagon Borrellit: BE-ja duhet të përkrahë shtetet që po luftojnë krimin e organizuar

para 6 dite - Kallxo

Raportuesja për Kosovën në Parlamentin Europian, Viola von Cramon, i ka reaguar Përfaqësuesit të Lartë të BE-së, Josep Borrell, duke thënë se ai duhet të kritikojë shtetet ku nuk po implementohet sundimi...

Bosch i reagon Borrellit: BE-ja përsëri tregoi paaftësinë në lidhje me Kosovën

para 6 dite - Telegrafi

Ish-ambasadori i Holandës në Kosovë Robert Bosch, vazhdon të ndjek me interes problemet në Kosovë dhe raportet Kosovë-Serbi. Për aksionin e sotëm të policisë në disa qytete të Kosovës, përfshirë edhe veriun,...

Gjendje e qetë në Veri, pas një dite me shumë tensione

para 6 dite - Indeks online

Gjendja momentale në Veri të Mitrovës vazhdon të jetë e qetë. Atje gjatë tërë ditës pati tensione për shkak të aksionit të Policisë së Kosovës për parandalimin dhe luftimin e kontrabandës. Indeksonline...

Sveçla: Operacioni i sotëm ishte iniciuar nga një shërbim aleat, prokurorja e gjykatësi i rastit janë serbë

para 6 dite - Fakte

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla ka thënë e operacioni i sotëm ka qenë në koordinim me bashkëpunëtorët ndërkombëtarë që është iniciuar nga një shërbim aleat. Sveçla tha se nuk bëhet fjalë...

Sveçla: Operacioni i sotëm ishte iniciuar nga një shërbim aleat, prokurorja e gjykatësi i rastit janë serbë

para 6 dite - Telegrafi

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla ka thënë e operacioni i sotëm ka qenë në koordinim me bashkëpunëtorët ndërkombëtarë që është iniciuar nga një shërbim aleat. Sveçla tha se nuk bëhet fjalë...

Von Cramon i drejtohet Borrellit: BE-ja duhet t’i përkrahë shtetet që e luftojnë krimin e organizuar

para 6 dite - OraInfo

Për situatën në veri ka reaguar edhe eurodeputetja gjermane, Viola Von Cramon. Eurodeputetja gjermane, Viola Von Cramon i ka reaguar ashpër shefit për politika të jashtme të BE-së, Joseph Borrell, në lidhje...

Reagon Von Cramon: BE duhet t’i mbështesë shtetet që luftojnë krimin

para 6 dite - RTK

Eurodeputetja gjermane, Viola Von Cramon i ka reaguar ashpër shefit për politika të jashtme të BE-së, Joseph Borrell, në lidhje me një deklaratë që ky i fundit lëshoi për zhvillimet në veri, e ku e akuzonte...

Von Cramon – Borrellit: BE-ja duhet t’i përkrahë shtetet që e luftojnë krimin e organizuar

para 6 dite - GazetaBlic

Raportuesja për Kosovën në Parlamenton Evropian, Viola von Cramon, ka reaguar ndaj Përfaqësuesit të Lartë të BE-së, Josep Borrell. Von Cramon i tha Borrellit se ai duhet të kritikojë shtetet ku nuk po...

Von Cramon kritikon Borrellin: Duhet përkrahur shtetet që luftojnë krimin e korrupsionin

para 6 dite - Zeri

Raportuesja për Kosovën në Parlamentin Evropian, Viola Von Cramon, i ka reaguar i ka reaguar Përfaqësuesit të Lartë të BE-së, Josep Borrell, i cili sot gjatë ditës kishte thënë se veprimet e njëanshme...

Von Cramon – Borrellit: BE-ja duhet t’i përkrahë shtetet që e luftojnë krimin e organizuar

para 6 dite - Indeks online

Raportuesja për Kosovën në Parlamenton Evropian, Viola von Cramon, ka reaguar ndaj Përfaqësuesit të Lartë të BE-së, Josep Borrell. Von Cramon i tha Borrellit se ai duhet të kritikojë shtetet ku nuk po...

Sveçla: Operacioni i sotëm ishte iniciuar nga një shërbim aleat, prokurorja e gjykatësi i rastit janë serbë

para 6 dite - Zhurnal

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla ka thënë e operacioni i sotëm ka qenë në koordinim me bashkëpunëtorët ndërkombëtarë që është iniciuar nga një shërbim aleat. Sveçla tha se nuk bëhet fjalë...

SHBA bën thirrje për qetësi pas aksionit në veri të Kosovës

para 6 dite - Telegrafi

Departamenti amerikan i Shtetit ka thënë se Shtetet e Bashkuara bëjnë thirrje për qetësi, pas zhvillimeve të 13 tetorit në Kosovë. Ata janë shprehur se janë duke punuar me BE-në e NATO-n për të arritur...

Kështu u sulmuan me armë zjarri automjetet policore në Veri të Mitrovicës

para 6 dite - Indeks online

Policia e Kosovës sot pati aksione në disa rajone të Kosovës për parandalimin dhe luftimin e kontrabandës. Operacioni policor është realizuar në rajonin e Prishtinës, Pejës, Mitrovicës së Jugut dhe Mitrovicës...

Bosch i kthehet Borrell-it: BE tregoi përsëri paaftësinë në lidhje me Kosovën

para 6 dite - ABC News

Ish-ambasadori i Holandës në Kosovë Robert Bosch, vazhdon të ndjekë me interes problemet në Kosovë dhe raportet Kosovë-Serbi. Për aksionin e sotëm të policisë në disa qytete të Kosovës, përfshirë edhe...

Bosch-Borrellit: BE përsëri tregoi paaftësi në lidhje me Kosovën

para 6 dite - RTK

Ish-ambasadori i Holandës në Kosovë Robert Bosch, vazhdon të ndjek me interes problemet në Kosovë dhe raportet Kosovë-Serbi. Për aksionin e sotëm të policisë në disa qytete të Kosovës, përfshirë edhe veriun,...

Mediat ndërkombëtare shkruajnë për aksionin në veri dhe tensionet

para 6 dite - RTK

Policia e Kosovës ka realizuar një aksion në disa qytete të ndryshme në vazhdën e luftës kundër kontrabandës dhe korrupsionit. Në veri të vendit, serbët kanë kundërshtuar veprimin e policisë duke i sulmuar...

Mediat ndërkombëtare shkruajnë për aksionin e policisë në veri dhe tensionet nga serbët lokalë

para 6 dite - Telegrafi

Policia e Kosovës ka realizuar një aksion në disa qytete të ndryshme në vazhdën e luftës kundër kontrabandës dhe korrupsionit. Në veri të vendit, serbët kanë kundërshtuar veprimin e policisë duke i sulmuar...

Bosch: Borrelli duhet ta dijë se veriu i Kosovës drejtohet nga kriminelë - duhet lavdëruar çdo aksion atje

para 6 dite - Zeri

Ish-ambasadori i Holandës në Kosovë, Robert Bosch e ka këshilluar Përfaqësuesin e Lartë të Bashkimit Evropian për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Josep Borrell që të njoftohet më mirë për situatën në veri...

Sveçla: Operacioni i sotëm ishte iniciuar nga një shërbim aleat

para 6 dite - RTK

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla ka thënë e operacioni i sotëm ka qenë në koordinim me bashkëpunëtorët ndërkombëtarë që është iniciuar nga një shërbim aleat. Sveçla tha se nuk bëhet fjalë...

NATO: Aksioni në veri, veprim për vendosjen e ligjit

para 6 dite - Fakte

Pas aksionit të Policisë së Kosovës në veri të Mitrovicës, ka reaguar edhe NATO. Aleanca-Veri Atlantike, operacionin kundër kontrabandimit me mallra në atë pjesë e ka quajtur veprim për vendosjen e ligjit....

Aksioni i Policisë në Veri/ Raportimi i IndeksOnline, burim kryesor i mediave ndërkombëtare

para 6 dite - Indeks online

Policia e Kosovës, në vazhdën e realizimit të objektivave strategjike për parandalim të veprave penale, konkretisht luftën e pa kompromis ndaj kontrabandës së mallrave, sot në orët e hershme të mëngjesit...

Ish-ambasadori i Holandës i reagon Borell: Përsëri BE-ja tregoi paaftësinë e saj në lidhje me Kosovën!

para 6 dite - GazetaBlic

Ish-ambasadori i Holandës në Kosovë Robert Bosch, i ka reaguar përfaqësuesit të lartë të Bashkimit Evropian për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Josep Borrell, për deklaratën lidhur me aksionin e sotëm...

Ish-ambasadori i Holandës i reagon Borellit: BE-ja tregoi paaftësinë e saj në lidhje me Kosovën

para 6 dite - OraInfo

Për situatën e krijuar në veri, ka pasur reagime të shumta. Ish-ambasadori i Holandës në Kosovë Robert Bosch, i ka reaguar përfaqësuesit të lartë të Bashkimit Evropian për Politikë të Jashtme dhe Siguri,...

Tërhiqen bllokadat në Mitrovicë të Veriut dhe Rudarë

para 6 dite - RTV 21

Bllokadat e vendosura në rrugën magjistrale Prishtinë-Rashkë, përkatësisht në vendbanimin në Rudarë, në Komunën e Zveçanit si dhe ato të vendosura në Lagjen e Boshnjakëve në Mitrovicë të Veriut, janë tërhequr...

Edhe mediat ndërkombëtare shkruajnë për aksionin e sotëm të Policisë së Kosovës në veri

para 6 dite - Bota Sot

Policia e Kosovës ka realizuar një aksion në disa qytete të ndryshme në vazhdën e luftës kundër kontrabandës dhe korrupsionit. Në veri të vendit, serbët kanë kundërshtuar veprimin e policisë duke i sulmuar...

Gjuajtje me armë, gaz, granata e barrikada nga serbët – gjithçka që ndodhi gjatë aksionit të policisë në veri të Kosovës

para 6 dite - TV Festa

Gjuajtje të drejtpërdrejta me armë zjarri, hedhje e bombolave të gazit, granata luftarake janë përdorur të mërkurën nga grupe kriminale të organizuar në veri të Kosovës për të sulmuar pjesëtarët e Policisë...

Operacioni në Mitrovicë, reagon NATO: Veprim për vendosjen e ligjit

para 6 dite - Klan

Operacioni në Mitrovicë, reagon NATO: Veprim për vendosjen e ligjit Aleanca veri-atlantike, NATO, e sheh operacionin e Policisë së Kosovës më 13 Tetor kundër kontrabandimit të mallrave si, “veprim për...

SHBA bën thirrje për qetësi pas aksionit të Policisë së Kosovës

para 6 dite - RTK

Departamenti amerikan i Shtetit ka thënë për Radion Evropa e Lirë se Shtetet e Bashkuara bëjnë thirrje për qetësi, pas zhvillimeve të 13 tetorit në Kosovë. “Ne do të vazhdojmë të punojmë me Bashkimin Evropian...

Von Cramon i reagon Borrellit: BE duhet t’i mbështesë shtetet që luftojnë krimin dhe korrupsionin

para 6 dite - Flaka

Raportuesja për Kosovën në Parlamentin Evropian Viola Von Cramon i ka reaguar shefit të Lartë për Politikë të Jashtme të BE-së, Josep Borrell në lidhje me deklaratën e tij për operacionin e sotëm në veri...

Vuçiq: Fuqitë e mëdha do të kërkojnë zhdukjen e Republikës Serbe në Bosnjë deri në pranverë

para 6 dite - Sharri

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq sot u takua me përfaqësuesit e serbëve nga Kosova në jug të Serbisë. Dhe përveç deklaratave rreth zhvillimeve të fundit në Kosovë, ai është deklaruar edhe një çështje...

10 persona në kërkim, dyshohet edhe për rrjedhje të informatave

para 6 dite - Bota Sot

Rrjedhja e informacioneve e sulmet ndaj policisë së Kosovës kanë pamundësuar përfundimin e aksionit kundër kontrabandës në Mitrovicën e Veriut e në Zveçan. Sipas drejtorit të Policisë, kontrollet kanë...

E gjithë çfarë ndodhi sot veri, gjendja e policëve të lënduar

para 6 dite - RTK

Banorët serbë në këtë mënyrë penguan aksionin e sotëm të policisë së kosovës dhe doganës këtu në pjesën veriore të Mitrovicës. Serbët hodhën edhe gaz lotësjellës në drejtim të policisë. Kanë mbetur vetëm...

Tension në veri të Kosovës/ Serbët përleshen me policinë pas aksionit anti-kontrabandë

para 6 dite - Top Channel

Një aksion i ri i nisur nga organet ligj zbatuese në veri të vendit, këtë herë për luftimin e kontrabandës, u bë shkak i sulmeve e bllokadave të serbëve të kësaj pjese. Përmes mjeteve të rrezikshme si...

Von Cramon i reagon Borrellit: Dialogu nuk ka të bëjë me operacionet e Policisë

para 6 dite - Infokusi

Raportuesja për Kosovën në Parlamentin Evropian, Viola von Cramon, ka reaguar pasi shefi për Politikë të Jashtme i BE-së, Josep Borrell, pas deklaratës së tij për aksionin e Policisë së Kosovës në veri....

NATO: Aksioni në veri, veprim për vendosjen e ligjit

para 6 dite - Fakte

Aleanca veri-atlantike, NATO, e sheh operacionin e Policisë së Kosovës më 13 tetor kundër kontrabandimit të mallrave si, “veprim për vendosjen e ligjit” dhe thotë se misioni i KFOR-it në Kosovë është në...

Momenti kur një mjet shpërthen në afërsi të gazetares që ishte në transmetim live në veri

para 6 dite - Fakte

Është publikuar një video e re e sulmit të banorëve serbë në veri ndaj gazetarëve. Gjersa ishte në një lidhje direkte, në afërsi të gazetares së Kanal 10 është hedhur një mjet shpërthyes. Ndaj këtij rasti...

Policia jep detaje rreth aksionit të sotëm në veri të Mitrovicës

para 6 dite - Fakte

Policia e Kosovës ka dhënë detaje rreth aksionit të sotëm i cili u zhvillua nën autorizimin e prokurorive kompetente, pas hetimeve të zhvilluara për afërsisht rreth një viti në bashkëpunim me Doganën e...

Ulen tensionet, tërhiqen bllokadat serbe në Mitrovicë të Veriut dhe Rudarë

para 6 dite - Vizion Plus

Bllokadat e vendosura në rrugën magjistrale Prishtinë-Rashkë, përkatësisht në vendbanimin në Rudarë, në Komunën e Zveçanit si dhe ato të vendosura në Lagjen e Boshnjakëve në Mitrovicë të Veriut, janë tërhequr...

Mbi 20 gazetarë u sulmuan në veri, flet kryetari i AGK-së

para 6 dite - Telegrafi

Mbi 20 është numri i gazetarëve që janë sulmuar sot gjatë raportimit të tyre derisa situata ishte e tensionuar në veri të vendit. Sipas informacioneve që ka Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës, asnjëri...

Largohet barrikada e fundit nga veriu

para 6 dite - Telegrafi

Hiqet barrikada nga rruga në Lagjen e Boshnjakëve. Qytetarët serbë i kanë larguar para pak minutash kamionët nga rruga, duke mundësuar kështu qarkullimin e lirë të automjeteve. Kjo barrikadë gjatë tërë...

BE reagon për tensionet në veri të Kosovës

para 6 dite - DW

Një aksion i policisë dhe i doganave të Kosovës kundër kontrabandës me mallra në veri të Kosovës rezultoi me policë dhe qytetarë të plagosur. BE-ja kërkon që ndalen menjëherë aktet e dhunshme. Aksioni...

Pas aksionit të Policisë së Kosovës, Amerika bën thirrje për qetësi

para 6 dite - OraInfo

Veriu i Kosovës nuk po gjen qetësi. Departamenti amerikan i Shtetit ka thënë se Shtetet e Bashkuara bëjnë thirrje për qetësi, pas zhvillimeve të 13 tetorit në Kosovë. “Ne do të vazhdojmë të punojmë me...

Policia e Kosovës: Situata në veri është e qetë

para 6 dite - TV21

Policia e Kosovës ka njoftuar se operacioni policor kundër kontrabandës ka përfunduar dhe situata në pjesën veriore të Mitrovicës është e qetë. Tutje, Policia ka bërë të ditur se në bashkëpunim dhe koordinim...

Eurodeputetja gjermane i drejtohet Borrellit: Dialogu s’ka të bëj asgjë me operacionet e policisë

para 6 dite - Lajmi.net

Von Cramon, i ka bërë thirrje Borrellit që të kritikojë shtetet ku sundimi i ligjit nuk po implementohet, shkruan lajmi.net. Sipas saj, BE duhet që të ndihmojë shtetet që luftojnë krimin e organizuar dhe...

Bosch-Borrellit: BE përsëri tregoi paaftësi në lidhje me Kosovën

para 6 dite - Flaka

Ish-ambasadori i Holandës në Kosovë Robert Bosch, vazhdon të ndjek me interes problemet në Kosovë dhe raportet Kosovë-Serbi. Për aksionin e sotëm të policisë në disa qytete të Kosovës, përfshirë edhe veriun,...

Lirohet rruga në Mitrovicë të Veriut, serbët vendosën bllokadat në shenjë pakënaqësie ndaj aksionit të Policisë së Kosovës

para 6 dite - Albeu

Bllokadat e vendosura në rrugën magjistrale Prishtinë-Rashkë, përkatësisht në vendbanimin në Rudarë, në Komunën e Zveçanit si dhe ato të vendosura në Lagjen e Boshnjakëve në Mitrovicë të Veriut, janë tërhequr...

Sveçla: Operacioni i sotëm ishte iniciuar nga një shërbim aleat, prokurorja e gjykatësi i rastit janë serbë

para 6 dite - Flaka

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla ka thënë e operacioni i sotëm ka qenë në koordinim me bashkëpunëtorët ndërkombëtarë që është iniciuar nga një shërbim aleat. Sveçla tha se nuk bëhet fjalë...

NATO: Aksioni në veri, veprim për vendosjen e ligjit

para 6 dite - Zhurnal

Pas aksionit të Policisë së Kosovës në veri të Mitrovicës, ka reaguar edhe NATO. Aleanca-Veri Atlantike, operacionin kundër kontrabandimit me mallra në atë pjesë e ka quajtur veprim për vendosjen e ligjit....

Mbi 20 gazetarë u sulmuan në veri, flet kryetari i AGK-së

para 6 dite - Tokasot

Mbi 20 është numri i gazetarëve që janë sulmuar sot gjatë raportimit të tyre derisa situata ishte e tensionuar në veri të vendit. Sipas informacioneve që ka Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës, asnjëri...

SHBA bën thirrje për qetësi pas aksionit të Policisë së Kosovës

para 6 dite - Tetova Sot

Departamenti amerikan i Shtetit ka thënë për Radion Evropa e Lirë se Shtetet e Bashkuara bëjnë thirrje për qetësi, pas zhvillimeve të 13 tetorit në Kosovë. “Ne do të vazhdojmë të punojmë me Bashkimin Evropian...

Ish-ambasadori i Holandës në Kosovë i reagon ashpër Borrellit: Po e tregoni përsëri paaftësinë tuaj!

para 6 dite - Bota Sot

Edhe ish-ambasadori i Holandës në Kosovë Robert Bosch, i ka reaguar përfaqësuesit të lartë të Bashkimit Evropian për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Josep Borrell, për deklaratën lidhur me aksionin e sotëm...

Policia e Kosovës tregon aksionin kundër kontrabandës së mallrave në veri

para 6 dite - Mapo

Policia ka bërë edhe një njoftim për media për aksionin e sotëm. Aty thuhet se qëllimi i operacionit policor ishte parandalimi dhe luftimi kontrabandës në disa rajone të Kosovës (Prishtinë, Pejë, Mitrovicë...

Policia jep detaje rreth aksionit të sotëm në veri të Mitrovicës

para 6 dite - Telegrafi

Policia e Kosovës ka dhënë detaje rreth aksionit të sotëm i cili u zhvillua nën autorizimin e prokurorive kompetente, pas hetimeve të zhvilluara për afërsisht rreth një viti në bashkëpunim me Doganën e...

Vuçiq: Fuqitë e mëdha do të kërkojnë zhdukjen e Republikës Serbe deri në pranverë

para 6 dite - Telegrafi

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq sot u takua me përfaqësuesit e serbëve nga Kosova në jug të Serbisë. Dhe përveç deklaratave rreth zhvillimeve të fundit në Kosovë, ai është deklaruar edhe një çështje...

NATO: Aksioni në Veri, veprim për vendosjen e ligjit

para 6 dite - Top Channel

Pas aksionit të Policisë së Kosovës në veri të Mitrovicës, ka reaguar edhe NATO. Aleanca-Veri Atlantike, operacionin kundër kontrabandimit me mallra në atë pjesë e ka quajtur veprim për vendosjen e ligjit....

“Ndaloji ata ose do i ndalojmë ne”, tensionet në veri të Kosovës, Vuçiç zbulon telefonatën me Lajçak

para 6 dite - News33

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç ka bërë me dije një pjesë të bisedës së zhvilluar me të dërguarin e BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak. Pas aksionit të sotëm të Policisë së Kosovës...

Vuçiq: I thash BE-së ”ta qetësojë” Prishtinën

para 6 dite - Koha.mk

Beograd, 13 tetor – Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq sot gjatë bisedave me serbet e Kosovës, deklaroi se i ka thënë përfaqaësuesit të posaçëm të Bashkimit Evropian për negociatat mes Beogradit dhe...

Aksioni anti kontrabandë krijoi dhunë e tensione në veri/ Policia: 8 persona janë arrestuar, situata tashmë e qetë

para 6 dite - Top Channel

10 policë mbetën të plagosur këtë të mërkurë në veri të Mitrovicës, pasi serbët lokalë kundërshtuan kontrollet anti kontrabandë që ata po kryenin në zonë. Përmes një deklarate për shtyp, policia njofton...

Policia e Kosovës: Situata në veri është e qetë

para 6 dite - RTV 21

Policia e Kosovës ka njoftuar se operacioni policor kundër kontrabandës ka përfunduar dhe situata në pjesën veriore të Mitrovicës është e qetë. Tutje, Policia ka bërë të ditur se në bashkëpunim dhe koordinim...

Tërhiqen bllokadat në Mitrovicë të Veriut dhe Rudarë

para 6 dite - RTK

Bllokadat e vendosura në rrugën magjistrale Prishtinë-Rashkë, përkatësisht në vendbanimin në Rudarë, në Komunën e Zveçanit si dhe ato të vendosura në Lagjen e Boshnjakëve në Mitrovicë të Veriut, janë tërhequr...

Aksioni anti kontrabandë krijoi dhunë e tensione në veri/ Policia: 8 persona janë arrestuar, situata tashmë e qetë

para 6 dite - Top Channel

10 policë mbetën të plagosur këtë të mërkurë në veri të Mitrovicës, pasi serbët lokalë kundërshtuan kontrollet anti kontrabandë që ata po kryenin në zonë. Përmes një deklarate për shtyp, policia njofton...

Tensionet në Veri/ Vuçiç: Telefonova Lajçakun, i thash t’i frenojë ose do t’i frenojmë ne!

para 6 dite - Top Channel

Presidenti i Serbisë Aleksandër Vuçiç ka thënë se ka biseduar me emisarin e BE-së për dialogun Kosovë – Serbi, Miroslav Lajçak. Ai thotë se i ka thënë Lajçakut që të frenojë palën kosovare, e nëse nuk...

Tërhiqen bllokadat në Mitrovicë të Veriut dhe Rudarë

para 6 dite - GazetaBlic

Bllokadat e vendosura në rrugën magjistrale Prishtinë-Rashkë, përkatësisht në vendbanimin në Rudarë, në Komunën e Zveçanit si dhe ato të vendosura në Lagjen e Boshnjakëve në Mitrovicë të Veriut, janë tërhequr...

Reagimi bombë i ish ambasadorit holandez për deklaratat e Borellit

para 6 dite - Infokusi

Ish-ambasadori i Holandës në Kosovë Robert Bosch, i ka reaguar përfaqësuesit të lartë të Bashkimit Evropian për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Josep Borrell, për deklaratën lidhur me aksionin e sotëm...

Tensionet në Veri/ Vuçiç: Telefonova Lajçakun, i thash t’i frenojë ose do t’i frenojmë ne!

para 6 dite - Alsat-M

“ Më thanë se jemi duke punuar dhe më pas i bënë ata të tërhiqen. Sidoqoftë, duhet të keni parasysh, sipas intelegjencës sonë, se për atë që bënë sot, ata kishin mbështetjen e së paku një shteti, dhe ky...

Cramon i reagon Borrellit: BE-ja duhet t’i përkrahë shtetet që e luftojnë krimin e organizuar

para 6 dite - Epoka e Re

Raportuesja për Kosovën në Parlamentin Evropian, Viola von Cramon, i ka reaguar Përfaqësuesit të Lartë të BE-së Josep Borrell pas deklaratës së tij për aksionin kundër kontrabandës në disa pjesë të Kosovës,...

Granata dore, bombola gazi e armë zjarri përdorën serbët në veri kundër policisë, doganës e gazetarëve

para 6 dite - News33

Grupe kriminale në mënyrë të organizuar duke përdorur armë zjarri e mjete të rrezikshme sot në veri të Kosovës kanë sulmuar pjesëtarët e Policisë së Kosovës e Doganës, e madje edhe gazetarët me qëllim...

Ish-ambasadori holandez i reagon Borrellit: BE tregoi sërish paaftësinë e saj në lidhje me Kosovën

para 6 dite - Lajmi.net

Bosch, ka thënë se BE-ja po e tregon edhe një herë “paaftësinë” e saj në lidhje me Kosovën. Sipas tij, Borrell është dashur të njihet me realitetin se veriu i Kosovës drejtohet nga banda kriminale. “Përsëri...

Policia jep detaje rreth aksionit të sotëm në veri të Mitrovicës

para 6 dite - Zhurnal

Policia e Kosovës ka dhënë detaje rreth aksionit të sotëm i cili u zhvillua nën autorizimin e prokurorive kompetente, pas hetimeve të zhvilluara për afërsisht rreth një viti në bashkëpunim me Doganën e...

Përplasja në veri, Vuçiç mesazh për BE-në: Ndalojini, përndryshe do të bëjmë ne

para 6 dite - Klan

Përplasja në veri, Vuçiç mesazh për BE-në: Ndalojini, përndryshe do të bëjmë ne Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, ka reaguar pas tensioneve të krijuara në veri të Kosovës. Në një deklaratë Vuçiç...

Cramon i reagon Borrellit: BE-ja duhet t’i përkrahë shtetet që e luftojnë krimin e organizuar

para 6 dite - Periskopi

Raportuesja për Kosovën në Parlamentin Evropian, Viola von Cramon, i ka reaguar Përfaqësuesit të Lartë të BE-së Josep Borrell pas deklaratës së tij për aksionin kundër kontrabandës në disa pjesë të Kosovës,...

Largohet barrikada e fundit nga veriu

para 6 dite - Bota Sot

Hiqet barrikada nga rruga në Lagjen e Boshnjakëve. Qytetarët serbë i kanë larguar para pak minutash kamionët nga rruga, duke mundësuar kështu qarkullimin e lirë të automjeteve. Kjo barrikadë gjatë tërë...

“Bombola gazi, armë e granata dore”/ Policia jep njoftimin zyrtar për operacionin në veri të Kosovës: 8 të arrestuar e 10 në kërkim! Ja sa efektivë u plagosën

para 6 dite - Shekulli

Publikuar më 13.10.2021 nga Shekulli Online Policia e Kosovës ka dhënë versionin zyrtar të aksionit të sotëm në veri të vendit. Sipas bluve të vendit fqinj, qëllimi i saj ishte luftimi i kontrabandës së...

NATO: Aksioni i Policisë së Kosovës në veri, veprim për vendosjen e ligjit

para 6 dite - Koha.net

Aleanca veri-atlantike, NATO, e sheh operacionin e Policisë së Kosovës më 13 tetor kundër kontrabandimit të mallrave si, “veprim për vendosjen e ligjit” dhe thotë se misioni i KFOR-it në Kosovë është në...

Gjendje e qetë në Veri, pas një dite me shumë tensione

para 6 dite - Bota Press

Gjendja momentale në Veri të Mitrovës vazhdon të jetë e qetë. Atje gjatë tërë ditës pati tensione për shkak të aksionit të Policisë së Kosovës për parandalimin dhe luftimin e kontrabandës. Indeksonline...

Tërhiqen bllokadat në Mitrovicë të Veriut dhe Rudarë

para 6 dite - Evropa e Lirë

Bllokadat e vendosura në rrugën magjistrale Prishtinë-Rashkë, përkatësisht në vendbanimin në Rudarë, në Komunën e Zveçanit si dhe ato të vendosura në Lagjen e Boshnjakëve në Mitrovicë të Veriut, janë tërhequr...

Tërhiqen bllokadat në veri të Mitrovicës dhe Rudarë

para 6 dite - Zeri

Bllokadat e vendosura në rrugën magjistrale Prishtinë-Rashkë, përkatësisht në vendbanimin në Rudarë, në Komunën e Zveçanit si dhe ato të vendosura në Lagjen e Boshnjakëve në Mitrovicë të Veriut, janë tërhequr...

Tërhiqen bllokadat në Mitrovicë të Veriut dhe Rudarë

para 6 dite - ABC News

Bllokadat e vendosura në rrugën magjistrale Prishtinë-Rashkë, përkatësisht në vendbanimin në Rudarë, në Komunën e Zveçanit si dhe ato të vendosura në Lagjen e Boshnjakëve në Mitrovicë të Veriut, janë tërhequr...

Nga veriu largohet barrikada e fundit

para 6 dite - OraInfo

Nga Lagja e Boshnjakëve është larguar barrikada e vendosur sot nga serbët. Qytetarët serbë i kanë larguar para pak minutash kamionët nga rruga, duke mundësuar kështu qarkullimin e lirë të automjeteve....

Von Cramon – Borrellit: BE-ja duhet t’i përkrahë shtetet që e luftojnë krimin e organizuar

para 6 dite - Revista Kosovarja

Raportuesja për Kosovën në Parlamenton Evropian, Viola von Cramon, ka reaguar ndaj Përfaqësuesit të Lartë të BE-së, Josep Borrell.Von Cramon i tha Borrellit se ai duhet të kritikojë shtetet ku nuk po implementohet...

Vuçiq humb durimin: E telefonova Lajçakun, i thashë freno shqiptarët ose ne …

para 6 dite - Ina

Presidenti serb Aleksandar Vuçiq ka thënë se ka biseduar me emisarin e BE-së për dialogun Kosovë – Serbi, Miroslav Lajçak. Ai thotë se i ka thënë Lajçakut që të frenojë palën kosovare, e nëse nuk është...

Momenti kur një mjet shpërthen në afërsi të gazetares që ishte në transmetim live në veri

para 6 dite - Telegrafi

Është publikuar një video e re e sulmit të banorëve serbë në veri ndaj gazetarëve. Gjersa ishte në një lidhje direkte, në afërsi të gazetares së Kanal 10 është hedhur një mjet shpërthyes. Ndaj këtij rasti...

FOTO – Largohet barrikada në Mitrovicën e Veriut

para 6 dite - Kallxo

Katër kamionë të vendosur që nga mëngjesi i ditës së sotme në afërsi të Shkollës Teknike në Lagjen e Boshnjakëve në Mitrovicën e Veriut është larguar rreth orës 18:00. KALLXO.com ka qëndruar në atë zonë...

Von Cramon, Borrellit: BE duhet t’i mbështesë shtetet që luftojnë korrupsionin

para 6 dite - KosovaPress

Eurodeputetja gjermane, Viola Von Cramon i ka reaguar ashpër shefit për politika të jashtme të BE-së, Joseph Borrell, në lidhje me një deklaratë që ky i fundit lëshoi për zhvillimet në veri, e ku e akuzonte...

Von Cramon – Borrellit: BE-ja duhet t’i përkrahë shtetet…

para 6 dite - Bota Press

Raportuesja për Kosovën në Parlamenton Evropian, Viola von Cramon, ka reaguar ndaj Përfaqësuesit të Lartë të BE-së, Josep Borrell. Von Cramon i tha Borrellit se ai duhet të kritikojë shtetet ku nuk po...

Von Cramon i drejtohet Borrellit: Dialogu s’ka të bëj asgjë me operacionet e policisë

para 6 dite - Gazeta Metro

Eurodeputetja gjermane, Viola Von Cramon i ka reaguar ashpër shefit për politika të jashtme të BE-së, Joseph Borrell, në lidhje me një deklaratë që ky i fundit lëshoi për zhvillimet në veri, e ku e akuzonte...

Vuçiq në takim me serbët e Kosovës: Jemi me ju

para 6 dite - Alsat-M

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka vizituar të mërkurën qytetin e Rashkës, ku është takuar me përfaqësues politikë serbë nga Kosova. Takimi është mbajtur në kazermën lokale, ndërsa të pranishmit...

NATO: Aksioni në veri, veprim për vendosjen e ligjit

para 6 dite - Zhurnal

Aleanca veri-atlantike, NATO, e sheh operacionin e Policisë së Kosovës më 13 tetor kundër kontrabandimit të mallrave si, “veprim për vendosjen e ligjit” dhe thotë se misioni i KFOR-it në Kosovë është në...

Von Cramon – Borrellit: Dialogu s’ka të bëj asgjë me operacionet e policisë

para 6 dite - Arbresh

Raportuesja për Kosovën në Parlamenton Evropian, Viola von Cramon, ka reaguar ndaj Përfaqësuesit të Lartë të BE-së, Josep Borrell, në lidhje me një deklaratë që ky i fundit lëshoi për zhvillimet në veri,...

Bosch i reagon përfaqësuesit të BE-së: Edhe nëse reagimi ndaj bandave ka qenë i dhunshëm, ai duhet ta lavdërojë atë

para 6 dite - Arbresh

Ish-ambasadori i Holandës në Kosovë Robert Bosch,  ka reaguar pas ngjarjeve të sotme në veri të Mitrovicës. Pas aksionit të policisë në disa qytete të Kosovës, përfshirë edhe veriun, Bosch ka drejtuar...

“Ndaloji ata ose do i ndalojmë ne”, tensionet në veri të Kosovës, Vuçiç zbulon telefonatën me Lajçak

para 6 dite - Albeu

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiç, ka zbuluar një pjesë të bisedës me emisarin e BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak. Vuçiç ka mbajtur një takim urgjent në kazermat ushtarake të Serbisë në...

Ministri Sveçla deklarohet për aksionin policor kundër kontrabandës, i kundërpërgjigjet edhe Borrellit

para 6 dite - Ina

Ministri i Brendshëm, Xhelal Sveçla, i është përgjigjur deklaratës së përfaqësuesit të lartë të BE-së për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Josep Borrell, për aksionin e sotëm në veri të vendit. Sveçla ka...

Sveçla: Ky është pronari i barnatores në veri ku u sulmuan policët e Kosovës

para 6 dite - Ina

Situatë e tensionuar është krijuar sot në veri të vendit, pasi Policia e Kosovës ka zhvilluar disa operacione kundër kontrabandës së mallrave. Lidhur me gjithë këtë situatë të krijuar në një konferencë...

Përplasjet në veri, policia e Kosovës jep detaje

para 6 dite - ABC News

Policia e Kosovës ka dhënë detaje rreth aksionit të sotëm i cili u zhvillua nën autorizimin e prokurorive kompetente, pas hetimeve të zhvilluara për afërsisht rreth një viti në bashkëpunim me Doganën e...

Granata dore, bombola gazi e armë zjarri përdorën serbët në veri kundër policisë, doganës e gazetarëve

para 6 dite - Telegrafi

Grupe kriminale në mënyrë të organizuar duke përdorur armë zjarri e mjete të rrezikshme sot në veri të Kosovës kanë sulmuar pjesëtarët e Policisë së Kosovës e Doganës, e madje edhe gazetarët me qëllim...

Sveçla: Prokurori dhe gjykatësi i procedurës paraprake janë serbë

para 6 dite - RTV 21

Operacioni kundër kontrabandës nuk është i drejtuar kundër asnjë nacionaliteti, por kundër kriminelëve. Kështu ka deklaruar ministri i Punëve të Brendshme të Kosovës, Xhelal Sveçla, në një konferencë për...

Vuçiq takohet me përfaqësuesit e serbëve të Kosovës

para 6 dite - RTV 21

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq nisi një takim në Rashkë të Serbisë me përfaqësuesit politikë të serbëve të Kosovës. Takimi po mbahet në kazermën lokale dhe të pranishëm janë zyrtarë të partisë kryesore...

Vuçiq takohet me përfaqësuesit e serbëve të Kosovës

para 6 dite - Aktuale

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq ka nisur një takim në Rashkë të Serbisë me përfaqësuesit politikë të serbëve të Kosovës. Advertisements Takimi po mbahet në kazermën lokale dhe të pranishëm janë zyrtarë...

Ky është shqiptari, pronar i barnatores në veri të Mitrovicës që po kërkohet për kontrabandë nga policia

para 6 dite - Arbresh

Aksioni i sotëm i Policisë së Kosovës në veri të vendit kundër kontrabandimit me mallra, tensionoi situatën atje. Tensionimi i situatës në Mitrovicën Veriore përfundoi me 10 policë të lënduar dhe tetë...

VOA: Përleshje dhe të plagosur gjatë një operacioni të policisë në veriun e Kosovës

para 6 dite - Bota Sot

Dhjetë pjesëtarë të policisë së Kosovës dhe një pjesëtar i komunitetit serb janë plagosur të mërkurën gjatë një përplasjeje mes policisë dhe grupeve të protestuesve serbë në veriun e Kosovës, që kundërshtuan...

Pamje/ Largohen barrikadat nga veriu

para 6 dite - Indeks online

Barrikadat e vendosura në Mitrovicë të veriut janë hequr në orët e pasdites së sotme. Barrikadat ishin vendosur pas aksionit të sotëm të Policisë së Kosovës për konfiskim të mallrave të kontrabanduara,...

Mediat ndërkombëtare shkruajnë për aksionin e policisë në veri dhe tensionet nga serbët lokalë

para 6 dite - Gazeta Metro

Policia e Kosovës ka realizuar një aksion në disa qytete të ndryshme në vazhdën e luftës kundër kontrabandës dhe korrupsionit. Në veri të vendit, serbët kanë kundërshtuar veprimin e policisë duke i sulmuar...

Ish-ambasadori holandez i reagon Borrellit: BE tregoi sërish paaftësinë e saj në lidhje me Kosovën

para 6 dite - Gazeta Metro

Ish-ambasadori i Holandës në Kosovë Robert Bosch, i ka reaguar përfaqësuesit të lartë të Bashkimit Evropian për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Josep Borrell, për deklaratën lidhur me aksionin e sotëm...

Momenti kur një mjet shpërthen në afërsi të gazetares që ishte në transmetim live në veri

para 6 dite - Zhurnal

Është publikuar një video e re e sulmit të banorëve serbë në veri ndaj gazetarëve. Gjersa ishte në një lidhje direkte, në afërsi të gazetares së Kanal 10 është hedhur një mjet shpërthyes. Ndaj këtij rasti...

Policia me komunikatë për aksionin në Veri, 10 zyrtarë policorë të lënduar

para 6 dite - GazetaBlic

Policia ka lëshuar edhe një njoftim për media për aksionin e sotëm. Aty thuhet se qëllimi i operacionit policor ishte parandalimi dhe luftimi kontrabandës në disa rajone të Kosovës (Prishtinë, Pejë, Mitrovicë...

Bosch i reagon Borrellit: BE-ja përsëri tregoi paaftësinë në lidhje me Kosovën

para 6 dite - Epoka e Re

Ish-ambasadori i Holandës në Kosovë Robert Bosch, vazhdon të ndjek me interes problemet në Kosovë dhe raportet Kosovë-Serbi. Për aksionin e sotëm të policisë në disa qytete të Kosovës, përfshirë edhe veriun,...

Vuçiq takon serbët e veriut të Kosovës: Unë nuk jam si të tjerët, dhe kjo Serbi nuk është si dikur

para 6 dite - Telegrafi

Një takim është zhvilluar në Rashkë ndërmjet presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, me qytetarët e shkuar atje nga veriu i Kosovës. Sipas mediave serbe, përcjell Telegrafi, në fillim të takimit, Vuçiq...

Dyshohet se në lidhje me operacionin e sotëm ka pasur rrjedhje të informacionit, drejtori i Policisë jep detaje

para 6 dite - Telegrafi

Drejtori i Policisë së Kosovës, Samedin Mehmeti tha sot se Policia e Kosovës ka realizuar sot aksionin në disa lokacione të ndryshme në koordinim me prokuroritë dhe gjykatat kompetente. Mehmeti tha që...

10 zyrtarë policorë të lënduar dhe një qytetar në veri të Kosovës

para 6 dite - TV21

Dhjetë zyrtarë policorë kanë pësuar lëndime nga shpërthimet e granatave që janë hedhur gjatë aksionit të ndërmarrë nga Policia kundër kontrabandës në veri të Kosovës. Drejtori i Policisë së Kosovës, Sabedin...

Policia jep detaje për aksionin e sotëm: Situata në veri, e qetë

para 6 dite - RTK

Policia e Kosovës ka dhënë detaje rreth aksionit të sotëm i cili u zhvillua nën autorizimin e prokurorive kompetente, pas hetimeve të zhvilluara për afërsisht rreth një viti në bashkëpunim me Doganën e...

Amerika bën thirrje për qetësi pas aksionit të Policisë së Kosovës

para 6 dite - Lajmi.net

“Ne do të vazhdojmë të punojmë me Bashkimin Evropian dhe NATO-n për t’iu ndihmuar të gjitha palëve që të arrijnë përparim në normalizimin e marrëdhënieve dhe ulje të tensioneve”, është thënë në përgjigje...

VIDEO – Situatë e qetë në veri, rrëmuja e barrikadat mbesin, qytetarët shpërndahen

para 6 dite - Kallxo

Mbetje të mjeteve piroteknike, shok-bombave, vetura të dëmtuara e barrikadat e vendosura në mes të rrugës në Lagjen e Boshnjakëve në Mitrovicën e Veriut vazhdojnë të jenë të pranishme edhe në këtë kohë...

Ambasada amerikane: Jemi të shqetësuar nga reagimet ndaj aksionit të Policisë

para 6 dite - Kallxo

Ambasada e Shteteve të Bashkuar në Kosovë është shprehur e shqetësuar pas situatës së tensionuar në Mitrovicën e Veriut, gjatë operacionit së njësiteve policore kundër kontrabandimit të mallrave atje....

Ish-ambasadori holandez i reagon Borrellit: BE tregoi sërish paaftësinë e saj

para 6 dite - KosovaPress

Ish-ambasadori i Holandës në Kosovë Robert Bosch, i ka reaguar përfaqësuesit të lartë të Bashkimit Evropian për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Josep Borrell, për deklaratën lidhur me aksionin e sotëm...

Bllokohet rruga në Rudarë

para 6 dite - Fakte

Rruga magjistrale Prishtinë-Rashkë është bllokuar nga ana e banorëve lokalë në shenjë kundërshtimi për aksionin e Policisë së Kosovës kundër kontrabandës i cili u zhvillua të mërkurën në disa komuna të...

KFOR reagon pasi serbët sulmuan policët gjatë aksionit kundër kontrabandës së mallrave në veri

para 6 dite - Fakte

Policia e Kosovës ka realizuar sot një operacion kundër kontrabandës së mallrave, operacion ky që u zhvillua në katër lokacione, ku u prangosën katër persona, e pesë tjerë janë në kërkim. Policia po ashtu...

Granata dore, bombola gazi e armë zjarri përdorën serbët në veri kundër policisë, doganës e gazetarëve

para 6 dite - Tokasot

Grupe kriminale në mënyrë të organizuar duke përdorur armë zjarri e mjete të rrezikshme sot në veri të Kosovës kanë sulmuar pjesëtarët e Policisë së Kosovës e Doganës, e madje edhe gazetarët me qëllim...

NATO: Aksioni në veri, veprim për vendosjen e ligjit

para 6 dite - GazetaBlic

Aleanca veri-atlantike, NATO, e sheh operacionin e Policisë së Kosovës më 13 tetor kundër kontrabandimit të mallrave si, “veprim për vendosjen e ligjit” dhe thotë se misioni i KFOR-it në Kosovë është në...

Vuçiq-Lajçakut pas aksionit të Kosovës në veri: Ndali ose do t’i ndalim ne

para 6 dite - Tetova Sot

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq, e ka mbajtur një takim urgjent në kazermat ushtarake të Serbisë në Rashkë, për të rënë dakord, siç u tha, se çfarë të bënin pas aksionit të sotëm të Policisë së Kosovës...

NATO: Aksioni në veri, veprim për vendosjen e ligjit

para 6 dite - RTK

Aleanca veri-atlantike, NATO, e sheh operacionin e Policisë së Kosovës më 13 tetor kundër kontrabandimit të mallrave si, “veprim për vendosjen e ligjit” dhe thotë se misioni i KFOR-it në Kosovë është në...

Aleksander Vuçiq flet për aksionin në veri: I thashë Lajçakut ndaloni ata, ose do t’i ndalim ne

para 6 dite - OraInfo

Vuçiq: I thashë Lajçakut ndaloni ata, ose do t’i ndalim ne. Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq, e ka mbajtur një takim urgjent në kazermat ushtarake të Serbisë në Rashkë, për të rënë dakord, siç u tha,...

Aksioni në veri, Policia e Kosovës jep më shumë detaje

para 6 dite - OraInfo

Sot në veri të Kosovës ka pasur tensione. Policia ka lëshuar edhe një njoftim për media për aksionin e sotëm. Aty thuhet se qëllimi i operacionit policor ishte parandalimi dhe luftimi kontrabandës në disa...

Për aksionin në veri raportuan edhe mediat e huaja

para 6 dite - OraInfo

Për tensionet që kanë ndodhur sot në veri kanë shkuar edhe mediat e huaja. Aksioni i sotëm anti-kontrabandë me mallra i Policisë së Kosovës në veri të Mitrovicës ka shkaktuar tensione të shumta në atë...

NATO reagon për aksioni në veri: Veprim për vendosjen e ligjit

para 6 dite - OraInfo

Për situatën në veri ka reaguar edhe NATO. Aleanca veri-atlantike, NATO, e sheh operacionin e Policisë së Kosovës më 13 tetor kundër kontrabandimit të mallrave si, “veprim për vendosjen e ligjit” dhe thotë...

Sveçla: Operacioni i sotëm ishte iniciuar nga një shërbim aleat, prokurorja e gjykatësi i rastit janë serbë

para 6 dite - Daily News

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla ka thënë e operacioni i sotëm ka qenë në koordinim me bashkëpunëtorët ndërkombëtarë që është iniciuar nga një shërbim aleat. Sveçla tha se nuk bëhet fjalë...

AGK dënon sulmin kundër ekipit të REL-it në veri

para 6 dite - Evropa e Lirë

Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës (AGK) ka dënuar sulmin ndaj një ekipi të gazetarëve të Radios Evropa e Lirë në veri të Kosovës më 13 tetor, kur Policia dhe Dogana e Kosovës kanë kryer një aksion kundër...

Vuçiq: BE-së i kam kërkuar “ta frenojë” Prishtinën – nëse nuk mundet, e bëjmë ne

para 6 dite - Insajderi

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, deklaroi të mërkurën se, gjatë bisedimeve me serbët në Rashkë, i ka kërkuar Përfaqësuesit Special të Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak,...

KFOR: Policia e Kosovës kreu operacion në zbatim të ligjit, ishim në komunikim të vazhdueshëm më institucionet përkatëse

para 6 dite - Top Channel

Policia e Kosovës ka realizuar sot një operacion kundër kontrabandës së mallrave, operacion ky që u zhvillua në katër lokacione, ku u prangosën katër persona, e pesë tjerë janë në kërkim. Policia po ashtu...

10 zyrtarë policorë të lënduar dhe një qytetar

para 6 dite - RTV 21

Dhjetë zyrtarë policorë kanë pësuar lëndime nga shpërthimet e granatave që janë hedhur gjatë aksionit të ndërmarrë nga Policia kundër kontrabandës në veri të Kosovës. Drejtori i Policisë së Kosovës, Sabedin...

Aksioni i sotëm në asnjë mënyrë nuk është i drejtuar kundër qytetarëve, apo lokacioneve të caktuara

para 6 dite - RTV 21

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, ka folur për zhvillimet në veri të vendit për shkak të operacionit policor të ndërmarrë sot atje, kundër kontrabandës së mallrave. “Aksioni i sotëm në katër...

Ish-ambasadori i Holandës i reagon Borellit: Përsëri BE-ja tregoi paaftësinë e saj në lidhje me Kosovën

para 6 dite - Ekonomia Online

Ish-ambasadori i Holandës në Kosovë Robert Bosch, i ka reaguar përfaqësuesit të lartë të Bashkimit Evropian për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Josep Borrell, për deklaratën lidhur me aksionin e sotëm...

Vuçiq: I thashë Lajçakut ndaloni ata, ose do t’i ndalim ne

para 6 dite - GazetaBlic

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq, e ka mbajtur një takim urgjent në kazermat ushtarake të Serbisë në Rashkë, për të rënë dakord, siç u tha, se çfarë të bënin pas aksionit të sotëm të Policisë së Kosovës...

Granata dore, bombola gazi e armë zjarri - zbulohet krejt çka përdorën serbët sot në veri

para 6 dite - Bota Sot

Grupe kriminale në mënyrë të organizuar duke përdorur armë zjarri e mjete të rrezikshme sot në veri të Kosovës kanë sulmuar pjesëtarët e Policisë së Kosovës e Doganës, e madje edhe gazetarët me qëllim...

Në shtetin e Albin Kurtit nuk bëhen kalkulime për vota e pushtet

para 6 dite - Bota Sot

Aksioni i Policisë së Kosovës kundër kontrabandës në veri të Mitrovicës dhe në qytete të tjera të Kosovës nuk doli të jetë edhe aq i zakonshëm. Kjo pasi pjesa veriore e Mitrovicës, që nga paslufta ishte...

Sveçla: Aksioni policor nuk është i drejtuar kundër qytetarëve apo lokacioneve të caktuara

para 6 dite - Telegrafi

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla ka thënë se aksioni i sotëm është në vazhdën e luftës kundër krimit të organizuar dhe nuk është kundër qytetarëve e as institucioneve të caktuara. Ministri...

NATO-ja mbështet aksionin e Policisë në veri

para 6 dite - Zeri

Aleanca veri-atlantike, NATO, e sheh operacionin e Policisë së Kosovës më 13 tetor kundër kontrabandimit të mallrave si, “veprim për vendosjen e ligjit” dhe thotë se misioni i KFOR-it në Kosovë është në...

Sveçla: Kontrabanduesin Besim Zeiqiri nuk mund ta mbrojë as Vuçiqi e askush tjetër nga ligjet e Kosovës

para 6 dite - Zeri

Një pronar i barnatores në veri të Mitrovicës, është shpallur në kërkim nga policia pasi dyshohet për kontrabandë të nivelit të lart. Në barnatoren e Besim Zeiqirit, sot policia ka hasur në rezistencë...

AGK-ja dënon sulmin ndaj ekipit të Radios Evropa e Lirë

para 6 dite - Zeri

Një ekip i Radios Evropa e Lirë, ka qenë në mesin e shumë gazetarëve që janë sulmuar sot nga protestuesit lokalë në veri të Kosovës. “AGK-ja e ka pranuar me shqetësim lajmin se ekipi i këtij mediumi ndërkombëtar...

Tensionet në veri, Vuçiç: I thashë Lajçakut ndaloni ata, ose do t’i ndalim ne

para 6 dite - ABC News

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiç, ka mbajtur një takim urgjent në kazermat ushtarake të Serbisë në Rashkë, për të rënë dakord, siç u tha, se çfarë të bënin pas aksionit të sotëm të Policisë së Kosovës...

NATO vlerësoi se aksioni në veri të Kosovës është veprim për vendosjen e ligjit

para 6 dite - Portalb

Aleanca veri-atlantike, NATO, e sheh operacionin e Policisë së Kosovës më 13 tetor kundër kontrabandimit të mallrave si, “veprim për vendosjen e ligjit” dhe thotë se misioni i KFOR-it në Kosovë është në...

AGK: Gazetarët kosovarë vazhdojnë të mbesin të rrezikuar në veri

para 6 dite - RTV 21

Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës(AGK) ka reaguar përsëri për sulmin e gazetarëve në veri, duke thënë se gazetarët kosovarë vazhdojnë të mbesin të rrezikuar në veri. “Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës...

Sveçla: 8 zyrtarë policorë të lënduar nga aksioni në veri

para 6 dite - Koha.net

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, ka bërë të ditur se tetë zyrtarë policorë janë lënduar në si pasojë e tensionimit të situatës në veri të Mitrovicës, për shkak të operacionit policor të ndërmarrë...

Incidenti në Mitrovicën e Veriut, ministri Sveçla: 8 zyrtarë janë lënduar, autorët të vihen para drejtësisë

para 6 dite - Klan

Incidenti në Mitrovicën e Veriut, ministri Sveçla: 8 zyrtarë janë lënduar, autorët të vihen para drejtësisë Ministri i Punëve të Brendshme në Kosove, Xhelal Sveçla, në një konferencë për mediat ka reaguar...

Ish-ambasadori i Holandës i reagon Borellit: Sërish BE’ja tregoi paaftësinë e saj në lidhje me Kosovën

para 6 dite - Periskopi

Ish-ambasadori i Holandës në Kosovë Robert Bosch, i ka reaguar përfaqësuesit të lartë të Bashkimit Evropian për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Josep Borrell, për deklaratën lidhur me aksionin e sotëm...

Sveçla: Prokurorja, gjykatësja dhe shumica e policisë ishin serbë në aksionin në veri

para 6 dite - Zeri

Ministri i Brendshëm, Xhelal Sveçla ka folur në një konferencë për media për aksionin në disa komuna të Kosovës. Sveçla ka thënë se prokurorja e rastit dhe gjykatësi që kanë urdhëruar aksionin në veri...

Vuçiqi Lajçakut: Prishtina të përmbahet, ose do ta frenojmë ne

para 6 dite - Zeri

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka takuar sot serbët nga Kosova, në Rashkë, të cilëve u ka thënë se ka biseduar me Përfaqësuesin Special të BE-së për negociatat midis Kosovës dhe Serbisë, Miroslav...

KFOR-i për situatën në veri: Policia e Kosovës kreu operacion në zbatim të ligjit

para 6 dite - Insajderi

Pas situatës së krijuar në Veri të Kosovës, NATO ka përshëndetur aksionin e Policisë së Kosovës në këtë pjesë, duke thënë se operacioni i zhvilluar është në zbatim të ligjit. Në një përgjigje për Telegrafin...

NATO: Aksioni në veri, veprim për vendosjen e ligjit

para 6 dite - InfoShqip

Pas aksionit të Policisë së Kosovës në veri të Mitrovicës, ka reaguar edhe NATO. Aleanca-Veri Atlantike, operacionin kundër kontrabandimit me mallra në atë pjesë e ka quajtur veprim për vendosjen e ligjit....

SHBA bën thirrje për qetësi pas aksionit të Policisë së Kosovës

para 6 dite - ATV Live

Departamenti amerikan i Shtetit ka thënë për Radion Evropa e Lirë se Shtetet e Bashkuara bëjnë thirrje për qetësi, pas zhvillimeve të 13 tetorit në Kosovë. “Ne do të vazhdojmë të punojmë me Bashkimin Evropian...

Vuçiq takon serbët e veriut të Kosovës: Unë nuk jam si të tjerët, dhe kjo Serbi nuk është si dikur

para 6 dite - GazetaBlic

Një takim është zhvilluar në Rashkë ndërmjet presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, me qytetarët e shkuar atje nga veriu i Kosovës. Sipas mediave serbe, në fillim të takimit, Vuçiq tha se do të dëgjonte...

Tetë zyrtarë policorë u lënduan në veri

para 6 dite - Bota Sot

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, ka bërë të ditur se tetë zyrtarë policorë janë lënduar si pasojë e tensionimit të situatës në veri të Mitrovicës, për shkak të operacionit policor të ndërmarrë...

Vuçiq humb durimin: E telefonova Lajçakun, i thashë freno shqiptarët ose ne ...

para 6 dite - Bota Sot

Vuçiq ka thënë se ka biseduar me emisarin e BE-së për dialogun Kosovë – Serbi, Miroslav Lajçak. Ai thotë se i ka thënë Lajçakut që të frenojë palën kosovare, e nëse nuk është në gjendje të bëjë këtë, atëherë...

Kryetari i Listës Serbe në takim me Vuçiçin: Do të mbrohemi me gjithçka kemi në dispozicion!

para 6 dite - Shekulli

Publikuar më 13.10.2021 nga Erjon Dervishi Presidenti serb, Aleksandar Vuçiç ka nisur një takim në Rashkë të Serbisë me përfaqësuesit politikë të serbëve të Kosovës. Ky takim mbahet pas një aksioni të...

Edhe mediat ndërkombëtare shkruajnë për aksionin e sotëm…

para 6 dite - Bota Press

Policia e Kosovës ka realizuar një aksion në disa qytete të ndryshme në vazhdën e luftës kundër kontrabandës dhe korrupsionit. Në veri të vendit, serbët kanë kundërshtuar veprimin e policisë duke i sulmuar...

Ish-ambasadori i Holandës i reagon Borellit…

para 6 dite - Bota Press

Ish-ambasadori i Holandës në Kosovë Robert Bosch, i ka reaguar përfaqësuesit të lartë të Bashkimit Evropian për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Josep Borrell, për deklaratën lidhur me aksionin e sotëm...

Incidenti në Mitrovicën e Veriut, ministri Sveçla: 8 zyrtarë janë lënduar, autorët të vihen para drejtësisë

para 6 dite - Klan

Incidenti në Mitrovicën e Veriut, ministri Sveçla: 8 zyrtarë janë lënduar, autorët të vihen para drejtësisë Ministri i Punëve të Brendshme në Kosove, Xhelal Sveçla, në një konferencë për mediat ka reaguar...

Deklarata e Borrellit për aksionin në veri, komentuesit e “gozhdojnë” me komente: Pse duhet të negociohet luftimi i kontrabandës dhe krimit me Serbinë?

para 6 dite - Tokasot

Shefi i Lartë për Politikë të Jashtme të BE-së, Josep Borrell ka reaguar lidhur me zhvillimet që ndodhën sot në veri të Mitrovicës, gjatë një aksioni të policisë kundër kontrabandës. Borrell ka shkruar...

Sveçla: Ky është pronari i barnatores në veri ku u sulmuan policët e Kosovës

para 6 dite - Bota Sot

Situatë e tensionuar është krijuar sot në veri të vendit, pasi Policia e Kosovës ka zhvilluar disa operacione kundër kontrabandës së mallrave. Lidhur me gjithë këtë situatë të krijuar në një konferencë...

KFOR reagon pasi serbët sulmuan policët gjatë aksionit kundër kontrabandës së mallrave në veri

para 6 dite - Telegrafi

Policia e Kosovës ka realizuar sot një operacion kundër kontrabandës së mallrave, operacion ky që u zhvillua në katër lokacione, ku u prangosën katër persona, e pesë tjerë janë në kërkim. Policia po ashtu...

AGK: Gazetarët kosovarë vazhdojnë të mbesin të rrezikuar në veri

para 6 dite - Telegrafi

Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës është i alarmuar me faktin që gazetarët kosovarë që po raportojnë nga veriu vazhdojnë të jenë të rrezikuar. “Kolegët tanë po sulmohen vazhdimisht nga protestuesit lokalë,...

Sveçla thotë se aksioni i sotëm është i koordinuar me aleatët ndërkombëtarë

para 6 dite - Insajderi

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, deklaroi të mërkurën se para se të fillonin aksionin që u zhvillua në veri, janë koordinuar me aleatët ndërkombëtarë të Kosovës. Para mediave, theksoi se...

SHBA bën thirrje për qetësi pas aksionit të Policisë së Kosovës

para 6 dite - KosovaPress

Departamenti amerikan i Shtetit ka thënë për Radion Evropa e Lirë se Shtetet e Bashkuara bëjnë thirrje për qetësi, pas zhvillimeve të 13 tetorit në Kosovë. “Ne do të vazhdojmë të punojmë me Bashkimin Evropian...

Vuçiq: Fuqitë e mëdha do të kërkojnë zhdukjen e Republikës Serbe në Bosnjë deri në pranverë

para 6 dite - InfoShqip

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq sot u takua me përfaqësuesit e serbëve nga Kosova në jug të Serbisë. Dhe përveç deklaratave rreth zhvillimeve të fundit në Kosovë, ai është deklaruar edhe një çështje...

Vjen një thirrje e fuqishme nga SHBA-të për Kosovën

para 6 dite - Bota Press

Departamenti amerikan i Shtetit ka thënë për Radion Evropa e Lirë se Shtetet e Bashkuara bëjnë thirrje për qetësi, pas zhvillimeve të 13 tetorit në Kosovë. “Ne do të vazhdojmë të punojmë me Bashkimin Evropian...

Sveçla kërkon që kryesit e sulmeve ndaj personave zyrtarë në veri të vihen para drejtësisë

para 6 dite - Klan Kosova

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, është deklaruar pas operacionit policor në rajonin e Prishtinës, Pejës, Mitrovicës së Jugut dhe Mitrovicës së Veriut kundër kontrabandës me mallra. Sveçla...

SHBA bën thirrje për qetësi pas aksionit të Policisë së Kosovës

para 6 dite - Arbresh

Departamenti amerikan i Shtetit ka thënë për Radion Evropa e Lirë se Shtetet e Bashkuara bëjnë thirrje për qetësi, pas zhvillimeve të 13 tetorit në Kosovë. “Ne do të vazhdojmë të punojmë me Bashkimin Evropian...

NATO reagon sërish për aksionin në veri

para 6 dite - Bota Sot

Aleanca veri-atlantike, NATO, e sheh operacionin e Policisë së Kosovës më 13 tetor kundër kontrabandimit të mallrave si, “veprim për vendosjen e ligjit” dhe thotë se misioni i KFOR-it në Kosovë është në...

Operacioni në veri, drejtori i Policisë: Dyshohet se ka pasur rrjedhje të informacionit

para 6 dite - ABC News

Drejtori i Policisë së Kosovës, Samedin Mehmeti është shprehur se Policia e Kosovës ka realizuar sot aksionin në disa vendndodhje të ndryshme në koordinim me prokuroritë dhe gjykatat kompetente. Mehmeti...

Vuçiç takon serbët e veriut të Kosovës: Unë nuk jam si të tjerët, Serbia nuk është si dikur

para 6 dite - ABC News

Pas ngjarjeve të ndodhura paraditen e kësaj të mërkure në veri të Kosovës, presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç ka shkuar në Rashkë ku është takuar me qytetarët. Vuçiç në fjalën e tij është shprehur...

Samedin Mehmeti jep detaje: Policët janë gjuajtur në veri me armë dhe granata dore

para 6 dite - OraInfo

Mehmeti: Policët janë gjuajtur në veri me armë dhe granata dore. Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Kosovës, Samedin Mehmeti, ka treguar se aksioni i ndërmarr këtë të mërkurë ka nisur një vit më parë....

Sveçla: Pronari i barnatores që ishte cak i kontrollit është shqiptar

para 6 dite - Kallxo

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, në një konferencë për media ka deklaruar se shqiptar është pronari i barnatores në Mitrovicë të Veriut, ku ka ndodhur sulmi dhe pengimi i zyrtarit doganor...

Ministri Sveçla flet për aksionin kundër kontrabandës: Ishim të koordinuar me partnerët ndërkombëtarë

para 6 dite - OraInfo

Sveçla për aksionin kundër kontrabandës: Ishim të koordinuar me partnerët ndërkombëtarë. Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, ka thënë se për operacionin policor në rajonin e Prishtinës, Pejës,...

Hiqen bllokadat e serbëve në Mitrovicë të Veriut dhe Rudarë

para 6 dite - Lajmi.net

Këto bllokada janë vendosur më herët gjatë 13 tetorit nga serbët lokalë në shenjë pakënaqësie ndaj aksionit të Policisë dhe Doganës së Kosovës kundër kontrabandimit të mallrave. Aksioni është zhvilluar...

AGK: Gazetarët kosovarë vazhdojnë të mbesin të rrezikuar në veri

para 6 dite - Klan Kosova

Nga Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës reaguan me anë të një komunikate për media duke thënë se janë të alarmuar me faktin që gazetarët kosovarë që po raportojnë nga veriu vazhdojnë të jenë të rrezikuar....

Përleshjet në Veri/ Vuçiç mbledh përfaqësuesit e serbëve të Kosovës dhe përfaqësues të ushtrisë

para 6 dite - NOA

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiç ka nisur një takim në Rashkë të Serbisë me përfaqësuesit politikë të serbëve të Kosovës. Në takim, të pranishëm janë zyrtarë të partisë kryesore të serbëve në Kosovë,...

SHBA bën thirrje për qetësi pas aksionit të Policisë së Kosovës

para 6 dite - Ekonomia Online

Departamenti amerikan i Shtetit ka thënë për Radion Evropa e Lirë se Shtetet e Bashkuara bëjnë thirrje për qetësi, pas zhvillimeve të 13 tetorit në Kosovë. “Ne do të vazhdojmë të punojmë me Bashkimin Evropian...

Departamenti i Shtetit bën thirrje për qetësi pas aksionit të Policisë së Kosovës në veri

para 6 dite - Periskopi

Departamenti amerikan i Shtetit ka thënë se Shtetet e Bashkuara bëjnë thirrje për qetësi, pas zhvillimeve të 13 tetorit në Kosovë. “Ne do të vazhdojmë të punojmë me Bashkimin Evropian dhe NATO-n për t’iu...

Vuçiq takohet me përfaqësuesit e serbëve të Kosovës

para 6 dite - Evropa e Lirë

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq ka nisur një takim në Rashkë të Serbisë me përfaqësuesit politikë të serbëve të Kosovës. Takimi po mbahet në kazermën lokale dhe të pranishëm janë zyrtarë të partisë kryesore...

Serbët vendosin barrikada edhe në rrugën Mitrovicë-Zubin Potok

para 6 dite - Telegrafi

Pas bllokimit të rrugës në Rudar të Zveçanit, kamionë që në mes të rrugës të ndaluar janë parë sot edhe në rrugën Mitrovicë-Zubin Potok. Ekipet e Kallxo.com, kanë filmuar rrugët ku shihen kamionët të cilët...

Vuçiq takohet në Rashkë me përfaqësuesit e serbëve të Kosovës, kjo është porosia që ua dha atyre

para 6 dite - Bota Sot

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq ka nisur një takim në Rashkë të Serbisë me përfaqësuesit politikë të serbëve të Kosovës. Takimi po mbahet në kazermën lokale dhe të pranishëm janë zyrtarë të partisë kryesore...

NATO për REL: Aksioni në veri, veprim për vendosjen e ligjit

para 6 dite - Evropa e Lirë

Aleanca veri-atlantike, NATO, e sheh operacionin e Policisë së Kosovës më 13 tetor kundër kontrabandimit të mallrave si, “veprim për vendosjen e ligjit” dhe thotë se misioni i KFOR-it në Kosovë është në...

Sveçla thotë se ishin koordinuar me ndërkombëtarët për aksionin e sotëm

para 6 dite - Zeri

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla ka treguar se për aksionin e sotëm kundër kontrabandës në disa komuna të Kosovës ka pasur koordinim me aleatët ndërkombëtar. Sveçla ka thënë se ka pasur përfaqësues...

Ishte në transmetim live, momenti kur një mjet shpërthen në afërsi të gazetares

para 6 dite - Zeri

Në rrjete sociale është publikuar një video në veri të Mitrovicës ku protestuesit serbë sulmuan gazetarët me mjete shpërthyese. Derisa sa ishte në një lidhje direkte, gazetarja Albulena Rexha e Kanal 10,...

Drejtori i Policisë: Ka pasur rrjedhje të informacionit për aksionin e sotëm, 10 policë janë lënduar

para 6 dite - Zeri

Policia e Kosovës sot ka zhvilluar një aksion në komunat; Prishtinë, Pejë, Mitrovicë e Jugut , Mitrovicë e Veriut dhe Zvecan, ky aksion është zhvilluar në bashkëpunim me Doganën e Kosovës dhe organet e...

Replika Prishtinë-Beograd për situatën në veri

para 6 dite - Klan

Replika Prishtinë-Beograd për situatën në veri Kryeministri Albin Kurti, ka reaguar pas aksionit të Policisë së Kosovës kundër kontrabandës që u pasua me përplasje dhe tensionim të situatës në veri të...

KFOR-i për aksionin në veri: Policia e Kosovës zbatoi ligjin, ne jemi në komunikim të vazhdueshëm me ta

para 6 dite - GazetaBlic

Policia e Kosovës ka realizuar sot një operacion kundër kontrabandës së mallrave, operacion ky që u zhvillua në katër lokacione, ku u prangosën katër persona, e pesë tjerë janë në kërkim. Policia po ashtu...

Drejtori i Policisë për aksionin në veri: Dyshohet se ka pasur rrjedhje të informacioneve

para 6 dite - GazetaBlic

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Kosovës, Samedin Mehmeti, në një konferencë për shtyp pas aksionit në veri tha se lidhur me operacionin e zhvilluar sot dyshohet se ka pasur rrjedhje të informacioneve....

Dyshohet se dikush i lajmëroi serbët për aksionin në veri

para 6 dite - Ina

Drejtori i Policisë së Kosovës, Sabedin Mehmeti, ka thënë në të njëjtën konferencë për media se protestuesit në veri kanë hedhur bombola gazi, mjete transportuese, granata dore, shok-bomba dhe të shtëna...

Qortoi Kosovën për aksionin në veri, kabineti i Kurtit i përgjigjet Borrellit

para 6 dite - Ina

Përfaqësuesi i Bashkimit Evropian për Politikë të Jashtme, Josep Borrell, ka reaguar ashpër për aksionin e zhvilluar nga Policia e Kosovës në qytete të Kosovës, përfshirë pjesën veriore. Ai ka kërkuar...

Mehmeti: Policët janë gjuajtur në veri me armë dhe granata dore

para 6 dite - Indeks online

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Kosovës, Samedin Mehmeti, ka treguar se aksioni i ndërmarr këtë të mërkurë ka nisur një vit më parë. Ai ka treguar se nga nëntë lokacione sa ka qenë e planifikuar...

Sveçla thotë se aksioni i sotëm ishte i koordinuar me ndërkombëtarët

para 6 dite - Indeks online

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, ka thënë se për operacionin policor në rajonin e Prishtinës, Pejës, Mitrovicës së Jugut dhe Mitrovicës së Veriut kundër kontrabandës me mallra ishin në koordinim...

Mehmeti: Dyshohet se ka pasur rrjedhje të informacionit për operacionin

para 6 dite - RTK

Drejtori i Policisë, Samedin Mehmeti, ka thënë se operacioni që është zhvilluar në veri të vendit, ka filluar rreth një vit më parë. Tutje, ai tha se ka pasur rrjedhje të informacionit, e cila është duke...

Sveçla: Tetë policë të lënduar, protestuesit serbë përdorën armë të gjata

para 6 dite - RTK

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, tha se tetë zyrtarë policorë janë lënduar si pasojë e tensionimit të situatës në veri të Mitrovicës, gjatë aksionit kundër kontrabandës së mallrave të Policisë...

Vuçiq: Kam kontaktuar me Lajçakun, i thashë atë që mendoja

para 6 dite - Indeks online

Presidenti serb Aleksandar Vuçiç ka folur pas takimit me liderët serbë në Kosovë. Ai theksoi se takimi ishte një nga më të vështirët, derisa informoi që ka kontaktuar me të dërguarin special të BE-së për...

Aksioni në veri, drejtori i Policisë: Ka pasur rrjedhje të informacionit, jemi duke e hetuar

para 6 dite - Kallxo

Drejtori i Policisë, Samedin Mehmeti, në një konferencë për media bashkë me ministrin e Punëve të Brendshme Xhelal Sveçla, ka deklaruar se njësitet policore janë penguar nga qytetarët të cilët në drejtim...

Sveçla: Një shërbim aleat inicioi aksionin e sotëm kundër kontrabandës

para 6 dite - Kallxo

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, ka deklaruar se është një shërbim aleat që ka iniciuar operacionin e sotëm kundër kontrabandës. Sveçla në një konferencë për media tha se ky aksion nuk ka...

Kjo është gjendja shëndetësore e policëve të plagosur në veri

para 6 dite - Kallxo

Katër nga shtatë policët e lënduar në veri të Kosovës janë sjellë në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës për trajtim. Të njëjtit pas kontrolleve mjekësore janë liruar për ta vazhduar trajtimin mjekësor...

Sulmet ndaj gazetarëve në veri, reagon Sekretari i Federatës Evropiane të Gazetarëve

para 6 dite - Kallxo

Sekretar i Përgjithshëm i Federatës Evropiane të Gazetarëve, Ricardo Gutierrez, ka reaguar pasi disa gazetarë janë sulmuar sot në veri të vendit nga protestuesit serbë. Ai i ka bërë thirrje Policisë së...

NATO: Aksioni në veri, veprim për vendosjen e ligjit

para 6 dite - Daily News

Pas aksionit të Policisë së Kosovës në veri të Mitrovicës, ka reaguar edhe NATO. Aleanca-Veri Atlantike, operacionin kundër kontrabandimit me mallra në atë pjesë e ka quajtur veprim për vendosjen e ligjit....

Gjashtë policë u lënduan gjatë aksionit në veri

para 6 dite - Fakte

Gjashtë policë kanë marrë lëndime gjatë operacionit të sotëm kundër kontrabandës së mallrave në veri. Disa banorë serbë sulmuan me bombola gazi, shok bomba e armë zjarr policët gjatë aksionit, transmeton...

Policia jep detajet e operacionit anti-kontrabandë: Tetë të arrestuar – ndër ta shqiptarë e serbë

para 6 dite - Fakte

Policia e Kosovës ka dhënë detaje për operacioni policor në rajonin e Prishtinës, Pejës, Mitrovicës së Jugut dhe Mitrovicës së Veriut, për parandalim të veprave penale, konkretisht luftën e pa kompromis...

Tërhiqen bllokadat në Mitrovicë të Veriut dhe Rudarë

para 6 dite - Ditapost

Bllokadat e vendosura në rrugën magjistrale Prishtinë-Rashkë, përkatësisht në vendbanimin në Rudarë, në Komunën e Zveçanit si dhe ato të vendosura në Lagjen e Boshnjakëve në Mitrovicë të Veriut, janë tërhequr...

Tensionet në veri, reagon BE-ja: Të ndalen menjëherë incidentet e dhunshme

para 6 dite - Fakte

Shefi i Lartë për Politikë të Jashtme të BE-së, Josep Borrell ka reaguar lidhur me incidentet e sotme në veri të Mitrovicës, ku Policia e Kosovës po zhvillonte një aksion kundër kontrabandës së mallrave....

E frikshme: Momenti kur serbët gjuajnë mjet shpërthyes në drejtim të gazetarëve kosovarë

para 6 dite - Alsat-M

Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës është i alarmuar me faktin që gazetarët kosovarë që po raportojnë nga veriu vazhdojnë të jenë të rrezikuar. “Kolegët tanë po sulmohen vazhdimisht nga protestuesit lokalë,...

KFOR reagon pasi serbët sulmuan policët gjatë aksionit kundër kontrabandës së mallrave në veri

para 6 dite - Zhurnal

Policia e Kosovës ka realizuar sot një operacion kundër kontrabandës së mallrave, operacion ky që u zhvillua në katër lokacione, ku u prangosën katër persona, e pesë tjerë janë në kërkim. Policia po ashtu...

Vuçiq, Lajçakut pas aksionit të Policisë në veri: Ndali ose do t’i ndalim ne

para 6 dite - Tetova Sot

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq, e ka mbajtur një takim urgjent në kazermat ushtarake të Serbisë në Rashkë, për të rënë dakord, siç u tha, se çfarë të bënin pas aksionit të sotëm të Policisë së Kosovës...

Ky është pronari shqiptar i barnatores në veri ku u sulmuan policët e Kosovës

para 6 dite - GazetaBlic

Situatë e tensionuar është krijuar sot në veri të vendit, pasi Policia e Kosovës ka zhvilluar disa operacione kundër kontrabandës së mallrave. Lidhur me gjithë këtë situatë të krijuar në një konferencë...

Sveçla: Në aksionin në veri u lënduan tetë zyrtarë policorë, kryerësit e sulmeve të vihen para drejtësisë

para 6 dite - GazetaBlic

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla tha se aksioni i sotëm në katër rajone në Kosovë ka përfunduar me sukses. Ai tha se ky aksion është zhvilluar në vazhdën e angazhimit në luftën kundër kontrabandës,...

Sveçla: Aksioni nuk është kundër asnjë nacionaliteti, por kundër kriminelëve që kontrabanduan mallra

para 6 dite - GazetaBlic

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla thotë se aksioni i Policisë së Kosovës kundër kontrabandës i cili sot u zhvilluar në disa komunë përfshirë edhe në pjesën veriore rezultoi i suksesshëm në...

Drejtori i Policisë nxjerr detajet: Dyshohet se ka pasur rrjedhje të informacionit lidhur me operacionin

para 6 dite - Bota Sot

Drejtori i Policisë, Samedin Mehmeti, ka thënë se operacioni që është zhvilluar sot, ka filluar rreth një vit më parë. Ai ka treguar se është planifikuar të bëhet bastisja në 26 lokacione të ndryshme,...

Vuçiq në takim me serbët e Kosovës: Jemi me ju

para 6 dite - Tetova1

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka vizituar të mërkurën qytetin e Rashkës, ku është takuar me përfaqësues politikë serbë nga Kosova. Takimi është mbajtur në kazermën lokale, ndërsa të pranishmit...

Departamenti i Shtetit bën thirrje për qetësi pas aksionit të Policisë së Kosovës në veri

para 6 dite - Gazeta Metro

Departamenti amerikan i Shtetit ka thënë se Shtetet e Bashkuara bëjnë thirrje për qetësi, pas zhvillimeve të 13 tetorit në Kosovë. “Ne do të vazhdojmë të punojmë me Bashkimin Evropian dhe NATO-n për t’iu...

NATO: Aksioni në veri, veprim për vendosjen e ligjit

para 6 dite - Argument

Pas aksionit të Policisë së Kosovës në veri të Mitrovicës, ka reaguar edhe NATO. Aleanca-Veri Atlantike, operacionin kundër kontrabandimit me mallra në atë pjesë e ka quajtur veprim për vendosjen e ligjit....

NATO: Aksioni në veri, veprim për vendosjen e ligjit

para 6 dite - InFokus

Pas aksionit të Policisë së Kosovës në veri të Mitrovicës, ka reaguar edhe NATO. Aleanca-Veri Atlantike, operacionin kundër kontrabandimit me mallra në atë pjesë e ka quajtur veprim për vendosjen e ligjit....

Takimi në Rashkë: Rakiç i thotë Vuçiqit “do të mbrohemi me çka kemi”

para 6 dite - GazetaBlic

Në Rashkë ka filluar takimi mes presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq dhe liderëve serbë në Kosovë nga Lista Srpska. Në këtë takim po marrin edhe shumë qytetarë serbë, të cilët, me radhë po i ankohen...

Sveçla: Aksioni policor nuk është i drejtuar kundër qytetarëve apo lokacioneve të caktuara

para 6 dite - Evropa e Lirë

Ministri i Punëve të Brendshme në Kosovë, Xhelal Sveçla, ka thënë të mërkurën se aksioni i Policisë dhe Doganës së Kosovë kundër kontrabandimit të mallrave, është pjesë e luftës së autoriteteve të Kosovës...

Deklarata e Borrellit për aksionin në veri, komentuesit e “gozhdojnë” me komente: Pse duhet të negociohet luftimi i kontrabandës dhe krimit me Serbinë?

para 6 dite - Telegrafi

Shefi i Lartë për Politikë të Jashtme të BE-së, Josep Borrell ka reaguar lidhur me zhvillimet që ndodhën sot në veri të Mitrovicës, gjatë një aksioni të policisë kundër kontrabandës. Borrell ka shkruar...

Drejtori i Policisë: 10 zyrtarë policorë u lënduan në Mitrovicën Veriore gjatë aksionitkundër kontrabandimit me mallra

para 6 dite - Insajderi

Drejtori i Policisë së Kosovës, Samedin Mehmeti, tha se gjatë operacionit kundër kontrabandimit me mallra në Mitrovicën e Veriut, 10 zyrtarë policorë kanë marrë lëndime trupore, përcjell Insajderi.com....

Momenti kur një mjet shpërthen derisa gazetarja po raportonte live nga veriu

para 6 dite - Insajderi

Gazetarët kosovarë të cilët po qëndrojnë në veri të vendit për të përcjellë nga afër zhvillimet atje, janë sulmuar nga serbët lokalë. Në media është publikuar një video ku shihet se derisa një gazetare...

Policia e Kosovës për aksionin e sotëm: Si pasojë e gjuajtjeve me mjete vdekjeprurëse janë lënduar 10 policë

para 6 dite - Infokusi

Policia e Kosovës ka dhënë detaje për aksionin e sotëm që u zhvillua në disa lokacione për luftimin e kontrabandës me mallra. Tetë persona janë arrestuar në këtë aksion si të dyshuar për kontrabandë me...

BE-ja kërkon ndaljen e menjëhershme të tensioneve në veri

para 6 dite - Portalb

Përfaqësuesi i Lartë i Bashkimit Evropian për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Josep Borrell, tha se incidentet e dhunshme në veri të Kosovës duhet të ndalen menjëherë dhe se BE-ja është në kontakt me Prishtinën...

Bllokohet rruga në Rudarë

para 6 dite - Zhurnal

Rruga magjistrale Prishtinë-Rashkë është bllokuar nga ana e banorëve lokalë në shenjë kundërshtimi për aksionin e Policisë së Kosovës kundër kontrabandës i cili u zhvillua të mërkurën në disa komuna të...

KOSOVË: AKSIONI POLICOR NË VERI – REAGIME

para 6 dite - Klan Macedonia

KURTI: DO TA PARANDALOJMË KONTRABANDËN, BËRNABIQ KËRKON NDËRHYRJEN E NATO-s Kryeministrja e Serbisë, Ana Brnabiç ka kërkuar nga NATO që të frenojë kryeministrin Albin Kurti, pasi policia e Kosovës ka zhvilluar...

MITROVICË E VERIUT: ANALISTËT – PRO DHE KUNDËR AKSIONIT

para 6 dite - Klan Macedonia

SPAHIU E MIHALJOVIQ KOMENTOJNË TENSIONET  MË TË FUNDIT Një aksion i Policisë dhe Doganës së Kosovës në Mitrovicën e Veriut kundër luftimit të kontrabandës është pritur me protesta nga banorët lokal serbë...

NATO: Aksioni në veri, veprim për vendosjen e ligjit

para 6 dite - Tetova Sot

Aleanca veri-atlantike, NATO, e sheh operacionin e Policisë së Kosovës më 13 tetor kundër kontrabandimit të mallrave si, “veprim për vendosjen e ligjit” dhe thotë se misioni i KFOR-it në Kosovë është në...

Krenar Shala i reagon BE-së: Grupet kriminale në veri kanë vra 1 polic të Kosovës, 1 polic të EULEX-it, 1 politikan serb dhe 12 civilë

para 6 dite - Bota Sot

Policia dhe dogana e Kosovës, sot kanë marrë një aksion në disa qytete të Kosovës. Aksioni në fjalë është zhvilluar edhe në veri të Kosovës, ku pati përleshje ndërmjet grupeve kriminale serbe dhe Policisë...

Gazetarët kosovarë vazhdojnë të mbesin të rrezikuar në veri

para 6 dite - RTK

Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës është i alarmuar me faktin që gazetarët kosovarë që po raportojnë nga veriu vazhdojnë të jenë të rrezikuar. Kolegët tanë po sulmohen vazhdimisht nga protestuesit lokalë,...

Sulmohet ekipi i REL-it në veri

para 6 dite - Zeri

Situata në veri të vendit vazhdon të jetë e tensionuar, pas aksionit për kontrabandë të mallrave të Policisë së Kosovës të zhvilluar mëngjesin e sotëm. Siç raportojnë gazetarët e “Zërit” nga vendi i ngjarjes...

AGK: Në veri janë sulmuar gazetarë shqiptarë e serbë

para 6 dite - Top Channel

Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës (AGK) ka ngritur shqetësime në lidhje me, siç ka thënë, mjedisin e rëndë dhë të pasigurt të punës së gazetarëve të cilët po mbulonin ngjarjet që ndodhën ditën e mërkurë...

Video/ Serbët hedhin mjete shpërthyese në drejtim të gazetareve

para 6 dite - Top Channel

Vijon të jetë shqetësuese situata në Mitrovicën e Veriut. Disa gazetarë që ndodhen në zonën e njohur si lagjia e Boshnjakëve për të raportuar, janë sulmuar me mjete shpërthyese nga disa serbë pak momente...

AGK: Gazetarët kosovarë vazhdojnë të mbesin të rrezikuar në veri

para 6 dite - Aktuale

Nga Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës reaguan me anë të një komunikate për media duke thënë se janë të alarmuar me faktin që gazetarët kosovarë që po raportojnë nga veriu vazhdojnë të jenë të rrezikuar....

Tensionet në veri/ NATO: Policia e Kosovës ka vepruar në përputhje me ligjin, KFOR ka qenë në komunikim të vazhdueshëm me ne

para 6 dite - Lexo

Aleanca veri-atlantike, NATO ka reaguar në lidhje me situatën e tensionuar gjatë ditës së sotme në veri të Kosovës. NATO e sheh operacionin e Policisë së Kosovës më 13 tetor kundër kontrabandimit të mallrave...

Hiqen barrikadat në veri

para 6 dite - Infokusi

Barrikadat e vendosura në Mitrovicë të veriut janë hequr në orët e pasdites së sotme. Barrikadat ishin vendosur pas aksionit të sotëm të Policisë së Kosovës për konfiskim të mallrave të kontrabanduara....

Vetura e ekipit të REL-it sulmohet nga rreth 50 persona në Veri

para 6 dite - GazetaBlic

Ekipit të Radios Evropa e Lirë i është pamundësuar puna të mërkurën, më 13 tetor, nga një numër protestuesish në Rudarë të Zveçanit. Me të hyrë në Rudarë, vetura me të cilën po udhëtonte ekipi i Radios...

Tensionet në veri, momenti kur gazetarja raportonte live dhe ndodh shpërthim i fuqishëm

para 6 dite - ABC News

Tensione të shumta pati sot në veri të Kosovës, ku policia e cila ishte duke zhvilluar një aksion për kontrabandë u sulmua nga banorët lokalë serbë. Sakaq, së fundmi është publikuar një video e re e sulmit...

Lirohet rruga në Mitrovicë të Veriut, serbët vendosën bllokadat në shenjë pakënaqësie ndaj aksionit të Policisë së Kosovës

para 6 dite - FaxWeb

Bllokadat e vendosura në rrugën magjistrale Prishtinë-Rashkë, përkatësisht në vendbanimin në Rudarë, në Komunën e Zveçanit si dhe ato të vendosura në Lagjen e Boshnjakëve në Mitrovicë të Veriut, janë tërhequr...

AGK: Gazetarët kosovarë vazhdojnë të mbesin të rrezikuar në veri

para 6 dite - Press Online

Nga Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës reaguan me anë të një komunikate për media duke thënë se janë të alarmuar me faktin që gazetarët kosovarë që po raportojnë nga veriu vazhdojnë të jenë të rrezikuar....

Situata në veri, reagon KFOR-i

para 6 dite - GazetaBlic

Policia e Kosovës ka realizuar sot një operacion kundër kontrabandës së mallrave, operacion ky që u zhvillua në katër lokacione, ku u prangosën katër persona, e pesë tjerë janë në kërkim. Policia po ashtu...

Momenti kur një mjet shpërthen në afërsi të gazetares që ishte në transmetim live në veri

para 6 dite - GazetaBlic

Është publikuar një video e re e sulmit të banorëve serbë në veri ndaj gazetarëve. Gjersa ishte në një lidhje direkte, gazetarja Albulena Rexha, është penguar pasi në afërsi të saj është hedhur një mjet...

Tërhiqen bllokadat në Mitrovicë të veriut dhe Rudarë

para 6 dite - Epoka e Re

Bllokadat e vendosura në rrugën magjistrale Prishtinë-Rashkë, përkatësisht në vendbanimin në Rudarë, në Komunën e Zveçanit si dhe ato të vendosura në Lagjen e Boshnjakëve në Mitrovicë të Veriut, janë tërhequr...

Tensionet në veri, Kurti i përgjigjet Borrellit: BE nuk duhet ta bëjë aksionin e policisë problem etnik

para 6 dite - ABC News

Shefi i Stafit të kryeministrit Albin Kurti, Luan Dalipi i është përgjigjur kryediplomatit evropian, Josep Borell pasi ky i fundit kritikoi qeverinë e Kosovës për veprime të njëanshme dhe pakoordinuara...

Pas aksionit në veri, Vuçiç arrin në Rashkë

para 6 dite - ABC News

Pas tensioneve në very të Kosovë, presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç ka shkuar në Rashkë, ku pritet të takohet me përfaqësuesit e serbëve nga Kosova në kazermat lokale të ushtrisë serbe. Ai do të vizitojë...

Operacioni anti-kontrabandë në Kosovë, sekuestrohen mallra me vlerë qindra mijëra euro. 5 persona në kërkim (fotot)

para 6 dite - Top Channel

Policia e Kosovës, lidhur me operacionin e realizuar në katër rajonet e Republikës së Kosovës në Prishtinë, Pejë, Mitrovicë Jugu dhe Mitrovicë Veri, thotë se edhe pas arrestimit të tetë personave të dyshuar,...

Bërnabiç, thirrje për ndërhyrje në veri/ Kurti: Nuk ju le njeri të bëni si të doni!

para 6 dite - Top Channel

Kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabic ftoi bashkësinë ndërkombëtare që të reagojë pas aksionit të policisë dhe Doganës së Kosovës kundër kontrabandës në disa pjesë të vendit, përfshirë edhe komunat veriore....

“Serbët qëlluan ndaj policisë, doganës e gazetarëve”, kryepolici i Kosovës zbardh detaje nga aksioni në veri

para 6 dite - Almakos

“Grupe kriminale në mënyrë të organizuar, duke përdorur armë zjarri e mjete të rrezikshme sot në veri të Kosovës, kanë sulmuar pjesëtarët e Policisë së Kosovës e Doganës, e madje edhe gazetarët, me qëllim...

Aleksander Vuçiq arrin në Rashkë, në kazermat e ushtrisë pritet të takohet me serbët nga Kosova

para 6 dite - OraInfo

Vuçiq arrin në Rashkë, në kazermat e ushtrisë pritet të takohet me serbët nga Kosova. Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, zbarkoi sot në Rashkë, ku pritet të takohet me përfaqësuesit e serbëve nga...

“Veprim për vendosjen e ligjit”/ NATO flet për tensionet në veri të Kosovës: Jemi në komunikim me KFOR

para 6 dite - Java News

Aleanca veri-atlantike, NATO, e sheh operacionin e Policisë së Kosovës më 13 tetor kundër kontrabandimit të mallrave si, “veprim për vendosjen e ligjit” dhe thotë se misioni i KFOR-it në Kosovë është në...

Policia lëshon edhe një njoftim për aksionin e sotëm

para 6 dite - Infokusi

Policia ka lëshuar edhe një njoftim për media për aksionin e sotëm. Aty thuhet se qëllimi i operacionit policor ishte parandalimi dhe luftimi kontrabandës në disa rajone të Kosovës (Prishtinë, Pejë, Mitrovicë...

Mbi 20 gazetarë u sulmuan në veri, flet kryetari i AGK-së

para 6 dite - ATV Live

Mbi 20 është numri i gazetarëve që janë sulmuar sot gjatë raportimit të tyre derisa situata ishte e tensionuar në veri të vendit. Sipas informacioneve që ka Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës, asnjëri...

Vuçiq arrin në Rashkë, në kazermat e ushtrisë pritet të takohet me serbët nga Kosova

para 6 dite - Klan Kosova

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, zbarkoi sot në Rashkë, ku pritet të takohet me përfaqësuesit e serbëve nga Kosova në kazermat lokale të ushtrisë serbe. Ai do të vizitojë njësitë e Ushtrisë Serbe...

AGK: Gazetarët kosovarë vazhdojnë të mbesin të rrezikuar në veri

para 6 dite - GazetaBlic

Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës përmes një komunikate për media ka njoftuar se gazetarët kosovarë vazhdojnë të mbeten të rrezikuar në veri, raporton Gazeta Blic. AGK ka njoftuar se gazetarët po sulmohen...

Vucic nga kazerma e Rashkës: Nëse NATO nuk do të reagoj, do ta bëj Serbia- ata i kanë 24 orë kohë

para 6 dite - Ina

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vucic, është paraqitur në konferencë për media nga kazerma ushtarake në Rashkë, duke përdorur gjuhë kërcënuese ka thënë se nëse NATO nuk do të reagon, do të jetë Serbia...

Kabineti i Kurtit i reagon Borrellit: Luftimi i krimit dhe kontrabandës është kompetencë tipike e shtetit sovran

para 6 dite - Kallxo

Shefi i kabinetit të kryeministrit të Kosovës, Luan Dalipi i është përgjigjur Përfaqësuesit të Bashkimit Evropian për Politikë të Jashtme, Josep Borrell i cili ka kërkuar që të mos ketë veprime të pakontrolluara...

VIDEO – Vendosen barrikada edhe në rrugën Mitrovicë-Zubin Potok

para 6 dite - Kallxo

Pas bllokimit të rrugës në Rudarë të Zveçanit, kamionë që në mes të rrugës të ndaluar janë parë sot edhe në rrugën Mitrovicë-Zubin Potok. Ekipet e KALLXO.com, të cilët po raportojnë nga veriu i vendit,...

Nga zyra e kryeministrit i përgjigjen Borrellit: Mos e lidhni aksionin me etni, por me luftën kundër kontrabandës

para 6 dite - Insajderi

Luan Dalipi, shefi i zyrës së kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, i ka thënë Shefit të Bashkimit Evropian për Politikë të Jashtme dhe Siguri që aksionin e së mërkurës mos ta ndërlidhë me etninë, por...

Pesë persona po kërkohen nga Policia e Kosovës për kontrabandim me mallra

para 6 dite - Insajderi

Policia e Kosovës ka njoftuar se janë në kërkim të pesë personave që dyshohet se janë të përfshirë në kontrabandë me mallra, njofton Insajderi.com. Përmes një komunikate, Policia tha se personat e kërkuar,...

NATO: Aksioni në veri, veprim për vendosjen e ligjit

para 6 dite - Lajmi.net

Një zyrtar i NATO- ka thënë se “Policia e Kosovës është duke kryer një operacion të zbatimit të ligjit përgjatë Kosovës” dhe se “misioni i KFOR-it, i udhëhequr nga NATO-ja është në komunikim të pandërprerë...

Policia publikon dëshmitë: Kështu u goditën me breshëri plumbash automjetet tona në veri

para 6 dite - Lajmi.net

Policia ka thënë se siç është bërë e ditur përmes komunikatave dhe konferencës zyrtare për media, sot me datë 13 tetor 2021 nën autorizimin e prokurorive kompetente, pas hetimeve të zhvilluara për afërsisht...

Mediat serbe raportojnë për të plagosur, Vuçiqi niset për Rashkë

para 6 dite - TV21

Mediat serbe raportojnë se disa qytetarë serbë janë lënduar sot ku kundërshtuan një aksion të Policisë së Kosovës kundër kontrabandës së mallrave. Ndërkohë siç raporton b92, presidenti i Serbisë, Aleksandar...

Borrell reagon pas zhvillimeve në Veri: Të papranueshme

para 6 dite - TV21

Përfaqësuesi i lartë i BE-së, Josep Borrell, ka reaguar pas zhvillimeve të fundit në Mitrovicën e Veriut. Përmes një postimi në Twitter, ai tha se incidentet e dhunshme në Veri duhet të ndalen menjëherë....

Vuçiq-Lajçakut pas aksionit të Kosovës në veri: Ndali ose do t’i ndalim ne

para 6 dite - InfoShqip

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq, e ka mbajtur një takim urgjent në kazermat ushtarake të Serbisë në Rashkë, për të rënë dakord, siç u tha, se çfarë të bënin pas aksionit të sotëm të Policisë së Kosovës...

Vuçiq: BE-së i kam kërkuar “ta frenojë” Prishtinën – nëse nuk mundet, e bëjmë ne

para 6 dite - Shenja

MARKETING I PAGUAR POLITIK Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, deklaroi të mërkurën se, gjatë bisedimeve me serbët në Rashkë, i ka kërkuar Përfaqësuesit Special të Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi,...

Kabineti i Kurtit i reagon Borrellit: Luftimi i krimit dhe kontrabandës është kompetencë tipike e shtetit sovran

para 6 dite - Shenja

MARKETING I PAGUAR POLITIK Shefi i kabinetit të kryeministrit të Kosovës, Luan Dalipi i është përgjigjur Përfaqësuesit të Bashkimit Evropian për Politikë të Jashtme, Josep Borrell i cili ka kërkuar që...

Granata dore, bombola gazi e armë zjarri përdorën serbët në veri kundër policisë, doganës e gazetarëve

para 6 dite - Shenja

MARKETING I PAGUAR POLITIK Grupe kriminale në mënyrë të organizuar duke përdorur armë zjarri e mjete të rrezikshme sot në veri të Kosovës kanë sulmuar pjesëtarët e Policisë së Kosovës e Doganës, e madje...

Sveçla: Aksioni policor nuk është i drejtuar kundër qytetarëve apo lokacioneve të caktuara

para 6 dite - InfoShqip

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla ka thënë se aksioni i sotëm është në vazhdën e luftës kundër krimit të organizuar dhe nuk është kundër qytetarëve e as institucioneve të caktuara. Ministri...

Vuçiq takon serbët e veriut të Kosovës: Unë nuk jam si të tjerët, dhe kjo Serbi nuk është si dikur

para 6 dite - InfoShqip

Një takim është zhvilluar në Rashkë ndërmjet presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, me qytetarët e shkuar atje nga veriu i Kosovës. Sipas mediave serbe, përcjell Telegrafi, në fillim të takimit, Vuçiq...

Serbët bllokojnë rrugën në Rudarë

para 6 dite - RTK

Rruga magjistrale Prishtinë-Rashkë është bllokuar nga ana e banorëve lokalë në shenjë kundërshtimi për aksionin e Policisë së Kosovës kundër kontrabandës i cili u zhvillua të mërkurën në disa komuna të...

Borrell: Incidentet në veri duhet të ndalen menjëherë

para 6 dite - Koha.net

Përfaqësuesi i Lartë i Bashkimit Evropian për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Josep Borrell, ka reaguar pas aksionit të sotëm të Policisë së Kosovës ne veri të vendit, duke thënë se “incidentet duhet të...

Momenti kur serbët gjuajnë mjet shpërthyes në drejtim të gazetarëve kosovarë (Video)

para 6 dite - in7

Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës është i alarmuar me faktin që gazetarët kosovarë që po raportojnë nga veriu vazhdojnë të jenë të rrezikuar. “Kolegët tanë po sulmohen vazhdimisht nga protestuesit lokalë,...

Ngjarja përmes fotove/ Çfarë ndodhi në Veri të Kosovës, zjarre, granata dhe policë të plagosur

para 6 dite - Top Channel

Operacioni policor që u zhvillua në orët e hershme të mëngjesit, kundër kontrabandës së mallrave në Veri të Kosovës krijoi një situatë lufte atje. Policia e Kosovës njoftoi se kanë goditur rrjetin e kontrabandës,...

Tensionet në veri, reagon Borrell: Të ndalen menjëherë incidentet e dhunshme

para 6 dite - Top Channel

Shefi i Lartë për Politikë të Jashtme të BE-së, Josep Borrell ka reaguar lidhur me incidentet e sotme në veri të Mitrovicës, ku Policia e Kosovës po zhvillonte një aksion kundër kontrabandës së mallrave....

Vuçiç nga kazerma e Rashkës: Nëse NATO nuk do të reagoj, do ta bëj Serbia- ata i kanë 24 orë kohë

para 6 dite - Tetova1

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vucic, është paraqitur në konferencë për media nga kazerma ushtarake në Rashkë, duke përdorur gjuhë kërcënuese ka thënë se nëse NATO nuk do të reagon, do të jetë Serbia...

Policia e Kosovës publikon fotografi të mjeteve që u sulmuan nga armët e zjarrit të huliganëve serbë

para 6 dite - Nistori

Policia e Kosovës ka lëshuar komunikatë shtesë në lidhje me trazirat e sotme në veri ku ata gjatë një aksioni kundër kontrabandës u sulmuan furishëm nga huliganët serbë. Policia ka thënë se siç është bërë...

Zyra e Kurtit – Borrellit: BE-ja mos të provojë që aksionin e sotëm ta bëjë problem politik apo etnik

para 6 dite - GazetaBlic

Aksioni i Policisë së Kosovës në disa lokacione në vend ka pasur në cak krimin dhe kontrbandimin. Kështu është shprehur Luan Dalipi, Shef i Stafit në Zyrën e Kryeministrit Albin Kurti. Ai ka thënë se në...

Xhelal Sveçla mban konferencë për media në ora 16:00

para 6 dite - Indeks online

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, do të mbajë sot konferencë për media. Konferenca do të mbahet në ndërtesën e Qeverisë në ora 16:00. Konferenca e Sveçlës vjen pas tensioneve në Veri mes Policisë...

Bllokohet rruga në Rudarë

para 6 dite - RTV 21

Rruga magjistrale Prishtinë-Rashkë është bllokuar nga ana e banorëve lokalë në shenjë kundërshtimi për aksionin e Policisë së Kosovës kundër kontrabandës i cili u zhvillua të mërkurën në disa komuna të...

Borrell kërkon ndaljen e menjëhershme të tensioneve në veri

para 6 dite - RTV 21

Përfaqësuesi i Lartë i Bashkimit Evropian për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Josep Borrell, reagoi pas situatës së krijuar në veri të Kosovës, duke thënë se duhet të ndalen menjëherë dhe se BE-ja është...

Tërhiqen bllokadat në Mitrovicë të Veriut dhe Rudarë

para 6 dite - Ekonomia Online

Bllokadat e vendosura në rrugën magjistrale Prishtinë-Rashkë, përkatësisht në vendbanimin në Rudarë, në Komunën e Zveçanit si dhe ato të vendosura në Lagjen e Boshnjakëve në Mitrovicë të Veriut, janë tërhequr...

Situata e tensionuar në veri, Xhelal Sveçla mban konferencë për media në ora 16:00

para 6 dite - GazetaBlic

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, do të mbajë sot konferencë për media, raporton Gazeta Blic. Konferenca do të mbahet në ndërtesën e Qeverisë në ora 16:00. Konferenca e Sveçlës vjen pas tensioneve...

Vuçiq takon serbët e Veriut të Kosovës dhe kërcënon: Unë nuk jam si të tjerët, Serbia nuk është si dikur

para 6 dite - Infokusi

Një takim është zhvilluar në Rashkë ndërmjet presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, me qytetarët e shkuar atje nga veriu i Kosovës. Sipas mediave serbe, në fillim të takimit, Vuçiq tha se do të dëgjonte...

Serbët vendosin edhe një barrikadë të re në Zveçan

para 6 dite - Infokusi

Banorët serbë të veriut të Kosovës kanë vendosur edhe një barrikadë të re në Zveçan si shenjë proteste pas aksionit të Njësisë Speciale të Kosovës, kundër kontrabandës i cili filloi në orët e hershme të...

Policë të lënduar, granata dore e molotov, të shtëna. Çfarë ndodhi në Veri të Kosovës

para 6 dite - ABC News

Aksioni i Policisë së Kosovës kundër kontrabandës në katër rajone të vendit, u përcoll me tensione në veri. Nga atje raportohet për sulme ndaj policëve e gazetarëve, gjuajtje me gurë e molotov, të shtëna...

Zyra e Kurtit Borrellit: BE-ja të mos provojë që aksionin e sotëm ta bëjë problem politik ose etnik

para 6 dite - Zeri

Aksioni i Policisë së Kosovës në disa lokacione në vend ka pasur në cak krimin dhe kontrbandimin. Kështu është shprehur Luan Dalipi, shef i Stafit në Zyrën e Kryeministrit Albin Kurti. Ai ka thënë se në...

Hiqen bllokadat e serbëve në Mitrovicë të Veriut dhe Rudarë

para 6 dite - Gazeta Metro

Bllokadat e vendosura në rrugën magjistrale Prishtinë-Rashkë, përkatësisht në vendbanimin në Rudarë, në Komunën e Zveçanit si dhe ato të vendosura në Lagjen e Boshnjakëve në Mitrovicë të Veriut, janë tërhequr...

Policia jep detaje rreth aksionit të sotëm në veri të Mitrovicës

para 6 dite - Argument

Policia e Kosovës ka dhënë detaje rreth aksionit të sotëm i cili u zhvillua nën autorizimin e prokurorive kompetente, pas hetimeve të zhvilluara për afërsisht rreth një viti në bashkëpunim me Doganën e...

NATO: Aksioni në veri, veprim për vendosjen e ligjit

para 6 dite - Argument

Aleanca veri-atlantike, NATO, e sheh operacionin e Policisë së Kosovës më 13 tetor kundër kontrabandimit të mallrave si, “veprim për vendosjen e ligjit” dhe thotë se misioni i KFOR-it në Kosovë është në...

Momenti kur një mjet shpërthen në afërsi të gazetares që ishte në transmetim live në veri

para 6 dite - Argument

Është publikuar një video e re e sulmit të banorëve serbë në veri ndaj gazetarëve. Gjersa ishte në një lidhje direkte, në afërsi të gazetares së Kanal 10 është hedhur një mjet shpërthyes. Ndaj këtij rasti...

Aksioni në veri: Të lënduar, të arrestuar dhe barrikada

para 6 dite - Press Online

Aksioni i Policisë dhe Doganës së Kosovës kundër kontrabandimit të mallrave është pjesë e luftës së autoriteteve të Kosovës kundër kontrabandës dhe evazionit fiskal, tha ministri i Brendshëm, Xhelal Sveçla....

Policia publikon dëshmitë: Kështu u goditën me breshëri plumbash automjetet tona në veri

para 6 dite - ATV Live

Policia e Kosovës ka lëshuar komunikatë shtesë në lidhje me trazirat e sotme në veri ku ata gjatë një aksioni kundër kontrabandës u sulmuan furishëm nga huliganët serbë. Policia ka thënë se siç është bërë...

NATO: Aksioni në veri, veprim për vendosjen e ligjit

para 6 dite - InFokus

Aleanca veri-atlantike, NATO, e sheh operacionin e Policisë së Kosovës më 13 tetor kundër kontrabandimit të mallrave si, “veprim për vendosjen e ligjit” dhe thotë se misioni i KFOR-it në Kosovë është në...

Momenti kur një mjet shpërthen në afërsi të gazetares që ishte në transmetim live në veri

para 6 dite - InFokus

Është publikuar një video e re e sulmit të banorëve serbë në veri ndaj gazetarëve. Gjersa ishte në një lidhje direkte, në afërsi të gazetares së Kanal 10 është hedhur një mjet shpërthyes. Ndaj këtij rasti...

Policia jep detaje rreth aksionit të sotëm në veri të Mitrovicës

para 6 dite - InFokus

Policia e Kosovës ka dhënë detaje rreth aksionit të sotëm i cili u zhvillua nën autorizimin e prokurorive kompetente, pas hetimeve të zhvilluara për afërsisht rreth një viti në bashkëpunim me Doganën e...

NATO: Aksioni në veri, operacion për zbatimin e ligjit në territorin e Kosovës

para 6 dite - Nistori

Pas aksionit të Policisë së Kosovës në veri të Mitrovicës, ka reaguar edhe NATO. Aleanca-Veri Atlantike, operacionin kundër kontrabandimit me mallra në atë pjesë e ka quajtur veprim për vendosjen e ligjit....

Mediat serbe raportojnë për të plagosur, Vuçiqi niset për Rashkë

para 6 dite - Observeri

Mediat serbe raportojnë se disa qytetarë serbë janë lënduar sot ku kundërshtuan një aksion të Policisë së Kosovës kundër kontrabandës së mallrave. Ndërkohë siç raporton b92, presidenti i Serbisë, Aleksandar...

Të shtëna me armë në Zveçan

para 6 dite - Observeri

Një video e të shtënave me armë zjarri në Zveçan gjatë protestës së sotme të dhunshme të qytetarëve serb të Kosovës, është shpërndarë nga mediat serbe. Portali ‘Kossev’ , pa dhënë ndonjë shpjegim më konkret,...

Tensionet në veri, reagon BE-ja: Të ndalen menjëherë incidentet e dhunshme

para 6 dite - Zhurnal

Shefi i Lartë për Politikë të Jashtme të BE-së, Josep Borrell ka reaguar lidhur me incidentet e sotme në veri të Mitrovicës, ku Policia e Kosovës po zhvillonte një aksion kundër kontrabandës së mallrave....

PDK dhe Bërnabiq me reagim të ngjashëm për aksionin e policisë në veri

para 6 dite - Tokasot

Kryeministrja e Serbisë, Ana Brnabiq, i ka bërë thirrje NATO-s dhe KFOR-it që të reagojnë pas situatës në veri të vendit nga aksioni i Policisë kundër kontrabandës. Brnabiq thotë se NATO dhe KFOR-i duhet...

Mbi 20 gazetarë u sulmuan në veri, flet kryetari i AGK-së

para 6 dite - Ekonomia Online

Mbi 20 është numri i gazetarëve që janë sulmuar sot gjatë raportimit të tyre derisa situata ishte e tensionuar në veri të vendit. Sipas informacioneve që ka Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës, asnjëri...

Gazetarët shqiptarë e serbë sulmohen në veri

para 6 dite - Top Channel

Sipas raporteve, janë sulmuar disa gazetarë të mediave të ndryshme shqiptare në “Lagjen e Boshnjakëve” në Mitrovicën e Veriut dhe një tjetër incident ka ndodhur rrugës për në Leposaviq ku protestuesit...

“Na ka mbetur vetëm mosbindja civile”/ Vuçiç mbledh “listën serbe dhe ushtarakët: Do largohemi nga institucionet e Kosovës

para 6 dite - Java News

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiç ka nisur një takim në Rashkë të Serbisë me përfaqësuesit politikë të serbëve të Kosovës. Në takim, të pranishëm janë zyrtarë të partisë kryesore të serbëve në Kosovë,...

Sveçla reagon përsëri për aksionin e sotëm në veri të Mitrovicës, ka një thirrje për banorët atje

para 6 dite - ATV Live

Ministri i Punëve të Brendshme të Kosovës, Xhelal Sveçla e ka konfirmuar se operacioni i sotëm në veri të Mitrovicës ka qenë i koordinuar me bashkëpunëtorët e vendit. Ai tha se shumica e personave të kërkuar...

Të shtëna me armë zjarri në Zveçan

para 6 dite - GazetaBlic

Situatë e tensionuar ishte sot në veri të vendit, ku sulme të vazhdueshme pati në drejtim të Policisë së Kosovës. Por një video e publikuar së fundi tregon një situatë mjaftë të rëndë në komunën e Zveçanit....

Gjashtë policë u lënduan gjatë aksionit në veri

para 6 dite - Telegrafi

Gjashtë policë kanë marrë lëndime gjatë operacionit të sotëm kundër kontrabandës së mallrave në veri. Disa banorë serbë sulmuan me bombola gazi, shok bomba e armë zjarr policët gjatë aksionit, transmeton...

Gazetarët shqiptarë e serbë sulmohen në veri, reagon AGK-ja

para 6 dite - Telegrafi

Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës ka shprehur shqetësim për ambientin e rëndë dhe të pasigurt të punës për gazetarët gjatë ditës së sotme në komunat veriore të Kosovës. “Sipas raporteve, janë sulmuar...

Tërhiqen bllokadat në Mitrovicë të Veriut dhe Rudarë

para 6 dite - Lajm

Bllokadat e vendosura në rrugën magjistrale Prishtinë-Rashkë, përkatësisht në vendbanimin në Rudarë, në Komunën e Zveçanit si dhe ato të vendosura në Lagjen e Boshnjakëve në Mitrovicë të Veriut, janë tërhequr...

Ministri Sveçla: Aksioni i sotëm në koordinim me ndërkombëtarët, askush mbi ligjin

para 6 dite - KosovaPress

Në mëngjesin e sotëm pjesëtarë të Policisë së Kosovës kanë nisur një aksion policor në disa rajone të ndryshme të Kosovës kundër kontrabandimit të mallrave, i cili sipas ministrit të Punëve të Brendshme,...

Shikoni momentin kur një mjet shpërthen afër gazetares kosovare që ishte live në veri

para 6 dite - Lajmi.net

Gjersa ishte në një lidhje direkte, gazetarja Albulena Rexha e Kanal 10, është penguar, pasi në afërsi të saj është hedhur një mjet shpërthyes. Ndaj këtij rasti ka reaguar edhe Asociacioni i Gazetarëve...

Video: Ja si i sulmuan protestuesit serbë gazetarët dhe kamermanët në Veri

para 6 dite - Indeks online

Gazetarët dhe kameramanët që po raportojnë për ngjarjet e fundit në Veri të Mitrovicës, janë sulmuar nga serbët atje. IndeksOnline ka siguruar pamje nga vendi i ngjarjes në momentin kur protestuesit kanë...

Policët e lënduar në veri nisen drejt QKUK-së

para 6 dite - Indeks online

Si pasojë e gjuajtjeve me mjete të ndryshme vdekjeprurëse drejt zyrtarëve policorë sot në veri, deri më tani janë raportuar se gjashtë zyrtarë policorë që kanë pësuar lëndime trupore. Prej tyre pesë zyrtarë...

Kabineti i Kurtit i reagon Borrellit: Luftimi i krimit dhe kontrabandës është kompetencë tipike e shtetit sovran

para 6 dite - in7

Shefi i kabinetit të kryeministrit të Kosovës, Luan Dalipi i është përgjigjur Përfaqësuesit të Bashkimit Evropian për Politikë të Jashtme, Josep Borrell i cili ka kërkuar që të mos ketë veprime të pakontrolluara...

Gazetarët shqiptarë e serbë sulmohen në veri

para 6 dite - Top Channel

ipas raporteve, janë sulmuar disa gazetarë të mediave të ndryshme shqiptare në “Lagjen e Boshnjakëve” në Mitrovicën e Veriut dhe një tjetër incident ka ndodhur rrugës për në Leposaviq ku protestuesit kanë...

Policit të Njësisë Speciale nuk i trembët syri, i vetëm përballë qindra protestuesve (Video)

para 6 dite - Zyrtare

Një aksion i policisë së Kosovës është duke u zhvilluar në veri të Mitrovicës dhe qytetarët u mblodhën dhe bllokuan një rrugë atje. Aksioni i Policisë që raportohet se po bëhet në një barnatore ka të bëjë...

(VIDEO) Të shtëna me armë në Zveçan

para 6 dite - Kallxo

Një video e të shtënave me armë zjarri në Zveçan gjatë protestës së sotme të dhunshme të qytetarëve serb të Kosovës, është shpërndarë nga mediat serbe. Portali ‘Kossev’ , pa dhënë ndonjë shpjegim më konkret,...

Incidentet në veri pas aksionit të policisë kosovare, Aleksandër Vuçiç takon serbët e Kosovës (PREMTIMI)

para 6 dite - FaxWeb

Një takim është zhvilluar në Rashkë ndërmjet presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiç, me qytetarët e shkuar atje nga veriu i Kosovës. Sipas mediave serbe, në fillim të takimit, Vuçiç tha se do të dëgjonte...

Largohen barrikadat nga veriu

para 6 dite - Periskopi

Barrikadat e vendosura në Mitrovicë të veriut janë hequr në orët e pasdites së sotme. Barrikadat ishin vendosur pas aksionit të sotëm të Policisë së Kosovës për konfiskim të mallrave të kontrabanduara....

Policë të lënduar, granata dore, molotov e të shtëna armësh, çfarë ndodhi sot në veri të Kosovës

para 6 dite - Albeu

Policia e Kosovës nisi sot një aksion kundër kontrabandës në disa qytete, përfshirë pjesen veriore të vendit. Aty hasi edhe në probleme. Situata u tensionua shpejt. Si pasojë e rezistimit të serbëve, duke...

Serbët vendosin sërish barrikada në veri, bllokohen disa rrugë

para 6 dite - Bota Sot

Gjashtë zyrtarë policorë kanë marrë lëndime trupore, dhe dhjetëra persona kërkuan ndihmë mjekësore pas tensionimit të situatës që ndodhi në veri të Mitrovicës, gjatë një aksioni të Policisë së Kosovës...

Tensionet në Mitrovicë, mediet serbe: Vuçiç takim urgjent me serbët në veri të Kosovës

para 6 dite - ABC News

Pas tensioneve gjatë aksionit kontrabandë të realizuar nga Policia e Kosovës në Prishtinë, Pejë, veri dhe jug të Mitrovicës kanë reaguar mediet serbe. Ata shkruajnë se presidenti, Aleksandër Vuçiç ka shkuar...

Ky është pronari shqiptar i barnatores në veri ku u sulmuan policët e Kosovës

para 6 dite - Infokusi

Situatë e tensionuar është krijuar sot në veri të vendit, pasi Policia e Kosovës ka zhvilluar disa operacione kundër kontrabandës së mallrave. Lidhur me gjithë këtë situatë të krijuar në një konferencë...

Mediat serbe raportojnë për të plagosur, Vuçiqi niset për Rashkë

para 6 dite - RTV 21

Mediat serbe raportojnë se disa qytetarë serbë janë lënduar sot ku kundërshtuan një aksion të Policisë së Kosovës kundër kontrabandës së mallrave. Ndërkohë siç raporton b92, presidenti i Serbisë, Aleksandar...

Policia sekuestroi mallra të kontrabanduara në vlerë prej qindra mijëra euro

para 6 dite - RTV 21

Sot është realizuar një operacion policor kundër kontrabandës së mallrave në Prishtinë, Pejë, Mitrovicë së Jugut dhe Mitrovicës së Veriut. Gjatë këtyre aksioneve Policia e Kosovës ka sekuestruar mallra...

Rikthehen barrikadat në veri

para 6 dite - Insajderi

Në qytetin e Mitrovicës së Veriut janë rikthyer barrikadat e serbëve lokalë. Kjo pas aksionit në Veriun e Kosovës të Policë kundër kontrabandës me mallra. Por, plani operativ i Policisë u pengua pasi rrugët...

Samedin Mehmeti: Dyshohet se kishte rrjedhje informacioni

para 6 dite - Infokusi

Drejtori i Policisë së Kosovës, Samedin Mehmeti, në një konferencë për media ka treguar rrjedhën e aksionit që u zhvillua sot në tërë Kosovën, por që sulme pati vetëm nga Serbët në Mitrovicën e Veriut....

AGK-ja reagon pas sulmit të gazetarëve në veri

para 6 dite - RTV 21

Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës ka reaguar pas sulmit të gazetarëve në veri gjatë aksionit të sotëm të Policisë së Kosovës kundër kontrabandës. AGK-ja fton Policinë e Kosovës që të ofrojë siguri për...

8 persona të arrestuar në operacionin e sotëm të Policisë

para 6 dite - RTV 21

Gjatë operacionit të sotëm të Policisë së Kosovës kundër kontrabandës në rajonin e Prishtinës, Pejës, Mitrovicës së Jugut dhe Mitrovicës së Veriut janë arrestuar /shoqëruar në Polici 8 persona. Sipas Policisë...

Përfundon aksioni në veri, Policia jep detaje

para 6 dite - RTV 21

Policia e Kosovës ka dhënë detaje në lidhje me aksionin e sotëm kundër kontrabandës. Operacion ky i realizuar në rajonin e Prishtinës, Pejës, Mitrovicës së Jugut dhe Mitrovicës së Veriut. Bëhet e ditur...

NATO për REL: Aksioni në veri, veprim për vendosjen e ligjit

para 6 dite - Lajm

Aleanca veri-atlantike, NATO, e sheh operacionin e Policisë së Kosovës më 13 tetor kundër kontrabandimit të mallrave si, “veprim për vendosjen e ligjit” dhe thotë se misioni i KFOR-it në Kosovë është në...

Vuçiq në takim me serbët e Kosovës: Jemi me ju

para 6 dite - Lajm

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka vizituar të mërkurën qytetin e Rashkës, ku është takuar me përfaqësues politikë serbë nga Kosova. Takimi është mbajtur në kazermën lokale, ndërsa të pranishmit...

Policia sekuestroi mallra të kontrabanduara në vlerë prej qindra mijëra euro

para 6 dite - TV21

Sot është realizuar një operacion policor kundër kontrabandës së mallrave në Prishtinë, Pejë, Mitrovicë së Jugut dhe Mitrovicës së Veriut. Gjatë këtyre aksioneve Policia e Kosovës ka sekuestruar mallra...

8 të arrestuar në operacionin e sotëm të Policisë në Kosovë

para 6 dite - TV21

Gjatë operacionit të sotëm të Policisë së Kosovës kundër kontrabandës në rajonin e Prishtinës, Pejës, Mitrovicës së Jugut dhe Mitrovicës së Veriut janë arrestuar /shoqëruar në Polici 8 persona. Sipas Policisë...

Pamje: Largohen barrikadat nga veriu

para 6 dite - Bota Press

Barrikadat e vendosura në Mitrovicë të veriut janë hequr në orët e pasdites së sotme. Barrikadat ishin vendosur pas aksionit të sotëm të Policisë së Kosovës për konfiskim të mallrave të kontrabanduara,...

Gazetarët në veri të Mitrovicës sulmohen me mjete shpërthyese

para 6 dite - Portalb

Serbët në Lagjen e Boshnjakëve po vazhdojnë t’i sulmojnë gazetarët duke gjuajtur mjete shpërthyese. Gazetarët gjithashtu janë sulmuar me molotov edhe në Leposaviq, ku edhe atje ka pasur aksion të Policisë...

Situata në Veri – Borell i ashpër me Kosovën

para 6 dite - Alsat-M

Përfaqësues i Lartë i BE-së për Punët e Jashtme dhe Politikat e Sigurisë, Josep Borrell ka reaguar pas situatës së krijuar në veri të Kosovës, pasi Policia atje zhvilloi një aksion kundër kontrabandës....

Borrell reagon pas zhvillimeve në Veri: Të papranueshme aksionet e njëanshme dhe të pakoordinuara

para 6 dite - Klan Kosova

Përfaqësuesi i lartë i BE-së, Josep Borrell, ka reaguar pas zhvillimeve të fundit në Mitrovicën e Veriut. Përmes një postimi në Twitter, ai tha se incidentet e dhunshme në Veri duhet të ndalen menjëherë....

Borrell: Të ndalen menjëherë incidentet e dhunshme në veri

para 6 dite - Klan

Borrell: Të ndalen menjëherë incidentet e dhunshme në veri Shefi i diplomacisë së Bashkimit Evropian, Josep Borrell kërkoi që “incidentet e dhunshme në veri të Kosovës të ndalen menjëherë”. Sipas tij,...

Gazetarët shqiptarë e serbë sulmohen në veri

para 6 dite - Iliria News

Sipas raporteve, janë sulmuar disa gazetarë të mediave të ndryshme shqiptare në “Lagjen e Boshnjakëve” në Mitrovicën e Veriut dhe një tjetër incident ka ndodhur rrugës për në Leposaviq ku protestuesit...

KRYEMINISTRJA SERBE I PËRGJIGJET KURTIT, KËRKON NDËRHYRJEN E NATO-S: FRENOJENI ALBININ! KA TEJKALUAR MASËN DHE JEMI NË PRAG TË KAOSIT

para 6 dite - Iliria News

Kryeministrja e Serbisë Ana Brnabiç, i përgjigjet homologut Albin Kurti për situatën e tensionuar në veri të Mitrovicës. Ajo i bën thirrje NATO-s dhe KFOR-it që të reagojnë dhe të “frenojnë Albin Kurtin....

Mediat serbe raportojnë për të plagosur, Vuçiqi niset për Rashkë

para 6 dite - Iliria News

Mediat serbe raportojnë se disa qytetarë serbë janë lënduar sot ku kundërshtuan një aksion të Policisë së Kosovës kundër kontrabandës së mallrave. Ndërkohë siç raporton b92, presidenti i Serbisë, Aleksandar...

Vuçiq, Lajçakut pas aksionit të Policisë në veri: Ndali ose do t’i ndalim ne

para 6 dite - Epoka e Re

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq, e ka mbajtur një takim urgjent në kazermat ushtarake të Serbisë në Rashkë, për të rënë dakord, siç u tha, se çfarë të bënin pas aksionit të sotëm të Policisë së Kosovës...

Mehmeti: Dyshohet se ka pasur rrjedhje të informacionit për operacionin në veri

para 6 dite - Lajmi.net

“Në orët e hershme të mëngjesit të sotëm, ka filluar zbatimi i planit operacional kundër luftimit të grupeve kriminale, në gjashtë lokacione, në Prishtinë, Në Mitrovicë të jugut dhe të veriut dhe në Pejë,...

Sveçla: Aksioni nuk është kundër asnjë nacionaliteti, por kundër kriminelëve që kontrabanduan mallra

para 6 dite - Lajmi.net

Ai në konferencën e jashtëzakonshme për medie tha se në asnjë mënyrë nuk i është drejtuar ndonjë komuniteti të caktuar, duke shtuar se të gjithë personat që janë pjesë e bandave kriminale do të përballen...

Gazetarët në veri të Mitrovicës sulmohen me mjete shpërthyese

para 6 dite - Koha.net

Serbët në Lagjen e Boshnjakëve po vazhdojnë t’i sulmojnë gazetarët duke gjuajtur mjete shpërthyese. Gazetarët gjithashtu janë sulmuar me molotov edhe në Leposaviq, ku edhe atje ka pasur aksion të Policisë...

(VIDEO) Momenti kur Policia e Kosovës sulmohen me bombë nga qytetarët në veri

para 6 dite - Kallxo

Tre pjesëtarë të Policisë së Kosovës, janë lënduar pas sulmit që u është bërë me granatë dore. KALLXO.com, mëson se policët janë sulmuar me bomba dore, pasi ishin duke kryer kontrolle në një depo të barnave,...

KFOR-i për aksionin në veri: Policia e Kosovës kreu një operacion në zbatim të ligjit në tërë Kosovën

para 6 dite - Arbresh

NATO ka mbështetur aksionin e sotëm të Policisë së Kosovës në veri të Mitrovicës. Në një përgjigje nga KFORI-i për arbresh.info thuhet se ata kanë qenë në komunikim dhe dijeni të vazhdueshëm më të gjitha...

Aksioni i policisë në Kosovë/ Reagon Kurti: Mos bini pre e mediave serbe që mbrojnë krimin

para 6 dite - Top Channel

Kryeministri Albin Kurti ka reaguar për aksionin e policisë që është zhvilluar ditën e sotme në Kosovë. Reagimi: Aksion i Policisë kundër krimit e kontrabandës në Prishtinë, Pejë dhe në veri e jug të Mitrovicës...

Policia jep detajet e operacionit anti-kontrabandë: Tetë të arrestuar – ndër ta shqiptarë e serbë

para 6 dite - Telegrafi

Policia e Kosovës ka dhënë detaje për operacioni policor në rajonin e Prishtinës, Pejës, Mitrovicës së Jugut dhe Mitrovicës së Veriut, për parandalim të veprave penale, konkretisht luftën e pa kompromis...

AGK: Në veri janë sulmuar gazetarë shqiptarë e serbë

para 6 dite - Evropa e Lirë

Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës (AGK) ka ngritur shqetësime në lidhje me, siç ka thënë, mjedisin e rëndë dhë të pasigurt të punës së gazetarëve të cilët po mbulonin ngjarjet që ndodhën ditën e mërkurë...

Aksioni kundër kontrabandës së mallrave në veri, sulmohen edhe gazetarët

para 6 dite - Telegrafi

Aksioni i sotëm i Policisë së Kosovës kundër kontrabandës së mallrave është shoqëruar me tensione në veri të vendit. Disa banorë serbë kanë sulmuar Njësinë Speciale të Kosovës, duke hedhur gurë në drejtim...

Bllokohet rruga Prishtinë - Rashkë

para 6 dite - Zeri

Rruga magjistrale Prishtinë-Rashkë është bllokuar nga ana e banorëve lokalë në shenjë kundërshtimi për aksionin e Policisë së Kosovës kundër kontrabandës i cili u zhvillua të mërkurën në disa komuna të...

Borrelli i quan “të papranueshme” veprimet “e njëanshme dhe të pakoordinuara” të policisë në veri

para 6 dite - Zeri

Kryediplomati i BE-së, Josep Borrell, ka reaguar ndaj situatës së krijuar në veri mëngjesin e sotëm dhe e cila ende po vazhdon. Policia ndërmori një aksion antikontrabandë në disa rajone të Kosovës, ku...

Sveçla kërkon që kryesit e sulmeve ndaj personave zyrtarë në veri të vihen para drejtësisë

para 6 dite - Lajmi.net

Sveçla në një konferencë për media tha se tetë zyrtarë policorë janë lënduar si pasojë e tensionimit të situatës në veri të Mitrovicës teksa ka kërkuar nga autoritetet zyrtare që kryesit e sulmeve ndaj...

Aksioni në veri të Kosovës: të lënduar, të arrestuar dhe barrikada

para 6 dite - Portalb

Gjashtë zyrtarë policorë kanë pësuar lëndime trupore, gjashtë banorë të Mitrovicës së Veriut kërkuan ndihmë mjekësore, ndërkaq tetë persona janë arrestuar dhe shoqëruar në stacione policore. Ky është epilogu...

Tensionet në veri të Kosovës, reagon BE: Të ndalen menjëherë incidentet e dhunshme

para 6 dite - Vizion Plus

Përfaqësues i Lartë i Bashkimit Evropian për Punët e Jashtme dhe Politikat e Sigurisë, Josep Borrell ka reaguar pas situatës së krijuar në veri të Kosovës, ku policia po zhvillon një aksion kundër kontrabandës....

Policia edhe me një njoftim për aksionin e sotëm: Nga gjuajtjet u lënduan 10 policë

para 6 dite - Arbresh

Siç është bërë e ditur përmes komunikatave dhe konferencës zyrtare për media, sot  nën autorizimin e prokurorive kompetente, pas hetimeve të zhvilluara për afërsisht rreth një viti ka filluar zbatimi i...

Pas gjashtë orësh, largohet barrikada në lagjen e boshnjakëve në Mitrovicën Veriore

para 6 dite - Arbresh

Pas më shumë se gjashtë orësh, është larguar barrikada e vendosur nga serbët në lagjen e boshnjakëve në Mitrovicën Veriore, raporton arbresh.info. Arbresh.info ka qëndruar në vendin e ngjarjes ku për së...

NATO: Aksioni në veri, veprim për vendosjen e ligjit

para 6 dite - Epoka e Re

Aleanca veri-atlantike, NATO, e sheh operacionin e Policisë së Kosovës më 13 tetor kundër kontrabandimit të mallrave si, “veprim për vendosjen e ligjit” dhe thotë se misioni i KFOR-it në Kosovë është në...

Borrell reagon pas aksionit anti-kontrabandë në Kosovë

para 6 dite - Ina

Përfaqësues i Lartë i Bashkimit Evropian për Punët e Jashtme dhe Politikat e Sigurisë, Josep Borrell ka reaguar pas situatës së krijuar në veri të vendit, pasi Policia e Kosovës zhvilloi një aksion kundër...

Bllokohet rruga në Rudarë

para 6 dite - Ina

Rruga magjistrale Prishtinë-Rashkë është bllokuar nga ana e banorëve lokalë në shenjë kundërshtimi për aksionin e Policisë së Kosovës kundër kontrabandës i cili u zhvillua të mërkurën në disa komuna të...

Mediat serbe raportojnë për të plagosur, Vuçiqi niset për Rashkë

para 6 dite - Koha.net

Mediat lokale serbe raportojnë se gjashtë qytetarë serbë janë plagosur sot gjatë aksionit të Policisë së Kosovës në veri për luftim të kontrabandës. Sipas RadioKontaktPlus, të paktën gjashtë persona janë...

Kurti për aksionin në veri: Grupet kriminale do të luftohen

para 6 dite - Koha.net

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka thënë se aksion i sotëm i Policisë ishte kundër krimit e kontrabandës në Prishtinë, Pejë dhe në veri e jug të Mitrovicës Ai në Facebook ka shkruar se herët në mëngjesin...

Vendoset sërish barrikadë në veri të Kosovës

para 6 dite - ABC News

Rruga magjistrale Prishtinë-Rashkë është bllokuar nga ana e banorëve lokalë në shenjë kundërshtimi për aksionin e Policisë së Kosovës kundër kontrabandës i cili u zhvillua të mërkurën në disa komuna të...

Sulmet ndaj gazetarëve në veri, reagon AGK

para 6 dite - Insajderi

Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës, ka reaguar pasi është raportuar se disa gazetarë janë sulmuar në Veriun e Kosovës. AGK thotë se janë sulmuar gazetarë shqiptarë dhe serbë në veri. “Sipas raporteve,...

Përplasja në Kosovë, lëndohen disa gazetarë, reagon Asociacioni i Gazetarëve

para 6 dite - Aktuale

Disa gazetarë janë lënduar ditën e sotme gjatë përplasjes së ndodhur mes policisë së Kosovës dhe qytetarëve në veri të vendit si pasojë e një aksioni policor. Advertisements Asociacioni i Gazetarëve të...

Borrell: Ndalni menjëherë incidentet e dhunshme në veri

para 6 dite - Insajderi

Përfaqësuesi i Lartë i Bashkimit Evropian për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Josep Borrell, ka kërkuar që incidentet e dhunshme në Veri të Kosovës të ndalen menjëherë. Ai ka thënë se veprimet e pakontrolluara...

Serbët vendosin sërish barrikadë në veri

para 6 dite - OraInfo

Rruga magjistrale Prishtinë-Rashkë është bllokuar nga ana e banorëve lokalë në shenjë kundërshtimi për aksionin e Policisë së Kosovës kundër kontrabandës i cili u zhvillua të mërkurën në disa komuna të...

Rikthehen barrikadat në veri, serbët bllokojnë rrugën në Rudarë

para 6 dite - Kallxo

Në vendin e quajtur Rudarë të Zveçanit serbët lokal kanë bllokuar rrugën duke vendosur në mes të rrugës kaminë të ngarkuar me zhavorr. Më 2 tetor, pas një marrëveshje në Bruksel mes Kosovës dhe Serbisë,...

Kurti pas aksionit në veri: Grupet kriminale nuk do të tolerohen

para 6 dite - Insajderi

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, pas bllokimit të rrugës nga serbët lokalë në Mitrovicën Veriore, tha se krimi dhe grupet kriminale nuk do të tolerohen dhe do të luftohen, përcjell Insajderi.com. Përmes...

Aksioni në veri: Gjashtë zyrtarë policorë lëndohen

para 6 dite - Insajderi

Gjashtë zyrtarë policorë janë lënduar gjatë aksionit kundër kontrabandës së mallrave në Veriun e Kosovës. Aty kishte përplasje ndërmjet policisë dhe grupeve kriminale, siç i cilësoi Policia bllokuesit...

KFOR: Policia e Kosovës kreu operacion në zbatim të ligjit, ishim në komunikim të vazhdueshëm më institucionet përkatëse

para 6 dite - Infokusi

Policia e Kosovës ka realizuar sot një operacion kundër kontrabandës së mallrave, operacion ky që u zhvillua në katër lokacione, ku u prangosën katër persona, e pesë tjerë janë në kërkim. Policia po ashtu...

NATO për REL: Aksioni në veri, veprim për vendosjen e ligjit

para 6 dite - Fakti Ditor

Aleanca veri-atlantike, NATO, e sheh operacionin e Policisë së Kosovës më 13 tetor kundër kontrabandimit të mallrave si, “veprim për vendosjen e ligjit” dhe thotë se misioni i KFOR-it në Kosovë është në...

Gjashtë policë u lënduan gjatë aksionit në veri

para 6 dite - Zhurnal

Gjashtë policë kanë marrë lëndime gjatë operacionit të sotëm kundër kontrabandës së mallrave në veri. Disa banorë serbë sulmuan me bombola gazi, shok bomba e armë zjarr policët gjatë aksionit, transmeton...

Policia deklarohet sërish: Nga gjuajtjet në veri u lënduan 10 policë

para 6 dite - Periskopi

Policia ka lëshuar edhe një njoftim për media për aksionin e sotëm. Aty thuhet se qëllimi i operacionit policor ishte parandalimi dhe luftimi kontrabandës në disa rajone të Kosovës (Prishtinë, Pejë, Mitrovicë...

Vendoset sërish barrikadë në veri

para 6 dite - GazetaBlic

Rruga magjistrale Prishtinë-Rashkë është bllokuar nga ana e banorëve lokalë në shenjë kundërshtimi për aksionin e Policisë së Kosovës kundër kontrabandës i cili u zhvillua të mërkurën në disa komuna të...

Huliganët serbët sulmojnë me gurë automjetet e policisë në veri të Mitrovicës

para 6 dite - Telegrafi

Gjatë operacionit të sotëm në veri të vendit kundër kontrabandës së mallrave, pjesëtarët e Policisë së Kosovës janë sulmuar nga serbët lokalë. Në pamjet e siguruara nga operacioni i Policisë dhe zyrtarëve...

Përfundon aksioni i Policisë, Kurti: Krimi dhe grupet kriminale nuk do të tolerohen, do të luftohen

para 6 dite - Telegrafi

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka njoftuar se ka përfunduar operacioni policor kundër kontrabandës së mallrave. Shefi i ekzekutivit në reagimin e tij ka bërë thirrje që qytetarët në veri të mos bien...

Bërnabiq u bën ftesë ndërkombëtarëve: Ndaleni Kurtin

para 6 dite - RTV 21

Kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiq ka ftuar bashkësinë ndërkombëtare që të reagojë teksa Policia dhe Dogana e Kosovës njoftuan se po zhvillojnë aksion kundër kontrabandës në disa lokacione, përfshirë...

Incidentet në veri të Kosovës, Borrell: Të ndalen menjëherë veprimet e dhunshme

para 6 dite - Albeu

Shefi i Lartë për Politikë të Jashtme të BE-së, Josep Borrell ka reaguar në lidhje me tensionet në veri të Kosovës. Pëermes një reagimi në Tëitter, Borrell shkruan se incidentet e dhunshme në veri të Kosovës...

Borell kritikon Kosovën: Të papranueshme aksionet e njëanshme dhe të pakoordinuara

para 6 dite - ABC News

Përfaqësues i Lartë i Bashkimit Evropian për Punët e Jashtme dhe Politikat e Sigurisë, Josep Borrell ka reaguar pas situatës së krijuar në veri të vendit, pasi Policia e Kosovës zhvilloi një aksion kundër...

Policia jep detaje rreth aksionit të sotëm: Situata në veri të Mitrovicës është e qetë

para 6 dite - KosovaPress

Policia e Kosovës ka dhënë detaje rreth aksionit të sotëm i cili u zhvillua nën autorizimin e prokurorive kompetente, pas hetimeve të zhvilluara për afërsisht rreth një viti në bashkëpunim me Doganën e...

Borrell: Të papranueshme aksionet e njëanshme dhe të pakoordinuara në veri

para 6 dite - Aktuale

Pas aksionit të Policisë së Kosovës në veri të Mitrovicës dhe në disa komuna të tjera, ka reaguar Përfaqësuesi i Lartë i BE-së për Punët e Jashtme dhe Politikat e Sigurisë, Josep Borrell. Advertisements...

Vuçiq-Lajçakut pas aksionit të Kosovës në veri: Ndali ose do t’i ndalim ne

para 6 dite - Fakti Ditor

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq, e ka mbajtur një takim urgjent në kazermat ushtarake të Serbisë në Rashkë, për të rënë dakord, siç u tha, se çfarë të bënin pas aksionit të sotëm të Policisë së Kosovës...

KFOR-i deklarohet për zhvillimet në veri: Policia kreu operacion në zbatim të ligjit

para 6 dite - Lajmi.net

Zyrtarët policorë dhe ata të Doganës së Kosovës zhvilluan një aksion të gjerë lidhur me kontrabandimin me mallra që është bërë tash e sa kohë. Operacioni policor u zhvillua në katër lokacione, Prishtinë,...

Policia publikon dëshmitë: Kështu u goditën me breshëri plumbash automjetet tona në veri [Foto]

para 6 dite - Fakti Ditor

Policia e Kosovës ka lëshuar komunikatë shtesë në lidhje me trazirat e sotme në veri ku ata gjatë një aksioni kundër kontrabandës u sulmuan furishëm nga huliganët serbë. Policia ka thënë se siç është bërë...

Borrell reagon pas aksionit anti-kontrabandë në Kosovë

para 6 dite - Kallxo

Përfaqësuesi i Bashkimit Evropian për Politikë të Jashtme, Josep Borrell ka reaguar pas një aksioni të Policisë së Kosovës në katër qytete të vendit. Sot, në orët e hershme të mëngjesit, forcat e rendit,...

Policia publikon fotografitë e veturave të sulmuara sot nga serbët…

para 6 dite - Bota Press

Policia e Kosovës ka dërguar sqarime shtesë në lidhje me aksionin në veri që ndodhi ditën e sotme, shkruan Gazeta Botapress.info Nën autorizimin e prokurorive kompetente, pas hetimeve të zhvilluara për...

Policia lëshon edhe një njoftim për aksionin e sotëm

para 6 dite - Bota Press

Sot nën autorizimin e prokurorive kompetente, pas hetimeve të zhvilluara përafërsisht rreth një viti ka filluar zbatimi i operacionit policor në bashkëpunim me Doganën e Kosovës. Policia thotë se qëllimi...

NATO: Aksioni në veri, veprim për vendosjen e ligjit

para 6 dite - Bota Press

Aleanca veri-atlantike, NATO, e sheh operacionin e Policisë së Kosovës më 13 tetor kundër kontrabandimit të mallrave si, “veprim për vendosjen e ligjit” dhe thotë se misioni i KFOR-it në Kosovë është në...

Policia jep detaje, shkon në 10 numri i të kërkuarve për kontrabandë

para 6 dite - ATV Live

Policia e Kosovës ka dhënë detaje rreth aksionit të sotëm i cili u zhvillua nën autorizimin e prokurorive kompetente, pas hetimeve të zhvilluara për afërsisht rreth një viti në bashkëpunim me Doganën e...

LAJMI I FUNDIT: Kamionët largohen nga lagjja e Boshnjakëve në veri të Mitrovicës

para 6 dite - ATV Live

Sapo janë larguar kamionët të cilët ishin duke bllokuar rrugën në lagjen e Boshnjakëve në veri të Mitrovicës. Në pajmet e siguruara nga ATVLIVE shihet se kamionët janë larguar nga rruga dhe tashmë qarkullimi...

Brnabiç thirrje NATO-s dhe KFOR-it: Ndaleni Kurtin, situata është më shumë se dramatike

para 6 dite - Alsat-M

Kryeministrja e Serbisë, Ana Brnabic, i bëri kërkesë bashkësisë ndërkombëtare që të ndalojnë Kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti, pasi situata po del jashtë kontrolli dhe jemi buzë kaosi sipas saj. “I...

Policia për aksionin e sotëm: Nga gjuajtjet u lënduan 10 policë

para 6 dite - Ekonomia Online

Policia ka lëshuar edhe një njoftim për media për aksionin e sotëm. Aty thuhet se qëllimi i operacionit policor ishte parandalimi dhe luftimi kontrabandës në disa rajone të Kosovës (Prishtinë, Pejë, Mitrovicë...

AGK dënon sulmin kundër ekipit të REL-it në veri

para 6 dite - Ekonomia Online

Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës (AGK) ka dënuar sulmin ndaj një ekipi të gazetarëve të Radios Evropa e Lirë në veri të Kosovës më 13 tetor, kur Policia dhe Dogana e Kosovës kanë kryer një aksion kundër...

“Reuters” shkruan për aksionin e sotëm të Policisë në veri

para 6 dite - Ekonomia Online

Aksioni i sotëm anti-kontrabandë me mallra i Policisë së Kosovës në veri të Mitrovicës ka shkaktuar tensione të shumta në atë pjesë. Ky lajm nuk ka kaluar pa u raportuar edhe nga mediat ndërkombëtare....

Vuçiq në takim me serbët e Kosovës: Jemi me ju

para 6 dite - Arbresh

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka vizituar të mërkurën qytetin e Rashkës, ku është takuar me përfaqësues politikë serbë nga Kosova. Takimi është mbajtur në kazermën lokale, ndërsa të pranishmit...

Tensionet në veri, reagon BE-ja

para 6 dite - Bota Sot

Shefi i Lartë për Politikë të Jashtme të BE-së, Josep Borrell ka reaguar lidhur me incidentet e sotme në veri të Mitrovicës, ku Policia e Kosovës po zhvillonte një aksion kundër kontrabandës së mallrave....

BE-ja kërkon ndaljen e menjëhershme të tensioneve në veri

para 6 dite - Evropa e Lirë

Përfaqësuesi i Lartë i Bashkimit Evropian për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Josep Borrell, tha se incidentet e dhunshme në veri të Kosovës duhet të ndalen menjëherë dhe se BE-ja është në kontakt me Prishtinën...

Pas situatës në veri reagon Kurti

para 6 dite - RTV 21

Pas situatës të tensionuar në Veri të Mitrovicës gjatë aksionit të Policisë, ka reaguar kryeministri i Kosovës, Albin Kurti duke thënë se krimi dhe grupet kriminale nuk do të tolerohen dhe do të luftohen....

Policia publikon fotografitë e veturave të sulmuara sot nga serbët në veri

para 6 dite - Gazeta Metro

Policia e Kosovës ka dërguar sqarime shtesë në lidhje me aksionin në veri që ndodhi ditën e sotme, shkruan Gazeta Metro. Nën autorizimin e prokurorive kompetente, pas hetimeve të zhvilluara për afërsisht...

Momenti kur një mjet shpërthen në afërsi të gazetares që ishte në transmetim live në veri

para 6 dite - Infokusi

Është publikuar një video e re e sulmit të banorëve serbë në veri ndaj gazetarëve, shkruan Gazeta Express. Gjersa ishte në një lidhje direkte, gazetarja Albulena Rexha e Kanal 10, është penguar, pasi në...

Policë e protestues kërkojnë ndihmë mjekësore pas aksionit në veri

para 6 dite - TV21

Sot qytetarët në veri të Kosovës po kundërshtojnë një aksion të Policisë së Kosovës kundër kontrabandës së mallrave. Drejtoresha e spitalit në Mitrovicën e Jugut, Luljeta Zhubi tha se deri më tani dy policë...

Kurti: Aksioni i sotëm policor ka përfunduar

para 6 dite - TV21

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti është deklaruar për aksionin e sotëm policor që është zhvilluar në Prishtinë, Pejë dhe në veri e jug të Mitrovicës. Tha se i njëjti ka përfunduar dhe se ka ardhur pas...

NATO për REL: Aksioni në veri, veprim për vendosjen e ligjit

para 6 dite - Gazeta Metro

Aleanca veri-atlantike, NATO, e sheh operacionin e Policisë së Kosovës më 13 tetor kundër kontrabandimit të mallrave si, “veprim për vendosjen e ligjit” dhe thotë se misioni i KFOR-it në Kosovë është në...

Granata dore, bombola gazi dhe armë zjarri përdorën serbët në veri kundër policisë, doganës e gazetarëve

para 6 dite - Revista Kosovarja

Grupe kriminale në mënyrë të organizuar duke përdorur armë zjarri e mjete të rrezikshme sot në veri të Kosovës kanë sulmuar pjesëtarët e Policisë së Kosovës e Doganës, e madje edhe gazetarët me qëllim...

Momenti kur një mjet shpërthen në afërsi të gazetares e cila ishte në transmetim live në veri

para 6 dite - Revista Kosovarja

Është publikuar një video e re e sulmit të banorëve serbë në veri ndaj gazetarëve. Gjersa ishte në një lidhje direkte, në afërsi të gazetares së Kanal 10 është hedhur një mjet shpërthyes. Ndaj këtij rasti...

Vuçiq-Lajçakut pas aksionit të Kosovës në veri: Ndali ose do t’i ndalim ne

para 6 dite - Ekonomia Online

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq, e ka mbajtur një takim urgjent në kazermat ushtarake të Serbisë në Rashkë, për të rënë dakord, siç u tha, se çfarë të bënin pas aksionit të sotëm të Policisë së Kosovës...

NATO për REL: Aksioni në veri, veprim për vendosjen e ligjit

para 6 dite - Ekonomia Online

Aleanca veri-atlantike, NATO, e sheh operacionin e Policisë së Kosovës më 13 tetor kundër kontrabandimit të mallrave si, “veprim për vendosjen e ligjit” dhe thotë se misioni i KFOR-it në Kosovë është në...

Veprimet e njëanshme dhe të pakoordinuara që rrezikojnë stabilitetin janë të papranueshme

para 6 dite - GazetaBlic

Shefi i Politikës së Jashtme të BE-së, Joseph Borrell, ka reaguar pas situatës së krijuar në veri të vendit. Ai ka shkruar se incidentet e dhunshme në veri të vendit duhet të ndalen menjëherë. Tutje ai...

Vuçiqi në takim me politikanët serbë të Kosovës, mbledhë gjeneralë e ministra

para 6 dite - Arbresh

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka vizituar të mërkurën qytetin e Rashkës, ku është takuar me përfaqësues politikë serbë nga Kosova. Takimi është mbajtur në kazermën lokale, ndërsa të pranishmit...

Vuçiqi në takim me politikanët serbë të Kosovës, mbledhë gjeneralë e ministra

para 6 dite - Arbresh

Një takim është zhvilluar në Rashkë ndërmjet presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, me qytetarët serbë që jetojnë në veri të Kosovës. Në këtë takim, Vuçiqi përveç qytetarëve, ishin të pranishëm edhe...

Bllokohet rruga në Rudarë

para 6 dite - Evropa e Lirë

Rruga magjistrale Prishtinë-Rashkë është bllokuar nga ana e banorëve lokalë në shenjë kundërshtimi për aksionin e Policisë së Kosovës kundër kontrabandës i cili u zhvillua të mërkurën në disa komuna të...

Policë e protestues kërkojnë ndihmë mjekësore pas aksionit në veri

para 6 dite - Telegrafi

Të mërkurën, më 13 tetor qytetarët në veri të Kosovës po kundërshtojnë një aksion të Policisë së Kosovës kundër kontrabandës së mallrave. Drejtoresha e spitalit në Mitrovicën e Jugut, Luljeta Zhubi tha...

Pamje ekskluzive nga operacioni i policisë në veri (Video)

para 6 dite - Indeks online

Policia e Kosovës, në vazhdën e realizimit të objektivave strategjike për parandalim të veprave penale, konkretisht luftën e pa kompromis ndaj kontrabandës së mallrave, sot në orët e hershme të mëngjesit...

Reagon Borell për aksionin në Veri: Të papranueshme aksionet e pakoordinuara

para 6 dite - Indeks online

Përfaqësues i Lartë i BE-së për Punët e Jashtme dhe Politikat e Sigurisë, Josep Borrell ka reaguar pas situatës së krijuar në veri të vendit, pasi Policia e Kosovës zhvilloi një aksion kundër kontrabandës....

AGK: Gazetarët kosovarë vazhdojnë të mbesin të rrezikuar në veri

para 6 dite - Lajmi.net

“Kolegët tanë po sulmohen vazhdimisht nga protestuesit lokalë, që po gjuajnë mjete të ndryshme në drejtim të tyre”, thuhet në reagimin e AGK-së, transmeton lajmi.net. Tutje u theksua se ftojnë edhe njëherë...

Sulmohen gazetarët në veri, reagon Asociacioni i Gazetarëve

para 6 dite - Indeks online

Qytetarët kanë sulmuar gazetarët dhe kameramanët në Mitrovicën e Veriut pas aksionit të Policisë atje. Për sulmet ndaj tyre ka reaguar Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës. Reagimi i plotë: Gazetarët shqiptarë...

Policë e protestues kërkojnë ndihmë mjekësore pas aksionit në veri

para 6 dite - RTV 21

Sot qytetarët në veri të Kosovës po kundërshtojnë një aksion të Policisë së Kosovës kundër kontrabandës së mallrave. Drejtoresha e spitalit në Mitrovicën e Jugut, Luljeta Zhubi tha se deri më tani dy policë...

Kabineti i Kurtit i reagon Borrellit: Luftimi i krimit dhe kontrabandës është kompetencë tipike e shtetit sovran

para 6 dite - Lajmi.net

Dalipit ka thënë se luftimi i krimit dhe kontrabandës është kompetencë e shtetit sovran. “Andaj, askush, dhe në veçanti asnjë zyrtar i nivelit të lartë të BE-së, nuk duhet të përpiqet ta bëjë këtë problem...

AGK reagon pas sulmeve ndaj gazetarëve në veri, i kërkon policisë t’iu ofrojë siguri

para 6 dite - OraInfo

Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës, ka reaguar pas sulmeve ndaj gazetarëve që po raportojnë nga veriu i Mitrovicës, pas tensionimit të situatës atje. Në reagimin e AGK-së thuhet se janë sulmuar gazetarë...

Borell ‘mbron’ kontrabanduesit në veri: Të papranueshme aksionet e njëanshme dhe të pakoordinuara

para 6 dite - OraInfo

Përfaqësues i Lartë i BE-së për Punët e Jashtme dhe Politikat e Sigurisë, Josep Borrell ka reaguar pas situatës së krijuar në veri të vendit, pasi Policia e Kosovës zhvilloi një aksion kundër kontrabandës....

Vuçiq takon serbët e veriut të Kosovës: Unë nuk jam si të tjerët, dhe kjo Serbi nuk është si dikur

para 6 dite - in7

Një takim është zhvilluar në Rashkë ndërmjet presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, me qytetarët e shkuar atje nga veriu i Kosovës. Sipas mediave serbe, përcjell Telegrafi, në fillim të takimit, Vuçiq...

Mediat serbe raportojnë për të plagosur, Vuçiqi niset për Rashkë

para 6 dite - Alsat-M

Mediat lokale serbe raportojnë se gjashtë qytetarë serbë janë plagosur sot gjatë aksionit të Policisë së Kosovës në veri për luftim të kontrabandës. Sipas RadioKontaktPlus, të paktën gjashtë persona janë...

Përfundon aksioni i Policisë, Kurti: Krimi dhe grupet kriminale nuk do të tolerohen, do të luftohen

para 6 dite - Zhurnal

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka njoftuar se ka përfunduar operacioni policor kundër kontrabandës së mallrave. Shefi i ekzekutivit në reagimin e tij ka bërë thirrje që qytetarët në veri të mos bien...

Bërnabiç kërkon reagimin e ndërkombëtarëve pas aksionit në veri

para 6 dite - Klan

Bërnabiç kërkon reagimin e ndërkombëtarëve pas aksionit në veri Kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiç ka ftuar bashkësinë ndërkombëtare që të reagojë teksa Policia dhe Dogana e Kosovës njoftuan se po zhvillojnë...

Krejt çka ndodhi sot në Veri

para 6 dite - GazetaBlic

Aksioni i Policisë së Kosovës kundër kontrabandës në katër rajone të vendit, u përcoll me tensione në veri. Nga atje raportohet për sulme ndaj policëve e gazetarëve, gjuajtje me gurë e molotov, të shtëna...

Vuçiq: Kam kontaktuar me Lajçakun, i thashë atë që mendoja

para 6 dite - Arbresh

Presidenti serb Aleksandar Vuçiç ka folur pas takimit me liderët serbë në Kosovë. Ai theksoi se takimi ishte një nga më të vështirët, derisa informoi që ka kontaktuar me të dërguarin special të BE-së për...

Vuçiq për aksionin në veri: I thashë Lajçakut ndaloni ata, ose do t’i ndalim ne

para 6 dite - Periskopi

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq, e ka mbajtur një takim urgjent në kazermat ushtarake të Serbisë në Rashkë, për të rënë dakord, siç u tha, se çfarë të bënin pas aksionit të sotëm të Policisë së Kosovës...

Vuçiq takon serbët e veriut të Kosovës: Unë nuk jam si të tjerët, dhe kjo Serbi nuk është si dikur

para 6 dite - Arbresh

Një takim është zhvilluar në Rashkë ndërmjet presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, me qytetarët e shkuar atje nga veriu i Kosovës. Në fillim të takimit, Vuçiq tha se do të dëgjonte këdo që kishte diçka...

Rrugët në veri vazhdojnë të jenë të bllokuara

para 6 dite - RTV 21

Rrugët në Veri të Mitrovicës vazhdojnë të jenë bllokuar edhe pas aksionit të Policisë për konfiskim të mallrave të kontrabanduara. RTV21 sjell pamje nga vendi i ngjarjes. Aksion i Policisë, që është shtrirë...

Brnabic thirrje NATO-s dhe KFOR-it: Ndaleni Kurtin, situata është më shumë se dramatike

para 6 dite - Ina

Kryeministrja e Serbisë, Ana Brnabic, i bëri kërkesë bashkësisë ndërkombëtare që të ndalojnë Kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti, pasi situata po del jashtë kontrolli dhe jemi buzë kaosi sipas saj.“I...

Reagojnë nga Qeveria e Serbisë: Po tentohet pushimi i veriut

para 6 dite - Ina

Drejtori i Zyrës Serbe për Kosovën, Petar Petkoviq, ka thënë se “aksioni i mëngjesit të sotëm i Policisë së Kosovës’ sipas tij ishte ” një tjetër provokim i kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, para...

Mediat serbe raportojnë për të plagosur, Vuçiqi niset për Rashkë

para 6 dite - Ina

Mediat serbe raportojnë se disa qytetarë serbë janë lënduar sot ku kundërshtuan një aksion të Policisë së Kosovës kundër kontrabandës së mallrave. Ndërkohë siç raporton b92, presidenti i Serbisë, Aleksandar...

Albin Kurti: Aksioni në Mitrovicë ka përfunduar, mediat serbe mbrojnë krimin

para 6 dite - Mapo

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka reaguar pas aksionit të policisë së Kosovës në nivel vendi kundër kontrabandës. nëpërmjet një postimi në Facebook Kurti bërë thirrje qytetarëve të...

Kryeministri Kurti jep detaje për aksionin kundër kontrabandës, ka një mesazh për qytetarët e Mitrovicës së veriut

para 6 dite - Ina

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti ka reaguar pas aksionin të sotëm të Policisë së Kosovës kundër krimit e kontrabandës në Prishtinë, Pejë dhe në veri e jug të Mitrovicës. Ai në një postim...

Aksioni në Veri, Brnabiç-ndërkombëtarëve: Ndaloni politikën e çmendur të Kurtit

para 6 dite - Mapo

Kryeministrja e Serbisë, Ana Brnabiç, ka reaguar lidhur me situatën e tensionuar që ka ndodhur ditën e sotme në Mitrovicë pas një aksioni policor. Ajo e vlerëson këtë aksion në veri kundër mallrave të...

AGK reagon pas sulmeve ndaj gazetarëve në veri

para 6 dite - RTK

Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës, ka reaguar pas sulmeve ndaj gazetarëve që po raportojnë nga veriu i Mitrovicës, pas tensionimit të situatës atje. Në reagimin e AGK-së thuhet se janë sulmuar gazetarë...

Kryeministrja serbe i përgjigjet Kurtit, kërkon ndërhyrjen e NATO-s: Frenojeni Albinin! Ka tejkaluar masën dhe jemi në prag të kaosit

para 6 dite - News33

Kryeministrja e Serbisë Ana Brnabiç, i përgjigjet homologut Albin Kurti për situatën e tensionuar në veri të Mitrovicës. Ajo i bën thirrje NATO-s dhe KFOR-it që të reagojnë dhe të “frenojnë Albin Kurtin....

Kështu u sulmua ekipi i REL’it në veri

para 6 dite - Gazeta Metro

Ekipit të Radios Evropa e Lirë i është pamundësuar puna të mërkurën, më 13 tetor, nga një numër protestuesish në Rudarë të Zveçanit. Me të hyrë në Rudarë, vetura me të cilën po udhëtonte ekipi i Radios...

Në veri të Mitrovicës, serbët dogjën disa vetura me targa RKS

para 6 dite - Tokasot

Disa vetura janë djegur sot në Mitrovicën e veriut gjatë operacionit të Policisë së Kosovës kundër kontrabandës. Serbët kanë kundërshtuar operacionin policor, duke sulmuar policët me gurë dhe duke djegur...

AGK reagon pas sulmeve ndaj gazetarëve në veri

para 6 dite - GazetaBlic

Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës, ka reaguar pas sulmeve ndaj gazetarëve që po raportojnë nga veriu i Mitrovicës, pas tensionimit të situatës atje. Në reagimin e AGK-së thuhet se janë sulmuar gazetarë...

Gazetarët shqiptarë e serbë sulmohen në veri, reagon AGK-ja

para 6 dite - Bota Sot

Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës ka shprehur shqetësim për ambientin e rëndë dhe të pasigurt të punës për gazetarët gjatë ditës së sotme në komunat veriore të Kosovës. “Sipas raporteve, janë sulmuar...

Gjashtë zyrtarë të policisë janë lënduar gjatë aksionit në veri, thotë Policia

para 6 dite - Evropa e Lirë

Policia e Kosovës përmes një njoftimi ka bërë të ditur se aksioni kundër kontrabandës i zhvilluar të mërkurën (13 tetor) ka përfunduar dhe se i njëjti është është realizuar në rajonin e Prishtinës, Pejës,...

Aksioni antikontrabandë në Kosovë, policia: U arrestuan 8 shtetas, shumica shqiptarë dhe vetëm një serb

para 6 dite - Shekulli

Publikuar më 13.10.2021 nga Arben Rrozhani Policia e Kosovës ka dalë me njoftim për media pas përfundimit të aksionit kundër kontrabandës, në katër rajone të vendit. Nga ky aksion janë prangosur tetë persona,...

Në veri të Mitrovicës, serbët dogjën disa vetura me targa RKS

para 6 dite - Telegrafi

Disa vetura janë djegur sot në Mitrovicën e veriut gjatë operacionit të Policisë së Kosovës kundër kontrabandës. Serbët kanë kundërshtuar operacionin policor, duke sulmuar policët me gurë dhe duke djegur...

Gjashtë zyrtarë të policisë janë lënduar gjatë aksionit në veri

para 6 dite - RTK

Policia e Kosovës përmes një njoftimi ka bërë të ditur se aksioni kundër kontrabandës i zhvilluar të mërkurën (13 tetor) ka përfunduar dhe se i njëjti është është realizuar në rajonin e Prishtinës, Pejës,...

Petkoviq: Një tjetër provokim nga Kurti, e informova Lajçakun

para 6 dite - Zeri

Drejtori i Zyrës Serbe për Kosovën, Petar Petkoviq, ka thënë se “aksioni i mëngjesit të sotëm i Policisë së Kosovës” sipas tij ishte “një tjetër provokim i kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, para zgjedhjeve...

Tensionet në veri, të shtëna me armë në Zveçan

para 6 dite - RTV 21

Pas tensioneve në veri të vendit, raportohet se ka të shtëna me armë zjarri në Zveçan. Aty policia janë vendosur në pika për ofrim të rendit dhe sigurisë ndërsa informacionet t regojnë se ka pasur edhe...

Reagimi i Serbisë për aksionin në veri: Kurti po shpik probleme për të sulmuar veriun

para 6 dite - Koha.net

Drejtori i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Petar Petkoviq, ka thënë se aksioni i sotëm i Policisë së Kosovës “ka të bëjë me kriminalizim të veriut”. Sipas tij, derisa Beogradi po shikon të zgjidhë...

Kosovë, aksioni në veri kundër kontrabandës: policë e protestues kërkojnë ndihmë mjekësore

para 6 dite - Portalb

Të mërkurën, më 13 tetor qytetarët në veri të Kosovës po kundërshtojnë një aksion të Policisë së Kosovës kundër kontrabandës së mallrave, transmeton REL . Drejtoresha e spitalit në Mitrovicën e Jugut,...

Bllokohet me kamionë rruga në afërsi të shkollës teknike në Mitrovicë të Veriut

para 6 dite - Alsat-M

Pas aksionit të Policisë së Kosovës në veri, është bllokuar me kamion rruga në afërsi të shkollës teknike në Mitrovicë të Veriut. Aksioni u kundërshtua nga serbët të cilët protestuan në forma të ndryshme.Fillimisht...

Aksioni në Veri – Lajmërohet Albin Kurti

para 6 dite - Alsat-M

Pas aksionit të sotëm të Policisë së Kosovë në katër lokacione, kryeministri Albin Kurti ka thënë se kontrabanda do të luftohet dhe parandalohet, raporton Zeri.info. Ai ka shtuar se krimi dhe grupet kriminale...

Aksioni i policisë në veri, reagon Kurti

para 6 dite - Klan

Aksioni i policisë në veri, reagon Kurti Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka dhënë më shumë detaje sa i përket operacionit të ndërmarrë këtë të mërkurë nga policia atje. “Aksion i Policisë kundër krimit...

Vuçiq takon serbët e veriut të Kosovës: Unë nuk jam si të tjerët, dhe kjo Serbi nuk është si dikur

para 6 dite - Ekonomia Online

Një takim është zhvilluar në Rashkë ndërmjet presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, me qytetarët e shkuar atje nga veriu i Kosovës. Sipas mediave serbe, përcjell Telegrafi, në fillim të takimit, Vuçiq...

Vazhdon aksioni i policisë në Zveçan, situata mbetet e tensionuar

para 6 dite - Telegrafi

Policia e Kosovës sot në orët e hershme të mëngjesit ka nisur një operacion kundër mallrave të kontrabanduara. Aksioni aktualisht është duke u zhvilluar në Zveçan, ku siç raportohet situata është e tensionuar...

Aksioni i Policisë vazhdon në Zveçan

para 6 dite - RTV 21

Policia e Kosovës zhvilloi një aksion kundër kontrabandës në veri të vendit. Ky aksion, që është shtrirë në disa lokacione në Kosovë, përfshirë rajonin e Prishtinës Pejës e Mitrovicës së Veriut dhe të...

Tym dhe qytetarë në rrugë, pamje nga aksioni i Policisë së Kosovës në veri

para 6 dite - RTV 21

Policia e Kosovës zhvilloi një aksion kundër kontrabandës në veri të vendit. Ky aksion, që është shtrirë në disa lokacione në Kosovë, përfshirë rajonin e Prishtinës Pejës e Mitrovicës së Veriut dhe të...

Aksioni i Policisë në veri

para 6 dite - RTV 21

Policia e Kosovës sot ka nisur një aksion të gjerë për konfiskim të mallrave të kontrabanduara në Veri të Mitrovicës. Gjatë këtij aksioni është tensionuar situtata ku ka pasur ndër të tjera edhe gaz lotsjellës,...

Serbët djegin veturat me targa të Kosovës

para 6 dite - Koha.net

Qytetarët serbë në veri të Mitrovicës kanë djegur të paktën dy vetura gjatë aksionit të Policisë së Kosovës. E bazuar në fotot e KOHËS, të paktën njëa prej tyre shihet se ka pasur targa të Kosovës. Në...

Zhvillimet në veri, Xhelal Sveçla thërret konferencë për media

para 6 dite - Lajmi.net

Konferenca për media do të zhvillohet në ora 16:00. Kjo është bërë e ditur në një njoftim për media nga Qeveria e Kosovës, derisa nuk është saktësuar tema e thirrjes së kësaj konference. Njoftimi i plotë:...

Pas aksionit në veri, Vuçiq arrin në Rashkë

para 6 dite - Lajmi.net

Ai do të vizitojë njësitë e Ushtrisë Serbe në kazermë, dhe gjithashtu do të vizitojë njësitë e xhandarmërisë, raporton Tanjugu serb. Vizita e Vuçiqit në Rashkë vjen pas aksionit të Policisë së Kosovës...

Zyra e Kurtit – Borrellit: BE-ja mos të provojë që aksionin e sotëm ta bëjë problem politik apo etnik

para 6 dite - Infokusi

Aksioni i Policisë së Kosovës në disa lokacione në vend ka pasur në cak krimin dhe kontrbandimin. Kështu është shprehur Luan Dalipi, Shef i Stafit në Zyrën e Kryeministrit Albin Kurti. Ai ka thënë se në...

Bërnabiqi kërkon reagimin e bashkësisë ndërkombëtare pas aksionit në veri

para 6 dite - Zeri

Kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiq ka ftuar bashkësinë ndërkombëtare që të reagojë teksa Policia dhe Dogana e Kosovës njoftuan se po zhvillojnë aksion kundër kontrabandës në disa lokacione, përfshirë...

E konfirmon Policia: Gjashtë policë të lënduar në veri, pesë shqiptarë e një serb

para 6 dite - Zeri

Policia e Kosovës ka dhënë detaje për aksionin e sotëm të zhvilluar në veri të Mitrovicës. Protestuesit serbë të pakënaqur nga aksioni antikontrabandë i autoriteteteve kosovare kanë krijuar bllokime të...

AGK-ja fton Policinë t’u ofrojë siguri gazetarëve në veri të vendit

para 6 dite - Zeri

Asociacioni i gazetarëve të Kosovës ka shprehur shqetësim pas sulmit që po u bëhet gazetarëve në veri të Mitrovicës. AGK-ja ka ftuar Policinë e Kosovës që të ofrojë siguri për gazetarët që të kryejnë punën...

AGK: Gazetarët kosovarë vazhdojnë të mbesin të rrezikuar në veri

para 6 dite - ATV Live

Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës është i alarmuar me faktin që gazetarët kosovarë që po raportojnë nga veriu vazhdojnë të jenë të rrezikuar. AGK ka ftuar autoritetet relevante të sigurisë që të mundësojnë...

Publikohen detaje të reja! Serbët në veri përdorën granata dore, bombola gazi e armë zjarri kundër policisë, doganës e gazetarëve

para 6 dite - ATV Live

Grupe kriminale në mënyrë të organizuar duke përdorur armë zjarri e mjete të rrezikshme sot në veri të Kosovës kanë sulmuar pjesëtarët e Policisë së Kosovës e Doganës, e madje edhe gazetarët me qëllim...

Vuçiq takon serbët e veriut të Kosovës: Unë nuk jam si të tjerët, dhe kjo Serbi nuk është si dikur

para 6 dite - Nistori

Një takim është zhvilluar në Rashkë ndërmjet presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, me qytetarët e shkuar atje nga veriu i Kosovës. Sipas mediave serbe, në fillim të takimit, Vuçiq tha se do të dëgjonte...

Mehmeti tregon se me çka u përballen Policia e Kosovës në veri

para 6 dite - Arbresh

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Kosovës, Samedin Mehmeti, është deklaruar pas tensioneve në veri të Mitrovicës. Ai tregoj se policët në veri jane ballafaquar me situata të ndryshme ku edhe janë gjuajtur...

Protesta kundër aksionit policor në Mitrovicën e Veriut/ Qytetarët serbë djegin veturën e doganës së Kosovës

para 6 dite - Top Channel

Qytetarët në veri të Kosovës janë ngritur në protest për të kundërshtuar aksionin e policisë së Kosovës kundër kontrabandës së mallrave. Në Mitrovicën e Veriut, qytetarët serbë kanë djegur një veturë që...

Aksioni kundër kontrabandës së mallrave në veri, sulmohen edhe gazetarët

para 6 dite - Bota Sot

Aksioni i sotëm i Policisë së Kosovës kundër kontrabandës së mallrave është shoqëruar me tensione në veri të vendit. Disa banorë serbë kanë sulmuar Njësinë Speciale të Kosovës, duke hedhur gurë në drejtim...

Gjashtë të lënduar në veri gjatë kundërshtimit të aksionit policor

para 6 dite - Top Channel

Të mërkurën, më 13 tetor qytetarët në veri të Kosovës po kundërshtojnë një aksion të Policisë së Kosovës kundër kontrabandës së mallrave. Sipas drejtorit të Qendrës Shëndetësore në Mitrovicë të Veriut,...

Policia del me një njoftim, tregon numrin e të arrestuarëve nga aksioni në veri të Kosovës

para 6 dite - Bota Sot

Policia e Kosovës ka dalë me njoftim për media pas përfundimit të aksionit kundër kontrabandës, në katër rajone të vendit. Nga ky aksion janë prangosur tetë persona, derisa 6 zyrtarë policorë kanë pësuar...

Gjuajtje me gurë, molotov e të shtëna me armë, gjithçka që ndodhi sot në veri të Kosovës

para 6 dite - Lajmi.net

Mëngjesin e sotëm Njësitë e Specializuara të Policisë së Kosovës u nisën drejt komunave veriore të vendit, për të realizuar një aksion anti-kontrabandë. Por jo gjithçka shkoi siç ishte planifikuar. Serbët...

AGK: Në veri janë sulmuar gazetarë shqiptarë e serbë

para 6 dite - Flaka

Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës (AGK) ka ngritur shqetësime në lidhje me, siç ka thënë, mjedisin e rëndë dhë të pasigurt të punës së gazetarëve të cilët po mbulonin ngjarjet që ndodhën ditën e mërkurë...

Momenti kur një mjet shpërthen afër gazetares kosovare në veri

para 6 dite - Bota Press

Është publikuar një video e re e sulmit të banorëve serbë në veri ndaj gazetarëve. Gjersa ishte në një lidhje direkte, gazetarja Albulena Rexha e Kanal 10, është penguar, pasi në afërsi të saj është hedhur...

Situata në veri, raportohet se Vuçiq është nisur drejt Rashkës

para 6 dite - Kallxo

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq është nisur në Rashkë për një takim urgjent me përfaqësuesit politik të serbëve të veriut të Kosovës. Siç raportojnë mediat në Serbi, Vuçiq këtë hap e bëri pas situatës...

Në veri të Mitrovicës, serbët dogjën disa vetura me targa RKS

para 6 dite - Iliria News

Disa vetura janë djegur sot në Mitrovicën e veriut gjatë operacionit të Policisë së Kosovës kundër kontrabandës. Serbët kanë kundërshtuar operacionin policor, duke sulmuar policët me gurë dhe duke djegur...

Huliganët serbët sulmojnë me gurë automjetet e policisë në veri të Mitrovicës

para 6 dite - GazetaBlic

Gjatë operacionit të sotëm në veri të vendit kundër kontrabandës së mallrave, pjesëtarët e Policisë së Kosovës janë sulmuar nga serbët lokalë. Në pamjet e siguruara nga operacioni i Policisë dhe zyrtarëve...

Bërnabiç thirrje ndërkombëtarëve: Frenojeni politikën e çmendur të Kurtit

para 6 dite - Albeu

Kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiç e ka konsideruar aksionin në anti-kontrabandë “politikë të çmendur” të Albin Kurtit dhe u ka kërkuar ndërkombëtarëve të frenojnë. “I bëj thirrje bashkësisë ndërkombëtare,...

Tensionet në veri të Kosovës, shihen gëzhoja plumbash në Zveçan (FOTO LAJM)

para 6 dite - Albeu

Plumba janë shkrepur në Zveçan, derisa Njësia Speciale e Policisë së Kosovës po largohej prej aty, ku shkuan në kuadër të aksionit kundër kontrabandës. Rruga pranë “Komova kafana” është e bllokuar, ndërsa...

Huliganët serbë sulmojnë me gurë automjetet e policisë në veri të Mitrovicës

para 6 dite - Bota Sot

Gjatë operacionit të sotëm në veri të vendit kundër kontrabandës së mallrave, pjesëtarët e Policisë së Kosovës janë sulmuar nga serbët lokalë. Në pamjet e siguruara nga operacioni i Policisë dhe zyrtarëve...

Tensionet në veri, Kurti thirrje qytetarëve të Mitrovicës: Krimi duhet luftuar, mos bini pre e mediave serbe

para 6 dite - Albeu

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti ka reaguar në lidhje me tensionet në veri të Kosovës, ku qytetaët kanë dalë kundër aksioni anti-kontrabandë të policisë. Kurti u ka bërë thirrje qytetarëve në komunën...

Kurti: Aksioni i Policisë ka qëllim luftimin e krimit dhe kontrabandës

para 6 dite - RTK

Kreministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka deklaruar se aksioni i Policisë është zhvilluar kundër krimit e kontrabandës në Prishtinë, Pejë dhe në veri e jug të Mitrovicës Postimi i plotë i Kurtit...

Policia e Kosovës: Qetësohet situata në pjesën veriore të Mitrovicës

para 6 dite - RTK

Operacioni policor është realizuar në rajonin e Prishtinës, Pejës, Mitrovicës së Jugut dhe Mitrovicës së Veriut. Përderisa në të gjitha rajonet tjera operacioni policor ka kaluar pa probleme, në Mitrovicë...

Tetë të arrestuar pas aksionit antikontrabandë në katër lokacione të vendit

para 6 dite - Zeri

Policia e Kosovës ka njoftuar se tetë persona janë arrestuar pasi kanë sulmuar zyrtarët policorë gjatë aksionit të sotëm në veri të Mitrovicës. Siç bën të ditur Policia, gjatë këtij aksioni janë lënduar...

Momenti kur serbët në veri sulmojmë policët gjatë daljes nga një barnatore

para 6 dite - Telegrafi

Policia e Kosovës sot në orët e hershme të mëngjesit ka zhvilluar një operacion kundër mallrave të kontrabanduara. Ky aksion është zhvilluar në Prishtinë, Pejë, Mitrovicë dhe në veri të vendit. Gjatë zhvillimit...

Huliganët serbët sulmojnë me gurë automjetet e policisë në veri të Mitrovicës

para 6 dite - OraInfo

Gjatë operacionit të sotëm në veri të vendit kundër kontrabandës së mallrave, pjesëtarët e Policisë së Kosovës janë sulmuar nga serbët lokalë. Në pamjet e siguruara nga operacioni i Policisë dhe zyrtarëve...

Ana Brnabiq: NATO dhe KFOR-i ta frenojnë Kurtin

para 6 dite - OraInfo

Kryeministrja e Serbisë, Ana Brnabiq, i ka bërë thirrje NATO-s dhe KFOR-it që të reagojnë pas situatës në veri të vendit nga aksioni i Policisë kundër kontrabandës. Brnabiq thotë se NATO dhe KFOR-i duhet...

Aksioni në veri – u lënduan 6 policë, u arrestuan 8 persona e u konfiskuan mijëra euro

para 6 dite - OraInfo

Gjatë aksionit në komunat e veriut të Kosovës, Policia ka bërë me dije se ka arrestuar tetë persona. Policia ka njoftuar se si pasojë e gjuajtjeve me mjete të ndryshme vdekjeprurëse drejt zyrtarëve policorë,...

Vuçiç niset për në bazën e Rashkës, afër kufirit me Kosovën – Thërret mbledhje urgjente

para 6 dite - OraInfo

Mediat serbe raportojnë se Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, është nisur për në bazën ushtarake të Rashkës, në kufi me Komunën e Leposaviçit, ku thuhet se do të takojë përfaqësuesit politikë të komunave...

Kryeministri Kurti reagon pas aksionit në veri: Krimi dhe grupet kriminale nuk do të tolerohen

para 6 dite - OraInfo

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka reaguar pas aksionit të Policisë së Kosovës në nivel vendi kundër kontrabandës. Kurti ka bërë thirrje për qetësi në Komunën veriore të Mitrovicës,...

Shihen gëzhoja plumbash në Zveçan

para 6 dite - OraInfo

Plumba janë shkrepur në Zveçan, derisa Njësia Speciale e Policisë së Kosovës po largohej prej aty, ku shkuan në kuadër të aksionit kundër kontrabandës. Rruga pranë “Komova kafana” është e bllokuar, ndërsa...

KFOR reagon pasi serbët sulmuan policët gjatë aksionit kundër kontrabandës së mallrave në veri

para 6 dite - Daily News

Policia e Kosovës ka realizuar sot një operacion kundër kontrabandës së mallrave, operacion ky që u zhvillua në katër lokacione, ku u prangosën katër persona, e pesë tjerë janë në kërkim. Policia po ashtu...

Ky është pronari shqiptar i barnatores në veri ku u sulmuan policët e Kosovës

para 6 dite - Gazeta Metro

Situatë e tensionuar është krijuar sot në veri të vendit, pasi Policia e Kosovës ka zhvilluar disa operacione kundër kontrabandës së mallrave. Lidhur me gjithë këtë situatë të krijuar në një konferencë...

Ministri Sveçla: Prokurorja dhe gjyqtari në aksionin kundër kontrabandës janë të etnisë serbe

para 6 dite - Gazeta Metro

Ministri i punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla ka konfirmuar se prokurorja e rastit dhe gjykatësi i procedurës paraprake janë të nacionalitetit serbë. Kjo deklaratë e Sveçlës erdhi pas aksionit të Policisë...

Drejtori i Policisë për aksionin e sotëm në veri: Dyshohet se ka pasur rrjedhje të informacioneve

para 6 dite - Gazeta Metro

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Kosovës, Samedin Mehmeti, në një konferencë për shtyp pas aksionit në veri tha se lidhur me operacionin e zhvilluar sot dyshohet se ka pasur rrjedhje të informacioneve....

Sveçla për situatën në veri: Në aksion u lënduan tetë policë, ftoj organet t’i gjejnë sulmuesit

para 6 dite - Gazeta Metro

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla tha se aksioni i sotëm në katër rajone në Kosovë ka përfunduar me sukses. Ai tha se ky aksion është zhvilluar në vazhdën e angazhimit në luftën kundër kontrabandës,...

Albin Kurti bën thirrje për qetësi në veri: Aksioni i sotëm ka përfunduar

para 6 dite - News33

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka reaguar pas aksionit të Policisë së Kosovës në nivel vendi kundër kontrabandës. Kurti ka bërë thirrje për qetësi në Komunën veriore të Mitrovicës,...

Vuçiq takon serbët e veriut të Kosovës: Unë nuk jam si të tjerët, dhe kjo Serbi nuk është si dikur

para 6 dite - Revista Kosovarja

Një takim është zhvilluar në Rashkë ndërmjet presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, me qytetarët e shkuar atje nga veriu i Kosovës. Sipas mediave serbe, përcjell Telegrafi, në fillim të takimit, Vuçiq...

Bllokohet rruga në Rudarë

para 6 dite - Argument

Rruga magjistrale Prishtinë-Rashkë është bllokuar nga ana e banorëve lokalë në shenjë kundërshtimi për aksionin e Policisë së Kosovës kundër kontrabandës i cili u zhvillua të mërkurën në disa komuna të...

KFOR reagon pasi serbët sulmuan policët gjatë aksionit kundër kontrabandës së mallrave në veri

para 6 dite - Argument

Policia e Kosovës ka realizuar sot një operacion kundër kontrabandës së mallrave, operacion ky që u zhvillua në katër lokacione, ku u prangosën katër persona, e pesë tjerë janë në kërkim. Policia po ashtu...

Pas trazirave në Veri/ Kurti: Grupet kriminale do të luftohen!

para 6 dite - NOA

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka thënë se aksion i sotëm i Policisë ishte kundër krimit e kontrabandës në Prishtinë, Pejë dhe në veri e jug të Mitrovicës Ai në Facebook ka shkruar se herët në mëngjesin...

NATO: Ishim në komunikim të vazhdueshëm për aksionin kundër kontrabandës

para 6 dite - Ekonomia Online

Policia e Kosovës këtë të mërkurë ka realizuar një operacionipolicor në rajonin e Prishtinës, Pejës, Mitrovicës së Jugut dhe Mitrovicës së Veriut kundër kontrabandës me mallra. Një zyrtar i NATO-s në një...

LAJMI I FUNDIT: 8 të arrestuar nga aksioni kundër kontrabandës

para 6 dite - GazetaBlic

Policia e Kosovës ka dalë me njoftim për media pas përfundimit të aksionit kundër kontrabandës, në katër rajone të vendit. Nga ky aksion janë prangosur tetë persona, derisa 6 zyrtarë policorë kanë pësuar...

Huliganët serbët sulmojnë me gurë automjetet e policisë në veri të Mitrovicës

para 6 dite - Bota Sot

Gjatë operacionit të sotëm në veri të vendit kundër kontrabandës së mallrave, pjesëtarët e Policisë së Kosovës janë sulmuar nga serbët lokalë. Në pamjet e siguruara nga operacioni i Policisë dhe zyrtarëve...

Kurti: Kontrabandën do ta parandalojmë

para 6 dite - Evropa e Lirë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti tha se aksioni në disa lokacione të Kosovës, përfshirë edhe në veri të vendit, kundër kontrabandës ka përfunduar, duke u zotuar se “kontrabandën do ta luftojmë e do...

Tensionohet situata në veri të Kosovës - shkaku kontrabanda

para 6 dite - DW

Policia përdori gazin lotsjellës për të shpërndarë turma të banorëve lokalë, të cilët po kundërshtojnë një aksion të policisë antikontrabandë. Të paktën 6 persona morën lëndime në veri të Mitrovicës gjatë...

Arrestohen tetë persona në aksionin në Veri

para 6 dite - Indeks online

Operacioni policor është realizuar në rajonin e Prishtinës, Pejës, Mitrovicës së Jugut dhe Mitrovicës së Veriut. Përderisa në të gjitha rajonet tjera operacioni policor ka kaluar pa probleme, në Mitrovicë...

Gjashtë policë në lënduar në veri (Foto)

para 6 dite - Indeks online

Mëngjesin e sotëm, Policia e Kosovës së bashku me ato të Doganës, me qëllim të luftimit të kontrabandës ka filluar operacione bastisjeje në disa lokacione të ndryshme në Prishtinë, Pejë e Mitrovicë (si...

Dy policë kërkojnë ndihmë mjekësore pas aksionit në veri

para 6 dite - Zeri

Ka përfunduar aksioni i Policisë dhe Doganës së Kosovës kundër kontrabandës, që nisi në orët e hershme të 13 tetorit. Ky aksion, që u zhvillua në disa rajone, përfshirë edhe në komunat me shumicë serbe,...

Brnabiç kërkon reagim nga NATO-ja: Frenojeni Albin Kurtin

para 6 dite - ABC News

Kryeministrja e Serbisë, Ana Brnabiç ka kërkuar nga NATO që ta frenojë kryeministrin Albin Kurti, pasi policia e Kosovës ka zhvilluar një aksion kundër kontrabandës me mallra në Mitrovicën e Jugut, atë...

Aksioni kundër kontrabandës në vend, Policia arrestoi 8 persona

para 6 dite - Kallxo

Policia e Kosovës në aksionin e sotëm kundër kontrabandës në vend ka arrestuar 8 persona nga rajone të ndryshme. Sipas Policisë, të arrestuarit janë: R. K. (1957) mashkull kosovar/shqiptarë nga rajoni...

Tensionet në veri, reagon kryeministri Kurti

para 6 dite - Kallxo

Kryeministri i Kosvoës, Albin Kurti ka reaguar pas aksionit të sotëm kundër kontrabandës në vend. Kurti tha se këto veprime janë paraprirë nga hetimet dhe janë me urdhër të prokurorisë dhe gjykatave kompetente....

Brnabiq: NATO dhe KFOR-i ta frenojnë Kurtin

para 6 dite - Kallxo

Kryeministrja e Serbisë, Ana Brnabiq, i ka bërë thirrje NATO-s dhe KFOR-it që të reagojnë pas situatës në veri të vendit nga aksioni i Policisë kundër kontrabandës. Brnabiq thotë se NATO dhe KFOR-i duhet...

KFOR: Policia e Kosovës kreu operacion në zbatim të ligjit, ishim në komunikim të vazhdueshëm më institucionet përkatëse

para 6 dite - FaxWeb

Policia e Kosovës ka realizuar sot një operacion kundër kontrabandës së mallrave, operacion ky që u zhvillua në katër vende të ndryshme, ku u prangosën 4 persona dhe 5 të tjerë janë në kërkim. Policia...

Bllokohet rruga në Rudarë

para 6 dite - InFokus

Rruga magjistrale Prishtinë-Rashkë është bllokuar nga ana e banorëve lokalë në shenjë kundërshtimi për aksionin e Policisë së Kosovës kundër kontrabandës i cili u zhvillua të mërkurën në disa komuna të...

KFOR reagon pasi serbët sulmuan policët gjatë aksionit kundër kontrabandës së mallrave në veri

para 6 dite - InFokus

Policia e Kosovës ka realizuar sot një operacion kundër kontrabandës së mallrave, operacion ky që u zhvillua në katër lokacione, ku u prangosën katër persona, e pesë tjerë janë në kërkim. Policia po ashtu...

Gurë në rrugë e xhama të thyer, situata në veri pas aksionit të policisë

para 6 dite - Iliria News

Policia e Kosovës ka zhvilluar sot një aksion në katër rajone të vendit kundër kontrabandës me mallra. Ky aksion, që është shtrirë në disa lokacione në Kosovë, përfshirë rajonin e Prishtinës Pejës e Mitrovicës...

Policia vazhdon aksionin në veri, serbët mblidhen edhe në Zubin Potok, sërish tym

para 6 dite - Iliria News

Pasi përfunduan punë në një situatë jashtëzakonisht të tensionuar, Policia e Kosovës i ka tërhequr autoblindat nga Mitrovica e veriut për ta vazhduar aksionin në Zubin Potok dhe Zveçan. Qytetarë serbë,...

Sveçla: Prokurorja dhe gjyqtari në aksionin kundër kontrabandës janë të etnisë serbe

para 6 dite - Periskopi

Ministri i punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla ka konfirmuar se prokurorja e rastit dhe gjykatësi i procedurës paraprake janë të nacionalitetit serbë. Kjo deklaratë e Sveçlës erdhi pas aksionit të Policisë...

Drejtori i policisë për aksionin në veri: Dyshohet se ka pasur rrjedhje të informacioneve

para 6 dite - Epoka e Re

Drejtori i përgjithshëm i Policisë së Kosovës, Samedin Mehmeti, në një konferencë për media pas aksionit në veri, ka thënë se lidhur me operacionin e zhvilluar të mërkurën dyshohet se ka pasur rrjedhje...

Sulmet ndaj policisë nga serbët/ Albin Kurti: Mos u ndikoni nga mediat në Beograd që mbështesin krimin

para 6 dite - Vizion Plus

Pas akteve te dhunes ne veri, kryeministri i Kosoves Albin Kurti beri te qarte se policia nuk do te toleroje asnje aktivitete kriminal. Ai tha se liria e fituar duhet te funksionoje permes zbatimit te...

Brnabic: NATO dhe KFOR ndaloni Kurtin, situata është më shumë se dramatike

para 6 dite - GazetaBlic

Kryeministrja e Serbisë, Ana Brnabic, i bëri kërkesë bashkësisë ndërkombëtare që të ndalojnë Kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti, pasi situata po del jashtë kontrolli dhe jemi buzë kaosi sipas saj. “I...

Drejtori i Policisë: Dyshohet se ka pasur rrjedhje të informacionit për operacionin në veri

para 6 dite - Arbresh

Drejtori i Policisë, Samedin Mehmeti, është deklaruar pas tensioneve në veri të Mitrovicës. Ai thotë se operacioni që është zhvilluar në veri të vendit, ka filluar rreth një vit më parë. Sipas tij, ka...

Sveçla: Aksioni i sotëm është vazhdimësi e luftës kundër krimit të organizuar

para 6 dite - Arbresh

Ministri i Punëve të Brendshëm ka thënë se janë të përkushtuar për shtet funksional dhe siguri për të gjithë qytetarët pa dallim. Ai në një konferencën e sotme për aksionin e sotëm në 4 rajone kundër kontrabandimi...

Vuçiç niset për në bazën e Rashkës, afër kufirit me Kosovën – Thërret mbledhje urgjente

para 6 dite - GazetaBlic

Mediat serbe raportojnë se Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, është nisur për në bazën ushtarake të Rashkës, në kufi me Komunën e Leposaviçit, ku thuhet se do të takojë përfaqësuesit politikë të komunave...

Gëzhoja plumbash në Zveçan

para 6 dite - GazetaBlic

Plumba janë shkrepur në Zveçan, derisa Njësia Speciale e Policisë së Kosovës po largohej prej aty, ku shkuan në kuadër të aksionit kundër kontrabandës. Rruga pranë “Komova kafana” është e bllokuar, ndërsa...

Të shtëna me armë në Zveçan

para 6 dite - Tetova Sot

Një video e të shtënave me armë zjarri në Zveçan gjatë protestës së sotme të dhunshme të qytetarëve serb të Kosovës, është shpërndarë nga mediat serbe. Portali ‘Kossev’, pa dhënë ndonjë shpjegim më konkret,...

Aksioni antikontrabandë në disa qytete të Kosovës, përplasen ashpër kryeministrat Kurti dhe Brnabiç

para 6 dite - Shekulli

Publikuar më 13.10.2021 nga Arben Rrozhani Policia e Kosovës sot në orët e hershme të mëngjesit ka zhvilluar një operacion kundër mallrave të kontrabanduara. Ky aksion është zhvilluar në Prishtinë, Pejë,...

Deklarata qesharake e kryeministres serbe: NATO dhe KFOR-i ta ndalojnë Albin Kurtin

para 6 dite - Indeks online

Kryeministrja serbe, Ana Brnabiq u ka bërë thirrje urgjente bashkësisë ndërkombëtare, konkretisht NATO-në dhe KFOR-in, për ta ndalur, siç thotë ajo, Albin Kurtin. “I bëj thirrje bashkësisë ndërkombëtare,...

Albin Kurti bën thirrje për qetësi në veri: Krimi dhe grupet kriminale nuk do të tolerohen

para 6 dite - ABC News

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka reaguar pas aksionit të Policisë së Kosovës në nivel vendi kundër kontrabandës. Kurti ka bërë thirrje për qetësi në Komunën veriore të Mitrovicës,...

Aksioni në Kosovë, plumba në Zveçan, policë dhe protestues përfundojnë në spital

para 6 dite - ABC News

Të mërkurën, më 13 tetor qytetarët në veri të Kosovës po kundërshtojnë një aksion të Policisë së Kosovës kundër kontrabandës së mallrave. Drejtoresha e spitalit në Mitrovicën e Jugut, Luljeta Zhubi tha...

Serbët vendosin bllokada në “Lagjen e Boshnjakëve” në Mitrovicë të Veriut

para 6 dite - Zeri

Serbët kanë vendosur bllokada në "Lagjen e Boshnjakëve", ku aty shihen edhe disa vetura që para pak orëve janë përfshirë nga zjarri. Në rrugët e kësaj lagjeje shihen gurë të shumtë që dyshohet se protestuesit...

Protestuesit serbë sulmojnë gazetarët

para 6 dite - Zeri

Rrugës për në Zveçan protestuesit serbë u janë mësyrë gazetarëve me mjete piroteknike dhe gurë, raporton Zeri.info. Protestuesit nuk kanë lejuar gazetarët që të kalojnë rrugës që të çon në drejtim të Zveçanit,...

Drejtori i Policisë: Dyshohet se ka pasur rrjedhje të informacionit lidhur me operacionin

para 6 dite - Bota Press

Drejtori i Policisë, Samedin Mehmeti, ka thënë se operacioni që është zhvilluar sot, ka filluar rreth një vit më parë. Ai ka treguar se është planifikuar të bëhet bastisja në 26 lokacione të ndryshme,...

Aksioni i sotëm në katër rajone në Kosovë, shumë polic të lenduar, detaje nga MPB

para 6 dite - Bota Press

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla tha se aksioni i sotëm në katër rajone në Kosovë ka përfunduar me sukses. Ai tha se ky aksion është zhvilluar në vazhdën e angazhimit në luftën kundër kontrabandës,...

Dyshohet se në lidhje me operacionin e sotëm ka pasur rrjedhje të informacionit, drejtori i Policisë jep detaje

para 6 dite - ATV Live

Drejtori i Policisë së Kosovës, Samedin Mehmeti tha sot se Policia e Kosovës ka realizuar sot aksionin në disa lokacione të ndryshme në koordinim me prokuroritë dhe gjykatat kompetente. Mehmeti tha që...

Vuçiq takohet me përfaqësuesit e serbëve të Kosovës, Rakiq paralajmëron rezistencë të përgjithshme

para 6 dite - ATV Live

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq ka nisur një takim në Rashkë të Serbisë me përfaqësuesit politikë të serbëve të Kosovës. Takimi po mbahet në kazermën lokale dhe të pranishëm janë zyrtarë të partisë kryesore...

KFOR: Policia e Kosovës kreu operacion në zbatim të ligjit, ishim në komunikim të vazhdueshëm më institucionet

para 6 dite - ATV Live

Policia e Kosovës ka realizuar sot një operacion kundër kontrabandës së mallrave, operacion ky që u zhvillua në katër lokacione, ku u prangosën katër persona, e pesë tjerë janë në kërkim. Policia po ashtu...

Aksioni në veri të Mitrovicës, vjen reagimi edhe nga Xhelal Sveçla

para 6 dite - ATV Live

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla ka bërë të ditur se aksioni i sotëm i Policisë së Kosovës në vazhdën e luftës kundër krimit të organizuar, nuk është kundër qytetarëve e as institucioneve...

Policia vazhdon aksionin në veri, serbët mblidhen edhe në Zubin Potok e Zveçan, sërish tym

para 6 dite - Alsat-M

Pasi përfunduan punë në një situatë jashtëzakonisht të tensionuar, Policia e Kosovës i ka tërhequr autoblindat nga Mitrovica e veriut për ta vazhduar aksionin kundër kontrabandës në Zubin Potok dhe Zveçan....

Vazhdon aksioni i policisë në Zveqan, situata mbetet e tensionuar

para 6 dite - Zhurnal

Policia e Kosovës sot në orët e hershme të mëngjesit ka nisur një operacion kundër mallrave të kontrabanduara. Aksioni aktualisht është duke u zhvilluar në Zveqan, ku siç raportohet situata është e tensionuar...

Vazhdon aksioni i policisë në Zveçan, situata mbetet e tensionuar

para 6 dite - Tokasot

Policia e Kosovës sot në orët e hershme të mëngjesit ka nisur një operacion kundër mallrave të kontrabanduara. Aksioni aktualisht është duke u zhvilluar në Zveçan, ku siç raportohet situata është e tensionuar...

Mehmeti: Dyshohet se ka pasur rrjedhje të informacionit për operacionin në veri

para 6 dite - Ekonomia Online

Drejtori i Policisë, Samedin Mehmeti, ka thënë se operacioni që është zhvilluar në veri të vendit, ka filluar rreth një vit më parë.  Tutje, ai tha se ka pasur rrjedhje të informacionit, e cila është duke...

Sveçla: Tetë policë të lënduar, aksioni i koordinuar me ndërkombëtarët

para 6 dite - Ekonomia Online

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, tha se tetë zyrtarë policorë janë lënduar si pasojë e tensionimit të situatës në veri të Mitrovicës, gjatë aksionit kundër kontrabandës së mallrave të Policisë...

Mehmeti: Policët u gjuajtën në veri me armë dhe granata dore, por jashtë rrezikut për jetë

para 6 dite - Periskopi

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Kosovës, Samedin Mehmeti, ka treguar se aksioni i ndërmarr këtë të mërkurë ka nisur një vit më parë. Ai ka treguar se nga nëntë lokacione sa ka qenë e planifikuar...

Reagon AGK: Gazetarët kosovarë vazhdojnë të mbesin të rrezikuar në veri

para 6 dite - Periskopi

Nga Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës reaguan me anë të një komunikate për media duke thënë se janë të alarmuar me faktin që gazetarët kosovarë që po raportojnë nga veriu vazhdojnë të jenë të rrezikuar....

Bllokohet me kamionë rruga në afërsi të shkollës teknikë në Mitrovicë të Veriut

para 6 dite - GazetaBlic

Pas aksionit të Policisë së Kosovës në veri, këta të fundit kanë bllokuar me kamion rrugën në afërsi të shkollës teknikë në Mitrovicë të Veriut, përcjell Gazeta Blic. Aksioni u kundërshtua nga serbët të...

Kurti reagon pas aksionit të Policisë së Kosovës

para 6 dite - GazetaBlic

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka reaguar pas aksionit të Policisë së Kosovës në nivel vendi kundër kontrabandës. Kurti ka bërë thirrje për qetësi në Komunën veriore të Mitrovicës,...

Samedin Mehmeti: Dyshohet se ka pasur rrjedhje të informacionit për operacionin në veri

para 6 dite - Arbresh

Drejtori i Policisë, Samedin Mehmeti, është deklaruar pas tensioneve në veri të Mitrovicës. Ai thotë se operacioni që është zhvilluar në veri të vendit, ka filluar rreth një vit më parë. Sipas tij, ka...

Sveçla: Në aksionin në veri u lënduan tetë policë, i ftoj organet t’i gjejnë sulmuesit

para 6 dite - Epoka e Re

Ministri i Punëve të Brendshme (MPB), Xhelal Sveçla, ka thënë se aksioni i sotëm në katër rajone të Kosovës ka përfunduar me sukses. Sveçla në një konferencë për media ka thënë se ky aksion është zhvilluar...

Serbët në veri të Mitrovicës kundërshtojnë operacionin antikontrabandë, sulmojnë me gurë policinë

para 6 dite - Telegrafi

Serbët lokalë në veri të Mitrovicës kanë hedhur gurë në drejtim të policisë së Kosovës, e cila ishte duke zhvilluar një aksion kundër kontrabandës në disa lokacione të vendit. Serbët kanë bllokuar rrugët,...

Policia vazhdon aksionin në veri, serbët mblidhen edhe në Zubin Potok e Zveçan, sërish tym

para 6 dite - Ina

Pasi përfunduan punë në një situatë jashtëzakonisht të tensionuar, Policia e Kosovës i ka tërhequr autoblindat nga Mitrovica e veriut për ta vazhduar aksionin kundër kontrabandës në Zubin Potok dhe Zveçan,...

Qytetarët në veri kundërshtojnë aksionin kundër kontrabandës

para 6 dite - RTV 21

Qytetarët në veri të Kosovës po kundërshtojnë një aksion të Policisë së Kosovës kundër kontrabandës së mallrave. Ky aksion, që ende po vazhdon është shtrirë në lokacione në Kosovë, përfshirë rajonin e...

Veturat e djegura në Veri ishin me targa RKS

para 6 dite - Indeks online

Gjatë aksionit të sotëm në veri të Mitrovicës pati tensione të shumta të krijuara nga protestuesit serbë që kundërshtuan opeacionin policor. Në “Lagjen e Boshnjakëve” janë djegur disa vetura të cilat ishin...

Kryeministri Kurti jep detaje për aksionin e sotëm kundër krimit e kontrabandës

para 6 dite - Indeks online

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti është deklaruar për aksionin e sotëm të Policisë së Kosovës kundër kontrabandës. “Herët në mëngjesin e sotëm, Policia e Kosovës, me qëllim të luftimit të kontrabandës...

Përfundon aksioni i Policisë në veri

para 6 dite - Koha.net

Policia e Kosovës është larguar nga pjesa veriore e Mitrovicës, pasi ka përfunduar aksioni. Siç shihet në pamjet që ka siguruar KOHA, automjetet e blinduara janë parë të kthehen në pjesën jugore të qytetit....

Kurti: Kontrabanda do të luftohet, qytetarët në veri të mos bien pre e mediave serbe

para 6 dite - Zeri

Pas aksionit të sotëm të Policisë së Kosovë në katër lokacione, kryeministri Albin Kurti ka thënë se kontrabanda do të luftohet dhe parandalohet, raporton Zeri.info. Ai ka shtuar se krimi dhe grupet kriminale...

Sveçla: Aksioni policor nuk është i drejtuar kundër qytetarëve apo lokacioneve të caktuara

para 6 dite - Lajm

Ministri i Punëve të Brendshme në Kosovë, Xhelal Sveçla, ka thënë të mërkurën se aksioni i Policisë dhe Doganës së Kosovë kundër kontrabandimit të mallrave, është pjesë e luftës së autoriteteve të Kosovës...

Sveçla: Aksioni nuk është kundër asnjë nacionaliteti, por kundër kriminelëve që kontrabanduan mallra

para 6 dite - KosovaPress

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla thotë se aksioni i Policisë së Kosovës kundër kontrabandës i cili sot u zhvilluar në disa komunë përfshirë edhe në pjesën veriore rezultoi i suksesshëm në...

Vjen reagimi i Serbisë për aksionin në veri: Kurti po shpik probleme për të sulmuar veriun

para 6 dite - OraInfo

E ashtuquajtura Zyrë për Kosovën në Qeverinë e Serbisë ka reaguar pas zhvillimeve të fundit në veri, ku situata është tensionuar pas aksionit kundër kontrabandës të Policisë së Kosovës. Drejtori i kësaj...

Vazhdon aksioni i policisë në veri, serbët mblidhen edhe në Zubin Potok e Zveçan, sërish tym

para 6 dite - OraInfo

Pasi përfunduan punë në një situatë jashtëzakonisht të tensionuar, Policia e Kosovës i ka tërhequr autoblindat nga Mitrovica e veriut për ta vazhduar aksionin kundër kontrabandës në Zubin Potok dhe Zveçan....

Bllokohet rruga në Rudarë

para 6 dite - Infokusi

Rruga magjistrale Prishtinë-Rashkë është bllokuar nga ana e banorëve lokalë në shenjë kundërshtimi për aksionin e Policisë së Kosovës kundër kontrabandës i cili u zhvillua të mërkurën në disa komuna të...

Dalipi i reagon Borellit: Aksioni i sotëm ishte vetëm kundër krimit, askush të mos krijojë problem etnik

para 6 dite - ATV Live

Një reagim ka ardhur edhe nga zyra e kabinetit të kryeministrit Kurti, në lidhje me aksionin e sotëm që u zhvillua nga Policia e Kosovës kundër kontrabandës e që më pas eskaloi në protestë nga qytetarët...

Serbët në veri sulmojmë policët gjatë daljes nga një barnatore

para 6 dite - Alsat-M

Policia e Kosovës sot në orët e hershme të mëngjesit ka zhvilluar një operacion kundër mallrave të kontrabanduara. Ky aksion është zhvilluar në Prishtinë, Pejë, Mitrovicë dhe në veri të vendit. Gjatë zhvillimit...

Përfundon aksioni i Policisë së Kosovës në veri

para 6 dite - Koha.mk

Policia e Kosovës është larguar nga pjesa veriore e Mitrovicës, pasi ka përfunduar aksioni. Automjetet e blinduara janë parë të kthehen në pjesën jugore të qytetit. Gjatë këtij aksioni ka pasur ndër të...

Sveçla: Tetë policë të lënduar, protestuesit serbë përdorën armë të gjata

para 6 dite - Ekonomia Online

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, tha se tetë zyrtarë policorë janë lënduar si pasojë e tensionimit të situatës në veri të Mitrovicës, gjatë aksionit kundër kontrabandës së mallrave të Policisë...

KFOR: Policia e Kosovës zbatoi ligjin, ne jemi në komunikim të vazhdueshëm me ta

para 6 dite - Periskopi

Policia e Kosovës ka realizuar sot një operacion kundër kontrabandës së mallrave, operacion ky që u zhvillua në katër lokacione, ku u prangosën katër persona, e pesë tjerë janë në kërkim. Policia po ashtu...

Takimi në Rashkë: Ministri i Kurtit i thotë Vuçiqit “do të mbrohemi me çka kemi”

para 6 dite - Periskopi

Në Rashkë ka filluar takimi mes presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq dhe liderëve serbë në Kosovë nga Lista Srpska. Në këtë takim po marrin edhe shumë qytetarë serbë, të cilët, me radhë po i ankohen...

Operacion i madh i Policisë në Prishtinë, Pejë dhe Mitrovicë- goditet rrejti i kontrabandës

para 6 dite - Telegrafi

Policia e Kosovës ka realizuar sot një operacion në disa lokacione të ndryshme, ku bëjnë pjesë katër rajone të Kosovës si Prishtinë, Pejë, Mitrovicë Jugu dhe Mitrovicë Veriore, ku është goditur rrjeti...

Policia e Kosovës bastis vende të ndryshme në katër qytete, gjetën çokollata dhe pije kontrabandë

para 6 dite - Top Channel

Ditën e sotme, policia e Kosovës ka kryer kontrolle dhe bastisje në vende të ndryshme për kontrabandën e mallrave. Operacioni policor është realizuar në katër rajone të Kosovës si Prishtinë, Pejë, Mitrovicë...

Petkoviq: “Një tjetër provokim nga Kurti, e informova Lajçakun”

para 6 dite - Indeks online

Drejtori i Zyrës Serbe për Kosovën, Petar Petkoviq, ka thënë se “aksioni i mëngjesit të sotëm i Policisë së Kosovës’ sipas tij ishte ” një tjetër provokim i kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, para...

Momenti kur sulmohen pjesëtarët e Njësisë Speciale në Veri – hyjnë në barnatore

para 6 dite - Indeks online

Qytetarët serbë kanë sulmuar me grushte pjesëtarët e policisë së Kosovës në Mitrovicën e Veriut pas aksionit kundër kontrabandës. Pas ndërmarrjes së aksionit qindra serbë lokalë janë mbledhur në pjesën...

Incidentet në veri të Kosovës, Borrell reagon ashpër: Të ndalet menjëherë dhuna!

para 6 dite - Java News

Shefi i diplomacisë së Bashkimit Evropian, Josep Borrell kërkoi që “incidentet e dhunshme në veri të Kosovës të ndalen menjëherë”. Sipas tij, veprimet “e njëanshme dhe të pakoordinuara” që vënë në rrezik...

Protestuesit serbë sulmojnë gazetarët me molotov

para 6 dite - Zeri

Rrugës për në Zveçan, protestuesit serbë u janë mësyer gazetarëve me mjete shpërthyse, gur e molotov, raporton Zeri.info. Protestuesit nuk kanë lejuar gazetarët që të kalojnë rrugës që të çon në drejtim...

Sveçla kërkon që kryesit e sulmeve ndaj personave zyrtarë në veri të vihen para drejtësisë

para 6 dite - Informatat

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, është deklaruar pas operacionit policor në rajonin e Prishtinës, Pejës, Mitrovicës së Jugut dhe Mitrovicës së Veriut kundër kontrabandës me mallra. Sveçla...

AGK: Gazetarët kosovarë vazhdojnë të mbesin të rrezikuar në veri

para 6 dite - Informatat

Nga Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës reaguan me anë të një komunikate për media duke thënë se janë të alarmuar me faktin që gazetarët kosovarë që po raportojnë nga veriu vazhdojnë të jenë të rrezikuar....

Serbët vendosin barrikada edhe në rrugën Mitrovicë-Zubin Potok

para 6 dite - Nistori

Pas bllokimit të rrugës në Rudar të Zveçanit, kamionë që në mes të rrugës të ndaluar janë parë sot edhe në rrugën Mitrovicë-Zubin Potok. Ekipet e Kallxo.com, kanë filmuar rrugët ku shihen kamionët të cilët...

Aksioni policor në veri të Kosovë, raportohet për disa të lënduar

para 6 dite - Alsat-M

Sipas drejtorit të Qendrës Shëndetësore në Mitrovicë të Veriut, Zllatan Ellek gjashtë persona janë lënduar gjatë aksionit policor kundër kontrabandës së mallrave. Ai nuk specifikoi për çfarë lëndimesh...

Situata në Veri – Borell i ashpër me Kosovën

para 6 dite - Tetova Sot

Përfaqësues i Lartë i BE-së për Punët e Jashtme dhe Politikat e Sigurisë, Josep Borrell ka reaguar pas situatës së krijuar në veri të Kosovës, pasi Policia atje zhvilloi një aksion kundër kontrabandës....

Aksioni kundër kontrabandës në veri/ Petkoviç: Një tjetër provokim nga Kurti

para 6 dite - Ina

Drejtori i Zyrës Serbe për Kosovën, Petar Petkoviq, ka thënë se “aksioni i mëngjesit të sotëm i Policisë së Kosovës’ sipas tij ishte ” një tjetër provokim i kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, para...

Banori i “Lagjes së Boshnjakëve” tregon për gjendjen aktuale, pas aksionit të policisë në Mitrovicën e Veriut

para 6 dite - Zeri

Policia e Kosovës sot në orët e hershme të mëngjesit ka nisur një operacion kundër mallrave të kontrabanduara. Gjatë aksionit në veri të Mitrovicës, Policia e Kosovës është sulmuar nga persona të paidentifikuar....

Tensionet në veri, mbyllen disa dyqane – FOTO

para 6 dite - Kallxo

Dyqanet e shumë bizneseve në veri të vendit tashmë janë mbyllur, raporton KALLXO.com nga vendi i ngjarjes. Kjo pasi Policia e Kosovës në orët e hershme të mëngjesit nisi një aksion kundër kontrabandës...

Serbët bllokojnë rrugën në Rudarë

para 6 dite - Lajmi.net

Gazetarët e Radios Evropa e Lirë në veriun e Kosovës thonë se serbët lokalë bllokuan rrugën magjistrale Prishtinë-Rashkë në vendbanimin Rudarë në komunën e Zveçanit. Sipas raportimeve rreth 200 qytetarë...

Shefi i stafit të Kurtit i reagon Borellit: Asnjë zyrtar i lartë i BE-së s’duhet ta bëjë aksionin e policisë problem etnik

para 6 dite - Bota Press

Shefi i Stafit të kryeministrit Albin Kurti, Luan Dalipi i është përgjigjur kryediplomatit evropian, Josep Borell pasi ky i fundit kritikoi qeverinë e Kosovës për veprime të njëanshme dhe pakoordinuara...

Serbët në veri të Kosovës i vënë flakën një veture me targa RKS

para 6 dite - Alsat-M

Të mërkurën, më 13 tetor qytetarët në veri të Kosovës po kundërshtojnë një aksion të Policisë së Kosovës kundër kontrabandës së mallrave. Është djegur një veturë, ndërsa gjatë gjithë kohës po dëgjohen...

Operacion i madh i Policisë në Prishtinë, Pejë dhe Mitrovicë- goditet rrejti i kontrabandës

para 6 dite - Zhurnal

Policia e Kosovës ka realizuar sot një operacion në disa lokacione të ndryshme, ku bëjnë pjesë katër rajone të Kosovës si Prishtinë, Pejë, Mitrovicë Jugu dhe Mitrovicë Veriore, ku është goditur rrjeti...

Qytetarët në veri kundërshtojnë aksionin kundër kontrabandës, policia hedh gaz lotsjellës

para 6 dite - Klan

Qytetarët në veri kundërshtojnë aksionin kundër kontrabandës, policia hedh gaz lotsjellës Të mërkurën, më 13 tetor qytetarët në veri të Kosovës po kundërshtojnë një aksion të Policisë së Kosovës kundër...

Momenti kur një mjet shpërthen në afërsi të gazetares që ishte në transmetim live në veri

para 6 dite - Periskopi

Është publikuar një video e re e sulmit të banorëve serbë në veri ndaj gazetarëve. Gjersa ishte në një lidhje direkte, gazetarja Albulena Rexha e Kanal 10, është penguar, pasi në afërsi të saj është hedhur...

Qytetarët në veri të Kosovës kundërshtojnë aksionin kundër kontrabandës, sulmojnë edhe policinë (FOTOT)

para 6 dite - Shekulli

Publikuar më 13.10.2021 nga Arben Rrozhani Qytetarët në veri të Kosovës po kundërshtojnë një aksion të Policisë së Kosovës kundër kontrabandës së mallrave. Ky aksion, që ende po vazhdon është shtrirë në...

Gjashtë persona kërkojnë ndihmë mjekësore pas kundërshtimit të aksionit policor

para 6 dite - Zeri

Të mërkurën, më 13 tetor, qytetarët në veri të Kosovës po kundërshtojnë një aksion të Policisë së Kosovës kundër kontrabandës së mallrave. Sipas drejtorit të Qendrës Shëndetësore në Mitrovicë të Veriut,...

Tensionet në veri, mbyllen dyqanet – FOTO

para 6 dite - Kallxo

Dyqanet e shumë bizneseve në veri të vendit tashmë janë mbyllur, raporton KALLXO.com nga vendi i ngjarjes. Kjo pasi Policia e Kosovës në orët e hershme të mëngjesit nisi një aksion kundër kontrabandës...

AGK: Gazetarët kosovarë vazhdojnë të mbesin të rrezikuar në veri

para 6 dite - Revista Kosovarja

Pas situatës së krijuar në veri të vendit dhe tensioneve të sotme, Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës ka deklaruar se janë të alarmuar me faktin që gaetarët kosovarë që po raportojnë nga veriu vazhdojnë...

Shefi i stafit të Kurtit i reagon Borellit: Asnjë zyrtar i lartë i BE-së s’duhet ta bëjë aksionin e policisë problem etnik

para 6 dite - Informatat

Shefi i Stafit të kryeministrit Albin Kurti, Luan Dalipi i është përgjigjur kryediplomatit evropian, Josep Borell pasi ky i fundit kritikoi qeverinë e Kosovës për veprime të njëanshme dhe pakoordinuara...

Katër policë të lënduar në Veri po trajtohen në QKUK, në mesin e tyre kapiteni i Njësisë Speciale

para 6 dite - Ditapost

Katër policë po trajtohen në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës, pas lëndimeve të marra gjatë aksionit të sotëm në Veri të vendit, shkruan Gazeta Express Mjeku kujdestar në Klinikën Emergjente të...

Zhvillimet në veri: Aktivizohet alarmi i qytetit, protestuesit serb hedhin gaz lotsjellës

para 6 dite - Iliria News

Aksioni i policisë po zhvillohet ndaj barnatoreve dhe dyqaneve që dyshohet se përdorin mallra me banderola serbe, transmeton lajmi.net. Menjëherë pas fillimit të aksionit të policisë, është lëshuar “alarmi...

Reagojnë nga Qeveria e Serbisë: Po tentohet pushimi i veriut, kemi informuar Brukselin

para 6 dite - GazetaBlic

E ashtuquajtura Zyrë për Kosovën në Qeverinë e Serbisë ka reaguar pas zhvillimeve të fundit në veri, ku situata është tensionuar pas aksionit kundër kontrabandës të Policisë së Kosovës. Drejtori i kësaj...

AGK thirrje autoriteteve të sigurisë: Mundësoni ambient të sigurtë për gazetarët që raportojnë nga veriu

para 6 dite - Arbresh

Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës i ka bërë thirrje autoriteteve relevante të sigurisë që të mundësojnë një ambient të sigurtë për gazetarët që janë duke raportuar nga veriu i Mitrovicës. “Ftojmë edhe...

Tension në Veri të Kosovës/ Serbët bllokojnë rrugën dhe sulmojnë policinë

para 6 dite - NOA

Kaos në veri të Kosovës, serbët bllokojnë rrugën dhe sulmojnë policinë 13 Tetor, 20210 Tensione në Veri të Kosovës. Policia e Kosovës ka zhvilluar një operacion kundër mallrave të kontrabanduara. Ky aksion...

Aksioni kundër kontrabandës në veri/ Petkoviç: Një tjetër provokim nga Kurti

para 6 dite - Bota Sot

Drejtori i Zyrës Serbe për Kosovën, Petar Petkoviq, ka thënë se “aksioni i mëngjesit të sotëm i Policisë së Kosovës’ sipas tij ishte ” një tjetër provokim i kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, para...

Ekskluzive: Përfundon aksioni i policisë në Zveçan

para 6 dite - Indeks online

Ka përfunduar aksioni i policisë së Kosovës dhe atyre të Doganës edhe nga Zveqani. Të gjitha forcat janë mbledhur në një lokacion në Zveqan dhe po pritet urdhri që bashkë të largohen në drejtim të Prishtinës....

Vendoset sërish barrikadë në veri të Kosovës

para 6 dite - InfoShqip

Rruga magjistrale Prishtinë-Rashkë është bllokuar nga ana e banorëve lokalë në shenjë kundërshtimi për aksionin e Policisë së Kosovës kundër kontrabandës i cili u zhvillua të mërkurën në disa komuna të...

Borell kritikon Kosovën: Të papranueshme aksionet e njëanshme dhe të pakoordinuara

para 6 dite - InfoShqip

Përfaqësues i Lartë i Bashkimit Evropian për Punët e Jashtme dhe Politikat e Sigurisë, Josep Borrell ka reaguar pas situatës së krijuar në veri të vendit, pasi Policia e Kosovës zhvilloi një aksion kundër...

Gjashtë të lënduar në veri gjatë kundërshtimit të aksionit policor

para 6 dite - Aktuale

Të mërkurën, më 13 tetor qytetarët në veri të Kosovës po kundërshtojnë një aksion të Policisë së Kosovës kundër kontrabandës së mallrave. Advertisements Sipas drejtorit të Qendrës Shëndetësore në Mitrovicë...

Zyra e Kurtit – Borrellit: BE-ja mos të provojë që aksionin e sotëm ta bëjë problem politik apo etnik

para 6 dite - in7

Aksioni i Policisë së Kosovës në disa lokacione në vend ka pasur në cak krimin dhe kontrbandimin.Kështu është shprehur Luan Dalipi, Shef i Stafit në Zyrën e Kryeministrit Albin Kurti. Ai ka thënë se në...

Vazhdon aksioni i policisë në Zveçan, situata mbetet e tensionuar

para 6 dite - OraInfo

Policia e Kosovës sot në orët e hershme të mëngjesit ka nisur një operacion kundër mallrave të kontrabanduara. Aksioni aktualisht është duke u zhvilluar në Zveçan, ku siç raportohet situata është e tensionuar...

Tensionet në veri, të shtëna me armë në Zveçan

para 6 dite - Kallxo

(Lajm i përditësuar – 11:21) Pas tensioneve ne veri të vendit, ekipet e KALLXO.com raportojnë ka të shtëna me armë zjarri në Zveçan. Aty policia janë vendosur në pika për ofrim të rendit dhe sigurisë ndërsa...

Gazetarët shqiptarë e serbë sulmohen në veri

para 6 dite - Tetova Sot

Sipas raporteve, janë sulmuar disa gazetarë të mediave të ndryshme shqiptare në “Lagjen e Boshnjakëve” në Mitrovicën e Veriut dhe një tjetër incident ka ndodhur rrugës për në Leposaviq ku protestuesit...

Gjashtë të lënduar në veri gjatë kundërshtimit të aksionit policor

para 6 dite - GazetaBlic

Të mërkurën, më 13 tetor qytetarët në veri të Kosovës po kundërshtojnë një aksion të Policisë së Kosovës kundër kontrabandës së mallrave. Sipas drejtorit të Qendrës Shëndetësore në Mitrovicë të Veriut,...

Serbët mblidhen edhe në Zubin Potok, sërish tym

para 6 dite - GazetaBlic

Pasi përfunduan punë në një situatë jashtëzakonisht të tensionuar, Policia e Kosovës i ka tërhequr autoblindat nga Mitrovica e veriut për ta vazhduar aksionin në Zubin Potok dhe Zveçan. Qytetarë serbë,...

Vuçiqi arrin në Rashkë, në kazermat e ushtrisë pritet të takohet me serbët nga Kosova

para 6 dite - Epoka e Re

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq, ka zbarkuar të mërkurën në Rashkë, ku pritet të takohet me përfaqësuesit e serbëve nga Kosova në kazermat lokale të ushtrisë serbe. Ai do të vizitojë njësitë e ushtrisë...

Momenti kur serbët në veri sulmojmë policët gjatë daljes nga një barnatore

para 6 dite - Bota Sot

Policia e Kosovës sot në orët e hershme të mëngjesit ka zhvilluar një operacion kundër mallrave të kontrabanduara. Ky aksion është zhvilluar në Prishtinë, Pejë, Mitrovicë dhe në veri të vendit. Gjatë zhvillimit...

Policia jep detaje për aksionin kundër kontrabandës

para 6 dite - RTK

Policia e Kosovës ka dhënë detaje për aksionin kundër kontrabandës që po kryhet në nivel vendi. Sipas njoftimit të PK-së, aksioni është duke u zhvilluar në katër rajone të Kosovës, ku përfshihen kryeqyteti,...

Tensione gjatë aksionit policor, në Mitrovicën e Veriut serbët bllokojnë rrugët

para 6 dite - Mapo

Policia e Kosovës është duke zhvilluar një aksion në luftën për kontrabandë. Aksioni është duke u zhvilluar edhe në veri të Mitrovicës, ku ka nxitur edhe reagime të forta të qytetarëve atje. Gjatë aksionit,...

Tensionet në veri, reagon BE-ja: Të ndalen menjëherë incidentet e dhunshme

para 6 dite - Shenja

MARKETING I PAGUAR POLITIK Shefi i Lartë për Politikë të Jashtme të BE-së, Josep Borrell ka reaguar lidhur me incidentet e sotme në veri të Mitrovicës, ku Policia e Kosovës po zhvillonte një aksion kundër...

Vucic nga kazerma e Rashkës: Nëse NATO nuk do të reagoj, do ta bëj Serbia- ata i kanë 24 orë kohë

para 6 dite - Gazeta Metro

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vucic, është paraqitur në konferencë për media nga kazerma ushtarake në Rashkë, duke përdorur gjuhë kërcënuese ka thënë se nëse NATO nuk do të reagon, do të jetë Serbia...

Serbët vendosin barrikada edhe në rrugën Mitrovicë-Zubin Potok

para 6 dite - Ekonomia Online

Pas bllokimit të rrugës në Rudar të Zveçanit, kamionë që në mes të rrugës të ndaluar janë parë sot edhe në rrugën Mitrovicë-Zubin Potok. Afërsisht, kamioni i vendosur në mes të rrugës është te vendi i...

Ngjarjet në veri, Sveçla mban konferencë për media

para 6 dite - Epoka e Re

Ministri i Punëve të Brendshme (MPB), Xhelal Sveçla, do të mbajë konferencë për media në orë 16:00. Lajmi është bërë me dije nga  zyra e kryeministrit. Kjo konferencë mbahet pas aksionit policor në veri....

Policia jep detaje për aksionin kundër kontrabandës në veri dhe komuna të tjera

para 6 dite - GazetaBlic

Policia e Kosovës ka dhënë detaje për aksionin kundër kontrabandës që po kryhet në nivel vendi. Sipas njoftimit të PK-së, aksioni është duke u zhvilluar në katër rajone të Kosovës, ku përfshihen kryeqyteti,...

Tensionet në veri, reagon Borrell: Të ndalen menjëherë incidentet e dhunshme

para 6 dite - Tetova Sot

Shefi i Lartë për Politikë të Jashtme të BE-së, Josep Borrell ka reaguar lidhur me incidentet e sotme në veri të Mitrovicës, ku Policia e Kosovës po zhvillonte një aksion kundër kontrabandës së mallrave....

Borrell reagon ashpër pas aksionit në veri: Të papranueshme aksionet e njëanshme dhe të pakoordinuara

para 6 dite - Lajmi.net

Përmes një postimi në rrjetin social Twitter, Borrell ka thënë se incidentet e dhunshme në veri duhet të ndalen menjëherë, teksa ka thënë se veprimet e njëanshme dhe të pakoordinuara janë të papranueshme....

Ekskluzive: Policë e qytetarë të lënduar në Zveqan

para 6 dite - Indeks online

Disa pjesëtarë të Policisë së Kosovës dhe disa qytetarë janë lënduar gjatë aksionit antikontrabandë që po zhvillohet në këto qaste edhe në Zveqan. Ekipi i IndeksOnline ndodhet në Zveqan bashkë me policinë...

Gazetarët shqiptarë e serbë sulmohen në veri, reagon AGK-ja

para 6 dite - Shenja

MARKETING I PAGUAR POLITIK Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës ka shprehur shqetësim për ambientin e rëndë dhe të pasigurt të punës për gazetarët gjatë ditës së sotme në komunat veriore të Kosovës. “Sipas...

Policia jep detajet e operacionit anti-kontrabandë: Tetë të arrestuar – ndër ta shqiptarë e serbë

para 6 dite - Shenja

MARKETING I PAGUAR POLITIK Policia e Kosovës ka dhënë detaje për operacioni policor në rajonin e Prishtinës, Pejës, Mitrovicës së Jugut dhe Mitrovicës së Veriut, për parandalim të veprave penale, konkretisht...

Pamje – Përfundon aksioni i Policisë, por mbesin bllokadat në veri

para 6 dite - Kallxo

(Lajm i përditësuar – 11:10) Pasi situata në veri ishte e tensionuar nga qytetarët e asaj ane, për shkak të aksionit të Policisë kundër kontrabandës, tashmë situata është qetësuar. Por, bllokada me mekaneri...

Serbët bllokojnë rrugën për në Rashkë

para 6 dite - Infokusi

Rruga magjistrale Prishtinë-Rashkë është bllokuar nga ana e banorëve lokalë në shenjë kundërshtimi për aksionin e Policisë së Kosovës kundër kontrabandës i cili u zhvillua të mërkurën në disa komuna të...

Gjuajtje me gurë, molotov e të shtëna me armë, gjithçka që ndodhi sot në veri të Kosovës

para 6 dite - Zyrtare

Përpos situatës së tensionuar disa ditore në veri të vendit, një situatë aspak më e mirë nuk ishte as sot. Mëngjesin e sotëm Njësitë e Specializuara të Policisë së Kosovës u nisën drejt komunave veriore...

Katër policë të lënduar në Veri po trajtohen në QKUK, gjendja e tyre shëndetësore, nuk është e rëndë

para 6 dite - Informatat

Katër policë po trajtohen në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës, pas lëndimeve të marra gjatë aksionit të sotëm në Veri të vendit,. Mjeku kujdestar në Klinikën Emergjente të QKUK-së, Ejup Govori,...

Zyra e Kurtit – Borrellit: BE-ja mos të provojë që aksionin e sotëm ta bëjë problem politik apo etnik

para 6 dite - Ekonomia Online

Aksioni i Policisë së Kosovës në disa lokacione në vend ka pasur në cak krimin dhe kontrbandimin. Kështu është shprehur Luan Dalipi, Shef i Stafit në Zyrën e Kryeministrit Albin Kurti. Ai ka thënë se në...

Shefi i Stafit të Albin Kurtit kapet me BE-në: Mos provoni ta bëni problem politik Veriun

para 6 dite - Periskopi

Aksioni i Policisë së Kosovës në disa lokacione në vend ka pasur në cak krimin dhe kontrbandimin. Kështu është shprehur Luan Dalipi, Shef i Stafit në Zyrën e Kryeministrit Albin Kurti. Ai ka thënë se në...

Tensionet në veri, Sveçla thërret konferencë për medie

para 6 dite - Arbresh

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, sot ka thirrur konferencë për medie. Konferenca për medie do të mbahet në ndërtesën e Qeverisë në ora 16:00, shkruan portali arbresh.info Konferenca e ministrit...

Të shtëna me armë zjarri në Zveçan

para 6 dite - in7

Situatë e tensionuar ishte sot në veri të vendit, ku sulme të vazhdueshme pati në drejtim të Policisë së Kosovës. Por një video e publikuar së fundi tregon një situatë mjaftë të rëndë në komunën e Zveçanit.Të...

VIDEO-Momenti kur serbët sulmojnë Policinë e Kosovës, grushte dhe gaz lotsjellës

para 6 dite - ABC News

Qytetarët serbë kanë sulmuar me grushte pjesëtarët e policisë së Kosovës në Mitrovicën e Veriut pas aksionit kundër kontrabandës, raporton Gazeta Express. Lexo edhe: Policia aksion kundër kontrabandës,...

Policia realizon aksion në disa rajone të Kosovës

para 6 dite - RTK

Prishhtinë: Policia e Kosovës (PK) në orët e hershme të së mërkurës ka filluar realizimin e një operacioni policor në luftën kundër kontrabandës së mallrave, i cili përfshinë disa lokacione, ku bëjnë pjesë...

Gazetarët shqiptarë e serbë sulmohen në veri

para 6 dite - Lajmi.net

Sipas raporteve, janë sulmuar disa gazetarë të mediave të ndryshme shqiptare në “Lagjen e Boshnjakëve” në Mitrovicën e Veriut dhe një tjetër incident ka ndodhur rrugës për në Leposaviq ku protestuesit...

Tensionohet situata në veri, Njësia Speciale ndërhynë me autoblinda – VIDEO

para 6 dite - Kallxo

Në veri të vendit është tensionuar situata pas aksionit të Policisë kundër kontrabandës. Qytetarët serbë kanë protestuar duke e kundërshtuar këtë aksion, derisa KALLXO.com raporton nga vendi i ngjarjes...

Përfundon aksioni i Policisë së Kosovës në veri

para 6 dite - OraInfo

Policia e Kosovës është larguar nga pjesa veriore e Mitrovicës, pasi ka përfunduar aksioni. Automjetet e blinduara janë parë të kthehen në pjesën jugore të qytetit. Gjatë këtij aksioni ka pasur ndër të...

Serbët lokalë sulmojnë Policinë e Kosovës në Mitrovicën e Veriut (VIDEO)

para 6 dite - Insajderi

Serbët lokalë në Mitrovicën e Veriut kanë sulmuar pjesëtarët e Policisë së Kosovës në aksionin kundër kontrabandës kundër mallrave, përcjell Insajderi.com. Në një video të publikuar, shihet se pjesëtarët...

VIDEO: Krisma armësh në Zveçan

para 6 dite - ATV Live

Situatë e tensionuar ishte sot në veri të vendit, ku sulme të vazhdueshme pati në drejtim të Policisë së Kosovës. Por një video e publikuar së fundi tregon një situatë mjaftë të rëndë në komunën e Zveçanit....

Deklarata e Borrellit për aksionin në veri, komentuesit e “gozhdojnë” me komente: Pse duhet të negociohet luftimi i kontrabandës dhe krimit me Serbinë?

para 6 dite - Top24

Shefi i Lartë për Politikë të Jashtme të BE-së, Josep Borrell ka reaguar lidhur me zhvillimet që ndodhën sot në veri të Mitrovicës, gjatë një aksioni të policisë kundër kontrabandës. Borrell ka shkruar...

MITROVICË: QYTETARËT NË VERI KUNDËRSHTOJNË AKSIONIN KUNDËR KONTRABANDËS

para 6 dite - Klan Macedonia

Të mërkurën, më 13 tetor qytetarët në veri të Kosovës po kundërshtojnë një aksion të Policisë së Kosovës kundër kontrabandës së mallrave. Gazetarët e Radios Evropa e Lirë, që gjenden në Mitrovicën e Veriut...

Zyra e Kurtit, Borrellit: BE-ja mos të provojë që aksionin e sotëm ta bëjë problem politik apo etnik

para 6 dite - Epoka e Re

Aksioni i Policisë së Kosovës në disa lokacione në vend ka pasur në cak krimin dhe kontrbandimin. Kështu është shprehur Luan Dalipi, Shef i Stafit në Zyrën e Kryeministrit Albin Kurti. Ai ka thënë se në...

Zyra e Kurtit – Borrellit: BE-ja mos të provojë që aksionin e sotëm ta bëjë problem politik apo etnik

para 6 dite - Fakti Ditor

Aksioni i Policisë së Kosovës në disa lokacione në vend ka pasur në cak krimin dhe kontrbandimin. Kështu është shprehur Luan Dalipi, Shef i Stafit në Zyrën e Kryeministrit Albin Kurti. Ai ka thënë se në...

Aksion i Policisë në Prishtinë, Pejë, Mitrovicë të Jugut dhe Mitrovicë të Veriut kundër kontrabandës

para 6 dite - Bota Sot

Policia e Kosovës ka nisur një operacion në disa lokacione në vend kundër kontrabandës me mallra. Siç njoftohet, aksioni po zhvillohet në Prishtinë, Pejë, Mitrovicë të Jugut dhe Mitrovicë të Veriut, njofton...

Qytetarët në veri të Kosovë kundërshtojnë aksionin anti-kontrabandë

para 6 dite - Albeu

Qytetarët në veri të Kosovës po kundërshtojnë një aksion të Policisë së Kosovës kundër kontrabandës së mallrave. Ky aksion, që ende po vazhdon është shtrirë në lokacione në Kosovë, përfshirë rajonin e...

Momenti kur Njësia Speciale tërhjek policët dhe doganierët gjatë aksionit në Veri

para 6 dite - Indeks online

Ekipi i IndeksOnline po qëndron në Mitrovicën e Veriut me ç’rast ka kapur momentin kur Njësia Speciale e Kosovës gjatë aksionit ka tërhjekur policët dhe doganierët. Në “Lagjen e Boshnjakëvë” në mëngjesin...

EKSKLUZIVE: Shpërthime dhe gjuajtje me armë edhe në Zveqan

para 6 dite - Indeks online

Ekipi i IndeksOnline ndodhet në veri të Mitrovicës bashkë me Policinë dhe ka dëgjuar të shtëna të armeve të zjarrit dhe shpërthime të bombave. Lajmi pas pak…

Mediat serbe raportojnë për të pl agosur, Vuçiqi niset për Rashkë

para 6 dite - Tetova1

Mediat serbe raportojnë se disa qytetarë serbë janë lënduar sot ku kundërshtuan një aksion të Policisë së Kosovës kundër kontrabandës së mallrave. Ndërkohë siç raporton b92, presidenti i Serbisë, Aleksandar...

Policia jep detaje për aksionin kundër kontrabandës në Mitrovicë të Jugut e Veriut – u vazhdua edhe në Pejë e Prishtinë

para 6 dite - OraInfo

Policia e Kosovës është duke realizuar një aksion kundër kontrabandës në Mitrovicën e Jugut dhe të Veriut, që më pas u vazhdua në Pejë e Prishtinë. Në një komunikatë për media, Policia e Kosovës ka dhënë...

Shpallen në kërkim pesë persona të përfshirë në aktivitetet kriminale të kontrabandës në veri

para 6 dite - Revista Kosovarja

Policia e Kosovës, lidhur me operacionin e suksesshëm policor të realizuar në katër rajonet e Republikës së Kosovës në Prishtinë, Pejë, Mitrovicë Jugu dhe Mitrovicë Veri, edhe pas arrestimit të tetë personave...

Sveçla mban konferencë për medie në ora 16:00

para 6 dite - Ekonomia Online

Pas situatës së krijuar, në veri të Mitrovicës, ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla do të mban konferencë për medie, në ora 16:00, raporton Ekonomia Online. Kjo është bërë e ditur nga një njoftimi...

Protestuesit serbë i bëjnë presion edhe gazetarëve serbë që të mos raportojnë nga Veriu

para 6 dite - Periskopi

Pas tensioneve të fundit të prodhuara në veri të Kosovës, ka pasur rrezik edhe për gazetarët shqiptarë e serbë. Gazetarët e portalit serb nga Kosova KoSSev, që po raportonin nga terreni në Mitrovicë të...

Vjen reagimi nga Qeveria pas deklaratës së Borrell

para 6 dite - Arbresh

Luan Dalipi, shefi i Kabinetit të kryeministrit të Kosovës, ka reaguar pas deklaratës së Përfaqësuesit të Lartë të Bashkimit Evropian për Politikë të Jashtme, Josep Borrell, lidhur me situatën e tensionuar...

Qytetarët në veri sulmojnë Policinë e Kosovës

para 6 dite - GazetaBlic

Qytetarët serbë kanë sulmuar me grushte pjesëtarët e policisë së Kosovës në Mitrovicën e Veriut pas aksionit kundër kontrabandës. Pas ndërmarrjes së aksionit qindra serbë lokalë janë mbledhur në pjesën...

Përfundon aksioni në lagjen e boshnjakëve, tërhiqen Njësitë Speciale të Policisë së Kosovës

para 6 dite - Indeks online

Njësitë Speciale të Policisë së Kosovës dhe ato të Doganës pas kryerjes së aksionit në lagjen e boshnjakeve në veri të Mitrovicës, janë tërhequr nga vendi i ngjarjes. Fillimisht disa pjesëtarë të PK-së...

Tensione në veri, serbët kundërshtojnë aksionin e Policisë së Kosovës kundër kontrabandës

para 6 dite - Zeri

Policia e Kosovës bashkë me institucionet relevante kanë shkuar në veri të vendit që të kontrollojnë mallin, i cili nuk ka banderola të Republikës së Kosovës dhe është i kontrabanduar. Ndalesa e parë,...

Serbët në veri kundërshtojnë aksionin kundër kontrabandës

para 6 dite - OraInfo

Policia e Kosovës njoftoi se ka nisur një aksion kundër kontrabandës së mallrave në disa lokacione në Kosovë, përfshirë rajonin e Mitrovicës së Veriut dhe të Jugut, të Prishtinës dhe Pejës. Sipas autoriteteve...

Serbët sulmojnë policët në veri

para 6 dite - OraInfo

Gjatë aksionit në veri, pjesëtarët e Policisë së Kosovës janë sulmuar nga banorët serbë. Në videot e publikuara nga “Kosovo-online”, shihet se si qytetarët serbë sulmojnë policët që dalin nga barnatorja...

Policia nis aksionin kundër kontrabandës në vend, përfshirë edhe në veri

para 6 dite - Kallxo

Policia Kosovës sot në orët e hershme të mëngjesit ka filluar një operacion policor kundër kontrabandës në vend. Policia thotë se aksioni është duke vazhduar në katër rajone në vend si në Prishtinë, Pejë,...

Pamje – Banorët serbë kundërshtojnë aksionin anti-kontrabandë të Policisë

para 6 dite - Kallxo

Policia e Kosovës në orët e hershme të mëngjesit ka nisur sot një aksion kundër kontrabandës në vend, përfshirë edhe në veri të vendit. Por, qytetarët serbë po protestojnë duke e kundërshtuar. Rruga deri...

Kossev paraqet pamje të rënda: Krisma armësh në Zveçan (Video)

para 6 dite - Fakti Ditor

Situatë e tensionuar ishte sot në veri të vendit, ku sulme të vazhdueshme pati në drejtim të Policisë së Kosovës. Por një video e publikuar së fundi tregon një situatë mjaftë të rëndë në komunën e Zveçanit....

Çfarë po ndodhë kështu: Të shtëna me armë zjarri në Zveçan

para 6 dite - Bota Press

Situatë e tensionuar ishte sot në veri të vendit, ku sulme të vazhdueshme pati në drejtim të Policisë së Kosovës. Por një video e publikuar së fundi tregon një situatë mjaftë të rëndë në komunën e Zveçanit....

Deklarata e Borrellit, komentuesit e “gozhdojnë” me komente: Pse duhet të negociohet luftimi i kontrabandës dhe krimit me Serbinë?

para 6 dite - Nistori

Shefi i Lartë për Politikë të Jashtme të BE-së, Josep Borrell ka reaguar lidhur me zhvillimet që ndodhën sot në veri të Mitrovicës, gjatë një aksioni të policisë kundër kontrabandës. Borrell ka shkruar...

Dramatizon Vuçiqi në Rashkë: E publikon shefin e ushtrisë serbe duke shkuar në takim me të

para 6 dite - Periskopi

Shefi i ushtrisë serbe këmbë në Rashkë për takim me Vuçiqin Ministri i mbrojtjes serbe, Nebojsha Stefanoviq, bashkë me shefin e ushtrisë serbe, Milan Mojsilloviq, kanë arritur në Rashkë ku Aleksandër Vuciqi...

Kossev paraqet pamje të rënda: Krisma armësh në Zveçan

para 6 dite - Periskopi

Situatë e tensionuar ishte sot në veri të vendit, ku sulme të vazhdueshme pati në drejtim të Policisë së Kosovës. Por një video e publikuar së fundi tregon një situatë mjaftë të rëndë në komunën e Zveçanit....

Aksioni i policisë në Kosovë/ Reagon Kurti: Mos bini pre e mediave serbe që mbrojnë krimin

para 6 dite - Tetova Sot

Kryeministri Albin Kurti ka reaguar për aksionin e policisë që është zhvilluar ditën e sotme në Kosovë. Reagimi: Aksion i Policisë kundër krimit e kontrabandës në Prishtinë, Pejë dhe në veri e jug të Mitrovicës...

Tensionohet situata në veri serbët hedhin bomba gazi në drejtim të Njësisë Speciale

para 6 dite - Bota Sot

(E plotësuar 10:29) - Qytetarët në veri kundërshtojnë aksionin kundër kontrabandës Qytetarët në veri të Kosovës po kundërshtojnë një aksion të Policisë së Kosovës kundër kontrabandës së mallrave. Gazetarët...

Qytetarët në veri kundërshtojnë aksionin kundër kontrabandës

para 6 dite - RTK

Qytetarët në veri të Kosovës po kundërshtojnë një aksion të Policisë së Kosovës kundër kontrabandës së mallrave. Ky aksion, që ende po vazhdon është shtrirë në lokacione në Kosovë, përfshirë rajonin e...

Realizohet operacion policor në nivel vendi, në luftë kundër kontrabandës

para 6 dite - RTK

Policia e Kosovës, në vazhdën e realizimit të objektivave strategjike për parandalim të veprave penale, konkretisht luftën e pa kompromis ndaj kontrabandës së mallrave, sot në orët e hershme të mëngjesit...

Aktivizohet alarmi i qytetit, protestuesit serb hedhin gaz lotsjellës

para 6 dite - RTK

Policia e Kosovës ka nisur një aksion në veri të Mitrovicës mëngjesin e sotëm. Aksioni i policisë po zhvillohet ndaj barnatoreve dhe dyqaneve që dyshohet se përdorin mallra me banderola serbe, transmeton...

Ekskluzive: Serbët vendosin barrikada në veri

para 6 dite - Indeks online

Më të nisur aksioni i madh i Policisë së Kosovës dhe atyre të Doganës, ka rënë alarmi në veri. IndeksOnline ndodhet në këtë zonë dhe po përcjell nga afër zhvillimet aty. 7 minuta pasi ka rënë alarmi, serbët...

Mblidhen serbët në Mitrovicën e Veriut

para 6 dite - Indeks online

Pas vendosjes së barrikadave dhe djegjes së një veture në Mitrovicën e Veriut, qytetarë të shumtë serbë janë mbledhur në këtë pjesë të qytetit. IndeksOnline ndodhet në këtë zonë dhe po përcjell nga afër...

Aksioni i policisë kundër kontrabandës po zhvillohet në 28 lokacione

para 6 dite - Indeks online

Policia e Kosovës, në vazhdën e realizimit të objektivave strategjike për parandalim të veprave penale, konkretisht luftën e pa kompromis ndaj kontrabandës së mallrave, sot në orët e hershme të mëngjesit...

Kontrabanda me mallra/ Policia jep detaje për aksionin e madh

para 6 dite - Indeks online

Policia e Kosovës, në vazhdën e realizimit të objektivave strategjike për parandalim të veprave penale, konkretisht luftën e pa kompromis ndaj kontrabandës së mallrave, sot në orët e hershme të mëngjesit...

Tensionohet situata në veri, ka gjuajtje me armë

para 6 dite - Indeks online

Derisa Njësitë Speciale të Policisë së Kosovës dhe ato të Doganës po kryejnë aksion kundër kontrabandës, serbet e veriut janë mbledhur duke penguar punën e autoriteteve. Ekipi i IndeksOnline ndodhet në...

Ekskluzive: Aksion i madh i policisë në veri

para 6 dite - Indeks online

Njësitë Speciale të Policisë së Kosovës së bashku me ato të Doganës janë duke e realizuar një aksion të gjerë në veri të Kosovës. Ekipi i IndeksOnline ndodhet në veri dhe po përcjell nga afër aksionin...

Aksion anti-kontrabandë i Policisë në veri të vendit – PAMJE

para 6 dite - Kallxo

Policia e Kosovës në orët e hershme të mëngjesit ka nisur një aksion kundër kontrabandës në vend, përfshirë edhe në veri të vendit. Por, qytetarët në veri të Kosovës po e kundërshtojnë këtë aksion të nisur...

Tensionet në veri, reagon BE-ja: Të ndalen menjëherë incidentet e dhunshme

para 6 dite - Daily News

Shefi i Lartë për Politikë të Jashtme të BE-së, Josep Borrell ka reaguar lidhur me incidentet e sotme në veri të Mitrovicës, ku Policia e Kosovës po zhvillonte një aksion kundër kontrabandës së mallrave....

Dramatizon Vuçiqi në Rashkë: E publikon shefin e ushtrisë serbe duke shkuar në takim me të

para 6 dite - Press Online

Shefi i ushtrisë serbe këmbë në Rashkë për takim me Vuçiqin Ministri i mbrojtjes serbe, Nebojsha Stefanoviq, bashkë me shefin e ushtrisë serbe, Milan Mojsilloviq, kanë arritur në Rashkë ku Aleksandër Vuciqi...

Të shtëna me armë zjarri në Zveçan

para 6 dite - Ekonomia Online

Situatë e tensionuar ishte sot në veri të vendit, ku sulme të vazhdueshme pati në drejtim të Policisë së Kosovës. Por një video e publikuar së fundi tregon një situatë mjaftë të rëndë në komunën e Zveçanit....

Të shtëna me armë zjarri në Zveçan /Video

para 6 dite - Arbresh

Situatë e tensionuar ishte sot në veri të vendit, ku sulme të vazhdueshme pati në drejtim të Policisë së Kosovës. Por një video e publikuar së fundi tregon një situatë mjaftë të rëndë në komunën e Zveçanit....

Aksion në nivel vendi i Policisë kundër kontrabandës së mallrave

para 6 dite - Insajderi

Policia e Kosovës është duke zhvilluar një aksion kundër kontrabandës së mallrave Aksioni është duke u zhvilluar në rajone si Prishtinë, Pejë, Mitrovicë e Jugut dhe Mitrovicë e Veriut. Në lidhje me aksionin...

Aksioni i Policisë në veri – serbët lokalë kanë bllokuar rrugët

para 6 dite - Insajderi

Aksioni i Policisë së Kosovës kundër kontrabandës së mallrave është duke u zhvilluar edhe në Mitrovicën e Veriut – për këtë serbët kanë bllokuar disa rrugë. Kështu ka raportuar portali në gjuhën serbe...

Bërnabiq, bashkësisë ndërkombëtare dhe NATO-s: Ndaleni Kurtin

para 6 dite - Lajmi.net

Kjo deklaratë e saj vjen pasi sot Policia e Kosovës ishte duke e kryer një operacion me qëllim të luftimit të kontrabandës, i cili u zhvillua në disa lokacione të ndryshme në Prishtinë, Pejë e Mitrovicë...

Përfundon aksioni i Policisë, Kurti: Krimi dhe grupet kriminale nuk do të tolerohen, do të luftohen

para 6 dite - Shenja

MARKETING I PAGUAR POLITIK Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka njoftuar se ka përfunduar operacioni policor kundër kontrabandës së mallrave. Shefi i ekzekutivit në reagimin e tij ka bërë thirrje që...

Të shtëna me armë në Zveçan (Video)

para 6 dite - Press Online

Një video e të shtënave me armë zjarri në Zveçan gjatë protestës së sotme të dhunshme të qytetarëve serb të Kosovës, është shpërndarë nga mediat serbe. Portali ‘Kossev’, pa dhënë ndonjë shpjegim më konkret,...

Njësia speciale aksion në Mitrovicën veriore, serbët dalin në protesta

para 6 dite - OraInfo

Njësia Speciale e Policisë së Kosovës ka filluar një aksion në pjesën veriore të Mitrovicës mëngjesin e sotëm. Nga pamjet e publikuara në rrjete sociale, shihet momenti kur forcat speciale të policisë...

Bllokohet rruga në Rudarë

para 6 dite - Lajm

Rruga magjistrale Prishtinë-Rashkë është bllokuar nga ana e banorëve lokalë në shenjë kundërshtimi për aksionin e Policisë së Kosovës kundër kontrabandës i cili u zhvillua të mërkurën në disa komuna të...

BE-ja kërkon ndaljen e menjëhershme të tensioneve në veri

para 6 dite - Lajm

Përfaqësuesi i Lartë i Bashkimit Evropian për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Josep Borrell, tha se incidentet e dhunshme në veri të Kosovës duhet të ndalen menjëherë dhe se BE-ja është në kontakt me Prishtinën...

Ngjarjet në veri të Kosovës/ Kurti: Krimi dhe grupet kriminale s’do të tolerohen. Brnabiç: NATO-s dhe KFOR të përmbajnë Kurtin

para 6 dite - Java News

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka reaguar pas aksionit të Policisë së Kosovës në nivel vendi kundër kontrabandës. Kurti ka bërë thirrje për qetësi në Komunën veriore të Mitrovicës,...

Situata në veri: Gjashtë policë të lënduar, polica jep detaje se çka ndodhi atje

para 6 dite - Infokusi

Gjashtë zyrtarë të Policisë janë lënduar gjatë kryerjes së një operacioni për parandalimin e kontrabandimit të mallrave në Mitrovicën e Veriut. Një gjë të tillë e ka bërë të ditur Policia e Kosovës përmes...

Vuçiq i thërret në takim urgjent ‘përfaqësuesit e serbëve në Kosovë’

para 6 dite - InfoShqip

Mediat serbe raportojnë se Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, është nisur për në bazën ushtarake të Rashkës, në kufi me Komunën e Leposaviçit, ku thuhet se do të takojë përfaqësuesit politikë të komunave...

Brnabic: NATO dhe KFOR ndaloni Kurtin, situata është më shumë se dramatike

para 6 dite - InfoShqip

Kryeministrja e Serbisë, Ana Brnabic, i bëri kërkesë bashkësisë ndërkombëtare që të ndalojnë Kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti, pasi situata po del jashtë kontrolli dhe jemi buzë kaosi sipas saj. “...

Policia jep detajet e operacionit anti-kontrabandë: Tetë të arrestuar – ndër ta shqiptarë e serbë

para 6 dite - Argument

Policia e Kosovës ka dhënë detaje për operacioni policor në rajonin e Prishtinës, Pejës, Mitrovicës së Jugut dhe Mitrovicës së Veriut, për parandalim të veprave penale, konkretisht luftën e pa kompromis...

Tensionet në veri, reagon BE-ja: Të ndalen menjëherë incidentet e dhunshme

para 6 dite - Argument

Shefi i Lartë për Politikë të Jashtme të BE-së, Josep Borrell ka reaguar lidhur me incidentet e sotme në veri të Mitrovicës, ku Policia e Kosovës po zhvillonte një aksion kundër kontrabandës së mallrave....

Gjashtë policë u lënduan gjatë aksionit në veri

para 6 dite - Top24

Gjashtë policë kanë marrë lëndime gjatë operacionit të sotëm kundër kontrabandës së mallrave në veri. Disa banorë serbë sulmuan me bombola gazi, shok bomba e armë zjarr policët gjatë aksionit, transmeton...

Tensionet në veri, reagon BE-ja: Të ndalen menjëherë incidentet e dhunshme

para 6 dite - Top24

Shefi i Lartë për Politikë të Jashtme të BE-së, Josep Borrell ka reaguar lidhur me incidentet e sotme në veri të Mitrovicës, ku Policia e Kosovës po zhvillonte një aksion kundër kontrabandës së mallrave....

Gjashtë policë u lënduan gjatë aksionit në veri

para 6 dite - Argument

Gjashtë policë kanë marrë lëndime gjatë operacionit të sotëm kundër kontrabandës së mallrave në veri. Disa banorë serbë sulmuan me bombola gazi, shok bomba e armë zjarr policët gjatë aksionit, transmeton...

Shpallen në kërkim pesë persona të përfshirë në aktivitetet kriminale të kontrabandës në veri

para 6 dite - Ekonomia Online

Policia e Kosovës, lidhur me operacionin e suksesshëm policor të realizuar në katër rajonet e Republikës së Kosovës në Prishtinë, Pejë, Mitrovicë Jugu dhe Mitrovicë Veri, edhe pas arrestimit të tetë personave...

Qetësohet situata në veri, largohen protestuesit, mbesin barrikadat

para 6 dite - Arbresh

Është qetësuar gjendja në lagjen e boshnjakëve në Mitrovicën e Veriut. Pas aksionit nga Policia e Kosovës, në luftimin e krimit dhe kontrabandës në këtë pjesë, ku hasi në rezistencë tashmë nuk ka ngelur...

Krejt çfarë ndodhi sot në veri të Kosovës

para 6 dite - Epoka e Re

Gjashtë zyrtarë policorë kanë pësuar lëndime trupore, dhjetë banorë të Mitrovicës së Veriut kanë kërkuar ndihmë mjekësore dhe tetë persona janë arrestuar e shoqëruar në stacione policore. Ky është epilogu...

Tensionet në veri të Kosovës, reagon BE: Të ndalen menjëherë incidentet e dhunshme

para 6 dite - Almakos

Shefi i Lartë për Politikë të Jashtme të BE-së, Josep Borrell iu është bashkuar reagimeve në lidhje me incidentet e sotme në veri të Mitrovicës, ku Policia e Kosovës po zhvillonte një aksion kundër kontrabandës...

Bllokohet me kamionë rruga në afërsi të shkollës teknikë në Mitrovicë të Veriut

para 6 dite - Infokusi

Pas aksionit të Policisë së Kosovës në veri, është bllokuar me kamion rruga në afërsi të shkollës teknike në Mitrovicë të Veriut, përcjell Gazeta Blic. Aksioni u kundërshtua nga serbët të cilët protestuan...

Provokimi i Vuçiqit, niset për në bazën e Rashkës në afërsi të Kosovës

para 6 dite - Infokusi

Mediat serbe raportojnë se presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq, është nisur për në bazën ushtarake të Rashkës, në kufi me Komunën e Leposaviçit, ku thuhet se do të takojë përfaqësuesit politikë të komunave...

AGK dënon sulmet ndaj gazetarëve në veri

para 6 dite - Informatat

Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës ka dënuar sulmet që u janë bërë gazetarëve shqiptarë e serbë në komunat veriore të Kosovës këtë të mërkurë. “Sipas raporteve, janë sulmuar disa gazetarë të mediave të...

Operacioni anti-kontrabandë: Tetë të arrestuar – ndër ta shqiptarë e serbë

para 6 dite - Info7

Policia e Kosovës ka dhënë detaje për operacioni policor në rajonin e Prishtinës, Pejës, Mitrovicës së Jugut dhe Mitrovicës së Veriut, për parandalim të veprave penale, konkretisht luftën e pa kompromis...

Gjashtë policë u lënduan gjatë aksionit në veri

para 6 dite - InFokus

Gjashtë policë kanë marrë lëndime gjatë operacionit të sotëm kundër kontrabandës së mallrave në veri. Disa banorë serbë sulmuan me bombola gazi, shok bomba e armë zjarr policët gjatë aksionit, transmeton...

Policia jep detajet e operacionit anti-kontrabandë: Tetë të arrestuar – ndër ta shqiptarë e serbë

para 6 dite - InFokus

Policia e Kosovës ka dhënë detaje për operacioni policor në rajonin e Prishtinës, Pejës, Mitrovicës së Jugut dhe Mitrovicës së Veriut, për parandalim të veprave penale, konkretisht luftën e pa kompromis...

Tensionet në veri, reagon BE-ja: Të ndalen menjëherë incidentet e dhunshme

para 6 dite - InFokus

Shefi i Lartë për Politikë të Jashtme të BE-së, Josep Borrell ka reaguar lidhur me incidentet e sotme në veri të Mitrovicës, ku Policia e Kosovës po zhvillonte një aksion kundër kontrabandës së mallrave....

Kryeministri Kurti për tensionin në veri të Mitrovicës: Krimi dhe grupet kriminale nuk do të tolerohen dhe do të luftohen

para 6 dite - Nistori

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti në lidhje me aksionin policor në veri të Mitrovicës ka deklaruar se ky aksion ka qëllim luftimin e kontrabandës dhe grupeve kriminale. Gjatë aksionit janë sekuestruar...

Sërish vendoset barrikadë në veri nga serbët, bllokohen disa rrugë

para 6 dite - Nistori

Gjashtë zyrtarë policorë kanë marrë lëndime trupore, dhe dhjetëra persona kërkuan ndihmë mjekësore pas tensionimit të situatës që ndodhi në veri të Mitrovicës, gjatë një aksioni të Policisë së Kosovës...

Qytetarët në veri kundërshtojnë aksionin kundër kontrabandës

para 6 dite - Evropa e Lirë

Policia e Kosovës njoftoi se ka nisur një aksion kundër kontrabandës së mallrave në disa lokacione në Kosovë, përfshirë rajonin e Mitrovicës së Veriut dhe të Jugut, të Prishtinës dhe Pejës. Sipas autoriteteve...

Kurti për aksionin në veri: Qytetarët të mos bien pre e disa mediave serbe që mbrojnë krimin

para 6 dite - Lajmi.net

Kurti konfirmoi se aksioni i sotëm policor ka përfunduar ndërsa i bëri thirrje qytetarëve në komunën veriore të Mitrovicës që të mos bien pre e disa mediave në Serbi që e mbrojnë krimin, korrupsionin dhe...

Policia del me një njoftim, tregon numrin e të arrestuarëve nga aksioni në veri të Kosovës

para 6 dite - Lajm

Policia e Kosovës ka dalë me njoftim për media pas përfundimit të aksionit kundër kontrabandës, në katër rajone të vendit. Nga ky aksion janë prangosur tetë persona, derisa 6 zyrtarë policorë kanë pësuar...

Vendoset sërish barrikadë në veri

para 6 dite - Bota Press

Rruga magjistrale Prishtinë-Rashkë është bllokuar nga ana e banorëve lokalë në shenjë kundërshtimi për aksionin e Policisë së Kosovës kundër kontrabandës i cili u zhvillua të mërkurën në disa komuna të...

Kosova merr kritika nga zyrtarë të lartë të BE-së pas aksionit në veri

para 6 dite - Bota Press

Përfaqësues i Lartë i Bashkimit Evropian për Punët e Jashtme dhe Politikat e Sigurisë, Josep Borrell ka reaguar pas situatës së krijuar në veri të vendit, pasi Policia e Kosovës zhvilloi një aksion kundër...

Policë të lënduar, granata dore e molotov, të shtëna me armë – krejt çka ndodhi sot në Veri

para 6 dite - Bota Press

Aksioni i Policisë së Kosovës kundër kontrabandës në katër rajone të vendit, u përcoll me tensione në veri. Nga atje raportohet për sulme ndaj policëve e gazetarëve, gjuajtje me gurë e molotov, të shtëna...

Kryeministri Kurti: Mos bini pre e mediave në Serbi që mbrojnë krimin dhe korrupsionin

para 6 dite - Revista Kosovarja

Kryeminstri i Kosovës, Albin Kurti me anë të një postimi në Twitter ka bërë një kërkesë për qytetarët në Mitrovicën e Veriut. Kurti ka kërkuar që qytetarët atje të mos bien pre e mediave në Serbi. “Aksioni...

Kryeministri Kurti: Mos bini pre e mediave në Serbi që mbrojnë krimin dhe korrupsionin

para 6 dite - ATV Live

Kryeminstri i Kosovës, Albin Kurti me anë të një postimi në Twitter ka bërë një kërkesë për qytetarët në Mitrovicën e Veriut. Kurti ka kërkuar që qytetarët atje të mos bien pre e mediave në Serbi. “Aksioni...

Borrell: Të ndalen incidentet e dhunshme në Veri të Kosovës

para 6 dite - ATV Live

Përfaqësuesi i lartë i BE-së, Josep Borrell ka reaguar për aksionin e Policisë së Kosovës në veri dhe për incidentet që ndodhën atje. Sipas tij, aksionet e pakoordinuara që rrezikojnë stabilitetin janë...

Banori i “Lagjes së Boshnjakëve” tregon për gjendjen aktuale, pas aksionit të policisë në Mitrovicën e Veriut

para 6 dite - Tetova Sot

Policia e Kosovës sot në orët e hershme të mëngjesit ka nisur një operacion kundër mallrave të kontrabanduara. Gjatë aksionit në veri të Mitrovicës, policia e Kosovës është sulmuar nga persona të paidentifikuar....

Kthehen barrikadat në veri – Aksioni kundër kontrabandës me të lënduar e të arrestuar

para 6 dite - Ekonomia Online

Policia e Kosovës nisi një aksion kundër kontrabandës së mallrave në disa lokacione në Kosovë, përfshirë edhe komunat në veri. Serbët lokalë në Mitrovicë të Veriut dhe Zveçan duke gjuajtur me gjësende e...

Policë e protestues kërkojnë ndihmë mjekësore pas aksionit në veri

para 6 dite - Lajmi.net

Drejtoresha e spitalit në Mitrovicën e Jugut, Luljeta Zhubi tha se deri më tani dy policë kanë kërkuar ndihmë mjekësore. Ata janë duke u ekzaminuar për të parë se çfarë lloji të lëndimeve kanë pësuar....

Momenti kur serbët në Veri e gjuajnë me gurë autoblindin e Policisë

para 6 dite - Infokusi

Sot në Mitrovicën e Veriut, Policia e Kosovës ka kryer një aksion kundër kontrabanduesve të mallrave. Ky aksion nuk u prit aspak mirë nga serbët që jetojnë atje pasi që sulmuan Policinë dhe tentuan të...

Albin Kurti reagon pas aksionit të Policisë së Kosovës

para 6 dite - Infokusi

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka reaguar pas aksionit të Policisë së Kosovës në nivel vendi kundër kontrabandës. Kurti ka bërë thirrje për qetësi në Komunën veriore të Mitrovicës,...

Në veri të Mitrovicës, serbët dogjën disa vetura me targa RKS

para 6 dite - Infokusi

Disa vetura janë djegur sot në Mitrovicën e veriut gjatë operacionit të Policisë së Kosovës kundër kontrabandës. Serbët kanë kundërshtuar operacionin policor, duke sulmuar policët me gurë dhe duke djegur...

Vendoset sërish barrikadë në veri të Kosovës

para 6 dite - Info7

Rruga magjistrale Prishtinë-Rashkë është bllokuar nga ana e banorëve lokalë në shenjë kundërshtimi për aksionin e Policisë së Kosovës kundër kontrabandës i cili u zhvillua të mërkurën në disa komuna të...

Serbët bllokojnë rrugën në Rudarë

para 6 dite - Arbresh

Kamionë të vendosur në magjistralen Prishtinë-Rashkë. Rruga magjistrale Prishtinë-Rashkë është bllokuar nga ana e banorëve lokalë në shenjë kundërshtimi për aksionin e Policisë së Kosovës kundër kontrabandës...

Bllokohet rruga në Rudarë

para 6 dite - Epoka e Re

Rruga magjistrale Prishtinë-Rashkë është bllokuar nga ana e banorëve lokalë në shenjë kundërshtimi për aksionin e Policisë së Kosovës kundër kontrabandës i cili u zhvillua të mërkurën në disa komuna të...

Borrell: Incidentet e dhunshme në veri të Kosovës duhet të ndalen menjëherë

para 6 dite - KosovaPress

Shefi i diplomacisë evropiane Josep Borrell ka reaguar pas zhvillimeve të fundit në veri. Ai ka thënë se incidentet e dhunshme në veri të Kosovës duhet të ndalen menjëherë. “Veprimet e njëanshme dhe të...

Sulmet ndaj gazetarëve shqiptarë e serbë në veri, vjen reagimi i AGK’së

para 6 dite - Gazeta Metro

AGK-ja shpreh shqetësim për ambientin e rëndë dhe të pasigurt të punës për gazetarët gjatë ditës së sotme në komunat veriore të Kosovës. Sipas raporteve, janë sulmuar disa gazetarë të mediave të ndryshme...

Borrell reagon ashpër ndaj Kosovës: Veprime të njëanshme dhe të pakoordinuara

para 6 dite - Gazeta Metro

Përfaqësuesi i Lartë i Bashkimit Evropian për Politikë të Jashtme, Josep Borrell, ka reaguar ashpër ndaj Kosovës dhe aksionit që Policia e Kosovës ka zhvilluar sot në disa rajone të vendit, duke përfshitë...

Vendoset sërish barrikadë në veri

para 6 dite - Revista Kosovarja

Rruga magjistrale Prishtinë-Rashkë është bllokuar nga ana e banorëve lokalë në shenjë kundërshtimi për aksionin e Policisë së Kosovës kundër kontrabandës i cili u zhvillua të mërkurën në disa komuna të...

Reagojnë nga Qeveria e Serbisë: Po tentohet pushimi i veriut

para 6 dite - Tetova1

Drejtori i Zyrës Serbe për Kosovën, Petar Petkoviq, ka thënë se “aksioni i mëngjesit të sotëm i Policisë së Kosovës’ sipas tij ishte ” një tjetër provokim i kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, para...

Petkoviq: Një tjetër provokim nga Kurti, e informova Lajçakun

para 6 dite - InfoShqip

Drejtori i Zyrës së ashtuquajtur për Kosovën në Serbi, Petar Petkoviç, ka reaguar pas aksionit policor të Kosovës në nivel vendi në luftën kundër kontrabandës, që përfshiu Komunën e Mitrovicës së Veriut...

Borell qorton Kosovën: Të papranueshme aksionet e njëanshme dhe të pakoordinuara

para 6 dite - FaxWeb

Përfaqësues i Lartë i Bashkimit Evropian për Punët e Jashtme dhe Politikat e Sigurisë, Josep Borrell ka reaguar pas situatës së krijuar në veri të vendit, pasi Policia e Kosovës zhvilloi një aksion kundër...

VIDEO kur serbët në veri të Kosovës sulmojnë policinë, grushte dhe gaz lotsjellës

para 6 dite - Java News

Qytetarët serbë kanë sulmuar me grushte pjesëtarët e policisë së Kosovës në Mitrovicën e Veriut pas aksionit kundër kontrabandës, raporton Gazeta Express. Në pamje shihen se si policët sulmohen nga qytetarët...

Brnabiç thirrje NATO-s dhe KFOR-it: Ndaleni Kurtin, situata është më shumë se dramatike

para 6 dite - Fakti Ditor

Kryeministrja e Serbisë, Ana Brnabic, i bëri kërkesë bashkësisë ndërkombëtare që të ndalojnë Kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti, pasi situata po del jashtë kontrolli dhe jemi buzë kaosi sipas saj. “I...

Borell qorton Kosovën: Të papranueshme aksionet e njëanshme dhe të pakoordinuara

para 6 dite - Fakti Ditor

Përfaqësues i Lartë i Bashkimit Evropian për Punët e Jashtme dhe Politikat e Sigurisë, Josep Borrell ka reaguar pas situatës së krijuar në veri të vendit, pasi Policia e Kosovës zhvilloi një aksion kundër...

Josep Borell: Veprimet e njëanshme e të pakoordinuara në Kosovë rrezikojnë stabilitetin dhe janë të papranueshme

para 6 dite - Radio Kosova e Lire

Shefi i diplomacisë së BE-së, Josep Borrell, ka reaguar ndaj situatës së krijuar në veri të vendit tnë mëngjesin e sotëm, gjendje e tensionuar e cila ende po vazhdon, pasi Policia ndërmori një aksion anti-kontrabandë...

Vendoset sërish barrikadë në veri

para 6 dite - Informatat

Rruga magjistrale Prishtinë-Rashkë është bllokuar nga ana e banorëve lokalë në shenjë kundërshtimi për aksionin e Policisë së Kosovës kundër kontrabandës i cili u zhvillua të mërkurën në disa komuna të...

Bllokohet rruga në Rudarë

para 6 dite - Ekonomia Online

Rruga magjistrale Prishtinë-Rashkë është bllokuar nga ana e banorëve lokalë në shenjë kundërshtimi për aksionin e Policisë së Kosovës kundër kontrabandës i cili u zhvillua të mërkurën në disa komuna të...

Vuçiq niset për në bazën e Rashkës, afër kufirit me Kosovën – thërret mbledhje urgjente

para 6 dite - Ekonomia Online

Mediat serbe raportojnë se Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, është nisur për në bazën ushtarake të Rashkës, në kufi me Komunën e Leposaviçit, ku thuhet se do të takojë përfaqësuesit politikë të komunave...

Gjashtë të lënduar në veri gjatë kundërshtimit të aksionit policor

para 6 dite - Tetova Sot

Të mërkurën, më 13 tetor qytetarët në veri të Kosovës po kundërshtojnë një aksion të Policisë së Kosovës kundër kontrabandës së mallrave. Sipas drejtorit të Qendrës Shëndetësore në Mitrovicë të Veriut,...

Reagon Borrell pas tensioneve në veri: Të ndalen menjëherë incidentet e dhunshme

para 6 dite - Arbresh

Shefi i Lartë për Politikë të Jashtme të Bashkimi Evropian, Josep Borrell  ka reaguar lidhur me situatën në veri të Mitrovicës. Borell përmes një shkrimi në Twitter ka thënë se incidentet e dhunshme në...

Serbët bllokojnë rrugën Prishtinë – Rashkë

para 6 dite - Periskopi

Rruga magjistrale Prishtinë-Rashkë është bllokuar nga ana e banorëve lokalë në shenjë kundërshtimi për aksionin e Policisë së Kosovës kundër kontrabandës i cili u zhvillua të mërkurën në disa komuna të...

Serbët bllokojnë rrugën për në Rashkë

para 6 dite - Epoka e Re

Rruga magjistrale Prishtinë-Rashkë është bllokuar nga ana e banorëve lokalë në shenjë kundërshtimi për aksionin e Policisë së Kosovës kundër kontrabandës i cili u zhvillua të mërkurën në disa komuna të...

Situata në veri, Petkoviq: Një tjetër provokim nga Kurti, e informova Lajçakun

para 6 dite - Lajmi.net

Ai ka shtuar se për këtë e informoi emisarin e BE-së për dialogun, Miroslav Lajçak, raporton Tanjug. Policia e Kosovës ka zhvilluar aksion kundër kontrabandës me mallra në katër lokacione: Prishtinë, Pejë,...

Gjashtë persona kërkojnë ndihmë mjekësore pas trazirave në veri

para 6 dite - Infokusi

Të mërkurën, më 13 tetor qytetarët në veri të Kosovës po kundërshtojnë një aksion të Policisë së Kosovës kundër kontrabandës së mallrave. Sipas drejtorit të Qendrës Shëndetësore në Mitrovicë të Veriut,...

Reagojnë nga Qeveria e Serbisë: Po tentohet pushtimi i veriut, kemi informuar Brukselin

para 6 dite - Infokusi

E ashtuquajtura Zyrë për Kosovën në Qeverinë e Serbisë ka reaguar pas zhvillimeve të fundit në veri, ku situata është tensionuar pas aksionit kundër kontrabandës të Policisë së Kosovës. Drejtori i kësaj...

Bllokohet rruga për në veri, vendosen disa kamionë në shenjë proteste

para 6 dite - ATV Live

Rruga magjistrale Prishtinë-Rashkë është bllokuar nga ana e banorëve lokalë në shenjë kundërshtimi për aksionin e Policisë së Kosovës kundër kontrabandës i cili u zhvillua të mërkurën në disa komuna të...

Disa të plagosur, digjet makina e policisë | Dhunë pas aksionit në veriun e Kosovës (Video)

para 6 dite - Nistori

Qytetarët në veri të Kosovës kundërshtuan mëngjesin e të mërkurës një aksion të Policisë së Kosovës kundër kontrabandës së mallrave. Drejtoresha e spitalit në Mitrovicën e Jugut, Luljeta Zhubi tha se deri...

Borell qorton Kosovën: Të papranueshme aksionet e njëanshme dhe të pakoordinuara

para 6 dite - Ekonomia Online

Përfaqësues i Lartë i BE-së për Punët e Jashtme dhe Politikat e Sigurisë, Josep Borrell ka reaguar pas situatës së krijuar në veri të vendit, pasi Policia e Kosovës zhvilloi një aksion kundër kontrabandës....

Borell qorton ashpër Kosovën: Të papranueshme aksionet e njëanshme dhe të pakoordinuara

para 6 dite - Periskopi

Përfaqësues i Lartë i Bashkimit Evropian për Punët e Jashtme dhe Politikat e Sigurisë, Josep Borrell ka reaguar pas situatës së krijuar në veri të vendit, pasi Policia e Kosovës zhvilloi një aksion kundër...

Borrelli reagon pas aksionit policor në veri

para 6 dite - Epoka e Re

Përfaqësues i lartë i Bashkimit Evropian (BE) për punët e jashtme dhe politikat e sigurisë, Josep Borrell, ka reaguar pas situatës së krijuar në veri të Kosovës, pasi policia ka zhvilluar një aksion kundër...

Momenti kur Specialët detyrohen të hyjnë në një barnatore pas sulmit nga protestuesit serbë

para 6 dite - Lajmi.net

Në Mitrovicës veriore policia ka hasur në rezistencë të banorëve serbë të cilët kanë protestuar kundër aksionit të policisë. Në disa pamje të publikuara në rrjetet sociale, shihet edhe momenti kur protestuesit...

Sulmet ndaj gazetarëve shqiptarë e serbë në veri, vjen reagimi i AGK-së

para 6 dite - KosovaPress

AGK-ja shpreh shqetësim për ambientin e rëndë dhe të pasigurt të punës për gazetarët gjatë ditës së sotme në komunat veriore të Kosovës. Sipas raporteve, janë sulmuar disa gazetarë të mediave të ndryshme...

Gazetarët në veri të Mitrovicës sulmohen me mjete shpërthyese

para 6 dite - in7

Gazetarët në veri të Mitrovicës sulmohen me mjete shpërthyese Serbët në Lagjen e Boshnjakëve po vazhdojnë t’i sulmojnë gazetarët duke gjuajtur mjete shpërthyese. Gazetarët gjithashtu janë sulmuar me molotov...

Borell qorton Kosovën: Të papranueshme aksionet e njëanshme dhe të pakoordinuara

para 6 dite - Informatat

Përfaqësues i Lartë i Bashkimit Evropian për Punët e Jashtme dhe Politikat e Sigurisë, Josep Borrell ka reaguar pas situatës së krijuar në veri të vendit, pasi Policia e Kosovës zhvilloi një aksion kundër...

AGK-ja kërkon nga policia që të ofrojë siguri për gazetarët në veri

para 6 dite - Epoka e Re

Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës(AGK), ka reaguar pas sulmeve ndaj gazetarëve që po raportojnë nga veriu i Mitrovicës për aksionin e policisë atje. AGK-ja ka ftuar Policinë e Kosovës që të ofrojë siguri...

Serbët në veri të Mitrovicës kundërshtojnë operacionin antikontrabandë, sulmojnë me gurë policinë

para 6 dite - Shenja

MARKETING I PAGUAR POLITIK Serbët lokalë në veri të Mitrovicës kanë hedhur gurë në drejtim të policisë së Kosovës, e cila ishte duke zhvilluar një aksion kundër kontrabandës në disa lokacione të vendit....

LAJMI I FUNDIT: Arrestohen 8 persona nga aksioni në Veri

para 6 dite - Gazeta Metro

Policia e Kosovës ka zhvilluar një aksion policorë për luftimin e mallrave të kontrabanduara. Derisa në disa qytete të Kosovës gjithçka shkoi mirë, në veri të Mitrovicës policët u përballën me qytetarët....

Pas aksionit në veri, gjatë policë të Kosovës mbetën të lënduar

para 6 dite - Gazeta Metro

Mëngjesin e sotëm, Policia e Kosovës së bashku me ato të Doganës, me qëllim të luftimit të kontrabandës ka filluar operacione bastisjeje në disa lokacione të ndryshme në Prishtinë, Pejë e Mitrovicë (si...

Qytetarët në veri kundërshtojnë aksionin kundër kontrabandës

para 6 dite - Tetova Sot

Qytetarët në veri të Kosovës po kundërshtojnë një aksion të Policisë së Kosovës kundër kontrabandës së mallrave. Ky aksion, që ende po vazhdon është shtrirë në lokacione në Kosovë, përfshirë rajonin e...

Aksioni i Policisë vazhdon në Zveçan, gaz lotsjellës e bllokim rrugësh

para 6 dite - Infokusi

Portali serb RadioKim raporton se aksioni i Policisë për konfiskim të mallrave të kontrabanduara ka vazhduar në Zveçan. Sipas këtij portali, situata në këtë qytet është e tensionuar. Sipas videove, policët...

Huliganët serbët sulmojnë me gurë automjetet e policisë në veri të Mitrovicës

para 6 dite - Revista Kosovarja

Gjatë operacionit të sotëm në veri të vendit kundër kontrabandës së mallrave, pjesëtarët e Policisë së Kosovës janë sulmuar nga serbët lokalë. Në pamjet e siguruara nga operacioni i Policisë dhe zyrtarëve...

AGK reagon pas sulmeve ndaj gazetarëve në veri, i kërkon policisë t’iu ofrojë siguri

para 6 dite - ATV Live

Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës, ka reaguar pas sulmeve ndaj gazetarëve që po raportojnë nga veriu i Mitrovicës, pas tensionimit të situatës atje, raporton Express Në reagimin e AGK-së thuhet se janë...

AGK reagon pas sulmeve ndaj gazetarëve në veri, i kërkon policisë t’iu ofrojë siguri

para 6 dite - Ekonomia Online

Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës, ka reaguar pas sulmeve ndaj gazetarëve që po raportojnë nga veriu i Mitrovicës, pas tensionimit të situatës atje. Në reagimin e AGK-së thuhet se janë sulmuar gazetarë...

Qytetarët në veri të Kosovë kundërshtojnë aksionin anti-kontrabandë

para 6 dite - Tetova Sot

Qytetarët në veri të Kosovës po kundërshtojnë një aksion të Policisë së Kosovës kundër kontrabandës së mallrave. Ky aksion, që ende po vazhdon është shtrirë në lokacione në Kosovë, përfshirë rajonin e...

AGK dënon sulmin ndaj gazetarëve në veri të Mitrovicës

para 6 dite - Arbresh

Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës, ka reaguar lidhur me sulmin e gazetarëve gjatë aksionit të Policisë së Kosovës në veri të Mitrovicës, kundër kontrbandimit të mallrave. AGK ka shprehur shqetësimin...

Disa zyrtarë policorë dërgohen në Spitalin e Mitrovicës pas aksionit në Veri të Kosovës

para 6 dite - Almakos

Disa zyrtarë policorë janë dërguar për trajtim në spitalin e Mitrovicës për shkak të lëndimeve që kanë marrë gjatë aksionit kundër kontrabandës në veri. Qytetarët serbë kanë sulmuar me grushte pjesëtarët...

Tensionet gjatë aksionit të policisë në Zveçan, reagon Kurti: Krimi dhe grupet kriminale nuk do të tolerohen, mos bini pre e mediave në Serbi

para 6 dite - Almakos

Kryeministri i Kosovës , Albin Kurti ka reaguar për aksionin kundër krimit zhvilluar në Prishtinë, Pejë dhe në veri e jug të Mitrovicës, ku mbetën të lënduar gjashtë persona.Kurti shprehet aksioni është...

Policia jep detajet e operacionit anti-kontrabandë: Tetë të arrestuar – ndër ta shqiptarë e serbë

para 6 dite - Lajm

Policia e Kosovës ka dhënë detaje për operacioni policor në rajonin e Prishtinës, Pejës, Mitrovicës së Jugut dhe Mitrovicës së Veriut, për parandalim të veprave penale, konkretisht luftën e pa kompromis...

Policia jep detaje për aksionin kundër kontrabandës në veri dhe komuna të tjera

para 6 dite - Lajmi.net

Sipas njoftimit të PK-së, aksioni është duke u zhvilluar në katër rajone të Kosovës, ku përfshihen kryeqyteti, Komuna e Pejës, Mitrovica e Jugut dhe Mitrovica e Veriut, transmeton lajmi.net. Të gjitha...

Çka po ndodhë në Mitrovicë? Shihni të gjitha video-pamjet nga atje (video)

para 6 dite - Tetova1

Serbët lokalë në veri të Mitrovicës kanë hedhur gurë në drejtim të policisë së Kosovës, e cila ishte duke zhvilluar një aksion kundër kontrabandës në disa lokacione të vendit. Serbët kanë bllokuar rrugët,...

Pas situatës në veri reagon Kurti

para 6 dite - in7

Pas situatës në veri reagon Kurti Pas situatës të tensionuar në Veri të Mitrovicës gjatë aksionit të Policisë, ka reaguar kryeministri i Kosovës, Albin Kurti duke thënë se krimi dhe grupet kriminale nuk...

Kurti reagon pas aksionit në veri: Krimi dhe grupet kriminale nuk do të tolerohen

para 6 dite - Revista Kosovarja

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka reaguar pas aksionit të Policisë së Kosovës në nivel vendi kundër kontrabandës. Kurti ka bërë thirrje për qetësi në Komunën veriore të Mitrovicës,...

Gëzhoja plumbash në Zveçan

para 6 dite - Revista Kosovarja

Plumba janë shkrepur në Zveçan, derisa Njësia Speciale e Policisë së Kosovës po largohej prej aty, ku shkuan në kuadër të aksionit kundër kontrabandës. Rruga pranë “Komova kafana” është e bllokuar, ndërsa...

Policia jep detajet e operacionit anti-kontrabandë: Tetë të arrestuar – ndër ta shqiptarë e serbë

para 6 dite - Ekonomia Online

Policia e Kosovës ka dhënë detaje për operacioni policor në rajonin e Prishtinës, Pejës, Mitrovicës së Jugut dhe Mitrovicës së Veriut, për parandalim të veprave penale, konkretisht luftën e pa kompromis...

Serbët vendosin barrikada në Lagjen e Boshnjakëve, kjo është situata aktuale në veri

para 6 dite - Arbresh

Pas aksionit të policisë për ndalimin e kontrabandës në 28 lokacione, Policia e Kosovës ka hasur në rezistencë në lagjen e boshnjakëve në Mitrovicën e Veriut. Më mes të rrugës janë vendosur barrikada nga...

Policia: Situata në veri është qetësuar

para 6 dite - Epoka e Re

Policia e Kosovës  ka njoftuar se ka përfunduar aksioni policor kundër kontrabandës në disa rajone, duke përfshirë edhe veriun e vendit. Sipas  policisë, situata në veri është qetësuar pas aksionit kundër...

Tetë persona të arrestuar nga aksioni kundër kontrabandës

para 6 dite - Epoka e Re

Policia e Kosovës ka dalë me njoftim për media pas përfundimit të aksionit kundër kontrabandës, në katër rajone të vendit. Nga ky aksion janë prangosur tetë persona, derisa 6 zyrtarë policorë kanë pësuar...

Arrestohen 8 persona nga aksioni policor, lëndohen 6 policë në veri të Mitrovicës

para 6 dite - KosovaPress

Policia e Kosovës ka zhvilluar një aksion policorë për luftimin e mallrave të kontrabanduara. Derisa në disa qytete të Kosovës gjithçka shkoi mirë, në veri të Mitrovicës policët u përballën me qytetarët....

Mediat serbe raportojnë se Vuçiqi është nisur për Rashkë

para 6 dite - Informatat

Mediat lokale serbe raportojnë se gjashtë qytetarë serbë janë plagosur sot gjatë aksionit të Policisë së Kosovës në veri për luftim të kontrabandës. Sipas RadioKontaktPlus, të paktën gjashtë persona janë...

Brnabic thirrje NATO-s dhe KFOR-it: Ndaleni Kurtin, situata është më shumë se dramatike

para 6 dite - Ekonomia Online

Kryeministrja e Serbisë, Ana Brnabic, i bëri kërkesë bashkësisë ndërkombëtare që të ndalojnë Kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti, pasi situata po del jashtë kontrolli dhe jemi buzë kaosi sipas saj.“I...

Disa zyrtarë policorë dërgohen në Spitalin e Mitrovicës pas aksionit në veri

para 6 dite - Periskopi

Disa zyrtarë policorë janë dërguar për trajtim në spitalin e Mitrovicës për shkak të lëndimeve që kanë marrë gjatë aksionit kundër kontrabandës në veri. Qytetarët serbë kanë sulmuar me grushte pjesëtarët...

Vetëm tetë të arrestuar nga aksioni i kontrabandës, prej tyre vetëm njëri serb

para 6 dite - Periskopi

Policia e Kosovës ka njoftuar popullin për aksionin në katër rajone të Kosovës për kontrabandë. Numri i të arrestuarve të deritashëm është gjithsej tetë, sipas njoftimit të Policisë. Prej tyre, gjashtë...

Aksioni PK-së kundër kontrbandës, 8 persona të arrestuar, 6 policë të lënduar

para 6 dite - Arbresh

Policia e Kosovës ka dhënë detaje shtesë lidhur me aksionin e zhvilluar në disa qytete kundër kontrbandimit me mallra. Ky aksion i cili u zhvillua edhe në veri të Mitrovicës, u pengua nga qytetarët serbë...

Aksioni kundër kontrabandës së mallrave në veri, Vuçiq niset për në Rashkë

para 6 dite - Arbresh

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq ka shkruar në një takim urgjent në Rashkë për tu takuar me përfaqësuesit e serbëve në Kosovë. Sipas mediave serbe ky takim është thirrur pas aksionit të Njësisë Speciale...

Bërnabiq kërkon reagimin e bashkësisë ndërkombëtare pas aksionit në veri

para 6 dite - Lajm

Kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiq ka ftuar bashkësinë ndërkombëtare që të reagojë teksa Policia dhe Dogana e Kosovës njoftuan se po zhvillojnë aksion kundër kontrabandës në disa lokacione, përfshirë...

Mediat serbe raportojnë se Vuçiqi është nisur për Rashkë

para 6 dite - Fakti Ditor

Mediat lokale serbe raportojnë se gjashtë qytetarë serbë janë plagosur sot gjatë aksionit të Policisë së Kosovës në veri për luftim të kontrabandës. Sipas RadioKontaktPlus, të paktën gjashtë persona janë...

Lajmi i fundit: 8 të arrestuar nga aksioni kundër kontrabandës

para 6 dite - Fakti Ditor

Policia e Kosovës ka dalë me njoftim për media pas përfundimit të aksionit kundër kontrabandës, në katër rajone të vendit. Nga ky aksion janë prangosur tetë persona, derisa 6 zyrtarë policorë kanë pësuar...

Protestuesit serbë brohorasin “Serbia, Serbia”, gjuajnë me gurë automjetet e policisë

para 6 dite - Lajmi.net

Pas fillimit të aksionit në disa zona të Kosovës, në veri të Mitrovicës është aktivizuar alarmi i qytetit dhe banorët serbë kanë filluar protestat. Gjatë protestave, serbët kanë brohoritur “Serbia, Serbia”,...

Tension në veri të Kosovës/ Policia aksion kundër kontrabandës, gaz lotsjellës kundër qytetarëve

para 6 dite - Java News

Qytetarët në veri të Kosovës po kundërshtojnë një aksion të Policisë së Kosovës kundër kontrabandës së mallrave. Ky aksion, që ende po vazhdon është shtrirë në lokacione në Kosovë, përfshirë rajonin e...

Qytetarët në veri sulmojnë Policinë e Kosovës

para 6 dite - Infokusi

Qytetarët serbë kanë sulmuar me grushte pjesëtarët e policisë së Kosovës në Mitrovicën e Veriut pas aksionit kundër kontrabandës, raporton Gazeta Express Pas ndërmarrjes së aksionit qindra serbë lokalë...

Brnabic: NATO dhe KFOR ndaloni Kurtin, situata është më shumë se dramatike

para 6 dite - Bota Press

Kryeministrja e Serbisë, Ana Brnabic, i bëri kërkesë bashkësisë ndërkombëtare që të ndalojnë Kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti, pasi situata po del jashtë kontrolli dhe jemi buzë kaosi sipas saj. “I...

Lajmi i fundit: 8 të arrestuar nga aksioni kundër kontrabandës

para 6 dite - Bota Press

Policia e Kosovës ka dalë me njoftim për media pas përfundimit të aksionit kundër kontrabandës, në katër rajone të vendit. Nga ky aksion janë prangosur tetë persona, derisa 6 zyrtarë policorë kanë pësuar...

8 të arrestuar nga aksioni kundër kontrabandës

para 6 dite - Informatat

Policia e Kosovës ka dalë me njoftim për media pas përfundimit të aksionit kundër kontrabandës, në katër rajone të vendit. Nga ky aksion janë prangosur tetë persona, derisa 6 zyrtarë policorë kanë pësuar...

6 policë u lënduan në aksionin e sotëm kundër kontrabandës

para 6 dite - Informatat

Operacioni policor kundër kontrabandës i realizuar në rajonin e Prishtinës, Pejës, Mitrovicës së Jugut dhe Mitrovicës së Veriut, ka kaluar me tensione. Policia ka njoftuar për bllokim të rrugëve, përdorimit...

8 tetë të arrestuar nga aksioni i Policisë kundër kontrabandës, prej tyre një serb dhe një boshnjak

para 6 dite - ATV Live

Policia e Kosovës ka dalë me njoftim për media pas përfundimit të aksionit kundër kontrabandës, në katër rajone të vendit. Nga ky aksion janë prangosur tetë persona, derisa 6 zyrtarë policorë kanë pësuar...

Albin Kurti bën thirrje për qetësi në veri: Aksioni i sotëm ka përfunduar

para 6 dite - Ditapost

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka reaguar pas aksionit të Policisë së Kosovës në nivel vendi kundër kontrabandës. Kurti ka bërë thirrje për qetësi në Komunën veriore të Mitrovicës,...

Lajmi i fundit: 8 të arrestuar nga aksioni kundër kontrabandës

para 6 dite - Ditapost

Policia e Kosovës ka dalë me njoftim për media pas përfundimit të aksionit kundër kontrabandës, në katër rajone të vendit. Nga ky aksion janë prangosur tetë persona, derisa 6 zyrtarë policorë kanë pësuar...

Shihen gëzhoja plumbash në Zveçan

para 6 dite - Ditapost

Plumba janë shkrepur në Zveçan, derisa Njësia Speciale e Policisë së Kosovës po largohej prej aty, ku shkuan në kuadër të aksionit kundër kontrabandës Rruga pranë “Komova kafana” është e bllokuar, ndërsa...

Brnabic: NATO dhe KFOR ndaloni Kurtin, situata është më shumë se dramatike

para 6 dite - Ekonomia Online

Kryeministrja e Serbisë, Ana Brnabic, i bëri kërkesë bashkësisë ndërkombëtare që të ndalojnë Kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti, pasi situata po del jashtë kontrolli dhe jemi buzë kaosi sipas saj.“I...

Aksioni PK-së ne veri të Mitrovicës, 8 persona të arrestuar, 6 policë të lënduar

para 6 dite - Arbresh

Policia e Kosovës ka dhënë detaje shtesë lidhur me aksionin e zhvilluar në disa qytete kundër kontrbandimit me mallra. Ky aksion i cili u zhvillua edhe në veri të Mitrovicës, u pengua nga qytetarët serbë...

Policë dhe protestues kërkojnë ndihmë mjekësore pas aksionit në veri

para 6 dite - Epoka e Re

Sot qytetarët serbë në veri të Kosovës kanë kundërshtuar një aksion të Policisë së Kosovës kundër kontrabandës së mallrave. Drejtoresha e spitalit në Mitrovicën e Jugut, Luljeta Zhubi, ka thënë se deri...

Protestuesit serbë brohorasin “Serbia, Serbia”, gjuajnë me gurë automjetet e policisë

para 6 dite - Lajmi.net

Pas fillimit të aksionit në disa zona të Kosovës, në veri të Mitrovicës është aktivizuar alarmi i qytetit dhe banorët serbë kanë filluar protestat. Gjatë protestave, serbët kanë brohoritur “Serbia, Serbia”,...

Banori i “Lagjes së Boshnjakëve” tregon për gjendjen aktuale, pas aksionit të policisë në Mitrovicën e Veriut

para 6 dite - Express.mk

Policia e Kosovës sot në orët e hershme të mëngjesit ka nisur një operacion kundër mallrave të kontrabanduara. Gjatë aksionit në veri të Mitrovicës, policia e Kosovës është sulmuar nga persona të paidentifikuar....

Albin Kurti reagon pas aksionit të Policisë së Kosovës

para 6 dite - Fakti Ditor

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka reaguar pas aksionit të Policisë së Kosovës në nivel vendi kundër kontrabandës. Kurti ka bërë thirrje për qetësi në Komunën veriore të Mitrovicës,...

Të shtëna me armë në Veri të Mitrovicës, serbët bllokojnë lagjen e Boshnjakëve

para 6 dite - Infokusi

Një veture të Doganës së Kosovës dyshohet se i është vënë flaka, nga disa serb, në Veri të Mitrovicës. Burime të Albanian Post bëjnë të ditur se rasti ka ndodhur rreth rreth orës nëntë këtë të mërurë,...

Serbet hedhin gaze lotsjellës në drejtim të forcave speciale

para 6 dite - Infokusi

Njësia Speciale e Kosovës ka ndërmarrë një operacion kundër kontrabandimit të mallrave. Qytetarët serbë e kanë kundërshtuar prezencën e policisë, madje ata kanë hedhur gaz lotsjellës, shkruan Gazeta Infokus....

Pas aksionit të policisë reagon Albin Kurti, ka një thirrje për serbët e Mitrovicës

para 6 dite - Gazeta Metro

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, reagoi pas aksionit të sotëm në veri të Mitrovicës duke thënë se i njëjti është i shtrirë edhe në pjesë të tjera të vendit. Kurti u shpreh se krimi dhe grupet kriminale...

Albin Kurti e shpall të mbyllur aksionin e kontrabandës në Veri: Ka një thirrje për serbët e Mitrovicës

para 6 dite - News Tv

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka shkruar në Facebook për aksionin policor në katër rajone të Kosovës, përfshirë edhe në veri të Kosovës. Ai ka shkruar informacione tepër të përgjithshme, ashtu si...

Brnabiq kërkon reagim nga NATO-ja: Frenojeni Albin Kurtin

para 6 dite - Informatat

Kryeministrja e Serbisë, Ana Brnabiq ka kërkuar nga NATO që ta frenojë kryeministrin Albin Kurti, pasi policia e Kosovës ka zhvilluar një aksion kundër kontrabandës me mallra në Mitrovicën e Jugut, atë...

Kurti: Aksioni i sotëm policor ka përfunduar

para 6 dite - Info7

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti është deklaruar për aksionin e sotëm policor që është zhvilluar në Prishtinë, Pejë dhe në veri e jug të Mitrovicës.Tha se i njëjti ka përfunduar dhe se ka ardhur pas...

Përfundon aksioni i Policisë, Kurti: Krimi dhe grupet kriminale nuk do të tolerohen, do të luftohen

para 6 dite - Ekonomia Online

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka njoftuar se ka përfunduar operacioni policor kundër kontrabandës së mallrave. Shefi i ekzekutivit në reagimin e tij ka bërë thirrje që qytetarët në veri të mos bien...

Kjo është gjendja e policëve dhe qytetarëve që kërkuan ndihmë mjekësore

para 6 dite - Ekonomia Online

Të mërkurën, më 13 tetor qytetarët në veri të Kosovës po kundërshtojnë një aksion të Policisë së Kosovës kundër kontrabandës së mallrave. Drejtoresha e spitalit në Mitrovicën e Jugut, Luljeta Zhubi tha...

Vuçiq i thërret në takim urgjent ‘përfaqësuesit e serbëve në Kosovë’

para 6 dite - Periskopi

Aleksandër Vuçiqi ka paralajmëruar takim urgjent me përfaqësuesit e serbëve në Kosovë. Pas situatës së sotme në veriun e vendit, B92 raporton se kreu i qeverisë serbe ka vendosur ta mbajë një takim urgjent....

Kurti reagon pas zhvillimeve në Veri

para 6 dite - Lajm

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka reaguar pas zhvillimeve në Mitrovicë të Veriut. Përmes një postimi në Facebook, Kurti ka thënë se krimi dhe grupet kriminale nuk do të tolerohen dhe do të luftohen....

Aksioni i Policisë së Kosovës: Raportohet për të shtëna armësh në Zveçan

para 6 dite - Gazeta Metro

Policia e Kosovës dhe Njësia Speciale ka zhvilluar aksion edhe në komunat veriore të Kosovës, ku ka hasur në rezistencë, ndërsa pretendohet se ka pasur edhe të shtëna armësh, përcjellë Gazeta Metro. Ndërsa...

Brnabic dramatike: NATO dhe KFOR ndaloni Kurtin, situata është më shumë se dramatike

para 6 dite - Gazeta Metro

Kryeministrja e Serbisë, Ana Brnabic, i bëri kërkesë bashkësisë ndërkombëtare që të ndalojnë Kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti, pasi situata po del jashtë kontrolli dhe jemi buzë kaosi sipas saj, transmeton...

Albin Kurti bën thirrje për qetësi në veri: Aksioni i sotëm ka përfunduar

para 6 dite - Informatat

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka reaguar pas aksionit të Policisë së Kosovës në nivel vendi kundër kontrabandës. Kurti ka bërë thirrje për qetësi në Komunën veriore të Mitrovicës,...

Policë e protestues kërkojnë ndihmë mjekësore, pas aksionit në veri

para 6 dite - Info7

Të mërkurën, më 13 tetor qytetarët në veri të Kosovës po kundërshtojnë një aksion të Policisë së Kosovës kundër kontrabandës së mallrave. Drejtoresha e spitalit në Mitrovicën e Jugut, Luljeta Zhubi tha...

Tensionet në veri të Kosovës, Kurti: Krimi nuk do të tolerohet, qytetarët të mos bien pre e medias serbe

para 6 dite - FaxWeb

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka reaguar pas aksionit të Policisë së Kosovës në nivel vendi kundër kontrabandës dhe tensioneve të krijuara më pas duke thënë se krimi do të luftohet...

Bërnabiq kërkon reagimin e bashkësisë ndërkombëtare pas aksionit në veri

para 6 dite - ATV Live

Kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiq ka ftuar bashkësinë ndërkombëtare që të reagojë teksa Policia dhe Dogana e Kosovës njoftuan se po zhvillojnë aksion kundër kontrabandës në disa lokacione, përfshirë...

Ngjarjet në veri të Kosovës, reagon me urgjencë kryeministrja serbe: Frenojeni çmendurinë e Albin Kurtit (REAGIMI)

para 6 dite - FaxWeb

Kryeministrja e Serbisë, Ana Brnabić, ka folur për situatën në Kosovë. “I bëj thirrje bashkësisë ndërkombëtare, NATO -s dhe KFOR -it, që të reagojnë urgjentisht dhe të përmbajnë Albin Kurtin. Situata është...

Gëzhoja plumbash shihen në Zveçan

para 6 dite - ATV Live

Plumba janë shkrepur në Zveçan, derisa Njësia Speciale e Policisë së Kosovës po largohej prej aty pasi ku shkuan në kuadër të aksionit kundër kontrabandës. Rruga pranë “Komova kafana” është e bllokuar,...

Në veri të Mitrovicës, serbët dogjën disa vetura me targa RKS

para 6 dite - Top24

Disa vetura janë djegur sot në Mitrovicën e veriut gjatë operacionit të Policisë së Kosovës kundër kontrabandës. Serbët kanë kundërshtuar operacionin policor, duke sulmuar policët me gurë dhe duke djegur...

Kurti: Aksioni i sotëm policor ka përfunduar

para 6 dite - Press Online

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti është deklaruar për aksionin e sotëm policor që është zhvilluar në Prishtinë, Pejë dhe në veri e jug të Mitrovicës. Tha se i njëjti ka përfunduar dhe se ka ardhur pas...

Kryeministri Kurti reagon pas aksionit të Policisë së Kosovës

para 6 dite - ATV Live

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka reaguar pas aksionit të Policisë së Kosovës në nivel vendi kundër kontrabandës. Kurti ka bërë thirrje për qetësi në Komunën veriore të Mitrovicës,...

Aksion policor në territorin e Kosovës

para 6 dite - Top24

Aksion i Policisë kundër krimit e kontrabandës në Prishtinë, Pejë dhe në veri e jug të Mitrovicës Herët në mëngjesin e sotëm, Policia e Kosovës, me qëllim të luftimit të kontrabandës ka filluar operacione...

Disa zyrtarë policorë dërgohen në Spitalin e Mitrovicës pas aksionit në veri

para 6 dite - Periskopi

Disa zyrtarë policorë janë dërguar për trajtim në spitalin e Mitrovicës për shkak të lëndimeve që kanë marrë gjatë aksionit kundër kontrabandës në veri. Qytetarët serbë kanë sulmuar me grushte pjesëtarët...

Albin Kurti e shpall të mbyllur aksionin e kontrabandës në Veri: Ka një thirrje për serbët e Mitrovicës

para 6 dite - Periskopi

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka shkruar në Facebook për aksionin policor në katër rajone të Kosovës, përfshirë edhe në veri të Kosovës. Ai ka shkruar informacione tepër të përgjithshme, ashtu si...

Kurti pas aksionit të PK-së: Krimi dhe grupet kriminale nuk do të tolerohen

para 6 dite - Arbresh

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka thënë se krimi dhe grupet kriminale nuk do të tolerohen dhe do të luftohen. Ai këtë e ka thënë se pas një aksioni që Policia e Kosovës ka ndërmarrë sot kudër krimit...

Kurti reagon pas aksionit të policisë në veri: Krimi dhe grupet kriminale nuk do të tolerohen

para 6 dite - Epoka e Re

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka reaguar pas aksionit në policisë në veri të vendit. Kurti ka thënë se ky aksion i policisë kundër kontrabandës nuk është zhvilluar vetëm në veri, por edhe në Prishtinë...

Aksion i policisë në Mitrovicën veriore, serbët dalin në protesta

para 6 dite - Lajmi.net

Nga pamjet e publikuara në rrjete sociale, shihet momenti kur forcat speciale të policisë futen në Mitrovicën veriore, transmeton lajmi.net. Cak i aksionit të policisë raportohet se janë disa barnatore...

Zhvillimet në veri: Aktivizohet alarmi i qytetit, protestuesit serb hedhin gaz lotsjellës

para 6 dite - Lajmi.net

Aksioni i policisë po zhvillohet ndaj barnatoreve dhe dyqaneve që dyshohet se përdorin mallra me banderola serbe, transmeton lajmi.net. Menjëherë pas fillimit të aksionit të policisë, është lëshuar “alarmi...

Në Mitrovicë të Veriut bllokohen rrugët, kallet një veturë

para 6 dite - Infokusi

Mediat lokale serbe shkruajnë se në Mitrovicë të veriut kanë nisur të bllokohen rrugët pas aksionit të Policisë së Kosovës për konfiskim të mallrave të kontrabanduara. Sipas RadioKontakt, një veturë është...

Protesta kundër aksionit policor në Mitrovicën e Veriut/ Qytetarët serbë djegin veturën e doganës së Kosovës

para 6 dite - Express.mk

Qytetarët në veri të Kosovës janë ngritur në protest për të kundërshtuar aksionin e policisë së Kosovës kundër kontrabandës së mallrave. Në Mitrovicën e Veriut, qytetarët serbë kanë djegur një veturë që...

Kurti për aksionin në veri: Qytetarët të mos bien pre e disa mediave serbe që mbrojnë krimin

para 6 dite - KosovaPress

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, reagoi pas aksionit të sotëm në veri të Mitrovicës duke thënë se i njëjti është i shtrirë edhe në pjesë të tjera të vendit. Kurti u shpreh se krimi dhe grupet kriminale...

Vjen edhe reagimi nga Kryeministri Kurti pas aksionit policor në veri

para 6 dite - Bota Press

Botapress, 13 tetor- Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka reaguar pas aksionit të Policisë së Kosovës në nivel vendi kundër kontrabandës. Kurti ka bërë thirrje për qetësi në Komunën veriore...

Momenti kur sulmohen pjesëtarët e Njësisë Speciale në Veri – hyjnë në barnatore

para 6 dite - Bota Press

Qytetarët serbë kanë sulmuar me grushte pjesëtarët e policisë së Kosovës në Mitrovicën e Veriut pas aksionit kundër kontrabandës. Pas ndërmarrjes së aksionit qindra serbë lokalë janë mbledhur në pjesën...

Situata në veri, Petkoviq: Një tjetër provokim nga Kurti, e informova Lajçakun

para 6 dite - Bota Press

Botapress, 13 tetor- Drejtori i Zyrës Serbe për Kosovën, Petar Petkoviq, ka thënë se “aksioni i mëngjesit të sotëm i Policisë së Kosovës’ sipas tij ishte ” një tjetër provokim i kryeministrit të Kosovës,...

Ana Bernabiq i ka bërë thirrje NATO -s dhe KFOR -it, që të reagojnë urgjentisht dhe të frenojnë Albin Kurtin

para 6 dite - Radio Kosova e Lire

Me rastin e eskalimit të situatës në veri të Kosovës, kryeministrja e Serbisë, Ana Bernabiq i ka bërë thirrje bashkësisë ndërkombëtare, NATO -s dhe KFOR -it, që të reagojnë urgjentisht dhe të frenojnë,...

Shihen gëzhoja plumbash në Zveçan

para 6 dite - Realiteti

Plumba janë shkrepur në Zveçan, derisa Njësia Speciale e Policisë së Kosovës po largohej prej aty, ku shkuan në kuadër të aksionit kundër kontrabandës, transmeton Gazeta Express. Rruga pranë “Komova kafana”...

Jo një, disa vetura me targa RKS u dogjën në Veri

para 6 dite - Periskopi

Disa vetura janë djegur sot në Mitrovicën e veriut gjatë operacionit të Policisë së Kosovës kundër kontrabandës. Serbët kanë kundërshtuar operacionin policor, duke sulmuar policët me gurë dhe duke djegur...

Policia shkatërron rrjetin e kontrabandistëve shqiptaro serb

para 6 dite - Infokusi

Policia e Kosovës ka zhvilluar një operacion në Prishtine, Pejë, Mitrovicë Jugu dhe Mitrovicë të Veriut. Gjatë këtij operacioni janë shkatërruar një rrjet i madh i kontrabandistëve, shkruan Gazeta Infokus....

Vazhdon aksioni i policisë në Zveçan, situata mbetet e tensionuar, 6 persona të lënduar kërkojnë ndihmë mjekësore

para 6 dite - Almakos

Policia e Kosovës sot në orët e hershme të mëngjesit ka nisur një operacion kundër mallrave të kontrabanduara. Aksioni aktualisht është duke u zhvilluar në Zveçan, ku siç raportohet situata është e tensionuar...

Vazhdon aksioni i policisë në Zveçan, situata mbetet e tensionuar

para 6 dite - Lajm

Policia e Kosovës sot në orët e hershme të mëngjesit ka nisur një operacion kundër mallrave të kontrabanduara. Aksioni aktualisht është duke u zhvilluar në Zveçan, ku siç raportohet situata është e tensionuar...

Aksioni i Policisë së Kosovës: Raportohet për të shtëna armës në Zvecan

para 6 dite - Gazeta Metro

Policia e Kosovës dhe Njësia Speciale ka zhvilluar aksion edhe në komunat veriore të Kosovës, ku ka hasur në rezistencë, ndërsa pretendohet se ka pasur edhe të shtëna armësh, përcjellë Gazeta Metro. Ndërsa...

Gjendja në veri, sulmohen edhe gazetarët

para 6 dite - ATV Live

Policia e Kosovës ka zhvilluar sot një aksion në disa rajone të vendit kundër kontrabandës me mallra aksion i cili u kundërshtua nga serbët në Mitrovicën e Veriut. Qytetarët në veri të vendit në shenjë...

Petkoviqi pas aksionit të Policisë në veri: Fola me Lajçakun, ky është provokimi i radhës

para 6 dite - ATV Live

Drejtori i Zyrës së ashtuquajtur për Kosovën në Serbi, Petar Petkoviq, ka reaguar pas aksionit policor të Kosovës në nivel vendi në luftën kundër kontrabandës, që përfshiu Komunln e Mitrovicës së Veriut...

Petkoviqi pas aksionit të Policisë në veri: Fola me Lajçakun, ky është provokimi i radhës nga Kurti

para 6 dite - ATV Live

Drejtori i Zyrës së ashtuquajtur për Kosovën në Serbi, Petar Petkoviq, ka reaguar pas aksionit policor të Kosovës në nivel vendi në luftën kundër kontrabandës, që përfshiu Komunln e Mitrovicës së Veriut...

Gjashtë persona kërkojnë ndihmë mjekësore pas kundërshtimit të aksionit policor

para 6 dite - ATV Live

Të mërkurën, më 13 tetor qytetarët në veri të Kosovës po kundërshtojnë një aksion të Policisë së Kosovës kundër kontrabandës së mallrave. Sipas drejtorit të Qendrës Shëndetësore në Mitrovicë të Veriut,...

Gurë në rrugë e xhama të thyer, situata në veri pas aksionit të policisë

para 6 dite - Ditapost

Policia e Kosovës ka zhvilluar sot një aksion në katër rajone të vendit kundër kontrabandës me mallra. Ky aksion, që është shtrirë në disa lokacione në Kosovë, përfshirë rajonin e Prishtinës Pejës e Mitrovicës...

Situata në veri, Petkoviq: Një tjetër provokim nga Kurti, e informova Lajçakun

para 6 dite - Fakti Ditor

Drejtori i Zyrës Serbe për Kosovën, Petar Petkoviq, ka thënë se “aksioni i mëngjesit të sotëm i Policisë së Kosovës’ sipas tij ishte ” një tjetër provokim i kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, para...

Policia vazhdon aksionin në veri, serbët mblidhen edhe në Zubin Potok e Zveçan, sërish tym

para 6 dite - Fakti Ditor

Pasi përfunduan punë në një situatë jashtëzakonisht të tensionuar, Policia e Kosovës i ka tërhequr autoblindat nga Mitrovica e veriut për ta vazhduar aksionin kundër kontrabandës në Zubin Potok dhe Zveçan....

Qytetarët në veri të Kosovës kundërshtojnë aksionin kundër kontrabandës, sulmojnë edhe policinë (FOTOT)

para 6 dite - Zyrtare

Qytetarët në veri të Kosovës po kundërshtojnë një aksion të Policisë së Kosovës kundër kontrabandës së mallrave. Ky aksion, që ende po vazhdon është shtrirë në lokacione në Kosovë, përfshirë rajonin e...

Policia vazhdon aksionin në veri, serbët mblidhen edhe në Zubin Potok e Zveçan, sërish tym

para 6 dite - Ditapost

Pasi përfunduan punë në një situatë jashtëzakonisht të tensionuar, Policia e Kosovës i ka tërhequr autoblindat nga Mitrovica e veriut për ta vazhduar aksionin kundër kontrabandës në Zubin Potok dhe Zveçan...

Petkoviqi pas aksionit të Policisë në veri: Fola me Lajçakun, ky është provokimi i radhës nga Kurti

para 6 dite - Ekonomia Online

Drejtori i Zyrës së ashtuquajtur për Kosovën në Serbi, Petar Petkoviq, ka reaguar pas aksionit policor të Kosovës në nivel vendi në luftën kundër kontrabandës, që përfshiu Komunln e Mitrovicës së Veriut...

Thërret Leposaviqi o Zveçan: Vazhdion aksioni policor, tensione në Zveçan

para 6 dite - Periskopi

Policia e Kosovës sot në orët e hershme të mëngjesit ka nisur një operacion kundër mallrave të kontrabanduara. Aksioni aktualisht është duke u zhvilluar në Zveçan, ku siç raportohet situata është e tensionuar...

Gjashtë të lënduar në veri gjatë kundërshtimit të aksionit policor

para 6 dite - Revista Kosovarja

Të mërkurën, më 13 tetor qytetarët në veri të Kosovës po kundërshtojnë një aksion të Policisë së Kosovës kundër kontrabandës së mallrave. Sipas drejtorit të Qendrës Shëndetësore në Mitrovicë të Veriut,...

Policia e Kosovës nuk ndërpret aksionin, serbët mblidhen në qendër të Zubin Potok dhe Sveçan dhe bllokojnë rrugët

para 6 dite - FaxWeb

Pasi përfunduan punë në një situatë jashtëzakonisht të tensionuar, Policia e Kosovës i ka tërhequr autoblindat nga Mitrovica e veriut për ta vazhduar aksionin kundër kontrabandës në Zubin Potok dhe Zveçan,...

Gurë në rrugë e xhama të thyer, situata në veri pas aksionit të policisë

para 6 dite - ATV Live

Policia e Kosovës ka zhvilluar sot një aksion në katër rajone të vendit kundër kontrabandës me mallra. Ky aksion, që është shtrirë në disa lokacione në Kosovë, përfshirë rajonin e Prishtinës Pejës e Mitrovicës...

Policia vazhdon aksionin në veri, serbët mblidhen edhe në Zubin Potok e Zveçan

para 6 dite - ATV Live

Pasi përfunduan punë në një situatë jashtëzakonisht të tensionuar, Policia e Kosovës i ka tërhequr autoblindat nga Mitrovica e veriut për ta vazhduar aksionin kundër kontrabandës në Zubin Potok dhe Zveçan....

Policia vazhdon aksionin në veri, serbët mblidhen edhe në Zubin Potok, sërish tym

para 6 dite - Periskopi

Pasi përfunduan punë në një situatë jashtëzakonisht të tensionuar, Policia e Kosovës i ka tërhequr autoblindat nga Mitrovica e veriut për ta vazhduar aksionin në Zubin Potok dhe Zveçan. Qytetarë serbë,...

Gjashtë persona kërkojnë ndihmë mjekësore pas kundërshtimit të aksionit policor

para 6 dite - Arbresh

Të mërkurën, më 13 tetor qytetarët në veri të Kosovës po kundërshtojnë një aksion të Policisë së Kosovës kundër kontrabandës së mallrave. Sipas drejtorit të Qendrës Shëndetësore në Mitrovicë të Veriut,...

Policia vazhdon aksionin në veri, serbët mblidhen edhe në Zubin Potok e Zveçan, sërish tym

para 6 dite - Epoka e Re

Pasi përfunduan punë në një situatë jashtëzakonisht të tensionuar, Policia e Kosovës i ka tërhequr autoblindat nga Mitrovica e veriut për ta vazhduar aksionin kundër kontrabandës në Zubin Potok dhe Zveçan....

Operacion i madh në Kosovë, goditet rrjeti i kontrabandës/ Serbët në Veri kundër, sulmojnë me gurë policinë, hidhet gaz lotsjellës

para 6 dite - Almakos

Policia e Kosovës ka realizuar sot një operacion në disa lokacione të ndryshme, ku bëjnë pjesë katër rajone të Kosovës si Prishtinë, Pejë, Mitrovicë Jugu dhe Mitrovicë Veriore, ku është goditur rrjeti...

Policia jep detaje për aksionin kundër kontrabandës në veri dhe komuna të tjera

para 6 dite - Fakti Ditor

Policia e Kosovës ka dhënë detaje për aksionin kundër kontrabandës që po kryhet në nivel vendi. Sipas njoftimit të PK-së, aksioni është duke u zhvilluar në katër rajone të Kosovës, ku përfshihen kryeqyteti,...

Gurë në rrugë e xhama të thyer, situata në veri pas aksionit të policisë

para 6 dite - Bota Press

Policia e Kosovës ka zhvilluar sot një aksion në katër rajone të vendit kundër kontrabandës me mallra. Ky aksion, që është shtrirë në disa lokacione në Kosovë, përfshirë rajonin e Prishtinës Pejës e Mitrovicës...

VIDEO| Policia e Kosovës sulmohet në veri të Mitrovicës

para 6 dite - Gazeta Metro

Policia e Kosovës është duke zhvilluar aksion kundër kontrabandës në veri të Mitrovicës, ndërsa ka hasur në rezistencë të ashpër nga qytetarët lokal, të cilët kanë sulmuar pjesëtarët e policisë, përcjellë...

Aksioni nga Njësia Speciale: Digjet vetura e policisë në veri të Mitrovicës

para 6 dite - Gazeta Metro

Përderisa Policia e Kosovës dhe Njësisë Speciale është duke zhvilluar aksion kundër kontrabandës në disa rajone të Kosovës, në veri të Mitrovicës është hasur në rezistencë, ndërsa është raportuar për djegie...

Qytetarët në veri sulmojnë Policinë e Kosovës(video)

para 6 dite - Informatat

Qytetarët serbë kanë sulmuar me grushte pjesëtarët e policisë së Kosovës në Mitrovicën e Veriut pas aksionit kundër kontrabandës. Pas ndërmarrjes së aksionit qindra serbë lokalë janë mbledhur në pjesën...

Pamje nga aksioni i Policisë në katër rajone të vendit

para 6 dite - Informatat

Policia e Kosovës ka zhvilluar sot një aksion në katër rajone të vendit kundër kontrabandës me mallra. Në këtë operacion policor, i cili është ende duke vazhduar, janë angazhuar Dogana e Kosovës dhe njësite...

Petkoviq: “Një tjetër provokim nga Kurti, e informova Lajçakun”

para 6 dite - Informatat

Drejtori i Zyrës Serbe për Kosovën, Petar Petkoviq, ka thënë se “aksioni i mëngjesit të sotëm i Policisë së Kosovës’ sipas tij ishte ” një tjetër provokim i kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, para...

Policia vazhdon aksionin në veri, serbët mblidhen edhe në Zubin Potok, sërish tym

para 6 dite - Informatat

Pasi përfunduan punë në një situatë jashtëzakonisht të tensionuar, Policia e Kosovës i ka tërhequr autoblindat nga Mitrovica e veriut për ta vazhduar aksionin në Zubin Potok dhe Zveçan. Qytetarë serbë,...

Policia me aksion në katër rajone të vendit, përfshirë edhe veriun

para 6 dite - Informatat

Policia e Kosovës ka njoftuar se në orët e para të mëngjesit ka zhvilluar një aksion në Rajonin e Prishtinës, Pejës, Mitrovicës së Jugut dhe Veriut. Përmes një njoftimi drejtuar mediave, Policia ka bërë...

Gurë në rrugë e xhama të thyer, situata në veri pas aksionit të policisë

para 6 dite - Ekonomia Online

Policia e Kosovës ka zhvilluar sot një aksion në katër rajone të vendit kundër kontrabandës me mallra. Ky aksion, që është shtrirë në disa lokacione në Kosovë, përfshirë rajonin e Prishtinës Pejës e Mitrovicës...

Momenti kur serbët në veri sulmojmë policët gjatë daljes nga një barnatore

para 6 dite - Arbresh

Policia e Kosovës sot në orët e hershme të mëngjesit ka zhvilluar një operacion kundër mallrave të kontrabanduara. Ky aksion është zhvilluar në Prishtinë, Pejë, Mitrovicë dhe në veri të vendit. Gjatë zhvillimit...

Petkoviqi pas aksionit të Policisë në Veri: Fola me Lajçakun, ky është provokimi i radhës nga Kurti

para 6 dite - Periskopi

Drejtori i Zyrës së ashtuquajtur për Kosovën në Serbi, Petar Petkoviç, ka reaguar pas aksionit policor të Kosovës në nivel vendi në luftën kundër kontrabandës, që përfshiu Komunln e Mitrovicës së Veriut...

Gjashtë persona kërkojnë ndihmë mjekësore pas kundërshtimit të aksionit policor

para 6 dite - Lajm

Të mërkurën, më 13 tetor qytetarët në veri të Kosovës po kundërshtojnë një aksion të Policisë së Kosovës kundër kontrabandës së mallrave. Sipas drejtorit të Qendrës Shëndetësore në Mitrovicë të Veriut,...

VIDEO: Qytetarët në veri sulmojnë Policinë e Kosovës

para 6 dite - Revista Kosovarja

Qytetarët serbë kanë sulmuar me grushte pjesëtarët e policisë së Kosovës në Mitrovicën e Veriut pas aksionit kundër kontrabandës, raporton Gazeta Express Pas ndërmarrjes së aksionit qindra serbë lokalë...

Kaos në veri të Kosovës, momenti kur serbët bllokojnë rrugën dhe sulmojnë policinë gjatë daljes nga një farmaci (VIDEO)

para 6 dite - FaxWeb

Policia e Kosovës sot në orët e hershme të mëngjesit ka zhvilluar një operacion kundër mallrave të kontrabanduara. Ky aksion është zhvilluar në Prishtinë, Pejë, Mitrovicë dhe në veri të vendit. Gjatë zhvillimit...

Momenti kur serbët në veri sulmojmë policët gjatë daljes nga një barnatore

para 6 dite - ATV Live

Policia e Kosovës sot në orët e hershme të mëngjesit ka zhvilluar një operacion kundër mallrave të kontrabanduara. Ky aksion është zhvilluar në Prishtinë, Pejë, Mitrovicë dhe në veri të vendit. Gjatë zhvillimit...

Policia jep detaje për aksionin kundër kontrabandës në veri dhe komuna të tjera

para 6 dite - Lajm

Sipas njoftimit të PK-së, aksioni është duke u zhvilluar në katër rajone të Kosovës, ku përfshihen kryeqyteti, Komuna e Pejës, Mitrovica e Jugut dhe Mitrovica e Veriut, transmeton lajmi.net. Të gjitha...

Serbët në veri të Mitrovicës kundërshtojnë operacionin antikontrabandë, sulmojnë me gurë policinë

para 6 dite - Info7

Serbët lokalë në veri të Mitrovicës kanë hedhur gurë në drejtim të policisë së Kosovës, e cila ishte duke zhvilluar një aksion kundër kontrabandës në disa lokacione të vendit. Serbët kanë bllokuar rrugët,...

Çka po ndodhë në Mitrovicë? Shihni të gjitha video-pamjet nga atje (video)

para 6 dite - Press Online

Serbët lokalë në veri të Mitrovicës kanë hedhur gurë në drejtim të policisë së Kosovës, e cila ishte duke zhvilluar një aksion kundër kontrabandës në disa lokacione të vendit. Serbët kanë bllokuar rrugët,...

Tensionohet situata në veri serbët hedhin bomba gazi në drejtim të Njësisë Speciale

para 6 dite - Lajm

Qytetarët në veri kundërshtojnë aksionin kundër kontrabandës. Qytetarët në veri të Kosovës po kundërshtojnë një aksion të Policisë së Kosovës kundër kontrabandës së mallrave. Gazetarët e Radios Evropa...

Protestuesit serbë brohorasin “Serbia, Serbia”, gjuajnë me gurë automjetet e policisë

para 6 dite - Lajm

Pas fillimit të aksionit në disa zona të Kosovës, në veri të Mitrovicës është aktivizuar alarmi i qytetit dhe banorët serbë kanë filluar protestat. Gjatë protestave, serbët kanë brohoritur “Serbia, Serbia”,...

Aksioni në veri, serbët brohorasin “Serbia, Serbia” – djegin një veturë me targa të Kosovës

para 6 dite - News Tv

Forca të shumta të Njësisë Speciale të Policisë së Kosovës janë nisur këtë mëngjes në drejtim të Mitrovicës. Policia e Kosovës po zhvillon aksion të madh kundër kontrabandës në Mitrovicë të Veriu dhe atë...

Qytetarët serbë në veri të vendit, kundërshtojnë aksionin e Policisë së Kosovës kundër kontrabandës së mallrave

para 6 dite - Radio Kosova e Lire

Qytetarët në veri të Kosovës po kundërshtojnë një aksion të Policisë së Kosovës kundër kontrabandës së mallrave. Ky aksion, që ende po vazhdon është shtrirë në lokacione në ndryshme të Kosovës, përfshirë...

Tension në veri të Kosovës, qytetarët përplasen ashpër me policinë (VIDEO)

para 6 dite - FaxWeb

Qytetarët në veri të Kosovës po kundërshtojnë një aksion të Policisë së Kosovës kundër kontrabandës së mallrave. Ky aksion, që ende po vazhdon është shtrirë në lokacione në Kosovë, përfshirë rajonin e...

Qytetarët në veri kundërshtojnë aksionin kundër kontrabandës

para 6 dite - Ditapost

Qytetarët në veri të Kosovës po kundërshtojnë një aksion të Policisë së Kosovës kundër kontrabandës së mallrave. Ky aksion, që ende po vazhdon është shtrirë në lokacione në Kosovë, përfshirë rajonin e...

Pamje nga aksioni i Policisë në katër rajone të vendit

para 6 dite - Ditapost

Policia e Kosovës ka zhvilluar sot një aksion në katër rajone të vendit kundër kontrabandës me mallra Në këtë operacion policor, i cili është ende duke vazhduar, janë angazhuar Dogana e Kosovës dhe njësite...

Policia me aksion në Prishtinë, Pejë, Mitrovicë të Jugut dhe Mitrovicë të Veriut kundër kontrabandës

para 6 dite - Ekonomia Online

Policia e Kosovës ka nisur një operacion në disa lokacione në vend kundër kontrabandës me mallra. Siç njoftohet, aksioni po zhvillohet në Prishtinë, Pejë, Mitrovicë të Jugut dhe Mitrovicë të Veriut. “Të...

Operacion i Policisë në Prishtinë, Pejë dhe Mitrovicë- goditet rrjeti i kontrabandës

para 6 dite - Epoka e Re

Policia e Kosovës ka realizuar sot një operacion në disa lokacione të ndryshme, ku bëjnë pjesë katër rajone të Kosovës si Prishtinë, Pejë, Mitrovicë Jugu dhe Mitrovicë Veriore, ku është goditur rrjeti...

VIDEO: Qytetarët në veri sulmojnë Policinë e Kosovës

para 6 dite - Fakti Ditor

Qytetarët serbë kanë sulmuar me grushte pjesëtarët e policisë së Kosovës në Mitrovicën e Veriut pas aksionit kundër kontrabandës, raporton Gazeta Express Pas ndërmarrjes së aksionit qindra serbë lokalë...

Pamje nga aksioni i Policisë në katër rajone të vendit

para 6 dite - Bota Press

Policia e Kosovës ka zhvilluar sot një aksion në katër rajone të vendit kundër kontrabandës me mallra. Në këtë operacion policor, i cili është ende duke vazhduar, janë angazhuar Dogana e Kosovës dhe njësite...

Policia jep detaje për aksionin kunder kontrabandës në Mitrovicë të Jugut e Veriut – u vazhdua edhe ne Pejë e Prishtinë

para 6 dite - Revista Kosovarja

Policia e Kosovës është duke realizuar një aksion kundër kontrabandës në Mitrovicën e Jugut dhe të Veriut, që më pas u vazhdua në Pejë e Prishtinë. Në një komunikatë për media, Policia e Kosovës ka dhënë...

Aksioni në veri, serbët brohorasin “Serbia, Serbia” – djegin një veturë me targa të Kosovës

para 6 dite - Revista Kosovarja

Forca të shumta të Njësisë Speciale të Policisë së Kosovës janë nisur këtë mëngjes në drejtim të Mitrovicës. Policia e Kosovës po zhvillon aksion të madh kundër kontrabandës në Mitrovicë të Veriu dhe atë...

Aksion i policisë në Mitrovicën veriore, serbët dalin në protesta

para 6 dite - Press Online

Nga pamjet e publikuara në rrjete sociale, shihet momenti kur forcat speciale të policisë futen në Mitrovicën veriore, transmeton lajmi.net. Cak i aksionit të policisë raportohet se janë disa barnatore...

Reagon Policia e Kosovës në Facebook për situatën në Veri: Luftë kundër kontrabandës në katër rajone

para 6 dite - Periskopi

Policia e Kosovës ka lëshuar një komunikatë për të treguar se çka po ndodh në veri të Kosovës. Në këtë komunikatë është thënë që aksioni ka pasur të bëj me luftën kundër kontrabandës në nivel vendi, e...

Aksion i policisë në Mitrovicën veriore, serbët dalin në protesta

para 6 dite - Fakti Ditor

Njësia Speciale e Policisë së Kosovës ka filluar një aksion në pjesën veriore të Mitrovicës mëngjesin e sotëm. Nga pamjet e publikuara në rrjete sociale, shihet momenti kur forcat speciale të policisë...

Policia me aksion në disa qytete të Kosovës për kontrabandim të mallrave

para 6 dite - Zyrtare

Policia e Kosovës dhe Dogana e Kosovës në orët e mëngjesit kanë nisur një aksion ndaj kontrabandës së mallrave. Aksioni është duke u zhvilluar në Prishtinë Pejë, Mitrovicë e Jugut dhe në Mitrovicën Veriore....

Njësia speciale aksion në Mitrovicën veriore, serbët dalin në protesta

para 6 dite - in7

Njësia speciale aksion në Mitrovicën veriore, serbët dalin në protesta Njësia Speciale e Policisë së Kosovës ka filluar një aksion në pjesën veriore të Mitrovicës mëngjesin e sotëm.Nga pamjet e publikuara...

Policia me aksion në katër rajone të vendit, përfshirë edhe veriun

para 6 dite - Bota Press

Policia e Kosovës ka njoftuar se në orët e para të mëngjesit ka zhvilluar një aksion në Rajonin e Prishtinës, Pejës, Mitrovicës së Jugut dhe Veriut, raporton Botapress.info Përmes një njoftimi drejtuar...

Zhvillimet në veri: Aktivizohet alarmi i qytetit, protestuesit serb hedhin gaz lotsjellës

para 6 dite - Bota Press

Policia e Kosovës ka nisur një aksion në veri të Mitrovicës mëngjesin e sotëm. Aksioni i policisë po zhvillohet ndaj barnatoreve dhe dyqaneve që dyshohet se përdorin mallra me banderola serbe. Menjëherë...

Aksion i Policisë së Kosovës në veri të Mitrovicës hasë në rezistencë

para 6 dite - Gazeta Metro

Qytetarët në veri të Kosovës po kundërshtojnë një aksion të Policisë së Kosovës kundër kontrabandës së mallrave. Ky aksion, që ende po vazhdon është shtrirë në lokacione në Kosovë, përfshirë rajonin e...

Njësitë Speciale nisen sërish drejt Mitrovicës, cak kontrabanda – serbët hedhin gaz lotsjellës

para 6 dite - Revista Kosovarja

Forca të shumta të Njësisë Speciale të Policisë së Kosovës janë nisur këtë mëngjes në drejtim të Mitrovicës. Policia e Kosovës po zhvillon aksion të madh kundër kontrabandës në Mitrovicë të Veriu dhe atë...

Serbët sulmojnë policët në veri

para 6 dite - Periskopi

Gjatë aksionit në veri, pjesëtarët e Policisë së Kosovës janë sulmuar nga banorët serbë. Në videot e publikuara nga “Kosovo-online”, shihet se si qytetarët serbë sulmojnë policët që dalin nga barnatorja...

Tërhiqet Njësia Speciale e Kosovës nga veriu i Mitrovicës

para 6 dite - Periskopi

Policia e Kosovës është larguar nga pjesa veriore e Mitrovicës, pasi ka përfunduar aksioni. Siç shihet në pamjet që posedon KOHA, automjetet e blinduara janë parë të kthehen në pjesën jugore të qytetit....

Hallakamë në veri, Policia e Kosovës aksion kundër kontrabandës

para 6 dite - Epoka e Re

Policia e Kosovës njoftoi se ka nisur një aksion kundër kontrabandës së mallrave në disa lokacione në Kosovë, përfshirë rajonin e Mitrovicës së Veriut dhe të Jugut, të Prishtinës dhe Pejës. Sipas autoriteteve...

Qytetarët në veri kundërshtojnë aksionin kundër kontrabandës

para 6 dite - Lajm

Qytetarët në veri të Kosovës po kundërshtojnë një aksion të Policisë së Kosovës kundër kontrabandës së mallrave. Ky aksion, që ende po vazhdon është shtrirë në lokacione në Kosovë, përfshirë rajonin e...

Zhvillimet në veri: Aktivizohet alarmi i qytetit, protestuesit serb hedhin gaz lotsjellës

para 6 dite - Lajm

Aksioni i policisë po zhvillohet ndaj barnatoreve dhe dyqaneve që dyshohet se përdorin mallra me banderola serbe, transmeton lajmi.net. Menjëherë pas fillimit të aksionit të policisë, është lëshuar “alarmi...

Policia me aksion për luftimin e kontrabandës, aksioni po zhvillohet edhe në veri të Mitrovicës

para 6 dite - KosovaPress

Policia e Kosovës është duke zhvilluar një aksion në luftën për kontrabandë. Aksioni është duke u zhvilluar edhe në veri të Mitrovicës, e ku ka nxitur edhe reagime të qytetarëve atje. Aty është djegur...

Policia me aksion në disa qytete të Kosovës për kontrabandim të mallrave

para 6 dite - Arbresh

Policia e Kosovës dhe Dogana e Kosovës në orët e mëngjesit kanë nisur një aksion ndaj kontrabandës së mallrave. Aksioni është duke u zhvilluar në Prishtinë Pejë, Mitrovicë e Jugut dhe në Mitrovicën Veriore....

Në Mitrovicë të Veriut bllokohen rrugët, kallet një veturë

para 6 dite - Periskopi

Mediat lokale serbe shkruajnë se në Mitrovicë të veriut kanë nisur të bllokohen rrugët pas aksionit të Policisë së Kosovës për konfiskim të mallrave të kontrabanduara. Sipas RadioKontakt, një veturë është...

Aksion i policisë në Mitrovicën veriore, serbët dalin në protesta

para 6 dite - Lajm

Nga pamjet e publikuara në rrjete sociale, shihet momenti kur forcat speciale të policisë futen në Mitrovicën veriore, transmeton lajmi.net. Cak i aksionit të policisë raportohet se janë disa barnatore...

Tensionohet situata në veri: Serbët hedhin bomba gazi në drejtim të Njësisë Speciale të Policisë së Kosovës

para 6 dite - Bota Press

Botapress, 13 tetor- Njësia Speciale e Policisë së Kosovës ka filluar një aksion në pjesën veriore të Mitrovicës mëngjesin e sotëm. Nga pamjet e publikuara në rrjete sociale, shihet momenti kur forcat...

Qytetarët serbë në veri kundërshtojnë aksionin e policisë kundër kontrabandës

para 6 dite - ATV Live

Policia e Kosovës njoftoi se ka nisur një aksion kundër kontrabandës së mallrave në disa lokacione në Kosovë, përfshirë rajonin e Mitrovicës së Veriut dhe të Jugut, të Prishtinës dhe Pejës. Sipas autoriteteve...

Qytetarët serbë në veri kundërshtojnë aksionin e policisë kundër kontrabandës

para 6 dite - Ekonomia Online

Policia e Kosovës njoftoi se ka nisur një aksion kundër kontrabandës së mallrave në disa lokacione në Kosovë, përfshirë rajonin e Mitrovicës së Veriut dhe të Jugut, të Prishtinës dhe Pejës. Sipas autoriteteve...

Pamje nga aksioni i Njësisë Speciale në veri të Kosovës, lëshohet “alarmi i sigurisë”

para 6 dite - Periskopi

Forca të policisë së Kosovës janë parë sot në veri të vendit. Mediat lokale serbe shkruajnë se bëhet fjalë për gaz lotsjellës. “Kosovo-Online” shkruan se bëhet fjalë për një aksion të policisë në një barnatore...

Bekë Berisha: Jo, nuk i kërkoj falje zotit ‘Sfeklla’. Zoti ‘Sfeklla’ duhet me pasë kujdes, ai i din rregullat…

para 6 dite - Radio Kosova e Lire

Kryetari i Komisionit për Siguri dhe Çështje të Mbrojtjes, Bekë Berisha, pas tensioneve të krijuara në këtë komision ka thënë se nuk do t’i kërkojë falje ministrit të Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçlës....

Sveçla: Ishim të përgatitur që edhe fizikisht të largojmë barrikadat në veri

para 7 dite - RTV 21

Sveçla: Serbia pranoi reciprocitetin e plotë në lëvizjen e qytetarëve.- Mehmeti: Për asnjë moment të vetëm nuk kemi qenë të ngujuar,- Dugolli: Është lajm i mirë që nuk pati të lënduar në veri Ministri...

Përplasje e fyerje në Komisionin parlamentar për siguri

para 7 dite - Koha.net

Raportimi para komisionit parlamentar i përgjegjësve kryesorë për aksionin e njësisë speciale në veri të Kosovës është përcjellë me përplasje verbale e pa opozitën prezente. Paraqitja e përbashkët para...

Ministri Sveçla shet trimëri: Ishim të përgatitur që edhe fizikisht të largojmë barrikadat në veri

para 7 dite - Top24

Sveçla: Serbia pranoi reciprocitetin e plotë në lëvizjen e qytetarëve.- Mehmeti: Për asnjë moment të vetëm nuk kemi qenë të ngujuar,- Dugolli: Është lajm i mirë që nuk pati të lënduar në veri Ministri...

Berisha pas tensionit të krijuar në Komisionin për Siguri: Nuk i kërkoj falje zotit “Sfeklla”

para 7 dite - Bota Sot

Kryetari i Komisionit për Siguri dhe Çështje të Mbrojtjes, Bekë Berisha, pas tensioneve të krijuara në këtë komision ka thënë se nuk do t’i kërkojë falje ministrit të Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçlës....

Dugolli: Në pikat kufitare nuk është KFOR-i, atje janë doganierët dhe Policia e Kosovës

para 7 dite - Bota Sot

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, i cili është edhe nënkryetar i Komisionit për Siguri, Enver Dugolli, ka folur mbi situatën e krijuar në këtë komision gjatë raportimit të ministrit të Punëve të Brendshme,...

Dugolli: Në pikat kufitare nuk është KFOR-i, janë doganierët dhe Policët

para 7 dite - RTK

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, i cili është edhe nënkryetar i Komisionit për Siguri, Enver Dugolli, ka folur për situatën e krijuar në këtë komision gjatë raportimit të ministrit të Punëve të Brendshme,...

Bekë Berisha flet pas tensionit në Komisionin për Siguri: Nuk i kërkoj falje zotit “Sfeklla”

para 7 dite - OraInfo

Berisha pas tensionit të krijuar në Komisionin për Siguri: Nuk i kërkoj falje zotit “Sfeklla”. Kryetari i Komisionit për Siguri dhe Çështje të Mbrojtjes, Bekë Berisha, pas tensioneve të krijuara në këtë...

Dugolli: Në pikat kufitare nuk është KFOR-i, atje janë doganierët dhe Policia e Kosovës

para 7 dite - Klan Kosova

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, i cili është edhe nënkryetar i Komisionit për Siguri, Enver Dugolli, ka folur mbi situatën e krijuar në këtë komision gjatë raportimit të ministrit të Punëve të Brendshme,...

Berisha pas tensionit të krijuar në Komisionin për Siguri: Nuk i kërkoj falje zotit “Sfeklla”

para 7 dite - GazetaBlic

Kryetari i Komisionit për Siguri dhe Çështje të Mbrojtjes, Bekë Berisha, pas tensioneve të krijuara në këtë komision ka thënë se nuk do t’i kërkojë falje ministrit të Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçlës....

Berisha pas tensionit të krijuar në Komisionin për Siguri: Nuk i kërkoj falje zotit “Sfeklla”

para 7 dite - Zeri

Kryetari i Komisionit për Siguri dhe Çështje të Mbrojtjes, Bekë Berisha, pas tensioneve të krijuara në këtë komision ka thënë se nuk do t’i kërkojë falje ministrit të Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçlës....

Dugolli: Në pikat kufitare nuk është KFOR-i, atje janë doganierët dhe Policia e Kosovës

para 7 dite - Zeri

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, i cili është edhe nënkryetar i Komisionit për Siguri, Enver Dugolli, ka folur mbi situatën e krijuar në këtë komision gjatë raportimit të ministrit të Punëve të Brendshme,...

Dugolli: Në pikat kufitare nuk është KFOR-i, atje janë doganierët dhe Policia e Kosovës

para 7 dite - Indeks online

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, i cili është edhe nënkryetar i Komisionit për Siguri, Enver Dugolli, ka folur mbi situatën e krijuar në këtë komision gjatë raportimit të ministrit të Punëve të Brendshme,...

Enver Dugolli i VV-së: Në pikat kufitare nuk është KFOR-i, atje janë doganierët dhe Policia e Kosovës

para 7 dite - OraInfo

Dugolli: Në pikat kufitare nuk është KFOR-i, atje janë doganierët dhe Policia e Kosovës. Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, i cili është edhe nënkryetar i Komisionit për Siguri, Enver Dugolli, ka folur...

Bekë Berisha nuk mërzitet për Xhelal Sveçlën, sërish i thotë “Sfeklla”

para 7 dite - Infokusi

Kryetari i Komisionit për Siguri dhe Çështje të Mbrojtjes, Bekë Berisha, pas tensioneve të krijuara në këtë komision ka thënë se nuk do t’i kërkojë falje ministrit të Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçlës....

Sveçla pas tensioneve me Bekë Berishën: Nuk bëhem pjesë e lojërave politike

para 7 dite - RTV 21

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla sot u sqarua pas insistimit të tij për të raportuar para Komisionit për Çështje të Sigurisë dhe Mbrojtjes së bashku me drejtorin e Policisë, Samedin Mehmeti,...

Xhelal Sveçla i kundërpërgjigjet edhe njëherë Bekë Berishës

para 7 dite - Bota Sot

Gjatë ditës së sotme, Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla ka raportuar në Komisionin për Çështje të Mbrojtjes dhe Sigurisë. Në mbledhjen e Komisionit, Sveçla ishte i shoqëruar nga Drejtori i...

Sveçla: Nuk do të jem pjesë e lojërave politike

para 7 dite - Zeri

Ministri i Punëve të Brendshme Xhelal Sveçla, ka thënë se asnjëherë nuk do të jetë pjesë e lojërave politike. Sveçla ka deklaruar këtë pas raportimit në Komisionin Parlamentar për Çështje të Mbrojtjes...

Pas debatit të tensionuar në komision, Bekë Berisha: Nuk i kërkoj falje “zotit Sfeklla”

para 7 dite - Lajmi.net

“Jo, nuk i kërkoj falje zotit ‘Sfeklla’. Zoti ‘Sfeklla’ duhet me pasë kujdes, i din rregullat, kur vjen aty nuk duhet me provu me prishë situatën përndryshe interesimi jonë ka qenë veç për me u përgjigj,...

Sveçla pas tensioneve me Berishën: Nuk bëhem pjesë e lojërave politike

para 7 dite - RTK

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, është sqaruar pas insistimit të tij për të raportuar para Komisionit për Çështje të Sigurisë dhe Mbrojtjes së bashku me drejtorin e Policisë, Samedin Mehmeti,...

Sveçla e pohon: Ishim të përgatitur për “luftë” në veri të Kosovës!

para një jave - Top Channel

Ministri i brendshëm i Kosovës, Xhelal Sveçla deklaroi se policia e saj ka qenë e përgatitur t`i largonte fizikisht barrikadat e vendosura në veri të vendit nga banorët serbë që kundërshtonin masat e reciprocitetit...

Sveçla: Kemi qenë të përgatitur që edhe fizikisht të largojmë barrikadat

para 7 dite - RTK

Me kërkimfalje nga ana e nënkryetarit të komisionit për Siguri dhe Mbrojtje, Enver Dugolli, ka nisur raportimi i ministrit të Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla dhe drejtorit të Policisë, Samedin Mehmeti,...

Sveçla: Kemi qenë të përgatitur edhe fizikisht që të largojmë barrikadat në veri

para një jave - Fakte

Ministri i Punëve të Brendshme në Kosovë, Xhelal Sveçla, ka thënë të martën në Komisionin për Çështje të Sigurisë dhe Mbrojtjes, se situata në veri të Kosovës – pas situatës së krijuar në muajin shtator...

Berisha pas tensionit të krijuar në Komisionin për Siguri: Nuk i kërkoj falje zotit “Sfeklla”

para 7 dite - Ekonomia Online

Kryetari i Komisionit për Siguri dhe Çështje të Mbrojtjes, Bekë Berisha, pas tensioneve të krijuara në këtë komision ka thënë se nuk do t’i kërkojë falje ministrit të Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçlës....

Sveçla pas tensioneve me Bekë Berishën: Nuk bëhem pjesë e lojërave politike

para 7 dite - ATV Live

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, është sqaruar pas insistimit të tij për të raportuar para Komisionit për Çështje të Sigurisë dhe Mbrojtjes së bashku me drejtorin e Policisë, Samedin Mehmeti,...

Pas debatit të tensionuar në komision, Berisha: Nuk i kërkoj falje “zotit Sfeklla”

para 7 dite - Bota Press

Kryetari i Komisionit për Siguri dhe Çështje të Mbrojtjes, Bekë Berisha, pas tensioneve të krijuara në këtë komision ka thënë se nuk do t’i kërkojë falje ministrit të Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçlës....

Sveçla: Kemi qenë të përgatitur që edhe fizikisht të largojmë barrikadat në veri

para një jave - RTV 21

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla ka deklaruar sot për herë të parë se Policia e Kosovës ka qenë e gatshme edhe fizikisht që të heq barrikadat në veri të vendit, të vendosura nga banorët serbë...

“Serbia pranoi reciprocitetin, ishim të përgatitur për t’i larguar barrikadat në veri”

para një jave - Klan

“Serbia pranoi reciprocitetin, ishim të përgatitur për t’i larguar barrikadat në veri” Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, vlerëson se vendimi i 20 Shtatorit i Qeverisë së Kosovës për zbatim...

Sveçla: Kemi qenë të përgatitur edhe fizikisht që të largojmë barrikadat në veri

para një jave - Zhurnal

Ministri i Punëve të Brendshme në Kosovë, Xhelal Sveçla, ka thënë të martën në Komisionin për Çështje të Sigurisë dhe Mbrojtjes, se situata në veri të Kosovës – pas situatës së krijuar në muajin shtator...

Dugolli: Në pikat kufitare nuk është KFOR-i, atje janë doganierët dhe Policia e Kosovës

para 7 dite - Arbresh

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, i cili është edhe nënkryetar i Komisionit për Siguri, Enver Dugolli, ka folur mbi situatën e krijuar në këtë komision gjatë raportimit të ministrit të Punëve të Brendshme,...

Sveçla: Vendimi për reciprocitet dha rezultat, ishim të përgatitur që barrikadat t’i largonim fizikisht

para një jave - Insajderi

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, thotë se me vendimi për masën e reciprocitetit ka dhënë rezultat, pasi që “Serbia e pranoi reciprocitetin”, përcjell Shqip.com. Në raportim para Komisionit...

Berisha pas tensionit të krijuar në Komisionin për Siguri: Nuk i kërkoj falje zotit “Sfeklla”

para 7 dite - Fakti Ditor

Kryetari i Komisionit për Siguri dhe Çështje të Mbrojtjes, Bekë Berisha, pas tensioneve të krijuara në këtë komision ka thënë se nuk do t’i kërkojë falje ministrit të Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçlës....

Berisha pas tensionit të krijuar në Komisionin për Siguri: Nuk i kërkoj falje zotit ‘Sfeklla’

para 7 dite - Gazeta Metro

Kryetari i Komisionit për Siguri dhe Çështje të Mbrojtjes, Bekë Berisha, pas tensioneve të krijuara në këtë komision ka thënë se nuk do t’i kërkojë falje ministrit të Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçlës....

Sveçla sqarohet pas insistimit për të raportuar së bashku me drejtorin e Policisë

para një jave - Klan Kosova

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, është sqaruar pas insistimit të tij për të raportuar para Komisionit për Çështje të Sigurisë dhe Mbrojtjes së bashku me drejtorin e Policisë, Samedin Mehmeti....

Berisha pas tensionit të krijuar në Komisionin për Siguri: Nuk i kërkoj falje zotit “Sfeklla”

para 7 dite - Periskopi

Kryetari i Komisionit për Siguri dhe Çështje të Mbrojtjes, Bekë Berisha, pas tensioneve të krijuara në këtë komision ka thënë se nuk do t’i kërkojë falje ministrit të Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçlës....

Dugolli: Në pikat kufitare nuk është KFOR-i, atje janë doganierët dhe Policia e Kosovës

para 7 dite - Arbresh

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, i cili është edhe nënkryetar i Komisionit për Siguri, Enver Dugolli, ka folur mbi situatën e krijuar në këtë komision gjatë raportimit të ministrit të Punëve të Brendshme,...

Në pikat kufitare nuk është KFOR-i, atje janë doganierët dhe Policia e Kosovës

para 7 dite - Bota Press

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, i cili është edhe nënkryetar i Komisionit për Siguri, Enver Dugolli, ka folur për situatën e krijuar në këtë komision gjatë raportimit të ministrit të Punëve të Brendshme,...

Dugolli: Në pikat kufitare nuk është KFOR-i, atje janë doganierët dhe Policia e Kosovës

para 7 dite - Ekonomia Online

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, i cili është edhe nënkryetar i Komisionit për Siguri, Enver Dugolli, ka folur mbi situatën e krijuar në këtë komision gjatë raportimit të ministrit të Punëve të Brendshme,...

Bekë Berisha flet pas refuzimit për të marrë pjesë në mbledhje: Është improvizim, ministri do të raportoj në seancë

para një jave - Indeks online

Mbledhja e Komisionit Parlamentar për Siguri dhe Punë të Brendshme e paraparë të mbahej në ora 10:00, ku do të raportonte ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla ka dështuar për shkak të përplasjeve...

Insistimi për të raportuar së bashku me drejtorin e Policisë, sqarohet Sveçla

para një jave - Bota Sot

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, është sqaruar pas insistimit të tij për të raportuar para Komisionit për Çështje të Sigurisë dhe Mbrojtjes së bashku me drejtorin e Policisë, Samedin Mehmeti....

Sveçla: Ne kemi qenë të përgatitur që edhe fizikisht t’i largojmë barrikadat në veri

para një jave - Telegrafi

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla ka deklaruar sot se Policia e Kosovës ka qenë e gatshme edhe fizikisht që t’i largojë barrikadat në veri të vendit, të vendosura nga banorët serbë për të kundërshtuar...

Drejtori i Policisë tregon si u mor vendimi që Njësia Speciale të vendosej në pikat kufitare në veri, pas vendosjes së reciprocitetit

para një jave - Telegrafi

Drejtori i Policisë së Kosovës, Samedin Mehmeti në mbledhjen e Komisionit për Çështje të Sigurisë dhe Mbrojtjes, ka raportuar lidhur me operacionin policor në veri të vendit, pas vendosjes së masës së...

Sveçla tenton të viktimizohet pas përplasjes me Bekë Berishën: S’bëhem pjesë e lojërave politike

para 7 dite - Lajmi.net

Pas kthimit të tyre për të raportuar para deputetëve të këtij komisioni, Sveçla tha se për çështje të rëndësishme ka dëshirë të marrë me vete të gjithë institucionet pjesëmarrëse. Ndërkohë që theksoi se...

Kosovë, tension për kufirin në komisionin e Sigurisë/ Ministri i Brendshëm del nga salla

para një jave - Top Channel

Ministri i Punëve të Brendshme në Kosovë, Xhelal Sveçla, doli nga salla e Komisionit për Çështje të Sigurisë dhe Mbrojtjes, pak pasi kishte hyrë kryetari i këtij Komisioni, Bekë Berisha, i cili kërkoi...

Drejtori i Policisë: Planifikohej që të shkatërroheshin pikat kufitare me ekskavatorë

para një jave - Insajderi

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Kosovës, Samedin Mehmeti, ka treguar në Komisionin Parlamentar për Siguri dhe Mbrojtje se serbët lokalë që bllokuan rrugët afër pikave kufitare; Jarinje dhe Bërnjak...

Sveçla: Kishim koordinim të shkëlqyer për operacionin në veri, deri sot janë lëshuar mbi 17 mijë stikersa

para një jave - Telegrafi

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla ka raportuar në Komisionin për ër Çështje të Sigurisë dhe Mbrojtjes lidhur me situatën që ishte në veri të vendit, pas vendosjes së masës së reciprocitetit....

Sveçla reagon pas raportimit në Komision: Asnjëherë nuk do të jem pjesë e lojërave politike

para 7 dite - in7

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla ka raportuar sot në Komisionin për Çështje të Mbrojtjes dhe Sigurisë por pa praninë e deputetëve të opozitës, pasi herën e parë e lëshoi mbledhjen shkaku i...

Drejtori i Policisë: Planifikohej të shkatërroheshin me ekskavatorë pikat kufitare dhe kontejnerët e Njësisë Speciale

para një jave - Gazeta Express

Drejtori i përgjithshëm i Policisë së Kosovës, Samedin Mehmeti tha se serbët e mbledhur rreth pikave kufitare mes Kosovës dhe Serbisë në Jarinjë e Bërnjak, kishin qëllim që t’i shkatërronin këto dy pika...

Sveçla kthehet të raportoj në komision pas përplasjeve me Berishën: Nuk jam i gatshëm të bëhem pjesë e lojërave

para një jave - Telegrafi

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Svçela është rikthyer sërish në mbledhjen e Komisionit për Çështje të Sigurisë dhe Mbrojtjes, për të vazhduar raportimin e tij, pasi që i njëjti u ndërpre për shkak...

Drejtori i Policisë: Planifikohej të shkatërronin me ekskavatorë pikat kufitare dhe kontejnerët e Njësisë Speciale

para një jave - Gazeta Express

Drejtori i përgjithshëm i Policisë së Kosovës, Samedin Mehmeti tha se serbët e mbledhur rreth pikave kufitare mes Kosovës dhe Serbisë në Jarinjë e Bërnjak, kishin qëllim që t’i shkatërronin këto dy pika...

Mehmeti: Në veri u planifikua shkatërrimi i pikave kufitare me ekskavator

para një jave - Zeri

Drejtori i Policisë së Kosovës, Samedin Mehmeti ka raportuar sot para Komisionit për Çështje të Sigurisë dhe Mbrojtjes të Kuvendit. Mehmeti ka thënë se në mëngjesin e datës 20 shtator kur është vendosur...

Sveçla: Ne kemi qenë te përgatitur që edhe fizikisht të largojmë barrikadat në veri

para një jave - OraInfo

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla ka deklaruar sot për herë të parë se Policia e Kosovës ka qenë e gatshme edhe fizikisht që të heq barrikadat në veri të vendit, të vendosura nga banorët serbë...

Drejtori i Policisë: Planifikohej të shkatërroheshin me ekskavatorë pikat kufitare dhe kontejnerët e Njësisë Speciale

para një jave - OraInfo

Drejtori i përgjithshëm i Policisë së Kosovës, Samedin Mehmeti tha se serbët e mbledhur rreth pikave kufitare mes Kosovës dhe Serbisë në Jarinjë e Bërnjak, kishin qëllim që t’i shkatërronin këto dy pika...

Drejtori i Policisë tregon se çka planifikonin serbët e mbledhur në Jarinjë e Bërnjak

para një jave - Indeks online

“ Serbët e mbledhur në Jarinjë e Bërnjak, kishin qëllim që t’i shkatërronin këto dy pika kufitare me ekskavatorët që i kishin vendosur në rrugë si bllokadë”. Kështu ka pohuar drejtori i përgjithshëm i...

Sveçla: Kemi qenë të përgatitur edhe fizikisht që të largojmë barrikadat në veri

para një jave - Kallxo

Ministri i Punëve të Brendshme në Kosovë, Xhelal Sveçla, ka thënë të martën në Komisionin për Çështje të Sigurisë dhe Mbrojtjes, se situata në veri të Kosovës – pas situatës së krijuar në muajin shtator...

Sveçla dhe Mehmeti kthehen bashkë në Komision pasi e lëshuan mbledhjen, mungon Berisha

para një jave - Gazeta Express

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla dhe drejtori i Policisë së Kosovës, Samedin Mehmeti janë kthyer për të raportuar së bashku në mbledhjen e Komisionit për Çështje të Sigurisë dhe Mbrojtjes....

Sveçla kthehet për raportim në Komision: Pala serbe e ka humbur betejën për targa

para një jave - Zeri

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla dhe drejtori i Policisë së Kosovës, Samedin Mehmeti janë kthyer për të raportuar së bashku në mbledhjen e Komisionit për Çështje të Sigurisë dhe Mbrojtjes....

Drejtori i Policisë: Planifikohej të shkatërronin me ekskavatorë pikat kufitare dhe kontejnerët e Njësisë Speciale

para një jave - GazetaBlic

Drejtori i përgjithshëm i Policisë së Kosovës, Samedin Mehmeti tha se serbët e mbledhur rreth pikave kufitare mes Kosovës dhe Serbisë në Jarinjë e Bërnjak, kishin qëllim që t’i shkatërronin këto dy pika...

Sveçla: Ne kemi qenë te përgatitur që edhe fizikisht të largojmë barrikadat në veri

para një jave - Bota Sot

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla ka deklaruar sot për herë të parë se Policia e Kosovës ka qenë e gatshme edhe fizikisht që të heq barrikadat në veri të vendit, të vendosura nga banorët serbë...

Ministri Sveçla dhe drejtori i Policisë, kthehen në Komision, raportojnë pa praninë e opozitës

para një jave - Klan Kosova

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla dhe drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Kosovës, Samedin Mehmeti, janë kthyer për të raportuar në Komisionin për Çështje të Sigurisë dhe Mbrojtjes. Ata u...

Sveçla dhe drejtori i policisë në Kosovë largohen nga mbledhja e Komisionit të Sigurisë

para një jave - Raporter.mk

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla dhe drejtori i Policisë, Samedin Mehmeti kanë lënë sallën e mbledhjes para Komisionit Parlamentar për siguri dhe çështje te mbrojtjes. Kjo pasi në Komision...

Sveçla dhe drejtori i policisë në Kosovë largohen nga mbledhja e Komisionit të Sigurisë

para një jave - Politiko.mk

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla dhe drejtori i Policisë, Samedin Mehmeti kanë lënë sallën e mbledhjes para Komisionit Parlamentar për siguri dhe çështje te mbrojtjes. Kjo pasi në Komision...

Debate të forta për veriun e Kosovës/ Akuza për keqmenaxhim të situatës

para një jave - Vizion Plus

Mbledhja e Komisionit për Çështje të Sigurisë në Kosovë është zhvilluar këtë të martë mes konflikteve verbale. Tensionet filluan pasi ministri  i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla kërkoi të raportonte...

Sveçla: Serbia pranoi reciprocitetin, ishim të përgatitur fizikisht për t’i larguar barrikadat në veri

para një jave - GazetaBlic

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, vlerëson se vendimi i 20 shtatorit i Qeverisë së Kosovës për zbatim të reciprocitetit për targat serbe ka dhënë rezultat. Sveçla gjatë raportimit në Komisionin...

Sveçla thotë se kanë qenë aq të përgatitur, sa që mund t’i largonin edhe fizikisht barrikadat në Veri

para një jave - Indeks online

Po vazhdon raportimi i ministrit Sveçla dhe drejtorit të Policisë Mehmeti në mbledhjen e Komisionit për Siguri. Ministri i Punëve të Brendshme ka thënë se barrikadat kanë qenë nën kontrollin e tyre dhe...

Ministri Sveçla: Kishim koordinim të shkëlqyer për operacionin në veri, deri sot janë lëshuar mbi 17 mijë stikersa

para një jave - OraInfo

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla ka raportuar në Komisionin për ër Çështje të Sigurisë dhe Mbrojtjes lidhur me situatën që ishte në veri të vendit, pas vendosjes së masës së reciprocitetit....

Ministri Sveçla dhe Mehmeti kthehen bashkë në Komision pasi e lëshuan mbledhjen, mungon Berisha

para një jave - OraInfo

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla dhe drejtori i Policisë së Kosovës, Samedin Mehmeti janë kthyer për të raportuar së bashku në mbledhjen e Komisionit për Çështje të Sigurisë dhe Mbrojtjes....

Sveçla raporton në Komisionin për Siguri: Patëm një koordinim të shkëlqyer për operacionin në veri

para një jave - Insajderi

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla është kthyer për të raportuar në Komisionin Parlamentar për Çështje të Sigurisë dhe Mbrojtjes, lidhur me situatën në Veri të Kosovës, pas masës së reciprocitetit,...

Bekë Berisha – Sveçlës: Mos më shit mend ti mu këtu, dilum jashtë – dështon raportimi i ministrit për veri

para një jave - Telegrafi

Ka dështuar të mbahet mbledhja e Komisionit për Çështje të Sigurisë dhe Mbrojtjes, ku ishte paraparë të raportonte ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla dhe drejtori i Policisë, Samedin Mehmeti,...

Sveçla tenton të viktimizohet pas përplasjes me Bekë Berishën…

para 7 dite - Bota Press

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, është sqaruar pas insistimit të tij për të raportuar para Komisionit për Çështje të Sigurisë dhe Mbrojtjes së bashku me drejtorin e Policisë, Samedin Mehmeti,...

Sveçla: Kishim koordinim të shkëlqyer për operacionin në veri, deri sot janë lëshuar mbi 17 mijë stikersa

para një jave - GazetaBlic

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla ka raportuar në Komisionin për ër Çështje të Sigurisë dhe Mbrojtjes lidhur me situatën që ishte në veri të vendit, pas vendosjes së masës së reciprocitetit....

Sveçla: Ne kemi qenë të përgatitur që edhe fizikisht t’i largojmë barrikadat në veri

para një jave - Shenja

MARKETING I PAGUAR POLITIK Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla ka deklaruar sot se Policia e Kosovës ka qenë e gatshme edhe fizikisht që t’i largojë barrikadat në veri të vendit, të vendosura...

Sveçla pas tensioneve me Bekë Berishën: Nuk bëhem pjesë e lojërave politike

para 7 dite - Gazeta Metro

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, është sqaruar pas insistimit të tij për të raportuar para Komisionit për Çështje të Sigurisë dhe Mbrojtjes së bashku me drejtorin e Policisë, Samedin Mehmeti,...

Sveçla: Kishim koordinim të shkëlqyer për operacionin në veri

para një jave - RTK

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla ka raportuar në Komisionin për ër Çështje të Sigurisë dhe Mbrojtjes lidhur me situatën që ishte në veri të vendit, pas vendosjes së masës së reciprocitetit....

Tensione mes Sveçlës e Berishës, dështon raportimi para deputetëve

para një jave - RTV 21

Ka dështuar raportimi i ministrit të Punëve të Brendshme Xhelal Svecla dhe drejtorit të Policisë së Kosovës, Samedin Mehmeti të cilët kishin për ta raportuar në Komisionin për Çështje të Sigurisë. E gjithë...

“Zoti Sfeklla, mos më shit mend, ec dilum jashtë”, ky është momenti i përplasjes Berisha-Sveçla

para një jave - Bota Sot

Mbledhja e Komisionit për çështje të Sigurisë dhe Mbrojtjes ka dështuar, pasi ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla lëshoi sallën. Tensionet në komision filluan pasi ministri Sveçla kërkoi të raportonte...

Opozita bojkoton raportimin e ministrit të Brendshëm, deputeti i VV-së i zë karrigen Bekë Berishës

para një jave - Indeks online

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, dhe Drejtori i Policisë së Kosovës, Samedin Mehmeti janë kthyer në Komisionin Parlamentar për siguri dhe punë të brendshme për të raportuar për aksionin në...

Pas përplasjeve të ashpra, Sveçla dhe drejtori i Policisë kthehen në Komision për të raportuar

para një jave - Indeks online

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, dhe Drejtori i Policisë së Kosovës, Samedin Mehmeti janë kthyer në Komisionin Parlamentar për siguri dhe punë të brendshme për të raportuar për aksionin në...

Sveçla sqarohet pas insistimit për të raportuar së bashku me drejtorin e Policisë

para një jave - Lajmi.net

Sveçla tha se për çështje të rëndësishme ka dëshirë të marrë me vete të gjithë institucionet pjesëmarrëse. “Ne me kënaqësi kemi pranuar ftesën për takim për të raportua për gjendjen e fundit. Kur unë ftohem...

Sveçla pas tensioneve me Bekë Berishën: Nuk bëhem pjesë e lojërave politike

para 7 dite - KosovaPress

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, është sqaruar pas insistimit të tij për të raportuar para Komisionit për Çështje të Sigurisë dhe Mbrojtjes së bashku me drejtorin e Policisë, Samedin Mehmeti,...

“Zoti Cfeklla, mos më shit mend, ec”, përplasje e ashpër në Komisionin ku e lëshoi mbledhjen ministri i Albin Kurtit

para një jave - Alsat-M

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla dhe drejtori i Policisë së Kosovës, Samedin Mehmeti e kanë lëshuar mbledhjen e Komisionit për Çështje të Sigurisë dhe Mbrojtjes, ku ishin ftuar për të raportuar,...

Sveçla e drejtori i Policisë lëshojnë sallën pa nisur raportimin para deputetëve

para një jave - Koha.net

Ministri Xhelal Svecla dhe drejtori i Policisë, Samedin Mehmeti kanë lëshuar sallën e mbledhjes pa nisur raportimi para Komisionit parlamentar për siguri dhe çështje te mbrojtjes. Gjatë largimit ka pasur...

Sveçla: Kemi qenë të përgatitur që edhe fizikisht të largojmë barrikadat në veri

para 7 dite - ATV Live

Me kërkimfalje nga ana e nënkryetarit të komisionit për Siguri dhe Mbrojtje, Enver Dugolli, ka nisur raportimi i ministrit të Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla dhe drejtorit të Policisë, Samedin Mehmeti,...

"Zoti Cfeklla, mos më shit mend, ec", përplasje në mbledhjen e Komisionit që e lëshoi Sveçla

para një jave - Gazeta Express

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla dhe drejtori i Policisë së Kosovës, Samedin Mehmeti e kanë lëshuar mbledhjen e Komisionit për Çështje të Sigurisë dhe Mbrojtjes, ku ishin ftuar për të raportuar,...

“Zoti Cfeklla, mos më shit mend, ec”, përplasje në mbledhjen e Komisionit që e lëshoi Sveçla

para një jave - OraInfo

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla dhe drejtori i Policisë së Kosovës, Samedin Mehmeti e kanë lëshuar mbledhjen e Komisionit për Çështje të Sigurisë dhe Mbrojtjes, ku ishin ftuar për të raportuar,...

Sveçla: Kemi qenë të përgatitur që edhe fizikisht të largojmë barrikadat në veri

para 7 dite - KosovaPress

Me kërkimfalje nga ana e nënkryetarit të komisionit për Siguri dhe Mbrojtje, Enver Dugolli, ka nisur raportimi i ministrit të Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla dhe drejtorit të Policisë, Samedin Mehmeti,...

Sveçla dhe drejtori i policisë e lëshojnë mbledhjen e Komisionit

para një jave - Gazeta Express

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla dhe drejtori i Policisë, Samedin Mehmeti kanë lëshuar sallën e mbledhjes ku i porit që të raportojnë para Komisionit Parlamentar për siguri dhe çështje te...

Dështon raportimi në Komision i ministrit Sveçla dhe drejtorit të Policisë

para një jave - Zeri

Ka dështuar raportimi i ministrit të Punëve të Brendshme Xhelal Sveçlës dhe drejtorit të Policisë së Kosovës Samedin Mehmetit në Komisionin për Çështje të Sigurisë dhe Mbrojtjes, raporton Zeri.info. Ata...

Sveçla dhe drejtori i policisë në Kosovë largohen nga mbledhja e Komisionit të Sigurisë

para një jave - ABC News

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla dhe drejtori i Policisë, Samedin Mehmeti kanë lënë sallën e mbledhjes para Komisionit Parlamentar për siguri dhe çështje te mbrojtjes. Kjo pasi në Komision...

Sveçla dhe drejtori i Policisë nuk raportojnë para Komisionit për Siguri, përplasje verbale edhe me deputetët

para një jave - Insajderi

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla dhe drejtori i Policisë së Kosovës, Samedin Mehmeti, janë larguar nga salla e mbledhjes ende pa filluar raportimi para Komisionit Parlamentar për siguri dhe...

‘Çu ecni’, ‘na ke qitë faqën e zezë’, përplasja e ashpër e Berishës me ministrin e Brendshëm

para një jave - Indeks online

Mbledhja e Komisionit për Çështje të Sigurisë përfundoi ende pa filluar mirë, tensione e konfliktet verbale pati qysh në fillim të diskutimit. E krejt kjo ka rrjedhë si pasojë pasi që ministri Xhelal Sveçla...

Bekë Berisha i drejtohet ministrit Sveçla me “zotëri Sfeklla”: Mos më shit mend

para një jave - Indeks online

Ka dështuar raportimi i Ministrit të Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçlës dhe drejtorit të Përgjithshëm të Policisë së Kosovës, Samedin Mehmeti, para Komisionit për Siguri dhe Çështje të Mbrojtjes. Kryetari...

Dështon raportimi në Komisioni për Siguri, Bekë Berisha përplaset me Sveçlën dhe deputetet e VV-së

para një jave - Kallxo

Kryetari i Komisionit për Siguri, Bekë Berisha ka refuzuar që raportimi në Komisionin për Çështje të Sigurisë dhe Mbrojtjes të bëhet i përbashkët duke qenë prezent ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal...

Tensione në Komision, Bekë Berisha – ministrit Sveçla: Mos më shit mend ti mu këtu, dilum jashtë

para një jave - GazetaBlic

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla dhe drejtori i Policisë, Samedin Mehmeti janë larguar nga Komisioni Parlamentar për siguri dhe çështje të mbrojtjes. Ata janë larguar nga ky Komision pasi...

Sveçla lëshon sallën e komisionit parlamentar pa nisur raportimin

para një jave - Evropa e Lirë

Ministri i Punëve të Brendshme në Kosovë, Xhelal Sveçla, e ka lëshuar të martën sallën e Komisionit për Çështje të Sigurisë dhe Mbrojtjes, pak pasi ka hyrë në të, pasi kryetari i këtij Komisioni, Bekë...

Tensione në Komisionin për Siguri, Bekë Berisha përplasje fjalësh me ministrin e Brendshëm dhe drejtorin e Policisë

para një jave - Indeks online

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla dhe drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Kosovës, Samedin Mehmeti, do të raportonin para Komisionit për Siguri dhe Çështje të Mbrojtjes. Sveçla dhe Mehmeti...

Sveçla dhe drejtori i policisë e lëshojnë mbledhjen e Komisionit

para një jave - RTK

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla dhe drejtori i Policisë, Samedin Mehmeti kanë lëshuar sallën e mbledhjes ku pritej të raportonin para Komisionit Parlamentar për siguri dhe çështje të mbrojtjes....

Ministri Sveçla dhe drejtori i policisë e lëshojnë mbledhjen e Komisionit të Sigurisë

para një jave - OraInfo

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla dhe drejtori i Policisë, Samedin Mehmeti kanë lëshuar sallën e mbledhjes ku i porit që të raportojnë para Komisionit Parlamentar për siguri dhe çështje te...

“Zotëri Cfeklla” – Sveçla e Mehmeti lëshojnë sallën ende pa nisur raportimi para deputetëve

para një jave - GazetaBlic

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla dhe Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Kosovës, Samedin Mehmeti pritej që të raportonin sot në Komisionin për Siguri dhe Çështje të Mbrojtjes. Por, Sveçla...

Drejtori i Policisë: Planifikohej të shkatërronin me ekskavatorë pikat kufitare dhe kontejnerët e Njësisë Speciale

para një jave - Infokusi

Drejtori i përgjithshëm i Policisë së Kosovës, Samedin Mehmeti tha se serbët e mbledhur rreth pikave kufitare mes Kosovës dhe Serbisë në Jarinjë e Bërnjak, kishin qëllim që t’i shkatërronin këto dy pika...

Sveçla: Ne kemi qenë te përgatitur që edhe fizikisht të largojmë barrikadat në veri

para një jave - Lajmi.net

Këto komente Sveçla i bëri kur është pyetur nga deputetë të Komisionit për Siguri dhe Mbrojtje lidhur me problemet logjistike që ka hasur Policia e Kosovës gjatë bllokadës në veri. “Po e them për herë...

Sveçla: Kemi qenë të përgatitur edhe fizikisht që të largojmë barrikadat në veri

para një jave - Argument

Ministri i Punëve të Brendshme në Kosovë, Xhelal Sveçla, ka thënë të martën në Komisionin për Çështje të Sigurisë dhe Mbrojtjes, se situata në veri të Kosovës – pas situatës së krijuar në muajin shtator...

Ministri Sveçla dhe drejtori i Policisë, Mehmeti raportojnë në Komisionin për Siguri

para një jave - Zhurnal

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla dhe drejtori i Policisë së Kosovës, Samedin Mehmeti do të raportojnë sot në Komisionin për Çështje të Sigurisë. Raportimi në Komision do të nisë në ora 10:00....

Sveçla dhe Mehmeti kthehen bashkë në Komision pasi e lëshuan mbledhjen, mungon Berisha

para një jave - InfoShqip

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla dhe drejtori i Policisë së Kosovës, Samedin Mehmeti janë kthyer për të raportuar së bashku në mbledhjen e Komisionit për Çështje të Sigurisë dhe Mbrojtjes....

Sveçla: Kemi qenë të përgatitur edhe fizikisht që të largojmë barrikadat në veri

para një jave - InFokus

Ministri i Punëve të Brendshme në Kosovë, Xhelal Sveçla, ka thënë të martën në Komisionin për Çështje të Sigurisë dhe Mbrojtjes, se situata në veri të Kosovës – pas situatës së krijuar në muajin shtator...

Sveçla: Kemi qenë të përgatitur edhe fizikisht që të largojmë barrikadat në veri

para një jave - Daily News

Ministri i Punëve të Brendshme në Kosovë, Xhelal Sveçla, ka thënë të martën në Komisionin për Çështje të Sigurisë dhe Mbrojtjes, se situata në veri të Kosovës – pas situatës së krijuar në muajin shtator...

Ministri Sveçla dhe drejtori i Policisë, Mehmeti raportojnë në Komisionin për Siguri

para një jave - Telegrafi

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla dhe drejtori i Policisë së Kosovës, Samedin Mehmeti do të raportojnë sot në Komisionin për Çështje të Sigurisë. Raportimi në Komision do të nisë në ora 10:00....

Sveçla: Kishim koordinim të shkëlqyer për operacionin në veri

para një jave - Lajmi.net

Sveçla shtoi se lidhur me operacionin në veri pati koordinim të brendshëm. “Koordinimi ynë i brendshëm ishte i shkëlqyer, falënderoj policinë për profesionalizmin dhe punën e tyre të palodhshme. Ngjarjet...

Kthehen në Komision ministri Sveçla dhe drejtori i Policisë, raportojnë pa praninë e opozitës

para një jave - Lajmi.net

Sveçla kërkoi falje për ngjarjen që ndodhi duke thënë se nuk dëshiron të bëhet pjesë e lojërave. “Me kënaqësi kam pranuar ftesën për të ardh për të raportuar. Nuk jam i gatshëm të bëhem pjesë e lojërave...

Sveçla dhe drejtori i policisë në Kosovë largohen nga mbledhja e Komisionit të Sigurisë

para një jave - InfoShqip

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla dhe drejtori i Policisë, Samedin Mehmeti kanë lënë sallën e mbledhjes para Komisionit Parlamentar për siguri dhe çështje te mbrojtjes. Kjo pasi në Komision...

Sveçla sqarohet pas insistimit për të raportuar së bashku me drejtorin e Policisë

para një jave - ATV Live

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla është sqaruar pas insistimit të tij për të raportuar para Komisionit për Çështje të Sigurisë dhe Mbrojtjes së bashku me drejtorin e Policisë, Samedin Mehmeti....

Sveçla sqarohet pas insistimit për të raportuar së bashku me drejtorin e Policisë

para një jave - Ekonomia Online

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, është sqaruar pas insistimit të tij për të raportuar para Komisionit për Çështje të Sigurisë dhe Mbrojtjes së bashku me drejtorin e Policisë, Samedin Mehmeti,...

Drejtori i Policisë: Planifikohej të shkatërroheshin me ekskavatorë pikat kufitare dhe kontejnerët e Njësisë Speciale

para një jave - Fakti Ditor

Drejtori i përgjithshëm i Policisë së Kosovës, Samedin Mehmeti tha se serbët e mbledhur rreth pikave kufitare mes Kosovës dhe Serbisë në Jarinjë e Bërnjak, kishin qëllim që t’i shkatërronin këto dy pika...

Sveçla: Kemi qenë të përgatitur logjistikisht që edhe fizikisht t’i largojmë barrikadat

para një jave - Arbresh

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla në komision tha se kanë qenë të gatshme edhe fizikisht që të heqin barrikadat në veri të vendit, shkruan arbresh.info. Sveçla këtë e tha kur është pyetur nga...

Sveçla: Kemi qenë të përgatitur që edhe fizikisht t’i largojmë barrikadat në veri

para një jave - Epoka e Re

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, ka deklaruar të martën për herë të parë se Policia e Kosovës ka qenë e gatshme edhe fizikisht që t’i heq barrikadat në veri të vendit, të vendosura nga banorët...

Ministri Sveçla dhe drejtori i Policisë, raportojnë sot para deputetëve

para një jave - OraInfo

Gjatë ditës së sotme do të mblidhet për të diskutuar Komisioni për Çështje të Sigurisë dhe Mbrojtjes. Në këtë komision do të raportojë ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla dhe drejtori i Policisë...

Sveçla: Kemi qenë të përgatitur logjistikisht që edhe fizikisht ti largojmë barrikadat

para një jave - Arbresh

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla në komision tha se kanë qenë të gatshme edhe fizikisht që të heqin barrikadat në veri të vendit, shkruan arbresh.info. Sveçla këtë e tha kur është pyetur nga...

“Zoti Cfeklla, mos më shit mend, ec”, përplasje në mbledhjen e Komisionit që e lëshoi Sveçla

para një jave - Infokusi

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla dhe drejtori i Policisë së Kosovës, Samedin Mehmeti e kanë lëshuar mbledhjen e Komisionit për Çështje të Sigurisë dhe Mbrojtjes, ku ishin ftuar për të raportuar,...

Mehmeti: Policia e Kosovës ka pranuar informacion paraprakisht se do të vendoseshin bllokadat nga strukturat ilegale

para një jave - Arbresh

Drejtori i Policisë së Kosovës, Samedin Mehmeti në mbledhjen e Komisionit për Çështje të Sigurisë dhe Mbrojtjes, raportoi lidhur me operacionin policor në veri të vendit, menjëherë pas vendosjes së masës...

Sveçla ‘tregon muskujt’ pas kohe: Kemi qenë te përgatitur që edhe fizikisht të largojmë barrikadat në veri

para një jave - Gazeta Metro

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla ka deklaruar sot për herë të parë se Policia e Kosovës ka qenë e gatshme edhe fizikisht që të heq barrikadat në veri të vendit, të vendosura nga banorët serbë...

Sveçla dhe Mehmeti kthehen bashkë në Komision pasi e lëshuan mbledhjen, mungon Berisha

para një jave - Gazeta Metro

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla dhe drejtori i Policisë së Kosovës, Samedin Mehmeti janë kthyer për të raportuar së bashku në mbledhjen e Komisionit për Çështje të Sigurisë dhe Mbrojtjes....

Sveçla dhe Mehmeti raportojnë sot para Komisionit për Siguri

para një jave - Zeri

Komisioni për Çështje të Sigurisë dhe Mbrojtjes do të mblidhet sot prej orës 10:00 Në këtë komision pritet të raportojë ministri i brendshëm Xhelal Sveçla dhe drejtori i Policisë së Kosovës, Samedin Mehmeti....

Sveçla dhe Mehmeti kthehen bashkë në Komision pasi e lëshuan mbledhjen, mungon Berisha

para një jave - Informatat

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla dhe drejtori i Policisë së Kosovës, Samedin Mehmeti janë kthyer për të raportuar së bashku në mbledhjen e Komisionit për Çështje të Sigurisë dhe Mbrojtjes....

Drejtori i Policisë: Planifikohej të shkatërronin me ekskavatorë pikat kufitare dhe kontejnerët e Njësisë Speciale

para një jave - Informatat

Drejtori i përgjithshëm i Policisë së Kosovës, Samedin Mehmeti tha se serbët e mbledhur rreth pikave kufitare mes Kosovës dhe Serbisë në Jarinjë e Bërnjak, kishin qëllim që t’i shkatërronin këto dy pika...

Ministri Sveçla: Ne kemi qenë te përgatitur që edhe fizikisht të largojmë barrikadat në veri

para një jave - ATV Live

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla ka deklaruar sot për herë të parë se Policia e Kosovës ka qenë e gatshme edhe fizikisht që të heq barrikadat në veri të vendit, të vendosura nga banorët serbë...

Sveçla dhe Mehmeti raportojnë sot në Komisionin për Çështje të Sigurisë

para një jave - Klan Kosova

Gjatë ditës së sotme do të mblidhet për të diskutuar Komisioni për Çështje të Sigurisë dhe Mbrojtjes. Në këtë komision do të raportojë ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla dhe drejtori i Policisë...

Sveçla: Ne kemi qenë te përgatitur që edhe fizikisht të largojmë barrikadat në veri

para një jave - KosovaPress

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla ka deklaruar sot për herë të parë se Policia e Kosovës ka qenë e gatshme edhe fizikisht që të heq barrikadat në veri të vendit, të vendosura nga banorët serbë...

Sveçla: Ne kemi qenë te përgatitur që edhe fizikisht të largojmë barrikadat në veri

para një jave - Bota Press

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla ka deklaruar sot për herë të parë se Policia e Kosovës ka qenë e gatshme edhe fizikisht që të heq barrikadat në veri të vendit, të vendosura nga banorët serbë...

Bekë Berisha-Xhelal Sveçlës: Zotëri Cfeklla, mos më shit mend këtu

para një jave - Lajmi.net

E gjithë kjo erdhi meqë kryetari i Komisionit, Bekë Berisha ka kundërshtuar ashpër shoqërimin e ministrit Sveçla nga drejtori i Policisë së Kosovës, Samedin Mehmeti, pasi sipas tij të dy janë thirrur për...

Sveçla: Ishte shqetësuese prania e ambasdorit rus afër kufirit të Kosovës

para një jave - Arbresh

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla është duke raportuar para Komisionit për Çështje të Sigurisë dhe Mbrojtjes, por që filloi me një vonesë, ku vetë Ministri bëri të ditur se ka pasur një parregullsi,...

Bekë Berisha-Xhelal Sveçlës: Zotëri Cfeklla

para një jave - Lajmi.net

E gjithë kjo erdhi meqë kryetari i Komisionit, Bekë Berisha ka kundërshtuar ashpër shoqërimin e ministrit Sveçla nga drejtori i Policisë së Kosovës, Samedin Mehmeti, pasi sipas tij të dy janë thirrur për...

Sveçla dhe Mehmeti lëshojnë sallën ende pa nisur raportimin para deputetëve

para një jave - Lajmi.net

Por, Sveçla dhe Mehmeti kanë lëshuar sallën ende pa nisur raportimi para deputetëve të cilët janë pjesë e këtij komisioni. Shkak i largimit kanë qenë përplasjet verbale me deputetët prezentë, transmeton...

Sveçla dhe drejtori i policisë e lëshojnë mbledhjen e Komisionit

para një jave - Infokusi

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla dhe drejtori i Policisë, Samedin Mehmeti kanë lëshuar sallën e mbledhjes ku i porit që të raportojnë para Komisionit Parlamentar për siguri dhe çështje te...

Sveçla dhe Mehmeti raportojnë në Komisionin për çështje të sigurisë

para një jave - GazetaBlic

Komisioni për Çështje të Sigurisë dhe Mbrojtjes të martën mban mbledhje. Rendi i ditës: 1. Miratimi i rendit të ditës; 2. Miratimi i procesverbalit nga mbledhja e komisionit e mbajtur me datë 28.09.2021;...

Sveçla në Komisionin për Siguri: Nuk jam i gatshëm të bëhem pjesë e lojërave politike

para një jave - Arbresh

Ministri i Punëve të Brendshme Xhelal Sveçla është duke raportuar para Komisionit për Çështje të Sigurisë dhe Mbrojtjes, por që filloi me një vonesë, ku vetë Ministri bëri të ditur se ka pasur një parregullsi,...

Sveçla kthehet të raportojë në Komision pa opozitën: Kishim koordinim të brendshëm për në veri

para një jave - Ekonomia Online

Pas tensioneve të krijuara në  komisionin për Çështje të Sigurisë dhe Mbrojtjes, janë kthyer për të raportuar ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla dhe drejtorit i Policisë së Kosovës, Samedin...

Sveçla dhe Mehmeti sot raportojnë para Komisionit

para një jave - Indeks online

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla dhe Drejtori i Përgjithshëm të Policisë, Samedin Mehmeti sot do të kenë raportimin e radhës. Ata do të raportojnë para Komisionit për Çështje të Sigurisë dhe...

Kthehen në Komision ministri Sveçla dhe drejtori i Policisë

para një jave - ATV Live

Pas tensioneve të krijuara në komisionin për Çështje të Sigurisë dhe Mbrojtjes, janë kthyer për të raportuar ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla dhe drejtorit i Policisë së Kosovës, Samedin Mehmeti....

Sveçla dhe Mehmeti kthehen bashkë në Komision pasi e lëshuan mbledhjen, mungon Berisha

para një jave - Ditapost

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla dhe drejtori i Policisë së Kosovës, Samedin Mehmeti janë kthyer për të raportuar së bashku në mbledhjen e Komisionit për Çështje të Sigurisë dhe Mbrojtjes....

Pas largimit të opozitës, kthehet në komision për raportim ministër Sveçla

para një jave - Periskopi

Pas tensioneve të krijuara në  komisionin për Çështje të Sigurisë dhe Mbrojtjes, janë kthyer për të raportuar ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla dhe drejtorit i Policisë së Kosovës, Samedin...

Mbledhja e Komisionit për Çështje të Sigurisë përfundoi ende pa filluar mirë, me tensione e konflikte verbale

para një jave - Radio Kosova e Lire

Mbledhja e Komisionit për Çështje të Sigurisë ka përfundoi ende pa filluar mirë, pas tensioneve e konflikteve verbale pati qysh në fillim të diskutimit, pasi ministri Xhelal Sveçla kishte shkuar të raportonte...

Kthehen në Komision ministri Sveçla dhe drejtori i Policisë, raportojnë pa praninë e opozitës

para një jave - Ekonomia Online

Pas tensioneve të krijuara në  komisionin për Çështje të Sigurisë dhe Mbrojtjes, janë kthyer për të raportuar ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla dhe drejtorit i Policisë së Kosovës, Samedin...

Sot Sveçla dhe Mehmeti raportojnë në Komisionin për Çështje të Sigurisë

para një jave - RTK

Komisioni për Çështje të Sigurisë dhe Mbrojtjes të martën mban mbledhje. Rendi i ditës: 1. Miratimi i rendit të ditës; 2. Miratimi i procesverbalit nga mbledhja e komisionit e mbajtur me datë 28.09.2021;...

Tensionet në Komisionin për Siguri, Berisha: Zotëri ‘Sfeklla” mos më shit mend, ditën e mirë e bëfsh

para një jave - KosovaPress

Kryetari i Komisionit për Çështje të Sigurisë, Bekë Berisha nuk pranoi që ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla të raportoje në këtë komision bashkë me drejtorin e Policisë së Kosovës. Kjo meqë...

“Zoti Cfeklla, mos më shit mend, ec”, përplasje në mbledhjen e komisionit që e lëshoi Sveçla

para një jave - Epoka e Re

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla dhe drejtori i Policisë së Kosovës, Samedin Mehmeti, e kanë lëshuar mbledhjen e Komisionit për Çështje të Sigurisë dhe Mbrojtjes, ku ishin ftuar për të raportuar,...

“Zoti Cfeklla, mos më shit mend, ec”, përplasje në mbledhjen e Komisionit që e lëshoi Sveçla

para një jave - Fakti Ditor

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla dhe drejtori i Policisë së Kosovës, Samedin Mehmeti e kanë lëshuar mbledhjen e Komisionit për Çështje të Sigurisë dhe Mbrojtjes, ku ishin ftuar për të raportuar,...

“Zoti Cfeklla, mos më shit mend, ec”, përplasje në mbledhjen e Komisionit që e lëshoi Sveçla

para një jave - Bota Press

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla dhe Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Kosovës, Samedin Mehmeti pritej që të raportonin sot në Komisionin për Siguri dhe Çështje të Mbrojtjes. Por, Sveçla...

Tensione mes Sveçlës e Berishës, dështon raportimi i ministrit dhe drejtorit të policisë

para një jave - ATV Live

Ka dështuar raportimi i ministrit të Punëve të Brendshme Xhelal Svecla dhe drejtorit të Policisë së Kosovës, Samedin Mehmeti të cilët kishin për ta raportuar në Komisionin për Çështje të Sigurisë. E gjithë...

Sveçla dhe drejtori i policisë e lëshojnë mbledhjen e Komisionit

para një jave - Ditapost

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla dhe drejtori i Policisë, Samedin Mehmeti kanë lëshuar sallën e mbledhjes ku po raportojnë para Komisionit Parlamentar për siguri dhe çështje te mbrojtjes Kjo...

Sveçla lëshon sallën e komisionit parlamentar pa nisur raportimin

para një jave - Epoka e Re

Ministri i Punëve të Brendshme në Kosovë, Xhelal Sveçla, e ka lëshuar sot sallën e Komisionit për Çështje të Sigurisë dhe Mbrojtjes, pak pasi ka hyrë në të, pasi kryetari i këtij Komisioni, Bekë Berisha,...

Bekë Berisha përplaset me Xhelal Sveçlën: ‘Zotëri Cfeklla, mos më shit mend këtu’

para një jave - Gazeta Metro

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla dhe Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Kosovës, Samedin Mehmeti pritej që të raportonin sot në Komisionin për Siguri dhe Çështje të Mbrojtjes. Por, Sveçla...

Konfliktet verbale e tensione në Komision – Sveçla e Mehmeti s’raportojnë para deputetëve

para një jave - Arbresh

Mbledhja e Komisionit për Çështje të Sigurisë përfundoi ende pa filluar mirë, tensione e konfliktet verbale pati qysh në fillim të diskutimit. E krejt kjo ka rrjedhë si pasojë pasi që ministri Xhelal Sveçla...

Ministri Sveçla dhe Mehmeti lëshojnë sallën ende pa nisur raportimin para deputetëve

para një jave - Periskopi

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla dhe drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Kosovës, Samedin Mehmeti, do të raportonin para Komisionit për Siguri dhe Çështje të Mbrojtjes. Sveçla dhe Mehmeti...

Konfliktet verbale e tensione në Komision – Sveçla e Mehmeti s’raportojnë para deputetëve (Live)

para një jave - Ekonomia Online

Mbledhja e Komisionit për Çështje të Sigurisë përfundoi ende pa filluar mirë, tensione e konfiltet verbale pati qysh në fillim të diskutimit, raporton Ekonomia Online.

Tensione mes Sveçlës e Berishës, dështon raportimi i ministrit dhe drejtorit të policisë

para një jave - KosovaPress

Ka dështuar raportimi i ministrit të Punëve të Brendshme Xhelal Svecla dhe drejtorit të Policisë së Kosovës, Samedin Mehmeti të cilët kishin për ta raportuar në Komisionin për Çështje të Sigurisë. E gjithë...

Xhelal Sveçla dhe drejtori i policisë raportojnë në Komisionin për Siguri

para një jave - Lajmi.net

Ministri i Punëve të Brendshme (MPB), Xhelal Sveçla do të raportojë këtë të martë para deputetëve të Komisionit për Çështje të Sigurisë dhe Mbrojtjes. Në këtë komision që do të mblidhet në ora 10:00 në...

Sveçla dhe Mehmeti raportojnë sot në Komisionin për Çështje të Sigurisë

para një jave - Informatat

Gjatë ditës së sotme do të mblidhet për të diskutuar Komisioni për Çështje të Sigurisë dhe Mbrojtjes. Në këtë komision do të raportojë ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla dhe drejtori i Policisë...

Sot Sveçla dhe Mehmeti raportojnë në Komisionin për Çështje të Sigurisë

para një jave - Infokusi

Komisioni për Çështje të Sigurisë dhe Mbrojtjes të martën mban mbledhje. Rendi i ditës: 1. Miratimi i rendit të ditës; 2. Miratimi i procesverbalit nga mbledhja e komisionit e mbajtur me datë 28.09.2021;...

Xhelal Sveçla dhe drejtori i policisë raportojnë në Komisionin për Siguri

para një jave - Gazeta Metro

Sot do të mblidhet Komisioni për Çështje të Sigurisë dhe Mbrojtjes. Ministri i Punëve të Brendshme (MPB), Xhelal Sveçla do të raportojë këtë të martë para deputetëve të Komisionit për Çështje të Sigurisë...

Xhelal Sveçla dhe drejtori i policisë raportojnë në Komisionin për Siguri

para një jave - ATV Live

Sot do të mblidhet Komisioni për Çështje të Sigurisë dhe Mbrojtjes. Ministri i Punëve të Brendshme (MPB), Xhelal Sveçla do të raportojë këtë të martë para deputetëve të Komisionit për Çështje të Sigurisë...

Sveçla dhe Mehmeti raportojnë sot në Komisionin për Çështje të Sigurisë

para një jave - Epoka e Re

Sot do të mblidhet për të diskutuar Komisioni për Çështje të Sigurisë dhe Mbrojtjes. Në këtë komision do të raportojnë Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla dhe drejtori i Policisë së Kosovës,...

Sveçla dhe Mehmeti raportojnë në Komisionin për çështje të sigurisë

para një jave - Periskopi

Komisioni për Çështje të Sigurisë dhe Mbrojtjes të martën mban mbledhje. Rendi i ditës: 1. Miratimi i rendit të ditës; 2. Miratimi i procesverbalit nga mbledhja e komisionit e mbajtur me datë 28.09.2021;...

Xhelal Sveçla dhe drejtori i policisë raportojnë në Komisionin për Siguri

para një jave - KosovaPress

Sot do të mblidhet Komisioni për Çështje të Sigurisë dhe Mbrojtjes. Ministri i Punëve të Brendshme (MPB), Xhelal Sveçla do të raportojë këtë të martë para deputetëve të Komisionit për Çështje të Sigurisë...

Komisioni për Çështje të Sigurisë, raportojnë Sveçla e Mehmeti

para një jave - Arbresh

Komisioni për Çështje të Sigurisë dhe Mbrojtjes të martën mban mbledhje. Rendi i ditës: 1. Miratimi i rendit të ditës; 2. Miratimi i procesverbalit nga mbledhja e komisionit e mbajtur me datë 28.09.2021;...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK