12 viktima dhe 412 raste të reja me COVID-19 në Maqedoninë e Veriut

para 6 dite - GazetaBlic

12 persona kanë humbur betejën me COVID-19 në Maqedoninë e Veriut gjatë 24 orëve të fundit, ndërkaq nga 3 mijë e 567 testime të bëra, 412 pacientë kanë rezultuar pozitivë. Në ndërkohë nga Instituti i Shëndetit...

12 viktima dhe 412 raste të reja me COVID-19 në Maqedoninë e Veriut

para 6 dite - Klan Kosova

12 persona kanë humbur betejën me COVID-19 në Maqedoninë e Veriut gjatë 24 orëve të fundit, ndërkaq nga 3 mijë e 567 testime të bëra, 412 pacientë kanë rezultuar pozitivë. Në ndërkohë nga Instituti i Shëndetit...

12 të vdekur dhe 412 raste të reja me COVID-19 në Maqedoni

para 6 dite - Koha.net

Gjatë 24 orëve të fundit në Maqedoninë e Veriut janë regjistruar 12 viktima si pasojë e COVID-19. Sipas njoftimit të Ministrisë së Shëndetësisë, gjatë 24 orëve të fundit kanë rezultuar 412 raste pozitive...

Publikohet numrat e të infektuarve me Covid për ditën e sotme

para 6 dite - Sharri

Gjatë 24 orëve të fundit në mbarë vendin nga 3.567 teste të kryera janë regjistruar 412 raste të reja me Covid-19, prej të cilëve 207 vetëm në Shkup. Në ndërkohë nga Instituti i Shëndetit Publik njoftojnë...

Mbi 1 mijë raste aktive me Covid-19 në Kosovë

para 6 dite - GazetaBlic

Në 24 orët e fundit ka humbur jetën nga Covid një person ndërsa kanë rezultuar pozitivë 29 të tjerë, raporton Gazeta Blic. Sot janë shëruar 36 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është...

12 viktima dhe 412 raste të reja me COVID-19 në Maqedoninë e Veriut

para 6 dite - Infokusi

12 persona kanë humbur betejën me COVID-19 në Maqedoninë e Veriut gjatë 24 orëve të fundit, ndërkaq nga 3 mijë e 567 testime të bëra, 412 pacientë kanë rezultuar pozitivë. Në ndërkohë nga Instituti i Shëndetit...

12 viktima dhe 412 raste të reja me COVID-19 në Maqedoninë e Veriut

para 6 dite - Zeri

Gjatë 24 orëve të fundit në Maqedoninë e Veriut nga 3567 teste të kryera janë regjistruar 412 raste të reja me COVID-19. Në ndërkohë nga Instituti i Shëndetit Publik. njoftojnë se janë shëruar 459 pacientë,...

12 viktima nga COVID-19 në Maqedoni

para 6 dite - RTV 21

Ministria e Shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut informoi se gjatë 24 orëve të fundit nga 3 mijë e 567 testime të realizuara, 412 persona kanë rezultuar pozitivë me COVID-19. Instituti i Shëndetit Publik...

Maqedoni, 412 raste të reja dhe 20 të vdekur nga Covid-19

para 6 dite - Telegrafi

Ministria e Shëndetësisë informon se në 24 orët e fundit janë bërë 3.567 testime ndërsa janë regjistruar 412 raste të reja me koronavirus. Sipas njoftimit të ministrisë janë shëruar 459 pacientë. Si pasojë...

12 viktima dhe 412 raste të reja me Covid-19

para 6 dite - Aktuale

Gjatë 24 orëve të fundit në mbarë vendin nga 3.567 teste të kryera janë regjistruar 412 raste të reja me Covid-19, prej të cilëve 207 vetëm në Shkup. Advertisements Në ndërkohë nga Instituti i Shëndetit...

12 viktima, 412 raste të reja me Covid-19 dhe 459 të shëruar

para 6 dite - TV21

Ministria e Shëndetësisë, informon se gjatë 24 orëve të fundit nga 3.567 testime të realizuara, 412 persona kanë rezultuar pozitivë me virusin korona, transmeton TV21. Instituti i Shëndetit Publik në 24...

Regjistrohen 12 viktima dhe 412 raste të reja me Koronavirus

para 6 dite - Alsat-M

Gjatë 24 orëve të fundit në mbarë vendin nga 3.567 teste të kryera janë regjistruar 412 raste të reja me Covid-19, prej të cilëve 207 vetëm në Shkup. Në ndërkohë nga Instituti i Shëndetit Publik njoftojnë...

Bilancet e fundit me Covid-19 në Maqedoni

para 6 dite - Albeu

Gjatë 24 orëve të fundit në Maqedoni nga 3.567 teste të kryera janë regjistruar 412 raste të reja me Covid-19, prej të cilëve 207 vetëm në Shkup. Ndërkohë nga Instituti i Shëndetit Publik njoftojnë se...

12 viktima dhe 412 raste të reja me COVID-19 në Maqedoninë Veriore

para 6 dite - RTK

Gjatë 24 orëve të fundit në Maqedoninë Veriore nga 3.567 teste të kryera janë regjistruar 412 raste të reja me Covid-19, prej të cilëve 207 vetëm në Shkup. Ndërsa betejën me Covid-19 e kanë humbur 12 pacientë....

412 raste të reja dhe 20 viktima nga Covid në Maqedoni

para 6 dite - ABC News

Një shifër e lartë e të infektuarve me Covid është shënuar këtë të mërkurë në Maqedoninë e Veriut. Ministria e Shëndetësisë ka bërë me dije se gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 412 raste të reja...

RMV, u regjistruan 412 raste të reja dhe 20 vdekje me Kovid-19

para 6 dite - Portalb

Maqedonia e Veriut sot ka regjistruar edhe 412 raste të reja me korona virus, nga 3 567 testimet e bëra. Ministria e Shëndetësisë informoi se, gjatë 24 orëve të fundit janë shënuar edhe 20 viktima, ndërsa...

MSH: 412 RASTE TË REJA, 12 VIKTIMA, 459 TË SHËRUAR

para 6 dite - Klan Macedonia

RASTE AKTIVE NË NIVEL VENDI – 6.589 MSH-ja, konform të dhënave nga ISHP-ja, njofton se gjatë 24 orëve të fundit janë bërë 3.567 testime kurse janë regjistruar 412 raste të reja me COVID-19. Në Shkup –...

412 raste të reja dhe 20 të vdekur nga Covid-19 në Maqedoni

para 6 dite - Bota Sot

Ministria e Shëndetësisë informon se në 24 orët e fundit janë bërë 3.567 testime ndërsa janë regjistruar 412 raste të reja me koronavirus. Sipas njoftimit të ministrisë janë shëruar 459 pacientë. Si pasojë...

12 viktima dhe 412 raste të reja me COVID-19 në Maqedoninë Veriore

para 6 dite - Lajmi.net

Në ndërkohë nga Instituti i Shëndetit Publik njoftojnë se janë shëruar 459 pacientë, përcjell Alsat. Që nga fillimi i pandemisë, në Maqedoninë Veriore janë regjistruar gjithsej 195.542 raste, prej të cilëve...

Regjistrohen 12 viktima dhe 412 raste të reja me Koronavirus

para 6 dite - Flaka

Gjatë 24 orëve të fundit në mbarë vendin nga 3.567 teste të kryera janë regjistruar 412 raste të reja me Covid-19, prej të cilëve 207 vetëm në Shkup. Në ndërkohë nga Instituti i Shëndetit Publik njoftojnë...

Nuk do ta besoni, kaq raste aktive me Covid-19 janë në Kosovë

para 6 dite - Bota Press

Në 24 orët e fundit ka humbur jetën nga Covid një person ndërsa kanë rezultuar pozitivë 29 të tjerë, raporton Gazeta Botapress.info Sot janë shëruar 36 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve...

Një i vdekur dhe 29 raste të reja me COVID-19 sot në Kosovë

para 6 dite - Top Channel

Ministria e Shëndetësisë ka bërë të ditur se në 24 orët e fundit në Kosovë janë konfirmuar një viktimë dhe 29 raste të reja me koronavirus. Në 24 orët e fundit janë dhënë 7.947 doza të vaksinës kundër...

12 viktima dhe 412 raste të reja me Covid-19

para 6 dite - Tetova Sot

Gjatë 24 orëve të fundit në mbarë vendin nga 3.567 teste të kryera janë regjistruar 412 raste të reja me Covid-19, prej të cilëve 207 vetëm në Shkup. Në ndërkohë nga Instituti i Shëndetit Publik njoftojnë...

Një i vdekur nga Covid-19, 29 raste të reja

para 6 dite - RTV 21

Si pasojë e infektimit me Covid-19 në 24 orët e fundit në Kosovë ka vdekur një person, kurse numri total i vdekjeve është 2 mijë e 973. Ministria e Shëndetësisë njofton se nga 2 mijë e 526 testime, 29...

Një i vdekur dhe 29 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

para 6 dite - Telegrafi

Në Kosovë të mërkurën (sot) janë regjistruar edhe 29 raste të reja të të infektuarve me COVID-19, nga 2.526 mostra të testuara. Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se gjatë 24-orëve të fundit nuk është...

Një i vdekur dhe 29 të infektuar me COVID-19 në 24 orët e fundit në Kosovë

para 6 dite - Koha.net

Një person ka vdekur dhe 29 janë infektuar me COVID-19 në 24 orët e fundit në Kosovë. Sipas njoftimit nga Ministria e Shëndetësisë 36 persona janë shëruar. Sipas shifrave të prezantuara prej fillimit të...

Situata epidemiologjike në Kosovë e stabilizuar/ 1 humbje jete dhe 29 raste të reja në 24 orët e fundit

para 6 dite - Vizion Plus

Situata epidemiologjike në Kosovë është përmirësuar ndjeshëm së fundmi. Në 24 orët e fundit është regjistruar një humbje jete nga COVID-19, ndërsa nga 2.526 testime të kryera kanë rezultuar pozitivë me...

Nuk do të ketë ndryshim të masave derisa vazhdon të ketë raste të reja me COVID-19

para 6 dite - Telegrafi

Ministria e Shëndetësisë (MSH) përmes një komunikate për media thotë se ndryshimi nuk do të vjen për aq kohë sa regjistrohen raste të reja me COVID-19. MSH lë të nënkuptohet se nuk do të ketë ndryshim...

Regjistrohen 12 viktima dhe 412 raste të reja me Koronavirus

para 6 dite - Almakos

Gjatë 24 orëve të fundit në mbarë vendin nga 3.567 teste të kryera janë regjistruar 412 raste të reja me Covid-19, prej të cilëve 207 vetëm në Shkup. Në ndërkohë nga Instituti i Shëndetit Publik njoftojnë...

412 raste të reja, 20 të vdekur nga KOVID-19 në RMV

para 6 dite - Shenja

MARKETING I PAGUAR POLITIK Ministria e Shëndetësisë informon se në 24 orët e fundit janë bërë 3.567 testime ndërsa janë regjistruar 412 raste të reja me koronavirus. Sipas njoftimit të ministrisë janë...

1 vdekje dhe 29 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

para 6 dite - Albeu

Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë janë regjistruar 29 raste të reja dhe një vdekje. Ministria e Shëndetësisë njofton gjithashtu se 36 persona janë shëruar. Sipas shifrave të prezantuara prej fillimit...

Një i vdekur dhe 29 infeksione të reja me COVID-19

para 6 dite - Insajderi

Një person ka humbur jetën si pasojë e COVID-19 gjatë njëzetekatër orëve të fundit. Po ashtu janë regjistruar edhe 29 infeksione të reja. Ministria e Shëndetësisë, ka njoftuar për 36 të shëruar brenda...

Rreth 8 mijë vaksina Anti-Covid u administruan në 24 orët e fundit

para 6 dite - RTK

Në 24 orët e fundit në Kosovë janë administruar 7 mijë e 947 vaksina Anti-COVID. Kështu është bërë e ditur nga Ministria e Shëndetësisë. Deri tani sipas MSH’së janë administruar 1 milion e 476 mijë e 104...

Rreth 8 mijë vaksina anti Covid u administruan në 24 orët e fundit në Kosovë

para 6 dite - GazetaBlic

Në 24 orët e fundit në Kosovë janë administruar 7 mijë e 947 vaksina Anti-COVID. Kështu është bërë e ditur nga Ministria e Shëndetësisë. Deri tani sipas MSH-së janë administruar 1 milion e 476 mijë e 104...

Dritë jeshile në Kosovë, vetem 29 raste të reja me Covid

para 6 dite - ABC News

Dritë jeshile duket së fundmi në Kosovë përsa i përket numrit të rasteve të reja ditore. Në raportin e 24 orëve të fundit janë konfirmuar të infektuar me Covid 29 raste të reja dhe vetëm një person ka...

12 viktima dhe 412 raste të reja me COVID-19 në Maqedoninë Veriore

para 6 dite - ATV Live

Gjatë 24 orëve të fundit në Maqedoninë Veriore nga 3.567 teste të kryera janë regjistruar 412 raste të reja me Covid-19, prej të cilëve 207 vetëm në Shkup. Ndërsa betejën me Covid-19 e kanë humbur 12 pacientë....

12 viktima dhe 412 raste të reja me COVID-19 në Maqedoninë Veriore

para 6 dite - KosovaPress

Gjatë 24 orëve të fundit në Maqedoninë Veriore nga 3.567 teste të kryera janë regjistruar 412 raste të reja me Covid-19, prej të cilëve 207 vetëm në Shkup. Ndërsa betejën me Covid-19 e kanë humbur 12 pacientë....

Mbi 36% e popullsisë së Kosovës e vaksinuar me dozën e dytë

para 6 dite - Zeri

Që nga fillimi i vaksinimit e deri tani, në Kosovë janë vaksinuar 36.4% e popullsisë me të dyja dozat e vaksinës anti-COVID. Kështu ka bërë të ditur Ministria e Shëndetësisë. Sipas MSH-së, me dozën e parë...

Afër 8 mijë vaksina Anti-COVID u administruan në 24 orët e fundit në Kosovë

para 6 dite - OraInfo

Rreth 8 mijë vaksina Anti-COVID u administruan në 24 orët e fundit në Kosovë. Në 24 orët e fundit në Kosovë janë administruar 7 mijë e 947 vaksina Anti-COVID, raporton Gazeta Express. Kështu është bërë...

1 i vdekur dhe 29 raste të reja me koronavirus

para 6 dite - OraInfo

Publikohet raporti i fundit i IKSHPK’së. Në 24 orët e fundit në Kosovë është regjistruar edhe 1 viktimë si pasojë e COVID-19. Gjatë kësaj kohe janë raportuar edhe 29 raste të reja të infektuara me këtë...

Një i vdekur dhe 29 raste të reja me Covid-19

para 6 dite - GazetaBlic

Gjatë 24 orëve të fundit ka humbur jetën nga Covid një person si dhe kanë rezultuar pozitivë 29 të tjerë, raporton Gazeta Blic. Sot janë shëruar 36 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve...

Një i vdekur nga Covid, 29 raste të reja

para 6 dite - Bota Sot

13 Tetor 2021: Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon: Në 24 orët e fundit janë dhënë 7.947 doza të vaksinës kundër COVID-19. Prej...

Një i vdekur dhe 29 raste të reja me COVID-19

para 6 dite - Indeks online

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon: Në 24 orët e fundit janë dhënë 7.947 doza të vaksinës kundër COVID-19. Prej fillimit të vaksinimit...

Një i vdekur dhe 29 të infektuar me COVID-19 në vend

para 6 dite - Zeri

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon: Në 24 orët e fundit janë dhënë 7.947 doza të vaksinës kundër COVID-19. Prej fillimit të vaksinimit...

Një i vdekur, 29 raste të reja me COVID-19

para 6 dite - RTK

Ministria e Shëndetësisë ka bërë të ditur se në 24 orët e fundit në Kosovës janë konfirmuar një viktimë dhe 29 raste të reja me koronavirus. Në 24 orët e fundit janë dhënë 7.947 doza të vaksinës kundër...

12 viktima dhe 412 raste të reja me Covid-19

para 6 dite - Fakti Ditor

Gjatë 24 orëve të fundit në mbarë vendin nga 3.567 teste të kryera janë regjistruar 412 raste të reja me Covid-19, prej të cilëve 207 vetëm në Shkup. Në ndërkohë nga Instituti i Shëndetit Publik njoftojnë...

12 viktima, 412 raste të reja me virus dhe 459 të shëruar

para 6 dite - Lajm

Ministria e Shëndetësisë, informon se gjatë 24 orëve të fundit nga 3.567 testime të realizuara, 412 persona kanë rezultuar pozitivë me virusin korona, transmeton TV21. Instituti i Shëndetit Publik në 24...

12 viktima, 412 raste të reja me Covid-19 dhe 459 të shëruar

para 6 dite - Lajm

Ministria e Shëndetësisë, informon se gjatë 24 orëve të fundit nga 3.567 testime të realizuara, 412 persona kanë rezultuar pozitivë me virusin korona, transmeton TV21. Instituti i Shëndetit Publik në 24...

Publikohet raporti i fundit i IKSHPK’së

para 6 dite - Infokusi

Në 24 orët e fundit në Kosovë është regjistruar edhe 1 viktimë si pasojë e COVID-19. Gjatë kësaj kohe janë raportuar edhe 29 raste të reja të infektuara me këtë virus. Kështu është bërë e ditur nga Ministria...

MSH: Për aq kohë sa regjistrohen raste të reja të COVID-19, ndryshimi nuk do të vijë

para 6 dite - Infokusi

Ministria e Shëndetësisë (MSH) përmes një komunikate për media thotë se ndryshimi nuk do të vjen për aq kohë sa regjistrohen raste të reja me COVID-19. MSH lë të nënkuptohet se nuk do të ketë ndryshim...

Mbi 36% e popullsisë së Kosovës e vaksinuar me dozën e dytë

para 6 dite - Lajmi.net

Kështu ka bërë të ditur Ministria e Shëndetësisë. Sipas MSH-së, me dozën e parë janë vaksinuar 46.5% e popullsisë. MSH-ja po ashtu ka ftuar qytetarët që të vaksinohen, pasi siç thonë ata, ndryshimi nuk...

Rreth 8 mijë vaksina antiCOVID u administruan në 24 orët e fundit në Kosovë

para 6 dite - Lajmi.net

Kështu është bërë e ditur nga Ministria e Shëndetësisë. Deri tani sipas MSH’së janë administruar 1 milion e 476 mijë e 104 vaksina. 827 mijë e 886 persona janë vaksinuar me dozën e parë të vaksinës. “13...

1 humbje jete nga Covid 19 në Kosovë/ Ja sa raste të reja u shënuan në 24 orët e fundit

para 6 dite - Lexo

Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë një person ka humbur jetën nga koronavirusi. Ministria e Shëndetësisë, njoftoi se nga 2.526 testime, 29 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me COVID-19. Ndërsa, në 24 orë...

Një i vdekur dhe 29 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

para 6 dite - Lajmi.net

Sipas njoftimit, gjatë kësaj kohe janë shëruar 36 qytetarë, teksa numri i përgjithshëm i të shëruarve nga koronavirusi ka shkuar në 156 mijë e 448 persona, shkruan lajmi.net. Aktualisht në Kosovë janë...

Një i vdekur dhe 29 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

para 6 dite - Shenja

MARKETING I PAGUAR POLITIK Në Kosovë të mërkurën (sot) janë regjistruar edhe 29 raste të reja të të infektuarve me COVID-19, nga 2.526 mostra të testuara. Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se gjatë...

Në Gjakovë janë dhënë mbi 90 mijë vaksina anti-COVID

para 6 dite - Koha.net

Në Komunën e Gjakovës me rreth 94 mijë banorë, janë dhënë mbi 90 mijë vaksina anti-COVID. Drejtoresha e Drejtorisë së Shëndetësisë, në këtë komunë, Afërdita Spaliu-Shllaku ka bërë me dije të mërkurën për...

Ndryshimi i masave antiCOVID, çfarë po paralajmëron Ministria e Shëndetësisë?

para 6 dite - Lajmi.net

MSh me këtë rast ka lënë të nënkuptohet se nuk pritet të ketë ndryshim të masave antiCOVID. “Për aq kohë sa regjistrohen ende raste të reja të COVID-19, ndryshimi nuk do të vijë nëse nuk punojmë të gjithë...

Kësaj moshe i takon viktima e sotme e COVID-19 në Kosovë

para 6 dite - Informatat

Në 24 orët e fundit në Kosovë është regjistruar edhe 1 viktimë nga COVID-19. Viktima është një burrë i moshës 70-79 vjeçare nga komuna e Drenasit. Gjatë 24 orëve të fundit në vend janë regjistruar edhe...

Publikohet raporti i fundit i IKSHPK’së

para 6 dite - Ditapost

Në 24 orët e fundit në Kosovë është regjistruar edhe 1 viktimë si pasojë e COVID-19 Gjatë kësaj kohe janë raportuar edhe 29 raste të reja të infektuara me këtë virus. Lexo Edhe: Kështu është bërë e ditur...

Kosova regjistron 29 raste të reja me Covid-19 dhe një viktimë në 24 orët e fundit

para 6 dite - Almakos

Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë një person ka humbur jetën nga koronavirusi.Ministria e Shëndetësisë, njoftoi se nga 2.526 testime, 29 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me COVID-19. Ndërsa, në 24 orë...

1 viktimë sot nga Covid-19 në Kosovë, ja sa është numri i rasteve të reja të infektimit

para 6 dite - FaxWeb

Në 24 orët e fundit në Kosovë është regjistruar vetëm një viktimë si pasojë e COVID-19. Ministria e Shëndetësisë ka raportuar 29 raste të reja të infektuara me virusin famëkeq. Sot janë shëruar 36 qytetarë,...

Publikohet raporti i fundit i IKSHPK’së

para 6 dite - Informatat

Në 24 orët e fundit në Kosovë është regjistruar edhe 1 viktimë si pasojë e COVID-19. Gjatë kësaj kohe janë raportuar edhe 29 raste të reja të infektuara me këtë virus. Kështu është bërë e ditur nga Ministria...

Mbi 648 mijë të vaksinuar me të dyja dozat e vaksinës kundër koronavirusit

para 6 dite - ATV Live

Ministria e Shëndetësisë njoftoi se në 24 orët e fundit janë administruar 7 mijë e 947 doza të vaksinës antiCOVID-19. Derisa prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.476.104...

Rreth 8 mijë vaksina Anti-Covid u administruan në 24 orët e fundit në Kosovë

para 6 dite - Ekonomia Online

Në 24 orët e fundit në Kosovë janë administruar 7 mijë e 947 vaksina Anti-COVID, raporton Gazeta Express. Kështu është bërë e ditur nga Ministria e Shëndetësisë. Deri tani sipas MSH’së janë administruar...

Një i vdekur dhe 29 raste të reja me Covid-19

para 6 dite - Periskopi

Ministria e Shëndetësisë, ka njoftuar se në 24 orët e fundit nga Covid-19 ka vdekur një pacient. Sipas MSh-së për 24 orë janë regjistruar edhe 29 raste të reja me virus. Kurse, janë shëruar 36 pacientë....

Ndryshimi i masave antiCOVID, çfarë po paralajmëron Ministria e Shëndetësisë?

para 6 dite - Bota Press

Ministria e Shëndetësisë ka deklaruar se ndryshimi nuk do të vie për aq kohë sa regjistrohen raste të reja me COVID-19. MSh me këtë rast ka lënë të nënkuptohet se nuk pritet të ketë ndryshim të masave...

IKShPK publikon raportin: Ky është numri i rasteve dhe viktimave

para 6 dite - Gazeta Metro

Ministria e Shëndetësisë ka bërë të ditur se në 24 orët e fundit në Kosovës janë konfirmuar një viktimë dhe 29 raste të reja me koronavirus. Në 24 orët e fundit janë dhënë 7.947 doza të vaksinës kundër...

MSH: Për aq kohë sa regjistrohen raste të reja me virus, ndryshimi nuk do të vijë

para 6 dite - Gazeta Metro

Ministria e Shëndetësisë (MSH) përmes një komunikate për media thotë se ndryshimi nuk do të vjen për aq kohë sa regjistrohen raste të reja me virus MSH lë të nënkuptohet se nuk do të ketë ndryshim të masave...

Një i vdekur dhe 29 raste të reja me COVID-19

para 6 dite - ATV Live

Ministria e Shëndetësisë ka publikuar raportin 24 orësh për gjendjen me pandeminë COVID-19. Sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike thuhet se nga 2 mijë e 526 testime, janë konfirmuar...

Publikohet raporti i fundit i IKSHPK-së

para 6 dite - Ekonomia Online

Në 24 orët e fundit në Kosovë ësht regjistruar edhe 1 viktimë si pasojë e Covid-19. Gjatë kësaj kohe janë raportuar edhe 29 raste të reja të infektuara me këtë virus. Kështu është bërë e ditur nga Ministria e Shëndetësisë.

Një i vdekur dhe 29 raste të reja me Covid në Kosovë

para 6 dite - Epoka e Re

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, nga 2.526 testime, 29 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin Covid-19. Gjatë 24 orëve...

Ja sa qytetarë janë vaksinuar gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë

para 6 dite - Epoka e Re

Ministria e Shëndetësisë (MSh) ka njoftuar se në 24 orët e fundit janë dhënë 7 947 doza të vaksinës kundër Covid-19. “Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.476.104 doza...

Një i vdekur dhe 29 raste me Covid-19 në Kosovë

para 6 dite - Arbresh

Një person ka humbur jetën nga Covid-19 në Kosovë gjatë 24 orëve të fundit. Ndërsa janë regjistruar 29 raste të reja njofton MSH.

MSh-ja: Për aq kohë sa regjistrohen raste të reja me Covid, ndryshimi nuk do të vijë

para 6 dite - Epoka e Re

Ministria e Shëndetësisë (MSh) ka njoftuar se për aq kohë sa do të raste të reja me Covid, nuk do të vijë ndryshimi. Sipas MSh-së, vaksinimi kundër Covidit është mbrojtja më e mirë. “Për aq kohë sa regjistrohen...

Një i vdekur dhe 29 raste të reja me COVID-19 sot në Kosovë

para 6 dite - KosovaPress

Ministria e Shëndetësisë ka bërë të ditur se në 24 orët e fundit në Kosovë janë konfirmuar një viktimë dhe 29 raste të reja me koronavirus. Në 24 orët e fundit janë dhënë 7.947 doza të vaksinës kundër...

1 viktimë dhe 29 raste të reja me COVID-19 gjatë 24 orëve në Kosovë

para 6 dite - Revista Kosovarja

Në 24 orët e fundit në Kosovë është regjistruar edhe 1 viktimë si pasojë e COVID-19. Gjatë kësaj kohe janë raportuar edhe 29 raste të reja të infektuara me këtë virus. Kështu është bërë e ditur nga Ministria...

MSH: Për aq kohë sa regjistrohen raste të reja të Covid-19, ndryshimi nuk do të vijë

para 6 dite - Ekonomia Online

Ministria e Shëndetësisë (MSH) përmes një komunikate për media thotë se ndryshimi nuk do të vjen për aq kohë sa regjistrohen raste të reja me Covid-19. MSH lë të nënkuptohet se nuk do të ketë ndryshim...

Kosovë/ Mbi një mijë raste aktive me COVID-19

para 6 dite - Top Channel

Aktualisht në Kosovë janë një mijë e 51 raste aktive me koronavirus. Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKShPK) në raportin e fundit bëri të ditur se asnjë person nuk ka vdekur nga COIVD-19...

Mbi një mijë raste aktive me COVID-19

para 6 dite - Telegrafi

Aktualisht në Kosovë janë një mijë e 51 raste aktive me coronavirus. Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKShPK) në raportin e fundit bëri të ditur se asnjë person nuk ka vdekur nga COIVD-19...

Mbi 1 mijë raste aktive me COVID-19

para 6 dite - RTV 21

Aktualisht në Kosovë janë 1 mijë e 51 raste aktive me koronavirus. Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKShPK) në raportin e fundit bëri të ditur se asnjë person nuk ka vdekur nga COIVD-19...

Gati 3 mijë të vdekur si pasojë e COVID-19

para 6 dite - Insajderi

2 mijë e 972 persona kanë humbur jetën si pasojë e COVID-19 që kur shpërtheu pandemia më 13 mars të vitit të kaluar. Po që nga atëherë janë regjistruar 160 mijë e 435 infeksione të reja. Po ashtu, me sukses...

1051 raste aktive me COVID-19 në vend

para 6 dite - Zeri

Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë janë raportuar 35 raste pozitive me COVID-19, nga 2870 mostra të testuara, ndërsa nuk është shënuar asnjë rast i vdekjes. Po ashtu gjatë kësaj kohe janë shëruar 79 qytetarë,...

Mbi një mijë raste aktive me COVID-19 në Kosovë

para 6 dite - ABC News

Aktualisht në Kosovë janë një mijë e 51 raste aktive me COVID-19. Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës në raportin e fundit bëri të ditur se asnjë person nuk ka vdekur nga COIVD-19 në 24...

Mbi një mijë raste aktive me COVID-19

para 6 dite - GazetaBlic

Aktualisht në Kosovë janë një mijë e 51 raste aktive me coronavirus. Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKShPK) në raportin e fundit bëri të ditur se asnjë person nuk ka vdekur nga COIVD-19...

Mbi një mijë raste aktive me COVID-19

para 6 dite - RTK

Aktualisht në Kosovë janë një mijë e 51 raste aktive me koronavirus. Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKShPK) në raportin e fundit bëri të ditur se asnjë person nuk ka vdekur nga COIVD-19...

Një mijë e 51 raste aktive me COVID-19

para 6 dite - Indeks online

Në Kosovë aktive me COVID-19 janë 1,051 raste, nga fillimi i pandemisë numri total i të prekurve ka arritur në 160,435 persona. Të shëruar janë 156,412 njerëz si dhe kanë vdekur 2,972 persona, transmeton...

Mbi një mijë raste aktive me COVID-19

para 6 dite - Lajmi.net

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKShPK) në raportin e fundit bëri të ditur se asnjë person nuk ka vdekur nga COIVD-19 në 24 orëshin e fundit, ndërkohë që janë 35 qytetarë që kanë...

Një mijë e 51 raste aktive me COVID-19

para 6 dite - Infokusi

Në Kosovë aktive me COVID-19 janë 1,051 raste, nga fillimi i pandemisë numri total i të prekurve ka arritur në 160,435 persona. Të shëruar janë 156,412 njerëz si dhe kanë vdekur 2,972 persona. Për luftimin...

Mbi një mijë raste aktive me COVID-19 në Kosovë

para 6 dite - Revista Kosovarja

Aktualisht në vendin tonë janë një mijë e 51 raste aktive me COVID-19. Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës në raportin e fundit bëri të ditur se asnjë person nuk ka vdekur nga COIVD-19...

Kaq raste aktive me COVID-19 janë në Kosovë

para 6 dite - Bota Press

Aktualisht në vendin tonë janë një mijë e 51 raste aktive me COVID-19. Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës në raportin e fundit bëri të ditur se asnjë person nuk ka vdekur nga COIVD-19...

Mbi një mijë raste aktive me Covid-19

para 6 dite - Ekonomia Online

Aktualisht në Kosovë janë një mijë e 51 raste aktive me coronavirus. Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKShPK) në raportin e fundit bëri të ditur se asnjë person nuk ka vdekur nga COIVD-19...

Mbi 1 mijë raste aktive me COVID në Kosovë: Përsëri s’hiqet ora policore

para 6 dite - Gazeta Metro

Në Kosovë rënia e numrit të rasteve të reja me koronavirus ka ndikur që në vend të bien ndjeshëm edhe rastet aktive. Pavarësisht kësaj, Kosova po vazhdon të jetë nën regjimin e orës policore, e cila vlen...

Mbi një mijë raste aktive me COVID-19

para 6 dite - Arbresh

Aktualisht në Kosovë janë një mijë e 51 raste aktive me coronavirus. Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKShPK) në raportin e fundit bëri të ditur se asnjë person nuk ka vdekur nga COIVD-19...

Mbi një mijë raste aktive me COVID-19

para 6 dite - ATV Live

Aktualisht në Kosovë janë një mijë e 51 raste aktive me koronavirus. Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKShPK) në raportin e fundit bëri të ditur se asnjë person nuk ka vdekur nga COIVD-19...

Mbi një mijë raste aktive me COVID-19

para 6 dite - Periskopi

Në Kosovë aktive me COVID-19 janë 1,051 raste, nga fillimi i pandemisë numri total i të prekurve ka arritur në 160,435 persona. Të shëruar janë 156,412 njerëz si dhe kanë vdekur 2,972 persona. Për luftimin...

Mbi një mijë raste aktive me COVID-19

para 6 dite - KosovaPress

Aktualisht në Kosovë janë një mijë e 51 raste aktive me koronavirus. Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKShPK) në raportin e fundit bëri të ditur se asnjë person nuk ka vdekur nga COIVD-19...

Pak mbi 1 mijë raste aktive të COVID në Kosovë: Përsëri s’hiqet ora policore

para 7 dite - Lajmi.net

Pavarësisht kësaj, Kosova po vazhdon të jetë nën regjimin e orës policore, e cila vlen nga ora 10:00 e mbrëmjes, deri në 05:00 të mënjesit, shkruan lajmi.net. Aktualisht, sipas statistikave të Ministrisë...

Mbi 1 mijë raste aktive me Covid-19 në Kosovë

para 7 dite - GazetaBlic

Gjatë 24 orëve të fundit fatmirësisht nuk ka humbur jetën asnjë person nga Covid-19 ndërkohë kanë rezultuar pozitivë 35 të tjerë, raporton Gazeta Blic. Sot janë shëruar 79 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm...

Vaksinohen edhe 11 mijë e 291 persona në Kosovë

para 7 dite - RTV 21

Në 24 orët e fundit janë dhënë 11 mijë e 291 doza të vaksinës kundër COVID-19 në Kosovë. Kështu ka njoftuar ministria e Shëndetësisë(MSH), sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike...

6 viktima dhe 130 raste me koronavirus në Maqedoninë e Veriut

para 7 dite - Top Channel

Ministria e Shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut bën me dije se në 24 orët e fundit janë regjistruar 6 humbje jete të tjera nga koronavirusi. Gjithashtu nga 1843 testime të kryera janë regjistruar 130 raste...

Mbi 1 mijë raste aktive me COVID në Kosovë: Përsëri s’hiqet ora policore

para 7 dite - Periskopi

Në Kosovë rënia e numrit të rasteve të reja me koronavirus ka ndikur që në vend të bien ndjeshëm edhe rastet aktive. Pavarësisht kësaj, Kosova po vazhdon të jetë nën regjimin e orës policore, e cila vlen...

6 persona humbën betejën me Covid-19, në mesin e tyre edhe një 27 vjeçar

para 7 dite - RTV 21

Gjashtë persona të prekur me Covid-19 kanë vdekur gjatë 24 orëve të fundit në Maqedoninë e Veriut dhe në mesin e tyre është edhe një 27-vjeçar nga Kriva Pallanka. Për 24 orë në Maqedoninë e Veriut janë...

Një 27-vjeçar vdiq nga Covid-19

para 7 dite - TV21

Për 24 orë në Maqedoninë e Veriut janë realizuar 1.843 testime, ku pozitivë kanë rezultuar 130 raste. Për aq periudhë kohore janë shëruar 423 persona, ndërkaq betejën me Covid-19 e kanë humbur 6 pacientë....

Vaksinohen edhe 11 mijë e 291 persona në Kosovë

para 7 dite - Bota Sot

Në 24 orët e fundit janë dhënë 11 mijë e 291 doza të vaksinës kundër COVID-19 në Kosovë. Kështu ka njoftuar ministria e Shëndetësisë(MSH), sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike...

27-vjeçari në Maqedoni ndërroi jetë nga nga COVID-19

para 7 dite - Ina

Një 24 vjeçar nga Kriva Pallanka është viktima e radhës nga COVID-19, njoftoi Ministria e Shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut. Gjatë 24 orëve të fundit 6 pacientë kanë ndërruar jetë nga COVID-19. Ndërsa...

Regjistrohen 130 raste të reja me Covid në Maqedoni dhe gjashtë persona humbin jetën në 24 orët e fundit

para 7 dite - Telegrafi

Në Maqedoni, nëpër laboratoret e vendit janë realizuar 1843 testime për Covid-19 dhe 130 prej tyre kanë rezultuar pozitiv. Më shumë raste ka në Shkup (88) ndërsa nëpër qytete tjera ka më pak se 10 raste....

Regjistrohen 130 raste të reja me koronavirus

para 7 dite - Flaka

Gjatë 24 orëve të fundit në mbarë vendin nga 1843 teste të kryera janë regjistruar 130 raste të reja me Covid-19, prej të cilëve 88 vetëm në Shkup. Në ndërkohë nga Instituti i Shëndetit Publik njoftojnë...

Bilansi i fundit me COVID-19 në Maqedoni

para 7 dite - Ina

Ministria e Shëndetësisë informon se në 24 orët e fundit 1843 testime prej të cilëve 130 kanë rezultuar pozitiv me virusin korona. Sipas të dhënave të Institutit për Shëndet Publik janë shëruar 423 pacientë....

Maqedonia e Veriut regjistroi 6 viktima dhe mbi 100 raste të reja me korona virus

para 7 dite - Portalb

Maqedonia e Veriut sot ka regjistruar edhe 130 raste të reja me korona virus, nga 1.843 testimet e bëra. Ministria e Shëndetësisë informoi se, gjatë 24 orëve të fundit janë shënuar edhe 6 viktima, ndërsa...

Asnjë i vdekur dhe 35 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

para 7 dite - Top Channel

Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë nuk është raportuar për asnjë vdekje nga COVID-19, ndërsa janë shënuar 35 raste të reja të infektimit. “Nga 2.193 testime, 35 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin...

130 raste të reja me Covid në Maqedoni të Veriut

para 7 dite - RTK

Në Maqedoni, nëpër laboratoret e vendit janë realizuar 1843 testime për Covid-19 dhe 130 prej tyre kanë rezultuar pozitiv. Më shumë raste ka në Shkup (88) ndërsa nëpër qytete tjera ka më pak se 10 raste....

6 viktima dhe 130 raste të reja me Covid në Maqedoni

para 7 dite - ABC News

Gjatë 24 orëve të fundit 130 raste të reja janë konfirmuar të infektuar me Covid nga 1 843 testime të kryera dhe kanë humbur jetën 6 persona. Më shumë raste ka në Shkup (88) ndërsa nëpër qytete tjera ka...

35 raste me COVID-19 në 24 orët e fundit në Kosovë

para 7 dite - Koha.net

Nga 2.193 testime të kryera, 35 persona kanë rezultuar pozitivë me koronavirus në Kosovë. Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit janë shëruar 79 pacientë, duke çuar numrin e të...

Mbi 15 mijë adoleshent kanë marrë vaksinat antiCOVID në Kosovë

para 7 dite - Kallxo

Vaksinimi i personave nën 18 vjeç ka afër dy muaj që ka filluar në Kosovë. Ministria e Shëndetësisë ka thënë për KALLXO.com se janë gjithsej 15 mijë e 510 persona të moshës nën 18 vjeç që janë vaksinuar...

MSH: 130 RASTE TË REJA, GJASHT VIKTIMA, 423 TË SHËRUAR

para 7 dite - Klan Macedonia

RASTE AKTIVE NË NIVEL VENDI – 6.658 MSH-ja, konform të dhënave nga ISHP-ja, njofton se gjatë 24 orëve të fundit janë bërë 1.843 testime kurse janë regjistruar 130 raste të reja me COVID-19. Në Shkup –...

35 raste pozitive me COVID-19

para 7 dite - Telegrafi

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon se nga 2.193 testime, 35 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19. Gjatë 24 orëve...

35 raste të reja me Covid-19, asnjë i vdekur

para 7 dite - RTV 21

35 persona kanë rezultuar pozitivë me koronavirus në Kosovë të martën, nga 2.193 testime të kryera. Ministria e Shëndetësisë njofton se gjatë kësaj periudhe nuk është shënuar asnjë viktimë. Sot janë shëruar...

Kosovë: 35 raste pozitive me COVID-19, nuk ka të vdekur

para 7 dite - Alsat-M

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon se nga 2.193 testime, 35 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19. Gjatë 24 orëve...

Regjistrohen 130 raste të reja me koronavirus

para 7 dite - Alsat-M

Gjatë 24 orëve të fundit në mbarë vendin nga 1843 teste të kryera janë regjistruar 130 raste të reja me Covid-19, prej të cilëve 88 vetëm në Shkup. Në ndërkohë nga Instituti i Shëndetit Publik njoftojnë...

Vaksinohen edhe 11 291 persona në Kosovë

para 7 dite - Ditapost

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se vetëm gjatë 24 orëve të fundit janë dhënë 11.291 doza të vaksinës anti-Covid. Ndërsa deri më sot me dozën e dytë janë vaksinuar 641.772 qytetarë. Gjithsej në Kosovë...

Kosovë: 35 të infektuar me koronavirus

para 7 dite - Zhurnal

Në Kosovë të martën (12 tetor) janë regjistruar edhe 35 raste të reja të të infektuarve me koronavirusin e ri, që e shkakton sëmundjen COVID-19. Shifra bazohet në testimin e 2.193 mostrave. Sipas raportit...

Vaksinohen edhe 11 291 persona në Kosovë

para 7 dite - Bota Sot

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se vetëm gjatë 24 orëve të fundit janë dhënë 11.291 doza të vaksinës anti-Covid. Ndërsa deri më sot me dozën e dytë janë vaksinuar 641.772 qytetarë. Gjithsej në Kosovë...

130 raste të reja me COVID-19 në Maqedoninë e Veriut, bien vdekjet

para 7 dite - Albeu

Gjatë 24 orëve të fundit, në Maqedoninë e Veriut, janë regjistruar 130 raste të reja me Covid-19, prej të cilëve 88 vetëm në Shkup. Në ndërkohë nga Instituti i Shëndetit Publik njoftojnë se janë shëruar...

Në 24 orët e fundit janë dhënë 11 291 doza të vaksinës

para 7 dite - Indeks online

Ministria e Shëndetësisë ka bërë me dije se në 24 orët e fundit janë dhënë 11 291 doza të vaksinës kundër Covidit. Deri më sot 641 772 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë. “Në 24 orët e fundit janë...

RMV/ 6 humbje jete, 130 raste të reja me Kovid 19

para 7 dite - Ina

Gjatë 24 orëve të fundit në mbarë vendin nga 1843 teste të kryera janë regjistruar 130 raste të reja me Covid-19, prej të cilëve 88 vetëm në Shkup. Në ndërkohë nga Instituti i Shëndetit Publik njoftojnë...

35 qytetarë të infektuar me COVID-19 gjatë 24 orëve të fundit

para 7 dite - Kallxo

35 qytetarë kanë rezultuar të infektuar me SARS-CoV-2 gjatë 24 orëve të fundit në nivel vendi, nga 2 mijë e 193 testime të kryera nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike, ndërsa nuk është evidentuar...

Rastet e reja me Covid-19 janë nga këto komuna

para 7 dite - GazetaBlic

Në 24 orët e fundit kanë rezultuar pozitiv me Covid-19, 35 persona raporton Gazeta Blic. Rastet e reja me Coronavirus janë nga këto komuna.

Kosovë: 35 të infektuar me koronavirus

para 7 dite - Evropa e Lirë

Në Kosovë të martën (12 tetor) janë regjistruar edhe 35 raste të reja të të infektuarve me koronavirusin e ri, që e shkakton sëmundjen COVID-19. Shifra bazohet në testimin e 2.193 mostrave. Sipas raportit...

Në 24 orët e fundit janë dhënë 11 291 doza të vaksinës

para 7 dite - RTK

Ministria e Shëndetësisë ka bërë me dije se në 24 orët e fundit janë dhënë 11 291 doza të vaksinës kundër Covidit. Deri më sot 641 772 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë. “Në 24 orët e fundit janë...

Asnjë viktimë dhe 35 raste të reja me Covid-19

para 7 dite - RTK

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon se nga 2.193 testime, 35 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19. Gjatë 24 orëve...

Kosova “merr frymë” nga COVID, asnjë viktimë në 24 orët e fundit

para 7 dite - ABC News

Kosova “po merr” frymë nga COVID. Në 24 orët e fundit nuk është regjistruar asnjë viktimë nga koronavirusi. Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës,...

RMV/ 6 humbje jete, 130 raste të reja me Kovid 19

para 7 dite - Aktuale

Gjatë 24 orëve të fundit në mbarë vendin nga 1843 teste të kryera janë regjistruar 130 raste të reja me Covid-19, prej të cilëve 88 vetëm në Shkup. Në ndërkohë nga Instituti i Shëndetit Publik njoftojnë...

Asnjë i vdekur dhe 35 raste të reja me COVID-19

para 7 dite - Insajderi

Asnjë person nuk ka vdekur gjatë njëzetekatër orëve të fundit si pasojë e COVID-19, ndërsa janë regjistruar 35 infeksione të reja. Po ashtu, Ministria e Shëndetësisë, ka raportuar për 79 persona të shëruar,...

Kosova asnjë vdekje nga COVID-19, regjistrohen 35 raste të reja

para 7 dite - Albeu

Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë janë regjistruar 35 raste të reja em COVID-19. Ministria e Sëndetësisë bën me dije se sot nuk është regjistruar asnjë vdekje, ndërsa janë shëruar 79 pacientë. Numri i...

Asnjë viktimë nga Covid-19 në Kosovë, ja sa është numri i rasteve të reja të infektimit

para 7 dite - Shekulli

Publikuar më 12.10.2021 nga Erjon Dervishi Në Kosovë të martën (12 tetor) janë regjistruar edhe 35 raste të reja të të infektuarve me koronavirusin, që shkakton sëmundjen COVID-19. Shifra bazohet në testimin...

Asnjë i vdekur e 35 raste të reja me COVID-19 në 24 orët e fundit në Kosovë

para 7 dite - OraInfo

35 raste të reja me koronavirus janë konfirmuar në 24 orët e fundit në Kosovë, ndërkohë që nuk është raportuar për asnjë viktimë . Ministria e Shëndetësisë njofton edhe për 79 të shëruar në 24 orët e fundit....

35 raste të reja me Coronavirus në 24 orët e fundit, asnjë i vdekur

para 7 dite - GazetaBlic

Gjatë 24 orëve të fundit fatmirësisht nuk është shënuar asnjë rast i vdekjes ndërkohë kanë rezultuar pozitivë 35 të tjerë, raporton Gazeta Blic. Sot janë shëruar 79 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm...

Asnjë i vdekur nga Covid në Kosovë, ky është numri i rasteve të reja

para 7 dite - Bota Sot

12 Tetor 2021: Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon: Në 24 orët e fundit janë dhënë 11.291 doza të vaksinës kundër COVID-19. Prej...

Asnjë i vdekur dhe 35 raste të reja me COVID-19

para 7 dite - Indeks online

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon: Në 24 orët e fundit janë dhënë 11.291 doza të vaksinës kundër COVID-19. Prej fillimit të vaksinimit...

35 raste të reja me COVID-19 dhe asnjë viktimë

para 7 dite - Zeri

Gjatë 24 orëve të fundit nuk është regjistruar asnjë viktimë nga COVID-19 në Kosovë. Sipas raportit nga Ministria e Shëndetësisë, nga 2193 testime, 35 qytetarë kanë rezultuar pozitivë me COVID-19. Sot...

Eksperti britanik: Nuk ka shpëtim nga Covid-19 nëse 50% e botës nuk vaksinohet

para 7 dite - Java News

Sipas ekspertëve qindra mijëra njerëz në mbarë botën do të vdesin nga Covid-19 këtë vjeshtë pasi kombet e pasura i japin përparësi vaksinave përforcuese për njerëzit e tyre “shumë të mbrojtur” në vend...

130 raste të reja, gjashtë të vdekur nga KOVID-19

para 7 dite - Shenja

MARKETING I PAGUAR POLITIK Ministria e Shëndetësisë informon se në 24 orët e fundit 1843 testime prej të cilëve 130 kanë rezultuar pozitiv me virusin korona. Sipas të dhënave të Institutit për Shëndet...

Eksperti britanik: Nuk ka shpëtim nga Covid-19 nëse 50% e botës nuk vaksinohet

para 7 dite - Lexo

Sipas ekspertëve qindra mijëra njerëz në mbarë botën do të vdesin nga Covid-19 këtë vjeshtë pasi kombet e pasura i japin përparësi vaksinave përforcuese për njerëzit e tyre “shumë të mbrojtur” në vend...

Kosovë, 35 raste pozitive me KOVID-19

para 7 dite - Shenja

MARKETING I PAGUAR POLITIK Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon se nga 2.193 testime, 35 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin...

130 raste të reja, gjashtë të vdekur nga virusi

para 7 dite - Lajm

Ministria e Shëndetësisë informon se në 24 orët e fundit 1843 testime prej të cilëve 130 kanë rezultuar pozitiv me virusin korona. Sipas të dhënave të Institutit për Shëndet Publik janë shëruar 423 pacientë....

Rritet numri i rasteve të reja me Covid në Kosovë, asnjë viktimë dhe 35 të infektuar në 24 orët e fundit

para 7 dite - Java News

Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë janë realizuar 2.193 testime, prej të cilëve 35 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me COVID-19. Ministria e Shëndetësisë njoftoi se nuk është regjistruar asnjë viktimë....

RMV/ 6 humbje jete, 130 raste të reja me Kovid 19

para 7 dite - Tetova Sot

Gjatë 24 orëve të fundit në mbarë vendin nga 1843 teste të kryera janë regjistruar 130 raste të reja me Covid-19, prej të cilëve 88 vetëm në Shkup. Në ndërkohë nga Instituti i Shëndetit Publik njoftojnë...

Asnjë humbje jete nga Covid 19 në Kosovë/ Ja sa raste u shënuan në 24 orët e fundit

para 7 dite - Lexo

Kosova “po merr” frymë nga COVID. Në 24 orët e fundit nuk është regjistruar asnjë vi kt imë nga koronavirusi. Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të...

Vaksinohen edhe 11 291 persona në Kosovë

para 7 dite - Infokusi

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se vetëm gjatë 24 orëve të fundit janë dhënë 11.291 doza të vaksinës anti-Covid, shkruan Gazeta inFokus. Ndërsa deri më sot me dozën e dytë janë vaksinuar 641.772 qytetarë....

Raporti i fundit i të infektuarve me Covid-19 në Kosovë

para 7 dite - Infokusi

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 35 raste të reja me koronavirus, shkruan Gazeta inFokus. Gjatë 24 orëve të fundit, nuk është shënuar asnjë rast i vdekjes,...

Asnjë i vdekur dhe 35 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

para 7 dite - Lajmi.net

Sipas raportit, brenda kësaj kohe janë shëruar 79 pacientë të infektuar me koronavirus, shkruan lajmi.net. Aktualisht në Kosovë janë 1 mijë e 51 raste aktive, ndërsa deri më tani janë administruar 1.468.152...

Asnjë humbje jete nga Covid19 në Kosovë/ Ja sa raste u shënuan në 24 orët e fundit

para 7 dite - Lexo

Kosova “po merr” frymë nga COVID. Në 24 orët e fundit nuk është regjistruar asnjë viktimë nga koronavirusi. Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës,...

Një 27-vjeçar ndërroi jetë nga virusi

para 7 dite - Almakos

Për 24 orë në Maqedoninë e Veriut janë realizuar 1.843 testime, ku pozitivë kanë rezultuar 130 raste. Për aq periudhë kohore janë shëruar 423 persona, ndërkaq betejën me Covid-19 e kanë humbur 6 pacientë....

Një 27-vjeçar ndërroi jetë nga virusi

para 7 dite - Lajm

Për 24 orë në Maqedoninë e Veriut janë realizuar 1.843 testime, ku pozitivë kanë rezultuar 130 raste. Për aq periudhë kohore janë shëruar 423 persona, ndërkaq betejën me Covid-19 e kanë humbur 6 pacientë....

Kosovë/ Mbi 632 mijë qytetarë u vaksinuan me dozën e dytë të vaksinës antiCOVID-19

para një jave - Top Channel

Prej fillimit të procesit të vaksinimit e deri të martën e 11 tetorit, në Kosovë janë dhënë 1.456.845 doza të vaksinës antiCOVID-19. Ndërsa, 632 mijë e 567 qytetarë tashmë janë vaksinuar edhe me dozën...

11 mijë e 291 vaksina administrohen në 24 orët e fundit në Kosovë

para 7 dite - Informatat

Në 24 orët e fundit në Kosovë janë administruar 11 mijë e 291 vaksina Anti-COVID. Kështu është bërë e ditur nga Ministria e Shëndetësisë. Nga kjo ministri është thënë se deri tani në Kosovë janë administruar...

Asnjë viktimë dhe 35 raste pozitive me COVID-19

para 7 dite - Informatat

Asnjë person nuk ka vdekur gjatë 24 orëve të fundit nga koronavirusi në Kosovë, ndërkohë 35 raste janë regjistruar të reja, njofton MSH. 79 persona janë shëruar, 2 mijë e 193 është numri i testimeve, ndërsa...

Publikohet raporti i fundit i IKSHPK’së, asnjë viktimë nga COVID-19

para 7 dite - Ditapost

Në 24 orët e fundit në Kosovë nuk është regjistruar asnjë viktimë nga COVID-19 Gjatë kësaj kohe janë raportuar edhe 35 raste të reja të infektuara me këtë virus. Kështu është bërë e ditur nga Ministria...

Për 24 orë janë dhënë mbi 11 mijë vaksina

para 7 dite - Arbresh

Në 24 orët e fundit në Kosovë janë dhënë 11 mijë e 291 vaksina anti-COVID. Kështu është bërë e ditur nga Ministria e Shëndetësisë. Deri tani në Kosovë janë administruar 1 milion e 468 mijë e 152 vaksina....

Maqedonia Veriore/ Regjistrohen 130 raste të reja me Covid-19

para 7 dite - Arbresh

Gjatë 24 orëve të fundit në mbarë vendin nga 1843 teste të kryera janë regjistruar 130 raste të reja me Covid-19, prej të cilëve 88 vetëm në Shkup. Në ndërkohë nga Instituti i Shëndetit Publik njoftojnë...

Kosovë: 35 raste pozitive me COVID-19, nuk ka të vdekur

para 7 dite - Fakti Ditor

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon se nga 2.193 testime, 35 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19. Gjatë 24 orëve...

Regjistrohen 130 raste të reja me koronavirus

para 7 dite - Fakti Ditor

Gjatë 24 orëve të fundit në mbarë vendin nga 1843 teste të kryera janë regjistruar 130 raste të reja me Covid-19, prej të cilëve 88 vetëm në Shkup. Në ndërkohë nga Instituti i Shëndetit Publik njoftojnë...

Asnjë viktimë në 24 orët e fundit, shënohen 35 raste të reja me Covid në Kosovë

para 7 dite - Almakos

Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë janë realizuar 2.193 testime, prej të cilëve 35 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me COVID-19. Ministria e Shëndetësisë njoftoi se nuk është regjistruar asnjë viktimë....

Regjistrohen 130 raste të reja me koronavirus

para 7 dite - Almakos

Gjatë 24 orëve të fundit në mbarë vendin nga 1843 teste të kryera janë regjistruar 130 raste të reja me Covid-19, prej të cilëve 88 vetëm në Shkup. Në ndërkohë nga Instituti i Shëndetit Publik njoftojnë...

Sot nuk u shënua asnjë rast i vdekjes nga virusi korona, janë shënuar 32 raste të reja, ndërsa janë shëruar 79 të infektuar

para 7 dite - Radio Kosova e Lire

Ministria e Shëndetësisë, duke u bazuar në të dhënat zyrtare të Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës informon se nga 2.193 testime, sa janë bërë në nivel vendi, 35 pacientë kanë rezultuar...

Ky është numri i rasteve aktive me Covid në Kosovë

para 7 dite - Epoka e Re

Ministria e Shëndetësisë ka bërë me dije se në 24 orët e fundit janë raportuar 35 rate të reja me Covid dhe nuk ka pasur asnjë vdekje. Sipas MSh-së, numri i rasteve aktive me Covid në Kosovë është 1051....

Publikohet raporti i fundit i IKSHPK’së

para 7 dite - Bota Press

Në 24 orët e fundit në Kosovë nuk është regjistruar asnjë viktimë nga COVID-19 Gjatë kësaj kohe janë raportuar edhe 35 raste të reja të infektuara me këtë virus, percjell Botapress.info Kështu është bërë...

Në 24 orët e fundit janë dhënë 11 291 doza të vaksinës

para 7 dite - Epoka e Re

Ministria e Shëndetësisë ka bërë me dije se në 24 orët e fundit janë dhënë 11 291 doza të vaksinës kundër Covidit. Deri më sot 641 772 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë. “Në 24 orët e fundit janë...

Asnjë i vdekur nga Covidi në 24 orët e fundit

para 7 dite - Epoka e Re

Ministria e Shëndetësisë ka bërë me dije se në 24 orët e fundit nuk është raportuar ndonjë rast i vdekjes nga Covid-19. Sipas MSh-së,  gjatë kësaj periudhe kohore 35 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me...

Asnjë i vdekur dhe 35 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

para 7 dite - KosovaPress

Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë nuk është raportuar për asnjë vdekje nga COVID-19, ndërsa janë shënuar 35 raste të reja të infektimit. “Nga 2.193 testime, 35 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin...

Asnjë viktim dhe 35 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

para 7 dite - Revista Kosovarja

12 Tetor 2021: Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon: ℹ Në 24 orët e fundit janë dhënë 11.291 doza të vaksinës kundër COVID-19. ℹ...

Mbi 11 mijë persona janë vaksinuar në 24 orët e fundit në Kosovë

para 7 dite - ATV Live

Ministria e Shëndetësisë ka publikuar raportin 24 orësh për gjendjen me pandeminë COVID-19 në Kosovë dhe procesin e vaksinimit. Gjatë kësaj kohe janë vaksinuar 11 mijë e 291 persona, ndërsa janë shënuar...

Asnjë viktimë sot nga Covid-19 në Kosovë, ja sa është numri i rasteve të reja të infektimit

para 7 dite - FaxWeb

Në 24 orët e fundit në Kosovë nuk është regjistruar asnjë viktimë si pasojë e COVID-19, raporton Gazeta Express. Gjatë kësaj kohe janë raportuar edhe 35 raste të reja të infektuara me këtë virus. Kështu...

Asnjë viktimë dhe 35 raste pozitive me COVID-19

para 7 dite - ATV Live

Ministria e Shëndetësisë ka publikuar raportin 24 orësh për gjendjen me pandeminë COVID-19. Gjatë kësaj kohe janë shënuar 35 raste të reja me koronavirus dhe asnjë rast i vdekjes. Ndërsa janë shëruar 79 persona. /ATVLIVE/

Asnjë viktimë dhe 35 raste pozitive me Covid-19

para 7 dite - Ekonomia Online

Asnjë person nuk ka vdekur gjatë 24 orëve të fundit nga koronavirusi në Kosovë, ndërkohë 35 raste janë regjistruar të reja, njofton MSH. 79 persona janë shëruar, 2 mijë e 193 është numri i testimeve, ndërsa...

Raporti i Covidit në Kosovë: 0 persona të vdekur, 1051 raste aktive

para 7 dite - Periskopi

Ministria e Shëndetësisë i ka publikuar të dhënat e raportit të fundit të pandemisë Covid-19. Për 24 orë, fatmirësisht, nuk është shënuar asnjë rast i vdekjes së qytetarëve. Për këtë interval kohor, janë...

Lajm i mirë, asnjë i vdekur nga koronavirusi brenda 24 orëve

para 7 dite - Arbresh

Në 24 orët e fundit në Kosovë nuk është regjistruar asnjë viktimë si pasojë e COVID-19. Gjatë kësaj kohe janë raportuar edhe 35 raste të reja të infektuara me këtë virus. Kështu është bërë e ditur nga...

Raporti 24 orësh i IKSHPK’së: Publikohet numri i rasteve dhe viktimave

para 7 dite - Gazeta Metro

Në 24 orët e fundit janë dhënë 11.291 doza të vaksinës kundër COVID-19. Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.468.152 doza të vaksinës. Deri më sot 641.772 qytetarë janë...

Mbi 632 mijë qytetarë u vaksinuan me dozën e dytë të vaksinës antiCOVID-19

para një jave - RTV 21

Prej fillimit të procesit të vaksinimit e deri më 11 tetor, në Kosovë janë dhënë 1.456.845 doza të vaksinës antiCOVID-19. Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës njofton se 632 mijë e 567...

1 mijë e 95 raste aktive me COVID-19

para një jave - RTV 21

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike i Kosovës (IKShPK) njofton se aktualisht në Kosovë janë 1 mijë e 095 menjëherë aktiv me COVID-19. Gjatë 24 orëve të fundit, IKShPK bëri të ditur se si pasojë e...

Mbi 1 mijë raste aktive me Covid-19 në Kosovë, apelohet për vaksinim

para një jave - RTK

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se në total numri i rasteve aktive është 1.095. Numri i përgjithshëm i të shëruarve është 156.333, ndërsa nga fillimi i pandemisë kanë vdekur 2.972 persona. Në anën...

1 mijë e 095 raste aktive me COVID-19

para një jave - RTV 21

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike i Kosovës (IKShPK) njofton se aktualisht në Kosovë janë 1 mijë e 095 raste aktive me COVID-19. Gjatë 24 orëve të fundit, IKShPK bëri të ditur se si pasojë e infketimit...

Kosovë, mbi 632 mijë qytetarë u vaksinuan me dozën e dytë të vaksinës antiCOVID-19

para një jave - Alsat-M

Prej fillimit të procesit të vaksinimit e deri të martën e 11 tetorit, në Kosovë janë dhënë 1.456.845 doza të vaksinës antiCOVID-19. Ndërsa, 632 mijë e 567 qytetarë tashmë janë vaksinuar edhe me dozën...

Përmirësohet situata e COVID në Kosovë, sa qytetarë janë vaksinuar nga fillimi pandemisë

para një jave - ABC News

Situata e pandemisë ka shënuar përmirësime në ditët e fundit në Kosovë. Dje janë raportuar 2 viktima dhe 14 raste të reja me COVID. Kjo lidhet edhe me procesin e vaksinimit. Prej fillimit të vaksinimit...

Mbi 1 mijë raste aktive me COVID-19

para një jave - Insajderi

1 mijë e 95 raste aktive me COVID-19 janë në Kosovë. Gjatë ditës së fundit, Ministria e Shëndetësisë ka raportuar edhe 14 infeksione të reja. Ndërsa, njëjtë sa numri i infeksioneve ditore kishte edhe të...

Mbi 1 mijë raste aktive me Covid-19 në Kosovë, apelohet për vaksinim

para një jave - Indeks online

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se në total numri i rasteve aktive është 1.095. Numri i përgjithshëm i të shëruarve është 156.333, ndërsa nga fillimi i pandemisë kanë vdekur 2.972 persona. Në anën...

Mbi 1000 raste aktive me coronavirus në Kosovë

para një jave - Bota Sot

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon se në total numri i rasteve aktive me coronavirus është 1,095. Numri i përgjithshëm i të shëruarve...

Mbi 632 mijë qytetarë u vaksinuan me dozën e dytë të vaksinës antiCOVID

para një jave - RTK

Prej fillimit të procesit të vaksinimit e deri të martën e 11 tetorit, në Kosovë janë dhënë 1.456.845 doza të vaksinës antiCOVID-19. Ndërsa, 632 mijë e 567 qytetarë tashmë janë vaksinuar edhe me dozën...

Kosovë/ Mbi 632 mijë qytetarë u vaksinuan me dozën e dytë antiCovid

para një jave - Lexo

Prej fillimit të procesit të vaksinimit e deri të martën e 11 tetorit, në Kosovë janë dhënë 1.456.845 doza të vaksinës antikovid. Ndërsa, 632 mijë e 567 qytetarë tashmë janë vaksinuar edhe me dozën e dytë...

Kosovë/ Mbi 632 mijë qytetarë u vaksinuan me dozën e dytë të vaksinës antiCOVID-19

para një jave - Almakos

Prej fillimit të procesit të vaksinimit e deri të martën e 11 tetorit, në Kosovë janë dhënë 1.456.845 doza të vaksinës antiCOVID-19. Ndërsa, 632 mijë e 567 qytetarë tashmë janë vaksinuar edhe me dozën...

Kosovë, mbi 632 mijë qytetarë u vaksinuan me dozën e dytë të vaksinës antiCOVID-19

para një jave - Lajm

Prej fillimit të procesit të vaksinimit e deri të martën e 11 tetorit, në Kosovë janë dhënë 1.456.845 doza të vaksinës antiCOVID-19. Ndërsa, 632 mijë e 567 qytetarë tashmë janë vaksinuar edhe me dozën...

Pandemia në Kosovë/ Bien rastet aktive, ja sa qytetarë kanë marrë deri tani vaksinën

para një jave - Java News

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon se në total numri i rasteve aktive me koronavirus është 1,095. Numri i përgjithshëm i të shëruarve...

Mbi 632 mijë qytetarë u vaksinuan me dozën e dytë të vaksinës antiCOVID-19

para një jave - Lajmi.net

I njëjti raport ka njoftuar të hënën për dy raste të vdekjes dhe 14 raste të reja pozitive me COVID-19. Ndërkohë që vazhdojnë thirrjet për qytetarët që të vaksinohen e në këtë mënyrë të mbrohen edhe nga...

Mbi 632 mijë qytetarë u vaksinuan me dozën e dytë të vaksinës antiCOVID-19

para një jave - Infokusi

Prej fillimit të procesit të vaksinimit e deri të martën e 11 tetorit, në Kosovë janë dhënë 1.456.845 doza të vaksinës antiCOVID-19. Ndërsa, 632 mijë e 567 qytetarë tashmë janë vaksinuar edhe me dozën...

Më shumë se 1 mijë raste aktive me koronavirus në Kosovë

para një jave - Arbresh

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon se në total numri i rasteve aktive me koronavirus është 1 mijë e 95. Numri i përgjithshëm i...

Mbi 1 mijë raste aktive me COVID-19 në Kosovë

para një jave - ATV Live

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon se në total numri i rasteve aktive me coronavirus është 1 095. Numri i përgjithshëm i të shëruarve...

Mbi 632 mijë qytetarë u vaksinuan me dozën e dytë të vaksinës antiCOVID-19

para një jave - Gazeta Metro

Prej fillimit të procesit të vaksinimit e deri të martën e 11 tetorit, në Kosovë janë dhënë 1.456.845 doza të vaksinës antiCOVID-19. Ndërsa, 632 mijë e 567 qytetarë tashmë janë vaksinuar edhe me dozën...

Mbi 632 mijë qytetarë u vaksinuan me dozën e dytë të vaksinës antiCOVID-19

para një jave - ATV Live

Prej fillimit të procesit të vaksinimit e deri të martën e 11 tetorit, në Kosovë janë dhënë 1.456.845 doza të vaksinës antiCOVID-19. Ndërsa, 632 mijë e 567 qytetarë tashmë janë vaksinuar edhe me dozën...

1 095 raste aktive me Coronavirus në Kosovë

para një jave - Ekonomia Online

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon se në total numri i rasteve aktive me coronavirus është 1 095. Numri i përgjithshëm i të shëruarve...

1,095 raste aktive me coronavirus në Kosovë

para një jave - Periskopi

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon se në total numri i rasteve aktive me coronavirus është 1,095. Numri i përgjithshëm i të shëruarve...

Mbi 1000 raste aktive me coronavirus në Kosovë

para një jave - Periskopi

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon se në total numri i rasteve aktive me coronavirus është 1,095. Numri i përgjithshëm i të shëruarve...

Mbi 632 mijë qytetarë u vaksinuan me dozën e dytë të vaksinës antiCOVID-19

para një jave - KosovaPress

Prej fillimit të procesit të vaksinimit e deri të martën e 11 tetorit, në Kosovë janë dhënë 1.456.845 doza të vaksinës antiCOVID-19. Ndërsa, 632 mijë e 567 qytetarë tashmë janë vaksinuar edhe me dozën...

2 të vdekur dhe 14 raste të reja me COVID-19

para një jave - Insajderi

Dy persona kanë vdekur dhe 14 raste të reja me Coronavirus janë regjistuar gjatë 24 orëve të fundit, përcjell Shqip.com. Përmes njoftimit, Ministria e Shëndetësisë ka bërë të ditur se gjatë kësaj periudhe...

Dy të vdekur dhe 14 raste të reja me COVID-19

para një jave - Lajmi.net

Gjatë kësaj kohe janë konfirmuar edhe 14 raste pozitive me koronavirus. Në të njëjtën kohë janë kryer 1 mijë e 153 testime, transmeton lajmi.net. Tani për tani në gjithë vendin janë 1 mijë e 95 raste aktive...

Kosova ka administruar deri tani afër 1.5 milionë doza të vaksinës kundër Covid-19

para një jave - Ekonomia Online

Ministria e Shëndetësisë sot ka publikuar numrin e vaksinave që qytetarët e Kosovës e kanë marrë që nga fillimi i procesit të vaksinimit. Kështu, Kosova ka administruar deri tani afër 1.5 milion doza të...

Në 24 orët e fundit janë dhënë 9 mijë e 795 doza të vaksinës antiCOVID-19

para një jave - ATV Live

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informoi se në 24 orët e fundit janë dhënë 9.795 doza të vaksinës kundër COVID-19. Derisa prej fillimit...

Dy të vdekur ndërsa konfirmohen 14 raste të reja me koronavirus

para një jave - ATV Live

Gjatë 24 orëve të fundit janë shënuar dy raste të vdekjes si pasojë e infektimit me COVID-19, njoftoi Ministria e Shëndetësisë. Sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës,...

9 mijë e 795 vaksina u administruan në 24 orët e fundit në Kosovë

para një jave - Ekonomia Online

Në 24 orët e fundit në Kosovë janë administruar edhe 9 mijë e 795 vaksina Anti-COVID. Kështu është bërë e ditur nga Ministria e Shëndetësisë. Nga kjo ministri kanë thënë se deri tani numri i vaksinave...

Në 24 orët e fundit mbi nëntë mijë persona janë vaksinuar

para një jave - Arbresh

Në 24 orët e fundit në Kosovë janë administruar edhe 9 mijë e 795 vaksina anti-COVID. Kështu është bërë e ditur nga Ministria e Shëndetësisë. Deri tani numri i vaksinave të administruara ka shkuar në 1...

Dy të vdekur dhe 14 raste të reja me COVID-19

para një jave - KosovaPress

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, ka njoftuar se në 24 orët e fundit janë dhënë 9.795 doza të vaksinës kundër COVID-19. Sipas njoftimit,...

9 mijë e 795 vaksina u administruan në 24 orët e fundit në Kosovë

para një jave - Informatat

Në 24 orët e fundit në Kosovë janë administruar edhe 9 mijë e 795 vaksina Anti-COVID. Kështu është bërë e ditur nga Ministria e Shëndetësisë. Nga kjo ministri kanë thënë se deri tani numri i vaksinave...

Dy të vdekur dhe 14 raste pozitive me Covid-19 në Kosovë

para një jave - Ekonomia Online

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, ka bërë të ditur se nga 1.153 testime, 14 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19. Gjatë...

Dy të vdekur dhe 14 raste të reja me COVID-19

para një jave - KosovaPress

Dy raste të vdekjes dhe 14 raste të reja me koronavirus janë shënuar në 24 orëshin e fundit në Kosovë. Kështu ka njoftuar Ministria e Shëndetësisë bazuar në të dhënat e Institutit Kombëtar të Shëndetësisë...

Mbi 160 mijë infeksione me COVID-19

para një jave - Insajderi

160 mijë e 386 infeksione me COVID-19 janë regjistruar në Kosovë që kur shpërtheu pandemia COVID-19, më 13 mars të vitit të kaluar. Gjatë njëzetekatër orëve të fundit u raportuan edhe 12 raste të reja....

Në prag të zgjedhjeve lokale, IKSHPK apelon për respektim të masave antiCOVID

para një jave - Lajmi.net

ani për tani në gjithë vendin janë mbi 1 mijë raste aktive, ndërsa sipas infektologëve ekziston mundësia e rritjes së numrit të infektimeve. Por pavarësisht kësaj, ata të cilët kandidojnë në zgjedhjet...

IKShPK ka bërë thirrje që të respektohen masat antiCOVID-19

para një jave - KosovaPress

Kur kanë mbetur edhe pak ditë nga dita e zgjedhjeve lokale, Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKShPK) bënë thirrje që të respektohen masat antiCOVID-19. IKShPK ka bërë thirrje tek qytetarët,...

IKSHPK paralajmëron rritje të rasteve, bën apel për vaksinim

para një jave - Informatat

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, ka paralajmëruar rritje të rasteve me COVID-19, nëse nuk vaksinohemi. Përmes një njoftimi në rrjetin social Facebook, IKPSHK apelon tek të gjithë qytetarët,...

IKSHPK: Nëse nuk vaksinohemi rikthehen kufizimet dhe goditet shëndeti mental

para një jave - Arbresh

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik apelon tek të gjithë qytetarët, institucionet dhe organizatat publike dhe private, për respektimin dhe ndërmarrjen e të gjitha masave të nevojshme për parandalimin,...

IKShPK-ja paralajmëron rritje të rasteve në rast se nuk vaksinohemi

para një jave - Ekonomia Online

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK), në prag të zgjedhjeve lokale që do të mbahen këtë të diele më 17 tetor, ka dalë me një apel ku ka kërkuar respektim e masave antiCOVID-19....

1 mijë e 157 raste aktive me COVID-19

para një jave - Lajmi.net

Në të dhënat e fundit të Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKShPK), kanë njoftuar për katër raste të vdekjes dhe 12 raste të reja pozitive me COVID-19. Institucionet shëndetësore...

Afër 1 milionë e gjysmë doza të vaksinës anti-COVID të administruara deri më tani në Kosovë

para një jave - Informatat

Është duke vazhduar procesi i vaksinimit kundër Covid-19 në Kosovë. Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.447.040 doza të vaksinës. Kështu ka njoftuar Ministria e Shëndetësisë...

Një mijë e 157 raste aktive me COVID-19

para një jave - ATV Live

Qytetarët e Kosovës po vazhdojnë të përballen me koronavirus. Aktualisht në Kosovë janë 1 mijë e 157 raste aktive me COVID-19. Në të dhënat e fundit të Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës...

1 mijë e 157 raste aktive me COVID-19

para një jave - KosovaPress

Qytetarët vazhdojnë të përballen me koronavirus. Aktualisht në Kosovë janë 1 mijë e 157 raste aktive me COVID-19. Në të dhënat e fundit të Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKShPK),...

14 mijë e 901 vaksina administrohen në 24 orët e fundit në Kosovë

para një jave - Lajmi.net

Kështu është bërë e ditur nga Ministria e Shëndetësisë. Nga kjo ministri kanë thënë se deri tani numri i vaksinave të administruara ka shkuar në 1 milion e 447 mijë e 40. 823 mijë e 857 persona janë vaksinuar...

Katër të vdekur dhe 12 raste të reja me COVID-19

para një jave - Lajmi.net

Gjatë kësaj kohe janë konfirmuar edhe 12 raste pozitive të të prekurve me koroanvirus. Në të njëjtën kohë nga Ministria e Shëndetësisë është bërë e ditur se janë vaksinuar 14 mijë e 901 qytetarë në 24...

Mbi 14 mijë të vaksinuar në 24 orët e fundit në Kosovë

para një jave - Arbresh

Në 24 orët e fundit në Kosovë janë administruar 14 mijë e 901 vaksina anti-COVID. Kështu është bërë e ditur nga Ministria e Shëndetësisë. Sipas Ministrisë, deri tani numri i vaksinave të administruara...

Katër të vdekur dhe 12 raste të reja me Covid-19 në Kosovë

para një jave - Arbresh

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon se nga 2.481 testime, 12 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19. Gjatë 24 orëve...

Katër të vdekur dhe 12 të infektuar me Covid-19 në Kosovë

para një jave - Ekonomia Online

Në 24 orët e fundit në Kosovë janë regjistruar 4 viktima si pasojë e COVID-19. Gjatë kësaj kohe janë raportuar edhe 12 raste të reja të infektuara me këtë virus. Kështu është bërë e ditur nga Ministria...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK