Samsungu do ta ndërtojë fabrikë çipash prej 17 miliardë dollarësh në Teksas

para 6 dite - Koha.net

Konglomerati i Koresë së Jugut “Samsung” ka bërë të ditur se planifikon ta ndërtojë një fabrikë të re çipash në shtetin amerikan të Teksasit për rreth 17 miliardë dollarë, transmeton Anadolu Agency (AA)....

Samsungu do ta ndërtojë fabrikë çipash prej 17 miliardë dollarësh në Teksas

para 6 dite - Ditapost

Konglomerati i Koresë së Jugut “Samsung” ka bërë të ditur se planifikon ta ndërtojë një fabrikë të re çipash në shtetin amerikan të Teksasit për rreth 17 miliardë dollarë, transmeton Anadolu Agency (AA)....

Samsung ndërton fabrikën e re të çipave në Teksas – investimi do të kushtojë 17 miliardë dollarë

para 7 dite - Telegrafi

Samsung ka zgjedhur një vend afër qytetit Taylor në Teksas për fabrikën e re të çipave kompjuterike prej 17 miliardë dollarësh, mes mungesës globale të gjysmëpërçuesve. Është investimi më i madh ndonjëherë...

Samsung ndërton fabrikën e re të çipave në Teksas – investimi do të kushtojë 17 miliardë dollarë

para 7 dite - Zhurnal

Samsung ka zgjedhur një vend afër qytetit Taylor në Teksas për fabrikën e re të çipave kompjuterike prej 17 miliardë dollarësh, mes mungesës globale të gjysmëpërçuesve. Është investimi më i madh ndonjëherë...

Samsung investon 17 miliardë dollarë në aktivitetin e ri

para 7 dite - Arbresh

Samsung ka zgjedhur një vend pranë Teksasit për të ndërtuar qendrën e re të çipeve kompjuterikë, e cila ka një vlerë prej 17 miliardë dollarë. Ky është investimi më i madh i gjigandit teknologjik të Koresë...

Samsung investon 17 miliardë dollarë në aktivitetin e ri

para një jave - Klan

Samsung investon 17 miliardë dollarë në aktivitetin e ri Samsung ka zgjedhur një vend pranë Teksasit për të ndërtuar qendrën e re të çipeve kompjuterikë, e cila ka një vlerë prej 17 miliardë dollarë. Ky...

Japonia ndihmon me mbi 5 miliardë dollarë prodhuesit e çipave

para një jave - Koha.net

Japonia do të ndajë rreth 600 miliardë jen (5.2 miliardë dollarë) nga buxheti i saj për vitin 2021 për të mbështetur prodhuesit e gjysmëpërçuesve, përfshirë prodhuesin kryesor në botë të çipave për vetura,...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK