Dhuna kundër gruas rritet gjatë pandemisë, shtohen rastet e denoncimeve në Lushnje

para një jave - Top Channel

Për 16 ditë rresht bashkia e Lushnjes nëpërmjet shërbimit social ka nisur të kryejë disa aktivitete kundër dhunës në familje. Dhuna kundër gruas, sipas kryetares së bashkisë Eriselda Sefa është shtuar...

Dhuna ndaj grave, kur përditshmëria kthehet në makth

para një jave - Klan

Dhuna ndaj grave, kur përditshmëria kthehet në makth Çdo dy ditë e gjysmë në Gjermani vritet një grua nga (ish) partneri i saj – 25 Nëntori është dita ndërkombëtare e dhunës kundër grave. “E rrahur dhe...

Dhuna ndaj grave: Kur përditshmëria kthehet në makth

para një jave - RTK

Çdo dy ditë e gjysmë në Gjermani vritet një grua nga (ish) partneri i saj - 25 nëntori është dita ndërkombëtare e dhunës kundër grave. "E rrahur dhe e mbytur nga partneri”, "abuzuar rëndë nga burri”, "ish-partneri...

Vendosja e barazisë gjinore në vend të parë

para një jave - Portalb

Rrallëherë në botë të drejtat e grave dhe vajzave janë sfiduar në një mënyrë kaq shqetësuese si në Afganistan. BE-ja e ka bërë të qartë se ndihma e ardhshme e BE-së për zhvillim do të varet nga respektimi...

Edhe Kuvendi i Kosovës pjesë e fushatës globale kundër dhunës ndaj grave dhe vajzave

para një jave - KosovaPress

Kuvendi i Republikës së Kosovës i është bashkuar fushatës globale “16 Ditë të aktivizmit kundër dhunës në baza gjinore ndaj grave dhe vajzave”. Në seancën plenare deputetët po mbajnë disa simbole që shënojnë...

Kurti zotohet se do të luftojnë dhunën ndaj grave dhe vajzave

para një jave - KosovaPress

Në Ditën Ndërkombëtare për Eliminim e Dhunës Kundër Grave, kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka përkujtuar jetët e humbura të grave dhe vajzave si pasojë e dhunës ndaj tyre. Kurti u zotua se do ta luftojnë...

Kurti në fushatën kundër dhunës ndaj grave dhe vajzave: U bëjë thirrje burrave që të jenë model në shtëpitë e tyre.

para një jave - Arbresh

Dhuna ndaj grave s’është private, por është e shoqërisë. Kështu tha kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti në hapjen e fushatës globale “16 Ditë të aktivizimit kundër dhunës në baza gjinore...

Dhuna ndaj grave e vajzave në vend, shtohen denoncimet dhe reagimet

para një jave - Top Channel

Në Shqipëri, veprimtaret e të drejtave të grave e vajzave si dhe qendrat e këshillimit shprehen për shtimin e denoncimeve të dhunës ndaj tyre prej bashkëshortëve. Po ashtu është vërejtur një shtim i dhunës...

Shtohen rastet e dhunës ndaj grave në Shqipëri

para një jave - Zeri

Në Shqipëri, veprimtaret e të drejtave të grave e vajzave si dhe qendrat e këshillimit shprehen për shtimin e denoncimeve të dhunës ndaj tyre prej bashkëshortëve. Po ashtu është vërejtur një shtim i dhunës...

Shqipëri: Dhuna ndaj grave dhe vajzave, shtohen denoncimet dhe reagimet

para një jave - Zëri i Amerikës

Në Shqipëri, veprimtaret e të drejtave të grave e vajzave si dhe qendrat e këshillimit shprehen për shtimin e denoncimeve të dhunës ndaj tyre prej bashkëshortëve. Po ashtu është vërejtur një shtim i dhunës...

“Plagët e veta i duroi me vite, por tek fëmija s’duroi dot më”/ Gruaja denoncoi vetëm kur burri kërcënoi se do hidhte djalin nga tarraca e pallatit

para një jave - Java News

Në Shqipëri, veprimtaret e të drejtave të grave e vajzave si dhe qendrat e këshillimit shprehen për shtimin e denoncimeve të dhunës ndaj tyre prej bashkëshortëve. Po ashtu është vërejtur një shtim i dhunës...

“Plagët e veta i duroi me vite, por tek fëmija nuk duroi dot më”, dhuna ndaj grave dhe vajzave, shtohen denoncimet dhe reagimet

para një jave - Almakos

Në Shqipëri, veprimtaret e të drejtave të grave e vajzave si dhe qendrat e këshillimit shprehen për shtimin e denoncimeve të dhunës ndaj tyre prej bashkëshortëve. Po ashtu është vërejtur një shtim i dhunës...

Vlerësimi i rolit të grave në reformat në drejtësi komerciale

para një jave - RTK

Oda Ekonomike Amerikane në Kosovë (OEAK), së bashku me Programin për Drejtësi Komerciale të USAID-it, kanë organizuar forumin “Gratë në Drejtësi Komerciale”. Kryetar i OEAK, Arian Zeka tha se në Kosovë...

Përqindja e grave gjykatëse në Kosovë është 33%, vlerësohet roli i tyre në reformat në drejtësi

para një jave - Ditapost

Oda Ekonomike Amerikane në Kosovë (OEAK), së bashku me Programin për Drejtësi Komerciale të USAID-it, kanë organizuar forumin “Gratë në Drejtësi Komerciale”, raporton Ekonomia Online. Kryetar i OEAK, Arian...

Përqindja e grave gjykatëse në Kosovë është 33%, vlerësohet roli i tyre në reformat në drejtësi

para një jave - Ekonomia Online

Oda Ekonomike Amerikane në Kosovë (OEAK), së bashku me Programin për Drejtësi Komerciale të USAID-it, kanë organizuar forumin “Gratë në Drejtësi Komerciale”, raporton Ekonomia Online. Kryetar i OEAK, Arian...

Numri i grave gjykatëse në Kosovë është 33%, vlerësohet roli i tyre në reformat në drejtësi

para një jave - ATV Live

Oda Ekonomike Amerikane në Kosovë (OEAK), së bashku me Programin për Drejtësi Komerciale të USAID-it, kanë organizuar forumin “Gratë në Drejtësi Komerciale”. Kryetar i OEAK, Arian Zeka tha se në Kosovë...

Numri i grave gjykatëse në Kosovë është 33%, vlerësohet roli i tyre në reformat në drejtësi

para një jave - Ekonomia Online

Oda Ekonomike Amerikane në Kosovë (OEAK), së bashku me Programin për Drejtësi Komerciale të USAID-it, kanë organizuar forumin “Gratë në Drejtësi Komerciale”, raporton Ekonomia Online. Kryetar i OEAK, Arian...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK