Kërkohet heqja urgjente e vizave për Kosovën

para 6 dite - Syri.net Kosova

Eurodeputeti austriak, Lukas Mandl ka thënë se Kosova ka përmbushur tash e një kohë të gjatë kriteret për liberalizimin e vizave. Mandl në një postim në Twitter ka shkruar se liberalizimi i vizave për...

Mandl: Liberalizimi i vizave për Kosovën është çështje urgjente, përmendet në programin e qeverisë së re në Gjermani

para 6 dite - Gazeta Express

Eurodeputeti austriak, Lukas Mandl ka theksuar se programi i koalicionit në Gjermani që do ta formojë qeverinë e re përmend liberalizimin e vizave për Kosovën. Mandl ka shkruar në Twitter se liberalizimi...

Eurodeputeti austriak: Heqja e vizave për Kosovën është urgjente dhe e rëndësishme

para 6 dite - Telegrafi

Eurodeputeti austriak, Lukas Mandl ka thënë se Kosova ka përmbushur tash e një kohë të gjatë kriteret për liberalizimin e vizave. Mandl në një postim në Twitter ka shkruar se liberalizimi i vizave për...

Mandl: Liberalizimi i vizave për Kosovën, çështje urgjente dhe e rëndësishme

para 6 dite - Zeri

Eurodeputeti austriak, Lukas Mandl ka thënë se liberalizimi i vizave për Kosovës është çështje urgjente dhe e rëndësishme. Mandl i cili ka qënë shef i misionit vëzhgues për zgjedhjet lokale në Kosovë,...

Mandl: Heqja e vizave për Kosovën është urgjente dhe e rëndësishme

para 6 dite - RTK

Eurodeputeti austriak, Lukas Mandl ka thënë se Kosova ka përmbushur tash e një kohë të gjatë kriteret për liberalizimin e vizave. Mandl në një postim në Twitter ka shkruar se liberalizimi i vizave për...

Çka thuhet për Kosovën në marrëveshjen e koalicionit për formimin e qeverisë gjermane?

para 6 dite - Syri.net Kosova

Rreth dy muaj pas zgjedhjeve federale, SPD, të Gjelbrit dhe FDP prezantuan sot marrëveshjen e tyre të koalicionit për një qeveri të përbashkët. Deri tani, ata kishin heshtur për shumë detaje. Kandidati...

Gjermani, koalicioni qeveritar, në fokus antarësimi i Shqipërisë në BE

para 6 dite - RTK

Ditën e djeshme në Gjermani u arrit koalicioni për qeverinë e re mes partive SPD, të Gjelbrit dhe FDP. Përfaqësuesit e këtyre partive prezantuan marrëveshjen e tyre si dhe pikat ku do të mbështetet politika...

Arrihet marrëveshja për qeverinë e Gjermanisë, ja kush e mbështeti

para 6 dite - Top Channel

Socialdemokratët, Të Gjelbrit dhe liberalët e FDP ranë dakord për të formuar qeverinë e Gjermanisë. Zgjerimi i BE me Ballkanin Perëndimor dhe Kosova mbështeten në marrëveshjen për qeverinë. Rreth dy muaj...

Eurodeputeti austriak: Heqja e vizave për Kosovën është urgjente dhe e rëndësishme

para 6 dite - Lajmi.net

Mandl në një postim në Twitter ka shkruar se liberalizimi i vizave për Kosovën është urgjente dhe e rëndësishme. “Në programin qeverisës të Gjermanisë në mënyrë eksplicite përmendet liberalizimi i vizave...

Ja çka thuhet për Kosovën në marrëveshjen e koalicionit për formimin e qeverisë gjermane

para 6 dite - OraInfo

Rreth dy muaj pas zgjedhjeve federale, SPD, të Gjelbrit dhe FDP prezantuan sot marrëveshjen e tyre të koalicionit për një qeveri të përbashkët. Deri tani, ata kishin heshtur për shumë detaje. Kandidati...

Mbështetje e madhe nga Gjermania për perspektivën evropiane për Ballkanin Perëndimor

para 6 dite - Medial

Shkup, 25 nëntor – Socialdemokratët gjermanë, të gjelbrit dhe liberalët kanë arritur marrëveshje për formimin e qeverisë së re që do t’i japë fund epokës 16-vjeçare të kancelares Angela Merkel. Kancelar...

Mbështetje e madhe nga Gjermania për perspektivën evropiane për Ballkanin Perëndimor

para 6 dite - Zhurnal

Shkup, 25 nëntor – Socialdemokratët gjermanë, të gjelbrit dhe liberalët kanë arritur marrëveshje për formimin e qeverisë së re që do t’i japë fund epokës 16-vjeçare të kancelares Angela Merkel. Kancelar...

Mandl: Liberalizimi i vizave për Kosovën është çështje urgjente, përmendet në programin e qeverisë së re në Gjermani

para 6 dite - Informatat

Eurodeputeti austriak, Lukas Mandl ka theksuar se programi i koalicionit në Gjermani që do ta formojë qeverinë e re përmend liberalizimin e vizave për Kosovën. Mandl ka shkruar në Twitter se liberalizimi...

Eurodeputeti austriak: Heqja e vizave për Kosovën është urgjente dhe e rëndësishme

para 6 dite - ATV Live

Eurodeputeti austriak, Lukas Mandl ka thënë se Kosova ka përmbushur tash e një kohë të gjatë kriteret për liberalizimin e vizave. Mandl në një postim në Twitter ka shkruar se liberalizimi i vizave për...

Eurodeputeti austriak bën thirrje për liberalizim urgjent të vizave për Kosovën

para 6 dite - Lajm

Deputeti i Parlamentit Europian, austriaku Lukas Mandl, ka bërë edhe njëherë thirrje që Kosovës t’i liberalizohen vizat. Sipas tij, kjo është urgjente, meqë Kosova veçse ka përmbushur të gjitha kriteret...

Auf Wiedersehen Angela! Koalicioni trepalësh nënshkruan paktin qeverisës

para 6 dite - Syri.net Kosova

Berlin -- Social Demokrati Olaf Scholz njoftoi të mërkurën nënshkrimin e një marrëveshjeje për të formuar një koalicion të ri qeverisës në Gjermani që synon të modernizojë ekonominë më të madhe të Evropës,...

Eurodeputeti austriak: Liberalizimi i vizave për Kosovën është çështje urgjente

para 6 dite - Periskopi

Eurodeputeti austriak, Lukas Mandl ka theksuar se programi i koalicionit në Gjermani që do ta formojë qeverinë e re përmend liberalizimin e vizave për Kosovën. Mandl ka shkruar në Twitter se liberalizimi...

Eurodeputeti: Liberalizimi i vizave për Kosovën është çështje urgjente

para 6 dite - Epoka e Re

Eurodeputeti austriak, Lukas Mandl, ka bërë me dije se liberalizimi i vizave për Kosovën është çështje e i rëndësishme dhe urgjente. Në llogarinë e tij në “Twitter”, ai ka shkruar se në programin e koalicionit...

Mandl: Liberalizimi i vizave për Kosovën është çështje urgjente

para 6 dite - Bota Press

Eurodeputeti austriak, Lukas Mandl ka theksuar se programi i koalicionit në Gjermani që do ta formojë qeverinë e re përmend liberalizimin e vizave për Kosovën. Mandl ka shkruar në Twitter se liberalizimi...

Arrihet marrëveshja për qeverinë e Gjermanisë, ja kush e mbështeti

para 6 dite - Lexo

Socialdemokratët, Të Gjelbrit dhe liberalët e FDP ranë dakord për të formuar qeverinë e Gjermanisë. Zgjerimi i BE me Ballkanin Perëndimor dhe Kosova mbështeten në marrëveshjen për qeverinë. Rreth dy muaj...

Çfarë thuhet për Kosovën në marrëveshjen e koalicionit për formimin e qeverisë gjermane

para 6 dite - Gazeta Express

Rreth dy muaj pas zgjedhjeve federale, SPD, të Gjelbrit dhe FDP prezantuan sot marrëveshjen e tyre të koalicionit për një qeveri të përbashkët. Deri tani, ata kishin heshtur për shumë detaje. Kandidati...

Eurodeputeti austriak: Heqja e vizave për Kosovën është urgjente dhe e rëndësishme

para 6 dite - Arbresh

Eurodeputeti austriak, Lukas Mandl ka thënë se Kosova ka përmbushur tash e një kohë të gjatë kriteret për liberalizimin e vizave. Mandl në një postim në Twitter ka shkruar se liberalizimi i vizave për...

Eurodeputeti austriak: Heqja e vizave për Kosovën është urgjente dhe e rëndësishme

para 6 dite - Realiteti

Eurodeputeti austriak, Lukas Mandl ka thënë se Kosova ka përmbushur tash e një kohë të gjatë kriteret për liberalizimin e vizave. Mandl në një postim në Twitter ka shkruar se liberalizimi i vizave për...

Eurodeputeti austriak: Heqja e vizave për Kosovën është urgjente dhe e rëndësishme

para 6 dite - Ekonomia Online

Eurodeputeti austriak, Lukas Mandl ka thënë se Kosova ka përmbushur tash e një kohë të gjatë kriteret për liberalizimin e vizave. Mandl në një postim në Twitter ka shkruar se liberalizimi i vizave për...

Arrihet marrëveshja për qeverinë e Gjermanisë, ja kush e mbështeti

para 6 dite - Lajm

Socialdemokratët, Të Gjelbrit dhe liberalët e FDP ranë dakord për të formuar qeverinë e Gjermanisë. Zgjerimi i BE me Ballkanin Perëndimor dhe Kosova mbështeten në marrëveshjen për qeverinë. Rreth dy muaj...

Çfarë thuhet për Kosovën në marrëveshjen e koalicionit për formimin e qeverisë gjermane

para 6 dite - Informatat

Rreth dy muaj pas zgjedhjeve federale, SPD, të Gjelbrit dhe FDP prezantuan sot marrëveshjen e tyre të koalicionit për një qeveri të përbashkët. Deri tani, ata kishin heshtur për shumë detaje. Kandidati...

Arrihet marrëveshja për qeverinë e Gjermanisë

para 6 dite - Scan TV

Socialdemokratët, Të Gjelbrit dhe liberalët e FDP ranë dakord për të formuar qeverinë e Gjermanisë. Zgjerimi i BE me Ballkanin Perëndimor dhe Kosova mbështeten në marrëveshjen për qeverinë. Rreth dy muaj...

Çfarë thuhet për Kosovën në marrëveshjen e koalicionit për formimin e qeverisë gjermane

para 6 dite - Fakti Ditor

Rreth dy muaj pas zgjedhjeve federale, SPD, të Gjelbrit dhe FDP prezantuan sot marrëveshjen e tyre të koalicionit për një qeveri të përbashkët. Deri tani, ata kishin heshtur për shumë detaje. Kandidati...

Një lajm i mirë nga Gjermania për Kosovën

para 6 dite - Bota Press

Rreth dy muaj pas zgjedhjeve federale, SPD, të Gjelbrit dhe FDP prezantuan sot marrëveshjen e tyre të koalicionit për një qeveri të përbashkët. Deri tani, ata kishin heshtur për shumë detaje. Kandidati...

Çfarë thuhet për Kosovën në marrëveshjen e koalicionit për formimin e qeverisë gjermane

para 6 dite - Arbresh

Rreth dy muaj pas zgjedhjeve federale, SPD, të Gjelbrit dhe FDP prezantuan sot marrëveshjen e tyre të koalicionit për një qeveri të përbashkët. Deri tani, ata kishin heshtur për shumë detaje. Kandidati...

Liberalizimi i vizave në Kosovë vështirë të ndodhë edhe në vitin 2022

para 6 dite - Arbresh

Festat e fund vitit po afrohen e bashkë me këtë edhe mos liberalizimi i vizave. Liberalizimi i vizave për qytetarët e Kosovës, është premtuar vazhdimisht tash e shumë vite, por vështirë se do të mund të...

Çfarë thuhet për Kosovën në marrëveshjen e koalicionit për formimin e qeverisë gjermane

para 6 dite - Gazeta Metro

Rreth dy muaj pas zgjedhjeve federale, SPD, të Gjelbrit dhe FDP prezantuan sot marrëveshjen e tyre të koalicionit për një qeveri të përbashkët. Deri tani, ata kishin heshtur për shumë detaje. Kandidati...

Çfarë thuhet për Kosovën në marrëveshjen e koalicionit për formimin e qeverisë gjermane

para 6 dite - Ekonomia Online

Rreth dy muaj pas zgjedhjeve federale, SPD, të Gjelbrit dhe FDP prezantuan sot marrëveshjen e tyre të koalicionit për një qeveri të përbashkët. Deri tani, ata kishin heshtur për shumë detaje. Kandidati...

Çfarë thuhet për Kosovën në marrëveshjen e koalicionit për formimin e qeverisë gjermane

para 6 dite - Periskopi

Rreth dy muaj pas zgjedhjeve federale, SPD, të Gjelbrit dhe FDP prezantuan sot marrëveshjen e tyre të koalicionit për një qeveri të përbashkët. Deri tani, ata kishin heshtur për shumë detaje. Kandidati...

Koalicioni për qeverinë e re në Gjermani, në fokus antarësimi në BE i Shqipërisë, ja çfarë shkruhet

para 7 dite - NOA

Ditën e sotme në Gjermani u arrit koalicioni për qeverinë e re mes partive SPD, të Gjelbrit dhe FDP. Përfaqësuesit e këtyre partive prezantuan marrëveshjen e tyre si dhe pikat ku do të mbështetet politika...

Qeveria e re në Gjermani, në fokus antarësimi i Maqedonisë në BE, ja çfarë shkruhet

para 7 dite - Tetova Sot

Ditën e sotme në Gjermani u arrit koalicioni për qeverinë e re mes partive SPD, të Gjelbrit dhe FDP. Përfaqësuesit e këtyre partive prezantuan marrëveshjen e tyre si dhe pikat ku do të mbështetet politika...

Olaf Scholz, kancelari i ri i Gjermanisë

para 7 dite - Koha.mk

Nga “automati” te kancelaria, Olaf Scholz i rreptë, socialdemokrati prej kohësh jo edhe aq i pëlqyer, po përgatitet të marrë nga Angela Merkel drejtimin e Gjermanisë, në krye të një koalicioni të paprecedent...

Olaf Scholz, kancelari i ri i Gjermanisë

para 7 dite - Alsat-M

Nga “automati” te kancelaria, Olaf Scholz i rreptë, socialdemokrati prej kohësh jo edhe aq i pëlqyer, po përgatitet të marrë nga Angela Merkel drejtimin e Gjermanisë, në krye të një koalicioni të paprecedent...

Arrihet marrëveshja për qeverinë e koalicionit në Gjermani

para 7 dite - Klan

Arrihet marrëveshja për qeverinë e koalicionit në Gjermani Qeveria e re gjermane pritet të bëjë betimin me 6 Dhjetor Tre partitë që do të formojnë qeverinë e ardhshme gjermane Social-Semokratët (SPD),...

Qeveria e re Gjermane mbështet heqjen e vizave për Kosovën

para 7 dite - Koha.mk

Qeveria e re gjermane mbështet integrimin evropian të gjashtë vendeve të Ballkanit Perëndimor dhe reformat e nevojshme për të përmbushur të gjitha kriteret e Kopenhagës. Kështu thuhet në dokumentin e marrëveshjes...

Zbardhet marrëveshja 177 faqe e koalicionit për Kancelarin e ri gjerman, ja çfarë thuhet për Shqipërinë

para 7 dite - FaxWeb

Marrëveshja e koalicionit 177 faqesh e socialdemokratëve, të gjelbërve dhe liberalëve për qeverinë e re gjermane, në pjesën që lidhet me këtë rajon, thekson se koalicioni i ardhshëm qeverisës mbështet...

Olaf Scholz, kancelari i ri i Gjermanisë

para 7 dite - Tetova Sot

Nga “automati” te kancelaria, Olaf Scholz i rreptë, socialdemokrati prej kohësh jo edhe aq i pëlqyer, po përgatitet të marrë nga Angela Merkel drejtimin e Gjermanisë, në krye të një koalicioni të paprecedent...

Qeveria e re gjermane pret liberalizim të vizave për Kosovën

para 7 dite - GazetaBlic

Olaf Scholz do të jetë kancelari i ri i Gjermanisë. Në një paraqitje nga Berlini, socialdemokrati bëri me dije se ai bashkë me demokratët e lirë FDP dhe Partinë e të Gjelbërve pas gati dy muajsh biseda...

Koalicioni i ri qeverisës në Gjermani zotohet për mbështetje të dialogut Kosovë-Serbi

para 7 dite - Koha.net

Dialogu mes Kosovës dhe Serbisë ka zënë vend në marrëveshjen e arritur për koalicionin qeverisës në Gjermani. Në dakordimin e tri partive, që të mërkurën arritën marrëveshje për bashkëqeverisje, thuhet...

Gjermania bëhet me Kancelar të ri pas 16 vitesh

para 7 dite - Aktuale

Për herë të parë pas 16 vitesh, Gjermania do të ketë një qeveri të qendrës së majtë dhe një Kancelar të ri. Olaf Scholz, kandidati Social-Demokrat, do të ketë më në fund zyrtarisht mundësinë të drejtojë...

Qeveria e re gjermane mbështet heqjen e vizave për Kosovën

para 7 dite - InfoShqip

Qeveria e re gjermane mbështet integrimin evropian të gjashtë vendeve të Ballkanit Perëndimor dhe reformat e nevojshme për të përmbushur të gjitha kriteret e Kopenhagës. Kështu thuhet në dokumentin e marrëveshjes...

Arrihet marrëveshja për qeverinë e Gjermanisë

para 7 dite - Tetova Sot

Rreth dy muaj pas zgjedhjeve federale, SPD, të Gjelbrit dhe FDP prezantuan sot marrëveshjen e tyre të koalicionit për një qeveri të përbashkët. Deri tani, ata kishin heshtur për shumë detaje. Kandidati...

​Qeveria e re gjermane mbështet heqjen e vizave për Kosovën

para 7 dite - GazetaBlic

Qeveria e re gjermane mbështet integrimin evropian të gjashtë vendeve të Ballkanit Perëndimor dhe reformat e nevojshme për të përmbushur të gjitha kriteret e Kopenhagës. Kështu thuhet në dokumentin e marrëveshjes...

Koalicioni “semafor” në Gjermani ndez dritën jeshile për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut

para 7 dite - Top Channel

Marrëveshja e re e koalicionit “semafor” mes socialdemokratëve (SPD), të Gjelbërve dhe liberalëve (FDP), është pasuar nga një dokument që rendit Shqipërinë dhe Kosovën mes pikave kryesore të politikës...

'Semafori' në Gjermani ndez dritën jeshile për Shqipërinë dhe Kosovën

para 7 dite - Syri.net Kosova

Marrëveshja e re e koalicionit “semafor” mes socialdemokratëve (SPD), të Gjelbërve dhe liberalëve (FDP), është pasuar nga një dokument që rendit Shqipërinë dhe Kosovën mes pikave kryesore të politikës...

Qeveria e re gjermane mbështet heqjen e vizave për Kosovën

para 7 dite - RTK

Qeveria e re gjermane mbështet integrimin evropian të gjashtë vendeve të Ballkanit Perëndimor dhe reformat e nevojshme për të përmbushur të gjitha kriteret e Kopenhagës. Kështu thuhet në dokumentin e marrëveshjes...

Gjermania bëhet me Kancelar të ri pas 16 vitesh

para 7 dite - Indeks online

Për herë të parë pas 16 vitesh, Gjermania do të ketë një qeveri të qendrës së majtë dhe një Kancelar të ri. Olaf Scholz, kandidati Social-Demokrat, do të ketë më në fund zyrtarisht mundësinë të drejtojë...

Marrëveshja e koalicionit qeverisës në Gjermani propozon edhe liberalizimin e vizave për Kosovën

para 7 dite - Telegrafi

Marrëveshja e koalicionit e tre partive gjermane që do të formojnë qeverinë e re federale mbështet integrimin evropian të gjashtë vendeve të Ballkanit Perëndimor, mëson European Western Balkans, përcjell...

Arrihet marrëveshja për qeverinë e Gjermanisë

para 7 dite - Alsat-M

Rreth dy muaj pas zgjedhjeve federale, SPD, të Gjelbrit dhe FDP prezantuan sot marrëveshjen e tyre të koalicionit për një qeveri të përbashkët. Deri tani, ata kishin heshtur për shumë detaje. Kandidati...

Qeveria e re gjermane pret liberalizim të vizave për Kosovën

para 7 dite - Arbresh

Olaf Scholz do të jetë kancelari i ri i Gjermanisë. Në një paraqitje nga Berlini, socialdemokrati bëri me dije se ai bashkë me demokratët e lirë FDP dhe Partinë e të Gjelbërve pas gati dy muajsh biseda...

Fundi i “epokës së Angela Merkel”, arrihet marrëveshja për koalicion qeveritar në Gjermani

para 7 dite - TV21

Socialdemokrati gjerman, Olaf Scholz tha të mërkurën se ka arritur një marrëveshje me partinë e Demokratëve të Lirë dhe Partinë e Të Gjelbërve për të formuar një koalicion të ri qeveritar. Ky koalicion...

Marrëveshja e koalicionit qeverisës në Gjermani propozon edhe liberalizimin e vizave për Kosovën

para 7 dite - Indeks online

Marrëveshja e koalicionit e tre partive gjermane që do të formojnë qeverinë e re federale mbështet integrimin evropian të gjashtë vendeve të Ballkanit Perëndimor, mëson European Western Balkans. Siç thuhet...

Koalicioni “semafor” në Gjermani ndez dritën jeshile për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut

para 7 dite - Top Channel

Marrëveshja e re e koalicionit “semafor” mes socialdemokratëve (SPD), të Gjelbërve dhe liberalëve (FDP), është pasuar nga një dokument që rendit Shqipërinë dhe Kosovën mes pikave kryesore të politikës...

Çka thuhet për Kosovën në programin e qeverisë së re gjermane?

para 7 dite - Koha.net

Tri parti gjermane (socialdemokratët, të gjelbrit dhe liberalët) prezantuan të mërkurën marrëveshjen e koalicionit qeveritar. Krerët e partive dhe kandidati për kancelar Olaf Scholz dolën para mediave...

Qeveria e re gjermane do ta mbështesë Kosovën për integrim në BE

para 7 dite - Syri.net Kosova

Tri partitë e mëdha gjermane që pritet të formojnë qeverinë e re kanë nënshkruar sot një marrëveshje për koalicion, pjesë e të cilës ishte mbështetja për integrimin në Bashkimin Evropian për gjashtë vendet...

PROFIL/ Olaf Scholz, Kancelari i ri gjerman dhe njeriu që zëvendësoi Angela Merkel

para 7 dite - Albeu

Olaf Scholz do të jetë Kancelari i ri i Gjermanisë. Tre partitë gjermane, Social Demokratët, Të Gjelbrit dhe Liberalë demokratët kanë arritur një marrëveshje për të formuar një qeveri të re që do t’i japë...

Qeveria në Gjermani drejt formimit, Socialdemokratët arrijnë marrëveshje me të gjelbrit dhe liberalët

para 7 dite - Klan

Qeveria në Gjermani drejt formimit, Socialdemokratët arrijnë marrëveshje me të gjelbrit dhe liberalët Socialdemokratët gjermanë bien dakord me të gjelbërit dhe liberaldemokratët për formimin e koalicionit...

Ja çfarë parashihet në marrëveshjen e kancelarit të ri të Gjermanisë për Kosovën

para 7 dite - GazetaBlic

Tri partitë e mëdha gjermane që pritet të formojnë qeverinë e re kanë nënshkruar sot një marrëveshje për koalicion, pjesë e të cilës ishte mbështetja për integrimin në Bashkimin Evropian për gjashtë vendet...

Koalicioni i ri i Gjermanisë dëshiron të legalizojë kanabisin

para 7 dite - Arbresh

Koalicioni i ri i ardhshëm i Gjermanisë dëshiron të legalizojë kanabisin dhe të heqë qafe qymyrin më herët se sa ishte planifikuar. Tre parti – Social Demokratët, të Gjelbërit dhe Demokratët e Lirë (FDP)...

Qeveria e re në Gjermani: Mbështetje për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut në rrugën drejt BE!

para 7 dite - Top Channel

Marrëveshja e koalicionit e tre partive gjermane që do të formojnë qeverinë e re federale mbështesin fuqimisht integrimin evropian të gjashtë vendeve të Ballkanit Perëndimor, mëson European Western Balkans....

Rritja e pagës minimale, ulja e moshës së votuesve, nënshtetësia e dyfishtë për emigrantët,…: Këto janë pikat e koalicionit qeverisës në Gjermani

para 7 dite - Telegrafi

Social Demokratët, të Gjelbrit dhe Demokratët e Lirë të Gjermanisë kanë përfunduar bisedimet e koalicionit, thonë partitë. Kjo do të thotë se vendi ka të ngjarë të ketë një qeveri të re përpara Krishtlindjeve....

Arrihet marrëveshja për qeverinë e re gjermane

para 7 dite - RTK

Kancelari i emëruar Olaf Scholz konfirmoi sot se tri partitë - Social Demokratët, Liberalët dhe Të Gjelbrit - kanë arritur një marrëveshje për formimin e një qeverie të re, e cila do t`i japë fund epokës...

Qeveria e re gjermane mbështetet integrimin në BE të 6 vendeve të Ballkanit Perëndimor

para 7 dite - Portalb

Tri partitë e mëdha gjermane që pritet të formojnë qeverinë e re kanë nënshkruar sot një marrëveshje për koalicion, pjesë e të cilës ishte mbështetja për integrimin në BE për 6 vendet e Ballkanit Perëndimor,...

Koalicioni i ri i Gjermanisë dëshiron të legalizojë kanabisin

para 7 dite - Telegrafi

Koalicioni i ri i ardhshëm i Gjermanisë dëshiron të legalizojë kanabisin dhe të heqë qafe qymyrin më herët se sa ishte planifikuar. Tre parti – Social Demokratët, të Gjelbërit dhe Demokratët e Lirë (FDP)...

Arrihet marrëveshja për qeverinë e Gjermanisë

para 7 dite - DW

Partitë e koalicionit të ardhshëm qeveritar ranë dakord për të formuar qeverinë e re të Gjermanisë. Marrëveshjen e re ata e njoftuan të mërkurën pasdite. Rreth dy muaj pas zgjedhjeve federale, SPD, të...

Gjermania pa Merkelin, zyrtarizohet marrëveshja për qeverinë e re

para 7 dite - Gazeta Express

Socialdemokrati gjerman, Olaf Scholz tha të mërkurën se ka arritur një marrëveshje me partinë e Demokratëve të Lirë dhe Partinë e Të Gjelbërve për të formuar një koalicion të ri qeveritar. Ky koalicion...

Arrihet marrëveshja për koalicion në Gjermani

para një jave - Top Channel

Socialdemokrati gjerman, Olaf Scholz tha të mërkurën se ka arritur një marrëveshje me partinë e Demokratëve të Lirë dhe Partinë e Të Gjelbërve për të formuar një koalicion të ri qeveritar. Ky koalicion...

Marrëveshja e koalicionit qeverisës në Gjermani propozon edhe liberalizimin e vizave për Kosovën

para 7 dite - Infokusi

Marrëveshja e koalicionit e tre partive gjermane që do të formojnë qeverinë e re federale mbështet integrimin evropian të gjashtë vendeve të Ballkanit Perëndimor, mëson European Western Balkans, përcjell...

Përfundon “epoka e Angela Merkelit”, arrihet marrëveshja për koalicion në Gjermani

para 7 dite - Zeri

Socialdemokrati gjerman, Olaf Scholz tha të mërkurën se ka arritur një marrëveshje me partinë e Demokratëve të Lirë dhe Partinë e Të Gjelbërve për të formuar një koalicion të ri qeveritar. Ky koalicion...

Arrihet marrëveshja për koalicion në Gjermani

para një jave - Syri.net Kosova

Socialdemokrati gjerman, Olaf Scholz tha të mërkurën se ka arritur një marrëveshje me partinë e Demokratëve të Lirë dhe Partinë e Të Gjelbërve për të formuar një koalicion të ri qeveritar. Ky koalicion...

Qeveria e re gjermane propozon edhe heqjen e vizave për Kosovën

para 7 dite - Epoka e Re

Qeveria e re gjermane mbështet integrimin evropian të gjashtë vendeve të Ballkanit Perëndimor dhe reformat e nevojshme për të përmbushur të gjitha kriteret e Kopenhagës. Kështu thuhet në dokumentin e marrëveshjes...

Mbështetja/ Shqipëria del e fituar nga qeveria e re gjermane: Propozohet hapja e kapitujve të parë të negociatave me BE

para 7 dite - Java News

Marrëveshja e koalicionit e tre partive gjermane që do të formojnë qeverinë e re federale mbështet integrimin evropian të gjashtë vendeve të Ballkanit Perëndimor, mëson European Western Balkans. Marrëveshja...

Koalicioni “semafor” ndez dritën jeshile për Shqipërinë dhe Kosovën

para 7 dite - InfoShqip

Marrëveshja e re e koalicionit “semafor” mes socialdemokratëve (SPD), të Gjelbërve dhe liberalëve (FDP), është pasuar nga një dokument që rendit Shqipërinë dhe Kosovën mes pikave kryesore të politikës...

Tre parti politike arrijnë marrëveshje për qeverinë e re në Gjermani

para një jave - Zëri i Amerikës

Tre parti gjermane kanë arritur një marrëveshje për formimin e një qeverie të re, që do t'i jepte fund epokës së kancelares Angela Merkel, sipas socialdemokratit Olaf Scholz, që pritet të jetë pasuesi...

“Merr fund epoka e Merkel”/ Arrihet marrëveshja për koalicion në Gjermani

para një jave - Vizion Plus

Socialdemokrati gjerman, Olaf Scholz tha të mërkurën se ka arritur një marrëveshje me partinë e Demokratëve të Lirë dhe Partinë e Të Gjelbërve për të formuar një koalicion të ri qeveritar. Ky koalicion...

Qeveria e re gjermane do ta mbështesë Kosovën dhe vendet e tjera të Ballkanit për integrim në BE

para 7 dite - Lajmi.net

Marrëveshja propozon hapjen e kapitullit të parë të negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut, liberalizimin e vizave me Kosovën si edhe vazhdimin e negociatave për Malin e Zi dhe Serbinë. “Ne...

Qeveria e re në Gjermani: Mbështetje për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut në rrugën drejt BE!

para 7 dite - Lexo

Marrëveshja e koalicionit e tre partive gjermane që do të formojnë qeverinë e re federale mbështesin fuqimisht integrimin evropian të gjashtë vendeve të Ballkanit Perëndimor, mëson European Western Balkans....

Scholz i jep fund epokës së Merkel

para një jave - Klan

Scholz i jep fund epokës së Merkel Dy muaj pas zgjedhjeve parlamentare, Socialdemokratët, të Gjelbrit dhe FDP ranë dakord për një marrëveshje koalicioni qeveritar. Deri më tani ata kishin heshtur për detajet....

Qeveria e re gjermane mbështet heqjen e vizave për Kosovën

para 7 dite - Ekonomia Online

Qeveria e re gjermane mbështet integrimin evropian të gjashtë vendeve të Ballkanit Perëndimor dhe reformat e nevojshme për të përmbushur të gjitha kriteret e Kopenhagës. Kështu thuhet në dokumentin e marrëveshjes...

Qeveria e re në Gjermani: Mbështetje për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut në rrugën drejt BE!

para 7 dite - Tetova Sot

Marrëveshja e koalicionit e tre partive gjermane që do të formojnë qeverinë e re federale mbështesin fuqimisht integrimin evropian të gjashtë vendeve të Ballkanit Perëndimor, mëson European Western Balkans....

Qeveria e re gjermane mbështet heqjen e vizave për Kosovën

para 7 dite - in7

Qeveria e re gjermane mbështet integrimin evropian të gjashtë vendeve të Ballkanit Perëndimor dhe reformat e nevojshme për të përmbushur të gjitha kriteret e Kopenhagës. Kështu thuhet në dokumentin e marrëveshjes...

Arrihet marrëveshja në Gjermani, ky është Kancelari i ri që do pasojë Angela Merkel

para një jave - GazetaBlic

Për herë të parë pas 16 vitesh, Gjermania do të ketë një Kancelar të ri. Bëhet fjalë për Olaf Scholz, kandidati Social-Demokrat, zyrtarisht do të drejtojë vendin pas Angela Merkel. Kjo ka ardhur pas arritjes...

Qeveria e re gjermane mbështet heqjen e vizave për Kosovën

para 7 dite - Gazeta Metro

Qeveria e re gjermane mbështet integrimin evropian të gjashtë vendeve të Ballkanit Perëndimor dhe reformat e nevojshme për të përmbushur të gjitha kriteret e Kopenhagës. Kështu thuhet në dokumentin e marrëveshjes...

Partitë gjermane ranë dakord për ta bërë Olaf Scholz-in kancelar

para një jave - Portalb

Partita Social Demokrate, Partia e Gjelbër dhe partitë liberale të Gjermanisë kanë paraqitur një marrëveshje për të formuar një qeveri të re, me Olaf Scholz, ministrin e financave, për të pasuar Angela...

Qeveria e re gjermane mbështet heqjen e vizave për Kosovën

para 7 dite - ATV Live

Qeveria e re gjermane mbështet integrimin evropian të gjashtë vendeve të Ballkanit Perëndimor dhe reformat e nevojshme për të përmbushur të gjitha kriteret e Kopenhagës. Kështu thuhet në dokumentin e marrëveshjes...

Qeveria e re gjermane mbështet heqjen e vizave për Kosovën

para 7 dite - KosovaPress

Qeveria e re gjermane mbështet integrimin evropian të gjashtë vendeve të Ballkanit Perëndimor dhe reformat e nevojshme për të përmbushur të gjitha kriteret e Kopenhagës. Kështu thuhet në dokumentin e marrëveshjes...

Profil, kush është Olaf Scholz, kancelari i ri që i jep fund epokës së Angela Merkel

para 7 dite - Gazeta Metro

Rreth dy muaj pas zgjedhjeve federale, SPD, të Gjelbrit dhe FDP prezantuan marrëveshjen e tyre të koalicionit për një qeveri të përbashkët. Kandidati i partisë socialdemokrate gjermane, Olaf Scholz tha...

Marrëveshja e koalicionit qeverisës në Gjermani propozon edhe liberalizimin e vizave për Kosovën

para 7 dite - Realiteti

Marrëveshja e koalicionit e tre partive gjermane që do të formojnë qeverinë e re federale mbështet integrimin evropian të gjashtë vendeve të Ballkanit Perëndimor, mëson European Western Balkans , përcjell...

Një lajm i mirë për Kosovën vjen nga Gjermania

para 7 dite - Bota Press

Tri partitë e mëdha gjermane që pritet të formojnë qeverinë e re kanë nënshkruar sot një marrëveshje për koalicion, pjesë e të cilës ishte mbështetja për integrimin në Bashkimin Evropian për gjashtë vendet...

Kush është Olaf Scholz, kancelari i ri i Gjermanisë: Unë jam liberal por jo budalla

para 7 dite - FaxWeb

Nëse zgjedhjet në Gjermani do të mbaheshin për të zgjedhur direkt kancelarin, Olaf Scholz do të ishte preferenca e parë për të pasuar periudhën 16-vjeçare në qeverisje të Angela Merkelit. Por, vota për...

Qeveria e re gjermane do ta mbështesë Kosovën dhe vendet e tjera të Ballkanit për integrim në BE

para 7 dite - Realiteti

Tri partitë e mëdha gjermane që pritet të formojnë qeverinë e re kanë nënshkruar sot një marrëveshje për koalicion, pjesë e të cilës ishte mbështetja për integrimin në Bashkimin Evropian për gjashtë vendet...

Qeveria e re në Gjermani: Mbështetje për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut në rrugën drejt BE!

para 7 dite - Almakos

Marrëveshja e koalicionit e tre partive gjermane që do të formojnë qeverinë e re federale mbështesin fuqimisht integrimin evropian të gjashtë vendeve të Ballkanit Perëndimor, mëson European Western Balkans....

Qeveria e re gjermane do ta mbështesë Kosovën dhe vendet e tjera të Ballkanit për integrim në BE

para 7 dite - Gazeta Metro

Tri partitë e mëdha gjermane që pritet të formojnë qeverinë e re kanë nënshkruar sot një marrëveshje për koalicion, pjesë e të cilës ishte mbështetja për integrimin në Bashkimin Evropian për gjashtë vendet...

Qeveria e re gjermane do ta mbështesë Kosovën dhe vendet e tjera të Ballkanit për integrim në BE

para 7 dite - Ekonomia Online

Tri partitë e mëdha gjermane që pritet të formojnë qeverinë e re kanë nënshkruar sot një marrëveshje për koalicion, pjesë e të cilës ishte mbështetja për integrimin në Bashkimin Evropian për gjashtë vendet...

Koalicioni “semafor” ndez dritën jeshile për Shqipërinë dhe Kosovën

para 7 dite - Gazeta Metro

Marrëveshja e re e koalicionit “semafor” mes socialdemokratëve (SPD), të Gjelbërve dhe liberalëve (FDP), është pasuar nga një dokument që rendit Shqipërinë dhe Kosovën mes pikave kryesore të politikës...

Gjermania pa Merkelin, zyrtarizohet marrëveshja për qeverinë e re

para 7 dite - Gazeta Metro

Socialdemokrati gjerman, Olaf Scholz tha të mërkurën se ka arritur një marrëveshje me partinë e Demokratëve të Lirë dhe Partinë e Të Gjelbërve për të formuar një koalicion të ri qeveritar. Ky koalicion...

Arrihet marrëveshja për koalicion në Gjermani, Scholz pritet ta zëvendësojë Merkelin

para një jave - GazetaBlic

Socialdemokrati Olaf Scholz të mërkurën iu afrua edhe më shumë qëllimit për t’u bërë kancelar i Gjermanisë, pas arritjes së marrëveshjes për koalicion që synon ta modernizojë ekonominë më të madhe evropiane,...

Arrihet marrëveshja për qeverinë e re gjermane

para 7 dite - ATV Live

Kancelari i emëruar Olaf Scholz konfirmoi sot se tri partitë – Social Demokratët, Liberalët dhe Të Gjelbrit – kanë arritur një marrëveshje për formimin e një qeverie të re, e cila do t’i japë fund epokës...

Zyrtarizohet marrëveshja 177 faqëshe, Gjermania do të ketë qeveri të re

para 7 dite - Ekonomia Online

Socialdemokrati gjerman, Olaf Scholz tha të mërkurën se ka arritur një marrëveshje me partinë e Demokratëve të Lirë dhe Partinë e Të Gjelbërve për të formuar një koalicion të ri qeveritar. Ky koalicion...

Arrihet marrëveshja e koalicioneve, zbulohet si do të ndahen postet e ministrave në Gjermani

para një jave - ABC News

Partitë e qendrës së majtë, liberale dhe ambientaliste të Gjermanisë kanë arritur marrëveshje për të formuar qeveri koalicioni trepalësh. Udhëheqësit e Partisë Socialdemokrate (SPD), Demokratët e Lirë...

Arrihet marrëveshja për qeverinë e re gjermane

para një jave - KosovaPress

Kancelari i emëruar Olaf Scholz konfirmoi sot se tri partitë – Social Demokratët, Liberalët dhe Të Gjelbrit – kanë arritur një marrëveshje për formimin e një qeverie të re, e cila do t’i japë fund epokës...

Arrihet marrëveshja, Scholz pasues i Merkelit

para një jave - RTV 21

Socialdemokratët, të Gjelbrit dhe liberalët e Gjermanisë kanë arritur një marrëveshje për formimin e një qeverie të re, duke i hapur rrugën ministrit të financave, Olaf Scholz, që të pasojë Angela Merkelin...

Arrihet marrëveshja për koalicion në Gjermani, Scholz pritet ta zëvendësojë Merkelin

para një jave - Indeks online

Socialdemokrati Olaf Scholz të mërkurën iu afrua edhe më shumë qëllimit për t’u bërë kancelar i Gjermanisë, pas arritjes së marrëveshjes për koalicion që synon ta modernizojë ekonominë më të madhe evropiane,...

Arrihet marrëveshja për koalicion në Gjermani, Scholz pritet ta zëvendësojë Merkelin

para një jave - Gazeta Express

Socialdemokrati Olaf Scholz të mërkurën iu afrua edhe më shumë qëllimit për t’u bërë kancelar i Gjermanisë, pas arritjes së marrëveshjes për koalicion që synon ta modernizojë ekonominë më të madhe evropiane,...

Arrihet marrëveshja në Gjermani, ky është Kancelari i ri që do pasojë Angela Merkel

para një jave - FaxWeb

Për herë të parë pas 16 vitesh, Gjermania do të ketë një Kancelar të ri. Bëhet fjalë për Olaf Scholz, kandidati Social-Demokrat, zyrtarisht do të drejtojë vendin pas Angela Merkel. Kjo ka ardhur pas arritjes...

Olaf Scholz merr detyrën e kancelarit gjatë muajit të ardhshëm

para një jave - Nistori

Liderët e tri partive që duhet ta formojnë qeverinë e re në Gjermani, kanë nënshkruar marrëveshjen e koalicionit ku bazuar në këtë marrëveshje pritet që muajin e ardhshëm ta marrin pushtetin. Bazuar në...

Arrihet marrëveshja e koalicioneve, zbulohet si do të ndahen postet e ministrave në Gjermani

para një jave - InfoShqip

Partitë e qendrës së majtë, liberale dhe ambientaliste të Gjermanisë kanë arritur marrëveshje për të formuar qeveri koalicioni trepalësh. Udhëheqësit e Partisë Socialdemokrate (SPD), Demokratët e Lirë...

Së shpejti qeveri e re e Gjermanisë

para një jave - Koha.mk

Partia Socialdemokrate (SPD), e udhëhequr nga Ollaf Sholc, e cila fitoi një fitore të ngushtë në zgjedhjet e shtatorit, tani do të formojë qeveri tripartiake me Të Gjelbrit e Analena Berbok dher Liberalët...

Arrihet marrëveshja për koalicion në Gjermani, Scholz pritet ta zëvendësojë Merkelin

para një jave - Ditapost

Socialdemokrati Olaf Scholz të mërkurën iu afrua edhe më shumë qëllimit për t’u bërë kancelar i Gjermanisë, pas arritjes së marrëveshjes për koalicion që synon ta modernizojë ekonominë më të madhe evropiane,...

Arrihet marrëveshja në Gjermani, Scholz pasues i Merkelit

para një jave - Koha.net

Olaf Scholz është pranë marrjes së postit të kancelarit në Gjermani pas zgjedhjeve të shtatorit, pasi socialdemokratët kanë arritur marrëveshje për koalicion qeverisës me të gjelbrit dhe liberalët. Tri...

Olaf Scholz, kancelar i ri i Gjermanisë: Partitë gjermane formojnë “koalicionin e semaforit”

para një jave - Periskopi

Social Demokratët, të Gjelbrit dhe partitë liberale janë pajtuar që të formojnë qeverinë pas dy muajsh negociata. Olaf Scholz, ministër financash, do të jetë pasardhësi i Angela Merkelit si lideri i ri...

Arrihet marrëveshja për koalicion në Gjermani, Scholz pritet ta zëvendësojë Merkelin

para një jave - Realiteti

Socialdemokrati Olaf Scholz të mërkurën iu afrua edhe më shumë qëllimit për t’u bërë kancelar i Gjermanisë, pas arritjes së marrëveshjes për koalicion që synon ta modernizojë ekonominë më të madhe evropiane,...

SPD-ja arrinë marrëveshja për koalicion në Gjermani, CDU / CSU pas 16 vitesh shkon në opozitë

para një jave - Epoka e Re

Socialdemokrati Olaf Scholz të mërkurën iu afrua edhe më shumë qëllimit për t’u bërë kancelar i Gjermanisë, pas arritjes së marrëveshjes për koalicion që synon ta modernizojë ekonominë më të madhe evropiane,...

Arrihet marrëveshja për koalicion në Gjermani, Scholz pritet ta zëvendësojë Merkelin

para një jave - Informatat

Socialdemokrati Olaf Scholz të mërkurën iu afrua edhe më shumë qëllimit për t’u bërë kancelar i Gjermanisë, pas arritjes së marrëveshjes për koalicion që synon ta modernizojë ekonominë më të madhe evropiane,...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK