Kryeprokurori bullgar vjen në Shkup për t’i marrë mostrat e ADN-së për identifikimin e viktimave

para 6 dite - Telegrafi

Kryeprokurori bullgar, Ivan Geshev i shoqëruar nga hetues sot do të arrijë në Shkup për të dorëzuar personalisht kërkesë për ndihmë juridike në Kryeprokurori bullgar vjen në Shkup për t’i marrë mostrat...

Aksidenti me 46 viktima në Bullgari/ Nis me një minutë heshtje seanca plenare

para 6 dite - Zhurnal

Seanca e sotme plenare në Kuvendin e Shqipërisë ka nisur me një minutë heshtje. Kjo në ndër të 46 qytetarëve shqiptarë të Maqedonisë së veriut që humbën jetën në aksidentin tragjik në autostradën e Strumës...

Aksidenti me 46 viktima në Bullgari/ Nis me një minutë heshtje seanca plenare

para 6 dite - Top Channel

Seanca e sotme plenare në Kuvendin e Shqipërisë ka nisur me një minutë heshtje. Kjo në ndër të 46 qytetarëve shqiptarë të Maqedonisë së veriut që humbën jetën në aksidentin tragjik në autostradën e Strumës...

Ekspertiza e mjekësisë ligjore: Njerëzit në autobus u dogjën për së gjalli!

para 6 dite - Syri.net Kosova

Zëvendëskryeprokurori Borislav Sarafov ka deklaruar sot se sipas ekspertizës mjeko-ligjore, të gjitha viktimat e aksidentit në Bullgari, kanë vdekur nga zjarri. “Të gjitha viktimat në autobusin e aksidentuar...

Zëvendës prokurori bullgar: Personat në autobus vdiqën nga asfiksia, informacionet tjera janë spekulative

para 6 dite - Portalb

Në media qarkullojnë informacione absolutisht spekulative për aksidentin e autobusit. Shfaqen dëshmitarë okularë, por në fakt nuk ka as edhe një të vetëm. Në pyetje janë marrë dy prej pasagjerëve në autobus,...

Aksidenti në Bullgari, dyshohet për sasi mbi normë të naftës për shkak të çmimit të lirë

para 6 dite - Klan

Aksidenti në Bullgari, dyshohet për sasi mbi normë të naftës për shkak të çmimit të lirë Zjarrfikësit: Flakët të nxitura nga sasia e madhe e karburantit. Mbërritëm për 9 minuta Mediat bullgare ngrenë të...

Prokurori publik: Në vendin e aksidentit janë parë tre tuba, me mbetje të naftës!

para 6 dite - Ina

Prokurori bullgar në paraqitjen para mediave ka folur për gjetjet e para të aksidentit tragjik në Bullgari. Duke folur për spekulimet se zjarri është shkaktuar nga tubat me benzinë, prokurori i ka hedhur...

Gjendja e të lënduarve në aksidentin e autobusit në Bullgari

para 6 dite - Indeks online

Të gjithë personat e lënduar në aksidentin e autobusit në autostradën e Strumës janë në gjendje stabile dhe jashtë rrezikut për jetën, njoftojnë nga spitali Pirogov. Dy pacientë të cilët janë gjithashtu...

Prokurori bullgar paraqet dyshimin më të madh për aksidentin tragjik

para 6 dite - Indeks online

Ka filluar konferenca e Prokurorisë bullgare për hetimin e tragjedisë që la të vdekur 45 persona, që ishin në autobusin “Besa Trans”. Sipas zëvendëskryeprokurori Borislav Sarafov, deri tani, dyshimi më...

Suspendohen dy doganierë, nuk e regjistruan autobusin që u aksidentua në Bullgari

para 6 dite - Insajderi

Dy doganierë janë suspenduar pasi që nuk e kanë regjistruar autobusin e “Besa Trans” që mori flakë të martën në Bullgari, përcjell Insajderi.com. Kështu është konstatuar nga kontrolli i brendshëm i Drejtorisë...

Kryeprokurori bullgar në Shkup për t’i marrë mostrat e ADN-së për identifikimin e viktimave

para 6 dite - RTV 21

Kryeprokurori bullgar, Ivan Geshev i shoqëruar nga hetues sot do të arrijë në Shkup për të dorëzuar personalisht kërkesë për ndihmë juridike në Prokurorinë e Maqedonisë së Veriut. Prokurorët bullgarë duhet...

Është herët të flitet për lëshimin e pacientëve, tha zëvendësdrejtori i Spitalit të Sofjes

para 6 dite - RTV 21

Zëvendësdrejtori i spitalit universitar të Sofjes – “Pirogov”, Hristo Shivaçev, ka deklaruar se pacientët, të lënduarit nga aksidenti tragjik i 23 nëntorit në Bullgari, janë në gjendje të mirë shëndetësore....

Prokurori bullgar paraqet dyshimin më të madh për aksidentin tragjik

para 6 dite - Gazeta Express

Ka filluar konferenca e Prokurorisë bullgare për hetimin e tragjedisë që la të vdekur 45 persona, që ishin në autobusin “Besa Trans”. Sipas prokurorit, deri tani, dyshimi më i madh është gabimi njerëzor,...

Të gjitha viktimat e aksidentit në Bullgari vdiqën nga asfiksia

para 6 dite - GazetaBlic

Të gjithë 45 viktimat nga aksidenti i autobusit në autostradën “Struma” në Bullgari vdiqën nga asfiksia, e jo nga lëndimet e marra nga përplasja apo shpërthimi. Zëvendësprokurori i Bullgarisë, Borislav...

Ekspertiza e autoriteteve bullgare: Viktimat vdiqën nga zjarri, jo nga lëndimet e aksidentit

para 6 dite - OraInfo

Zëvendëskryeprokurori Borislav Sarafov ka deklaruar sot se sipas ekspertizës mjeko-ligjore, të gjitha viktimat e aksidentit në Bullgari, kanë vdekur nga zjarri . “Të gjitha viktimat në autobusin e aksidentuar...

LIVE/ Prokuroria bullgare flet për hetimin e tragjedisë në Bullgari

para 6 dite - TV21

Ekipi hetues i Prokurorisë Publike në Bullgari është duke mbajtur paraqitje para mediave për tragjedinë në Bullgari.

Prokurori publik: Në vendin e aksidentit janë parë tre tuba, me mbetje të naftës!

para 6 dite - TV21

Prokurori bullgar në paraqitjen para mediave ka folur për gjetjet e para të aksidentit tragjik në Bullgari. Duke folur për spekulimet se zjarri është shkaktuar nga tubat me benzinë, prokurori i ka hedhur...

Kryeprokurori bullgar vjen në Shkup për t’i marrë mostrat e ADN-së për identifikimin e viktimave

para 6 dite - TV21

Kryeprokurori bullgar, Ivan Geshev i shoqëruar nga hetues sot do të arrijë në Shkup për të dorëzuar personalisht kërkesë për ndihmë juridike në Prokurorinë e Maqedonisë së Veriut. Prokurorët bullgarë duhet...

Tragjedia shqiptare me 46 viktima në Bullgari, seanca plenare nis me një minutë heshtje

para 6 dite - Gazeta Express

Seanca plenare e sotme në Kuvendin e Shqipërisë ka nisur me një minutë heshtje për aksidentin tragjik në Bullgari ku humbën jetën 46 persona, shumica shqiptarë të Maqedonisë së Veriut. Prej orës 10:00...

Tragjedia në Bullgari, Kuvendi mban 1 minutë heshtje

para 6 dite - Albeu

Në nder të 46 viktimave që humbën jetën në aksidentin tragjik në Bullgari, Kuvendi i Republikës së Shqipërisë nisi me një minutë heshtje. Kujtojmë se autobusi me turistë nga Maqedonia e Veriut u përplas...

Ekspertiza e autoriteteve bullgare: Viktimat vdiqën nga zjarri

para 6 dite - RTK

Zëvendëskryeprokurori Borislav Sarafov ka deklaruar sot se sipas ekspertizës mjeko-ligjore, të gjitha viktimat e aksidentit në Bullgari, kanë vdekur nga zjarri. “Të gjitha viktimat në autobusin e aksidentuar...

Drejtuesi e ka humbur orientimin për shkak të infrastrukturës

para 6 dite - RTK

Shkaku i përplasjes së autobusit nga Maqedonia veriore të martën mbrëma, ku humbën jetën 45 persona, ka shumë të ngjarë të jetë humbja e orientimit hapësinor të ngasësit për shkak të gjendjes infrastrukturore,...

Prokurori bullgar në konferencë për aksidentin tragjik, shfaq dyshime në lidhje me shkaqet

para 6 dite - News33

Ka filluar konferenca e Prokurorisë bullgare për hetimin e tragjedisë që la të vdekur 45 persona, që ishin në autobusin “Besa Trans”, shkruan news33. Sipas zëvendëskryeprokurori Borislav Sarafov, deri...

Tragjedia në Bullgari: Kjo ekspertizë do të bëhet për të gjithë rastin

para 6 dite - Alsat-M

Hetuesit bullgarë kanë punësuar autoekspertët më të mirë për të kryer ekspertizën autoteknike, si dhe ekspertë të zjarrit të cilët do të duhet të përcaktojnë shkakun e zjarrit dhe intensitetin e tij, tha...

Ekspertiza e autoriteteve bullgare: Viktimat vdiqën nga zjarri, jo nga lëndimet e aksidentit

para 6 dite - Gazeta Express

Zëvendëskryeprokurori Borislav Sarafov ka deklaruar sot se sipas ekspertizës mjeko-ligjore, të gjitha viktimat e aksidentit në Bullgari, kanë vdekur nga zjarri, raporton Express. “Të gjitha viktimat në...

Prokurori publik bullgar: Zjarri nuk është shkaktuar prej tubave, ato nuk kanë qenë të mbushura

para 6 dite - Zhurnal

Sofje, 25 nëntor – Prokurori bullgar në paraqitjen para mediave ka folur për gjetjet e para të aksidentit tragjik në Bullgari. Duke folur për spekulimet se zjarri është shkaktuar nga tubat me benzinë,...

Kuvendi nis me 1 minutë heshtje për 46 jetët e humbura në Bullgari

para 6 dite - Klan

Kuvendi nis me 1 minutë heshtje për 46 jetët e humbura në Bullgari Kuvendi i Shqipërisë nisi këtë të enjte me një minutë heshtje në nder të jetëve të humbura në tragjedinë e ndodhur në Bullgari. 46 shqiptarë...

Joveski: Në vendin e aksidentit vërejta tuba të zbrazëta të cilat nuk ishin djegur

para 6 dite - Telegrafi

Autoritetet e Maqedonisë së Veriut marrin materiale biologjike nga të afërmit për analizë të ADN-së. Teza për gypat se janë shkak i aksidentit janë spekulime, prokurorët bullgarë janë duke punuar në hetim,...

Të lënduarit nga autobusi i aksidentuar janë në gjendje stabile

para 6 dite - Telegrafi

Të lënduarit nga autobusi i aksidentuar në Bullgari, të cilët u transferuar në spitalin “Pirogov” janë në gjendje stabile. Jetët e tyre nuk janë në rrezik, njoftojnë mjekët bullgar për “BTV”. Dy persona...

Autobusi i tragjedisë në Bullgari e kaloi kufirin pa u regjistruar në doganë

para 6 dite - Klan

Autobusi i tragjedisë në Bullgari e kaloi kufirin pa u regjistruar në doganë Autobusi i djegur në Bullgari nuk u regjistrua në doganë gjatë kalimit të kufirit. Kështu njoftojnë mediat e Maqedonisë së Veriut,...

Autobusi që u dogj në Bullgari nuk ishte regjistruar në doganë kur e kishte kaluar kufirin

para 6 dite - Koha.net

Doganierët nuk e kanë regjistruar autobusin e djegur të “Besa Trans” kur ai ka kaluar kufirin, por kanë regjistruar vetëm pasagjerët që ndodheshin në të. Kjo është konstatuar nga kontrolli i brendshëm...

Ende është herët të flitet për lëshimin e pacientëve, tha zëvendësdrejtori i Spitalit të Sofjes

para 6 dite - TV21

Zëvendësdrejtori i spitalit universitar të Sofjes – “Pirogov”, Hristo Shivaçev, ka deklaruar se pacientët, të lënduarit nga aksidenti tragjik i 23 nëntorit në Bullgari, janë në gjendje të mirë shëndetësore....

Suspendohen dy doganierë që nuk evidentuan daljen e autobusit nga Maqedonia

para 6 dite - RTK

Drejtoria doganore informoi se pas kontrolleve të kryera, është vërtetuar se autobusi i “Besa trans” – Shkup i cili është djegur në autostradën në Bullgari, nuk ka qenë fare i evidentuar se ka dalë jashtë...

Njëri prej të aksidentuarve në Bullgari futet sot në operacion, raportohet gjendja e të tjerëve

para 6 dite - News33

Të gjithë personat e lënduar në aksidentin e autobusit në autostradën e Strumës janë në gjendje stabile dhe jashtë rrezikut për jetën, njoftojnë nga spitali Pirogov. Dy pacientë të cilët janë gjithashtu...

Kryeprokurori bullgar vjen në Shkup për të marrë mostrat e ADN-së për t’i identifikuar viktimat

para 6 dite - Ina

Kryeprokurori bullgar Ivan Geshev i shoqëruar nga hetues sot do të arrijë në Shkup për të dorëzuar personalisht kërkesë për ndihmë juridike në Prokurorinë e Maqedonisë së Veriut. Prokurorët bullgarë duhet...

Joveski: Në vendin e aksidentit pash tuba, por nuk ishin të djegura!

para 6 dite - Ina

Kryeprokurori republikan i Maqedonisë së Veriut, Ljubomir Joveski në një intervistë për median bullgare – “btvnovinite”, ka treguar se çfarë ka parë në vendin e aksidentit tragjik të 23 nëntorit në Bullgari...

Dy nga të lënduarit do të operohen sot, njoftojnë nga Spitali i Sofjes

para 6 dite - Ina

Specialistë të ndryshëm e kanë vlerësuar gjendjen shëndetësore të 7 të lënduarve, pacientë në Spitalin universitar “Pirogov”, kanë njoftuar nga spitali nëpërmjet një kumtese për media. Bëhet fjalë për...

Dita e tretë e zisë

para 6 dite - Ina

Në vend sot është dita e tretë e zisë pas aksidentit rrugor të autobusit në të cilin dje në autostradën “Struma” në Bullgari jetën e humbën 45 udhëtarë, ndërsa shtatë janë lënduar. Qeveria të hënën i shpalli...

Të lënduarit e aksidentit në Bullgari janë në gjendje stabile

para 6 dite - RTK

Të gjithë personat e lënduar në aksidentin e autobusit në autostradën e Strumës janë në gjendje stabile dhe jashtë rrezikut për jetën, njoftojnë nga spitali Pirogov. Dy pacientë të cilët janë gjithashtu...

Tragjedia shqiptare në Bullgari, seanca plenare nis me një minutë heshtje

para 6 dite - ABC News

Seanca plenare e sotme në Kuvend ka nisur me një minutë heshtje për aksidentin tragjik në Bullgari ku humbën jetën 46 persona, shumica shqiptarë të Maqedonisë së Veriut. Lajmi në përditësim…

Joveski: Në vendin e aksidentit pash tuba, por nuk ishin të djegura!

para 6 dite - TV21

Kryeprokurori republikan i Maqedonisë së Veriut, Ljubomir Joveski në një intervistë për median bullgare – “btvnovinite”, ka treguar se çfarë ka parë në vendin e aksidentit tragjik të 23 nëntorit në Bullgari...

Kryeprokurori bullgar vjen në Shkup për të marrë mostrat e ADN-së

para 6 dite - Aktuale

Kryeprokurori bullgar, Ivan Geshev i shoqëruar nga hetues sot do të arrijë në Shkup për të dorëzuar personalisht kërkesë për ndihmë juridike në Prokurorinë e Maqedonisë së Veriut. Prokurorët bullgarë duhet...

Drejtoria doganore: Autobusi nuk ishte regjistruar në doganë kur kishte kaluar kufirin

para 6 dite - Kallxo

Doganierët nuk e kanë regjistruar autobusin e djegur të “Besa Trans” kur ai ka kaluar kufirin, por kanë regjistruar vetëm pasagjerët që ndodheshin në të. Kjo është konstatuar nga kontrolli i brendshëm...

Joveski: Në vendin e aksidentit pash tuba, por nuk ishin të djegura!

para 6 dite - Aktuale

Kryeprokurori republikan i Maqedonisë së Veriut, Ljubomir Joveski në një intervistë për median bullgare – “btvnovinite”, ka treguar se çfarë ka parë në vendin e aksidentit tragjik të 23 nëntorit në Bullgari...

Zv/drejtori i Spitalit të Sofjes flet për gjendjen e të lënduarve në aksidentin tragjik

para 6 dite - Aktuale

Zëvendësdrejtori i spitalit universitar të Sofjes – “Pirogov”, Hristo Shivaçev, ka deklaruar se pacientët, të lënduarit nga aksidenti tragjik i 23 nëntorit në Bullgari, janë në gjendje të mirë shëndetësore....

Të lënduarit e aksidentit janë në gjendje stabile, njëri do të operohet sot

para 6 dite - Alsat-M

Të gjithë personat e lënduar në aksidentin e autobusit në autostradën e Strumës janë në gjendje stabile dhe jashtë rrezikut për jetën, njoftojnë nga spitali Pirogov. Dy pacientë të cilët janë gjithashtu...

Kryeprokurori bullgar shkon në Shkup për të marrë mostrat e ADN-së

para 6 dite - Klan Kosova

Kryeprokurori bullgar Ivan Geshev i shoqëruar nga hetues sot do të shkojë në Shkup për të dorëzuar personalisht kërkesë për ndihmë juridike në Prokurorinë e Maqedonisë së Veriut. Prokurorët bullgarë duhet...

Kryeprokurori bullgar shkon në Shkup për të marrë mostrat e ADN-së

para 6 dite - RTK

Kryeprokurori bullgar Ivan Geshev i shoqëruar nga hetues sot do të shkojë në Shkup për të dorëzuar personalisht kërkesë për ndihmë juridike në Prokurorinë e Maqedonisë së Veriut. Prokurorët bullgarë duhet...

Aksidenti tragjik, Kryeprokurori i Maqedonisë së Veriut: Karburanti rezervë spekulim, 2 janë pistat

para 6 dite - ABC News

Një problem teknik ose një gabim njerëzor, këto janë 2 versionet që jep kryeprokurori i Maqedonisë së Veriut, Lubomir Joveski lidhur me shkakun e aksidentit tragjik të ndodhur në Bullgari të martën ku...

Kryeprokurori bullgar vjen në Shkup për të marrë mostrat e ADN-së

para 6 dite - Alsat-M

Kryeprokurori bullgar Ivan Geshev i shoqëruar nga hetues sot do të arrijë në Shkup për të dorëzuar personalisht kërkesë për ndihmë juridike në Prokurorinë e Maqedonisë së Veriut. Prokurorët bullgarë duhet...

Kryeprokurori bullgar vjen në Shkup për të marrë mostrat e ADN-së për t’i identifikuar viktimat

para 6 dite - Zhurnal

Shkup, 25 nëntor – Kryeprokurori bullgar Ivan Geshev i shoqëruar nga hetues sot do të arrijë në Shkup për të dorëzuar personalisht kërkesë për ndihmë juridike në Prokurorinë e Maqedonisë së Veriut. Prokurorët...

Identifikimi i viktimave do të zgjasë shtatë ditë, i merret licenca kompanisë së autobusit të aksidentuar

para 6 dite - Telegrafi

Identifikimi i 45 të vdekurve në fatkeqësinë e rëndë të 23 nëntorit do të bëhet pasi që të merret material biologjik nga të afërmit e viktimave. Pritet kjo të zgjasë së paku shtatë ditë dhe kur të përfundojë...

Joveski: Në vendin e aksidentit pash tuba, por nuk ishin të djegura!

para 6 dite - News33

Kryeprokurori republikan i Maqedonisë së Veriut, Ljubomir Joveski në një intervistë për median bullgare – “btvnovinite”, ka treguar se çfarë ka parë në vendin e aksidentit tragjik të 23 nëntorit në Bullgari...

Sot do të operohen dy nga të lënduarit në aksidentin në Sofje

para 6 dite - Zhurnal

Shkup, 25 nëntor – Specialistë të ndryshëm e kanë vlerësuar gjendjen shëndetësore të 7 të lënduarve, pacientë në Spitalin universitar “Pirogov”, kanë njoftuar nga spitali nëpërmjet një kumtese për media....

Identifikimi i viktimave do të përfundojë për së paku një javë, i merret licenca “Besa trans”-it

para 6 dite - Koha.mk

Shkup, 25 nëntor – Identifikimi i 45 të vdekurve në fatkeqësinë e rëndë të pardjeshme do të bëhet pasi që të merret material biologjik nga të afërmit e viktimave. Pritet kjo të zgjasë së paku shtatë ditë...

Joveski: Kam parë tuba të plastikës të cilat nuk ishin të djegura

para 6 dite - Koha.mk

Sofje, 25 nëntor – Autoritetet e Maqedonisë marrin materiale biologjike nga familjarët për analiza të ADN-së. Teza për tubat është spekulim, prokurorët bullgar punojnë në hetimin, deklaroi për BTV prokurori...

Dita e tretë (3) e zisë

para 6 dite - Politiko.mk

Në vend sot është dita e tretë e zisë pas aksidentit rrugor të autobusit në të cilin dje në autostradën “Struma” në Bullgari jetën e humbën 45 udhëtarë, ndërsa shtatë janë lënduar. Qeveria të hënën i shpalli...

Dita e tretë (3) e zisë

para 6 dite - Raporter.mk

Në vend sot është dita e tretë e zisë pas aksidentit rrugor të autobusit në të cilin dje në autostradën “Struma” në Bullgari jetën e humbën 45 udhëtarë, ndërsa shtatë janë lënduar. Qeveria të hënën i shpalli...

Dita e tretë e zisë në Maqedoninë e Veriut

para 6 dite - RTV 21

Në Maqedoninë e Veriut sot është dita e tretë e zisë pas aksidentit rrugor të autobusit në të cilin dje në autostradën “Struma” në Bullgari jetën e humbën 45 udhëtarë, ndërsa shtatë janë lënduar. Në mesin...

Dy nga të lënduarit do të operohen sot, njoftojnë nga Spitali i Sofjes

para 6 dite - TV21

Specialistë të ndryshëm e kanë vlerësuar gjendjen shëndetësore të 7 të lënduarve, pacientë në Spitalin universitar “Pirogov”, kanë njoftuar nga spitali nëpërmjet një kumtese për media. Bëhet fjalë për...

Prokurori bullgar paraqet dyshimin më të madh për ak sidentin tragjik

para 6 dite - Tetova1

Ka filluar konferenca e Prokurorisë bullgare për hetimin e tragjedisë që la të vdekur 45 persona, që ishin në autobusin “Besa Trans”, shkruan Alsat. Sipas zëvendëskryeprokurori Borislav Sarafov, deri tani,...

Prokurori publik bullgar: Në vendin e ak sidentit janë parë tre tuba, me mbetje të naftës!

para 6 dite - Tetova1

Prokurori bullgar në paraqitjen para mediave ka folur për gjetjet e para të ak sidentit tragjik në Bullgari. Duke folur për spekulimet se zjarri është shkaktuar nga tubat me benzinë, prokurori i ka hedhur...

Prokurori publik: Në vendin e aksidentit janë parë tre tuba, me mbetje të naftës!

para 6 dite - Tetova Sot

Prokurori bullgar në paraqitjen para mediave ka folur për gjetjet e para të aksidentit tragjik në Bullgari. Duke folur për spekulimet se zjarri është shkaktuar nga tubat me benzinë, prokurori i ka hedhur...

Sot do të operohen dy nga të lënduarit në aksidentin në Sofje

para 6 dite - Medial

Shkup, 25 nëntor – Specialistë të ndryshëm e kanë vlerësuar gjendjen shëndetësore të 7 të lënduarve, pacientë në Spitalin universitar “Pirogov”, kanë njoftuar nga spitali nëpërmjet një kumtese për media....

Spasovski: Do të veprojmë në mënyrë efikase sipas rezultateve nga hetimi

para 6 dite - Medial

Shkup, 25 nëntor – Në intervistë për RTL-në kroate dhe RTCG-në malazeze kam theksuar se për sot organet hetuese bullgare paralajmëruan fjalime me rezultatet e para të hetimit për aksidentin, publikoi ministri...

Aksidenti tragjik ku humbën jetën 46 shqiptarë, autoritetet bullgare: Ja kush mund të jetë shkaku i përplasjes

para 6 dite - Syri.net Kosova

Mediat bullgare raportojnë se shkaku i përplasjes së autobusit nga Maqedonia e Veriut në Bullgari, ku vdiqën 45 persona, mund të jetë humbja e orientimit të shoferit shkaku i gjendjes së infrastrukturës,...

Spasovski: Do të veprojmë në mënyrë efikase sipas rezultateve nga hetimi

para 6 dite - Zhurnal

Shkup, 25 nëntor – Në intervistë për RTL-në kroate dhe RTCG-në malazeze kam theksuar se për sot organet hetuese bullgare paralajmëruan fjalime me rezultatet e para të hetimit për aksidentin, publikoi ministri...

Zv/drejtori i Spitalit të Sofjes flet për gjendjen e të lënduarve në aksidentin tragjik

para 6 dite - Tetova Sot

Zëvendësdrejtori i spitalit universitar të Sofjes – “Pirogov”, Hristo Shivaçev, ka deklaruar se pacientët, të lënduarit nga aksidenti tragjik i 23 nëntorit në Bullgari, janë në gjendje të mirë shëndetësore....

Suspendohen dy doganierët që nuk evidentuan daljen e autobusit të “Besa Trans” nga Maqedonia

para 6 dite - GazetaBlic

Drejtoria doganore informoi se pas kontrolleve të kryera, është vërtetuar se autobusi i “Besa trans” – Shkup i cili është djegur në autostradën në Bullgari, nuk ka qenë fare i evidentuar se ka dalë jashtë...

Suspendohen dy doganierë, nuk evidentuan daljen e autobusit të aksidentuar në Bullgari

para 6 dite - Telegrafi

Nga Dogana e Maqedonisë së Veriut njoftojnë se kanë suspenduar dy doganierë, pasi të njëjtit nuk kanë evidentuar daljen e autobusit të aksidentuar në Bullgari. Nga ky institucion thonë se doganierët kanë...

Të lënduarit e aksidentit janë në gjendje stabile, njëri prej tyre operohet sot

para 6 dite - Lajmi.net

Dy pacientë të cilët janë gjithashtu në gjendje të mirë janë operuar dje. Të lënduarit që ndodheshin në terapi intensive sot janë transferuar në repartin e Klinikës për Djegie dhe Kirurgji Plastike. Një...

Dita e tretë e zisë

para 6 dite - TV21

Në vend sot është dita e tretë e zisë pas aksidentit rrugor të autobusit në të cilin dje në autostradën “Struma” në Bullgari jetën e humbën 45 udhëtarë, ndërsa shtatë janë lënduar. Qeveria të hënën i shpalli...

Buxheti 2022, Kuvendi në seancë maratonë

para 6 dite - Klan

Buxheti 2022, Kuvendi në seancë maratonë Diskutohet dhe miratohet nen për nen buxheti dhe paketa fiskale Kuvendi sot në orën 10.00 fillon diskutimin e Buxhetit 2022 dhe paketës fiskale. Seanca e cila pritet...

Eksperët për aksidentin në Bullgari: Drejtuesi e ka humbur orientimin për shkak të infrastrukturës

para 6 dite - GazetaBlic

Shkaku i përplasjes së autobusit nga Maqedonia veriore të martën mbrëma, ku humbën jetën 45 persona, ka shumë të ngjarë të jetë humbja e orientimit hapësinor të ngasësit për shkak të gjendjes infrastrukturore,...

Kryeprokurori bullgar vjen në Shkup për të marrë mostrat e ADN-së

para 6 dite - Tetova Sot

Kryeprokurori bullgar, Ivan Geshev i shoqëruar nga hetues sot do të arrijë në Shkup për të dorëzuar personalisht kërkesë për ndihmë juridike në Prokurorinë e Maqedonisë së Veriut. Prokurorët bullgarë duhet...

Dy nga të lënduarit do të operohen sot, njoftojnë nga Spitali i Sofjes

para 6 dite - Tetova Sot

Specialistë të ndryshëm e kanë vlerësuar gjendjen shëndetësore të 7 të lënduarve, pacientë në Spitalin universitar “Pirogov”, kanë njoftuar nga spitali nëpërmjet një kumtese për media. Bëhet fjalë për...

Vazhdon hetimi për shkaqet e aksidentit në Sofje

para 6 dite - Top Channel

Në mesin e 46 viktimave ishin edhe 12 fëmijë të moshës nën 18 vjeçare. Të vdekurit nga tragjedia e 23 nëntorit kryesisht janë nga komuna të qytetit të Shkupit Ministri i Punëve të Jashtme, Bujar Osmani...

Dita e tretë e zisë

para 6 dite - Aktuale

Në vendin tonë sot është dita e tretë e zisë pas aksidentit tragjik të autobusit në Bullgari ku jetën e humbën 45 udhëtarë, ndërsa shtatë janë lënduar. Qeveria të hënën i shpalli tri ditë zie në territorin...

Ekspertët për aksidentin në Bullgari: Drejtuesi e ka humbur orientimin për shkak të infrastrukturës

para 6 dite - Aktuale

Shkaku i përplasjes së autobusit nga Maqedonia veriore të martën mbrëma, ku humbën jetën 45 persona, ka shumë të ngjarë të jetë humbja e orientimit hapësinor të ngasësit për shkak të gjendjes infrastrukturore,...

Të lënduarit e ak sidentit janë në gjendje stabile, njëri do të operohet sot

para 6 dite - Tetova1

Të gjithë personat e lënduar në aksidentin e autobusit në autostradën e Strumës janë në gjendje stabile dhe jashtë rrezikut për jetën, njoftojnë nga spitali Pirogov. Dy pacientë të cilët janë gjithashtu...

Joveski: Në vendin e ak sidentit pash tuba, por nuk ishin të djegura!

para 6 dite - Tetova1

Kryeprokurori republikan i Maqedonisë së Veriut, Ljubomir Joveski në një intervistë për median bullgare – “btvnovinite”, ka treguar se çfarë ka parë në vendin e aksidentit tragjik të 23 nëntorit në Bullgari...

Zëvendësdrejtori i Spitalit të Sofjes: Ende është herët të flitet për lëshimin e pacientëve

para 6 dite - Tetova1

Zëvendësdrejtori i spitalit universitar të Sofjes – “Pirogov”, Hristo Shivaçev, ka deklaruar se pacientët, të lënduarit nga aksidenti tragjik i 23 nëntorit në Bullgari, janë në gjendje të mirë shëndetësore....

Identifikimi i viktimave do të zgjasë shtatë ditë, i merret licenca “Besa trans”-it

para 6 dite - TV21

Identifikimi i 45 të vdekurve në fatkeqësinë e rëndë të 23 nëntorit do të bëhet pasi që të merret material biologjik nga të afërmit e viktimave. Pritet kjo të zgjasë së paku shtatë ditë dhe kur të përfundojë...

Ekspertiza e autoriteteve bullgare: Viktimat vdiqën nga zjarri, jo nga lëndimet e aksidentit

para 6 dite - Ditapost

Zëvendëskryeprokurori Borislav Sarafov ka deklaruar sot se sipas ekspertizës mjeko-ligjore, të gjitha viktimat e aksidentit në Bullgari, kanë vdekur nga zjarri “Të gjitha viktimat në autobusin e aksidentuar...

Kryeprokurori i Maqedonisë së Veriut jep detaje për aksidentin tragjik në Bullgari

para 6 dite - Ditapost

Një problem teknik ose një gabim njerëzor, këto janë 2 versionet që jep kryeprokurori i Maqedonisë së Veriut, Lubomir Joveski lidhur me shkakun e aksidentit tragjik të ndodhur në Bullgari të martën ku...

Joveski: Kam parë tuba të plastikës të cilat nuk ishin të djegura

para 6 dite - Tetova Sot

Autoritetet e Maqedonisë marrin materiale biologjike nga familjarët për analiza të ADN-së. Teza për tubat është spekulim, prokurorët bullgar punojnë në hetimin, deklaroi për BTV prokurori shtetëror i Republikës...

Prokurori publik: Në vendin e aksidentit janë parë tre tuba, me mbetje të naftës!

para 6 dite - Zyrtare

Prokurori bullgar në paraqitjen para mediave ka folur për gjetjet e para të aksidentit tragjik në Bullgari. Duke folur për spekulimet se zjarri është shkaktuar nga tubat me benzinë, prokurori i ka hedhur...

Versioni i ekspertëve bullgarë se si mund të ketë ardhur deri te aksidenti tragjik

para 6 dite - Gazeta Express

Mediat bullgare raportojnë se shkaku i përplasjes së autobusit nga Maqedonia e Veriut në Bullgari, ku vdiqën 45 persona, mund të jetë humbja e orientimit të shoferit shkaku i gjendjes së infrastrukturës,...

Eksperët për aksidentin në Bullgari: Drejtuesi e ka humbur orientimin për shkak të infrastrukturës

para 6 dite - Klan Kosova

Shkaku i përplasjes së autobusit nga Maqedonia veriore të martën mbrëma, ku humbën jetën 45 persona, ka shumë të ngjarë të jetë humbja e orientimit hapësinor të ngasësit për shkak të gjendjes infrastrukturore,...

Ekspertët për aksidentin në Bullgari: Drejtuesi e ka humbur orientimin për shkak të infrastrukturës

para 6 dite - Tetova Sot

Shkaku i përplasjes së autobusit nga Maqedonia veriore të martën mbrëma, ku humbën jetën 45 persona, ka shumë të ngjarë të jetë humbja e orientimit hapësinor të ngasësit për shkak të gjendjes infrastrukturore,...

Kuvendi i Shqipërisë mban 1 minutë heshtje për viktimat e aksidentit në Bullgari

para 6 dite - Lajm

Kuvendi i Shqipërisë nisi këtë të enjte me një minutë heshtje në nder të jetëve të humbura në tragjedinë e ndodhur në Bullgari. 45 shqiptarë të Maqedonisë së Veriut gjetën vdekjen kur autobusi me të cilin...

Versioni i ekspertëve bullgarë se si mund të ketë ardhur deri te aksidenti tragjik

para 6 dite - Syri.net Kosova

Mediat bullgare raportojnë se shkaku i përplasjes së autobusit nga Maqedonia e Veriut në Bullgari, ku vdiqën 45 persona, mund të jetë humbja e orientimit të shoferit shkaku i gjendjes së infrastrukturës,...

Dita e tretë e zisë në Maqedoninë e Veriut

para 6 dite - in7

Dita e tretë e zisë në Maqedoninë e Veriut Në Maqedoninë e Veriut sot është dita e tretë e zisë pas aksidentit rrugor të autobusit në të cilin dje në autostradën “Struma” në Bullgari jetën e humbën 45...

Prokurori bullgar paraqet dyshimin më të madh për aksidentin tragjik

para 6 dite - Gazeta Metro

Prokurori bullgar paraqet dyshimin më të madh për aksidentin tragjik. Ka filluar konferenca e Prokurorisë bullgare për hetimin e tragjedisë që la të vdekur 45 persona, që ishin në autobusin “Besa Trans”....

Ekspertiza e autoriteteve bullgare: Viktimat vdiqën nga zjarri, jo nga lëndimet e aksidentit

para 6 dite - Gazeta Metro

Zëvendëskryeprokurori Borislav Sarafov ka deklaruar sot se sipas ekspertizës mjeko-ligjore, të gjitha viktimat e aksidentit në Bullgari, kanë vdekur nga zjarri. “Të gjitha viktimat në autobusin e aksidentuar...

Kryeprokurori i Maqedonisë së Veriut jep detaje për aksidentin tragjik në Bullgari

para 6 dite - Gazeta Metro

Një problem teknik ose një gabim njerëzor, këto janë 2 versionet që jep kryeprokurori i Maqedonisë së Veriut, Lubomir Joveski lidhur me shkakun e aksidentit tragjik të ndodhur në Bullgari të martën ku...

Prokurori publik: Në vendin e aksidentit janë parë tre tuba, me mbetje të naftës!

para 6 dite - Fakti Ditor

Prokurori bullgar në paraqitjen para mediave ka folur për gjetjet e para të aksidentit tragjik në Bullgari. Duke folur për spekulimet se zjarri është shkaktuar nga tubat me benzinë, prokurori i ka hedhur...

Prokurori bullgar paraqet dyshimin më të madh për aksidentin tragjik

para 6 dite - Fakti Ditor

Ka filluar konferenca e Prokurorisë bullgare për hetimin e tragjedisë që la të vdekur 45 persona, që ishin në autobusin “Besa Trans”, shkruan Alsat. Sipas prokurorit, deri tani, dyshimi më i madh është...

Prokurori bullgar paraqet dyshimin më të madh për aksidentin tragjik

para 6 dite - Bota Press

Ka filluar konferenca e Prokurorisë bullgare për hetimin e tragjedisë që la të vdekur 45 persona, që ishin në autobusin “Besa Trans”. Sipas prokurorit, deri tani, dyshimi më i madh është gabimi njerëzor,...

Versioni i ekspertëve bullgarë se si mund të ketë ardhur deri te aksidenti tragjik

para 6 dite - OraInfo

Mediat bullgare raportojnë se shkaku i përplasjes së autobusit nga Maqedonia e Veriut në Bullgari, ku vdiqën 45 persona, mund të jetë humbja e orientimit të shoferit shkaku i gjendjes së infrastrukturës,...

Kuvendi i Shqipërisë mban 1 minutë heshtje për viktimat e aksidentit në Bullgari

para 6 dite - Informatat

Kuvendi i Shqipërisë nisi këtë të enjte me një minutë heshtje në nder të jetëve të humbura në tragjedinë e ndodhur në Bullgari. 45 shqiptarë të Maqedonisë së Veriut gjetën vdekjen kur autobusi me të cilin...

Prokurori publik: Në vendin e aksidentit janë parë tre tuba, me mbetje të naftës!

para 6 dite - Info7

Prokurori bullgar në paraqitjen para mediave ka folur për gjetjet e para të aksidentit tragjik në Bullgari. Duke folur për spekulimet se zjarri është shkaktuar nga tubat me benzinë, prokurori i ka hedhur...

Aksidenti tragjik në Bullgari: Del ekspertiza e parë e autoriteteve atje

para 6 dite - Periskopi

Zëvendëskryeprokurori Borislav Sarafov ka deklaruar sot se sipas ekspertizës mjeko-ligjore, të gjitha viktimat e aksidentit në Bullgari, kanë vdekur nga zjarri. “Të gjitha viktimat në autobusin e aksidentuar...

Ekspertiza e autoriteteve bullgare: Viktimat vdiqën nga zjarri, jo nga lëndimet e aksidentit

para 6 dite - Ekonomia Online

Zëvendëskryeprokurori Borislav Sarafov ka deklaruar sot se sipas ekspertizës mjeko-ligjore, të gjitha viktimat e aksidentit në Bullgari, kanë vdekur nga zjarri. “Të gjitha viktimat në autobusin e aksidentuar...

Gjendja e të lënduarve në aksidentin e autobusit në Bullgari

para 6 dite - Ekonomia Online

Të gjithë personat e lënduar në aksidentin e autobusit në autostradën e Strumës janë në gjendje stabile dhe jashtë rrezikut për jetën, njoftojnë nga spitali Pirogov. Dy pacientë të cilët janë gjithashtu...

Eksperët për aksidentin në Bullgari: Drejtuesi e ka humbur orientimin për shkak të infrastrukturës

para 6 dite - Lajmi.net

Në këtë mendim kanë dalë ekspertët nga Qendra Evropiane për Siguri Rrugore Diana Rusinova dhe Krassimir Georgiev. Mbrëmë ata kanë kryer një eksperiment me një autobus të ngjashëm në itinerarin e mjetit...

Prokurori publik: Në vendin e aksidentit janë parë tre tuba, me mbetje të naftës!

para 6 dite - Lajm

Prokurori bullgar në paraqitjen para mediave ka folur për gjetjet e para të aksidentit tragjik në Bullgari. Duke folur për spekulimet se zjarri është shkaktuar nga tubat me benzinë, prokurori i ka hedhur...

“Humbja e orientimit”, versioni i ekspertëve bullgarë: Si ndodhi aksidenti me 46 të vdekur

para 6 dite - ABC News

Humbja e orientimit të shoferit për shkak të gjendjes së infrastrukturës, duke përfshirë rrugën, tabelat dhe sinjalistikën, është ky versioni i fundit i ekspertëve bullgarë lidhur me shkakun e aksidentimit...

Kryeprokurori bullgar vjen në Shkup për t’i marrë mostrat e ADN-së

para 6 dite - Info7

Kryeprokurori bullgar, Ivan Geshev i shoqëruar nga hetues sot do të arrijë në Shkup për të dorëzuar personalisht kërkesë për ndihmë juridike në Prokurorinë e Maqedonisë së Veriut. Prokurorët bullgarë duhet...

Doganierët që nuk e regjistruan daljen e autobusit të aksidentuar në Bullgari pushohen nga puna dhe do të dënohen

para 6 dite - Nistori

Nga Dogana e Maqedonisë së Veriut njoftojnë se kanë suspenduar dy doganierë, pasi të njëjtit nuk kanë evidentuar daljen e autobusit të aksidentuar në Bullgari. Nga ky institucion thonë se doganierët kanë...

Tragjedia në Bullgari, autobusi nuk ishte regjistruar në doganë kur kishte kaluar kufirin

para 6 dite - Albeu

Doganierët nuk e kanë regjistruar autobusin e djegur të “Besa Trans” kur ai ka kaluar kufirin, por kanë regjistruar vetëm pasagjerët që ndodheshin në të. Kjo është konstatuar nga kontrolli i brendshëm...

Suspendohen dy doganierë! Nuk evidentuan daljen e autobusit të aksidentuar

para 6 dite - News33

Nga Dogana e Maqedonisë së Veriut njoftojnë se kanë suspenduar dy doganierë, pasi të njëjtit nuk kanë evidentuar daljen e autobusit të aksidentuar në Bullgari. Nga ky institucion thonë se doganierët kanë...

“Humbja e orientimit”/ Versioni i ekspertëve bullgarë se si ndodhi aksidenti tragjik me 46 të vdekur

para 6 dite - Java News

Humbja e orientimit të shoferit për shkak të gjendjes së infrastrukturës, duke përfshirë rrugën, tabelat dhe sinjalistikën, është ky versioni i fundit i ekspertëve bullgarë lidhur me shkakun e aksidentimit...

Tragjedia shqiptare në Bullgari, Kuvendi mban një minutë heshtje për viktimat

para 6 dite - FaxWeb

Tragjedia shqiptare në Bullgari, Kuvendi mban një minutë heshtje për viktimat vijon…

Të lënduarit e aksidentit janë në gjendje stabile, njëri prej tyre operohet sot

para 6 dite - Realiteti

Të gjithë personat e lënduar në aksidentin e autobusit në autostradën e Strumës janë në gjendje stabile dhe jashtë rrezikut për jetën, njoftojnë nga spitali Pirogov. Dy pacientë të cilët janë gjithashtu...

Kryeprokurori bullgar vjen në Shkup për t’i marrë mostrat e ADN-së për identifikimin e viktimave

para 6 dite - Lajm

Kryeprokurori bullgar, Ivan Geshev i shoqëruar nga hetues sot do të arrijë në Shkup për të dorëzuar personalisht kërkesë për ndihmë juridike në Prokurorinë e Maqedonisë së Veriut. Prokurorët bullgarë duhet...

Ende është herët të flitet për lëshimin e pacientëve, tha zëvendësdrejtori i Spitalit të Sofjes

para 6 dite - Lajm

Zëvendësdrejtori i spitalit universitar të Sofjes – “Pirogov”, Hristo Shivaçev, ka deklaruar se pacientët, të lënduarit nga aksidenti tragjik i 23 nëntorit në Bullgari, janë në gjendje të mirë shëndetësore....

Identifikimi i vi ktimave do të zgjasë shtatë ditë, i merret licenca “Besa trans”-it

para 6 dite - Tetova1

Identifikimi i 45 të vd ekurve në fatkeqësinë e rëndë të 23 nëntorit do të bëhet pasi që të merret material biologjik nga të afërmit e vi ktimave. Pritet kjo të zgjasë së paku shtatë ditë dhe kur të përfundojë...

Tragjedia shqiptare në Bullgari, autobusi s’ishte regjistruar në doganë kur kishte kaluar

para 6 dite - ABC News

Doganierët nuk e kanë regjistruar autobusin e djegur të “Besa Trans” kur ai ka kaluar kufirin, por kanë regjistruar vetëm pasagjerët që ndodheshin në të. Kjo është konstatuar nga kontrolli i brendshëm...

Del versioni i ekspertëve bullgarë se si mund të ketë ardhur deri te ak sidenti tragjik

para 6 dite - Tetova1

Mediat bullgare raportojnë se shkaku i përplasjes së autobusit nga Maqedonia e Veriut në Bullgari, ku vdiqën 45 persona, mund të jetë humbja e orientimit të shoferit shkaku i gjendjes së infrastrukturës,...

Tragjedia në Bullgari/Kryeprokurori bullgar vjen në Shkup për të marrë mostrat e ADN-së

para 6 dite - Press Online

Kryeprokurori bullgar Ivan Geshev i shoqëruar nga hetues sot do të arrijë në Shkup për të dorëzuar personalisht kërkesë për ndihmë juridike në Prokurorinë e Maqedonisë së Veriut. Prokurorët bullgarë duhet...

Joveski: Merren materialet biologjike për analizat e ADN-së

para 6 dite - Press Online

Autoritetet e Maqedonisë marrin materiale biologjike nga familjarët për analiza të ADN-së. Teza për tubat është spekulim, prokurorët bullgar punojnë në hetimin, deklaroi për BTV prokurori shtetëror i Republikës...

Zv/drejtori i Spitalit të Sofjes flet për gjendjen e të lënduarve në aksidentin tragjik

para 6 dite - Press Online

Zëvendësdrejtori i spitalit universitar të Sofjes – “Pirogov”, Hristo Shivaçev, ka deklaruar se pacientët, të lënduarit nga aksidenti tragjik i 23 nëntorit në Bullgari, janë në gjendje të mirë shëndetësore....

Kryeprokurori bullgar shkon në Shkup për të marrë mostrat e ADN-së

para 6 dite - Periskopi

Kryeprokurori bullgar Ivan Geshev i shoqëruar nga hetues sot do të shkojë në Shkup për të dorëzuar personalisht kërkesë për ndihmë juridike në Prokurorinë e Maqedonisë së Veriut. Prokurorët bullgarë duhet...

Kryeprokurori bullgar shkon në Shkup për të marrë mostrat e ADN-së

para 6 dite - Ekonomia Online

Kryeprokurori bullgar Ivan Geshev i shoqëruar nga hetues sot do të shkojë në Shkup për të dorëzuar personalisht kërkesë për ndihmë juridike në Prokurorinë e Maqedonisë së Veriut. Prokurorët bullgarë duhet...

Kryeprokurori bullgar shkon në Shkup për të marrë mostrat e ADN-së

para 6 dite - Arbresh

Kryeprokurori bullgar Ivan Geshev i shoqëruar nga hetues sot do të shkojë në Shkup për të dorëzuar personalisht kërkesë për ndihmë juridike në Prokurorinë e Maqedonisë së Veriut. Prokurorët bullgarë duhet...

Të lënduarit e aksidentit janë në gjendje stabile, njëri do të operohet sot

para 6 dite - Almakos

Të gjithë personat e lënduar në aksidentin e autobusit në autostradën e Strumës janë në gjendje stabile dhe jashtë rrezikut për jetën, njoftojnë nga spitali Pirogov. – Advertisements – Dy pacientë të cilët...

Joveski: Në vendin e aksidentit pash tuba, por nuk ishin të djegura!

para 6 dite - Fakti Ditor

Kryeprokurori republikan i Maqedonisë së Veriut, Ljubomir Joveski në një intervistë për median bullgare – “btvnovinite”, ka treguar se çfarë ka parë në vendin e aksidentit tragjik të 23 nëntorit në Bullgari...

Dy nga të lënduarit do të operohen sot, njoftojnë nga Spitali i Sofjes

para 6 dite - Fakti Ditor

Specialistë të ndryshëm e kanë vlerësuar gjendjen shëndetësore të 7 të lënduarve, pacientë në Spitalin universitar “Pirogov”, kanë njoftuar nga spitali nëpërmjet një kumtese për media. Bëhet fjalë për...

Eksperët për aksidentin në Bullgari: Drejtuesi e ka humbur orientimin për shkak të infrastrukturës

para 6 dite - Infokusi

Shkaku i përplasjes së autobusit nga Maqedonia veriore të martën mbrëma, ku humbën jetën 45 persona, ka shumë të ngjarë të jetë humbja e orientimit hapësinor të ngasësit për shkak të gjendjes infrastrukturore,...

Suspendohen dy doganierët që nuk evidentuan daljen e autobusit të “Besa Trans” nga Maqedonia

para 6 dite - Periskopi

Drejtoria doganore informoi se pas kontrolleve të kryera, është vërtetuar se autobusi i “Besa trans” – Shkup i cili është djegur në autostradën në Bullgari, nuk ka qenë fare i evidentuar se ka dalë jashtë...

Joveski: Në vendin e aksidentit pash tuba, por nuk ishin të djegura!

para 6 dite - Lajm

Kryeprokurori republikan i Maqedonisë së Veriut, Ljubomir Joveski në një intervistë për median bullgare – “btvnovinite”, ka treguar se çfarë ka parë në vendin e aksidentit tragjik të 23 nëntorit në Bullgari...

Nga Spitali i Sofjes njoftojnë se dy nga të lënduarit do të operohen sot

para 6 dite - Info7

Specialistë të ndryshëm e kanë vlerësuar gjendjen shëndetësore të 7 të lënduarve, pacientë në Spitalin universitar “Pirogov”, kanë njoftuar nga spitali nëpërmjet një kumtese për media. Bëhet fjalë për...

Dy nga të lënduarit do të operohen sot, njoftojnë nga Spitali i Sofjes

para 6 dite - Lajm

Specialistë të ndryshëm e kanë vlerësuar gjendjen shëndetësore të 7 të lënduarve, pacientë në Spitalin universitar “Pirogov”, kanë njoftuar nga spitali nëpërmjet një kumtese për media. Bëhet fjalë për...

Dita e tretë e zisë

para 6 dite - Lajm

Në vend sot është dita e tretë e zisë pas aksidentit rrugor të autobusit në të cilin dje në autostradën “Struma” në Bullgari jetën e humbën 45 udhëtarë, ndërsa shtatë janë lënduar. Qeveria të hënën i shpalli...

Eksperët për aksidentin në Bullgari: Drejtuesi e ka humbur orientimin për shkak të infrastrukturës

para 6 dite - Realiteti

Shkaku i përplasjes së autobusit nga Maqedonia veriore të martën mbrëma, ku humbën jetën 45 persona, ka shumë të ngjarë të jetë humbja e orientimit hapësinor të ngasësit për shkak të gjendjes infrastrukturore,...

Tragjedia në Bullgari/Spasovski: Do të veprojmë sipas rezultateve të hetimit

para 6 dite - Press Online

Në intervistë për RTL-në kroate dhe RTCG-në malazeze kam theksuar se për sot organet hetuese bullgare paralajmëruan fjalime me rezultatet e para të hetimit për aksidentin, publikoi ministri i Punëve të...

Tragjedia në Bullgari/Identifikimi i viktimave do të përfundojë për së paku një javë

para 6 dite - Press Online

Identifikimi i 45 të vdekurve në fatkeqësinë e rëndë të pardjeshme do të bëhet pasi që të merret material biologjik nga të afërmit e viktimave. Pritet kjo të zgjasë së paku shtatë ditë dhe kur të përfundojë...

Në vendkalimin kufitar “Deve Bair” nuk ka qenë e evidentuar dalja e autobusit të aksidentit

para 6 dite - Press Online

Të gjeturat e para nga kontrolli i brendshëm tregojnë se me datë 18.11.2021, nga ana e doganierëve nuk është evidentuar në mënyrë elektronike dalja e autobusit me targa SK0284BA të transportuesit BESA...

Eksperët për aksidentin në Bullgari: Drejtuesi e ka humbur orientimin për shkak të infrastrukturës

para 6 dite - Gazeta Metro

Shkaku i përplasjes së autobusit nga Maqedonia veriore të martën mbrëma, ku humbën jetën 45 persona, ka shumë të ngjarë të jetë humbja e orientimit hapësinor të ngasësit për shkak të gjendjes infrastrukturore,...

Autobusi që u aksidentu në Bullgari nuk ishte regjistruar në doganë kur kishte kaluar kufirin

para 6 dite - Gazeta Metro

Doganierët nuk e kanë regjistruar autobusin e djegur të “Besa Trans” kur ai ka kaluar kufirin, por kanë regjistruar vetëm pasagjerët që ndodheshin në të. Kjo është konstatuar nga kontrolli i brendshëm...

Autobusi që u aksidentu në Bullgari nuk ishte regjistruar në doganë kur kishte kaluar kufirin

para 6 dite - Ekonomia Online

Doganierët nuk e kanë regjistruar autobusin e djegur të “Besa Trans” kur ai ka kaluar kufirin, por kanë regjistruar vetëm pasagjerët që ndodheshin në të. Kjo është konstatuar nga kontrolli i brendshëm...

Suspendohen dy doganierë! Nuk evidentuan daljen e autobusit të aksidentuar

para 6 dite - Info7

Nga Dogana e Maqedonisë së Veriut njoftojnë se kanë suspenduar dy doganierë, pasi të njëjtit nuk kanë evidentuar daljen e autobusit të aksidentuar në Bullgari, shkruan TV21. Nga ky institucion thonë se...

Aksidenti tragjik ku humbën jetën 46 shqiptarë, autoritetet bullgare zbardhin shkakun e përplasjes së autobusit

para 6 dite - FaxWeb

Mediat bullgare raportojnë se shkaku i përplasjes së autobusit nga Maqedonia e Veriut në Bullgari, ku vdiqën 45 persona, mund të jetë humbja e orientimit të shoferit shkaku i gjendjes së infrastrukturës,...

Versioni i ekspertëve bullgarë se si mund të ketë ardhur deri te aksidenti tragjik

para 6 dite - Arbresh

Mediat bullgare raportojnë se shkaku i përplasjes së autobusit nga Maqedonia e Veriut në Bullgari, ku vdiqën 45 persona, mund të jetë humbja e orientimit të shoferit shkaku i gjendjes së infrastrukturës,...

Versioni i ekspertëve bullgarë se si mund të ketë ardhur deri te aksidenti tragjik

para 6 dite - Periskopi

Mediat bullgare raportojnë se shkaku i përplasjes së autobusit nga Maqedonia e Veriut në Bullgari, ku vdiqën 45 persona, mund të jetë humbja e orientimit të shoferit shkaku i gjendjes së infrastrukturës,...

Spasovski: Procesi i identifikimi të viktimave mund të përfundojë pas 7 ditësh

para 7 dite - RTV 21

Ministri i Punëve të Brendshme të Maqedonisë së Veriut, Oliver Spasovski në një intervistë për televizioni kroat, RTL dhe atë malazez, RTCG ka theksuar se identifikimi i viktimave nga aksidenti tragjik...

I merret licenca kompanisë “Besa Trans”

para 7 dite - Desku

Qeveria njoftoi se Ministria e Transportit ia ka marrë licencën e punës “Besa Transit”. Në njoftim thuhet se Autobusi nuk është evidentuar në evidentimin elektronik për dhënien e licencave. “Pas dorëzimit...

Identifikimi i ADN-ve do të zgjasë shtatë ditë

para 7 dite - Desku

Obdiksionet janë kryer dhe tani kufomat po mbahen në pritjet të një vendimi të prokurorisë bullgare. Por pritet identifikimi i ADN-ve, i cili do të zgjasë rreth 7 ditë, pasi shumë viktima janë dëmtuar...

Aksidenti, disa prokurorë bullgarë do të vijnë në RMV

para 7 dite - Desku

Një ekip prej gjashtë hetuesve nga Shërbimi Kombëtarë për Hetime në Bullgari dhe tre prokurorë nga Prokuroria Rajonale në Pernik do të vijnë në vendin tonë ku do të merren me procedurën parahetimore për...

Osmani: Prokurorët bullgarë eliminojnë spekulimet për mjete piroteknike apo naftë në autobus

para 7 dite - Ina

Ministri i Jashtëm, Bujar Osmani ka theksuar se në një takim që ka zhvilluar dje me 4 prokurorë bullgarë, këta të fundit kanë hedhur poshtë të gjitha spekulimet se në autobus ka pasur mjetet piroteknike...

Autobusi që u dogj nuk ishte regjistruar në doganë kur kishte kaluar kufirin

para 7 dite - GazetaBlic

Doganierët nuk e kanë regjistruar autobusin e djegur të “Besa Trans” kur ai ka kaluar kufirin, por kanë regjistruar vetëm pasagjerët që ndodheshin në të. Kjo është konstatuar nga kontrolli i brendshëm...

Suspendohen dy doganierë maqedonas, nuk kishin evidentuar daljen jashtë shtetit të autobusit të aksidentuar

para 7 dite - Ina

Dy doganierë janë pushuar nga puna pasi që në pikën kufitare nuk kishin evidentuar daljen e autobusit të aksidentuar me 46 udhëtarë të vdekur në Bullgari. Lajmi është njoftuar nga Dogana e Maqedonisë së...

Spasovski: Procesi i identifikimi të viktimave mund të përfundojë pas 7 ditëve

para 7 dite - Ina

Ministri i Punëve të Brendshme, Oliver Spasovski në një intervistë për televizioni kroat RTL dhe atë malazez RTCG ka theksuar se identifikimi i viktimave nga aksidenti tragjik në Bullgari pritet të mbarojë...

6 prokurorë bullgarë do të shkojnë në Maqedoni të Veriut për hetimin e aksidentit tragjik

para 7 dite - Ina

Një ekip prej gjashtë hetuesve nga Shërbimi Kombëtar për Hetime në Bullgari dhe tre prokurorë nga Prokuroria Rajonale në Pernik do të shkojnë në Maqedoninë e Veriut ku do të merren me procedurën parahetimore...

Autobusi nuk ishte regjistruar në doganë kur kishte kaluar kufirin

para 7 dite - Indeks online

Doganierët nuk e kanë regjistruar autobusin e djegur të “Besa Trans” kur ai ka kaluar kufirin, por kanë regjistruar vetëm pasagjerët që ndodheshin në të. Kjo është konstatuar nga kontrolli i brendshëm...

Autobusi që u dogj nuk ishte regjistruar në doganë kur kishte kaluar kufirin

para 7 dite - Klan Kosova

Doganierët nuk e kanë regjistruar autobusin e djegur të “Besa Trans” kur ai ka kaluar kufirin, por kanë regjistruar vetëm pasagjerët që ndodheshin në të. Kjo është konstatuar nga kontrolli i brendshëm...

Suspendohen dy doganierë në Maqedoni, nuk evidentuan daljen e autobusit

para 7 dite - Zeri

Nga Dogana e Maqedonisë së Veriut njoftojnë se kanë suspenduar dy doganierë, pasi të njëjtit nuk kanë evidentuar daljen e autobusit të aksidentuar në Bullgari, shkruan TV21. Nga ky institucion thonë se...

DREJTORIA E DOGANAVE: PEZULLOHEN DY DOGANIERË NUK KANË EVIDENTUAR DALJEN E AUTOBUSIT NGA VENDI

para 7 dite - Klan Macedonia

Autobusi I “Besa Trans” gjatë një periudhe prej një viti, ka kaluar në katër vendkalime kufitare të vendit – ka konstatuar Drejtoria e Doganave pas kontrolleve te kryera. Dalja e fundit e autobusit ka...

Suspendohen dy doganierë, nuk e evidentuan daljen e autobusit nga Maqedonia e Veriut

para 7 dite - RTV 21

Nga Dogana e Maqedonisë së Veriut sot kanë njoftuar se kanë suspenduar dy doganierë, pasi të njëjtit nuk kanë evidentuar daljen e autobusit të aksidentuar në Bullgari, shkruan TV21. Nga ky institucion...

Osmani: Identifikimi i kufomave do të zgjasë shtatë ditë

para 7 dite - Nistori

Ministri i Jashtëm Bujar Osmani për “Magazina ekonomike” tha se identifikimi i viktimave do të zgjasë plotë shtatë ditë. Sipas Osmanit kufomat nuk mund të vijnë në mënyrën sipas identifikimit të tyre,...

Autobusi nuk ishte regjistruar në doganë kur kishte kaluar kufirin

para 7 dite - Alsat-M

Doganierët nuk e kanë regjistruar autobusin e djegur të “Besa Trans” kur ai ka kaluar kufirin, por kanë regjistruar vetëm pasagjerët që ndodheshin në të. Kjo është konstatuar nga kontrolli i brendshëm...

Suspendohen dy doganierë! Nuk evidentuan daljen e autobusit të aksidentuar

para 7 dite - Zhurnal

Shkup, 24 nëntor – Nga Dogana e Maqedonisë së Veriut njoftojnë se kanë suspenduar dy doganierë, pasi të njëjtit nuk kanë evidentuar daljen e autobusit të aksidentuar në Bullgari, shkruan TV21. Nga ky institucion...

Suspendohen dy doganierë! Nuk evidentuan daljen e autobusit të aksidentuar

para 7 dite - TV21

Nga Dogana e Maqedonisë së Veriut njoftojnë se kanë suspenduar dy doganierë, pasi të njëjtit nuk kanë evidentuar daljen e autobusit të aksidentuar në Bullgari, shkruan TV21. Nga ky institucion thonë se...

Janë suspenduar dy doganierë që nuk kanë evidentuar daljen e autobusit të Besa – Trans nga shteti, përgjegjësi i tyre do të sanksionohet

para 7 dite - Portalb

Drejtoria doganore informoi se pas kontrolleve të kryera, është vërtetuar se autobusi i “Besa trans” – Shkup i cili është djegur në autostradën në Bullgari, nuk ka qenë fare i evidentuar se ka dalë jashtë...

Suspendohen dy doganierë! Nuk evidentuan daljen e autobusit të aksidentuar

para 7 dite - Aktuale

Nga Dogana e Maqedonisë së Veriut njoftojnë se kanë suspenduar dy doganierë, pasi të njëjtit nuk kanë evidentuar daljen e autobusit të aksidentuar në Bullgari, shkruan TV21. Nga ky institucion thonë se...

Mjete pirotike apo naftë në autobus?/ Osmani zbulon cfarë bisedoi me autoritetet bullgare

para 7 dite - News33

Ministri i Jashtëm, Bujar Osmani, i ftuar në emisionin “Magazina ekonomike”, deklaroi se ditën e sotme ka zhvilluar nje takim kokë me kokë me katër prokurore bullgar. -përcjell News33 Sipas Osmanit prokuroret...

Osmani: Prokurorët bullgarë eliminojnë spekulimet për mjete piroteknike apo naftë në autobus

para 7 dite - Koha.mk

Ministri i Jashtëm, Bujar Osmani, i ftuar në emisionin “Magazina ekonomike”, tha se sot ka patur një takim me 4 prokurorë bullgarë dhe se ata i hedhin poshtë të gjitha spekulimet se në autobus ka pasur...

Osmani: Prokurorët bullgarë eliminojnë spekulimet për mjete piroteknike apo naftë në autobus

para 7 dite - Aktuale

Ministri i Jashtëm, Bujar Osmani, i ftuar në emisionin “Magazina ekonomike”, tha se sot ka patur një takim me 4 prokurorë bullgarë dhe se ata i hedhin poshtë të gjitha spekulimet se në autobus ka pasur...

Osmani: Prokurorët bullgarë eliminojnë spekulimet për mjete piroteknike apo naftë në autobus

para 7 dite - Alsat-M

Ministri i Jashtëm, Bujar Osmani, i ftuar në emisionin “Magazina ekonomike”, tha se sot ka patur një takim me 4 prokurorë bullgarë dhe se ata i hedhin poshtë të gjitha spekulimet se në autobus ka pasur...

Spasovski: Procesi i identifikimi të viktimave mund të përfundojë pas 7 dite! I është marrë licenca e punës kompanisë “Besa Trans”

para 7 dite - TV21

Ministri i Punëve të Brendshme, Oliver Spasovski në një intervistë për televizioni kroat RTL dhe atë malazez RTCG ka theksuar se identifikimi i viktimave nga aksidenti tragjik në Bullgari pritet të mbarojë...

Autobusi nuk ishte regjistruar në doganë kur kishte kaluar kufirin

para 7 dite - Tetova1

Doganierët nuk e kanë regjistruar autobusin e djegur të “Besa Trans” kur ai ka kaluar kufirin, por kanë regjistruar vetëm pasagjerët që ndodheshin në të. Kjo është konstatuar nga kontrolli i brendshëm...

Spasovski: Procesi i identifikimi të viktimave mund të përfundojë pas 7 ditësh

para 7 dite - Arbresh

Ministri i Punëve të Brendshme të Maqedonisë së Veriut, Oliver Spasovski në një intervistë për televizioni kroat, RTL dhe atë malazez, RTCG ka theksuar se identifikimi i viktimave nga aksidenti tragjik...

Autobusi nuk ishte regjistruar në doganë kur kishte kaluar kufirin

para 7 dite - Sovrani

Doganierët nuk e kanë regjistruar autobusin e djegur të “Besa Trans” kur ai ka kaluar kufirin, por kanë regjistruar vetëm pasagjerët që ndodheshin në të. Kjo është konstatuar nga kontrolli i brendshëm...

Autobusi nuk ishte regjistruar në doganë kur kishte kaluar kufirin

para 7 dite - Tetova Sot

Doganierët nuk e kanë regjistruar autobusin e djegur të “Besa Trans” kur ai ka kaluar kufirin, por kanë regjistruar vetëm pasagjerët që ndodheshin në të. Kjo është konstatuar nga kontrolli i brendshëm...

Të mbijetuarit në gjendje stabile

para 7 dite - RTV 21

Gjashtë pacientë janë në kirurgjinë plastike, 1 në traumatologji Shtatë të mbijetuarit e aksidentit në autostradën bullgare janë në gjendje stabile dhe jashtë rrezikur për jetë. Të gjithë pacientët u janë...

Si e ka kaluar kufirin autobusi pa licencë?

para 7 dite - RTV 21

Drejtoria doganore:Nga mëngjesi po kryejmë kontroll Parashtrohet pyetja se si e ka kaluar kufirin autobusi pa licencë, pasi që ministri për transport dhe lidhje, Bllagoj Boçvarski, deklaroi se autobusi...

Suspendohen dy doganierë! Nuk evidentuan daljen e autobusit të aksidentuar

para 7 dite - Tetova1

Nga Dogana e Maqedonisë së Veriut njoftojnë se kanë suspenduar dy doganierë, pasi të njëjtit nuk kanë evidentuar daljen e autobusit të aksidentuar në Bullgari, shkruan TV21. Nga ky institucion thonë se...

Huseini: Inspektorati shtetëror nuk “është në gjumë”, por nuk është kompetent për sigurinë e komunikacionit

para 7 dite - Zhurnal

Shkup, 24 nëntor – Vitin e fundit janë kryer katër kontrolle të jashtëzakonshme inspektuese në vendkalimin kufitar “Deve Bair” ku “Besa Trans” ka kryer transport ndërkombëtar të lirë të udhëtarëve dhe...

Suspendohen dy doganierë! Nuk evidentuan daljen e autobusit të aksidentuar

para 7 dite - Tetova Sot

Nga Dogana e Maqedonisë së Veriut njoftojnë se kanë suspenduar dy doganierë, pasi të njëjtit nuk kanë evidentuar daljen e autobusit të aksidentuar në Bullgari, shkruan TV21. Nga ky institucion thonë se...

Suspendohen dy doganierë! Nuk evidentuan daljen e autobusit të aksidentuar

para 7 dite - Almakos

Nga Dogana e Maqedonisë së Veriut njoftojnë se kanë suspenduar dy doganierë, pasi të njëjtit nuk kanë evidentuar daljen e autobusit të aksidentuar në Bullgari. Nga ky institucion thonë se doganierët kanë...

Osmani: Prokurorët bullgarë eliminojnë spekulimet për mjete piroteknike apo naftë në autobus

para 7 dite - Tetova Sot

Ministri i Jashtëm, Bujar Osmani, i ftuar në emisionin “Magazina ekonomike”, tha se sot ka patur një takim me 4 prokurorë bullgarë dhe se ata i hedhin poshtë të gjitha spekulimet se në autobus ka pasur...

Si e ka kaluar kufirin autobusi pa licencë?

para 7 dite - InfoShqip

Parashtrohet pyetja se si e ka kaluar kufirin autobusi pa licencë, pasi që ministri për transport dhe lidhje, Bllagoj Boçvarski, deklaroi se autobusi i cili u dogj në Bullgari, nuk është në sistemin e...

Spasovski: Ka shumë informacione se çfarë ka pasur në autobus, edhe unë kam informacionet e mia të para

para 7 dite - Zhurnal

Shkup, 24 nëntor – Ministri i Punëve të Brendshme, Oliver Spasovski në emisionin “24 analiza” sqaroi se nesër do të dalin infromacionet e para nga hetuesit bullgarë. “Shumë spekulime ka në opinion dhe...

Identifikimi i ADN-ve të viktimave të autobusit në Bullgari do të zgjasë shtatë ditë

para 7 dite - Zeri

Obduksionet janë kryer dhe tani kufomat po mbahen në pritjet të një vendimi të prokurorisë bullgare. Por pritet identifikimi i ADN-ve, i cili do të zgjasë rreth 7 ditë, pasi shumë viktima janë dëmtuar...

Spasovski: Ka shumë informacione se çfarë ka pasur në autobus, edhe unë kam informacionet e mia të para

para 7 dite - Telegrafi

Ministri i Punëve të Brendshme, Oliver Spasovski në emisionin “24 analiza” sqaroi se nesër do të dalin infromacionet e para nga hetuesit bullgarë. “Shumë spekulime ka në opinion dhe këto nuk na çojnë drejt...

Autobusi nuk ishte regjistruar në doganë kur kishte kaluar kufirin

para 7 dite - Bota Press

Doganierët nuk e kanë regjistruar autobusin e djegur të “Besa Trans” kur ai ka kaluar kufirin, por kanë regjistruar vetëm pasagjerët që ndodheshin në të. Kjo është konstatuar nga kontrolli i brendshëm...

Detaje tjera të errëta: Autobusi nuk ishte regjistruar në doganë kur kishte kaluar kufirin

para 7 dite - Periskopi

Doganierët nuk e kanë regjistruar autobusin e djegur të “Besa Trans” kur ai ka kaluar kufirin, por kanë regjistruar vetëm pasagjerët që ndodheshin në të. Kjo është konstatuar nga kontrolli i brendshëm...

Spasovski: Ka shumë informacione se çfarë ka pasur në autobus, edhe unë kam informacionet e mia të para

para 7 dite - Albeu

Ministri i Punëve të Brendshme, Oliver Spasovski në emisionin “24 analiza” sqaroi se nesër do të dalin infromacionet e para nga hetuesit bullgarë. “Shumë spekulime ka në opinion dhe këto nuk na çojnë drejt...

Spasovski: Procesi i identifikimi të viktimave mund të përfundojë pas 7 dite! I është marrë licenca e punës kompanisë “Besa Trans”

para 7 dite - Tetova Sot

Ministri i Punëve të Brendshme, Oliver Spasovski në një intervistë për televizioni kroat RTL dhe atë malazez RTCG ka theksuar se identifikimi i viktimave nga aksidenti tragjik në Bullgari pritet të mbarojë...

Autobusi nuk ishte regjistruar në doganë kur kishte kaluar kufirin

para 7 dite - Almakos

Doganierët nuk e kanë regjistruar autobusin e djegur të “Besa Trans” kur ai ka kaluar kufirin, por kanë regjistruar vetëm pasagjerët që ndodheshin në të. Kjo është konstatuar nga kontrolli i brendshëm...

Aksidenti, disa prokurorë bullgarë do të vijnë në RMV

para 7 dite - News33

Një ekip prej gjashtë hetuesve nga Shërbimi Kombëtarë për Hetime në Bullgari dhe tre prokurorë nga Prokuroria Rajonale në Pernik do të vijnë në vendin tonë ku do të merren me procedurën parahetimore për...

Detaje nga aksidenti tragjik në Bullgari, dyshohet se shkak është bërë nafta kontrabandë

para 7 dite - Klan

Detaje nga aksidenti tragjik në Bullgari, dyshohet se shkak është bërë nafta kontrabandë Detaje të reja janë mësuar rreth aksidentit të ndodhur një ditë më parë në Bullgari, ku humbën 45 pasagjerë, shumica...

Identifikimi i ADN-ve të viktimave në Bullgari do të zgjasë shtatë ditë

para 7 dite - RTK

Obduksionet janë kryer dhe tani kufomat po mbahen në pritjet të një vendimi të prokurorisë bullgare. Por pritet identifikimi i ADN-ve, i cili do të zgjasë rreth 7 ditë, pasi shumë viktima janë dëmtuar...

Suspendohen dy doganierë! Nuk evidentuan daljen e autobusit të aksidentuar

para 7 dite - in7

Nga Dogana e Maqedonisë së Veriut njoftojnë se kanë suspenduar dy doganierë, pasi të njëjtit nuk kanë evidentuar daljen e autobusit të aksidentuar në Bullgari, shkruan TV21. Nga ky institucion thonë se...

Autobusi nuk ishte regjistruar në doganë kur kishte kaluar kufirin

para 7 dite - Fakti Ditor

Doganierët nuk e kanë regjistruar autobusin e djegur të “Besa Trans” kur ai ka kaluar kufirin, por kanë regjistruar vetëm pasagjerët që ndodheshin në të. Kjo është konstatuar nga kontrolli i brendshëm...

ADN-ja e viktimave të autobusit në Bullgari do të zgjasë shtatë ditë

para 7 dite - Syri.net Kosova

Obduksionet janë kryer dhe tani kufomat po mbahen në pritjet të një vendimi të prokurorisë bullgare. Por pritet identifikimi i ADN-ve, i cili do të zgjasë rreth 7 ditë, pasi shumë viktima janë dëmtuar...

Disa prokurorë bullgarë do të shkojnë në Maqedoni të Veriut për hetimin e aksidentit tragjik

para 7 dite - Klan Kosova

Një ekip prej gjashtë hetuesve nga Shërbimi Kombëtar për Hetime në Bullgari dhe tre prokurorë nga Prokuroria Rajonale në Pernik do të shkojnë në Maqedoninë e Veriut ku do të merren me procedurën parahetimore...

Suspendohen dy doganierët që nuk evidentuan daljen e autobusit të aksidentuar

para 7 dite - Press Online

Nga Dogana e Maqedonisë së Veriut njoftojnë se kanë suspenduar dy doganierë, pasi të njëjtit nuk kanë evidentuar daljen e autobusit të aksidentuar në Bullgari. Nga ky institucion thonë se doganierët kanë...

Spasovski: “Kam informacionet e para se çfarë ka pasur brenda autobusi”

para 7 dite - Tetova1

Ministri i Punëve të Brendshme, Oliver Spasovski në emisionin “24 analiza” sqaroi se nesër do të dalin infromacionet e para nga hetuesit bullgarë. “Shumë spekulime ka në opinion dhe këto nuk na çojnë drejt...

Suspendohen dy doganierë! Nuk evidentuan daljen e autobusit të aksidentuar nga shteti

para 7 dite - Lajm

Nga Dogana e Maqedonisë së Veriut njoftojnë se kanë suspenduar dy doganierë, pasi të njëjtit nuk kanë evidentuar daljen e autobusit të aksidentuar në Bullgari, shkruan TV21. Nga ky institucion thonë se...

Sektori për përgjegjësi profesionale të Drejtorisë doganore kontrollon si ka dale autobusi i “Besa Trans” nga shteti

para 7 dite - Zhurnal

Shkup, 24 nëntor – Që herët në mëngjes Sektori për përgjegjësi profesionale të Drejtorisë doganore është në vendkalimin kufitar Deve Bair me qëllim që në mënyrë të hollësishme të kryejë kontroll në veprimin...

Hetuesit marrin dëshmitë e 7 të mbijetuarve të aksidentit

para 7 dite - Klan

Hetuesit marrin dëshmitë e 7 të mbijetuarve të aksidentit Identifikimi i viktimave pas analizave te ADN-së Mbetet ende i paqartë shkaku i shpërthimit të menjëhershëm në flakë të autobusit me 52 pasagjerë...

Aksidenti tragjik me 45 viktima, hetues dhe prokurorë bullgar do të nisen drejt Maqedonisë së Veriut

para 7 dite - NOA

Gjashtë hetues nga Shërbimi Kombëtar për Hetime në Bullgari dhe prokurorë nga Prokuroria Rajonale në Pernik do të udhëtojnë drejt Maqedonisë së Veriut për të hetuar rreth aksidentit tragjik ku humbën jetën...

Suspendohen dy doganierë! Nuk evidentuan daljen e autobusit të aksidentuar

para 7 dite - Fakti Ditor

Nga Dogana e Maqedonisë së Veriut njoftojnë se kanë suspenduar dy doganierë, pasi të njëjtit nuk kanë evidentuar daljen e autobusit të aksidentuar në Bullgari, shkruan TV21. Nga ky institucion thonë se...

Dogana kontrollon se si ka dalë autobusi i “Besa Trans” nga shteti

para 7 dite - Koha.mk

Që herët në mëngjes Sektori për përgjegjësi profesionale të Drejtorisë doganore është në vendkalimin kufitar Deve Bair me qëllim që në mënyrë të hollësishme të kryejë kontroll në veprimin e transportuesit...

Osmani zhvilloi takim pune me ekipin e prokurorëve nga Bullgaria, ja çka u konstatua

para 7 dite - Aktuale

Ministri i Punëve të Jashtme, Bujar Osmani ka zhvilluar takim pune me ekipin e prokurorëve nga Republika e Bullgarisë, i cili punon në hetimin lidhur me aksidentin tragjik të autobusit. Osmani ka njoftuar...

Spasovski: Ka shumë informacione se çfarë ka pasur në autobus, edhe unë kam informacionet e mia të para

para 7 dite - InfoShqip

Ministri i Punëve të Brendshme, Oliver Spasovski në emisionin “24 analiza” sqaroi se nesër do të dalin infromacionet e para nga hetuesit bullgarë. “Shumë spekulime ka në opinion dhe këto nuk na çojnë drejt...

Osmani: Prokurorët bullgarë eliminojnë spekulimet për mjete piroteknike apo naftë në autobus

para 7 dite - Arbresh

Ministri i Jashtëm, Bujar Osmani, i ftuar tha se sot ka patur një takim me 4 prokurorë bullgarë dhe se ata i hedhin poshtë të gjitha spekulimet se në autobus ka pasur mjetet piroteknike apo naftë në brendësi...

Spasovski: Ka shumë informacione se çfarë ka pasur në autobus, edhe unë kam informacionet e mia të para

para 7 dite - Tetova Sot

Ministri i Punëve të Brendshme, Oliver Spasovski në emisionin “24 analiza” sqaroi se nesër do të dalin infromacionet e para nga hetuesit bullgarë. “Shumë spekulime ka në opinion dhe këto nuk na çojnë drejt...

Disa prokurorë bullgarë do të shkojnë në Maqedoni të Veriut për hetimin e aksidentit tragjik

para 7 dite - Lajmi.net

Këtë e bëri të ditur Siika Mileva, zëdhënëse e prokurorit publik të Bullgarisë. “Në këtë drejtim kryeprokurori nga Bullgaria, Ivan Geshev, do të dërgojë në Shkup prokurorë dhe hetues nga ekipi të cilët...

Aksidenti tragjik në Bullgari, i merret licenca për punë kompanisë “Besa Trans- Shkup”

para 7 dite - RTV 21

Ministria e Transportit dhe Lidhjeve në Maqedoninë e Veriut ka njoftuar se pas përpunimit të të dhënave nga Ministria e Punëve të Brendshme në lidhje me autobusin e djegur në aksidentin tragjik në Bullgari,...

6 prokurorë bullgarë do të shkojnë në Maqedoni të Veriut për hetimin e aksidentit tragjik

para 7 dite - in7

Një ekip prej gjashtë hetuesve nga Shërbimi Kombëtar për Hetime në Bullgari dhe tre prokurorë nga Prokuroria Rajonale në Pernik do të shkojnë në Maqedoninë e Veriut ku do të merren me procedurën parahetimore...

Zbardhja e aksidentit/ Prokurorët bullgarë do të vijnë në Maqedoni

para 7 dite - News33

Një ekip prej gjashtë hetuesve nga Shërbimi Kombëtarë për Hetime në Bullgari dhe tre prokurorë nga Prokuroria Rajonale në Pernik do të punojnë për zbardhjen e aksidentit të rëndë në autostradën “Struma”....

​Identifikimi i ADN-ve të viktimave të autobusit në Bullgari do të zgjasë shtatë ditë

para 7 dite - GazetaBlic

Obduksionet janë kryer dhe tani kufomat po mbahen në pritjet të një vendimi të prokurorisë bullgare. Por pritet identifikimi i ADN-ve, i cili do të zgjasë rreth 7 ditë, pasi shumë viktima janë dëmtuar...

Aksidenti në autostradën “Struma”, disa prokurorë dhe hetues nga Bullgaria në Maqedoninë e Veriut

para 7 dite - RTV 21

Një ekip prej gjashtë hetuesve nga Shërbimi Kombëtarë për Hetime në Bullgari dhe tre prokurorë nga Prokuroria Rajonale në Pernik do të punojnë në procedurën parahetimore për aksidentin e djeshën në autostradën...

Hetuesit bullgarë dërgohen në Shkup për t’ua marrë ADN-të familjarëve të të vdekurve

para 7 dite - OraInfo

Një ekip prej gjashtë hetuesish nga Shërbimi Hetimor Kombëtar dhe tre prokurorë të Prokurorisë së Rrethit të Pernikut në Bullgari do të punojnë në procedurën paraprake për aksidentin e rëndë rrugor në...

Hetuesit e ‘autobusit të vdekjes’ marrin dëshmitë e 7 të mbijetuarve, identifikimi i viktimave me ADN

para 7 dite - Java News

Mbetet ende i paqartë shkaku i shpërthimit të menjëhershëm në flakë të autobusit me 52 pasagjerë që kthehej nga Turqia dhe që shkaktoi 45 viktima shumica e të cilëve shqiptarë të Maqedonisë së veriut....

I merret licenca për punë kompanisë “Besa Trans- Shkup”

para 7 dite - TV21

Ministria e Transportit dhe Lidhjeve njofton se pas përpunimit të të dhënave nga Ministria e Punëve të Brendshme në lidhje me autobusin e djegur në aksidentin tragjik në Bullgari, është vërtetuar se për...

Spasovski: Procesi i identifikimi të viktimave mund të përfundojë pas 7 dite!

para 7 dite - Lajm

Ministri i Punëve të Brendshme, Oliver Spasovski në një intervistë për televizioni kroat RTL dhe atë malazez RTCG ka theksuar se identifikimi i viktimave nga aksidenti tragjik në Bullgari pritet të mbarojë...

Aksidenti me 46 viktima në Bullgari, kompanisë së udhëtimit i hiqet licenca e punës

para 7 dite - Albeu

Firmës “Besa Trans BTB”, kompanisë që zotëronte autobuzin ku humbën jetën 46 pasagjerët, i është hequr licenca. Lajmin e la bërë të ditur Ministria e Transportit dhe Lidhjeve në Maqedoninë e Veriut përmes...

Aksidenti në Bullgari, identifikimi i ADN-ve do të zgjasë shtatë ditë

para 7 dite - Indeks online

Obduksionet e viktimave të aksidentit me autobus në Bullgari janë kryer dhe tani kufomat po mbahen në pritjet të një vendimi të prokurorisë bullgare. Por pritet identifikimi i ADN-ve, i cili do të zgjasë...

Qeveria maqedonase ia merr licencën e punës kompanisë “Besa Trans”

para 7 dite - Koha.net

Qeveria e Maqedonisë ka njoftuar se Ministria e Transportit ia ka marrë licencën e punës “Besa Trans”. Në njoftim thuhet se Autobusi nuk është evidentuar në evidentimin elektronik për dhënien e licencave....

I merret licenca kompanisë “Besa Trans”

para 7 dite - Indeks online

Ministria e Transportit dhe Lidhjeve përmes një njoftimi thotë se pas të dhënave zyrtare të dorëzuara nga Ministria e Punëve të Brendshme e që ka të bëjë me autobusin e djegur me tabela SK-0884-BA në pronësi...

Aksidenti në Bullgari, i merret licenca kompanisë së autobusit të djegur

para 7 dite - Kallxo

Qeveria e Maqedonisë së Veriut njoftoi se Ministria e Transportit ia ka marrë licencën e punës “Besa Transit”, pas rastit të aksidentit që ndodhi më 23 nëntor në Bullgari ku humbën jetën 45 udhëtarë nga...

Ministria i merr licencën “Besa Trans-it”, i ndalohet kryerja e veprimtarisë

para 7 dite - Nistori

Qeveria njoftoi se Ministria e Transportit ia ka marrë licencën e punës “Besa Transit”. Në njoftim thuhet se Autobusi nuk është evidentuar në evidentimin elektronik për dhënien e licencave. “Pas dorëzimit...

Aksidenti, disa prokurorë bullgarë do të vijnë në RMV

para 7 dite - Alsat-M

Një ekip prej gjashtë hetuesve nga Shërbimi Kombëtarë për Hetime në Bullgari dhe tre prokurorë nga Prokuroria Rajonale në Pernik do të vijnë në vendin tonë ku do të merren me procedurën parahetimore për...

6 hetues bullgarë dhe 3 prokurorë do të punojnë për të hetuar tragjedinë e Strumës

para 7 dite - Albeu

Një ekip prej gjashtë hetuesish nga Shërbimi Hetimor Kombëtar Bullgar dhe tre prokurorë të Prokurorisë së qarkut të Pernikut do të punojnë në procedurën para-hetimore për aksidentin në autostradën e Strumës,...

Tragjedia në Bullgari/ Sa ditë mund të zgjasë identifikimi i viktimave

para 7 dite - News33

Aksidenti i rëndë në Bullgari la pas 46 viktima, të cilët ende nuk janë identifikuar plotësisht. Kufomat po mbahen në pritje të një vendimi të prokurorisë bullgare. News33.tv raporton se identifikimi i...

Aksidenti në autostradën “Struma”, disa prokurorë dhe hetues nga Bullgaria do të vijnë në RMV

para 7 dite - TV21

Një ekip prej gjashtë hetuesve nga Shërbimi Kombëtarë për Hetime në Bullgari dhe tre prokurorë nga Prokuroria Rajonale në Pernik do të punojnë në procedurën parahetimore për aksidentin e rëndë në autostradën...

Pas aksidetit tragjik, "Besa Trans" mbetet pa licencë

para 7 dite - Syri.net Kosova

Ministria e Transportit dhe Lidhjeve përmes një njoftimi thotë se pas të dhënave zyrtare të dorëzuara nga Ministria e Punëve të Brendshme e që ka të bëjë me autobusin e djegur me tabela SK-0884-BA në pronësi...

ADN-ja e viktimave të autobusit në Bullgari do të zgjasë shtatë ditë

para 7 dite - News Tv

Obduksionet janë kryer dhe tani kufomat po mbahen në pritjet të një vendimi të prokurorisë bullgare. Por pritet identifikimi i ADN-ve, i cili do të zgjasë rreth 7 ditë, pasi shumë viktima janë dëmtuar...

I merret licenca kompanisë “Besa Trans”

para 7 dite - GazetaBlic

Ministria e Transportit dhe Lidhjeve përmes një njoftimi thotë se pas të dhënave zyrtare të dorëzuara nga Ministria e Punëve të Brendshme e që ka të bëjë me autobusin e djegur me tabela SK-0884-BA në pronësi...

I merret licenca kompanisë “Besa Trans”

para 7 dite - Zeri

Ministria e Transportit në Maqedoninë e Veriut ia ka marrë licencën e punës “Besa Transit”. Në njoftim thuhet se Autobusi nuk është evidentuar në evidentimin elektronik për dhënien e licencave. “Pas dorëzimit...

Aksidenti me 46 viktima në Bullgari, “Besa Trans-it” i hiqet licenca e punës

para 7 dite - ABC News

Firmës “Besa Trans BTB” i është hequr licenca. Ministria e Transportit dhe Lidhjeve në Maqedoninë e Veriut përmes një njoftimi thotë se pas të dhënave zyrtare të dorëzuara nga Ministria e Punëve të Brendshme...

Spasovski: Ka shumë informacione se çfarë ka pasur në autobus, edhe unë kam informacionet e mia të para

para 7 dite - Zyrtare

Ministri i Punëve të Brendshme, Oliver Spasovski në emisionin “24 analiza” sqaroi se nesër do të dalin infromacionet e para nga hetuesit bullgarë. “Shumë spekulime ka në opinion dhe këto nuk na çojnë drejt...

I merret licenca kompanisë “Besa Trans”

para 7 dite - Alsat-M

Qeveria njoftoi se Ministria e Transportit ia ka marrë licencën e punës “Besa Transit”. Në njoftim thuhet se Autobusi nuk është evidentuar në evidentimin elektronik për dhënien e licencave. “Pas dorëzimit...

Identifikimi i ADN-ve do të zgjasë shtatë ditë

para 7 dite - Alsat-M

Obdiksionet janë kryer dhe tani kufomat po mbahen në pritjet të një vendimi të prokurorisë bullgare. Por pritet identifikimi i ADN-ve, i cili do të zgjasë rreth 7 ditë, pasi shumë viktima janë dëmtuar...

Prokurorë dhe hetues nga Bullgaria vinë në Maqedoni për të marrë ADN-në e familjeve të viktimave në Bullgari

para 7 dite - Koha.mk

Një ekip prej gjashtë hetuesve bullgarë dhe tre prokurorë do të punojnë në procedurën parahetimore të aksidentit që ndodhi në Bullgari ku humbën jetën 45 persona. Këtë për “24 çasa” e tha zëdhënësja e...

Osmani: Hetimi për aksidentin tragjik është prioritet i lartë për Prokurorinë bullgare

para 7 dite - Koha.mk

Hetimi për aksident tragjik ka prioritet të lartë tek Prokuroria bullgare dhe po punohet që sa ma shpejtë të dalin rezultatet nga ky hetim, deklaroi ministri i Punëve të Jashtme Bujar Osmani pas takimit...

Autobusi pa certifikatë, Huseini: S’e kam të qartë si është lejuar nga dogana

para 7 dite - Tetova Sot

Inspektorati Shtetëror i Transportit ka lëshuar urdhëresë për inspektim të jashtëzakonshëm në kompaninë “Besa Trans”. Gjatë ditëve në vijim do të kontrollohet se sa licenca për autobus ka kompania dhe...

“Besa Trans-it” i merret licenca e punës

para 7 dite - RTK

Ministria e Transportit dhe Lidhjeve përmes një njoftimi thotë se pas të dhënave zyrtare të dorëzuara nga Ministria e Punëve të Brendshme e që ka të bëjë me autobusin e djegur me tabela SK-0884-BA në pronësi...

Identifikimi i ADN-ve të viktimave të autobusit në Bullgari do të zgjasë shtatë ditë

para 7 dite - Lajmi.net

Për sa i përket personave të lënduar, të 7 të lënduarit janë jashtë rrezikut për jetën, por njëri është në gjendje më të rëndë pasi ka djegie të shumta, raporton AlsatM. Ndërkohë, një ekip prej gjashtë...

“Besa Trans-it” i merret licenca e punës

para 7 dite - Telegrafi

Ministria e Transportit dhe Lidhjeve përmes një njoftimi thotë se pas të dhënave zyrtare të dorëzuara nga Ministria e Punëve të Brendshme e që ka të bëjë me autobusin e djegur me tabela SK-0884-BA në pronësi...

Aksidenti, disa prokurorë bullgarë do të vijnë në RMV

para 7 dite - Tetova1

Një ekip prej gjashtë hetuesve nga Shërbimi Kombëtarë për Hetime në Bullgari dhe tre prokurorë nga Prokuroria Rajonale në Pernik do të vijnë në vendin tonë ku do të merren me procedurën parahetimore për...

I merret licenca kompanisë “Besa Trans”

para 7 dite - Aktuale

Ministria e Transportit dhe Lidhjeve, ka njoftuar se pas të dhënave zyrtare të dorëzuara nga Ministria e Punëve të Brendshme që kanë të bëjnë me autobusin e djegur me tabela SK-0884-BA në pronësi të firmës...

Gjashtë hetues bullgarë dhe tre prokurorë do të punojnë për të hetuar tragjedinë e Strumës

para 7 dite - Portalb

Një ekip prej gjashtë hetuesish nga Shërbimi Hetimor Kombëtar Bullgar dhe tre prokurorë të Prokurorisë së qarkut të Pernikut do të punojnë në procedurën para-hetimore për aksidentin në autostradën e Strumës,...

SOFJE: TË MBIJETUARIT E FATKEQËSISË NË GJENDJE STABILE

para 7 dite - Klan Macedonia

OSMANI: NUK MUND T’I KONFIRMOJ EMRAT E VIKTIMAVE Shtatë të mbijetuarit në aksidentin  e rëndë në Bullgari vazhdojnë të qëndrojnë për mjekim në spitalin në Sofje. Mjekët thonë se janë kryer ndërhyrje urgjente...

Si e ka kaluar kufirin autobusi pa licencë? Drejtoria Doganore: Po kryejmë kontrolle

para 7 dite - Albeu

Pronari i kompanisë Besa Trans nuk ka poseduar licencë për autobusin e djegur dhe i njëjti nuk është në bazën elektronike të Ministrisë për transport dhe lidhje. Në lidhje me këtë informoi Ministri për...

Spasovski: Ka shumë informacione se çfarë ka pasur në autobus, edhe unë kam informacionet e mia të para

para 7 dite - in7

Ministri i Punëve të Brendshme, Oliver Spasovski në emisionin “24 analiza” sqaroi se nesër do të dalin infromacionet e para nga hetuesit bullgarë. “Shumë spekulime ka në opinion dhe këto nuk na çojnë drejt...

“Besa Trans-it” i merret licenca e punës

para 7 dite - OraInfo

Ministria e Transportit dhe Lidhjeve përmes një njoftimi thotë se pas të dhënave zyrtare të dorëzuara nga Ministria e Punëve të Brendshme e që ka të bëjë me autobusin e djegur me tabela SK-0884-BA në pronësi...

Humbën jetën 46 persona në aksidentin tragjik në Bullgari, kompanisë “Besa Trans” i hiqet licenca

para 7 dite - News33

Ministria e Transportit dhe Lidhjeve thotë se pas të dhënave zyrtare të dorëzuara nga Ministria e Punëve të Brendshme është vërtetuar se autobusit që u dogj në Bullgari nuk i është dhënë licencë për transportim...

Ministria e Transportit: Besa Transit të Shkupit i merret licenca

para 7 dite - Portalb

Ministria e Transportit dhe Lidhjeve njoftoi se kompanisë Besa Trans – Shkup i  merret licenca për punë, përkatësisht i ndalohet kryerja e veprimtarisë, transmeton Portalb.mk. Nga kjo ministri njoftojnë...

Autobusi pa certifikatë, Huseini: S’e kam të qartë si është lejuar nga dogana

para 7 dite - Aktuale

Inspektorati Shtetëror i Transportit ka lëshuar urdhëresë për inspektim të jashtëzakonshëm në kompaninë “Besa Trans”. Gjatë ditëve në vijim do të kontrollohet se sa licenca për autobus ka kompania dhe...

I merret licenca kompanisë “Besa Trans”

para 7 dite - Tetova Sot

Qeveria njoftoi se Ministria e Transportit ia ka marrë licencën e punës “Besa Transit”. Në njoftim thuhet se Autobusi nuk është evidentuar në evidentimin elektronik për dhënien e licencave. “Pas dorëzimit...

Spasovski: Ka shumë informacione se çfarë ka pasur në autobus, edhe unë kam informacionet e mia të para

para 7 dite - Lajm

Ministri i Punëve të Brendshme, Oliver Spasovski në emisionin “24 analiza” sqaroi se nesër do të dalin infromacionet e para nga hetuesit bullgarë. “Shumë spekulime ka në opinion dhe këto nuk na çojnë drejt...

Disa prokurorë bullgarë do të shkojnë në Maqedoni të Veriut për hetimin e aksidentit tragjik

para 7 dite - Realiteti

Një ekip prej gjashtë hetuesve nga Shërbimi Kombëtar për Hetime në Bullgari dhe tre prokurorë nga Prokuroria Rajonale në Pernik do të shkojnë në Maqedoninë e Veriut ku do të merren me procedurën parahetimore...

Disa prokurorë bullgarë do të shkojnë në Maqedoni të Veriut për hetimin e aksidentit tragjik

para 7 dite - Gazeta Metro

Një ekip prej gjashtë hetuesve nga Shërbimi Kombëtar për Hetime në Bullgari dhe tre prokurorë nga Prokuroria Rajonale në Pernik do të shkojnë në Maqedoninë e Veriut ku do të merren me procedurën parahetimore...

Si e ka kaluar kufirin autobusi pa licencë? Drejtoria Doganore: Nga mëngjesi po kryejmë kontroll

para 7 dite - Telegrafi

Pronari i kompanisë Besa Trans nuk ka poseduar licencë për autobusin e djegur dhe i njëjti nuk është në bazën elektronike të Ministrisë për transport dhe lidhje. Në lidhje me këtë informoi Ministri për...

ADN-ja e viktimave të autobusit në Bullgari do të zgjasë shtatë ditë

para 7 dite - Zyrtare

Obduksionet janë kryer dhe tani kufomat po mbahen në pritjet të një vendimi të prokurorisë bullgare. Por pritet identifikimi i ADN-ve, i cili do të zgjasë rreth 7 ditë, pasi shumë viktima janë dëmtuar...

Hetuesit bullgarë dërgohen në Shkup për t’ua marrë ADN-të familjarëve të viktimave

para 7 dite - Syri.net Kosova

Një ekip prej gjashtë hetuesish nga Shërbimi Hetimor Kombëtar dhe tre prokurorë të Prokurorisë së Rrethit të Pernikut në Bullgari do të punojnë në procedurën paraprake për aksidentin e rëndë rrugor në...

I merret licenca kompanisë “Besa Trans”

para 7 dite - Lajmi.net

Ata shtojnë se po ashtu nuk është evidentuar në evidencën elektronike të licencave të dhëna për kryerjen e transportimit të brendshëm ose ndërkombëtar të udhëtarëve që e udhëheq Ministria e Transportit...

“Besa Trans-it” i merret licenca e punës

para 7 dite - Tetova1

Ministria e Transportit dhe Lidhjeve përmes një njoftimi thotë se pas të dhënave zyrtare të dorëzuara nga Ministria e Punëve të Brendshme e që ka të bëjë me autobusin e djegur me tabela SK-0884-BA në pronësi...

Identifikimi i kufomave të aksidentit të Bullgarisë do të zgjas shtatë ditë

para 7 dite - ATV Live

Obduksionet janë kryer dhe tani kufomat po mbahen në pritjet të një vendimi të prokurorisë bullgare. Por pritet identifikimi i ADN-ve, i cili do të zgjasë rreth 7 ditë, pasi shumë viktima janë dëmtuar...

Autobusi ka pasur trajektore të frenimit, shoferi nuk ka fjetur, vlerësojnë ekspertët

para 7 dite - Portalb

Shenja horizontale të gabuara dhe të zbehura, mungesë e sinjalizimit rrugor, gjendje e keqe e sinjalizimit reflektues rrugor, kontrabandim i mundshëm i karburantit apo gabim i njeriut, janë pjesë e shkaqeve...

Tragjedia në Bullgari, Osmani: Ka nisur procesi i identifikimit të kufomave

para 7 dite - Aktuale

Procesi i identifikimit të kufomave nga aksidenti në Bullgari ka filluar, konfirmon ministri i jashtëm, Bujar Osmani, pas takimit me prokurorët bullgarë – përgjegjës për aksidentin. Familjarëve të të vdekurve...

Prokurorë dhe hetues nga Bullgaria vinë në Maqedoni për të marrë ADN-në e familjeve të viktimave në Bullgari

para 7 dite - Telegrafi

Një ekip prej gjashtë hetuesve bullgarë dhe tre prokurorë do të punojnë në procedurën parahetimore të aksidentit që ndodhi në Bullgari ku humbën jetën 45 persona. Këtë për “24 çasa” e tha zëdhënësja e...

Si e ka kaluar kufirin autobusi pa licencë? Drejtoria Doganore: Nga mëngjesi po kryejmë kontroll

para 7 dite - RTV 21

Pronari i kompanisë “Besa Trans” nuk ka poseduar licencë për autobusin e djegur dhe i njëjti nuk është në bazën elektronike të Ministrisë për Transport dhe Lidhje. Në lidhje me këtë, informoi Ministri...

Osmani zhvilloi takim pune me ekipin e prokurorëve nga Bullgaria, ja çka u konstatua

para 7 dite - Tetova Sot

Ministri i Punëve të Jashtme, Bujar Osmani ka zhvilluar takim pune me ekipin e prokurorëve nga Republika e Bullgarisë, i cili punon në hetimin lidhur me aksidentin tragjik të autobusit, transmeton TetovaSot....

Si e ka kaluar kufirin autobusi pa licencë? Ja çfarë thonë nga Drejtoria Doganore

para 7 dite - Aktuale

Pronari i kompanisë Besa Trans nuk ka poseduar licencë për autobusin e djegur dhe i njëjti nuk është në bazën elektronike të Ministrisë për transport dhe lidhje. Në lidhje me këtë informoi Ministri për...

Osmani: Spekulimet rreth shkakut të aksidentit, dëmtojnë procesin e hetimit

para 7 dite - Tetova1

Ministri i jashtëm i republikës së Maqedonisë së Veriut i cili po qëndron në Sofje ka realizuar një takim me prokurorin e shtetit bullgar, me çrrastë kanë biseduar lidhur me procesin e hetimit rreth ngjarjes...

“Besa Trans-it” i merret licenca e punës

para 7 dite - InfoShqip

Ministria e Transportit dhe Lidhjeve përmes një njoftimi thotë se pas të dhënave zyrtare të dorëzuara nga Ministria e Punëve të Brendshme e që ka të bëjë me autobusin e dje gur me tabela SK-0884-BA në...

Aksidenti, disa prokurorë bullgarë do të vijnë në RMV

para 7 dite - Almakos

Një ekip prej gjashtë hetuesve nga Shërbimi Kombëtarë për Hetime në Bullgari dhe tre prokurorë nga Prokuroria Rajonale në Pernik do të vijnë në vendin tonë ku do të merren me procedurën parahetimore për...

Identifikimi i ADN’ve të viktimave të autobusit në Bullgari do të zgjasë shtatë ditë

para 7 dite - Gazeta Metro

Obduksionet janë kryer dhe tani kufomat po mbahen në pritjet të një vendimi të prokurorisë bullgare. Por pritet identifikimi i ADN-ve, i cili do të zgjasë rreth 7 ditë, pasi shumë viktima janë dëmtuar...

Identifikimi i ADN-ve të viktimave të autobusit në Bullgari do të zgjasë shtatë ditë

para 7 dite - Realiteti

Obduksionet janë kryer dhe tani kufomat po mbahen në pritjet të një vendimi të prokurorisë bullgare. Por pritet identifikimi i ADN-ve, i cili do të zgjasë rreth 7 ditë, pasi shumë viktima janë dëmtuar...

Copë gome, shkëndija, sinjalizimi keq: “Autopsia” e kilometrit 31

para 7 dite - Portalb

Hetimi kërkon përgjigje – a është përplasur autobusi me anën e djathtë në gardh para se t’i ndodh ndonjë problem (i shkaktuar nga faktori njeri, teknik dhe i komunikacionit) ose më pas, raporton DW , transmeton...

Të mbijetuarit në gjendje stabile! 6 pacientë janë në kirurgjinë plastike, 1 në traumatologji

para 7 dite - RTV 21

Shtatë të mbijetuarit e aksidentit në autostradën bullgare janë në gjendje stabile dhe jashtë rrezikut për jetë. Të gjithë pacientët u janë nënshtruar disa operacioneve, e njëri nga të plagosurit ka tronditje...

Autobusi ka pasur trajektore të frenimit, shoferi nuk ka fjetur, vlerësojnë ekspertët

para 7 dite - Tetova1

Shenja horizontale të gabuara dhe të zbehura, mungesë e sinjalizimit rrugor, gjendje e keqe e sinjalizimit reflektues rrugor, kontrabandim i mundshëm i karburantit apo gabim i njeriut, janë pjesë e shkaqeve...

Të mbijetuarit në gjendje stabël, 6 pacientë janë në kirurgjinë plastike, 1 në traumatologji (VIDEO)

para 7 dite - Albeu

Shtatë të mbijetuarit e aksidentit në autostradën bullgare janë në gjendje stabile dhe jashtë rrezikut për jetë. Të gjithë pacientët u janë nënshtruar disa operacioneve, e njëri nga të plagosurit ka tronditje...

Identifikimi i ADN-ve të viktimave të autobusit në Bullgari do të zgjasë shtatë ditë

para 7 dite - KosovaPress

Obduksionet janë kryer dhe tani kufomat po mbahen në pritjet të një vendimi të prokurorisë bullgare. Por pritet identifikimi i ADN-ve, i cili do të zgjasë rreth 7 ditë, pasi shumë viktima janë dëmtuar...

7 të plagosurit e aksidentin në Bullgari, jashtë rrezikut për jetën

para 7 dite - Klan

7 të plagosurit e aksidentin në Bullgari, jashtë rrezikut për jetën Identifikimi i viktimave pas analizave të ADN-së Janë të shumtë familjarët e të plagosurve të aksidentit të tragjik të së martës në Bullgari...

Si e ka kaluar kufirin autobusi pa licencë? Drejtoria Doganore: Nga mëngjesi po kryejmë kontroll

para 7 dite - Indeks.mk

Pronari i kompanisë Besa Trans nuk ka poseduar licencë për autobusin e djegur dhe i njëjti nuk është në bazën elektronike të Ministrisë për transport dhe lidhje. Në lidhje me këtë informoi Ministri për...

Osmani: Spekulimet rreth shkakut të aksidentit, dëmtojnë procesin e hetimit

para 7 dite - Indeks.mk

Ministri i jashtëm i republikës së Maqedonisë së Veriut i cili po qëndron në Sofje ka realizuar një takim me prokurorin e shtetit bullgar, me çrrastë kanë biseduar lidhur me procesin e hetimit rreth ngjarjes...

Aksidenti në Bullgari, identifikimi i ADN-ve do të zgjasë shtatë ditë

para 7 dite - Bota Press

Obduksionet e viktimave të aksidentit me autobus në Bullgari janë kryer dhe tani kufomat po mbahen në pritjet të një vendimi të prokurorisë bullgare. Por pritet identifikimi i ADN-ve, i cili do të zgjasë...

Hetuesit bullgarë dërgohen në Shkup për t'ua marrë ADN-të familjarëve të të vdekurve

para 7 dite - Gazeta Express

Një ekip prej gjashtë hetuesish nga Shërbimi Hetimor Kombëtar dhe tre prokurorë të Prokurorisë së Rrethit të Pernikut në Bullgari do të punojnë në procedurën paraprake për aksidentin e rëndë rrugor në...

Autobusi ka pasur trajektore të frenimit, shoferi nuk ka fjetur, vlerësojnë ekspertët

para 7 dite - Tetova Sot

Shenja horizontale të gabuara dhe të zbehura, mungesë e sinjalizimit rrugor, gjendje e keqe e sinjalizimit reflektues rrugor, kontrabandim i mundshëm i karburantit apo gabim i njeriut, janë pjesë e shkaqeve...

Tragjedia në Bullgari, Osmani: Ka nisur procesi i identifikimit të kufomave

para 7 dite - Tetova Sot

Procesi i identifikimit të kufomave nga aksidenti në Bullgari ka filluar, konfirmon ministri i jashtëm, Bujar Osmani, pas takimit me prokurorët bullgarë – përgjegjës për aksidentin. Familjarëve të të vdekurve...

Të mbijetuarit në gjendje stabile! 6 pacientë janë në kirurgjinë plastike, 1 në traumatologji

para 7 dite - TV21

Shtatë të mbijetuarit e aksidentit në autostradën bullgare janë në gjendje stabile dhe jashtë rrezikut për jetë. Të gjithë pacientët u janë nënshtruar disa operacioneve, e njëri nga të plagosurit ka tronditje...

Aksidenti në Bullgari, identifikimi i ADN-ve do të zgjasë shtatë ditë

para 7 dite - Revista Kosovarja

Obduksionet e viktimave të aksidentit me autobus në Bullgari janë kryer dhe tani kufomat po mbahen në pritjet të një vendimi të prokurorisë bullgare. Por pritet identifikimi i ADN-ve, i cili do të zgjasë...

Aksidenti me autobuzin e Besa Trans i mori jetën 46 personave, Ministria i heq licensën

para 7 dite - FaxWeb

Firmës “Besa Trans BTB” i është hequr licenca. Ministria e Transportit dhe Lidhjeve në Maqedoninë e Veriut përmes një njoftimi thotë se pas të dhënave zyrtare të dorëzuara nga Ministria e Punëve të Brendshme...

Pritet seanca e Qeverisë për viktimat e tragjedisë

para 7 dite - Alsat-M

Maqedonia është në ditën e dytë të zisë pas tragjedisë së një dite më parë. Flamujt janë ulur në gjysmështizë në të gjitha institucionet e vendit dhe në të gjitha përfaqësitë diplomatike. Ditë zie në vend...

Aksidenti në Bullgari, identifikimi i ADN-ve do të zgjasë shtatë ditë

para 7 dite - Epoka e Re

Obduksionet e viktimave të aksidentit me autobus në Bullgari janë kryer dhe tani kufomat po mbahen në pritjet të një vendimi të prokurorisë bullgare. Por pritet identifikimi i ADN-ve, i cili do të zgjasë...

Aksidenti, disa prokurorë bullgarë do të vijnë në RMV

para 7 dite - Fakti Ditor

Një ekip prej gjashtë hetuesve nga Shërbimi Kombëtarë për Hetime në Bullgari dhe tre prokurorë nga Prokuroria Rajonale në Pernik do të vijnë në vendin tonë ku do të merren me procedurën parahetimore për...

I merret licenca kompanisë ‘Besa Trans’

para 7 dite - Gazeta Metro

Ministria e Transportit dhe Lidhjeve përmes një njoftimi thotë se pas të dhënave zyrtare të dorëzuara nga Ministria e Punëve të Brendshme e që ka të bëjë me autobusin e djegur me tabela SK-0884-BA në pronësi...

I merret licenca kompanisë “Besa Trans”

para 7 dite - Realiteti

Ministria e Transportit dhe Lidhjeve përmes një njoftimi thotë se pas të dhënave zyrtare të dorëzuara nga Ministria e Punëve të Brendshme e që ka të bëjë me autobusin e djegur me tabela SK-0884-BA në pronësi...

Bujar Osmani tregon se sa do të zgjasë identifikimi i kufomave në Bullgari

para 7 dite - Gazeta Express

Ministri i Punëve të Jashtme të Maqedonisë së Veriut, Bujar Osmani ndodhet në Sofje të Bullgarisë, ku është takuar me prokurorin e shtetit bullgar për të biseduar lidhur me procesin e hetimit të ngjarjes...

Prokurorë dhe hetues nga Bullgaria vinë në Maqedoni për të marrë ADN-në e familjeve të viktimave në Bullgari

para 7 dite - Tetova Sot

Një ekip prej gjashtë hetuesve bullgarë dhe tre prokurorë do të punojnë në procedurën parahetimore të aksidentit që ndodhi në Bullgari ku humbën jetën 45 persona. Këtë për “24 çasa” e tha zëdhënësja e...

I merret licenca kompanisë “Besa Trans”

para 7 dite - Almakos

Qeveria njoftoi se Ministria e Transportit ia ka marrë licencën e punës “Besa Transit”. Në njoftim thuhet se Autobusi nuk është evidentuar në evidentimin elektronik për dhënien e licencave. “Pas dorëzimit...

Aksidenti në autostradën “Struma”, disa prokurorë dhe hetues nga Bullgaria do të vijnë në RMV

para 7 dite - Lajm

Një ekip prej gjashtë hetuesve nga Shërbimi Kombëtarë për Hetime në Bullgari dhe tre prokurorë nga Prokuroria Rajonale në Pernik do të punojnë në procedurën parahetimore për aksidentin e rëndë në autostradën...

Si e ka kaluar kufirin autobusi pa licencë? Drejtoria Doganore: Nga mëngjesi po kryejmë kontroll

para një jave - TV21

Pronari i kompanisë Besa Trans nuk ka poseduar licencë për autobusin e djegur dhe i njëjti nuk është në bazën elektronike të Ministrisë për transport dhe lidhje. Në lidhje me këtë informoi Ministri për...

I merret licenca kompanisë “Besa Trans”

para 7 dite - Bota Press

Ministria e Transportit dhe Lidhjeve përmes një njoftimi thotë se pas të dhënave zyrtare të dorëzuara nga Ministria e Punëve të Brendshme e që ka të bëjë me autobusin e djegur me tabela SK-0884-BA në pronësi...

I merret licenca “Besa Trans”-it

para 7 dite - Press Online

Për autobusin e “Besa trans” në të cilin e humbën jetën 45 qytetarë të Maqedonisë së Veriut, ndërsa shtatë u lënduan në aksidentin me autobus në autostradën “Struma” në Bullgari, nuk kishte certifikatë...

I merret licenca kompanisë “Besa Trans”

para 7 dite - Arbresh

Ministria e Transportit dhe Lidhjeve përmes një njoftimi thotë se pas të dhënave zyrtare të dorëzuara nga Ministria e Punëve të Brendshme e që ka të bëjë me autobusin e djegur me tabela SK-0884-BA në pronësi...

I merret licenca kompanisë ‘Besa Trans’

para 7 dite - Periskopi

Ministria e Transportit dhe Lidhjeve përmes një njoftimi thotë se pas të dhënave zyrtare të dorëzuara nga Ministria e Punëve të Brendshme e që ka të bëjë me autobusin e djegur me tabela SK-0884-BA në pronësi...

Dëshmitari i rastit tragjik në Bullgari: Në autobus dyshohet se ka pasur fuçi me benzinë

para një jave - RTV 21

Një dëshmitar i rastit tragjik në autostradën “Struma” në Bullgari në një deklaratë për TV21 tha se dyshohet se brenda autobusit të aksidentuar ka pasur fuçi me naftë. Ai tha se në një pjesë të autostradës...

“Besa Trans-it” i merret licenca e punës

para 7 dite - in7

Ministria e Transportit dhe Lidhjeve përmes një njoftimi thotë se pas të dhënave zyrtare të dorëzuara nga Ministria e Punëve të Brendshme e që ka të bëjë me autobusin e djegur me tabela SK-0884-BA në pronësi...

Identifikimi i ADN-ve do të zgjasë shtatë ditë

para 7 dite - in7

Obdiksionet janë kryer dhe tani kufomat po mbahen në pritjet të një vendimi të prokurorisë bullgare. Por pritet identifikimi i ADN-ve, i cili do të zgjasë rreth 7 ditë, pasi shumë viktima janë dëmtuar...

I merret licenca kompanisë “Besa Trans”

para 7 dite - Fakti Ditor

Qeveria njoftoi se Ministria e Transportit ia ka marrë licencën e punës “Besa Transit”. Në njoftim thuhet se Autobusi nuk është evidentuar në evidentimin elektronik për dhënien e licencave. “Pas dorëzimit...

Pritet seanca e Qeverisë për viktimat e tragjedisë

para 7 dite - Tetova Sot

Maqedonia është në ditën e dytë të zisë pas tragjedisë së një dite më parë. Flamujt janë ulur në gjysmështizë në të gjitha institucionet e vendit dhe në të gjitha përfaqësitë diplomatike. Ditë zie në vend...

Si e ka kaluar kufirin autobusi pa licencë? Drejtoria Doganore: Nga mëngjesi po kryejmë kontroll

para 7 dite - Arbresh

Pronari i kompanisë Besa Trans nuk ka poseduar licencë për autobusin e djegur dhe i njëjti nuk është në bazën elektronike të Ministrisë për transport dhe lidhje. Në lidhje me këtë informoi Ministri për...

Osmani kërkon që familjarët të kthehen në Shkup: Analiza e ADN-së do të zgjasë shtatë ditë

para një jave - TV21

Ministri i Punëve të Jashtme, Bujar Osmani ka realizuar takim me kryeprokurorin dhe prokurorët që janë të përfshirë në procesin e aksidentit tragjik që ndodhi mëngjesin e 23 nëntorit në Bullgari. Osmani...

Dëshmitari i rastit tragjik në Bullgari: Në autobus dyshohet se ka pasur fuçi me benzinë

para një jave - TV21

Një dëshmitar i rastit tragjik në autostradën “Struma” në Bullgari në një deklaratë për TV21 thotë se dyshohet se brenda autobusit të aksidentuar ka pasur fuçi me naftë. Ai thotë se në një pjesë të autostradës...

Kosovë: Kurti flet në seancën e Qeverisë për rastin tragjik në Bullgari

para një jave - Alsat-M

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, vendi i të cilit është në zi për shkak të tragjedisë së një dite më parë, ka shprehur ngushëllime për familjarët e viktimave, shkruan Alsat. Kurti i kushtoi disa minuta...

OSMANI NË SOFJE: JAM KËTU PËR TË LEHTËSUAR KOMUNIKIMIN

para një jave - Klan Macedonia

FAMILJARËT KËRKOJNË QË PROCESI TË PËRFUNDOJË SA MË SHPEJT Ministri I Jashtëm Bujar Osmani që në mëngjes përmes rrjeteve sociale njoftoi se do të jetë gjatë gjithë ditës së Sofje, për të qëndruar pranë...

“Besa Trans-it” i merret licenca e punës

para 7 dite - Lajm

Ministria e Transportit dhe Lidhjeve përmes një njoftimi thotë se pas të dhënave zyrtare të dorëzuara nga Ministria e Punëve të Brendshme e që ka të bëjë me autobusin e djegur me tabela SK-0884-BA në pronësi...

Institucionet nuk tregojnë se si ka mundur autobusi i aksidentuar në Bullgari ta kalojë kufirin pa licencë

para një jave - Portalb

Institucionet përgjegjëse të Maqedonisë së Veriut nuk kanë ose nuk tregojnë informata se si ka mundësi një autobus që nuk ka licencë për transport ndërkombëtar, të kalojë kufirin e vendit. Nuk dihet nëse...

“Besa Trans-it” i merret licenca e punës

para 7 dite - Epoka e Re

Ministria e Transportit dhe Lidhjeve përmes një njoftimi thotë se pas të dhënave zyrtare të dorëzuara nga Ministria e Punëve të Brendshme e që ka të bëjë me autobusin e djegur me tabela SK-0884-BA në pronësi...

'Spekulimet rreth shkakut të aksidentit, dëmtojnë procesin e hetimit'

para një jave - Syri.net Kosova

Ministri i Jashtëm i Republikës së Maqedonisë së Veriut i cili po qëndron në Sofje ka realizuar një takim me prokurorin e shtetit bullgar, me ç’rast kanë biseduar lidhur me procesin e hetimit rreth ngjarjes...

Osmani tregon se sa do të zgjasë identifikimi i kufomave

para një jave - Alsat-M

Ministri i Punëve të Jashtme të RMV-së, Bujar Osmani, në një lidhje direkte nga Sofje, ka thënë se identifikimi ka filluar të bëhet, ndërsa sipas tij, kjo do të zgjasë deri në shtatë ditë. “Identifikimi...

Ministri Osmani: Spekulimet rreth shkakut të aksidentit, dëmtojnë procesin e hetimit

para një jave - Klan Kosova

Ministri i Jashtëm i Republikës së Maqedonisë së Veriut i cili po qëndron në Sofje ka realizuar një takim me prokurorin e shtetit bullgar, me ç’rast kanë biseduar lidhur me procesin e hetimit rreth ngjarjes...

Osmani: Identifikimi i kufomave mund të zgjasë shtatë ditë

para një jave - RTK

Ministri i Jashtëm në Maqedoninë e Veriut, Bujar Osmani sot tha se ka pasur një takim të frytshëm për me prokurorët përgjegjës, me çka kanë biseduar për procedurën e hetimit dhe identifikimit të kufomave,...

Osmani: Spekulimet rreth shkakut të aksidentit, dëmtojnë procesin e hetimit

para një jave - RTK

Ministri i jashtëm i Republikës së Maqedonisë së Veriut Bujar Osmani i cili po qëndron në Sofje ka realizuar një takim me prokurorin e shtetit bullgar, me çrrastë kanë biseduar lidhur me procesin e hetimit...

Tragjedia në Bullgari, Osmani: Identifikimi i viktimave mund të zgjasë shtatë ditë

para një jave - ABC News

Ministri i Jashtëm i Maqedonisë së Veriut Bujar Osmani është shprehur ditën e sotme se ka pasur një takim të frytshëm për me prokurorët përgjegjës për sa i përket tragjedisë që ndodhi në Bullgari. Sipas...

Pistat e hetimit për ngjarjen tragjike - karburanti rezervë dhe 30 mijë petardet

para një jave - Zeri

Po forcohen gjithnjë e më shumë dyshimet se në autobusin e “Besa Transit” ka mundësi të jetë transportuar lëndë djegëse nga e cila ka rënë zjarri në pjesën e përparme të automjetit, shkruan Alsat të mërkurën....

Vazhdon hetimi për shkaqet e tragjedisë shqiptare në Bullgari, dy pista kryesore

para një jave - ABC News

Maqedonia e Veriut është në ditën e dytë të zisë pas tragjedisë së një dite më parë, kur humbën jetën 46 udhëtarë në një aksident komunikacioni. Në mesin e 46 viktimave ishin edhe 12 fëmijë të moshës nën...

Vazhdon hetimi për shkaqet e tragjedisë shqiptare në Bullgari, dy pista kryesore

para 7 dite - Lexo

Maqedonia e Veriut është në ditën e dytë të zisë pas tragjedisë së një dite më parë, kur humbën jetën 46 udhëtarë në një aksident komunikacioni. Në mesin e 46 viktimave ishin edhe 12 fëmijë të moshës nën...

Si e ka kaluar kufirin autobusi pa licencë? Drejtoria Doganore: Nga mëngjesi po kryejmë kontroll

para 7 dite - Tetova1

Pronari i kompanisë Besa Trans nuk ka poseduar licencë për autobusin e djegur dhe i njëjti nuk është në bazën elektronike të Ministrisë për transport dhe lidhje. Në lidhje me këtë informoi Ministri për...

Si e ka kaluar kufirin autobusi pa licencë? Drejtoria Doganore: Nga mëngjesi po kryejmë kontroll

para 7 dite - Tetova Sot

Pronari i kompanisë Besa Trans nuk ka poseduar licencë për autobusin e djegur dhe i njëjti nuk është në bazën elektronike të Ministrisë për transport dhe lidhje. Në lidhje me këtë informoi Ministri për...

Osmani kërkon që familjarët të kthehen në Shkup: Analiza e ADN-së do të zgjasë shtatë ditë

para 7 dite - Tetova1

Ministri i Punëve të Jashtme, Bujar Osmani ka realizuar takim me kryeprokurorin dhe prokurorët që janë të përfshirë në procesin e aksidentit tragjik që ndodhi mëngjesin e 23 nëntorit në Bullgari. Osmani...

Pistat e hetimit për ngjarjen tragjike - karburanti rezervë dhe 30 mijë petardet

para një jave - Koha.net

Po forcohen gjithnjë e më shumë dyshimet se në autobusin e “Besa Transit” ka mundësi të jetë transportuar lëndë djegëse nga e cila ka rënë zjarri në pjesën e përparme të automjetit, shkruan Alsat të mërkurën....

Osmani: Spekulimet rreth shkakut të aksidentit, dëmtojnë procesin e hetimit

para një jave - Alsat-M

Ministri i jashtëm i republikës së Maqedonisë së Veriut i cili po qëndron në Sofje ka realizuar një takim me prokurorin e shtetit bullgar, me çrrastë kanë biseduar lidhur me procesin e hetimit rreth ngjarjes...

Osmani kërkon që familjarët të kthehen në Shkup: Analiza e ADN-së do të zgjasë shtatë ditë

para 7 dite - Tetova Sot

Ministri i Punëve të Jashtme, Bujar Osmani ka realizuar takim me kryeprokurorin dhe prokurorët që janë të përfshirë në procesin e aksidentit tragjik që ndodhi mëngjesin e 23 nëntorit në Bullgari. Osmani...

Osmani: Spekulimet rreth shkakut të aksidentit, dëmtojnë procesin e hetimit

para një jave - Aktuale

Ministri i jashtëm i republikës së Maqedonisë së Veriut i cili po qëndron në Sofje ka realizuar një takim me prokurorin e shtetit bullgar, me çrrastë kanë biseduar lidhur me procesin e hetimit rreth ngjarjes...

Prokurorë dhe hetues nga Bullgaria vinë në Maqedoni për të marrë ADN-në e familjeve të viktimave në Bullgari

para 7 dite - Almakos

Një ekip prej gjashtë hetuesve bullgarë dhe tre prokurorë do të punojnë në procedurën parahetimore të aksidentit që ndodhi në Bullgari ku humbën jetën 45 persona. Këtë për “24 çasa” e tha zëdhënësja e...

Prokurorë dhe hetues nga Bullgaria do të vijnë në RMV që të marrin ADN nga familjet e të vdekurve në tragjedinë në Bullgari

para 7 dite - Nistori

Një ekip prej gjashtë hetuesve nga shërbimi hetues nacional bullgar dhe tre prokurorë nga Prokuroria Rajonale në Pernik do të punojnë në procedurën parahetimore për aksidentin e rëndë në autostradën “Struma”,...

Vazhdon hetimi për shkaqet e aksidentit në Sofje

para një jave - RTK

Maqedonia e Veriut është në ditën e dytë të zisë pas tragjedisë së një dite më parë, kur humbën jetën 46 udhëtarë në një aksident komunikacioni. Në mesin e 46 viktimave ishin edhe 12 fëmijë të moshës nën...

Hetuesit bullgarë dërgohen në Shkup për t’ua marrë ADN-të familjarëve të të vdekurve

para 7 dite - in7

Një ekip prej gjashtë hetuesish nga Shërbimi Hetimor Kombëtar dhe tre prokurorë të Prokurorisë së Rrethit të Pernikut në Bullgari do të punojnë në procedurën paraprake për aksidentin e rëndë rrugor në...

Si e ka kaluar kufirin autobusi pa licencë? Drejtoria Doganore: Nga mëngjesi po kryejmë kontroll

para 7 dite - Fakti Ditor

Pronari i kompanisë Besa Trans nuk ka poseduar licencë për autobusin e djegur dhe i njëjti nuk është në bazën elektronike të Ministrisë për transport dhe lidhje. Në lidhje me këtë informoi Ministri për...

Vazhdon hetimi për shkaqet e aksidentit në Sofje

para një jave - DW

Maqedonia e Veriut është në ditën e dytë të zisë pas tragjedisë së një dite më parë, kur humbën jetën 46 udhëtarë në një aksident komunikacioni. Në mesin e 46 viktimave ishin edhe 12 fëmijë të moshës nën...

Dëshmitari i rastit tragjik në Bullgari: Në autobus dyshohet se ka pasur fuçi me naftë

para një jave - Tetova1

Një dëshmitar i rastit tragjik në autostradën “Struma” në Bullgari në një deklaratë për TV21 thotë se dyshohet se brenda autobusit të ak sidentuar ka pasur fuçi me naftë. Ai thotë se në një pjesë të autostradës...

Del videoja 3D: Ja si ndodhi aksidenti, çfarë kishte pranë gomave rezervë

para një jave - Top Channel

Mediat bullgare kanë publikuar një video 3D ku tregohet në mënyrë të detajuar sesi mund të ketë ndodhur përplasja fatale, që çoi në vdekjen e 45 personave, shumica fëmijë e të rinj. Video tregon sesi autobusi...

Hetuesit bullgarë dërgohen në Shkup për t’ua marrë ADN-të familjarëve të të vdekurve

para 7 dite - ATV Live

Një ekip prej gjashtë hetuesish nga Shërbimi Hetimor Kombëtar dhe tre prokurorë të Prokurorisë së Rrethit të Pernikut në Bullgari do të punojnë në procedurën paraprake për aksidentin e rëndë rrugor në...

Osmani tregon se sa do të zgjasë identifikimi i kufomave në Bullgari

para 7 dite - Bota Press

Ministri i Punëve të Jashtme të Maqedonisë së Veriut, Bujar Osmani ndodhet në Sofje të Bullgarisë, ku është takuar me prokurorin e shtetit bullgar për të biseduar lidhur me procesin e hetimit të ngjarjes...

Hetuesit bullgarë dërgohen në Shkup për t’ua marrë ADN’të familjarëve të të vdekurve

para 7 dite - Periskopi

Një ekip prej gjashtë hetuesish nga Shërbimi Hetimor Kombëtar dhe tre prokurorë të Prokurorisë së Rrethit të Pernikut në Bullgari do të punojnë në procedurën paraprake për aksidentin e rëndë rrugor në...

Vazhdon hetimi për autobusin, një nga pistat është karburanti rezervë

para një jave - Ina

Po forcohen gjithnjë e më shumë dyshimet se në autobusin e “Besa Transit” ka mundësi të jetë transportuar lëndë djegëse nga e cila ka rënë zjarri në pjesën e përparme të automjetit, shkruan Alsat. Ekspertët...

Kryediplomati maqedonas pas takimit me prokuroin bullgar: Spekulimet për aksidentin po dëmtojnë hetimin

para një jave - Lajmi.net

Me këtë rast bashkë kanë konstatuar se spekulimet rreth shkaqeve të aksidentit, vetëm se po dëmton procesin e hetimit. “Pas përfundimit të hetimeve do të organizohet transport i trupave të pajetë. Biseduam...

Vazhdon hetimi për autobusin, një nga pistat është karburanti rezervë

para një jave - Zhurnal

Shkup, 24 nëntor – Po forcohen gjithnjë e më shumë dyshimet se në autobusin e “Besa Transit” ka mundësi të jetë transportuar lëndë djegëse nga e cila ka rënë zjarri në pjesën e përparme të automjetit,...

Hetuesit bullgarë dërgohen në Shkup për t’ua marrë ADN-të familjarëve të të vdekurve

para 7 dite - Ekonomia Online

Një ekip prej gjashtë hetuesish nga Shërbimi Hetimor Kombëtar dhe tre prokurorë të Prokurorisë së Rrethit të Pernikut në Bullgari do të punojnë në procedurën paraprake për aksidentin e rëndë rrugor në...

Osmani: Spekulimet rreth shkakut të aksidentit, dëmtojnë procesin e hetimit

para një jave - Tetova Sot

Ministri i jashtëm i republikës së Maqedonisë së Veriut i cili po qëndron në Sofje ka realizuar një takim me prokurorin e shtetit bullgar, me çrrastë kanë biseduar lidhur me procesin e hetimit rreth ngjarjes...

Autobusi “me bombën brenda”; Kosovë, Bullgari, Maqedoni ditë zije për viktimat

para një jave - Top Channel

Maqedonia e Veriut, Kosova dhe Bullgaria janë në zi kombëtare pas aksidentit tragjik që shkaktoi 45 viktima. Po një ditë më parë, sakaq të paktën 9 persona humbën jetën në një zjarr që shpërtheu në një...

Një nga pistat e dyshimit të zjarrit në autobus është karburanti rezervë

para një jave - OraInfo

Vazhdon hetimi për autobusin, një nga pistat është karburanti rezervë. Po forcohen gjithnjë e më shumë dyshimet se në autobusin e “Besa Transit” ka mundësi të jetë transportuar lëndë djegëse nga e cila...

Pritet seanca e Qeverisë për viktimat e tragjedisë

para 7 dite - Almakos

Maqedonia është në ditën e dytë të zisë pas tragjedisë së një dite më parë. Flamujt janë ulur në gjysmështizë në të gjitha institucionet e vendit dhe në të gjitha përfaqësitë diplomatike. Ditë zie në vend...

Si e ka kaluar kufirin autobusi pa licencë? Drejtoria Doganore: Nga mëngjesi po kryejmë kontroll

para 7 dite - Zyrtare

Pronari i kompanisë Besa Trans nuk ka poseduar licencë për autobusin e djegur dhe i njëjti nuk është në bazën elektronike të Ministrisë për transport dhe lidhje. Në lidhje me këtë informoi Ministri për...

Hetuesit bullgarë dërgohen në Shkup për t’ua marrë ADN’të e familjarëve të viktimave

para 7 dite - Gazeta Metro

Një ekip prej gjashtë hetuesish nga Shërbimi Hetimor Kombëtar dhe tre prokurorë të Prokurorisë së Rrethit të Pernikut në Bullgari do të punojnë në procedurën paraprake për aksidentin e rëndë rrugor në...

Maqedonia e Veriut, Kosova dhe Bullgaria në zi kombëtare, Shqipëria JO

para një jave - News33

Maqedonia e Veriut, Kosova dhe Bullgaria janë sot në zi kombëtare pas vdekjes së 46 (është raportuar 45 më herët) shqiptarëve të Maqedonisë, në aksidentrin tragjik ditën e djeshme. Ajo që e bën edhe më...

Osmani tregon se sa do të zgjasë identifikimi i kufomave

para 7 dite - Fakti Ditor

Ministri i Punëve të Jashtme të RMV-së, Bujar Osmani, në një lidhje direkte nga Sofje, ka thënë se identifikimi ka filluar të bëhet, ndërsa sipas tij, kjo do të zgjasë deri në shtatë ditë. Identifikimi...

Si e ka kaluar kufirin autobusi pa licencë? Drejtoria Doganore: Nga mëngjesi po kryejmë kontroll

para 7 dite - Lajm

Pronari i kompanisë Besa Trans nuk ka poseduar licencë për autobusin e djegur dhe i njëjti nuk është në bazën elektronike të Ministrisë për transport dhe lidhje. Në lidhje me këtë informoi Ministri për...

Vazhdon hetimi për autobusin, një nga pistat është karburanti rezervë

para një jave - Telegrafi

Po forcohen gjithnjë e më shumë dyshimet se në autobusin e “Besa Transit” ka mundësi të jetë transportuar lëndë djegëse nga e cila ka rënë zjarri në pjesën e përparme të automjetit. Ekspertët e trafikut,...

Vazhdon hetimi për aksidentin tragjik, një nga pistat është karburanti rezervë

para një jave - Koha.net

Po forcohen gjithnjë e më shumë dyshimet se në autobusin e “Besa Transit” ka mundësi të jetë transportuar lëndë djegëse nga e cila ka rënë zjarri në pjesën e përparme të automjetit, shkruan Alsat të mërkurën....

Në ditën e zisë kombëtare, seanca e qeverisë teknike të Bullgarisë filloi me një minutë heshtje, tha korrespondenti i MPB-së nga Sofja. – Advertisements – Kryeministri i Bullgarisë Stefan Janev tha se kjo është dita kur kujtojmë viktimat – nëntë...

para një jave - Desku

Në ditën e zisë kombëtare, seanca e qeverisë teknike të Bullgarisë filloi me një minutë heshtje, tha korrespondenti i MPB-së nga Sofja. Kryeministri i Bullgarisë Stefan Janev tha se kjo është dita kur...

Osmani: Familjarët presin informata zyrtare

para një jave - Desku

Sipas informacioneve të mjekëve, të lënduarit nga aksidenti i autobusit janë në gjendje të mirë shëndetësore. Një pjesë e operacioneve kanë përfunduar, disa do të përfundojnë sot, tha ministri i Jashtëm...

Filipçe tregon kur do të kthehen 7 pacientët e mbijetuar nga aksidenti tragjik

para një jave - Desku

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe, sot në mëngjes ka biseduar me Ivan Poromanski, drejtor i Spitalit Pirogov në Sofje, ku janë paraqitur shtatë pacientët që i kanë mbijetuar aksidentit të tmerrshëm...

Ministri Osmani: Spekulimet rreth shkakut të aksidentit, dëmtojnë procesin e hetimit

para një jave - Ekonomia Online

Ministri i Jashtëm i Republikës së Maqedonisë së Veriut i cili po qëndron në Sofje ka realizuar një takim me prokurorin e shtetit bullgar, me ç’rast kanë biseduar lidhur me procesin e hetimit rreth ngjarjes...

Osmani: Vizitova pacientët, janë në gjendje të mirë shëndetësore

para një jave - Indeks.mk

Ministri i Punëve të Jashtme, Bujar Osmani ka vizituar pacientët, të lënduarit në aksidentin tragjik në autostradën Struma në Bullgari. Pas vizitës së tyre, në intervistë për TV21 para spitalit ku po qëndrojnë...

Ministri Osmani: Spekulimet rreth shkakut të aksidentit, dëmtojnë procesin e hetimit

para një jave - Info7

Ministri i Jashtëm i Republikës së Maqedonisë së Veriut Bujar Osmani i cili po qëndron në Sofje ka realizuar një takim me prokurorin e shtetit bullgar, me ç’rast kanë biseduar lidhur me procesin e hetimit...

Kryediplomati maqedonas pas takimit me prokuroin bullgar: Spekulimet për aksidentin po dëmtojnë hetimin

para një jave - Realiteti

Ministri i Jashtëm i Republikës së Maqedonisë së Veriut i cili po qëndron në Sofje ka realizuar një takim me prokurorin e shtetit bullgar, me ç’rastë kanë biseduar lidhur me procesin e hetimit rreth ngjarjes...

Hetimet për fatkeqësinë në Bullgari mund të zgjasin gjashtë muaj

para një jave - Fakte

Shkup, 24 nëntor – Shumica e viktimave të aksidentit kanë qenë shtetas të Maqedonisë së Veriut me etni shqiptare. Shtatë persona të mbijetuar në fatkeqsinë e djeshme të autbusit të Agjencisë “Besa Trans”,...

Vazhdon hetimi për autobusin, një nga pistat është karburanti rezervë

para një jave - Gazeta Express

Po forcohen gjithnjë e më shumë dyshimet se në autobusin e “Besa Transit” ka mundësi të jetë transportuar lëndë djegëse nga e cila ka rënë zjarri në pjesën e përparme të automjetit, shkruan Alsat. Ekspertët...

Vazhdon hetimi për autobusin, një nga pistat është karburanti rezervë

para një jave - GazetaBlic

Po forcohen gjithnjë e më shumë dyshimet se në autobusin e “Besa Transit” ka mundësi të jetë transportuar lëndë djegëse nga e cila ka rënë zjarri në pjesën e përparme të automjetit, shkruan Alsat. Ekspertët...

Osmani kërkon që familjarët të kthehen në Shkup: Analiza e ADN-së do të zgjasë shtatë ditë

para një jave - Lajm

Ministri i Punëve të Jashtme, Bujar Osmani ka realizuar takim me kryeprokurorin dhe prokurorët që janë të përfshirë në procesin e aksidentit tragjik që ndodhi mëngjesin e 23 nëntorit në Bullgari. Osmani...

Kryediplomati maqedonas pas takimit me prokuroin bullgar: Spekulimet për aksidentin po dëmtojnë hetimin

para një jave - Bota Press

Ministri i Jashtëm i Republikës së Maqedonisë së Veriut i cili po qëndron në Sofje ka realizuar një takim me prokurorin e shtetit bullgar, me ç’rastë kanë biseduar lidhur me procesin e hetimit rreth ngjarjes...

Osmani: Identifikimi i kufomave mund të zgjasë shtatë ditë

para një jave - Arbresh

Ministri i Jashtëm i Maqedonisë së Veriut, Bujar Osmani sot tha se ka pasur një takim të frytshëm për me prokurorët përgjegjës, me çka kanë biseduar për procedurën e hetimit dhe identifikimit të kufomave....

Vijon identifikimi i viktimave të aksidentit tragjik (video)

para një jave - Ina

Vijon identifikimi i viktimave të aksidentit tragjik të autobusit që ndodhi një ditë më parë në Bullgari. 45 persona humbën jetën në këtë fatkeqësi të rëndë në mesin e të cilëve edhe 12 fëmijë. 7 persona...

Osmani: Personat e mbijetuar janë në gjendje të mirë shëndetësore

para një jave - Nistori

Ministri i Punëve të Jashtme, Bujar Osmani ka vizituar pacientët, të lënduarit në aksidentin tragjik në autostradën Struma në Bullgari. Pas vizitës së tyre, në intervistë për TV21 para spitalit ku po qëndrojnë...

Hetimet për fatkeqësinë në Bullgari mund të zgjasin gjashtë muaj

para një jave - Klan Kosova

Shumica e viktimave të aksidentit kanë qenë shtetas të Maqedonisë së Veriut me etni shqiptare. Shtatë persona të mbijetuar në fatkeqsinë e djeshme të autbusit të Agjencisë “Besa Trans”, janë në spital...

Osmani: Spekulimet rreth shkakut të aksidentit, dëmtojnë procesin e hetimit

para një jave - Almakos

Ministri i Jashtëm i Republikës së Maqedonisë së Veriut i cili po qëndron në Sofje ka realizuar një takim me prokurorin e shtetit bullgar, me çrrastë kanë biseduar lidhur me procesin e hetimit rreth ngjarjes...

Osmani: Spekulimet rreth shkakut të aksidentit, dëmtojnë procesin e hetimit

para një jave - Lajm

Ministri i jashtëm i republikës së Maqedonisë së Veriut i cili po qëndron në Sofje ka realizuar një takim me prokurorin e shtetit bullgar, me çrrastë kanë biseduar lidhur me procesin e hetimit rreth ngjarjes...

Hetimet për fatkeqësinë në Bullgari mund të zgjasin gjashtë muaj

para një jave - Medial

Shkup, 24 nëntor – Shumica e viktimave të aksidentit kanë qenë shtetas të Maqedonisë së Veriut me etni shqiptare. Shtatë persona të mbijetuar në fatkeqsinë e djeshme të autbusit të Agjencisë “Besa Trans”,...

Osmani: Spekulimet rreth shkakut të aksidentit, dëmtojnë procesin e hetimit

para një jave - Fakti Ditor

Ministri i Jashtëm i Republikës së Maqedonisë së Veriut i cili po qëndron në Sofje ka realizuar një takim me prokurorin e shtetit bullgar, me çrrastë kanë biseduar lidhur me procesin e hetimit rreth ngjarjes...

(Video) Vijon identifikimi i viktimave të aksidentit tragjik

para një jave - Alsat-M

Vijon identifikimi i viktimave të aksidentit tragjik të autobusit që ndodhi një ditë më parë në Bullgari. 45 persona humbën jetën në këtë fatkeqësi të rëndë në mesin e të cilëve edhe 12 fëmijë. 7 persona...

Hetimet për fatkeqësinë në Bullgari mund të zgjasin gjashtë muaj

para një jave - Zhurnal

Shkup, 24 nëntor – Shumica e viktimave të aksidentit kanë qenë shtetas të Maqedonisë së Veriut me etni shqiptare. Shtatë persona të mbijetuar në fatkeqsinë e djeshme të autbusit të Agjencisë “Besa Trans”,...

Versioni për fishekzjarre dhe naftë ilegale në autobus, deklarohet ministri Osmani

para një jave - Gazeta Express

Në disa media në Maqedoninë e Veriut kanë qarkulluar informacione për shkaqet që kanë dërguar në eksplodimin në autobusin “Besa trans” të Shkupit që mori flakë në autostradën Struma – Bullgari, ku si pasojë...

Bujar Osmani: Spekulimet rreth shkakut të aksidentit, dëmtojnë procesin e hetimit

para një jave - Ekonomia Online

Ministri i jashtëm i Republikës së Maqedonisë së Veriut Bujar Osmani i cili po qëndron në Sofje ka realizuar një takim me prokurorin e shtetit bullgar, me çrrastë kanë biseduar lidhur me procesin e hetimit...

Vijon identifikimi i vi ktimave të aksidentit tragjik (video)

para një jave - Tetova1

Vijon identifikimi i vi ktimave të aksidentit tragjik të autobusit që ndodhi një ditë më parë në Bullgari. 45 persona humbën jetën në këtë fatkeqësi të rëndë në mesin e të cilëve edhe 12 fëmijë. 7 persona...

Familjarëve iu kërkohet ADN-ja që ta dërgojnë në Bullgari për identifikimin e personave

para një jave - GazetaBlic

Në mëngjesit e së martës u aksidentua një autobus në Bullgari, ku si pasoj humbën jetën 45 persona. Derisa gjatë ditës së sotme iu është kërkuar familjarëve të viktimave për ta bërë ADN-në te Mjekësia...

Qeveria e RMV-së sot me seancë të veçantë pas aksidentit tragjik

para një jave - Ina

Maqedonia është në ditën e dytë të zisë pas tragjedisë së një dite më parë. Flamujt janë ulur në gjysmështizë në të gjitha institucionet e vendit dhe në të gjitha përfaqësitë diplomatike, shkruan Alsat....

Kur do të kthehen kufomat në Maqedoni? Përgjigjet Osmani

para një jave - TV21

Bujar Osmani, ministër i Punëve të Jashtme ka njoftuar se kufomar e viktimave në aksidentin tragjik në Bullgari do të kthehen në Maqedoninë e Veriut sapo të përfundojë identifikimi me ADN në mjekësinë...

Qeveria e RMV-së sot me seancë të veçantë pas aksidentit tragjik

para një jave - Alsat-M

Maqedonia është në ditën e dytë të zisë pas tragjedisë së një dite më parë. Flamujt janë ulur në gjysmështizë në të gjitha institucionet e vendit dhe në të gjitha përfaqësitë diplomatike, shkruan Alsat....

Vazhdon hetimi për autobusin, një nga pistat është karburanti rezervë

para një jave - Alsat-M

Gazetar: Igor Stefanovski Po forcohen gjithnjë e më shumë dyshimet se në autobusin e “Besa Transit” ka mundësi të jetë transportuar lëndë djegëse nga e cila ka rënë zjarri në pjesën e përparme të automjetit,...

Familjarëve iu kërkohet ADN-ja që ta dërgojnë në Bullgari për identifikimin e personave

para një jave - Klan Kosova

Në mëngjesit e së martës u aksidentua një autobus në Bullgari, ku si pasoj humbën jetën 45 persona. Derisa gjatë ditës së sotme iu është kërkuar familjarëve të viktimave për ta bërë ADN-në te Mjekësia...

Aksidenti në Bullgari, Kurti: Një udhëtim që duhet të përmbyllej me gëzim u ndërpre tragjikisht

para një jave - Top Channel

Maqedonia e Veriut, Kosova dhe Bullgaria janë në zi kombëtare pas aksidentit tragjik që shkaktoi 45 viktima. Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti tha se Kosova bashkëndjenë me Maqedoninë e Veriut dhe shqiptarët...

Qeveria e RMV-së sot me seancë të veçantë pas aksidentit tragjik

para një jave - RTK

Maqedonia është në ditën e dytë të zisë pas tragjedisë së një dite më parë. Flamujt janë ulur në gjysmështizë në të gjitha institucionet e vendit dhe në të gjitha përfaqësitë diplomatike, shkruan Alsat....

Vazhdon hetimi për autobusin, një nga pistat është karburanti rezervë

para një jave - Albeu

Po forcohen gjithnjë e më shumë dyshimet se në autobusin e “Besa Transit” ka mundësi të jetë transportuar lëndë djegëse nga e cila ka rënë zjarri në pjesën e përparme të automjetit, shkruan Alsat. Ekspertët...

Ministri i Shëndetësisë në Maqedoni të Veriut tregon kur do të kthehen 7 pacientët e mbijetuar nga aksidenti tragjik

para një jave - Kallxo

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe, sot në mëngjes ka biseduar me Ivan Poromanski, drejtor i Spitalit Pirogov në Sofje, ku janë paraqitur shtatë pacientët që i kanë mbijetuar aksidentit të tmerrshëm...

Vazhdon hetimi për autobusin, një nga pistat është karburanti rezervë

para një jave - Kallxo

Po forcohen gjithnjë e më shumë dyshimet se në autobusin e “Besa Transit” ka mundësi të jetë transportuar lëndë djegëse nga e cila ka rënë zjarri në pjesën e përparme të automjetit. Ekspertët e trafikut,...

Qeveria e RMV-së sot me seancë të veçantë pas aksidentit tragjik

para një jave - News33

Maqedonia është në ditën e dytë të zisë pas tragjedisë së një dite më parë. Flamujt janë ulur në gjysmështizë në të gjitha institucionet e vendit dhe në të gjitha përfaqësitë diplomatike. Ditë zie në vend...

Hetimet për fatkeqësinë në Bullgari mund të zgjasin deri në 6 muaj

para një jave - Infokusi

Hetimet për fatkeqësinë në Bullgari mund të zgjasin deri në 6 muaj 45 persona kanë gjetur vdekjen nga aksidenti tragjik në Bullgari. Shtatë persona të mbijetuar në fatkeqsinë e djeshme të autbusit të Agjencisë...

Osmani: Vizitova pacientët, janë në gjendje të mirë shëndetësore

para një jave - Ina

Ministri i Punëve të Jashtme, Bujar Osmani ka vizituar pacientët, të lënduarit në aksidentin tragjik në autostradën Struma në Bullgari. Pas vizitës së tyre, në intervistë për TV21 para spitalit ku po qëndrojnë...

Osmani për TV21: Vizitova pacientët, janë në gjendje të mirë shëndetësore

para një jave - RTV 21

Ministri i Punëve të Jashtme, Bujar Osmani ka vizituar pacientët, të lënduarit në aksidentin tragjik në autostradën Struma në Bullgari. Pas vizitës së tyre, në intervistë për TV21 para spitalit ku po qëndrojnë...

Ministri Osmani viziton të mbijetuarit e aksidentit tragjik në Bullgari, tregon se çfarë i thanë mjekët

para një jave - Zeri

Ministri i Punëve të Jashtme, Bujar Osmani ka vizituar të lënduarit në aksidentin tragjik në autostradën Struma në Bullgari. Pas vizitës së tyre, në intervistë për TV21 para spitalit ku po qëndrojnë pacientët,...

Filipçe: Të lënduarit do të mbahen deri të premten në kurim spitalor

para një jave - Portalb

Shtatë pacientët që janë të shtruar në spitalin Pirogov në Sofje janë stabil dhe ndihen mirë, tha sot ministri i Shëndetësisë Venko Filipçe, transmeton Portalb.mk . “Nga kolegët në spital kanë të gjithë...

Osmani intervistë për TV21 në Bullgari: Vizitova pacientët, janë në gjendje të mirë shëndetësore

para një jave - TV21

Ministri i Punëve të Jashtme, Bujar Osmani ka vizituar pacientët, të lënduarit në aksidentin tragjik në autostradën Struma në Bullgari. Pas vizitës së tyre, në intervistë për TV21 para spitalit ku po qëndrojnë...

Filipçe: Pacientët e lënduar të premten do të transportohen në Shkup

para një jave - Derveni

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe, sot në mëngjes ka biseduar me Ivan Poromanski, drejtor i Spitalit Pirogov në Sofje, ku janë paraqitur shtatë pacientët që i kanë mbijetuar aksidentit të tmerrshëm...

Bujar Osmani: Çdo spekulim jo i konfirmuar, do të lëndojë akoma më shumë familjet

para një jave - GazetaBlic

Zëvendëskryeministri i Maqedonisë së Veriut, Bujar Osmani ka reaguar pas raportimeve se autobusi i aksidentuar në Bullgari po bartte cisternë me naftë dhe mjete piroteknike. Osmani ka thënë se nuk është...

Mediumi maqedon: Autobusi i “Besa Trans” po transportonte 30 mijë mjete piroteknike? Reagojnë nga Qeveria

para një jave - Indeks online

Mediat në Maqedoni gjatë ditës së sotme kanë raportuar se në autobusin e Agjencisë Turistike “Besa Trans” që është djegur plotësisht duke lënë të vdekur 46 persona, kishte sasi të madhe të mjeteve piroteknike....

Këto janë dy pistat e hetimit që po ndiqen për tragjedinë me autobusin në Bullgari

para një jave - Lajmi.net

Ekspertët e trafikut, duke përfshirë sekretarin e sigurimit të qytetit të Pernikut, Vasko Pirgov, thanë se autobusi ka qenë dizel, karburant që shumë vështirë mund të shpërthejë për të shkaktuar një shpërthim...

Vazhdon hetimi për autobusin, një nga pistat është karburanti rezervë

para një jave - Tetova1

Po forcohen gjithnjë e më shumë dyshimet se në autobusin e “Besa Transit” ka mundësi të jetë transportuar lëndë djegëse nga e cila ka rënë zjarri në pjesën e përparme të automjetit, shkruan Alsat. Ekspertët...

Osmani i quan spekulime informatat se ka pasur mjete piroteknike dhe karburante në autobus!

para një jave - Derveni

Ministri i Punëve të Jashtme, Bujar Osmani, i ka quajtur spekulime, disa informacionet të publikuara, sipas të cilave, deri te eksplodimi i autobusit ka ardhur si pasojë e asaj se në autobusë ka pasur...

Osmani: Kufomat ende nuk janë identifikuar

para një jave - Derveni

Ministri i Jashtëm i Republikës së Maqedonisë së Veriut, Bujar Osmani në deklaratën e sotme për media deklaroi se me plotë të drejtë familjarët e viktimave presin informata zyrtare. “Familjarët presin...

Osmani në Bullgari për aksidentin: Tani duhet të përqendrohemi në tre momente

para një jave - Opinion.mk

Ministri i Punëve të Jashtme të Maqedonisë së Veriut, Bujar Osmani sapo ka arritur në Bullgari. Do të vizitojë të lënduarit në aksidentin tragjik ku vdiqën 45 persona dhe u lënduan 7 të tjerë dje në Bullgari,...

Osmani në Bullgari për aksidentin: Tani duhet të përqendrohemi në tre momente

para një jave - Ditari.mk

Ministri i Punëve të Jashtme të Maqedonisë së Veriut, Bujar Osmani sapo ka arritur në Bullgari. Do të vizitojë të lënduarit në aksidentin tragjik ku vdiqën 45 persona dhe u lënduan 7 të tjerë dje në Bullgari,...

Osmani: Vizitova pacientët, janë në gjendje të mirë shëndetësore

para një jave - Tetova Sot

Ministri i Punëve të Jashtme, Bujar Osmani ka vizituar pacientët, të lënduarit në aksidentin tragjik në autostradën Struma në Bullgari. Pas vizitës së tyre, në intervistë për TV21 para spitalit ku po qëndrojnë...

Mediumi maqedon: Autobusi i “Besa Trans” po transportonte 30 mijë mjete piroteknike? Rreagojnë nga Qeveria

para një jave - Indeks online

Mediat në Maqedoni gjatë ditës së sotme kanë raportuar se në autobusin e Agjencisë Turistike “Besa Trans” që është djegur plotësisht duke lënë të vdekur 46 persona, kishte sasi të madhe të mjeteve piroteknike....

Filipçe: Pacientët e lënduar të premten do të transportohen në Shkup

para një jave - Ina

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe, sot në mëngjes ka biseduar me Ivan Poromanski, drejtor i Spitalit Pirogov në Sofje, ku janë paraqitur shtatë pacientët që i kanë mbijetuar aksidentit të tmerrshëm...

Filipçe: Pacientët e lënduar të premten do të transportohen në Shkup

para një jave - Telegrafi

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe, sot në mëngjes ka biseduar me Ivan Poromanski, drejtor i Spitalit Pirogov në Sofje, ku janë paraqitur shtatë pacientët që i kanë mbijetuar aksidentit të tmerrshëm...

A kishte mjete piroteknike në autobusin e aksidentuar? Osmani: S’është koha për spekulime

para një jave - ABC News

Informacione të ndryshme kanë qarkulluar për shkaqet që kanë dërguar në eksplodimin në autobusin “Besa trans” të Shkupit që mori flakë në autostradën Struma – Bullgari, ku si pasojë vdiqën 45 persona dhe...

Vazhdon hetimi për autobusin, një nga pistat është karburanti rezervë

para një jave - Informatat

Po forcohen gjithnjë e më shumë dyshimet se në autobusin e “Besa Transit” ka mundësi të jetë transportuar lëndë djegëse nga e cila ka rënë zjarri në pjesën e përparme të automjetit, shkruan Alsat. Ekspertët...

Hetimet për fatkeqësinë në Bullgari mund të zgjasin deri në 6 muaj

para një jave - ATV Live

45 persona kanë gjetur vdekjen nga aksidenti tragjik në Bullgari. Shtatë persona të mbijetuar në fatkeqësinë e djeshme të autobusit të Agjencisë “Besa Trans”, janë në spital të Sofjes, duke u trajtuar...

Osmani: Nuk është koha për spekulime

para një jave - Koha.mk

Informacione të ndryshme kanë qarkulluar për shkaqet që kanë dërguar në eksplodimin në autobusin “Besa trans” të Shkupit që mori flakë në autostradën Struma – Bullgari, ku si pasojë vdiqën 45 persona dhe...

Kurti: Një udhëtim që u desh të përmbyllej me gëzim u ndërpre tragjikisht

para një jave - RTK

Me një minutë heshtje për viktimat në aksidentin tragjik që ndodhi në Bullgari ka nisur mbledhja e Qeverisë së Kosovës. Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti tha se Kosova bashkëndjenë me Maqedoninë e Veriut...

Filipçe: Pacientët e lënduar të premten do të transportohen në Shkup

para një jave - RTK

Ministri i Shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut , Venko Filipçe, sot në mëngjes ka biseduar me Ivan Poromanski, drejtor i Spitalit Pirogov në Sofje, ku janë paraqitur shtatë pacientët që i kanë mbijetuar...

Ditë zie: Qeveria bullgare e filloi seancën me një minutë heshtje

para një jave - Ina

Në ditën e zisë kombëtare, seanca e qeverisë teknike të Bullgarisë filloi me një minutë heshtje, tha korrespondenti i MPB-së nga Sofja. Kryeministri i Bullgarisë Stefan Janev tha se kjo është dita kur...

Bujar Osmani ka reaguar pas raportimeve se autobusi i aksidentuar në Bullgari po bartte cisternë me naftë e mjete piroteknike

para një jave - Radio Kosova e Lire

Zëvendës-kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Bujar Osmani ka reaguar pas raportimeve se autobusi i aksidentuar në Bullgari po bartte cisternë me naftë dhe mjete piroteknike. Osmani ka thënë se nuk është...

Filipçe tregon kur do të kthehen 7 pacientët e mbijetuar nga aksidenti tragjik

para një jave - Iliria News

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe, sot në mëngjes ka biseduar me Ivan Poromanski, drejtor i Spitalit Pirogov në Sofje, ku janë paraqitur shtatë pacientët që i kanë mbijetuar aksidentit të tmerrshëm...

Vazhdon hetimi për autobusin, një nga pistat është karburanti rezervë

para një jave - Epoka e Re

Po forcohen gjithnjë e më shumë dyshimet se në autobusin e “Besa Transit” ka mundësi të jetë transportuar lëndë djegëse nga e cila ka rënë zjarri në pjesën e përparme të automjetit, shkruan Alsat. Ekspertët...

Të lënduarit në gjendje stabile pritet të lirohen në deri në fund të javës

para një jave - RTK

Shtatë të lënduarit nga aksidenti tragjik që ndodhi në Bullgari janë në gjendje stabile dhe deri në fund të kësaj jave pritet të lirohen nga spitali. Kështu ka bërë të ditur mjekja e kirurgjisë plastike,...

Qeveria bullgare e filloi seancën me një minutë heshtje

para një jave - News33

Në ditën e zisë kombëtare, seanca e qeverisë teknike të Bullgarisë filloi me një minutë heshtje, tha korrespondenti i MPB-së nga Sofja. Kryeministri i Bullgarisë Stefan Janev tha se kjo është dita kur...

Ditë zie: Qeveria bullgare e filloi seancën me një minutë heshtje

para një jave - Alsat-M

Në ditën e zisë kombëtare, seanca e qeverisë teknike të Bullgarisë filloi me një minutë heshtje, tha korrespondenti i MPB-së nga Sofja. Kryeministri i Bullgarisë Stefan Janev tha se kjo është dita kur...

Vazhdon hetimi për autobusin, një nga pistat është karburanti rezervë

para një jave - Arbresh

Po forcohen gjithnjë e më shumë dyshimet se në autobusin e “Besa Transit” ka mundësi të jetë transportuar lëndë djegëse nga e cila ka rënë zjarri në pjesën e përparme të automjetit. Ekspertët e trafikut,...

Hetimet për fatkeqësinë në Bullgari mund të zgjasin gjashtë muaj

para një jave - Arbresh

Shumica e viktimave të aksidentit kanë qenë shtetas të Maqedonisë së Veriut me etni shqiptare. Shtatë persona të mbijetuar në fatkeqsinë e djeshme të autbusit të Agjencisë “Besa Trans”, janë në spital...

Të lënduarit e aksidentit në Bullgari pritet të lirohen nga spitali deri në fund të javës

para një jave - Koha.net

Shtatë të lënduarit nga aksidenti tragjik që ndodhi në Bullgari janë në gjendje stabile dhe deri në fund të kësaj jave pritet të lirohen nga spitali. Kështu ka bërë të ditur mjekja e kirurgjisë plastike,...

Hetimet për fatkeqësinë në Bullgari mund të zgjasin gjashtë muaj

para një jave - Daily News

Shkup, 24 nëntor – Shumica e viktimave të aksidentit kanë qenë shtetas të Maqedonisë së Veriut me etni shqiptare. Shtatë persona të mbijetuar në fatkeqsinë e djeshme të autbusit të Agjencisë “Besa Trans”,...

Ditë zie, Qeveria bullgare fillon seancën me një minutë heshtje

para një jave - Albeu

Në ditën e zisë kombëtare, seanca e qeverisë teknike të Bullgarisë filloi me një minutë heshtje, tha korrespondenti i MPB-së nga Sofja. Kryeministri i Bullgarisë Stefan Janev tha se kjo është dita kur...

Hetimet për fatkeqësinë në Bullgari mund të zgjasin gjashtë muaj

para një jave - Informatat

Shumica e viktimave të aksidentit kanë qenë shtetas të Maqedonisë së Veriut me etni shqiptare. Shtatë persona të mbijetuar në fatkeqsinë e djeshme të autbusit të Agjencisë “Besa Trans”, janë në spital...

Hetimet për fatkeqësinë në Bullgari mund të zgjasin gjashtë muaj

para një jave - Argument

Shkup, 24 nëntor – Shumica e viktimave të aksidentit kanë qenë shtetas të Maqedonisë së Veriut me etni shqiptare. Shtatë persona të mbijetuar në fatkeqsinë e djeshme të autbusit të Agjencisë “Besa Trans”,...

Të lënduarit në aksidentin në Bullgari janë në gjendje stabile

para një jave - Portalb

Mjekët e spitalit “Pirogov” në Bullgari konfirmuan se të gjithë pacientët nga aksidenti i djeshëm në autostradën “Struma” janë në gjendje stabile dhe nuk janë në rrezik për jetë, transmeton Portalb.mk....

Filipçe tregon kur do të kthehen 7 pacientët e mbijetuar nga aksidenti tragjik

para një jave - Koha.mk

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe, sot në mëngjes ka biseduar me Ivan Poromanski, drejtor i Spitalit Pirogov në Sofje, ku janë paraqitur shtatë pacientët që i kanë mbijetuar aksidentit të tmerrshëm...

Të shpëtuarit nga aksidenti tragjik janë në gjendje stabile

para një jave - Zhurnal

S hkup, 24 nëntor – Gjendja e të lënduarve në aksidentin e autobusit është e mirë dhe në gjendje të përgjithshme stabile. Nuk ka asnjë rrezik për shëndetin e tyre. Nga Spitali “Pirogov” sot kanë njoftuar...

Osmani në Bullgari për aksidentin: Tani duhet të përqendrohemi në tre momente

para një jave - RTV 21

Ministri i Punëve të Jashtme të Maqedonisë së Veriut, Bujar Osmani sapo ka arritur në Bullgari. Do të vizitojë të lënduarit në aksidentin tragjik ku vdiqën 45 persona dhe u lënduan 7 të tjerë dje në Bullgari,...

A kishte mjete piroteknike dhe karburante në autobusin e aksidentuar?

para një jave - RTV 21

Informacione të ndryshme kanë qarkulluar për shkaqet që kanë dërguar në eksplodimin në autobusin “Besa trans” të Shkupit që mori flakë në autostradën Struma – Bullgari, ku si pasojë vdiqën 45 persona dhe...

Filipçe: Pacientët e lënduar të premten do të transportohen në Shkup

para një jave - Tetova1

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe, sot në mëngjes ka biseduar me Ivan Poromanski, drejtor i Spitalit Pirogov në Sofje, ku janë paraqitur shtatë pacientët që i kanë mbijetuar ak sidentit të tmerrshëm...

A kishte mjete piroteknike dhe karburante në autobusin e ak sidentuar? Ja çka thotë Osmani

para një jave - Tetova1

Informacione të ndryshme kanë qarkulluar për shkaqet që kanë dërguar në eksplodimin në autobusin “Besa trans” të Shkupit që mori flakë në autostradën Struma – Bullgari, ku si pasojë vdiqën 45 persona dhe...

Tragjedia në Bullgari, të lënduarit pritet të lëshohen deri në fund të javës

para një jave - Tetova1

Mjek nga Spitali ku po kurohen të lënduarit nga ak sidenti tragjik i 23 nëntorit në Bullgari, ka pasur paraqitje para mediave. Mjekja e kirurgjisë plastike, Maja Argirova ka njoftuar se 7 të lënduarit...

Në këtë ditë do të kthehen shtatë pacientët e mbijetuar nga aksidenti tragjik

para një jave - Syri.net Kosova

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe, sot në mëngjes ka biseduar me Ivan Poromanski, drejtor i Spitalit Pirogov në Sofje, ku janë paraqitur shtatë pacientët që i kanë mbijetuar aksidentit të tmerrshëm...

Hetimet për fatkeqësinë në Bullgari mund të zgjasin gjashtë muaj

para një jave - InFokus

Shkup, 24 nëntor – Shumica e viktimave të aksidentit kanë qenë shtetas të Maqedonisë së Veriut me etni shqiptare. Shtatë persona të mbijetuar në fatkeqsinë e djeshme të autbusit të Agjencisë “Besa Trans”,...

Versioni për fishekzjarre dhe naftë ilegale në autobus, deklarohet ministri Osmani

para një jave - Ditapost

Në disa media në Maqedoninë e Veriut kanë qarkulluar informacione për shkaqet që kanë dërguar në eksplodimin në autobusin “Besa trans” të Shkupit që mori flakë në autostradën Struma – Bullgari, ku si pasojë...

Bujar Osmani nga Bullgaria: Duhet të përqendrohemi te të lënduarit, te identifikimi viktimave dhe te hetimi

para një jave - Portalb

Sot në Bullgari arriti edhe ministri i Punëve të Jashtme, Bujar Osmani i cili do vizitojë të lënduarit në aksidentin tragjik ku humbën jetën 45 persona dhe7 të tjerë u lënduan nga djegia e autobusit që...

Osmani në Bullgari për aksidentin: Tani duhet të përqendrohemi në tre momente

para një jave - Koha.mk

Ministri i Punëve të Jashtme, Bujar Osmani sapo ka arritur në Bullgari. Do të vizitojë të lënduarit në aksidentin tragjik ku vdiqën 45 persona dhe u lënduan 7 të tjerë dje në Bullgari, pasi autobusi “Besa...

A kishte mjete piroteknike dhe karburante në autobusin e aksidentuar?

para një jave - Iliria News

Informacione të ndryshme kanë qarkulluar për shkaqet që kanë dërguar në eksplodimin në autobusin “Besa trans” të Shkupit që mori flakë në autostradën Struma – Bullgari, ku si pasojë vdiqën 45 persona dhe...

Filipçe tregon kur do të kthehen në Maqedoni 7 pacientët e mbijetuar nga aksidenti tragjik

para një jave - GazetaBlic

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe, sot në mëngjes ka biseduar me Ivan Poromanski, drejtor i Spitalit Pirogov në Sofje, ku janë paraqitur shtatë pacientët që i kanë mbijetuar aksidentit të tmerrshëm...

Filipçe: Pacientët e lënduar të premten do të transportohen në Shkup

para një jave - Tetova Sot

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe, sot në mëngjes ka biseduar me Ivan Poromanski, drejtor i Spitalit Pirogov në Sofje, ku janë paraqitur shtatë pacientët që i kanë mbijetuar aksidentit të tmerrshëm...

Detaje të reja për aksidentin tragjik me 45 viktima, zbulohet koha për të cilën autobusi kaloi nëpër Bullgari

para një jave - Shekulli

Publikuar më 24.11.2021 nga Shekulli Janë zbardhur detaje të reja për autobusin që u aksidentua dhe u përfshi nga zjarri në Bullgari, ku si pasojë vdiqën 45 persona dhe u lënduan shtatë të tjerë, raporton...

Osmani: Kufomat ende nuk janë identifikuar

para një jave - Telegrafi

Ministri i Jashtëm i Republikës së Maqedonisë së Veriut, Bujar Osmani në deklaratën e sotme për media deklaroi se me plotë të drejtë familjarët e viktimave presin informata zyrtare. “Familjarët presin...

Mjekja e spitalit në Sofje flet për gjendjen e të mbijetuarve nga aksidenti në Bullgari

para një jave - Zeri

Mbrëmë janë kryer dy operacione, ndërkohë që sot do të operohen edhe dy pacientë të tjerë, që po trajtohen në spitalin “Pirogov” në Sofje, pasi u lënduan në aksidentin që ndodhi në orët e hershme të ditës...

Osmani në Bullgari për aksidentin: Tani duhet të përqendrohemi në tre momente

para një jave - TV21

Ministri i Punëve të Jashtme, Bujar Osmani sapo ka arritur në Bullgari. Do të vizitojë të lënduarit në aksidentin tragjik ku vdiqën 45 persona dhe u lënduan 7 të tjerë dje në Bullgari, pasi autobusi “Besa...

A kishte mjete piroteknike dhe karburante në autobusin e aksidentuar? Osmani: Nuk është koha për spekulime

para një jave - TV21

Informacione të ndryshme kanë qarkulluar për shkaqet që kanë dërguar në eksplodimin në autobusin “Besa trans” të Shkupit që mori flakë në autostradën Struma – Bullgari, ku si pasojë vdiqën 45 persona dhe...

Qeveria e RMV-së sot me seancë të veçantë pas aksidentit tragjik

para një jave - Info7

Në një seancë të veçantë, Qeveria pritet të konkretizojë sot hapat e ardhshëm të institucioneve ekzekutive për dëmshpërblimin e familjeve të viktimave si dhe për transportimin e trupave të të vdekurve...

Filipçe tregon kur do të kthehen 7 pacientët e mbijetuar nga aksidenti tragjik

para një jave - Alsat-M

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe, sot në mëngjes ka biseduar me Ivan Poromanski, drejtor i Spitalit Pirogov në Sofje, ku janë paraqitur shtatë pacientët që i kanë mbijetuar aksidentit të tmerrshëm...

Osmani: Kufomat ende nuk janë identifikuar

para një jave - Ina

Ministri i Jashtëm i Republikës së Maqedonisë së Veriut, Bujar Osmani në deklaratën e sotme për media deklaroi se me plotë të drejtë familjarët e viktimave presin informata zyrtare. “Familjarët presin...

Filipçe tregon kur do të kthehen 7 pacientët e mbijetuar nga aksidenti tragjik

para një jave - Ina

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe, sot në mëngjes ka biseduar me Ivan Poromanski, drejtor i Spitalit Pirogov në Sofje, ku janë paraqitur shtatë pacientët që i kanë mbijetuar aksidentit të tmerrshëm...

Osmani në Bullgari për aksidentin: Tani duhet të përqendrohemi në tre momente

para një jave - Aktuale

Ministri i Punëve të Jashtme, Bujar Osmani sapo ka arritur në Bullgari. Do të vizitojë të lënduarit në aksidentin tragjik ku vdiqën 45 persona dhe u lënduan 7 të tjerë dje në Bullgari, pasi autobusi “Besa...

A kishte mjete piroteknike dhe karburante në autobusin e aksidentuar? Osmani: Nuk është koha për spekulime

para një jave - Aktuale

Informacione të ndryshme kanë qarkulluar për shkaqet që kanë dërguar në eksplodimin në autobusin “Besa trans” të Shkupit që mori flakë në autostradën Struma – Bullgari, ku si pasojë vdiqën 45 persona dhe...

Osmani: Vizitova pacientët, janë në gjendje të mirë shëndetësore

para një jave - Almakos

Ministri i Punëve të Jashtme, Bujar Osmani ka vizituar pacientët, të lënduarit në aksidentin tragjik në autostradën Struma në Bullgari. Pas vizitës së tyre, në intervistë për TV21 para spitalit ku po qëndrojnë...

Aksidenti në Bullgari, Kurti: Një udhëtim që duhet të përmbyllej me gëzim u ndërpre tragjikisht

para një jave - Almakos

Maqedonia e Veriut, Kosova dhe Bullgaria janë në zi kombëtare pas aksidentit tragjik që shkaktoi 45 viktima. Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti tha se Kosova bashkëndjenë me Maqedoninë e Veriut dhe shqiptarët...

Mnistri i Jashtëm i Maqedonisë: Familjarët e viktimave me të drejtë presin informata zyrtare

para një jave - Insajderi

Ministri i Punëve të Jashtme i Maqedonisë Veriore, Bujar Osmani, tha të mërkurën se me plotë të drejtë, familjarët e viktimave të aksidentit të autobusit në Bullgari, presin informata zyrtare, përcjell...

Filipçe: Pacientët e lënduar të premten do të transportohen në Shkup

para një jave - Press Online

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe, sot në mëngjes ka biseduar me Ivan Poromanski, drejtor i Spitalit Pirogov në Sofje, ku janë paraqitur shtatë pacientët që i kanë mbijetuar aksidentit të tmerrshëm...

Këto janë dy pistat e hetimit që po ndiqen për tragjedinë me autobusin në Bullgari

para një jave - Realiteti

Po forcohen gjithnjë e më shumë dyshimet se në autobusin e “Besa Transit” ka mundësi të jetë transportuar lëndë djegëse nga e cila ka rënë zjarri në pjesën e përparme të automjetit. Ekspertët e trafikut,...

Rozeta Hajdari: Jemi duke vendosur reciprocitet me Serbinë përmes ligjeve që po i miratojmë

para një jave - Realiteti

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe, sot në mëngjes ka biseduar me Ivan Poromanski, drejtor i Spitalit Pirogov në Sofje, ku janë paraqitur shtatë pacientët që i kanë mbijetuar aksidentit të tmerrshëm...

A kishte mjete piroteknike dhe karburante në autobusin e aksidentuar? Osmani: Nuk është koha për spekulime

para një jave - Ina

Informacione të ndryshme kanë qarkulluar për shkaqet që kanë dërguar në eksplodimin në autobusin “Besa trans” të Shkupit që mori flakë në autostradën Struma – Bullgari, ku si pasojë vdiqën 45 persona dhe...

Tragjedia në Bullgari, të lënduarit pritet të lëshohen deri në fund të javës

para një jave - Ina

Mjek nga Spitali ku po kurohen të lënduarit nga aksidenti tragjik i 23 shtatorit në Bullgari, ka pasur paraqitje para mediave. Mjekja e kirurgjisë plastike, Maja Argirova ka njoftuar se 7 të lënduarit...

Ditë zie në Bullgari, Qeveria fillon seancën me një minutë heshtje

para një jave - Tetova1

Në ditën e zisë kombëtare, seanca e qeverisë teknike të Bullgarisë filloi me një minutë heshtje, tha korrespondenti i MPB-së nga Sofja. Kryeministri i Bullgarisë Stefan Janev tha se kjo është dita kur...

Vijon kurimi i të mbijetuarve, doktoresha tregon gjendjen e tyre

para një jave - News33

Mbrëmë janë kryer dy operacione, ndërkohë që sot do të operohen edhe dy pacientë të tjerë që gjenden për kurim në spitalin “Pirogov” në Sofje, pasi u lënduan në aksidentin që ndodhi në orët e hershme të...

A kishte mjete piroteknike dhe karburante në autobusin e aksidentuar? Osmani: Nuk është koha për spekulime

para një jave - Press Online

Informacione të ndryshme kanë qarkulluar për shkaqet që kanë dërguar në eksplodimin në autobusin “Besa trans” të Shkupit që mori flakë në autostradën Struma – Bullgari, ku si pasojë vdiqën 45 persona dhe...

Argirova: Udhëtarët e mbijetuar janë në gjendje stabile

para një jave - Alsat-M

Mbrëmë janë kryer dy operacione, ndërkohë që sot do të operohen edhe dy pacientë të tjerë që gjenden për kurim në spitalin “Pirogov” në Sofje, pasi u lënduan në aksidentin që ndodhi në orët e hershme të...

Kosova në zi për viktimat e aksidentit në Bullgari

para një jave - Koha.mk

Prishtinë, 24 nëntor – Në shenjë solidariteti për ngjarjen e rëndë që ndodhi në Bullgari, ku 46 shqiptarë nga Maqedonia e Veriut humbën jetën në një aksident rrugor me autobus, Kosova vendosi të shpallë...

Nisin procedurat për marrjen e licencës së kompanisë “Besa Trans”

para një jave - Gazeta Express

Tashmë janë detektuar disa parregullsi në punën e kompanisë së transportit “Besa Trans”, pronë e të cilës ka qenë autobusi. Kompania ka pasur licencë për transport ndërkombëtar por jo edhe licencë për...

Ministri i Jashtëm i Maqedonisë: Familjarët presin informata zyrtare

para një jave - Klan Kosova

Ministri i Jashtëm i Republikës së Maqedonisë së Veriut, Bujar Osmani në deklaratën e sotme për media tha se me plotë të drejtë familjarët e viktimave presin informata zyrtare. “Familjarët presin informata...

Tragjedia në Bullgari, të lënduarit pritet të lëshohen deri në fund të javës

para një jave - Telegrafi

Mjek nga Spitali ku po kurohen të lënduarit nga aksidenti tragjik i 23 shtatorit në Bullgari për mediat kanë njoftuar për gjendjen shëndetësore të personave të lënduar. Mjekja e kirurgjisë plastike, Maja...

Tragjedia në Bullgari, të lënduarit pritet të lëshohen deri në fund të javës

para një jave - TV21

Mjek nga Spitali ku po kurohen të lënduarit nga aksidenti tragjik i 23 shtatorit në Bullgari, ka pasur paraqitje para mediave. Mjekja e kirurgjisë plastike, Maja Argirova ka njoftuar se 7 të lënduarit...

Vijon hetimi për aksidentin e autobusit në Bullgari, do t’i merret licenca transportuesit

para një jave - Ina

Në vijim është hetimi për aksidentin në të cilin humbën jetën 45 udhëtarë, ndërsa shtatë persona janë lënduar prejse autobusi i Maqedonisë së Veriut u dogj në rrugën magjistrale “Struma” në autostradën...

Detaje të reja për aksidentin tragjik, ja tre pistat e hetimit

para një jave - Mapo

Janë zbardhur detaje të reja për autobusin që u aksidentua dhe u përfshi nga zjarri në Bullgari, ku si pasojë vdiqën 45 persona dhe u lënduan shtatë të tjerë, raporton Express. Sipas Drejtorit Ekzekutiv...

E fundit nga Bullgaria: 6 pacientë janë në kirurgjinë plastike, 1 në traumatologji

para një jave - Ina

TV21 gjendet në Bullgari ku ju sjellë drejtpërdrejtë konferencën për media të autoriteteve shëndetësore në lidhje me të lënduarit e aksidentit tragjik të 23 nëntorit në Bullgari. “6 pacientë janë janë...

Mjekja: Udhëtarët e mbijetuar nga tragjedia në Bullgari janë në gjendje stabile

para një jave - Albeu

Dr. Maja Argirova nga Klinika e Djegieve në spitalin “Pirogov” në Sofje ka folur për gjendjen e 7 udhëtarëve që i shpëtuan tragjedisë në Bullgari. Ajo tha se mbrëmë janë kryer dy operacione, ndërkohë që...

Aksidenti më i rëndë në Europë 10 vitet e fundit, Kosova ditë zie

para një jave - Mapo

Në shenjë solidariteti për ngjarjen e rëndë që ndodhi në Bullgari, ku 46 shqiptarë nga Maqedonia e Veriut humbën jetën në një aksident rrugor me autobus, Kosova vendosi të shpallë të mërkurën ditë zie....

Versioni për fishekzjarre dhe naftë ilegale në autobus, deklarohet ministri Osmani

para një jave - Fakti Ditor

Në disa media në Maqedoninë e Veriut kanë qarkulluar informacione për shkaqet që kanë dërguar në eksplodimin në autobusin “Besa trans” të Shkupit që mori flakë në autostradën Struma – Bullgari, ku si pasojë...

Vazhdon hetimi për autobusin, një nga pistat është karburanti rezervë

para një jave - Fakti Ditor

Po forcohen gjithnjë e më shumë dyshimet se në autobusin e “Besa Transit” ka mundësi të jetë transportuar lëndë djegëse nga e cila ka rënë zjarri në pjesën e përparme të automjetit, shkruan Alsat. Ekspertët...

Nisin procedurat për marrjen e licencës së kompanisë 'Besa Trans'

para një jave - Syri.net Kosova

Tashmë janë detektuar disa parregullsi në punën e kompanisë së transportit “Besa Trans”, pronë e të cilës ka qenë autobusi. Kompania ka pasur licencë për transport ndërkombëtar por jo edhe licencë për...

Osmani: Familjarët presin informata zyrtare

para një jave - Alsat-M

Ministri i Jashtëm i Republikës së Maqedonisë së Veriut, Bujar Osmani në deklaratën e sotme për media deklaroi se me plotë të drejtë familjarët e viktimave presin informata zyrtare. “Familjarët presin...

Do t’i merret licenca transportuesit

para një jave - Raporter.mk

Në vijim është hetimi për aksidentin në të cilin humbën jetën 45 udhëtarë, ndërsa shtatë persona janë lënduar prejse autobusi i Maqedonisë së Veriut u dogj në rrugën magjistrale “Struma” në autostradën...

Osmani: Vizitova pacientët, janë në gjendje të mirë shëndetësore

para një jave - Lajm

Ministri i Punëve të Jashtme, Bujar Osmani ka vizituar pacientët, të lënduarit në aksidentin tragjik në autostradën Struma në Bullgari. Pas vizitës së tyre, në intervistë për TV21 para spitalit ku po qëndrojnë...

Tragjedia në Bullgari, të lënduarit pritet të lëshohen deri në fund të javës

para një jave - RTV 21

Mjekja e kirurgjisë plastike, Maja Argirova ka njoftuar se 7 të lënduarit nga aksidenti i 23 nëntorit në Bullgari janë në gjendje stabile dhe se deri në fund të javës pritet të lëshohen nga spitali. “Deri...

Vijon hetimi për aksidentin në Bullgari, do t’i merret licenca transportuesit

para një jave - RTV 21

Në vijim është hetimi për aksidentin në të cilin humbën jetën 45 udhëtarë, ndërsa shtatë persona janë lënduar prejse autobusi i Maqedonisë së Veriut u dogj në rrugën magjistrale “Struma” në autostradën...

LIVE nga Bullgaria, 6 pacientë janë në kirurgjinë plastike, 1 në traumatologji

para një jave - RTV 21

TV21 gjendet në Bullgari ku ju sjellë drejtpërdrejtë konferencën për media të autoriteteve shëndetësore në lidhje me të lënduarit e aksidentit tragjik të 23 nëntorit në Bullgari. “6 pacientë janë janë...

Qeveria bullgare e filloi seancën me një minutë heshtje

para një jave - InfoShqip

Në ditën e zisë kombëtare, seanca e qeverisë teknike të Bullgarisë filloi me një minutë heshtje, tha korrespondenti i MPB-së nga Sofja. Kryeministri i Bullgarisë Stefan Janev tha se kjo është dita kur...

Detaje të reja për aksidentin tragjik, zbulohet koha për të cilën autobusi kaloi nëpër Bullgari

para një jave - Syri.net Kosova

Janë zbardhur detaje të reja për autobusin që u aksidentua dhe u përfshi nga zjarri në Bullgari, ku si pasojë vdiqën 45 persona dhe u lënduan shtatë të tjerë. Sipas Drejtorit Ekzekutiv të Administratës...

Do t’i merret licenca transportuesit

para një jave - Politiko.mk

Në vijim është hetimi për aksidentin në të cilin humbën jetën 45 udhëtarë, ndërsa shtatë persona janë lënduar prejse autobusi i Maqedonisë së Veriut u dogj në rrugën magjistrale “Struma” në autostradën...

Nisin procedurat për marrjen e licencës së kompanisë “Besa Trans”

para një jave - RTK

Tashmë janë detektuar disa parregullsi në punën e kompanisë së transportit “Besa Trans”, pronë e të cilës ka qenë autobusi në të cilin humbën jetën 45 persona. Kompania ka pasur licencë për transport ndërkombëtar...

Vijon hetimi për aksidentin e autobusit në Bullgari, do t’i merret licenca transportuesit

para një jave - Zhurnal

Sofje, 24 nëntor – Në vijim është hetimi për aksidentin në të cilin humbën jetën 45 udhëtarë, ndërsa shtatë persona janë lënduar prejse autobusi i Maqedonisë së Veriut u dogj në rrugën magjistrale “Struma”...

Ditë zie sot në tri shtete: Në Maqedoninë e Veriut, Bullgari dhe Kosovë

para një jave - Zhurnal

Shkup, 24 nëntor – Qeveria e Maqedonisë së Veriut shpalli tre ditë zie në të gjithë territorin për shkak të tragjedisë së shkaktuar nga aksidenti i autobusit me qytetarë të Maqedonisë në Bullgari. Flamujt...

Mediumi bullgar shkruan për tri versionet se si mund të ketë ardhur deri te aksidenti tragjik

para një jave - Iliria News

Ende nuk dihet se si erdhi deri te aksidenti tragjik në Bullgari, ku mbetën të vdekur së paku 45 persona e u lënduan shtatë të tjerë. Por, mediat bullgare raportojnë për tri versione se si mund të ketë ndodhur ky aksident....

Vijon hetimi për aksidentin e autobusit në Bullgari, do t’i merret licenca transportuesit

para një jave - Iliria News

Në vijim është hetimi për aksidentin në të cilin humbën jetën 45 udhëtarë, ndërsa shtatë persona janë lënduar prejse autobusi i Maqedonisë së Veriut u dogj në rrugën magjistrale “Struma” në autostradën...

Detaje të reja për aksidentin tragjik, zbulohet koha për të cilën autobusi kaloi nëpër Bullgari

para një jave - Iliria News

Janë zbardhur detaje të reja për autobusin që u aksidentua dhe u përfshi nga zjarri në Bullgari, ku si pasojë vdiqën 45 persona dhe u lënduan shtatë të tjerë. https://central.gjirafa.com/renderer.html?v=1.1...

Versioni për fishekzjarre dhe naftë ilegale në autobus, deklarohet ministri Osmani

para një jave - Ekonomia Online

Në disa media në Maqedoninë e Veriut kanë qarkulluar informacione për shkaqet që kanë dërguar në eksplodimin në autobusin “Besa trans” të Shkupit që mori flakë në autostradën Struma – Bullgari, ku si pasojë...

Ministri Osmani viziton të mbijetuarit e aksidentit tragjik në Bullgari, tregon se çfarë i thanë mjekët

para një jave - Arbresh

Ministri i Punëve të Jashtme në Maqedoni të Veriut, Bujar Osmani ka vizituar të lënduarit në aksidentin tragjik në autostradën Struma në Bullgari. Pas vizitës së tyre, në intervistë për TV21 para spitalit...

Osmani: Spekulimet do të lëndojë akoma më shumë familjet e viktimave

para një jave - Epoka e Re

Zëvendëskryeministri i Maqedonisë së Veriut, Bujar Osmani ka reaguar pas raportimeve se autobusi i aksidentuar në Bullgari po bartte cisternë me naftë dhe mjete piroteknike. Osmani ka thënë se nuk është...

Do t’i merret licenca transportuesit

para një jave - Aktuale

Në vijim është hetimi për aksidentin në të cilin humbën jetën 45 udhëtarë, ndërsa shtatë persona janë lënduar prejse autobusi i Maqedonisë së Veriut u dogj në rrugën magjistrale “Struma” në autostradën...

E fundit nga Bullgaria: 6 pacientë janë në kirurgjinë plastike, 1 në traumatologji

para një jave - TV21

TV21 gjendet në Bullgari ku ju sjellë drejtpërdrejtë konferencën për media të autoriteteve shëndetësore në lidhje me të lënduarit e aksidentit tragjik të 23 nëntorit në Bullgari. “6 pacientë janë janë...

Vijon hetimi në Bullgari, do t’i merret licenca transportuesit

para një jave - InfoShqip

Në vijim është hetimi për aksi den tin në të cilin humb ën jetën 45 udhëtarë, ndërsa shtatë persona janë lën duar prejse autobusi i Maqedonisë së Veriut u dogj në rrugën magjistrale “Struma” në autostradën...

Konjufca e ngushëllon homologun e Maqedonisë së Veriut pas aksidentit tragjik

para një jave - Tetova Sot

Konjufca e ngushëllon homologun e Maqedonisë së Veriut pas aksidentit tragjik Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca, i ka dërguar një telegram kryetarit të Kuvendit të Maqedonisë së Veriut, Talat...

Ditë zie në Maqedoninë e Veriut, Bullgari dhe Kosovë për viktimat në aksidentin tragjik

para një jave - Telegrafi

Në vend sot është dita e dytë e zisë pas aksidentit rrugor të autobusit në të cilin dje në autostradën “Struma” në Bullgari jetën e humbën 45 udhëtarë, ndërsa shtatë janë lënduar. Qeveria e Maqedonisë...

Detaje të reja për aksidentin tragjik në Bullgari

para një jave - RTK

Janë zbardhur detaje të reja për autobusin që u aksidentua dhe u përfshi nga zjarri në Bullgari, ku si pasojë vdiqën 45 persona dhe u lënduan shtatë të tjerë. Sipas Drejtorit Ekzekutiv të Administratës...

Ditë zie në Maqedoninë e Veriut, Bullgari dhe Kosovë

para një jave - RTK

Qeveria e Maqedonisë së Veriut dje i shpalli tri ditë zie në territorin e të gjithë shtetit për viktimat e aksidentit tragjik në Bullgari. Gjatë kohës së ditëve të zisë flamuri shtetëror në të gjitha institucionet,...

Osmani: Me plotë të drejtë familjarët e vi ktimave presin informata zyrtare.

para një jave - Tetova1

Sipas informacioneve të mjekëve, të lënduarit nga ak sidenti i autobusit janë në gjendje të mirë shëndetësore. Një pjesë e operacioneve kanë përfunduar, disa do të përfundojnë sot, tha ministri i Jashtëm...

Filipçe tregon kur do të kthehen në Maqedoni 7 pacientët e mbijetuar nga aksidenti tragjik

para një jave - Infokusi

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe, sot në mëngjes ka biseduar me Ivan Poromanski, drejtor i Spitalit Pirogov në Sofje, ku janë paraqitur shtatë pacientët që i kanë mbijetuar aksidentit të tmerrshëm...

Ditë zie të mërkurën në Kosovë

para një jave - Insajderi

Të mërkurën do të jetë ditë zie shtetërore në Kosovë në nderim të viktimave të aksidentit tragjik në Bullgari të martën. Lajmin për ditë zie është bërë i ditur nga Presidenca të martën përmes një komunikate...

Filipçe: Pacientët e lënduar të premten do të transportohen në Shkup

para një jave - Almakos

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe, sot në mëngjes ka biseduar me Ivan Poromanski, drejtor i Spitalit Pirogov në Sofje, ku janë paraqitur shtatë pacientët që i kanë mbijetuar aksidentit të tmerrshëm...

Ditë zie sot në tri shtete: Në Maqedoninë e Veriut, Bullgari dhe Kosovë

para një jave - Syri.net Kosova

Qeveria e Maqedonisë së Veriut shpalli tre ditë zie në të gjithë territorin për shkak të tragjedisë së shkaktuar nga aksidenti i autobusit me qytetarë të Maqedonisë në Bullgari. Flamujt janë ulur në gjysmështizë,...

Zbardhen detaje nga aksidenti tragjik- zbulohet koha për të cilën autobusi kaloi nëpër Bullgari

para një jave - OraInfo

Detaje të reja për aksidentin tragjik, zbulohet koha për të cilën autobusi kaloi nëpër Bullgari. Janë zbardhur detaje të reja për autobusin që u aksidentua dhe u përfshi nga zjarri në Bullgari, ku si pasojë...

Detaje të reja për aksidentin tragjik, zbulohet koha për të cilën autobusi kaloi nëpër Bullgari

para një jave - Gazeta Express

Janë zbardhur detaje të reja për autobusin që u aksidentua dhe u përfshi nga zjarri në Bullgari, ku si pasojë vdiqën 45 persona dhe u lënduan shtatë të tjerë, raporton Express. Sipas Drejtorit Ekzekutiv...

Osmani në Bullgari për aksidentin: Tani duhet të përqendrohemi në tre momente

para një jave - Tetova Sot

Ministri i Punëve të Jashtme, Bujar Osmani sapo ka arritur në Bullgari. Do të vizitojë të lënduarit në aksidentin tragjik ku vdiqën 45 persona dhe u lënduan 7 të tjerë dje në Bullgari, pasi autobusi “Besa...

A kishte mjete piroteknike dhe karburante në autobusin e aksidentuar? Osmani: Nuk është koha për spekulime

para një jave - Tetova Sot

Informacione të ndryshme kanë qarkulluar për shkaqet që kanë dërguar në eksplodimin në autobusin “Besa trans” të Shkupit që mori flakë në autostradën Struma – Bullgari, ku si pasojë vdiqën 45 persona dhe...

Ditë zie: Qeveria bullgare e filloi seancën me një minutë heshtje

para një jave - in7

Ditë zie: Qeveria bullgare e filloi seancën me një minutë heshtje Në ditën e zisë kombëtare, seanca e qeverisë teknike të Bullgarisë filloi me një minutë heshtje, tha korrespondenti i MPB-së nga Sofja....

Mediumi maqedon: Autobusi i “Besa Trans” po transportonte 30 mijë mjete piroteknike

para një jave - Bota Press

Mediat në Maqedoni gjatë ditës së sotme kanë raportuar se në autobusin e Agjencisë Turistike “Besa Trans” që është djegur plotësisht duke lënë të vdekur 46 persona, kishte sasi të madhe të mjeteve piroteknike....

Vijon hetimi për aksidentin e autobusit në Bullgari, do t’i merret licenca transportuesit

para një jave - Telegrafi

Në vijim është hetimi për aksidentin në të cilin humbën jetën 45 udhëtarë, ndërsa shtatë persona janë lënduar prejse autobusi i Maqedonisë së Veriut u dogj në rrugën magjistrale “Struma” në autostradën...

Tragjedia me 46 viktima, sot në Kosovë dhe Bullgari ditë zie kombëtare

para një jave - Albeu

Ditën e djeshme në autostradën e “Strumës” në Bullgari autobusi i agjencisë turistike “Besa Trans” që po kthehej nga Stambolli u përplas dhe më pas u dogj duke u marrë jetën 46 shtetasve të Maqedonisë...

Mjekja e spitalit në Sofje: Udhëtarët e mbijetuar janë në gjendje stabile

para një jave - Tetova1

Mbrëmë janë kryer dy operacione, ndërkohë që sot do të operohen edhe dy pacientë të tjerë që gjenden për kurim në spitalin “Pirogov” në Sofje, pasi u lënduan në aksidentin që ndodhi në orët e hershme të...

Vijon hetimi për ak sidentin në Bullgari, Besa Transit do t’i merret licenca

para një jave - Tetova1

Në vijim është hetimi për ak sidentin në të cilin humbën jetën 45 udhëtarë, ndërsa shtatë persona janë lënduar prejse autobusi i Maqedonisë së Veriut u dogj në rrugën magjistrale “Struma” në autostradën...

Kurti për aksidentin në Bullgari: Një udhëtim që do të duhej të përmbyllej me gëzim u ndërpre tragjikisht

para një jave - ATV Live

Me një minutë heshtje për viktimat në aksidentin tragjik që ndodhi në Bullgari ka nisur mbledhja e Qeverisë së Kosovës. Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti tha se Kosova bashkëndjenë me Maqedoninë e Veriut...

Detaje të reja për aksidentin tragjik, zbulohet koha për të cilën autobusi kaloi nëpër Bullgari

para një jave - Ditapost

Janë zbardhur detaje të reja për autobusin që u aksidentua dhe u përfshi nga zjarri në Bullgari, ku si pasojë vdiqën 45 persona dhe u lënduan shtatë të tjerë Sipas Drejtorit Ekzekutiv të Administratës...

Qeveria e Kosovës mban një minutë heshtje për viktimat e aksidentit tragjik

para një jave - Ditapost

Qeveria e Kosovës ka mbajtur një minutë heshtje në nderim të viktimave të aksidentit tragjik që ndodhi dje në Bullgari ku 45 qytetarë të Maqedonisë së Veriut humbën jetën Kryeministri Kurti para fillimit...

Kosova në zi për viktimat e aksidentit në Bullgari

para një jave - Alsat-M

Në shenjë solidariteti për ngjarjen e rëndë që ndodhi në Bullgari, ku 46 shqiptarë nga Maqedonia e Veriut humbën jetën në një aksident rrugor me autobus, Kosova vendosi të shpallë të mërkurën ditë zie....

Detaje të reja për aksidentin tragjik, zbulohet koha për të cilën autobusi kaloi nëpër Bullgari

para një jave - GazetaBlic

Janë zbardhur detaje të reja për autobusin që u aksidentua dhe u përfshi nga zjarri në Bullgari, ku si pasojë vdiqën 45 persona dhe u lënduan shtatë të tjerë. Sipas Drejtorit Ekzekutiv të Administratës...

Kosova në zi për viktimat e aksidentit në Bullgari

para një jave - Aktuale

Në shenjë solidariteti për ngjarjen e rëndë që ndodhi në Bullgari, ku 46 shqiptarë nga Maqedonia e Veriut humbën jetën në një aksident rrugor me autobus, Kosova vendosi të shpallë të mërkurën ditë zie....

Filipçe: Pacientët e lënduar të premten do të transportohen në Shkup

para një jave - Lajm

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe, sot në mëngjes ka biseduar me Ivan Poromanski, drejtor i Spitalit Pirogov në Sofje, ku janë paraqitur shtatë pacientët që i kanë mbijetuar aksidentit të tmerrshëm...

Kosova në zi për viktimat e aksidentit në Bullgari

para një jave - News33

Në shenjë solidariteti për ngjarjen e rëndë që ndodhi në Bullgari, ku 46 shqiptarë nga Maqedonia e Veriut humbën jetën në një aksident rrugor me autobus, Kosova vendosi të shpallë të mërkurën ditë zie....

Vijon hetimi për aksidentin e autobusit në Bullgari, do t’i merret licenca transportuesit

para një jave - News33

Në vijim është hetimi për aksidentin në të cilin humbën jetën 45 udhëtarë, ndërsa shtatë persona janë lënduar prejse autobusi i Maqedonisë së Veriut u dogj në rrugën magjistrale “Struma” në autostradën...

Zbardhen detaje të reja për aksidentin në Bullgari, dy shkaqet e mundshme të tragjedisë

para një jave - Revista Kosovarja

Janë zbardhur detaje të reja për autobusin që u aksidentua dhe u përfshi nga zjarri në Bullgari, ku si pasojë vdiqën 45 persona dhe u lënduan shtatë të tjerë. Sipas Drejtorit Ekzekutiv të Administratës...

A kishte mjete piroteknike dhe karburante në autobusin e aksidentuar, flet ministri i jashtëm

para një jave - Revista Kosovarja

Informacione të ndryshme kanë qarkulluar për shkaqet që kanë dërguar në eksplodimin në autobusin “Besa trans” të Shkupit që mori flakë në autostradën Struma – Bullgari, ku si pasojë vdiqën 45 persona dhe...

Filipçe: Pacientët e lënduar të premten do të transportohen në Shkup

para një jave - Info7

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe, sot në mëngjes ka biseduar me Ivan Poromanski, drejtor i Spitalit Pirogov në Sofje, ku janë paraqitur shtatë pacientët që i kanë mbijetuar aksidentit të tmerrshëm...

Osmani në Bullgari për aksidentin: Tani duhet të përqendrohemi në tre momente

para një jave - Info7

Ministri i Punëve të Jashtme, Bujar Osmani sapo ka arritur në Bullgari. Do të vizitojë të lënduarit në aksidentin tragjik ku vdiqën 45 persona dhe u lënduan 7 të tjerë dje në Bullgari, pasi autobusi “Besa...

Tragjedia me 46 viktima në Bullgari, vijon hetimi, agjensisë do t’i hiqet licenca

para një jave - ABC News

Në vijim është hetimi për aksidentin në të cilin humbën jetën 46 pasagjerë, ndërsa shtatë persona janë lënduar prejse autobusi i Maqedonisë së Veriut u dogj në zonën e Strumës në autostradën Sofje-Bllagoevgrad....

Ditë zie në Maqedoninë e Veriut, Bullgari dhe Kosovë për viktimat në aksidentin tragjik

para një jave - TV21

Në vend sot është dita e dytë e zisë pas aksidentit rrugor të autobusit në të cilin dje në autostradën “Struma” në Bullgari jetën e humbën 45 udhëtarë, ndërsa shtatë janë lënduar. Qeveria dje i shpalli...

Kosova në zi për viktimat e aksidentit në Bullgari

para një jave - Koha.net

Në shenjë solidariteti për aksidentin tragjik që ndodhi të martën në Bullgari, ku 46 persona, kryesisht shqiptarë nga Maqedonia e Veriut humbën jetën në një aksident rrugor me autobus, Kosova sot është...

Vijon hetimi për aksidentin e autobusit në Bullgari, do t’i merret licenca transportuesit

para një jave - TV21

Në vijim është hetimi për aksidentin në të cilin humbën jetën 45 udhëtarë, ndërsa shtatë persona janë lënduar prejse autobusi i Maqedonisë së Veriut u dogj në rrugën magjistrale “Struma” në autostradën...

Kurti për aksidentin në Bullgari: Një udhëtim që do të duhej të përmbyllej me gëzim u ndërpre tragjikisht

para një jave - KosovaPress

Me një minutë heshtje për viktimat në aksidentin tragjik që ndodhi në Bullgari ka nisur mbledhja e Qeverisë së Kosovës. Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti tha se Kosova bashkëndjenë me Maqedoninë e Veriut...

Ekspertët bullgarë analizojnë aksidentin tragjik në autostradën e Strumës: Shoferi nuk mund të ishte në gjum

para një jave - Syri.net Kosova

Ekspertët bullgarë kanë bërë analizën për aksidentit në autostradën e Strumës, ku humbën jetën 46 persona. Sekretari i Këshillit të Sigurisë Rajonale të qytetit të Pernikut, Vasko Pirgov, i cili ishte...

Filipçe tregon kur do të kthehen në Maqedoni 7 pacientët e mbijetuar nga aksidenti tragjik

para një jave - Ditapost

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe, sot në mëngjes ka biseduar me Ivan Poromanski, drejtor i Spitalit Pirogov në Sofje, ku janë paraqitur shtatë pacientët që i kanë mbijetuar aksidentit të tmerrshëm...

Ditë zie: Qeveria bullgare e filloi seancën me një minutë heshtje

para një jave - Realiteti

Në ditën e zisë kombëtare, seanca e qeverisë teknike të Bullgarisë filloi me një minutë heshtje, tha korrespondenti i MPB-së nga Sofja. Kryeministri i Bullgarisë Stefan Janev tha se kjo është dita kur...

Ditë zie: Qeveria bullgare e filloi seancën me një minutë heshtje

para një jave - Arbresh

Në ditën e zisë kombëtare, seanca e qeverisë teknike të Bullgarisë filloi me një minutë heshtje, tha korrespondenti i MPB-së nga Sofja. Kryeministri i Bullgarisë Stefan Janev tha se kjo është dita kur...

Kosova në zi për viktimat e aksidentit në Bullgari

para një jave - RTV 21

Në shenjë solidariteti për ngjarjen e rëndë që ndodhi në Bullgari, ku 46 shqiptarë nga Maqedonia e Veriut humbën jetën në një aksident rrugor me autobus, Kosova vendosi të shpallë të mërkurën ditë zie....

Qeveria e Kosovës mban një minutë heshtje për viktimat e aksidentit tragjik

para një jave - News Tv

Qeveria e Kosovës ka mbajtur një minutë heshtje në nderim të viktimave të aksidentit tragjik që ndodhi dje në Bullgari ku 45 qytetarë të Maqedonisë së Veriut humbën jetën. Kryeministri Kurti para fillimit...

Ditë zie: Qeveria bullgare e filloi seancën me një minutë heshtje

para një jave - News Tv

Në ditën e zisë kombëtare, seanca e qeverisë teknike të Bullgarisë filloi me një minutë heshtje, tha korrespondenti i MPB-së nga Sofja. Kryeministri i Bullgarisë Stefan Janev tha se kjo është dita kur...

Argirova: Udhëtarët e mbijetuar janë në gjendje stabile

para një jave - News Tv

Mbrëmë janë kryer dy operacione, ndërkohë që sot do të operohen edhe dy pacientë të tjerë që gjenden për kurim në spitalin “Pirogov” në Sofje, pasi u lënduan në aksidentin që ndodhi në orët e hershme të...

Bujar Osmani në Sofje për të ndihmuar: Ky është numri im mund të më kontaktoni

para një jave - News Tv

Ministri i Punëve të Jashtme, Bujar Osmani përmes facebook-ut ka njoftuar se edhe sot do të jetë në Sofje, Bullgari, prej ku prej së afërmi do të ndjek zhvillimet pas fatkeqësisë rrugore në magjistralen...

Nisin procedurat për marrjen e licencës së kompanisë “Besa Trans”

para një jave - Ditapost

Tashmë janë detektuar disa parregullsi në punën e kompanisë së transportit “Besa Trans”, pronë e të cilës ka qenë autobusi. Kompania ka pasur licencë për transport ndërkombëtar por jo edhe licencë për...

Qeveria e Kosovës mban një minutë heshtje për viktimat e aksidentit tragjik

para një jave - Periskopi

Qeveria e Kosovës ka mbajtur një minutë heshtje në nderim të viktimave të aksidentit tragjik që ndodhi dje në Bullgari ku 45 qytetarë të Maqedonisë së Veriut humbën jetën. Kryeministri Kurti para fillimit...

Maqedonia e V., Kosova dhe Bullgaria në zi kombëtare

para një jave - Lajm

Maqedonia e Veriut, Kosova dhe Bullgaria kanë nisur të mërkurën në zi kombëtare, pas aksidentit me autobus, që ka lënë të vdekur 46 persona jashtë Sofjes. Në mesin e viktimave ka pasur edhe fëmijë. Qeveria...

Vijon hetimi për aksidentin e autobusit në Bullgari, do t’i merret licenca transportuesit

para një jave - Press Online

Në vijim është hetimi për aksidentin në të cilin humbën jetën 45 udhëtarë, ndërsa shtatë persona janë lënduar prejse autobusi i Maqedonisë së Veriut u dogj në rrugën magjistrale “Struma” në autostradën...

Tragjedia në Bullgari, të lënduarit pritet të lëshohen deri në fund të javës

para një jave - in7

Tragjedia në Bullgari, të lënduarit pritet të lëshohen deri në fund të javës Mjek nga Spitali ku po kurohen të lënduarit nga aksidenti tragjik i 23 shtatorit në Bullgari për mediat kanë njoftuar për gjendjen...

Mediumi bullgar shkruan për tri versionet se si mund të ketë ardhur deri te aksidenti tragjik

para një jave - Syri.net Kosova

Ende nuk dihet se si erdhi deri te aksidenti tragjik në Bullgari, ku mbetën të vdekur së paku 45 persona e u lënduan shtatë të tjerë. Por, mediat bullgare raportojnë për tri versione se si mund të ketë...

Sot ditë zie në Kosovë

para një jave - Syri.net Kosova

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, e ka shpallur të mërkurën ditë zie shtetërore për viktimat e aksidentit tragjik në Bullgari. Lajmin e ka bërë të ditur Zyra e Presidentes, përmes një...

Udhëtarët e mbijetuar nga aksidenti tragjik janë në gjendje stabile

para një jave - Nistori

Mbrëmë janë kryer dy operacione, ndërkohë që sot do të operohen edhe dy pacientë të tjerë që gjenden për kurim në spitalin “Pirogov” në Sofje, pasi u lënduan në aksidentin që ndodhi në orët e hershme të...

Do t’i merret licenca transportuesit

para një jave - Tetova Sot

Në vijim është hetimi për aksidentin në të cilin humbën jetën 45 udhëtarë, ndërsa shtatë persona janë lënduar prejse autobusi i Maqedonisë së Veriut u dogj në rrugën magjistrale “Struma” në autostradën...

Filipçe tregon kur do të kthehen shtatë pacientët e mbijetuar nga aksidenti tragjik

para një jave - Arbresh

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe, sot në mëngjes ka biseduar me Ivan Poromanski, drejtor i Spitalit Pirogov në Sofje, ku janë paraqitur shtatë pacientët që i kanë mbijetuar aksidentit të tmerrshëm...

Mediumi bullgar shkruan për tri versionet se si mund të ketë ardhur deri te aksidenti tragjik

para një jave - GazetaBlic

Ende nuk dihet se si erdhi deri te aksidenti tragjik në Bullgari, ku mbetën të vdekur së paku 45 persona e u lënduan shtatë të tjerë. Por, mediat bullgare raportojnë për tri versione se si mund të ketë...

Kosova sot në zi për viktimat e aksidentit në Bullgari

para një jave - Telegrafi

Në shenjë solidariteti për ngjarjen e rëndë që ndodhi në Bullgari, ku 46 shqiptarë nga Maqedonia e Veriut humbën jetën në një aksident rrugor me autobus, Kosova vendosi të shpallë të mërkurën ditë zie....

Aksidenti tragjik në Bullgari, të lënduarit në gjendje stabile pritet të lirohen në deri në fund të javës

para një jave - KosovaPress

Shtatë të lënduarit nga aksidenti tragjik që ndodhi në Bullgari janë në gjendje stabile dhe deri në fund të kësaj jave pritet të lirohen nga spitali. Kështu ka bërë të ditur mjekja e kirurgjisë plastike,...

Shteti maqedonas merr masa ndaj “Besa Trans”: Nuk kishte licencë të udhëtonte jashtë vendit

para një jave - Lajmi.net

Kështu ka bërë të ditur ministri i këtij dikasteri, Blagoi Boshvarski, i cituar nga ministria, përcjell lajmi.net. “Autobusi i vënë në flakë nuk ishte i regjistruar si mjet transporti në përputhshmëri...

Mediumi bullgar shkruan për tri versionet se si mund të ketë ardhur deri te aksidenti tragjik

para një jave - Indeks online

Ende nuk dihet se si erdhi deri te aksidenti tragjik në Bullgari, ku mbetën të vdekur së paku 45 persona e u lënduan shtatë të tjerë. Por, mediat bullgare raportojnë për tri versione se si mund të ketë...

Sot ditë zie në Kosovë për viktimat e aksidentit tragjik në Bullgari

para një jave - Indeks online

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, e ka shpallur të mërkurën ditë zie shtetërore për viktimat e aksidentit tragjik në Bullgari. Lajmin e ka bërë të ditur Zyra e Presidentes, përmes një...

Ministri Filipçe tregon kur do të kthehen 7 pacientët e mbijetuar nga aksidenti tragjik në Bullgari

para një jave - ATV Live

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe, sot në mëngjes ka biseduar me Ivan Poromanski, drejtor i Spitalit Pirogov në Sofje, ku janë paraqitur shtatë pacientët që i kanë mbijetuar aksidentit të tmerrshëm...

Ditë zie në Kosovë për viktimat e aksidentit tragjik në Bullgari

para një jave - Klan Kosova

Në Kosovë sot është ditë zie në shenjë solidarizimi dhe nderimi për viktimat e Maqedonisë së Veriut që vdiqën në aksidentin tragjik në Bullgari. Ishte presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani e cila me dekret...

Tragjedia në Bullgari, sot në Kosovë dhe Bullgari ditë zie kombëtare

para një jave - Albeu

Ditën e djeshme në autostradën e “Strumës” në Bullgari autobusi i agjencisë turistike “Besa Trans” që po kthehej nga Stambolli u përplas dhe më pas u dogj duke u marrë jetën 46 shtetasve të Maqedonisë...

Mediumi bullgar shkruan për tri versionet se si mund të ketë ardhur deri te aksidenti tragjik

para një jave - Gazeta Express

Ende nuk dihet se si erdhi deri te aksidenti tragjik në Bullgari, ku mbetën të vdekur së paku 45 persona e u lënduan shtatë të tjerë. Por, mediat bullgare raportojnë për tri versione se si mund të ketë...

Vijon hetimi për aksidentin e autobusit në Bullgari, do t’i merret licenca transportuesit

para një jave - Tetova Sot

Në vijim është hetimi për aksidentin në të cilin humbën jetën 45 udhëtarë, ndërsa shtatë persona janë lënduar prejse autobusi i Maqedonisë së Veriut u dogj në rrugën magjistrale “Struma” në autostradën...

Osmani në Bullgari për aksidentin: Tani duhet të përqendrohemi në tre momente

para një jave - Lajm

Ministri i Punëve të Jashtme, Bujar Osmani sapo ka arritur në Bullgari. Do të vizitojë të lënduarit në aksidentin tragjik ku vdiqën 45 persona dhe u lënduan 7 të tjerë dje në Bullgari, pasi autobusi “Besa...

A kishte mjete piroteknike dhe karburante në autobusin e aksidentuar? Osmani: Nuk është koha për spekulime

para një jave - Lajm

Informacione të ndryshme kanë qarkulluar për shkaqet që kanë dërguar në eksplodimin në autobusin “Besa trans” të Shkupit që mori flakë në autostradën Struma – Bullgari, ku si pasojë vdiqën 45 persona dhe...

A kishte mjete piroteknike dhe karburante në autobusin e aksidentuar? Osmani: Nuk është koha për spekulime

para një jave - Fakti Ditor

Informacione të ndryshme kanë qarkulluar për shkaqet që kanë dërguar në eksplodimin në autobusin “Besa trans” të Shkupit që mori flakë në autostradën Struma – Bullgari, ku si pasojë vdiqën 45 persona dhe...

Filipçe tregon kur do të kthehen 7 pacientët e mbijetuar nga aksidenti tragjik

para një jave - Fakti Ditor

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe, sot në mëngjes ka biseduar me Ivan Poromanski, drejtor i Spitalit Pirogov në Sofje, ku janë paraqitur shtatë pacientët që i kanë mbijetuar aksidentit të tmerrshëm...

Edhe në Bullgari ditë zie

para një jave - Infokusi

Në Bullgari sot do të shpallet ditë zie për shkak të aksidentit në Bullgari ku humbën jetën 46 persona. Kjo u bë e ditur nga zëvendëskryeministri i Bullgarisë Galab Donev. Shtatë persona kanë mbijetuar...

Fillon procedura për heqjen e licensës së “Besa Trans”

para një jave - Lajmi.net

Kështu ka bërë të ditur ministri i këtij dikasteri, Blagoi Boshvarski, i cituar nga ministria, përcjell lajmi.net. “Autobusi i vënë në flakë nuk ishte i regjistruar si mjet transporti në përputhshmëri...

Osmani: Familjarët presin informata zyrtare

para një jave - Fakti Ditor

Ministri i Jashtëm i Republikës së Maqedonisë së Veriut, Bujar Osmani në deklaratën e sotme për media deklaroi se me plotë të drejtë familjarët e viktimave presin informata zyrtare. “Familjarët presin...

Nisin procedurat për marrjen e licencës së kompanisë “Besa Trans”

para një jave - Periskopi

Tashmë janë detektuar disa parregullsi në punën e kompanisë së transportit “Besa Trans”, pronë e të cilës ka qenë autobusi. Kompania ka pasur licencë për transport ndërkombëtar por jo edhe licencë për...

Sot ditë zie në Kosovë për viktimat e aksidentit tragjik në Bullgari

para një jave - GazetaBlic

Sot ditë zie në Kosovë për viktimat e aksidentit tragjik në Bullgari. Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, e ka shpallur të mërkurën ditë zie shtetërore për viktimat e aksidentit tragjik...

Ministri i Jashtëm i Maqedonisë: Familjarët presin informata zyrtare

para një jave - Arbresh

Ministri i Jashtëm i Republikës së Maqedonisë së Veriut, Bujar Osmani në deklaratën e sotme për media tha se me plotë të drejtë familjarët e viktimave presin informata zyrtare. “Familjarët presin informata...

Tragjedia në Bullgari, të lënduarit pritet të lëshohen deri në fund të javës

para një jave - Lajm

Mjek nga Spitali ku po kurohen të lënduarit nga aksidenti tragjik i 23 shtatorit në Bullgari, ka pasur paraqitje para mediave. Mjekja e kirurgjisë plastike, Maja Argirova ka njoftuar se 7 të lënduarit...

E fundit nga Bullgaria: 6 pacientë janë në kirurgjinë plastike, 1 në traumatologji

para një jave - Lajm

TV21 gjendet në Bullgari ku ju sjellë drejtpërdrejtë konferencën për media të autoriteteve shëndetësore në lidhje me të lënduarit e aksidentit tragjik të 23 nëntorit në Bullgari. “6 pacientë janë janë...

Sot ditë zie në Kosovë për viktimat e aksidentit tragjik në Bullgari

para një jave - Gazeta Express

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, e ka shpallur të mërkurën ditë zie shtetërore për viktimat e aksidentit tragjik në Bullgari. Lajmin e ka bërë të ditur Zyra e Presidentes, përmes një...

Mediumi bullgar jep tri versione sipas të cilave mund të ketë ndodhur aksidenti

para një jave - Lajmi.net

Sipas ekspertëve me të cilët ka biseduar Dnevnik, tri versionet se si mund të ketë ndodhur ky rast tragjik janë: mosfunksionimi teknik, gabimi njerëz ose infrastruktura e dobët. “Mosfunksionim teknik,...

E mërkura ditë zie në Kosovë për viktimat e aksidentit në Bullgari

para një jave - Lajmi.net

Lajmin e ka bërë të ditur Zyra e Presidentes, përmes një njoftimi dërguar medieve, raporton lajmi.net. “Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, në mbështetje të legjislacionit në fuqi, ka marrë...

Nisin procedurat për marrjen e licencës së kompanisë “Besa Trans”

para një jave - ATV Live

Tashmë janë detektuar disa parregullsi në punën e kompanisë së transportit “Besa Trans”, pronë e të cilës ka qenë autobusi në të cilin humbën jetën 45 persona. Kompania ka pasur licencë për transport ndërkombëtar...

Sot ditë zie në Kosovë

para një jave - RTK

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, në mbështetje të legjislacionit në fuqi, ka marrë vendim që e mërkura, 24 nëntor 2021, të shpallet ditë zie shtetërore në shenjë solidarizimi me viktimat që humbën...

Nisin procedurat për marrjen e licencës së kompanisë “Besa Trans”

para një jave - Ekonomia Online

Tashmë janë detektuar disa parregullsi në punën e kompanisë së transportit “Besa Trans”, pronë e të cilës ka qenë autobusi në të cilin humbën jetën 45 persona. Kompania ka pasur licencë për transport ndërkombëtar...

E fundit nga Bullgaria: 6 pacientë janë në kirurgjinë plastike, 1 në traumatologji

para një jave - Fakti Ditor

TV21 gjendet në Bullgari ku ju sjellë drejtpërdrejtë konferencën për media të autoriteteve shëndetësore në lidhje me të lënduarit e aksidentit tragjik të 23 nëntorit në Bullgari. “6 pacientë janë janë...

Maja Argirova: 6 pacientë janë në kirurgjinë plastike, 1 në traumatologji

para një jave - Info7

Maja Argirova professor e mjekësise ne spitalin e Sofjes sot në mëngjes ka bërë të ditur se një person i lënduar në tragjedine e autobusit ndodhet ne repartin e traumatologjise, ndërsa gjashtë të tjerë...

Koha për të cilën autobusi kaloi nëpër Bullgari, zbulohen detaje të reja për aksidentin tragjik

para një jave - Ekonomia Online

Janë zbardhur detaje të reja për autobusin që u aksidentua dhe u përfshi nga zjarri në Bullgari, ku si pasojë vdiqën 46 persona dhe u lënduan shtatë të tjerë. Sipas Drejtorit Ekzekutiv të Administratës...

Ditë zie në Maqedoninë e Veriut, Bullgari dhe Kosovë për viktimat në aksidentin tragjik

para një jave - Fakti Ditor

Në vend sot është dita e dytë e zisë pas aksidentit rrugor të autobusit në të cilin dje në autostradën “Struma” në Bullgari jetën e humbën 45 udhëtarë, ndërsa shtatë janë lënduar. Qeveria dje i shpalli...

Shteti maqedonas:“Besa Trans” nuk kishte licencë të udhëtonte jashtë vendit

para një jave - Bota Press

Ministria e Transportit në Maqedoninë e Veriut ka filluar procedurat për revokimin e licencës së kompanisë turistike “Besa Trans”, ku në njëri nga autobusët e kësaj kompanie u aksidentua dje dhe la 45...

Detaje të reja për aksidentin tragjik, zbulohet koha për të cilën autobusi kaloi nëpër Bullgari

para një jave - Bota Press

Janë zbardhur detaje të reja për autobusin që u aksidentua dhe u përfshi nga zjarri në Bullgari, ku si pasojë vdiqën 45 persona dhe u lënduan shtatë të tjerë. Sipas Drejtorit Ekzekutiv të Administratës...

Mediumi bullgar shkruan për tri versionet se si mund të ketë ardhur deri te aksidenti tragjik

para një jave - Bota Press

Ende nuk dihet se si erdhi deri te aksidenti tragjik në Bullgari, ku mbetën të vdekur së paku 45 persona e u lënduan shtatë të tjerë. Por, mediat bullgare raportojnë për tri versione se si mund të ketë...

Detaje të reja për aksidentin tragjik, zbulohet koha për të cilën autobusi kaloi nëpër Bullgari

para një jave - Revista Kosovarja

Janë zbardhur detaje të reja për autobusin që u aksidentua dhe u përfshi nga zjarri në Bullgari, ku si pasojë vdiqën 45 persona dhe u lënduan shtatë të tjerë, raporton Express. Sipas Drejtorit Ekzekutiv...

Prokuroria e Bullgarisë: Të lënduarit janë në gjendje të rëndë psiqike, ende po hetohet nëse ka pasur shpërthim

para një jave - Info7

Prokuroria Publike e Bullgarisë pas vizitës së pacientëve të hospitalizuar në Klinikën në Sofje u shpreh se të lënduarit që mbetën të gjallë nga aksidentin me autobusin në Bullgari janë në gjendje stabile...

Shteti maqedonas merr masa ndaj “Besa Trans”: Nuk kishte licencë të udhëtonte jashtë vendit

para një jave - Realiteti

Ministria e Transportit në Maqedoninë e Veriut ka filluar procedurat për revokimin e licencës së kompanisë turistike “Besa Trans”, ku në njëri nga autobusët e kësaj kompanie u aksidentua dje dhe la 45...

Kosova sot në zi për viktimat e aksidentit në Bullgari

para një jave - Epoka e Re

Në shenjë solidariteti për ngjarjen e rëndë që ndodhi në Bullgari, ku 46 shqiptarë nga Maqedonia e Veriut humbën jetën në një aksident rrugor me autobus, Kosova vendosi të shpallë të mërkurën ditë zie....

Sot ditë zie në Kosovë

para një jave - Infokusi

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, në mbështetje të legjislacionit në fuqi, ka marrë vendim që e mërkura, 24 nëntor 2021, të shpallet ditë zie shtetërore në shenjë solidarizimi me viktimat që humbën...

Krejt çka dihet deri më tani për aksidentin që tronditi rajonin

para një jave - Periskopi

Qeveria e Maqedonisë së Veriut ka shpallur të martën tri ditë zie kombëtare pas aksidentit me autobus në Bullgari, që la të vdekur të paktën 46 persona. Ndërkaq, sot në Kosovë do të jetë ditë zie në nderim...

Tri ditë zie në Maqedoninë e Veriut

para një jave - Arbresh

Qeveria ka marrë vendim që në Republikën e Maqedonisë së Veriut të shpallet tri ditë zie për shkak të aksidentit në Bullgari ku humbën jetën 46 persona. Shtatë persona kanë mbijetuar nga ky aksident për...

Ditë zie në Maqedoninë e Veriut, Bullgari dhe Kosovë për viktimat në aksidentin tragjik

para një jave - Lajm

Maqedoni Ditë zie në Maqedoninë e Veriut, Bullgari dhe Kosovë për viktimat në aksidentin tragjik By Desk 24/11/2021 08:06 Në vend sot është dita e dytë e zisë pas aksidentit rrugor të autobusit në të cilin...

Vijon hetimi për aksidentin e autobusit në Bullgari, do t’i merret licenca transportuesit

para një jave - Lajm

Në vijim është hetimi për aksidentin në të cilin humbën jetën 45 udhëtarë, ndërsa shtatë persona janë lënduar prejse autobusi i Maqedonisë së Veriut u dogj në rrugën magjistrale “Struma” në autostradën...

Vijojnë hetimet për aksidentin në të cilin humbën jetën 45 udhëtarë

para një jave - Info7

Në vijim është hetimi për aksidentin në të cilin humbën jetën 45 udhëtarë, ndërsa shtatë persona janë lënduar prejse autobusi i Maqedonisë së Veriut u dogj në rrugën magjistrale “Struma” në autostradën...

Ditë zie në Maqedoninë e Veriut, Bullgari dhe Kosovë për viktimat në aksidentin tragjik

para një jave - Info7

Në vend sot është dita e dytë e zisë pas aksidentit rrugor të autobusit në të cilin dje në autostradën “Struma” në Bullgari jetën e humbën 45 udhëtarë, ndërsa shtatë janë lënduar. Qeveria dje i shpalli...

Sot ditë zie në Kosovë, pas aksidentit tragjik në Bullgari

para një jave - ATV Live

Në shenjë solidariteti për ngjarjen e rëndë që ndodhi në Bullgari, ku 45 persona nga Maqedonia e Veriut humbën jetën në një aksident rrugor me autobus, Kosova vendosi të shpallë të mërkurën ditë zie. Vendimin...

Sot ditë zie në Kosovë për viktimat e aksidentit tragjik në Bullgari

para një jave - Bota Press

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, e ka shpallur të mërkurën ditë zie shtetërore për viktimat e aksidentit tragjik në Bullgari. Lajmin e ka bërë të ditur Zyra e Presidentes, përmes një...

Sot ditë zie në Kosovë për viktimat e aksidentit tragjik në Bullgari

para një jave - Gazeta Metro

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, e ka shpallur të mërkurën ditë zie shtetërore për viktimat e aksidentit tragjik në Bullgari. Lajmin e ka bërë të ditur Zyra e Presidentes, përmes një...

Mediumi bullgar shkruan për tri versionet se si mund të ketë ardhur deri te aksidenti tragjik

para një jave - Gazeta Metro

Ende nuk dihet se si erdhi deri te aksidenti tragjik në Bullgari, ku mbetën të vdekur së paku 45 persona e u lënduan shtatë të tjerë. Por, mediat bullgare raportojnë për tri versione se si mund të ketë...

Ditë zie në Kosovë për viktimat e aksidentit tragjik në Bullgari

para një jave - Ekonomia Online

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, e ka shpallur të mërkurën ditë zie shtetërore për viktimat e aksidentit tragjik në Bullgari. Lajmin e ka bërë të ditur Zyra e Presidentes, përmes një...

Tri versionet se si mund të ketë ardhur deri te aksidenti tragjik

para një jave - Arbresh

Ende nuk dihet se si erdhi deri te aksidenti tragjik në Bullgari, ku mbetën të vdekur së paku 45 persona e u lënduan shtatë të tjerë. Por, mediat bullgare raportojnë për tri versione se si mund të ketë...

E mërkura ditë zie në Kosovë për viktimat e aksidentit në Bullgari

para një jave - Realiteti

Presidentja Vjosa Osmani, e ka shpallur të mërkurën ditë zie në nder të viktimave të aksidentit të djeshëm në Bullgari, ku humbën jetën 45 persona. Lajmin e ka bërë të ditur Zyra e Presidentes, përmes...

Mediumi bullgar jep tri versione sipas të cilave mund të ketë ndodhur aksidenti

para një jave - Realiteti

Ende nuk është qartësuar se çfarë çoi deri tek aksidenti në Bullgari, ku mbetën të vdekur së paku 45 persona e u lënduan shtatë të tjerë. Megjithatë, mediat bullgare po raportojnë për tri versione se si...

Kosova sot në zi për viktimat e aksidentit në Bullgari

para një jave - Realiteti

Në shenjë solidariteti për ngjarjen e rëndë që ndodhi në Bullgari, ku 46 shqiptarë nga Maqedonia e Veriut humbën jetën në një aksident rrugor me autobus, Kosova vendosi të shpallë të mërkurën ditë zie....

Sot ditë zie në Kosovë për viktimat e aksidentit tragjik në Bullgari

para një jave - Periskopi

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, e ka shpallur të mërkurën ditë zie shtetërore për viktimat e aksidentit tragjik në Bullgari. Lajmin e ka bërë të ditur Zyra e Presidentes, përmes një...

Mediumi bullgar shkruan për tri versionet se si mund të ketë ardhur deri te aksidenti tragjik

para një jave - Ekonomia Online

Ende nuk dihet se si erdhi deri te aksidenti tragjik në Bullgari, ku mbetën të vdekur së paku 45 persona e u lënduan shtatë të tjerë. Por, mediat bullgare raportojnë për tri versione se si mund të ketë...

Kosova në zi për viktimat e aksidentit në Bullgari

para një jave - KosovaPress

Në shenjë solidariteti për ngjarjen e rëndë që ndodhi në Bullgari, ku 45 shqiptarë nga Maqedonia e Veriut humbën jetën në një aksident rrugor me autobus, Kosova vendosi të shpallë të mërkurën ditë zie....

Sot ditë zie në Kosovë

para një jave - Arbresh

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, në mbështetje të legjislacionit në fuqi, ka marrë vendim që e mërkura, 24 nëntor 2021, të shpallet ditë zie shtetërore në shenjë solidarizimi me viktimat që humbën...

Aksidenti në Bullgari, politikanët në Kosovë i shprehin ngushëllimet familjeve të viktimave

para një jave - Top Channel

Edhe në Kosovë u prit me trishtim lajmi i aksidentit në Bullgari ku humbën jetën dhjetëra shqiptarë. Presidentja Vjosa Osmani tha se në këtë moment pikëllimi të thellë, ndajmë dhimbjen me familjet e viktimave...

Ditë zie në Maqedoninë e Veriut, Bullgari dhe Kosovë

para një jave - Ina

Qeveria e Maqedonisë së Veriut shpalli tre ditë zie në të gjithë territorin për shkak të tragjedisë së shkaktuar nga aksidenti i autobusit me shtetas të Maqedonisë në Bullgari. Flamujt janë ulur në gjysmështizë....

Prokuroria e Bullgarisë: Të lënduarit në gjendje të rëndë psikike

para një jave - Klan Kosova

Autobusi që u përplas në autostradën e Strumës në Bullgari ku humbën jetën 46 banorë nga Maqedonia e Veriut është larguar nga vendi ku qëndroi që nga aksidenti i tmerrshëm, shkruan BTV, transmeton Portalb.mk....

Autobusi i aksidentuar largohet nga vendi i ngjarjes

para një jave - RTK

Autobusi i cili u përfshi herët në mëngjes në Bullgari është nxjerrë nga autostrada. Sipas mediave të Maqedonisë Veriore, autobusi është larguar nën siguri të fortë policore. Autobusi, i cili po kthehej...

Prokuroria e Bullgarisë: Të lënduarit janë në gjendje të rëndë psiqike, ende po hetohet nëse ka pasur shpërthim

para një jave - Aktuale

Prokuroria Publike e Bullgarisë pas vizitës së pacientëve të hospitalizuar në Klinikën në Sofje u shpreh se të lënduarit që mbetën të gjallë nga aksidentin me autobusin në Bullgari janë në gjendje stabile...

Prokuroria e Bullgarisë: Të lënduarit janë në gjendje të rëndë psiqike, ende po hetohet nëse ka pasur shpërthim

para një jave - Tetova Sot

Prokuroria Publike e Bullgarisë pas vizitës së pacientëve të hospitalizuar në Klinikën në Sofje u shpreh se të lënduarit që mbetën të gjallë nga aksidentin me autobusin në Bullgari janë në gjendje stabile...

Do të kryhet inspektim i jashtëzakonshëm në “Besa trans” Shkup

para një jave - RTV 21

“Derisa zgjat hetimi, nuk mund të dimë në cilin moment dhe sa herë autobusi i aksidentuar ka dalë jashtë shtetit dhe ka kryer transport të tillë”, ka thënë ministri i Transportit dhe Lidhjeve të Maqedonisë...

Konjufca ngushëllon Talat Xhaferin për viktimat e tragjedisë në Bullgari

para një jave - Tokasot

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca, i ka dërguar sot një telegram homologut të tij nga Maqedonia Veriore Talat Xhaferi, nëpërmjet të cilit i ka shprehur ngushëllime për jetët e humbura në aksidentin...

Konjufca ngushëllon Talat Xhaferin për viktimat e tragjedisë në Bullgari

para një jave - Telegrafi

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca, i ka dërguar sot një telegram homologut të tij nga Maqedonia Veriore Talat Xhaferi, nëpërmjet të cilit i ka shprehur ngushëllime për jetët e humbura në aksidentin...

Konjufca e ngushëllon homologun e Maqedonisë së Veriut pas aksidentit tragjik

para një jave - Almakos

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca, i ka dërguar një telegram kryetarit të Kuvendit të Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferi, nëpërmjet të cilit i ka shprehur ngushëllime për jetët e humbura...

Prokuroria e Bullgarisë: Të lënduarit janë në gjendje të rëndë psiqike, ende po hetohet nëse ka pasur shpërthim

para një jave - Almakos

Prokuroria Publike e Bullgarisë pas vizitës së pacientëve të hospitalizuar në Klinikën në Sofje u shpreh se të lënduarit që mbetën të gjallë nga aksidentin me autobusin në Bullgari janë në gjendje stabile...

Prokuroria e Bullgarisë: Të lënduarit janë në gjendje të rëndë psiqike, po hetohet nëse ka pasur shpërthim

para një jave - Albeu

Prokuroria Publike e Bullgarisë pas vizitës së pacientëve të hospitalizuar në Klinikën në Sofje u shpreh se të lënduarit që mbetën të gjallë nga aksidentin me autobusin në Bullgari janë në gjendje stabile...

Do të kryhet inspektim i jashtëzakonshëm në “Besa trans” Shkup

para një jave - Indeks.mk

Deri sa zgjat hetimi, nuk mund të dimë në cilin moment dhe sa herë autobusi i aksidentuar ka dalë jashtë shtetit dhe ka kryer transport të tillë, tha ministri i Transportit dhe Lidhjeve, Bllagoj Boçvarski...

Tragjedia në Bullgari, Konjufca ngushëllon Talat Xhaferin për viktimat

para një jave - Syri.net Kosova

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca, i ka dërguar sot një telegram homologut të tij nga Maqedonia Veriore Talat Xhaferi, nëpërmjet të cilit i ka shprehur ngushëllime për jetët e humbura në aksidentin...

Autobusi i aksidentuar është larguar nga rruga, prokuroria e Bullgarisë: të lënduarit në gjendje të rëndë psiqike

para një jave - Portalb

Autobusi që u përplas në autostradën e Strumës në Bullgari ku humbën jetën 46 banorë nga Maqedonia e Veriut është larguar nga vendi ku qëndroi që nga aksidenti i tmerrshëm, shkruan BTV, transmeton Portalb.mk....

Do të kryhet inspektim i jashtëzakonshëm në “Besa trans” Shkup

para një jave - TV21

Deri sa zgjat hetimi, nuk mund të dimë në cilin moment dhe sa herë autobusi i aksidentuar ka dalë jashtë shtetit dhe ka kryer transport të tillë, tha ministri i Transportit dhe Lidhjeve, Bllagoj Boçvarski...

Boçvarski: Ministria e Transportit ka filluar procedurën e marrjes së licencës kompanisë “Besa Trans”

para një jave - Alsat-M

Tashmë janë detektuar disa parregullsi në punën e kompanisë së transportit “Besa Trans”, pronë e të cilës ka qenë autobusi. Kompania ka pasur licencë për transport ndërkombëtar por jo edhe licencë për...

Kosova solidarizohet me Maqedoninë e Veriut! E mërkura shpallet ditë zie

para një jave - TV21

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka shpallur të mërkurën, më 24 nëntor, ditë zie shtetërore për viktimat e aksidentit tragjik në Bullgari. Në njoftimin për media të zyrës së presidentes thuhet se presidentja...

Konjufca ngushëllon kryekuvendarin e Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferi

para një jave - Kallxo

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca, i ka dërguar një telegram kryetarit të Kuvendit të Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferi, nëpërmjet të cilit i ka shprehur ngushëllime për jetët e humbura...

Prokuroria e Bullgarisë: Të lënduarit janë në gjendje të rëndë psiqike, ende po hetohet nëse ka pasur shpërthim

para një jave - Press Online

Prokuroria Publike e Bullgarisë pas vizitës së pacientëve të hospitalizuar në Klinikën në Sofje u shpreh se të lënduarit që mbetën të gjallë nga aksidentin me autobusin në Bullgari janë në gjendje stabile...

Presidentja për aksidentin në Bullgari: Kosova vetëm pak kohë më parë e përjetoi një tragjedi të tillë dhe i di mirë përmasat e dhimbjeve të tilla

para një jave - Alsat-M

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani u ka shprehur ngushëllime familjeve të viktimave të aksidentit tragjik në Bullgari, në të cilin humbën jetën së paku 46 persona.

Spasovski bën bilancin e tragjedisë

para një jave - Alsat-M

45 persona e humbën jetën gjatë djegies së autobusit në Bullgari i cili bartte kryesisht shtetas të Maqedonisë së Veriut, e me të cilin gjithsej udhëtonin 52 persona. Shifrat u konfirmuan nga autoritetet...

Prokuroria e Bullgarisë: Të lënduarit janë në gjendje të rëndë psiqike

para një jave - Koha.mk

Prokuroria Publike e Bullgarisë pas vizitës së pacientëve të hospitalizuar në Klinikën në Sofje u shpreh se të lënduarit që mbetën të gjallë nga aksidentin me autobusin në Bullgari janë në gjendje stabile...

Detaje të reja: Paramendoni 'Besa Trans' nuk ka pasur licencë për autobusin e aksidentuar

para një jave - Syri.net Kosova

Automjeti i djegur sot në aksidentin tragjik në Bullgari nuk ka qenë i lajmëruar dhe nuk rezulton në bazën elektronike të Ministrisë së Transportit. Ministri i Transportit, Bllagoj Boçvarski, ka deklaruar...

Autobusi i aksidentuar largohet nga vendi i ngjarjes

para një jave - KosovaPress

Autobusi i cili u përfshi herët në mëngjes në Bullgari është nxjerrë nga autostrada. Sipas mediave të Maqedonisë Veriore, autobusi është larguar nën siguri të fortë policore. Autobusi, i cili po kthehej...

Nuk ishte në bazën elektronike të ministrisë/ Boçvarski: Kompanisë “Besa Trans” do ti hiqet licenca

para një jave - News33

Ministri i Transportit dhe Lidhjeve, Bllagoja Boçvarski në konferencën e sotme për shtyp ka njoftuar se kanë nisur procedurat për marrjen e licencës së punës ndaj kompanisë “Besa Trans”. News33 përcjell...

Prokuroria e Bullgarisë: Të lënduarit janë në gjendje të rëndë psiqike, ende po hetohet nëse ka pasur shpërthim

para një jave - Lajm

Prokuroria Publike e Bullgarisë pas vizitës së pacientëve të hospitalizuar në Klinikën në Sofje u shpreh se të lënduarit që mbetën të gjallë nga aksidentin me autobusin në Bullgari janë në gjendje stabile...

Presidentja për aksidentin në Bullgari: Kosova vetëm pak kohë më parë e përjetoi një tragjedi të tillë

para një jave - News33

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani u ka shprehur ngushëllime familjeve të viktimave të aksidentit tragjik në Bullgari, në të cilin humbën jetën së paku 46 persona. “Republika e Kosovës vetëm...

Do të kryhet inspektim i jashtëzakonshëm në “Besa trans” Shkup

para një jave - Tetova Sot

eri sa zgjat hetimi, nuk mund të dimë në cilin moment dhe sa herë autobusi i aksidentuar ka dalë jashtë shtetit dhe ka kryer transport të tillë, tha ministri i Transportit dhe Lidhjeve, Bllagoj Boçvarski...

Kompania “Besa Trans” nuk ka pasur licencë për autobusin e aksidentuar

para një jave - GazetaBlic

Automjeti i djegur sot në aksidentin tragjik në Bullgari nuk ka qenë i lajmëruar dhe nuk rezulton në bazën elektronike të Ministrisë së Transportit. Ministri i Transportit, Bllagoj Boçvarski, ka deklaruar...

Prokuroria e Bullgarisë: Të lënduarit janë në gjendje të rëndë psiqike, ende po hetohet nëse ka pasur shpërthim

para një jave - Telegrafi

Prokuroria Publike e Bullgarisë pas vizitës së pacientëve të hospitalizuar në Klinikën në Sofje u shpreh se të lënduarit që mbetën të gjallë nga aksidentin me autobusin në Bullgari janë në gjendje stabile...

Konjufca i dërgon telegram ngushëllimi Xhaferit

para një jave - RTV 21

Kryetari i Kuvendit, Glauk Konjufca, i ka dërguar sot një telegram homologut të tij nga Maqedonia Veriore, Talat Xhaferi, nëpërmjet të cilit i ka shprehur ngushëllime për jetët e humbura në aksidentin...

Boçvarski: Kemi nisur procedurë që t’i merret licenca për punë kompanisë “Besa Trans”

para një jave - RTV 21

Ministri i Transportit dhe Lidhjeve në Maqedoninë e Veriut, Bllagoja Boçvarski në konferencën e sotme për shtyp njoftoi se tashmë ka nisur procedura për marrjen e licencës së punës ndaj kompanisë “Besa...

Autobusi që u dogj në Bullgari nuk ka pasë licencë për transport ndërkombëtar

para një jave - Zeri

Në lidhje me tragjedinë që ndodhi në Bullgari, ku humbën jetën dhjetëra qytetarë të Maqedonisë së Veriut, ministri Bujar Osmani, Oliver Spasovski dhe Bllagoj Boçvarski kanë mbajtur konferencë për media....

Aksidenti tragjik në Bullgari/ Ministria e Transportit do të heqë licencën e kompanisë së autobusëve

para një jave - NOA

Ministri i Transportit Blagoj Bocvarski ka thënë se do t’i heqë licencën kompanisë BESA Trans pas zjarrit katastrofik të autobusit në Bullgari ku humbën jetën 45 persona. Bocvarski tha se kompania ka regjistruar...

Konjufca e ngushëllon homologun e Maqedonisë së Veriut pas aksidentit tragjik

para një jave - Zhurnal

Shkup, 23 nëntor – Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca, i ka dërguar një telegram kryetarit të Kuvendit të Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferi, nëpërmjet të cilit i ka shprehur ngushëllime për...

Kompania “Besa Trans” nuk ka pasur licencë për autobusin që u aksidentua sot

para një jave - Gazeta Express

Automjeti i djegur sot në aksidentin tragjik në Bullgari nuk ka qenë i lajmëruar dhe nuk rezulton në bazën elektronike të Ministrisë së Transportit. Ministri i Transportit, Bllagoj Boçvarski, ka deklaruar...

Prokuroria e Bullgarisë: Të lënduarit janë në gjendje të rëndë psiqike, ende po hetohet nëse ka pasur shpërthim

para një jave - Zhurnal

Sofje, 23 nëntor – Prokuroria Publike e Bullgarisë pas vizitës së pacientëve të hospitalizuar në Klinikën në Sofje u shpreh se të lënduarit që mbetën të gjallë nga aksidentin me autobusin në Bullgari janë...

E mërkura ditë zie shtetërore në Kosovë për viktimat e aksidentit tragjik në Bullgari

para një jave - Tokasot

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, në mbështetje të legjislacionit në fuqi, ka marrë vendim të mërkurën, me 24 nëntor 2021, të shpallet ditë zie shtetërore në shenjë solidarizimi dhe nderimi...

Aksidenti tragjik në Bullgari/ Ministria e Transportit do të heqë licencën e kompanisë së autobusëve

para një jave - Lexo

Ministri i Transportit Blagoj Bocvarski ka thënë se do t’i heqë licencën kompanisë BESA Trans pas zjarrit katastrofik të autobusit në Bullgari ku humbën jetën 45 persona. Bocvarski tha se kompania ka regjistruar...

Kompania “Besa Trans” nuk ka pasur licencë për autobusin e aksidentuar

para një jave - ABC News

Automjeti i djegur sot në aksidentin tragjik në Bullgari nuk ka qenë i lajmëruar dhe nuk rezulton në bazën elektronike të Ministrisë së Transportit. Ministri i Transportit, Bllagoj Boçvarski, ka deklaruar...

Boçvarski: Ka filluar procedura për heqjen e licencës së kompanisë “Besa Trans – Shkup”

para një jave - Fakte

Shkup, 23 nëntor – Ministri i Transportit dhe Lidhjeve, Blagoja Boçvarski, në konferencën e sotme për media, theksoi se kompania “Besa Trans”, së cilës iu dogj autobusi në Bullgari, kishte licencë të vlefshme...

Presidentja Osmani e shpallë të mërkurën ditë zie shtetërore për viktimat e aksidentit tragjik në Bullgari

para një jave - Zhurnal

Shkup, 23 nëntor – Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, në mbështetje të legjislacionit në fuqi, ka marrë vendim të mërkurën, me 24 nëntor 2021, të shpallet ditë zie shtetërore në shenjë...

Boçvarski: Autobusi i djegur nuk është në bazën elektronik të ministrisë, ka filluar procedura për marrjen e licencës “Besa Transit”

para një jave - Ina

Ministri i Transportit dhe Lidhjeve, Bllagoja Boçvarski në konferencën e sotme për shtyp njoftoi se autobusi në të cilin kanë humbur jetën 45 persona nuk ka qenë i regjistruar në bazën e të dhënave për...

Kosova solidarizohet me Maqedoninë e Veriut! E mërkura shpallet ditë zie

para një jave - Tetova1

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka shpallur të mërkurën, më 24 nëntor, ditë zie shtetërore për viktimat e aksidentit tragjik në Bullgari. Në njoftimin për media të zyrës së presidentes thuhet se presidentja...

Boçvarski: Kemi nisur procedurë që t’i merret licenca për punë kompanisë “Besa Trans”

para një jave - Koha.mk

Ministri i Transportit dhe Lidhjeve, Bllagoja Boçvarski në konferencën e sotme për shtyp njoftoi se tashmë ka nisur procedura për marrjen e licencës së punës ndaj kompanisë “Besa Trans”, autobusi i së...

Ministri Bujar Osmani zbulon momentin kur e morën lajmin për tragjedinë në Bullgari

para një jave - Gazeta Express

Ministri i Punëve të Jashtme të Maqedonisë së Veriut, Bujar Osmani ka thënë se kryeministri bullgar ka telefonuar disa minuta pas aksidentit për t’i informuar lidhur me këtë tragjedi. Osmani në një lidhje...

“Besa Trans” nuk ka pasur licencë për autobusin që u aksidentua sot

para një jave - RTK

Automjeti i djegur sot në aksidentin tragjik në Bullgari nuk ka qenë i lajmëruar dhe nuk rezulton në bazën elektronike të Ministrisë së Transportit. Ministri i Transportit, Bllagoj Boçvarski, ka deklaruar...

Boçvarski: Firma ka pasur leje për transport ndërkombëtar

para një jave - Telegrafi

Ministri i Transportit dhe Lidhjeve, Bllagoj Boçvarski në konferencë për shtyp tha se ministria që drejton ai bashkërisht me autoritetet bullgare po punojnë maksimalisht për të zbuluar shkaqet e aksidentit....

Aksidenti në Bullgari, nisin procedura për marrjen e licencës së “Besa Trans”

para një jave - OraInfo

Një aksident i rënë ka ndodhur në Bullgari. Ministri i Transportit dhe Lidhjeve, Bllagoj Boçvarski në konferencë për shtyp tha se ministria që drejton ai bashkërisht me autoritetet bullgare po punojnë...

Boçvarski: Kemi nisur procedurë që t’i merret licenca për punë kompanisë “Besa Trans”

para një jave - TV21

Ministri i Transportit dhe Lidhjeve, Bllagoja Boçvarski në konferencën e sotme për shtyp njoftoi se tashmë ka nisur procedura për marrjen e licencës së punës ndaj kompanisë “Besa Trans”, autobusi i së...

Boçvarski: Ka filluar procedura për heqjen e licencës së kompanisë “Besa Trans – Shkup”

para një jave - Medial

Shkup, 23 nëntor – Ministri i Transportit dhe Lidhjeve, Blagoja Boçvarski, në konferencën e sotme për media, theksoi se kompania “Besa Trans”, së cilës iu dogj autobusi në Bullgari, kishte licencë të vlefshme...

Autobusi i “Besa Trans Shkup” i cili u dogj në Bullgari nuk ka pasur licencë për transport ndërkombëtar

para një jave - Portalb

Në lidhje me tragjedinë që ndodhi në Bullgari, ku humbën jetën dhjetëra qytetarë të Maqedonisë së Veriut, ministri Bujar Osmani, Oliver Spasovski dhe Bllagoj Boçvarski kanë mbajtur konferencë për media,...

KOSOVË: E MËRKURA DITË ZIE

para një jave - Klan Macedonia

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka shpallur të mërkurën, më 24 nëntor, ditë zie shtetërore për viktimat e aksidentit tragjik në Bullgari. Në njoftimin për media të zyrës së presidentes thuhet se presidentja...

Glauk ​Konjufca ngushëllon Talat Xhaferin

para një jave - GazetaBlic

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca, i ka dërguar sot një telegram homologut të tij nga Maqedonia Veriore Talat Xhaferi, nëpërmjet të cilit i ka shprehur ngushëllime për jetët e humbura në aksidentin...

Iniciohet procedurë për heqjen e licencës së “Besa Trans”, autobusin s’e kishte raportuar sipas ligjit

para një jave - Indeks online

Në lidhje me tragjedinë që ndodhi në Bullgari, ku humbën jetën dhjetëra qytetarë të Maqedonisë së Veriut, ministri Bujar Osmani, Oliver Spasovski dhe Bllagoj Boçvarski kanë mbajtur konferencë për media....

Konjufca ngushëllon Xhaferin

para një jave - RTK

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca, i ka dërguar sot një telegram homologut të tij nga Maqedonia Veriore Talat Xhaferi, nëpërmjet të cilit i ka shprehur ngushëllime për jetët e humbura në aksidentin...

Autoritetet bullgare marrin në pyetje të mbijetuarit e tragjedisë

para një jave - RTK

Autoritetet bullgare kanë filluar të marrin në pyetje të mbijetuarit e tragjedisë ku humbën jetën 46 persona. Të mbijetuarit janë 7 persona, ndërsa autoritet kanë filluar të marrin në pyetje ata që ndien...

46 jetë të humbura nga aksidenti në Bullgari, e mërkura ditë zie edhe në Kosovë

para një jave - ABC News

E mërkura do të jetë ditë zie në Kosovë. Presidentja e Republikës Vjosa Osmani, në mbështetje të legjislacionit në fuqi, ka marrë vendim të mërkurën, me 24 nëntor 2021, të shpallet ditë zie shtetërore...

Aksidenti tragjik në Bullgari/ Ministria e Transportit do të heqë licencën e kompanisë së autobusëve

para një jave - Java News

Ministri i Transportit Blagoj Bocvarski ka thënë se do t’i heqë licencën kompanisë BESA Trans pas zjarrit katastrofik të autobusit në Bullgari ku humbën jetën 45 persona. Bocvarski tha se kompania ka regjistruar...

Prokuroria e Bullgarisë: Të lënduarit janë në gjendje të rëndë psiqike, ende po hetohet nëse ka pasur shpërthim

para një jave - Zyrtare

Prokuroria Publike e Bullgarisë pas vizitës së pacientëve të hospitalizuar në Klinikën në Sofje u shpreh se të lënduarit që mbetën të gjallë nga aksidentin me autobusin në Bullgari janë në gjendje stabile...

Autoritet bullgare kanë filluar të marrin në pyetje të mbijetuarit e tragjedisë

para një jave - Desku

Gazetari i Alstit, Adan Qaili, raporton nga Sofja se autoritete bullgare kanë filluar të marrin në pyetje të mbijetuarit e tragjedisë ku humbën jetën 46 persona. Të mbijetuarit janë 7 persona, ndërsa autoritet...

Sofje: Pamje brenda spitalit ku po qëndrojnë personat e lënduar nga aksidenti tragjik

para një jave - Desku

Nga brenda spitalit të Sofjas, Alsat sjellë pamjet e para të dy të lënduarve në tragjedinë që ndodhi në mëngjesin e të martes në Bullgari. Në pamjet shihen të shtrirë një vajzë dhe një djalë, ku vajza...

Sofje, familjarët: Autobusi u dogj për 10 minuta

para një jave - Desku

Në spitalin Pirogov të Sofjes në këto momente po qëndron ekipi i televizionit Alsat, ku po raportohet se janë hospitalizuar 7 pasagjerë dhe u janë nënshtruar intervenimeve kirurgjikale. Familjarët e të...

Boçvarski: Ka filluar procedura për heqjen e licencës së kompanisë “Besa Trans – Shkup”

para një jave - Zhurnal

Shkup, 23 nëntor – Ministri i Transportit dhe Lidhjeve, Blagoja Boçvarski, në konferencën e sotme për media, theksoi se kompania “Besa Trans”, së cilës iu dogj autobusi në Bullgari, kishte licencë të vlefshme...

Konferencë e përbashkët nga Bujar Osmani dhe Oliver Spasovski (VIDEO)

para një jave - Albeu

Konferencë të përbashkët për shtyp nga ministri i Punëve të Jashtme, Bujar Osmani, ministri i Punëve të Brendshme, Oliver Spasovski dhe Ministri i Transportit dhe Lidhjeve, Bllagoj Boçvarski Pas tragjedisë...

Nesër ditë zie shtetërore në Kosovë

para një jave - RTV 21

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, në mbështetje të legjislacionit në fuqi, ka marrë vendim që të mërkurën të shpallet ditë zie shtetërore në shenjë solidarizimi e nderimi të qytetarëve të Maqedonisë...

Boçvarski: Autobusi i djegur nuk është në bazën elektronik të ministrisë, ka filluar procedura për marrjen e licencës “Besa Transit”

para një jave - Derveni

Autobusi në të cilin kanë humbur jetën 45 persona nuk ka qenë i regjistruar në bazën e të dhënave për transport ndërkombëtar, deklaroi gjatë ditës konferencës për shtyp, ministri i Transportit dhe Lidhjeve,...

Boçvarski: Kemi nisur procedurë që t’i merret licenca për punë kompanisë “Besa Trans”

para një jave - Press Online

Ministri i Transportit dhe Lidhjeve, Bllagoja Boçvarski në konferencën e sotme për shtyp njoftoi se tashmë ka nisur procedura për marrjen e licencës së punës ndaj kompanisë “Besa Trans”, autobusi i së...

Ministri Osmani, Spasovski dhe Boçvarski kanë mbajtur konferencë për media në lidhje me tragjedinë dhe kompaninë “Besa Trans”

para një jave - Portalb

Në lidhje me tragjedinë që ndodhi në Bullgari, ku humbën jetën dhjetëra qytetarë të Maqedonisë së Veriut, ministri Bujar Osmani, Oliver Spasovski dhe Bllagoj Boçvarski kanë mbajtur konferencë për media,...

BOÇVARSKI: NIS PROCEDURA PËR MARRJEN E LICENSËS PËR “BESA TRANS”

para një jave - Klan Macedonia

Ministria për Transport dhe Lidhje ka nis procedurën për marrjen e licensës së punës së kompanisë “Besa Trans” pas aksidentit të autobusit të tyre në Bullgari ku humbën jetën 45 udhëtarë, kurse nga të...

Misteri i shpërthimit të autobusit me shqiptarë, mediat: Kishte fuçi me naftë

para një jave - Shekulli

Publikuar më 23.11.2021 nga Shekulli Online Të gjithë viktimat në aksidentin e tmerrshëm kanë qenë në derën e mesme të autobusit, duke tentuar të shpëtojnë. Asnjë udhëtar nuk ishte në ulësen e tij, raporton...

Nesër ditë zie në Kosovë për viktimat e aksidentit tragjik në Bullgari

para një jave - Zeri

Dita e mërkure shpallet ditë zie në Kosovë. Kështu ka marrë vendim presidentja e Kosovës Vjosa Osmani, për t’u solidarizuar me qytetarët e Maqedonisë së Veriut që humbën jetën në aksidentin tragjik në...

Të lënduarit e aksidentit në Bullgari po qëndrojnë në spital (Pamje)

para një jave - Syri.net Kosova

Nga brenda spitalit të Sofjas, janë publikuar pamjet e para të dy të lënduarve në tragjedinë që ndodhi në mëngjesin e të martes në Bullgari. Në pamjet e siguruara nga Alsat, shihen të shtrirë një vajzë...

E mërkura ditë zie shtetërore edhe në Kosovë

para një jave - Syri.net Kosova

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, në mbështetje të legjislacionit në fuqi, ka marrë vendim të mërkurën, me 24 nëntor 2021, të shpallet ditë zie shtetërore në shenjë solidarizimi dhe nderimi...

Prokuroria e Bullgarisë: Të lënduarit janë në gjendje të rëndë psiqike

para një jave - Tetova Sot

Prokuroria Publike e Bullgarisë pas vizitës së pacientëve të hospitalizuar në Klinikën në Sofje u shpreh se të lënduarit që mbetën të gjallë nga aksidentin me autobusin në Bullgari janë në gjendje stabile...

46 viktima në Bullgari, Vjosa Osmani shpall ditë zie në Kosovë

para një jave - Albeu

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka marrë vendim që e mërkurra, 24 nëntor 2021, të shpallet ditë zie shtetërore në shenjë solidarizimi me viktimat që humbën jetën tragjikisht në një aksident trafiku...

Do të kryhet inspektim i jashtëzakonshëm në “Besa trans” Shkup

para një jave - Lajm

Deri sa zgjat hetimi, nuk mund të dimë në cilin moment dhe sa herë autobusi i aksidentuar ka dalë jashtë shtetit dhe ka kryer transport të tillë, tha ministri i Transportit dhe Lidhjeve, Bllagoj Boçvarski...

Maqedonia e Veriut në zi, 46 të vdekur në aksidentin me autobus

para një jave - Koha.net

Dyzet e gjashtë persona kanë humbur jetën dhe shtatë të tjerë janë lënduar në aksidentin tragjik që ka ndodhur mëngjesin e së martës në autostradën “Struma” në Bullgari. Të lënduarit në këtë aksident janë...

Të mërkurën ditë zie në Kosovë

para një jave - Koha.net

Të mërkurën në Kosovë do të jetë ditë zie në nderim për viktimat e aksidentit tragjik në Bullgari. Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, në mbështetje të legjislacionit në fuqi, ka marrë vendim...

Presidentja Osmani e shpallë të mërkurën ditë zie shtetërore për viktimat e aksidentit tragjik në Bullgari

para një jave - Koha.mk

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, në mbështetje të legjislacionit në fuqi, ka marrë vendim të mërkurën, me 24 nëntor 2021, të shpallet ditë zie shtetërore në shenjë solidarizimi dhe nderimi...

Aksidenti tragjik në Bullgari, Kosova shpall ditë zie 24 Nëntorin

para një jave - Klan

Aksidenti tragjik në Bullgari, Kosova shpall ditë zie 24 Nëntorin Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani ka marrë vendim që të mërkurën, më 24 Nëntor 2021, të shpallet ditë zie shtetërore në shenjë solidarizimi...

Glauk ​Konjufca ngushëllon Talat Xhaferin

para një jave - Tetova Sot

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca, i ka dërguar sot një telegram homologut të tij nga Maqedonia Veriore Talat Xhaferi, nëpërmjet të cilit i ka shprehur ngushëllime për jetët e humbura në aksidentin...

E mërkura ditë zie shtetërore në Kosovë për viktimat e aksidentit tragjik në Bullgari

para një jave - Telegrafi

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, në mbështetje të legjislacionit në fuqi, ka marrë vendim të mërkurën, me 24 nëntor 2021, të shpallet ditë zie shtetërore në shenjë solidarizimi dhe nderimi...

Sllovakia drejt bllokimit të plotë

para një jave - Realiteti

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca, i ka dërguar një telegram kryetarit të Kuvendit të Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferi, nëpërmjet të cilit i ka shprehur ngushëllime për jetët e humbura...

Autoritet bullgare kanë filluar të marrin në pyetje të mbijetuarit e tragjedisë

para një jave - Alsat-M

Gazetari i Alstit, Adan Qaili, raporton nga Sofja se autoritete bullgare kanë filluar të marrin në pyetje të mbijetuarit e tragjedisë ku humbën jetën 46 persona. Të mbijetuarit janë 7 persona, ndërsa autoritet...

Nesër ditë zie në Kosovë për viktimat e aksidentit tragjik në Bullgari

para një jave - Gazeta Express

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, e ka shpallur të mërkurën ditë zie shtetërore për viktimat e aksidentit tragjik në Bullgari. Kështu u bë e ditur përmes një komunikate të ZKM-së, raporton...

Kompania “Besa Trans” nuk ka pasur licencë për autobusin e aksidentuar

para një jave - Tetova Sot

Automjeti i djegur sot në aksidentin tragjik në Bullgari nuk ka qenë i lajmëruar dhe nuk rezulton në bazën elektronike të Ministrisë së Transportit. Ministri i Transportit, Bllagoj Boçvarski, ka deklaruar...

E mërkura ditë zie në Kosovë në nderim të viktimave të aksidentit në Bullgari

para një jave - Indeks online

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, në mbështetje të legjislacionit në fuqi, ka marrë vendim të mërkurën, me 24 nëntor 2021, të shpallet ditë zie shtetërore në shenjë solidarizimi dhe nderimi...

Autobusi që u dogj në Bullgari nuk ka pasur licencë për transport ndërkombëtar

para një jave - Lajmi.net

“Kontrolli i fundit teknik i autobusit është kryer më 5 tetor 2021, ndërsa procedura hetimore do t’i jep edhe përgjigjet e të gjitha çështjeve të hapura”, deklaroi ministri i punëve të brendshme, Oliver...

Dalin pamje brenda spitalit ku po qëndrojnë të lënduarit e aksidentit

para një jave - OraInfo

Një aksident i tmerrshëm ka ndodhur në Bullgari. Nga brenda spitalit të Sofjas, janë publikuar pamjet e para të dy të lënduarve në tragjedinë që ndodhi në mëngjesin e të martes në Bullgari. Në pamjet e...

Aksidenti tragjik në Bullgari, të mërkurën ditë zie në Kosovë

para një jave - Kallxo

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka marrë vendim që nesër (e mërkurë), të shpallet ditë zie shtetërore në Kosovë. Ky vendim, sipas Presidencës, është marrë në shenjë solidarizimi dhe nderimi të qytetarëve...

Autobusi i “Besa Trans Shkup” i cili u dogj në Bullgari nuk ka pasur licencë për transport ndërkombëtar

para një jave - Infokusi

Në lidhje me tragjedinë që ndodhi në Bullgari, ku humbën jetën dhjetëra qytetarë të Maqedonisë së Veriut, ministri Bujar Osmani, Oliver Spasovski dhe Bllagoj Boçvarski kanë mbajtur konferencë për media....

Konjufca ngushëllon kryekuvendarin e Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferi

para një jave - Realiteti

Policia e Kosovës njofton se ka ndalur një person pasi ishte duke kontrabanduar me kamion pesë krerë kafshë nga Maqedonia e Veriut në Kosovë. Sipas Policisë, rasti ka ndodhur në fshatin Kabash të Vitisë...

Për shkak tragjedisë me qytetarët e Maqedonisë së Veriut, Presidentja Osmani e shpalli të mërkurën ditë zie shtetërore

para një jave - Portalb

Në Kosovë e mërkura do të jetë ditë zie për shkak tragjedisë që ka ndodhur në komunikacionin e Bullgarisë, ku humbën jetën dhjetëra qytetarë të Maqedonisë së Veriut, transmeton Portalb.mk . “Presidentja...

Boçvarski: Ministria e Transportit ka filluar procedurën e marrjes së licencës kompanisë “Besa Trans”

para një jave - Almakos

Tashmë janë detektuar disa parregullsi në punën e kompanisë së transportit “Besa Trans”, pronë e të cilës ka qenë autobusi. Kompania ka pasur licencë për transport ndërkombëtar por jo edhe licencë për...

24 Nëntori është shpallur ditë zie kombëtare në Bullgari

para një jave - Top Channel

24 Nëntori është shpallur ditë zie kombëtare në Bullgari për shkak të zjarrit që ra dje në shtëpinë e të moshuarve dhe aksidentit tragjik që ndodhi të martën në mëngjes në autostradën Struma, rreth 60...

Pamjet me dron të aksidentit, hetuesit: Në bord, pati një shpërthim

para një jave - Top Channel

Mediat bullgare publikuan pamje me dronë të vendit të ngjarjes tragjike, ku u aksidentua e u përfshi nga flakët autobusi me targa maqedonase, duke i marrë jetën 45 personave e duke lënduar 7 të tjerë....

Boçvarski: Autobusi i djegur nuk është në bazën elektronik të ministrisë, ka filluar procedura për marrjen e licencës “Besa Transit”

para një jave - Tetova1

Autobusi në të cilin kanë humbur jetën 45 persona nuk ka qenë i regjistruar në bazën e të dhënave për transport ndërkombëtar, deklaroi gjatë ditës konferencës për shtyp, ministri i Transportit dhe Lidhjeve,...

Nesër ditë zie në Kosovë për viktimat e aksidentit tragjik në Bullgari

para një jave - Revista Kosovarja

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, e ka shpallur të mërkurën ditë zie shtetërore për viktimat e aksidentit tragjik në Bullgari. “Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, në mbështetje...

Presidentja e Kosovës e shpallë të mërkurën ditë zie shtetërore për viktimat e aksidentit tragjik në Bullgari

para një jave - Aktuale

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, në mbështetje të legjislacionit në fuqi, ka marrë vendim të mërkurën, me 24 nëntor 2021, të shpallet ditë zie shtetërore në shenjë solidarizimi dhe nderimi...

Kosova solidarizohet me Maqedoninë e Veriut! E mërkura shpallet ditë zie

para një jave - Press Online

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka shpallur të mërkurën, më 24 nëntor, ditë zie shtetërore për viktimat e aksidentit tragjik në Bullgari. Në njoftimin për media të zyrës së presidentes thuhet se presidentja...

Pamjet e para brenda spitalit në Sofje

para një jave - Koha.mk

Nga brenda spitalit të Sofjas, Alsat sjellë pamjet e para të dy të lënduarve në tragjedinë që ndodhi në mëngjesin e të martes në Bullgari. Në pamjet shihen të shtrirë një vajzë dhe një djalë, ku vajza...

Nesër ditë zie në Kosovë

para një jave - RTK

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, në mbështetje të legjislacionit në fuqi, ka marrë vendim që e mërkura, 24 nëntor 2021, të shpallet ditë zie shtetërore në shenjë solidarizimi me viktimat që humbën...

Kosova solidarizohet me Maqedoninë e Veriut! E mërkura shpallet ditë zie

para një jave - Lajm

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka shpallur të mërkurën, më 24 nëntor, ditë zie shtetërore për viktimat e aksidentit tragjik në Bullgari. Në njoftimin për media të zyrës së presidentes thuhet se presidentja...

Ditë zie nesër në Kosovë për viktimat e aksidentit tragjik në Bullgari

para një jave - OraInfo

Ditë zie nesër do të jetë në Kosovë. Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, e ka shpallur të mërkurën ditë zie shtetërore për viktimat e aksidentit tragjik në Bullgari. Kështu u bë e ditur...

Autoritetet bullgare kanë filluar të marrin në pyetje të mbijetuarit e tragjedisë

para një jave - Lajmi.net

Të mbijetuarit janë 7 persona, ndërsa autoritet kanë filluar të marrin në pyetje ata që ndien më mirë dhe janë në gjendje të flasin, raporton AlsatM. Ndërkohë në sheshin “Skënderbeu” në Shkup, dhjetëra...

Ministri Spasovski bën bilancin e tragjedisë në Bullgari

para një jave - ATV Live

45 persona e humbën jetën gjatë djegies së autobusit në Bullgari i cili bartte kryesisht shtetas të Maqedonia e Veriut, e me të cilin gjithsej udhëtonin 52 persona. Shifrat u konfirmuan nga ministri i...

Konjufca ngushëllon Talat Xhaferin për viktimat e tragjedisë në Bullgari

para një jave - Realiteti

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca, i ka dërguar sot një telegram homologut të tij nga Maqedonia Veriore Talat Xhaferi, nëpërmjet të cilit i ka shprehur ngushëllime për jetët e humbura në aksidentin...

Sofje: Alsat sjellë pamjet e para brenda spitali

para një jave - Alsat-M

Nga brenda spitalit të Sofjas, Alsat sjellë pamjet e para të dy të lënduarve në tragjedinë që ndodhi në mëngjesin e të martes në Bullgari. Në pamjet shihen të shtrirë një vajzë dhe një djalë, ku vajza...

Presidentja Osmani e shpallë të mërkurën ditë zie shtetërore për viktimat e aksidentit tragjik në Bullgari

para një jave - GazetaBlic

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, në mbështetje të legjislacionit në fuqi, ka marrë vendim të mërkurën, me 24 nëntor 2021, të shpallet ditë zie shtetërore në shenjë solidarizimi dhe nderimi...

Tragjedia në Bullgari/ Kosova shpall 24 nëntorin ditë zie

para një jave - Java News

Kosova e shpalli 24 nëntorin ditë zie, pas tragjedisë së ndodhur në Bullgari, ku humbën jetën 46 persona, shumica prej tyre shqiptarë të Maqedonisë së Veriut në aksidentin e ndodhur në autostradën Struma...

Spasovski bën bilancin e tragjedisë

para një jave - Almakos

45 persona e humbën jetën gjatë djegies së autobusit në Bullgari i cili bartte kryesisht shtetas të Maqedonisë së Veriut, e me të cilin gjithsej udhëtonin 52 persona. Shifrat u konfirmuan nga autoritetet...

Presidentja Osmani e shpallë të mërkurën ditë zie shtetërore për viktimat e aksidentit tragjik në Bullgari

para një jave - Indeks online

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, në mbështetje të legjislacionit në fuqi, ka marrë vendim të mërkurën, me 24 nëntor 2021, të shpallet ditë zie shtetërore në shenjë solidarizimi dhe nderimi...

Çifti që i shpëtoi tragjedisë i nënshtrohet operimit në Sofje

para një jave - Indeks online

Lulzim Sulejmani nga Lugina e Preshevës dhe Medina Lutfiu nga Kumanova, çifti që i shpëtoi tragjedisë nga autobusi që mori flakë në Bullgari, i janë nënshtruar operacioneve në Spitalin e Sofjes. Sipas...

Ministri Spasovski bën bilancin e tragjedisë në Bullgari

para një jave - KosovaPress

45 persona e humbën jetën gjatë djegies së autobusit në Bullgari i cili bartte kryesisht shtetas të Maqedonisë Veriore, e me të cilin gjithsej udhëtonin 52 persona. Shifrat u konfirmuan nga ministri i...

Detaje skandaloze lidhur me aksidentin ku vdiqën 45 shqiptarë: Kompania “Besa Trans” nuk ka pasur liçencë për autobuzin

para një jave - FaxWeb

Automjeti i djegur sot në aksidentin tragjik në Bullgari nuk ka qenë i lajmëruar dhe nuk rezulton në bazën elektronike të Ministrisë së Transportit. Ministri i Transportit, Bllagoj Boçvarski, ka deklaruar...

Boçvarski: Ka filluar procedura për heqjen e licencës së kompanisë “Besa Trans”

para një jave - Tetova Sot

Ministri i Transportit dhe Lidhjeve, Blagoja Boçvarski, në konferencën e sotme për media, theksoi se kompania “Besa Trans”, së cilës iu dogj autobusi në Bullgari, kishte licencë të vlefshme për transport...

Familjarët e aksidentit tragjik në Bullgari: Autobusi në u dogj për 10 minuta!

para një jave - GazetaBlic

Në spitalin Pirogov të Sofjes po qëndron ekipi i televizionit Alsat, ku po raportohet se janë hospitalizuar 7 pasagjerë dhe u janë nënshtruar intervenimeve kirurgjikale. Familjarët e të lënduarve kanë...

Tragjedia në Bullgari: Pamje brenda spitalit ku po qëndrojnë personat e lënduar nga aksidenti tragjik

para një jave - Infokusi

Në një aksident tragjik të paktën 45 persona, shumica shqiptarë nga Maqedonia e Veriut, kanë gjetur vdekjen në rrethana tragjike në orët e para të mëngjesit të sotëm, pasi një autobus është përfshirë nga...

Aksidenti tragjik/ Bullgaria nesër shpall ditë zie

para një jave - Top Channel

Nesër më 24 nëntor Bullgaria do të shpall ditë zie. Kështu ka bërë të ditur zëvendëskryeministri i Bullgarisë Galab Donev. Në këtë mënyrë do të nderohet viktimat e dy tragjedive, zjarrit në shtëpinë e...

Sofje, familjarët: Autobusi u dogj për 10 minuta

para një jave - Alsat-M

Në spitalin Pirogov të Sofjes në këto momente po qëndron ekipi i televizionit Alsat, ku po raportohet se janë hospitalizuar 7 pasagjerë dhe u janë nënshtruar intervenimeve kirurgjikale. Familjarët e të...

Tragjedia në Bullgari/ Kosova shpall 24 nëntorin ditë zie

para një jave - Lexo

Kosova e shpalli 24 nëntorin ditë zie, pas tragjedisë së ndodhur në Bullgari, ku humbën jetën 46 persona, shumica prej tyre shqiptarë të Maqedonisë së Veriut në aksidentin e ndodhur në autostradën Struma...

Prokuroria e Bullgarisë: Të lënduarit janë në gjendje të rëndë psiqike, ende po hetohet nëse ka pasur shpërthim

para një jave - in7

Prokuroria Publike e Bullgarisë pas vizitës së pacientëve të hospitalizuar në Klinikën në Sofje u shpreh se të lënduarit që mbetën të gjallë nga aksidentin me autobusin në Bullgari janë në gjendje stabile...

Kompania “Besa Trans” nuk ka pasur licencë për autobusin e aksidentuar

para një jave - News Tv

Automjeti i djegur sot në aksidentin tragjik në Bullgari nuk ka qenë i lajmëruar dhe nuk rezulton në bazën elektronike të Ministrisë së Transportit. Ministri i Transportit, Bllagoj Boçvarski, ka deklaruar...

Autobusi që u dogj në Bullgari nuk ka pasur licencë për transport ndërkombëtar

para një jave - Realiteti

Në lidhje me tragjedinë që ndodhi në Bullgari, ku humbën jetën dhjetëra qytetarë të Maqedonisë së Veriut, ministri Bujar Osmani, Oliver Spasovski dhe Bllagoj Boçvarski kanë mbajtur konferencë për media....

Aksidenti tragjik, Bullgaria nesër shpall ditë zie

para një jave - GazetaBlic

Nesër më 24 nëntor Bullgaria do të shpall ditë zie. Kështu ka bërë të ditur zëvendëskryeministri i Bullgarisë Galab Donev. Në këtë mënyrë do të nderohet viktimat e dy tragjedive, zjarrit në shtëpinë e...

Tragjedi e madhe, qytetarët vendosin lule para Ambasadës së Maqedonisë në Sofje

para një jave - Syri.net Kosova

Para Ambasadës së Maqedonisë në Sofje, qytetarët vendosën lule të freskëta në shenjë ngushëllimi për qytetarët e rënë maqedonas. Të paktën 45 persona kanë vdekur pasi një autobus është aksidentuar dhe...

Gërvalla shpreh gatishmëri për të ndihmuar në çdo formë Maqedoninë e Veriut pas aksidentit tragjik

para një jave - Syri.net Kosova

Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Donika Gërvalla, i ka dërguar telegram ngushëllimi homologut të saj nga Maqedonia e Veriut, Bujar Osmani, për aksidentin tragjik që ndodhi në Bullgari, ku humbën...

Prokuroria e Bullgarisë: Të lënduarit janë në gjendje të rëndë psiqike, ende po hetohet nëse ka pasur shpërthim

para një jave - Lajm

Prokuroria Publike e Bullgarisë pas vizitës së pacientëve të hospitalizuar në Klinikën në Sofje u shpreh se të lënduarit që mbetën të gjallë nga aksidentin me autobusin në Bullgari janë në gjendje stabile...

Kompania “Besa Trans” nuk ka pasur licencë për autobusin që u aksidentua sot

para një jave - Revista Kosovarja

Automjeti i djegur sot në aksidentin tragjik në Bullgari nuk ka qenë i lajmëruar dhe nuk rezulton në bazën elektronike të Ministrisë së Transportit. Ministri i Transportit, Bllagoj Boçvarski, ka deklaruar...

Boçvarski: Ka filluar procedura për heqjen e licencës së kompanisë “Besa Trans – Shkup”

para një jave - Argument

Shkup, 23 nëntor – Ministri i Transportit dhe Lidhjeve, Blagoja Boçvarski, në konferencën e sotme për media, theksoi se kompania “Besa Trans”, së cilës iu dogj autobusi në Bullgari, kishte licencë të vlefshme...

Tragjedia në Bullgari: Nesër ditë zie edhe në Kosovë

para një jave - Lajmi.net

Këtë vendim e ka marrë presidentja Osmani, shkruan lajmi.net. “Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, në mbështetje të legjislacionit në fuqi, ka marrë vendim të mërkurën, me 24 nëntor 2021,...

Bullgari: Pamje nga brenda spitalit ku po qëndrojnë të lënduarit e aksidentit

para një jave - Lajmi.net

Në pamjet e siguruara nga Alsat, shihen të shtrirë një vajzë dhe një djalë, ku vajza me sa duket ka marrë lëndime në dorë. Në aksidentin tragjik në Bullgari kanë humbur jetën 45 persona. Autoritetet bullgare...

E mërkura ditë zie në Kosovë në nderim të viktimave të aksidentit në Bullgari

para një jave - Infokusi

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, në mbështetje të legjislacionit në fuqi, ka marrë vendim të mërkurën, me 24 nëntor 2021, të shpallet ditë zie shtetërore në shenjë solidarizimi dhe nderimi...

Boçvarski: Kemi nisur procedurë që t’i merret licenca për punë kompanisë “Besa Trans”

para një jave - Zyrtare

Ministri i Transportit dhe Lidhjeve, Bllagoja Boçvarski në konferencën e sotme për shtyp njoftoi se tashmë ka nisur procedura për marrjen e licencës së punës ndaj kompanisë “Besa Trans”, autobusi i së...

Nesër ditë zie shtetërore në Kosovë

para një jave - News Tv

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, në mbështetje të legjislacionit në fuqi, ka marrë vendim që të mërkurën të shpallet ditë zie shtetërore në shenjë solidarizimi e nderimi të qytetarëve të Maqedonisë...

Kompania “Besa Trans” nuk ka pasur licencë për autobusin e aksidentuar

para një jave - ATV Live

Automjeti i djegur sot në aksidentin tragjik në Bullgari nuk ka qenë i lajmëruar dhe nuk rezulton në bazën elektronike të Ministrisë së Transportit. Këtë e ka bërë të ditur Ministri i Transportit, Bllagoj...

Autoritetet bullgare kanë filluar të marrin në pyetje të mbijetuarit e tragjedisë

para një jave - ATV Live

Autoritetet bullgare kanë filluar të marrin në pyetje të mbijetuarit e tragjedisë ku humbën jetën 46 persona. Të mbijetuarit janë 7 persona, ndërsa autoritet kanë filluar të marrin në pyetje ata që ndien...

Kompania “Besa Trans” nuk ka pasur licencë për autobusin që u aksidentua sot

para një jave - Periskopi

Automjeti i djegur sot në aksidentin tragjik në Bullgari nuk ka qenë i lajmëruar dhe nuk rezulton në bazën elektronike të Ministrisë së Transportit. Ministri i Transportit, Bllagoj Boçvarski, ka deklaruar...

Konjufca i shkruan Xhaferit: Jemi pranë autoriteteve maqedonase, familjeve dhe popullit tuaj

para një jave - Arbresh

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca, i ka dërguar një telegram kryetarit të Kuvendit të Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferi, nëpërmjet të cilit i ka shprehur ngushëllime për jetët e humbura...

Prokuroria e Bullgarisë: Të lënduarit janë në gjendje të rëndë psiqike, ende po hetohet nëse ka pasur shpërthim

para një jave - Arbresh

Prokuroria Publike e Bullgarisë pas vizitës së pacientëve të hospitalizuar në Klinikën në Sofje u shpreh se të lënduarit që mbetën të gjallë nga aksidentin me autobusin në Bullgari janë në gjendje stabile...

Gërvalla i dërgon telegram ngushëllimi homologut nga Maqedonia e Veriut për viktimat e aksidentit në Bullgari

para një jave - Telegrafi

Ministrja e Punëve të Jashtme dhe e Diasporës e Republikës së Kosovës, Donika Gërvalla, i ka dërguar telegram ngushëllimi homologut të saj nga Maqedonia e Veriut, Bujar Osmani, për humbjen e jetëve të...

Gërvalla i dërgon telegram ngushëllimi homologut nga Maqedonia

para një jave - RTV 21

Ministrja e Punëve të Jashtme dhe e Diasporës e Kosovës, Donika Gërvalla, i ka dërguar telegram ngushëllimi homologut të saj nga Maqedonia e Veriut, Bujar Osmani, për humbjen e jetëve të dhjetëra qytetarëve...

Konjufca ngushëllon Xhaferin

para një jave - KosovaPress

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca, i ka dërguar sot një telegram homologut të tij nga Maqedonia Veriore Talat Xhaferi, nëpërmjet të cilit i ka shprehur ngushëllime për jetët e humbura në aksidentin...

Autoritetet bullgare kanë filluar të marrin në pyetje të mbijetuarit e tragjedisë

para një jave - KosovaPress

Autoritetet bullgare kanë filluar të marrin në pyetje të mbijetuarit e tragjedisë ku humbën jetën 46 persona. Të mbijetuarit janë 7 persona, ndërsa autoritet kanë filluar të marrin në pyetje ata që ndien...

Çifti që i shpëtoi tragjedisë i nënshtrohen operimit në Sofje

para një jave - RTK

Lulzim Sulejmani nga Lugina e Preshevës dhe Medina Lutfiu nga Kumanova, çifti që i shpëtoi tragjedisë nga autobusi që mori flakë në Bullgari i janë nënshtruar operacioneve në Spitalin e Sofjes. Sipas familjarëve,...

Kompania “Besa Trans” nuk ka pasur licencë për autobusin e aksidentuar

para një jave - Sovrani

Automjeti i djegur sot në aksidentin tragjik në Bullgari nuk ka qenë i lajmëruar dhe nuk rezulton në bazën elektronike të Ministrisë së Transportit. Ministri i Transportit, Bllagoj Boçvarski, ka deklaruar...

Kompania ‘Besa Trans’ nuk ka pasur licencë për autobusin që u aksidentua sot

para një jave - Gazeta Metro

Automjeti i djegur sot në aksidentin tragjik në Bullgari nuk ka qenë i lajmëruar dhe nuk rezulton në bazën elektronike të Ministrisë së Transportit. Ministri i Transportit, Bllagoj Boçvarski, ka deklaruar...

Qeveria bullgare ka shpallur 24 nëntorin ditë zie

para një jave - Koha.mk

Këshilli i Ministrave të Bullgarisë ka vendosur që 24 nëntor i vitit 2021 të shpallet ditë zie kombëtare. Dita e zisë është shpallur për dy raste tragjike: Zjarrin në Shtëpinë për persona të moshuar në...

Fatkeqësia e autobusit në Bullgari/ Spasovski, Osmani dhe Boçvarski me pres konferencë në ora 19

para një jave - Aktuale

Sonte në ora 19:00 me pres konferencë të përbashkët për aksidentin në Bullgari do të dalin ministri i punëve të brendshme Oliver Spasovski, ministri i punëve të jashtme Bujar Osmani dhe ministri i trasportit...

Kompania “Besa Trans” nuk ka pasur licencë për autobusin e aksidentuar

para një jave - Almakos

Automjeti i djegur sot në aksidentin tragjik në Bullgari nuk ka qenë i lajmëruar dhe nuk rezulton në bazën elektronike të Ministrisë së Transportit. Ministri i Transportit, Bllagoj Boçvarski, ka deklaruar...

Boçvarski konfirmon që autobusi i përflakur nuk ka qenë i paraqitur, “Besa-Trans-it” do t’i merret licenca

para një jave - in7

Ministri i Transportit dhe Lidhjeve, Blagoja Boçvarski, në konferencën e sotme për media, theksoi se kompania “Besa Trans”, së cilës iu do*gj autobusi në Bullgari, kishte licencë të vlefshme për transport...

Misteri i shpërthimit të autobusit me shqiptarë, mediat: Kishte fuçi me naftë

para një jave - KDPolitik

Të gjithë viktimat në aksidentin e tmerrshëm kanë qenë në derën e mesme të autobusit, duke tentuar të shpëtojnë. Asnjë udhëtar nuk ishte në ulësen e tij, raporton për TV21gazetarja Patricija Kirova nga...

Boçvarski: Ka filluar procedura për heqjen e licencës së kompanisë “Besa Trans – Shkup”

para një jave - Daily News

Shkup, 23 nëntor – Ministri i Transportit dhe Lidhjeve, Blagoja Boçvarski, në konferencën e sotme për media, theksoi se kompania “Besa Trans”, së cilës iu dogj autobusi në Bullgari, kishte licencë të vlefshme...

Konjufca ngushëllon Xhaferin

para një jave - ATV Live

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca, i ka dërguar sot një telegram homologut të tij nga Maqedonia Veriore Talat Xhaferi, nëpërmjet të cilit i ka shprehur ngushëllime për jetët e humbura në aksidentin...

Boçvarski: Ka filluar procedura për heqjen e licencës së kompanisë “Besa Trans – Shkup”

para një jave - InFokus

Shkup, 23 nëntor – Ministri i Transportit dhe Lidhjeve, Blagoja Boçvarski, në konferencën e sotme për media, theksoi se kompania “Besa Trans”, së cilës iu dogj autobusi në Bullgari, kishte licencë të vlefshme...

MPJ: NË PËRFAQËSITË DIPLOMATIKE FLAMUJT NË GJYSMË SHTIZË

para një jave - Klan Macedonia

Ministria e Punëve të Jashtme e informon opinionin se në përputhje me Vendimin e Qeverisë për shpalljen e tri ditë zie në nderim të viktimave të aksidentit tragjik në Republikën e Bullgarisë, ku humbën...

Qytetarët vendosin lule para Ambasadës së Maqedonisë në Sofje

para një jave - GazetaBlic

Para Ambasadës së Maqedonisë në Sofje, qytetarët vendosën lule të freskëta në shenjë ngushëllimi për qytetarët e rënë maqedonas. Të paktën 45 persona kanë vdekur pasi një autobus është aksidentuar dhe...

​Çifti që i shpëtoi tragjedisë i nënshtrohen operimit në Sofje

para një jave - GazetaBlic

Lulzim Sulejmani nga Lugina e Preshevës dhe Medina Lutfiu nga Kumanova, çifti që i shpëtoi tragjedisë nga autobusi që mori flakë në Bullgari i janë nënshtruar operacioneve në Spitalin e Sofjes. Sipas familjarëve,...

Gërvalla i dërgon telegram ngushëllimi homologut nga Maqedonia e Veriut për viktimat e aksidentit në Bullgari

para një jave - Zeri

Ministrja e Punëve të Jashtme dhe e Diasporës, Donika Gërvalla, i ka dërguar telegram ngushëllimi homologut të saj nga Maqedonia e Veriut, Bujar Osmani, për humbjen e jetëve të dhjetëra qytetarëve të Maqedonisë...

Çifti që i shpëtoi tragjedisë i nënshtrohen operacionit në Sofje

para një jave - ABC News

Lulzim Sulejmani nga Lugina e Preshevës dhe Medina Lutfiu nga Kumanova, çifti që i shpëtoi tragjedisë nga autobusi që mori flakë në Bullgari i janë nënshtruar operacioneve në Spitalin e Sofjes. Sipas familjarëve,...

Boçvarski: Autobusi i djegur nuk është në bazën elektronik të ministrisë, ka filluar procedura për marrjen e licencës “Besa Transit”

para një jave - Almakos

Boçvarski: Autobusi i djegur nuk është në bazën elektronik të ministrisë, ka filluar procedura për marrjen e licencës “Besa Transit” Autobusi në të cilin kanë humbur jetën 45 persona nuk ka qenë i regjistruar...

Boçvarski: Kemi nisur procedurë që t’i merret licenca për punë kompanisë “Besa Trans”

para një jave - Lajm

Ministri i Transportit dhe Lidhjeve, Bllagoja Boçvarski në konferencën e sotme për shtyp njoftoi se tashmë ka nisur procedura për marrjen e licencës së punës ndaj kompanisë “Besa Trans”, autobusi i së...

Autoritetet bullgare kanë filluar të marrin në pyetje të mbijetuarit e tragjedisë

para një jave - Gazeta Metro

Autoritetet bullgare kanë filluar të marrin në pyetje të mbijetuarit e tragjedisë ku humbën jetën 46 persona. Të mbijetuarit janë 7 persona, ndërsa autoritet kanë filluar të marrin në pyetje ata që ndien...

Autoritetet bullgare kanë filluar të marrin në pyetje të mbijetuarit e tragjedisë

para një jave - Realiteti

Autoritetet bullgare kanë filluar të marrin në pyetje të mbijetuarit e tragjedisë ku humbën jetën 46 persona. Të mbijetuarit janë 7 persona, ndërsa autoritet kanë filluar të marrin në pyetje ata që ndien...

Ministri Boçvarski konfirmon që autobusi i përflakur nuk ka qenë i paraqitur | “Besa-Trans-it” do t’i merret licenca

para një jave - Nistori

Ministri i Transportit dhe Lidhjeve, Bllagoj Boçvarski nëpërmjet një komunikimi me media ka konfirmiar se autobusi që u përfshi nga flaka në aksidentin e tmerrshëm në Bullgari, ku humbën jetën 46 persona,...

Çifti që i shpëtoi tragjedisë i nënshtrohen operimit në Sofje

para një jave - Alsat-M

Lulzim Sulejmani nga Lugina e Preshevës dhe Medina Lutfiu nga Kumanova, çifti që i shpëtoi tragjedisë nga autobusi që mori flakë në Bullgari i janë nënshtruar operacioneve në Spitalin e Sofjes. Sipas familjarëve,...

MPJ: LISTA E SHTATË TË LËNDUARVE QË JANË NË GJENDJE TË MIRË SHËNDETËSORE

para një jave - Klan Macedonia

Ministria e Punëve të Jashtme e Republikës së Maqedonisë së Veriut ka marrë konfirmim zyrtar nga institucionet kompetente të Republikës së Bullgarisë për shtatë udhëtarët e lënduar në fatkeqësinë rrugore...

Bullgaria nesër shpall ditë zie

para një jave - Zeri

Nesër më 24 nëntor Bullgaria do të shpall ditë zie. Kështu ka bërë të ditur zëvendëskryeministri i Bullgarisë Galab Donev. Në këtë mënyrë do të nderohet viktimat e dy tragjedive, zjarrit në shtëpinë e...

Qeveria bullgare shpalli 24 nëntorin ditë zie

para një jave - Kallxo

Këshilli i Ministrave të Bullgarisë ka vendosur që dita e nesërme (24 nëntor) të shpallet ditë zie kombëtare. Dita e zisë është shpallur për dy raste tragjike: Zjarrin në shtëpinë për persona të moshuar...

Boçvarski: Autobusi i djegur nuk është në bazën elektronik të ministrisë, ka filluar procedura për marrjen e licencës “Besa Transit”

para një jave - Fakti Ditor

Autobusi në të cilin kanë humbur jetën 45 persona nuk ka qenë i regjistruar në bazën e të dhënave për transport ndërkombëtar, deklaroi gjatë ditës konferencës për shtyp, ministri i Transportit dhe Lidhjeve,...

Sofje, familjarët: Autobusi u dogj për 10 minuta

para një jave - Tetova1

Në spitalin Pirogov të Sofjes në këto momente po qëndron ekipi i televizionit Alsat, ku po raportohet se janë hospitalizuar 7 pasagjerë dhe u janë nënshtruar intervenimeve kirurgjikale. Familjarët e të...

Pas Maqedonisë dhe Bullgarisë, Kosova shpall ditë zie 24 nëntorin

para një jave - FaxWeb

Kosova e shpalli 24 nëntorin ditë zie, pas tragjedisë së ndodhur në Bullgari, ku humbën jetën 46 persona, shumica prej tyre shqiptarë të Maqedonisë së Veriut në aksidentin e ndodhur në autostradën Struma...

Qytetarët e Sofjes vendosin lule para Ambasadës së Maqedonisë në Sofje

para një jave - Alsat-M

Para Ambasadës së Maqedonisë në Sofje, qytetarët vendosën lule të freskëta në shenjë ngushëllimi për qytetarët e rënë maqedonas.

Dalin pamjet e para brenda spitalit ku po qëndrojnë të lënduarit nga aksidenti tragjik

para një jave - in7

Në një aksident tragjik të paktën 45 persona, shumica shqiptarë nga Maqedonia e Veriut, kanë gjetur vdekjen në rrethana tragjike në orët e para të mëngjesit të sotëm, pasi një autobus është përfshirë nga...

Bullgaria nesër shpall ditë zie

para një jave - RTK

Nesër më 24 nëntor Bullgaria do të shpall ditë zie. Kështu ka bërë të ditur zëvendëskryeministri i Bullgarisë Galab Donev. Në këtë mënyrë do të nderohet viktimat e dy tragjedive, zjarrit në shtëpinë e...

Qytetarët vendosin lule para Ambasadës së Maqedonisë në Sofje

para një jave - RTK

Para Ambasadës së Maqedonisë në Sofje, qytetarët vendosën lule të freskëta në shenjë ngushëllimi për qytetarët e rënë maqedonas. Të paktën 45 persona kanë vdekur pasi një autobus është aksidentuar dhe...

E mërkura ditë zie shtetërore në Kosovë për viktimat e aksidentit tragjik në Bullgari

para një jave - Info7

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, në mbështetje të legjislacionit në fuqi, ka marrë vendim të mërkurën, me 24 nëntor 2021, të shpallet ditë zie shtetërore në shenjë solidarizimi dhe nderimi...

Autoritet bullgare kanë filluar të marrin në pyetje të mbijetuarit e tragjedisë

para një jave - Periskopi

Në një aksident tragjik të paktën 45 persona, shumica shqiptarë nga Maqedonia e Veriut, kanë gjetur vdekjen në rrethana tragjike në orët e para të mëngjesit të sotëm, pasi një autobus është përfshirë nga...

Qytetarët vendosin lule para Ambasadës së Maqedonisë në Sofje

para një jave - Indeks online

Para Ambasadës së Maqedonisë në Sofje, qytetarët vendosën lule të freskëta në shenjë ngushëllimi për qytetarët e rënë maqedonas. Të paktën 45 persona kanë vdekur pasi një autobus është aksidentuar dhe...

Bullgaria nesër shpall ditë zie

para një jave - Indeks online

Nesër më 24 nëntor Bullgaria do të shpall ditë zie. Kështu ka bërë të ditur zëvendëskryeministri i Bullgarisë Galab Donev. Në këtë mënyrë do të nderohet viktimat e dy tragjedive, zjarrit në shtëpinë e...

Kryeparlamentari Xhaferi ngushëllon familjarët e viktimave

para një jave - Aktuale

Kryetari i Kuvendit, Talat Xhaferi shprehu ngushëllime në emrin e tij dhe në emrin e deputetëve për personat që e humbën jetën në mënyrë tragjike në fatkeqësinë e autobusit në Bullgari, me shpresë dhe...

Dalin pamjet e para brenda spitalit ku po qëndrojnë të lënduarit

para një jave - Bota Press

Në një aksident tragjik të paktën 45 persona, shumica shqiptarë nga Maqedonia e Veriut, kanë gjetur vdekjen në rrethana tragjike në orët e para të mëngjesit të sotëm, pasi një autobus është përfshirë nga...

Qeveria bullgare shpalli 24 nëntorin ditë zie

para një jave - RTV 21

Këshilli i Ministrave të Bullgarisë ka vendosur që 24 nëntor i vitit 2021 të shpallet ditë zie kombëtare. Dita e zisë është shpallur për dy raste tragjike: Zjarrin në Shtëpinë për persona të moshuar në...

Dalin pamjet e para brenda spitalit ku po qëndrojnë të lënduarit nga aksidenti tragjik

para një jave - Gazeta Metro

Nga brenda spitalit të Sofjas, janë publikuar pamjet e para të dy të lënduarve në tragjedinë që ndodhi në mëngjesin e të martes në Bullgari. Në pamjet e siguruara nga Alsat, shihen të shtrirë një vajzë...

Qeveria bullgare ka shpallur 24 nëntorin ditë zie

para një jave - TV21

Këshilli i Ministrave të Bullgarisë ka vendosur që 24 nëntor i vitit 2021 të shpallet ditë zie kombëtare. Dita e zisë është shpallur për dy raste tragjike: Zjarrin në Shtëpinë për persona të moshuar në...

Qeveria e Maqedonisë shpalli tri ditë zie kombëtare pas aksidentit në Bullgari, që la të vdekur të paktën 46 udhëtarë

para një jave - Radio Kosova e Lire

Qeveria e Maqedonisë së Veriut ka shpallur të martën tri ditë zie kombëtare pas aksidentit me autobus në Bullgari, që la të vdekur të paktën 46 persona. Zyrtarët thanë se aksidenti ndodhi në një autostradë...

Zyrtare emrat e personave që i kanë mbijetuar tragjedisë në Bullgari

para një jave - Iliria News

Ministria e Punëve të Jashtme e Republikës së Maqedonisë së Veriut ka marrë konfirmim zyrtar nga institucionet kompetente të Republikës së Bullgarisë për shtatë udhëtarët e lënduar në fatkeqësinë rrugore...

Dalin pamjet e para brenda spitalit ku po qëndrojnë të lënduarit nga aksidenti tragjik

para një jave - Ekonomia Online

Në një aksident tragjik të paktën 45 persona, shumica shqiptarë nga Maqedonia e Veriut, kanë gjetur vdekjen në rrethana tragjike në orët e para të mëngjesit të sotëm, pasi një autobus është përfshirë nga...

Tragjedia në Bullgari: Pamje brenda spitalit ku po qëndrojnë personat e lënduar nga aksidenti tragjik

para një jave - Periskopi

Në një aksident tragjik të paktën 45 persona, shumica shqiptarë nga Maqedonia e Veriut, kanë gjetur vdekjen në rrethana tragjike në orët e para të mëngjesit të sotëm, pasi një autobus është përfshirë nga...

Bullgari: Pamje nga brenda spitalit ku po qëndrojnë të lënduarit e aksidentit

para një jave - Arbresh

Nga brenda spitalit të Sofjas, janë publikuar pamjet e para të dy të lënduarve në tragjedinë që ndodhi në mëngjesin e të martes në Bullgari. Në pamjet e siguruara nga Alsat, shihen të shtrirë një vajzë...

E mërkura ditë zie në Kosovë në nderim të viktimave të aksidentit në Bullgari

para një jave - Fakti Ditor

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, në mbështetje të legjislacionit në fuqi, ka marrë vendim të mërkurën, me 24 nëntor 2021, të shpallet ditë zie shtetërore në shenjë solidarizimi dhe nderimi...

E mërkura ditë zie shtetërore në Kosovë për viktimat e aksidentit tragjik në Bullgari

para një jave - in7

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, në mbështetje të legjislacionit në fuqi, ka marrë vendim të mërkurën, me 24 nëntor 2021, të shpallet ditë zie shtetërore në shenjë solidarizimi dhe nderimi...

Nesër ditë zie në Bullgari

para një jave - Syri.net Kosova

Sipas mediave bullgare, 24 nëntori do të shpallet ditë zie kombëtare në shtetin fqinj, ku humbën jetën 45 qytetarë të Maqedonisë së Veriut. Këtë e ka bërë të ditur zv. kryeministri Galab Donev në Varna....

Bullgaria shpalli 23 nëntorin ditë zie

para një jave - Portalb

Këshilli i Ministrave të Bullgarisë vendosi që 24 nëntor i vitit 2021 të shpallet ditë zie kombëtare, transmeton TV 21 . Dita e zisë është shpallur për dy raste tragjike: Zjarrin në Shtëpinë për persona...

Aksidenti i tmerrshëm në Bullgari – Pamje nga vendi i ngjarjes

para një jave - Alsat-M

Aksidenti tragjik që ndodhi në orët e para të mëngjesit në Bullgari ku jetën e humbën 46 pasagjerë kryesisht shtetas të Republikës së Maqedonisë së Veriut, ndërsa 7 të tjerë i shpëtuan kësaj tragjedie...

E mërkura ditë zie shtetërore në Kosovë për viktimat e aksidentit tragjik në Bullgari

para një jave - Epoka e Re

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, në mbështetje të legjislacionit në fuqi, ka marrë vendim të mërkurën, më 24 nëntor 2021, të shpallet ditë zie shtetërore në shenjë solidarizimi dhe nderimi të qytetarëve...

Detaje të reja: Dyshohet se autobusit i plasi goma e parë

para një jave - OraInfo

Tragjedia në Bullgari, dyshohet se autobusit i plasi goma e parë. Mediat kanë publikuar rezultatet e para të hetimit në lidhje me tragjedinë e ndodhur mëngjesin e sotëm në Bullgari ku humbën jetën 45 shqiptarë...

Sofje: Pamje brenda spitalit ku po qëndrojnë personat e lënduar nga aksidenti tragjik

para një jave - Fakti Ditor

Nga brenda spitalit të Sofjas, Alsat sjellë pamjet e para të dy të lënduarve në tragjedinë që ndodhi në mëngjesin e të martes në Bullgari. Në pamjet shihen të shtrirë një vajzë dhe një djalë, ku vajza...

Dolën me shpejtësi nga dritaret e autobusit, ky është çifti shqiptar që i shpëtoi tragjedisë në Bullgari

para një jave - News33

Një tjetër çift shqiptar, Lulzim Sulejlmani dhe Medina Lutfiu, te fejuar vetëm pak ditë më parë, janë në mesin e pasagjerëve të mbijetuar nga tragjedia shqiptare në Bullgari, ku si pasojë e flakëve ndërruan...

Nesër ditë zie në Kosovë

para një jave - ATV Live

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, në mbështetje të legjislacionit në fuqi, ka marrë vendim që e mërkura, 24 nëntor 2021, të shpallet ditë zie shtetërore në shenjë solidarizimi me viktimat që humbën...

Tragjedia në Bullgari: Nesër ditë zie edhe në Kosovë

para një jave - Realiteti

Edhe në Kosovë nesër do të jetë ditë zie në nderim të viktimave që humbën jetën në aksidentin e tmerrshëm në Bullgari. Këtë vendim e ka marrë presidentja Osmani, shkruan lajmi.net. “Presidentja e Republikës...

Bullgari: Pamje nga brenda spitalit ku po qëndrojnë të lënduarit e aksidentit

para një jave - Realiteti

Nga brenda spitalit të Sofjas, janë publikuar pamjet e para të dy të lënduarve në tragjedinë që ndodhi në mëngjesin e të martes në Bullgari. Në pamjet e siguruara nga Alsat, shihen të shtrirë një vajzë...

E mërkura ditë zie shtetërore në Kosovë për viktimat e aksidentit tragjik në Bullgari

para një jave - Realiteti

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, në mbështetje të legjislacionit në fuqi, ka marrë vendim të mërkurën, me 24 nëntor 2021, të shpallet ditë zie shtetërore në shenjë solidarizimi dhe nderimi...

Nesër ditë zie në Kosovë për viktimat e aksidentit tragjik në Bullgari

para një jave - Periskopi

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, e ka shpallur të mërkurën ditë zie shtetërore për viktimat e aksidentit tragjik në Bullgari. Kështu u bë e ditur përmes një komunikate të ZKM-së. “Presidentja...

Emrat e të mbijetuarve në autobuzin e shkrumbuar në Bullgari. Çfarë dyshohet se kishte brenda në mjet?

para një jave - NOA

Publikohet lista e personave të mbijetuar në autobuzin që u përfshi nga flakët në Bullgari. Lista është publikuar nga Ministria e Punëve të Jashtme e Maqedonisë së Veriut Të gjithë viktimat në aksidentin...

Çifti që i shpëtoi tragjedisë i nënshtrohen operimit në Sofje

para një jave - Lajmi.net

Sipas familjarëve, Lulzimi dhe Medina kanë lëndime trupore, përkatësisht në ekstremitetet e poshtme dhe për momentin ndodhen në sallat e operacionit. Janë jashtë rrezikut për jetë dhe së shpejti pritet...

Presidentja Osmani e shpallë të mërkurën ditë zie shtetërore

para një jave - Bota Press

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, në mbështetje të legjislacionit në fuqi, ka marrë vendim të mërkurën, me 24 nëntor 2021. Të shpallet ditë zie shtetërore në shenjë solidarizimi dhe nderimi...

Aksidenti tragjik në Bullgari, Kosova shpall nesër ditë zie

para një jave - Gazeta Metro

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, në mbështetje të legjislacionit në fuqi, ka marrë vendim që e mërkura, 24 nëntor 2021, të shpallet ditë zie shtetërore në shenjë solidarizimi me viktimat që humbën...

Tragjedia në Bullgari, dyshohet se autobusit i plasi goma e parë

para një jave - Gazeta Express

Mediat kanë publikuar rezultatet e para të hetimit në lidhje me tragjedinë e ndodhur mëngjesin e sotëm në Bullgari ku humbën jetën 45 shqiptarë që ktheheshin nga Stambolli. Sipas informacioneve, autobusit...

Presidentja Osmani e shpallë të mërkurën ditë zie për viktimat e aksidentit tragjik në Bullgari

para një jave - Ekonomia Online

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, në mbështetje të legjislacionit në fuqi, ka marrë vendim të mërkurën, me 24 nëntor 2021, të shpallet ditë zie shtetërore në shenjë solidarizimi dhe nderimi...

Osmani e shpallë të mërkurën ditë zie shtetërore për viktimat e aksidentit tragjik në Bullgari

para një jave - Arbresh

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka shpallur të mërkurën ditë zie në Kosovë, pas aksidentin në Bullgari ku humbën jetën 46 qytetarë të Maqedonisë Veriore, ku shumica ishin shqiptarë. Në njoftimit e...

Dolën me shpejtësi nga dritaret e autobusit, ky është çifti shqiptar që i shpëtoi tragjedisë në Bullgari

para një jave - Top Channel

Një tjetër çift shqiptar, Lulzim Sulejlmani dhe Medina Lutfiu, te fejuar vetëm pak ditë më parë, janë në mesin e pasagjerëve të mbijetuar nga tragjedia shqiptare në Bullgari, ku si pasojë e flakëve ndërruan...

Misteri i shpërthimit të autobusit me shqiptarë, mediat: Kishte fuçi me naftë

para një jave - Albeu

Të gjithë viktimat në aksidentin e tmerrshëm kanë qenë në derën e mesme të autobusit, duke tentuar të shpëtojnë. Asnjë udhëtar nuk ishte në ulësen e tij, raporton për TV21gazetarja Patricija Kirova nga...

Publikohet lista me emrat e shqiptarëve të mbijetuar nga tragjedia në Bullgari

para një jave - ABC News

Shtatë janë të mbijetuarit e aksidentit tragjik në Bullgari. Ministria e Punëve të Jashtme në Maqedoninë e Veriut ka publikuar listën e shqiptarëve të lënduar këtë tragjedi. Ky informacion është konfirmim...

Misteri i shpërthimit të autobusit me shqiptarë, mediat: Kishte fuçi me naftë

para një jave - ABC News

Të gjithë viktimat në aksidentin e tmerrshëm kanë qenë në derën e mesme të autobusit, duke tentuar të shpëtojnë. Asnjë udhëtar nuk ishte në ulësen e tij, raporton për TV21gazetarja Patricija Kirova nga...

Sofje: Alsat sjellë pamjet e para brenda spitali

para një jave - Almakos

Nga brenda spitalit të Sofjas, Alsat sjellë pamjet e para të dy të lënduarve në tragjedinë që ndodhi në mëngjesin e të martes në Bullgari. – Advertisements – Në pamjet shihen të shtrirë një vajzë dhe një...

Zbardhen dyshimet fillestare për shkaqet e aksidentit

para një jave - Alsat-M

Igor Stefanovski Sipas informacioneve fillestare, autobusit i ka plasur goma e përparme djathtas, e më pas është përplasur në parmakë dhe e është zvarritur. Në atë moment është derdhur karburanti që lidhet...

MPJ publikon listën e të lënduarve në tragjedinë e Bullgarisë!

para një jave - RTV 21

Ministria e Punëve të Jashtme në Maqedoninë e Veriut ka publikuar listën e personave të lënduar në tragjedinë në Bullgari. Siç sqarojnë, ky informacion është konfirmim zyrtar nga institucionet kompetente...

“Besa Trans” ka pasur licencë valide për kryerjen e transportit, seli në Qystendil, ndërsa në atë adresë janë regjistruar edhe 23 firma

para një jave - TV21

Transportuesi “Besa Trans BTB” nr. 1, Rashçe, Shkup, autobusi i të cilit pati aksident rrugor në Bullgari në të cilin humbën jetën 46 persona, ka pasur licencë valide deri më 8 gusht të vitit të ardhshëm....

Prokuroria jep detajet e fundit: Ka pasur shpërthim

para një jave - Bota Press

Fatkeqësia e autobusit në Bullgari/ Spasovski, Osmani dhe Boçvarski me konferencë në ora 19 Sonte në ora 19:00 me pres konferencë të përbashkët për aksidentin në Bullgari do të dalin ministri i punëve...

Nesër ditë zie në Bullgari

para një jave - Zhurnal

Sofje, 23 nëntor – Sipas mediave bullgare, 24 nëntori do të shpallet ditë zie kombëtare në shtetin fqinj, ku humbën jetën 45 qytetarë të Maqedonisë së Veriut. Këtë e ka bërë të ditur zv. kryeministri Galab...

MPJ e Maqedonisë së Veriut publikon listën e personave që i mbijetuan aksidentit në Bullgari

para një jave - Gazeta Express

Ministria e Punëve të Jashtme e Republikës së Maqedonisë së Veriut ka marrë konfirmim zyrtar nga institucionet kompetente të Republikës së Bullgarisë për shtatë udhëtarët të cilët i mbijetuan aksidentit...

Tragjedia e autobusit në Bullgari

para një jave - Klan

Tragjedia e autobusit në Bullgari Ky është vendi i tragjedisë, ku humbën jetën 46 persona dhe u plagosën 7 të tjerë, pasi autobusi me të cilin ata udhëtonin, doli nga rruga dhe u përfshi nga flakët. Ngjarja...

Zbardhen dyshimet fillestare për shkaqet e aksidentit

para një jave - GazetaBlic

Sipas informacioneve fillestare, autobusit i ka plasur goma e përparme djathtas, e më pas është përplasur në parmakë dhe është zvarritur. Në atë moment është derdhur karburanti që lidhet me ngrohjen në...

MPJ e Maqedonisë së Veriut publikon listën e personave të lënduar në aksidentin tragjik në Bullgari

para një jave - Telegrafi

Ministria e Punëve të Jashtme e Republikës së Maqedonisë së Veriut ka marrë konfirmim zyrtar nga institucionet kompetente të Republikës së Bullgarisë për shtatë udhëtarët e lënduar në fatkeqësinë rrugore...

“I plasi goma e parë”, tragjedia me 46 viktima në Bullgari, zbardhen dyshimet e para

para një jave - Albeu

Mediat kanë publikuar rezultatet e para të hetimit, në lidhje me tragjedinë e ndodhur mëngjesin e sotëm në Bullgari, ku humbën jetën 45 shqiptarë që ktheheshin nga Stambolli. Sipas informacioneve, autobusit...

MPJ-ja e Maqedonisë së Veriut publikon listën e personave që i mbijetuan aksidentit në Bullgari

para një jave - Zeri

Ministria e Punëve të Jashtme e Republikës së Maqedonisë së Veriut ka marrë konfirmim zyrtar nga institucionet kompetente të Republikës së Bullgarisë për shtatë udhëtarët, të cilët i mbijetuan aksidentit...

Edhe Bullgaria shpall dit zie

para një jave - Aktuale

Sipas asaj që raportojnë mediat bullgare, 24 nëntori do të shpallet ditë zie kombëtare në shtetin fqinj, pasi humbën jetën 45 qytetarë të Maqedonisë së Veriut në aksidentin tragjik në autostradën “Struma”....

Tragjedia me 45 të vdekur në Bullgari, dyshohet se autobusit i plasi goma e parë

para një jave - Java News

Mediat kanë publikuar rezultatet e para të hetimit në lidhje me tragjedinë e ndodhur mëngjesin e sotëm në Bullgari ku humbën jetën 45 shqiptarë që ktheheshin nga Stambolli. Sipas informacioneve, autobusit...

MPJ publikon listën e personave të lënduar në tragjedinë e Bullgarisë!

para një jave - TV21

Ministria e Punëve të Jashtme ka publikuar listën e personave të lënduar në tragjedinë në Bullgari. Siç sqarojnë, ky informacion është konfirmim zyrtar nga institucionet kompetente të Republikës së Bullgarisë...

MPJ e Maqedonisë së Veriut publikon listën e personave që i mbijetuan aksidentit në Bullgari

para një jave - GazetaBlic

Ministria e Punëve të Jashtme e Republikës së Maqedonisë së Veriut ka marrë konfirmim zyrtar nga institucionet kompetente të Republikës së Bullgarisë për shtatë udhëtarët të cilët i mbijetuan aksidentit...

Nesër ditë zie në Bullgari

para një jave - Telegrafi

Sipas mediave bullgare, 24 nëntori do të shpallet ditë zie kombëtare në shtetin fqinj, ku humbën jetën 45 qytetarë të Maqedonisë së Veriut. Këtë e ka bërë të ditur zv. kryeministri Galab Donev në Varna....

Në autobus ka pasur fuçi me karburant?

para një jave - RTV 21

Të gjithë viktimat në aksidentin e tmerrshëm kanë qenë në derën e mesme të autobusit, duke tentuar të shpëtojnë. Asnjë udhëtar nuk ishte në ulësen e tij, raporton për TV21 gazetarja Patricija Kirova nga...

Tragjedia në Bullgari, Osmani: Këto janë shtatë udhëtarët e lënduar (EMRAT)

para një jave - Aktuale

Ministria e Punëve të Jashtme e Republikës së Maqedonisë së Veriut ka marrë konfirmim zyrtar nga institucionet kompetente të Republikës së Bullgarisë për shtatë udhëtarët e lënduar në fatkeqësinë rrugore...

Zyrtare: Ministria e Jashtme e RMV-së publikoi listën e personave që i mbijetuan aksidentit tragjik në Bullgari

para një jave - Portalb

Ministria e Punëve të Jashtme e Republikës së Maqedonisë së Veriut ka marrë konfirmim zyrtar nga institucionet kompetente të Republikës së Bullgarisë për shtatë udhëtarët të cilët i mbijetuan aksidentit...

Publikohet lista me emrat e të mbijetuarve nga aksidenti në Bullgari

para një jave - Zhurnal

Sofje, 23 nëntor – Ministria e Punëve të Jashtme ka publikuar listën e personave të lënduar në tragjedinë në Bullgari. Siç sqarojnë, ky informacion është konfirmim zyrtar nga institucionet kompetente të...

MPJ e Maqedonisë së Veriut publikon listën e personave që i mbijetuan aksidentit në Bullgari

para një jave - Klan Kosova

Ministria e Punëve të Jashtme e Republikës së Maqedonisë së Veriut ka marrë konfirmim zyrtar nga institucionet kompetente të Republikës së Bullgarisë për shtatë udhëtarët të cilët i mbijetuan aksidentit...

MPJ e Maqedonisë së Veriut publikon listën e personave që i mbijetuan aksidentit në Bullgari

para një jave - Indeks online

Ministria e Punëve të Jashtme e Republikës së Maqedonisë së Veriut ka marrë konfirmim zyrtar nga institucionet kompetente të Republikës së Bullgarisë për shtatë udhëtarët të cilët i mbijetuan aksidentit...

Tragjedia me 46 viktima, e mërkura ditë zie në Bullgari

para një jave - ABC News

E mërkura do të jetë ditë zie në Bullgari pas incidentit tragjik ku humbën jetën 46 shqiptarë të Maqedonisë e Veriut. Lajmin e bëri të ditur zv/kryeministri Galab Donev në Varna. Në këtë mënyrë do të nderohet...

Çifti që i shpëtoi tragjedisë i nënshtrohen operimit në Sofje

para një jave - Bota Press

Lulzim Sulejmani nga Lugina e Preshevës dhe Medina Lutfiu nga Kumanova, çifti që i shpëtoi tragjedisë nga autobusi që mori flakë në Bullgari i janë nënshtruar operacioneve në Spitalin e Sofjes. Sipas familjarëve,...

Familjari tregon se si arritën të shpëtojnë nga tragjedia Lulzimi dhe Medina

para një jave - ATV Live

Lulzim Sulejmani nga Lugina e Preshevës dhe Medina Lutfiu nga Kumanova arritën që mrekullisht të shpëtojnë nga aksidenti tragjik që ndodhi mëngjesin e sotëm në Bullgari me ç’rast humbën jetën 46 persona....

Vjosa Osmani për aksidentin në Bullgari: Ndajmë dhimbjen me familjet e viktimave dhe lutemi për të mbijetuarit

para një jave - Fakte

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka ngushëlluar familjarët e viktimave të aksidentit tragjik që ndodhi në orët e hershme të mëngjesit të sotëm në Bullgari. “E trishtuar nga lajmi tragjik për përfshirjen...

Aksidenti tragjik, Qeveria shpall tre ditë zie

para një jave - Fakte

Qeveria në seancën e sotme ka marrë vendim që në Republikën e Maqedonisë së Veriut të shpallet tri ditë zie për shkak të aksidentit të autobusit në Bullgari ku humbën jetën 45 persona. Flamujt shtetërorë...

Pirgov: Aksidenti i autobusit është si rezultat i gabimit njerëzor

para një jave - Fakte

Sofje, 23 nëntor – Autobusi ka qarkulluar me shpejtësi mbi 100 kilometra në orë dhe nuk ka asnjë milimetër shenja frenimi, që do të thotë se shoferi nuk ka reaguar në mënyrë adekuate. Aksidenti absolutisht...

Sarafov: Për disa ditë pritet të jenë gati rezultatet e analizës së ADN-së

para një jave - Fakte

Sofje, 23 nëntor – Drejtor i Shërbimit për hetuese të brendshme në Bullgari, Borisllav Sarafov thotë se vijon identifikimi i viktimave nga aksidenti në Bullgari, përcjell TV21. “Për disa ditë pritet të...

Të gjitha Ambasadat dhe Misionet jashtë vendit i ulën flamujt në gjysmë shtizë

para një jave - Fakte

Për shkak të aksidentit tragjik që ndodhi në Bullgari e ku jetën e humbën 46 qytetarë të Maqedonisë së Veriut, të gjitha Ambasadat dhe Misionet jashtë vendit i ulën flamujt në gjysmë shtizë, bëjnë të ditur...

Çifti që i shpëtoi tragjedisë i nënshtrohen operimit në Sofje

para një jave - Realiteti

Lulzim Sulejmani nga Lugina e Preshevës dhe Medina Lutfiu nga Kumanova, çifti që i shpëtoi tragjedisë nga autobusi që mori flakë në Bullgari i janë nënshtruar operacioneve në Spitalin e Sofjes. Sipas familjarëve,...

Gërvalla i dërgon telegram ngushëllimi homologut nga Maqedonia e Veriut për viktimat e aksidentit në Bullgari

para një jave - Realiteti

Ministrja e Punëve të Jashtme dhe e Diasporës e Republikës së Kosovës, Donika Gërvalla, i ka dërguar telegram ngushëllimi homologut të saj nga Maqedonia e Veriut, Bujar Osmani, për humbjen e jetëve të...

Çifti që i shpëtoi tragjedisë i nënshtrohen operimit në Sofje

para një jave - Arbresh

Lulzim Sulejmani nga Lugina e Preshevës dhe Medina Lutfiu nga Kumanova, çifti që i shpëtoi tragjedisë nga autobusi që mori flakë në Bullgari i janë nënshtruar operacioneve në Spitalin e Sofjes. Sipas familjarëve,...

Kosovë/ Seanca plenare nis me një minutë heshtje për viktimat e aksidentit tragjik në Bullgari

para një jave - Top Channel

Seanca e sotme plenare e Kuvendit të Kosovës ka nisur me një minutë heshtje, në nderim të 45 viktimave që humbën jetën në një aksident tragjik në Bullgari. Mëngjesin e së martës në autostradën Struma,...

Seanca nis me një minutë heshtje për viktimat e tragjedisë në Bullgari

para një jave - RTK

Seanca e sotme plenare e Kuvendit të Kosovës ka nisur me një minutë heshtje, në nderim të 45 viktimave që humbën jetën në një aksident tragjik në Bullgari. Mëngjesin e së martës në autostradën Struma,...

Çifti që i shpëtoi tragjedisë i nënshtrohen operimit në Sofje

para një jave - Gazeta Metro

Lulzim Sulejmani nga Lugina e Preshevës dhe Medina Lutfiu nga Kumanova, çifti që i shpëtoi tragjedisë nga autobusi që mori flakë në Bullgari i janë nënshtruar operacioneve në Spitalin e Sofjes. Sipas familjarëve,...

Çifti që i shpëtoi tragjedisë i nënshtrohen operimit në Sofje

para një jave - ATV Live

Lulzim Sulejmani nga Lugina e Preshevës dhe Medina Lutfiu nga Kumanova, çifti që i shpëtoi tragjedisë nga autobusi që mori flakë në Bullgari i janë nënshtruar operacioneve në Spitalin e Sofjes. Sipas familjarëve,...

Çifti që i shpëtoi tragjedisë i nënshtrohen operimit në Sofje

para një jave - ATV Live

Lulzim Sulejmani nga Lugina e Preshevës dhe Medina Lutfiu nga Kumanova, çifti që i shpëtoi tragjedisë nga autobusi që mori flakë në Bullgari i janë nënshtruar operacioneve në Spitalin e Sofjes. Sipas familjarëve,...

Nis seanca në Kuvend me një minutë heshtje për viktimat e aksidentit në Bullgari

para një jave - Koha.mk

Deputetët e Kuvendit të Kosovës kanë mbajtur një minutë heshtje për viktimat e aksidentit tragjik në Bullgari, ku vdiqën 45 qytetarë nga Maqedonia e Veriut, shumica nga ta shqiptarë. Kryetari Konjufca...

Sarafov: Për disa ditë pritet të jenë gati rezultatet e analizës së ADN-së

para një jave - Zhurnal

Sofje, 23 nëntor – Drejtor i Shërbimit për hetuese të brendshme në Bullgari, Borisllav Sarafov thotë se vijon identifikimi i viktimave nga aksidenti në Bullgari, përcjell TV21. “Për disa ditë pritet të...

Çifti që i shpëtoi tragjedisë i nënshtrohen operimit në Sofje

para një jave - Ekonomia Online

Lulzim Sulejmani nga Lugina e Preshevës dhe Medina Lutfiu nga Kumanova, çifti që i shpëtoi tragjedisë nga autobusi që mori flakë në Bullgari i janë nënshtruar operacioneve në Spitalin e Sofjes. Sipas familjarëve,...

Çifti që i shpëtoi tragjedisë i nënshtrohen operimit në Sofje

para një jave - Almakos

Lulzim Sulejmani nga Lugina e Preshevës dhe Medina Lutfiu nga Kumanova, çifti që i shpëtoi tragjedisë nga autobusi që mori flakë në Bullgari i janë nënshtruar operacioneve në Spitalin e Sofjes. Sipas familjarëve,...

Çifti që i shpëtoi tragjedisë i nënshtrohen operimit në Sofje

para një jave - KosovaPress

Lulzim Sulejmani nga Lugina e Preshevës dhe Medina Lutfiu nga Kumanova, çifti që i shpëtoi tragjedisë nga autobusi që mori flakë në Bullgari i janë nënshtruar operacioneve në Spitalin e Sofjes. Sipas familjarëve,...

Tragjedia me 46 viktima në Bullgari, Kuvendi i Kosovës e nis seancën me një minutë heshtje

para një jave - Albeu

Deputetët e Kuvendit të Kosovës kanë mbajtur një minutë heshtje për viktimat e aksidentit tragjik në Bullgari, ku humbën jetën 45 qytetarë nga Maqedonia e Veriut, shumica nga ta shqiptarë. Kryetari Konjufca...

MPJ e Maqedonisë së Veriut publikon listën e personave që i mbijetuan aksidentit në Bullgari

para një jave - Infokusi

Ministria e Punëve të Jashtme e Republikës së Maqedonisë së Veriut ka marrë konfirmim zyrtar nga institucionet kompetente të Republikës së Bullgarisë për shtatë udhëtarët të cilët i mbijetuan aksidentit...

Tragjedi e rëndë ku humbin jetën 46 udhëtarë

para një jave - DW

Aksidenti i rëndë ndodhi në autostradën Struma rreth 45 kilometra në perëndim të Sofjes, në orët e para të mëngjesit të së martës. Si pasojë e aksidentit kanë vdekur 46 persona dhe 7 kanë mbetur të lënduar....

Kuvendi i Kosovës e nis punën me një minutë heshtje për viktimat e aksidentit në Bullgari

para një jave - Kallxo

Vazhdimi i seancës së Kuvendit të Kosovës ka filluar duke mbajtur një minutë heshtje në ndër të viktimave të aksidentit tragjik në Bullgari, ku mbeten të vdekur 45 persona. “Të gjithë sot jemi tronditur...

Ambasadat në Shkup shprehin ngushëllimet pas aksidentit tragjik në Bullgari

para një jave - TV21

Ambasadat e huaja në vend shprehin ngushëllimet e tyre për familjet e viktimave në aksidentin e rëndë që ndodhi herët në mëngjesin e sotëm në Bullgari, ku humbën jetën 46 persona. “Ngjarjet tragjike në...

“Bullgaria pret që Maqedonia e Veriut të dërgojë material biologjik nga familjarët e viktimave”

para një jave - TV21

Drejtor i Shërbimit për hetuese të brendshme në Bullgari, Borisllav Sarafov thotë se vijon identifikimi i viktimave nga aksidenti në Bullgari, përcjell TV21. “Për disa ditë pritet të jenë gati rezultatet...

Në autobus ka pasur fuçi me karburant? Vozitësi ka vozitur në bankinë 50 metra pa frenuar

para një jave - TV21

Të gjithë viktimat në aksidentin e tmerrshëm kanë qenë në derën e mesme të autobusit, duke tentuar të shpëtojnë. Asnjë udhëtar nuk ishte në ulësen e tij, raporton për TV21gazetarja Patricija Kirova nga...

Me një minutë heshtje për tragjedinë, Kuvendi nis seancën e sotme

para një jave - Syri.net Kosova

Deputetët e Kuvendit të Kosovës kanë mbajtur një minut heshtje për viktimat e aksidentit tragjik në Bullgari ku vdiqën 45 qytetarë nga Maqedonia e Veriut, shumica nga ta shqiptarë. Kryetari Konjufca para...

Ministria e Jashtme: Kosova është e gatshme për të ndihmuar në çdo formë Maqedoninë e Veriut pas aksidentit tragjik

para një jave - Arbresh

Ministrja e Punëve të Jashtme dhe e Diasporës e Republikës së Kosovës, Donika Gërvalla, i ka dërguar telegram ngushëllimi homologut të saj nga Maqedonia e Veriut,  Bujar Osmani, për humbjen e jetëve të...

Në autobus ka pasur fuçi me karburant? Vozitësi ka vozitur në bankinë 50 metra pa frenuar

para një jave - Ina

Të gjithë viktimat në aksidentin e tmerrshëm kanë qenë në derën e mesme të autobusit, duke tentuar të shpëtojnë. Asnjë udhëtar nuk ishte në ulësen e tij, raporton për TV21gazetarja Patricija Kirova nga...

Zbardhen dyshimet fillestare për shkaqet e aksidentit

para një jave - Tetova1

Igor Stefanovski Sipas informacioneve fillestare, autobusit i ka plasur goma e përparme djathtas, e më pas është përplasur në parmakë dhe e është zvarritur. Në atë moment është derdhur karburanti që lidhet...

MPJ e Maqedonisë së Veriut publikon listën e personave që i mbijetuan aksidentit në Bullgari

para një jave - Tetova1

Ministria e Punëve të Jashtme e Republikës së Maqedonisë së Veriut ka marrë konfirmim zyrtar nga institucionet kompetente të Republikës së Bullgarisë për shtatë udhëtarët të cilët i mbijetuan aksidentit...

Në autobus ka pasur fuçi me karburant? Vozitësi ka vozitur në bankinë 50 metra pa frenuar

para një jave - Tetova1

Të gjithë vi ktimat në aksidentin e tmerrshëm kanë qenë në derën e mesme të autobusit, duke tentuar të shpëtojnë. Asnjë udhëtar nuk ishte në ulësen e tij, raporton për TV21gazetarja Patricija Kirova nga...

Gërvalla ngushëllon Osmanin për viktimat e aksidentit tragjik në Bullgari

para një jave - KosovaPress

Shefja e diplomacisë kosovare Donika Gërvalla i ka dërguar një telegram ngushëllimi homologut të saj nga Maqedonia Veriore Bujar Osmani, për humbjen e jetëve të dhjetëra qytetarëve në aksidentin tragjik...

Çifti që i shpëtoi tragjedisë i nënshtrohen operimit në Sofje

para një jave - Zyrtare

Lulzim Sulejmani nga Lugina e Preshevës dhe Medina Lutfiu nga Kumanova, çifti që i shpëtoi tragjedisë nga autobusi që mori flakë në Bullgari i janë nënshtruar operacioneve në Spitalin e Sofjes. Sipas familjarëve,...

Jovevski: Së shpejti do të dorëzojmë dokumentacionet tek organet hetuese

para një jave - RTV 21

Kryeprokurori, Ljubomir Jovevski pas vizitës së tij në vendin e ngjarjes në Bullgari, ku u aksidentua autobusi nga Maqedonia, tha se Prokuroria ka siguruar dokumentacionin për autobusin dhe se së shpejti...

Gërvalla ngushëllon Bujar Osmanin për viktimat e aksidentit tragjik në Bullgari

para një jave - ATV Live

Shefja e diplomacisë kosovare Donika Gërvalla i ka dërguar një telegram ngushëllimi homologut të saj nga Maqedonia Veriore Bujar Osmani, për humbjen e jetëve të dhjetëra qytetarëve në aksidentin tragjik...

Qeveria e Maqedonisë shpalli tri ditë zie për aksidentin e autobusit në Bullgari – flamujt në gjysmë shtizë

para një jave - Portalb

Me një minutë heshtje në shenjë  solidarizimi ndaj viktimave të aksidentit tragjik në Bullgari dhe në shenjë ngushëllimi me familjet e tyre, Qeveria e Republikës së Maqedonisë së Veriut në mbledhjen e...

Qytetarët vendosin lule para Ambasadës së Maqedonisë në Sofje

para një jave - Arbresh

Para Ambasadës së Maqedonisë në Sofje, qytetarët vendosën lule të freskëta në shenjë ngushëllimi për qytetarët e rënë maqedonas. Të paktën 45 persona kanë vdekur pasi një autobus është aksidentuar dhe...

Qyteti i Shkupit: Ngushëllime familjeve të viktimave të aksidentit në Bullgari

para një jave - Ina

Nga Qyteti i Shkupit kanë shprehur ngushëllime për familjet e viktimave që humbën jetën në aksidentin tragjik në Bullgari. “Qyteti i Shkupit shpreh ngushëllime të thella për familjet e viktimave të aksidentit...

“Bullgaria pret që Maqedonia e Veriut të dërgojë material biologjik nga familjarët e viktimave”

para një jave - Ina

Drejtor i Shërbimit për hetuese të brendshme në Bullgari, Borisllav Sarafov thotë se vijon identifikimi i viktimave nga aksidenti në Bullgari, përcjell TV21. “Për disa ditë pritet të jenë gati rezultatet...

Ambasadat në Shkup shprehin ngushëllime për viktimat e aksidentit

para një jave - Ina

Ambasadat e huaja në vend shprehin ngushëllimet e tyre për familjet e viktimave të aksidentit të rëndë automobilistik që ndodhi herët në mëngjes në Bullgari, ku humbën jetën 46 persona. “Ngjarjet tragjike...

Seanca e Kuvendit nis me një minutë heshtje për viktimat në aksidentin në Bullgari

para një jave - Indeks online

Seanca plenare e Kuvendit ka nisur me një minutë heshtje në shenjë solidarizimi me familjarët e 45 viktimave që vdiqën këtë të martë në Bullgari. Kryeparlamentari, Glauk Konjufca, u shprehu ngushëllime...

Të gjitha Ambasadat dhe Misionet jashtë vendit i ulën flamujt në gjysmë shtizë

para një jave - RTV 21

Për shkak të aksidentit tragjik që ndodhi në Bullgari e ku jetën e humbën 46 qytetarë të Maqedonisë së Veriut, të gjitha Ambasadat dhe Misionet jashtë vendit i ulën flamujt në gjysmë shtizë, bëjnë të ditur...

Qytetarët vendosin lule para Ambasadës së Maqedonisë në Sofje

para një jave - Bota Press

Para Ambasadës së Maqedonisë në Sofje, qytetarët vendosën lule të freskëta në shenjë ngushëllimi për qytetarët e rënë maqedonas. Të paktën 45 persona kanë vdekur pasi një autobus është aksidentuar dhe...

Sarafov: Për disa ditë pritet të jenë gati rezultatet e analizës së ADN-së

para një jave - Medial

Sofje, 23 nëntor – Drejtor i Shërbimit për hetuese të brendshme në Bullgari, Borisllav Sarafov thotë se vijon identifikimi i viktimave nga aksidenti në Bullgari, përcjell TV21. “Për disa ditë pritet të...

Të gjitha Ambasadat dhe Misionet jashtë vendit i ulën flamujt në gjysmë shtizë

para një jave - Medial

Për shkak të aksidentit tragjik që ndodhi në Bullgari e ku jetën e humbën 46 qytetarë të Maqedonisë së Veriut, të gjitha Ambasadat dhe Misionet jashtë vendit i ulën flamujt në gjysmë shtizë, bëjnë të ditur...

Qytetarët e Sofjes nderojnë viktimat, vendosin lule para Ambasadës së Maqedonisë së Veriut

para një jave - ATV Live

Në një aksident trafiku në Bullgari në mëngjesin e sotëm, 46 persona kanë humbur jetën në mesin e tyre edhe 12 fëmijë që po udhëtonin nga Stambolli drejtë Shkupit. Vetëm shtatë persona arritën të mbijetojnë...

Sarafov: Rezultatet e analizës së ADN-së pritet të jenë gati për disa ditë

para një jave - Koha.mk

Shkup, 23 nëntor – Rezultatet e analizës së ADN-së pritet të jenë gati për disa ditë, për të identifikuar me siguri viktimat e aksidentit në autostradën “Struma” në Bullgari, deklaroi drejtori i Shërbimit...

Kuvendi i Kosovës nis seancën me një minutë heshtje për tragjedinë e autobusit të Maqedonisë Veriore

para një jave - GazetaBlic

Deputetët e Kuvendit të Kosovës kanë mbajtur një minut heshtje për viktimat e aksidentit tragjik në Bullgari, ku vdiqën 45 qytetarë nga Maqedonia e Veriut, shumica nga ta shqiptarë, shkruan Gazeta Blic....

Nis seanca në Kuvend me një minutë heshtje për viktimat e aksidentit në Bullgari

para një jave - Zeri

Deputetët e Kuvendit të Kosovës kanë mbajtur një minutë heshtje për viktimat e aksidentit tragjik në Bullgari, ku vdiqën 45 qytetarë nga Maqedonia e Veriut, shumica nga ta shqiptarë. Kryetari Konjufca...

Të gjitha Ambasadat dhe Misionet jashtë vendit i ulën flamujt në gjysmë shtizë

para një jave - TV21

Për shkak të aksidentit tragjik që ndodhi në Bullgari e ku jetën e humbën 46 qytetarë të Maqedonisë së Veriut, të gjitha Ambasadat dhe Misionet jashtë vendit i ulën flamujt në gjysmë shtizë, bëjnë të ditur...

Konfirmohet se ka pasur shpërthim, Zyra e hetuesisë bullgare del me njoftim

para një jave - RTK

Drejtori i Shërbimit kombëtar të hetuesisë, Borislav Sarafov ka treguar detaje të reja rreth aksidentit të autobusit ku mbetën të vdekur 46 njerëz nga Maqedonia e Veriut. Ai ka thënë se rezultatet e ADN-së...

Qeveria bullgare ka shpallur 24 nëntorin ditë zie

para një jave - Press Online

Këshilli i Ministrave i Bullgarisë ka vendosur që 24 nëntor i vitit 2021 të shpallet Ditë zie kombëtare në kujtim të viktimave të zjarrit që shpërtheu më 22 nëntor në Shtëpinë për persona të moshuar në...

Tri ditë zie për fatkeqësinë tragjike të autobusit në Bullgari

para një jave - Nistori

Qeveria në mbledhjen e sotme të rregullt – të 120-të, që filloi me heshtje njëminutëshe në shenjë respekti për viktimat nga fatkeqësia tragjike e autobusit në Bullgari dhe në shenjë ngushëllimi për familjet...

Ambasadat në Shkup shprehin ngushëllime për viktimat e aksidentit

para një jave - Alsat-M

Ambasadat e huaja në vend shprehin ngushëllimet e tyre për familjet e viktimave të aksidentit të rëndë automobilistik që ndodhi herët në mëngjes në Bullgari, ku humbën jetën 46 persona. “Ngjarjet tragjike...

Të gjitha Ambasadat dhe Misionet jashtë vendit i ulën flamujt në gjysmë shtizë

para një jave - Zhurnal

Për shkak të aksidentit tragjik që ndodhi në Bullgari e ku jetën e humbën 46 qytetarë të Maqedonisë së Veriut, të gjitha Ambasadat dhe Misionet jashtë vendit i ulën flamujt në gjysmë shtizë, bëjnë të ditur...

Vendosen lule pranë Ambasadës së Maqedonisë në Sofje

para një jave - Periskopi

Para Ambasadës së Maqedonisë në Sofje, qytetarët vendosën lule të freskëta në shenjë ngushëllimi për qytetarët e rënë maqedonas. Të paktën 45 persona kanë vdekur pasi një autobus është aksidentuar dhe...

Pas aksidentit në Bullgari ambasadat ulin flamujt në gjysmë shtizë

para një jave - GazetaBlic

Për shkak të aksidentit tragjik që ndodhi në Bullgari e ku jetën e humbën 46 qytetarë të Maqedonisë së Veriut, të gjitha Ambasadat e këtij shteti dhe Misionet jashtë vendit i ulën flamujt në gjysmë shtizë,...

Aksidenti i rëndë në Bullgari/ Maqedonia e Veriut shpall tri ditë zie kombëtare për viktimat

para një jave - Top Channel

Qeveria e Maqedonisë së Veriut ka shpallur, të martën, tri ditë zie kombëtare pas aksidentit me autobus në Bullgari, që la të vdekur të paktën 46 persona. Zyrtarët thanë se aksidenti ndodhi në një autostradë...

Aksidenti tragjik me 45 të vdekur, edhe Bullgaria shpall ditë zie

para një jave - Almakos

Sipas asaj që raportojnë mediat bullgare, 24 nëntori do të shpallet ditë zie kombëtare në shtetin fqinj, pasi humbën jetën 45 qytetarë të Maqedonisë së Veriut në aksidentin tragjik në autostradën “Struma”....

Aksidenti tragjik me 45 shqiptarë të vdekur, edhe Bullgaria shpall ditë zie

para një jave - FaxWeb

24 nëntori do të shpallet ditë zie kombëtare në Bullgari pasi ditën e sotme në një aksident tragjik humbën jetën 45 qytetarë nga Maqedonia e Veriut. Lajmin e ka konfirmuar zv/kryeministri bullgar Galab...

Vdekja e 45 shqiptarëve në aksidentin me autobuz, ja veprimi i solidaritetit që ndërmorën të gjitha ambasadat e Maqedonisë

para një jave - FaxWeb

Për shkak të aksidentit tragjik që ndodhi në Bullgari e ku jetën e humbën 46 qytetarë të Maqedonisë së Veriut, të gjitha Ambasadat dhe Misionet jashtë vendit i ulën flamujt në gjysmë shtizë, bëjnë të ditur...

Tragjedia, gabim njerëzor apo mosfunksionim teknik i autobusit?

para një jave - Alsat-M

Vetëm hetuesit bullgarë do të punojnë për të zbuluar shkakun e aksidentit. Kryeprokurori i Maqedonisë, Lubomir Joveski dhe shefja e krimit të organizuar, Villma Ruskovska, sot kanë qenë në vendin e tragjedisë...

Bullgaria nesër shpall ditë zie

para një jave - Arbresh

Nesër më 24 nëntor Bullgaria do të shpall ditë zie. Kështu ka bërë të ditur zëvendëskryeministri i Bullgarisë Galab Donev. Në këtë mënyrë do të nderohet viktimat e dy tragjedive, zjarrit në shtëpinë e...

Zyra e hetuesisë bullgare vjen me informacionet e fundit rreth autobusit të aksidentuar në Bullgari

para një jave - Telegrafi

Drejtori i Shërbimit kombëtar të hetuesisë, Borislav Sarafov ka treguar detaje të reja rreth aksidentit të autobusit ku mbetën të vdekur 45 njerëz nga Maqedonia e Veriut, duke thënë se rezultatet e ADN-së...

Zaev: Qytetari nga Presheva është në mesin e shtatë udhëtarëve të mbijetuar

para një jave - Telegrafi

Në mesin e të mbijetuarve të aksidentit tragjik në Bullgari është një shtetas i Serbisë për të cilin kryeministri Zoran Zaev më parë tha se ishte në mesin e të vdekurve. “I vetmi shtetas i Serbisë në autobusin...

Jovevski: Së shpejti do të dorëzojmë dokumentacionet tek organet hetuese në Bullgari

para një jave - RTV 21

Kryeprokurori, Ljubomir Jovevski pas vizitës së tij në vendin e ngjarjes në Bullgari, ku u aksidentua autobusi nga Maqedonia, tha se Prokuroria ka siguruar dokumentacionin për autobusin dhe se së shpejti...

Xhaferi: Në këtë çast, nuk ka fjalë që mund të ngushëllojë dhimbjen

para një jave - Indeks.mk

Kryetari i Kuvendit, Talat Xhaferi shprehu ngushëllime në emrin e tij dhe në emrin e deputetëve të Kuvendit të Republikës së Maqedonisë së Veriut për personat që e humbën jetën në mënyrë tragjike në fatkeqësinë...

FOTO: Theu xhamin dhe doli, ky është i riu shqiptar që i mbijetoi shpërthimit të autobusit

para një jave - Java News

46 shqiptarë nga Maqedonia kanë mbetur të vdekur dhe shtatë të tjerë janë lënduar, pasi autobusi me të cilin po ktheheshin nga Turqia u dogj në Bullgari. “Shtatë persona i mbijetuan kësaj tragjedie, falë...

Ky është i riu që i shpëton tragjedisë në Bullgari (FOTO)

para një jave - Aktuale

Së paku 46 persona kanë mbetur të vdekur dhe shtatë të tjerë janë lënduar, kur një autobus i një agjencie turistike nga Shkupi është kapluar nga flakët. “Shtatë persona i mbijetuan kësaj tragjedie, falë...

Aksidenti me 45 të vdekur, edhe Bullgaria shpall ditë zie

para një jave - Gazeta Metro

Sipas asaj që raportojnë mediat bullgare, 24 nëntori do të shpallet ditë zie kombëtare në shtetin fqinj, pasi humbën jetën 45 qytetarë të Maqedonisë së Veriut në aksidentin tragjik në autostradën “Struma”....

Aksidenti tragjik, Qeveria shpalli tre ditë zie

para një jave - Desku

Qeveria në seancën e sotme ka marrë vendim që në Republikën e Maqedonisë së Veriut të shpallet tri ditë zie për shkak të aksidentit të autobusit në Bullgari ku humbën jetën 45 persona. Flamujt shtetërorë...

Tragjedia në Bullgari, qeveria shpalli tri ditë zie në gjithë vendin

para një jave - Alsat-M

Adrian Kerimi Qeveria e Maqedonisë së Veriut shpalli tre ditë zie në të gjithë territorin për shkak të tragjedisë së shkaktuar nga aksidenti i autobusit me shtetas të Maqedonisë në Bullgari. Flamujt janë...

Të gjitha Ambasadat dhe Misionet jashtë vendit i ulën flamujt në gjysmë shtizë

para një jave - Koha.mk

Shkup, 23 nëntor – Për shkak të aksidentit tragjik që ndodhi në Bullgari e ku jetën e humbën 46 qytetarë të Maqedonisë së Veriut, të gjitha Ambasadat dhe Misionet jashtë vendit i ulën flamujt në gjysmë...

Tragjedia, gabim njerëzor apo mosfunksionim teknik i autobusit?

para një jave - GazetaBlic

Vetëm hetuesit bullgarë do të punojnë për të zbuluar shkakun e aksidentit. Kryeprokurori i Maqedonisë, Lubomir Joveski dhe shefja e krimit të organizuar, Villma Ruskovska, sot kanë qenë në vendin e tragjedisë...

Të gjitha Ambasadat dhe Misionet jashtë vendit i ulën flamujt në gjysmë shtizë

para një jave - Ina

Për shkak të aksidentit tragjik që ndodhi në Bullgari e ku jetën e humbën 46 qytetarë të Maqedonisë së Veriut, të gjitha Ambasadat dhe Misionet jashtë vendit i ulën flamujt në gjysmë shtizë, bëjnë të ditur...

Preshevari i shpëton tragjedisë në Bullgari

para një jave - Ina

Së paku 46 persona kanë mbetur të vdekur dhe shtatë të tjerë janë lënduar, kur një autobus i një agjencie turistike nga Shkupi është kapluar nga flakët. “Shtatë persona i mbijetuan kësaj tragjedie, falë...

Qeveria shpall tre ditë zie në Maqedoninë e Veriut

para një jave - Telegrafi

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev me një njoftim në Facebook ka treguar se në vend do të ketë ditë zie, duke filluar nga sot 23 nëntor, njofton Telegrafi Maqedoni. “Qeveria në mbledhjen e...

Jovevski: Së shpejti do të dorëzojmë dokumentacionet deri tek organet hetuese në Bullgari

para një jave - TV21

Kryeprokurori, Ljubomir Jovevski pas vizitës së tij në vendin e ngjarjes në Bullgari, ku u aksidentua autobusi nga Maqedonia, tha se Prokuroria ka siguruar dokumentacionin për autobusin dhe se së shpejti...

Publikohet lista me emra, këta janë personat që mbetën të plagosur në aksidentin fatal në Bullgari

para një jave - Almakos

Ministria e Punëve të Jashtme e Republikës së Maqedonisë së Veriut ka marrë konfirmim zyrtar nga institucionet kompetente të Republikës së Bullgarisë për shtatë udhëtarët e plagosur në fatkeqësinë rrugore...

Aksidenti me 45 të vdekur, edhe Bullgaria shpall ditë zie

para një jave - in7

Sipas asaj që raportojnë mediat bullgare, 24 nëntori do të shpallet ditë zie kombëtare në shtetin fqinj, pasi humbën jetën 45 qytetarë të Maqedonisë së Veriut në aksidentin tragjik në autostradën “Struma”....

'Zjarri është shkaktuar nga një gabim njerëzor i shoferit'

para një jave - Syri.net Kosova

Vasko Pirgov, eksperti bullgar i motorëve me djegie të brendshme, ka deklaruar për televizionin kombëtar bullgar se zjarri në autobus është shkaktuar nga një gabim njerëzor i shoferit. Sipas informacioneve...

Dalin dyshimet fillestare për shkaqet e aksidentit në Bullgari: Autobusit i ka plasur goma e përparme

para një jave - Realiteti

Sipas informacioneve fillestare, autobusit i ka plasur goma e përparme djathtas, e më pas është përplasur në parmakë dhe është zvarritur. Në atë moment është derdhur karburanti që lidhet me ngrohjen në...

Maqedonia e Veriut shpall 3 ditë zie kombëtare

para një jave - Klan

Maqedonia e Veriut shpall 3 ditë zie kombëtare Maqedonia e Veriut ka shpallur 3 ditë zie kombëtare pas ngjarjes tragjike ku 45 udhëtarë humbën jetën pasi autobusi i tyre u aksidentua dhe më pas u dogj....

Aksidenti me 45 të vdekur, edhe Bullgaria shpall ditë zie

para një jave - Periskopi

Sipas asaj që raportojnë mediat bullgare, 24 nëntori do të shpallet ditë zie kombëtare në shtetin fqinj, pasi humbën jetën 45 qytetarë të Maqedonisë së Veriut në aksidentin tragjik në autostradën “Struma”....

Zbardhen dyshimet fillestare për shkaqet e aksidentit

para një jave - Arbresh

Sipas informacioneve fillestare, autobusit i ka plasur goma e përparme djathtas, e më pas është përplasur në parmakë dhe e është zvarritur. Në atë moment është derdhur karburanti që lidhet me ngrohjen...

Vjosa Osmani për aksidentin në Bullgari: Ndajmë dhimbjen me familjet e viktimave dhe lutemi për të mbijetuarit

para një jave - Ina

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka ngushëlluar familjarët e viktimave të aksidentit tragjik që ndodhi në orët e hershme të mëngjesit të sotëm në Bullgari. Përmbajtja rifillon pas shpalljes “E trishtuar...

Jovevski: Së shpejti do të dorëzojmë dokumentacionet deri tek organet hetuese në Bullgari

para një jave - Ina

Kryeprokurori, Ljubomir Jovevski pas vizitës së tij në vendin e ngjarjes në Bullgari, ku u aksidentua autobusi nga Maqedonia, tha se Prokuroria ka siguruar dokumentacionin për autobusin dhe se së shpejti...

Aksidenti është rezultat i gabimit njerëzor, thotë eksperti bullgar

para një jave - RTV 21

Autobusi ka lëvizur me mbi 100km/h dhe nuk ka asnjë milimetër shenja të frenimit, që do të thotë se shoferi nuk ka reaguar në mënyrë adekuate. “Aksidenti absolutisht ka ndodhur si rezultate i gabimit njerëzor”,...

Shpallen tre ditë zie në Maqedoninë e Veriut

para një jave - RTV 21

Në seancën e sotme qeveritare është sjellë vendim që të shpallen tre ditë zie në Maqedoninë e Veriut për tragjedinë në Bullgari. Flamujt para Qeverisë tashmë janë ulur në gjysmë shtizë, transmeton TV21....

Aksidenti me 45 viktima, edhe Bullgaria shpall ditë zie

para një jave - Bota Press

Sipas asaj që raportojnë mediat bullgare, 24 nëntori do të shpallet ditë zie kombëtare në shtetin fqinj, pasi humbën jetën 45 qytetarë të Maqedonisë së Veriut në aksidentin tragjik në autostradën “Struma”....

Tragjedia në Bullgari, dyshohet se autobusit i plasi goma e parë

para një jave - Bota Press

Mediat kanë publikuar rezultatet e para të hetimit në lidhje me tragjedinë e ndodhur mëngjesin e sotëm në Bullgari ku humbën jetën 45 shqiptarë që ktheheshin nga Stambolli. Sipas informacioneve, autobusit...

Ahmeti: Sa shumë dhimbje që na solli mëngjesi i sotëm

para një jave - Indeks.mk

Kryetari i BDI-së Ali Ahmeti ka reaguar pas aksidentit të rëndë në Bullgari.“Sa shumë dhimbje që na solli mëngjesi i sotëm.”, ka shkruar mes tjerash Ahmeti duke shprehur ngushëllime për familjet që humbën...

Sarafov: Për disa ditë pritet të jenë gati rezultatet e analizës së ADN-së

para një jave - Daily News

Sofje, 23 nëntor – Drejtor i Shërbimit për hetuese të brendshme në Bullgari, Borisllav Sarafov thotë se vijon identifikimi i viktimave nga aksidenti në Bullgari, përcjell TV21. “Për disa ditë pritet të...

Të gjitha Ambasadat dhe Misionet jashtë vendit i ulën flamujt në gjysmë shtizë

para një jave - Daily News

Për shkak të aksidentit tragjik që ndodhi në Bullgari e ku jetën e humbën 46 qytetarë të Maqedonisë së Veriut, të gjitha Ambasadat dhe Misionet jashtë vendit i ulën flamujt në gjysmë shtizë, bëjnë të ditur...

Tragjedia në Bullgari, dyshohet se autobusit i plasi goma e parë

para një jave - Gazeta Metro

Mediat kanë publikuar rezultatet e para të hetimit në lidhje me tragjedinë e ndodhur mëngjesin e sotëm në Bullgari ku humbën jetën 45 shqiptarë që ktheheshin nga Stambolli. Sipas informacioneve, autobusit...

Sarafov: Për disa ditë pritet të jenë gati rezultatet e analizës së ADN-së

para një jave - InFokus

Sofje, 23 nëntor – Drejtor i Shërbimit për hetuese të brendshme në Bullgari, Borisllav Sarafov thotë se vijon identifikimi i viktimave nga aksidenti në Bullgari, përcjell TV21. “Për disa ditë pritet të...

Të gjitha Ambasadat dhe Misionet jashtë vendit i ulën flamujt në gjysmë shtizë

para një jave - InFokus

Për shkak të aksidentit tragjik që ndodhi në Bullgari e ku jetën e humbën 46 qytetarë të Maqedonisë së Veriut, të gjitha Ambasadat dhe Misionet jashtë vendit i ulën flamujt në gjysmë shtizë, bëjnë të ditur...

Aksidenti tragjik në Bullgari, dyshohet se autobusit i plasi goma e parë

para një jave - Periskopi

Mediat kanë publikuar rezultatet e para të hetimit në lidhje me tragjedinë e ndodhur mëngjesin e sotëm në Bullgari ku humbën jetën 45 shqiptarë që ktheheshin nga Stambolli. Sipas informacioneve, autobusit...

Aksidenti tragjik, Qeveria maqedonase shpalli tri ditë zie

para një jave - Zeri

Qeveria në seancën e sotme ka marrë vendim që në Republikën e Maqedonisë së Veriut të shpallet tri ditë zie për shkak të aksidentit të autobusit në Bullgari, ku humbën jetën 45 persona. Flamujt shtetërorë...

Qeveria shpalli tre ditë zie për ngjarjen e aksidentit tragjik në Bullgari

para një jave - Aktuale

Me një minutë heshtje në shenjë solidarizimi ndaj viktimave të aksidentit tragjik në Bullgari dhe në shenjë ngushëllimi me familjet e tyre, Qeveria e Republikës së Maqedonisë së Veriut në mbledhjen e rregullt...

Zyrtare emrat e personave që i kanë mbijetuar tragjedisë në Bullgari

para një jave - Almakos

Ministria e Punëve të Jashtme e Republikës së Maqedonisë së Veriut ka marrë konfirmim zyrtar nga institucionet kompetente të Republikës së Bullgarisë për shtatë udhëtarët e lënduar në fatkeqësinë rrugore...

Kuvendi mban një minut heshtje në nderim të viktimave në aksidentin në Bullgari

para një jave - Lajmi.net

73 deputetët prezentë që ishin në sallë, iu përgjigjen kërkesës së kryetarit të Kuvendit, Glauk Konjufcës, që të mbajnë një minut heshtje lidhur me fatkeqësinë në Bullgari, shkruan lajmi.net. Nga 46 viktimat...

Tragjedia në Bullgari, Kuvendi i Kosovës e nis seancën me një minutë heshtje

para një jave - Infokusi

Seanca e Kuvendit ka filluar me një minutë heshtje në nderim të viktimave që humbën jetën mëngjesin e sotëm në Bullgari, shkruan Gazeta Infokus. “Të gjithë ata që u ndanë nga kjo jetë, u prehshin të qetë...

Qyteti i Shkupit: Ngushëllime familjeve të viktimave të aksidentit në Bullgari

para një jave - TV21

Nga Qyteti i Shkupit kanë shprehur ngushëllime për familjet e viktimave që humbën jetën në aksidentin tragjik në Bullgari. “Qyteti i Shkupit shpreh ngushëllime të thella për familjet e viktimave të aksidentit...

Sarafov: Për disa ditë pritet të jenë gati rezultatet e analizës së ADN-së

para një jave - Argument

Sofje, 23 nëntor – Drejtor i Shërbimit për hetuese të brendshme në Bullgari, Borisllav Sarafov thotë se vijon identifikimi i viktimave nga aksidenti në Bullgari, përcjell TV21. “Për disa ditë pritet të...

Dolën me shpejtësi nga dritaret e autobusit, ky është çifti shqiptar që i shpëtoi tragjedisë në Bullgari

para një jave - FaxWeb

Një tjetër çift shqiptar, Lulzim Sulejlmani dhe Medina Lutfiu, te fejuar vetëm pak ditë më parë, janë në mesin e pasagjerëve të mbijetuar nga tragjedia shqiptare në Bullgari, ku si pasojë e flakëve ndërruan...

Të gjitha Ambasadat dhe Misionet jashtë vendit i ulën flamujt në gjysmë shtizë

para një jave - Argument

Për shkak të aksidentit tragjik që ndodhi në Bullgari e ku jetën e humbën 46 qytetarë të Maqedonisë së Veriut, të gjitha Ambasadat dhe Misionet jashtë vendit i ulën flamujt në gjysmë shtizë, bëjnë të ditur...

Qeveria e Maqedonisë shpalli tre ditë zie për aksidentin e autobusit në Bullgari – flamujt në gjysmë shtizë

para një jave - Portalb

Me një minutë heshtje në shenjë  solidarizimi ndaj viktimave të aksidentit tragjik në Bullgari dhe në shenjë ngushëllimi me familjet e tyre, Qeveria e Republikës së Maqedonisë së Veriut në mbledhjen e...

Ky është çifti shqiptar që i shpëtoi aksidentit në Bullgari

para një jave - Iliria News

Një shqiptar nga rrethina e Preshevës dhe e fejuara e tij nga Kumanova i kanë shpëtuar ak sidentit të tmerrshëm që ndodhi në orët e para të mëngjesit në Bullgari, transmeton Gazeta Express. Të paktën 45...

Aksidenti tragjik, Qeveria shpalli tre ditë zie

para një jave - Iliria News

Qeveria në seancën e sotme ka marrë vendim që në Republikën e Maqedonisë së Veriut të shpallet tri ditë zie për shkak të aksidentit të autobusit në Bullgari ku humbën jetën 45 persona. Flamujt shtetërorë...

Kurti: I trishtuar nga lajmi për aksidentin tragjik në Bullgari, ngushëllime familjeve të viktimave

para një jave - Lajm

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka reaguar pas aksidentit tragjik i autobusit nga Maqedonia e Veriut në Bullgari ku mbetën të vdekur 46 persona. “I trishtuar dhe i pikëlluar nga lajmi për aksidentin...

Tragjedia në Bullgari, shpallen tre ditë zie në Maqedoninë e Veriut

para një jave - TV21

Në seancën e sotme qeveritare është sjellë vendim që të shpallen tre ditë zie në Maqedoninë e Veriut për tragjedinë në Bullgari. Flamujt para Qeverisë tashmë janë ulur në gjysmë shtizë, transmeton TV21....

Aksidenti është rezultat i gabimit njerëzorë, thotë eksperti bullgar

para një jave - TV21

Autobusi ka lëvizur me mbi 100km/h dhe nuk ka asnjë milimetër shenja të frenimit, që do të thotë se shoferi nuk ka reaguar në mënyrë adekuate. Aksidenti absolutisht ka ndodhur si rezultate i gabimit njerëzorë”,...

Aksidenti tragjik, Qeveria e Maqedonisë së Veriut shpalli tre ditë zie

para një jave - Kallxo

Qeveria në seancën e sotme ka marrë vendim që në Republikën e Maqedonisë së Veriut të shpallet tri ditë zie për shkak të aksidentit të autobusit në Bullgari ku humbën jetën 45 persona. Flamujt shtetërorë...

U deklaruan të vdekur, ky është çifti shqiptar që i shpëtoi aksidentit në Bullgari

para një jave - Java News

Kush nuk beson ta mësojë! Mrekullitë ekzistojnë! Lulzim Sulejlmani dhe e fejuara e tij Medina Lutfiu janë mes pasagjerëve të mbijetuar ditën e sotme nga tragjedia shqiptare në Bullgari ku si pasojë e flakëve...

Flamujt në gjysmështizë, qeveria e Maqedonisë së Veriut shpall 3 ditë zie

para një jave - News33

Qeveria e Maqedonisë së Veriut ka vendosur të shpallë tre ditë zie në nderim të viktimave të cilët humbën jetën në aksidentin tragjik në Bullgari. Flamujt shtetërore para Qeverisë tashmë janë ulur në gjysmë...

Këto janë dyshimet fillestare për shkaqet e aksidentit

para një jave - Ditapost

Autobusi ka dalë nga autostrada Struma në afërsi të fshatit bullgar Bosnek, afër Pernikut. Sipas informacioneve fillestare, autobusit i ka plasur goma e përparme djathtas, e më pas është përplasur në parmakë...

Qeveria e Maqedonisë shpalli tre ditë zie për aksidentin e autobusit në Bullgari

para një jave - Portalb

Qeveria në seancën e sotme të pasditës ka marrë vendim që në Republikën e Maqedonisë së Veriut të shpallet tri ditë zie për shkak të aksidentit të autobusit në Bullgari ku humbën jetën 46 persona, konfirmuan...

Aksidenti është rezultat i gabimit njerëzor, thotë eksperti bullgar

para një jave - Koha.mk

Autobusi ka lëvizur me mbi 100km/h dhe nuk ka asnjë milimetër shenja të frenimit, që do të thotë se shoferi nuk ka reaguar në mënyrë adekuate. Aksidenti absolutisht ka ndodhur si rezultate i gabimit njerëzorë”,...

Flakët “përpinë” 45 jetë, ky është çifti shqiptar që i shpëtoi tragjedisë në Bullgari (FOTO LAJM)

para një jave - Albeu

Një shqiptar nga rrethina e Preshevës dhe e fejuara e tij nga Kumanova i kanë shpëtuar aksidentit që ndodhi në Bullgari ku humbën jetën 45 persona. Në fillim, pas dëklaratave të kryeministrit maqedonas,...

Maqedonia Veriore shpall tre ditë zie, flamujt ulen në gjysmështizë

para një jave - Syri.net Kosova

Për shkak të aksidentit të rëndë në Bullgari ku humbën jetën 45 persona, në Maqedoninë e Veriut është marrë vendim që të shpallet tri ditë zie. Vendimi është marrë në seancën e sotme. Flamujt shtetërorë...

Qeveria e Maqedonisë shpalli tre ditë zie

para një jave - Portalb

Qeveria në seancën e sotme të pasditës ka marrë vendim që në Republikën e Maqedonisë së Veriut të shpallet tri ditë zie për shkak të aksidentit të autobusit në Bullgari ku humbën jetën 46 persona, konfirmuan...

Qytetarët vendosin lule para Ambasadës së Maqedonisë së Veriut në Sofje

para një jave - Koha.mk

Sofje, 23 nëntor – Para Ambasadës së Maqedonisë së Veriut në Sofje qytetarët vendosën lule në shenjë ngushëllimi për qytetarët e vdekur në fatkeqësinë tragjike të autobusit që ndodhi mbrëmë në Bullgari,...

Vjosa Osmani për aksidentin në Bullgari: Ndajmë dhimbjen me familjet e viktimave dhe lutemi për të mbijetuarit

para një jave - Zhurnal

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka ngushëlluar familjarët e viktimave të aksidentit tragjik që ndodhi në orët e hershme të mëngjesit të sotëm në Bullgari. “E trishtuar nga lajmi tragjik për përfshirjen...

Aksidenti tragjik, Qeveria shpall tre ditë zie

para një jave - Zhurnal

Qeveria në seancën e sotme ka marrë vendim që në Republikën e Maqedonisë së Veriut të shpallet tri ditë zie për shkak të aksidentit të autobusit në Bullgari ku humbën jetën 45 persona. Flamujt shtetërorë...

QEVERIA: TRI DITË ZIE NË RMV

para një jave - Klan Macedonia

Qeveria shpalli tre ditë zie për shkak të aksidentit tragjik në Bullgari ku humëbn jetën 45 shtetas të RMV-së – thuhet në një komunikatë nga Qeveria. Me një minutë heshtje në shenjë respekti ndaj viktimave...

5 maqedonas, dy shqiptarë: MPJ e Maqedonisë publikon emrat e të mbijetuarve

para një jave - Periskopi

Ministria e Punëve të Jashtme e Republikës së Maqedonisë së Veriut ka marrë konfirmim zyrtar nga institucionet kompetente të Republikës së Bullgarisë për shtatë udhëtarët të cilët i mbijetuan aksidentit...

Çifti shqiptar që i shpëtoi tragjedisë në Bullgari

para një jave - RTV 21

Një burrë nga rrethina e Preshevës dhe e fejuara e tij nga Kumanova i kanë shpëtuar një aksidenti të tmerrshëm që ka ndodhur në orët e hershme të mëngjesit në Bullgari. Një autobus me targa nga Maqedonia...

Këto janë dyshimet fillestare për shkaqet e aksidentit

para një jave - Desku

Autobusi ka dalë nga autostrada Struma në afërsi të fshatit bullgar Bosnek, afër Pernikut. Sipas informacioneve fillestare, autobusit i ka plasur goma e përparme djathtas, e më pas është përplasur në parmakë...

Liderët e partive shprehin ngushëllimet për aksidentin e tmerrshëm të autobusit në Bullgari

para një jave - Telegrafi

Politikanët shqiptarë në Maqedoni kanë shprehur ngushëllime për viktimat e aksidentit të tmerrshëm në Bullgari, ku nga një autobus i aksidentuar nga Maqedonia humbën jetën 45 persona dhe 7 tjerë kanë mbetur...

Maqedonia Veriore shpall tre ditë zie, flamujt ulen në gjysmështizë

para një jave - Indeks online

Për shkak të aksidentit të rëndë në Bullgari ku humbën jetën 45 persona, në Maqedoninë e Veriut është marrë vendim që të shpallet tri ditë zie. Vendimi është marrë në seancën e sotme, raporton Indeksonline....

Qeveria shpall tri ditë zie në Maqedoninë e Veriut

para një jave - RTK

Qeveria në seancën e sotme ka marrë vendim që në Republikën e Maqedonisë së Veriut të shpallet tri ditë zie për shkak të aksidentit të autobusit në Bullgari ku humbën jetën 45 persona. 45 viktimat e këtij...

Tre ditë zie në Maqedoni, Zaev: Shtyhen ngjarjet publike, mediat të përshtatin përmbajtjen

para një jave - ABC News

Qeveria e Maqedonisë së Veriut ka shpallur tre ditë zie kombëtare, për të nderuar 45 viktimat e tragjedisë në Bullgari. Kryeministri Zoran Zaev, në një postim në rrjetet sociale bën me dje se ditë zie...

MPJ e Maqedonisë së Veriut publikon listën e personave të lënduar në aksidentin tragjik në Bullgari

para një jave - Almakos

Ministria e Punëve të Jashtme e Republikës së Maqedonisë së Veriut ka marrë konfirmim zyrtar nga institucionet kompetente të Republikës së Bullgarisë për shtatë udhëtarët e lënduar në fatkeqësinë rrugore...

Nesër ditë zie në Bullgari

para një jave - Lajm

Sipas mediave bullgare, 24 nëntori do të shpallet ditë zie kombëtare në shtetin fqinj, ku humbën jetën 45 qytetarë të Maqedonisë së Veriut. Këtë e ka bërë të ditur zv. kryeministri Galab Donev në Varna....

MPJ publikon listën e personave të lënduar në aksidentin tragjik në Bullgari

para një jave - Lajm

Ministria e Punëve të Jashtme e Republikës së Maqedonisë së Veriut ka marrë konfirmim zyrtar nga institucionet kompetente të Republikës së Bullgarisë për shtatë udhëtarët e lënduar në fatkeqësinë rrugore...

Zyrtare emrat e personave që i kanë mbijetuar tragjedisë në Bullgari

para një jave - Zyrtare

Ministria e Punëve të Jashtme e Republikës së Maqedonisë së Veriut ka marrë konfirmim zyrtar nga institucionet kompetente të Republikës së Bullgarisë për shtatë udhëtarët e lënduar në fatkeqësinë rrugore...

Çifti që i shpëtoi tragjedisë me autobus në Bullgari

para një jave - Info7

Në mesin e të mbijetuarve nga aksidenti fatal në Bullgari janë edhe çifti Lulzim Sulejmani dhe Medina Lutfiu. Ata fatmirësisht arritën të dilnin nga autobusi që ishte përfshirë nga flakët, raporton Indeksonline....

Ja që mrekullitë ekzistojnë! U deklaruan të vdekur, ky është çifti shqiptar që i shpëtoi aksidentit në Bullgari

para një jave - NOA

Kush nuk beson ta mësojë! Mrekullitë ekzistojnë! Lulzim Sulejlmani dhe e fejuara e tij Medina Lutfiu janë mes pasagjerëve të mbijetuar ditën e sotme nga tragjedia shqiptare në Bullgari ku si pasojë e flakëve...

Aksidenti tragjik, Qeveria shpalli tre ditë zie

para një jave - Alsat-M

Qeveria në seancën e sotme ka marrë vendim që në Republikën e Maqedonisë së Veriut të shpallet tri ditë zie për shkak të aksidentit të autobusit në Bullgari ku humbën jetën 45 persona. Flamujt shtetërorë...

Aksidenti tragjik, Qeveria shpalli tre ditë zie

para një jave - Koha.mk

Shkup, 23 nëntor – Qeveria në seancën e sotme ka marrë vendim që në Republikën e Maqedonisë së Veriut të shpallet tri ditë zie për shkak të aksidentit të autobusit në Bullgari ku humbën jetën 45 persona....

Tragjedia shqiptare, zyrtari bullgar: Pamja është e frikshme, ishte gabimi i shoferit

para një jave - ABC News

“ Autobusi ka udhëtuar me mbi 100 kilometra në orë dhe nuk ka shfaqur asnjë milimetër frenim, që do të thotë se shoferi nuk ka reaguar në mënyrë adekuate. Aksidenti ishte absolutisht rezultat i gabimit...

Bullgaria shpall 24 nëntorin ditë zie kombëtare

para një jave - ATV Live

Dita e nesërme, 24 nëntori, është shpallur ditë zie kombëtare për viktimat e dy tragjedive – zjarrin që ka kapluar shtëpinë e të moshuarve në Royak dhe aksidentin e rëndë me autobus në një nga magjistralet...

Ahmeti u shprehu ngushëllim familjeve të viktimave në tragjedinë në Bullgari

para një jave - Koha.mk

Shkup, 23 nëntor – Kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti u shprehu ngushëllime të thella familjarëve të viktimave në aksidentin tragjik të autobusit në Bullgari. “Sa shumë dhimbje na solli mëngjesi i sotëm. Aksidenti...

Liderët vendorë dhe rajonal për aksidentin në Bullgari

para një jave - Koha.mk

Shkup, 23 nëntor – Ambasadorja e SHBA-së në vend Kejt Meri Bërns shprehu ngushëllimet e saj për viktimat e aksidentit të autobusit që ndodhi mbrëmë vonë në Bullgari. “Në emër të Ambasadës Amerikane, dëshiroj...

Pirgov: Aksidenti i autobusit është si rezultat i gabimit njerëzor

para një jave - Zhurnal

Sofje, 23 nëntor – Autobusi ka qarkulluar me shpejtësi mbi 100 kilometra në orë dhe nuk ka asnjë milimetër shenja frenimi, që do të thotë se shoferi nuk ka reaguar në mënyrë adekuate. Aksidenti absolutisht...

Këto janë dyshimet fillestare për shkaqet e aksidentit

para një jave - Koha.mk

Shkup, 23 nëntor – Autobusi ka dalë nga autostrada Struma në afërsi të fshatit bullgar Bosnek, afër Pernikut. Sipas informacioneve fillestare, autobusit i ka plasur goma e përparme djathtas, e më pas është...

Aksidenti tragjik, Qeveria shpalli tre ditë zie

para një jave - GazetaBlic

Qeveria në seancën e sotme ka marrë vendim që në Republikën e Maqedonisë së Veriut të shpallet tri ditë zie për shkak të aksidentit të autobusit në Bullgari ku humbën jetën 45 persona. Flamujt shtetërorë...

Nesër ditë zie në Bullgari

para një jave - Almakos

Sipas mediave bullgare, 24 nëntori do të shpallet ditë zie kombëtare në shtetin fqinj, ku humbën jetën 45 qytetarë të Maqedonisë së Veriut. Këtë e ka bërë të ditur zv. kryeministri Galab Donev në Varna....

Vendosen lule pranë Ambasadës së RMV-së në Bullgari

para një jave - TV21

Para Ambasadës së Maqedonisë së Veriut në Bullgari qytetarët bullgarë kanë filluar të vendosin lule në shenjë ngushëllimi për viktimat e aksidentit tragjik të autobusit nga Maqedonia e Veriut. Q

Aksidenti tragjik, Qeveria shpalli tre ditë zie

para një jave - Ina

Qeveria në seancën e sotme ka marrë vendim që në Republikën e Maqedonisë së Veriut të shpallet tri ditë zie për shkak të aksidentit të autobusit në Bullgari ku humbën jetën 45 persona. Flamujt shtetërorë...

Ndodh mrekullia! Çifti shqiptar i shpëtoi tragjedisë në Bullgari, si është gjendja e tyre

para një jave - ABC News

Ndodh mrekullia! Lulzim Sulejlmani dhe e fejuara e tij Medina Lutfiu janë mes pasagjerëve të mbijetuar ditën e sotme nga tragjedia shqiptare në Bullgari ku si pasojë e flakëve ndërruan jetë 45 persona,...

Kur fati është me ty: Ky është çifti shqiptar që i shpëtoi tragjedisë në Bullgari

para një jave - OraInfo

Ky është çifti shqiptar që i shpëtoi tragjedisë në Bullgari. Një shqiptar nga rrethina e Preshevës dhe e fejuara e tij nga Kumanova i kanë shpëtuar aksidentit të tmerrshëm që ndodhi në orët e para të mëngjesit...

Ambasada, funksionarë e krerë shtetërorë reaguan për aksidentin tragjik të autobusit të RMV-së në Bullgari

para një jave - Portalb

Menjëherë pas lajmit se ka ndodhur një aksident i një autobusit nga Maqedonia e Veriut në Bullgari, në të cilin mediat bullgare shkruajnë se kanë humbur jetën 46 persona, krerë të lartë shtetërorë dhe...

Kuvendi mban një minutë heshtje në nderim të viktimave të aksidentit tragjik në Bullgari

para një jave - Epoka e Re

Deputetët në seancën që po mbahet në Kuvendin e Kosovës kanë mbajtur një minutë heshtje në nder të 46 viktimave të aksidentit në Bullgari. 73 deputetët prezentë që ishin në sallë, iu përgjigjen kërkesës...

Pirgov: Përplasja e autobusit ishte rezultat i gabimit njerëzor

para një jave - Ina

Autobusi ka udhëtuar me mbi 100 kilometra në orë dhe nuk ka shfaqur asnjë milimetër frenim, që do të thotë se shoferi nuk ka reaguar në mënyrë adekuate. Aksidenti ishte absolutisht rezultat i gabimit njerëzor,...

Në autobus ka pasur fuçi me karburant? Vozitësi ka vozitur në bankinë 50 metra pa frenuar

para një jave - Lajm

Të gjithë viktimat në aksidentin e tmerrshëm kanë qenë në derën e mesme të autobusit, duke tentuar të shpëtojnë. Asnjë udhëtar nuk ishte në ulësen e tij, raporton për TV21gazetarja Patricija Kirova nga...

Në autobus ka pasur fuçi me karburant? Vozitësi ka vozitur në bankinë 50 metra pa frenuar

para një jave - Fakti Ditor

Të gjithë viktimat në aksidentin e tmerrshëm kanë qenë në derën e mesme të autobusit, duke tentuar të shpëtojnë. Asnjë udhëtar nuk ishte në ulësen e tij, raporton për TV21gazetarja Patricija Kirova nga...

Ky është çifti që i shpëtoi tragjedisë me autobus në Bullgari

para një jave - Syri.net Kosova

Në mesin e të mbijetuarve nga aksidenti fatal në Bullgari janë edhe çifti Lulzim Sulejmani dhe Medina Lutfiu. Ata fatmirësisht arritën të dilnin nga autobusi që ishte përfshirë nga flakët. Të dy ndodhen...

Në autobus ka pasur fuçi me karburant? Vozitësi ka vozitur në bankinë 50 metra pa frenuar

para një jave - Info7

Të gjithë viktimat në aksidentin e tmerrshëm kanë qenë në derën e mesme të autobusit, duke tentuar të shpëtojnë. Asnjë udhëtar nuk ishte në ulësen e tij, raporton për TV21gazetarja Patricija Kirova nga...

Ambasadat në Shkup shprehin ngushëllime për viktimat e aksidentit

para një jave - Info7

Ambasadat e huaja në vend shprehin ngushëllimet e tyre për familjet e viktimave të aksidentit të rëndë automobilistik që ndodhi herët në mëngjes në Bullgari, ku humbën jetën 46 persona. “Ngjarjet tragjike...

Ky është çifti shqiptar që i shpëtoi tragjedisë në Bullgari

para një jave - Gazeta Express

Një shqiptar nga rrethina e Preshevës dhe e fejuara e tij nga Kumanova i kanë shpëtuar aksidentit të tmerrshëm që ndodhi në orët e para të mëngjesit në Bullgari, transmeton Gazeta Express. Të paktën 45...

Si ndodhi aksidenti tragjik me 45 viktima, çfarë dihet deri më tani

para një jave - Klan

Si ndodhi aksidenti tragjik me 45 viktima, çfarë dihet deri më tani Autobusi me 52 persona në bord udhëtonte në autostradën Struma të Bullgarisë kur në afërsi të fshatit Bosnek, dyshohet se i plasi goma...

Vendosen lule pranë Ambasadës së RMV-së në Bullgari November

para një jave - Ina

Para Ambasadës së Maqedonisë së Veriut në Bullgari qytetarët bullgarë kanë filluar të vendosin lule në shenjë ngushëllimi për viktimat e aksidentit tragjik të autobusit nga Maqedonia e Veriut.

Zbulohen dyshimet fillestare për shkaqet e aksidentit

para një jave - OraInfo

Këto janë dyshimet fillestare për shkaqet e aksidentit. Autobusi ka dalë nga autostrada Struma në afërsi të fshatit bullgar Bosnek, afër Pernikut. Sipas informacioneve fillestare, autobusit i ka plasur...

Çifti që i shpëtoi tragjedisë me autobus në Bullgari

para një jave - Aktuale

Në mesin e të mbijetuarve nga aksidenti fatal në Bullgari janë edhe çifti Lulzim Sulejmani dhe Medina Lutfiu. Ata fatmirësisht arritën të dilnin nga autobusi që ishte përfshirë nga flakët, raporton Indeksonline....

Këto janë dyshimet fillestare për shkaqet e aksidentit

para një jave - Kallxo

Autobusi ka dalë nga autostrada Struma në afërsi të fshatit bullgar Bosnek, afër Pernikut. Sipas informacioneve fillestare, autobusit i ka plasur goma e përparme djathtas, e më pas është përplasur në parmakë...

Seanca plenare nis me një minutë heshtje për viktimat e aksidentit tragjik në Bullgari

para një jave - ATV Live

Seanca e sotme plenare e Kuvendit të Kosovës ka nisur me një minutë heshtje, në nderim të 45 viktimave që humbën jetën në një aksident tragjik në Bullgari. Mëngjesin e së martës në autostradën Struma,...

Në autobus ka pasur fuçi me karburant? Vozitësi ka vozitur në bankinë 50 metra pa frenuar

para një jave - Top24

Të gjithë viktimat në aksidentin e tmerrshëm kanë qenë në derën e mesme të autobusit, duke tentuar të shpëtojnë. Asnjë udhëtar nuk ishte në ulësen e tij, raporton për TV21gazetarja Patricija Kirova nga...

Publikohen pamjet me dron nga aksidenti ku vdiqën 46 persona

para një jave - Ditapost

Mediat bullgare kanë publikuar pamje me dron ku duket vendi i ngjarjes ku u aksidentua autobusi nga Maqedonia e ku mbetën të vdekur 46 persona dhe 7 të lënduar. Mes viktimave janë edhe 12 të mitur, dy...

Kuvendi mban një minut heshtje në nderim të viktimave në aksidentin në Bullgari

para një jave - Realiteti

Deputetët në seancën që po mbahet në Kuvendin e Kosovës kanë mbajtur një minut heshtje në nder të 46 viktimave të aksidentit në Bullgari. 73 deputetët prezentë që ishin në sallë, iu përgjigjen kërkesës...

Seanca plenare nis me një minutë heshtje për viktimat e aksidentit tragjik në Bullgari

para një jave - Realiteti

Seanca e sotme plenare e Kuvendit të Kosovës ka nisur me një minutë heshtje, në nderim të 45 viktimave që humbën jetën në një aksident tragjik në Bullgari. Mëngjesin e së martës në autostradën Struma,...

Këto janë dyshimet fillestare për shkaqet e aksidentit

para një jave - Gazeta Express

Autobusi ka dalë nga autostrada Struma në afërsi të fshatit bullgar Bosnek, afër Pernikut. Sipas informacioneve fillestare, autobusit i ka plasur goma e përparme djathtas, e më pas është përplasur në parmakë...

Këto janë dyshimet fillestare për shkaqet e aksidentit

para një jave - Iliria News

Autobusi ka dalë nga autostrada Struma në afërsi të fshatit bullgar Bosnek, afër Pernikut. Sipas informacioneve fillestare, autobusit i ka plasur goma e përparme djathtas, e më pas është përplasur në parmakë...

Krejt çka dihet deri tani nga tragjedia me 45 viktima

para një jave - Iliria News

45 persona, kryesisht shtetas të Maqedonisë së Veriut, kanë vdekur pasi një autobus është përfshirë nga flakët në një autostradë në perëndim të Bullgarisë, shkruan Alsat. Në mesin e viktimave janë 12 fëmijë...

Seanca fillon me një minutë heshtje për viktimat e aksidentit tragjik në Bullgari

para një jave - Ekonomia Online

Seanca e Kuvendit ka filluar me një minutë heshtje në nderim të viktimat e tragjedisë në Bullgari, ku humbën jetën 45 persona, pas aksidentit të autobusit me udhëtarë nga Maqedonia e Veriut, raporton Ekonomia...

Qyteti i Shkupit: Ngushëllime familjeve të viktimave të aksidentit në Bullgari

para një jave - Almakos

Nga Qyteti i Shkupit kanë shprehur ngushëllime për familjet e viktimave që humbën jetën në aksidentin tragjik në Bullgari. “Qyteti i Shkupit shpreh ngushëllime të thella për familjet e viktimave të aksidentit...

I shpëtuan mrekullisht flakëve, çifti shqiptar mes 7 të mbijetuarve të tragjedisë në Bullgari

para një jave - Almakos

Mes 7 të mbijetuarve nga tragjedia në Bullgari, ku një autobus me qytetarë të Maqedonisë së Veriut, ishte dhe çifti shqiptar. Bëhet fjalë për Lulzim Sulejlmanin dhe të fejuarën e tij Medina Lutfiu, shqiptarë...

Ky është çifti shqiptar që i shpëtoi tragjedisë në Bullgari

para një jave - RTK

Të paktën 45 persona, kryesisht shqiptarë, vdiqën pasi autobusi me targa nga Maqedonia e Veriut u aksidentua dhe u përfshi në flakë. Siç raporton gazeta serbe, Nova, çifti që shpëtuan janë Lulzim Sulejmani...

Aksidenti që u parashikua: Autobusi po rridhte naftë derisa po lëvizte

para një jave - Syri.net Kosova

Tejkalimi i limitit të shpejtësisë dhe shpërqendrimi i shoferit dyshohet se ka shkaktuar aksidentin tragjik në Bullgari, ku humbën jetën të paktën 45 persona. Kështu tha sekretari i Këshillit të Sigurisë...

Kuvendi nis seancën me një minutë heshtje për tragjedinë e autobusit të Maqedonisë Veriore

para një jave - Informatat

Deputetët e Kuvendit të Kosovës kanë mbajtur një minut heshtje për viktimat e aksidentit tragjik në Bullgari ku vdiqën 45 qytetarë nga Maqedonia e Veriut, shumica nga ta shqiptarë. Kryetari Konjufca para...

Tragjedia në Bullgari, Ali Ahmeti: Sa shumë dhimbje na solli mëngjesi i sotëm

para një jave - Ditapost

Kryetari i BDI-së Ali Ahmeti ka reaguar pas aksidentit të rëndë në Bullgari. “Sa shumë dhimbje që na solli mëngjesi i sotëm”, ka shkruar ai në rrjetin social Facebook, derisa ka shprehur ngushëllime për...

Eksperti bullgar: Autobusi ka qenë duke lëvizur me 100 km/h

para një jave - Ditapost

Eksperti Bullgar, Vasko Pirgov që punon administrimin e rrugëve rajonale i ka thënë Televizionit Shtetëror Bullgar se autobusi që u aksidentua tragjikisht ka qenë duke lëvizuar me 100 km në orë. Vasko...

Ky është çifti shqiptar që i shpëtoi tragjedisë në Bullgari

para një jave - GazetaBlic

Një shqiptar nga rrethina e Preshevës dhe e fejuara e tij nga Kumanova i kanë shpëtuar aksidentit të tmerrshëm që ndodhi në orët e para të mëngjesit në Bullgari. Të paktën 45 persona, kryesisht shqiptarë,...

Kuvendi nis seancën me një minut heshtje për tragjedinë e autobusit të Maqedonisë Veriore

para një jave - Arbresh

Deputetët e Kuvendit të Kosovës kanë mbajtur një minut heshtje për viktimat e aksidentit tragjik në Bullgari ku vdiqën 45 qytetarë nga Maqedonia e Veriut, shumica nga ta shqiptarë. Kryetari Konjufca para...

Këto janë dyshimet fillestare për shkaqet e aksidentit

para një jave - Ina

Autobusi ka dalë nga autostrada Struma në afërsi të fshatit bullgar Bosnek, afër Pernikut. Sipas informacioneve fillestare, autobusit i ka plasur goma e përparme djathtas, e më pas është përplasur në parmakë...

Seanca plenare nis me një minutë heshtje për viktimat e aksidentit tragjik në Bullgari

para një jave - KosovaPress

Seanca e sotme plenare e Kuvendit të Kosovës ka nisur me një minutë heshtje, në nderim të 45 viktimave që humbën jetën në një aksident tragjik në Bullgari. Mëngjesin e së martës në autostradën Struma,...

Qeveria shpall tri ditë zie në Maqedoninë e Veriut

para një jave - Lajmi.net

45 viktimat e këtij aksidenti është theksuar të kenë qenë shqiptarë nga Maqedonia e Veriut. Në mesin e udhëtarëve kishte edhe nga Presheva si dhe me shtetësi në Belgjikë. Flamujt shtetërorë para Qeverisë...

Pamje me dron nga aksidenti ku humbën jetë 46 persona

para një jave - RTV 21

Mediat bullgare kanë publikuar pamje me dron ku duket vendi i ngjarjes ku u aksidentua autobusi nga Maqedonia e ku mbetën të vdekur 46 persona dhe 7 të lënduar. Mes viktimave janë edhe 12 të fëmijë. Ministri...

Krejt çka dihet deri tani nga tragjedia në Bullgari

para një jave - Infokusi

45 persona, kryesisht shtetas të Maqedonisë së Veriut, kanë vdekur pasi një autobus është përfshirë nga flakët në një autostradë në perëndim të Bullgarisë. Në mesin e viktimave janë 12 fëmijë ndërsa shtatë...

Ahmeti: Sa shumë dhimbje që na solli mëngjesi i sotëm

para një jave - RTV 21

“Sa shumë dhimbje që na solli mëngjesi i sotëm”, kështu ka reaguar fillimisht kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti për aksidentin tragjik që ndodhi në Bullgari e ku humbën jetën 46 qytetarë, kryesisht nga Maqedonia...

Tre ditë zie në Maqedoni, Zaev: Shtyhen ngjarjet publike, mediat të përshtatin përmbajtjen

para një jave - InfoShqip

Qeveria e Maqedonisë së Veriut ka shpallur tre ditë zie kombëtare, për të nde ruar 45 vik timat e trag jedisë në Bullgari. Kryeministri Zoran Zaev, në një postim në rrjetet sociale bën me dje se ditë zie...

Kuvendi nis seancën me një minutë heshtje për tragjedinë e autobusit të Maqedonisë Veriore

para një jave - Bota Press

Deputetët e Kuvendit të Kosovës kanë mbajtur një minut heshtje për viktimat e aksidentit tragjik në Bullgari ku vdiqën 45 qytetarë nga Maqedonia e Veriut, shumica nga ta shqiptarë. Kryetari Konjufca para...

Dalin hetimet paraprake/ Kush ishte shkaku i shkrumbimit të autobuzit me shqiptarë në Bullgari?

para një jave - NOA

Dalin hetimet paraprake për shkaqet e aksidentit të ndodhur në Bullgari. Nga eksperti bullgar, Vasko Pirgov, ngjarja ka ndodhur si pasojë e një gabimi njerëzor të shoferit. Pigov thotë se autobusi ka udhëtuar...

Publikohen pamje të reja nga aksidenti ku vdiqën 46 persona

para një jave - Syri.net Kosova

Mediat bullgare kanë publikuar pamje me dron ku duket vendi i ngjarjes ku u aksidentua autobusi nga Maqedonia e ku mbetën të vdekur 46 persona dhe 7 të lënduar. Mes viktimave janë edhe 12 të mitur, dy...

Krejt çka dihet deri tani nga tragjedia me 45 viktima

para një jave - Desku

Gazetar: Adrian Kerimi 45 persona, kryesisht shtetas të Maqedonisë së Veriut, kanë vdekur pasi një autobus është përfshirë nga flakët në një autostradë në perëndim të Bullgarisë, shkruan Alsat. Në mesin...

Qeveria shpalli tre ditë zie

para një jave - Top24

Qeveria në seancën e sotme ka marrë vendim që në Republikën e Maqedonisë së Veriut të shpallet tri ditë zie për shkak të aksidentit të autobusit në Bullgari ku humbën jetën 45 persona. Flamujt shtetërorë...

Kuvendi nis seancën me një minutë heshtje për tragjedinë e autobusit të Maqedonisë Veriore

para një jave - Periskopi

Deputetët e Kuvendit të Kosovës kanë mbajtur një minut heshtje për viktimat e aksidentit tragjik në Bullgari ku vdiqën 45 qytetarë nga Maqedonia e Veriut, shumica nga ta shqiptarë. Kryetari Konjufca para...

Ambasadat ulin flamujt në gjysmë shtizë pas aksidentit në Bullgari

para një jave - Arbresh

Për shkak të aksidentit tragjik që ndodhi në Bullgari e ku jetën e humbën 46 qytetarë të Maqedonisë së Veriut, të gjitha Ambasadat e këtij shteti dhe Misionet jashtë vendit i ulën flamujt në gjysmë shtizë,...

“Shumë dhimbje e trishtim”, Rama reagon pas aksidentit me 46 të vdekur në Bullgari

para një jave - GazetaBlic

Kryetari i zgjedhur i Prishtinës, Përparim Rama ka reaguar pas aksidentit tragjik në Bullgari, ku humbën jetën 46 persona, shtetas të Maqedonisë së Veriut dhe u lënduan shtatë të tjerë, shkruan Gazeta...

“Bullgaria pret që Maqedonia e Veriut të dërgojë material biologjik nga familjarët e viktimave”

para një jave - Lajm

Drejtor i Shërbimit për hetuese të brendshme në Bullgari, Borisllav Sarafov thotë se vijon identifikimi i viktimave nga aksidenti në Bullgari, përcjell TV21. “Për disa ditë pritet të jenë gati rezultatet...

Çifti që i shpëtoi tragjedisë me autobus në Bullgari

para një jave - Indeks online

Në mesin e të mbijetuarve nga aksidenti fatal në Bullgari janë edhe çifti Lulzim Sulejmani dhe Medina Lutfiu. Ata fatmirësisht arritën të dilnin nga autobusi që ishte përfshirë nga flakët, raporton Indeksonline....

Kuvendi nis seancën me një minutë heshtje për tragjedinë e autobusit të Maqedonisë Veriore

para një jave - Revista Kosovarja

Deputetët e Kuvendit të Kosovës kanë mbajtur një minut heshtje për viktimat e aksidentit tragjik në Bullgari ku vdiqën 45 qytetarë nga Maqedonia e Veriut, shumica nga ta shqiptarë. Kryetari Konjufca para...

Tri ditë zie në Maqedoninë e Veriut për viktimat e aksidentit në Bullgari

para një jave - Press Online

Qeveria e Maqedonisë së Veriut ka shpallur të martën tri ditë zie kombëtare pas aksidentit me autobus në Bullgari, që la të vdekur të paktën 46 persona. Zyrtarët thanë se aksidenti ndodhi në një autostradë...

Rezultatet e analizës së ADN-së për identifikimin e viktimave në Bullgari pritet të jenë gati për disa ditë

para një jave - Nistori

Rezultatet e analizës së ADN-së pritet të jenë gati për disa ditë, për të identifikuar me siguri viktimat e aksidentit në autostradën “Struma” në Bullgari, deklaroi drejtori i Shërbimit Kombëtar Hetimor...

Liderët vendorë dhe rajonal për aksidentin në Bullgari

para një jave - Alsat-M

Vjollca Aliti Ambasadorja e SHBA-së në vend Kejt Meri Bërns shprehu ngushëllimet e saj për viktimat e aksidentit të autobusit që ndodhi mbrëmë vonë në Bullgari. “Në emër të Ambasadës Amerikane, dëshiroj...

Krejt çka dihet deri tani nga tragjedia me 45 viktima

para një jave - Alsat-M

Gazetar: Adrian Kerimi 45 persona, kryesisht shtetas të Maqedonisë së Veriut, kanë vdekur pasi një autobus është përfshirë nga flakët në një autostradë në perëndim të Bullgarisë, shkruan Alsat. Në mesin...

Këto janë dyshimet fillestare për shkaqet e aksidentit

para një jave - Alsat-M

Igor Stefanovski Autobusi ka dalë nga autostrada Struma në afërsi të fshatit bullgar Bosnek, afër Pernikut. Sipas informacioneve fillestare, autobusit i ka plasur goma e përparme djathtas, e më pas është...

Këto janë dyshimet fillestare për shkaqet e aksidentit në Bullgari

para një jave - Indeks online

Autobusi ka dalë nga autostrada Struma në afërsi të fshatit bullgar Bosnek, afër Pernikut. Sipas informacioneve fillestare, autobusit i ka plasur goma e përparme djathtas, e më pas është përplasur në parmakë...

Tragjedia në Bullgari, çfarë gjeti në rrugë grupi i ekspertizës

para një jave - Albeu

Tejkalimi i limitit të shpejtësisë dhe shpërqendrimi i shoferit dyshohet se ka shkaktuar aksidentin tragjik në Bullgari, ku humbën jetën 45 persona. Kështu tha sekretari i Këshillit të Sigurisë Rajonale...

Ambasadat në Shkup shprehin ngushëllime për viktimat e aksidentit

para një jave - Almakos

Ambasadat e huaja në vend shprehin ngushëllimet e tyre për familjet e viktimave të aksidentit të rëndë automobilistik që ndodhi herët në mëngjes në Bullgari, ku humbën jetën 46 persona. – Advertisements...

Ky është i riu që i shpëton tragjedisë në Bullgari

para një jave - Almakos

Së paku 46 persona kanë mbetur të vdekur dhe shtatë të tjerë janë lënduar, kur një autobus i një agjencie turistike nga Shkupi është kapluar nga flakët. “Shtatë persona i mbijetuan kësaj tragjedie, falë...

Pamje me dron, çfarë ka mbetur nga autobusi ku humbën jetën 45 shqiptarët

para një jave - ABC News

Mediat bullgare kanë publikuar pamje nga droni nga aksidenti tragjik ku humbën jetën 45 shqiptarë nga Maqedonia e Veriut. Autobusi është shkrumbuar plotësisht. 7 të plagosur ndodhen në spital duke marrë...

Ky është çifti shqiptar që i shpëtoi ak sidentit në Bullgari (foto)

para një jave - Tetova1

Një shqiptar nga rrethina e Preshevës dhe e fejuara e tij nga Kumanova i kanë shpëtuar ak sidentit të tmerrshëm që ndodhi në orët e para të mëngjesit në Bullgari, transmeton Gazeta Express. Të paktën 45...

Osmani për aksidentin në Bullgari: Ndajmë dhimbjen me familjet e viktimave dhe lutemi për të mbijetuarit

para një jave - Alsat-M

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka ngushëlluar familjarët e viktimave të aksidentit tragjik që ndodhi në orët e hershme të mëngjesit të sotëm në Bullgari. “E trishtuar nga lajmi tragjik për përfshirjen...

(Video) Pamje me dron nga vendi i aksidentit

para një jave - Alsat-M

Mediat bullgare publikuan pamje të incizuara me dron nga vendi i ngjarjes së tragjedisë që mori 45 jetë.

Kurti: Kosova bashkëndjen dhimbjen me Maqedoninë e Veriut dhe popullin shqiptar

para një jave - Zhurnal

Prishtinë, 23 nëntor – Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka reaguar pas aksidentit tragjik në Bullgari ku mbeten të vdekur 46 persona të gjithë shtetas të Maqedonisë së Veriut të cilët...

Dyshimet që lidhen me aksidentin tragjik në Bullgari, çfarë gjeti në rrugë grupi i ekspertizës

para një jave - Iliria News

Tejkalimi i limitit të shpejtësisë dhe shpërqendrimi i shoferit dyshohet se ka shkaktuar aksidentin tragjik në Bullgari, ku humbën jetën të paktën 45 persona. Kështu tha sekretari i Këshillit të Sigurisë...

Dyshimet që lidhen me aksidentin tragjik në Bullgari, çfarë gjeti në rrugë grupi i ekspertizës

para një jave - GazetaBlic

Tejkalimi i limitit të shpejtësisë dhe shpërqendrimi i shoferit dyshohet se ka shkaktuar aksidentin tragjik në Bullgari, ku humbën jetën të paktën 45 persona. Kështu tha sekretari i Këshillit të Sigurisë...

Aksidenti tragjik në Bullgari/ Reagojnë Kurti e Osmani: Kosova e gatshme të ofrojë ndihmën e saj

para një jave - Java News

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti iu është bashkuar ngushëllimeve për viktimat në aksidentin tragjik në Bullgari, ndërsa ka ofruar gatishmërinë për ta ndihmuar Maqedoninë e Veriut në çfarëdo kapaciteti....

Xhaferi: Në këtë çast, nuk ka fjalë që mund të ngushëllojë dhimbjen

para një jave - RTV 21

Kryetari i Kuvendit të Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferi shprehu ngushëllime në emrin e tij dhe në emrin e deputetëve të Kuvendit të Republikës së Maqedonisë së Veriut për personat që e humbën jetën...

Basha: Ngushëllimet më të ndjera familjeve të viktimave

para një jave - RTV 21

Kryetari i Partisë Demokratike të Shqipërisë, Lulzim Basha shprehu ngushëllimet e thella për familjet e viktimave që humbën jetën në aksidentin në Bullgari mëngjesin e sotëm, ndërsa të lënduarve u uroi...

Autobusi në Bullgari thuhet se po udhëtonte me 100 km/h

para një jave - Koha.net

Tejkalimi i limitit të shpejtësisë dhe shpërqendrimi i shoferit dyshohet se ka shkaktuar aksidentin tragjik në Bullgari, ku humbën jetën të paktën 45 persona. Kështu tha sekretari i Këshillit të Sigurisë...

Aksidenti tragjik në Bullgari, Ahmeti: Sa shumë dhimbje që na solli mëngjesi i sotëm

para një jave - TV21

-Sa shumë dhimbje që na solli mëngjesi i sotëm, kështu ka reaguar fillimisht kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti për aksidentin tragjik që ndodhi në Bullgari e ku humbën jetën 46 qytetarë, kryesisht nga Maqedonia...

Publikohen pamje nga droni të aksidentit, ku vdiqën 46 persona

para një jave - Zeri

Mediat bullgare kanë publikuar pamje nga droni, ku duket vendi i ngjarjes, nga u aksidentua autobusi nga Maqedonia e ku mbetën të vdekur 46 persona dhe 7 të lënduar. Mes viktimave janë edhe 12 të mitur,...

Vjosa Osmani: Ndajmë dhimbjen me familjet e viktimave dhe lutemi për të mbijetuarit

para një jave - TV21

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka shprehur ngushëllime për familjarët e viktimave që humbën jetën në aksidentin tragjik në Bullgari mëngjesin e sotëm, përcjell TV21. “E trishtuar nga lajmi tragjik...

Reagon Talat Xhaferi: Jam thellë i trishtuar nga lajmi i tmerrshëm

para një jave - RTK

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferi, është shprehur tejet i trishtuar për vdekjen e 46 personave në një aksident në Bullgari. Me anë të një postimi në profilin e tij...

Xhaferi: Në këtë çast, nuk ka fjalë që mund të ngushëllojë dhimbjen

para një jave - TV21

Kryetari i Kuvendit, Talat Xhaferi shprehu ngushëllime në emrin e tij dhe në emrin e deputetëve të Kuvendit të Republikës së Maqedonisë së Veriut për personat që e humbën jetën në mënyrë tragjike në fatkeqësinë...

Qeveria shpall tre ditë zie në Maqedoninë e Veriut

para një jave - in7

Qeveria shpall tre ditë zie në Maqedoninë e Veriut Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev me një njoftim në Facebook ka treguar se në vend do të ketë ditë zie, duke filluar nga sot 23 nëntor,...

Rama pas aksidentit në Bullgari: Shumë dhimbje e trishtim

para një jave - Syri.net Kosova

Kryetari i zgjedhur i Prishtinës, Përparim Rama ka reaguar pas aksidentit tragjik në Bullgari, ku humbën jetën 46 persona, shtetas të Maqedonisë së Veriut dhe u lënduan shtatë të tjerë. Rama tha se lajmin...

Reagon Osmani: Kosova i di mirë përmasat e kësaj dhimbjeje, ne jemi pranë jush!

para një jave - Syri.net Kosova

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani ka shprehur dhimbjen e thellë për tragjedinë që pllakosi në Maqedoninë e Veriut, pasi 46 pasagjerë, familje me familje, u shkrumbuan brenda një autobuzi që mori zjarr...

Xhaferi: Në këtë çast, nuk ka fjalë që mund të ngushëllojë dhimbjen

para një jave - Aktuale

Kryetari i Kuvendit, Talat Xhaferi shprehu ngushëllime në emrin e tij dhe në emrin e deputetëve të Kuvendit të Republikës së Maqedonisë së Veriut për personat që e humbën jetën në mënyrë tragjike në fatkeqësinë...

Konfirmohet se ka pasur shpërthim, Zyra e hetuesisë bullgare vjen me informacionet e fundit rreth aksidentit tragjik të autobusit

para një jave - Info7

Drejtori i Shërbimit kombëtar të hetuesisë, Borislav Sarafov ka treguar detaje të reja rreth aksidentit të autobusit ku mbetën të vdekur 45 njerëz nga Maqedonia e Veriut. Ai ka thënë se rezultatet e ADN-së...

Dyshimet që lidhen me aksidentin tragjik në Bullgari, çfarë gjeti në rrugë grupi i ekspertizës

para një jave - Alsat-M

Tejkalimi i limitit të shpejtësisë dhe shpërqendrimi i shoferit dyshohet se ka shkaktuar aksidentin tragjik në Bullgari, ku humbën jetën të paktën 45 persona. Kështu tha sekretari i Këshillit të Sigurisë...

Krerët shtetërorë të Kosovës të tronditur nga aksidenti tragjik në Bullgari, ku humbën jetën 45 qytetarë të Maqedonisë së Veriut

para një jave - Zhurnal

Shkup, 23 nëntor – Krerët shtetëror të Kosovës, presidentja Vjosa Osmani, kryeministri Albin Kurti dhe kryeparlamentari Glauk Konjufca, janë shprehur të trishtuar dhe të tronditur për vdekjen e 45 udhëtarëve...

Talat Xhaferi shprehë ngushëllime për jetët e humbura në aksidentin me autobus në Bullgari

para një jave - Zhurnal

Shkup, 23 nëntor – Kryetari i Kuvendit, Talat Xhaferi shprehu ngushëllime në emrin e tij dhe në emrin e deputetëve të Kuvendit të Republikës së Maqedonisë së Veriut për personat që e humbën jetën në mënyrë...

Publikohen pamjet me dron nga aksidenti ku vdiqën 46 persona

para një jave - Gazeta Express

Mediat bullgare kanë publikuar pamje me dron ku duket vendi i ngjarjes ku u aksidentua autobusi nga Maqedonia e ku mbetën të vdekur 46 persona dhe 7 të lënduar . Mes viktimave janë edhe 12 të mitur, dy...

Publikohen pamjet me dron nga aksidenti ku vdiqën 46 persona

para një jave - GazetaBlic

Mediat bullgare kanë publikuar pamje me dron ku duket vendi i ngjarjes ku u aksidentua autobusi nga Maqedonia e ku mbetën të vdekur 46 persona dhe 7 të lënduar. Mes viktimave janë edhe 12 të mitur, dy...

Rama: Shumë dhimbje e trishtim

para një jave - RTK

Kryetari i zgjedhur i Komunës së Prishtinës, Përparim Rama ka reaguar pas aksidentit tragjik që ndodhi në Bullgari ku humbën jetë 46 qytetarë. Rama ka thënë se lajmi për humbjen tragjike ishte i trishtë....

Talat Xhaferi: Jam thellë i trishtuar nga lajmi i tmerrshëm

para një jave - RTK

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferi, është shprehur tejet i trishtuar për vdekjen e 46 personave në një aksident në Bullgari. Me anë të një postimi në profilin e tij...

Veliaj: Fort i trishtueshëm lajmi për tragjedinë. Ngushëllime familjeve

para një jave - RTK

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj ka shprehur ngushëllime për aksidentin tragjik në Bullgari, ku humbën jetën 46 turistë nga Maqedonia e Veriut. “Fort i trishtueshëm lajmi për tragjedinë e aksidentit...

Reagon Talat Xhaferi: Jam thellë i trishtuar nga lajmi i tmerrshëm për jetët njerëzore

para një jave - Zeri

Reagon Talat Xhaferi: Jam thellë i trishtuar nga lajmi i tmerrshëm për jetët njerëzore Kryetari i Kuvendit të Republikës së Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferi, është shprehur tejet i trishtuar për vdekjen...

Ky është çifti shqiptar që i shpëtoi tragjedisë në Bullgari

para një jave - Lajmi.net

Të paktën 45 persona, kryesisht shqiptarë, vdiqën pasi autobusi me targa nga Maqedonia e Veriut u aksidentua dhe u përfshi në flakë. Siç raporton gazeta serbe, Nova, çifti që shpëtuan janë Lulzim Sulejmani...

Ky është çifti shqiptar që i shpëtoi tragjedisë në Bullgari

para një jave - Infokusi

Një shqiptar nga rrethina e Preshevës dhe e fejuara e tij nga Kumanova i kanë shpëtuar aksidentit të tmerrshëm që ndodhi në orët e para të mëngjesit në Bullgari. Të paktën 45 persona, kryesisht shqiptarë,...

Reagon Kurti pas aksidentit tragjik në Bullgari

para një jave - Alsat-M

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka reaguar pas aksidentit tragjik në Bullgari ku mbeten të vdekur 46 persona të gjithë shtetas të Maqedonisë së Veriut të cilët po ktheheshin me autobus...

Aksidenti tragjik, Kurti shpreh gatishmërinë për të ndihmuar autoritetet maqedonase

para një jave - Klan

Aksidenti tragjik, Kurti shpreh gatishmërinë për të ndihmuar autoritetet maqedonase I trishtuar dhe i pikëlluar nga lajmi për aksidentin tragjik në Bullgari shprehet Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti...

Çifti që i shpëtoi tragjedisë me autobus në Bullgari

para një jave - Tetova Sot

Në mesin e të mbijetuarve nga aksidenti fatal në Bullgari janë edhe çifti Lulzim Sulejmani dhe Medina Lutfiu.Ata fatmirësisht arritën të dilnin nga autobusi që ishte përfshirë nga flakët. Të dy ndodhen...

Reagon Talat Xhaferi: Jam thellë i trishtuar nga lajmi i tmerrshëm për jetët njerëzore

para një jave - GazetaBlic

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferi, është shprehur tejet i trishtuar për vdekjen e 46 personave në një aksident në Bullgari. Me anë të një postimi në profilin e tij...

Zyra e hetuesisë bullgare vjen me informacionet e fundit rreth aksidentit në Bullgari

para një jave - Arbresh

Drejtori i Shërbimit kombëtar të hetuesisë, Borislav Sarafov ka treguar detaje të reja rreth aksidentit të autobusit ku mbetën të vdekur 45 njerëz nga Maqedonia e Veriut, duke thënë se rezultatet e ADN-së...

Aksidenti tragjik në Bullgari, Ahmeti: Sa shumë dhimbje që na solli mëngjesi i sotëm

para një jave - Ina

Sa shumë dhimbje që na solli mëngjesi i sotëm, kështu ka reaguar fillimisht kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti për aksidentin tragjik që ndodhi në Bullgari e ku humbën jetën 46 qytetarë, kryesisht nga Maqedonia...

Dyshimet që lidhen me aksidentin tragjik në Bullgari, çfarë gjeti në rrugë grupi i ekspertizës

para një jave - Ina

Tejkalimi i limitit të shpejtësisë dhe shpërqendrimi i shoferit dyshohet se ka shkaktuar aksidentin tragjik në Bullgari, ku humbën jetën të paktën 45 persona. Kështu tha sekretari i Këshillit të Sigurisë...

Të gjitha Ambasadat dhe Misionet jashtë vendit i ulën flamujt në gjysmë shtizë

para një jave - Lajm

Për shkak të aksidentit tragjik që ndodhi në Bullgari e ku jetën e humbën 46 qytetarë të Maqedonisë së Veriut, të gjitha Ambasadat dhe Misionet jashtë vendit i ulën flamujt në gjysmë shtizë, bëjnë të ditur...

Rama për tragjedinë në Bullgari: Shumë dhimbje e trishtim!

para një jave - Zeri

Kryetari i zgjedhur i Prishtinës, Përparim Rama është shprehur i trishtuar për tragjedinë në Bullgari. Rama përmes një shkrimi në Facebook ka shprehur ngushëllime për 46 viktimat që humbën jetën në këtë...

Tragjedia shqiptare, Ahmeti: Sa shumë dhimbje që na solli mëngjesi i sotëm

para një jave - ABC News

Kryetari i BDI-së Ali Ahmeti ka reaguar pas aksidentit të rëndë në Bullgari. “Sa shumë dhimbje që na solli mëngjesi i sotëm”, ka shkruar mes tjerash Ahmeti duke shprehur ngushëllime për familjet që humbën...

Jovevski: Së shpejti do të dorëzojmë dokumentacionet deri tek organet hetuese në Bullgari

para një jave - Lajm

Kryeprokurori, Ljubomir Jovevski pas vizitës së tij në vendin e ngjarjes në Bullgari, ku u aksidentua autobusi nga Maqedonia, tha se Prokuroria ka siguruar dokumentacionin për autobusin dhe se së shpejti...

Dalin rezultatet e para të ekspertizës/ Dyshimet që lidhen me aksidentin tragjik në Bullgari!

para një jave - Lexo

Ekspertiza e parë e aksidentit tragjik në Bullgari ka nxjerrë rezultatet e para. Tejkalimi i limitit të shpejtësisë dhe shpërqendrimi i shoferit dyshohet se ka shkaktuar tragjdinë, ku humbën jetën 46 persona....

Qeveria shpall tri ditë zie në Maqedoni pas aksidentit tragjik

para një jave - Gazeta Metro

Qeveria në seancën e sotme ka marrë vendim që në Republikën e Maqedonisë së Veriut të shpallet tri ditë zie për shkak të aksidentit të autobusit në Bullgari ku humbën jetën 45 persona. Flamujt shtetërorë...

KURTI: I TRISHTUAR NGA LAJMI PËR AKSIDENTIN TRAGJIK NË BULLGARI, NGUSHËLLIME FAMILJEVE TË VIKTIMAVE

para një jave - Desku

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka reaguar pas aksidentit tragjik i autobusit nga Maqedonia e Veriut në Bullgari ku mbetën të vdekur 46 persona. “I trishtuar dhe i pikëlluar nga lajmi për aksidentin...

Ali Ahmeti: Sa shumë dhimbje që na solli mëngjesi i sotëm

para një jave - Albeu

Kryetari i BDI-së Ali Ahmeti ka reaguar pas tragjedisë së rëndë në Bullgari. “Sa shumë dhimbje që na solli mëngjesi i sotëm.”, ka shkruar mes tjerash Ahmeti duke shprehur ngushëllime për familjet që humbën...

Xhaferi: Në këtë çast, nuk ka fjalë që mund të ngushëllojë dhimbjen

para një jave - Ina

Kryetari i Kuvendit, Talat Xhaferi shprehu ngushëllime në emrin e tij dhe në emrin e deputetëve të Kuvendit të Republikës së Maqedonisë së Veriut për personat që e humbën jetën në mënyrë tragjike në fatkeqësinë...

Konjufca: Ky mëngjes na tronditi me lajmin për tragjedinë në Bullgari

para një jave - Zeri

Kryetari i Kuvendit të Kosovës Glauk Konjufca, ka reaguar për tragjedinë në Bullgari. Konjufca ka thënë se mëngjesi i sotëm ka tronditur me lajmin për tragjedinë e autobusit në Bullgari me qytetarë nga...

Të mbijetuarit do kthehen në Shkup brenda 2 ditësh

para një jave - OraInfo

Ministri i Jashtëm i Maqedonisë së Veriut: Të mbijetuarit do kthehen në Shkup brenda 2 ditësh. Ministri i Punëve të Jashtme në Maqedoninë Veriore, ka deklaruar se të mbijetuarit nga aksidenti tragjik në...

Këto janë dyshimet fillestare për shkaqet e aksidentit

para një jave - Infokusi

Autobusi ka dalë nga autostrada Struma në afërsi të fshatit bullgar Bosnek, afër Pernikut. Sipas informacioneve fillestare, autobusit i ka plasur goma e përparme djathtas, e më pas është përplasur në parmakë...

Dalin rezultatet e para të ekspertizës, ja nga u shkaktua zjarri! Dyshimet që lidhen me aksidentin tragjik në Bullgari

para një jave - Lexo

Ekspertiza e parë e aksidentit tragjik në Bullgari ka nxjerrë rezultatet e para. Tejkalimi i limitit të shpejtësisë dhe shpërqendrimi i shoferit dyshohet se ka shkaktuar tragjdinë, ku humbën jetën 46 persona....

Vjosa Osmani: Ndajmë dhimbjen me familjet e viktimave dhe lutemi për të mbijetuarit

para një jave - Tetova Sot

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka shprehur ngushëllime për familjarët e viktimave që humbën jetën në aksidentin tragjik në Bullgari mëngjesin e sotëm. “E trishtuar nga lajmi tragjik për përfshirjen...

Aksidenti tragjik në Bullgari, Qeveria maqedonase shpall tre ditë zie

para një jave - Arbresh

Qeveria në seancën e sotme ka marrë vendim që në Republikën e Maqedonisë së Veriut të shpallet tri ditë zie për shkak të aksidentit të autobusit në Bullgari ku humbën jetën 45 persona. Flamujt shtetërorë...

Tre ditë zie në Maqedoninë e Veriut

para një jave - Zyrtare

Në seancën e sotme qeveritare është sjellë vendim që të shpallen tre ditë zie në Maqedoninë e Veriut për tragjedinë në Bullgari. Flamujt para Qeverisë tashmë janë ulur në gjysmë shtizë, transmeton TV21....

Autobusit, në Bullgari ka plasur goma e përparme, ka qenë në shpejtësi të madhe e më pas është përplasur në parmakë

para një jave - Radio Kosova e Lire

Burimet bullgare nga vendi i tragjedisë bëjnë të ditur se autobusi ka dalë nga autostrada Struma në afërsi të fshatit bullgar Bosnek, afër Pernikut. Sipas informacioneve fillestare, autobusit i ka plasur...

Qeveria shpall tri ditë zie në Maqedoninë e Veriut

para një jave - Realiteti

Qeveria në seancën e sotme ka marrë vendim që në Republikën e Maqedonisë së Veriut të shpallet tri ditë zie për shkak të aksidentit të autobusit në Bullgari ku humbën jetën 45 persona. 45 viktimat e këtij...

Kurti: Ngushëllime më të sinqerta dhe ndaj dhimbjen me familjet e viktimave

para një jave - Tetova Sot

Kryeminsitri i Kosovës, Albin Kurti ka shprehur ngushëllime për familjarët e viktimave që humbën jetën në aksidentin tragjik në Bullgari i cili ndodhi mëngjesin e sotëm. “I trishtuar dhe i pikëlluar nga...

Dyshimet që lidhen me aksidentin tragjik në Bullgari, çfarë gjeti në rrugë grupi i ekspertizës

para një jave - Tetova Sot

Tejkalimi i limitit të shpejtësisë dhe shpërqendrimi i shoferit dyshohet se ka shkaktuar aksidentin tragjik në Bullgari, ku humbën jetën të paktën 45 persona. Kështu tha sekretari i Këshillit të Sigurisë...

Qeveria shpall tri ditë zie në Maqedoni pas aksidentit tragjik

para një jave - KosovaPress

Qeveria në seancën e sotme ka marrë vendim që në Republikën e Maqedonisë së Veriut të shpallet tri ditë zie për shkak të aksidentit të autobusit në Bullgari ku humbën jetën 45 persona. Flamujt shtetërorë...

Ky është çifti që i shpëtoi tragjedisë me autobus në Bullgari

para një jave - in7

Ky është çifti që i shpëtoi tragjedisë me autobus në Bullgari Në mesin e të mbijetuarve nga aksidenti fatal në Bullgari janë edhe çifti Lulzim Sulejmani dhe Medina Lutfiu. Ata fatmirësisht arritën të dilnin...

Ministri i Jashtëm i Maqedonisë së Veriut: Të mbijetuarit do kthehen në Shkup brenda 2 ditësh

para një jave - Infokusi

Ministri i Punëve të Jashtme në Maqedoninë Veriore, ka deklaruar se të mbijetuarit nga aksidenti tragjik në Bullgari, do të transferohen në Shkup në brenda dy ditësh. “Ka pasur reagim të shpejtë nga autoritetet...

Aksidenti është rezultat i gabimit njerëzorë, thotë eksperti bullgar

para një jave - Info7

Autobusi ka lëvizur me mbi 100km/h dhe nuk ka asnjë milimetër shenja të frenimit, që do të thotë se shoferi nuk ka reaguar në mënyrë adekuate. Aksidenti absolutisht ka ndodhur si rezultate i gabimit njerëzorë”,...

Qeveria shpall tri ditë zie në Maqedoni pas aksidentit tragjik

para një jave - ATV Live

Qeveria në seancën e sotme ka marrë vendim që në Republikën e Maqedonisë së Veriut të shpallet tri ditë zie për shkak të aksidentit të autobusit në Bullgari ku humbën jetën 45 persona. Flamujt shtetërorë...

Pamje nga droni nga aksidenti i tmerrshëm në Bullgari, ku vdiqën 45 persona nga Maqedonia e Veriut

para një jave - Tetova Sot

Mediat bullgare kanë publikuar pamje nga droni nga aksidenti tragjik ku humbën jetën 45 persona nga Maqedonia e Veriut.

Aksidenti në Bullgari: Maqedonia shpall tri ditë zie kombëtare

para një jave - Periskopi

Qeveria në seancën e sotme ka marrë vendim që në Republikën e Maqedonisë së Veriut të shpallet tri ditë zie për shkak të aksidentit të autobusit në Bullgari ku humbën jetën të paktën 45 persona. Flamujt...

Qeveria maqedonase shpall tri ditë zie

para një jave - Epoka e Re

Qeveria e Maqedonisë së Veriut sot ka marrë vendim të shpallet tri ditë zie për shkak të aksidentit të autobusit në Bullgari, ku humbën jetën 45 persona. Flamujt shtetërorë para Qeverisë tashmë janë ulur në gjysmështizë.

Publikohen pamjet me dron nga aksidenti ku vdiqën 46 persona

para një jave - Lajmi.net

Mes viktimave janë edhe 12 të mitur, dy binjakë. Në aksident ka humbur jetën edhe shoferi. 7 persona, 2 gra dhe 5 burra kanë shpëtuar dhe ndodhen në spital. Ministri i Jashtëm i Maqedonisë së Veriut, Bujar...

Tragjedia në Bullgari, shpallen tre ditë zie në Maqedoninë e Veriut

para një jave - Lajm

Në seancën e sotme qeveritare është sjellë vendim që të shpallen tre ditë zie në Maqedoninë e Veriut për tragjedinë në Bullgari. Flamujt para Qeverisë tashmë janë ulur në gjysmë shtizë, transmeton TV21....

Rama pas aksidentit me 46 të vdekur në Bullgari: Shumë dhimbje e trishtim

para një jave - Infokusi

Kryetari i zgjedhur i Prishtinës, Përparim Rama ka reaguar pas aksidentit tragjik në Bullgari, ku humbën jetën 46 persona, shtetas të Maqedonisë së Veriut dhe u lënduan shtatë të tjerë. Rama tha se lajmin...

Dyshimet që lidhen me aksidentin tragjik në Bullgari

para një jave - Tetova1

Tejkalimi i limitit të shpejtësisë dhe shpërqendrimi i shoferit dyshohet se ka shkaktuar ak sidentin tragjik në Bullgari, ku humbën jetën të paktën 45 persona. Kështu tha sekretari i Këshillit të Sigurisë...

Publikohen pamjet me dron nga aksidenti ku vdiqën 46 persona

para një jave - Infokusi

Mediat bullgare kanë publikuar pamje me dron ku duket vendi i ngjarjes ku u aksidentua autobusi nga Maqedonia e ku mbetën të vdekur 46 persona dhe 7 të lënduar. Mes viktimave janë edhe 12 të mitur, dy...

45 viktima nga aksidenti tragjik, Maqedonia shpall 3 ditë zie

para një jave - FaxWeb

Qeveria e Maqedonisë së Veriut ka vendosur që të shpall tre ditë zie për shkak të aksidentit të autobusit në Bullgari ku humbën jetën 45 persona. Flamujt shtetërorë para Qeverisë tashmë janë ulur në gjysmështizë....

Tragjedia në Bullgari, shpallen tre ditë zie në Maqedoninë e Veriut

para një jave - TV Festa

Në seancën e sotme qeveritare është sjellë vendim që të shpallen tre ditë zie në Maqedoninë e Veriut për tragjedinë në Bullgari. Flamujt para Qeverisë tashmë janë ulur në gjysmë shtizë. Ndërkaq, mëngjesin...

Aksidenti tragjik, Qeveria maqedonase shpalli tre ditë zie

para një jave - Ekonomia Online

Qeveria në seancën e sotme ka marrë vendim që në Republikën e Maqedonisë së Veriut të shpallet tri ditë zie për shkak të aksidentit të autobusit në Bullgari ku humbën jetën 45 persona. Flamujt shtetërorë...

Xhaferi: Në këtë çast, nuk ka fjalë që mund të ngushëllojë dhimbjen

para një jave - Tetova Sot

Kryetari i Kuvendit, Talat Xhaferi shprehu ngushëllime në emrin e tij dhe në emrin e deputetëve të Kuvendit të Republikës së Maqedonisë së Veriut për personat që e humbën jetën në mënyrë tragjike në fatkeqësinë...

Aksidenti tragjik, Qeveria shpalli tre ditë zie

para një jave - Fakti Ditor

Qeveria në seancën e sotme ka marrë vendim që në Republikën e Maqedonisë së Veriut të shpallet tri ditë zie për shkak të aksidentit të autobusit në Bullgari ku humbën jetën 45 persona. Flamujt shtetërorë...

Aksidenti tragjik, Qeveria shpalli tre ditë zie

para një jave - Info7

Qeveria në seancën e sotme ka marrë vendim që në Republikën e Maqedonisë së Veriut të shpallet tri ditë zie për shkak të aksidentit të autobusit në Bullgari ku humbën jetën 45 persona. Flamujt shtetërorë...

Veliaj: Fort i trishtueshëm lajmi për tragjedinë e aksidentit të udhëtarëve nga Maqedonia e Veriut

para një jave - Arbresh

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj ka shprehur ngushëllime për aksidentin tragjik në Bullgari, ku humbën jetën 46 turistë nga Maqedonia e Veriut. “Fort i trishtueshëm lajmi për tragjedinë e aksidentit...

Çifti që i shpëtoi tragjedisë me autobus në Bullgari

para një jave - Zyrtare

Në mesin e të mbijetuarve nga aksidenti fatal në Bullgari janë edhe çifti Lulzim Sulejmani dhe Medina Lutfiu. Ata fatmirësisht arritën të dilnin nga autobusi që ishte përfshirë nga flakët, raporton Indeksonline....

Tragjedia në Bullgari, Ali Ahmeti: Sa shumë dhimbje na solli mëngjesi i sotëm

para një jave - Infokusi

Kryetari i BDI-së Ali Ahmeti ka reaguar pas aksidentit të rëndë në Bullgari. “Sa shumë dhimbje që na solli mëngjesi i sotëm”, ka shkruar ai në rrjetin social Facebook, derisa ka shprehur ngushëllime për...

Eksperti bullgar tregon sa ka qenë duke lëvizur autobusi i aksidentuar

para një jave - Infokusi

Eksperti Bullgar, Vasko Pirgov, që punon administrimin e rrugëve rajonale i ka thënë Televizionit Shtetëror Bullgar se autobusi që u aksidentua tragjikisht ka qenë duke lëvizuar me 100 km në orë. Vasko...

Tragjedia shqiptare, Ahmeti: Sa shumë dhimbje që na solli mëngjesi i sotëm

para një jave - InfoShqip

Kryetari i BDI-së Ali Ahmeti ka reaguar pas aksi dentit të rëndë në Bullgari. “ Sa shumë dhimbje që na solli mëngjesi i sotëm” , ka shkruar mes tjerash Ahmeti duke shprehur ngushëllime për familjet që...

Ky është çifti shqiptar që i shpëtoi tragjedisë në Bullgari

para një jave - Gazeta Metro

Një shqiptar nga rrethina e Preshevës dhe e fejuara e tij nga Kumanova i kanë shpëtuar aksidentit të tmerrshëm që ndodhi në orët e para të mëngjesit në Bullgari. Të paktën 45 persona, kryesisht shqiptarë,...

Glauk Konjufca: Ky mëngjes na tronditi

para një jave - Ditapost

Kryeparlamentari Glauk Konjufca është shprehur i tronditur pas lajmit se 46 persona, kryesisht shqiptarë nga Maqedonia e Veriut, gjetën vdekjen në një aksident me autobus në Bullgari, teksa po ktheheshin...

Pamje me dron nga aksidenti ku humbën jetë 46 persona

para një jave - in7

Pamje me dron nga aksidenti ku humbën jetë 46 persona Mediat bullgare kanë publikuar pamje me dron ku duket vendi i ngjarjes ku u aksidentua autobusi nga Maqedonia e ku mbetën të vdekur 46 persona dhe...

‘Kishte tuba me naftë në pjesën e përparme të autobusit, shkak edhe ngrohja’ – Eksperti bullgar jep konstatimet rreth aksidentit

para një jave - Almakos

Autobusi ka goditur gardhin mbrojtës, ndërsa goma e djathtë e përparme ka shpërthyer, dhe kështu autobusi ka lëvizur zvarrë dhe është derdhur naftë të cilën shoferi i autobusit e kishte poseduar dhe mbajtur...

Ky është çifti shqiptar që i shpëtoi tragjedisë në Bullgari

para një jave - Realiteti

Një shqiptar nga rrethina e Preshevës dhe e fejuara e tij nga Kumanova i kanë shpëtuar aksidentit të tmerrshëm që ndodhi në orët e para të mëngjesit në Bullgari. Të paktën 45 persona, kryesisht shqiptarë,...

Presidentja Osmani pas aksidentit tragjik: Do t’u qëndrojmë afër miqve tanë në këto momente të vështira

para një jave - Ditapost

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka reaguar pas aksidentit tragjik në Bullgari, ku vdiqën 46 persona e mbetën të lënduar shtatë të tjerë, raporton Express. Osmani ka thënë se e është e trishtuar nga...

Reagon kryeministri Kurti pas aksidentit tragjik në Bullgari

para një jave - Ditapost

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka reaguar pas aksidentit tragjik në Bullgari ku mbeten të vdekur 46 persona të gjithë shtetas të Maqedonisë së Veriut të cilët po ktheheshin me autobus...

Çifti shqiptar që i shpëtoi tragjedisë në Bullgari

para një jave - Arbresh

Një shqiptar nga rrethina e Preshevës dhe e fejuara e tij nga Kumanova i kanë shpëtuar aksidentit të tmerrshëm që ndodhi në orët e para të mëngjesit në Bullgari. Të paktën 45 persona, kryesisht shqiptarë,...

Vendosen lule pranë Ambasadës së RMV-së në Bullgari

para një jave - Lajm

Para Ambasadës së Maqedonisë së Veriut në Bullgari qytetarët bullgarë kanë filluar të vendosin lule në shenjë ngushëllimi për viktimat e aksidentit tragjik të autobusit nga Maqedonia e Veriut.

Këto janë dyshimet fillestare për shkaqet e aksidentit

para një jave - Bota Press

Autobusi ka dalë nga autostrada Struma në afërsi të fshatit bullgar Bosnek, afër Pernikut. Sipas informacioneve fillestare, autobusit i ka plasur goma e përparme djathtas, e më pas është përplasur në parmakë...

Ky është çifti shqiptar që i shpëtoi tragjedisë në Bullgari

para një jave - Bota Press

Një shqiptar nga rrethina e Preshevës dhe e fejuara e tij nga Kumanova i kanë shpëtuar aksidentit të tmerrshëm që ndodhi në orët e para të mëngjesit në Bullgari. Të paktën 45 persona, kryesisht shqiptarë,...

Këto janë dyshimet fillestare për shkaqet e aksidentit

para një jave - ATV Live

Autobusi ka dalë nga autostrada Struma në afërsi të fshatit bullgar Bosnek, afër Pernikut. Sipas informacioneve fillestare, autobusit i ka plasur goma e përparme djathtas, e më pas është përplasur në parmakë...

Këto janë dyshimet fillestare për shkaqet e aksidentit

para një jave - Ekonomia Online

Autobusi ka dalë nga autostrada Struma në afërsi të fshatit bullgar Bosnek, afër Pernikut. Sipas informacioneve fillestare, autobusit i ka plasur goma e përparme djathtas, e më pas është përplasur në parmakë...

Theu tabelën treguese, nuk frenoi: Këto janë dyshimet preliminare për shkaqet e aksidentit

para një jave - Periskopi

Autobusi ka dalë nga autostrada Struma në afërsi të fshatit bullgar Bosnek, afër Pernikut. Sipas informacioneve fillestare, autobusit i ka plasur goma e përparme djathtas, e më pas është përplasur në parmakë...

Pamje me dron nga aksidenti ku humbën jetë 46 persona

para një jave - Zyrtare

Mediat bullgare kanë publikuar pamje me dron ku duket vendi i ngjarjes ku u aksidentua autobusi nga Maqedonia e ku mbetën të vdekur 46 persona dhe 7 të lënduar. Mes viktimave janë edhe 12 të fëmijë. Ministri...

Këto janë dyshimet fillestare për shkaqet e aksidentit

para një jave - Zyrtare

Autobusi ka dalë nga autostrada Struma në afërsi të fshatit bullgar Bosnek, afër Pernikut. Sipas informacioneve fillestare, autobusit i ka plasur goma e përparme djathtas, e më pas është përplasur në parmakë...

Lulzim Basha: Ngushëllimet më të ndjera familjeve të viktimave

para një jave - in7

Lulzim Basha: Ngushëllimet më të ndjera familjeve të viktimave Edhe kryetari i Partisë Demokratike , Lulzim Basha shprehu ngushëllimet e thella për familjet e viktimave që humbën jetën në aksidentin në...

Këto janë dyshimet për shkaqet e aksidentit të autobusit në Bullgari

para një jave - Revista Kosovarja

Autobusi ka dalë nga autostrada Struma në afërsi të fshatit bullgar Bosnek, afër Pernikut. Sipas informacioneve fillestare, autobusit i ka plasur goma e përparme djathtas, e më pas është përplasur në parmakë...

Aksidenti tragjik në Bullgari, në mesin e viktimave edhe vajza e politikanit shqiptar

para një jave - Revista Kosovarja

Një aksident tragjik ka ndodhur rreth orës 3 pas mesnate në Bullgari, ku mbetën të vdekur 46 persona, pasi një autobus që po kthehej nga Turqia për në Maqedoni të Veriut u përfshi nga flakët. Sipas raportimit...

Ky është çifti që i shpëtoi tragjedisë me autobus në Bullgari

para një jave - Revista Kosovarja

Në mesin e të mbijetuarve nga aksidenti fatal në Bullgari janë edhe çifti Lulzim Sulejmani dhe Medina Lutfiu. Ata fatmirësisht arritën të dilnin nga autobusi që ishte përfshirë nga flakët. Të dy ndodhen...

Këto janë dyshimet fillestare për shkaqet e aksidentit

para një jave - Info7

Autobusi ka dalë nga autostrada Struma në afërsi të fshatit bullgar Bosnek, afër Pernikut. Sipas informacioneve fillestare, autobusit i ka plasur goma e përparme djathtas, e më pas është përplasur në parmakë...

Këto janë dyshimet fillestare për shkaqet e aksidentit

para një jave - Lajm

Autobusi ka dalë nga autostrada Struma në afërsi të fshatit bullgar Bosnek, afër Pernikut. Sipas informacioneve fillestare, autobusit i ka plasur goma e përparme djathtas, e më pas është përplasur në parmakë...

Dyshimet që lidhen me aksidentin tragjik në Bullgari, çfarë gjeti në rrugë grupi i ekspertizës

para një jave - in7

Dyshimet që lidhen me aksidentin tragjik në Bullgari, çfarë gjeti në rrugë grupi i ekspertizës Tejkalimi i limitit të shpejtësisë dhe shpërqendrimi i shoferit dyshohet se ka shkaktuar aksidentin tragjik...

Këto janë dyshimet fillestare për shkaqet e aksidentit

para një jave - Epoka e Re

Në orët e stome të mëngjesit një autobus me turist shqiptarë nga Maqedonia e Veriut ka dalë nga autostrada Struma në afërsi të fshatit bullgar Bosnek, afër Pernikut. Nga ky aksident tragjik kanë humbur...

Liderët vendorë dhe rajonal shprehin ngushëllimet për aksidentin në Bullgari

para një jave - Fakti Ditor

Ambasadorja e SHBA-së në vend Kejt Meri Bërns shprehu ngushëllimet e saj për viktimat e aksidentit të autobusit që ndodhi mbrëmë vonë në Bullgari. “Në emër të Ambasadës Amerikane, dëshiroj të shpreh ngushëllimet...

Pamje nga droni nga aksidenti i tmerrshëm në Bullgari, ku vdiqën 45 persona nga Maqedonia e Veriut (VIDEO)

para një jave - Fakti Ditor

Mediat bullgare kanë publikuar pamje nga droni nga aksidenti tragjik ku humbën jetën 45 persona nga Maqedonia e Veriut.

Kurti: Ngushëllime më të sinqerta dhe ndaj dhimbjen me familjet e viktimave

para një jave - Almakos

Kryeminsitri i Kosovës, Albin Kurti ka shprehur ngushëllime për familjarët e viktimave që humbën jetën në aksidentin tragjik në Bullgari i cili ndodhi mëngjesin e sotëm. “I trishtuar dhe i pikëlluar nga...

Këto janë dyshimet fillestare për shkaqet e aksidentit

para një jave - Almakos

Igor Stefanovski – Advertisements – Autobusi ka dalë nga autostrada Struma në afërsi të fshatit bullgar Bosnek, afër Pernikut. Sipas informacioneve fillestare, autobusit i ka plasur goma e përparme djathtas,...

Osmani: Ndajmë dhimbjen me familjet e viktimave dhe lutemi për të mbijetuarit

para një jave - Epoka e Re

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka ngushëlluar familjarët e viktimave të aksidentit tragjik që ndodhi në orët e hershme të mëngjesit të sotëm në Bullgari. Në profilin e saj në “Facebook”, ajo ka shkruar...

Vjosa Osmani: Ndajmë dhimbjen me familjet e viktimave dhe lutemi për të mbijetuarit

para një jave - Lajm

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka shprehur ngushëllime për familjarët e viktimave që humbën jetën në aksidentin tragjik në Bullgari mëngjesin e sotëm, përcjell TV21. “E trishtuar nga lajmi tragjik...

Xhaferi: Në këtë çast, nuk ka fjalë që mund të ngushëllojë dhimbjen

para një jave - Lajm

Kryetari i Kuvendit, Talat Xhaferi shprehu ngushëllime në emrin e tij dhe në emrin e deputetëve të Kuvendit të Republikës së Maqedonisë së Veriut për personat që e humbën jetën në mënyrë tragjike në fatkeqësinë...

Lulzim Basha: Ngushëllimet më të ndjera familjeve të viktimave

para një jave - Top24

Edhe kryetari i Partisë Demokratike , Lulzim Basha shprehu ngushëllimet e thella për familjet e viktimave që humbën jetën në aksidentin në Bullgari mëngjesin e sotëm, ndërsa të lënduarve u uroi shërim...

Osmani për aksidentin në Bullgari: Ndajmë dhimbjen me familjet e viktimave dhe lutemi për të mbijetuarit

para një jave - Top24

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka ngushëlluar familjarët e viktimave të aksidentit tragjik që ndodhi në orët e hershme të mëngjesit të sotëm në Bullgari. “E trishtuar nga lajmi tragjik për përfshirjen...

Xhaferi: Në këtë çast, nuk ka fjalë që mund të ngushëllojë dhimbjen

para një jave - Top24

Kryetari i Kuvendit të Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferi shprehu ngushëllime në emrin e tij dhe në emrin e deputetëve të Kuvendit të Republikës së Maqedonisë së Veriut për personat që e humbën jetën...

Basha: I shokuar nga tragjedia e tmerrshme në Bullgari

para një jave - ATV Live

Kryetari i Partisë Demokratike të Shqipërisë (PDSh), Lulzim Basha ka reaguar për aksidentin tragjik në Bullgari ku humbën jetën 46 qytetarë, kryesisht nga Maqedonia e Veriut. Basha ka shkruar se është...

Publikohen pamjet me dron nga aksidenti ku vdiqën 46 persona

para një jave - Realiteti

Mediat bullgare kanë publikuar pamje me dron ku duket vendi i ngjarjes ku u aksidentua autobusi nga Maqedonia e ku mbetën të vdekur 46 persona dhe 7 të lënduar. Mes viktimave janë edhe 12 të mitur, dy...

Inxhinieri bullgar: Autobusi po lëvizte 100 km në orë dhe kishte rrjedhje të naftës

para një jave - Arbresh

Eksperti bullgar, Vasko Pirgov, që punon administrimin e rrugëve rajonale i ka thënë Televizionit Shtetëror Bullgar se autobusi që u aksidentua tragjikisht ka qenë duke lëvizuar me 100 km në orë. Vasko...

Aksidenti tragjik në Bullgari: Pamjet e autobusit nga droni

para një jave - Periskopi

Mediat bullgare kanë publikuar pamje me dron ku duket vendi i ngjarjes ku u aksidentua autobusi nga Maqedonia e ku mbetën të vdekur 46 persona dhe 7 të lënduar. Mes viktimave janë edhe 12 të mitur, dy...

Rama për aksidentin tragjik në Bullgari: Shumë dhimbje e trishtim

para një jave - KosovaPress

Kryetari i zgjedhur i Komunës së Prishtinës, Përparim Rama ka reaguar pas aksidentit tragjik që ndodhi në Bullgari ku humbën jetë 46 qytetarë, kryesisht nga Maqedonia e Veriut. Rama ka thënë se lajmi për...

Basha: I shokuar nga tragjedia e tmerrshme në Bullgari

para një jave - KosovaPress

Kryetari i Partisë Demokratike të Shqipërisë (PDSh), Lulzim Basha ka reaguar për aksidentin tragjik në Bullgari ku humbën jetën 46 qytetarë, kryesisht nga Maqedonia e Veriut. Basha ka shkruar se është...

Ahmeti për aksidentin tragjik në Bullgari: Sa shumë dhimbje që na solli mëngjesi i sotëm

para një jave - KosovaPress

Sa shumë dhimbje që na solli mëngjesi i sotëm. Kështu ka reaguar kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti për aksidentin tragjik që ndodhi në Bullgari e ku humbën jetën 46 qytetarë, kryesisht nga Maqedonia e Veriut....

Konjufca: Ky mëngjes na tronditi me lajmin e hidhur për tragjedinë e ndodhur në Bullgari

para një jave - KosovaPress

Edhe kryeparlamentari Glauk Konjufca ka reaguar për aksidentin tragjik që ndodhi në Bullgari ku humbën jetën 46 qytetarë, kryesisht nga Maqedonia e Veriut. Konjufca ka thënë se lajmi për tragjedinë ishte...

Osmani: E trishtuar nga lajmi tragjik për aksidentin në Bullgari, do t’u qëndrojmë afër miqve tanë

para një jave - KosovaPress

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani u ka shprehur ngushëllime familjeve të viktimave të aksidentit tragjik në Bullgari, ku humbën jetën 46 qytetarë, kryesisht nga Maqedonia e Veriut. Ajo në një postim...

Publikohen pamjet me dron nga aksidenti ku vdiqën 46 persona

para një jave - Bota Press

Mediat bullgare kanë publikuar pamje me dron ku duket vendi i ngjarjes ku u aksidentua autobusi nga Maqedonia e ku mbetën të vdekur 46 persona dhe 7 të lënduar . Mes viktimave janë edhe 12 të mitur, dy...

Eksperti bullgar: Autobusi ka qenë duke lëvizur me 100 km/h, rruga ka qenë në gjendje perfekte

para një jave - Revista Kosovarja

Eksperti Bullgar, Vasko Pirgov që punon administrimin e rrugëve rajonale i ka thënë Televizionit Shtetëror Bullgar se autobusi që u aksidentua tragjikisht ka qenë duke lëvizuar me 100 km në orë. Vasko...

Rama pas aksidentit me 46 të vdekur në Bullgari: Shumë dhimbje e trishtim

para një jave - ATV Live

Kryetari i zgjedhur i Prishtinës, Përparim Rama ka reaguar pas aksidentit tragjik në Bullgari, ku humbën jetën 46 persona, shtetas të Maqedonisë së Veriut dhe u lënduan shtatë të tjerë. Rama tha se lajmin...

Kurti: Ngushëllime më të sinqerta dhe ndaj dhimbjen me familjet e viktimave

para një jave - Top24

Kryeminsitri i Kosovës, Albin Kurti ka shprehur ngushëllime për familjarët e viktimave që humbën jetën në aksidentin tragjik në Bullgari i cili ndodhi mëngjesin e sotëm, përcjell TV21. “I trishtuar dhe...

Rama për tragjedinë: Nuk ka fjalë ngushëllimi

para një jave - Top24

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama ka shprehur ngushëllimet e tij të sinqerta dhe të thella për viktimat e aksidentit që ndodhi në Bullgari të cilin 46 persona e humbën jetën, kryesisht shtetas të Maqedonisë...

Reagon Talat Xhaferi: Jam thellë i trishtuar nga lajmi i tmerrshëm

para një jave - Ekonomia Online

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferi, është shprehur tejet i trishtuar për vdekjen e 46 personave në një aksident në Bullgari. Me anë të një postimi në profilin e tij...

Rama pas aksidentit me 46 të vdekur në Bullgari: Shumë dhimbje e trishtim

para një jave - Ekonomia Online

Kryetari i zgjedhur i Prishtinës, Përparim Rama ka reaguar pas aksidentit tragjik në Bullgari, ku humbën jetën 46 persona, shtetas të Maqedonisë së Veriut dhe u lënduan shtatë të tjerë. Rama tha se lajmin...

Reagon Talat Xhaferi: Jam thellë i trishtuar nga lajmi i tmerrshëm për jetët njerëzore

para një jave - Periskopi

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferi, është shprehur tejet i trishtuar për vdekjen e 46 personave në një aksident në Bullgari. Me anë të një postimi në profilin e tij...

Rama: S’ka fjalë për tragjedinë e autobusit në Bullgari

para një jave - Epoka e Re

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, është shprehur i tronditur nga aksidenti  tragjik në Bullgari, ku kanë humbur jetën 46 shqiptarë të Maqedonisë së Veriut. Në profilin e tij në “Facebook”, ai ka shkrua...

Ali Ahmeti: Sa shumë dhimbje që na solli mëngjesi i sotëm

para një jave - ATV Live

Kryetari i BDI-së Ali Ahmeti ka reaguar pas aksidentit të rëndë në Bullgari. “Sa shumë dhimbje që na solli mëngjesi i sotëm.”, ka shkruar mes tjerash Ahmeti duke shprehur ngushëllime për familjet që humbën...

Abdixhiku: Mëngjes i trishtë e me dhimbje

para një jave - ATV Live

Kryetarit i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku ka reaguar për aksidentin tragjik me 46 viktima në Bullgari. Përmes një postimi në rrjetin social Facebook, Abdixhiku njoftoi se në emër të LDK-së,...

Glauk Konjufca: Ky mëngjes na tronditi

para një jave - ATV Live

Kryeparlamentari Glauk Konjufca është shprehur i tronditur pas lajmit se 46 persona, kryesisht shqiptarë nga Maqedonia e Veriut, gjetën vdekjen në një aksident me autobus në Bullgari, teksa po ktheheshin...

Inxhinieri bullgar: Autobusi po lëvizte 100 km në orë dhe kishte rrjedhje të natës

para një jave - Arbresh

Eksperti bullgar, Vasko Pirgov, që punon administrimin e rrugëve rajonale i ka thënë Televizionit Shtetëror Bullgar se autobusi që u aksidentua tragjikisht ka qenë duke lëvizuar me 100 km në orë. Vasko...

Ahmeti: Sa shumë dhimbje na solli mëngjesi i sotëm

para një jave - Epoka e Re

Lideri i BDI-së, Ali Ahmeti, ka shprehur ngushëllime familjarëve të viktimave të aksidentit tragjik në Bullgari, ku kanë mbetur të vdekur 46 shqiptarë nga Maqedonia e Veriut. Në profilin e tij në “Facebook”,...

Krerët shtetërorë të Kosovës të tronditur nga aksidenti tragjik në Bullgari, ku humbën jetën 45 qytetarë të Maqedonisë së Veriut

para një jave - Fakti Ditor

Krerët shtetëror të Kosovës, presidentja Vjosa Osmani, kryeministri Albin Kurti dhe kryeparlamentari Glauk Konjufca, janë shprehur të trishtuar dhe të tronditur për vdekjen e 45 udhëtarëve nga Maqedonia...

Aksidenti në Bullgari, Abdixhiku: Një mëngjes i trishtë e më dhimbje plot

para një jave - Arbresh

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Lumir Abdixhiku ka ngushëlluar familjarët e viktimave të aksidentin fatal në Bullgari. Abdixhiku ka bërë me dije se në emër të LDK-së, sot në mëngjes i...

Konjufca: Ky mëngjes na tronditi me lajmin e hidhur për tragjedinë e ndodhur në Bullgari

para një jave - Periskopi

Edhe kryeparlamentari Glauk Konjufca ka reaguar për aksidentin tragjik që ndodhi në Bullgari ku humbën jetën 46 qytetarë, kryesisht nga Maqedonia e Veriut. Konjufca ka thënë se lajmi për tragjedinë ishte...

Kurti: I trishtuar nga lajmi për aksidentin tragjik në Bullgari

para një jave - Epoka e Re

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, është shprehur i trishtuar nga lajmi për aksidentin tragjik në Bullgari, ku kanë humbur jetën 46 shqiptarë nga Maqedonia e Veriut. Ai u ka shprehur ngushëllime familjeve...

Abdixhiku: Lajmi për humbjen tragjike të 46 jetëve në aksidentin fatal në Bullgari na lë pa fjalë

para një jave - Periskopi

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Lumir Abdixhiku u ka shprehur ngushëllime familjeve të viktimave që humbën jetën në aksidentin tragjik në Bullgari, gjersa u ka uruar shërim të shpejtë...

Konjufca: Jemi me familjet e viktimave që humbën jetën tragjikisht në Bullgari

para një jave - Epoka e Re

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca, ka thënë se është i tronditur nga tragjedia që ka ndodhur në Bullgari, ku kanë humbur jetën 46 shqiptarë nga Maqedonia e Veriut. Me këtë rast, Konjufca ka...

Reagon kryeministri Kurti pas aksidentit tragjik në Bullgari

para një jave - Bota Press

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka reaguar pas aksidentit tragjik në Bullgari ku mbeten të vdekur 46 persona të gjithë shtetas të Maqedonisë së Veriut të cilët po ktheheshin me autobus...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK