16 marrëveshjet që do të nënshkruhen nesër në mbledhjen e dy qeverive, Kosovë-Shqipëri

para një jave - Indeks online

Në Tiranë nesër do të mbahet takimi i radhës i dy qeverive, të Shqipërisë dhe Kosovës. Mbledhja vëllazërore do të drejtohet nga dy kryeministrat, Rama e Kurti. Në këtë takim do të nënshkruhen 16 marrëveshjeve...

Këto janë marrëveshjet që do të firmosen nesër në mbledhjen e qeverive Kosovë-Shqipëri

para një jave - Albeu

Ditën e nesërme, 26 nëntor, në Elbasan do të mblidhen dy qeveritë, ajo shqiptare dhe ajo e Kosovës. Tashmë, agjenda me 16 marrëveshje që pritet të nënshkruhen nesër, është zbardhur. Pika e parë është pikërisht...

Zbardhen marrëveshjet që nënshkruhen nesër në mbledhjen e qeverive Kosovë-Shqipëri

para një jave - ABC News

Zbardhet axhenda me 16 marrëveshje që pritet të nënshkruhen ditën e nesërme në mbledhjen qeverive të Shqipërisë dhe Kosovës. Pika e parë është pikërisht vendimi i marrë në mbledhjen e djeshme të qeverisë...

Takimi i dy qeverive, shkruan kryeministri Edi Rama

para një jave - RTK

Kryeministri Edi Rama ka konfirmuar mbajtjen e takimit të Qeverisë së Shqipërisë dhe të Kosovës. Rama me anë të një njoftimi në Facebook ka thënë se takimi do të mbahet në Elbasan. “Nesër mbledhja e përbashkët...

Një ditë para mbledhjes së përbashkët të dy qeverive/ Zbardhen marrëveshjet që do nënshkruhen

para një jave - Java News

Zbardhet axhenda me 16 marrëveshje që pritet të nënshkruhen ditën e nesërme në mbledhjen qeverive të Shqipërisë dhe Kosovës. Pika e parë është pikërisht vendimi i marrë në mbledhjen e djeshme të qeverisë...

Këto janë marrëveshjet që nënshkruhen nesër në mbledhjen e qeverive Kosovë-Shqipëri

para një jave - Infokusi

Zbardhet axhenda me 16 marrëveshje që pritet të nënshkruhen ditën e nesërme në mbledhjen qeverive të Shqipërisë dhe Kosovës që do të mbahet në Elbasan. Lista Marrëveshja ndërmjet Qeverisë së Republikës...

Këto janë marrëveshjet që nënshkruhen nesër në mbledhjen e qeverive Kosovë-Shqipëri

para një jave - Informatat

Zbardhet axhenda me 16 marrëveshje që pritet të nënshkruhen ditën e nesërme në mbledhjen qeverive të Shqipërisë dhe Kosovës që do të mbahet në Elbasan. Lista Marrëveshja ndërmjet Qeverisë së Republikës...

Këto janë marrëveshjet që nënshkruhen nesër në mbledhjen e qeverive Kosovë-Shqipëri

para një jave - Ditapost

Zbardhet axhenda me 16 marrëveshje që pritet të nënshkruhen ditën e nesërme në mbledhjen qeverive të Shqipërisë dhe Kosovës që do të mbahet në Elbasan. Lista Marrëveshja ndërmjet Qeverisë së Republikës...

Këto janë marrëveshjet që nënshkruhen nesër në mbledhjen e qeverive Kosovë-Shqipëri

para një jave - Bota Press

Zbardhet axhenda me 16 marrëveshje që pritet të nënshkruhen ditën e nesërme në mbledhjen qeverive të Shqipërisë dhe Kosovës që do të mbahet në Elbasan. Marrëveshja ndërmjet Qeverisë së Republikës së Kosovës...

Mbledhja e përbashkët mes qeverive Rama-Kurti/ Marrëveshjet që do firmosen të premten në Elbasan

para një jave - NOA

Të premten e 26 nëntorit në Elbasan pritet të mbahet mbledhja e përbashkët e Qeverisë së Republikës së Kosovës dhe Qeverisë së Republikës së Shqipërisë. Disa marrëveshje që pritet të nënshkruhen në këtë...

Takimi i dy qeverive, shkruan kryeministri Edi Rama

para një jave - Ekonomia Online

Kryeministri Edi Rama ka konfirmuar mbajtjen e takimit të Qeverisë së Shqipërisë dhe të Kosovës. Rama me anë të një njoftimi në Facebook ka thënë se takimi do të mbahet në Elbasan. “Nesër mbledhja e përbashkët...

Këto janë disa nga marrëveshjet Kosovë – Shqipëri që pritet të nënshkruhen në mbledhjen e dy qeverive të premten

para një jave - Tokasot

Të premten e 26 nëntorit në Elbasan pritet të mbahet mbledhja e përbashkët, e shtata me radhë e Qeverisë së Republikës së Kosovës dhe Qeverisë së Republikës së Shqipërisë. Disa marrëveshje pritet të nënshkruhen...

Këto janë disa nga marrëveshjet Kosovë – Shqipëri që pritet të nënshkruhen në mbledhjen e dy qeverive të premten

para një jave - Telegrafi

Të premten e 26 nëntorit në Elbasan pritet të mbahet mbledhja e përbashkët, e shtata me radhë e Qeverisë së Republikës së Kosovës dhe Qeverisë së Republikës së Shqipërisë. Disa marrëveshje pritet të nënshkruhen...

Këto janë disa nga marrëveshjet Kosovë – Shqipëri që pritet të nënshkruhen në mbledhjen e dy qeverive të premten

para një jave - Zhurnal

Të premten e 26 nëntorit në Elbasan pritet të mbahet mbledhja e përbashkët, e shtata me radhë e Qeverisë së Republikës së Kosovës dhe Qeverisë së Republikës së Shqipërisë. Disa marrëveshje pritet të nënshkruhen...

Qeveria e Shqipërisë merr disa vendime në prag të mbledhjes së përbashkët me Kosovën

para një jave - Zeri

Në prag të mbledhjes së përbashkët të qeverive të Shqipërisë dhe Kosovës, Këshilli i Ministrave në Tiranë miratoi dy vendime që lehtësojnë jetën e qytetarëve në dy anët e kufirit. E para lidhet me marrjen...

Mbledhja e përbashkët mes qeverive Rama-Kurti, zbardhen disa nga marrëveshjet që do firmosen

para një jave - FaxWeb

Të premten e 26 nëntorit në Elbasan pritet të mbahet mbledhja e përbashkët e Qeverisë së Republikës së Kosovës dhe Qeverisë së Republikës së Shqipërisë. Disa marrëveshje që pritet të nënshkruhen në këtë...

Shqipëria i paraprin mbledhjes së përbashkët me Qeverinë e Kosovës me dy vendime të rëndësishme

para një jave - Koha.net

Para mbledhjes së përbashkët të qeverive të Kosovës e Shqipërisë, të premten në qytetin e Elbasanit, Qeveria e Shqipërisë i ka paraprirë kësaj mbledhje me dy vendime, sipas saj, të rëndësishme. I pari...

Këto janë disa nga marrëveshjet Kosovë – Shqipëri që pritet të nënshkruhen në mbledhjen e dy qeverive të premten

para një jave - in7

Të premten e 26 nëntorit në Elbasan pritet të mbahet mbledhja e përbashkët, e shtata me radhë e Qeverisë së Republikës së Kosovës dhe Qeverisë së Republikës së Shqipërisë. Disa marrëveshje pritet të nënshkruhen...

Këto janë disa nga marrëveshjet Kosovë – Shqipëri që pritet të nënshkruhen në mbledhjen e dy qeverive të premten

para një jave - Realiteti

Të premten e 26 nëntorit në Elbasan pritet të mbahet mbledhja e përbashkët, e shtata me radhë e Qeverisë së Republikës së Kosovës dhe Qeverisë së Republikës së Shqipërisë. Disa marrëveshje pritet të nënshkruhen...

Me një aplikim,çdo kosovar mund t`marrë leje 5-vjeçare qëndrimi në Shqipëri

para një jave - RTK

Të gjithë shtetasit e Kosovës do të mundë të marrin lejen pesëvjeçare të qëndrimit në Shqipëri vetëm me një aplikim të thjeshtë. Lajmin e dha ministri i Brendshëm i Shqipërisë, Blendi Çuçi, pas mbledhjes...

Shqipëria miraton dy marrëveshje me Kosovën

para një jave - Syri.net Kosova

Këshilli i Ministrave të Shqipërisë në mbledhjen e mbajtur sot ka miratuar marrëveshjen për leje qëndrimet me Kosovën që iu lehtëson shtetasve të dy vendeve qëndrimin në vendet respektive duke i lehtësuar...

Shqipëria miraton dy marrëveshje me Kosovën pritet të nënshkruhen të premten

para një jave - Zhurnal

Këshilli i Ministrave të Shqipërisë në mbledhjen e mbajtur sot ka miratuar marrëveshjen për leje qëndrimet me Kosovën që iu lehtëson shtetasve të dy vendeve qëndrimin në vendet respektive duke i lehtësuar...

Shqipëria miraton dy marrëveshje me Kosovën pritet të nënshkruhen të premten

para një jave - RTV 21

Këshilli i Ministrave të Shqipërisë në mbledhjen e mbajtur sot ka miratuar marrëveshjen për leje qëndrimet me Kosovën që iu lehtëson shtetasve të dy vendeve qëndrimin në vendet respektive duke i lehtësuar...

Çuçi: Nuk do ketë kampe refugjatësh në vendin tonë

para një jave - Klan

Çuçi: Nuk do ketë kampe refugjatësh në vendin tonë Njihen kontributet për pensionet mes Shqipërisë dhe Kosovës Qeveria mohon në mënyrë kategorike çdo informacion se Shqipëria do të ndërtojë kampe për të...

Mbledhje e qeverisë Shqipëri-Kosovë/ Përgatiten dy vendime për mbledhjen e së premtes që mbahet në Elbasan

para një jave - Top Channel

Mbledhjes së përbashkët të dy qeverive Shqipëri-Kosovë këtë të premte në Elbasan, qeveria shqiptare i parapriu me dy vendimi. I pari për thjeshtësimin e leje të qëndrimit në Shqipëri dhe Kosove. “Sot miratuam...

Çuçi: Nuk do të ketë kampe refugjatësh në Shqipëri

para një jave - RTK

Ministri i Brendshëm, Bledi Çuçi deklaroi se është shumë e qartë se në Shqipëri nuk do të ketë kampe emigrantësh të huaj. “Besoj se është bërë shumë e qartë, e thënë qartazi, që nuk do të ketë kampe refugjatësh...

Shqipëria zemërgjerë: Me një aplikim, çdo kosovar mund të marrë leje 5-vjeçare qëndrimi në Shqipëri

para një jave - Syri.net Kosova

Të gjithë shtetasit e Kosovës do të mundë të marrin lejen pesëvjeçare të qëndrimit në Shqipëri vetëm me një aplikim të thjeshtë. Lajmin e dha ministri i Brendshëm i Shqipërisë, Blendi Çuçi, pas mbledhjes...

Shqipëria miraton vendimin që shtetasit nga Kosova mund të pajisen me lejeqëndrim vetëm me një aplikim të thjeshtë

para një jave - Telegrafi

Të gjithë qytetarët e Kosovës do të mund të marrin lejen e qëndrimit në afat 5-vjeçar së bashku me lejen e punës në Shqipëri, vetëm me një aplikim të thjeshtë. Kështu ka bërë të ditur ministri i Brendshëm...

Shqipëria miraton dy marrëveshje të rëndësishme me Kosovën

para një jave - RTK

Dy marrëveshje janë gati nga Shqipëria me Kosovën për lehtësimin e procedurave dhe trajtimin e barabartë të shtetasve të të dy vendeve. Qeveria e Shqipërisë miratoi dy marrëveshje me rëndësi me Kosovën...

Shqipëria miraton vendimin që shtetasit nga Kosova mund të pajisen me lejeqëndrim vetëm me një aplikim të thjeshtë

para një jave - GazetaBlic

Të gjithë qytetarët e Kosovës do të mund të marrin lejen e qëndrimit në afat 5-vjeçar së bashku me lejen e punës në Shqipëri, vetëm me një aplikim të thjeshtë. Kështu ka bërë të ditur ministri i Brendshëm...

Lejet e qëndrimit dhe njohja e sigurimeve, nënshkruhen të premten dy marrëveshje të rëndësishme me Kosovën

para një jave - Klan

Lejet e qëndrimit dhe njohja e sigurimeve, nënshkruhen të premten dy marrëveshje të rëndësishme me Kosovën Kushi: Teksti i Abetares, i unifikuar në të gjithë vendin Këshilli i Ministrave ka miratuar një...

Çuçi: Nuk do të ketë kampe refugjatesh për interesa të vendeve të tjera në Shqipëri

para një jave - Klan

Çuçi: Nuk do të ketë kampe refugjatesh për interesa të vendeve të tjera në Shqipëri Ministri i Brendshëm, Bledi Çuçi ka sqaruar se në Shqipëri nuk do të ketë kampe refugjatësh për interesa të vendeve të...

Nga dy marrëveshjet e rëndësishme me Kosovën te Abetarja e unifikuar, vendimet që mori sot qeveria

para një jave - NOA

Këshilli i Ministrave ka miratuar gjatë mbledhjes së sotme një sërë vendimesh të rëndësishme, që lidhen kryesisht me marrëdhënien me Kosovën. Një prej marrëveshjeve ka të bëjë me lejet e qëndrimit dhe...

Çuçi: Shqiptarët e Kosovës me vetëm një aplikim do të marrin leje qëndrimi për 5 vite këtu

para një jave - Albeu

Ministri i Brendshëm Bledi Çuçi ka njoftuar jë nga vendimet e marra sot në mbledhjen e këshillit të ministrave. Çuçi tha se sot u miratua një marrëveshje që do ta kalojmë ditën e premte në mbledhjen e...

Marrëveshja Shqipëri-Kosovë për mbrojtjen sociale, Ibrahimi jep detajet

para një jave - Albeu

Ministrja e Ekonomisë dhe Financave, Delina Ibrahimi ka njoftuar sot vendimin e këshillit të ministrave për marrëveshje ndërmjet Shqipërisë për përfitimet sociale të qytetarëve. “Marrëveshja ka të bëjë...

Kosovarët me një aplikim mund të marrin leje 5-vjeçare qëndrimi në Shqipëri

para një jave - Zeri

Të gjithë shtetasit e Kosovës do të mundë të marrin lejen pesëvjeçare të qëndrimit në Shqipëri vetëm me një aplikim të thjeshtë. Lajmin e dha ministri i Brendshëm i Shqipërisë, Blendi Çuçi, pas mbledhjes...

Miratohet marrëveshja: Vetëm me një aplikim të thjeshtë kosovarët mund të marrin lejeqëndrim në Shqipëri

para një jave - Infokusi

Të gjithë shtetasit e Kosovës do të mund të marrin lejen e qëndrimit pesë vjeçar në Shqipëri vetëm me një aplikim të thjeshtë. Këtë e bëri të ditur Ministri i Brendshëm në Shqipëri, Blendi Çuçi, pas mbledhjes...

Ministrja Ibrahimaj zbulon marrëveshjen që do të nënshkruhet në mbledhjen e përbashkët Shqipëri-Kosovë

para një jave - Top Channel

Pas mbledhjes së kabinetit qeveritar, ministrja Delina Ibrahimaj ka bërë me dije se ditën e premte, në mbledhjen e përbashkët Shqipëri-Kosovë do të nënshkruhet marrëveshja për njohjen e periudhave të sigurimeve...

“Nuk do kemi kampe refugjatësh”/ Ministri Çuçi: Marrëveshje Kosovë-Shqipëri për lejet e qëndrimit

para një jave - Top Channel

Ministri i Brendshëm u shpreh se është miratuar një nga marrëveshjet që do të nënshkruhet të premten mes qeverisë shqiptare dhe asaj kosovare, që ka të bëjë më lejet e qëndrimit. “Sot miratuam një nga...

Vendimet e sotme të qeverisë/ Një abetare në të gjithë vendin, pas “Akademisë së barinjve”, ministrja e Bujqësisë premton edhe ‘kooperativat’

para një jave - Shekulli

Publikuar më 24.11.2021 nga Shekulli Ka përfunduar mbledhja e qeverisë në fund të së cilës 4 ministra kanë zbuluar vendimet që janë marrë, ku disa prej të cilave lidhen me marrëveshjet me Kosovën. Këto...

Shqipëria miraton dy marrëveshje me Kosovën që pritet të nënshkruhen të premten

para një jave - KosovaPress

Këshilli i Ministrave të Shqipërisë në mbledhjen e mbajtur sot ka miratuar marrëveshjen për leje qëndrimet me Kosovën që iu lehtëson shtetasve të dy vendeve qëndrimin në vendet respektive duke i lehtësuar...

Shqipëria miraton dy marrëveshje me Kosovën që pritet të nënshkruhen të premten

para një jave - ATV Live

Këshilli i Ministrave të Shqipërisë në mbledhjen e mbajtur sot ka miratuar marrëveshjen për leje qëndrimet me Kosovën që iu lehtëson shtetasve të dy vendeve qëndrimin në vendet respektive duke i lehtësuar...

“Nuk do ketë kamp refugjatësh”/ Çuçi: Marrëveshje Kosovë-Shqipëri për lejet e qëndrimit!

para një jave - Java News

“Besoj se është bërë shumë e qartë, e thënë qartazi, që nuk do të ketë kampe refugjatësh për interesa të vendeve të tjera në Shqipëri!” Kjo ishte përgjigjja e prerë e ministrit të Brendshëm, Bledi Çuçi,...

“S’do ketë kamp refugjatësh”, Çuçi: Marrëveshje Kosovë-Shqipëri për lejet e qëndrimit

para një jave - ABC News

Pas përfundimit të mbledhjes së qeverisë ministri i Brendshëm Bledi Çuçi bëri me dije se ditën e premte, në mbledhje e përbashkët me qeverinë e Kosovës do nënshkruhet marrëveshja mes Shqipërisë dhe Kosovës...

“Mbrojtje sociale për shqiptarët që jetojnë në Kosovë”, Brahimaj jep detaje

para një jave - ABC News

Ministrja e Financave dhe Ekonomisë, Delina Brahimaj, pas mbledhjes së qeverisë është shprehur se sot është vendosur për një marrëveshje mes Shqipërisë dhe Kosovës për përfitimet sociale të qytetarëve....

Të gjithë qytetarët e Kosovës do të mund të marrin lejen e qëndrimit në afat 5-vjeçar së bashku me lejen e punës, në Shqipëri

para një jave - Radio Kosova e Lire

Të gjithë qytetarët e Kosovës do të mund të marrin lejen e qëndrimit në afat 5-vjeçar së bashku me lejen e punës në Shqipëri, vetëm me një aplikim të thjeshtë, ka bërë të ditur ministri i Brendshëm i Shqipërisë,...

Me një aplikim të thjeshtë, kosovarët mund të marrin lejen e qëndrimit në Shqipëri

para një jave - Arbresh

Të gjithë shtetasit e Kosovës do të mund të marrin lejen e qëndrimit pesë vjeçar në Shqipëri vetëm me një aplikim të thjeshtë. Këtë e bëri të ditur Ministri i Brendshëm në Shqipëri, Blendi Çuçi, pas mbledhjes...

Një lajm i mirë për qytetarët e Kosovës

para një jave - Nistori

Shqipëria do të nënshkruajë një marrëveshje shumë të përshtatshme dhe pozitive për të gjithë shtetasit e Kosovës. Ministri i Brendshëm i Shqipërisë, Blendi Çupi, ka njoftuar se shtetasit e Kosovës mund...

Miratohet marrëveshja: Vetëm me një aplikim të thjeshtë kosovarët mund të marrin lejeqëndrim në Shqipëri

para një jave - Bota Press

Të gjithë shtetasit e Kosovës do të mund të marrin lejen e qëndrimit pesë vjeçar në Shqipëri vetëm me një aplikim të thjeshtë. Këtë e bëri të ditur Ministri i Brendshëm në Shqipëri, Blendi Çuçi, pas mbledhjes...

“Nuk do kemi kampe refugjatësh”, Çuçi: Marrëveshje Kosovë-Shqipëri për lejet e qëndrimit

para një jave - Lexo

Ministri i Brendshëm u shpreh se është miratuar një nga marrëveshjet që do të nënshkruhet të premten mes qeverisë shqiptare dhe asaj kosovare, që ka të bëjë më lejet e qëndrimit. “Sot miratuam një nga...

Mbledhja e qeverisë/ Ibrahimaj zbulon marrëveshjen që do të nënshkruhet në mbledhjen e përbashkët Shqipëri-Kosovë

para një jave - Lexo

Pas mbledhjes së kabinetit qeveritar, ministrja Delina Ibrahimaj ka bërë me dije se ditën e premte, në mbledhjen e përbashkët Shqipëri-Kosovë do të nënshkruhet marrëveshja për njohjen e periudhave të sigurimeve...

Miratohet marrëveshja: Vetëm me një aplikim të thjeshtë kosovarët mund të marrin lejeqëndrim në Shqipëri

para një jave - Realiteti

Të gjithë shtetasit e Kosovës do të mund të marrin lejen e qëndrimit pesë vjeçar në Shqipëri vetëm me një aplikim të thjeshtë. Këtë e bëri të ditur Ministri i Brendshëm në Shqipëri, Blendi Çuçi, pas mbledhjes...

Shqipëria miraton vendimin që shtetasit nga Kosova mund të pajisen me lejeqëndrim vetëm me një aplikim të thjeshtë

para një jave - Arbresh

Të gjithë qytetarët e Kosovës do të mund të marrin lejen e qëndrimit në afat 5-vjeçar së bashku me lejen e punës në Shqipëri, vetëm me një aplikim të thjeshtë. Kështu ka bërë të ditur ministri i Brendshëm...

Shqipëria zemërgjerë: Me një aplikim, çdo kosovar mund të marrë leje 5-vjeçare qëndrimi në Shqipëri

para një jave - Gazeta Metro

Të gjithë shtetasit e Kosovës do të mundë të marrin lejen pesëvjeçare të qëndrimit në Shqipëri vetëm me një aplikim të thjeshtë. Lajmin e dha ministri i Brendshëm i Shqipërisë, Blendi Çuçi, pas mbledhjes...

Shqipëria miraton vendimin që qytetarët nga Kosova mund të pajisen me lejeqëndrim vetëm me një aplikim të thjeshtë

para një jave - Ekonomia Online

Të gjithë qytetarët e Kosovës do të mund të marrin lejen e qëndrimit në afat 5-vjeçar së bashku me lejen e punës në Shqipëri, vetëm me një aplikim të thjeshtë. Kështu ka bërë të ditur ministri i Brendshëm...

Shqipëria zemërgjerë: Me një aplikim, çdo kosovar mund të marrë leje 5-vjeçare qëndrimi në Shqipëri

para një jave - Periskopi

Të gjithë shtetasit e Kosovës do të mundë të marrin lejen pesëvjeçare të qëndrimit në Shqipëri vetëm me një aplikim të thjeshtë. Lajmin e dha ministri i Brendshëm i Shqipërisë, Blendi Çuçi, pas mbledhjes...

Ibrahimaj: Arrihet marrëveshja për njohjen e sigurimeve shoqërore ndërmjet Shqipërisë dhe Kosovës

para një jave - Scan TV

Ministrja e Ekonomisë dhe Financave, Delina Ibrahimaj njoftoi pas mbledhjes së Këshillit të Ministrave se ishte arritur marrëveshja e cila do të nënshkruhet ditën e Premte, për të gjithë të punësuarit,...

Nga një abetare në të gjithë vendin, te rikthimi i ‘koperativave’/ Vendimet që u morën sot nga qeveria. Çuçi dhe Brahimaj zbulojnë marrëveshjet e rëndësishme me Kosovën

para një jave - FaxWeb

Ka përfunduar mbledhja e qeverisë në fund të së cilës 4 ministra kanë zbuluar vendimet që janë marrë, ku disa prej të cilave lidhen me marrëveshjet me Kosovën. Këto vendime i paraprijnë mbledhjes së dy...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK