Kryeministrja e Suedisë jep dorëheqjen disa orë pasi u zgjodh në post

para 6 dite - Infokusi

Kryeministrja e zgjedhur në Suedi, Magdalena Andersson dha sot dorëheqje disa orë pasi u zgjodh nga Parlamenti, pasi buxheti i saj dështoi dhe Partia e të Gjelbërve braktisi koalicionin. “Është një praktikë...

Arsyeja pse dha dorëheqje kryeministrja suedeze

para 6 dite - InfoShqip

Ndonëse zuri faqet e para të mediave botërore si kryeministrja e parë femër në Suedi, disa orë më vonë Magdalena Andersson ka dhënë dorëheqjen nga kjo detyrë. Vendimi erdhi menjëherë pasi parlamenti nuk...

“Para nga qielli”/Rruga mbushet me kartëmonedha, qytetarët dalin për të mbledhur

para 6 dite - Sovrani

Duket si shi parash të rëna nga qielli, një ngjarje e ndodhur të premten në Kaliforni, ku nga një kamion i blinduar fluturuan mijëra kartëmonedha në autostradë. Dera e kamionit u hap rreth orës 9 të mëngjesit,...

Kryeministrja suedeze jep dorëheqjen disa orë pas zgjedhjes

para 6 dite - DW

Vetëm pak orë pasi u emërua kryeministre e re e Suedisë, Magdalena Andersson njoftoi dorëheqjen e saj. Arsyeja është mosmarrëveshja për planet buxhetore me partneren e koalicionit. Magdalena Andersson...

Magdalena Andersson, kryeministrja suedeze që la postin pak orë pasi e mori: Arsyeja

para 6 dite - Periskopi

Ndonëse zuri faqet e para të mediave botërore si kryeministrja e parë femër në Suedi, disa orë më vonë Magdalena Andersson ka dhënë dorëheqjen nga kjo detyrë. Vendimi erdhi menjëherë pasi parlamenti nuk...

Kryeministrja e Suedisë dorëhiqet disa orë pasi u zgjodh

para 6 dite - Press Online

Kryeministrja e zgjedhur në Suedi, Magdalena Andersson dha dorëheqje disa orë pasi u zgjodh nga Parlamenti, pasi buxheti i saj dështoi të kalojë dhe Partia e të Gjelbërve e la koalicionin qeveritar. “Është...

‘Kryeministre vetëm për disa orë’ – Fituesja e parë femër e zgjedhjeve në Suedi jep dorëheqjen

para 6 dite - Scan TV

Kryeministrja e parë femër e Suedisë ka dhënë dorëheqjen vetëm disa orë pasi u emërua. Magdalena Andersson, u shpall si udhëheqëse të mërkurën, por dha dorëheqjen pasi partneri i saj i koalicionit u largua...

Kryeministrja e Suedisë jep dorëheqjen disa orë pasi u zgjodh në post

para 7 dite - Top Channel

Kryeministrja e zgjedhur në Suedi, Magdalena Andersson dha sot dorëheqje disa orë pasi u zgjodh nga Parlamenti, pasi buxheti i saj dështoi dhe Partia e të Gjelbërve braktisi koalicionin. “Është një praktikë...

Kryeministrja e parë grua e Suedisë jep dorëheqjen disa orë pasi mori detyrën

para 7 dite - Desku

Kryeministrja e parë grua e Suedisë ka dhënë dorëheqjen vetëm disa orë pasi u emërua. Magdalena Andersson, u shpall si udhëheqëse të mërkurën, por dha dorëheqjen pasi partneri i saj i koalicionit u largua...

Suedi/ Kryeministrja jep dorëheqje pak orë pas emërimit! Zbulohet shkaku

para 7 dite - Mapo

Vetëm disa orë pasi u emërua si kryeministre e Suedisë, Magdalena Andersson dha dorëheqjen këtë të mërkurë. Pasi pësoi një humbje numrash në parlament dhe partneri i koalicionit të Gjelbrit u largua nga...

Kryeministrja e Suedisë jep dorëheqje disa orë pas emërimit nga Kuvendi

para 7 dite - TV21

Kryeministrja e zgjedhur në Suedi, Magdalena Andersson dha dorëheqje disa orë pasi u zgjodh nga Parlamenti, pasi buxheti i saj dështoi të kalojë dhe Partia e të Gjelbërve e la koalicionin qeveritar. “Është...

Andersson jep dorëheqje disa orë pasi u bë gruaja e parë kryeministre në Suedi

para 7 dite - RTV 21

Magdalena Andersson u shpall si udhëheqëse të mërkurën, por dha dorëheqje pasi partneri i saj i koalicionit u largua nga qeveria dhe buxheti i saj nuk kaloi në parlament. Në vend të kësaj, parlamenti votoi...

Kryeministrja e Suedisë dorëhiqet disa orë pasi u zgjodh

para 7 dite - Koha.mk

Kryeministrja e zgjedhur në Suedi, Magdalena Andersson dha dorëheqje disa orë pasi u zgjodh nga Parlamenti, pasi buxheti i saj dështoi të kalojë dhe Partia e të Gjelbërve e la koalicionin qeveritar. “Është...

Kryeministrja e parë grua e Suedisë jep dorëheqjen disa orë pasi mori detyrën

para 7 dite - Arbresh

Kryeministrja e zgjedhur në Suedi, Magdalena Andersson dha dorëheqje disa orë pasi u zgjodh nga Parlamenti, pasi buxheti i saj dështoi të kalojë dhe Partia e të Gjelbërve e la koalicionin qeveritar. “Është...

Kryeministrja e Suedisë dorëhiqet disa orë pasi u zgjodh

para 7 dite - Zhurnal

Kryeministrja e zgjedhur në Suedi, Magdalena Andersson dha dorëheqje disa orë pasi u zgjodh nga Parlamenti, pasi buxheti i saj dështoi të kalojë dhe Partia e të Gjelbërve e la koalicionin qeveritar. “Është...

Kryeministrja e Suedisë dorëhiqet disa orë pasi u zgjodh

para 7 dite - Medial

Kryeministrja e zgjedhur në Suedi, Magdalena Andersson dha dorëheqje disa orë pasi u zgjodh nga Parlamenti, pasi buxheti i saj dështoi të kalojë dhe Partia e të Gjelbërve e la koalicionin qeveritar. “Është...

Kryeministrja e parë grua e Suedisë jep dorëheqjen disa orë pasi mori detyrën

para 7 dite - Alsat-M

Kryeministrja e parë grua e Suedisë ka dhënë dorëheqjen vetëm disa orë pasi u emërua. Magdalena Andersson, u shpall si udhëheqëse të mërkurën, por dha dorëheqjen pasi partneri i saj i koalicionit u largua...

Suedi, kryeministrja e parë grua jep dorëheqjen disa orë pas zgjedhjes

para 7 dite - Zëri i Amerikës

Magdalena Andersson ka dhënë dorëheqjen si kryeministre e Suedisë disa orë pasi u emërua si kryeministrja e parë grua e vendit. Ajo e ndërmori këtë vendim pasi pësoi një humbje në parlament të mërkurën...

Kryeministrja e parë grua e Suedisë jep dorëheqjen disa orë pasi mori detyrën

para 7 dite - Sovrani

Kryeministrja e parë grua e Suedisë ka dhënë dorëheqjen vetëm disa orë pasi u emërua. Magdalena Andersson, u shpall si udhëheqëse të mërkurën, por dha dorëheqjen pasi partneri i saj i koalicionit u largua...

Suedia zgjedh për herë të parë si kryeministre një grua

para 7 dite - Klan

Suedia zgjedh për herë të parë si kryeministre një grua Magdalena Andersson është miratuar nga parlamenti i Suedisë si kryeministrja e parë grua e vendit, pasi zëvendësoi Stefan Lofven si kreun e socialdemokratëve...

U zgjodh si kryeministre e Suedisë, jep dorëheqjen pas 8 orësh, ja arsyeja

para 7 dite - Vizion Plus

Kryeministrja e zgjedhur në Suedi, Magdalena Andersson dha dorëheqje disa orë pasi u zgjodh nga Parlamenti, pasi buxheti i saj dështoi të kalojë dhe Partia e të Gjelbërve e la koalicionin qeveritar. “Është...

Suedi, parlamenti zgjedh kryeministren e parë grua

para 7 dite - Mapo

Parlamenti i Suedisë zgjodhi Magdalena Andersson si kryeministren e parë grua të vendit. Ajo shërbente më parë në detyrën e ministres së Financave dhe në fillim të muajit nëntor u zgjodh kryetare e Partisë...

U bë kryeministrja e parë femër në Suedi, por disa orë më vonë jep dorëheqjen…Çfarë ndodhi?

para 7 dite - News33

Vetëm disa orë pasi u votua si kryeministrja e parë femër e Suedisë, Magdalena Andersson ka dhënë dorëheqjen. Kjo është bërë e ditur nga BBC e cila shkruan se arsyeja ishte një mosmarrëveshje për planet...

Kryeministrja e Suedisë u dorëhoq disa orë pasi u zgjodh

para 7 dite - Portalb

Kryeministrja e zgjedhur në Suedi, Magdalena Andersson dha dorëheqje disa orë pasi u zgjodh nga Parlamenti, pasi buxheti i saj dështoi të kalojë dhe Partia e të Gjelbërve e la koalicionin qeveritar, transmeton...

Jep dorëheqje kryeministrja e parë grua e Suedisë disa orë pasi mori postin

para 7 dite - Klan Kosova

Kryeministrja e parë grua e Suedisë ka dhënë dorëheqje vetëm disa orë pasi u emërua. Magdalena Andersson, u shpall kryeministre të mërkurën, por dha dorëheqjen pasi partneri i saj i koalicionit u largua...

Suedi/ Kryeministrja Magdalena Anderson jep dorëheqjen tetë orë pas zgjedhjes së saj

para 7 dite - Shekulli

Publikuar më 24.11.2021 nga Erjon Dervishi Festimet e Magdalena Anderson, e cila përjetoi një atmosferë euforike në mëngjes, kur u zgjodh kryeministre e Suedisë dhe u bë gruaja e parë në detyrë, morën...

Kryeministrja e Suedisë dorëhiqet disa orë pasi u zgjodh

para 7 dite - Top Channel

Kryeministrja e zgjedhur në Suedi, Magdalena Andersson dha dorëheqje disa orë pasi u zgjodh nga Parlamenti, pasi buxheti i saj dështoi të kalojë dhe Partia e të Gjelbërve e la koalicionin qeveritar. “Është...

Kryeministrja e parë grua e Suedisë jep dorëheqjen disa orë pasi mori detyrën

para 7 dite - ABC News

Kryeministrja e parë grua e Suedisë ka dhënë dorëheqjen vetëm disa orë pasi u emërua. Magdalena Andersson, u shpall si udhëheqëse të mërkurën, por dha dorëheqjen pasi partneri i saj i koalicionit u largua...

Kryeministrja e Suedisë bëhet 'pishman', dorëhiqet disa orë pasi u zgjodh

para 7 dite - Syri.net Kosova

Kryeministrja e zgjedhur në Suedi, Magdalena Andersson dha dorëheqje disa orë pasi u zgjodh nga Parlamenti, pasi buxheti i saj dështoi të kalojë dhe Partia e të Gjelbërve e la koalicionin qeveritar. “Është...

Kryeministrja e Suedisë dorëhiqet disa orë pasi u zgjodh

para 7 dite - RTK

Kryeministrja e zgjedhur në Suedi, Magdalena Andersson dha dorëheqje disa orë pasi u zgjodh nga Parlamenti, pasi buxheti i saj dështoi të kalojë dhe Partia e të Gjelbërve e la koalicionin qeveritar. “Është...

Dha dorëheqje disa orë pasi u bë gruaja e parë kryeministre në Suedi, Andersson tregon arsyet pse e mori këtë vendim

para 7 dite - Telegrafi

Kryeministrja e parë grua e Suedisë ka dhënë dorëheqje vetëm disa orë pasi u emërua në këtë post. Magdalena Andersson u shpall si udhëheqëse të mërkurën, por dha dorëheqje pasi partneri i saj i koalicionit...

Kryeministrja e Suedisë dorëhiqet disa orë pasi u zgjodh

para 7 dite - Aktuale

Kryeministrja e zgjedhur në Suedi, Magdalena Andersson dha dorëheqje disa orë pasi u zgjodh nga Parlamenti, pasi buxheti i saj dështoi të kalojë dhe Partia e të Gjelbërve e la koalicionin qeveritar. “Është...

Ndodh në Suedi! Kryeministrja e parë grua jep dorëheqjen disa orë pasi mori postin

para 7 dite - NOA

Kryeministrja e parë grua e Suedisë ka dhënë dorëheqjen disa orë pas emërimit. Magdalena Andersson, u shpall si udhëheqëse të mërkurën, por dha dorëheqjen pasi partneri i saj i koalicionit u largua nga...

Kryeministrja e Suedisë dorëhiqet disa orë pasi u zgjodh

para 7 dite - GazetaBlic

Kryeministrja e zgjedhur në Suedi, Magdalena Andersson dha dorëheqje disa orë pasi u zgjodh nga Parlamenti, pasi buxheti i saj dështoi të kalojë dhe Partia e të Gjelbërve e la koalicionin qeveritar. “Është...

Kryeministrja e Suedisë dorëhiqet disa orë pasi u zgjodh

para 7 dite - Evropa e Lirë

Kryeministrja e zgjedhur në Suedi, Magdalena Andersson dha dorëheqje disa orë pasi u zgjodh nga Parlamenti, pasi buxheti i saj dështoi të kalojë dhe Partia e të Gjelbërve e la koalicionin qeveritar. “Është...

Magdalena Andersson jep dorëheqjen, pak orë pasi u votua si kryeministrja e parë femër e Suedisë

para 7 dite - Telegrafi

Vetëm disa orë pasi u votua si kryeministrja e parë femër e Suedisë, Magdalena Andersson ka dhënë dorëheqjen. Kjo është bërë e ditur nga media të huaja, botërore, të cilat shkruajnë se arsyeja ishte një...

Kryeministrja e Suedisë dorëhiqet disa orë pasi u zgjodh

para 7 dite - Zeri

Kryeministrja e zgjedhur në Suedi, Magdalena Andersson dha dorëheqje disa orë pasi u zgjodh nga Parlamenti, pasi buxheti i saj dështoi të kalojë dhe Partia e të Gjelbërve e la koalicionin qeveritar. “Është...

Kryeministrja e Suedisë dorëhiqet disa orë pasi u zgjodh

para 7 dite - Kallxo

Kryeministrja e zgjedhur në Suedi, Magdalena Andersson dha dorëheqje disa orë pasi u zgjodh nga Parlamenti, pasi buxheti i saj dështoi të kalojë dhe Partia e të Gjelbërve e la koalicionin qeveritar. “Është...

Kryeministrja e parë grua e Suedisë jep dorëheqjen disa orë pasi mori detyrën

para 7 dite - Tetova Sot

Kryeministrja e parë grua e Suedisë ka dhënë dorëheqjen vetëm disa orë pasi u emërua. Magdalena Andersson, u shpall si udhëheqëse të mërkurën, por dha dorëheqjen pasi partneri i saj i koalicionit u largua...

Çudia në Suedi/ Kryeministrja e parë grua jep dorëheqjen disa orë pasi mori postin

para 7 dite - Java News

Vetëm pak orë pas emërimit, kryeministrja e parë grua e Suedisë ka dhënë dorëheqjen. Magdalena Andersson, u shpall si udhëheqëse të mërkurën, por dha dorëheqjen pasi partneri i saj i koalicionit u largua...

Kryeministrja e parë grua e Suedisë jep dorëheqjen disa orë pasi mori detyrën

para 7 dite - Lexo

Kryeministrja e parë grua e Suedisë ka dhënë dorëheqjen vetëm disa orë pasi u emërua. Magdalena Andersson, u shpall si udhëheqëse të mërkurën, por dha dorëheqjen pasi partneri i saj i koalicionit u largua...

Kryeministrja e Suedisë dorëhiqet disa orë pasi u zgjodh

para 7 dite - KDPolitik

Kryeministrja e zgjedhur në Suedi, Magdalena Andersson dha dorëheqje disa orë pasi u zgjodh nga Parlamenti, pasi buxheti i saj dështoi të kalojë dhe Partia e të Gjelbërve e la koalicionin qeveritar. “Është...

Kryeministrja e parë grua e Suedisë jep dorëheqjen disa orë pasi mori detyrën

para 7 dite - InfoShqip

Kryeministrja e parë grua e Suedisë ka dhënë dorëheqjen vetëm disa orë pasi u emërua. Magdalena Andersson, u shpall si udhëheqëse të mërkurën, por dha dorëheqjen pasi partneri i saj i koalicionit u largua...

Historike, Suedia do të drejtohet për herë të parë nga një kryeministre

para 7 dite - Syri.net Kosova

Magdalena Andersson është zgjedhur nga parlamenti i Suedisë si kryeministrja e parë femër e vendit. Ajo zëvendëson në detyrë Stefan Lofven, socialdemokratin e qendrës së majtë. Suedia është i vetmi vend...

Kryeministrja e Suedisë dorëhiqet disa orë pasi u zgjodh

para 7 dite - Lajmi.net

“Është një praktikë kushtetuese që një qeveri me koalicion duhet të japë dorëheqje kur njëra parti heq dorë”, tha Andersson. Ajo tha se nuk dëshiron të udhëheq “një qeveri, legjitimiteti i të cilës do...

U zgjodh për herë të parë si kryeministre e Suedisë, Magdalena Anderson jep dorëheqjen pas 8 orësh. Ja arsyeja

para 7 dite - Zyrtare

Festimet e Magdalena Anderson e cila u zgjodh kryeministre e Suedisë gjatë mëngjesit të sotëm, morën një kthesë të papritur. Vetëm 8 orë pas zgjedhjes, Anderson ka dhënë dorëheqjen. Kjo pasi deputetët...

Kryeministrja e Suedisë dorëhiqet disa orë pasi u zgjodh

para 7 dite - Ekonomia Online

Kryeministrja e zgjedhur në Suedi, Magdalena Andersson dha dorëheqje disa orë pasi u zgjodh nga Parlamenti, pasi buxheti i saj dështoi të kalojë dhe Partia e të Gjelbërve e la koalicionin qeveritar. “Është...

Kryeministrja e Suedisë dorëhiqet disa orë pasi u zgjodh

para 7 dite - Epoka e Re

Magdalena Andersson ka kërkuar të shkarkohet nga posti i kryeministres. Ajo u zgjodh sot në këtë pozitë nga parlamenti suedez. Presidenti e ka plotësuar kërkesën e saj dhe tani pret një votim të ri të...

Kryeministrja e re suedeze dorëhiqet vetëm pak orë pasi u zgjodh

para 7 dite - KosovaPress

Kryeministrja e parë femër e Suedisë, Magdalena Andersson, ka dhënë dorëheqjen nga detyra vetëm disa orë pasi u zgjodh, thuhet në llogarinë zyrtare të Suedisë në Twitter. Lëvizja dramatike erdhi përpara...

Aksidenti në Bullgari, i merret licenca kompanisë së autobusit të djegur

para 7 dite - Realiteti

Kryeministrja e zgjedhur në Suedi, Magdalena Andersson dha dorëheqje disa orë pasi u zgjodh nga Parlamenti, pasi buxheti i saj dështoi të kalojë dhe Partia e të Gjelbërve e la koalicionin qeveritar. “Është...

Kryeministrja e Suedisë dorëhiqet disa orë pasi u zgjodh, ja cila është arsyja

para 7 dite - in7

Kryeministrja e zgjedhur në Suedi, Magdalena Andersson dha dorëheqje disa orë pasi u zgjodh nga Parlamenti, pasi buxheti i saj dështoi të kalojë dhe Partia e të Gjelbërve e la koalicionin qeveritar. “Është...

Kryeministrja e Suedisë dorëhiqet disa orë pasi u zgjodh

para 7 dite - ATV Live

Kryeministrja e zgjedhur në Suedi, Magdalena Andersson dha dorëheqje disa orë pasi u zgjodh nga Parlamenti, pasi buxheti i saj dështoi të kalojë dhe Partia e të Gjelbërve e la koalicionin qeveritar. “...

Disa orë pasi u zgjodh si kryeministre e Suedisë, ajo dorëhiqet

para 7 dite - Nistori

Kryeministrja e zgjedhur në Suedi, Magdalena Andersson dha dorëheqje disa orë pasi u zgjodh nga Parlamenti, pasi buxheti i saj dështoi të kalojë dhe Partia e të Gjelbërve e la koalicionin qeveritar. “Është...

Kryeministrja e Suedisë dorëhiqet disa orë pasi u zgjodh

para 7 dite - Fakti Ditor

Kryeministrja e zgjedhur në Suedi, Magdalena Andersson dha dorëheqje disa orë pasi u zgjodh nga Parlamenti, pasi buxheti i saj dështoi të kalojë dhe Partia e të Gjelbërve e la koalicionin qeveritar. “Është...

E pazakontë në Suedi/ Kryeminsitrja e parë grua jep dorëheqjen disa orë pasi u emërua në atë post (Arsyeja)

para 7 dite - FaxWeb

Disa orë pasi u emërua si kryeministre e Suedisë, Magdalena Andersson dha dorëheqjen të mërkurën pasi pësoi një humbje numrash në parlament dhe partneri i koalicionit të Gjelbrit u largua nga qeveria e...

Kryeministrja e Suedisë dorëhiqet disa orë pasi u zgjodh

para 7 dite - Periskopi

Kryeministrja e zgjedhur në Suedi, Magdalena Andersson dha dorëheqje disa orë pasi u zgjodh nga Parlamenti, pasi buxheti i saj dështoi të kalojë dhe Partia e të Gjelbërve e la koalicionin qeveritar. “Është...

Kryeministrja e Suedisë dorëhiqet disa orë pasi u zgjodh

para 7 dite - Bota Press

Kryeministrja e zgjedhur në Suedi, Magdalena Andersson dha dorëheqje disa orë pasi u zgjodh nga Parlamenti, pasi buxheti i saj dështoi të kalojë dhe Partia e të Gjelbërve e la koalicionin qeveritar. “Është...

Kryeministrja e Suedisë dorëhiqet disa orë pasi u zgjodh

para 7 dite - Realiteti

Kryeministrja e zgjedhur në Suedi, Magdalena Andersson dha dorëheqje disa orë pasi u zgjodh nga Parlamenti, pasi buxheti i saj dështoi të kalojë dhe Partia e të Gjelbërve e la koalicionin qeveritar. “Është...

Suedi, parlamenti zgjedh kryeministren e parë grua

para 7 dite - Zhurnal

Parlamenti i Suedisë zgjodhi Magdalena Andersson si kryeministren e parë grua të vendit. Ajo shërbente më parë në detyrën e ministres së Financave dhe në fillim të muajit nëntor u zgjodh kryetare e Partisë...

Magdalena Andersson jep dorëheqjen, pak orë pasi u votua si kryeministrja e parë femër e Suedisë

para 7 dite - Gazeta Metro

Vetëm disa orë pasi u votua si kryeministrja e parë femër e Suedisë, Magdalena Andersson ka dhënë dorëheqjen. Kjo është bërë e ditur nga media të huaja, botërore, të cilat shkruajnë se arsyeja ishte një...

Magdalena Andersson jep dorëheqje nga posti i kryeministres së Suedisë

para 7 dite - Epoka e Re

Magdalena Andersson ka kërkuar të shkarkohet nga posti i kryeministres. Ajo u zgjodh sot në këtë pozitë nga parlamenti suedez. Presidenti e ka plotësuar kërkesën e saj dhe tani pret një votim i ri të kryeministrit....

Suedi, parlamenti zgjedh kryeministren e parë grua

para një jave - Zëri i Amerikës

Parlamenti i Suedisë zgjodhi Magdalena Andersson si kryeministren e parë grua të vendit. Ajo shërbente më parë në detyrën e ministres së Financave dhe në fillim të muajit nëntor u zgjodh kryetare e Partisë...

Suedia zgjedh kryeministren e parë grua

para një jave - Alsat-M

Magdalena Andersson është zgjedhur kryeministre e Suedisë pasi mori miratimin nga parlamenti, duke u bërë kështu kryeministrja e parë femër në vend; duke zëvendësuar Stefan Lofven si lider të socialdemokratëve...

Suedia do të drejtohet për herë të parë nga një grua, Magdalena Andersson zgjidhet kryeministre

para 7 dite - Gazeta Metro

Magdalena Andersson është zgjedhur nga parlamenti i Suedisë si kryeministrja e parë femër e vendit. Ajo zëvendëson në detyrë Stefan Lofven, socialdemokratin e qendrës së majtë. Suedia është i vetmi vend...

Me 1 votë diferencë, Magdalena Andersson bëhet kryeministrja e parë grua në Suedi

para një jave - NOA

Suedia do të qeveriset nga një grua. Magdalena Andersson është kryeministria e parë grua në këtë vend. Bëhet me dije se Andersson zëvendësoi Stefan Lofven, kreun e socialdemokratëve të qendrës së majtë....

Magdalena Andersson, kryeministrja e parë femër në Suedi

para një jave - RTV 21

Magdalena Andersson është zgjedhur nga parlamenti i Suedisë si kryeministrja e parë femër e vendit, pasi zëvendësoi Stefan Lofven si kreun e socialdemokratëve të Qendrës së majtë. Suedia është i vetmi...

Magdalena Andersson, gruaja e parë kryeministre e Suedisë

para një jave - ABC News

Magdalena Andersson është gruaja e parë që është zgjedhur kryeministre e Suedisë. Ajo ka marrë këtë pozitë pas zëvendësimit të Stefan Lofvenit, i cili ka qenë në krye të partisë së Social-Demokratëve....

Magdalena Andersson, gruaja e parë kryeministre e Suedisë

para një jave - Lajm

Magdalena Andersson është gruaja e parë që është zgjedhur kryeministre e Suedisë. Ajo ka marrë këtë pozitë pas zëvendësimit të Stefan Lofvenit, i cili ka qenë në krye të partisë së Social-Demokratëve....

Magdalena Andersson, gruaja e parë kryeministre e Suedisë

para një jave - Klan

Magdalena Andersson, gruaja e parë kryeministre e Suedisë Magdalena Andersson është gruaja e parë që është zgjedhur kryeministre e Suedisë. Ajo ka marrë këtë pozitë pas zëvendësimit të Stefan Lofvenit,...

Magdalena Andersson, gruaja e parë kryeministre e Suedisë

para një jave - Zeri

Magdalena Andersson është gruaja e parë që është zgjedhur kryeministre e Suedisë. Ajo ka marrë këtë pozitë pas zëvendësimit të Stefan Lofvenit, i cili ka qenë në krye të partisë së Social-Demokratëve....

Suedia zgjedh kryeministre për herë të parë

para një jave - Koha.net

Parlamenti i Suedisë ka zgjedhur Magdalena Anderssonin si kryeministren e parë në histori të shtetit. Andersson së fundmi u bë edhe lidere e Partisë Socialdemokrate, duke zëvendësuar Stefan Lofvenin që...

Magdalena Andersson kryeministrja e parë e Suedisë

para një jave - Lexo

Socialdemokratja Magdalena Andersson u zgjodh nga parlamenti si kryeministrja e parë e Suedisë. Aktualisht ministre e Financave, Andersson pason Stefan Lofven, i cili zyrtarisht njoftoi dorëheqjen e tij...

Magdalena Andersson, gruaja e parë kryeministre e Suedisë

para një jave - Evropa e Lirë

Magdalena Andersson është gruaja e parë që është zgjedhur kryeministre e Suedisë. Ajo ka marrë këtë pozitë pas zëvendësimit të Stefan Lofvenit , i cili ka qenë në krye të partisë së Social-Demokratëve....

Suedia zgjedh kryeministren e parë grua

para një jave - Telegrafi

Magdalena Andersson është zgjedhur kryeministre e Suedisë pasi mori miratimin nga parlamenti, duke u bërë kështu kryeministrja e parë femër në vend; duke zëvendësuar Stefan Lofven si lider të socialdemokratëve...

Suedia për herë të parë ka një kryeministre grua

para një jave - Koha.mk

Parlamenti suedez sot e zgjodhi lideren e Partisë Socialdemokrate dhe ministre aktuale e Financave Magdalena Anderson si gruja e parë kryeministre e vendit, prejse ajo arriti marrëveshje në momentin e...

Magdalena Andersson, gruaja e parë kryeministre e Suedisë

para një jave - Lajmi.net

Ajo ka marrë këtë pozitë pas zëvendësimit të Stefan Lofvenit, i cili ka qenë në krye të partisë së Social-Demokratëve. Suedia është vendi i vetëm nordik që nuk ka zgjedhur kurrë një grua si lidere të kombit....

Suedia zgjedh kryeministren e parë grua

para një jave - RTK

Magdalena Andersson është zgjedhur kryeministre e Suedisë pasi mori miratimin nga parlamenti, duke u bërë kështu kryeministrja e parë femër në vend; duke zëvendësuar Stefan Lofven si lider të socialdemokratëve...

Gruaja e parë në atë post, njihuni me kryeministren e re të Suedisë

para një jave - FaxWeb

Parlamenti suedez ka zgjedhur si kryeministre Magdalena Anderson, gruaja e parë në atë post në historinë e Suedisë. Ajo u votua me një shumicë të ngushtë në parlament. Mbështetje ka marrë nga 117 deputetë,...

Magdalena Andersson zgjidhet kryeministre e Suedisë

para një jave - RTK

Parlamenti i Suedisë ka zgjedhur sot kryeministre Magdalena Andersson. Ajo është kryministrja e parë femër e Suedisë. Këtë të premte Magdalena Andersson do të prezantojë kabinetin e saj qeverisës.

Për herë të parë, një grua – Magdalena Andersson – bëhet kryeministre e Suedisë

para një jave - Ekonomia Online

Magdalena Andersson e ka siguruar numrin e mjaftueshëm të votave në Kuvendin e Suedisë për t’u bërë kryeministrja e parë grua e shtetit të pasur skandinav, duke e zëvendësuar në këtë post ish-kryeministrin...

Suedia zgjedh kryeministren e parë grua

para një jave - ATV Live

Magdalena Andersson është zgjedhur kryeministre e Suedisë pasi mori miratimin nga parlamenti, duke u bërë kështu kryeministrja e parë femër në vend; duke zëvendësuar Stefan Lofven si lider të socialdemokratëve...

Magdalena Andersson, gruaja e parë kryeministre e Suedisë

para një jave - Realiteti

Magdalena Andersson është gruaja e parë që është zgjedhur kryeministre e Suedisë. Ajo ka marrë këtë pozitë pas zëvendësimit të Stefan Lofvenit, i cili ka qenë në krye të partisë së Social-Demokratëve....

Suedia zgjedh kryeministren e parë grua

para një jave - Arbresh

Magdalena Andersson është zgjedhur kryeministre e Suedisë pasi mori miratimin nga parlamenti, duke u bërë kështu kryeministrja e parë femër në vend; duke zëvendësuar Stefan Lofven si lider të socialdemokratëve...

Magdalena Andersson zgjidhet kryeministre e Suedisë

para një jave - Epoka e Re

Parlamenti i Suedisë ka zgjedhur sot kryeministre Magdalena Andersson. Ajo është kryministrja e parë femër e Suedisë.

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK