Historia e shqiponjës dykrenëshe, flamurit kuqezi dhe himnit shqiptar

para një muaji - Medial

Flamuri shqiptar – shqiponja dykrenëshe e zezë në sfondin e kuq – është simboli më sublim i shprehjes së identitetit të shqiptarëve, kudo që jetojnë ata. Ky flamur ka mbajtur gjallë qenësinë shqiptare...

Historia e shqiponjës dykrenëshe, flamurit kuqezi dhe himnit shqiptar

para një muaji - Zhurnal

Flamuri shqiptar – shqiponja dykrenëshe e zezë në sfondin e kuq – është simboli më sublim i shprehjes së identitetit të shqiptarëve, kudo që jetojnë ata. Ky flamur ka mbajtur gjallë qenësinë shqiptare...

Historia e shqiponjës dykrenëshe, flamurit kuqezi dhe himnit shqiptar

para një muaji - Telegrafi

– Përmbledhje e publikuar më 2012, në Telegrafi.com, enkas me rastin e 100 vjetorit të Pavarësisë së Shqipërisë – RRETH FLAMURIT TË PËRBASHKUAR Flamuri shqiptar – shqiponja dykrenëshe e zezë në sfondin...

Flamuri ynë, zjarr prometean në rrugëtimin historik, poezi dhe festë

para një muaji - Java News

Nga Visar Zhiti Në shtetin e Miçiganit komuniteti i gjerë shqiptaro-amerikan feston 28 Nëntorin, Festën Kombëtare të Flamurit, ditën e shpalljes së Pavarësisë në Detroit, në dy mbrëmje radhazi, në qendrën...

Foto e rrallë kur malësorët shqiptarë u nisën për të mbrojtur ngritjen e flamurit (FOTO)

para një muaji - Press Online

Flamuri kuq e zi, e veçmas simboli i tij kryesor – shqiponja -, këtyre ditëve po valëviten nëpër duart e shumë shqiptarëve dhe jo vetëm, shkruan KultPlus. Studiuesi shqiptar i cili jeton në Vjenë, Pjetër...

Sot festohet 28 Nëntori – Dita e Flamurit

para një muaji - Zhurnal

Shkup, 28 nëntor – Më 28 nëntor 1443 i madhi Gjergj Kastrioti Skënderbeu, ngriti flamurin kombëtar në kalanë e Krujës. Më 28 nëntor 1912, Ismail Qemali ngriti flamurin në Vlorë dhe shpalli pavarësinë e...

Shqipja dykrerëshe – simboli liridashës nga Bizanti deri më sot

para një muaji - Koha.net

Titulli simpatik “Byzance après Byzance” (Bizant pas Bizanti), që historiani e medievisti rumun, Nicolae Iorga, zgjodhi për të emërzuar librin e tij më 1935 sikur e gjen një simëthënie kjarisht të bukur...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK