Kremtohet 77-vjetori i çlirimit të atdheut

para një muaji - Klan

Kremtohet 77-vjetori i çlirimit të atdheut Krerët e shtetit, homazhe ne varrezat e dëshmorëve Krerët e shtetit u bënë bashkë sot në Varrezat e Dëshmorëve në përkujtim të 77-vjetorit të çlirimit të Atdheut....

VIDEO/ Rama uron 29 nëntorin me Rrugën e Arbrit: Gëzuar!

para një muaji - Zhurnal

Kryeministri Edi Rama, ka postuar një video segmentit të përfunduar të Rrugës së Arbrit dhe në këtë formë, i uron shqiptarëve gëzuar 29 nëntorin, festën e Çlirimit të Shqipërisë. “MIRËMËNGJES GËZUAR 29...

Shqipëria feston sot Ditën e Çlirimit

para një muaji - Iliria News

Shqiptarët festojnë sot 29 Nëntorin, Ditën e Çlirimit të vendit nga pushtuesit nazifashistë. Mijëra dëshmorë do të kujtohen si çlirimtarët e vendit pasi ata sakrifikuan gjithçka për lirinë e Shqipërisë....

SHQIPËRIA FESTON SOT 77-VJETORIN E ÇLIRIMIT

para një muaji - Klan Macedonia

Si sot 77 vite më parë Shqipëria u çlirua nga pushtuesit nazifashist, të cilët pas kapitullimit u larguan nga vendi.77 vite më pas kjo ditë e shënuar përkujtohet në Shqipëri, ku nderohen të gjithë Dëshmorët...

Dita e Çlirimit, ‘bën bashkë’ Ramën e Metën në Varrezat Dëshmorëve të Atdheut, por urimet i bëjnë të ndarë në rrjetet sociale

para një muaji - Zhurnal

Në nderim të 77-vjetorit të Çlirimit të Shqipërisë, kryeministri Edi Rama dhe presidenti i vendit, Ilir Meta, kanë vizituar varrezat e dëshmorëve. Krerët më të lartë të shtetit, kanë vendosur kurora me...

Dita e Çlirimit, Meta uron shqiptarët me këngë partizane: Lavdi dëshmorëve, që mbrojtën Lirinë dhe Sovranitetin e Shqipërisë!

para një muaji - Zhurnal

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, ka uruar shqiptarët me rastin e 29 nëntorit, Ditës së Çlirimit të vendit. Pas ceremonisë zyrtare në varrezat e Dëshmorëve të Atdheut, kreu i shtetit, ka publikuar një...

Meta uron shqiptarët me këngë partizane: Lavdi dëshmorëve, që mbrojtën Lirinë dhe Sovranitetin e Shqipërisë!

para një muaji - Vizion Plus

Pas ceremonisë zyrtare në varrezat e Dëshmorëve të Atdheut, Presidenti Ilir Meta, ka uruar shqiptarët me rastin e Ditës së Çlirimit të vendit. Kreu i shtetit, ka publikuar një video me këngë partizane...

Rama publikon pamjet nga Rruga e Arbrit

para një muaji - TV21

Kryeministri Edi Rama ka uruar 29 Nëntorin me një video që tregon pamjet nga Rruga e Arbrit, pjesa e Shqipërisë. 29 Nëntori i sotëm shënon 77-vjetorin e Çlirimit të Shqipërisë nga forcat fashiste italiane...

Dita e Çlirimit, Ambasada Amerikane uron Shqipërinë

para një muaji - Indeks online

Shqiptarët këtë të hënë festojnë 77 vjetorin e Çlirimit nga pushtuesit nazistë gjermanë. Pjesë e urimeve në këtë ditë të shënuar është bërë edhe ambasada amerikane. Ambasada në postimin e saj në rrjetin...

Ambasada e SHBA uron 77 vjetorin e Çlirimit të Shqipërisë

para një muaji - Lexo

Ambasada e SHBA në Tiranë ka uruar 77 vjetorin e Çlirimit të Shqipërisë. Në postimine ambasadës thuhet se në këtë fetsë zyrtare shqiptarët nderojnë ata që sakrifikuan jetët në luftë “Shqipëria shënon sot...

Festa e Çlirimit ‘pajton’ Ramën e Metën

para një muaji - Klan

Festa e Çlirimit ‘pajton’ Ramën e Metën Kryeministri Edi Rama dhe Presidenti Ilir Meta, janë bërë sërish bashkë për ditën e Çlirimit. Rama e meta, të shoqëruar nga drejtues të tjerë të shtetit, kanë nderuar...

29-Nëntori/ Rama dhe Meta përkulen para monumentit “Nëna Shqipëri”

para një muaji - Top Channel

Kryeministri Edi Rama dhe Presidenti Ilir Meta janë bërë sërish bashkë, por larg nga njeri tjetri, në Varrezat e Dëshmorëve në ceremoninë zyrtare të homazheve për ditën e Çlirimit. Ata kanë kryer homazhet...

Festa e 29 Nëntorit! Ambasada amerikane uron shqiptarët (FOTO LAJM)

para një muaji - Albeu

Shqiptarët sot festojnë 77 vjetorin e Çlirimit nga pushtuesit nazistë gjermanë. Ambasada amerika ka uruar shqiptarët mëngjesin e sotëm duke shkruar se ata që sakrifikuan jetët në luftë dhe kremtojnë lirinë....

Rama dhe Meta ‘bëhen bashkë’ në Varrezat e Dëshmorëve të Atdheut (FOTO)

para një muaji - NOA

Kryeministri Edi Rama ka mbajtur homazhet në Varrezat e Dëshmorëve në nder të 77 vjetorit të çlirimit të Shqipërisë në nëntor të vitit 1944. Në ceremoni ishte i pranishëm edhe presidenti Ilir Meta, por...

Dita e Çlirimit të Shqipërisë, ambasada amerikane uron shqiptarët

para një muaji - ABC News

Shqiptarët këtë të hënë festojnë 77 vjetorin e Çlirimit nga pushtuesit nazistë gjermanë. Pjesë e urimeve në këtë ditë të shënuar është bërë edhe ambasada amerikane. Ambasada në postimin e saj në rrjetin...

Dita e Çlirimit, Meta dhe Rama bëjnë homazhe te Varrezat e Dëshmorëve

para një muaji - ABC News

Krerët e shtetit kanë kryer homazhe tek Varrezat Dëshmorët e Kombit për të nderuar 77-vjetorin e Çlirimit të Shqipërisë. Presidenti Ilir Meta, kryeministri Edi Rama dhe kryetarja e Kuvendit Lindita Nikolla...

Rama nxjerr pamjet nga Rruga e Arbrit

para një muaji - Alsat-M

Kryeministri Edi Rama ka uruar 29 Nëntorin me një video që tregon pamjet nga Rruga e Arbrit. “MIRËMËNGJES

77 vjetori i Çlirimit/ Meta dhe Rama homazhe në Varrezat e Dëshmorëve

para një muaji - Vizion Plus

Presidenti Ilir Meta dhe Kryeministri Edi Rama kanë marrë pjesë në homazhet e zhvilluara në Varrezat e Dëshmorëve, në 77 vjetorin e Çlirimit të Shqipërisë. Meta, Rama dhe kryetarja e Kuvendit Lindita Nikolla...

​Shqipëria feston sot Ditën e Çlirimit

para një muaji - Tetova Sot

Shqiptarët festojnë sot 29 Nëntorin, Ditën e Çlirimit të vendit nga pushtuesit nazifashistë. Mijëra dëshmorë do të kujtohen si çlirimtarët e vendit pasi ata sakrifikuan gjithçka për lirinë e Shqipërisë....

Ambasada e SHBA uron 77 vjetorin e Çlirimit të Shqipërisë

para një muaji - Java News

Ambasada e SHBA në Tiranë ka uruar 77 vjetorin e Çlirimit të Shqipërisë. Në postimine ambasadës thuhet se në këtë fetsë zyrtare shqiptarët nderojnë ata që sakrifikuan jetët në luftë “Shqipëria shënon sot...

VIDEO/ Dita e Çlirimit – Meta, Rama dhe Nikolla bëjnë homazhe te Varrezat e Dëshmorëve. Kreu i shtetit dhe kryeministri shmangin sërish njëri-tjetrin

para një muaji - Java News

Krerët e shtetit kanë kryer homazhe tek Varrezat Dëshmorët e Kombit për të nderuar 77-vjetorin e Çlirimit të Shqipërisë. Presidenti Ilir Meta, kryeministri Edi Rama dhe kryetarja e Kuvendit Lindita Nikolla...

29-Nëntori/ Rama dhe Meta përkulen para monumentit “Nëna Shqipëri”

para një muaji - Lexo

Kryeministri Edi Rama dhe Presidenti Ilir Meta janë bërë sërish bashkë, por larg nga njeri tjetri, në Varrezat e Dëshmorëve në ceremoninë zyrtare të homazheve për ditën e Çlirimit. Ata kanë kryer homazhet...

Rama nxjerr pamjet nga Rruga e Arbrit: Gëzuar 29 Nëntorin

para një muaji - Aktuale

Kryeministri Edi Rama ka uruar 29 Nëntorin me një video që tregon pamjet nga Rruga e Arbrit. 29 Nëntori i sotëm shënon 77-vjetorin e Çlirimit të Shqipërisë nga forcat fashiste italiane e gjermane. Gjatë...

Rama publikon pamjet nga Rruga e Arbrit (video)

para një muaji - Tetova1

Kryeministri Edi Rama ka uruar 29 Nëntorin me një video që tregon pamjet nga Rruga e Arbrit. “MIRËMËNGJES GËZUAR 29 NËNTORIN”, ka shkruar kryeministri shqiptar.

Ambasada e SHBA uron 77 vjetorin e Çlirimit të Shqipërisë

para një muaji - Vizion Plus

Ambasada e SHBA në Tiranë ka uruar 77 vjetorin e Çlirimit të Shqipërisë. Në postimine ambasadës thuhet se në këtë fetsë zyrtare shqiptarët nderojnë ata që sakrifikuan jetët në luftë “Shqipëria shënon sot...

Edi Rama prezanton pamjet nga Rruga e Arbërit, uron 29 Nëntorin

para një muaji - Indeks online

Kryeministri i Shqiërisë, Edi Rama me anë të një video tregon pamjet nga Rruga e Arbërit. Rama me anë të kësaj video ka uruar dhe 29 Nëntorin. 29 Nëntori i sotëm shënon 77-vjetorin e Çlirimit të Shqipërisë...

Edi Rama prezanton pamjet nga Rruga e Arbërit, uron 29 Nëntorin

para një muaji - Telegrafi

Kryeministri i Shqiërisë, Edi Rama me anë të një video tregon pamjet nga Rruga e Arbërit. Rama me anë të kësaj video ka uruar dhe 29 Nëntorin. 29 Nëntori i sotëm shënon 77-vjetorin e Çlirimit të Shqipërisë...

Shqipëria feston sot Ditën e Çlirimit

para një muaji - Zeri

Shqiptarët festojnë sot 29 Nëntorin, Ditën e Çlirimit të vendit nga pushtuesit nazifashistë. Mijëra dëshmorë do të kujtohen si çlirimtarët e vendit, pasi ata sakrifikuan gjithçka për lirinë e Shqipërisë....

Edi Rama prezanton pamjet nga Rruga e Arbërit, uron 29 Nëntorin

para një muaji - RTK

Kryeministri i Shqiërisë, Edi Rama me anë të një video tregon pamjet nga Rruga e Arbërit. Rama me anë të kësaj video ka uruar dhe 29 Nëntorin. 29 Nëntori i sotëm shënon 77-vjetorin e Çlirimit të Shqipërisë...

Dita e Çlirimit, Nikolla: Vlerat e antifashizmit dhe të lirisë qëndrojnë në themelet e Shqipërisë demokratike

para një muaji - Vizion Plus

Kryetarja e Kuvendit, Lindita Nikolla, ka uruar shqiptarët me rastin e 29 Nëntorit, Ditës së Çlirimit të atdheut. Kryeparlamentarja shkruan se sot është dita e mirënjohjes ndaj çlirimtarëve dhe e nderimit...

Shqipëria feston Ditën e Çlirimit

para një muaji - RTV 21

Shqiptarët sot festojnë 29 Nëntorin, Ditën e Çlirimit të vendit nga pushtuesit nazifashistë. Mijëra dëshmorë do të kujtohen si çlirimtarët e vendit pasi ata sakrifikuan gjithçka për lirinë e Shqipërisë....

Rama nxjerr pamjet nga Rruga e Arbrit: Gëzuar 29 Nëntorin

para një muaji - Top Channel

Kryeministri Edi Rama ka uruar 29 Nëntorin me një video që tregon pamjet nga Rruga e Arbrit. 29 Nëntori i sotëm shënon 77-vjetorin e Çlirimit të Shqipërisë nga forcat fashiste italiane e gjermane. Gjatë...

29 Nëntori/ Përkujtohet 77-vjetori i Çlirimit të Shqipërisë nga pushtimi italian e gjerman

para një muaji - Top Channel

29 Nëntori i sotëm shënon 77-vjetorin e Çlirimit të Shqipërisë nga forcat fashiste italiane e gjermane. Gjatë Luftës së Dytë Botërore, Ushtria Nacinal Çlirimtare e Shqipërisë zhvilloi kryengritje të armatosur...

Edi Rama prezanton pamjet nga “Rruga e Arbërit”, uron 29 Nëntorin

para një muaji - Lajmi.net

Rama me anë të kësaj video ka uruar dhe 29 Nëntorin. 29 Nëntori i sotëm shënon 77-vjetorin e Çlirimit të Shqipërisë nga forcat fashiste italiane e gjermane. Gjatë Luftës së Dytë Botërore, Ushtria Nacional...

VIDEO/ Rama poston pamjet e “Rrugës së Arbërit”: Gëzuar 29 Nëntorin

para një muaji - Gazeta Express

Kryeministri Edi Rama ka uruar festën e “29 Nëntorit”, me një video ku shihet rruga Arëbrit”. Rama ka njoftuar prej disa kohësh që ky aks tepër i rëndësishëm do të hapej me 29 Nëntor. “Rruga e Arbërit”...

Shqipëria feston sot 77-vjetorin e Çlirimit

para një muaji - Klan

Shqipëria feston sot 77-vjetorin e Çlirimit Si sot 77 vite më parë Shqipëria u çlirua nga pushtuesit nazifashist, të cilët pas kapitullimit u larguan nga vendi.77 vite më pas kjo ditë e shënuar përkujtohet...

29 Nëntor! Rama njofton hapjen e Rrugës së Arbërit: Gëzuar Shqipëri! (VIDEO)

para një muaji - Albeu

Kryeministri Edi Rama ka uruar festën e 29 Nëntorit, 77 vite nga Çlirimi i Shqipërisë nga forcat fashiste italiane dhe gjermane. Kryeministri ka postuar në Facebook videon nga Rruga e Arbërit e cila u...

Shqipëria feston sot Ditën e Çlirimit

para një muaji - Aktuale

Shqiptarët festojnë sot 29 Nëntorin, Ditën e Çlirimit të vendit nga pushtuesit nazifashistë. Mijëra dëshmorë do të kujtohen si çlirimtarët e vendit pasi ata sakrifikuan gjithçka për lirinë e Shqipërisë....

Sot festohet Ditën e Çlirimit të Shqipërisë

para një muaji - Syri.net Kosova

Shqiptarët festojnë sot 29 Nëntorin, Ditën e Çlirimit të vendit nga pushtuesit nazifashistë. Mijëra dëshmorë do të kujtohen si çlirimtarët e vendit pasi ata sakrifikuan gjithçka për lirinë e Shqipërisë....

Rama njofton hapjen e Rrugës së Arbrit: Gëzuar 29-Nëntorin Shqipëri

para një muaji - Vizion Plus

Mëngjesin e sotëm, kryeministri Edi Rama njofton hapjen e Rrugës së Arbrit. Përmes një video të publikuar Rama ka uruar të gjithë shqiptarët teksa shkruan: Gëzuar 29-Nëntorin Shqipëri.

Shqipëria feston sot 77-vjetorin e Çlirimit

para një muaji - GazetaBlic

Shqiptarët këtë të hënë përkujtojnë 77 vjetorin e Çlirimit nga pushtuesit nazistë të Luftës së Dytë Botërore. Ushtria Nacionalçlirimtare e Shqipërisë gjatë Luftës së Dytë Botërore zhvilloi kryengritje...

VIDEO/ “Gëzuar 29 Nëntorin”, Rama poston pamjet e “Rrugës së Arbërit”

para një muaji - ABC News

Kryeministri Edi Rama ka uruar festën e “29 Nëntorit”, me një video ku shihet rruga Arëbrit”. Rama ka njoftuar prej disa kohësh që ky aks tepër i rëndësishëm do të hapej me 29 Nëntor. “Rruga e Arbërit”...

Dita e Çlirimit/ Nikolla: Vlerat e antifashizmit dhe të lirisë qëndrojnë në themelet e Shqipërisë demokratike

para një muaji - Java News

Kryetarja e Kuvendit, Lindita Nikolla, ka uruar shqiptarët me rastin e 29 Nëntorit, Ditës së Çlirimit të atdheut. Kryeparlamentarja nënvizon se sot është dita e mirënjohjes ndaj çlirimtarëve dhe e nderimit...

Shqipëria feston sot 77-vjetorin e Çlirimit

para një muaji - Gazeta Express

Shqiptarët këtë të hënë përkujtojnë 77-vjetorin e Çlirimit nga pushtuesit nazistë të Luftës së Dytë Botërore Ushtria Nacionalçlirimtare e Shqipërisë gjatë Luftës së Dytë Botërore zhvilloi kryengritje të...

Shqipëria feston sot Ditën e Çlirimit

para një muaji - Telegrafi

Shqiptarët festojnë sot 29 Nëntorin, Ditën e Çlirimit të vendit nga pushtuesit nazifashistë. Mijëra dëshmorë do të kujtohen si çlirimtarët e vendit pasi ata sakrifikuan gjithçka për lirinë e Shqipërisë....

Nikolla uron 29 nëntorin: Vlerat e antifashizmit dhe të lirisë qëndrojnë në themelet e Shqipërisë demokratike

para një muaji - Lexo

Kryetarja e Kuvendit Lindita Nikolla, përshëndet me rastin e 29 Nëntorit, Ditës së Çlirimit të Atdheut. “Të përulemi me respekt para veteranëve të Luftës, një pjesë të vogël të të cilëve i kemi ende midis...

Gëzuar 29 Nëntorin! Shqipëria feston sot 77-vjetorin e Çlirimit

para një muaji - Albeu

Shqiptarët sot festojnë 77 vjetorin e Çlirimit nga pushtuesit nazistë të Luftës së Dytë Botërore, ku Ushtria Nacionalçlirimtare e Shqipërisë gjatë Luftës së Dytë Botërore zhvilloi kryengritje të armatosur...

Shqipëria feston sot 77-vjetorin e Çlirimit

para një muaji - Indeks online

Shqiptarët këtë të hënë përkujtojnë 77 vjetorin e Çlirimit nga pushtuesit nazistë të Luftës së Dytë Botërore, Ushtria Nacionalçlirimtare e Shqipërisë gjatë Luftës së Dytë Botërore zhvilloi kryengritje...

Shqipëria feston sot Ditën e Çlirimit

para një muaji - RTK

Shqiptarët festojnë sot 29 Nëntorin, Ditën e Çlirimit të vendit nga pushtuesit nazifashistë. Mijëra dëshmorë do të kujtohen si çlirimtarët e vendit pasi ata sakrifikuan gjithçka për lirinë e Shqipërisë....

Shqipëria feston sot Ditën e Çlirimit

para një muaji - Klan Kosova

Shqiptarët festojnë sot 29 Nëntorin, Ditën e Çlirimit të vendit nga pushtuesit nazifashistë. Mijëra dëshmorë do të kujtohen si çlirimtarët e vendit pasi ata sakrifikuan gjithçka për lirinë e Shqipërisë....

29 Nëntori/ Shqipëria feston sot 77-vjetorin e Çlirimit

para një muaji - Lexo

Shqiptarët këtë të hënë përkujtojnë 77 vjetorin e Çlirimit nga pushtuesit nazistë të Luftës së Dytë Botërore, Ushtria Nacionalçlirimtare e Shqipërisë gjatë Luftës së Dytë Botërore zhvilloi kryengritje...

Shqipëria feston sot 77-vjetorin e Çlirimit

para një muaji - InfoShqip

Shqiptarët këtë të hënë përkujtojnë 77 vjetorin e Çlirimit nga pushtuesit nazistë të L uftës së Dytë Botërore. Ushtria Nacionalçlirimtare e Shqipërisë gjatë L uftës së Dytë Botërore zhvilloi kryengritje...

“Gëzuar 29 Nëntorin”, Rama poston pamjet e “Rrugës së Arbërit” (VIDEO)

para një muaji - InfoShqip

Kryeministri Edi Rama ka uruar festën e “ 29 Nëntorit”, me një video ku shihet rruga Arëbrit ”. Rama ka njoftuar prej disa kohësh që ky aks tepër i rëndësishëm do të hapej me 29 Nëntor. “Rruga e Arbërit”...

Shqipëria feston sot 77-vjetorin e Çlirimit

para një muaji - ABC News

Shqiptarët këtë të hënë përkujtojnë 77 vjetorin e Çlirimit nga pushtuesit nazistë të Luftës së Dytë Botërore, Ushtria Nacionalçlirimtare e Shqipërisë gjatë Luftës së Dytë Botërore zhvilloi kryengritje...

Homazhet për 77 vjetorin e çlirimit/ Rama dhe Meta shmangin sërish njëri-tjetrin, këtë herë i ‘ndan’ Nikolla (VIDEO)

para një muaji - FaxWeb

Kryeministri Edi Rama ka mbajtur sot homazhet në Varrezat e Dëshmorëve në nder të 77 vjetorit të çlirimit të Shqipërisë në nëntor të vitit 1944. I pranishëm në ceremony ishte edhe presidenti Ilir Meta,...

“Gëzuar”/ Rama poston VIDEO nga “Rruga e Arbërit” dhe uron 29 Nëntorin

para një muaji - Java News

Kryeministri Edi Rama ka uruar festën e “29 Nëntorit”, me një video ku shihet rruga Arëbrit”. Rama ka njoftuar prej disa kohësh që ky aks tepër i rëndësishëm do të hapej me 29 Nëntor. “Rruga e Arbërit”...

Rama nxjerr pamjet nga Rruga e Arbrit e përfunduar: Gëzuar 29 Nëntorin

para një muaji - Lexo

Kryeministri Edi Rama ka uruar 29 Nëntorin me një video që tregon pamjet nga Rruga e Arbrit. 29 Nëntori i sotëm shënon 77-vjetorin e Çlirimit të Shqipërisë nga forcat fashiste italiane e gjermane. Gjatë...

Shqipëria feston sot Ditën e Çlirimit

para një muaji - Lajm

Shqiptarët festojnë sot 29 Nëntorin, Ditën e Çlirimit të vendit nga pushtuesit nazifashistë. ADVERTISING Mijëra dëshmorë do të kujtohen si çlirimtarët e vendit pasi ata sakrifikuan gjithçka për lirinë...

Edi Rama prezanton pamjet nga Rruga e Arbërit, uron 29 Nëntorin

para një muaji - Lajm

Kryeministri i Shqiërisë, Edi Rama me anë të një video tregon pamjet nga Rruga e Arbërit. Rama me anë të kësaj video ka uruar dhe 29 Nëntorin. 29 Nëntori i sotëm shënon 77-vjetorin e Çlirimit të Shqipërisë...

Edi Rama prezanton pamjet nga “Rruga e Arbërit”, uron 29 Nëntorin

para një muaji - Realiteti

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama me anë të një video tregon pamjet nga “Rruga e Arbërit”. Rama me anë të kësaj video ka uruar dhe 29 Nëntorin. 29 Nëntori i sotëm shënon 77-vjetorin e Çlirimit të Shqipërisë...

29 Nëntori/ Shqipëria feston sot 77-vjetorin e Çlirimit

para një muaji - Java News

Shqiptarët këtë të hënë përkujtojnë 77 vjetorin e Çlirimit nga pushtuesit nazistë të Luftës së Dytë Botërore, Ushtria Nacionalçlirimtare e Shqipërisë gjatë Luftës së Dytë Botërore zhvilloi kryengritje...

Shqipëria feston sot Ditën e Çlirimit

para një muaji - Infokusi

Shqiptarët festojnë sot 29 Nëntorin, Ditën e Çlirimit të vendit nga pushtuesit nazifashistë. Mijëra dëshmorë do të kujtohen si çlirimtarët e vendit pasi ata sakrifikuan gjithçka për lirinë e Shqipërisë....

Edi Rama prezanton pamjet nga Rruga e Arbërit, uron 29 Nëntorin

para një muaji - Ekonomia Online

Kryeministri i Shqiërisë, Edi Rama me anë të një video tregon pamjet nga Rruga e Arbërit. Rama me anë të kësaj video ka uruar dhe 29 Nëntorin. 29 Nëntori i sotëm shënon 77-vjetorin e Çlirimit të Shqipërisë...

Shqipëria feston sot Ditën e Çlirimit

para një muaji - Lajmi.net

Mijëra dëshmorë do të kujtohen si çlirimtarët e vendit pasi ata sakrifikuan gjithçka për lirinë e Shqipërisë. Politika shqiptare e feston sërish e ndarë Ditën e Çlirimit të vendit, edhe pse 29 Nëntori...

“Gëzuar 29 Nëntorin”, Rama uron ditën e Çlirimit me pamjet e “Rrugës së Arbërit”

para një muaji - Fakti Ditor

Kryeministri Edi Rama ka zgjedhur t’i uroj ndryshe qytetarët shqiptarë për 29 nëntorin, datë e cila shënon 77-vjetorin e çlirimit. Nëpërmjet një postimi në faqen e tij zyrtare në “Facebook”, Rama ka njofton...

Me aktivitete përkujtimore e tematike shënohet 29 Nëntori, Dita e Çlirimit të Shqipërisë me forcat e veta çlirimtare, antifashiste

para një muaji - Radio Kosova e Lire

Sot me aktivitete përkujtimore e tematike shënohet 29 Nëntori festa e Çlirimit të Shqipërisë nga forcat fashiste italiane e gjermane. Gjatë Luftës së Dytë Botërore, Ushtria Nacional Çlirimtare e Shqipërisë...

Shqipëria feston sot 77-vjetorin e Çlirimit

para një muaji - Arbresh

Shqiptarët këtë të hënë përkujtojnë 77 vjetorin e Çlirimit nga pushtuesit nazistë të Luftës së Dytë Botërore, Ushtria Nacionalçlirimtare e Shqipërisë gjatë Luftës së Dytë Botërore zhvilloi kryengritje...

Rama njofton hapjen e Rrugës së Arbrit: Gëzuar 29-Nëntorin Shqipëri

para një muaji - Arbresh

Mëngjesin e sotëm, kryeministri Edi Rama njofton hapjen e Rrugës së Arbrit. Përmes një video të publikuar Rama ka uruar të gjithë shqiptarët teksa shkruan: Gëzuar 29-Nëntorin Shqipëri. Rruga e Arbrit është...

Shqipëria feston sot 77-vjetorin e Çlirimit

para një muaji - Gazeta Metro

Shqiptarët këtë të hënë përkujtojnë 77-vjetorin e Çlirimit nga pushtuesit nazistë të Luftës së Dytë Botërore Ushtria Nacionalçlirimtare e Shqipërisë gjatë Luftës së Dytë Botërore zhvilloi kryengritje të...

Shqipëria feston sot Ditën e Çlirimit

para një muaji - ATV Live

Shqiptarët festojnë sot 29 Nëntorin, Ditën e Çlirimit të vendit nga pushtuesit nazifashistë. Mijëra dëshmorë do të kujtohen si çlirimtarët e vendit pasi ata sakrifikuan gjithçka për lirinë e Shqipërisë....

Shqipëria feston sot Ditën e Çlirimit

para një muaji - Realiteti

Shqiptarët festojnë sot 29 Nëntorin, Ditën e Çlirimit të vendit nga pushtuesit nazifashistë. Mijëra dëshmorë do të kujtohen si çlirimtarët e vendit pasi ata sakrifikuan gjithçka për lirinë e Shqipërisë....

Shqipëria feston sot Ditën e Çlirimit

para një muaji - KosovaPress

Shqiptarët festojnë sot 29 Nëntorin, Ditën e Çlirimit të vendit nga pushtuesit nazifashistë. Mijëra dëshmorë do të kujtohen si çlirimtarët e vendit pasi ata sakrifikuan gjithçka për lirinë e Shqipërisë....

​Shqipëria feston sot Ditën e Çlirimit

para një muaji - Periskopi

Shqiptarët festojnë sot 29 Nëntorin, Ditën e Çlirimit të vendit nga pushtuesit nazifashistë. Mijëra dëshmorë do të kujtohen si çlirimtarët e vendit pasi ata sakrifikuan gjithçka për lirinë e Shqipërisë....

Dita e Flamurit, Rama publikon foto nga Tirana

para një muaji - RTK

Në Ditën e festës kombëtare shqiptare, kryeministri Edi Rama ka shpërndarë foto të bukura nga Tirana. “Mbrëmje mes 28 e 29 nëntorit në Tiranë”, shkruan Rama në Facebook krahasa fotove të publikuara. Shqiptarët...

Stadiumi “Air Albania” vishet kuqezi për 28 dhe 29 nëntorit, ja postimi i Ramës

para një muaji - News33

Stadiumi “Air Albania” është veshur kuqezi, me rastin e festave të 28 dhe 29 nëntorit. Kryeministri Edi Rama ka postuar në Facebook disa foto, që tregojnë ngjyrat kuqezi jashtë godinës së stadiumit. “Mbrëmje...

Pikante nga ceremonia në Vlorë/ Rama nuk i flet as Metës dhe as Lelit

para një muaji - Mapo

Në Vlorë i bashkoi ceremonia për ditën e Flamurit. Edi Rama dhe Ilir Meta ishin të dy të pranishëm në ceremoninë e ngritjes së flamurit, teksa më pas kanë zhvilluar homazhe dhe kanë vendosur kurora me...

Edi Rama publikon pamje mahnitëse nga Tirana në natën e 28 Nëntorit

para një muaji - Gazeta Express

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka shpërndarë foto të stadiumit “Air Albania” në orët e mbrëmjes së 28 nëntorit. Rama ka postuar fotot e bukura të kryeqytetit shqiptar në ditën e festës kombëtare...

Edi Rama publikon pamjet mahnitëse stadiumit “Air Albania” në natën e 28 nëntorit (FOTO)

para një muaji - Klan Kosova

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka publikuar disa fotografi të stadiumit “Air Albania” në orët e mbrëmjes të 28 nëntorit. Rama ka postuar fotot e bukura të kryeqytetit shqiptar në ditën e festës kombëtare...

Rama publikon foto nga Tirana në natën e 28 nëntorit

para një muaji - Indeks online

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka shpërndarë foto të stadiumit “Air Albania” në orët e mbrëmjes së 28 nëntorit. Rama ka postuar fotot e bukura të kryeqytetit shqiptar në ditën e festës kombëtare...

Kryeministri Rama publikon pamje mahnitëse nga Tirana në natën e 28 nëntorit

para një muaji - GazetaBlic

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka shpërndarë foto të stadiumit “Air Albania” në orët e mbrëmjes së 28 nëntorit. Rama ka postuar fotot e bukura të kryeqytetit shqiptar në ditën e festës kombëtare...

Edi Rama publikon pamjet mahnitëse në natën e 28 nëntorit

para një muaji - Epoka e Re

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka publikuar disa fotografi të stadiumit “Air Albania” në orët e mbrëmjes të 28 nëntorit. Rama ka postuar fotot e bukura të kryeqytetit shqiptar në ditën e festës kombëtare...

Dita e Flamurit, Rama publikon foto nga Tirana

para një muaji - ATV Live

Në Ditën e festës kombëtare shqiptare, kryeministri Edi Rama ka shpërndarë foto të bukura nga Tirana. “Mbrëmje mes 28 e 29 nëntorit në Tiranë”, shkruan Rama në Facebook krahasa fotove të publikuara. Shqiptarët...

Dita e Flamurit, Rama publikon foto nga Tirana

para një muaji - KosovaPress

Në Ditën e festës kombëtare shqiptare, kryeministri Edi Rama ka shpërndarë foto të bukura nga Tirana. “Mbrëmje mes 28 e 29 nëntorit në Tiranë”, shkruan Rama në Facebook krahasa fotove të publikuara. Shqiptarët...

Edi Rama publikon pamje mahnitëse nga Tirana në natën e 28 nëntorit

para një muaji - Infokusi

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka shpërndarë foto të stadiumit “Air Albania” në orët e mbrëmjes së 28 nëntorit. Rama ka postuar fotot e bukura të kryeqytetit shqiptar në ditën e festës kombëtare...

109-vjetori i Pavarësisë, Rama publikon videon e veçantë

para një muaji - Zhurnal

Në këtë ditë të shënuar për vendin tonë, 109-vjetorin e Pavarësisë, nuk kanë munguar urimet e veçanta. Kryeministri Edi Rama ka publikuar një video me rastin e 28 nëntorit, ditës së pavarësisë së Shqipërisë....

Edi Rama publikon pamjet mahnitëse stadiumit “Air Albania” në natën e 28 nëntorit

para një muaji - Arbresh

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka publikuar disa fotografi të stadiumit “Air Albania” në orët e mbrëmjes të 28 nëntorit. Rama ka postuar fotot e bukura të kryeqytetit shqiptar në ditën e festës kombëtare...

Edi Rama publikon pamje mahnitëse nga stadiumi “Air Albania” në natën e 28 nëntorit

para një muaji - Periskopi

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka shpërndarë foto të stadiumit “Air Albania” në orët e mbrëmjes së 28 nëntorit. Rama ka postuar fotot e bukura të kryeqytetit shqiptar në ditën e festës kombëtare...

Rama ndan pamjet unike për Ditën e Pavarësisë (VIDEO)

para një muaji - Albeu

Kryeministri shqiptar, Edi Rama, ka ndarë disa pamje të veçanta për Ditën e Pavarësisë së Shqipërisë. Në video duket një njeri në litar me ngjyrat e Flamurit Kuq e Zi./albeu.com/

109-vjetori i Pavarësisë, Rama publikon videon e veçantë

para një muaji - Lexo

Në këtë ditë të shënuar për vendin tonë, 109-vjetorin e Pavarësisë, nuk kanë munguar urimet e veçanta. Kryeministri Edi Rama ka publikuar një video me rastin e 28 nëntorit, ditës së pavarësisë së Shqipërisë....

Festa e Flamurit, Edi Rama publikon video nga Vlora: Me çikat e Kosovës (VIDEO)

para një muaji - Tetova1

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ndodhet sot në Vlorë me rastin e shënimit të 109-vjetorit të Pavarësisë. Kreu i qeverisë shqiptare ka publikuar në rrjetet sociale një moment të veçantë, me çikat e...

Edi Rama nga Vlora publikon video me ‘çikat e Kosovës’

para një muaji - Telegrafi

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama i cili ndodhet në Vlorë me rastin e shënimit të 109-vjetorit të pavarësisë së Shqipërisë ka publikuar një video. Rama në videon e publikuar në profilin e tij në Facebook...

109-vjetori i Pavarësisë

para një muaji - Klan

109-vjetori i Pavarësisë Krerët e shtetit bëhen bashkë në Vlorë, Rama shmang Lelin. PD feston edhe “çlirimin” Edhe pse komunikimi publik është inekzistente, Presidenti, Kryeministri dhe kryetari i Bashkisë...

Rama “rrethohet” nga vajzat: Me çikat e Kosovës që kanë zbritur sot në Vlorë

para një muaji - Vizion Plus

Kryeministri Edi Rama është takuar me disa vajza dhe gra nga Kosova, të cilat kanë shkuar në Vlorë për të festuar 109-vjetorin e shpalljes së Pavarësisë. Kreu i qeverisë ka shpërndarë në rrjetin e tij...

Nga Vlora Edi Rama publikon video me çikat e Kosovës

para një muaji - Indeks online

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ndodhet sot në Vlorë me rastin e shënimit të 109-vjetorit të pavarësisë së Shqipërisë Kreu i qeverisë shqiptare ka publikuar në rrjetet sociale një moment të veçantë,...

Festa e Flamurit, Edi Rama publikon video nga Vlora: Me çikat e Kosovës

para një muaji - Gazeta Express

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ndodhet sot në Vlorë me rastin e shënimit të 109-vjetorit të Pavarësisë. Kreu i qeverisë shqiptare ka publikuar në rrjetet sociale një moment të veçantë, me çikat e...

109-vjetori i pavarësisë/ Sot në Vlorë për ceremonitë Meta dhe Rama

para një muaji - Top Channel

Vlora u vesh kuq e zi për tu kthyer në epiqendrën e festimit të 109 vjetorin e pavarësisë së Shqipërisë. Krerët më të lartë të shtetit u mblodhën në Vlorë duke vendosur lule e përkulur përpara monumentit...

VIDEO | Rama me “çikat e Kosovës” në Vlorë

para një muaji - Java News

Kryeministri Edi Rama gjatë qëndrimit në Vlorë është takuar edhe me një grup vajzash e grash nga Kosova. Kreu i qeverisë ka shpërndarë në rrjetet sociale një video nga momenti i qëndrimit me to. “Pranë...

Rama publikon video nga Vlora: Me çikat e Kosovës

para një muaji - Tetova Sot

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, është duke qëndruar në Vlorë për 109 vjetorin e pavarësisë. I pari i qeverisë shqiptare ka publikuar një video në facebook, në të cilin ka shkruar me çikat e Kosovës...

Rama publikon video nga Vlora: Me çikat e Kosovës

para një muaji - Lajmi.net

I pari i qeverisë shqiptare ka publikuar një video në Facebook, në të cilin ka shkruar me çikat e Kosovës që kanë ardhur në Vlorë. “Pranë Shtëpisë së Flamurit me çikat e Kosovës që kanë zbritur sot në Vlorë”, ka shkruar Edi Rama.

Video | Rama me “çikat e Kosovës” në Vlorë

para një muaji - Klan

Video | Rama me “çikat e Kosovës” në Vlorë Kryeministri Edi Rama gjatë qëndrimit në Vlorë është takuar edhe me një grup vajzash e grash nga Kosova. Kreu i qeverisë ka shpërndarë në rrjetet sociale një...

Mbahet ceremonia e ngritjes së flamurit në Vlorë, kryeministri e presidenti krah njëri-tjetrit

para një muaji - Press Online

Presidenti i Republikës Ilir Meta dhe kryeministri Edi Rama paraditen e kësaj të diele krahë njëri tjetrit kanë qenë të pranishëm në ceremoninë e ngritjes së Flamurit në Vlorë, në kuadër të 109 vjetorit...

Edi Rama nga Vlora publikon video me çikat e Kosovës

para një muaji - Revista Kosovarja

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama i cili ndodhet në Vlorë me rastin e shënimit të 109-vjetorit të pavarësisë së Shqipërisë ka publikuar një video. Rama në videon e publikuar në profilin e tij në Facebook...

Rama foto me çikat e Kosovës në Vlorë

para një muaji - NOA

Kryeministri Edi Rama njohet për sportivitetin e tij. Rama ndodhet sot në Vlorë me rastin e shënimit të 109-vjetorit të Pavarësisë. Kreu i qeverisë ka publikuar në rrjetet sociale një moment të veçantë,...

Festa e Flamurit, Rama publikon videon nga Vlora: Me çikat e Kosovës

para një muaji - ABC News

Kryeministri Edi Rama ndodhet sot në Vlorë me rastin e shënimit të 109-vjetorit të Pavarësisë. Kreu i qeverisë ka publikuar në rrjetet sociale një moment të veçantë, me çikat e Kosovës, siç e quan ai....

“Pranë Shtëpisë së Flamurit me çikat e Kosovës që kanë zbritur sot në Vlorë”, Rama publikon videon

para një muaji - Lexo

Shqiptarë nga trevat e Shqipërisë, kryesisht nga Kosova kanë qenë të pranishëm mëngjesin e sotëm në Vlorë, ku u mbajt edhe ceremonia e ngritjes së flamurit. Kryeministri Edi Rama ka publikuar një video,...

Rama me çikat e Kosovës

para një muaji - Ekonomia Online

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, është duke qëndruar në Vlorë për 109 vjetorin e pavarësisë. Rama ka publikuar një video në facebook, në të cilin ka shkruar me çikat e Kosovës që kanë ardhur në Vlorë....

Rama publikon video nga Vlora: Me çikat e Kosovës (VIDEO)

para një muaji - Lajm

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, është duke qëndruar në Vlorë për 109 vjetorin e pavarësisë. I pari i qeverisë shqiptare ka publikuar një video në facebook, në të cilin ka shkruar me çikat e Kosovës...

Prishtina ngjyroset kuq e zi për 28 Nëntor

para një muaji - Bota Press

Sheshet e Prishtinës më 28 nëntor u mbushën me flamuj kuq e zi dhe me simbole të tjera kombëtare. Shqiptarët më 28 nëntor festojnë Ditën e Pavarësisë dhe Ditën e Flamurit. Në sheshet e Prishtinës u panë...

Rama publikon video nga Vlora: Me çikat e Kosovës

para një muaji - Gazeta Metro

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, është duke qëndruar në Vlorë për 109 vjetorin e pavarësisë. I pari i qeverisë shqiptare ka publikuar një video në facebook, në të cilin ka shkruar me çikat e Kosovës...

Rama publikon video nga Vlora: Me çikat e Kosovës

para një muaji - Realiteti

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, është duke qëndruar në Vlorë për 109 vjetorin e pavarësisë. I pari i qeverisë shqiptare ka publikuar një video në Facebook, në të cilin ka shkruar me çikat e Kosovës...

Rama publikon video nga Vlora: Me çikat e Kosovës

para një muaji - Periskopi

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, është duke qëndruar në Vlorë për 109 vjetorin e pavarësisë. I pari i qeverisë shqiptare ka publikuar një video në facebook, në të cilin ka shkruar me çikat e Kosovës...

Demokratët me në krye Bashën, homazhe te Monumenti i Nënës Shqipëri

para një muaji - Mapo

Kreu i PD-së Lulzim Basha i shoqëruar nga deputetë dhe përfaqësues të tjerë të Partisë Demokratike ka zhvilluar paraditen e sotme homazhe për Ditën e Pavarësisë dhe të Çlirimit në monumentin “Nënë Shqipëri”....

VIDEO/ Rama shmang Lelin në Vlorë, kryeministri s’e sheh në sy

para një muaji - Mapo

Në ceremoninë e ngritjes së flamurit kombëtar në Vlorë, në 109-vjetorin e Pavarësisë së Shqipërisë, ra në sy edhe një herë tjetër distancimi mes kryeministrit Edi Rama dhe kryetarit të Bashkisë së qytetit,...

Festa e Pavarësisë bën bashkë Ramën dhe Metën në Vlorë

para një muaji - News33

Personalitete të larta të politikës shqiptare janë bërë bashkë sot në Vlorë në ceremoninë e ngritjes së flamurit me rastin e 109 vjetorit të shpalljes së Pavarësisë. Kryeministri Edi Rama, presidenti Ilir...

FOTO-VIDEO | Ceremonia e ngritjes së flamurit në Tiranë

para një muaji - Klan

FOTO-VIDEO | Ceremonia e ngritjes së flamurit në Tiranë Përmes një ceremonie të veçantë, Tirana ngriti sot flamurin Kuq e Zi për të përkujtuar 109-vjetorin e shpalljes së Pavarësisë në 28 Nëntor 1912 në...

Dita e Pavarësisë dhe e Çlirimit, Basha kryen homazhe tek Varrezat e Dëshmorëve

para një muaji - Klan

Dita e Pavarësisë dhe e Çlirimit, Basha kryen homazhe tek Varrezat e Dëshmorëve Partia Demokratike ka zhvilluar homazhe në Varrezat e Dëshmorëve në nder të festës së Pavarësisë dhe Çlirimit. Kryetari i...

Basha homazhe në Varrezat e Dëshmorëve: Dita më e bukur e Kombit tonë!

para një muaji - Vizion Plus

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha i shoqëruar nga deputetët e PD, ka zhvilluar homazhe në Varrezat e Dëshmorëve të Atdheut. Në postimin e tij në rrjetet sociale, lideri demokrat thekson se kjo festë...

Basha homazhe tek Monumenti i Nënës Shqipëri: Dita më e bukur e Kombit tonë

para një muaji - Top Channel

Kreu i PD-së Lulzim Basha bashkë me deputetë dhe përfaqësues të tjerë të Partisë Demokratike zhvilluan paraditen e sotme homazhe për Ditën e Pavarësisë dhe të Çlirimit në monumentin “Nënë Shqipëri”. Ai...

Foto-video/ Ceremonia e ngritjes së flamurit Kuq e Zi në Tiranë

para një muaji - Lexo

Përmes një ceremonie të veçantë Tirana ngriti sot flamurin Kuq e Zi për të përkujtuar 109 vjetorin e shpalljes së Pavarësisë në 28 Nëntor 1912 në Vlorë. Ceremonia u zhvillua te Monumenti i Pavarësisë në...

Nga Vlora Edi Rama publikon video me çikat e Kosovës

para një muaji - Epoka e Re

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ndodhet sot në Vlorë me rastin e shënimit të 109-vjetorit të pavarësisë së Shqipërisë Kreu i qeverisë shqiptare ka publikuar në rrjetet sociale një moment të veçantë,...

‘Pavarësia’ bën bashkë Ramën dhe Metën në Vlorë

para një muaji - Mapo

Personalitete të larta të politikës shqiptare janë bërë bashkë sot në Vlorë në ceremoninë e ngritjes së flamurit me rastin e 109 vjetorit të shpalljes së Pavarësisë. Kryeministri Edi Rama, presidenti Ilir...

Festa e Flamurit, Edi Rama publikon video nga Vlora: Me çikat e Kosovës

para një muaji - Bota Press

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ndodhet sot në Vlorë me rastin e shënimit të 109-vjetorit të Pavarësisë. Kreu i qeverisë shqiptare ka publikuar në rrjetet sociale një moment të veçantë, me çikat e...

Rama e Meta në Vlorë, Basha me demokratët tek Dëshmorët e Kombit: Zoti e bekoftë Shqipërinë!

para një muaji - Albeu

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka zhvilluar homazhe në Varrezat Dëshmorët e Kombit për të përkujtuar Ditën e Pavarësisë nga ku ka uruar edhe shqiptarët. “Sot kremtojmë ditën më të bukur të Kombit...

Basha homazhe te Varrezat Dëshmorët e Kombit: Sot kremtojmë ditën më të bukur

para një muaji - ABC News

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka zhvilluar homazhe në Varrezat Dëshmorët e Kombit për të përkujtuar Ditën e Pavarësisë. Basha u shoqëruar nga drejtues dhe deputetë të PD. Si ditën më të bukur...

Ceremonia e ngritjes së flamurit në Vlorë bën bashkë Ramën dhe Metën

para një muaji - Indeks online

Në Vlorë është mbajtur ceremonia e ngritjes së flamurit me rastin e 109-vjetorit të Pavarësisë së Shqipërisë.Të pranishëm në qytetin simbol të Ditës së Pavarësisë kanë qenë krerët më të lartë të shtetit,...

VIDEO/ “Çikat e Kosovës zbritën në Vlorë”, Ramën shfaqet i rrethuar nga shumë gra në qytetin bregdetar

para një muaji - FaxWeb

Kryeministri Edi Rama është takuar me disa vajza dhe gra nga Kosova që kanë mbërritur në Vlorë sot me rastin e 109-vjetorit të shpalljes së Pavarësisë dhe Ditës së Flamurit. Nuk kanë munguar fotot teksa...

Ceremonia e ngritjes së flamurit në Vlorë bën bashkë Ramën dhe Metën

para një muaji - GazetaBlic

Në Vlorë është mbajtur ceremonia e ngritjes së flamurit me rastin e 109-vjetorit të Pavarësisë së Shqipërisë.Të pranishëm në qytetin simbol të Ditës së Pavarësisë kanë qenë krerët më të lartë të shtetit,...

VIDEO/ Ceremonia e ngritjes së flamurit Kuq e Zi në Tiranë

para një muaji - Top Channel

Përmes një ceremonie të veçantë Tirana ngriti sot flamurin Kuq e Zi për të përkujtuar 109 vjetorin e shpalljes së Pavarësisë në 28 Nëntor 1912 në Vlorë. Ceremonia u zhvillua te Monumenti i Pavarësisë në...

Festa e Pavarësisë bën bashkë Ramën dhe Metën në Vlorë

para një muaji - Alsat-M

Personalitete të larta të politikës shqiptare janë bërë bashkë sot në Vlorë në ceremoninë e ngritjes së flamurit me rastin e 109 vjetorit të shpalljes së Pavarësisë. Kryeministri Edi Rama, presidenti Ilir...

Ngritet flamuri kuq e zi në Tiranë

para një muaji - Klan Kosova

Përmes një ceremonie të veçantë Tirana ngriti sot flamurin Kuq e Zi për të përkujtuar 109 vjetorin e shpalljes së Pavarësisë në 28 Nëntor 1912 në Vlorë. Ceremonia u zhvillua te Monumenti i Pavarësisë në...

Ceremonia për Pavarësinë në Vlorë, Rama shmang Lelin

para një muaji - Shekulli

Publikuar më 28.11.2021 nga Shekulli Online

Nuk ka paqe! Rama injoron Lelin në Vlorë e shkon në krah të Metës (VIDEO)

para një muaji - Albeu

Kryeministri Rama ka qënë ditën e sotme në Vlorë ku bashkë me Presidentin Meta, kryetaren e Kuvendit Nikolla dhe Kryebashkiakut Leli morën pjesë në ceremoninë e ngritjes së flamurit. Pavarësisht rastit...

Ngritet flamuri kuq e zi në Tiranë

para një muaji - RTK

Përmes një ceremonie të veçantë Tirana ngriti sot flamurin Kuq e Zi për të përkujtuar 109 vjetorin e shpalljes së Pavarësisë në 28 Nëntor 1912 në Vlorë. Ceremonia u zhvillua te Monumenti i Pavarësisë në...

109-vjetori i Pavarësisë, Meta e Rama në Vlorë, mbahet ceremonia e ngritjes së Flamurit

para një muaji - Zhurnal

Presidenti i Republikës Ilir Meta dhe kryeministri Edi Rama ndodhen sot në Vlorë për 109-vjetorin e Pavarësisë së Shqipërisë. Meta e Rama kanë marrë pjesë në ceremoninë e ngritjes së flamurit, teksa më...

Ceremonia e ngritjes së flamurit në Vlorë bën bashkë Ramën dhe Metën

para një muaji - Klan Kosova

Në Vlorë është mbajtur ceremonia e ngritjes së flamurit me rastin e 109-vjetorit të Pavarësisë së Shqipërisë.Të pranishëm në qytetin simbol të Ditës së Pavarësisë kanë qenë krerët më të lartë të shtetit,...

Situatë e sikletshme/ Kryeministri nuk i jep as dorën Lelit në Vlorë

para një muaji - Zhurnal

Kryeministri i vendit Edi Rama ka qenë sot i pranishëm në qytetin e Vlorës në kuadër të 109 vjetorit të Pavarsisë së Shqipërisë. Të pranishëm në këtë ceremoini kanë qenë edhe Presidenti Ilir Meta, Kryetarja...

Kosovarët ia mësyjnë Vlorës për 28 nëntor

para një muaji - Arbresh

Në festën e 28 Nëntorit Vlora si çdoherë është zbukuruar me flamujt kombëtar, raporton arbresh.info. Edhe kësaj radhe qytetarët e Kosovës kanë zgjedhur këtë qytet historik si destinacionin e parë për të...

Krerët e shtetit përkujtojnë 109-vjetorin e shpalljes së Pavarësisë në Vlor

para një muaji - RTK

Në qytetin e Vlorës, pranë monumentit të Pavarësisë u zhvillua sot ceremonia përkujtimore e 109-vjetorit të shpalljes së Pavarësisë. Në ceremoninë e ngritjes së flamurit ishin të pranishëm Presidenti Ilir...

Rama ‘i vetmuar’ në Vlorë, nuk flet as me Metën as me Lelin

para një muaji - Syri.net Kosova

Edi Rama ishte i ‘vetmuar’ në ceremoninë e ngritjes së flamurit në qytetin e Vlorës. Kryeministri mbërriti në sheshin e flamurit ku bie në sy asnjë komunikim, asnjë përshëndetje me Dritan Lelin dhe presidentin...

Basha homazhe tek Monumenti i Nënës Shqipëri: Dita më e bukur e Kombit tonë

para një muaji - Arbresh

Kreu i PD-së Lulzim Basha bashkë me deputetë dhe përfaqësues të tjerë të Partisë Demokratike zhvilluan paraditen e sotme homazhe për Ditën e Pavarësisë dhe të Çlirimit në monumentin “Nënë Shqipëri”. Ai...

Kosovarët ia mësyjnë Vlorës për 28 nëntor

para një muaji - Arbresh

Në festën e 28 Nëntorit Vlora si çdoherë është zbukuruar me flamujt kombëtar, raporton arbresh.info. Edhe kësaj radhe qytetarët e Kosovës kanë zgjedhur këtë qytet historik si destinacionin e parë për të...

Basha homazhe te Dëshmorët e Kombit: Sot kremtojmë ditën më të bukur!

para një muaji - Java News

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka zhvilluar homazhe në Varrezat Dëshmorët e Kombit për të përkujtuar Ditën e Pavarësisë. “Sot kremtojmë ditën më të bukur të Kombit tonë që mbush me krenari zemrat...

Meta e Rama përkrah njëri-tjetrit në ceremoninë e ngritjes së flamurit në Vlorë

para një muaji - Tetova1

Presidenti i Republikës Ilir Meta dhe kryeministri Edi Rama, paraditen e kësaj të diele, krahë njëri- tjetrit, kanë qenë të pranishëm në ceremoninë e ngritjes së Flamurit në Vlorë, në kuadër të 109 vjetorit...

Video | Ceremonia e ngritjes së flamurit në Vlorë bën bashkë Ramën dhe Metën

para një muaji - Klan

Video | Ceremonia e ngritjes së flamurit në Vlorë bën bashkë Ramën dhe Metën Është mbajtur në Vlorë ceremonia e ngritjes së flamurit me rastin e 109-vjetorit të Pavarësisë së Shqipërisë.Të pranishëm në...

Mbahet ceremonia e ngritjes së flamurit në Vlorë, Meta e Rama përkrah njëri-tjetrit

para një muaji - Aktuale

Presidenti i Republikës Ilir Meta dhe kryeministri Edi Rama paraditen e kësaj të diele krahë njëri tjetrit kanë qenë të pranishëm në ceremoninë e ngritjes së Flamurit në Vlorë, në kuadër të 109 vjetorit...

Situatë e sikletshme/ Kryeministri nuk i jep as dorën Lelit në Vlorë

para një muaji - NOA

Kryeministri i vendit Edi Rama ka qenë sot i pranishëm në qytetin e Vlorës në kuadër të 109 vjetorit të Pavarsisë së Shqipërisë. Të pranishëm në këtë ceremoini kanë qenë edhe Presidenti Ilir Meta, Kryetarja...

Ngritet flamuri kuq e zi në Tiranë

para një muaji - Tetova Sot

Përmes një ceremonie të veçantë Tirana ngriti sot flamurin Kuq e Zi për të përkujtuar 109 vjetorin e shpalljes së Pavarësisë në 28 Nëntor 1912 në Vlorë. Ceremonia u zhvillua te Monumenti i Pavarësisë në...

Foto/ Rama uron 109-vjetorin e Pavarësisë me logon e aeroportit të ri të Vlorës

para një muaji - Vizion Plus

Shqipëria feston sot Ditën e Flamurit. Kryeministri Edi Rama ka zgjedhur të urojë shqiptarët në 109-vjetorin e Pavarësisë me disa fotografi të stemës së aeroportit të Vlorës, duke njoftuar nisjen e punimeve...

Rama: Gëzuar 28 nëntorin

para një muaji - RTK

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka uruar të gjithë shqiptarët për festën e pavarësisë. Rama përmes një postimi në Facebook ka postuar disa fotografi të shoqëruara me urimin: Gëzuar 28 nëntorin.

Rama krah për krah me Ilir Metën në Vlorë! (VIDEO)

para një muaji - Albeu

Sot Shqipëria dhe shqiptarët kudo që ndodhen, festojnë 109 vjetorin e Pavarësisë. Kjo festë ka bërë bashkë pas shumë kohësh, kryeministrin Rama dhe Presidentin Ilir Meta në Vlorë, të cilët morën pjesë...

28 Nëntori bën bashkë Metën dhe Ramën në Vlorë! Ceremonia e ngritjes së Flamurit

para një muaji - Vizion Plus

Shqipëria feston sot 109-vjetorin e Pavarësisë. Presidenti Ilir Meta dhe kryeministri Edi Rama kanë marrë pjesë në ceremoninë e ngritjes së flamurit në Vlorë. Të pranishëm në ceremoni ishin gjithashtu...

VIDEO/ Ceremonia për Pavarësinë në Vlorë, momenti kur Rama anashkalon Lelin

para një muaji - ABC News

Ndonëse të detyruar të ndodhen së bashku në ceremoninë e Ditës së Flamurit në Vlorë, duket se “paqja” mes kryeministrit Edi Rama dhe kryebashkiakut Dritan Leli ka qenë e pamundur të ndodhë. Rama ka anashkaluar...

Ceremonia e ngritjes së flamurit në Vlorë bën bashkë Ramën dhe Metën

para një muaji - Lajm

Në Vlorë është mbajtur ceremonia e ngritjes së flamurit me rastin e 109-vjetorit të Pavarësisë së Shqipërisë.Të pranishëm në qytetin simbol të Ditës së Pavarësisë kanë qenë krerët më të lartë të shtetit,...

Rama: Gëzuar 28 nëntorin

para një muaji - Lajm

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka uruar të gjithë shqiptarët për festën e pavarësisë. Rama përmes një postimi në Facebook ka postuar disa fotografi të shoqëruara me urimin: Gëzuar 28 nëntorin, njofton Klankosova.tv.

28 Nëntori bën bashkë Metën dhe Ramën në Vlorë, mbahet ceremonia e ngritjes së Flamurit

para një muaji - Vizion Plus

Shqipëria feston sot 109-vjetorin e Pavarësisë. Presidenti Ilir Meta dhe kryeministri Edi Rama kanë marrë pjesë në ceremoninë e ngritjes së flamurit në Vlorë. Të pranishëm në ceremoni ishin gjithashtu...

Ceremonia për Pavarësinë në Vlorë, Rama anashkalon Lelin

para një muaji - ABC News

Ndonëse të detyruar të ndodhen së bashku në ceremoninë e Ditës së Flamurit në Vlorë, duket se “paqja” mes kryeministrit Edi Rama dhe kryebashkiakut Dritan Leli ka qenë e pamundur të ndodhë. Rama ka anashkaluar...

Mbahet ceremonia e ngritjes së flamurit në Vlorë, Meta e Rama përkrah njëri-tjetrit

para një muaji - ABC News

Presidenti i Republikës Ilir Meta dhe kryeministri Edi Rama paraditen e kësaj të diele krahë njëri tjetrit kanë qenë të pranishëm në ceremoninë e ngritjes së Flamurit në Vlorë, në kuadër të 109 vjetorit...

Rama me këto foto uron 28 nëntorin

para një muaji - Indeks online

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka uruar të gjithë shqiptarët për festën e pavarësisë. Rama përmes një postimi në Facebook ka postuar disa fotografi të shoqëruara me urimin: Gëzuar 28 nëntorin.

Ngritet flamuri kuq e zi në Tiranë

para një muaji - Ekonomia Online

Përmes një ceremonie të veçantë Tirana ngriti sot flamurin Kuq e Zi për të përkujtuar 109 vjetorin e shpalljes së Pavarësisë në 28 Nëntor 1912 në Vlorë. Ceremonia u zhvillua te Monumenti i Pavarësisë në...

Rama uron 109-vjetorin e Pavarësisë me logon e aeroportit të ri të Vlorës

para një muaji - Tetova Sot

Shqipëria feston sot Ditën e Flamurit. Kryeministri Edi Rama ka zgjedhur të urojë shqiptarët në 109-vjetorin e Pavarësisë me disa fotografi të stemës së aeroportit të Vlorës, duke njoftuar nisjen e punimeve...

Mbahet ceremonia e ngritjes së flamurit në Vlorë, Meta e Rama përkrah njëri-tjetrit

para një muaji - Tetova Sot

Presidenti i Republikës Ilir Meta dhe kryeministri Edi Rama paraditen e kësaj të diele krahë njëri tjetrit kanë qenë të pranishëm në ceremoninë e ngritjes së Flamurit në Vlorë, në kuadër të 109 vjetorit...

Ceremonia për Pavarësinë, Rama anashkalon Lelin

para një muaji - Tetova Sot

Mbahet ceremonia e ngritjes së flamurit në Vlorë. Ndonëse të detyruar të ndodhen së bashku në ceremoninë e Ditës së Flamurit në Vlorë, duket se “paqja” mes kryeministrit Edi Rama dhe kryebashkiakut Dritan...

Ceremonia për 28 Nëntorin/ Rama nuk përshëndet kryebashkiakun e Vlorës, Dritan Lelin

para një muaji - Java News

Në ceremoninë e organizuar pak minuta më parë në Vlorë, që nisi siparin e festimeve për 109-vjetorin e Pavarësisë, ka patur edhe një ‘incident’ të vogël mes Ramës dhe kryebashkiakut Leli. Rama ka kaluar...

VIDEO/ “Meta e Rama përkrah njëri-tjetrit”, mbahet ceremonia e ngritjes së flamurit në Vlorë

para një muaji - Java News

Presidenti i Republikës Ilir Meta dhe kryeministri Edi Rama paraditen e kësaj të diele krahë njëri tjetrit kanë qenë të pranishëm në ceremoninë e ngritjes së Flamurit në Vlorë, në kuadër të 109 vjetorit të Pavarësisë. Vijon…. /b.h

Mbahet ceremonia e ngritjes së flamurit në Vlorë, Meta dhe Rama përkrah njëri-tjetrit

para një muaji - InfoShqip

Presidenti i Republikës Ilir Meta dhe Kryeministri Edi Rama, paraditen e kësaj të diele janw shfaqur krah njëri-tjetrit, ku kanë qenë të pranishëm në ceremoninë e ngritjes së Flamurit në Vlorë, në kuadër...

Ngritet flamuri kuq e zi në Tiranë (Video)

para një muaji - in7

Përmes një ceremonie të veçantë Tirana ngriti sot flamurin Kuq e Zi për të përkujtuar 109 vjetorin e shpalljes së Pavarësisë në 28 Nëntor 1912 në Vlorë. Ceremonia u zhvillua te Monumenti i Pavarësisë në...

Rama uron Pavarësinë me aeroportin e Vlorës

para një muaji - Syri.net Kosova

Edi Rama ka uruar të gjithë shqiptarët për festën e pavarësisë. Rama në një postim në Facebook ka postuar disa fotografi të një medalje me fytyrën e Ismail Qemalit dhe ku lexohet ‘Aeroporti i Vlorës’ të...

Dita e Pavarësisë/ Lulzim Basha uron shqiptarët: Gëzuar 28 nëntorin! Zoti e bekoftë flamurin tonë kombëtar

para një muaji - FaxWeb

“Sot kremtojmë ditën më të bukur të Kombit tonë që mbush me krenari zemrat e shqiptarëve, kudo ku ndodhen dhe na bashkon në kujtesën e betejave të mëdha për liri dhe pavarësi, e në nderimin e bijve dhe...

“Gëzuar 28 Nëntorin”, Rama mesazh urimi për 109 vjetorin e pavarësisë

para një muaji - Zhurnal

Kryeministri Edi Rama ka uruar të gjithë shqiptarët për festën e pavarësisë. Rama në një postim në Facebook ka postuar disa fotografi të shoqëruara me urimin: GËZUAR 28 NËNTORIN! Postimi i Ramës: Kryeministri...

Video/ Vlorë, kryeministri Rama në ceremoninë e ngritjes së flamurit kombëtar në 109-vjetorin e pavarësisë

para një muaji - Lexo

Kryeministri Edi Rama i shoqëruar nga Kryetarja e Kuvendit, znj. Lindita Nikolla dhe Presidenti i Republikës Ilir Meta kanë kryer qenë të pranishëm në ceremoninë e 109-vjetorit të pavarësisë në Vlorë,...

Si e uron kryeministri Rama Ditën e Pavarësisë

para një muaji - Klan

Si e uron kryeministri Rama Ditën e Pavarësisë Shqipëria feston sot 109-vjetorin e pavarësisë. Kryeministri Edi Rama ka zgjedhur që këtë ditë të shënuar për shqiptarët ta urojë përmes disa fotove ku njoftohet...

Ceremonia e ngritjes së flamurit në Vlorë bën bashkë Ramën dhe Metën

para një muaji - Fakti Ditor

Në Vlorë është mbajtur ceremonia e ngritjes së flamurit me rastin e 109-vjetorit të Pavarësisë së Shqipërisë.Të pranishëm në qytetin simbol të Ditës së Pavarësisë kanë qenë krerët më të lartë të shtetit,...

Shqipëria feston 109 vjetorin e Pavarësisë, Rama me logon e aeroportit të ri të Vlorës uron 28 Nëntorin

para një muaji - News33

Kryeministri Edi Rama ka uruar festën e 28 Nëntorit me një mënyrë të veçantë . Me anë të një postimi në rrjetet sociale, Rama ka zgjedhur që urimin për ditën e Flamurit ta shoqërojë me disa foto të stemës...

Meta e Rama përkrah njëri-tjetrit në ceremoninë e ngritjes së flamurit në Vlorë

para një muaji - Arbresh

Presidenti i Republikës Ilir Meta dhe kryeministri Edi Rama, paraditen e kësaj të diele, krahë njëri- tjetrit, kanë qenë të pranishëm në ceremoninë e ngritjes së Flamurit në Vlorë, në kuadër të 109 vjetorit...

“Gëzuar 28 Nëntorin”, Rama mesazh urimi për 109 vjetorin e pavarësisë

para një muaji - Top Channel

Kryeministri Edi Rama ka uruar të gjithë shqiptarët për festën e pavarësisë. Rama në një postim në Facebook ka postuar disa fotografi të shoqëruara me urimin: GËZUAR 28 NËNTORIN! Postimi i Ramës: FOTO GALERI 1/4 Top Channel

Rama: Gëzuar 28 Nëntorin

para një muaji - Infokusi

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka uruar të gjithë shqiptarët për festën e pavarësisë. Rama përmes një postimi në Facebook ka postuar disa fotografi të shoqëruara me urimin: Gëzuar 28 Nëntorin.

Kryeministri Rama uron ditën e Pavarësisë me 3 foto të veçanta

para një muaji - Java News

Shënohet sot 109 vjetori i Pavarësisë së Shqipërisë. Kryeministri Edi Rama ka zgjedhur të urojë shqiptarët në këtë ditë përmes disa fotove të veçanta. Ai ka publikuar në Facebook tre foto ku duken dy medalje,...

Rama dhe Meta bëhen bashkë ne ceremoninë e ngritjes së flamurit në Vlorë

para një muaji - Periskopi

Në Vlorë është mbajtur ceremonia e ngritjes së flamurit me rastin e 109-vjetorit të Pavarësisë së Shqipërisë.Të pranishëm në qytetin simbol të Ditës së Pavarësisë kanë qenë krerët më të lartë të shtetit,...

Rama uron 28 Nëntorin me katër fotografi domethënëse

para një muaji - Arbresh

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama ka uruar të gjithë shqiptarët për festën e 28 Nëntorit. Rama ka postuar disa fotografi në profilin e tij zyrtar në Facebook, transmeton arbresh.info Ai këtyre fotografive...

28 nëntori ‘pajton’ Ramën me Metën dhe Lelin, pamjet nga ceremonia në Sheshin e Flamurit

para një muaji - Almakos

Presidenti i Republikës Ilir Meta dhe kryeministri Edi Rama ndodhen sot në Vlorë për 109-vjetorin e Pavarësisë së Shqipërisë. Meta e Rama kanë marrë pjesë në ceremoninë e ngritjes së flamurit, teksa disa...

Krerët e shtetit përkujtojnë 109-vjetorin e shpalljes së Pavarësisë në Vlorë

para një muaji - KosovaPress

Në qytetin e Vlorës, pranë monumentit të Pavarësisë u zhvillua sot ceremonia përkujtimore e 109-vjetorit të shpalljes së Pavarësisë. Në ceremoninë e ngritjes së flamurit ishin të pranishëm Presidenti Ilir...

109 vjet pavarësi, Shqipëria feston sot Ditën e Flamurit

para një muaji - Klan

109 vjet pavarësi, Shqipëria feston sot Ditën e Flamurit Shqipëria feston sot 109-vjetorin e krijimit të shtetit të parë shqiptar. Në Vlorë dhe Tiranë janë organizuar ceremoni festive për kremtimin e kësaj...

Shqipëria feston sot 109 vjetorin e Pavarësisë, Rama: Gëzuar 28 Nëntorin

para një muaji - ABC News

Kryeministri Edi Ram mëngjesin e kësaj të diele e ka nisur me një urim special për Pavarësinë. Rama përmes disa fotove të postuara në Facebook, uron Ditën e Flamurit me një tjetër ngjarje të rëndësishme...

Shqipëria feston sot 109 vjetorin e Pavarësisë, Rama: Gëzuar 28 Nëntorin

para një muaji - InfoShqip

Kryeministri Edi Ram mëngjesin e kësaj të diele e ka nisur me një urim special për Pavarësinë. Rama përmes disa fotove të postuara në Facebook, uron Ditën e Flamurit me një tjetër ngjarje të rëndësishme...

Ceremonia e Pavarësisë, Rama “i vetëm” në Vlorë, asnjë komunikim me Ilir Metën dhe Dritan Lelin (VIDEO)

para një muaji - FaxWeb

Edi Rama ishte i “vetmuar” në ceremoninë e ngritjes së flamurit në qytetin e Vlorës. Në ditën e Pavarësisë, kryeministri mbërriti në sheshin e flamurit ku bie në sy marrëdhënia e “ftohtë” mes Ramës, Dritan...

Rama uron 109-vjetorin e Pavarësisë (jep dhe një lajm të rëndësishëm)

para një muaji - Lexo

Kryeministri Edi Rama mëngjesin e sotëm është zgjuar me një urim për 109 vjetorin e Shqipërisë. Postimin e tij në Facebook për ditën e flamurit, kryeministri e ka shoqëruar me disa fotografi të stemës...

Ceremonia e Pavësisë, Rama “i vetëm” në Vlorë, asnjë komunikim me Ilir Metën dhe Dritan Lelin (VIDEO)

para një muaji - FaxWeb

Edi Rama ishte i “vetmuar” në ceremoninë e ngritjes së flamurit në qytetin e Vlorës. Kryeministri mbërriti në sheshin e flamurit ku bie në sy asnjë komunikim, asnjë përshëndetje me Dritan Lelin dhe presidentin...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK