A do të kandodohet Filipçe për kryetar të LSDM-së, kjo është përgjigja e tij

para një muaji - Alsat-M

Ministri i Shëndetësisë Venko Filipçe i pyetur nëse do të kandidohet për kryetarë të LSDM-së, ishte i prerë në përgjigje. “Jo nuk do të kandodohem për kryetar të LSDM-së”, u përgjigj shkurt Venko Filipçe,...

OBRM-PDUKM thotë se aksidenti i autobusit është turp i qeverisë

para një muaji - Telegrafi

Është turp që për LSDM-në dhe Qeverinë nuk është fajtor korrupsioni në institucione për rastin me aksidentin tragjik, por viktimat që nuk e kanë parë korrupsionin, thonë nga OBRM-PDUKM. Në komunikatën...

VMRO-DPMNE: Pushteti mbron fajtorët e aksidentit të autobusit në Bullgari

para një muaji - Koha.mk

Shkup, 29 nëntor – Është turp që për LSDM-në dhe Qeverinë nuk është fajtor korrupsioni në institucione për rastin me aksidentin tragjik, por viktimat që nuk e kanë parë korrupsionin, thonë nga VMRO-DMNE....

VMRO-DPMNE: Pushteti po mbron fajtorët për lëshimet të cilat sollën aksidentin e autobusit në Bullgari

para një muaji - TV21

Nga VMRO-DPMNE-ja opozitare akuzojnë pushtetin se po mbron fajtorët e aksidentit tragjik në autostradën “Struma” të Bullgarisë, ku jetën humbën 45 shtetas të vendit tonë. “Është turp që për LSDM-në dhe...

VMRO-DPMNE: Pushteti po mbron fajtorët për lëshimet të cilat sollën aksidentin e autobusit në Bullgari

para një muaji - Ina

Nga VMRO-DPMNE-ja opozitare akuzojnë pushtetin se po mbron fajtorët e aksidentit tragjik në autostradën “Struma” të Bullgarisë, ku jetën humbën 45 shtetas të vendit tonë. “Është turp që për LSDM-në dhe...

VMRO-DPMNE: Pushteti mbron fajtorët e aksidentit të autobusit në Bullgari

para një muaji - Alsat-M

Është turp që për LSDM-në dhe Qeverinë nuk është fajtor korrupsioni në institucione për rastin me aksidentin tragjik, por viktimat që nuk e kanë parë korrupsionin, thonë nga VMRO-DMNE. Në komunikatën e...

VMRO-DPMNE: Pushteti mbron fajtorët e aksidentit të autobusit në Bullgari

para një muaji - News33

Është turp që për LSDM-në dhe Qeverinë nuk është fajtor korrupsioni në institucione për rastin me aksidentin tragjik, por viktimat që nuk e kanë parë korrupsionin, thonë nga VMRO-DMNE. Në komunikatën e...

VMRO-DPMNE: Pushteti po mbron fajtorët për lëshimet të cilat sollën aksidentin e autobusit në Bullgari

para një muaji - Tetova Sot

Nga VMRO-DPMNE-ja opozitare akuzojnë pushtetin se po mbron fajtorët e aksidentit tragjik në autostradën “Struma” të Bullgarisë, ku jetën humbën 45 shtetas të vendit tonë. “Është turp që për LSDM-në dhe...

Edhe një takim Gashi Zaev për të rritur shumicën kuvendare

para një muaji - Telegrafi

Sot do të mbahet edhe një takim në mes Afrim Gashit të Alternativës dhe Zoran Zaevit si kryeministër i vendit, njofton Telegrafi Maqedoni. Ky është takimi i dytë pasi gjatë javës së kaluar patën takim...

A do të kandodohet Filipçe për kryetar të LSDM-së, kjo është përgjigja e tij

para një muaji - Almakos

Ministri i Shëndetësisë Venko Filipçe i pyetur nëse do të kandidohet për kryetarë të LSDM-së, ishte i prerë në përgjigje. – Advertisements – “Jo nuk do të kandodohem për kryetar të LSDM-së”, u përgjigj...

VMRO-DPMNE: Qeveria mundohet të mbrojë fajtorët e aksidentit të autobusit në Bullgari

para një muaji - Nistori

Është turp që për LSDM-në dhe Qeverinë nuk është fajtor korrupsioni në institucione për rastin me aksidentin tragjik, por viktimat që nuk e kanë parë korrupsionin, thonë nga VMRO-DMNE. Në komunikatën e...

Opozita në Maqedoni: Pushteti mbron fajtorët e aksidentit tragjik në Bullgari

para një muaji - Dosja.al

MAQEDONIA E VERIUT – Organizata e Brendshme Revolucionare Maqedonase – Partia Demokratike për Unitetin Kombëtar Maqedonas, e njohur shkurtimisht si VMRO-DMNE ka thënë se qeveria nuk duhet ta kërkoë fajin...

Sot takohen Zaev dhe Gashi

para një muaji - Iliria News

Është caktuar për sot një takim në mes kryeministrit Zoran Zaev dhe kryetarit të Alternativës Afrim Gashi. Takimi pritet të mbahet në orën 14:00, te Klubi i Deputetëve, ndërsa Zaev dhe Gashi do të vazhdojnë...

Sot takohen Zaev dhe Gashi

para një muaji - Alsat-M

Është caktuar për sot një takim në mes kryeministrit Zoran Zaev dhe kryetarit të Alternativës Afrim Gashi, shkruan Alsat. Takimi pritet të mbahet në orën 14:00, te Klubi i Deputetëve, ndërsa Zaev dhe Gashi...

Sot takimi Zaev – Gashi, Alternativa a do bëhet pjesë e Qeverisë?

para një muaji - Ina

Kryeministri i dorëhequr Zoran Zaev sot do të zhvilloj takimin e dytë me kryetarin e partisë Alternativa, Afrim Gashi për të diskutuar arritjen e marrëveshjes për përfshirjen e kësaj partie në Qeveri....

VMRO-DPMNE: Pushteti po mbron fajtorët për lëshimet të cilat sollën aksidentin e autobusit në Bullgari

para një muaji - Lajm

Nga VMRO-DPMNE-ja opozitare akuzojnë pushtetin se po mbron fajtorët e aksidentit tragjik në autostradën “Struma” të Bullgarisë, ku jetën humbën 45 shtetas të vendit tonë. “Është turp që për LSDM-në dhe...

Sot takim i ri Zaev-Gashi! A do të arrihet marrëveshje?

para një muaji - TV21

A do të bëhet Alternativa pjesë e Qeverisë, apo do të mbetet pjesë e opozitës? Sot në ora 14 pritet të takohen kryeministri Zoran Zaev dhe lideri i Alternativës, Afrim Gashi. Kryesia Qendrore e Alternativës...

Takim i ri i Zaevit me Gashin për hyrjen e Alternativës në Qeveri

para një muaji - Aktuale

Kryeministri Zoran Zaev dhe kryetari i Alternativës Afrim Gashi sot do të mbajnë takim të ri rreth asaj nëse partia do t’i bashkohet qeverisë dhe shumicës parlamentare ose do të mbetet në bllokun opozitar....

Edhe një takim Gashi Zaev për të rritur shumicën kuvendare

para një muaji - Top24

Sot do të mbahet edhe një takim në mes Afrim Gashit të Alternativës dhe Zoran Zaevit si kryeministër i vendit, njofton Telegrafi Maqedoni. Ky është takimi i dytë pasi gjatë javës së kaluar patën takim...

VMRO-DPMNE: Pushteti mbron fajtorët e aksidentit të autobusit në Bullgari

para një muaji - Top24

Është turp që për LSDM-në dhe Qeverinë nuk është fajtor korrupsioni në institucione për rastin me aksidentin tragjik, por viktimat që nuk e kanë parë korrupsionin, thonë nga VMRO-DMNE. Në komunikatën e...

Sot takim i ri Zaev-Gashi! A do të arrihet marrëveshje?

para një muaji - News Tv

A do të bëhet Alternativa pjesë e Qeverisë, apo do të mbetet pjesë e opozitës? Sot në ora 14 pritet të takohen kryeministri Zoran Zaev dhe lideri i Alternativës, Afrim Gashi. Kryesia Qendrore e Alternativës...

Sot takim i ri Zaev-Gashi! A do ketë marrëveshje?

para një muaji - Tetova1

A do të bëhet Alternativa pjesë e Qeverisë, apo do të mbetet pjesë e opozitës? Sot në ora 14 pritet të takohen kryeministri Zoran Zaev dhe lideri i Alternativës, Afrim Gashi. Kryesia Qendrore e Alternativës...

Takim i ri i Zaevit me Gashin për hyrjen e Alternativës në Qeveri

para një muaji - Tetova Sot

Kryeministri Zoran Zaev dhe kryetari i Alternativës Afrim Gashi sot do të mbajnë takim të ri rreth asaj nëse partia do t’i bashkohet qeverisë dhe shumicës parlamentare ose do të mbetet në bllokun opozitar....

Sot takohen Zaev dhe Gashi

para një muaji - InfoShqip

Është caktuar për sot një takim në mes kryeministrit Zoran Zaev dhe kryetarit të Alternativës Afrim Gashi. Takimi pritet të mbahet në orën 14:00, te Klubi i Deputetëve, ndërsa Zaev dhe Gashi do të vazhdojnë...

VMRO-DPMNE: Pushteti mbron fajtorët e aksidentit të autobusit në Bullgari

para një muaji - Fakti Ditor

Është turp që për LSDM-në dhe Qeverinë nuk është fajtor korrupsioni në institucione për rastin me aksidentin tragjik, por viktimat që nuk e kanë parë korrupsionin, thonë nga VMRO-DMNE. Në komunikatën e...

Të hënën takimi i radhës Zaev-Gashi, këto janë detajet

para një muaji - RTK

Është caktuar për hënën një takim në mes kryeministrit në dorëheqje të Maqedonisë Veriore Zoran Zaev dhe kryetarit të Alternativës Afrim Gashi. Takimi pritet të mbahet në orën 14:00, te Klubi i Deputetëve,...

Sot takim i ri Zaev-Gashi! A do të arrihet marrëveshje?

para një muaji - Lajm

A do të bëhet Alternativa pjesë e Qeverisë, apo do të mbetet pjesë e opozitës? Sot në ora 14 pritet të takohen kryeministri Zoran Zaev dhe lideri i Alternativës, Afrim Gashi. Kryesia Qendrore e Alternativës...

Sot takohen Zaev dhe Gashi

para një muaji - Fakti Ditor

Është caktuar për sot një takim në mes kryeministrit Zoran Zaev dhe kryetarit të Alternativës Afrim Gashi, shkruan Alsat. Takimi pritet të mbahet në orën 14:00, te Klubi i Deputetëve, ndërsa Zaev dhe Gashi...

Gashi dhe Zaev pritet sot të definojnë marrëveshjen

para një muaji - Info7

A do të bëhet Alternativa pjesë e Qeverisë, apo do të mbetet pjesë e opozitës? Sot në ora 14 pritet të takohen kryeministri Zoran Zaev dhe lideri i Alternativës, Afrim Gashi. Kryesia Qendrore e Alternativës...

Sot takohen Zaev dhe Gashi

para një muaji - Almakos

Është caktuar për sot një takim në mes kryeministrit Zoran Zaev dhe kryetarit të Alternativës Afrim Gashi, shkruan Alsat. Takimi pritet të mbahet në orën 14:00, te Klubi i Deputetëve, ndërsa Zaev dhe Gashi...

Zaev për dorëheqjen: Do shohim koalicionim me Alternativën dhe rrjedhën e bisedimeve me Bullgarinë

para një muaji - Ina

Zaev planifikon të qëndrojë kryeministër derisa të përfundojë negociatat me Alternativën dhe të shohë se çfarë do të ndodhë me Bullgarinë. Siç ka deklaruar sonte për Telma kryeministri i dorëhequr Zoran...

Nesër takimi i radhës Zaev-Gashi, këto janë detajet

para një muaji - News33

Ditën e nesërme është caktuar takimi mes kryeministit Zoran Zaev dhe kryetarit të partisë Alternativa, Afrim Gashi. News33 përcjell se takimi pritet të mbahet në orën 14:00, te Klubi i Deputetëve, ndërsa...

Zaev për dorëheqjen: Do shohim koalicionim me Alternativën dhe rrjedhën e bisedimeve me Bullgarinë

para një muaji - Almakos

Zaev planifikon të qëndrojë kryeministër derisa të përfundojë negociatat me Alternativën dhe të shohë se çfarë do të ndodhë me Bullgarinë. Siç ka deklaruar sonte për Telma kryeministri i dorëhequr Zoran...

Nesër raundi i ri Zaev-Gashi, cilat janë kërkesat e Alternativës?!

para një muaji - Ina

Kryetari i Alternativës, Afrim Gashi nesër do të ketë një takim të ri me kryeministrin Zoran Zaev. Pritet që në tavolinë të jenë kushtet, por ndarja e kulaçit qeveritar. LSDM sot thotë se ndarja e pushtetit...

Të hënën takimi i radhës Zaev-Gashi, këto janë detajet

para një muaji - Lajmi.net

Takimi pritet të mbahet në orën 14:00, te Klubi i Deputetëve, ndërsa pritet të diskutohet nëse AAA do të bëhet pjesë e Qeverisë, shkruan Alsat. Nga dy takimet e mëhershme Zaev dhe Gashi nuk dhanë asnjë...

Zaev për dorëheqjen: Do shohim koalicionim me Alternativën dhe rrjedhën e bisedimeve me Bullgarinë

para një muaji - Ina

Zaev planifikon të qëndrojë kryeministër derisa të përfundojë negociatat me Alternativën dhe të shohë se çfarë do të ndodhë me Bullgarinë. Siç ka deklaruar sonte për Telma kryeministri i dorëhequr Zoran...

Ende nuk dihet nëse Zaev do të japë dorëheqje nga pozita e kryeministrit

para një muaji - Ina

Kryeministri Zaev nuk ka përgjigje konkrete nëse do të tërhiqet nga pozita e kryeministrit ose do ta dëgjojë partnerin e koalicionit BDI që ta përfundojë mandatin deri në vitin 2024. Zaev thotë se e gjithë...

Nesër takim i ri Zaev Gashi

para një muaji - Koha.mk

Kryeministri Zaev dhe kryetari i Alternativës, Afrim Gashi nesër në ora 14:00 do të mbajnë takim të ri nëse kjo parti do t’i bashkohet Qeverisë dhe shumicës parlamentare apo do të mbetet në bllokun opozitar,...

Nesër raundi i ri Zaev-Gashi, cilat janë kërkesat e Alternativës?

para një muaji - InfoShqip

Kryetari i Alternativës, Afrim Gashi nesër do të ketë një takim të ri me kryeministrin Zoran Zaev. Pritet që në tavolinë të jenë kushtet, por ndarja e kulaçit qeveritar. LSDM sot thotë se ndarja e pushtetit...

Zaev për dorëheqjen: Do shohim koalicionim me Alternativën dhe rrjedhën e bisedimeve me Bullgarinë

para një muaji - Tetova Sot

Zaev planifikon të qëndrojë kryeministër derisa të përfundojë negociatat me Alternativën dhe të shohë se çfarë do të ndodhë me Bullgarinë. Siç ka deklaruar sonte për Telma kryeministri i dorëhequr Zoran...

Zaev për dorëheqjen: Do shohim koalicionim me Alternativën dhe rrjedhën e bisedimeve me Bullgarinë

para një muaji - Express.mk

Zaev planifikon të qëndrojë kryeministër derisa të përfundojë negociatat me Alternativën dhe të shohë se çfarë do të ndodhë me Bullgarinë. Siç ka deklaruar sonte për Telma kryeministri i dorëhequr Zoran...

Nesër takim i ri Zaev-Gashi

para një muaji - Tetova1

Kryeministri Zaev dhe kryetari i Alternativës, Afrim Gashi nesër në ora 14:00 do të mbajnë takim të ri nëse kjo parti do t’i bashkohet Qeverisë dhe shumicës parlamentare apo do të mbetet në bllokun opozitar,...

Zaev për dorëheqjen: Do shohim koalicionim me Alternativën dhe rrjedhën e bisedimeve me Bullgarinë

para një muaji - InfoShqip

Zaev planifikon të qëndrojë kryeministër derisa të përfundojë negociatat me Alternativën dhe të shohë se çfarë do të ndodhë me Bullgarinë. Siç ka deklaruar sonte për Telma kryeministri i dorëhequr Zoran...

Të hënën takimi i radhës Zaev-Gashi, këto janë detajet

para një muaji - Realiteti

Është caktuar për nesër një takim në mes kryeministrit në dorëheqje të Maqedonisë Veriore Zoran Zaev dhe kryetarit të Alternativës Afrim Gashi. Takimi pritet të mbahet në orën 14:00, te Klubi i Deputetëve,...

Nesër takimi i radhës Zaev-Gashi, këto janë detajet

para një muaji - Almakos

Është caktuar për nesër një takim në mes kryeministrit Zoran Zaev dhe kryetarit të Alternativës Afrim Gashi, shkruan Alsat. Takimi pritet të mbahet në orën 14:00, te Klubi i Deputetëve, ndërsa pritet të...

Të hënën takimi i radhës Zaev-Gashi, këto janë detajet

para një muaji - KosovaPress

Është caktuar për nesër një takim në mes kryeministrit në dorëheqje të Maqedonisë Veriore Zoran Zaev dhe kryetarit të Alternativës Afrim Gashi. Takimi pritet të mbahet në orën 14:00, te Klubi i Deputetëve,...

Të hënën takimi i radhës Zaev-Gashi, këto janë detajet

para një muaji - ATV Live

Është caktuar për nesër një takim në mes kryeministrit në dorëheqje të Maqedonisë Veriore Zoran Zaev dhe kryetarit të Alternativës Afrim Gashi. Takimi pritet të mbahet në orën 14:00, te Klubi i Deputetëve,...

Nesër takim i ri i kryeministrit Zaev me liderin e Alternativës Gashi

para një muaji - Zhurnal

Shkup, 28 nëntor – Kryeministri Zoran Zaev dhe kryetari i Alternativës Afrim Gashi nesër në orën 14 do të mbajnë takim të ri rreth asaj nëse partia do t’i bashkohet qeverisë dhe shumicës parlamentare ose...

Nesër sërish takohen Zaev dhe Gashi për të diskutuar hyrjen e Alternativës në qeveri

para një muaji - Portalb

Kryesia Qendrore e Alternativës të premten e autorizoi kryetarin e saj Afrim Gashi, që të fillojë me bisedimet me aktorët politik, premierin dhe eventualisht mandatarin e ri që të shihet se si është koncepti...

Idrizi: Alternativa duhet të hyjë në qeveri – vetëm ashtu mund të luftohet BDI

para një muaji - Tetova Sot

Amir Idrizi Ditëve kur po zhvillohet debati në opinion për mundësinë e përfshirjes së Alternativës në qeveri, po krijohet një amulli dhe opinioni (veçmas në rrjetet sociale) është dezorientuar keq. Prandaj...

Zaev: Ende nuk dihet nëse do të tërhiqem nga posti i kryeministrit

para një muaji - ABC News

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut Zoran Zaev nuk dihet ende nëse do të tërhiqet nga posti që mban apo do të dëgjojë partnerin e koalicionit BDI që ta përfundojë mandatin deri në vitin 2024. Zaev thotë...

Zaev ndryshon mendim: Ende nuk dihet nëse do të tërhiqem nga posti i kryeministrit

para një muaji - Albeu

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, nuk dihet ende nëse do të tërhiqet nga posti që mban apo do të dëgjojë partnerin e koalicionit BDI që ta përfundojë mandatin deri në vitin 2024. Zaev thotë...

Mickoski: LSDM të tregojë se kush është deputeti 61

para një muaji - Tetova1

LSDM para dy ditësh tha se Qeveria ka mbështetjen e 61 deputetëve, por nuk deshi të zbulojë emrin e deputetit të 61-të. Kryetari i VMRO DPMNE-së Hristijan Mickoski, i pyetur për këto deklarata të përfaqësuesve...

Kovaçevski: Të nxjerrim mësim dhe të ndryshohemi, fokus në bashkimin, agjendën evropiane dhe problemet reale të qytetarëve

para një muaji - Zhurnal

Shkup, 28 nëntor – LSDM-ja duhet të zbatojë intensivisht agjendën evropiane, por nuk mund të presim që BE-ja apo dikush tjetër do të na i zgjidhë problemet. Prioritet duhet të jetë politika e brendshme,...

Mickoski: Nevojiten zgjedhje të shpejta të parakohshme, kjo qeveri nuk është kredibile

para një muaji - Zhurnal

Shën Nikollë, 28 nëntor – Nevojiten zgjedhje të shpejta të parakohshme parlamentare, sepse kjo qeveri nuk është kredibile. Populli e tregoi të veten në zgjedhjet paraprake lokale dhe derisa kjo qeveri...

Nesër sërish takohen Zaev-Gashi

para një muaji - Telegrafi

Gjatë ditës së nesërme kryetari i Alternativës dhe kryeministri Zaev sërish do të takohet për të biseduar për përfshirjen e partisë së Gashit në shumicën parlamentare. Nesër pritet të ndahen edhe resoret,...

Nesër takohen Zaevi dhe Gashi

para një muaji - Gostivari Sot

Kryeministri Zaev dhe kryetari i Alternativës, Afrim Gashi nesër në ora 14:00 do të mbajnë takim të ri nëse kjo parti do t’i bashkohet Qeverisë dhe shumicës parlamentare apo do të mbetet në bllokun opozitar,...

Qeveria, nesër takohen Zaevi dhe Gashi

para një muaji - Observeri

Kryeministri Zaev dhe kryetari i Alternativës, Afrim Gashi nesër në ora 14:00 do të mbajnë takim të ri nëse kjo parti do t’i bashkohet Qeverisë dhe shumicës parlamentare apo do të mbetet në bllokun opozitar,...

Mickoski: LSDM të tregojë se kush është deputeti 61

para një muaji - Tetova Sot

LSDM para dy ditësh tha se Qeveria ka mbështetjen e 61 deputetëve, por nuk deshi të zbulojë emrin e deputetit të 61-të. Kryetari i VMRO DPMNE-së Hristijan Mickoski, i pyetur për këto deklarata të përfaqësuesve...

Idrizi: Alternativa duhet të hyjë në qeveri – vetëm ashtu mund të luftohet BDI

para një muaji - Ina

Amir Idrizi Ditëve kur po zhvillohet debati në opinion për mundësinë e përfshirjes së Alternativës në qeveri, po krijohet një amulli dhe opinioni (veçmas në rrjetet sociale) është dezorientuar keq. Prandaj...

Zoran Zaev mund të shtyjë dorëheqjen si Kryeministër i Maqedonisë së Veriut

para një muaji - Arbresh

Zoran Zaev ka folur sërish për çështjen e dorëheqjes së dytë të paralajmëruar, atë si kryeministër. Ai në një intervistë me shkrim për Tv Telma, tha se fillimisht duheshin pranuar negociatat për formimin...

Zaev për dorëheqjen: Do shohim koalicionim me Alternativën dhe rrjedhën e bisedimeve me Bullgarinë

para një muaji - Lajm

Zaev planifikon të qëndrojë kryeministër derisa të përfundojë negociatat me Alternativën dhe të shohë se çfarë do të ndodhë me Bullgarinë. Siç ka deklaruar sonte për Telma kryeministri i dorëhequr Zoran...

BDI: Zhvillimet brenda LSDM-së nuk duhet të reflektojnë edhe në Qeveri

para një muaji - Ina

BDI kundër dorëheqjes së Zoran Zaevit nga posti i kryeministrit. Zëdhënësi i BDI-së, Bujar Osmani thotë se proceset që pasojnë nuk guxojnë ta gjejnë vendin me Qeveri të destabilizuar. Lidhur me zgjerimin...

Nesër takim i ri Zaev Gashi

para një muaji - TV21

Kryeministri Zaev dhe kryetari i Alternativës, Afrim Gashi nesër në ora 14:00 do të mbajnë takim të ri nëse kjo parti do t’i bashkohet Qeverisë dhe shumicës parlamentare apo do të mbetet në bllokun opozitar,...

Alternativa duhet të hyjë në qeveri, vetëm ashtu mund të luftohet BDI

para një muaji - InfoShqip

Nga: Amir Idrizi Ditëve kur po zhvillohet debati në opinion për mundësinë e përfshirjes së Alternativës në qeveri, po krijohet një amulli dhe opinioni (veçmas në rrjetet sociale) është dezorientuar keq....

Mickoski: LSDM të tregojë se kush është deputeti 61

para një muaji - Express.mk

LSDM para dy ditësh tha se Qeveria ka mbështetjen e 61 deputetëve, por nuk deshi të zbulojë emrin e deputetit të 61-të. Kryetari i VMRO DPMNE-së Hristijan Mickoski, i pyetur për këto deklarata të përfaqësuesve...

Nesër sërish takohen Zaev-Gashi

para një muaji - InfoShqip

Gjatë ditës së nesërme kryetari i Alternativës dhe kryeministri Zaev sërish do të takohet për të biseduar për përfshirjen e partisë së Gashit në shumicën parlamentare. Nesër pritet të ndahen edhe resoret,...

Ende nuk dihet nëse Zaev do të japë dorëheqje nga pozita e kryeministrit

para një muaji - Telegrafi

Kryeministri Zaev nuk ka përgjigje konkrete nëse do të tërhiqet nga pozita e kryeministrit ose do ta dëgjojë partnerin e koalicionit BDI që ta përfundojë mandatin deri në vitin 2024. Zaev thotë se e gjithë...

Nesër takimi i ri Zaev-Gashi

para një muaji - Aktuale

Nesër me fillim në orën 14:00 do të mbahet takim i ri ndërmjet kryeministrit Zoran Zaev dhe kryetarit të partisë Alternativa, Afrim Gashi. Në takim pritet që të bisedohet lidhur me ofertat kadrovike, si...

Mickoski: Funksionarët e qeverisë janë të korruptuar

para një muaji - Telegrafi

Kryetari i OBRM-PDUKM-së, Hristijan Mickoski nga Sveti Nikole në lidhje me aksidentin tragjik në pyetje të gazetarëve theksoi se funksionarët në qeveri janë të korruptuar dhe se nuk po e kryejnë punën...

NESËR TAKIM I RI ZAEV-GASHI, DORËHEQJA NGA POSTI I KRYEMINISTRIT DO TË JEPET PASI TË KONSOLIDOHET SHUMICA PARLAMENTARE

para një muaji - KDPolitik

Kryeministri Zoran Zaev nuk do të japë menjëherë dorëheqjen nga posti i të parit të qeverisë. Ai do të presë që të sigurohet një shumicë stabile në Parlament që më pastaj të largohet nga pozita, ashtu...

Mickoski: LSDM të tregojë se kush është deputeti 61

para një muaji - Ina

LSDM para dy ditësh tha se Qeveria ka mbështetjen e 61 deputetëve, por nuk deshi të zbulojë emrin e deputetit të 61-të. Kryetari i VMRO DPMNE-së Hristijan Mickoski, i pyetur për këto deklarata të përfaqësuesve...

Mickoski: LSDM të tregojë se kush është deputeti 61

para një muaji - Tetova1

LSDM para dy ditësh tha se Qeveria ka mbështetjen e 61 deputetëve, por nuk deshi të zbulojë emrin e deputetit të 61-të. Kryetari i VMRO DPMNE-së Hristijan Mickoski, i pyetur për këto deklarata të përfaqësuesve...

PUSHTETI INSISTON SE KA SHUMICË, NUK DIHET DEPUTETI I 61-të

para një muaji - Klan Macedonia

OPOZITA INSISTON PËR ZGJEDHJE TË PARAKOHSHME Tash e disa ditë mbetet e paqartë kush është deputeti i 61-të për të cilën pushteti insiston se është pjesë e shumicës parlamentare. Ministri i Jashtëm Bujar...

Nesër mbahet takimi Zaev-Gashi, çfarë pritet të diskutohet

para një muaji - Albeu

Ditën e nesërme në orën 14:00, do të mbahet takim i ri ndërmjet kryeministrit Zoran Zaev dhe kryetarit të partisë Alternativa, Afrim Gashi. Në takim pritet që të bisedohet lidhur me ofertën e LSDM-së për...

Pushteti këmbëngul se ka 61 deputetët, me Alternativën diskutojnë për të shtuar shumicën

para një muaji - Tetova1

Qeveria vazhdon të këmbëngul se ka përkrahjen e 61 deputetëve, ndërkohë që e mban të fshehtë se cili mund të jetë deputeti i 61-të që nuk deklarohet. Ministri i Jashtëm Bujar Osmani tha se nuk ka dyshim...

Ende nuk dihet nëse Zaev do të japë dorëheqje nga pozita e kryeministrit

para një muaji - InfoShqip

Kryeministri Zaev nuk ka përgjigje konkrete nëse do të tërhiqet nga pozita e kryeministrit ose do ta dëgjojë partnerin e koalicionit BDI që ta përfundojë mandatin deri në vitin 2024. Zaev thotë se e gjithë...

ZAEV PËR DORËHEQJEN NGA POSTI I KRYEMINISTRIT: Së pari shumica parlamentare dhe rezultati i mirë i negociatave me Bullgarinë

para një muaji - Nistori

Fillimisht duhet të përfundojnë negociatat për shumicë parlamentare me Alternativën. Nëse kjo përmbyllet dhe shpallet publikisht, do të bëhen vlerësime për shumicë parlamentare të qëndrueshme, kur të hyjë...

Qeveria, nesër takohen Zaevi dhe Gashi

para një muaji - Lobi

Kryeministri Zaev dhe kryetari i Alternativës, Afrim Gashi nesër në ora 14:00 do të mbajnë takim të ri nëse kjo parti do t’i bashkohet Qeverisë dhe shumicës parlamentare apo do të mbetet në bllokun opozitar,...

Ende nuk dihet nëse Zaev do të japë dorëheqje nga pozita e kryeministrit

para një muaji - in7

Kryeministri Zaev nuk ka përgjigje konkrete nëse do të tërhiqet nga pozita e kryeministrit ose do ta dëgjojë partnerin e koalicionit BDI që ta përfundojë mandatin deri në vitin 2024. Zaev thotë se e gjithë...

Intervista/ Flet kandidati për kryetar të LSDM, Kovaçevski: Të marrim mësim dhe të ndryshojmë

para një muaji - Almakos

LSDM duhet të zbatojë intensivisht agjendën evropiane, por nuk mund të presim që BE-ja apo dikush tjetër t’i zgjidhë problemet tona. Prioritet duhet të jetë politika e brendshme, rritja e standardit të...

Nesër në ora 14:00 takimi i ri Zaev-Gashi

para një muaji - Ina

Nesër me fillim në orën 14:00 do të mbahet takim i ri ndërmjet kryeministrit Zoran Zaev dhe kryetarit të partisë Alternativa, Afrim Gashi. Në takim pritet që të bisedohet lidhur me ofertat kadrovike, si...

Nesër në ora 14:00 takimi i ri Zaev-Gashi

para një muaji - Sovrani

Nesër me fillim në orën 14:00 do të mbahet takim i ri ndërmjet kryeministrit Zoran Zaev dhe kryetarit të partisë Alternativa, Afrim Gashi. Në takim pritet që të bisedohet lidhur me ofertat kadrovike, si...

Ende nuk dihet nëse Zaev do të japë dorëheqje nga pozita e kryeministrit

para një muaji - Lajm

Kryeministri Zaev nuk ka përgjigje konkrete nëse do të tërhiqet nga pozita e kryeministrit ose do ta dëgjojë partnerin e koalicionit BDI që ta përfundojë mandatin deri në vitin 2024. Zaev thotë se e gjithë...

Kovaçevski: LSDM-ja duhet të zbatojë intensivisht agjendën europiane

para një muaji - Nistori

LSDM-ja duhet të zbatojë intensivisht agjendën evropiane, por nuk mund të presim që BE-ja apo dikush tjetër do të na i zgjidhë problemet. Prioritet duhet të jetë politika e brendshme, rritja e standardit...

Nesër në ora 14:00 takimi i ri Zaev-Gashi

para një muaji - Tetova1

Nesër me fillim në orën 14:00 do të mbahet takim i ri ndërmjet kryeministrit Zoran Zaev dhe kryetarit të partisë Alternativa, Afrim Gashi. Në takim pritet që të bisedohet lidhur me ofertat kadrovike, si...

Nesër në ora 14:00 takimi i ri Zaev-Gashi

para një muaji - Tetova Sot

Nesër me fillim në orën 14:00 do të mbahet takim i ri ndërmjet kryeministrit Zoran Zaev dhe kryetarit të partisë Alternativa, Afrim Gashi. Në takim pritet që të bisedohet lidhur me ofertat kadrovike, si...

Mickoski: Funksionarët e qeverisë janë të korruptuar

para një muaji - Almakos

Kryetari i OBRM-PDUKM-së, Hristijan Mickoski nga Sveti Nikole në lidhje me aksidentin tragjik në pyetje të gazetarëve theksoi se funksionarët në qeveri janë të korruptuar dhe se nuk po e kryejnë punën...

Kovaçevski: Do të kandidoj për kryetar të LSDM-së, jam i gatshëm të ndërmarr përgjegjësi

para një muaji - Telegrafi

Zëvendësministri aktual i Financave, Dimitar Kovaçevski gjatë ditës së djeshme vërtetoi se do të kandidojë për kryetar të LSDM-së. Ai në intervistën e tij për MIA theksoi se është i gatshëm të ndërmerr...

Mickoski: LSDM të tregojë se kush është deputeti 61

para një muaji - Press Online

LSDM para dy ditësh tha se Qeveria ka mbështetjen e 61 deputetëve, por nuk deshi të zbulojë emrin e deputetit të 61-të. Kryetari i VMRO DPMNE-së Hristijan Mickoski, i pyetur për këto deklarata të përfaqësuesve...

BDI: Zhvillimet brenda LSDM-së nuk duhet të reflektojnë edhe në Qeveri

para një muaji - Zhurnal

Shkup, 28 nëntor – BDI kundër dorëheqjes së Zoran Zaevit nga posti i kryeministrit. Zëdhënësi i BDI-së, Bujar Osmani thotë se proceset që pasojnë nuk guxojnë ta gjejnë vendin me Qeveri të destabilizuar....

BDI: Zhvillimet brenda LSDM-së nuk duhet të reflektojnë edhe në Qeveri

para një muaji - Aktuale

BDI kundër dorëheqjes së Zoran Zaevit nga posti i kryeministrit. Zëdhënësi i BDI-së, Bujar Osmani thotë se proceset që pasojnë nuk guxojnë ta gjejnë vendin me Qeveri të destabilizuar. Lidhur me zgjerimin...

Mickoski: LSDM-ja të zbuloj emrin e deputetit të 61-të

para një muaji - Alsat-M

Adrian Kerimi Lideri i opozitës maqedonase, Hristijan Mickoski kërkon zgjedhje të parakohshme parlamentare, për t’i dhënë fund siç thotë ai pushtetit të korruptuar LSDM-BDI. Mickoski shton se Qeveria aktuale...

Mickoski: LSDM-ja të zbuloj emrin e deputetit të 61-të

para një muaji - InfoShqip

Lideri i opozitës maqedonase, Hristijan Mickoski kërkon zgjedhje të parakohshme parlamentare, për t’i dhënë fund siç thotë ai pushtetit të korruptuar LSDM-BDI. Mickoski shton se Qeveria aktuale nuk përfaqëson...

Kovaçevski: Do të kandidoj për kryetar të LSDM-së, jam i gatshëm të ndërmarr përgjegjësi

para një muaji - InfoShqip

Zëvendësministri aktual i Financave, Dimitar Kovaçevski gjatë ditës së djeshme vërtetoi se do të kandidojë për kryetar të LSDM-së. Ai në intervistën e tij për MIA theksoi se është i gatshëm të ndërmerr...

BDI: Zhvillimet brenda LSDM-së nuk duhet të reflektojnë edhe në Qeveri

para një muaji - InfoShqip

BDI kundër dorëheqjes së Zoran Zaevit nga posti i kryeministrit. Zëdhënësi i BDI-së, Bujar Osmani thotë se proceset që pasojnë nuk guxojnë ta gjejnë vendin me Qeveri të destabilizuar. Lidhur me zgjerimin...

Mickoski: LSDM-ja të zbuloj emrin e deputetit të 61-të

para një muaji - in7

Lideri i opozitës maqedonase, Hristijan Mickoski kërkon zgjedhje të parakohshme parlamentare, për t’i dhënë fund siç thotë ai pushtetit të korruptuar LSDM-BDI. Mickoski shton se Qeveria aktuale nuk përfaqëson...

BDI: Zhvillimet brenda LSDM-së nuk duhet të reflektojnë edhe në Qeveri

para një muaji - News33

BDI kundër dorëheqjes së Zoran Zaevit nga posti i kryeministrit. Zëdhënësi i BDI-së, Bujar Osmani thotë se proceset që pasojnë nuk guxojnë ta gjejnë vendin me Qeveri të destabilizuar. Lidhur me zgjerimin...

BDI: Zhvillimet brenda LSDM-së nuk duhet të reflektojnë edhe në Qeveri

para një muaji - Alsat-M

Adrian Kerimi BDI kundër dorëheqjes së Zoran Zaevit nga posti i kryeministrit. Zëdhënësi i BDI-së, Bujar Osmani thotë se proceset që pasojnë nuk guxojnë ta gjejnë vendin me Qeveri të destabilizuar. Lidhur...

Nesër në ora 14:00 takimi i ri Zaev-Gashi

para një muaji - Almakos

Nesër me fillim në orën 14:00 do të mbahet takim i ri ndërmjet kryeministrit Zoran Zaev dhe kryetarit të partisë Alternativa, Afrim Gashi. Në takim pritet që të bisedohet lidhur me ofertat kadrovike, si...

Shumicë ka, presim përmes bisedimeve të rritet në mënyrë plotësuese

para një muaji - Koha.mk

Shkup, 28 nëntor – Shefi i diplomacisë Bujar Osmani sot ka deklaruar se shumicë në Parlament ka dhe se pret që ajo të rritet në mënyrë plotësuese. “Shumicë ka, atë mund ta konfirmoj, presim me këto bisedime...

Nesër në ora 14:00 takimi i ri Zaev-Gashi

para një muaji - Lajm

Nesër me fillim në orën 14:00 do të mbahet takim i ri ndërmjet kryeministrit Zoran Zaev dhe kryetarit të partisë Alternativa, Afrim Gashi. Në takim pritet që të bisedohet lidhur me ofertat kadrovike, si...

Mickoski: LSDM të tregojë se kush është deputeti 61

para një muaji - Lajm

LSDM para dy ditësh tha se Qeveria ka mbështetjen e 61 deputetëve, por nuk deshi të zbulojë emrin e deputetit të 61-të. Kryetari i VMRO DPMNE-së Hristijan Mickoski, i pyetur për këto deklarata të përfaqësuesve...

BDI: Zhvillimet brenda LSDM-së nuk duhet të reflektojnë edhe në Qeveri

para një muaji - Tetova Sot

BDI kundër dorëheqjes së Zoran Zaevit nga posti i kryeministrit. Zëdhënësi i BDI-së, Bujar Osmani thotë se proceset që pasojnë nuk guxojnë ta gjejnë vendin me Qeveri të destabilizuar. Lidhur me zgjerimin...

Mickoski: Nevojiten zgjedhje të shpejta të parakohshme, kjo qeveri nuk është kredibile

para një muaji - in7

Nevojiten zgjedhje të shpejta të parakohshme parlamentare, sepse kjo qeveri nuk është kredibile. Populli e tregoi të veten në zgjedhjet paraprake lokale dhe derisa kjo qeveri jo kredibile e udhëhequr nga...

Kovaçevski: Do të kandidoj për kryetar të LSDM-së, jam i gatshëm të ndërmarr përgjegjësi

para një muaji - Lajm

Zëvendësministri aktual i Financave, Dimitar Kovaçevski gjatë ditës së djeshme vërtetoi se do të kandidojë për kryetar të LSDM-së. Ai në intervistën e tij për MIA theksoi se është i gatshëm të ndërmerr...

BDI: Zhvillimet brenda LSDM-së nuk duhet të reflektojnë edhe në qeveri

para një muaji - Nistori

BDI kundër dorëheqjes së Zoran Zaevit nga posti i kryeministrit. Zëdhënësi i BDI-së, Bujar Osmani thotë se proceset që pasojnë nuk guxojnë ta gjejnë vendin me Qeveri të destabilizuar. Lidhur me zgjerimin...

BDI: Zhvillimet brenda LSDM-së nuk duhet të reflektojnë edhe në Qeveri

para një muaji - Fakti Ditor

BDI kundër dorëheqjes së Zoran Zaevit nga posti i kryeministrit. Zëdhënësi i BDI-së, Bujar Osmani thotë se proceset që pasojnë nuk guxojnë ta gjejnë vendin me Qeveri të destabilizuar. Lidhur me zgjerimin...

Mickoski: LSDM-ja të zbuloj emrin e deputetit të 61-të

para një muaji - Almakos

Adrian Kerimi – Advertisements – Lideri i opozitës maqedonase, Hristijan Mickoski kërkon zgjedhje të parakohshme parlamentare, për t’i dhënë fund siç thotë ai pushtetit të korruptuar LSDM-BDI. Mickoski...

BDI: Zhvillimet brenda LSDM-së nuk duhet të reflektojnë edhe në Qeveri

para një muaji - Almakos

BDI kundër dorëheqjes së Zoran Zaevit nga posti i kryeministrit. Zëdhënësi i BDI-së, Bujar Osmani thotë se proceset që pasojnë nuk guxojnë ta gjejnë vendin me Qeveri të destabilizuar. Lidhur me zgjerimin...

Mickoski: LSDM-ja të zbuloj emrin e deputetit të 61-të

para një muaji - Fakti Ditor

Lideri i opozitës maqedonase, Hristijan Mickoski kërkon zgjedhje të parakohshme parlamentare, për t’i dhënë fund siç thotë ai pushtetit të korruptuar LSDM-BDI. Mickoski shton se Qeveria aktuale nuk përfaqëson...

A është Kovaçevski pasardhësi i Zaevit?

para një muaji - Koha.mk

Konstatohet dorëheqja e Zoran Zaevit. Pas një debati të gjatë dhe reagimeve të shumta të anëtarësisë dhe udhëheqësisë së partisë, të cilët nuk pajtoheshin me largimin e tyre, dorëheqja e Zaevit është konfirmuar...

A është Kovaçevski pasardhësi i Zaevit?

para një muaji - TV21

Konstatohet dorëheqja e Zoran Zaevit. Pas një debati të gjatë dhe reagimeve të shumta të anëtarësisë dhe udhëheqësisë së partisë, të cilët nuk pajtoheshin me largimin e tyre, dorëheqja e Zaevit është konfirmuar...

BDI nuk do që Zaevi të ikë nga posti i kryeministrit

para një muaji - InfoShqip

BDI nuk dëshiron që Zoran Zaev të hiqet nga posti i kryeministrit. Sekretari i kësaj partie, Artan Grubi tha se BDI respekton vendimin e LSDM për zgjedhjen e liderit të ri, por Zaev nuk duhet të dorëhiqet...

VMRO-DPMNE: Kovaçevski është ushtari i Zaevit i cili do vazhdojë me zaevizmin

para një muaji - News33

VMRO-DPMNE në një njoftim kanë thënë se Kovaçevski është ushtari i Zaev dhe se nuk është asnjëfarë kuadri. “Është njeriu i cili duhet të vazhdojë me politikat humbëse dhe kriminale të LSDM-së për të siguruar...

Dimitar Kovaçevski do të kandidohet për kryetar të LSDM-së

para një muaji - Zhurnal

Shkup, 27 nëntor – Zëvendësministri i Financave dhe anëtar i Këshillit qendror të LSDM-së, Dimitar Kovaçevski ka deklaruar se do të kandidohet për lider të partisë, pasi LSDM-ja dje e ka konfirmuar dorëheqjen...

VMRO-DPMNE: Zaevi largohet -Zaevizmi mbetet

para një muaji - Aktuale

Nga VMRO-DPMNE- thonë se për kryetarin e ri nuk do të vondosin antarët e LSDM-së por vendos Zaevi. “Zaevit i duhet një njeri përmes të cilit të ashtuquajturit Zaevizëm dhe do të mbrojë bizneset e familjes...

Kush do ta zëvendësojë Zoran Zaevin-Kovaçevski konfirmon kandidaturën

para një muaji - Aktuale

Dimitar Kovaçevski, zëvendësministri aktual i financave dhe anëtari i lartë i LSDM-së ka bërë të ditur se do të kandidoj për postin e kreut të kësaj partie. “Brenda 7 ditëve do të përgatis një program...

LSDM: Filloi procedura për kandidim për kryetar të LSDM-së, zgjedhjet më 12 dhjetor

para një muaji - Koha.mk

Bordi drejtues i LSDM-së në mbledhjen e mbrëmshme mori vendim për fillimin e procesit të organizimit të zgjedhjeve brendapartiake për kryetar të partisë. Ata njoftuan se kryetari i ri i partisë do të zgjidhen...

Dimitar Kovaçevski do të kandidohet për kryetar të LSDM-së

para një muaji - in7

Dimitar Kovaçevski do të kandidohet për kryetar të LSDM-së Shkup, 27 nëntor – Zëvendësministri i Financave dhe anëtar i Këshillit qendror të LSDM-së, Dimitar Kovaçevski ka deklaruar se do të kandidohet...

Zaev dorëhiqet si lider i partisë LSDM

para një muaji - InfoShqip

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev ka dhënë dorëheqjen si lider i socialdemokratëve (LSDM), pas humbjes në zgjedhjet lokale të muajit të kaluar. “ Komisionet e larta të partisë e kanë pranuar...

Kovaçevski: Do të kandidoj për kryetar të LSDM-së

para një muaji - Tetova1

Dimitar Kovaçevski, zëvendësministri aktual i financave dhe anëtari i lartë i LSDM-së ka bërë të ditur se do të kandidoj për postin e kreut të kësaj partie. “Brenda 7 ditëve do të përgatis një program...

LSDM: Filloi procedura për kandidim për kryetar të LSDM-së, zgjedhjet më 12 dhjetor

para një muaji - Telegrafi

Bordi drejtues i LSDM-së në mbledhjen e mbrëmshme mori vendim për fillimin e procesit të organizimit të zgjedhjeve brendapartiake për kryetar të partisë. Ata njoftuan se kryetari i ri i partisë do të zgjidhen...

OBRM-PDUKM: Kovaçevski është ushtari i Zaevit dhe nuk është asnjëfarë kuadri

para një muaji - Telegrafi

Nëpërmjet një njoftimi të OBRM-PDUKM-së thuhet se Kovçevski është ushtari i Zaev dhe se nuk është asnjëfarë kuadri. “Është njeriu i cili duhet të vazhdojë me politikat humbëse dhe kriminale të LSDM-së...

Zaev dorëhiqet si lider i partisë LSDM

para një muaji - RTK

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev ka dhënë dorëheqjen si lider i socialdemokratëve (LSDM), pas humbjes në zgjedhjet lokale të muajit të kaluar. “Komisionet e larta të partisë e kanë pranuar...

RMV, mes shumicës stabile dhe zgjedhjeve të parakohshme

para një muaji - Portalb

Partia më e madhe nga radhët e pushtetit LSDM, e cila mbrëmë i shpalli zgjedhjet brendapartiake për kryetarin e ri, thanë se shumica parlamentare është stabile, që aktualisht është 61 deputetë dhe se pret...

Kovaçevski do kandidojë për kryetar të LSDM-së

para një muaji - Top24

Dimitar Kovaçevski, zëvendësministri aktual i financave dhe anëtari i lartë i LSDM-së ka bërë të ditur se do të kandidoj për postin e kreut të kësaj partie. “Brenda 7 ditëve do të përgatis një program...

Kovaçevski për Fokus: Do të kandidoj për kryetar të LSDM-së

para një muaji - Ina

Dimitar Kovaçevski, zëvendësministri aktual i financave dhe anëtari i lartë i LSDM-së ka bërë të ditur se do të kandidoj për postin e kreut të kësaj partie. “Brenda 7 ditëve do të përgatis një program...

LSDM: Filloi procedura për kandidim për kryetar të LSDM-së, zgjedhjet më 12 dhjetor

para një muaji - InfoShqip

Bordi drejtues i LSDM-së në mbledhjen e mbrëmshme mori vendim për fillimin e procesit të organizimit të zgjedhjeve brendapartiake për kryetar të partisë. Ata njoftuan se kryetari i ri i partisë do të zgjidhen...

BDI nuk do që Zaevi të ikë nga posti i kryeministrit

para një muaji - Ina

BDI nuk dëshiron që Zoran Zaev të hiqet nga posti i kryeministrit. Sekretari i kësaj partie, Artan Grubi tha se BDI respekton vendimin e LSDM për zgjedhjen e liderit të ri, por Zaev nuk duhet të dorëhiqet...

​Dorëhiqet Zoran Zaev

para një muaji - Ekonomia Online

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev ka dhënë dorëheqjen si lider i socialdemokratëve (LSDM), pas humbjes në zgjedhjet lokale të muajit të kaluar. “Komisionet e larta të partisë e kanë pranuar...

Kovaçevski: Do të kandidoj për kryetar të LSDM-së

para një muaji - Aktuale

Dimitar Kovaçevski, zëvendësministër aktual i Ministrisë së Financave është i pari i cili njoftoi për kandidaturën për kryetar të LSDM-së. Ai tha se brenda shtatë ditëve do të përgatisë një program dhe...

Vazhdojnë bisedimet për zgjerimin e shumicës, Grubi: Alternativa e mirëseardhur në qeveri

para një muaji - News33

BDI e pavendosur nëse do ta pranojë ose jo për mandatar liderin e ardhshëm të LSDM-së. Sipas Artan Grubit, kryeministri Zoran Zaev është i mese i nevojshëm në krye të Qeverisë për proceset që pasojnë,...

Zaev dorëhiqet si lider i partisë LSDM

para një muaji - ATV Live

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev ka dhënë dorëheqjen si lider i socialdemokratëve (LSDM), pas humbjes në zgjedhjet lokale të muajit të kaluar. “Komisionet e larta të partisë e kanë pranuar...

Kovaçevski do të kandidojë për kryetar të LSDM-së

para një muaji - Portalb

Procedura për organizimin e zgjedhjeve brendapartiake në LSDM fillon sot dhe do të zgjasë një javë, periudhë në të cilën do të mund të kandidojë kushdo që i plotëson kushtet e parapara me Statutin e partisë,...

Vazhdojnë bisedimet për zgjerimin e shumicës, Grubi: Alternativa e mirëseardhur në qeveri

para një muaji - Alsat-M

Adrian Kerimi BDI e pavendosur nëse do ta pranojë ose jo për mandatar liderin e ardhshëm të LSDM-së. Sipas Artan Grubit, kryeministri Zoran Zaev është i mese i nevojshëm në krye të Qeverisë për proceset...

VMRO-DPMNE: Kovaçevski është ushtari i Zaevit dhe nuk është asnjëfarë kuadri

para një muaji - Almakos

Nëpërmjet një njoftimi të VMRO-DPMNE-së thuhet se Kovçevski është ushtari i Zaev dhe se nuk është asnjëfarë kuadri. “Është njeriu i cili duhet të vazhdojë me politikat humbëse dhe kriminale të LSDM-së...

Zaev dorëhiqet si lider i partisë LSDM

para një muaji - KosovaPress

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev ka dhënë dorëheqjen si lider i socialdemokratëve (LSDM), pas humbjes në zgjedhjet lokale të muajit të kaluar. “Komisionet e larta të partisë e kanë pranuar...

Zaev dorëhiqet si lider i partisë LSDM

para një muaji - Gazeta Metro

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev ka dhënë dorëheqjen si lider i socialdemokratëve (LSDM), pas humbjes në zgjedhjet lokale të muajit të kaluar. “Komisionet e larta të partisë e kanë pranuar...

Vazhdojnë bisedimet për zgjerimin e shumicës, Grubi: Alternativa e mirëseardhur në qeveri

para një muaji - InfoShqip

BDI e pavendosur nëse do ta pranojë ose jo për mandatar liderin e ardhshëm të LSDM-së. Sipas Artan Grubit, kryeministri Zoran Zaev është i mese i nevojshëm në krye të Qeverisë për proceset që pasojnë,...

Kovaçevski: Do të kandidoj për kryetar të LSDM-së

para një muaji - Telegrafi

Dimitar Kovaçevski, zëvendësministër aktual i Ministrisë së Financave është i pari i cili njoftoi për kandidaturën për kryetar të LSDM-së. Ai tha se brenda shtatë ditëve do të përgatisë një program dhe...

Më 12 dhjetor LSDM-ja do të zgjedh pasardhësin e Zaevit

para një muaji - News33

Më 12 dhjetor LSDM-ja do të zgjedh kryetarin e ri. Vendimi i organeve të partisë për zgjedhje brenda partiake vjen pas dorëheqjes së Zoran Zaevit nga fronti socialdemokrat. Deri më 3 dhjetor vijon afati...

LSDM: Filloi procedura për kandidim për kryetar të LSDM-së, zgjedhjet më 12 dhjetor

para një muaji - Lajm

Bordi drejtues i LSDM-së në mbledhjen e mbrëmshme mori vendim për fillimin e procesit të organizimit të zgjedhjeve brendapartiake për kryetar të partisë. Ata njoftuan se kryetari i ri i partisë do të zgjidhen...

Më 12 dhjetor LSDM-ja do të zgjedh pasardhësin e Zaevit

para një muaji - Iliria News

Më 12 dhjetor LSDM-ja do të zgjedh kryetarin e ri. Vendimi i organeve të partisë për zgjedhje brenda partiake vjen pas dorëheqjes së Zoran Zaevit nga fronti socialdemokrat. Deri më 3 dhjetor vijon afati...

VMRO: Zaev largohet, zaevizmi mbetet

para një muaji - Albeu

Parta opozitare VMRO-DPMNE-ja për zgjedhjen e liderit të ri të LSDM-së thanë se nuk do të zgjedhin lider të ri, por vazhdimin e zaevizmit, duke u bazuar në mbledhjen e djeshme të socialdemokratëve ku u...

Më 12 dhjetor LSDM-ja do të zgjedh pasardhësin e Zaevit

para një muaji - Alsat-M

Adrian Kerimi Më 12 dhjetor LSDM-ja do të zgjedh kryetarin e ri. Vendimi i organeve të partisë për zgjedhje brenda partiake vjen pas dorëheqjes së Zoran Zaevit nga fronti socialdemokrat. Deri më 3 dhjetor...

Kovaçevski: Do të kandidoj për kryetar të LSDM-së

para një muaji - Tetova Sot

Dimitar Kovaçevski, zëvendësministër aktual i Ministrisë së Financave është i pari i cili njoftoi për kandidaturën për kryetar të LSDM-së. Ai tha se brenda shtatë ditëve do të përgatisë një program dhe...

VMRO-DPMNE: Kovaçevski është ushtari i Zaevit dhe nuk është asnjëfarë kuadri

para një muaji - Lajm

Nëpërmjet një njoftimi të VMRO-DPMNE-së thuhet se Kovçevski është ushtari i Zaev dhe se nuk është asnjëfarë kuadri. “Është njeriu i cili duhet të vazhdojë me politikat humbëse dhe kriminale të LSDM-së...

Më 12 dhjetor LSDM-ja do të zgjedh pasardhësin e Zaevit

para një muaji - InfoShqip

Më 12 dhjetor LSDM-ja do të zgjedh kryetarin e ri. Vendimi i organeve të partisë për zgjedhje brenda partiake vjen pas dorëheqjes së Zoran Zaevit nga fronti socialdemokrat. Deri më 3 dhjetor vijon afati...

VMRO: Zaev largohet, zaevizmi mbetet

para një muaji - Portalb

Parta opozitare VMRO-DPMNE-ja për zgjedhjen e liderit të ri të LSDM-së thanë se nuk do të zgjedhin lider të ri, por vazhdimin e zaevizmit, duke u bazuar në mbledhjen e djeshme të socialdemokratëve ku u...

Kovaçevski: Do të kandidoj për kryetar të LSDM-së

para një muaji - InfoShqip

Dimitar Kovaçevski, zëvendësministër aktual i Ministrisë së Financave është i pari i cili njoftoi për kandidaturën për kryetar të LSDM-së. Ai tha se brenda shtatë ditëve do të përgatisë një program dhe...

Ja kur zgjidhet pasardhësi i Zaevit

para një muaji - Tetova Sot

Më 12 dhjetor LSDM-ja do të zgjedh kryetarin e ri. Vendimi i organeve të partisë për zgjedhje brenda partiake vjen pas dorëheqjes së Zoran Zaevit nga fronti socialdemokrat. Deri më 3 dhjetor vijon afati...

LSDM-ja pranon dorëheqjen e Zoran Zaevit

para një muaji - Syri.net Kosova

Organet drejtuese të partisë maqedonase, Lidhja Social Demokrate (LSDM), kanë miratuar dorëheqjen e Zoran Zaevit nga kreu i partisë, pas një debati që ka zgjatur deri në orët e para të ditës së shtunë....

Kovaçevski do të kandidojë për kryetar të LSDM-së: E rëndësishme është që ne të gjithë të bashkohemi rreth kryetarit të zgjedhur

para një muaji - Nistori

Dimitar Kovaçevski, zëvendësministër aktual i Ministrisë së Financave do të kandidoj për të parin e LSDM-së, përcjell Nistori. Përndryshe, sot ka filluarprocedura për organizimin e zgjedhjeve brendapartiake...

Grubi: Alternativa e mirëseardhur në qeveri

para një muaji - Nistori

BDI e pavendosur nëse do ta pranojë ose jo për mandatar liderin e ardhshëm të LSDM-së. Sipas Artan Grubit, kryeministri Zoran Zaev është i mese i nevojshëm në krye të Qeverisë për proceset që pasojnë,...

Kovaçevski: Do të kandidoj për kryetar të LSDM-së

para një muaji - Lajm

Dimitar Kovaçevski, zëvendësministër aktual i Ministrisë së Financave është i pari i cili njoftoi për kandidaturën për kryetar të LSDM-së. Ai tha se brenda shtatë ditëve do të përgatisë një program dhe...

Kovaçevski: Do të kandidoj për kryetar të LSDM-së

para një muaji - Almakos

Dimitar Kovaçevski, zëvendësministër aktual i Ministrisë së Financave është i pari i cili njoftoi për kandidaturën për kryetar të LSDM-së. Ai tha se brenda shtatë ditëve do të përgatisë një program dhe...

Ja kur zgjidhet pasardhësi i Zaevit

para një muaji - News Tv

Më 12 dhjetor LSDM-ja do të zgjedh kryetarin e ri. Vendimi i organeve të partisë për zgjedhje brenda partiake vjen pas dorëheqjes së Zoran Zaevit nga fronti socialdemokrat. Deri më 3 dhjetor vijon afati...

Më 12 dhjetor LSDM-ja do të zgjedh pasardhësin e Zaevit

para një muaji - Almakos

Adrian Kerimi – Advertisements – Më 12 dhjetor LSDM-ja do të zgjedh kryetarin e ri. Vendimi i organeve të partisë për zgjedhje brenda partiake vjen pas dorëheqjes së Zoran Zaevit nga fronti socialdemokrat....

LSDM-ja shpalli zgjedhjet e brendshme partiake, ja kur do të mbahen

para një muaji - Info7

Lidhja Social Demokrate në mbledhjen e sotme ka shpallur zgjedhjet e brendshme partiake. Sipas zëdhënëses së partisë Bogdanka Kuzevska, procedura për zgjedhje fillon që nesër dhe në këto zgjedhje kanë...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK