Pas Osmanit, Pahor shkon në Qeveri për t'u takuar me Kurtin

para një muaji - Gazeta Express

Presidenti i Sllovenisë, Borut Pahor, pas takimit me presidenten Vjosa Osmani dhe konferencën e përbashkët me të, ka mbërritur në objektin e Qeverisë, ku është pritur nga kryeministri Albin Kurti. Pahor...

Pas takimit me Osmanin, presidenti slloven takohet me Kurtin

para një muaji - Bota Sot

Presidenti i Sllovenisë, Borut Pahor pas takimit me presidenten Vjosa Osmani, është pritur në takim nga kryeministri Albin Kurti. Pahor theksoi se BE-ja duhet t’i liberalizojë vizat për Kosovën, ndërsa...

Pahori takohet me Kurtin

para një muaji - Zeri

Presidenti i Sllovenisë Borut Pahor po vazhdon vizitën në Kosovë duke takuar liderët e shtetit. Pahori pas takimit që pati me presidenten e Kosovës, Vjosa Osmani, ka vazhduar vizitën e tij me kryeministrin...

“Nacionalizmi, rrezik për rajonin”/ Presidenti slloven: BE të mbajë përgjegjësitë

para një muaji - Vizion Plus

Vonesat në procesin e zgjerimit të Bashkimit Evropian kanë rikthyer deklaratat nacionaliste dhe idetë për ndryshimin e kufijve në Ballkanin Perëndimor. Deklarata është bërë nga presidenti i Sllovenisë,...

Nis takimi Kurti – Pahor (Foto)

para një muaji - Indeks online

Kryeministri Albin Kurti ka pritur në takim Presidentin e Republikës së Sllovenisë, Borut Pahor. Takimi po mbahet në ndërtesën e qeverisë. Pak më parë Pahor takoi edhe presidenten Vjosa Osmani.

Vuçiq: Serbia s’duhet ta njohë Kosovën

para një muaji - Insajderi

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, thotë se Serbia nuk duhet ta njohë Kosovën dhe duhet të vazhdojë të luftojë sa më shumë që të ndjeket kjo politikë, transmeton Insajderi.com. Kështu është shprehur...

Osmani e pret në takim presidentin slloven Bahor

para një muaji - Alsat-M

Presidenti i Sllovenisë, Borut Pahor, po qëndron sot për vizitë në Kosovë. Ai është takuar me presidenten e Kosovës, Vjosa Osmani, para pak minutash, ndërsa në orën 11:20 pritet që të takohet me kryeministrin...

Presidentja Osmani pret homologun nga Sllovenia

para një muaji - Gazeta Express

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka pritur në takim presidentin e Sllovenisë, Borut Pahor. Pas takimit me dyer të mbyllura, presidentët do të mbajnë konferencë të përbashkët për medie. Lexo Edhe: Në...

E 'zbulon' më në fund, Vuçiq: Kjo gjë më bindi që të mos e njohim Kosovën

para një muaji - Syri.net Kosova

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq ka deklaruar se Bashkimi Evropian nuk reagoi fare ndaj deklaratës së kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, se do të votonte pro në një referendum paqësor e demokratik...

Vuçiq: Kjo gjë më bindi që nuk duhet ta njohim Kosovën

para një muaji - Gazeta Express

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, mbrëmë ripërsëriti se BE-ja nuk ka reaguar ndaj deklaratës së kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, se do të votonte pro në një referendum paqësor e demokratik...

Presidenti slloven arrin në Kosovë, pritet nga Osmani

para një muaji - Telegrafi

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka pritur në takim presidentin e Sllovenisë, Borut Pahor. Pas takimit me dyer të mbyllura, presidentët do të mbajnë konferencë të përbashkët për medie. Në vizitën e...

Me duar të bashkuara, nis takimi Osmani-Pahor

para një muaji - Syri.net Kosova

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka pritur në takim presidentin e Sllovenisë, Borut Pahor. Gjatë këtij takimi do të zhvillohen edhe bisedime plenare ndërmjet delegacioneve të dy homologëve. Pas takimit...

Çka thotë Vuçiqi për përgjigjen e Kurtit në lidhje me referendumin e bashkimit me Shqipërinë?

para një muaji - Zeri

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka ripërsëritur se Bashkimi Evropian nuk ka reaguar ndaj deklaratës së kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, se do të votonte “pro” në një referendum paqësor e...

Çka thotë Vuçiq për përgjigjen e Kurtit në lidhje me referendumin e bashkimit me Shqipërinë?

para një muaji - Zeri

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka ripërsëritur se Bashkimi Evropian nuk ka reaguar ndaj deklaratës së kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, se do të votonte “pro” në një referendum paqësor e...

Vuçiç: Kjo gjë më bindi që nuk duhet ta njohim Kosovën

para një muaji - ABC News

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, mbrëmë ripërsëriti se BE-ja nuk ka reaguar ndaj deklaratës së kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, se do të votonte pro në një referendum paqësor e demokratik...

Aleksandër Vuçiq s’ndal ankesat: Kjo gjë më bindi që nuk duhet ta njohim Kosovën

para një muaji - OraInfo

Vuçiq: Kjo gjë më bindi që nuk duhet ta njohim Kosovën. Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, mbrëmë ripërsëriti se BE-ja nuk ka reaguar ndaj deklaratës së kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, se do...

Vuçiq: Kjo gjë më bindi që nuk duhet ta njohim Kosovën

para një muaji - GazetaBlic

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, mbrëmë ripërsëriti se BE-ja nuk ka reaguar ndaj deklaratës së kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, se do të votonte pro në një referendum paqësor e demokratik...

Presidentja Osmani takohet me homologun slloven Borut Pahor

para një muaji - Indeks online

Presidentja Vjosa Osmani e ka pritur në takim presidentin e Republikës së Sllovenisë, Borut Pahor. Pas takimit, Osmani dhe Pahor do të dalin në konferencë për media. Kurse më pas Pahor do të takohet me...

Nis takimi Osmani-Pahor

para një muaji - RTV 21

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka pritur në takim presidentin e Sllovenisë, Borut Pahor. Gjatë këtij takimi do të zhvillohen edhe bisedime plenare ndërmjet delegacioneve të dy homologëve. Pas takimit...

Vuçiq: Serbia nuk duhet ta njohë Kosovën, nuk pati asnjë reagim ndaj deklarimeve të Kurtit

para një muaji - Koha.net

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka thënë se Serbia nuk duhet ta njohë Kosovën dhe duhet të vazhdojë të ndjekë një politikë të tillë. Vuçiq ka thënë se Serbia duhet të luftojë sa të jetë e mundur...

Nis takimi Osmani-Pahor

para një muaji - Zhurnal

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka pritur në takim presidentin e Sllovenisë, Borut Pahor. Gjatë këtij takimi do të zhvillohen edhe bisedime plenare ndërmjet delegacioneve të dy homologëve. Pas takimit...

Osmani e pret në takim presidentin slloven Pahor

para një muaji - Infokusi

Presidenti i Sllovenisë, Borut Pahor, po qëndron sot për vizitë në Kosovë. Ai është takuar me presidenten e vendit, Vjosa Osmani, para pak minutash, ndërsa në orën 11:20 pritet që të takohet me kryeministrin...

Nis takimi Osmani-Pahor

para një muaji - RTK

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka pritur në takim presidentin e Sllovenisë, Borut Pahor. Gjatë këtij takimi do të zhvillohen edhe bisedime plenare ndërmjet delegacioneve të dy homologëve. Pas takimit...

Vuçiç: Kjo gjë më bindi që nuk duhet ta njohim Kosovën

para një muaji - InfoShqip

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, mbrëmë ripërsëriti se BE-ja nuk ka reaguar ndaj deklaratës së kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, se do të votonte pro në një referendum paqësor e demokratik...

Pas Osmanit, Pahor shkon në Qeveri për t’u takuar me Kurtin

para një muaji - Bota Press

Presidenti i Sllovenisë, Borut Pahor, pas takimit me presidenten Vjosa Osmani dhe konferencën e përbashkët me të, ka mbërritur në objektin e Qeverisë, ku është pritur nga kryeministri Albin Kurti. Pahor...

Pahor në Qeveri, takohet me Kurtin

para një muaji - Ekonomia Online

Presidenti i Sllovenisë, Borut Pahor, është pritur nga kryeministri Albin Kurti, raporton Ekonomia Online. Takimi Pahor-Kurti, vije pas presidenti slloven u takua me presidenten Vjosa Osmani. Pahor theksoi...

Pas Osmanit, Pahor shkon në Qeveri për t’u takuar me Kurtin

para një muaji - Arbresh

Presidenti i Sllovenisë, Borut Pahor, pas takimit me presidenten Vjosa Osmani dhe konferencën e përbashkët me të, ka mbërritur në objektin e Qeverisë, ku është pritur nga kryeministri Albin Kurti. Pahor...

Aleksandar Vuçiq: Kjo gjë më bindi që të mos e njohim Kosovën

para një muaji - Lajmi.net

Vuçiq tha se ndërkombëtarë do t’i thonin Serbisë se nuk po e harron të kaluarën në rast se do të kërkonte bashkim me Republikën Srpska. “Imagjinoni që njëri prej nesh tha që Republika Srpska dhe Serbia...

Presidenti slloven arrin në Kosovë, pritet nga Osmani

para një muaji - InfoShqip

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka pritur në takim presidentin e Sllovenisë, Borut Pahor. Pas takimit me dyer të mbyllura, presidentët do të mbajnë konferencë të përbashkët për medie. Në vizitën e...

Pahor sot viziton Kosovën, takohet me Osmanin e Kurtin

para një muaji - OraInfo

Presidenti i Sllovenisë sot viziton Kosovën, takohet me Osmanin e Kurtin. Presidenti i Sllovenisë, Borut Pahor, sot do të qëndrojë në Kosovë, ku do të takohet me Presidenten e Republikës së Kosovës, Vjosa...

Presidenti i Sllovenisë viziton sot Kosovën

para një muaji - Klan

Presidenti i Sllovenisë viziton sot Kosovën Presidenti i Sllovenisë, Borut Pahor, do të vizitojë sot Kosovën. Mediat vendase bëjnë me dije se Pahor do të zhvillojë takime me presidenten Vjosa Osmani dhe...

Pahor sot në Kosovë

para një muaji - Kallxo

Presidenti i Sllovenisë, Borut Pahor sot do të arrijë për një vizitë në Kosovë. Ai me këtë rast do të takohet me presidenten Vjosa Osmani dhe kryeministrin Albin Kurti. Takimi i Pahorit me Osmanin do të...

Presidenti slloven Borut Pahor, sot mysafir në Kosovë

para një muaji - Zeri

Presidenti i Sllovenisë, shtetit mik të Kosovës, që dikur ishin së bashku në ish-Jugosllavi, Borut Pahor, do të qëndrojë sot për vizitë në Kosovë. Në kuadër të vizitës së tij, Pahori do të pritet në një...

Presidenti slloven, Borut Pahor sot e viziton Kosovën

para një muaji - Tetova Sot

Presidenti i Sllovenisë Borut Pahor sot do të arrijë për një vizitë në Kosovë. Ai me këtë rast do të takohet me presidenten Vjosa Osmani dhe kryeministrin Albin Kurti. Takimi i Pahorit me Osmanin do të...

Pahor sot në Kosovë

para një muaji - RTV 21

Presidenti i Sllovenisë, Borut Pahor sot do të arrijë për një vizitë në Kosovë. Ai me këtë rast do të takohet me presidenten Vjosa Osmani dhe kryeministrin Albin Kurti. Takimi i Pahorit me Osmanin do të...

Presidenti slloven Pahor sot viziton Kosovën

para një muaji - Koha.net

Presidenti i Sllovenisë, Pahor, sot viziton Kosovën. Ai do të takohet me presidenten e Kosovës, Vjosa Osmani dhe kryeministrin Albin Kurti, është njoftuar nga Zyra e Presidentit të Sllovenisë. Gjatë vizitës...

Deklarimet për media të presidentit Pahor dhe Osmani

para një muaji - KosovaPress

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani ka pritur në takim presidentin e Sllovenisë, Borut Pahor.

Presidenti i Sllovenisë sot viziton Kosovën, takohet me Osmanin e Kurtin

para një muaji - Gazeta Express

Presidenti i Sllovenisë, Borut Pahor, sot do të qëndrojë në Kosovë, ku do të takohet me Presidenten e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmanin, Kryeministrin Albin Kurti dhe komandantin e KFOR-it, Ferenc Kajari,...

Presidentja Osmani pret në takim homologun slloven Borut Pahor

para një muaji - Periskopi

Presidentja Vjosa Osmani e ka pritur në takim presidentin e Republikës së Sllovenisë, Borut Pahor. Pas takimit, Osmani dhe Pahor do të dalin në konferencë për media. Kurse më pas Pahor do të takohet me...

Vuçiq tregon arsyen pse nuk do ta njoh kurrë Kosovën: Kjo gjë më bindi

para një muaji - Periskopi

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, mbrëmë ripërsëriti se BE-ja nuk ka reaguar ndaj deklaratës së kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, se do të votonte pro në një referendum paqësor e demokratik...

Vucic: Kjo gjë më bindi që nuk duhet ta njohim Kosovën

para një muaji - Gazeta Metro

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, mbrëmë ripërsëriti se BE-ja nuk ka reaguar ndaj deklaratës së kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, se do të votonte pro në një referendum paqësor e demokratik...

Vuçiq: Kjo gjë më bindi që nuk duhet ta njohim Kosovën

para një muaji - Periskopi

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, mbrëmë ripërsëriti se BE-ja nuk ka reaguar ndaj deklaratës së kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, se do të votonte pro në një referendum paqësor e demokratik...

Presidenti slloven Borut Pahor, sot qëndron për vizitë në Kosovë

para një muaji - Albeu

Presidenti i Sllovenisë, Borut Pahor do të qëndroj sot për vizitë në Kosovë. Në kuadër të vizitës së tij, Pahor do të pritet në një takim nga presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani. Takimi do të nis në orën...

Presidenti i Sllovenisë sot viziton Kosovën, do të takohet me krerët e shtetit

para një muaji - Aktuale

Presidenti i Sllovenisë, Borut Pahor, sot do të qëndrojë në Kosovë, ku do të takohet me Presidenten e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmanin, Kryeministrin Albin Kurti dhe komandantin e KFOR-it, Ferenc Kajari....

Vuçiq: Kjo gjë më bindi që nuk duhet ta njohim Kosovën

para një muaji - Informatat

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, mbrëmë ripërsëriti se BE-ja nuk ka reaguar ndaj deklaratës së kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, se do të votonte pro në një referendum paqësor e demokratik...

Presidenti slloven arrin në Kosovë, pritet nga Osmani

para një muaji - ATV Live

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka pritur në takim presidentin e Sllovenisë, Borut Pahor. Pas takimit me dyer të mbyllura, presidentët do të mbajnë konferencë të përbashkët për medie. Në vizitën e...

Aleksandar Vuçiq: Kjo gjë më bindi që të mos e njohim Kosovën

para një muaji - Realiteti

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq ka deklaruar se Bashkimi Evropian nuk reagoi fare ndaj deklaratës së kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, se do të votonte pro në një referendum paqësor e demokratik...

Nis takimi Osmani-Pahor

para një muaji - Epoka e Re

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka pritur në takim presidentin e Sllovenisë, Borut Pahor. Gjatë këtij takimi do të zhvillohen edhe bisedime plenare ndërmjet delegacioneve të dy homologëve. Pas takimit...

Presidentja Osmani takohet me homologun slloven Borut Pahor

para një muaji - Bota Press

Presidentja Vjosa Osmani e ka pritur në takim presidentin e Republikës së Sllovenisë, Borut Pahor. Pas takimit, Osmani dhe Pahor do të dalin në konferencë për media. Kurse më pas Pahor do të takohet me...

Vuçiq: Kjo gjë më bindi që nuk duhet ta njohim Kosovën

para një muaji - Ekonomia Online

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, mbrëmë ripërsëriti se BE-ja nuk ka reaguar ndaj deklaratës së kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, se do të votonte pro në një referendum paqësor e demokratik...

Presidentja Osmani takohet me homologun slloven Borut Pahor

para një muaji - Ekonomia Online

Presidentja Vjosa Osmani e ka pritur në takim presidentin e Republikës së Sllovenisë, Borut Pahor, raporton Ekonomia Online. Pas takimit, Osmani dhe Pahor do të dalin në konferencë për media. Kurse më...

Nis takimi Osmani-Pahor

para një muaji - Gazeta Metro

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka pritur në takim presidentin e Sllovenisë, Borut Pahor. Gjatë këtij takimi do të zhvillohen edhe bisedime plenare ndërmjet delegacioneve të dy homologëve. Pas takimit...

Presidenti i Sllovenisë sot viziton Kosovën, takohet me Ormanin e Kurtin

para një muaji - ABC News

Presidenti i Sllovenisë, Borut Pahor, sot do të qëndrojë në Kosovë, ku do të takohet me Presidenten e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmanin, Kryeministrin Albin Kurti dhe komandantin e KFOR-it, Ferenc Kajari....

Kosova sot vizitohet nga presidenti slloven, Osmani e pret e para

para një muaji - Syri.net Kosova

Presidenti i Sllovenisë Borut Pahor sot do të arrijë për një vizitë në Kosovë. Ai me këtë rast do të takohet me presidenten Vjosa Osmani dhe kryeministrin Albin Kurti. Takimi i Pahorit me Osmanin do të...

Osmani e pret në takim presidentin slloven Bahor

para një muaji - Informatat

Presidenti i Sllovenisë, Borut Pahor, po qëndron sot për vizitë në Kosovë. Ai është takuar me presidenten e vendit, Vjosa Osmani, para pak minutash, ndërsa në orën 11:20 pritet që të takohet me kryeministrin...

Nis takimi Osmani-Pahor

para një muaji - Realiteti

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka pritur në takim presidentin e Sllovenisë, Borut Pahor. Gjatë këtij takimi do të zhvillohen edhe bisedime plenare ndërmjet delegacioneve të dy homologëve. Pas takimit...

Presidenti slloven pritet nga presidentja Osmani

para një muaji - Arbresh

Sot në Kosovë po qëndron për një vizitë zyrtare presidenti i Sllovenisë Borut Pahor. Ai është pritur në takim nga presidentja e Kosovës Vjosa Osmani. Takimi Osmani-Pahor po zhvillohet në Presidencë me...

Presidenti i Sllovenisë sot viziton Kosovën, takohet me Ormanin e Kurtin

para një muaji - InfoShqip

Presidenti i Sllovenisë, Borut Pahor, sot do të qëndrojë në Kosovë, ku do të takohet me Presidenten e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmanin, Kryeministrin Albin Kurti dhe komandantin e KFOR-it, Ferenc Kajari....

Presidenti i Sllovenisë sot viziton Kosovën, takohet me Ormanin e Kurtin

para një muaji - Gazeta Express

Presidenti i Sllovenisë, Borut Pahor, sot do të qëndrojë në Kosovë, ku do të takohet me Presidenten e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmanin, Kryeministrin Albin Kurti dhe komandantin e KFOR-it, Ferenc Kajari,...

Nis takimi Osmani-Pahor (Foto)

para një muaji - KosovaPress

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka pritur në takim presidentin e Sllovenisë, Borut Pahor. Gjatë këtij takimi do të zhvillohen edhe bisedime plenare ndërmjet delegacioneve të dy homologëve. Pas takimit...

Presidenti i Sllovenisë sot viziton Kosovën, do të takohet me krerët e shtetit

para një muaji - Indeks online

Presidenti i Sllovenisë, Borut Pahor, sot do të qëndrojë në Kosovë, ku do të takohet me Presidenten e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmanin, Kryeministrin Albin Kurti dhe komandantin e KFOR-it, Ferenc Kajari....

Presidenti slloven Borut Pahor, sot qëndron për vizitë në Kosovë

para një muaji - Telegrafi

Presidenti i Sllovenisë, Borut Pahor do të qëndroj sot për vizitë në Kosovë. Në kuadër të vizitës së tij, Pahor do të pritet në një takim nga presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani. Takimi do të nis në orën...

Presidenti slloven, Borut Pahor sot e viziton Kosovën

para një muaji - Klan Kosova

Presidenti i Sllovenisë Borut Pahor sot do të arrijë për një vizitë në Kosovë. Ai me këtë rast do të takohet me presidenten Vjosa Osmani dhe kryeministrin Albin Kurti. Takimi i Pahorit me Osmanin do të...

Presidenti i Sllovenisë sot viziton Kosovën

para një muaji - RTK

Presidenti i Sllovenisë Borut Pahor sot do të arrijë për një vizitë në Kosovë. Ai me këtë rast do të takohet me presidenten Vjosa Osmani dhe kryeministrin Albin Kurti. Takimi i Pahorit me Osmanin do të...

Presidenti slloven viziton sot Kosovën

para një muaji - Lajmi.net

Ai me këtë rast do të takohet me presidenten Vjosa Osmani dhe kryeministrin Albin Kurti. Takimi i Pahorit me Osmanin do të mbahet në ora 10:00, ndërsa me Kurtin në ora 11:20. Pahor do të vizitojë edhe...

Kosova sot vizitohet nga presidenti slloven, Osmani e pret e para

para një muaji - in7

Kosova sot vizitohet nga presidenti slloven, Osmani e pret e para Presidenti i Sllovenisë Borut Pahor sot do të arrijë për një vizitë në Kosovë. Ai me këtë rast do të takohet me presidenten Vjosa Osmani...

Presidenti i Sllovenisë sot viziton Kosovën, takohet me Osmanin e Kurtin

para një muaji - Bota Press

Presidenti i Sllovenisë, Borut Pahor, sot do të qëndrojë në Kosovë, ku do të takohet me Presidenten e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmanin, Kryeministrin Albin Kurti dhe komandantin e KFOR-it, Ferenc Kajari,...

Kryetari i Sllovenisë, Borut Pahor, pas qëndrimit në Serbi pritet që në ditën e sotme ta vizitojë edhe Kosovën

para një muaji - Radio Kosova e Lire

Kryetari i Sllovenisë, Borut Pahor, sot pritet të qëndrojë për një vizitë në Kosovën, pas vizitës që ka bërë në Beograd ku është pritur nga krerët e Shtetit. I pyetur lidhur me marrëveshjes e Edi Ramës...

Presidenti i Sllovenisë sot viziton Kosovën

para një muaji - Infokusi

Presidenti i Sllovenisë Borut Pahor sot do të arrijë për një vizitë në Kosovë. Ai me këtë rast do të takohet me presidenten Vjosa Osmani dhe kryeministrin Albin Kurti. Takimi i Pahorit me Osmanin do të...

Presidenti i Sllovenisë sot viziton Kosovën, takohet me Osmanin e Kurtin

para një muaji - Gazeta Metro

Presidenti i Sllovenisë, Borut Pahor, sot do të qëndrojë në Kosovë, ku do të takohet me Presidenten e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmanin, Kryeministrin Albin Kurti dhe komandantin e KFOR-it, Ferenc Kajari....

Presidenti i Sllovenisë sot viziton Kosovën, takohet me Ormanin e Kurtin

para një muaji - Gazeta Metro

Presidenti i Sllovenisë, Borut Pahor, sot do të qëndrojë në Kosovë, ku do të takohet me Presidenten e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmanin, Kryeministrin Albin Kurti dhe komandantin e KFOR-it, Ferenc Kajari....

Presidenti i Sllovenisë sot viziton Kosovën, do të takohet me krerët e shtetit

para një muaji - Arbresh

Presidenti i Sllovenisë, Borut Pahor, sot do të qëndrojë në Kosovë, ku do të takohet me Presidenten e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmanin, Kryeministrin Albin Kurti dhe komandantin e KFOR-it, Ferenc Kajari....

Pahor sot në Kosovë

para një muaji - ATV Live

Presidenti i Sllovenisë Borut Pahor sot do të arrijë për një vizitë në Kosovë. Ai me këtë rast do të takohet me presidenten Vjosa Osmani dhe kryeministrin Albin Kurti. Takimi i Pahorit me Osmanin do të...

Presidenti slloven viziton sot Kosovën

para një muaji - Realiteti

Presidenti i Sllovenisë Borut Pahor sot do të arrijë për një vizitë në Kosovë. Ai me këtë rast do të takohet me presidenten Vjosa Osmani dhe kryeministrin Albin Kurti. Takimi i Pahorit me Osmanin do të...

Presidenti slloven Borut Pahor, sot qëndron për vizitë në Kosovë

para një muaji - Realiteti

Presidenti i Sllovenisë, Borut Pahor do të qëndroj sot për vizitë në Kosovë. Në kuadër të vizitës së tij, Pahor do të pritet në një takim nga presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani. Takimi do të nis në orën...

Presidenti i Sllovenisë viziton Kosovën, takohet me Osmanin e Kurtin

para një muaji - Ekonomia Online

Presidenti i Sllovenisë, Borut Pahor, sot do të qëndrojë në Kosovë, ku do të takohet me Presidenten e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmanin, Kryeministrin Albin Kurti dhe komandantin e KFOR-it, Ferenc Kajari....

Presidenti slloven viziton sot Kosovën

para një muaji - Periskopi

Presidenti i Sllovenisë Borut Pahor sot do të arrijë për një vizitë në Kosovë. Ai me këtë rast do të takohet me presidenten Vjosa Osmani dhe kryeministrin Albin Kurti. Takimi i Pahorit me Osmanin do të...

Pahor sot në Kosovë

para një muaji - KosovaPress

Presidenti i Sllovenisë Borut Pahor sot do të arrijë për një vizitë në Kosovë. Ai me këtë rast do të takohet me presidenten Vjosa Osmani dhe kryeministrin Albin Kurti. Takimi i Pahorit me Osmanin do të...

Presidenti slloven, Pahor: Ndalja e dialogut Kosovë-Serbi më shqetëson, mendoj se duhet të vazhdojë

para një muaji - Medial

Përgjigja e vetme ndaj rritjes së nacionalizmit dhe idesë së ndryshimit të kufijve në Ballkanin Perëndimor është zgjerimi i Bashkimit Evropian dhe BE-ja ka përgjegjësinë t’i përkushtohet më mirë se tani,...

Presidenti slloven, Pahor: Ndalja e dialogut Kosovë-Serbi më shqetëson, mendoj se duhet të vazhdojë

para një muaji - Zhurnal

Përgjigja e vetme ndaj rritjes së nacionalizmit dhe idesë së ndryshimit të kufijve në Ballkanin Perëndimor është zgjerimi i Bashkimit Evropian dhe BE-ja ka përgjegjësinë t’i përkushtohet më mirë se tani,...

Presidenti slloven, Pahor: Ndalja e dialogut Kosovë-Serbi më shqetëson, mendoj se duhet të vazhdojë

para një muaji - GazetaBlic

Përgjigja e vetme ndaj rritjes së nacionalizmit dhe idesë së ndryshimit të kufijve në Ballkanin Perëndimor është zgjerimi i Bashkimit Evropian dhe BE-ja ka përgjegjësinë t’i përkushtohet më mirë se tani,...

Presidenti slloven, Pahor: Ndalja e dialogut Kosovë-Serbi më shqetëson, mendoj se duhet të vazhdojë

para një muaji - Telegrafi

Përgjigja e vetme ndaj rritjes së nacionalizmit dhe idesë së ndryshimit të kufijve në Ballkanin Perëndimor është zgjerimi i Bashkimit Evropian dhe BE-ja ka përgjegjësinë t’i përkushtohet më mirë se tani,...

Presidenti slloven, Pahor: Ndalja e dialogut Kosovë-Serbi më shqetëson, mendoj se duhet të vazhdojë

para një muaji - Alsat-M

Përgjigja e vetme ndaj rritjes së nacionalizmit dhe idesë së ndryshimit të kufijve në Ballkanin Perëndimor është zgjerimi i Bashkimit Evropian dhe BE-ja ka përgjegjësinë t’i përkushtohet më mirë se tani,...

Pahor: Dialogu Kosovë-Serbi duhet të vazhdojë

para një muaji - RTV 21

Përgjigja e vetme ndaj rritjes së nacionalizmit dhe idesë së ndryshimit të kufijve në Ballkanin Perëndimor është zgjerimi i Bashkimit Evropian dhe BE-ja ka përgjegjësinë t’i përkushtohet më mirë se tani,...

Pahor: Dialogu Kosovë-Serbi duhet të vazhdojë

para një muaji - RTK

Përgjigja e vetme ndaj rritjes së nacionalizmit dhe idesë së ndryshimit të kufijve në Ballkanin Perëndimor është zgjerimi i Bashkimit Evropian dhe BE-ja ka përgjegjësinë t`i përkushtohet më mirë se tani,...

Pahor: Dialogu Kosovë-Serbi duhet të vazhdojë

para një muaji - Koha.net

Përgjigja e vetme ndaj rritjes së nacionalizmit dhe idesë së ndryshimit të kufijve në Ballkanin Perëndimor është zgjerimi i Bashkimit Evropian dhe BE-ja ka përgjegjësinë t'i përkushtohet më mirë se tani,...

E pyesin Pahorin në Serbi për bashkimin mes Kosovës e Shqipërisë, ja përgjigjja e tij

para një muaji - Syri.net Kosova

Presidenti i Sllovenisë, Borut Pahor po qëndron për një vizitë në Serbi ku është pyetur lidhur me deklaratat e kryeministrave, Albin Kurti e Edi Rama për bashkim mes Kosovës e Shqipërisë, gjë për të cilën...

Presidenti i Sllovenisë thotë se dialogu Kosovë-Serbi duhet të vazhdojë

para një muaji - OraInfo

Dialogu mes Kosovës dhe Serbisë është një çështje shumë e komentuar. Përgjigja e vetme ndaj rritjes së nacionalizmit dhe idesë së ndryshimit të kufijve në Ballkanin Perëndimor është zgjerimi i Bashkimit...

​Presidenti slloven, Pahor: Ndalja e dialogut Kosovë-Serbi më shqetëson, mendoj se duhet të vazhdojë

para një muaji - Tetova Sot

Përgjigja e vetme ndaj rritjes së nacionalizmit dhe idesë së ndryshimit të kufijve në Ballkanin Perëndimor është zgjerimi i Bashkimit Evropian dhe BE-ja ka përgjegjësinë t’i përkushtohet më mirë se tani,...

Pahor: Dialogu Kosovë-Serbi duhet të vazhdojë

para një muaji - Lajmi.net

Pahor shprehu shqetësimin për disa deklarata që mund të dëgjohen së fundmi në Ballkanin Perëndimor dhe theksoi se kjo mund të përgjigjet vetëm me përshpejtimin e procesit të zgjerimit të BE-së në atë rajon....

Pahor: Me shqetëson ndalja e dialogut Kosovë-Serbi, duhet të vazhdojë

para një muaji - Gazeta Metro

Përgjigja e vetme ndaj rritjes së nacionalizmit dhe idesë së ndryshimit të kufijve në Ballkanin Perëndimor është zgjerimi i Bashkimit Evropian dhe BE-ja ka përgjegjësinë t’i përkushtohet më mirë se tani,...

“Pro Shqipërisë së Madhe”, Vuçiç pas deklaratave të Ramës: Po të kisha përmendur Serbinë e madhe do më varnin në Bruksel

para një muaji - Albeu

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç u takua sot në Beograd me presidentin slloven Borut Pahor. Në një konferencë të përbashkët që kanë mbajtur për shtyp, Vuçiç u pyet në lidhje me deklaratat e Kryeministrit...

Presidenti slloven, Pahor: Ndalja e dialogut Kosovë-Serbi më shqetëson, mendoj se duhet të vazhdojë

para një muaji - Realiteti

Përgjigja e vetme ndaj rritjes së nacionalizmit dhe idesë së ndryshimit të kufijve në Ballkanin Perëndimor është zgjerimi i Bashkimit Evropian dhe BE-ja ka përgjegjësinë t’i përkushtohet më mirë se tani,...

Pahor: Dialogu Kosovë-Serbi duhet të vazhdojë

para një muaji - Realiteti

Përgjigja e vetme ndaj rritjes së nacionalizmit dhe idesë së ndryshimit të kufijve në Ballkanin Perëndimor është zgjerimi i Bashkimit Evropian dhe BE-ja ka përgjegjësinë t’i përkushtohet më mirë se tani,...

Pahor në Serbi pyetet për bashkimin mes Kosovës e Shqipërisë, ky është qëndrimi i tij

para një muaji - Epoka e Re

Presidenti i Sllovenisë, Borut Pahor po qëndron për një vizitë në Serbi ku është pyetur lidhur me deklaratat e kryeministrave, Albin Kurti e Edi Rama për bashkim mes Kosovës e Shqipërisë, gjë për të cilën...

Pahor: Dialogu Kosovë-Serbi duhet të vazhdojë

para një muaji - KosovaPress

Përgjigja e vetme ndaj rritjes së nacionalizmit dhe idesë së ndryshimit të kufijve në Ballkanin Perëndimor është zgjerimi i Bashkimit Evropian dhe BE-ja ka përgjegjësinë t’i përkushtohet më mirë se tani,...

Presidenti slloven nesër vjen në Kosovë, të parën e takon Osmanin

para një muaji - Syri.net Kosova

Nesër në Kosovë do të qëndrojë për një vizitë zyrtare presidenti i Sllovenisë Borut Pahor. Ai do të pritet në takim nga presidentja e Kosovës Vjosa Osmani. Takimi Osmani-Pahor do të zhvillohet në Presidencë...

Pahor nesër viziton Kosovën

para një muaji - RTV 21

Presidenti i Sllovenisë Borut Pahor nesër do të arrijë për një vizitë në Kosovë. Ai me këtë rast do të takohet me presidenten Vjosa Osmani dhe kryeministrin Albin Kurti. Takimi i Pahorit me Osmanin do...

Vuçiç i kthehet Ramës: Po kërcënon sigurinë në rajon

para një muaji - NOA

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç u takua sot në Beograd me presidentin slloven Borut Pahor. Pas takimit, të dy dolën në një konferencë për mediat, ku Vuçiç ishte në qendër të vëmendjes nga gazetarët....

Osmani takohet nesër me presidentin e Sllovenisë

para një muaji - OraInfo

Nesër Vjosa Osmani do të takohet me të parin e Sllovenisë. Nesër në Kosovë do të qëndrojë për një vizitë zyrtare presidenti i Sllovenisë Borut Pahor. Ai do të pritet në takim nga presidentja e Kosovës...

Dialogu Kosovë-Serbi: Çfarë theksoi Pahor pas takimit me Vuçiqin

para një muaji - ATV Live

Presidenti i Sllovenisë, Borut Pahor deklaroi sot në Beograd, pas takimit me presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq, se është i shqetësuar për disa procese dhe deklarata në Ballkanin Perëndimor. Pahor...

Vuçiç reagon pas deklaratave për bashkimin Kosovë-Shqipëri

para një muaji - Vizion Plus

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, ka takuar sot në Beograd presidentin e Sllovenisë, Borut Pahor. Pas takimit, ai u ndal te deklaratat nga udhëheqësit e Kosovës dhe Shqipërisë për bashkimin kombëtar....

Osmani nesër takon presidentin e Sllovenisë

para një muaji - GazetaBlic

Nesër në Kosovë do të qëndrojë për një vizitë zyrtare presidenti i Sllovenisë Borut Pahor. Ai do të pritet në takim nga presidentja e Kosovës Vjosa Osmani. Takimi Osmani-Pahor do të zhvillohet në Presidencë...

Osmani nesër takohet me presidentin e Sllovenisë, në Kosovë

para një muaji - Indeks online

Nesër në orën 10:00, Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani – Sadriu, pret në takim Presidentin e Republikës së Sllovenisë, Borut Pahor. Mediat do të marrin pamje në fillim të takimit, ndërsa...

Vuçiq: Po të kishim përmendur formimin e Serbisë së madhe, do të më varnin

para një muaji - Koha.net

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka takuar sot në Beograd presidentin e Sllovenisë, Borut Pahor. Pas takimit, Vuçiq iu referua “heshtjes” së BE-së lidhur me deklaratat nga udhëheqësit e Kosovës...

Deklaratat në takimin e qeverive Shqipëri-Kosovë, Vuçiç i kthehet Ramës: Po kërcënon sigurinë në rajon

para një muaji - Java News

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç u takua sot në Beograd me presidentin slloven Borut Pahor. Pas takimit, të dy dolën në një konferencë për mediat, ku Vuçiç ishte në qendër të vëmendjes nga gazetarët....

Presidenti slloven: Jam i shqetësuar për dialogun Kosovë-Serbi

para një muaji - Syri.net Kosova

Presidenti i Sllovenisë, Borut Pahor deklaroi sot në Beograd, pas takimit me presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq, se është i shqetësuar për disa procese dhe deklarata në Ballkanin Perëndimor. Pahor...

Bashkimi i Kosovës me Shqipërinë, reagon Vuçiç: Po të përmendja Serbinë e madhe, do më varnin në Bruksel

para një muaji - Periskopi

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, ka takuar sot në Beograd presidentin e Sllovenisë, Borut Pahor. Pas takimit, Vuçiç iu referua “heshtjes” së BE-së lidhur me deklaratat nga udhëheqësit e Kosovës...

Pahor në Beograd: Jam i shqetësuar për dialogun Kosovë-Serbi

para një muaji - Gazeta Express

Presidenti i Sllovenisë, Borut Pahor deklaroi sot në Beograd, pas takimit me presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq, se është i shqetësuar për disa procese dhe deklarata në Ballkanin Perëndimor. Pahor...

Borut Pahor në Beograd: Jam i shqetësuar për dialogun Kosovë-Serbi

para një muaji - InfoShqip

Presidenti i Sllovenisë, Borut Pahor deklaroi sot në Beograd, pas takimit me presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq, se është i shqetësuar për disa procese dhe deklarata në Ballkanin Perëndimor. Pahor...

Presidenti i Sllovenisë, Borut Pahor të hënën viziton Kosovën

para një muaji - RTK

Presidenti i Sllovenisë, Borut Pahor, ditën e nesërme do të vizitojë Kosovën, ku do të takohet me Presidenten e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmanin dhe me kryeministrin, Albin Kurti. Gjatë vizitës së...

Osmani nesër takon presidentin e Sllovenisë

para një muaji - Lajmi.net

Ai do të pritet në takim nga presidentja e Kosovës Vjosa Osmani. Takimi Osmani-Pahor do të zhvillohet në Presidencë me fillim nga ora 10:00. Kështu bën të ditur një komunikatë e lëshuar nga Zyra e Presidentit...

Borut Pahor në Beograd: Jam i shqetësuar për dialogun Kosovë-Serbi

para një muaji - OraInfo

Presidenti i Sllovenisë, Borut Pahor deklaroi sot në Beograd, pas takimit me presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq, se është i shqetësuar për disa procese dhe deklarata në Ballkanin Perëndimor. Pahor...

Pahor në Beograd: Jam i shqetësuar për dialogun Kosovë-Serbi

para një muaji - GazetaBlic

Presidenti i Sllovenisë, Borut Pahor deklaroi sot në Beograd, pas takimit me presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq, se është i shqetësuar për disa procese dhe deklarata në Ballkanin Perëndimor. Pahor...

Vuçiq: Kur përmendet një Shqipëri e madhe, kjo është mirë

para një muaji - InfoShqip

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka takuar sot në Beograd presidentin e Sllovenisë, Borut Pahor. Pas takimit, Vuçiq iu referua “heshtjes” së BE-së lidhur me deklaratat nga udhëheqësit e Kosovës...

Presidenti i Sllovenisë, Borut Pahor nesër viziton Kosovën

para një muaji - OraInfo

Kosova do të vizitohet të hënën nga presidenti i Sllovenisë, Borut Pahor. Pahor do të takohet me presidenten e vendit, Vjosa Osmani dhe kryeministrin, Albin Kurti, kjo është bërë e ditur nga Zyra e Presidentit...

Të hënën Kosova vizitohet nga presidenti slloven

para një muaji - Syri.net Kosova

Presidenti i Sllovenisë, Borut Pahor, ditën e nesërme do të vizitojë Kosovën, ku do të takohet me Presidenten e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmanin dhe me kryeministrin, Albin Kurti. Gjatë vizitës së...

Presidenti i Sllovenisë, Borut Pahor të hënën viziton Kosovën

para një muaji - Zeri

Presidenti i Sllovenisë, Borut Pahor, ditën e nesërme do të vizitojë Kosovën, ku do të takohet me Presidenten e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmanin dhe me kryeministrin, Albin Kurti. Gjatë vizitës së...

Presidenti i Sllovenisë, Borut Pahor të hënën viziton Kosovën

para një muaji - Indeks online

Presidenti i Sllovenisë, Borut Pahor, ditën e nesërme do të vizitojë Kosovën, ku do të takohet me Presidenten e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmanin dhe me kryeministrin, Albin Kurti. Gjatë vizitës së...

Osmani nesër takon presidentin e Sllovenisë

para një muaji - Realiteti

Nesër në Kosovë do të qëndrojë për një vizitë zyrtare presidenti i Sllovenisë Borut Pahor. Ai do të pritet në takim nga presidentja e Kosovës Vjosa Osmani. Takimi Osmani-Pahor do të zhvillohet në Presidencë...

Presidenti i Sllovenisë, Borut Pahor të hënën viziton Kosovën

para një muaji - GazetaBlic

Presidenti i Sllovenisë, Borut Pahor, ditën e nesërme do të vizitojë Kosovën, ku do të takohet me Presidenten e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmanin dhe me kryeministrin, Albin Kurti. Gjatë vizitës së...

Presidenti slloven: Jam i shqetësuar për dialogun Kosovë-Serbi

para një muaji - Lajmi.net

Gjatë kësaj vizite, Pahor ka deklaruar se është i shqetësuar pë disa procese dhe deklarata në Ballkanin Perëndimor. Ai theksoi se zgjerimi i Bashkimit Evropian do të ishte vendimtar për paqen dhe sigurinë,...

Pahor nesër viziton Kosovën

para një muaji - ATV Live

Presidenti i Sllovenisë Borut Pahor nesër do të arrijë për një vizitë në Kosovë. Ai me këtë rast do të takohet me presidenten Vjosa Osmani dhe kryeministrin Albin Kurti. Takimi i Pahorit me Osmanin do...

Dialogu Kosovë-Serbi: Çfarë theksoi Pahor pas takimit me Vuçiqin

para një muaji - Ekonomia Online

Presidenti i Sllovenisë, Borut Pahor deklaroi sot në Beograd, pas takimit me presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq, se është i shqetësuar për disa procese dhe deklarata në Ballkanin Perëndimor. Pahor...

Bashkimi i Kosovës me Shqipërinë, reagon Vuçiç: Po të përmendja Serbinë e madhe, do më varnin në Bruksel

para një muaji - Epoka e Re

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, ka takuar sot në Beograd presidentin e Sllovenisë, Borut Pahor. Pas takimit, Vuçiç iu referua “heshtjes” së BE-së lidhur me deklaratat nga udhëheqësit e Kosovës...

Pahor të hënën viziton Kosovën

para një muaji - Koha.net

Presidenti i Sllovenisë, Borut Pahor, të hënën do të vizitojë Kosovën. Ai do të takohet me presidenten e Kosovës, Vjosa Osmani dhe kryeministrin Albin Kurti, është njoftuar nga Zyra e Presidentit të Sllovenisë....

Presidenti slloven viziton të hënën Kosovën

para një muaji - InfoShqip

Presidenti i Sllovenisë, Borut Pahor, ditën e nesërme do të vizitojë Kosovën, ku do të takohet me Presidenten e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmanin dhe me kryeministrin, Albin Kurti. Gjatë vizitës së...

Dialogu Kosovë-Serbi: Çfarë theksoi Pahor pas takimit me Vucic

para një muaji - Gazeta Metro

Presidenti i Sllovenisë, Borut Pahor deklaroi sot në Beograd, pas takimit me presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq, se është i shqetësuar për disa procese dhe deklarata në Ballkanin Perëndimor. Pahor...

Osmani nesër takon presidentin e Sllovenisë

para një muaji - Arbresh

Nesër në Kosovë do të qëndrojë për një vizitë zyrtare presidenti i Sllovenisë Borut Pahor. Ai do të pritet në takim nga presidentja e Kosovës Vjosa Osmani. Takimi Osmani-Pahor do të zhvillohet në Presidencë...

‘Pro Shqipërisë së Madhe’/ Vuçiç-Ramës: Po të kishim përmendur Serbinë, do më varnin

para një muaji - in7

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç u takua sot në Beograd me presidentin slloven Borut Pahor. Pas takimit, të dy dolën në një konferencë për mediat, ku Vuçiç ishte në qendër të vëmendjes nga gazetarët....

Presidenti slloven i shqetësuar për dialogun Kosovë-Serbi

para një muaji - Periskopi

Presidenti i Sllovenisë, Borut Pahor deklaroi sot në Beograd, pas takimit me presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq, se është i shqetësuar për disa procese dhe deklarata në Ballkanin Perëndimor. Pahor...

Pahor nesër viziton Kosovën

para një muaji - KosovaPress

Presidenti i Sllovenisë Borut Pahor nesër do të arrijë për një vizitë në Kosovë. Ai me këtë rast do të takohet me presidenten Vjosa Osmani dhe kryeministrin Albin Kurti. Takimi i Pahorit me Osmanin do...

“Shqipëria e Madhe mund të ndodhë në të ardhmen…” Vuçiç i kthehet Ramës: Po kërcënon sigurinë e rajonit

para një muaji - FaxWeb

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç u takua sot në Beograd me presidentin slloven Borut Pahor. Pas takimit, të dy dolën në një konferencë për mediat, ku Vuçiç ishte në qendër të vëmendjes nga gazetarët....

Presidenti slloven: Jam i shqetësuar për dialogun Kosovë-Serbi

para një muaji - Realiteti

Presidenti slloven, Borut Pahor ka vizituar së fundi Serbinë, ndërsa nesër pritet të arrijë në Kosovë. Gjatë kësaj vizite, Pahor ka deklaruar se është i shqetësuar pë disa procese dhe deklarata në Ballkanin...

Presidenti i Sllovenisë, Borut Pahor të hënën viziton Kosovën

para një muaji - Lajmi.net

Gjatë vizitës së tij në Kosovë, Pahor do të vizitojë edhe kontingjentin e Ushtrisë Sllovene që vepron në operacionin e KFOR-it, kështu thuhet në njoftimin e Zyrës së Presidentit të Sllovenisë. “Qëllimi...

Pahor në Beograd: Jam i shqetësuar për dialogun Kosovë-Serbi

para një muaji - Press Online

Presidenti i Sllovenisë, Borut Pahor deklaroi sot në Beograd, pas takimit me presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq, se është i shqetësuar për disa procese dhe deklarata në Ballkanin Perëndimor. Pahor...

Presidenti slloven viziton të hënën Kosovën

para një muaji - Bota Press

Presidenti i Sllovenisë, Borut Pahor, ditën e nesërme do të vizitojë Kosovën, ku do të takohet me Presidenten e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmanin dhe me kryeministrin, Albin Kurti. Gjatë vizitës së...

Nesër në vendin tonë vjen për vizitë presidenti i Sllovenisë, Borut Pahor

para një muaji - Radio Kosova e Lire

Nesër në vendin tonë vjen për vizitë presidenti i Sllovenisë, Borut Pahor. Ai do të pritet në takime nga autoritetet më të larta të vendit tonë, nga kryetarja, Vjosa Osmani dhe kryeministri, Albin Kurti...

Presidenti slloven viziton të hënën Kosovën

para një muaji - Gazeta Metro

Presidenti i Sllovenisë, Borut Pahor, ditën e nesërme do të vizitojë Kosovën, ku do të takohet me Presidenten e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmanin dhe me kryeministrin, Albin Kurti. Gjatë vizitës së...

Presidenti i Sllovenisë, Borut Pahor të hënën viziton Kosovën

para një muaji - Realiteti

Presidenti i Sllovenisë, Borut Pahor, ditën e nesërme do të vizitojë Kosovën, ku do të takohet me Presidenten e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmanin dhe me kryeministrin, Albin Kurti. Gjatë vizitës së...

Presidenti i Sllovenisë të hënën viziton Kosovën

para një muaji - Epoka e Re

Presidenti i Sllovenisë, Borut Pahor, ditën e nesërme do të vizitojë Kosovën, ku do të takohet me Presidenten e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmanin dhe me kryeministrin, Albin Kurti. Gjatë vizitës së...

Presidenti i Sllovenisë, Borut Pahor të hënën viziton Kosovën

para një muaji - Periskopi

Presidenti i Sllovenisë, Borut Pahor, ditën e nesërme do të vizitojë Kosovën, ku do të takohet me Presidenten e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmanin dhe me kryeministrin, Albin Kurti. Gjatë vizitës së...

Presidenti i Sllovenisë, Borut Pahor të hënën viziton Kosovën

para një muaji - Ekonomia Online

Kosova do të vizitohet të hënën nga presidenti i Sllovenisë, Borut Pahor. Pahor do të takohet me presidenten e vendit, Vjosa Osmani dhe kryeministrin, Albin Kurti, kjo është bërë e ditur nga Zyra e Presidentit...

‘BALLKANI I HAPUR’: ILUZION OSE RRUGË DREJT MODERNIZIMIT TË BALLKANIT PERENDIMOR

para një muaji - KDPolitik

Stabiliteti politik është parakusht për zhvillimin e qëndrueshëm dhe themelimin e tregut unik të Ballkanit Perendimor. Për këtë nevojitet vullnet politik dhe angazhimi i udhëheqësve të të gjitha vendeve...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK