Vjosa Osmani kërkon përkrahjen e Pahor

para një muaji - TV21

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani priti në takim Presidentin e Sllovenisë, Borut Pahor, ku pas takimit në konferencë për media Osmani kërkoi përkrahjen e Pahor për liberalizimin e vizave....

Pahor: Kosova dhe Serbia t’i besojnë dialogut dhe t’i respektojnë marrëveshjet

para një muaji - TV21

Presidenti i Sllovenisë, Borut Pahor potencoi se Sllovenia e mbështet dialogun Kosovë – Serbi. Ai në një konferencë të përbashkët me presidenten Vjosa Osmani, tha se Sllovenia do të mbështesë dialogun...

Edhe Pahori pajtohet me Osmanin: BE-ja duhet t’i liberalizojë vizat për Kosovën

para një muaji - Syri.net Kosova

Presidenti i Sllovenisë, Borut Pahor, ka thënë që Bashkimi Evropian duhet t’i liberalizojë vizat për kosovarët, në mënyrë që të lëvizin lirshëm. “Bashkimi Evropian duhet t’i liberalizojë vizat për Kosovën...

Pahor thotë se duhet të formohet Asociacioni, Osmani ka një përgjigjie

para një muaji - Syri.net Kosova

Presidenti slloven, Barut Pahor është duke qëndruar për një vizitë zyrtare në Kosovë. Me këtë rast gjatë deklarimit për media, Pahor foli edhe për rëndësinë e dialogut Kosovë-Serbi. Gjatë ditës së djeshme...

Pahour: Ka shumë kundërshtime për Ballkanin e Hapur

para një muaji - Alsat-M

Presidenti i Sllovenisë, Borut Pahour, ka thënë se Ballkani i Hapur nuk është alternativë e përfshirjes së vendeve të Ballkanit Perëndimor në Bashkimin Evropian. Ai tha se në fillim e ka mirëpritur këtë...

Osmani: Asociacioni është në kundërshtim me Kushtetutën, “Ballkani i Hapur” mundësi për hegjemoni serbe

para një muaji - Klan Kosova

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, në konferencë për media me presidentin e Sllovenisë, Borut Pahor, ka folur edhe për marrëveshjen e Asociacionit të Komunave me Shumicë Serbe, ku tha se kjo është në...

Presidenti slloven kërkon vazhdimin e dialogut: Le të tejkalohen mosmarrëveshjet

para një muaji - Syri.net Kosova

Presidenti i Sllovenisë, Borut Pahor, ka thënë që dialogu mes Kosovës dhe Serbisë duhet të vazhdojë, sado që sipas tij, nuk është një proces i lehtë. “Nuk është rrugë e lehtë, por Sllovenia e mbështet...

Osmani kërkon ndihmën e Sllovenisë për t’i bindur shtetet që po e refuzojnë liberalizimin e vizave për Kosovën

para një muaji - Syri.net Kosova

Osmani: Sllovenia të na ndihmojë për t’i bindur ato pak shtete që të na e japin liberalizimin e vizave Presidentja Vjosa Osmani e mirëpriti në Kosovë presidentin e Sllovenisë, Borut Pahor. Pas takimit...

Osmani: Serbia po tenton që ta destabilizojë Kosovën përmes strukturave ilegale në veri

para një muaji - Klan Kosova

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, gjatë konferencës me homologun e saj slloven, Borut Slloven, ka folur për strukturat paralele serbe në veri të vendit. Ajo tha se Serbia po vazhdon që ta destabilizojë...

Presidenti slloven: BE-ja t’i heq vizat Kosovës, tejkaloni mosmarrëveshjet me Serbinë

para një muaji - Telegrafi

Presidenti i Sllovenisë, Borut Pahor, ka deklaruar se Sllovenia është mbështetës e dialogut mes Serbisë dhe Kosovës, dhe kësaj të fundit, Bashkimi Evropian duhet t’ia liberalizojë vizat. Pahor ka kërkuar...

Osmani kërkon përkrahjen e Pahor: Liberalizimi vizave duhet të ndodhë sa më parë

para një muaji - RTV 21

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani priti në takim Presidentin e Sllovenisë, Borut Pahor, ku pas takimit në konferencë për media Osmani kërkoi përkrahjen e Pahor për liberalizimin e vizave....

Presidenti slloven: BE t’i heqë vizat Kosovës, tejkaloni mosmarrëveshjet me Serbinë

para një muaji - Albeu

Presidenti i Sllovenisë, Borut Pahor është shprehur sot se vendi i tij është mbështetës e dialogut mes Serbisë dhe Kosovës, dhe se kësaj të fundit, Bashkimi Evropian duhet t’ia liberalizojë vizat. Pahor...

Pahor: Kosova dhe Serbia t’i besojnë dialogut dhe t’i respektojnë marrëveshjet

para një muaji - RTV 21

Presidenti i Sllovenisë, Borut Pahor sot kërkoi të tejkalohet gjitha mosmarrëveshjet në dialogun Kosovë-Serbi dhe të vazhdohet tutje për arritjen e marrëveshjes finale. Ai në një konferencë të përbashkët...

Osmani: Serbia s’po dëshiron marrëveshje me Kosovën, mos-liberalizmi po e dëmton kredibilitetin e BE-së

para një muaji - Klan Kosova

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka pritur në vizitë zyrtare homologun e saj slloven, Borut Pahor. Ajo tha se Sllovenia e ka mbështetur Kosovën në përpjekjet për pavarësi, siç e ka mbështetur edhe...

Osmani: BE-ja të kërkoj nga Serbia të ndalë retorikën e saj destabilizuese në rajon

para një muaji - Telegrafi

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani në një konferencë të përbashkët me presidentin e Sllovenisë, Borut Pahor ka thënë se Sllovenia ka mbështetur përpjekjet e Kosovës për pavarësi, siç e ka mbështetur edhe...

Osmani: “Ballkani i Hapur”, hapësirë për ekspansion të hegjemonisë serbe

para një muaji - Zeri

Presidentja e vendit Vjosa Osmani ka folur edhe një herë për iniciativën e “Ballkanit të Hapur”, në të cilën Kosova po refuzon të bëhet pjesë. Osmani në një konferencë me presidentin e Sllovenisë Borut...

Presidenti slloven i bën thirrje BE-së të liberalizojë vizat për Kosovën

para një muaji - Indeks online

Presidenti slloven, Borut Pahor, nga Prishtina i ka kërkuar Bashkimit Evropian (BE) që kosovarëve t’u mundësohet lëvizja pa viza në zonën Schengen. Ai një në konferencë të përbashkët me presidenten, Vjosa...

Pahor: Duhet të formohet Asociacioni, Osmani: Duhet ta respektojmë vendimin e Kushtetueses

para një muaji - Zeri

Presidenti i Sllovenisë, Borut Pahor, dje u shpreh i shqetësuar për dialogun mes Kosovës dhe Serbisë, ndërsa tha se gjatë vizitës së tij në Prishtinë do të kërkojë të zbatohet gjithçka që është rënë dakord...

Osmani kërkon nga Pahor t’i bindë shtetet që po hezitojnë për liberalizimin e vizave

para një muaji - Kallxo

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka pritur në takim homologun e saj nga Sllovenia, Borut Pahor. Në një konferencë të përbashkët, Osmani i ka kërkuar presidentit slloven Borut Pahor, që t’i bindë shtetet...

Osmani: BE-ja të kërkoj nga Serbia të ndalë retorikën e saj destabilizuese në rajon

para një muaji - Zhurnal

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani në një konferencë të përbashkët me presidentin e Sllovenisë, Borut Pahor ka thënë se Sllovenia ka mbështetur përpjekjet e Kosovës për pavarësi, siç e ka mbështetur edhe...

Presidenti slloven: Angazhohem që të tejkalohen problemet që janë në rrugë të Kosovës deri tek pranimi ndërkombëtarë

para një muaji - Zhurnal

Presidenti i Sllovenisë, Barut Pahor është deklaruar pas takimit që pati me presidenten e vendit, Vjosa Osmani. Pahor tha se duhet përkujtuar deklaratën përfundimtare të mbledhjes në BRDO-s, ku duhet përkujtuar...

Pahor thotë se duhet të formohet Asociacioni, Osmani: Parakusht është vendimi i Kushtetueses

para një muaji - Gazeta Express

Presidenti i Sllovenisë, Borut Pahor, dje u shpreh i shqetësuar për dialogun mes Kosovës dhe Serbisë, ndërsa tha se gjatë vizitës së tij në Prishtinë do të kërkojë të zbatohet gjithçka që është rënë dakord...

Osmani: Sllovenia të na ndihmojë për t’i bindur ato pak shtete që të na e japin liberalizimin e vizave

para një muaji - ABC News

Presidentja Vjosa Osmani mirëpriti sot në Kosovë homologun slloven, Borut Pahor. Pas takimit në Presidencë, Osmani dhe Pahor kanë mbajtur një konferencë për media, ku presidentja e Kosovës theksoi mungesën...

Presidenti slloven: BE t’i heqë vizat Kosovës, tejkaloni mosmarrëveshjet me Serbinë

para një muaji - ABC News

Presidenti i Sllovenisë, Borut Pahor është shprehur sot se vendi i tij është mbështetës e dialogut mes Serbisë dhe Kosovës, dhe se kësaj të fundit, Bashkimi Evropian duhet t’ia liberalizojë vizat. Pahor...

Presidenti slloven thotë se duhet të formohet Asociacioni, kështu i përgjigjet Osmani

para një muaji - OraInfo

Pahor thotë se duhet të formohet Asociacioni, Osmani: Parakusht është vendimi i Kushtetueses. Presidenti i Sllovenisë, Borut Pahor, dje u shpreh i shqetësuar për dialogun mes Kosovës dhe Serbisë, ndërsa...

Pahor: Dialogu Kosovë-Serbi të vazhdojë, Sllovenia mbështetë integrimin e Kosovës në BE

para një muaji - Insajderi

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani dhe homologu i saj nga Sllovenia, Borut Pahor, janë deklaruar para mediave pas takimit të tyre të mbajtur gjatë paradites të së hënës në Kosovë, njofton Insajderi.com....

Pahor: Kosova dhe Serbia t’i besojnë dialogut dhe t’i respektojnë marrëveshjet

para një muaji - Alsat-M

Presidenti i Sllovenisë, Borut Pahor, ka kërkuar të tejkalohet gjitha mosmarrëveshjet në dialogun Kosovë-Serbi dhe të vazhdohet tutje për arritjen e marrëveshjes finale. Ai në një konferencë të përbashkët...

Osmani: BE të reagojë karshi retorikës destabilizuese të Serbisë në rajon

para një muaji - RTK

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka kërkuar nga Bashkimi Evropian (BE) që të reagojë ndaj retorikës destabilizuese të Serbisë në rajonin e Ballkanit Perëndimor. Në një konferencë për medie, pas takimit...

Osmani: Sllovenia të na ndihmojë për t’i bindur ato pak shtete që të na e japin liberalizimin e vizave

para një muaji - GazetaBlic

Presidentja Vjosa Osmani e mirëpriti në Kosovë presidentin e Sllovenisë, Borut Pahor. Pas takimit në Presidencë, Osmani dhe Pahor kanë mbajtur një konferencë për media, ku presidentja e Kosovës theksoi...

Pahor: Kosova dhe Serbia t’i besojnë dialogut, t’i respektojnë marrëveshjet

para një muaji - RTK

Presidenti i Sllovenisë, Borut Pahor, ka kërkuar të tejkalohet gjitha mosmarrëveshjet në dialogun Kosovë-Serbi dhe të vazhdohet tutje për arritjen e marrëveshjes finale. Ai në një konferencë të përbashkët...

Vjosa Osmani i kërkon presidentit Pahor: Sllovenia të na ndihmojë për t’i bindur ato pak shtete që të na e japin liberalizimin e vizave

para një muaji - OraInfo

Osmani: Sllovenia të na ndihmojë për t’i bindur ato pak shtete që të na e japin liberalizimin e vizave. Presidentja Vjosa Osmani e mirëpriti në Kosovë presidentin e Sllovenisë, Borut Pahor. Pas takimit...

Osmani: Serbia nuk është e interesuar të arrijë marrëveshje me Kosovën

para një muaji - GazetaBlic

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani dhe homologu slloven, Borut Pahor, kanë dalë në konferencë të përbashkët për media, pas takimit që kanë mbajtur. “Raportet me Slloveninë janë shumë miqësore. Sllovenia...

Osmani kërkon nga Sllovenia ndihmë për liberalizimin e vizave, presidenti Pahor i ofron përkrahje

para një muaji - Indeks online

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani i ka kërkuar Sllovenisë ndihmën e saj për liberalizimin e vizave. Në takimin me presidentin Pahor, Osmani ka kërkuar përkrahjen sllovene në procesin e liberalizimit....

Osmani i thotë homologut slloven, Pahor: Serbia s’është e interesuar të arrijë marrëveshje

para një muaji - Zeri

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani ka pritur në takim homologun e saj slloven, presidentin Barot Pahor. Pahor, që për herë të dytë po vjen në Kosovë, pas ardhjes si kryeministër më 2010,...

Pahor thotë se duhet të formohet Asociacioni, Osmani: Parakusht është vendimi i Kushtetueses

para një muaji - Lajmi.net

Me këtë rast gjatë deklarimit për media, Pahor foli edhe për rëndësinë e dialogut Kosovë-Serbi. Gjatë ditës së djeshme ai u shpreh se është i shqetësuar sa i përket këtij dialogu teksa shtoi se gjatë vizitës...

Pahor thotë se duhet të formohet Asociacioni, Osmani: Parakusht është vendimi i Kushtetueses

para një muaji - Infokusi

Presidenti i Sllovenisë, Borut Pahor, dje u shpreh i shqetësuar për dialogun mes Kosovës dhe Serbisë, ndërsa tha se gjatë vizitës së tij në Prishtinë do të kërkojë të zbatohet gjithçka që është rënë dakord...

Osmani: BE-ja të kërkoj nga Serbia të ndalë retorikën e saj destabilizuese në rajon

para një muaji - InfoShqip

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani në një konferencë të përbashkët me presidentin e Sllovenisë, Borut Pahor ka thënë se Sllovenia ka mbështetur përpjekjet e Kosovës për pavarësi, siç e ka mbështetur edhe...

Osmani: Liberalizimi i vizave është vonuar për qytetarë e Kosovës dhe kjo e dëmton kredibilitetin e BE-së

para një muaji - Lajmi.net

Pas këtij takimi që të dy janë deklaruar para mediave. Më këtë rast, presidentja Osmani deklaroi se është kënaqësi që me miqtë e Kosovës të bashkëbisedohet për zhvillime jo vetëm në Kosovë, pro edhe në...

Osmani pas takimit me homologun slloven: Serbia nuk është e interesuar të arrijë marrëveshje me Kosovën

para një muaji - Infokusi

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka zhvilluar takim me homologun slloven, Borut Pahor, e pas këtij takimi ata kanë dalë në konferencë të përbashkët për media. “Raportet me Slloveninë janë shumë miqësore....

Presidenti slloven: Angazhohem që të tejkalohen problemet që janë në rrugë të Kosovës deri tek pranimi ndërkombëtarë

para një muaji - Lajmi.net

Pahor tha se duhet përkujtuar deklaratën përfundimtare të mbledhjes në BRDO-s, ku duhet përkujtuar BE-në që të bëjë liberalizimin e vizave për qytetarët e Kosovës dhe se duhet në kuadër të dialogut Beograd-Prishtinë...

E tepron presidenti i Sllovenisë: Në sy të presidentes Osmani kërkon formimin e Zajednicës

para një muaji - Periskopi

Presidenti i Sllovenisë, Borut Pahour, në sy të presidentes Vjosa Osmani ka thënë se duhen respektuar të gjitha marrëveshjet e arritura në Bruksel mes Kosovës dhe Sebisë, përfshirë edhe formimin e Asociacionit...

Osmani: Serbia po përdor strukturat ilegale për destabilizim, mosliberalizmi po e dëmton kredibilitetin e BE-së

para një muaji - Ekonomia Online

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, pas takimit me homologun e saj slloven, Borut Pahor, tha se ky shtet e ka mbështetur Kosovën në përpjekjet për pavarësi, siç e ka mbështetur edhe në fazën e pasluftës...

Pahor thotë se “Ballkani i Hapur” ka shumë kundërshtime

para një muaji - Epoka e Re

Presidenti i Sllovenisë, Borut Pahor, ka thënë se iniciativa rajonale “Ballkani i Hapur” nuk është alternativë e përfshirjes së vendeve të Ballkanit Perëndimor në Bashkimin Evropian. Në konferencën e përbashkët...

Presidenti slloven: BE-ja t’i heq vizat për Kosovën, tejkaloni mosmarrëveshjet me Serbinë

para një muaji - Ekonomia Online

Presidenti slloven, Borut Pahor, nga Prishtina i ka kërkuar Bashkimit Evropian (BE) që kosovarëve t’u mundësohet lëvizja pa viza në zonën Schengen, raporton Ekonomia Online. Ai një në konferencë të përbashkët...

Presidenti slloven: BE-ja t’i heq vizat Kosovës

para një muaji - Arbresh

Presidenti i Sllovenisë, Borut Pahor, në një konferencë së bashkume  presidenten Vjosa Osmani,  ka deklaruar se Sllovenia është mbështetës e dialogut mes Serbisë dhe Kosovës, dhe kësaj të fundit, Bashkimi...

Pahor: Dialogu Kosovë-Serbi duhet të vazhdojë, le të tejkalohen mosmarrëveshjet

para një muaji - Arbresh

Presidenti i Sllovenisë, Borut Pahor, ka thënë që dialogu mes Kosovës dhe Serbisë duhet të vazhdojë, sado që sipas tij, nuk është një proces i lehtë. “Nuk është rrugë e lehtë, por Sllovenia e mbështet...

Pahour: Ka shumë kundërshtime për Ballkanin e Hapur

para një muaji - KosovaPress

Presidenti i Sllovenisë, Borut Pahour, ka thënë se Ballkani i Hapur nuk është alternativë e përfshirjes së vendeve të Ballkanit Perëndimor në Bashkimin Evropian. Ai tha se në fillim e ka mirëpritur këtë...

Presidenti slloven i bën thirrje BE-të të liberalizojë vizat për Kosovën

para një muaji - Bota Press

Presidenti slloven, Borut Pahor, nga Prishtina i ka kërkuar Bashkimit Evropian (BE) që kosovarëve t’u mundësohet lëvizja pa viza në zonën Schengen. Ai një në konferencë të përbashkët me presidenten, Vjosa...

Presidenti slloven: BE-ja t’i liberalizojë vizat Kosovës, tejkaloni mosmarrëveshjet me Serbinë

para një muaji - FaxWeb

Presidenti i Sllovenisë, Borut Pahor, ka deklaruar se Sllovenia është mbështetës e dialogut mes Serbisë dhe Kosovës, dhe kësaj të fundit, Bashkimi Evropian duhet t’ia liberalizojë vizat. Pahor ka kërkuar...

Osmani: Liberalizimi i vizave është vonuar për qytetarë e Kosovës dhe kjo e dëmton kredibilitetin e BE-së

para një muaji - Realiteti

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka pritur sot në takim presidentin slloven, Barut Pahor. Pas këtij takimi që të dy janë deklaruar para mediave. Më këtë rast, presidentja Osmani deklaroi se është kënaqësi...

Osmani: BE-ja të kërkoj nga Serbia të ndalë retorikën e saj destabilizuese në rajon

para një muaji - Realiteti

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani në një konferencë të përbashkët me presidentin e Sllovenisë, Borut Pahor ka thënë se Sllovenia ka mbështetur përpjekjet e Kosovës për pavarësi, siç e ka mbështetur edhe...

Presidenti slloven: BE-ja t’i heq vizat Kosovës, tejkaloni mosmarrëveshjet me Serbinë

para një muaji - Realiteti

Presidenti i Sllovenisë, Borut Pahor, ka deklaruar se Sllovenia është mbështetës e dialogut mes Serbisë dhe Kosovës, dhe kësaj të fundit, Bashkimi Evropian duhet t’ia liberalizojë vizat. Pahor ka kërkuar...

Presidenti i Sllovenisë: Të tejkalohen mosmarrëveshjet në dialogun me Serbinë

para një muaji - Periskopi

Presidenti i Sllovenisë, Borut Pahor, ka thënë që dialogu mes Kosovës dhe Serbisë duhet të vazhdojë, sado që sipas tij, nuk është një proces i lehtë. “Nuk është rrugë e lehtë, por Sllovenia e mbështet...

Pahor: Dialogu Kosovë-Serbi duhet të vazhdojë

para një muaji - Epoka e Re

Presidenti i Sllovenisë, Borut Pahor, ka thënë që dialogu mes Kosovës dhe Serbisë duhet të vazhdojë. Pas takimit me presidenten e Kosovës, Vjosa Osmani, ai ka thënë se Sllovenia e mbështet Kosovën në këtë...

Osmani: Sllovenia të na ndihmojë për t’i bindur ato pak shtete që të na e japin liberalizimin e vizave

para një muaji - Fakti Ditor

Presidentja Vjosa Osmani e mirëpriti në Kosovë presidentin e Sllovenisë, Borut Pahor. Pas takimit në Presidencë, Osmani dhe Pahor kanë mbajtur një konferencë për media, ku presidentja e Kosovës theksoi...

Pahor: Kosova dhe Serbia t’i besojnë dialogut dhe t’i respektojnë marrëveshjet

para një muaji - Fakti Ditor

Presidenti i Sllovenisë, Borut Pahor, ka kërkuar të tejkalohet gjitha mosmarrëveshjet në dialogun Kosovë-Serbi dhe të vazhdohet tutje për arritjen e marrëveshjes finale. Ai në një konferencë të përbashkët...

Pahor: Kosova dhe Serbia t’i besojnë dialogut dhe t’i respektojnë marrëveshjet

para një muaji - Gazeta Metro

Presidenti i Sllovenisë, Borut Pahor, ka kërkuar të tejkalohet gjitha mosmarrëveshjet në dialogun Kosovë-Serbi dhe të vazhdohet tutje për arritjen e marrëveshjes finale. Ai në një konferencë të përbashkët...

Presidenti slloven: BE-ja t’ia liberalizojë vizat Kosovës, tejkaloni mosmarrëveshjet me Serbinë

para një muaji - Ekonomia Online

Presidenti slloven, Borut Pahor, nga Prishtina i ka kërkuar Bashkimit Evropian (BE) që kosovarëve t’u mundësohet lëvizja pa viza në zonën Schengen, raporton Ekonomia Online. Ai një në konferencë të përbashkët...

Presidentja Osmani kërkon ndihmë për liberalizimin e vizave, homologu slloven Pahor i ofron përkrahje

para një muaji - Periskopi

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani i ka kërkuar Sllovenisë ndihmën e saj për liberalizimin e vizave. Në takimin me presidentin Pahor, Osmani ka kërkuar përkrahjen sllovene në procesin e liberalizimit....

Osmani i lutet homologut slloven: Na ndihmoni t’i bindim ato pak shtete që të na e japin liberalizimin e vizave

para një muaji - Arbresh

Presidentja Vjosa Osmani e mirëpriti në Kosovë presidentin e Sllovenisë, Borut Pahor. Pas takimit në Presidencë, Osmani dhe Pahor kanë mbajtur një konferencë për media, ku presidentja e Kosovës theksoi...

Osmani kërkon përkrahjen e Pahorit për liberalizim të vizave

para një muaji - Epoka e Re

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, i ka kërkuar presidentit slloven Borut Pahor  përkrahjen për liberalizim të vizave. Ajo ka thënë se vonesa e liberalizimit të vizave për qytetarët e Kosovës po e dëmton...

Osmani: BE të reagojë karshi retorikës destabilizuese të Serbisë në rajon

para një muaji - KosovaPress

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka kërkuar nga Bashkimi Evropian (BE) që të reagojë ndaj retorikës destabilizuese të Serbisë në rajonin e Ballkanit Perëndimor. Në një konferencë për medie, pas takimit...

Pahor: Kosova dhe Serbia t’i besojnë dialogut dhe t’i respektojnë marrëveshjet

para një muaji - KosovaPress

Presidenti i Sllovenisë, Borut Pahor, ka kërkuar të tejkalohet gjitha mosmarrëveshjet në dialogun Kosovë-Serbi dhe të vazhdohet tutje për arritjen e marrëveshjes finale. Ai në një konferencë të përbashkët...

Osmani: Sllovenia të na ndihmojë për t’i bindur ato pak shtete që të na e japin liberalizimin e vizave

para një muaji - Informatat

Presidentja Vjosa Osmani e mirëpriti në Kosovë presidentin e Sllovenisë, Borut Pahor. Pas takimit në Presidencë, Osmani dhe Pahor kanë mbajtur një konferencë për media, ku presidentja e Kosovës theksoi...

Presidenti slloven: Angazhohem që të tejkalohen problemet që janë në rrugë të Kosovës deri tek pranimi ndërkombëtarë

para një muaji - Realiteti

Presidenti i Sllovenisë, Barut Pahor është deklaruar pas takimit që pati me presidenten e vendit, Vjosa Osmani. Pahor tha se duhet përkujtuar deklaratën përfundimtare të mbledhjes në BRDO-s, ku duhet përkujtuar...

Osmani e ripërsëritë: Liberalizimi është vonuar për qytetarë e Kosovës dhe kjo e dëmton kredibilitetin e BE-së

para një muaji - Realiteti

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka pritur sot në takim presidentin slloven, Barut Pahor. Pas këtij takimi që të dy janë deklaruar para mediave. Më këtë rast, presidentja Osmani deklaroi se është kënaqësi...

Osmani: Ballkani rrezikohet nga Serbia

para një muaji - KDPolitik

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka thënë se është kundër çfarëdo iniciative e cila nuk bazohet mbi barazinë e shteteve, duke aluduar kështu për iniciativën “Ballkani i Hapur”, pjesë e së cilës janë...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK