Prej të mërkurën një qese do të kushtojë 15 denarë

para një muaji - Zhurnal

Shkup, 29 nëntor – Nga e mërkura, 1 dhjetor, do të hyjë në fuqi ndalesa për qeset e plastikës, gjegjësisht do të lejohet shitja vetëm e qeset biodegraduese për të cilat do të paguhet kompensim prej 15...

Nga e mërkura nis ndalesa për qeset plastike! Për qese të biodekradueshme do të paguhet 15 denarë

para një muaji - TV21

Nga e mërkura, me ligj ndalohet përdorimi i qeseve të plastikës për mbajtjen e mallrave. Do të shiten vetëm qese plastike të biodegradueshme me çmim prej 15 denarëve. Sipas Ministrisë së Mjedisit Jetësor...

Nga kjo ditë qeset pritet të bëhen 15 denarë

para një muaji - Observeri

Në Republikën e Maqedonisë së Veriut prej 1 dhjetorit (e mërkurë) një qese në market do te kushtojë 15 denarë. Kjo masë hyn në fuqi në përputhje me Ligjin e ri për menaxhimin e ambalazheve dhe mbeturinave...

Nga e mërkura, një qese në market do të kushtojë 15 denarë

para një muaji - Aktuale

Në Republikën e Maqedonisë së Veriut prej 1 dhjetorit (e mërkurë) një qese në market do te kushtojë 15 denarë. Kjo masë hyn në fuqi në përputhje me Ligjin e ri për menaxhimin e ambalazheve dhe mbeturinave...

Nga kjo ditë qeset pritet të bëhen 15 denarë

para një muaji - Gostivari Sot

Në Republikën e Maqedonisë së Veriut prej 1 dhjetorit (e mërkurë) një qese në market do te kushtojë 15 denarë. Kjo masë hyn në fuqi në përputhje me Ligjin e ri për menaxhimin e ambalazheve dhe mbeturinave...

Prej të mërkurës qeset plastike do shiten 15 denar

para një muaji - Ina

Në Republikën e Maqedonisë së Veriut prej 1 dhjetorit (e mërkurë) një qese plastike në shitore do te kushtojë 15 denarë. Kjo masë hyn në fuqi në përputhje me Ligjin e ri për menaxhimin e ambalazheve dhe...

Nga kjo ditë qeset pritet të bëhen 15 denarë

para një muaji - Iliria News

Në Republikën e Maqedonisë së Veriut prej 1 dhjetorit (e mërkurë) një qese në market do te kushtojë 15 denarë. Kjo masë hyn në fuqi në përputhje me Ligjin e ri për menaxhimin e ambalazheve dhe mbeturinave...

Nga e mërkura një qese do të kushtojë 15 denarë

para një muaji - Shenja

Në Maqedoninë e Veriut 1 dhjetori nje qese në market do te kushtojë 15 denarë. Kjo masë hyn në fuqi në përputhje me Ligjin e ri për menaxhimin e mbeturinave nga ambalazhi. Marketet dhe dyqanet e tjera...

Maqedoni, një qese 15 denarë nga dita e mërkurë

para një muaji - Telegrafi

Në Maqedoninë e Veriut 1 dhjetori nje qese në market do te kushtojë 15 denarë. Kjo masë hyn në fuqi në përputhje me Ligjin e ri për menaxhimin e mbeturinave nga ambalazhi. Marketet dhe dyqanet e tjera...

Qeset pritet të bëhen 15 denarë, ndalohet edhe përdorimi i ambalazheve plastike

para një muaji - News33

Në Republikën e Maqedonisë së Veriut prej 1 dhjetorit (e mërkurë) një qese në market do te kushtojë 15 denarë. Kjo masë hyn në fuqi në përputhje me Ligjin e ri për menaxhimin e ambalazheve dhe mbeturinave...

Një qese 15 denarë nga dita e mërkurë

para një muaji - Koha.mk

Shkup, 29 nëntor – Në Maqedoninë e Veriut 1 dhjetori nje qese në market do te kushtojë 15 denarë. Kjo masë hyn në fuqi në përputhje me Ligjin e ri për menaxhimin e mbeturinave nga ambalazhi. Marketet dhe...

Nga kjo ditë qeset pritet të bëhen 15 denarë

para një muaji - Alsat-M

Në Republikën e Maqedonisë së Veriut prej 1 dhjetorit (e mërkurë) një qese në market do te kushtojë 15 denarë. Kjo masë hyn në fuqi në përputhje me Ligjin e ri për menaxhimin e ambalazheve dhe mbeturinave...

RMV, qeset e plastikës nga e mërkura do të kushtojnë 15 denar, fillon edhe ndalesa për përdorimin e plastikës në zonat e mbrojtura

para një muaji - Portalb

Nga 15 denarë do të kushtojë një qese për pazar në markete dhe shitore, nga e mërkura, 1 dhjetor, në përputhje me Ligjin e ri për menaxhimin e ambalazheve dhe mbeturinave nga ambalazhi. Deri tani, dyqanet...

Një qese 15 denarë nga dita e mërkurë

para një muaji - Tetova Sot

Në Maqedoninë e Veriut 1 dhjetori një qese në market do të kushtojë 15 denarë. Kjo masë hyn në fuqi në përputhje me Ligjin e ri për menaxhimin e ambalazheve dhe mbeturinave nga ambalazhi, përcjell INA....

Nga dita e mërkurë një qese 15 denarë

para një muaji - Tetova1

Në Maqedoni prej 1 dhjetorit (e mërkurë) një qese në market do te kushtojë 15 denarë. Kjo masë hyn në fuqi në përputhje me Ligjin e ri për menaxhimin e ambalazheve dhe mbeturinave nga ambalazhi. Deri më...

Nga kjo ditë qeset pritet të bëhen 15 denarë

para një muaji - Fakti Ditor

Në Republikën e Maqedonisë së Veriut prej 1 dhjetorit (e mërkurë) një qese në market do te kushtojë 15 denarë. Kjo masë hyn në fuqi në përputhje me Ligjin e ri për menaxhimin e ambalazheve dhe mbeturinave...

Nga kjo ditë qeset pritet të bëhen 15 denarë

para një muaji - Lobi

Në Republikën e Maqedonisë së Veriut prej 1 dhjetorit (e mërkurë) një qese në market do te kushtojë 15 denarë. Kjo masë hyn në fuqi në përputhje me Ligjin e ri për menaxhimin e ambalazheve dhe mbeturinave...

Një qese 15 denarë nga dita e mërkurë

para një muaji - TV Festa

Në Maqedoninë e Veriut 1 dhjetori një qese në market do të kushtojë 15 denarë. Kjo masë hyn në fuqi në përputhje me Ligjin e ri për menaxhimin e ambalazheve dhe mbeturinave nga ambalazhi. Marketet dhe...

Një qese 15 denarë nga dita e mërkurë

para një muaji - Ina

Në Maqedoninë e Veriut 1 dhjetori një qese najloni në market do të kushtojë 15 denarë. Kjo masë hyn në fuqi në përputhje me Ligjin e ri për menaxhimin e ambalazheve dhe mbeturinave nga ambalazhi, përcjell...

Një qese 15 denarë nga dita e mërkurë

para një muaji - Press Online

Në Maqedoninë e Veriut 1 dhjetori një qese në market do të kushtojë 15 denarë. Kjo masë hyn në fuqi në përputhje me Ligjin e ri për menaxhimin e ambalazheve dhe mbeturinave nga ambalazhi, përcjell INA....

Nga kjo ditë qeset pritet të bëhen 15 denarë

para një muaji - Almakos

Në Republikën e Maqedonisë së Veriut prej 1 dhjetorit (e mërkurë) një qese në market do te kushtojë 15 denarë. Kjo masë hyn në fuqi në përputhje me Ligjin e ri për menaxhimin e ambalazheve dhe mbeturinave...

Një qese 15 denarë nga dita e mërkurë

para një muaji - Lajm

Në Maqedoninë e Veriut 1 dhjetori një qese në market do të kushtojë 15 denarë. Kjo masë hyn në fuqi në përputhje me Ligjin e ri për menaxhimin e ambalazheve dhe mbeturinave nga ambalazhi, përcjell INA....

Në RMV nga e mërkura qeset plastike do tl shtrenjtohen… ja sa do jetë çmimi i tyre

para një muaji - Sovrani

Më 4 tetor, pasi Kuvendi i miratoi ligjet, kryeministri Zoran Zaev dhe ministri i Mjedisit Jetësor dhe Planifikimit Hapësinor Naser Nuredini thanë se këto ligje do të mundësojnë evropianizimin përfundimtar...

Nga java e ardhshme do të paguajmë qeset më shtrenjtë – ato plastike nuk do të prodhohen më

para një muaji - Nistori

Nga 1 dhjetori (e mërkurë) në Maqedoninë e Veriut ndalohet përdorimi i qeseve plastike. Me këtë qeset plastike nuk do të prodhohen më, ndërsa për ato biodegradueshëm do të paguani nga 15 denarë, përcjell...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK