Ukraina fajëson Rusinë për sulmin kibernetik

para një jave - Koha.net

Qeveria ukrainase ka akuzuar Rusinë se qëndron pas sulmit kibernetik të së premtes ndaj dhjetëra faqeve zyrtare të internetit. Rreth 70 faqe të internetit qeveritare u mbyllën përkohësisht, në sulmin më...

Sulm masiv kibernetik në Ukrainë me një mesazh: “Kini frikë dhe prisni më të keqen”

para një jave - Portalb

Qeveria e Ukrainës mbrëmë vonë u godit nga një sulm masiv kibernetik, duke rrëzuar dhjetëra ueb-faqe të disa departamenteve qeveritare, lajmërojnë agjencitë botërore të lajmeve, raporton Meta , përcjell...

Faqet e internetit të qeverisë ukrainase bien pre e sulmeve kibernetike

para një jave - Portalb

Bashkimi Evropian dënoi të premten sulmin masiv kibernetik ndaj një numri uebfaqesh të qeverisë ukrainase, raporton VOA . Përfaqësuesi i Lartë i BE-së për Punët e Jashtme, Josep Borrell tha se kishte thirrur...

Ukrainë, faqet e internetit të qeverisë bien pre e sulmeve kibernetike

para një jave - Zhurnal

Bashkimi Evropian dënoi të premten sulmin masiv kibernetik ndaj një numri uebfaqesh të qeverisë ukrainase. Përfaqësuesi i Lartë i BE-së për Punët e Jashtme, Josep Borrell tha se kishte thirrur një takim...

Sulm kibernetik, websajtet e qeverisë dhe ambasadave në shënjestër

para një jave - RTV 21

Më shumë se një duzinë faqe interneti të qeverisë ukrainase u shkatërruan të premten, në një sulm kibernetik që synonte gjithashtu ambasadat. Ministria e Jashtme dhe e Arsimit ishin mes të goditurve, së...

Ukrainë, faqet e internetit të qeverisë bien pre e sulmeve kibernetike

para një jave - Vizion Plus

Bashkimi Evropian dënoi të premten sulmin masiv kibernetik ndaj një numri uebfaqesh të qeverisë ukrainase. Përfaqësuesi i Lartë i BE-së për Punët e Jashtme, Josep Borrell tha se kishte thirrur një takim...

Ukrainë, faqet e internetit të qeverisë bien pre e sulmeve kibernetike

para një jave - ABC News

Bashkimi Evropian dënoi të premten sulmin masiv kibernetik ndaj një numri uebfaqesh të qeverisë ukrainase. Përfaqësuesi i Lartë i BE-së për Punët e Jashtme, Josep Borrell tha se kishte thirrur një takim...

Ukrainë, faqet e internetit të qeverisë bien pre e sulmeve kibernetike

para një jave - Bota Sot

Bashkimi Evropian dënoi të premten sulmin masiv kibernetik ndaj një numri uebfaqesh të qeverisë ukrainase. Përfaqësuesi i Lartë i BE-së për Punët e Jashtme, Josep Borrell tha se kishte thirrur një takim...

Ukrainë, faqet e internetit të qeverisë bien pre e sulmeve kibernetikee

para një jave - Bota Sot

Bashkimi Evropian dënoi të premten sulmin masiv kibernetik ndaj një numri uebfaqesh të qeverisë ukrainase. Përfaqësuesi i Lartë i BE-së për Punët e Jashtme, Josep Borrell tha se kishte thirrur një takim...

Ukrainë, faqet e internetit të qeverisë bien pre e sulmeve kibernetike

para një jave - Zëri i Amerikës

Bashkimi Evropian dënoi të premten sulmin masiv kibernetik ndaj një numri uebfaqesh të qeverisë ukrainase. Përfaqësuesi i Lartë i BE-së për Punët e Jashtme, Josep Borrell tha se kishte thirrur një takim...

Prag lufte! Hakerat sulmojnë faqen zyrtare të qeverisë ukrainase: Përgatituni për më të keqen!

para një jave - Albeu

Hakerat kanë sulmuar faqen e qeverisë së Ukrainës këtë të premte. Ky ishte një sulm kibernetik që synonte gjithashtu të godiste edhe ambasadat. Ministria e Jashtme dhe ajo e Arsimit ishin mes të sulmuarve,...

Sulmi kibernetik në Ukrainë, qeveria: Rusia të fajësohet për hakimin

para një jave - Dosja.al

UKRAINË- Qeveria ukrainase ka akuzuar Rusinë se qëndron pas sulmit kibernetik të së premtes ndaj dhjetëra faqeve zyrtare të internetit. BBC shkruan se rreth 70 faqe të internetit qeveritare u mbyllën përkohësisht,...

Hakerat sulmojnë faqet zyrtare të qeverisë ukrainase

para një jave - RTK

Një sërë faqesh online të qeverisë ukrainase u sulmuan të premten, në një sulm kibernetik që synonte gjithashtu të godiste edhe ambasadat. Ministria e Jashtme dhe ajo e Arsimit ishin mes të sulmuarve,...

Konflikti Rusi-Ukrainë, analisti: S’do të ketë luftë, Putin kërkon që NATO të mos zgjerohet në Lindje

para një jave - Almakos

Analisti Genc Burimi, i ftuar në rubrikën “Opinion” në “News 24” , foli për tensionet Rusi-Ukrainë, por edhe destabilizimin në Ballkan e më gjerë. Sipas tij, nuk do të ketë luftë mes Rusisë dhe Ukrainës...

“Përgatituni për më të keqen”. Hakerat sulmojnë faqet zyrtare të qeverisë ukrainase

para një jave - Top Channel

Një sërë faqesh online të qeverisë ukrainase u sulmuan të premten, në një sulm kibernetik që synonte gjithashtu të godiste edhe ambasadat. Ministria e Jashtme dhe ajo e Arsimit ishin mes të sulmuarve,...

Sulm kibernetik masiv në Ukrainë, hakohen dhjetëra faqe qeveritare e të ambasadave

para një jave - Syri.net Kosova

Dhjetëra faqe interneti të qeverisë ukrainase u bllokuan të premten, në një sulm kibernetik që synonte edhe ambasadat. Ministria e Jashtme dhe e Arsimit ishin mes të goditurve, së bashku me ambasadat në...

Sulm kibernetik masiv në Ukrainë, hakohen dhjetëra faqe qeveritare e të ambasadave

para një jave - Koha.net

Dhjetëra faqe interneti të qeverisë ukrainase u bllokuan të premten, në një sulm kibernetik që synonte edhe ambasadat. Ministria e Jashtme dhe e Arsimit ishin mes të goditurve, së bashku me ambasadat në...

Ukraina goditet nga një sulm masiv kibernetik, i lihet mesazh në tri gjuhë

para një jave - Gazeta Express

Organet shtetërore ukrainase u goditën të premten nga një sulm masiv kibernetik. Në mesazhin që u la nga hakerët drejtuar qytetarëve të Ukrainës, mes tjerash, thuhet që “ta presin më të keqen”. Ndërkohë...

Hakerat sulmojnë faqet zyrtare të qeverisë ukrainase

para një jave - Aktuale

Një sërë faqesh online të qeverisë ukrainase u sulmuan të premten, në një sulm kibernetik që synonte gjithashtu të godiste edhe ambasadat. Marketing Ministria e Jashtme dhe ajo e Arsimit ishin mes të sulmuarve,...

Sulm kibernetik qeverisë ukrainase: Përgatituni për më të keqen

para një jave - Klan

Sulm kibernetik qeverisë ukrainase: Përgatituni për më të keqen Uebsajtet e qeverisë ukrainase janë hakuar në një sulm kibernetik që ndodhi këtë të premte, ku shënjestër ishin edhe disa ambasada të huaja....

Hakerat sulmojnë faqet zyrtare të qeverisë ukrainase

para një jave - Tetova Sot

Një sërë faqesh online të qeverisë ukrainase u sulmuan të premten, në një sulm kibernetik që synonte gjithashtu të godiste edhe ambasadat. Ministria e Jashtme dhe ajo e Arsimit ishin mes të sulmuarve,...

Një sulm masiv kibernetik bllokon faqet qeveritare në Ukrainë

para një jave - Lexo

Një sulm masiv kibernetik gjatë natës në faqet e internetit të qeverisë në Ukrainë ka bllokuar aksesin në internet, njoftoi Ministria ukrainase e Arsimit. Një deklaratë e përshkroi incidentin si një “sulm...

Hakerat nuk ndalen! Sulmohet faqja zyrtare e qeverisë ukrainase: Përgatituni për më të keqen!

para një jave - FaxWeb

Disa faqe online të qeverisë ukrainase u sulmuan të premten, në një sulm kibernetik që synonte gjithashtu të godiste edhe ambasadat. Ministria e Jashtme dhe ajo e Arsimit ishin mes të sulmuarve, së bashku...

“Përgatituni për më të keqen”/ Hakerat sulmojnë faqet zyrtare të qeverisë ukrainase

para një jave - Dosja.al

UKRAINË – Disa faqe online të qeverisë ukrainase u sulmuan të premten, në një sulm kibernetik që synonte gjithashtu të godiste edhe ambasadat. Ministria e Jashtme dhe ajo e Arsimit ishin mes të sulmuarve,...

Hakerat sulmojnë faqet zyrtare të qeverisë ukrainase

para një jave - Press Online

Një sërë faqesh online të qeverisë ukrainase u sulmuan të premten, në një sulm kibernetik që synonte gjithashtu të godiste edhe ambasadat. Ministria e Jashtme dhe ajo e Arsimit ishin mes të sulmuarve,...

Një sulm gjigant kibernetik godet Ukrainën – “Kini frikë dhe prisni më të keqen”, shkruajnë faqet e qeverisë. Dyshohet Rusia

para një jave - Scan TV

Një sulm gjigant kibernetik, që paralajmëronte ukrainasit që të “kenë frikë dhe të presin më të keqen” ka goditur faqet e internetit të qeverisë, duke i lënë disa prej tyre të paaksesueshme të Premten...

Tensionet në PD, ambasada e SHBA publikon mesazhin e Nën Sekretares së Shtetit për Çështjet Politike

para një jave - Top Channel

Ambasada Amerikane në Tiranë ka publikuar sot mesazhin e Nën Sekretares së Shtetit për Çështjet Politike, Victoria Nuland. Në një postim në “Facebook”, ambasada e SHBA citon zyrtaren e lartë amerikane,...

Ambasada e SHBA i drejtohet Putinit me fjalët e Nuland, a është mesazh edhe për Sali Berishën?

para një jave - Albeu

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës është shprehur përmes një postimi se përparimi mund të vijë në një atmosferë të qetë. Ky ishte një mesazh i qartë për konfliktin në lindje mes Ukrainës e Rusisë,...

“Përparimi mund të ndodhë në një atmosferë të qetë”/ Ambasada e SHBA shpërndan mesazhin

para një jave - Vizion Plus

Ambasada e SHBA në Tiranë ka publikuar sot një mesazh të Nënsekretares së Shtetit për Çështjet Politike, Victoria Nuland. Përmes një postimi në rrjetin social “Facebook”, ambasada e SHBA citon zyrtaren...

SHBA mesazh të koduar për tensionet në PD? Ambasada: Përparimi ndodh vetëm në një atmosferë të qetë

para një jave - ABC News

Teksa Partia Demokratike tashmë prej disa muaj është futur në një situatë të tensionuar, ku kulmi u arrit në protestën e 8 janarit duke shpërthyer në dhunë ndaj selisë, Ambasada e SHBA në Tiranë duket...

Tensionet në PD, ambasada e SHBA publikon mesazhin e fortë

para një jave - Bota Sot

Ambasada Amerikane në Tiranë publikon sot një mesazh të fortë të Nën Sekretares së Shtetit për Çështjet Politike, Victoria Nuland. Në një postim në “Facebook”, ambasada e SHBA citon zyrtaren e lartë amerikane,...

“Ka ardhur koha ta themi qartë”/ Ambasada amerikane shpërndan mesazhin e fortë: Përparimi ndodhë në një atmosferë të qetë, jo të…

para një jave - Java News

Ambasada e SHBA-së në Tiranë thekson rëndësinë e përparimit dhe zhvillimit të vendit që të ndodh në një situatë të qetë dhe demokratike dhe jo në situatë të përshkallëzuar dhe me tension. Përmes shpërndarjes...

Tensionet në PD, ambasada e SHBA publikon mesazhin e fortë të Nën Sekretares së Shtetit për Çështjet Politike: Përparimi i vërtetë mund të ndodhë vetëm…

para një jave - Lexo

Ambasada Amerikane në Tiranë publikon sot një mesazh të fortë të Nën Sekretares së Shtetit për Çështjet Politike, Victoria Nuland. Në një postim në “Facebook”, ambasada e SHBA citon zyrtaren e lartë amerikane,...

Ambasada e SHBA citon Nuland: Përparimi i vërtetë ndodh në një atmosferë të qetë!

para një jave - Dosja.al

TIRANË – Ambasada Amerikane në Tiranë ka publikuar sot një mesazh të Nënsekretares së Shtetit për Çështjet Politike, Victoria Nuland. Me anë të një postimi në rrjetin social “Facebook”, ambasada e SHBA...

Situata në PD, Ambasada e SHBA publikon mesazhin e Nën Sekretares së Shtetit, Nuland

para një jave - Dosja.al

TIRANË – Ambasada Amerikane në Tiranë publikoi sot një mesazh të fortë të Nën Sekretares së Shtetit për Çështjet Politike, Victoria Nuland. Në një postim në “Facebook”, ambasada e SHBA citon zyrtaren e...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK