Hyseni kritikon qeverinë dhe opozitën: Mos luani me fatin dhe të ardhmen e Kosovës!

para një jave - Telegrafi

Ish-Koordinatori Nacional për dialog dhe zyrtari i LDK-së, Skënder Hyseni, ka reaguar pas letrës që Sekretari Amerikan i Shtetit i ka dërguar kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, e ku janë specifikuar...

Hyseni reagon pas letrës së Blinkenit drejtuar Kurtit

para një jave - Syri.net Kosova

Ish-ministri dhe zyrtari i LDK-së, Skënder Hyseni, ka reaguar pas letrës që Sekretari Amerikan i Shtetit i ka dërguar kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, e ku janë specifikuar saktë kërkesat amerikane...

Hyseni: Sjellja e Kurtit, e besa edhe e opozitës, dëmton rëndë interesat afatgjata të vendit

para një jave - Zeri

Ish-ministri dhe zyrtari i LDK’së, Skënder Hyseni, ka reaguar pas letrës që Sekretari Amerikan i Shtetit i ka dërguar kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, e ku janë specifikuar saktë kërkesat amerikane...

Letra e Blinken, Skënder Hyseni godet kryeministrin dhe opozitën

para një jave - OraInfo

Skënder Hyseni ka reaguar pas letrës së Blinken. Ish-kryenegociatori i Kosovës në dialog me Serbinë, Skender Hysen, ka thënë se status-quoja në raport me Serbinë është armiku më i madh i Kosovës sot dhe...

Letra e Blinken dërguar Kurtit, reagon Hyseni

para një jave - GazetaBlic

Ish-ministri dhe zyrtari i LDK-së, Skënder Hyseni, ka reaguar pas letrës që Sekretari Amerikan i Shtetit i ka dërguar kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, e ku janë specifikuar saktë kërkesat amerikane...

Hyseni: Sjellja e Kurtit dëmton rëndë interesat afatgjata të vendit

para një jave - RTK

Ish-ministri dhe zyrtari i LDK’së, Skënder Hyseni, ka reaguar pas letrës që Sekretari Amerikan i Shtetit i ka dërguar kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, e ku janë specifikuar saktë kërkesat amerikane...

Hoxhaj thirrje Kurtit që ta marr seriozisht letrën e Blinken

para një jave - OraInfo

Hoxhaj thotë se letra e Blinken është ftesë për momentum të ri politik Nënkryetari i Kuvendit të Kosovës nga radhët e PDK-së, Enver Hoxhaj, ka komentuar letrën e sekretarit të shtetit amerikan Antony Blinken,...

Hoxhaj: Letra e Blinken, ftesë për momentum të ri për Kosovën

para një jave - Indeks online

Nënkryetari i Kuvendit të Kosovës nga radhët e PDK-së, Enver Hoxhaj, ka thënë se letra e sekretarit të shtetit amerikan Antony Blinken është ftesë për një momentum të ri për Kosovën. Këtë, Hoxhaj e ka...

Hoxhaj: Letra e Blinkenit, ftesë për momentum të ri për Kosovën

para një jave - Zeri

Nënkryetari i Kuvendit të Kosovës nga radhët e PDK-së, Enver Hoxhaj, ka thënë se letra e sekretarit amerikan Antony Blinken është ftesë për një momentum të ri për Kosovën. Këtë Hoxhaj e ka thënë përmes...

Hoxhaj: Letra e Blinken, ftesë për momentum të ri për Kosovën

para një jave - RTK

Nënkryetari i Kuvendit të Kosovës nga radhët e PDK-së, Enver Hoxhaj, ka thënë se letra e sekretarit të shtetit amerikan Antony Blinken është ftesë për një momentum të ri për Kosovën. Këtë, Hoxhaj e ka...

Gashi: Blinken ritheksoi qëndrimin se dialogu duhet të përfundojë me njohje reciproke

para një jave - Ekonomia Online

Njohësi i Marrëdhënieve Ndërkombëtare, Drilon Gashi tha se letra që sekretari amerikan Anthony Blinken u dërgoi mbrëmë institucioneve të Kosovë, kishte shumë përmbajtje, shkruan gazeta Express. Ai deklaroi...

Hyseni kritikon qeverinë dhe opozitën: Mos luani me fatin dhe të ardhmen e Kosovës!

para një jave - Realiteti

Ish-Koordinatori Nacional për dialog dhe zyrtari i LDK-së, Skënder Hyseni, ka reaguar pas letrës që Sekretari Amerikan i Shtetit i ka dërguar kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, e ku janë specifikuar...

Hoxhaj: Letra e Blinken, ftesë për momentum të ri për Kosovën

para një jave - ATV Live

Nënkryetari i Kuvendit të Kosovës nga radhët e PDK-së, Enver Hoxhaj, ka thënë se letra e sekretarit të shtetit amerikan Antony Blinken është ftesë për një momentum të ri për Kosovën. Këtë, Hoxhaj e ka...

Hyseni kritikon Kurtin, por edhe opozitën: Këndelluni, mos luani me fatin dhe të ardhmen e vendit

para një jave - Periskopi

Ish-ministri dhe zyrtari i LDK’së, Skënder Hyseni, ka reaguar pas letrës që Sekretari Amerikan i Shtetit i ka dërguar kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, e ku janë specifikuar saktë kërkesat amerikane...

Hoti: Kurti e ka humbur fokusin në dialog, prandaj Blinken i çoi letër

para një jave - Syri.net Kosova

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti u ‘’godit’’ fortë, nga Amerika përmes një letre të gjatë nga Sekretari i shtetit i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Antony J.Blinken, ku pati një mori kërkesash, por...

Hyseni krititon Kurtin, por edhe opozitën: Këndelluni, mos luani me fatin dhe të ardhmen e vendit

para një jave - Periskopi

Ish-ministri dhe zyrtari i LDK’së, Skënder Hyseni, ka reaguar pas letrës që Sekretari Amerikan i Shtetit i ka dërguar kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, e ku janë specifikuar saktë kërkesat amerikane...

Reagon Hyseni pas letrës së Blinkenit| Pozita dhe opozita po mjaftohen me pak pushtet dhe një grusht vota

para një jave - Arbresh

Ish-ministri dhe zyrtari i LDK-së, Skënder Hyseni, ka reaguar pas letrës që Sekretari Amerikan i Shtetit i ka dërguar kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, e ku janë specifikuar saktë kërkesat amerikane...

Hyseni pas letrës së Blinkenit: Sjellja e Kurtit dhe opozitës dëmton rëndë interesat afatgjate të vendit

para një jave - Epoka e Re

Ish-ministri i Punëve të Jashtme dhe zyrtari i LDK-së, Skënder Hyseni, ka reaguar pas letrës që sekretari Amerikan i Shtetit i ka dërguar kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, e ku janë specifikuar saktë...

Hyseni pas letrës së Blinkenit: Sjellja e Kurtit, e besa edhe e opozitës, dëmton rëndë interesat afatgjata të vendit

para një jave - Ekonomia Online

Ish-ministri dhe zyrtari i LDK’së, Skënder Hyseni, ka reaguar pas letrës që Sekretari Amerikan i Shtetit i ka dërguar kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, e ku janë specifikuar saktë kërkesat amerikane...

Hoti për letrën e Blinken: Kurti e ka humbur fokusin në dialog

para një jave - OraInfo

Hoti flet për letrën që Blinken i çoi Kurtit. Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, mori mbrëmë letër nga SHBA-ja. Përmes një letre të gjatë Sekretari i shtetit i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Antony...

Enver Hoxhaj, ka deklaruar se letra e sekretarit të shtetit amerikan Antony Blinken është ftesë për një moment të ri për Kosovën

para një jave - Radio Kosova e Lire

Nënkryetari i Kuvendit të Kosovës nga radhët e PDK-së, Enver Hoxhaj, ka thënë se letra e sekretarit të shtetit amerikan Antony Blinken është ftesë për një momentum të ri për Kosovën. Ai ku ka theksuar...

Letra e Sekretarit Blinken për Kurtin — Këto dy marrëveshje duhet t’i bëjë Kosova me Serbinë

para një jave - Desku

Sekretari Amerikan i Shtetit, Antony Blinken, përmes një letre drejtuar kryeministrit të Kosovës, Albin Kurtit, ka kërkuar nga ky i fundit që Kosova t’i bëjë dy marrëveshje me Serbinë, shkruan Express....

Blinken i shkruan Kurtit: Shpresojmë në rikthimin e “momentumit” për dialogun

para një jave - Alsat-M

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken, ka thënë se shpreson që të rikthehet momentumi në procesin e dialogut mes Kosovës dhe Serbisë, dhe që Kosova t’i përmbahet zotimeve të mëhershme. Ai e bëri...

‘Të fjetur dhe kalkulantë’, Hyseni godet kryeministrin dhe opozitën

para një jave - Bota Press

Ish-kryenegociatori i Kosovës në dialog me Serbinë, Skender Hysen, ka thënë se status-quoja në raport me Serbinë është armiku më i madh i Kosovës sot dhe nesër. Hyseni ka thënë se që nga rinisja e dialogut...

‘Të fjetur dhe kalkulantë’, Hyseni godet kryeministrin dhe opozitën

para një jave - Gazeta Metro

Ish-kryenegociatori i Kosovës në dialog me Serbinë, Skender Hysen, ka thënë se status-quoja në raport me Serbinë është armiku më i madh i Kosovës sot dhe nesër, shkruan Gazeta Metro. Hyseni ka thënë se...

Hoxhaj: Letra e Blinken, ftesë për momentum të ri për Kosovën

para një jave - Informatat

Nënkryetari i Kuvendit të Kosovës nga radhët e PDK-së, Enver Hoxhaj, ka thënë se letra e sekretarit të shtetit amerikan Antony Blinken është ftesë për një momentum të ri për Kosovën. Këtë, Hoxhaj e ka...

Hoxhaj: Letra e Blinken të merret seriozisht, është ftesë për momentum të ri politik

para një jave - Gazeta Metro

Nënkryetari i Kuvendit të Kosovës nga radhët e PDK-së, Enver Hoxhaj, ka komentuar letrën e sekretarit të shtetit amerikan Antony Blinken, ku ka thënë se kjo është ftesë për momentum të ri për vendin, shkruan...

Sekretari Blinken paralajmëroi Serbinë me letrën për Albin Kurtin/ Bytyçi: Ky është autorizimi që mori Kosova nga SHBA-ja

para një jave - Bota Sot

Profesori Universitar Enver Bytyçi konsideron se letra që Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti pranoi mbrëmë nga Sekretari i shtetit i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Antony Blinken përmbanë disa elemente...

Letra e Blinkenit, ftesë për momentum të ri për Kosovën

para një jave - Epoka e Re

Nënkryetari i Kuvendit të Kosovës nga radhët e PDK-së, Enver Hoxhaj, ka thënë se letra e sekretarit të shtetit amerikan Antony Blinken është ftesë për një momentum të ri për Kosovën. Këtë, Hoxhaj e ka...

Blinken letër Kurtit: Ju mbështesim në forcimin e sundimit të ligjit, mbrojtjen e pakicave dhe marrëveshjen me Serbinë

para një jave - Klan

Blinken letër Kurtit: Ju mbështesim në forcimin e sundimit të ligjit, mbrojtjen e pakicave dhe marrëveshjen me Serbinë Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken, i ka bërë thirrje kryeministrit të Kosovës,...

Dy kërkesat e Amerikës për Kurtin

para një jave - Syri.net Kosova

Sekretari i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Antony J.Blinken, i ka shkruar letër kryeministrit të Kosovës, përmes së cilës ka kërkuar nga ky i fundit që Kosova t’i bëjë dy marrëveshje me Serbinë. Blinken...

Hoxhaj: Letra e Blinken, ftesë për momentum të ri për Kosovën

para një jave - Ekonomia Online

Nënkryetari i Kuvendit të Kosovës nga radhët e PDK-së, Enver Hoxhaj, ka thënë se letra e sekretarit të shtetit amerikan Antony Blinken është ftesë për një momentum të ri për Kosovën. Këtë, Hoxhaj e ka...

Letra e Sekretarit Blinken për Kurtin — Këto dy marrëveshje duhet t’i bëjë Kosova me Serbinë

para një jave - Indeks online

Sekretari Amerikan i Shtetit, Antony Blinken, përmes një letre drejtuar kryeministrit të Kosovës, Albin Kurtit, ka kërkuar nga ky i fundit që Kosova t’i bëjë dy marrëveshje me Serbinë, shkruan Express....

Hoti: Kurti e ka humbur fokusin në dialog, prandaj Blinken i çoi letër

para një jave - Ekonomia Online

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti u “godit” fortë, nga Amerika përmes një letre të gjatë  nga Sekretari i shtetit i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Antony J.Blinken, ku pati një mori kërkesash, por...

Hoti – Periskopit: Kurti e ka humbur fokusin në dialog, prandaj Blinken i çoi letër

para një jave - Periskopi

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti u ‘’godit’’ fortë, nga Amerika përmes një letre të gjatë  nga Sekretari i shtetit i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Antony J.Blinken, ku pati një mori kërkesash,...

Kryeministri Albin Kurti, ka mirëpritur letrën e Sekretarit amerikan të Shtetit, Antony Blinken

para një jave - Radio Kosova e Lire

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka mirëpritur letrën e Sekretarit amerikan të Shtetit, Antony Blinken, duke thënë se mezi pret të punojnë së bashku. Në përgjigjen e tij të shkurtë, Albin Kurti ka...

Amerika me kërkesa urgjente ndajë qeverisë Kurti: Marrëveshja me Serbinë është vonuar

para një jave - Arbresh

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka marr disa kërkesa nga Amerika përmes një letre të gjatë nga Sekretari i shtetit i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Antony J.Blinken. Kërkesa më urgjente ishte ajo...

Amerika më kërkesa urgjente ndajë qeverisë Kurti: Marrëveshja me Serbinë është vonuar

para një jave - Periskopi

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti u ‘’godit’’ fortë, nga Amerika përmes një letre të gjatë  nga Sekretari i shtetit i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Antony J.Blinken, ku pati një mori kërkesash,...

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka pranuar letër nga Sekretari i shtetit i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Antony Blinken

para një jave - Radio Kosova e Lire

Sekretari amerikan Antoni Blinken ka thënë se marrëdhënia ndërmjet Amerikës është e rrënjosur në vlerat e përbashkëta demokratike dhe zotimin për Kosovë sovrane dhe të pavarur. Duke i strehuar me zemërgjerësi...

Moti për sot

para një jave - Realiteti

Kryeministri i vendit, Albin Kurti, ka mirëpritur letrën nga Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken. Sot gjatë ditës, Blinken tha se presin bashkëpunim me Kurtin për ta zbatuar plotësisht “agjendën...

Kurti i përgjigjet Sekretarit amerikan: Mezi pres të punojmë bashkë

para një jave - TV21

Kryeministri Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka mirëpritur letrën e Sekretarit amerikan të Shtetit, Antony Blinken, duke thënë se mezi pret të punojnë së bashku. Në letrën drejtuar kryeministrit Albin...

Kurti i përgjigjet Sekretarit amerikan: Mezi pres të punojmë bashkë

para një jave - RTV 21

Kryeministri Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka mirëpritur letrën e Sekretarit amerikan të Shtetit, Antony Blinken, duke thënë se mezi pret të punojnë së bashku. Në letrën drejtuar kryeministrit Albin...

Kryeministri Kurti i përgjigjet Sekretarit amerikan Blinken: Mezi pres të punojmë së bashku

para një jave - Telegrafi

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka mirëpritur letrën e Sekretarit amerikan të Shtetit, Antony Blinken, duke thënë se mezi pret të punojnë së bashku. Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken në...

Blinken i prerë me Kurtin, ia tregon diplomatët amerikanë me të cilët ngushtë duhet të punojë

para një jave - Syri.net Kosova

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti ka pranuar letër nga Sekretari i shtetit i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Antony J.Blinken, i cili ka thënë se SHBA’të janë të gatshme të ndihmojnë...

Letra e Sekretarit Blinken për Kurtin — Këto dy marrëveshje duhet t'i bëjë Kosova me Serbinë

para një jave - Gazeta Express

Sekretari Amerikan i Shtetit, Antony Blinken, përmes një letre drejtuar kryeministrit të Kosovës, Albin Kurtit, ka kërkuar nga ky i fundit që Kosova t’i bëjë dy marrëveshje me Serbinë, shkruan Express....

Kosova mirënjohëse për mbështetjen amerikane, reagon Kurti pas letrës së Blinken

para një jave - Syri.net Kosova

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka reaguar për letrën të cilën ia ka dërguar Sekretari Amerikan i Shtetit, Anthony Blinken. Në një postim në Twitter, Kurti ka thënë se mirëpret letrën nga Blinken...

Kërkesa e Blinken për Kurtin: Këto dy marrëveshje me Serbinë duhet të përfundohen

para një jave - GazetaBlic

Sekretari Amerikan i Shtetit, Antony Blinken, përmes një letre drejtuar kryeministrit të Kosovës, Albin Kurtit, ka kërkuar nga ky i fundit që Kosova t’i bëjë dy marrëveshje me Serbinë. Blinken kërkoi nga...

Reagon Kurti pas letrës së Sekretarit Blinken

para një jave - Syri.net Kosova

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka reaguar për letrën të cilën ia ka dërguar Sekretari Amerikan i Shtetit, Anthony Blinken. Në një postim në Twitter, Kurti ka thënë se mirëpret letrën nga Blinken...

Sekretari Blinken, mesazh Kurtit - Këto dy marrëveshje duhet t’i bëjë Kosova me Serbinë

para një jave - Bota Sot

Sekretari Amerikan i Shtetit, Antony Blinken, përmes një letre drejtuar kryeministrit të Kosovës, Albin Kurtit, ka kërkuar nga ky i fundit që Kosova t’i bëjë dy marrëveshje me Serbinë. Blinken kërkoi nga...

Kryeministri Kurti i përgjigjet Sekretarit amerikan Blinken: Mezi pres të punojmë së bashku

para një jave - Zhurnal

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka mirëpritur letrën e Sekretarit amerikan të Shtetit, Antony Blinken, duke thënë se mezi pret të punojnë së bashku. Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken në...

Blinken letër Kurtit: Presim bashkëpunim për marrëveshjen e vonuar Kosovë-Serbi

para një jave - Aktuale

Sekretari Amerikan i Shtetit Antony J. Blinken përmes një letre që i ka dërguar Kryeministrit të Kosovës Albin ka shprehur mbështetjen për bashkëpunim mes dy vendeve, për të zbatuar agjendën e Presidentit...

Kurti – Blinken: Mezi pres të punojmë së bashku

para një jave - Indeks online

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka mirëpritur letrën e Sekretarit amerikan të Shtetit, Antony Blinken, duke thënë se mezi pret të punojnë së bashku. Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken në...

Kurti i përgjigjet Sekretarit amerikan të Shtetit: Mezi pres të punojmë së bashku

para një jave - Kallxo

Kryeministri i vendit, Albin Kurti, ka mirëpritur letrën nga Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken. Sot gjatë ditës, Blinken tha se presin bashkëpunim me Kurtin për ta zbatuar plotësisht “agjendën...

SHBA-ja kërkon kompromise nga Kosova e finalizim të dialogut me njohje nga Serbia

para një jave - Koha.net

Me një letër në të cilën ka përmendur që dialogu Kosovë-Serbi duhet të përfundojë me njohje reciproke, Sekretari i Shtetit në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Antony Blinken, ka numëruar kompromise që...

Blinken i shkruan Kurtit: SHBA pret bashkëpunim për marrëveshjen e vonuar Kosovë-Serbi

para një jave - Top Channel

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti ka pranuar letër nga Sekretari i shtetit i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Antony Blinken, ku ndër të tjera ka shkruar edhe për raportet ndërmjet Kosovës...

Blinken: Jemi të gatshëm ta ndihmojmë Kosovën

para një jave - RTV 21

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka pranuar letër nga Sekretari i shtetit i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Antony J.Blinken. Në letrën drejtuar kryeministrit Albin Kurti, Blinken ka thënë se duhet...

Kurti i përgjigjet Sekretarit Blinken: Mezi pres të punojmë së bashku

para një jave - RTK

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka mirëpritur letrën e Sekretarit amerikan të Shtetit, Antony Blinken, duke thënë se mezi pret të punojnë së bashku. Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken në...

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken, i shkruan kryeministrit Kurti

para një jave - TV21

Sekretari i Shtetit i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Antony Blinken, ka thënë se Kosova duhet të angazhohet për arritjen dhe plotësimin e agjendës së presidentit amerikan, Joe Biden. Pjesë të kësaj...

Blinken, Kurtit: Shpresojmë në rikthimin e momentumit në dialog

para një jave - Portalb

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken ka thënë se shpreson që të rikthehet momentumi në procesin e dialogut mes Kosovës dhe Serbisë, dhe që Kosova të mbështetë zotimet paraprake, raporton REL ,...

Kurti për letrën e Blinken: Mezi pres të punojmë së bashku

para një jave - Bota Sot

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka reaguar pas letrës që ia ka dërguar sekretari i Shtetit në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Antony Blinken, nëpërmjet së cilës ka përmendur që dialogu Kosovë-Serbi...

Kryeministri Kurti reagon pas letrës së Sekretarit Blinken

para një jave - OraInfo

Letra nga Sekretari Blinken, vjen reagimi i Kurtit. Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka reaguar për letrën të cilën ia ka dërguar Sekretari Amerikan i Shtetit, Anthony Blinken. Në një postim, Kurti...

Letra nga Sekretari Blinken, vjen reagimi i Kurtit

para një jave - GazetaBlic

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka reaguar për letrën të cilën ia ka dërguar Sekretari Amerikan i Shtetit, Anthony Blinken. Në një postim në Twitter, Kurti ka thënë se mirëpret letrën nga Blinken...

Blinken i shkruan Kurtit: Jemi të gatshëm ta ndihmojmë Kosovën për t’i arritur qëllimet e përbashkëta

para një jave - Telegrafi

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka pranuar letër nga Sekretari i shtetit i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Antony J.Blinken. Sekretari Blinken ka thënë se marrëdhënia ndërmjet SHBA-së është e rrënjosur...

Sekretari Blinken i dërgon letër Kurtit, ia tregon diplomatët amerikanë me të cilët duhet të punojë ngushtë

para një jave - Zeri

Sekretari Amerikan i Shtetit, Antony Blinken, i ka shkruar letër kryeministrit të Kosovës, Albin Kurtit. Bashkë me letrën erdhën edhe disa kërkesa për Kurtin, veçmas për dialogun Kosovë-Serbi që pritet...

Blinken i shkruan një letër Kurtit: Ja kërkesat për dialogun dhe rrymën për veriun

para një jave - Syri.net Kosova

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka pranuar letër nga Sekretari i shtetit i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Anthony J.Blinken. “Sekretari Blinken ka thënë se marrëdhënia ndërmjet Shteteve të Bashkuara...

SHBA-ja përsërit mbështetjen për Kosovën: Dialogu me Serbinë, në qendër njohjen reciproke

para një jave - Koha.net

Shtetet e Bashkuara të Amerikës edhe një herë janë zotuar për mbështetje të Kosovës. në një letër që Sekretari i Shtetit, Antony Blinken, ia ka dërguar kryeministrit Albin Kurti është përsëritur qëndrimi...

Blinken i shkruan Kurtit: Jemi të gatshëm ta ndihmojmë Kosovën për t’i arritur qëllimet e përbashkëta

para një jave - Tokasot

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka pranuar letër nga Sekretari i shtetit i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Antony J.Blinken. Sekretari Blinken ka thënë se marrëdhënia ndërmjet SHBA-së është e rrënjosur...

Blinken letër Kurtit: Ju mbështesim në forcimin e sundimit të ligjit dhe marrëveshjen me Serbinë

para një jave - Vizion Plus

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken, i ka bërë thirrje kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, për thellim të bashkëpunimit për fuqizimin e sundimit të ligjit, mbrojtjen e të drejtave të pakicave...

Blinken letër Kurtit: Ju mbështesim në forcimin e sundimit të ligjit, mbrojtjen e pakicave dhe marrëveshjen me Serbinë

para një jave - Zëri i Amerikës

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken, i ka bërë thirrje kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, për thellim të bashkëpunimit për fuqizimin e sundimit të ligjit, mbrojtjen e të drejtave të pakicave...

Blinken i shkruan Kurtit: Jemi të gatshëm ta ndihmojmë Kosovën për t’i arritur qëllimet e përbashkëta

para një jave - Zhurnal

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka pranuar letër nga Sekretari i shtetit i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Antony J.Blinken. Sekretari Blinken ka thënë se marrëdhënia ndërmjet SHBA-së është e rrënjosur...

Blinken letër Kurtit: Shpresojmë në rikthimin e momentumit në dialog

para një jave - Vizion Plus

ekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken ka thënë se shpreson që të rikthehet momentumi në procesin e dialogut mes Kosovës dhe Serbisë, dhe që Kosova të mbështetë zotimet paraprake. Ai e ka bërë këtë...

Blinkeni përmend edhe tensionet në Veri, çfarë i tha Kurtit për të

para një jave - GazetaBlic

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken, ka dërguar një letër në adresë të kryeministrit Albin Kurti, ku veç tjerash, ka kërkuar nga lideri kosovar që të distancohet nga retorika dhe veprimet që ngrisin...

Blinken-Kurtit:ShBA pret bashkëpunim për marrëveshjen e vonuar Kosovë-Serbi

para një jave - RTK

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti ka pranuar letër nga Sekretari i shtetit i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Antony J.Blinken. Blinken ndër të tjera ka shkruar edhe për raportet ndërmjet...

Albin Kurtit i arrin një letër nga Amerika: Sekretari Blinken ka disa kërkesa për të, veçmas për dialogun me Serbinë

para një jave - Gazeta Express

Sekretari Amerikan i Shtetit, Antony Blinken, i ka shkruar letër kryeministrit të Kosovës, Albin Kurtit. Bashkë me letrën erdhën edhe disa kërkesa për Kurtin, veçmas për dialogun Kosovë-Serbi që pritet...

Blinken letër Albin Kurtit: Jo vetëm dialogu me Serbinë, kërkesat e tjera që ka

para një jave - Albeu

Sekretari Amerikan i Shtetit, Antony Blinken, i ka shkruar letër kryeministrit të Kosovës, Albin Kurtit. Bashkë me letrën erdhën edhe disa kërkesa për Kurtin, veçmas për dialogun Kosovë-Serbi që pritet...

Blinken i shkruan kryeministrit Kurti, ka disa kërkesa për të dhe veçmas për dialogun me Serbinë

para një jave - OraInfo

Albin Kurtit i arrin një letër nga Amerika: Sekretari Blinken ka disa kërkesa për të, veçmas për dialogun me Serbinë. Sekretari Amerikan i Shtetit, Antony Blinken, i ka shkruar letër kryeministrit të Kosovës,...

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken, i shkruan kryeministrit Kurti

para një jave - Kallxo

Sekretari i Shtetit i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Antony Blinken, ka thënë se Kosova duhet të angazhohet për arritjen dhe plotësimin e agjendës së presidentit amerikan, Joe Biden. Pjesë të kësaj...

Blinken i shkruan Kurtit: Jemi të gatshëm ta ndihmojmë Kosovën për t’i arritur qëllimet e përbashkëta

para një jave - GazetaBlic

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka pranuar letër nga Sekretari i shtetit i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Antony J.Blinken. Sekretari Blinken ka thënë se marrëdhënia ndërmjet SHBA-së është e rrënjosur...

Blinken i shkruan Kurtit

para një jave - Bota Sot

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka pranuar letër nga Sekretari i shtetit i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Antony Blinken. Sekretari Blinken ka thënë se marrëdhënia ndërmjet SHBA-së është e rrënjosur...

Sekretari Blinken i shkruan Kurtit: Marrëdhëniet SHBA-Kosovë i kanë rrënjët në vlerat e përbashkëta demokratike

para një jave - Indeks online

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti ka pranuar letër nga Sekretari i shtetit i Shteteve të Bashkuara të Amerikës,z. Antony J.Blinken. Sekretari Blinken ka thënë se marrëdhënia ndërmjet Shteteve...

Blinken letër Albin Kurtit: Po koordinohemi me BE për dialogun mes Beogradit dhe Prishtinës

para një jave - ABC News

Sekretari Amerikan i Shtetit, Antony Blinken, i ka shkruar letër kryeministrit të Kosovës, Albin Kurtit ku parashtrohen disa kërkesa veçanërisht për dialogun Kosovë-Serbi që pritet t’i normalizojë marrëdhëniet...

Kurti reagon pas letrës që mori nga Sekretari Blinken

para një jave - Infokusi

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, përmes një shkrimi në tiëtter, e ka mirëpritur letrën dhe mbështetjen që i erdhi nga Sekretari Amerikan i Shtetit, Antony Blinken. Kurti tha se Kosova është mirënjohëse...

Letra nga Sekretari Blinken, vjen reagimi i Kurtit

para një jave - Tetova Sot

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka reaguar për letrën të cilën ia ka dërguar Sekretari Amerikan i Shtetit, Anthony Blinken. Në një postim në Twitter, Kurti ka thënë se mirëpret letrën nga Blinken...

Letra nga Sekretari Blinken, vjen reagimi i Kurtit

para një jave - Lajmi.net

Në një postim në Twitter, Kurti ka thënë se mirëpret letrën nga Blinken në të cilën sipas tij shpaloset edhe njëherë mbështetja e tij për prioritetet në vende të reja pune dhe drejtësi, shkruan lajmi.net....

Blinken-Kurtit:ShBA pret bashkëpunim për marrëveshjen e vonuar Kosovë-Serbi

para një jave - Flaka

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti ka pranuar letër nga Sekretari i shtetit i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Antony J.Blinken. Blinken ndër të tjera ka shkruar edhe për raportet ndërmjet...

Blinken letër Albin Kurtit: Po koordinohemi me BE për dialogun mes Beogradit dhe Prishtinës

para një jave - Lexo

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken, i ka dërguar një letër kryeministrit të Kosovës, Albin Kurtit ku parashtrohen disa kërkesa veçanërisht për dialogun Kosovë-Serbi që pritet t’i normalizojë...

Antony Blinken, Kurtit: Shpresojmë në rikthimin e momentumit në dialog

para një jave - Nistori

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken ka thënë se shpreson që të rikthehet momentumi në procesin e dialogut mes Kosovës dhe Serbisë, dhe që Kosova të mbështetë zotimet paraprake. Ai e ka bërë këtë...

Blinkeni nuk lë pa ia përmend Kurtit edhe tensionet në veri, çfarë thotë për të

para një jave - Lajmi.net

Në letrën të cilën u dërgua nga kryeministria, thuhet se është kërkuar edhe rikthimi në dialog me Serbinë, si dhe të shmangën rrugët e tjera përveç dialogut, shkruan lajmi.net. “Shpresojmë në lidershipin...

Kurti pas letrës së Blinken: I jemi mirënjohës, mezi pres të punojmë së bashku

para një jave - Dosja.al

KOSOVË- Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka mirëpritur letrën e Sekretarit amerikan të Shtetit, Antony Blinken, duke thënë se mezi pret të punojnë së bashku. Kurti përmes një postimi në Twitter, ka...

ShBA lyp marrëveshjen finale, një për rrymën në veri, zbatimin e vendimit për Manastirin: Kurti mirëpret letrën

para një jave - Periskopi

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka mirëpritur letrën nga Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken. Sot gjatë ditës, Blinken tha se presin bashkëpunim me Kurtin për ta zbatuar plotësisht “agjendën...

Blinken i shkruan Kurtit: Jemi të gatshëm ta ndihmojmë Kosovën për t’i arritur qëllimet e përbashkëta

para një jave - Infokusi

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka pranuar letër nga Sekretari i shtetit i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Antony J.Blinken.Sekretari Blinken ka thënë se marrëdhënia ndërmjet SHBA-së është e rrënjosur...

Blinken i shkruan letër Kurtit, ka kërkesa për rrymën në veri dhe dialogun

para një jave - Tetova Sot

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka pranuar letër nga Sekretari i shtetit i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Anthony J.Blinken. “Sekretari Blinken ka thënë se marrëdhënia ndërmjet Shteteve të Bashkuara...

Blinken letër Kurtit: Jemi të gatshëm ta ndihmojmë Kosovën për t’i arritur qëllimet e përbashkëta

para një jave - InfoShqip

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka pranuar letër nga Sekretari i shtetit i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Antony J.Blinken. ADVERTISING Sekretari Blinken ka thënë se marrëdhënia ndërmjet SHBA-së...

Mori letër nga Sekretari Amerikan i Shtetit, reagon Kurti

para një jave - Arbresh

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka mirëpritur letrën dhe mbështetjen që i erdhi nga Sekretari Amerikan i Shtetit, Antony Blinken. Kurti përmes një shkrimi në Twitter thotë se Kosova është mirënjohëse...

Kurti i përgjigjet letrës së sekretarit amerikan, Antony Blinken

para një jave - Epoka e Re

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka mirëpritur letrën e Sekretarit amerikan të Shtetit, Antony Blinken, duke thënë se mezi pret të punojnë së bashku. Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken në...

Blinkeni nuk lë pa ia përmend Kurtit edhe tensionet në veri, çfarë thotë për to

para një jave - Lajmi.net

Në letrën të cilën u dërgua nga kryeministria, thuhet se është kërkuar edhe rikthimi në dialog me Serbinë, si dhe të shmangën rrugët e tjera përveç dialogut, shkruan lajmi.net. “Shpresojmë në lidershipin...

Sekretari amerikan Blinken i shkruan letër Kurtit: Jemi të gatshëm ta ndihmojmë Kosovën për t’i arritur qëllimet e përbashkëta

para një jave - Shenja

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka pranuar letër nga Sekretari i shtetit i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Antony J.Blinken. Sekretari Blinken ka thënë se marrëdhënia ndërmjet SHBA-së është e rrënjosur...

Kurti reagon pas letrës që mori nga Sekretari Blinken

para një jave - Bota Press

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, përmes një shkrimi në tiëtter, e ka mirëpritur letrën dhe mbështetjen që i erdhi nga Sekretari Amerikan i Shtetit, Antony Blinken. Kurti tha se Kosova është mirënjohëse...

Kryeministri Kurti i përgjigjet Sekretarit amerikan Blinken: Mezi pres të punojmë së bashku

para një jave - Realiteti

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka mirëpritur letrën e Sekretarit amerikan të Shtetit, Antony Blinken, duke thënë se mezi pret të punojnë së bashku. Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken në...

Letra nga Sekretari Blinken, vjen reagimi i Kurtit

para një jave - Realiteti

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka reaguar për letrën të cilën ia ka dërguar Sekretari Amerikan i Shtetit, Anthony Blinken. Në një postim në Twitter, Kurti ka thënë se mirëpret letrën nga Blinken...

Mori nga Sekretari Blinken, reagon Kurti

para një jave - Arbresh

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka mirëpritur letrën dhe mbështetjen që i erdhi nga Sekretari Amerikan i Shtetit, Antony Blinken. Kurti përmes një shkrimi në Twitter thotë se Kosova është mirënjohëse...

Blinken i shkruan letër Kurtit, ka kërkesa për rrymën në veri dhe dialogun

para një jave - Lajmi.net

“Sekretari Blinken ka thënë se marrëdhënia ndërmjet Shteteve të Bashkuara dhe Kosovës është e rrënjosur në vlerat e përbashkëta demokratike dhe zotimin për Kosovë sovrane dhe të pavarur. Duke i strehuar...

Sekretari Blinken ia tregon Kurtit diplomatët amerikanë me të cilët duhet të punojë ngushtë

para një jave - Gazeta Metro

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti ka pranuar letër nga Sekretari i shtetit i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Antony J.Blinken, i cili ka thënë se SHBA’të janë të gatshme të ndihmojnë...

Sekretari Blinken i shkruan Kurtit: Marrëdhëniet SHBA-Kosovë i kanë rrënjët në vlerat e përbashkëta demokratike

para një jave - Revista Kosovarja

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti ka pranuar letër nga Sekretari i shtetit i Shteteve të Bashkuara të Amerikës,z. Antony J.Blinken. Sekretari Blinken ka thënë se marrëdhënia ndërmjet Shteteve...

Dialogu me Serbinë, Antony Blinken letër Albin Kurtit: Ja kërkesat për kryeministrin e Kosovës

para një jave - FaxWeb

Sekretari Amerikan i Shtetit, Antony Blinken, i ka dërguar një letër kryeministrit të Kosovës, Albin Kurtit ku parashtrohen disa kërkesa veçanërisht për dialogun Kosovë-Serbi që pritet t’i normalizojë...

Blinken, Kurtit: Shpresojmë në rikthimin e momentumit në dialog

para një jave - KDPolitik

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken ka thënë se shpreson që të rikthehet momentumi në procesin e dialogut mes Kosovës dhe Serbisë, dhe që Kosova të mbështetë zotimet paraprake. Ai e ka bërë këtë...

Blinken letër Kurtit: SHBA pret bashkëpunim për marrëveshjen e vonuar Kosovë-Serbi

para një jave - Dosja.al

KOSOVË- Sekretari Amerikan i Shtetit, Antony Blinken, i ka shkruar letër kryeministrit të Kosovës, Albin Kurtit. Gazeta Ekspress shkruan se bashkë me letrën erdhën edhe disa kërkesa për Kurtin, veçmas...

Sekretari Blinken i shkruan Kurtit: Marrëdhëniet SHBA-Kosovë i kanë rrënjët në vlerat e përbashkëta demokratike

para një jave - Informatat

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti ka pranuar letër nga Sekretari i shtetit i Shteteve të Bashkuara të Amerikës,z. Antony J.Blinken. Sekretari Blinken ka thënë se marrëdhënia ndërmjet Shteteve...

Antony Blinken i dërgon letër Albin Kurtit, ka disa kërkesa për të

para një jave - ATV Live

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti ka pranuar letër nga Sekretari i shtetit i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Antony J.Blinken, ku ndër të tjera ka shkruar edhe për raportet ndërmjet...

Blinken i shkruan Kurtit: Marrëdhëniet SHBA-Kosovë i kanë rrënjët në vlerat e përbashkëta demokratike dhe zotimin për Kosovë sovrane e të pavarur

para një jave - Arbresh

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti ka pranuar letër nga Sekretari i shtetit i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Antony J.Blinken. Sekretari Blinken ka thënë se marrëdhënia ndërmjet Shteteve...

Blinken i shkruan Kurti: ShBA pret bashkëpunim për marrëveshjen e vonuar Kosovë-Serbi

para një jave - KosovaPress

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti ka pranuar letër nga Sekretari i shtetit i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Antony J.Blinken, ku ndër të tjera ka shkruar edhe për raportet ndërmjet...

Blinken i shkruan Kurtit: Jemi të gatshëm ta ndihmojmë Kosovën për t’i arritur qëllimet e përbashkëta

para një jave - Gazeta Metro

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti ka pranuar letër nga Sekretari i shtetit i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Antony J.Blinken, i cili ka thënë se SHBA’të janë të gatshme të ndihmojnë...

Blinken letër të gjatë Kurtit: Presim marrëveshjen me Serbinë, është vonuar

para një jave - Periskopi

Sekretari Amerikan i Shtetit, Antony Blinken, i ka shkruar letër kryeministrit të Kosovës, Albin Kurtit. Bashkë me letrën erdhën edhe disa kërkesa për Kurtin, veçmas për dialogun Kosovë-Serbi ku thekson ...

Blinkeni nuk lë pa ia përmend Kurtit edhe tensionet në veri, çfarë thotë për të

para një jave - Realiteti

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken, ka dërguar një letër në adresë të kryeministrit Albin Kurti, ku veç tjerash, ka kërkuar nga lideri kosovar që të distancohet nga retorika dhe veprimet që ngrisin...

Albin Kurtit i arrin një letër nga Amerika: Sekretari Blinken ka disa kërkesa për të, veçmas për dialogun me Serbinë

para një jave - Ekonomia Online

Sekretari Amerikan i Shtetit, Antony Blinken, i ka shkruar letër kryeministrit të Kosovës, Albin Kurtit. Bashkë me letrën erdhën edhe disa kërkesa për Kurtin, veçmas për dialogun Kosovë-Serbi që pritet...

Blinken porosi të qartë Kurtit: Puno ngushtë me ambasadorin [e ri] Hovenier

para një jave - Periskopi

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka pranuar një “shuplakë”  të fortë, përmes një letre nga Sekretari i shtetit i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Antony J.Blinken Në këtë letër të gjatë, pati një...

Blinken i shkruan letër Kurtit, ka këto kërkesa

para një jave - Bota Press

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka pranuar letër nga Sekretari i shtetit i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Anthony J.Blinken. “Sekretari Blinken ka thënë se marrëdhënia ndërmjet Shteteve të Bashkuara...

Blinken letër të gjatë Kurtit: Presim marrëveshjen me Serbinë, është vonuar

para një jave - Periskopi

Sekretari Amerikan i Shtetit, Antony Blinken, i ka shkruar letër kryeministrit të Kosovës, Albin Kurtit. Bashkë me letrën erdhën edhe disa kërkesa për Kurtin, veçmas për dialogun Kosovë-Serbi që pritet...

Blinken i shkruan letër Kurtit. Ja përmbajtja e saj

para një jave - Epoka e Re

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka pranuar letër nga Sekretari i shtetit i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Antony J. Blinken. Sekretari Blinken ka thënë se marrëdhënia ndërmjet SHBA-së është e rrënjosur...

Albin Kurtit i arrin një letër nga Amerika: Sekretari Blinken ka disa kërkesa për të, veçmas për dialogun me Serbinë

para një jave - Fakti Ditor

Sekretari Amerikan i Shtetit, Antony Blinken, i ka shkruar letër kryeministrit të Kosovës, Albin Kurtit. Bashkë me letrën erdhën edhe disa kërkesa për Kurtin, veçmas për dialogun Kosovë-Serbi që pritet...

Blinken i shkruan letër Kurtit, ka kërkesa për rrymën në veri dhe dialogun

para një jave - Realiteti

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka pranuar letër nga Sekretari i shtetit i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Anthony J.Blinken. “Sekretari Blinken ka thënë se marrëdhënia ndërmjet Shteteve të Bashkuara...

Blinken i shkruan Kurtit: Jemi të gatshëm ta ndihmojmë Kosovën për t’i arritur qëllimet e përbashkëta

para një jave - Realiteti

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka pranuar letër nga Sekretari i shtetit i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Antony J.Blinken. Sekretari Blinken ka thënë se marrëdhënia ndërmjet SHBA-së është e rrënjosur...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK