Qalaj përfundon dëshminë në Hagë, gjykimi ndaj Gucatit dhe Haradinajt do të vazhdojë më 21 janar

para një jave - Syri.net Kosova

Ish-drejtori i Policisë së Kosovës, Rashit Qalaj ka përfunduar dëshminë e tij në Dhomat e Specializuara në Hagë. Para trupit gjykues, Qalaj ka thënë se Prokuroria Speciale e Kosovës nuk e ka autorizuar...

Qalaj përfundon dëshminë në Hagë, gjykimi ndaj Gucatit dhe Haradinajt do të vazhdojë më 21 janar

para një jave - Telegrafi

Ish-drejtori i Policisë së Kosovës, Rashit Qalaj ka përfunduar dëshminë e tij në Dhomat e Specializuara në Hagë. Para trupit gjykues, Qalaj ka thënë se Prokuroria Speciale e Kosovës nuk e ka autorizuar...

Qalaj përfundon dëshminë në Hagë, gjykimi ndaj Gucatit dhe Haradinajt do të vazhdojë më 21 janar

para një jave - RTV 21

Ish-drejtori i Policisë së Kosovës, Rashit Qalaj ka përfunduar dëshminë e tij në Dhomat e Specializuara në Hagë. Para trupit gjykues, Qalaj ka thënë se Prokuroria Speciale e Kosovës nuk e ka autorizuar...

Qalaj përfundon dëshminë në Hagë, gjykimi ndaj Gucatit dhe Haradinajt do të vazhdojë më 21 janar

para një jave - Indeks online

Ish-drejtori i Policisë së Kosovës, Rashit Qalaj ka përfunduar dëshminë e tij në Dhomat e Specializuara në Hagë. Para trupit gjykues, Qalaj ka thënë se Prokuroria Speciale e Kosovës nuk e ka autorizuar...

Qalaj përfundon dëshminë, gjykimi ndaj Gucatit dhe Haradinajt më 21 janar

para një jave - RTK

Ish-drejtori i Policisë së Kosovës, Rashit Qalaj ka përfunduar dëshminë e tij në Dhomat e Specializuara në Hagë. Para trupit gjykues, Qalaj ka thënë se Prokuroria Speciale e Kosovës nuk e ka autorizuar...

Qalaj në Speciale: Policia nuk u lejua të hetojë rastin e dokumenteve të OVL- UÇK-së

para një jave - Kallxo

Ish-drejtori i Policisë së Kosovës, Rashit Qalaj është ftuar sot si dëshmitar i mbrojtjes në gjykimin e krerëve të OVL-UÇK-së, të cilët po akuzohen se shpërndanë pa autorizim informacion konfidencial dhe...

Qalaj: Zyrtarët e OVL-UÇK-së kërkuan që rasti të hetohet

para një jave - Kallxo

Rashit Qalaj, ka deklaruar se zyrtarë nga Organizata e Veteranëve të Luftës kanë kërkuar që rasti i dosjes të ardhura nga ZPS-ja të hetohet nga Policia e Kosovës. “Zyrtarët e Veteranëve të Luftës kanë...

Qalaj: Policia e Kosovës s’është kontaktuar kurrë nga Dhomat e Specializuara në Hagë

para një jave - Syri.net Kosova

Ish-drejtori i Policisë së Kosovës, Rashit Qalaj është duke dëshmuar sot në Gjykatën Speciale në Hagë për rastin e gjykimit të ish-krerëve të OVL-UÇK-së, Hysni Gucati dhe Nasim Haradinaj. Ai tha se që...

​Qalaj: Policia e Kosovës nuk u lejua të hetojë rastin e dosjeve në OVL-UÇK

para një jave - GazetaBlic

Ish-drejtori i përgjithshëm i Policisë së Kosovës, Rashit Qalaj ka filluar dëshminë e tij para Dhomave të Specializuara në Hagë në gjykimin ndaj Hysni Gucatit dhe Nasim Haradinaj. Para trupit gjykues,...

Qalaj: Policia e Kosovës nuk u lejua të hetojë rastin e dosjeve në OVL-UÇK

para një jave - Bota Sot

Ish-drejtori i përgjithshëm i Policisë së Kosovës, Rashit Qalaj ka filluar dëshminë e tij para Dhomave të Specializuara në Hagë në gjykimin ndaj Hysni Gucatit dhe Nasim Haradinaj. Para trupit gjykues,...

Qalaj përfundon dëshminë në rastin e Gucatit e Haradinajt

para një jave - Zeri

Ish-drejtori i përgjithshëm i Policisë së Kosovës, Rashit Qalaj, ka përfunduar dëshminë e tij në rastin e ish-krerëve të OVL-së së UÇK-së, Hysni Gucati e Nasim Haradianj. Qalaj në dëshminë e tij tha se...

LIVE: Rashit Qalaj paraqitet si dëshmitar në Gjykatën Speciale

para një jave - Syri.net Kosova

Rashit Qalaj po dëshmon në Gjykatën Speciale.

Haradinaj përfundon dëshminë në Hagë: Kundërshtimin e kemi ndaj qasjes që ka prokuroria

para një jave - RTV 21

Ish-nënkryetari i Organizatës së veteranëve të Luftës së UÇK-së, Nasim Haradinaj a ka thënë se kundërshtimin e kanë ndaj qasjes që sipas tij po ndjek Zyra e Prokurorit të Specializuar dhe jo ndaj Dhomave...

Rashit Qalaj paraqitet si dëshmitar në Gjykatën Speciale

para një jave - Syri.net Kosova

Rashit Qalaj po dëshmon në Gjykatën Speciale. Ai do të dëshmojë në rastin e Haradinajt dhe Gucatit që po akuzohen për pengim të drejtësisë. Dëshmia e tij do të jepet pasi që në kohën e rrjedhjes së dokumenteve...

Qalaj: S’kemi hapur rast në lidhje me dosjet në OVL, ka qenë kompetencë e Prokurorisë Speciale në Hagë

para një jave - Indeks online

Ish-drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Kosovës, Rashit Qalaj, ka dhënë dëshminë e tij në lidhje me procesin gjyqësor të ish-krerëve të OVL-së së UÇK-së, Hysni Gucati e Nasim Haradinaj. Qalaj tha se...

Nasim Haradinaj përfundon dëshminë në Speciale

para një jave - Syri.net Kosova

Ka përfunduar dëshminë në Speciale, ish nënkryetari i OVL-UÇK-së, Nasim Haradinaj. Në seancën e sotme, Haradinaj është pyetur nëse do të bënte sërish publike rreth dokumentet që kanë dalë prej dosjeve...

Qalaj: Policia e Kosovës s’është kontaktuar asnjëherë nga Dhomat e Specializuara në Hagë

para një jave - Gazeta Express

Ish-drejtori i Policisë së Kosovës, Rashit Qalaj është duke dëshmuar sot në Gjykatën Speciale në Hagë për rastin e gjykimit të ish-krerëve të OVL-UÇK-së, Hysni Gucati dhe Nasim Haradinaj, shkruan Gazeta...

Haradinaj përfundon dëshminë, pritet të dëgjohet Rashit Qalaj

para një jave - Koha.net

Për të katërtën ditë radhazi, ish-nënkryetari i OVL-UÇK-së, Nasim Haradinaj, ka dëshmuar në Dhomat e Specializuara në Hagë. Ai të premten edhe ka përfunduar dëshminë e tij. Haradinajt iu janë bërë edhe...

Pyetja për Masakrën e Çirezit shkakton përplasje mes prokurorit dhe avokatit në Speciale

para një jave - Syri.net Kosova

Ka vazhduar sot seanca në Speciale ndaj krerëve të Organizatës së Veteranëve të Luftës, Nasim Haradinaj e Hysni Gucati. Seanca ka filluar me tensione mes mbrojtjes së Nasim Haradinajt dhe Prokurorit të...

Ish-drejtori i Policisë, Rashit Qalaj dëshmon në Speciale në rastin Gucati-Haradinaj

para një jave - Gazeta Express

Ish-drejtori i Policisë së Kosovës, Rashit Qalaj është paraqitur si dëshmitar në rastin e Hysni Gucatit dhe Nasim Haradinaj në Gjykatën Speciale në Hagë, shkruan Gazeta Express. Qalaj në këtë rast është...

​Haradinaj përfundon dëshminë në Hagë: Kundërshtimin e kemi ndaj qasjes që ka prokuroria dhe jo ndaj gjykatës

para një jave - GazetaBlic

Ish-nënkryetari i Organizatës së veteranëve të Luftës së UÇK-së, Nasim Haradinaj a ka thënë se kundërshtimin e kanë ndaj qasjes që sipas tij po ndjek Zyra e Prokurorit të Specializuar dhe jo ndaj Dhomave...

Qalaj:Policia e Kosovës s’është kontaktuar asnjëherë nga Specialja

para një jave - RTK

Ish-drejtori i Policisë së Kosovës, Rashit Qalaj është duke dëshmuar sot në Gjykatën Speciale në Hagë për rastin e gjykimit të ish-krerëve të OVL-UÇK-së, Hysni Gucati dhe Nasim Haradinaj. Ai tha se që...

Qalaj: S’kemi hapur rast në lidhje me dosjet në OVL, ka qenë kompetencë e Prokurorisë Speciale në Hagë

para një jave - Zeri

Ish drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Kosovës, Rashit Qalaj, ka dhënë dëshminë e tij në lidhje me procesin gjyqësor të ish krerëve të OVL-së së UÇK-së, Hysni Gucati e Nasim Haradinaj. Qalaj tha se...

Qalaj: S’kemi hapur rast në lidhje me dosjet në OVL

para një jave - OraInfo

Qalaj po dëshmon në Hagë Ish drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Kosovës, Rashit Qalaj, ka dhënë dëshminë e tij në lidhje me procesin gjyqësor të ish krerëve të OVL-së së UÇK-së, Hysni Gucati e Nasim...

Ish-drejtori i Policisë ë Kosovës dëshmon në Speciale në rastin Gucati-Haradinaj

para një jave - Alsat-M

Ish-drejtori i Policisë së Kosovës, Rashit Qalaj është paraqitur si dëshmitar në rastin e Hysni Gucatit dhe Nasim Haradinaj në Gjykatën Speciale në Hagë. Qalaj në këtë rast është paraqitur në cilësinë...

Rashit Qalaj dëshmon në procesin gjyqësor të Gucatit e Haradinajt

para një jave - Klan Kosova

Ish drejtori i Policisë së Kosovës dhe deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Rashit Qalaj, është duke dëshmuar në Gjykatën Speciale në Hagë në procesin gjyqësor të ish krerëve të OVL-së së UÇK-së,...

Qalaj dëshmon në Speciale në procesin gjyqësor ndaj Gucatit e Haradinajt

para një jave - Zeri

Ish-drejtori i Policisë së Kosovës, Rashit Qalaj është paraqitur si dëshmitar në rastin e Hysni Gucatit dhe Nasim Haradinaj në Gjykatën Speciale në Hagë. Qalaj në këtë rast është paraqitur në cilësinë...

Gucati dje nuk dukej mirë, avokati tregon gjendjen e tij

para një jave - Syri.net Kosova

Kryetari i OVL UÇK-së, Hysni Gucati, ndryshe nga dje, sot do të marrë pjesë në seancën në Speciale. Avokati i tij ka njoftuar se Gucati ka marrë barna shtesë si dhe ka vizituar mjekun “Mori barna shtesë,...

Rastin Gucati-Haradinaj, ish-drejtori i Policisë, Rashit Qalaj dëshmon në Speciale

para një jave - ABC News

Mbi 2 milionë vaksinime në Shqipëri, ministria e Shëndetësisë publikon të dhënat: Janë vaksinuar plotësisht edhe 229 qytetarë jashtë venditIsh-drejtori i Policisë së Kosovës, Rashit Qalaj është paraqitur...

Rasti Gucati-Haradinaj, ish-drejtori i Policisë dëshmon në Hagë

para një jave - OraInfo

Ish-drejtori i Policisë, Rashit Qalaj dëshmon në Speciale në rastin Gucati-Haradinaj Ish-drejtori i Policisë së Kosovës, Rashit Qalaj është paraqitur si dëshmitar në rastin e Hysni Gucatit dhe Nasim Haradinaj...

Qalaj në Hagë: S’kemi hapur rast në lidhje me dosjet në OVL, është kompetencë e Prokurorisë këtu në Hagë

para një jave - InfoShqip

Ish drejtori i Policisë së Kosovës dhe deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Rashit Qalaj, është duke dëshmuar në Gjykatën Speciale në Hagë në procesin gjyqësor të ish-krerëve të OVL-së së UÇK-së,...

Deputeti i PDK-së, Rashit Qalaj, dëshmon në Speciale në rastin Gucati-Haradinaj

para një jave - GazetaBlic

Ish-drejtori i Policisë së Kosovës, Rashit Qalaj, aktualisht deputet i PDK-së është paraqitur si dëshmitar në rastin e Hysni Gucatit dhe Nasim Haradinaj në Gjykatën Speciale në Hagë. Qalaj në këtë rast...

LIVE: Rashit Qalaj dëshmon në procesin ndaj Haradinajt dhe Gucatit

para një jave - Bota Sot

Ish-drejtori i Policisë së Kosovës Rashit Qalaj sot do të dëshmojë në Hagë si dëshmitarë. Qalaj, do të dëshmojë në rastin e Haradinajt dhe Gucatit, dëshmia e tij do të jepet pasi që në kohën e rrjedhjes...

Haradinaj e përfundon dëshminë e tij në Hagë, thotë se në asnjë mënyrë s’do të nxirrte të dhënat e dëshmitarëve

para një jave - Indeks online

Të premten, pas katër ditësh të dhënies së dëshmisë së tij, Nasim Haradinaj e ka përfunduar dëshminë e tij në Hagë. Ai ka thënë se krejt kjo çka ka bërë dhe po akuzohet dhe arsyeja nëse i ka bërë këto...

Nasim Haradinaj përfundon dëshminë e tij në Gjykatën Speciale

para një jave - Kallxo

Ish kreu i Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK-së, Nasim Haradinaj, sot ka përfunduar dëshminë e tij në Dhomat e Specializuara të Hagës. Haradinaj i cili po akuzohet se ka bërë publikim e dokumenteve...

Sot në gjykimin ndaj Hysni Gucatit dhe Nasim Haradinaj pritet të dëgjohet Rashit Qalaj

para një jave - Indeks online

Në gjykimin që po zhvillohet ndaj Hysni Gucatit dhe Nasim Haradinaj në Hagë, sot pritet të dëgjohet në cilësi të dëshmitarit Rashit Qalaj. Aktualisht në këtë gjykim është duke paraqitur çështjen e saj...

Qalaj: Policia e Kosovës nuk u lejua të hetojë rastin e dosjeve në OVL-UÇK

para një jave - Lajmi.net

Para trupit gjykues, Qalaj ka thënë se zyrtarët e OVL-UÇK-së kishin kërkuar nga Policia e Kosovës që të hetojë rastin me dokumentet që dërgoheshin nga një person i panjohur në organizatë por Prokuroria...

Edhe sot vazhdon seanca ndaj Haradinajt

para një jave - RTV 21

Ish-nënkryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK-së, Nasim Haradinaj në seancën e mbajtur dje ka thënë se nuk pendohet për veprimet e tij, duke bërë të ditur se në organizatë kishin arritur...

LIVE: Nasim Haradinaj vazhdon dëshminë në Speciale

para një jave - Bota Sot

(E plotësuar) - Ka nisur seanca ndaj Gucatit e Haradinajt në Hagë. Vazhdon edhe sot seanca ndaj Gucatit e Haradinajt në Hagë Edhe sot pritet të vazhdojë seanca gjyqësore ndaj ish krerëve të Organizatës...

Gucatit i jepen barna shtesë në Hagë dhe vizitohet nga mjeku, avokati tregon gjendjen e tij

para një jave - Tetova Sot

Avokati i tij ka njoftuar se Gucati ka marrë barna shtesë si dhe ka vizituar mjekun, shkruan lajmi.net “Mori barna shtesë, vizitoi mjekë dhe një infermiere do të kujdeset për të. Nëse i krijohen dhimbje...

Pyetja për Masakrën e Çirezit shkakton përplasje mes prokurorit dhe avokatit në Speciale

para një jave - Tetova Sot

Seanca ka filluar me tensione mes mbrojtjes së Nasim Haradinajt dhe Prokurorit të Specializuar, pasi që avokati dëshironte të bënte një pyetje për Haradinajn ku përmendej masakra e Çirezit, shkruan lajmi.net....

Gucati vizitohet nga mjeku dhe merr barna shtesë në Hagë, avokati tregon gjendjen e tij

para një jave - OraInfo

Gucatit i jepen barna shtesë në Hagë dhe vizitohet nga mjeku. Kryetari i OVL UÇK-së, Hysni Gucati, ndryshe nga dje, sot do të marrë pjesë në seancën në Speciale. Avokati i tij ka njoftuar se Gucati ka...

Edhe sot vazhdon seanca ndaj Gucatit e Haradinajt

para një jave - Syri.net Kosova

Edhe sot pritet të vazhdojë seanca gjyqësore ndaj ish krerëve të Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK-së, Hysni Gucati e Nasim Haradinaj. Gjatë ditës së djeshme, ish-nënkryetari i OVL-së së UÇK-së...

Qalaj përfundon dëshminë në Hagë, gjykimi ndaj Gucatit dhe Haradinajt do të vazhdojë më 21 janar

para një jave - Realiteti

Ish-drejtori i Policisë së Kosovës, Rashit Qalaj ka përfunduar dëshminë e tij në Dhomat e Specializuara në Hagë. Para trupit gjykues, Qalaj ka thënë se Prokuroria Speciale e Kosovës nuk e ka autorizuar...

Qalaj: Policia e Kosovës nuk u lejua të hetojë rastin e dosjeve në OVL-UÇK

para një jave - Epoka e Re

Ish-drejtori i përgjithshëm i Policisë së Kosovës, Rashit Qalaj, ka dhënë dëshminë e tij para Dhomave të Specializuara në Hagë në gjykimin ndaj Hysni Gucatit dhe Nasim Haradinaj. Para trupit gjykues, Qalaj...

Lajmi i fundit vjen nga Haga, në lidhje me…

para një jave - Bota Press

Ish-drejtori i Policisë së Kosovës, Rashit Qalaj ka përfunduar dëshminë e tij në Dhomat e Specializuara në Hagë. Para trupit gjykues, Qalaj ka thënë se Prokuroria Speciale e Kosovës nuk e ka autorizuar...

Dyshohet se e mbushi me derivate veturën personale, arrestohet drejtori i Spitalit të Ferizajt

para një jave - Realiteti

Rashit Qalaj, ka deklaruar se zyrtarë nga Organizata e Veteranëve të Luftës kanë kërkuar që rasti i dosjes të ardhura nga ZPS-ja të hetohet nga Policia e Kosovës. “Zyrtarët e Veteranëve të Luftës kanë...

Osmani, Kurti e Konjufca nuk tërhiqen nga kundërshtimi i mbajtjes së referendumit të Serbisë në Kosovë

para një jave - Realiteti

Ish-drejtori i Policisë së Kosovës, Rashit Qalaj është ftuar sot si dëshmitar i mbrojtjes në gjykimin e krerëve të OVL-UÇK-së, të cilët po akuzohen se shpërndanë pa autorizim informacion konfidencial dhe...

Qalaj përfundon dëshminë në Hagë, gjykimi ndaj Gucatit dhe Haradinajt do të vazhdojë më 21 janar

para një jave - KosovaPress

Ish-drejtori i Policisë së Kosovës, Rashit Qalaj ka përfunduar dëshminë e tij në Dhomat e Specializuara në Hagë. Para trupit gjykues, Qalaj ka thënë se Prokuroria Speciale e Kosovës nuk e ka autorizuar...

Qalaj: Policia e Kosovës s’është kontaktuar kurrë nga Dhomat e Specializuara në Hagë

para një jave - Top24

Ish-drejtori i Policisë së Kosovës, Rashit Qalaj është duke dëshmuar sot në Gjykatën Speciale në Hagë për rastin e gjykimit të ish-krerëve të OVL-UÇK-së, Hysni Gucati dhe Nasim Haradinaj. Ai tha se që...

Haradinaj përfundon dëshminë në Hagë

para një jave - Lajmi.net

Në ditën e katërt të dëshmisë së tij derisa i është përgjigjur pyetjeve të avokatit mbrojtës Toby Cadman, Haradinaj ka thënë se gjykatën e kupton si legjitime. “Kundërshtimin e kemi vetëm ndaj qasjes që...

Qalaj: Policia e Kosovës nuk u lejua të hetojë rastin e dosjeve në OVL-UÇK

para një jave - Realiteti

Ish-drejtori i përgjithshëm i Policisë së Kosovës, Rashit Qalaj ka filluar dëshminë e tij para Dhomave të Specializuara në Hagë në gjykimin ndaj Hysni Gucatit dhe Nasim Haradinaj. Para trupit gjykues,...

Edhe sot vazhdon seanca ndaj Gucatit e Haradinajt

para një jave - Klan Kosova

Edhe sot pritet të vazhdojë seanca gjyqësore ndaj ish krerëve të Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK-së, Hysni Gucati e Nasim Haradinaj. Gjatë ditës së djeshme, ish-nënkryetari i OVL-së së UÇK-së...

Qalaj përfundon dëshminë në rastin e Gucatit e Haradinajt

para një jave - Arbresh

Ish-drejtori  i Policisë së Kosovës, Rashit Qalaj, ka përfunduar dëshminë e tij në rastin e ish krerëve të OVL-së së UÇK-së, Hysni Gucati e Nasim Haradianj. Qalaj në Hagë tha se Policia e Kosovës nuk ka...

Qalaj: Policia e Kosovës nuk u lejua të hetojë rastin e dosjeve në OVL-UÇK

para një jave - KosovaPress

Ish-drejtori i përgjithshëm i Policisë së Kosovës, Rashit Qalaj ka filluar dëshminë e tij para Dhomave të Specializuara në Hagë në gjykimin ndaj Hysni Gucatit dhe Nasim Haradinaj. Para trupit gjykues,...

Rashit Qalaj përfundon dëshminë në Speciale

para një jave - ATV Live

Ish-drejtori i Policisë së Kosovës, Rashit Qalaj ka përfunduar dëshminë në Gjykatën Speciale në Hagë, në rastin e gjykimit ndaj ish-krerëve të OVL-UÇK-së, Hysni Gucati dhe Nasim Haradinaj, shkruan Gazeta...

Qalaj thotë se PSRK i kishte udhëzuar të mos hetojnë, pasi kishte vlerësuar se kjo është kompetencë e ZPS-së

para një jave - ATV Live

Ish-drejtori i Policisë së Kosovës (PK), aktualisht deputet nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës (PDK) Rashit Qalaj ka deklaruar se Prokuroria Speciale e Republikës së Kosovës (PSRK) e kishte udhëzuar...

Rashit Qalaj përfundon dëshminë në Speciale

para një jave - Periskopi

Ish-drejtori i Policisë së Kosovës, Rashit Qalaj ka përfunduar dëshminë në Gjykatën Speciale në Hagë, në rastin e gjykimit ndaj ish-krerëve të OVL-UÇK-së, Hysni Gucati dhe Nasim Haradinaj. Qalaj në Speciale...

Rashit Qalaj paraqitet si dëshmitar në Gjykatën Speciale

para një jave - Lajmi.net

Ai do të dëshmojë në rastin e Haradinajt dhe Gucatit që po akuzohen për pengim të drejtësisë, shkruan lajmi.net. Dëshmia e tij do të jepet pasi që në kohën e rrjedhjes së dokumenteve ai ka qenë Drejtor...

Pyetja për Masakrën e Çirezit shkakton përplasje mes prokurorit dhe avokatit në Speciale

para një jave - Lajmi.net

Seanca ka filluar me tensione mes mbrojtjes së Nasim Haradinajt dhe Prokurorit të Specializuar, pasi që avokati dëshironte të bënte një pyetje për Haradinajn ku përmendej masakra e Çirezit, shkruan lajmi.net....

Prokurorët e Hagës akuzohen se nuk mbrojtën dosjet e rrjedhura në Kosovë

para një jave - Dosja.al

HAGË – Nasim Haradinaj dëshmoi në Dhomat e Specializuara të Kosovës në Hagë të enjten se prokuroria duhej të kishte parandaluar rrjedhjen e dokumenteve konfidenciale nga rastet e krimeve të luftës në vend...

Edhe sot vazhdon seanca ndaj Gucatit e Haradinajt

para një jave - GazetaBlic

Edhe sot pritet të vazhdojë seanca gjyqësore ndaj ish krerëve të Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK-së, Hysni Gucati e Nasim Haradinaj. Gjatë ditës së djeshme, ish-nënkryetari i OVL-së së UÇK-së...

Edhe sot vazhdon seanca ndaj Gucatit e Haradinajt

para një jave - Indeks online

Edhe sot pritet të vazhdojë seanca gjyqësore ndaj ish krerëve të Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK-së, Hysni Gucati e Nasim Haradinaj. Gjatë ditës së djeshme, ish-nënkryetari i OVL-së së UÇK-së...

Rashit Qalaj dëshmon në procesin ndaj Haradinajt dhe Gucatit

para një jave - KosovaPress

Haradinaj përfundon dëshminë në Hagë: Kundërshtimin e kemi ndaj qasjes që ka prokuroria dhe jo ndaj gjykatës

Pyetja për Masakrën e Çirezit shkakton përplasje mes prokurorit dhe avokatit në Speciale

para një jave - in7

Pyetja për Masakrën e Çirezit shkakton përplasje mes prokurorit dhe avokatit në Speciale Ka vazhduar sot seanca në Speciale ndaj krerëve të Organizatës së Veteranëve të Luftës, Nasim Haradinaj e Hysni...

Qalaj: Policia e Kosovës s’është kontaktuar asnjëherë nga Dhomat e Specializuara në Hagë

para një jave - Epoka e Re

Ish-drejtori i Policisë së Kosovës, Rashit Qalaj, është duke dëshmuar sot në Gjykatën Speciale në Hagë për rastin e gjykimit të ish-krerëve të OVLUÇK-së, Hysni Gucati dhe Nasim Haradinaj. Ai ka thënë se...

Nasim Haradinaj përfundon dëshminë në Hagë

para një jave - Revista Kosovarja

Ish-nënkryetari i Organizatës së veteranëve të Luftës së UÇK-së, Nasim Haradinaj a ka thënë se kundërshtimin e kanë ndaj qasjes që sipas tij po ndjek Zyra e Prokurorit të Specializuar dhe jo ndaj Dhomave...

Qalaj: Policia e Kosovës nuk është kontaktuar asnjëherë nga Dhomat e Specializuara në Hagë

para një jave - Arbresh

Ish drejtori i Policisë së Kosovës dhe deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Rashit Qalaj, është duke dëshmuar në Gjykatën Speciale në Hagë në procesin gjyqësor të ish-krerëve të OVL-së së UÇK-së,...

Gucatit i jepen barna shtesë në Hagë dhe vizitohet nga mjeku, avokati tregon gjendjen e tij

para një jave - Lajmi.net

Avokati i tij ka njoftuar se Gucati ka marrë barna shtesë si dhe ka vizituar mjekun, shkruan lajmi.net “Mori barna shtesë, vizitoi mjekë dhe një infermiere do të kujdeset për të. Nëse i krijohen dhimbje...

Qalaj: Policia e Kosovës s’është kontaktuar asnjëherë nga Dhomat e Specializuara në Hagë

para një jave - Fakti Ditor

Ish-drejtori i Policisë së Kosovës, Rashit Qalaj është duke dëshmuar sot në Gjykatën Speciale në Hagë për rastin e gjykimit të ish-krerëve të OVL-UÇK-së, Hysni Gucati dhe Nasim Haradinaj, shkruan Gazeta...

Gucatit i jepen barna shtesë në Hagë dhe vizitohet nga mjeku, avokati tregon gjendjen e tij

para një jave - Top24

Avokati i tij ka njoftuar se Gucati ka marrë barna shtesë si dhe ka vizituar mjekun, shkruan lajmi.net “Mori barna shtesë, vizitoi mjekë dhe një infermiere do të kujdeset për të. Nëse i krijohen dhimbje...

Qalaj në Hagë: S’kemi hapur rast në lidhje me dosjet në OVL, është kompetencë e Prokurorisë këtu në Hagë

para një jave - Arbresh

Ish drejtori i Policisë së Kosovës dhe deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Rashit Qalaj, është duke dëshmuar në Gjykatën Speciale në Hagë në procesin gjyqësor të ish-krerëve të OVL-së së UÇK-së,...

Haradinaj përfundon dëshminë në Hagë

para një jave - Realiteti

Ish-nënkryetari i Organizatës së veteranëve të Luftës së UÇK-së, Nasim Haradinaj a ka thënë se kundërshtimin e kanë ndaj qasjes që sipas tij po ndjek Zyra e Prokurorit të Specializuar dhe jo ndaj Dhomave...

Ish-drejtori i Policisë ë Kosovës dëshmon në Speciale në rastin Gucati-Haradinaj

para një jave - Fakti Ditor

Ish-drejtori i Policisë së Kosovës, Rashit Qalaj është paraqitur si dëshmitar në rastin e Hysni Gucatit dhe Nasim Haradinaj në Gjykatën Speciale në Hagë. Qalaj në këtë rast është paraqitur në cilësinë...

Pyetja për Masakrën e Çirezit shkakton përplasje mes prokurorit dhe avokatit në Speciale

para një jave - Fakti Ditor

Ka vazhduar sot seanca në Speciale ndaj krerëve të Organizatës së Veteranëve të Luftës, Nasim Haradinaj e Hysni Gucati. Seanca ka filluar me tensione mes mbrojtjes së Nasim Haradinajt dhe Prokurorit të...

Haradinaj përfundon dëshminë në Hagë

para një jave - Bota Press

Ish-nënkryetari i Organizatës së veteranëve të Luftës së UÇK-së, Nasim Haradinaj a ka thënë se kundërshtimin e kanë ndaj qasjes që sipas tij po ndjek Zyra e Prokurorit të Specializuar dhe jo ndaj Dhomave...

Nasim Haradinaj përfundon dëshminë në Hagë: Gjithçka që duhet të dini

para një jave - Periskopi

Ish-nënkryetari i Organizatës së veteranëve të Luftës së UÇK-së, Nasim Haradinaj a ka thënë se kundërshtimin e kanë ndaj qasjes që sipas tij po ndjek Zyra e Prokurorit të Specializuar dhe jo ndaj Dhomave...

Sot në gjykimin ndaj Gucatit dhe Haradinaj pritet të dëgjohet Qalaj

para një jave - Bota Press

Në gjykimin që po zhvillohet ndaj Hysni Gucatit dhe Nasim Haradinaj në Hagë, sot pritet të dëgjohet në cilësi të dëshmitarit Rashit Qalaj. Aktualisht në këtë gjykim është duke paraqitur çështjen e saj...

Pyetja për Masakrën e Çirezit shkakton përplasje mes prokurorit dhe avokatit në Speciale

para një jave - Top24

Ka vazhduar sot seanca në Speciale ndaj krerëve të Organizatës së Veteranëve të Luftës, Nasim Haradinaj e Hysni Gucati. Seanca ka filluar me tensione mes mbrojtjes së Nasim Haradinajt dhe Prokurorit të...

Rashit Qalaj dëshmon në procesin ndaj Haradinajt dhe Gucatit

para një jave - KosovaPress

Haradinaj përfundon dëshminë në Hagë: Kundërshtimin e kemi ndaj qasjes që ka prokuroria dhe jo ndaj gjykatës Haradinaj: Kam vepruar drejt me dokumentet, njësoj do të bëja përsëri Haradinaj thotë se emrat...

Ish-drejtori i Policisë, Rashit Qalaj dëshmon në Speciale në rastin Gucati-Haradinaj

para një jave - Informatat

Ish-drejtori i Policisë së Kosovës, Rashit Qalaj është paraqitur si dëshmitar në rastin e Hysni Gucatit dhe Nasim Haradinaj në Gjykatën Speciale në Hagë. Qalaj në këtë rast është paraqitur në cilësinë...

Rashit Qalaj dëshmon në procesin gjyqësor të Gucatit e Haradinajt

para një jave - Ekonomia Online

Ish-drejtori i Policisë së Kosovës dhe deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Rashit Qalaj, është duke dëshmuar në Gjykatën Speciale në Hagë në procesin gjyqësor të ish krerëve të OVL-së së UÇK-së,...

Rashit Qalaj do të dëshmojë në Hagë si dëshmitarë

para një jave - Arbresh

Ish-drejtori i Policisë së Kosovës Rashit Qalaj sot do të dëshmojë në Hagë si dëshmitarë. Qalaj, do të dëshmojë në rastin e Haradinajt dhe Gucatit, dëshmia e tij do të jepet pasi që në kohën e rrjedhjes...

Pyetja për Masakrën e Çirezit shkakton përplasje mes prokurorit dhe avokatit në Speciale

para një jave - Lajm

Seanca ka filluar me tensione mes mbrojtjes së Nasim Haradinajt dhe Prokurorit të Specializuar, pasi që avokati dëshironte të bënte një pyetje për Haradinajn ku përmendej masakra e Çirezit, shkruan lajmi.net....

Gucatit i jepen barna shtesë në Hagë dhe vizitohet nga mjeku, avokati tregon gjendjen e tij

para një jave - Lajm

Avokati i tij ka njoftuar se Gucati ka marrë barna shtesë si dhe ka vizituar mjekun, shkruan lajmi.net “Mori barna shtesë, vizitoi mjekë dhe një infermiere do të kujdeset për të. Nëse i krijohen dhimbje...

Haradinaj përfundon dëshminë në Hagë: Kundërshtimin e kemi ndaj qasjes që ka prokuroria dhe jo ndaj gjykatës

para një jave - KosovaPress

Ish-nënkryetari i Organizatës së veteranëve të Luftës së UÇK-së, Nasim Haradinaj a ka thënë se kundërshtimin e kanë ndaj qasjes që sipas tij po ndjek Zyra e Prokurorit të Specializuar dhe jo ndaj Dhomave...

Sot në gjykimin ndaj Gucatit dhe Nasim Haradinaj pritet të dëgjohet Qalaj

para një jave - Bota Press

Në gjykimin që po zhvillohet ndaj Hysni Gucatit dhe Nasim Haradinaj në Hagë, sot pritet të dëgjohet në cilësi të dëshmitarit Rashit Qalaj. Aktualisht në këtë gjykim është duke paraqitur çështjen e saj...

Deputeti i PDK-së, Rashit Qalaj fillon dëshminë e tij në gjykimin ndaj Hysni Gucatit dhe Nasim Haradinaj

para një jave - ATV Live

Ish-drejtori i Policisë së Kosovës dhe deputeti nga radhët e Partisë Demokratikë të Kosovës (PDK), Rashit Qalaj, ka filluar dhënien e dëshmisë së tij në gjykimin që po zhvillohet ndaj Hysni Gucatit dhe...

Haradinaj e përfundon dëshminë e tij në Hagë, thotë se në asnjë mënyrë s’do të nxirrte të dhënat e dëshmitarëve

para një jave - ATV Live

Të premten, pas katër ditësh të dhënies së dëshmisë së tij, Nasim Haradinaj e ka përfunduar dëshminë e tij në Hagë. Ai ka thënë se krejt kjo çka ka bërë dhe po akuzohet dhe arsyeja nëse i ka bërë këto...

Rashit Qalaj paraqitet si dëshmitar në Gjykatën Speciale

para një jave - Realiteti

Rashit Qalaj po dëshmon në Gjykatën Speciale. Ai do të dëshmojë në rastin e Haradinajt dhe Gucatit që po akuzohen për pengim të drejtësisë, shkruan lajmi.net. Dëshmia e tij do të jepet pasi që në kohën...

Pyetja për Masakrën e Çirezit shkakton përplasje mes prokurorit dhe avokatit në Speciale

para një jave - Realiteti

Ka vazhduar sot seanca në Speciale ndaj krerëve të Organizatës së Veteranëve të Luftës, Nasim Haradinaj e Hysni Gucati. Seanca ka filluar me tensione mes mbrojtjes së Nasim Haradinajt dhe Prokurorit të...

Rashit Qalaj i ftuar në Hagë si dëshmitarë

para një jave - Arbresh

Ish-drejtori i Policisë së Kosovës Rashit Qalaj i ftuar në Hagë si dëshmitarë.

Rashit Qalaj betohet në prokurori se do ta thotë të vërtetën

para një jave - Epoka e Re

Sot është duke vazhduar seanca gjyqësore ndaj Hysni Gucatit dhe Nasim Haradinajt në Prokurorinë e Hagës. Në këtë seancë është duke u paraqitur ish-drejtori i Policisë së Kosovës, Rashit Qalaj, i cili fillimisht...

Pyetja për Masakrën e Çirezit shkakton përplasje mes prokurorit dhe avokatit në Speciale

para një jave - Bota Press

Ka vazhduar sot seanca në Speciale ndaj krerëve të Organizatës së Veteranëve të Luftës, Nasim Haradinaj e Hysni Gucati. Seanca ka filluar me tensione mes mbrojtjes së Nasim Haradinajt dhe Prokurorit të...

Nuk do të publikonim asnjëherë emra të dëshmitarëve

para një jave - Epoka e Re

Sot është duke vazhduar seanca gjyqësore ndaj Hysni Gucatit dhe Nasim Haradinajt në Prokurorinë e Hagës. Nasim Haradinaj, i pyetur nga avokati nëse do të publikonte sërish materiale të tilla po qe se do...

Nuk e kundërshtojmë këtë gjykatë, njëanësinë po

para një jave - Epoka e Re

Sot është duke vazhduar seanca gjyqësore ndaj Hysni Gucatit dhe Nasim Haradinajt në Gjykatën Speciale në Hagë. Nasim Haradinaj, i pyetur nga avokati si ndihet që prokuroria nuk po bën hetime për të gjitha...

Nasim Haradinaj vazhdon dëshminë në Speciale

para një jave - KosovaPress

VIDEO-PËRMBLEDHJE NGA SEANCAT E KALUARA:

Gucatit i jepen barna shtesë në Hagë dhe vizitohet nga mjeku, avokati tregon gjendjen e tij

para një jave - Realiteti

Kryetari i OVL UÇK-së, Hysni Gucati, ndryshe nga dje, sot do të marrë pjesë në seancën në Speciale. Avokati i tij ka njoftuar se Gucati ka marrë barna shtesë si dhe ka vizituar mjekun, shkruan lajmi.net...

Gucatit i jepen barna shtesë në Hagë dhe vizitohet nga mjeku, avokati tregon gjendjen e tij

para një jave - Fakti Ditor

Kryetari i OVL UÇK-së, Hysni Gucati, ndryshe nga dje, sot do të marrë pjesë në seancën në Speciale. Avokati i tij ka njoftuar se Gucati ka marrë barna shtesë si dhe ka vizituar mjekun, shkruan lajmi.net...

Gucatit i jepen barna shtesë dhe vizitohet nga mjeku, kjo është gjendjen e tij

para një jave - Bota Press

Kryetari i OVL UÇK-së, Hysni Gucati, ndryshe nga dje, sot do të marrë pjesë në seancën në Speciale. Avokati i tij ka njoftuar se Gucati ka marrë barna shtesë si dhe ka vizituar mjekun, shkruan Botapress.info...

Pas përkeqësimit të gjendjes, sot kthehet në seancë Hysni Gucati

para një jave - Arbresh

Ka filluar vazhdimi i seancës gjyqësore ndaj ish krerëve të Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK-së, Hysni Gucati e Nasim Haradinaj. Për dallim nga dje ku për shkaqe shëndetësore, Hysni Gucati nuk...

Edhe sot vazhdon seanca ndaj Gucatit e Haradinajt

para një jave - Informatat

Edhe sot pritet të vazhdojë seanca gjyqësore ndaj ish krerëve të Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK-së, Hysni Gucati e Nasim Haradinaj. Gjatë ditës së djeshme, ish-nënkryetari i OVL-së së UÇK-së...

Lajmi i fundit vjen nga Gjykata Speciale…

para një jave - Bota Press

Edhe sot pritet të vazhdojë seanca gjyqësore ndaj ish krerëve të Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK-së, Hysni Gucati e Nasim Haradinaj. Gjatë ditës së djeshme, ish-nënkryetari i OVL-së së UÇK-së...

Vazhdon edhe sot seanca ndaj Gucatit e Haradinajt

para një jave - Gazeta Metro

Edhe sot pritet të vazhdojë seanca gjyqësore ndaj ish krerëve të Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK-së, Hysni Gucati e Nasim Haradinaj. Gjatë ditës së djeshme, ish-nënkryetari i OVL-së së UÇK-së...

Edhe sot vazhdon seanca ndaj Gucatit e Haradinajt

para një jave - Periskopi

Edhe sot pritet të vazhdojë seanca gjyqësore ndaj ish krerëve të Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK-së, Hysni Gucati e Nasim Haradinaj. Gjatë ditës së djeshme, ish-nënkryetari i OVL-së së UÇK-së...

Pas një ore nis vazhdimi i seancës ndaj Gucatit dhe Haradinajt

para një jave - Epoka e Re

Edhe sot pritet të vazhdojë seanca gjyqësore ndaj ish krerëve të Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK-së, Hysni Gucati e Nasim Haradinaj. Gjatë ditës së djeshme, ish-nënkryetari i OVL-së së UÇK-së...

Edhe sot vazhdon seanca ndaj Gucatit e Haradinajt

para një jave - Ekonomia Online

Edhe sot pritet të vazhdojë seanca gjyqësore ndaj ish krerëve të Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK-së, Hysni Gucati e Nasim Haradinaj. Gjatë ditës së djeshme, ish-nënkryetari i OVL-së së UÇK-së...

Edhe sot vazhdon seanca ndaj Gucatit e Haradinajt

para një jave - Arbresh

Edhe sot pritet të vazhdojë seanca gjyqësore ndaj ish krerëve të Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK-së, Hysni Gucati e Nasim Haradinaj. Gjatë ditës së djeshme, ish-nënkryetari i OVL-së së UÇK-së...

Haradinaj: Nuk i kanë publikuar apo shumëzuar dokumentet e dërguara në OVL-UÇK

para një jave - RTV 21

Ish-nënkryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK-së, Nasim Haradinaj, gjatë dëshmisë së tij para Dhomave të Specializuara në Hagë, tha se nuk kanë publikuar, shpërndarë apo shumëzuar dokumentet...

Zëdhënësi i Speciales: Veseli u transferua në Hagë pas vizitës në Kosovë më 11 janar

para një jave - Zhurnal

Zëdhënësi i Dhomave të Specializuara të Kosovës (DhSK) në Hagë, Michael Doyle, përmes platformës online “Zoom”, ka thënë se pas vizitës në Kosovë, Kadri Veseli është transferuar në Hagë më 11 janar. Gjatë...

Haradinaj: Kam vepruar drejt me dokumentet, njësoj do të bëja përsëri

para një jave - RTV 21

Ish-nënkryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK-së, Nasim Haradinaj ka thënë se nuk pendohet për veprimet e tij, duke bërë të ditur se në organizatë kishin arritur dokumente nga një person...

Pas vizitës së Veselit në Kosovë, zëdhënësi i Speciales tregon se ai u transferua në Hagë

para një jave - Syri.net Kosova

Zëdhënësi i Dhomave të Specializuara të Kosovës (DhSK) në Hagë, Michael Doyle, përmes platformës online “Zoom”, ka thënë se pas vizitës në Kosovë, Kadri Veseli është transferuar në Hagë më 11 janar. Gjatë...

Gucati u largua nga seanca gjyqësore pasi nuk ndjehej mirë me shëndet

para një jave - Portalb

Avokati i Hysni Gucatit ka bërë të ditur se ish kreu i Organizatës së Veteranëve të Luftës,  Hysni Gucati, nuk është në gjendje të mirë shëndetësore, dhe kjo sipas tij, është edhe arsyeja se pse ai është...

Zëdhënësi i Speciales: Veseli u transferua në Hagë pas vizitës në Kosovë më 11 janar

para një jave - Telegrafi

Zëdhënësi i Dhomave të Specializuara të Kosovës (DhSK) në Hagë, Michael Doyle, përmes platformës online “Zoom”, ka thënë se pas vizitës në Kosovë, Kadri Veseli është transferuar në Hagë më 11 janar. Gjatë...

Haradinaj nuk pendohet as nga Haga: Kam vepruar drejt me dokumentet

para një jave - Syri.net Kosova

Ish-nënkryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK-së, Nasim Haradinaj ka thënë se nuk pendohet për veprimet e tij, duke bërë të ditur se në organizatë kishin arritur dokumente nga një person...

Ja çfarë ka ndodhur me Kadri Veselin pas vizitës në Kosovë

para një jave - Bota Sot

Zëdhënësi i Dhomave të Specializuara të Kosovës (DhSK) në Hagë, Michael Doyle, përmes platformës online “Zoom”, ka thënë se pas vizitës në Kosovë, Kadri Veseli është transferuar në Hagë më 11 janar. Gjatë...

E konfirmon zëdhënësi i Speciales: Veseli u transferua në Hagë pas vizitës në Kosovë më 11 janar

para një jave - OraInfo

Zëdhënësi i Speciales: Veseli u transferua në Hagë pas vizitës në Kosovë më 11 janar. Zëdhënësi i Dhomave të Specializuara të Kosovës (DhSK) në Hagë, Michael Doyle, përmes platformës online “Zoom”, ka...

Haradinaj: Është e pabesueshme që dy shqiptarë janë dëshmitarë në dokumentet të ZPS-së

para një jave - Kallxo

Nasim Haradinaj është duke iu përgjigjur pyetjeve në Zyrës së Prokurorit të Specializuar. Prokurori po shfaq pjesë nga video-konferencat apo intervistat që Haradinaj i ka dhënë më parë në mediat e Kosovës,...

Haradinaj: Kam vepruar drejt me dokumentet, njësoj do të bëja përsëri

para një jave - Telegrafi

Ish-nënkryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK-së, Nasim Haradinaj ka thënë se nuk pendohet për veprimet e tij përmes së cilave ka bërë të ditur se në organizatë kishin arritur dokumente...

Zëdhënësi i Speciales: Veseli u transferua në Hagë pas vizitës në Kosovë më 11 janar

para një jave - Zeri

Zëdhënësi i Dhomave të Specializuara të Kosovës (DhSK) në Hagë, Michael Doyle, përmes platformës online “Zoom”, ka thënë se pas vizitës në Kosovë, Kadri Veseli është transferuar në Hagë më 11 janar. Gjatë...

Haradinaj: Kam vepruar drejt me dokumentet, njësoj do të bëja përsëri

para një jave - Zeri

Ish-nënkryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK-së, Nasim Haradinaj ka thënë se nuk pendohet për veprimet e tij, duke bërë të ditur se në organizatë kishin arritur dokumente nga një person...

Zëdhënësi i Speciales: Veseli u transferua në Hagë pas vizitës në Kosovë më 11 janar

para një jave - Indeks online

Zëdhënësi i Dhomave të Specializuara të Kosovës (DhSK) në Hagë, Michael Doyle, përmes platformës online “Zoom”, ka thënë se pas vizitës në Kosovë, Kadri Veseli është transferuar në Hagë më 11 janar. Gjatë...

DhSK: Veseli u transferua në Hagë pas vizitës në Kosovë më 11 janar

para një jave - GazetaBlic

Zëdhënësi i Dhomave të Specializuara të Kosovës (DhSK) në Hagë, Michael Doyle, përmes platformës online “Zoom”, ka thënë se pas vizitës në Kosovë, Kadri Veseli është transferuar në Hagë më 11 janar. Gjatë...

Haradinaj: Kam vepruar drejt me dokumentet, njësoj do të bëja përsëri

para një jave - RTK

Ish-nënkryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK-së, Nasim Haradinaj ka thënë se nuk pendohet për veprimet e tij përmes së cilave ka bërë të ditur se në organizatë kishin arritur dokumente...

Haradinaj: Kam vepruar drejt me dokumentet, njësoj do të bëja përsëri

para një jave - Indeks online

Ish-nënkryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK-së, Nasim Haradinaj ka thënë se nuk pendohet për veprimet e tij, duke bërë të ditur se në organizatë kishin arritur dokumente nga një person...

Haradinaj: Kam vepruar drejt me dokumentet, njësoj do të bëja përsëri

para një jave - Bota Sot

Ish-nënkryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK-së, Nasim Haradinaj ka thënë se nuk pendohet për veprimet e tij përmes së cilave ka bërë të ditur se në organizatë kishin arritur dokumente...

Deputeti i VV-së ka disa fjalë për gjykimin ndaj Haradinajt: Prokuroria nuk u mor me një fakt të thjeshtë!

para një jave - Bota Sot

Deputeti nga Lëvizje Vetëvendosje Enver Dugolli, ka folur rreth procesit gjyqësor në Gjykatën Speciale ndaj ish-nënkryetarit të OVL-UÇK-së Nasim Haradinajt. Ai ka thënë se në këtë proces, Prokuroria e...

Haradinaj tha se emrat në dokumente nuk ishin të panjohur

para një jave - RTV 21

Ish-nënkryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK-së, Nasim Haradinaj po e vazhdon dëshminë e ti para Dhomave të Specializuara në Hagë. Ai sot deklaroi se emrat, të cilët ishin në dokumentet...

Haradinaj thotë se emrat në dokumente nuk ishin të panjohur, i drejtohet prokurorit: Mos e luaj rolin e budallait

para një jave - Telegrafi

Ish-nënkryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK-së, Nasim Haradinaj po e vazhdon dëshminë e tij para Dhomave të Specializuara në Hagë. Ai ka deklaruar se emrat të cilat ishin në dokumentet...

Haradinaj thotë se emrat në dokumente nuk ishin të panjohur

para një jave - Syri.net Kosova

Ish-nënkryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK-së, Nasim Haradinaj po e vazhdon dëshminë e ti para Dhomave të Specializuara në Hagë. Ai ka deklaruar se emrat të cilat ishin në dokumentet...

Zëdhënësi i Speciales: Veseli u transferua në Hagë pas vizitës në Kosovë më 11 janar

para një jave - Shenja

Zëdhënësi i Dhomave të Specializuara të Kosovës (DhSK) në Hagë, Michael Doyle, përmes platformës online “Zoom”, ka thënë se pas vizitës në Kosovë, Kadri Veseli është transferuar në Hagë më 11 janar. Gjatë...

Atletico Madrid – Atletico Bilbao, kush do t’i bashkohet Realit në finalen e Superkupës?

para një jave - Realiteti

Nasim Haradinaj është duke iu përgjigjur pyetjeve në Zyrës së Prokurorit të Specializuar. Prokurori po shfaq pjesë nga video-konferencat apo intervistat që Haradinaj i ka dhënë më parë në mediat e Kosovës,...

Haradinaj indinjohet me prokurorin: Do të më detyrosh të kërkoj mos me më qit kurrë prej burgu

para një jave - Lajmi.net

Gjatë ditës së tretë të dëshmisë së tij para Dhomave të Specializuara, ai ka deklaruar se krerët e OVL-UÇK nuk kanë publikuar apo shumëzuar dokumente, veçse kanë bërë të ditur ngjarjen e arritjes së tyre...

Babai i Hysni Gucatit: Shteti duhet të bëjë më shumë për djemtë tanë në Hagë

para një jave - Epoka e Re

Ish-i burgosuri politik dhe ish-ambasadori i Kosovës në Tiranë, Nait Hasani, i shoqëruar edhe nga Sadik Zeqiri, ish-i burgosur, kanë vizituar familjen e Hysni Gucatit në Marinë të komunës së Skenderajt....

Haradinaj thotë se nuk i kanë publikuar apo shumëzuar dokumentet e dërguara në OVL-UÇK

para një jave - RTV 21

Ish-nënkryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK-së, Nasim Haradinaj ka thënë se nuk kanë publikuar, shpërndarë apo shumëzuar dokumentet që kishin arritur në zyrën e organizatës. Para Dhomave...

Haradinaj: Emrat që i kam parë në dokumente kanë qenë të njohur në opinion

para një jave - RTK

Ish-nënkryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK-së, Nasim Haradinaj po e vazhdon dëshminë e ti para Dhomave të Specializuara në Hagë. Ai ka deklaruar se emrat të cilat ishin në dokumentet...

Zëdhënësi i Speciales: Veseli u transferua në Hagë pas vizitës në Kosovë më 11 janar

para një jave - in7

Zëdhënësi i Dhomave të Specializuara të Kosovës (DhSK) në Hagë, Michael Doyle, përmes platformës online “Zoom”, ka thënë se pas vizitës në Kosovë, Kadri Veseli është transferuar në Hagë më 11 janar. Gjatë...

Haradinaj thotë se emrat në dokumente nuk ishin të panjohur

para një jave - RTK

Ish-nënkryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK-së, Nasim Haradinaj po e vazhdon dëshminë e ti para Dhomave të Specializuara në Hagë. Ai ka deklaruar se emrat të cilat ishin në dokumentet...

DhSK: Veseli u transferua në Hagë pas vizitës në Kosovë më 11 janar

para një jave - Ekonomia Online

Zëdhënësi i Dhomave të Specializuara të Kosovës (DhSK) në Hagë, Michael Doyle, përmes platformës online “Zoom”, ka thënë se pas vizitës në Kosovë, Kadri Veseli është transferuar në Hagë më 11 janar. Gjatë...

Nasim Haradinaj thotë se nuk i kanë publikuar apo shumëzuar dokumentet e dërguara në OVL-UÇK

para një jave - Telegrafi

Ish-nënkryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK-së, Nasim Haradinaj ka thënë se nuk kanë publikuar, shpërndarë apo shumëzuar dokumentet që kishin arritur në zyrën e organizatës. Para Dhomave...

Eskalon situata/ Haradinaj, prokurorit të ZPS-së: Mos e luaj rolin e budallës

para një jave - Bota Sot

Ish-nënkryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Nasim Haradinaj, ka vazhduar ta jap dëshminë e tij përpara Gjykatës Speciale në Hagë Haradinaj tha se ai asnjëherë...

Hysni Gucati largohet nga seanca gjyqësore, s’ndjehet mirë me shëndet

para një jave - Alsat-M

Avokati i Hysni Gucatit ka bërë të ditur se ish kreu i Organizatës së Veteranëve të Luftës. Ish kreu i Organizatës së Veteranëve të Luftës, Hysni Gucati, nuk është në gjendje të mirë shëndetësore. Kështu...

Haradinaj i drejtohet prokurorit: Po më detyron të kërkoj prej gjyqit mos me më qit kurrë prej burgut

para një jave - Gazeta Metro

Ish-nënkryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK-së, Nasim Haradinaj ka thënë se nuk pendohet për veprimet e tij përmes së cilave ka bërë të ditur se në organizatë kishin arritur dokumente...

Specialja: Veseli u transferua në Hagë pas vizitës në Kosovë më 11 janar

para një jave - Arbresh

Zëdhënësi i Dhomave të Specializuara të Kosovës (DhSK) në Hagë, Michael Doyle, përmes platformës online “Zoom”, ka thënë se pas vizitës në Kosovë, Kadri Veseli është transferuar në Hagë më 11 janar. Gjatë...

Haradinaj indinjohet me prokurorin: Do të më detyrosh të kërkoj mos me më qit kurrë prej burgu

para një jave - Fakti Ditor

Ish-nënkryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK-së, Nasim Haradinaj ka thënë se nuk pendohet për veprimet e tij përmes së cilave ka bërë të ditur se në organizatë kishin arritur dokumente...

Haradinaj përplaset sërish me prokurorin e Speciales: Mos e luj rolin e budallës

para një jave - Syri.net Kosova

Po vazhdon edhe sot seanca ndaj ish nënkryetarit të Organizatës së Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Hysni Gucati dhe Nasim Haradinaj. Haradinaj para prokurorit të Specializuar ka...

Zëdhënësi i Speciales: Veseli u transferua në Hagë pas vizitës në Kosovë më 11 janar

para një jave - Gazeta Metro

Zëdhënësi i Dhomave të Specializuara të Kosovës (DhSK) në Hagë, Michael Doyle, përmes platformës online “Zoom”, ka thënë se pas vizitës në Kosovë, Kadri Veseli është transferuar në Hagë më 11 janar. Gjatë...

Zëdhënësi i Speciales: Veseli u transferua në Hagë pas vizitës në Kosovë më 11 janar

para një jave - Realiteti

Zëdhënësi i Dhomave të Specializuara të Kosovës (DhSK) në Hagë, Michael Doyle, përmes platformës online “Zoom”, ka thënë se pas vizitës në Kosovë, Kadri Veseli është transferuar në Hagë më 11 janar. Gjatë...

Haradinaj-prokurorit: S’keni dashur ta kapni personin që sillte dokumentet

para një jave - RTK

Haradinaj është pyetur nëse ka qenë në dijeni se dokumentet të cilat ishin sjell në zyrat e OVL-UÇK, e pastaj që ishin bërë publike nga zyrtarët e kësaj organizate, ishin sekrete. Haradinaj ka thënë se...

Zëdhënësi i Speciales: Veseli u transferua në Hagë pas vizitës në Kosovë më 11 janar

para një jave - Lajm

Zëdhënësi i Dhomave të Specializuara të Kosovës (DhSK) në Hagë, Michael Doyle, përmes platformës online “Zoom”, ka thënë se pas vizitës në Kosovë, Kadri Veseli është transferuar në Hagë më 11 janar. Gjatë...

Haradinaj nuk pendohet as nga Haga: Kam vepruar drejt me dokumentet

para një jave - in7

Ish-nënkryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK-së, Nasim Haradinaj ka thënë se nuk pendohet për veprimet e tij, duke bërë të ditur se në organizatë kishin arritur dokumente nga një person...

Haradinaj prokurorit të ZPS-së: Mos e luaj rolin e budallës, s’kam publikuar asnjë dokument

para një jave - Zeri

Ish-nënkryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Nasim Haradinaj, ka vazhduar ta japë dëshminë e tij përpara Gjykatës Speciale në Hagë. Haradinaj tha se ai asnjëherë...

Probleme me shëndetin, Gucati s'merr pjesë në seancë

para një jave - Syri.net Kosova

Ish-kryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK-së, Hysni Gucati nuk është në gjendje të mirë shëndetësore. Kjo është konfirmuar në seancën e sotme gjyqësore në Gjykatën Speciale nga avokati...

“Mos e luj rolin e budallës”, Haradinaj përplaset ashpër me prokurorin e Speciales

para një jave - OraInfo

Po vazhdon edhe sot seanca ndaj ish nënkryetarit të Organizatës së Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Hysni Gucati dhe Nasim Haradinaj . Haradinaj para prokurorit të Specializuar ka...

Haradinaj Speciales: Ndërrojeni përkthyesin ose mos e luani rolin e budallës kishe s’po kuptoni çka po them

para një jave - Kallxo

Naim Haradinaj është duke u përball me pyetjet e prokurorit të Dhomave të Specializuara në Hagë rreth publikimit të emrave të dëshmitarëve në dosjeve që nga një person i panjohur u lanë në zyrën e OVL-së...

Haradinaj: Mirë që s’i publikuam materialet, paska qenë kurth nga ju

para një jave - Syri.net Kosova

Sot në Gjykatën Speciale po vazhdon gjykimi ndaj ish-nënkryetarit të OVL-UÇK, Nasim Haradinaj. Haradinaj u përball me pyetjet e prokurorit rreth dosjeve që nga një person i panjohur u lanë në zyrën e OVL-së...

Haradinaj -prokurorit në Speciale: Po më detyron të kërkoj prej gjyqit mos me më qit kurrë prej burgut

para një jave - Bota Press

Ish-nënkryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK-së, Nasim Haradinaj ka thënë se nuk pendohet për veprimet e tij përmes së cilave ka bërë të ditur se në organizatë kishin arritur dokumente...

Haradinaj indinjohet me prokurorin: Do të më detyrosh të kërkoj mos me më qit kurrë prej burgu

para një jave - Realiteti

Ish-nënkryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK-së, Nasim Haradinaj ka thënë se nuk pendohet për veprimet e tij përmes së cilave ka bërë të ditur se në organizatë kishin arritur dokumente...

Hysni Gucati largohet nga seanca gjyqësore, s’ndjehet mirë me shëndet

para një jave - Klan Kosova

Avokati i Hysni Gucatit ka bërë të ditur se ish kreu i Organizatës së Veteranëve të Luftws Ish kreu i Organizatës së Veteranëve të Luftës, Hysni Gucati, nuk është në gjendje të mirë shëndetësore. Kështu...

Hysni Gucati me probleme shëndetësore, nuk merr pjesë në seancë

para një jave - Kallxo

Ish-kryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK-së, Hysni Gucati për shkak të gjendjes shëndetësore nuk po merr pjesë në seancë. Këtë e ka bërë të ditur avokati i tij, Jonathan Rees. Sipas Rees,...

Gjyqi në Hagë, Haradinaj i drejtohet ashpër prokurorit

para një jave - ABC News

Nasim Haradinaj ka vazhduar edhe sot dëshminë në Gjykatën Speciale në Hagë. Ai tha se në dokumentet që u kanë shkuar në zyre ka parë edhe aktgjykime nga gjykatat serbe të vitit 1981. “Është thënë që Gjykata...

Haradinaj thotë se gazetarët duhet të mbahen përgjegjës nëse janë publikuar dosjet e ZPS-së

para një jave - Koha.net

Ish-sekretari i OVL-UÇK-së, Nasim Haradinaj, ka thënë se gazetarët duhet të marrin përgjegjësinë nëse janë publikuar dosjet e ZPS-së. Haradinaj duke iu përgjigjur në pyetje të ZPS-së në seancën që po mbahet...

Haradinaj: Kam vepruar drejt me dokumentet, njësoj do të bëja përsëri

para një jave - Gazeta Metro

Ish-nënkryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK-së, Nasim Haradinaj ka thënë se nuk pendohet për veprimet e tij, duke bërë të ditur se në organizatë kishin arritur dokumente nga një person...

Haradinaj: Kam vepruar drejt me dokumentet, njësoj do të bëja përsëri

para një jave - Realiteti

Ish-nënkryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK-së, Nasim Haradinaj ka thënë se nuk pendohet për veprimet e tij, duke bërë të ditur se në organizatë kishin arritur dokumente nga një person...

“Mos e luaj rolin e budallës”, Nasim Haradinaj i drejtohet ashpër prokurorit të Speciales

para një jave - GazetaBlic

Nasim Haradinaj ka vazhduar edhe sot dëshminë në Gjykatën Speciale në Hagë. Ai tha se në dokumentet që u kanë shkuar në zyre ka parë edhe aktgjykime nga gjykatat serbe të vitit 1981. “Është thënë që Gjykata...

Gucati s’është në gjendje të mirë shëndetësore, nuk merr pjesë në seancë

para një jave - RTK

Ish-kryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK-së, Hysni Gucati nuk është në gjendje të mirë shëndetësore. Kjo është konfirmuar në seancën e sotme gjyqësore në Gjykatën Speciale nga avokati...

Haradinaj mohon publikimin dhe shpërndarjen e dokumenteve të ZPS-së

para një jave - RTK

Ish-nënkryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK-së, Nasim Haradinaj ka thënë se nuk kanë publikuar, shpërndarë apo shumëzuar dokumentet që kishin arritur në zyrën e organizatës. Para Dhomave...

Haradinaj “nuk do t’ja dijë”, i drejtohet ashpër prokurorit të gjykatës së Hagës

para një jave - Shekulli

Publikuar më 13.01.2022 nga Shekulli Online Nasim Haradinaj ka vazhduar edhe ditën e sotme të japë dëshminë e tij në Gjykatën Speciale në Hagë. Ai tha se në dokumentet që u kanë shkuar në zyre ka parë...

Haradinaj thotë se nuk i kanë publikuar apo shumëzuar dokumentet e dërguara në OVL-UÇK

para një jave - Indeks online

Ish-nënkryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK-së, Nasim Haradinaj ka thënë se nuk kanë publikuar, shpërndarë apo shumëzuar dokumentet që kishin arritur në zyrën e organizatës. Para Dhomave...

Haradinaj thotë se emrat në dokumente nuk ishin të panjohur

para një jave - Epoka e Re

Nënkryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK-së, Nasim Haradinaj, ka vazhduar dëshminë e tij para Dhomave të Specializuara në Hagë. Ai ka deklaruar se emrat të cilat ishin në dokumentet që...

Haradinaj: Kam vepruar drejt me dokumentet, njësoj do të bëja përsëri

para një jave - KosovaPress

Ish-nënkryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK-së, Nasim Haradinaj ka thënë se nuk pendohet për veprimet e tij përmes së cilave ka bërë të ditur se në organizatë kishin arritur dokumente...

Haradinaj thotë se gazetarët duhet të mbahen përgjegjës nëse janë publikuar dosjet e ZPS-së

para një jave - Syri.net Kosova

Ish-sekretari i OVL-UÇK-së, Nasim Haradinaj, ka thënë se gazetarët duhet të marrin përgjegjësinë nëse janë publikuar dosjet e ZPS-së. Haradinaj duke iu përgjigjur në pyetje të ZPS-së në seancën që po mbahet...

Haradinaj: Kam vepruar drejt me dokumentet, njësoj do të bëja përsëri

para një jave - ATV Live

Ish-nënkryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK-së, Nasim Haradinaj ka thënë se nuk pendohet për veprimet e tij përmes së cilave ka bërë të ditur se në organizatë kishin arritur dokumente...

Gucati s’është në gjendje të mirë shëndetësore, nuk merr pjesë në seancë

para një jave - Zeri

Ish-kryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK-së, Hysni Gucati nuk është në gjendje të mirë shëndetësore, shkruan Gazeta Express. Kjo është konfirmuar në seancën e sotme gjyqësore në Gjykatën...

Hysni Gucati s’është në gjendje të mirë shëndetësore, nuk merr pjesë në seancë

para një jave - OraInfo

Ish-kryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK-së, Hysni Gucati nuk është në gjendje të mirë shëndetësore. Kjo është konfirmuar në seancën e sotme gjyqësore në Gjykatën Speciale nga avokati...

Haradinaj thotë se emrat në dokumente nuk ishin të panjohur

para një jave - Lajmi.net

Sipas tij, dokumentet që ai i ka parë të gjitha kanë qenë të njohura për publikun. “Këta emra mos u mundo me i paraqitë sikur dolën për herë të parë këtu, janë emra që janë përmend dhe janë lakuar në opinion...

Hysni Gucati nuk merr pjesë në seancë, nuk është në gjendje të mirë shëndetësore

para një jave - GazetaBlic

Ish-kryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK-së, Hysni Gucati nuk është në gjendje të mirë shëndetësore. Kjo është konfirmuar në seancën e sotme gjyqësore në Gjykatën Speciale nga avokati...

Haradinaj – prokurorit: Kishit mundësi ta kapni personin që sillte dokumentet, s’keni dashtë

para një jave - GazetaBlic

Ai është pyetur nëse ka qenë në dijeni se dokumentet të cilat ishin sjell në zyret e OVL-UÇK, e pastaj që ishin bërë publike nga zyrtarët e kësaj organizate, ishin sekrete. Haradinaj ka thënë se asnjëherë...

Haradinaj në Hagë: Shteti jem nuk është shtet, se nuk guxon me u ni prej juve

para një jave - OraInfo

Po vazhdon edhe sot seanca ndaj ish nënkryetarit të Organizatës së Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Hysni Gucati dhe Nasim Haradinaj. Haradinaj para prokurorit të Specializuar ka...

Haradinaj: Nëse dokumentet e Speciales ishin sekrete, pse erdhën në zyrën time?

para një jave - Kallxo

Ish kreu i Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK-së, Nasim Haradinaj, ka vazhduar edhe sot seancën gjyqësore në Dhomat e Specializuara në Hagë. Nga prokurori i çështjes, Haradinajt iu lëshuan disa...

Haradinaj – prokurorit: Kishit mundësi ta kapni personin që sillte dokumentet, s’keni dashtë

para një jave - Indeks online

Sot në Gjykatën Speciale po vazhdon gjykimi ndaj ish-nënkryetarit të OVL-UÇK, Nasim Haradinaj. Ai është pyetur nëse ka qenë në dijeni se dokumentet të cilat ishin sjell në zyret e OVL-UÇK, e pastaj që...

Nasim Haradinaj thotë se s’kanë shumëzuar, shpërndarë apo publikuar materialet e dërguara në zyret e OVL-UÇK-së

para një jave - GazetaBlic

Në ditën e tretë të dëshmisë së tij, Nasim Haradinaj, ka deklaruar se nuk kanë shumëzuar, shpërndarë apo publikuar materialet që u ishin dërguar në zyret e OVL-UÇK. Këtë deklaratë e ka dhënë në gjykimin...

Hagë, Haradinaj: Gazetarët të marrin përgjegjësi për publikimin e dosjeve

para një jave - RTK

Në Hagë po mbahen seanca ndaj ish-sekretarit të OVL-UÇK-së, Nasim Haradinaj për të tretën ditë rresht. Gjatë seancës, ai tha se gazetarët duhet të marrin përgjegjësi për dosjet e ZPS-së që u publikuan....

Haradinaj thotë se dy prej dëshmitarëve të mbrojtur në Speciale i njohin të gjithë

para një jave - Ekonomia Online

Në Gjykatën Sepciale në Hagë po vazhdon senaca gjyqësor ndaj kreut të OVL-UÇK-së, Nasim Haradinaj. Gjatë seancës, Haradinaj është pyetur për dëshmitarët e mbrojtur në procesin kundër tij, ndërsa ka thënë...

Haradinaj thotë se dy prej dëshmitarëve të mbrojtur në Speciale i njohin të gjithë

para një jave - Bota Press

Në Gjykatën Sepciale në Hagë po vazhdon senaca gjyqësor ndaj kreut të OVL-UÇK-së, Nasim Haradinaj. Gjatë seancës, Haradinaj është pyetur për dëshmitarët e mbrojtur në procesin kundër tij, ndërsa ka thënë...

🔴#LIVE/ Vazhdon procesi gjyqësor ndaj Nasim Haradinajt

para një jave - Arbresh

Ish-nënkryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK-së, Nasim Haradinaj po e vazhdon dëshminë e tij para Dhomave të Specializuara në Hagë. Seanca ka filluar në orët e mëngjesit dhe po vazhdon...

Vazhdimi i dëshmisë së Nasim Haradinajt në Speciale

para një jave - KosovaPress

Haradinaj thotë se emrat në dokumente nuk ishin të panjohur Haradinaj thotë se nuk i kanë publikuar apo shumëzuar dokumentet e dërguara në OVL-UÇK

Haradinaj thotë se emrat në dokumente nuk ishin të panjohur

para një jave - Gazeta Metro

Ish-nënkryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK-së, Nasim Haradinaj po e vazhdon dëshminë e ti para Dhomave të Specializuara në Hagë. Ai ka deklaruar se emrat të cilat ishin në dokumentet...

Haradinaj, prokurorit të ZPS-së: Mos e luaj rolin e budallës, s’kam publikuar asnjë dokument

para një jave - Revista Kosovarja

Ish-nënkryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Nasim Haradinaj, ka vazhduar ta jap dëshminë e tij përpara Gjykatës Speciale në Hagë Haradinaj tha se ai asnjëherë...

Haradinaj thotë se emrat në dokumente nuk ishin të panjohur

para një jave - Realiteti

Ish-nënkryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK-së, Nasim Haradinaj po e vazhdon dëshminë e ti para Dhomave të Specializuara në Hagë. Ai ka deklaruar se emrat të cilat ishin në dokumentet...

Nasim Haradinaj i përkujton prokurorit të Gjykatës Speciale, se është kompetencë e detyrë e Prokurorisë t’ i ruajë dokumentet e veta

para një jave - Radio Kosova e Lire

Në seancën e sotme të Gjykatës Speciale, gjatë marrjes në pyetje, Nasim Haradinaj ka thënë se në dokumentet që u kanë shkuar në zyre ka parë edhe aktgjykime nga gjykatat serbe të vitit 1981. Është thënë...

Haradinaj thotë se emrat në dokumente nuk ishin të panjohur, i drejtohet prokurorit: Mos e luaj rolin e budallait

para një jave - Realiteti

Ish-nënkryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK-së, Nasim Haradinaj po e vazhdon dëshminë e tij para Dhomave të Specializuara në Hagë. Ai ka deklaruar se emrat të cilat ishin në dokumentet...

Edhe këtë të enjte vazhdon seanca ndaj Gucatit e Haradinajt

para një jave - Indeks.mk

Këtë të enjte pritet që të vazhdojë seanca ndaj ish krerëve të Organizatës së Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Hysni Gucati dhe Nasim Haradinaj. Seanca pritet të nis në orën 09:30...

Haradinaj thotë se emrat në dokumente nuk ishin të panjohur

para një jave - KosovaPress

Ish-nënkryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK-së, Nasim Haradinaj po e vazhdon dëshminë e ti para Dhomave të Specializuara në Hagë. Ai ka deklaruar se emrat të cilat ishin në dokumentet...

“Mos e luaj rolin e budallës”, Haradinaj i drejtohet ashpër prokurorit të Speciales

para një jave - Lajmi.net

“Është thënë që Gjykata po bëhet për hir se në Kosovë mundet me pas ndikim me hetu dëshmitarë mos me hetu dëshmitarë. Të gjitha ato u panë aty, emra, mbiemra. Kam parë aktgjykime që kanë qenë të 1981 të...

Hysni Gucati largohet nga seanca gjyqësore, s’ndjehet mirë me shëndet

para një jave - Tetova Sot

Avokati i Hysni Gucatit ka bërë të ditur se ish kreu i Organizatës së Veteranëve të Luftws Ish kreu i Organizatës së Veteranëve të Luftës, Hysni Gucati, nuk është në gjendje të mirë shëndetësore. Kështu...

Edhe këtë të enjte vazhdon seanca ndaj Gucatit e Haradinajt

para një jave - Ina

Këtë të enjte pritet që të vazhdojë seanca ndaj ish krerëve të Organizatës së Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Hysni Gucati dhe Nasim Haradinaj. Seanca pritet të nis në orën 09:30...

Gucati s’është në gjendje të mirë shëndetësore, nuk merr pjesë në seancë

para një jave - Lajmi.net

Kjo është konfirmuar në seancën e sotme gjyqësore në Gjykatën Speciale nga avokati i tij, Jonathan Rees. Ai deklaroi se Gucati është me ilaçe për shkak të gjendjes jo të mirë fizike dhe se do të vizitohet...

Haradinaj ka thënë se nuk kanë publikuar, shpërndarë apo shumëzuar dokumentet që kishin arritur në zyrën e organizatës

para një jave - Sovrani

Para Dhomave të Specializuara në Hagë, Haradinaj ka thënë se veprimi i vetëm i bërë nga krerët e OVL-UÇK ka qenë informimi se një person i panjohur ka lënë paketa me dokumente në hapësirat e organizatës....

Haradinaj: Mirë që s’i publikuam materialet, sepse paska qenë kurth

para një jave - Lajmi.net

Në këtë seancë, Haradinaj u përball me pyetjet e prokurorit të Dhomave të Specializuara në Hagë rreth dosjeve që nga një person i panjohur u lanë në zyrën e OVL-së së UÇK-së e më pas u publikuan në disa...

KMDLNJ: Qeveria të mos lejojë referendumin e Serbisë në Kosovë

para një jave - Realiteti

Ish-kryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK-së, Hysni Gucati për shkak të gjendjes shëndetësore nuk po merr pjesë në seancë. Këtë e ka bërë të ditur avokati i tij, Jonathan Rees. Sipas Rees,...

Haradinaj – prokurorit: Kishit mundësi ta kapni personin që sillte dokumentet, s’keni dashtë

para një jave - Lajmi.net

Ai është pyetur nëse ka qenë në dijeni se dokumentet të cilat ishin sjell në zyret e OVL-UÇK, e pastaj që ishin bërë publike nga zyrtarët e kësaj organizate, ishin sekrete. Haradinaj ka thënë se asnjëherë...

OSBE flet për mundësinë e organizimit të referendumit të Serbisë në Kosovë

para një jave - Realiteti

Ish-kryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK-së, Hysni Gucati për shkak të gjendjes shëndetësore nuk po merr pjesë në seancë. Këtë e ka bërë të ditur avokati i tij, Jonathan Rees. Sipas Rees,...

Haradinaj ia thotë në sy prokurorit: Mos e luaj rolin e budallës, s’kam publikuar asnjë dokument

para një jave - Periskopi

Ish-nënkryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Nasim Haradinaj, ka vazhduar ta jap dëshminë e tij përpara Gjykatës Speciale në Hagë Haradinaj tha se ai asnjëherë...

Haradinaj, prokurorit të ZPS-së: Mos e luaj rolin e budallës, s’kam publikuar asnjë dokument

para një jave - Lajm

Ish-nënkryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Nasim Haradinaj, ka vazhduar ta jap dëshminë e tij përpara Gjykatës Speciale në Hagë Haradinaj tha se ai asnjëherë...

“Mos e luaj rolin e budallës”, Haradinaj i drejtohet ashpër prokurorit të Speciales

para një jave - Fakti Ditor

Nasim Haradinaj ka vazhduar që edhe sot të deklarohet në Gjykatën Speciale në Hagë. Gjatë marrjes në pyetje ndër të tjerash, Haradinaj tha se në dokumentet që u kanë shkuar në zyre ka parë edhe aktgjykime...

Gucati s’është në gjendje të mirë shëndetësore, nuk merr pjesë në seancë

para një jave - Fakti Ditor

Ish-kryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK-së, Hysni Gucati nuk është në gjendje të mirë shëndetësore. Kjo është konfirmuar në seancën e sotme gjyqësore në Gjykatën Speciale nga avokati...

Haradinaj – prokurorit: Kishit mundësi ta kapni personin që sillte dokumentet, s’keni dashtë

para një jave - Revista Kosovarja

Sot në Gjykatën Speciale po vazhdon gjykimi ndaj ish-nënkryetarit të OVL-UÇK, Nasim Haradinaj. Ai është pyetur nëse ka qenë në dijeni se dokumentet të cilat ishin sjell në zyret e OVL-UÇK, e pastaj që...

Haradinaj-prokurorit: Kishit mundësi ta kapni personin që sillte dokumentet, s’keni dashur

para një jave - Ekonomia Online

Haradinaj është pyetur nëse ka qenë në dijeni se dokumentet të cilat ishin sjell në zyrat e OVL-UÇK, e pastaj që ishin bërë publike nga zyrtarët e kësaj organizate, ishin sekrete. Haradinaj ka thënë se...

Vazhdon edhe sot gjykimi i Nasim Haradinajt në Hagë

para një jave - Syri.net Kosova

Nënkryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK-së, Nasim Haradinaj, do të vazhdojë edhe sot seancën gjyqësore në Dhomat e Specializuara në Hagë. Dje ai ka përfunduar seanca gjyqësore në Hagë...

Vazhdon edhe sot seanca ndaj Gucatit e Haradinajt

para një jave - OraInfo

Sot pritet që të vazhdojë seanca ndaj ish krerëve të Organizatës së Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Hysni Gucati dhe Nasim Haradinaj. Seanca pritet të fillojë në orën 09:30 deri...

Haradinaj, prokurorit të ZPS-së: Mos e luaj rolin e budallës, s’kam publikuar asnjë dokument

para një jave - Informatat

Ish-nënkryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Nasim Haradinaj, ka vazhduar ta jap dëshminë e tij përpara Gjykatës Speciale në Hagë. Haradinaj tha se ai asnjëherë...

Hysni Gucati largohet nga seanca gjyqësore, s’ndjehet mirë me shëndet

para një jave - Informatat

Avokati i Hysni Gucatit ka bërë të ditur se ish kreu i Organizatës së Veteranëve të Luftws. Ish kreu i Organizatës së Veteranëve të Luftës, Hysni Gucati, nuk është në gjendje të mirë shëndetësore. Kështu...

Nasim Haradinaj thotë se nuk i kanë publikuar dokumentet e dërguara në OVL-UÇK

para një jave - Realiteti

Ish-nënkryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK-së, Nasim Haradinaj ka thënë se nuk kanë publikuar, shpërndarë apo shumëzuar dokumentet që kishin arritur në zyrën e organizatës. Para Dhomave...

Vazhdon edhe këtë të enjte seanca ndaj Gucatit e Haradinajt

para një jave - Klan

Vazhdon edhe këtë të enjte seanca ndaj Gucatit e Haradinajt Këtë të enjte pritet që të vazhdojë seanca ndaj ish-krerëve të Organizatës së Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Hysni Gucati...

Edhe këtë të enjte vazhdon seanca ndaj Gucatit e Haradinajt

para një jave - Zeri

Këtë të enjte pritet të vazhdojë seanca ndaj ish-krerëve të Organizatës së Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Hysni Gucati dhe Nasim Haradinaj. Seanca pritet të nisë në orën 09:30...

‘Mos e luaj rolin e budallës’: Haradinaj shpërthen ndaj Prokurorit të Speciales

para një jave - Gazeta Metro

Ish-nënkryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK-së, Nasim Haradinaj ka thënë se nuk kanë publikuar, shpërndarë apo shumëzuar dokumentet që kishin arritur në zyrën e organizatës. Ndërsa ka...

Haradinaj i drejtohet ashpër prokurorit të Speciales: Mos e luaj rolin e budallës

para një jave - Ekonomia Online

Nasim Haradinaj ka vazhduar që edhe sot të deklarohet në Gjykatën Speciale në Hagë. Gjatë marrjes në pyetje ndër të tjerash, Haradinaj tha se në dokumentet që u kanë shkuar në zyre ka parë edhe aktgjykime...

“Mos e luaj rolin e budallës”, Haradinaj i drejtohet ashpër prokurorit të Gjykatës Speciale

para një jave - Epoka e Re

Nënkryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK-së, Nasim Haradinaj edhe sot është duke u marrë në pyetje nga prokurori i Gjykatës Speciale në Hagë. Gjatë marrjes në pyetje, Haradinaj ka thënë...

“Mos e luaj rolin e budallës”, Haradinaj i drejtohet ashpër prokurorit të Speciales

para një jave - Bota Press

Haradinaj është pyetur nëse ka qenë në dijeni se dokumentet të cilat ishin sjell në zyrat e OVL-UÇK, e pastaj që ishin bërë publike nga zyrtarët e kësaj organizate, ishin sekrete. Haradinaj ka thënë se...

Gucati në gjendje jo të mirë shëndetësore, mungon në seancë

para një jave - Revista Kosovarja

Ish-kryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK-së, Hysni Gucati nuk është në gjendje të mirë shëndetësore. Kjo është konfirmuar në seancën e sotme gjyqësore në Gjykatën Speciale nga avokati...

Vijon seanca në Hagë/ Haradinaj revoltohet me prokurorin: Mos luaj rolin e budallës

para një jave - Dosja.al

HAGË- Nasim Haradinaj ka vazhduar edhe sot dëshminë në Gjykatën Speciale në Hagë. Mediat vendase raportojnë se Haradinaj u pyet nëse kanë redaktuar emra në dokumentet që i kanë pranuar në zyrat e OVL-UÇK-së....

Haradinaj i drejtohet ashpër prokurorit të Speciales: Mos e luaj rolin e budallës

para një jave - Arbresh

Po vazhdon dëshmija e Nasim Haradinaj në Gjykatën Speciale në Hagë. Ai tha se në dokumentet që u kanë shkuar në zyre ka parë edhe aktgjykime nga gjykatat serbe të vitit 1981. “Është thënë që Gjykata po...

“Mos e luaj rolin e budallës”, Haradinaj i drejtohet ashpër prokurorit të Gjykatës Speciales

para një jave - Epoka e Re

Nënkryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK-së, Nasim Haradinaj edhe sot është duke u marrë në pyetje nga prokurori i Gjykatës Speciale në Hagë. Gjatë marrjes në pyetje, Haradinaj ka thënë...

Haradinaj, prokurorit: Kishit mundësi ta kapnit personin që sillte dokumentet

para një jave - Epoka e Re

Edhe sot në Gjykatën Speciale në Hagë po vazhdon gjykimi ndaj nënkryetarit të OVLUÇK-së, Nasim Haradinaj. Ai është pyetur nga prokurori nëse ka qenë në dijeni se dokumentet të cilat ishin sjell në zyrat...

I arrestuari i Gjykatës Speciale, kryetari i OVL-UÇK-së, Hysni Gucati nuk është në gjendje të mirë shëndetësore

para një jave - Radio Kosova e Lire

Nga Gjykata Speciale në Hagë bëhet e ditur se Ish-kryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK-së, Hysni Gucati nuk është në gjendje të mirë shëndetësore. Kjo është konfirmuar në seancën e sotme...

“Mos e luaj rolin e budallait”, Haradinaj “nuk do t’ja dijë”, i drejtohet ashpër ndaj prokurorit të gjykatës së Hagës

para një jave - FaxWeb

Nasim Haradinaj ka vazhduar edhe ditën e sotme të japë dëshminë e tij në Gjykatën Speciale në Hagë. Ai tha se në dokumentet që u kanë shkuar në zyre ka parë edhe aktgjykime nga gjykatat serbe të vitit...

Foshnjën 14-ditëshe nga Britania e kafshoi 23 herë qeni, tri ditë më vonë ndërroi jetë në spital – ekspertët thonë se mund ta ketë parë si lodër

para një jave - Realiteti

Ish kreu i Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK-së, Nasim Haradinaj, ka vazhduar edhe sot seancën gjyqësore në Dhomat e Specializuara në Hagë. Nga prokurori i çështjes, Haradinajt iu lëshuan disa...

“Mos e luaj rolin e budallës”, Haradinaj i drejtohet ashpër prokurorit të Speciales

para një jave - Realiteti

Nasim Haradinaj ka vazhduar që edhe sot të deklarohet në Gjykatën Speciale në Hagë. Gjatë marrjes në pyetje ndër të tjerash, Haradinaj tha se në dokumentet që u kanë shkuar në zyre ka parë edhe aktgjykime...

“Mos e luaj rolin e budallës”, Haradinaj i drejtohet ashpër prokurorit të Speciales

para një jave - Ekonomia Online

Nasim Haradinaj ka vazhduar edhe sot dëshminë në Gjykatën Speciale në Hagë, shkruan Gazeta Express. Ai tha se në dokumentet që u kanë shkuar në zyre ka parë edhe aktgjykime nga gjykatat serbe të vitit...

Haradinaj – prokurorit: Kishit mundësi ta kapni personin që sillte dokumentet, s’keni dashur

para një jave - Ekonomia Online

Haradinaj është pyetur nëse ka qenë në dijeni se dokumentet të cilat ishin sjell në zyrat e OVL-UÇK, e pastaj që ishin bërë publike nga zyrtarët e kësaj organizate, ishin sekrete. Haradinaj ka thënë se...

Haradinaj – prokurorit: Kishit mundësi ta kapni personin që sillte dokumentet, s’keni dashur

para një jave - Bota Press

Haradinaj është pyetur nëse ka qenë në dijeni se dokumentet të cilat ishin sjell në zyrat e OVL-UÇK, e pastaj që ishin bërë publike nga zyrtarët e kësaj organizate, ishin sekrete. Haradinaj ka thënë se...

Haradinaj thotë se nuk i kanë publikuar apo shumëzuar dokumentet e dërguara në OVL-UÇK

para një jave - KosovaPress

Ish-nënkryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK-së, Nasim Haradinaj ka thënë se nuk kanë publikuar, shpërndarë apo shumëzuar dokumentet që kishin arritur në zyrën e organizatës. Para Dhomave...

Gucati s’është në gjendje të mirë shëndetësore, nuk merr pjesë në seancë

para një jave - Bota Press

Ish-kryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK-së, Hysni Gucati nuk është në gjendje të mirë shëndetësore, shkruan Gazeta Botapress. Kjo është konfirmuar në seancën e sotme gjyqësore në Gjykatën...

Edhe këtë të enjte vazhdon seanca ndaj Gucatit e Haradinajt

para një jave - Indeks online

Këtë të enjte pritet që të vazhdojë seanca ndaj ish krerëve të Organizatës së Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Hysni Gucati dhe Nasim Haradinaj. Seanca pritet të nis në orën 09:30...

Gucati s’është në gjendje të mirë shëndetësore, nuk merr pjesë në seancë

para një jave - Periskopi

Ish-kryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK-së, Hysni Gucati nuk është në gjendje të mirë shëndetësore. Kjo është konfirmuar në seancën e sotme gjyqësore në Gjykatën Speciale nga avokati...

Haradinaj: Mirë që s’i publikuam materialet, sepse paska qenë kurth

para një jave - Fakti Ditor

Këtë të enjte ka vazhduar seanca ndaj ish-nënkryetarit të Organizatës së Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Nasim Haradinaj. Në këtë seancë, Haradinaj u përball me pyetjet e prokurorit...

Haradinaj thotë se s’kanë shumëzuar, shpërndarë apo publikuar materialet e dërguara në zyret e OVL-UÇK-së

para një jave - ATV Live

Në ditën e tretë të dëshmisë së tij, Nasim Haradinaj, ka deklaruar se nuk kanë shumëzuar, shpërndarë apo publikuar materialet që u ishin dërguar në zyret e OVL-UÇK. Këtë deklaratë e ka dhënë në gjykimin...

Gucati s’është në gjendje të mirë shëndetësore, nuk merr pjesë në seancë

para një jave - ATV Live

Ish-kryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK-së, Hysni Gucati nuk është në gjendje të mirë shëndetësore, shkruan Gazeta Express. Kjo është konfirmuar në seancën e sotme gjyqësore në Gjykatën...

Gucati s’është në gjendje të mirë shëndetësore, nuk merr pjesë në seancë

para një jave - Realiteti

Ish-kryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK-së, Hysni Gucati nuk është në gjendje të mirë shëndetësore. Kjo është konfirmuar në seancën e sotme gjyqësore në Gjykatën Speciale nga avokati...

Haradinaj: Mirë që s’i publikuam materialet, sepse paska qenë kurth

para një jave - Realiteti

Këtë të enjte ka vazhduar seanca ndaj ish-nënkryetarit të Organizatës së Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Nasim Haradinaj. Në këtë seancë, Haradinaj u përball me pyetjet e prokurorit...

Gucati s’është në gjendje të mirë shëndetësore, nuk merr pjesë në seancë

para një jave - Ekonomia Online

Ish-kryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK-së, Hysni Gucati nuk është në gjendje të mirë shëndetësore, shkruan Gazeta Express. Kjo është konfirmuar në seancën e sotme gjyqësore në Gjykatën...

Gucati s’është në gjendje të mirë shëndetësore, nuk merr pjesë në seancë

para një jave - Ekonomia Online

Ish-kryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK-së, Hysni Gucati nuk është në gjendje të mirë shëndetësore. Kjo është konfirmuar në seancën e sotme gjyqësore në Gjykatën Speciale nga avokati...

Gucati s’është në gjendje të mirë shëndetësore, nuk merr pjesë në seancë

para një jave - Epoka e Re

Ish-kryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK-së, Hysni Gucati nuk është në gjendje të mirë shëndetësore. Kjo është konfirmuar në seancën e sotme gjyqësore në Gjykatën Speciale nga avokati...

Mungon në seancë, Hysni Gucati në gjendje jo të mirë shëndetësore

para një jave - Arbresh

Ish-kryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK-së, Hysni Gucati nuk është në gjendje të mirë shëndetësore, shkruan Gazeta Express. Këtë e ka jo konfirmuar në seancën e sotme gjyqësore në Gjykatën...

Haradinaj – prokurorit: Kishit mundësi ta kapni personin që sillte dokumentet, s’keni dashtë

para një jave - Fakti Ditor

Sot në Gjykatën Speciale po vazhdon gjykimi ndaj ish-nënkryetarit të OVL-UÇK, Nasim Haradinaj. Ai është pyetur nëse ka qenë në dijeni se dokumentet të cilat ishin sjell në zyret e OVL-UÇK, e pastaj që...

Haradinaj: Mirë që s’i publikuam materialet, paska qenë kurth ju i keni sjell

para një jave - Arbresh

Sot në Gjykatën Speciale po vazhdon gjykimi ndaj ish-nënkryetarit të OVL-UÇK, Nasim Haradinaj. Haradinaj u përball me pyetjet e prokurorit rreth dosjeve që nga një person i panjohur u lanë në zyrën e OVL-së...

Haradinaj – prokurorit: Kishit mundësi ta kapni personin që sillte dokumentet, s’keni dashtë

para një jave - Realiteti

Sot në Gjykatën Speciale po vazhdon gjykimi ndaj ish-nënkryetarit të OVL-UÇK, Nasim Haradinaj. Ai është pyetur nëse ka qenë në dijeni se dokumentet të cilat ishin sjell në zyret e OVL-UÇK, e pastaj që...

Haradinaj – prokurorit: Kishit mundësi ta kapni personin që sillte dokumentet, s’keni dashtë

para një jave - Arbresh

Sot në Gjykatën Speciale po vazhdon gjykimi ndaj ish-nënkryetarit të OVL-UÇK, Nasim Haradinaj. Haradinaj është pyetur nëse ka qenë në dijeni se dokumentet të cilat ishin sjell në zyret e OVL-UÇK, e pastaj...

Vazhdon edhe sot gjykimi i Nasim Haradinajt në Hagë

para një jave - Bota Sot

Nënkryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK-së, Nasim Haradinaj, do të vazhdojë edhe sot seancën gjyqësore në Dhomat e Specializuara në Hagë. Dje ai ka përfunduar seanca gjyqësore në Hagë...

Sot në Hagë vazhdon gjykimi ndaj Nasim Haradinajt

para një jave - RTK

Nënkryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK-së, Nasim Haradinaj, do të vazhdojë edhe sot seancën gjyqësore në Dhomat e Specializuara në Hagë. Dje ai ka përfunduar seanca gjyqësore në Hagë...

Edhe këtë të enjte vazhdon seanca ndaj Gucatit e Haradinajt

para një jave - Informatat

Këtë të enjte pritet që të vazhdojë seanca ndaj ish krerëve të Organizatës së Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Hysni Gucati dhe Nasim Haradinaj. Seanca pritet të nis në orën 09:30...

Nasim Haradinaj vazhdon dëshminë në Speciale

para një jave - KosovaPress

Haradinaj në Hagë përmend krimet e Millosheviqit, nuk i mban lotët Haradinaj: Jam detyruar mos ta pranoj në vizitë Ministrinë e Drejtësisë sepse duhet ta shënoja si vizitë familjare Haradinaj: ZPS ka uzurpuar...

Nënkryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK-së, Haradinaj, do të vazhdojë seancën gjyqësore në Dhomat e Specializuara

para një jave - Sovrani

Dje ai ka përfunduar seanca gjyqësore në Hagë ku për të dytën ditë me radhë ka dëshmuar. Dëshmia e Nasim Haradinajt, e filluar më 11 janar para Dhomave të Specializuara, do të vazhdojë edhe sot. Hysni...

Vazhdon edhe sot seanca gjyqësore ndaj Nasim Haradinaj

para një jave - Lajmi.net

Dje ai ka përfunduar seanca gjyqësore në Hagë ku për të dytën ditë me radhë ka dëshmuar. Dëshmia e Nasim Haradinajt, e filluar më 11 janar para Dhomave të Specializuara, do të vazhdojë edhe sot. Hysni...

Edhe këtë të enjte vazhdon seanca ndaj Gucatit e Haradinajt

para një jave - Lajm

Këtë të enjte pritet që të vazhdojë seanca ndaj ish krerëve të Organizatës së Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Hysni Gucati dhe Nasim Haradinaj. Seanca pritet të nis në orën 09:30...

Sot në Hagë vazhdon gjykimi ndaj Nasim Haradinajt

para një jave - Infokusi

Nënkryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK-së, Nasim Haradinaj, do të vazhdojë edhe sot seancën gjyqësore në Dhomat e Specializuara në Hagë. Dje ai ka përfunduar seanca gjyqësore në Hagë...

Vazhdon edhe sot seanca ndaj Gucatit e Haradinajt

para një jave - Gazeta Metro

Sot pritet që të vazhdojë seanca ndaj ish krerëve të Organizatës së Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Hysni Gucati dhe Nasim Haradinaj. Seanca pritet të fillojë në orën 09:30 deri...

Lajmi i fundit vjen nga Specialja

para një jave - Bota Press

Sot pritet që të vazhdojë seanca ndaj ish krerëve të Organizatës së Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Hysni Gucati dhe Nasim Haradinaj. Seanca pritet të fillojë në orën 09:30 deri...

Vazhdon seanca gjyqësore ndaj Gucatit e Haradinajt

para një jave - ATV Live

Këtë të enjte pritet që të vazhdojë seanca ndaj ish krerëve të Organizatës së Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Hysni Gucati dhe Nasim Haradinaj. Seanca pritet të nis në orën 09:30...

Edhe këtë të enjte vazhdon seanca ndaj Gucatit e Haradinajt

para një jave - Ekonomia Online

Këtë të enjte pritet që të vazhdojë seanca ndaj ish krerëve të Organizatës së Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Hysni Gucati dhe Nasim Haradinaj. Seanca pritet të nis në orën 09:30...

Vazhdon edhe sot seanca gjyqësore ndaj Nasim Haradinaj

para një jave - Periskopi

Nënkryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK-së, Nasim Haradinaj, do të vazhdojë edhe sot seancën gjyqësore në Dhomat e Specializuara në Hagë. Dje ai ka përfunduar seanca gjyqësore në Hagë...

Vazhdon edhe sot seanca gjyqësore ndaj Nasim Haradinaj

para një jave - Realiteti

Nënkryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK-së, Nasim Haradinaj, do të vazhdojë edhe sot seancën gjyqësore në Dhomat e Specializuara në Hagë. Dje ai ka përfunduar seanca gjyqësore në Hagë...

Dëshmia e Haradinajt në Hagë vazhdon nesër

para një jave - Koha.mk

Ka përfunduar për sot seanca gjyqësore në Dhomat e Specializuara në Hagë ku për të dytën ditë me radhë ka dëshmuar nënkryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK-së, Nasim Haradinaj. Gjatë dëshmisë...

Haradinaj nga Haga: S’kam pasë mundësi me vra aq sa kam dashtë ushtarë të Millosheviqit në Koshare

para një jave - News Tv

Ish-komandanti i UÇK-së, Nasim Haradinaj, gjatë dëshmisë së tij në seancën gjyqësore në Dhomat e Specializuara në Hagë ka thënë se ka vrarë ushtarë e oficerë serbë në betejen e Koshares sa herë ka pasur...

Deklaratat e Haradinajt në Speciale, Getinjo ka disa fjalë për të

para një jave - Lajmi.net

Ish-nënkryetari i OVL-UÇK, Nasim Haradinaj, po gjykohet për rrjedhjen e dokumenteve të Zyrës së Prokurorit të Specializuar, teksa sot ka debatuar ashpër me prokurorin e rastit të tij, shkruan lajmi.net....

Deklaratat e Haradinajt në Speciale, Getinjo ka disa fjalë për të

para një jave - Realiteti

Sot është mbajtur seanca e radhës në gjykimin ndaj Nasim Haradinajt në Gjykatën Speciale në Hagë. Ish-nënkryetari i OVL-UÇK, Nasim Haradinaj, po gjykohet për rrjedhjen e dokumenteve të Zyrës së Prokurorit...

Nasim Haradinaj në gjykatë: S’kam mundur të vras ushtarë serbë sa kam dashur

para një jave - Ekonomia Online

Ish-nënkryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK-së, Nasim Haradinaj, ka thënë se nuk ka mundur të vrasë sa ka dashtë ushtarë serbë. Ai, në deklarimin e tij në seancën e radhës të Gjykatës...

Haradinaj në gjykatë: S’kam mundur të vras ushtarë serbë sa kam dashur

para një jave - Epoka e Re

Ish-nënkryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK-së, Nasim Haradinaj, ka thënë se nuk ka mundur të vrasë sa ka dashtë ushtarë serbë. Ai, në deklarimin e tij në seancën e radhës të Gjykatës...

Haradinaj nga Haga: S’kam pasë mundësi me vra aq sa kam dashtë ushtarë të Millosheviqit në Koshare

para një jave - Revista Kosovarja

Ish-komandanti i UÇK-së, Nasim Haradinaj, gjatë dëshmisë së tij në seancën gjyqësore në Dhomat e Specializuara në Hagë ka thënë se ka vrarë ushtarë e oficerë serbë në betejen e Koshares sa herë ka pasur...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK