Inflacioni i lartë po prek konsumin/ Ekspertët e ekonomisë shpjegojnë efektet negative tek konsumi dhe kreditë

para 7 muajve - Top Channel

Rritja e fortë e çmimeve po rëndon ndjeshëm qytetarët, veçanërisht ato me të ardhura të pakta. Kjo ka bërë që inflacioni të kapërcejë objektivin e bankës së Shqipërisë 3% për të dytin muaj radhazi, duke...

Kostot reale të Korrupsionit në ekonomi/ ALTAX: I kushton buxhetit 515 milionë euro në vit. Por, është shkaku i rritjes së çmimeve

para 7 muajve - Scan TV

Korrupsioni ka një kosto reale në buxhet, por edhe në çmimet e mallrave e të shërbimeve për qytetarët, ndërkohë që vlerësimi i këtyre kostove është një sfidë shumë e vështirë, veçanërisht për ekonomitë...

Shtrenjtohen çmimet e ushqimeve, qytetarët nuk po përballojmë jetesën

para 7 muajve - ABC News

Nga Erblina Mile Çmimet e ushqimeve kanë arritur kulmin javët e fundit. Nga një vëzhgim i bërë në tregje konstatohet se pothuajse të gjitha perimet kanë pësuar një rritje me rreth 50 lekë për kg. Frutat...

Shqipëri, inflacioni i dhjetorit, më i larti në 11 vjet

para 7 muajve - RTK

Rritja e përgjithshme e çmimeve në muajin dhjetor 2021 shënoi nivelin më të lartë që nga qershori 2011. Sipas të dhënave të sotshme të INSTAT, indeksi i çmimeve të konsumit në muajin dhjetor 2021, arriti...

SHBA me nivelin më të lartë të inflacionit në 40 vjet

para 7 muajve - Top Channel

Në Shtetet e Bashkuara çmimet e mallrave të konsumit u rritën 7% në muajin dhjetor krahasuar me një vit më parë, duke shënuar shkallën më të lartë të inflacionit në 40 vjet, sipas një raporti qeveritar...

SHBA me nivelin më të lartë të inflacionit në 40 vjet

para 7 muajve - Alsat-M

Në Shtetet e Bashkuara çmimet e mallrave të konsumit u rritën 7% në muajin dhjetor krahasuar me një vit më parë, duke shënuar shkallën më të lartë të inflacionit në 40 vjet, sipas një raporti qeveritar...

Çmimet e konsumit në SHBA po rriten me ritmin më të shpejtë në gati 40 vjet

para 7 muajve - Klan Kosova

Çmimet në SHBA po rriten me ritmin e tyre më të shpejtë në pothuajse 40 vjet. Kërkesa e shumtë dhe oferta e pakët për artikujt kryesorë si makinat po nxisin rritjet, të cilat po ushtrojnë presion mbi politikëbërësit...

SHBA me nivelin më të lartë të inflacionit në 40 vjet

para 7 muajve - RTK

Në Shtetet e Bashkuara çmimet e mallrave të konsumit u rritën 7% në muajin dhjetor krahasuar me një vit më parë, duke shënuar shkallën më të lartë të inflacionit në 40 vjet, sipas një raporti qeveritar...

Çmimet e konsumit në SHBA po rriten me ritmin më të shpejtë në gati 40 vjet

para 7 muajve - Indeks online

Çmimet në SHBA po rriten me ritmin e tyre më të shpejtë në pothuajse 40 vjet. Kërkesa e shumtë dhe oferta e pakët për artikujt kryesorë si makinat po nxisin rritjet, të cilat po ushtrojnë presion mbi politikëbërësit...

SHBA me nivelin më të lartë të inflacionit në 40 vjet

para 7 muajve - ATV Live

Në Shtetet e Bashkuara çmimet e mallrave të konsumit u rritën 7% në muajin dhjetor krahasuar me një vit më parë, duke shënuar shkallën më të lartë të inflacionit në 40 vjet, sipas një raporti qeveritar...

Çmimet e konsumit në SHBA pësojnë rritjen më të shpejtë në gati 40 vjet!

para 7 muajve - Scan TV

Çmimet në SHBA po rriten me ritmin e tyre më të shpejtë në pothuajse 40 vjet, me inflacionin që u rrit me 7% nga viti në vit në dhjetor. Kërkesa e fortë dhe oferta e pakët për artikujt kryesorë si makinat...

Guvernatori i Bankës Gjermane: Periudha e inflacionit të lartë mund të zgjasë

para 7 muajve - Top Channel

Kreu i ri i Bundesbank Joachim Nagel paralajmëroi se inflacioni i lartë mund të zgjasë më shumë sesa pritej aktualisht, duke i thënë Bankës Qendrore Evropiane se ajo duhet të jetë e gatshme të rregullojë...

SHBA me nivelin më të lartë të inflacionit në 40 vjet

para 7 muajve - Infokusi

Në Shtetet e Bashkuara çmimet e mallrave të konsumit u rritën 7% në muajin dhjetor krahasuar me një vit më parë, duke shënuar shkallën më të lartë të inflacionit në 40 vjet, sipas një raporti qeveritar...

Çmimet e konsumit në SHBA po rriten me ritmin më të shpejtë në gati 40 vjet

para 7 muajve - Ekonomia Online

Çmimet në SHBA po rriten me ritmin e tyre më të shpejtë në pothuajse 40 vjet. Kërkesa e shumtë dhe oferta e pakët për artikujt kryesorë si makinat po nxisin rritjet, të cilat po ushtrojnë presion mbi politikëbërësit...

INSTAT: Inflacioni i dhjetorit 3,7 për qind, niveli më i lartë në 11 vjet

para 7 muajve - Dosja.al

TIRANË – Rritja e Përgjithshme e Çmimeve në muajin dhjetor 2021 shënoi nivelin më të lartë që nga qershori 2011. Sipas të dhënave të INSTAT indeksi i Çmimeve të Konsumit në muajin dhjetor 2021, arriti...

SHBA me nivelin më të lartë të inflacionit në 40 vjet

para 7 muajve - Syri.net Kosova

Në Shtetet e Bashkuara çmimet e mallrave të konsumit u rritën 7% në muajin dhjetor krahasuar me një vit më parë, duke shënuar shkallën më të lartë të inflacionit në 40 vjet, sipas një raporti qeveritar...

SHBA me nivelin më të lartë të inflacionit në 40 vjet

para 7 muajve - Bota Sot

Në Shtetet e Bashkuara çmimet e mallrave të konsumit u rritën 7% në muajin dhjetor krahasuar me një vit më parë, duke shënuar shkallën më të lartë të inflacionit në 40 vjet, sipas një raporti qeveritar...

SHBA me nivelin më të lartë të inflacionit në 40 vjet

para 7 muajve - ABC News

Në Shtetet e Bashkuara çmimet e mallrave të konsumit u rritën 7% në muajin dhjetor krahasuar me një vit më parë, duke shënuar shkallën më të lartë të inflacionit në 40 vjet, sipas një raporti qeveritar...

SHBA, rritja e çmimeve të konsumit përshpejtohet në dhjetor

para 7 muajve - RTK

Një raport i shumëpritur i publikuar nga Departamenti i Punës të mërkurën tregoi se, norma vjetore e rritjes së çmimeve të konsumit në SHBA arriti përsëri në dhjetor nivelin më të lartë në pothuajse 40...

SHBA me nivelin më të lartë të inflacionit në 40 vjet

para 7 muajve - Zëri i Amerikës

Në Shtetet e Bashkuara çmimet e mallrave të konsumit u rritën 7% në muajin dhjetor krahasuar me një vit më parë, duke shënuar shkallën më të lartë të inflacionit në 40 vjet, sipas një raporti qeveritar...

SHBA me nivelin më të lartë të inflacionit në 40 vjet

para 7 muajve - Arbresh

Në Shtetet e Bashkuara çmimet e mallrave të konsumit u rritën 7% në muajin dhjetor krahasuar me një vit më parë, duke shënuar shkallën më të lartë të inflacionit në 40 vjet, sipas një raporti qeveritar...

SHBA me nivelin më të lartë të inflacionit në 40 vjet

para 7 muajve - InfoShqip

Në Shtetet e Bashkuara çmimet e mallrave të konsumit u rritën 7% në muajin dhjetor krahasuar me një vit më parë, duke shënuar shkallën më të lartë të inflacionit në 40 vjet, sipas një raporti qeveritar...

Evropa përballet me rritje rekorde të inflacionit

para 7 muajve - KDPolitik

Associated Press Inflacioni në 19 shtetet që përdorin monedhën euro shënoi nivelin më të lartë. Njoftimi i javës së kaluar për rritjen rekorde të nivelit të inflacionit erdhi teksa çmimet e ushqimit dhe...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK