Aramco lë prapa Apple – Bëhet shoqëria që vlen më shumë në botë!

para 6 dite - Scan TV

Aramco ka lënë prapa Apple duke u bërë shoqëria që vlen më shumë në botë me një capital prej 2430 miliard dollarësh. Sipas agjencisë së lajmeve Bloomberg, Apple aktualisht ka një capital prej 2410 miliard...

Apple humbet pozicionin si firma më e vlershme mes shitjeve të teknologjisë

para 6 dite - Almakos

07:38 | 12 Maj 2022 Apple ka humbur pozicionin e saj si kompania më e vlershme në botë mes një shitjeje të gjerë të aksioneve të teknologjisë. Prodhuesi i naftës dhe gazit në Arabinë Saudite, Aramco, ia...

Kalon Apple, Saudi Aramco bëhet sërish më e vlefshmja në botë

para 7 dite - Albeu

Gjigandi i naftës Saudi Aramco ka kaluar Apple dhe është bërë sërish kompania më e vlefshme në botë, falë rritjes së aksioneve të saj në bursë, e nxitur nga rritja e çmimeve të “arit të zi”. Aramco tani...

Saudi Aramco kalon Apple duke u bërë kompania më e vlefshme në botë

para 7 dite - Shenja

Saudi Aramco, kompania kombëtare e naftës e Arabisë Saudite, është bërë lider në renditjen e kompanive më të vlefshme në botë, duke kaluar për herë të parë që nga viti 2020 kompaninë teknologjike Apple...

Bien aksionet e Apple, ja cila kompani zë vendin e parë

para 7 dite - Flaka

Apple ka humbur pozicionin e saj si kompania më e vlefshme në botë pas një shitjeje të gjerë të aksioneve të teknologjisë. Kjo bëri që në vend të parë të kalojë prodhuesi i naftës dhe gazit Aramco. Aksionet...

Bien aksionet e Apple, ja cila kompani zë vendin e parë

para 7 dite - Albeu

Apple ka humbur pozicionin e saj si kompania më e vlefshme në botë pas një shitjeje të gjerë të aksioneve të teknologjisë. Kjo bëri që në vend të parë të kalojë prodhuesi i naftës dhe gazit Aramco. Aksionet...

Apple ‘rrëzohet’ nga froni, nuk është më kompania më me vlerë në botë

para 7 dite - Klan

Apple ‘rrëzohet’ nga froni, nuk është më kompania më me vlerë në botë Vlera e kompanisë Saudi Aramco u rrit për shkak të kërkesës për naftë dhe gaz Apple ka humbur pozitën si kompania më me vlerë në botë,...

Apple nuk është më firma më e vlefshme në botë, ja cila kompani zuri vendin e parë

para 7 dite - FaxWeb

Apple ka humbur pozicionin e saj si kompania më e vlefshme në botë pas një shitjeje të gjerë të aksioneve të teknologjisë. Kjo bëri që në vend të parë të kalojë prodhuesi i naftës dhe gazit Aramco. Aksionet...

Apple humb pozicionin si firma më e vlefshme në botë. Cila kompani kaloi në vendin e parë?

para 7 dite - Infokusi

Apple ka humbur pozicionin e saj si kompania më e vlefshme në botë pas një shitjeje të gjerë të aksioneve të teknologjisë. Kjo bëri që në vend të parë të kalojë prodhuesi i naftës dhe gazit Aramco. Aksionet...

Apple humb pozicionin si firma më e vlefshme në botë, ja kompania që kaloi në vendin e parë

para 7 dite - Insajderi.org

Apple ka humbur pozicionin e saj si kompania më e vlefshme në botë pas një shitjeje të gjerë të aksioneve të teknologjisë. Kjo bëri që në vend të parë të kalojë prodhuesi i naftës dhe gazit Aramco. Aksionet...

Apple humb pozicionin si firma më e vlefshme në botë, ja cila kompani kaloi në vendin e parë

para 7 dite - Insajderi.org

Apple ka humbur pozicionin e saj si kompania më e vlefshme në botë pas një shitjeje të gjerë të aksioneve të teknologjisë. Kjo bëri që në vend të parë të kalojë prodhuesi i naftës dhe gazit Aramco. Aksionet...

Apple ‘rrëzohet’ nga froni, nuk është më kompania më me vlerë në botë

para 7 dite - GazetaMax

18:20 12/05/2022Vlera e kompanisë Saudi Aramco u rrit për shkak të kërkesës për naftë dhe gazApple ka humbur pozitën si kompania më me vlerë në botë, pas shitjes së konsiderueshme të aksioneve të saj....

VMRO-DPMNE do të mbështet ndryshimet e kodit zgjedhor

para 7 dite - Klan Macedonia

Apple ka humbur pozitën si kompania më e vlefshme në botë, pas shitjes së konsiderueshme të aksioneve të saj. Kompania prodhuese e naftës dhe gazit në Arabinë Saudite, Aramco, ka marrë kryesimin për herë...

Apple humb kryesimin si kompania më e vlefshme në botë

para 7 dite - Kallxo

Apple ka humbur pozitën si kompania më e vlefshme në botë, pas shitjes së konsiderueshme të aksioneve të saj. Kompania prodhuese e naftës dhe gazit në Arabinë Saudite, Aramco, ka marrë kryesimin për herë...

Kompania më me vlerë në botë, Apple bie nga kryesimi

para 7 dite - Aktuale

Apple ka humbur pozicionin si kompania më e vlefshme në botë, pas shitjes së konsiderueshme të aksioneve të saj. Vendin e parë e ka zënë kompania prodhuese e naftës dhe gazit në Arabinë Saudite, Aramco,...

Apple humb kryesimin si kompania më e vlefshme në botë

para 7 dite - Shenja

Apple ka humbur pozitën si kompania më e vlefshme në botë, pas shitjes së konsiderueshme të aksioneve të saj. Kompania prodhuese e naftës dhe gazit në Arabinë Saudite, Aramco, ka marrë kryesimin për herë...

Apple bie nga froni: Jo më numri një i botës!

para 7 dite - Top Channel

Apple e ka humbur pozicionin e saj si kompania më vlerën më të madhe në botë pas një shitjeje të konsiderueshme të aksioneve të veta te teknologjisë. Për herë të parë, kryesimin e listës e merr pas gati...

Apple humbet pozicionin si firma më e vlefshme në botë

para një jave - Telegrafi

Apple ka humbur pozicionin e saj si kompania më e vlefshme në botë mes një shitjeje të gjerë të aksioneve të teknologjisë. Kështu, sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, prodhuesi i naftës dhe gazit...

Apple humbi kryesimin si kompania më e vlefshme në botë

para një jave - Portalb

Apple ka humbur pozitën si kompania më e vlefshme në botë, pas shitjes së konsiderueshme të aksioneve të saj, transmeton REL . Kompania prodhuese e naftës dhe gazit në Arabinë Saudite, Aramco, ka marrë...

Kompania më me vlerë në botë, Apple bie nga kryesimi

para 7 dite - Vizion Plus

Apple ka humbur pozicionin si kompania më e vlefshme në botë, pas shitjes së konsiderueshme të aksioneve të saj. Vendin e parë e ka zënë kompania prodhuese e naftës dhe gazit në Arabinë Saudite, Aramco,...

Apple humb kryesimin si kompania më e vlefshme në botë

para 7 dite - Epoka e Re

Apple ka humbur pozitën si kompania më e vlefshme në botë, pas shitjes së konsiderueshme të aksioneve të saj. Kompania prodhuese e naftës dhe gazit në Arabinë Saudite, Aramco, ka marrë kryesimin për herë...

Apple humb primatin si kompania më e vlefshme në botë

para një jave - Panorama

Apple ka humbur pozitën si kompania më e vlefshme në botë, pas shitjes së konsiderueshme të aksioneve të saj. Kompania prodhuese e naftës dhe gazit në Arabinë Saudite, Aramco, ka marrë primatin për herë...

Apple humb primatin si kompania më e vlefshme në botë

para një jave - Evropa e Lirë

Apple ka humbur pozitën si kompania më e vlefshme në botë, pas shitjes së konsiderueshme të aksioneve të saj. Kompania prodhuese e naftës dhe gazit në Arabinë Saudite, Aramco, ka marrë kryesimin për herë...

Apple humb primatin si kompania më e vlefshme në botë

para një jave - Zeri

Apple ka humbur pozitën si kompania më e vlefshme në botë, pas shitjes së konsiderueshme të aksioneve të saj. Kompania prodhuese e naftës dhe gazit në Arabinë Saudite, Aramco, ka marrë primatin për herë...

Apple humbet pozicionin si firma më e vlershme mes shitjeve të teknologjisë

para një jave - Klan Kosova

Apple ka humbur pozicionin e saj si kompania më e vlershme në botë mes një shitjeje të gjerë të aksioneve të teknologjisë. Prodhuesi i naftës dhe gazit në Arabinë Saudite, Aramco, ia ka marr vendin e parë...

Rritja e çmimit të naftës rrëzon Apple-in, nuk është më kompania më me vlerë në botë

para 7 dite - Mapo

Gjiganti i naftës, Saudi Aramco ia ka marrë sërish trofeun Apple-it, si kompania më fitimprurëse në botë. Kjo erdhi për shkak të rritjes së çmimit të naftës. Sipas të dhënave nga Refinitiv, Aramco tani...

Apple humb kryesimin si kompania më e vlefshme në botë

para një jave - RTV 21

Apple ka humbur pozitën si kompania më e vlefshme në botë, pas shitjes së konsiderueshme të aksioneve të saj. Kompania prodhuese e naftës dhe gazit në Arabinë Saudite, Aramco, ka marrë kryesimin për herë...

Apple humb kryesimin si kompania më e vlefshme në botë

para 7 dite - Bota Sot

Apple ka humbur pozitën si kompania më e vlefshme në botë, pas shitjes së konsiderueshme të aksioneve të saj. Kompania prodhuese e naftës dhe gazit në Arabinë Saudite, Aramco, ka marrë kryesimin për herë...

Apple humb kryesimin si kompania më e vlefshme në botë

para 7 dite - Ekonomia Online

Apple ka humbur pozitën si kompania më e vlefshme në botë, pas shitjes së konsiderueshme të aksioneve të saj. Kompania prodhuese e naftës dhe gazit në Arabinë Saudite, Aramco, ka marrë kryesimin për herë...

Apple humbet pozicionin si firma më e vlefshme mes shitjeve të teknologjisë

para 7 dite - Dosja.al

SHBA- Apple ka humbur pozicionin e saj si kompania më e rwndwsishmw në botë mes një shitjeje të gjerë të aksioneve të teknologjisë. Investitorët kanë shitur aksione në firmat e teknologjisë ndërsa kalojnë...

Apple s’është më kompania më e vlefshme në botë, ajo arabe Aramco i del para

para 7 dite - Gazeta Metro

Apple ka humbur pozitën si kompania më e vlefshme në botë, pas shitjes së konsiderueshme të aksioneve të saj. Kompania prodhuese e naftës dhe gazit në Arabinë Saudite, Aramco, ka marrë kryesimin për herë...

Apple humb kryesimin si kompania më e vlefshme në botë

para 7 dite - Top24

Apple ka humbur pozitën si kompania më e vlefshme në botë, pas shitjes së konsiderueshme të aksioneve të saj. Kompania prodhuese e naftës dhe gazit në Arabinë Saudite, Aramco, ka marrë kryesimin për herë...

Apple nuk është më kompania më e vlefshme në botë – Gjigandi i naftës i zë vendin

para 7 dite - Scan TV

Gjigandi i naftës Saudi Aramco ka kaluar Apple si kompania më e vlefshme në botë. Vlerësimi në treg i Aramco ishte pak më pak se 2.43 trilion dollarë të mërkurën, sipas FactSet, i cili e konvertoi kapitalin...

Apple humb kryesimin si kompania më e vlefshme në botë

para një jave - Lajm

Apple ka humbur pozitën si kompania më e vlefshme në botë, pas shitjes së konsiderueshme të aksioneve të saj. Kompania prodhuese e naftës dhe gazit në Arabinë Saudite, Aramco, ka marrë kryesimin për herë...

Apple nuk është më kompania më e vlefshme e botës

para 7 dite - Periskopi

Apple ka humbur primatin si kompania më e vlefshme në botë pas shitjes së një pjese të aksioneve të saj, shkruan BBC, përcjell Periskopi. Prodhuesi i gazit dhe naftës nga Arabia Saudite, Aramco, ka fituar...

Apple humb pozitën si kompania më e vlefshme në botë

para një jave - Koha.net

Gjiganti teknologjik, Apple, ka humbur pozitën e kompanisë më të vlefshme në botë, pas rënies së aksioneve. Përpunuesi arab i naftës “Aramco” ka marrë pozitën e parë duke rrëzuar prodhuesin e iPhonet nga...

Apple humbet pozicionin si firma më e vlershme mes shitjeve të teknologjisë

para një jave - Ina

Apple ka humbur pozicionin e saj si kompania më e vlershme në botë mes një shitjeje të gjerë të aksioneve të teknologjisë. Prodhuesi i naftës dhe gazit në Arabinë Saudite, Aramco, ia ka marr vendin e parë...

Apple humbet pozicionin si firma më e vlershme mes shitjeve të teknologjisë

para një jave - Periskopi

Apple ka humbur pozicionin e saj si kompania më e vlershme në botë mes një shitjeje të gjerë të aksioneve të teknologjisë. Prodhuesi i naftës dhe gazit në Arabinë Saudite, Aramco, ia ka marr vendin e parë...

Apple humbet pozicionin si firma më e vlershme mes shitjeve të teknologjisë

para një jave - Arbresh

Apple ka humbur pozicionin e saj si kompania më e vlershme në botë mes një shitjeje të gjerë të aksioneve të teknologjisë. Prodhuesi i naftës dhe gazit në Arabinë Saudite, Aramco, ia ka marr vendin e parë...

Apple humbet pozicionin si firma më e vlershme mes shitjeve të teknologjisë

para një jave - Infokusi

Apple ka humbur pozicionin e saj si kompania më e vlershme në botë mes një shitjeje të gjerë të aksioneve të teknologjisë. Prodhuesi i naftës dhe gazit në Arabinë Saudite, Aramco, ia ka marr vendin e parë...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK