Talat Xhaferi fyen punonjësit e Parlamentit, kërkohet dorëheqja e tij

para një jave - Koha.net

Kryetari i Kuvendit të Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferi, ka fyer punonjësit e shërbimit të Kuvendit me fjalë të rënda brenda sallës së Kuvendit, bazuar në një incizim. Pas përfundimit të seancës më...

Besa: Takimi me Mickoskin nuk ka qenë i fshehur, jemi parti opozitare

para një jave - TV21

Nga Lëvizja Besa kanë konfirmuar për Televizioni 21 se takimi i djeshëm mes kryetarit të VMRO-DPMNE-së, Hristjan Mickoski dhe kryetarit të Lëvizjes Besa, Bilall Kasami. Nga kjo parti thonë se ky takim...

Kabineti i Xhaferit nuk kërkon falje për fyerjet

para një jave - Koha.mk

“Ju që jeni këtu akoma po e kërkoni (q.ni) nënën tuaj këtu. Aman shporru, shporru atje! Shporru!”, tha Talat Xhaferi – Kryetar i Kuvendit. Nuk ka asnjë përgjegjësi apo falje për fjalorin e përdorur, nga...

Talat Xhaferi fyen dhe shan punonjësit e Parlamentit, kërkohet dorëheqja e tij

para një jave - Top Channel

Kryetari i Kuvendit të Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferi, ka fyer punonjësit e shërbimit të Kuvendit me fjalë të rënda brenda sallës së Kuvendit, bazuar në një inçizim. Pas përfundimit të seancës më...

Talat Xhaferi fyen punonjësit e Parlamentit, kërkohet dorëheqja e tij

para një jave - ABC News

Kryetari i Kuvendit të Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferi, ka fyer punonjësit e shërbimit të Kuvendit me fjalë të rënda brenda sallës së Kuvendit, bazuar në një inçizim. Pas përfundimit të seancës më...

Kërkohet dorëheqja e Talat Xhaferit – ofendoi punonjësit e Kuvendit

para një jave - Nistori

Kryetari i Kuvendit të Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferi, ka fyer punonjësit e shërbimit të Kuvendit me fjalë të rënda brenda sallës së Kuvendit, bazuar në një inçizim. Publikohet audio incizimi ku dëgjohet...

Talat Xhaferi fyen punonjësit e Parlamentit, kërkohet dorëheqja e tij

para një jave - Klan

Talat Xhaferi fyen punonjësit e Parlamentit, kërkohet dorëheqja e tij Kryetari i Kuvendit të Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferi, ka fyer punonjësit e shërbimit të Kuvendit me fjalë të rënda brenda sallës...

Shau dhe kërcënoi punonjësit e Parlamentit, kërkohet dorëheqja e Talat Xhaferi

para një jave - NOA

Maqedonia e Veriut- Pas përfundimit të seancës më 12 maj, Talat Xhaferi ka sharë, ofenduar dhe kërcënuar punonjësit duke i ftuar të paraqiten në kabinetin e tij lidhur me angazhimin e tyre ndërsa kjo është...

Ofendoi dhe kërcënoi punonjësit e Kuvendit, opozita kërkon shkarkimin e Talat Xhaferit

para një jave - ABC News

Kryetari i Kuvendit të Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferi, ka fyer punonjësit e shërbimit të Kuvendit me fjalë të rënda brenda sallës së Kuvendit, bazuar në një inçizim. Pas përfundimit të seancës më...

Talat Xhaferi fyen punonjësit e Parlamentit, kërkohet dorëheqja e tij

para një jave - Vizion Plus

Kryetari i Kuvendit të Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferi, ka fyer punonjësit e shërbimit të Kuvendit me fjalë të rënda brenda sallës së Kuvendit, bazuar në një inçizim. Pas përfundimit të seancës më...

Talat Xhaferi fyen punonjësit e Parlamentit, kërkohet dorëheqja e tij

para një jave - Syri.net Kosova

Kryetari i Kuvendit të Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferi, ka fyer punonjësit e shërbimit të Kuvendit me fjalë të rënda brenda sallës së Kuvendit, bazuar në një inçizim. Pas përfundimit të seancës më...

Besa: Takimi me Mickoskin nuk ka qenë i fshehur, jemi parti opozitare

para një jave - Flaka

Nga Lëvizja Besa kanë konfirmuar për Televizioni 21 se takimi i djeshëm mes kryetarit të VMRO-DPMNE-së, Hristjan Mickoski dhe kryetarit të Lëvizjes Besa, Bilall Kasami. Nga kjo parti thonë se ky takim...

Ofendoi punonjësit e Parlamentit, kërkohet dorëheqja Talat Xhaferit

para një jave - Reporteri

Kryetari i Kuvendit të Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferi, ka fyer punonjësit e shërbimit të Kuvendit me fjalë të rënda brenda sallës së Kuvendit, bazuar në një inçizim. Pas përfundimit të seancës më...

E tepron kryetari i parlamentit maqedon, Talat Xhaferri: Shan dhe kërcënon punonjësit e institucionit

para një jave - Java News

Kryetari i Kuvendit të Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferi, ka fyer punonjësit e shërbimit të Kuvendit me fjalë të rënda brenda sallës së Kuvendit, bazuar në një inçizim. Pas përfundimit të seancës më...

Kërkohet dorëheqja e Xhaferit, kjo është arsyeja

para një jave - OraInfo

Po kërkohet dorëheqja e Talat Xhaferit. Kryetari i Kuvendit të Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferi, ka fyer punonjësit e shërbimit të Kuvendit me fjalë të rënda brenda sallës së Kuvendit, bazuar në një...

Reagime të ashpra për kryeparlamentarin Xhaferi, Kovaçevski: S’kam koment, nuk dihet kush me kë flet

para një jave - Flaka

Publikimi i inçizimit në të cilën pretendohet se dëgjohet se si kryetari iKuvendit, Talat Xhaferi bisedon me të punësuarit në shtëpinë ligjvënëse, ka ngjallur reagime të shumta. Konfederata e Sindikatave...

BLLOKADAT NË PARLAMENT: Rregullore që legjitimon obstruksionet!

para një jave - Koha.mk

VMRO-DPMNE nuk është hera e parë që bllokon Parlamentin. Në të kaluarën, mundësinë për bllokadë e ka përdorur edhe Talat Xhaferi kur ishte koordinator i grupit parlamentar të BDI-së. Edhe pse kështu e...

Fyen rëndë punonjësit e kuvendit, kërkohet dorëheqja e Talat Xhaferi

para një jave - Albeu

Kryetari i Kuvendit të Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferi, ka fyer punonjësit e shërbimit të Kuvendit me fjalë të rënda brenda sallës së Kuvendit, bazuar në një inçizim. Pas përfundimit të seancës më...

Talat Xhaferi fyen punonjësit e Parlamentit, kërkohet dorëheqja e tij

para një jave - GazetaBlic

Kryetari i Kuvendit të Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferi, ka fyer punonjësit e shërbimit të Kuvendit me fjalë të rënda brenda sallës së Kuvendit, bazuar në një inçizim. Pas përfundimit të seancës më...

Talat Xhaferi akuzohet se ka fyer punonjësit e Parlamentit, kërkohet dorëheqja e tij

para një jave - Panorama

Kryetari i Kuvendit të Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferi, ka fyer punonjësit e shërbimit të Kuvendit me fjalë të rënda brenda sallës së Kuvendit, bazuar në një inçizim. Pas përfundimit të seancës më...

Talat Xhaferi fyen punonjësit e Parlamentit, kërkohet dorëheqja e tij

para një jave - RTK

Kryetari i Kuvendit të Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferi, ka fyer punonjësit e shërbimit të Kuvendit me fjalë të rënda brenda sallës së Kuvendit, bazuar në një inçizim. Pas përfundimit të seancës më...

Talat Xhaferi fyen punonjësit e Parlamentit, kërkohet dorëheqja e tij

para një jave - Evropa e Lirë

Kryetari i Kuvendit të Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferi, ka fyer punonjësit e shërbimit të Kuvendit me fjalë të rënda brenda sallës së Kuvendit, bazuar në një inçizim. Pas përfundimit të seancës më...

Talat Xhaferi fyen punonjësit e Parlamentit, kërkohet dorëheqja e tij

para një jave - Zeri

Kryetari i Kuvendit të Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferi, ka fyer punonjësit e shërbimit të Kuvendit me fjalë të rënda brenda sallës së Kuvendit, bazuar në një inçizim. Pas përfundimit të seancës më...

Mickovski thirrje për “shpëtim të ardhmërisë së shtetit”! Kovaçevski iu përgjigj: Me bllokadë të Kuvendit, nuk ka dialog

para një jave - TV21

Zgjedhje nuk do të ketë, e as takim me Mickovskin mbi këtë temë. Kështu kryeministri Kovaçevski iu përgjigj thirrjes së liderit të VMRO-DPMNE-së për dialog dhe takim liderësh. “Sa i përket takimit që ka...

Të bërtitura dhe sharje në kuvend, Kabineti i kryeparlamentarit Xhaferi nuk jep shpjegim për situatën

para një jave - Telegrafi

“Të gjithë nëpunësit, konkretisht seancave, menjëherë tek unë. Përveç seancave, të gjithë që ulen atje pas, të gjithë, deri te i fundit. Ju që jeni me pagë dhe që po ia luani nënën këtu. Hajde largohu,...

Besa: Takimi me Mickoskin nuk ka qenë i fshehur, jemi parti opozitare

para një jave - Pa censure

Nga Lëvizja Besa kanë konfirmuar për Televizioni 21 se takimi i djeshëm mes kryetarit të VMRO-DPMNE-së, Hristjan Mickoski dhe kryetarit të Lëvizjes Besa, Bilall Kasami. Nga kjo parti thonë se ky takim...

Kovaçevski: Jam pro dialogut ndërmjet partive politike por jam kundër takimit me OBRM-PDUKM-në

para një jave - Telegrafi

“Duhet të ketë dialog mes partive politike, por takim me opozitën për zgjedhje të parakohshme nuk duhet të ketë”, tha sot kryeministri Dimitar Kovaçevski, duke përsëritur qëndrimin e tij për propozimin...

Kush bërtet e shan në Kuvend? Kabineti Xhaferit nuk shpjegohet, kryeministri nuk e komenton ngjarjen

para një jave - TV21

“Të gjithë nëpunësit, konkretisht seancave, menjëherë tek unë. Përveç seancave, të gjithë që ulen atje pas, të gjithë, deri te i fundit. Ju që jeni me pagë dhe që po ia luani nënën këtu. Hajde largohu,...

Ofendoi dhe kërcënoi punonjësit e Parlamentit, kërkohet dorëheqja e Talat Xhaferi

para një jave - in7

Maqedonia e Veriut- Pas përfundimit të seancës më 12 maj, Talat Xhaferi ka sharë, ofenduar dhe kërcënuar punonjësit duke i ftuar të paraqiten në kabinetin e tij lidhur me angazhimin e tyre ndërsa kjo është...

Kryeministri kthehet në mburojë e Talat Xhaferit, refuzon të përgjigjet për videon

para një jave - News33

“Të gjithë nëpunësit, konkretisht seancave, menjëherë tek unë. Përveç seancave, të gjithë që ulen atje pas, të gjithë, deri te i fundit. Ju që jeni me pagë dhe që po ia luani nënën këtu. Hajde largohu,...

Kabineti i Xhaferit nuk kërkon falje për fyerjet

para një jave - Alsat-M

Gazetar: Lluka Andreev “Ju që jeni këtu akoma po e kërkoni (q.ni) nënën tuaj këtu. Aman shporru, shporru atje! Shporru!”, tha Talat Xhaferi – Kryetar i Kuvendit. Nuk ka asnjë përgjegjësi apo falje për...

Talat Xhaferi fyen punonjësit e Parlamentit, kërkohet dorëheqja e tij

para një jave - ATV Live

Kryetari i Kuvendit të Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferi, ka fyer punonjësit e shërbimit të Kuvendit me fjalë të rënda brenda sallës së Kuvendit, bazuar në një inçizim. Pas përfundimit të seancës më...

Kovaçevski: Nuk është koha për zgjedhje të parakohshme, na pret një dimër i vështirë

para një jave - Koha.mk

Shkup, 13 maj – Kryeministri Dimitar Kovaçevski deklaroi sot se LSDM-ja dhe koalicioni mbeten në qëndrimin se nuk do të pranojnë takim në të cilin do të flitej për zgjedhje të parakohshme parlamentare,...

Vazhdojne thirjet e opozitës për takim liderësh

para një jave - Klan Macedonia

KOVAÇEVSKI: TAKIM ME AGJENDË PËR ZGJEDHJE TË PARAKOHËSHME, NUK DO KETË Edhe përskaj skadimit të afatit për një takim liderësh dhe fillimit të bllokadës në Kuvend akoma vazhdojnë thirrjet e opozitës për...

Talat Xhaferi fyen punonjësit e Parlamentit, kërkohet dorëheqja e tij

para një jave - Infokusi

Kryetari i Kuvendit të Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferi, ka fyer punonjësit e shërbimit të Kuvendit me fjalë të rënda brenda sallës së Kuvendit, bazuar në një inçizim. Pas përfundimit të seancës më...

“Na pret dimër i rëndë, ditë e natë përgatisim plane”, Kovaçevski i përgjigjet Mickoskit

para një jave - TV21

Kryeministri Dimitar Kovaçevski i është përgjigjur “këshillave patriotike” të Mickoskit, përcjell TV21. Kovaçevski tha se partnerët e koalicionit aktual qeverisës nuk planifikojnë takim liderësh ku do...

Kovaçevski: Nuk ka takim liderësh ku do të diskutohet për zgjedhje

para një jave - Aktuale

Kryeministri Dimitar Kovaçevski gjatë ditës së sotme ka deklaruar se partnerët e koalicionit qeverisës nuk planifikojnë takim liderësh ku do të diskutohej për zgjedhje të parakohshme parlamentare, pasi...

Talat Xhaferi fyen punonjësit e Parlamentit, kërkohet dorëheqja e tij

para një jave - Ekonomia Online

Kryetari i Kuvendit të Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferi, ka fyer punonjësit e shërbimit të Kuvendit me fjalë të rënda brenda sallës së Kuvendit, bazuar në një inçizim. Pas përfundimit të seancës më...

(VIDEO) Ia shau nënat të punësuarve, kërkohet dorëheqja e Talat Xhaferit

para një jave - Shenja

VMRO DPMNE ka publikuar mbrëmë një audio incizim, për të cilin thonë se dëgjohet kryeparlamentari Talat Xhaferi duke sharë dhe ofenduar të punësuarit në Kuvend. Në reagimin e tyre, VMRO DPMNE e cilëson...

Reagime pas publikimit të audio incizimit ku ‘Xhaferi” bërtet dhe shan shërbimet

para një jave - Klan Macedonia

OPOZITA KËRKON DORËHEQJEN, KRYEMINISTRI NUK E KOMENTON, XHAFERI HESHT Pas publikimit të audio incizimit ku degjohen sharje dhe britma të cilat pretendohet se bëhen nga ana e kryeparlamentarit Talat Xhaferi...

Kovaçevski: Nuk është koha për zgjedhje të parakohshme, na pret një dimër i vështirë

para një jave - Albeu

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut Dimitar Kovaçevski deklaroi sot se LSDM-ja dhe koalicioni mbeten në qëndrimin se nuk do të pranojnë takim në të cilin do të flitej për zgjedhje të parakohshme parlamentare,...

Kovaçevski: LSDM dhe koalicioni nuk do të pranojnë takim ku do të flitej për zgjedhje të parakohëshme parlamentare

para një jave - Klan Macedonia

Edhe përskaj skadimit të afatit për një takim liderësh dhe fillimit të bllokadës në Kuvend akoma vazhdojnë thirrjet e opozitës për një takim, siç thonë ata, në interes të Qytetarëve. Por kryeministri Dimitar...

Talat Xhaferi fyen punonjësit e Parlamentit, kërkohet dorëheqja e tij

para një jave - Periskopi

Kryetari i Kuvendit të Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferi, ka fyer punonjësit e shërbimit të Kuvendit me fjalë të rënda brenda sallës së Kuvendit, bazuar në një inçizim. Pas përfundimit të seancës më...

Talat Xhaferi fyen rëndë punonjësit e kuvendit, kërkohet dorëheqja e tij

para një jave - FaxWeb

Kryetari i Kuvendit të Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferi, ka fyer punonjësit e shërbimit të Kuvendit me fjalë të rënda brenda sallës së Kuvendit, bazuar në një inçizim. Pas përfundimit të seancës më...

Fyen rëndë punonjësit e kuvendit, kërkohet dorëheqja e Talat Xhaferi

para një jave - Insajderi.org

Kryetari i Kuvendit të Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferi, ka fyer punonjësit e shërbimit të Kuvendit me fjalë të rënda brenda sallës së Kuvendit, bazuar në një inçizim. Pas përfundimit të seancës më...

Kovaçevski: Nuk është koha për zgjedhje të parakohshme, na pret një dimër i vështirë

para një jave - Alsat-M

Kryeministri Dimitar Kovaçevski deklaroi sot se LSDM-ja dhe koalicioni mbeten në qëndrimin se nuk do të pranojnë takim në të cilin do të flitej për zgjedhje të parakohshme parlamentare, sepse siç u shpreh...

Kovaçevski për audioincizimin e Xhaferit: E dëgjova por nuk e kuptova se kush me kënd flet

para një jave - Klan Macedonia

Pas publikimit të audio incizimit ku dëgjohen sharje dhe britma të cilat pretendohet se bëhen nga ana e kryeparlamentarit Talat Xhaferi drejtuar shërbimeve të Kuvendit, pasojnë reagime në opinion. Rreth...

LSDM: Deputetët e VMRO-DPMNE-së qytetarëve u kushtojnë 55 mijë euro në muaj

para një jave - Portalb

Mos puna e deputetëve të VMRO-DPMNE-së u kushton qytetarëve mbi 55 mijë euro në muaj, reagojnë nga partia në pushtet LSDM, transmeton Portalb.mk . “Për pagat bazë të grupit parlamentar të VMRO-DPMNE-së,...

Vazhdojne thirjet e opozitës për takim liderësh

para një jave - Tetova Sot

Edhe përskaj skadimit të afatit për një takim liderësh dhe fillimit të bllokadës në Kuvend akoma vazhdojnë thirrjet e opozitës për një takim, siç thonë ata, në interes të Qytetarëve. Por kryeministri Dimitar...

Kovaçevski: Nuk ka takim liderësh ku do të diskutohet për zgjedhje

para një jave - Tetova Sot

Kryeministri Dimitar Kovaçevski gjatë ditës së sotme ka deklaruar se partnerët e koalicionit qeverisës nuk planifikojnë takim liderësh ku do të diskutohej për zgjedhje të parakohshme parlamentare, pasi...

(Audio) Eskalon Talat Xhaferi, ofendon rëndë punonjësit e Kuvendit

para një jave - Alsat-M

Në rrjetet sociale po qarkullon një audio incizim ku dëgjohet se si kreu i Kuvendit Talat Xhaferi shanë dhe ofendon nëpunësit e kuvendit. “Të gjithë nëpunësit, konkretisht seancave, menjëherë tek unë....

Të bërtitura dhe sharje në kuvend, Kabineti i kryeparlamentarit Xhaferi nuk jep shpjegim për situatën

para një jave - Almakos

“Të gjithë nëpunësit, konkretisht seancave, menjëherë tek unë. Përveç seancave, të gjithë që ulen atje pas, të gjithë, deri te i fundit. Ju që jeni me pagë dhe që po ia luani nënën këtu. Hajde largohu,...

Kovaçevski: Nuk ka takim liderësh ku do të diskutohet për zgjedhje

para një jave - Shenja

Kryeministri Dimitar Kovaçevski gjatë ditës së sotme ka deklaruar se partnerët e koalicionit qeverisës nuk planifikojnë takim liderësh ku do të diskutohej për zgjedhje të parakohshme parlamentare, pasi...

Kush bërtet e shan në Kuvend? Kabineti Xhaferit nuk shpjegohet

para një jave - Zyrtare

“Të gjithë nëpunësit, konkretisht seancave, menjëherë tek unë. Përveç seancave, të gjithë që ulen atje pas, të gjithë, deri te i fundit. Ju që jeni me pagë dhe që po ia luani nënën këtu. Hajde largohu,...

LSDM: Sërish do të mposhten bllokadat e urdhëruara nga Mickoski

para një jave - Koha.mk

Kanë mjaftuar dy ditë që qytetarët të shohin se bllokada e Kuvendit dështoi, tentimet për shkatërrim të OBRM-PDUKM-së dështuan dhe asgjë nuk u arrit, përveç se miratimi i rendit të ditës u vonua, thonë...

Talat Xhaferi nuk kërkon falje për fyerjet

para një jave - Nistori

“Ju që jeni këtu akoma po e kërkoni (q.ni) nënën tuaj këtu. Aman shporru, shporru atje! Shporru!”, tha Talat Xhaferi – Kryetar i Kuvendit. Publikohet audio incizimi ku dëgjohet Talat Xhaferi duke u bërtitur...

Kovaçevski: Nuk është koha për zgjedhje të parakohshme

para një jave - Nistori

Kryeministri Dimitar Kovaçevski deklaroi sot se LSDM-ja dhe koalicioni mbeten në qëndrimin se nuk do të pranojnë takim në të cilin do të flitej për zgjedhje të parakohshme parlamentare, sepse siç u shpreh...

Reagime pas publikimit të audio incizimit ku ‘Xhaferi” bërtet dhe shan shërbimet

para një jave - Almakos

OPOZITA KËRKON DORËHEQJEN, KRYEMINISTRI NUK E KOMENTON, XHAFERI HESHT Pas publikimit të audio incizimit ku degjohen sharje dhe britma të cilat pretendohet se bëhen nga ana e kryeparlamentarit Talat Xhaferi...

“Na pret dimër i rëndë, ditë e natë përgatisim plane”, Kovaçevski i përgjigjet Mickoskit

para një jave - Almakos

Kryeministri Dimitar Kovaçevski i është përgjigjur “këshillave patriotike” të Mickoskit, përcjell TV21. Kovaçevski tha se partnerët e koalicionit aktual qeverisës nuk planifikojnë takim liderësh ku do...

Vazhdojne thirjet e opozitës për takim liderësh

para një jave - Lajm

Edhe përskaj skadimit të afatit për një takim liderësh dhe fillimit të bllokadës në Kuvend akoma vazhdojnë thirrjet e opozitës për një takim, siç thonë ata, në interes të Qytetarëve. Por kryeministri Dimitar...

Kovaçevski: Nuk ka takim liderësh ku do të diskutohet për zgjedhje

para një jave - Almakos

Kryeministri Dimitar Kovaçevski gjatë ditës së sotme ka deklaruar se partnerët e koalicionit qeverisës nuk planifikojnë takim liderësh ku do të diskutohej për zgjedhje të parakohshme parlamentare, pasi...

Kovaçevski: Nuk është koha për zgjedhje të parakohshme, na pret një dimër i vështirë

para një jave - Flaka

Kryeministri Dimitar Kovaçevski deklaroi sot se LSDM-ja dhe koalicioni mbeten në qëndrimin se nuk do të pranojnë takim në të cilin do të flitej për zgjedhje të parakohshme parlamentare, sepse siç u shpreh...

LSDM: Sërish do të mposhten bllokadat e urdhëruara nga Mickoski

para një jave - Telegrafi

Kanë mjaftuar dy ditë që qytetarët të shohin se bllokada e Kuvendit dështoi, tentimet për shkatërrim të OBRM-PDUKM-së dështuan dhe asgjë nuk u arrit, përveç se miratimi i rendit të ditës u vonua, thonë...

Kovaçevski: Nuk është koha për zgjedhje të parakohshme, na pret një dimër i vështirë

para një jave - Press Online

Kryeministri Dimitar Kovaçevski i është përgjigjur “këshillave patriotike” të Mickoskit, përcjell TV21. Kovaçevski tha se partnerët e koalicionit aktual qeverisës nuk planifikojnë takim liderësh ku do...

Pas “sharjeve”, Xhaferi hesht, opozita i kërkon dorëheqjen!

para një jave - Press Online

VMRO-DPMNE-ja opozitare kërkon dorëheqjen e kryeparlamentarit Talat Xhaferi, ndërsa Aleanca për Shqiptarët (ASH) i ka cilësuar si një sjellje tipike të një regjimi dhe diktature sharjet dhe britma pas...

Kovaçevski – “Na pret dimër i rëndë, ditë e natë përgatisim plane”

para një jave - Pa censure

Kryeministri Dimitar Kovaçevski i është përgjigjur “këshillave patriotike” të Mickoskit, përcjell TV21. Kovaçevski tha se partnerët e koalicionit aktual qeverisës nuk planifikojnë takim liderësh ku do...

I shau nga nëna punonjësit, kërkohet DORËHEQJA e menjëhershme e Talat Xhaferit!

para një jave - News33

Video në të cilën kryetari i Kuvendit të Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferi, shfaqej teksa shante punonjësit e adiministratës ka sjellë reagime të forta nga opozita. Sipas opozitën maqedonase, kjo video...

Reagime pas publikimit të audio incizimit ku ‘Xhaferi” bërtet dhe shan shërbimet

para një jave - Lajm

Pas publikimit të audio incizimit ku degjohen sharje dhe britma të cilat pretendohet se bëhen nga ana e kryeparlamentarit Talat Xhaferi drejtuar shërbimeve të Kuvendit, pasojnë reagime në opinion. VMRO-DPMNE...

“Na pret dimër i rëndë, ditë e natë përgatisim plane”, Kovaçevski i përgjigjet Mickoskit

para një jave - Zyrtare

Kryeministri Dimitar Kovaçevski i është përgjigjur “këshillave patriotike” të Mickoskit, përcjell TV21. Kovaçevski tha se partnerët e koalicionit aktual qeverisës nuk planifikojnë takim liderësh ku do...

“Na pret dimër i rëndë, ditë e natë përgatisim plane”, Kovaçevski i përgjigjet Mickoskit

para një jave - Fakti Ditor

Kryeministri Dimitar Kovaçevski i është përgjigjur “këshillave patriotike” të Mickoskit, përcjell TV21. Kovaçevski tha se partnerët e koalicionit aktual qeverisës nuk planifikojnë takim liderësh ku do...

Kryeministri Kovaçevski: Na pret dimër i rëndë

para një jave - Lajm

Kryeministri Dimitar Kovaçevski i është përgjigjur “këshillave patriotike” të Mickoskit, përcjell TV21. Kovaçevski tha se partnerët e koalicionit aktual qeverisës nuk planifikojnë takim liderësh ku do...

Kovaçevski: Nuk është koha për zgjedhje të parakohshme, na pret një dimër i vështirë

para një jave - Top24

Kryeministri Dimitar Kovaçevski deklaroi sot se LSDM-ja dhe koalicioni mbeten në qëndrimin se nuk do të pranojnë takim në të cilin do të flitej për zgjedhje të parakohshme parlamentare, sepse siç u shpreh...

Vazhdon bllokimi i Kuvendit, për opozitën është efikas, për pushtetin i pasuksesshëm

para një jave - GazetaMax

Shkup, 13 maj – Puna e Kuvendit të Republikës së Maqedonisë së Veriut në tri ditët e fundit po zhvillohet me aktivitetet e paralajmëruara të opozitës VMRO-DPMNE për bllokadë aktive, përmes përgjigjeve,...

LSDM: Sërish do të mposhten bllokadat e urdhëruara nga Mickoski në Kuvend

para një jave - Flaka

Kanë mjaftuar dy ditë që qytetarët të shohin se bllokada e Kuvendit dështoi, tentimet për shkatërrim të VMRO-DPMNE-së dështuan dhe asgjë nuk u arrit, përveç se miratimi i rendit të ditës u vonua, thonë...

Eskalon Talat Xhaferi, ofendon rëndë punonjësit e Kuvendit (AUDIO)

para një jave - Zyrtare

Në rrjetet sociale po qarkullon një audio incizim ku dëgjohet se si kreu i Kuvendit Talat Xhaferi shanë dhe ofendon nëpunësit e kuvendit. “Të gjithë nëpunësit, konkretisht seancave, menjëherë tek unë....

Talat Xhaferi ofendon rëndë punonjësit e Kuvendit (AUDIO)

para një jave - Open-TV

(Audio) Eskalon Talat Xhaferi, ofendon rëndë punonjësit e Kuvendit Në rrjetet sociale po qarkullon një audio incizim ku dëgjohet se si kreu i Kuvendit Talat Xhaferi shanë dhe ofendon nëpunësit e kuvendit....

Publikohet audio incizimi ku dëgjohet Talat Xhaferi duke u bërtitur dhe duke i ofenduar punonjësit e Kuvendit (Audio)

para një jave - Nistori

Në rrjetet sociale po qarkullon një audio incizim ku dëgjohet se si kreu i Kuvendit Talat Xhaferi shanë dhe ofendon nëpunësit e kuvendit. “Të gjithë nëpunësit, konkretisht seancave, menjëherë tek unë....

Eskalon Talat Xhaferi, ofendon rëndë punonjësit e Kuvendit (Audio)

para një jave - in7

(Audio) Eskalon Talat Xhaferi, ofendon rëndë punonjësit e Kuvendit Në rrjetet sociale po qarkullon një audio incizim ku dëgjohet se si kreu i Kuvendit Talat Xhaferi shanë dhe ofendon nëpunësit e kuvendit....

(Audio) Eskalon Talat Xhaferi, ofendon rëndë punonjësit e Kuvendit

para një jave - Top24

Në rrjetet sociale po qarkullon një audio incizim ku dëgjohet se si kreu i Kuvendit Talat Xhaferi shanë dhe ofendon nëpunësit e kuvendit. “Të gjithë nëpunësit, konkretisht seancave, menjëherë tek unë....

LSDM: Sërish do të mposhten bllokadat e urdhëruara nga Mickoski

para një jave - Tetova Sot

Kanë mjaftuar dy ditë që qytetarët të shohin se bllokada e Kuvendit dështoi, tentimet për shkatërrim të VMRO-DPMNE-së dështuan dhe asgjë nuk u arrit, përveç se miratimi i rendit të ditës u vonua, thonë...

Eskalon Talat Xhaferi, ofendon rëndë punonjësit e Kuvendit [Audio]

para një jave - Fakti Ditor

Në rrjetet sociale po qarkullon një audio incizim ku dëgjohet se si kreu i Kuvendit Talat Xhaferi shanë dhe ofendon nëpunësit e kuvendit. “Të gjithë nëpunësit, konkretisht seancave, menjëherë tek unë....

LSDM: Sërish do të mposhten bllokadat e urdhëruara nga Mickoski në Kuvend

para një jave - Almakos

Kanë mjaftuar dy ditë që qytetarët të shohin se bllokada e Kuvendit dështoi, tentimet për shkatërrim të VMRO-DPMNE-së dështuan dhe asgjë nuk u arrit, përveç se miratimi i rendit të ditës u vonua, thonë...

LSDM: Sërish do të mposhten bllokadat e urdhëruara nga Mickoski

para një jave - Info7

Kanë mjaftuar dy ditë që qytetarët të shohin se bllokada e Kuvendit dështoi, tentimet për shkatërrim të VMRO-DPMNE-së dështuan dhe asgjë nuk u arrit, përveç se miratimi i rendit të ditës u vonua, thonë...

LSDM: Sërish do të mposhten bllokadat e urdhëruara nga Mickoski

para një jave - Open-TV

Kanë mjaftuar dy ditë që qytetarët të shohin se bllokada e Kuvendit dështoi, tentimet për shkatërrim të VMRO-DPMNE-së dështuan dhe asgjë nuk u arrit, përveç se miratimi i rendit të ditës u vonua, thonë...

LSDM: Sërish do të mposhten bllokadat e urdhëruara nga Mickoski

para një jave - Lajm

Kanë mjaftuar dy ditë që qytetarët të shohin se bllokada e Kuvendit dështoi, tentimet për shkatërrim të VMRO-DPMNE-së dështuan dhe asgjë nuk u arrit, përveç se miratimi i rendit të ditës u vonua, thonë...

Bllokimi i Kuvendi sipas opozitës efikas, për pushtetin i pasuksesshëm

para një jave - Press Online

Puna e Kuvendit të Republikës së Maqedonisë së Veriut në tri ditët e fundit po zhvillohet me aktivitetet e paralajmëruara të opozitës VMRO-DPMNE për bllokadë aktive, përmes përgjigjeve, kërkesave për ndryshime...

Panova: Refuzimi për takim liderësh, sjellje joserioze e kryeministrit

para një jave - Zhurnal

Shkup, 12 Maj – Për deputeten e VMRO-DPMNE-së, Eli Panova, refuzimi i ofertës për takim me liderin e opozitës VMRO-DPMNE nga ana e kryeministrit Dimitar Kovaçevski nuk është serioze, duke shtuar se vendi...

Panova: Refuzimi për takim liderësh, sjellje joserioze e kryeministrit

para një jave - Alsat-M

Për deputeten e VMRO-DPMNE-së, Eli Panova, refuzimi i ofertës për takim me liderin e opozitës VMRO-DPMNE nga ana e kryeministrit Dimitar Kovaçevski nuk është serioze, duke shtuar se vendi ka nevojë për...

Bllokimi i Kuvendit, dita e tretë: Opozita kritika ndaj politikave ekonomike të qeverisë

para një jave - Klan

Bllokimi i Kuvendit, dita e tretë: Opozita kritika ndaj politikave ekonomike të qeverisë Me kritika për politikat ekonomike të pushtetit, akuza për krizën ekonomike, energjetike dhe inflacionin si dhe...

Talevski i LSDM-së: OBRM-PDUKM e bllokon Kuvendin në momentet më të vështira të shtetit

para një jave - Telegrafi

Deputeti Mile Talevski nga LSDM në emisionin Klan Debat hodhi akuza për OBRM-PDUKM-në se po bllokon Kuvendin në momentin kur nuk i duhet shtetit. ”Ajo e cila është e pafytyrë nga ana OBRM-PDUKM-së se kur...

Talevski i LSDM-së: OBRM-PDUKM e bllokon Kuvendin në momentet më të vështira të shtetit

para një jave - Bota Sot

Deputeti Mile Talevski nga LSDM në emisionin Klan Debat hodhi akuza për OBRM-PDUKM-në se po bllokon Kuvendin në momentin kur nuk i duhet shtetit. ”Ajo e cila është e pafytyrë nga ana OBRM-PDUKM-së se kur...

Talevski nga LSDM: VMRO po bllokon kuvendin në momentet më të vështira të shtetit

para një jave - Zhurnal

Shkup, 12 Maj – Deputeti Mile Talevski nga LSDM në emisionin Klan Debat hodhi akuza për VMRO-në se po bllokon kuvendin në momentin kur nuk i duhet shtetit. ”Ajo e cila është e pafytyrë nga ana VMRO-së...

Frika nga Ali Ahmeti, kreu i VMRO-së Mickoski i bën thirrje Kovaçevskit të bëhen bashkë

para një jave - Aktuale

Kreu i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski, nga Radovishi sot i ka dërguar këshilla patriotike kryeministrit Dimitar Kovaçevski, duke e thirrur që të vetëdijesohet dhe të kuptojë se ai nuk është armiku i...

Talevski nga LSDM: VMRO po bllokon kuvendin në momentet më të vështira të shtetit

para një jave - Medial

Shkup, 12 Maj – Deputeti Mile Talevski nga LSDM në emisionin Klan Debat hodhi akuza për VMRO-në se po bllokon kuvendin në momentin kur nuk i duhet shtetit. ”Ajo e cila është e pafytyrë nga ana VMRO-së...

Pushteti e opozita me akuza se kush e meriton rrogën e deputetit e kush jo

para një jave - RTV 21

Tabloja ironike e LSDM-së ku lideri opozitar Mickoski paraqitej si kujdestar klase bashkë me drejtimin e “jo punëtoreve”, dukshëm e ka lënduar VMRO-DPMNE-në, aq sa sot, që në fillim të seancën plenare,...

Talevski nga LSDM: VMRO po bllokon kuvendin në momentet më të vështira të shtetit

para një jave - Klan Macedonia

Deputeti Mile Talevski nga LSDM në emisionin Klan Debat hodhi akuza për VMRO-në se po bllokon kuvendin në momentin kur nuk i duhet shtetit. ”Ajo e cila është e pafytyrë nga ana VMRO-së se kur ishte momenti...

Dita e tretë e bllokimit të Kuvendit të Maqedonisë, përplasje në mes pushtetit dhe opozitës

para një jave - Telegrafi

Inflacioni, rritja e çmimeve, varfëria dhe standardi i ulët jetësor – deputetët e opozitës OBRM-PDUKM do të vazhdojnë të flasin për këto tema nga foltorja e Kuvendit, por bllokada aktive e ligjeve do të...

Frika nga Ali Ahmeti, kreu i VMRO-së Mickoski i bën thirrje Kovaçevskit të bëhen bashkë

para një jave - Flaka

Kreu i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski, nga Radovishi sot i ka dërguar këshilla patriotike kryeministrit Dimitar Kovaçevski, duke e thirrur që të vetëdijesohet dhe të kuptojë se ai nuk është armiku i...

Mickoski thirrje Kovaçevskit për “shpirt patriotik”! E këshillon të vetëdijesohet dhe t’ia ruajnë shpinën njëri-tjetrit

para një jave - TV21

Kreu i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski, nga Radovishi sot i ka dërguar këshilla patriotike kryeministrit Dimitar Kovaçevski, duke e thirrur që të vetëdijesohet dhe të kuptojë se ai nuk është armiku i...

Frika nga Ali Ahmeti, kreu i VMRO-së Mickoski i bën thirrje Kovaçevskit të bëhen bashkë

para një jave - Tetova Sot

Kreu i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski, nga Radovishi sot i ka dërguar këshilla patriotike kryeministrit Dimitar Kovaçevski, duke e thirrur që të vetëdijesohet dhe të kuptojë se ai nuk është armiku i...

Zëdhënësja e Komisionit Evropian: Shkupi dhe Sofja të gjejnë zgjidhje sa më shpejtë

para një jave - Flaka

Komisioni Evropian i bën thirrje Shkupit dhe Sofjes të përqendrohen në zgjidhjen e dallimeve dhe të respektojnë politikën e fqinjësisë së mirë. Zëdhënësja e ekzekutivit të BE- së, Ana Pisonero, me qëndrim...

Pushteti e opozita me akuza se kush e meriton rrogën e deputetit e kush jo

para një jave - Info7

Tabloja ironike e LSDM-së ku lideri opozitar Mickoski paraqitej si kujdestar klase bashkë me drejtimin e “jo punëtoreve”, dukshëm e ka lënduar VMRO-DPMNE-në, aq sa sot, që në fillim të seancën plenare,...

Deputetët po debatojnë për Propozim-ndryshimet e Ligjit për qëndrueshmëri financiare

para një jave - Zhurnal

Shkup, 12 maj – Kuvendi sot vazhdoi me punë pas mbledhjes së 71-të, për të cilën dje vonë pasdite, pas debatit dyditësh, ishte përcaktuar rendi i ditës. Para se të fillojë debati për pikën e 13-të, Propozim-ligjin...

Mickoski: Kovaçevski të vijë në vete, nuk jemi armiq të shtetit

para një jave - Zhurnal

Shkup, 12 ma j – Pres që Kovaçevski të vijë në vete dhe të kuptojë se unë nuk jam armiku i tij. Unë ndoshta jam konkurrent politik i tij dhe VMRO-DPMNE-ja ndoshta është konkurrent politik i LSDM-së, por...

Talevski nga LSDM: VMRO po bllokon kuvendin në momentet më të vështira të shtetit

para një jave - in7

Deputeti Mile Talevski nga LSDM në emisionin Klan Debat hodhi akuza për VMRO-në se po bllokon kuvendin në momentin kur nuk i duhet shtetit. ”Ajo e cila është e pafytyrë nga ana VMRO-së se kur ishte momenti...

Bllokimi i Kuvendit me shumë tensione

para një jave - Alsat-M

Gazetare: Fatlume Dervishi Reagime të shumta pas seancës së Kuvendit të një dite më parë. LSDM-ja beson se ka tejkaluar pengesën e parë të opozitës dhe do të vazhdojë të mbisundojë bllokimin e opozitës,...

VMRO DPMNE: Do vazhdojmë bojkotin/ Mickoski: Nëse shkojmë në zgjedhje opozita merr 61 mandate

para një jave - Vizion Plus

Partia më e madhe e opozitës në Maqedoninë e Veriut, VMRO-DPMNE, do të ndërmarrë hapa të mëtejshme për të arritur qëllimin e saj: zgjedhjet të parakohshme. Kryetari i kësaj partie Kristian Mickoski, nënvizoi...

Bllokim Kuvendi dhe “luftë” me tablo ironike! Pushteti e opozita me akuza se kush e meriton rrogën e deputetit e kush jo

para një jave - TV21

Tabloja ironike e LSDM-së ku lideri opozitar Mickoski paraqitej si kujdestar klase bashkë me drejtimin e “jo punëtoreve”, dukshëm e ka lënduar VMRO-DPMNE-në, aq sa sot, që në fillim të seancën plenare,...

Mickoski thirrje Kovaçevskit për “shpirt patriotik”! E këshillon të vetëdijesohet dhe t’ia ruajnë shpinën njëri-tjetrit

para një jave - Tetova Sot

Kreu i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski, nga Radovishi sot i ka dërguar këshilla patriotike kryeministrit Dimitar Kovaçevski, duke e thirrur që të vetëdijesohet dhe të kuptojë se ai nuk është armiku i...

KE për bllokadën e VMRO-DPMNE-së në Kuvend: Partitë të sillen në mënyrë konstruktive

para një jave - Portalb

Komisioni Evropian i ftoi të gjitha partitë në Kuvend e Maqedonisë së Veriut të sillen në mënyrë konstruktive. Këtë shkurt për MIA , e ka deklaruar zëdhënësja e Komisionit Evropian, Ana Pisonero, në pyetjen...

Dita e tretë e bllokimit të Kuvendit të Maqedonisë, përplasje në mes pushtetit dhe opozitës

para një jave - Lajm

Inflacioni, rritja e çmimeve, varfëria dhe standardi i ulët jetësor – deputetët e opozitës VMRO-DPMNE do të vazhdojnë të flasin për këto tema nga foltorja e Kuvendit, por bllokada aktive e ligjeve do të...

KE-ja për bllokimin e kuvendit: Partitë të jenë konstruktive

para një jave - Aktuale

Ngjarjet e ditëve të fundit në Kuvendin e Maqedonisë së Veriut janë komentuar sot edhe nga Komisioni Evropian. Zëdhënësja e këtij komisioni, Ana Pisonero duke u përgjigjur në pyetjet e gazetarëve në konferencën...

LSDM: Pavarësisht tentimit për bllokim, vazhdon puna e kuvendit

para një jave - Klan Macedonia

VMRO-DPMNE: ATA QË NUK E MERITOJNË PAGËN JANË DEPUTETËT E LSDM-SË, JANË 3 HERË MË PAK AKTIV Zgjedhje të parakohshme parlamentare nuk do të ketë, pushteti do të bëjë gjithçka që parasheh rregullorja që...

Bllokimi i kuvendit: Dita e tretë – opozita kritika ndaj politikave ekonomike të qeverisë

para një jave - Klan Macedonia

LSDM: VENDI NUK ËSHTË NË KRIZË Me kritika për politikat ekonomike të pushtetit, akuza për krizën ekonomike, energjetike dhe inflacionin si dhe me fjalime për nevojën për zgjedhje të parakohshme parlamentare...

KE-ja për bllokimin e kuvendit: Partitë të jenë konstruktive

para një jave - Klan Macedonia

PISONERO: VAZHDOJMË TË INKURAJOJMË BULLGARINË DHE RMV TË ZGJIDHIN KONTESTIN Ngjarjet e ditëve të fundit në Kuvendin e Maqedonisë së Veriut janë komentuar sot edhe nga Komisioni Evropian. Zëdhënësja e këtij...

Reagon edhe Komisioni Evropian për bllokadën e VMRO-së në Kuvend

para një jave - Zhurnal

Shkup, 12 maj – Komisioni Evropian (KE) ka ftuar të gjitha partitë politike në Kuvendin e Maqedonisë së Veriut që të sillen me konstruktivitet, njofton korrespondentja e MIA-s në Bruksel. Këtë e deklaroi...

Komisioni Evropian bën thirrje për një dialog konstruktiv në Kuvendin e Maqedonisë së Veriut

para një jave - Telegrafi

Komisioni Evropian u bënë thirrje të gjithë partive në Kuvendin e Maqedonisë së Veriut që të sillen në mënyrë konstruktive, njofton AIM nga Brukseli, përcjell Telegrafi Maqedoni. Kështu u shpreh shkurt...

BLLOKADA E VMRO-DPMNE | Komisioni Europian bën thirrje për dialog konstruktiv në Kuvend

para një jave - Nistori

Komisioni Europian i ftoi të gjitha partitë në Kuvend e Maqedonisë së Veriut të sillen në mënyrë konstruktive. Këtë shkurt për AIM, e ka deklaruar zëdhënësja e Komisionit Evropian, Ana Pisonero, në pyetjen...

Komisioni Evropian reagon për bllokadën e VMRO-së në Kuvend

para një jave - Ina

Komisioni Evropian i ka bërë thirrje të gjitha subjekteve politike parlamentare në Maqedoninë e Veriut që të kenë sjellje konstruktive në institucionin legjislativ të vendit. Ky mesazh u përcoll nga zëdhënësja...

(VIDEO) Dita e tretë e bllokimit të Kuvendit, debat për politikat ekonomike

para një jave - Shenja

Vazhdon në ditën e tretë bllokimi aktiv i Kuvendit nga ana e opozitës. Ata sot në seancën parlamentare kritikuan politikat ekonomike të pushtetit, të cilët sollën rritjen e inflacionit dhe varfërimin e...

(VIDEO) Mickoski: VMRO-DPMNE do të shkojë përtej bllokimit të Kuvendit

para një jave - Shenja

VMRO DPMNE do të shkojë përtej bllokimit të Kuvendit, në tentim për të shkaktuar zgjedhje të parakohshme parlamentare. Këtë e paralajmëroi mbrëmë kryetari i partisë opozitare maqedonase Hristijan Mickoski,...

Bllokimi i Kuvendit me shumë tensione

para një jave - Fakti Ditor

Reagime të shumta pas seancës së Kuvendit të një dite më parë. LSDM-ja beson se ka tejkaluar pengesën e parë të opozitës dhe do të vazhdojë të mbisundojë bllokimin e opozitës, shkruan Alsat. “Dy ditë ishin...

KE-ja për bllokimin e kuvendit: Partitë të jenë konstruktive

para një jave - Tetova Sot

Ngjarjet e ditëve të fundit në Kuvendin e Maqedonisë së Veriut janë komentuar sot edhe nga Komisioni Evropian. Zëdhënësja e këtij komisioni, Ana Pisonero duke u përgjigjur në pyetjet e gazetarëve në konferencën...

LSDM: Dje në Kuvend dështuan bllokadat

para një jave - Koha.mk

Nga LSDM theksojnë se dje në Kuvend dështuan bllokadat e VMRO-DPMNE-së, u votua rendi i ditës dhe seanca vazhdoi. “Hristijan Mickoski nuk heq dorë nga bllokadat dhe shkatërrimet, ai shpreson se artificialisht...

Deputetët po debatojnë për Propozim-ndryshimet e Ligjit për qëndrueshmëri financiare

para një jave - in7

Kuvendi sot vazhdoi me punë pas mbledhjes së 71-të, për të cilën dje vonë pasdite, pas debatit dyditësh, ishte përcaktuar rendi i ditës. Para se të fillojë debati për pikën e 13-të, Propozim-ligjin për...

KE-ja për bllokimin e kuvendit: Partitë të jenë konstruktive

para një jave - Lajm

Ngjarjet e ditëve të fundit në Kuvendin e Maqedonisë së Veriut janë komentuar sot edhe nga Komisioni Evropian. Zëdhënësja e këtij komisioni, Ana Pisonero duke u përgjigjur në pyetjet e gazetarëve në konferencën...

Miskoski: VMRO-ja do të shkojë përtej bllokadës së Kuvendit

para një jave - TV21

Do të ketë hapa të tjerë, nuk do të jenë vetëm bllokada, organet partiake do të duhet të komentojnë për hapat e tjerë në vijim”, tha kryetari i VMRO-së, Hristijan Mickoski në një intervistë televizive....

LSDM: Dje në Kuvend dështuan bllokadat

para një jave - Alsat-M

“Hristijan Mickoski nuk heq dorë nga bllokadat dhe shkatërrimet, ai shpreson se artificialisht do të krijojë krizë politike dhe do të shkaktojë dëme për qytetarët. Ai padyshim dëshiron që vendi të mos...

LSDM: Bllokada dështoi, rendi i ditës u miratua, destruktiviteti i Mickoskit do të mposhtet

para një jave - Telegrafi

Hristijan Mickoski nuk heq dorë nga bllokadat dhe shkatërrimet, ai shpreson se artificialisht do të krijojë krizë politike dhe do të shkaktojë dëme për qytetarët. Ai padyshim dëshiron që vendi të mos përparojë,...

Mickoski: VMRO-ja do të shkojë përtej bllokadës së Kuvendit

para një jave - News33

Do të ketë hapa të tjerë, nuk do të jenë vetëm bllokada, organet partiake do të duhet të komentojnë për hapat e tjerë në vijim”, tha kryetari i VMRO-së, Hristijan Mickoski në një intervistë televizive....

Mickoski: Jo vetëm bllokada

para një jave - Pa censure

Do të ketë hapa të tjerë, nuk do të jenë vetëm bllokada, organet partiake do të duhet të komentojnë për hapat e tjerë në vijim”, tha kryetari i VMRO-së, Hristijan Mickoski në një intervistë televizive....

VMRO i përgjigjet me kundër-tablo LSDM-së: Akademia shtetërore kriminale

para një jave - InfoShqip

Pasi LSDM dje përgatiti dhe shpërndau gjithandej qytetit disa tablo me “Jopunëtorët dhe kujdestari”, e ku ishin vendosur fotografi të deputetëve në Kuvendin e Maqedonisë, në rrjetet sociale nga mbrëmë...

Mickoski: Jo vetëm bllokada, do të ndërmarrim edhe hapa të tjerë deri në zgjedhje të parakohshme

para një jave - Iliria News

Do të ketë hapa të tjerë, nuk do të jenë vetëm bllokada, organet partiake do të duhet të komentojnë për hapat e tjerë në vijim”, tha kryetari i VMRO-së, Hristijan Mickoski në një intervistë televizive....

VMRO i përgjigjet me kundër-tablo për LSDM-në: Akademia shtetërore kriminale

para një jave - Zhurnal

Shkup, 12 maj – Pasi LSDM dje përgatiti dhe shpërndau gjithandej qytetit disa tablo me “Jopunëtorët dhe kujdestari”, e ku ishin vendosur fotografi të deputetëve në Kuvendin e Maqedonisë, në rrjetet sociale...

Paralajmëron Mickoski: Jo vetëm bllokada

para një jave - Koha.mk

Shkup, 12 maj – Do të ketë hapa të tjerë, nuk do të jenë vetëm bllokada, organet partiake do të duhet të komentojnë për hapat e tjerë në vijim”, tha kryetari i VMRO-së, Hristijan Mickoski në një intervistë...

Mickoski: Jo vetëm bllokada, do të ndërmarrim edhe hapa të tjerë deri në zgjedhje të parakohshme

para një jave - Ina

“Do të ketë hapa të tjerë, nuk do të jenë vetëm bllokada, organet partiake do të duhet të komentojnë për hapat e tjerë në vijim”, tha kryetari i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski në një intervistë televizive....

Mickoski: Jo vetëm bllokada, do të ndërmarrim edhe hapa të tjerë

para një jave - Klan Macedonia

NUmri një i partisë opozitare më të madhe në vend Hristijan Mickoski mbrëmë në emisionin Top Tema në tv Telma theksoi se partia e tij do të marr hapa të tjerë, që nuk do të jenë vetëm bllokada. Mickoski...

Vazhdim i seancës së 71-të të Kuvendit

para një jave - Klan Macedonia

Kuvendi i Republikës së maqedonisë së Veriut sot në mesditë duhet të vazhdon me mbajtjen e seancës së 71 të, rendi i ditës i së cilës ishte votuar mbrëmë pas debatit dyditësh dhe bllokadës aktive nga deputetët...

Paralajmëron Mickoski: Jo vetëm bllokada

para një jave - Alsat-M

Do të ketë hapa të tjerë, nuk do të jenë vetëm bllokada, organet partiake do të duhet të komentojnë për hapat e tjerë në vijim”, tha kryetari i VMRO-së, Hristijan Mickoski në një intervistë televizive....

Mickoski: Jo vetëm bllokada, do të ndërmarrim edhe hapa të tjerë deri në zgjedhje të parakohshme

para një jave - Telegrafi

“Do të ketë hapa të tjerë, nuk do të jenë vetëm bllokada, organet partiake do të duhet të komentojnë për hapat e tjerë në vijim”, tha kryetari i OBRM-PDUKM-së, Hristijan Mickoski në një intervistë televizive....

Mickoski: Jo vetëm bllokada, do të ndërmarrim edhe hapa të tjerë deri në zgjedhje të parakohshme

para një jave - Aktuale

Do të ketë hapa të tjerë, nuk do të jenë vetëm bllokada, organet partiake do të duhet të komentojnë për hapat e tjerë në vijim”, tha kryetari i VMRO-së, Hristijan Mickoski në një intervistë televizive....

Kaos në Kuvend, situatë e tensionuar mes deputetëve të VMRO-së dhe Xhaferit (VIDEO)

para një jave - InfoShqip

Situatë e tensionuar gjatë seancës parlamentare e cila është duke vazhduar edhe pas orarit të punës së Kuvendit. Koordinatori i Grupit Parlamentar të VMRO-DPMNE-së Nikolla Micevski fillimisht kërkoi ndërhyrje...

LSDM: Dje në Kuvend dështuan bllokadat

para një jave - Pa censure

Nga LSDM theksojnë se dje në Kuvend dështuan bllokadat e VMRO-DPMNE-së, u votua rendi i ditës dhe seanca vazhdoi. “Hristijan Mickoski nuk heq dorë nga bllokadat dhe shkatërrimet, ai shpreson se artificialisht...

Mickoski: Jo vetëm bllokada, do të ndërmarrim edhe hapa të tjerë deri në zgjedhje të parakohshme

para një jave - Tetova Sot

Do të ketë hapa të tjerë, nuk do të jenë vetëm bllokada, organet partiake do të duhet të komentojnë për hapat e tjerë në vijim”, tha kryetari i VMRO-së, Hristijan Mickoski në një intervistë televizive....

Kaos në Kuvend, situatë e tensionuar mes deputetëve të VMRO-së dhe Xhaferit (VIDEO)

para një jave - Top24

Situatë e tensionuar gjatë seancës parlamentare e cila është duke vazhduar edhe pas orarit të punës së Kuvendit. Koordinatori i Grupit Parlamentar të VMRO-DPMNE-së Nikolla Micevski fillimisht kërkoi ndërhyrje...

VMRO i përgjigjet me kundër-tablo LSDM-së: Akademia shtetërore kriminale

para një jave - GazetaMax

Shkup, 12 maj – Pasi LSDM dje përgatiti dhe shpërndau gjithandej qytetit disa tablo me “Jopunëtorët dhe kujdestari”, e ku ishin vendosur fotografi të deputetëve në Kuvendin e Maqedonisë, në rrjetet sociale...

Mickoski: Jo vetëm bllokada, do të ndërmarrim edhe hapa të tjerë deri në zgjedhje të parakohshme

para një jave - Shenja

Do të ketë hapa të tjerë, nuk do të jenë vetëm bllokada, organet partiake do të duhet të komentojnë për hapat e tjerë në vijim”, tha kryetari i VMRO-së, Hristijan Mickoski në një intervistë televizive....

Mickoski: Jo vetëm bllokada, do të ndërmarrim edhe hapa të tjerë deri në zgjedhje të parakohshme

para një jave - Fakti Ditor

Do të ketë hapa të tjerë, nuk do të jenë vetëm bllokada, organet partiake do të duhet të komentojnë për hapat e tjerë në vijim”, tha kryetari i VMRO-së, Hristijan Mickoski në një intervistë televizive....

Mickoski: Jo vetëm bllokada, do të ndërmarrim edhe hapa të tjerë

para një jave - Arbresh

Nimri një i partisë opozitare më të madhe në vend Hristijan Mickoski mbrëmë në emisionin Top Tema  theksoi se partia e tij do të marr hapa të tjerë, që nuk do të jenë vetëm bllokada. Mickoski theksoi se...

Mickoski paralajmëron: Jo vetëm bllokada

para një jave - Open-TV

Shkup, 12 maj – Do të ketë hapa të tjerë, nuk do të jenë vetëm bllokada, organet partiake do të duhet të komentojnë për hapat e tjerë në vijim”, tha kryetari i VMRO-së, Hristijan Mickoski në një intervistë...

Mickoski: Jo vetëm bllokada, do të ndërmarrim edhe hapa të tjerë deri në zgjedhje të parakohshme

para një jave - Lajm

“Do të ketë hapa të tjerë, nuk do të jenë vetëm bllokada, organet partiake do të duhet të komentojnë për hapat e tjerë në vijim”, tha kryetari i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski në një intervistë televizive....

Paralajmëron Mickoski: Jo vetëm bllokada

para një jave - Almakos

Do të ketë hapa të tjerë, nuk do të jenë vetëm bllokada, organet partiake do të duhet të komentojnë për hapat e tjerë në vijim”, tha kryetari i VMRO-së, Hristijan Mickoski në një intervistë televizive....

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK