MCC nënshkroi marrëveshje 236.7 milionë dollarëshe me Kosovën

para një jave - RTV 21

Korporata e Sfidës së Mijëvjeçarit (MCC) të premten ka informuar se ka nënshkruar një marrëveshje me Kosovën, në vlerë të 236.7 milionë dollarëve. Siç ka bërë të ditur MCC, marrëveshja është arritur për...

Rizvanolli: Marrëveshja 230-milionëshe me MCC-në ndihmon pavarësimin energjetik të Kosovës

para një jave - Koha.net

Qeveria e Kosovës dhe Korporata Amerikane, Sfidat e Mijëvjeçarit (MCC), kanë finalizuar në Uashington një marrëveshje “kompakt” me vlerë prej 236.7 milionë dollarësh, që Prishtina thotë se do të ndihmojë...

Qeveria e Kosovës dhe MCC finalizuan marrëveshjen Kompakt me vlerë prej 236.7 milionë dollarësh

para një jave - Syri.net Kosova

Qeveria e Kosovës dhe Korporata Amerikane Sfidat e Mijëvjeçarit kanë finalizuar në Uashington një marrëveshje Kompakt me vlerë prej 236.7 milionë dollarësh, që Prishtina thotë se do të ndihmojë me pavarësinë...

Basha i VV’së pasi Kosova nëshkroi me MCC’në: A e mbani mend kur na thojshin i keni humbë 200 milionë?

para një jave - Reporteri

Deputeti nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Dimal Basha, ka reaguar pasi MCC njoftoi për arritjen e marrëveshjes me Qeverinë e Kosovës, prej së cilës Kosova e ka përfituar projektin mbi 236 milionë Dollarësh...

Artane Rizvanolli për marrëveshjen 236 milionëshe me MCC: Dëshmi e miqësisë unike të Kosovës me SHBA’në

para një jave - Reporteri

Ministrja e Ekonomisë, Artane Rizvanolli, ka thënë se arritja e marrëveshjes 236 milionë dollarëshe me MCC’në, është dëshmi e miqësisë unike të Kosovës me Shtetet e Bashkuara të Amerikës, shkruan Reporteri.net...

Basha i VV’së pasi Kosova nëshkroi me MCC’në: A e mbani mend kur na thojshin i keni humbë 200 milionë?

para një jave - Syri.net Kosova

Deputeti nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Dimal Basha, ka reaguar pasi MCC njoftoi për arritjen e marrëveshjes me Qeverinë e Kosovës, prej së cilës Kosova e ka përfituar projektin mbi 236 milionë Dollarësh...

MCC nënshkruan marrëveshje 236.7 milionë dollarëshe me Kosovën

para një jave - Kallxo

Korporata e Sfidës së Mijëvjeçarit (MCC) ka thënë se kanë nënshkruar një marrëveshje me Kosovën në vlerë prej 236.7 milionë dollarë. MCC përmes një postimi në Twitter ka thënë se kjo marrëveshje është...

Kosova arrin marrëveshjen me MCC-në, përfiton projektin mbi 236 milionë Dollarësh

para një jave - Reporteri

Koorporata e Sfidave të Mijëvjeçarit (MCC) ka njoftuar se sot kanë përmbyllur negociatat me Qeverinë e Kosovës për një marrëveshje në sektorin e energjisë. Vlera e kësaj marrëveshje është 236.7 milionë...

Arrihet marrëveshja Kompakt 236.7 milionë dollarëshe me MCC'në

para një jave - Gazeta Express

Pas negociatave intensive, Qeveria e Kosovës dhe Korporata Amerikane Sfidat e Mijëvjeçarit (MCC) kanë finalizuar në Uashington marrëveshjen Kompakt, në vlerë 236.7 milionë dollarë amerikanë. Kjo marrëveshje...

Deputeti i i VV’së reagon pasi Kosova nëshkroi me MCC’në

para një jave - OraInfo

Qeveria e Kosovës ka arritur një marrëveshje në fushën e energjisë. Deputeti nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Dimal Basha, ka reaguar pasi MCC njoftoi për arritjen e marrëveshjes me Qeverinë e Kosovës,...

Ministrja Rizvanolli reagon pas marrëveshjen 236 milionëshe me MCC

para një jave - OraInfo

Në fushën e energjisë Kosova sot ka arritur një marrëveshje të rëndësishme. Ministrja e Ekonomisë, Artane Rizvanolli, ka thënë se arritja e marrëveshjes 236 milionë dollarëshe me MCC’në, është dëshmi e...

Basha pasi Kosova nëshkroi me MCC’në: A e mbani mend kur na thojshin i keni humbë 200 milionë?

para një jave - Bota Sot

Deputeti nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Dimal Basha, ka reaguar pasi MCC njoftoi për arritjen e marrëveshjes me Qeverinë e Kosovës, prej së cilës Kosova e ka përfituar projektin mbi 236 milionë Dollarësh...

Kosova arrin marrëveshjen të rëndësishme, përfiton projekt milionësh për energji

para një jave - OraInfo

Në sektorin e energjisë Kosova ka arritur një marrëveshje. Koorporata e Sfidave të Mijëvjeçarit (MCC) ka njoftuar se sot kanë përmbyllur negociatat me Qeverinë e Kosovës për një marrëveshje në sektorin...

Rizvanolli për VOA: Marrëveshja me MCC-në, do të ndihmojë për pavarësinë energjitike të Kosovës

para një jave - Syri.net Kosova

Qeveria e Kosovës dhe Korporata Amerikane Sfidat e Mijëvjeçarit kanë finalizuar në Uashington një marrëveshje “kompakt” me vlerë prej 236.7 milionë dollarësh, që Prishtina thotë se do të ndihmojë me pavarësinë...

MCC konfirmon nënshkrimin e marrëveshjes 236 milionëshe me Kosovën për energjinë

para një jave - Indeks online

Korporata Sfidat e Mijëvjeçarit – MCC ka bërë të ditur se me Qeverinë e Kosovës është përmbyllur marrëveshja kompakte në shumë prej 236.7 milionë dollarë. “Sot, MCC dhe Qeveria e Kosovës përmbyllën një...

Rizvanolli: Marrëveshja me MCC-në, do të ndihmojë për pavarësinë energjitike të Kosovës

para një jave - Bota Sot

Qeveria e Kosovës dhe Korporata Amerikane Sfidat e Mijëvjeçarit kanë finalizuar në Uashington një marrëveshje “kompakt” me vlerë prej 236.7 milionë dollarësh, që Prishtina thotë se do të ndihmojë me pavarësinë...

Finalizohet marrëveshja kompakt me MCC në vlerë 236.7 milionë dollarë, Rizvanolli: Do të ndihmojë në pavarësinë energjetike të Kosovës

para një jave - GazetaBlic

Qeveria e Kosovës dhe Korporata Amerikane Sfidat e Mijëvjeçarit kanë finalizuar në Washington një marrëveshje “kompakt” me vlerë prej 236.7 milionë dollarësh, që Prishtina thotë se do të ndihmojë me pavarësinë...

Rizvanolli: Marrëveshja me MCC-në, do të ndihmojë për pavarësinë energjitike të Kosovës

para një jave - Zëri i Amerikës

Qeveria e Kosovës dhe Korporata Amerikane Sfidat e Mijëvjeçarit kanë finalizuar në Uashington një marrëveshje “kompakt” me vlerë prej 236.7 milionë dollarësh, që Prishtina thotë se do të ndihmojë me pavarësinë...

MCC konfirmon nënshkrimin e marrëveshjes 236 milionëshe me Kosovën për energjinë

para një jave - Infokusi

Korporata Sfidat e Mijëvjeçarit – MCC ka bërë të ditur se me Qeverinë e Kosovës është përmbyllur marrëveshja kompakte në shumë prej 236.7 milionë dollarë. “Sot, MCC dhe Qeveria e Kosovës përmbyllën një...

Finalizohet marrëveshja e Kosovës me MCC-në, do të dhurohen mbi 200 milionë euro për energjinë

para një jave - Lajmi.net

Qeveria e Kosovës dhe Korporata Amerikane Sfidat e Mijëvjeçarit kanë finalizuar në Uashington një marrëveshje “kompakt” me vlerë prej 236.7 milionë dollarësh, që Prishtina thotë se do të ndihmojë me pavarësinë...

Marrëveshja me MCC-në: Ja si do realizohet pavarësia energjetike e Kosovës

para një jave - Java News

Qeveria e Kosovës dhe Korporata Amerikane Sfidat e Mijëvjeçarit kanë finalizuar në Uashington një marrëveshje “kompakt” me vlerë prej 236.7 milionë dollarësh, që Prishtina thotë se do të ndihmojë me pavarësinë...

Qeveria e Kosovës dhe MCC finalizuan marrëveshjen me vlerë prej 236.7 milionë dollarësh

para një jave - Epoka e Re

Qeveria e Kosovës dhe Korporata Amerikane Sfidat e Mijëvjeçarit kanë finalizuar në Uashington një marrëveshje kompakt me vlerë prej 236.7 milionë dollarësh, që Prishtina thotë se do të ndihmojë me pavarësinë...

Finalizohet marrëveshja e Kosovës me MCC-në, do të dhurohen mbi 200 milionë euro për energjinë

para një jave - Bota Press

Qeveria e Kosovës dhe Korporata Amerikane Sfidat e Mijëvjeçarit kanë finalizuar në Uashington një marrëveshje “kompakt” me vlerë prej 236.7 milionë dollarësh, që Prishtina thotë se do të ndihmojë me pavarësinë...

Kosova arrin marrëveshjen me MCC-në, përfiton projektin mbi 236 milionë Dollarësh për energji

para një jave - Arbresh

Koorporata e Sfidave të Mijëvjeçarit (MCC) ka njoftuar se sot kanë përmbyllur negociatat me Qeverinë e Kosovës për një marrëveshje në sektorin e energjisë. Vlera e kësaj marrëveshje është 236.7 milionë...

Marrëveshja 236 milionëshe me MCC,Artane Rizvanoll: Dëshmi e miqësisë unike të Kosovës me SHBA’në

para një jave - Arbresh

Ministrja e Ekonomisë, Artane Rizvanolli, ka thënë se arritja e marrëveshjes 236 milionë dollarëshe me MCC’në, është dëshmi e miqësisë unike të Kosovës me Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Përmes një postimi...

Arrihet marrëveshja Kompakt 236.7 milionë dollarëshe me MCC’në

para një jave - Gazeta Metro

Pas negociatave intensive, Qeveria e Kosovës dhe Korporata Amerikane Sfidat e Mijëvjeçarit (MCC) kanë finalizuar në Uashington marrëveshjen Kompakt, në vlerë 236.7 milionë dollarë amerikanë. Kjo marrëveshje...

MCC konfirmon nënshkrimin e marrëveshjes 236 milionëshe me Kosovën për energjinë

para një jave - Periskopi

Korporata Sfidat e Mijëvjeçarit – MCC ka bërë të ditur se me Qeverinë e Kosovës është përmbyllur marrëveshja kompakte në shumë prej 236.7 milionë dollarë. “Sot, MCC dhe Qeveria e Kosovës përmbyllën një...

Rizvanolli: Marrëveshja me MCC-në, do të ndihmojë për pavarësinë energjitike të Kosovës

para një jave - Periskopi

Qeveria e Kosovës dhe Korporata Amerikane Sfidat e Mijëvjeçarit kanë finalizuar në Uashington një marrëveshje “kompakt” me vlerë prej 236.7 milionë dollarësh, që Prishtina thotë se do të ndihmojë me pavarësinë...

Kosova synon të shtojë 1400 MW energji të ripërtëritshme deri më 2031

para një jave - Fakte

Ka kohë që Ministria e Ekonomisë ka filluar përgatitjen e Strategjisë Kombëtare të Energjisë, dokument ky që pritet të përcaktojë zhvillimet në sektorin e energjisë për dhjetë vitet në vijim. Edhe pse...

Kosova synon të shtojë 1400 MW energji të ripërtëritshme deri më 2031

para një jave - Zhurnal

Ka kohë që Ministria e Ekonomisë ka filluar përgatitjen e Strategjisë Kombëtare të Energjisë, dokument ky që pritet të përcaktojë zhvillimet në sektorin e energjisë për dhjetë vitet në vijim. Edhe pse...

Kosova synon të shtojë 1400 MW energji të ripërtëritshme deri më 2031

para një jave - Telegrafi

Edhe pse fillimisht ishte thënë se strategjia do të përgatitej qysh në fillim të vitit 2022, kjo më vonë ishte shtyrë për në muajin prill të njejtit vit. Planet e reja thonë se kjo strategji do të jetë...

Kosova synon të shtojë 1400 MW energji të ripërtëritshme deri më 2031

para një jave - Medial

Ka kohë që Ministria e Ekonomisë ka filluar përgatitjen e Strategjisë Kombëtare të Energjisë, dokument ky që pritet të përcaktojë zhvillimet në sektorin e energjisë për dhjetë vitet në vijim. Edhe pse...

Kosova synon të shtojë 1400 MW energji të ripërtëritshme deri më 2031

para një jave - Daily News

Ka kohë që Ministria e Ekonomisë ka filluar përgatitjen e Strategjisë Kombëtare të Energjisë, dokument ky që pritet të përcaktojë zhvillimet në sektorin e energjisë për dhjetë vitet në vijim. Edhe pse...

Kosova synon të shtojë 1400 MW energji të ripërtëritshme deri më 2031

para një jave - InFokus

Ka kohë që Ministria e Ekonomisë ka filluar përgatitjen e Strategjisë Kombëtare të Energjisë, dokument ky që pritet të përcaktojë zhvillimet në sektorin e energjisë për dhjetë vitet në vijim. Edhe pse...

Kosova synon të shtojë 1400 MW energji të ripërtëritshme deri më 2031

para një jave - Argument

Ka kohë që Ministria e Ekonomisë ka filluar përgatitjen e Strategjisë Kombëtare të Energjisë, dokument ky që pritet të përcaktojë zhvillimet në sektorin e energjisë për dhjetë vitet në vijim. Edhe pse...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK