Bardhi: Njerëz të Berishës ushtrojnë presion mbi gjykatën. Presidenti? Nuk votojmë kandidatin e Ramës

para një jave - ABC News

Gazment Bardhi pretendon se njerëz të Sali Berishës i kanë ushtruar presion gjykatës për vendimin lidhur me drejtimin e PD-së. I ftuar në Radar Informativ me Juli Xhokaxhi, Bardhi tha se nëse gjykata iu...

Nisin negociatat për presidentin e ri në Shqipëri, drejt raundit të parë pa asnjë kandidatë

para një jave - TV21

Ndërsa seanca e parë për votimin e Presidentit të Ri në Shqipëri është parashikuar të mbahet pasditen e së hënës, palët duken ende larg konsensusit. Përfaqësuesit e maxhorancës nisën sot takimet me krerët...

Bardhi në sulm: Berisha i ka bërë presion gjykatës për t’u zgjedhur kryetar i PD. Presidenti? S’votojmë kandidatin e Ramës

para një jave - Java News

Gazment Bardhi pretendon se njerëz të Sali Berishës i kanë ushtruar presion gjykatës për vendimin lidhur me drejtimin e PD-së. I ftuar në Radar Informativ me Juli Xhokaxhi, Bardhi tha se nëse gjykata iu...

Tiranë, bisedime të reja për zgjedhjen e presidentit

para një jave - Zëri i Amerikës

Në Shqipëri, socialistët zhvilluan sot bisedime me dy nga grupet parlamentare të opozitës për çështjen e zgjedhjes së presidentit të ri të vendit. Grupi i Partisë Demokratike shmangu takimin, duke iu drejtuar...

Presidenti i ri/ Duka: Negociatat kanë ngecur, përçarja e PD vështirëson gjetjen e kandidaturave! Ja zgjidhja

para një jave - Java News

Të hënën pritet mbledhja e Konferencës së Kryetarëve që opozita të dorëzojë kandidaturat për presidentin e ri të vendit, por kreu i partisë Agrare Ambientaliste Agron Duka thotë se opozita nuk do të dalë...

Presidenti, ende nuk ka emër/ Nisin takimet mes grupeve parlamentare! Alibeaj refuzon por dërgon letër

para një jave - Top Channel

Trojka e negociatorëve socialist nuk ka mundur ta shkri akullin brenda kampit opozitar, në marrjen e propozimeve të kandidatëve për president. Në kushtet kur raundi i parë i votimit për kreun e ri të shtetit...

Raundi i parë i votimit për president pa kandidatë?

para një jave - Klan

Raundi i parë i votimit për president pa kandidatë? PS nis negociatat me grupet e vogla, PD refuzon ftesën 48 orë përpara se të skadojë afati parlamentar për dorëzimin e kandidatëve për president që do...

Nisin negociatat për Presidentin/ Të dielën, afati i fundit për dorëzimin e emrave

para një jave - Vizion Plus

Negociatat e para të socialistëve me dy grupet parlamentare të opozitës, të Fatmir Mediut dhe Mesila Dodës, dëshmuan se për në raundin e parë të votimit për presidentin e ri të mos ketë asnjë emër. Tre...

Presidenti i ri/ Negociatori i Rithemelimit i përgjigjet Alibeajt: Çdo përpjekje për të shpëtuar faqen e Ramës para botës, nuk pranohet

para një jave - Panorama

Deputeti i PD, Luçiano Boçi, nje nga negociatoret e Rithemelimit per ceshtjen e zgjedhjes se presidentit te ri, ka reaguar pas deklaratave te kreut te grupit parlamentar demokrat Enkelejd Alibeaj. Per...

“Dështon” takimi mazhorancë-opozitë për presidentin, s’ka konsensus mes palëve për emrin

para një jave - Bota Sot

Raundi i parë i votimit të presidentit pritet të digjet pa dërguar asnjë emër. Në tryezën e diskutimeve të kësaj të premte u ulën përfaqësuesit e partive të vogla të opozitës. Por si Fatmir Mediu dhe Shpëtim...

Zgjedhja e presidentit të Shqipërisë, Balla pas takimit me përfaqësueses të opozitës: Diskutime të frytshme por ende nuk ka emër konkret

para një jave - Fakte

Kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste të Shqipërisë, Taulant Balla është shprehur sot pas takimin me krerët e dy gupeve parlamentare të opozitës, Mesila Dodën dhe Fatmir Mediun, se ka pasur një...

Zgjedhja e presidentit, OSBE në Shqipëri: Procesi të jetë gjithëpërfshirës

para një jave - RTK

Teksa Kryetarit i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla takon sot kryetarët e grupeve parlamentare opozitare, Mesila Dodën dhe Fatmir Mediun për të negociuar për procesin e zgjedhjes...

OSBE përshëndet nisjen e procesit për zgjedhjen e Presidentit

para një jave - RTK

Prezenca e OSBE-së në Tiranë ka përshëndetur sot nisjen e procesit për zgjedhjen e Presidentit. Prezenca e OSBE-së përshëndet një proces që do të sjellë një personalitet që përfaqëson unitetin e popullit....

Refuzoi takimin/ Alibeaj letër Ballës, e informon mbi qëndrimin mbi Presidentin

para një jave - Top Channel

Ndërsa sot refuzoi të ulet në tryezë me kreun e grupit parlamentar të PS, Taulant Balla dhe përfaqësuesit e tjerë të maxhorancës, Enkelejd Alibeaj ka informuar përmes një shkresë qëndrimin e grupit parlamentar...

PD mohon Alibeajn: Nuk përfaqëson askënd, veç opozitën false të emëruar nga Rama-Balla

para një jave - NOA

Njëri nga nënkryetarët e grupit parlamentar të PD, Luçiano Boçi, i ngarkuar nga Këshilli Kombëtar së bashku me Oerd Bylykbashin për të negociuar me mazhorancën qeverisëse për presidentin e ri, ka hedhur...

Presidenti i ri, Balla thirrje Alibeajt: S’ka më kohë, tashmë duhen emra konkretë! Arritëm të vendosim në shina procesin

para një jave - Top Channel

Kreu i grupit parlamentar të PS-së, Taulant Balla i bëri thirrje Enkelejd Alibeajt që të jetë pjesë e negociatave për zgjedhjen e presidentit, pasi koha po mbaron. Me nota pozitive, Balla u shpreh se gjatë...

PRESIDENTI/ Raundi i parë digjet pa një emër, çfarë ndodh tani?

para një jave - Gazeta Express

U zhvillua sot raundi i dytë i negociatave mes maxhorancës dhe asaj pjese të opozitës që ka pranuar të bëhet pjesë e procesit në lidhje me emrin e Presidentit të Republikës. Sipas vendimit të Konferencës...

Alibeaj: Presidenti i ri i Shqipërisë duhet të jetë antikomunist

para një jave - Zeri

Kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike, Enkelejd Alibeaj, është shprehur sot se zgjedhja e Presidentit të ri të Shqipërisë duhet të bazohet në kritere të qarta. Në një komunikim me gazetarët,...

Luçiano Boçi: Grupi i PD s’ka miratuar asnjë dokument kriteresh për zgjedhjen e Presidentit

para një jave - ABC News

Nëpërmjet një postimi në Facebook , negociatori i Rithemelimit, Luçiano Boçi thotë se grupi i PD –së nuk ka miratuar asnjë dokument kriteresh për zgjedhjen e Presidentit. Postimi i plotë Kjo e folura dhe...

Alibeaj: Presidenti i ri i Shqipërisë duhet të jetë anti-komunist

para një jave - Telegrafi

Kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike, Enkelejd Alibeaj është shprehur sot se zgjedhja e Presidentit të ri të Shqipërisë duhet të bazohet në kritere të qarta . Në një komunikim me gazetarët,...

Alibeaj: Të hapur të diskutojmë kriterin e presidentit të ri

para një jave - Top Channel

Kreu i Grupit Parlamentar të PD-së, Enkelejd Alibeaj tha sot se janë të hapur të diskutojnë mbi kriterin e presidentit të ri të vendit, duke theksuar se ai duhet të jetë antikomunist. “U ofruam për të...

Alibeaj: Të hapur të diskutojmë kriterin e presidentit të ri

para një jave - Top Channel

“U ofruam për të pasur një proces, ai është i rëndësishëm, i sinqertë i bazuar në kritere, procedurë, garancia e parë e domosdoshëm ashtu siç, presidenti qytetari i parë që simbolizon unitetin e popullit,...

Platforma e Alibeajt për Presidentin/ Salianji: Grupi parlamentar i PD nuk ka vendim të dakordësuar! Gjithë opozita ka një pikë përbashkuese që është…

para një jave - Panorama

Kryetari i grupit të PD-së, Enkelejd Alibeaj i dërgoi sot një letër kreut të grupit të PS, Taulant Balla si dhe Mesila Dodës dhe Fatmir Mediut ku i propozon formulë dhe kriteret për zgjedhjen e kreut të...

Alibeaj: Presidenti i ri i Shqipërisë duhet të jetë anti-komunist

para një jave - Zeri

Kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike, Enkelejd Alibeaj është shprehur sot se zgjedhja e Presidentit të ri të Shqipërisë duhet të bazohet në kritere të qarta. Në një komunikim me gazetarët,...

Nisin konsultimet me grupet parlamentare për zgjedhjen e presidentit të Shqipërisë

para një jave - Zeri

Negociatorët socialistë dhe përfaqësues të grupeve parlamentare nga opozita diskutojnë sot për zgjedhjen e presidentit të ri të Shqipërisë. Bisedimet nisën me PDIU, e me pas me Fatmir Mediun e Agron Dukën....

S’ka një emër/ Raundi i parë i votimit të Presidentit drejt djegies, negociatorët e PS në pritje të propozimeve të PD

para një jave - Java News

Kur na ndajnë edhe tre ditë nga raundi i parë i votimit në Parlament për Presidentin e ri të vendit, gjasat janë që deri të hënën të mos ketë asnjë emër për të cilin 140 deputetët do të votojnë. Ky është...

Zgjedhja e presidentit të Shqipërisë, Balla pas takimit me përfaqësueses të opozitës: Diskutime të frytshme por ende nuk ka emër konkret

para një jave - Telegrafi

Kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste të Shqipërisë, Taulant Balla është shprehur sot pas takimin me krerët e dy gupeve parlamentare të opozitës, Mesila Dodën dhe Fatmir Mediun, se ka pasur një...

Presidenti i ri, Balla thirrje Alibeajt: S’ka më kohë, tashmë duhen emra konkretë! Arritëm të vendosim në shina procesin

para një jave - Top Channel

Kreu i grupit parlamentar të PS-së, Taulant Balla i bëri thirrje Enkelejd Alibeajt që të jetë pjesë e negociatave për zgjedhjen e presidentit, pasi koha po mbaron. “Takime me dy prej grupeve të opozitës,...

OSBE ka një përshëndetje për procesin e zgjedhjeve presidenciale në Shqipëri

para një jave - RTV 21

Zyra e Organizatës për Siguri dhe Bashkëpunim në Evropë (OSBE) në Shqipëri ka reaguar sot me rastin e fillimit të procedurave parlamentare për zgjedhjen e Presidentit të ri të Shqipërisë. OSBE përme një...

Salianji përgënjeshtron Alibeajn: Grupi parlamentar i PD nuk ka asnjë dakordësim për presidentin

para një jave - NOA

Alibeaj foli në emër të grupit parlamentar të PD, se ka një vendim të dakordësuar për kriteret që duhet të plotësojë presidenti i ri i Republikës. Megjithatë, veç grupit të Rithemelimit, që e ka shkarkuar...

Salianji kundër Alibeajt: Grupi i PD nuk ka vendim mbi proçesin e negociatave për Presidentin

para një jave - Vizion Plus

Ervin Salianji deklaron se Grupi parlamentar i Partisë Demokratike nuk ka një vendim të dakortësuar për kriteret apo mënyrën se si duhet të zhvillohet proçesi i negociatave! Sipas deputetit, kriteri që...

Presidenti i ri, Balla thirrje Alibeajt: S’ka më kohë, tashmë duhen emra konkretë! Arritëm të vendosim në shina procesin

para një jave - Top Channel

“Takime me dy prej grupeve të opozitës, PS e ka dëshmuar disponibilitetin për të kaluar me diskutime konkrete, për emra konkretë, me të dyja grupet edhe nga ana e tyre gatishmëri për të hedhur në tavolinën...

Negociatat për Presidentin/ ‘Rithemelimi’ i përgjigjet Alibeajt: Çdo përpjekje për të shpëtuar faqen e Ramës, s’pranohet

para një jave - Java News

Deputeti i PD, Luçiano Boçi, nje nga negociatoret e Rithemelimit per ceshtjen e zgjedhjes se presidentit te ri, ka reaguar pas deklaratave te kreut te grupit parlamentar demokrat Enkelejd Alibeaj. Per...

Alibeaj: Opozitës i takon e drejta për të propozuar kandidatin për President, pres qëndrimin e mazhorancës

para një jave - Klan

Alibeaj: Opozitës i takon e drejta për të propozuar kandidatin për President, pres qëndrimin e mazhorancës Deputeti i Partisë Demokratike Enkelejd Alibeaj thotë se opozitës i takon e drejta për të propozuar...

Salianji kundër Alibeajt: Grupi i PD nuk ka vendim mbi proçesin e negociatave për Presidentin

para një jave - Vizion Plus

Ervin Salianji deklaron se Grupi parlamentar i Partisë Demokratike nuk ka një vendim të dakortësuar për kriteret apo mënyrën se si duhet të zhvillohet proçesi i negociatave! Sipas deputetit, kriteri që...

PRESIDENTI/ Raundi i parë digjet pa një emër, çfarë ndodh tani?

para një jave - ABC News

U zhvillua sot raundi i dytë i negociatave mes maxhorancës dhe asaj pjese të opozitës që ka pranuar të bëhet pjesë e procesit në lidhje me emrin e Presidentit të Republikës. Sipas vendimit të Konferencës...

Ethet presidenciale/ Idrizi pas takimit me Ballën: Koha të hyjmë në emra konkretë. Presidenti i ri me eksperiencë politike

para një jave - Top Channel

Ndonëse nisi sot negociatat me përfaqësuesit e majtë për zgjedhjen e presidentit të ri të Republikës, Shpëtim Idrizi, duket se nuk e ka gjetur gjuhën e përbashkët me të vetët, brenda opozitës. Ndryshe...

Mes emrave dhe kritereve/ Pse nuk ka ende një kandidat për president?

para një jave - Mapo

Ditën e hënë është caktuar të mbahet raundi i parë i votimit të kandidatit për president. Për këtë arsye, palët kanë nisur konsultimet për të gjetur gjuhën e përbashkët në zgjedhjen e kreut të shtetit,...

Nisin konsultimet me grupet parlamentare për zgjedhjen e presidentit të Shqipërisë

para një jave - Klan Kosova

Negociatorët socialistë dhe përfaqësues të grupeve parlamentare nga opozita diskutojnë sot për zgjedhjen e presidentit të ri të Shqipërisë. Bisedimet nisën me PDIU, e me pas me Fatmir Mediun e Agron Dukën....

Alibeaj: PS nuk mund ta zgjedhë e vetme presidentin

para një jave - Albeu

Kreu i Grupit Parlamentar të PD-së Enkelejd Alibeaj ka dalë në një deklaratë nga Kryesia e Kuvendit ku është shprehur se Presidenti nuk mund të zgjidhet nga PS pasi i duhen 84 vota sipas Kushtetuës. Ai...

Alibeaj tregon pse nuk mori pjesë në negociatat për presidentin

para një jave - NOA

Tiranë- Kryetari i PD, Enkeled Alibeaj, foli para mediave duke treguar arsyet përse nuk ishte pjesë e tryez♪7s së negociatave për Presidentin. “Figura e presidentit do një proces real. Një figurë që të...

Alibeaj tregon pse PD nuk ka propozuar ende një emër për Presidentin e ri

para një jave - Mapo

Kreu i grupit parlamentar të Partisë Demokratike, Enkelejd Alibeaj, në një deklaratë për mediat tha se, vendit i duhet një president mbi palët dhe jo një president i dhomave të errëta. Teksa u pyët nga...

Si reagoi, Alibeaj flet për Presidentin, një përson ulërët me të madhe për SHBA-të: Çfarë ndodhi te Kryesia e Kuvendit

para një jave - ABC News

Ndërkohë që Enkelejd Alibeaj shpjegonte se maxhoranca nuk mund ta zgjedhë Presidentin vetëm me votat e saj për shkak se brenda ka deputetë “të zgjedhur me mbështetjen e non gratave” duke përmendur Tom...

Presidenti i ri/ Mediu: Të kemi dakordësi me opozitën për të shkuar te dakordësia me mazhorancën

para një jave - Klan

Presidenti i ri/ Mediu: Të kemi dakordësi me opozitën për të shkuar te dakordësia me mazhorancën Pas takimit që zhvilloi me përfaqësuesit e mazhorancës në kuadër të konsultimeve për Presidentin e ri, deputeti...

Bisedimet për Presidentin/ Balla: Sot vendosëm piketat për një President konsensual

para një jave - Klan

Bisedimet për Presidentin/ Balla: Sot vendosëm piketat për një President konsensual Kryetari i grupit parlamentar të PS dhe përfaqësuesi i mazhorancës për bisedimet për Presidentin e ri, Taulant Balla...

Alibeaj: PS nuk mund ta zgjedhë Presidentin me votat e “non gratave”

para një jave - Mapo

Kreu i komanduar i Partisë Demokratike, Enkelejd Alibeaj nuk shkoi sot për negociata me Partinë Socialiste, për zgjedhjen e Presidentit të ri. Në një deklaratë për mediat, ai tha se, ia ka përcjellë mazhorancës...

Negociatat për presidentin e ri, Balla nis takimet me përfaqësuesit e grupeve parlamentare

para një jave - Top Channel

Kreu i grupit parlamentar të PS-së, Taulant Balla ka nisur takimin me Mesila Dodën, kryetaren e grupit parlamentar “Drejtësi dhe Integrim” për të diskutuar rreth profilit të presidentit të ardhshëm të...

Zgjedhja e presidentit, Prezenca e OSBE-së: Një personalitet që përfaqëson unitetin e popullit

para një jave - Top Channel

Ndërsa vendi fillon procedurat parlamentare për zgjedhjen e Presidentit të Republikës, Prezenca e OSBE-së në Shqipëri përshëndet një proces përfshirës, i cili do të sjellë në postin më të lartë një personalitet...

Platforma Alibeaj/ Salianji: Grupi i PD s’ka vendim të dakordësuar. PS s’ka legjitimitetin për ta zgjedhur Presidentin e vetme

para një jave - Java News

Kryetari i grupit të PD-së, Enkelejd Alibeaj i dërgoi sot një letër kreut të grupit të PS, Taulant Balla si dhe Mesila Dodës dhe Fatmir Mediut ku i propozon formulë dhe kriteret për zgjedhjen e kreut të...

Balla:Të gatshëm ti japim Shqipërisë një President jashtë PS-së, por s’mund të djegim afatet

para një jave - Vizion Plus

Pas takimeve që zhvilloi më përfaqësuëesit e opozitës, Mesila Doda, Shpëtim Idrizi dhe Fatmiru Mediu, Kreu i Grupit Parlamentar të PS-së, Taulant Balla tha përpara se nga forcat opozita ka pasur gatishmëri...

Mediu: Të hënën nuk pritet të ketë kandidat për Presidentin në raundin e parë

para një jave - Vizion Plus

Kreu i Partisë Republikane Fatmir Mediu pas takimit me përfaqësuesit e mazhorancësm, Balla, Gjiknuri dhe Spiropali mbi procesin e zgjedhjes së Presidentit, deklaroi se nisur nga ajo që po ndodh të hënën...

“Procesi për presidentin, të mos jetë lojë”- Alibeaj: Qëndrimin ja kam përcjellë grupit të PD, por edhe mazhorancës. Qeveria nuk e ka legjitimitetin për…

para një jave - Panorama

VIJON Alibeaj: Një figurë që të jetë shqiptarëve dalë mbi palët politike, ti qëndrojë të gjitha sfidave. Për të arritur në këtë pikësynim ne jemi ofruar për një proces, procesi është i pari, një proces...

Alibeaj: PS s’mund ta zgjedhë e vetme Presidentin me votat e deputetëve të “non gratave”

para një jave - ABC News

Enkeljd Alibeaj ka dalë në një deklaratë për mediat nga Kryesia e Kuvendit nga ku bëri të ditur se ia ka përcjellë mazhorancës qëndrimin zyrtar të Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike. “Figura e presidentit...

Presidenti i ri, Shpëtim Idrizi: Ka ardhur koha të hyjmë në procesin e emrave konkretë

para një jave - Klan

Presidenti i ri, Shpëtim Idrizi: Ka ardhur koha të hyjmë në procesin e emrave konkretë Shpëtim Idrizi i PDIU thotë se ka ardhur momenti kur procesi për zgjedhjen e Presidentit të ri të Republikës të hyjë...

Mediu kërkon bashkimin e opozitës: Nuk do ketë kandidat për ditën e hënë

para një jave - Mapo

Kryetari i Partisë Republikane, Fatmir Mediu thotë se opozita duhet të jetë e bashkuar në procesin e zgjedhjes së presidentit. Pas takimit që zhvilloi me përfaqësues të mazhorancës, Mediu tha për mediat,...

Idrizi flet pas takimit me Ballën: Patëm dakordësi, ka ardhur koha të nxjerrim emrat

para një jave - Mapo

Kryetari i PDIU-së, deputeti Shpëtim Idrizi, ka folur për mediat, pas takimit që pati me kreun e grupit parlamentar të PS-së, Taulant Balla, në lidhje me zgjedhjen e presidentit. Idrizi ka deklaruar se...

Negociatat për presidentin e ri, Balla nis takimet me përfaqësuesit e grupeve parlamentare

para një jave - Top Channel

Kreu i grupit parlamentar të PS-së, Taulant Balla ka nisur takimin me Mesila Dodën, kryetaren e grupit parlamentar “Drejtësi dhe Integrim” për të diskutuar rreth profilit të presidentit të ardhshëm të...

Zgjedhja e Presidentit të Shqipërisë, OSBE: Përshëndesim një proces gjithëpërfshirës për zgjedhjen e një personaliteti që përfaqëson unitetin e popullit

para një jave - Telegrafi

Zyra e Organizatës për Siguri dhe Bashkëpunim në Evropë (OSBE) në Shqipëri ka reaguar sot në ditën e fillimit të procedurave parlamentare për zgjedhjen e Presidentit të ri të Shqipërisë. Në një njoftim...

Balla: Jemi ti gatshëm ti japim Shqipërisë jashtë PS-së, por s’mund të djegim afatet

para një jave - Vizion Plus

Pas takimeve që zhvilloi më përfaqësuëesit e opozitës, Mesila Doda, Shpëtim Idrizi dhe Fatmiru Mediu, Kreu i Grupit Parlamentar të PS-së, Taulant Balla tha përpara se nga forcat opozita ka pasur gatishmëri...

OSBE paralajmëron Ramën për Presidentin, por i kujton vetëm njërën pjesë të Kushtetutës

para një jave - NOA

Prezenca e OSBE (Organizata për Sigurinë dhe Bashkëpunimin në Evropë) paralajmëroi sot Edi Ramën se Presidenti i ri duhet të jetë konsensual. Deklarata e posaçme e OSBE-së u shoqërua me një kujtesë ndaj...

“Nuk duam ta vrasim procesin”- Balla tregon negociatat me grupet parlamentare të opozitës: Vendosëm piketa të rëndësishme për Presidentin…

para një jave - Panorama

Kreu i grupit parlamentar të PS, Taulant Balla theksoi se mazhoranca nuk ka dëshirë “ta vrasë” procesin e zgjedhjes së Presidentit të ri të vendit. “Ne kemi rënë dakord që të ulemi përsëri për emrin”,...

Taulant Balla: Disponueshmëria jonë për një president jo të PS do vijojë dhe në ditët në vijim, por kjo ka disa afate. Shpresojmë që PD…

para një jave - Panorama

Kreu i grupit parlamentar të PS, Taulant Balla foli për mediat pas takimeve për negociatat me grupet parlamentare të opozitës, duke theksuar se PS është e gatshme që të mos zgjedhë një President të saj,...

“Nuk do ketë kandidat të hënën”- Fatmir Mediu: Qëndrimi ynë është që të kemi dakordësi me opozitën për një kandidat, më pas…

para një jave - Panorama

Kryetari i Partisë Republikane, Fatmir Mediu thotë se qëndrimi i tij është që të arrihet një dakordesi me opozitën për një kandidat të mundshëm për President. Në një dalje për mediat, pas diskutimeve mazhorancën,...

Negociatat për presidentin, sot nisin takimet mes grupeve parlamentare

para një jave - Zhurnal

Maxhoranca dhe opozita do të ulen sot në tryezën e negociatave për të diskutuar për çështjen e zgjedhjes së presidentit të ri. Negociatat do të zhvillohen në nivel grupesh parlamentare dhe ato do të kryesohen...

Presidenti i ri/ OSBE: Procesi të sjellë një personalitet që përfaqëson unitetin e popullit

para një jave - Klan

Presidenti i ri/ OSBE: Procesi të sjellë një personalitet që përfaqëson unitetin e popullit Prezenca e OSBE në Shqipëri vlerëson procesin gjithëpërfshirës për përzgjedhjen e Presidentit të ri të Republikës....

PS negociata me grupet parlametare për presidentin e ri, Alibeaj nuk do të jetë pjesë e takimit

para një jave - Klan

PS negociata me grupet parlametare për presidentin e ri, Alibeaj nuk do të jetë pjesë e takimit Në lidhje me diskutimet e zgjedhjes së presidentit të ri, grupi negociator i Partisë Socialiste është ulur...

Negociatat për Presidentin/ OSBE: Proçes që do i japë vendit një personalitet që përfaqëson unitetin e popullit

para një jave - Vizion Plus

Organizata për Siguri dhe Bashkëpunim në Evropë (OSBE)  përshendeti nisjen e procesit të negociatave mes palëve politike për zgjedhjen e Presidenti të ri. Përmes një postimi në Facebook, OSBE shkruan se...

Presidenti, Balla pas takimit me opozitën: Gati për të hedhur në tavolinë emra konkretë, presim PD-në në tryezë

para një jave - Albeu

Kreu i grupit parlamentar i Partisë Socialiste, Taulant Balla ka dalë në një deklaratë për media pas takimeve me krerët e dy grupeve parlamentare të opozitës për negociatat për presidentin e ri të vendit....

Pjesë e tryezës së negociatorëve për presidentin e ri, Idrizi: Kreu i shtetit duhet të ketë eksperiencë politike

para një jave - Albeu

Pas takimit me kreun e grupit parlamentar të PS-së, Taulant Balla, i cili u takua sot me Mesila Dodën, kreu i PDIU, Shpëtim Idrizi ka deklaruar për mediat se Presidenti i ri duhet të ketë eksperiencë politike....

Shpëtim Idrizi flet pas negociatave me PS: Gjetëm vullnet të mirë që nuk do kemi një president të zgjedhur në mënyrë të njëanshme, por duhet ta verifikojmë

para një jave - Panorama

Kreu i PDIU Shpëtim Idrizi ka folur sot pas takimit të negociatave me përfaqësuesit e mazhorancës për zgjedhjen e kreut të ri të shtetit, duke theksuar se kanë gjetur vullnet të mirë nga PS që Presidenti...

“Presidenti, të mos jetë socialist”- Idrizi flet për situatën brenda opozitës: Kemi heshtur këto kohë, PD-në e shohim si aset dhe…

para një jave - Panorama

Kryetari i PDIU-së, Shpëtim Idrizi, i cili negocio me përfaqësuesit e mazhorancës u shpreh se palët duhet të intensifikojnë takimet dhe të dalin me emra konkret, pasi sic u shpreh ai nuk ka më kohë. Në...

Nisja e negociatave për zgjedhjen e presidentit, reagon OSBE

para një jave - Mapo

Me nisjen e takimeve mes palëve për zgjedhjen e presidentit, ka reaguar edhe Prezenca e OSBE në Shqipëri. Teksa e quan një proces përfshirës, Prezenca e OSBE thotë se shqiptarët do të kenë për president...

Takimi me Ballën, Idrizi: Gjetëm vullnet të mirë, nuk do të kemi president të njëanshëm

para një jave - ABC News

“PDIU e ka gjithë vullnetin të marrë pjesë në procesin e zgjedhjes së presidentit dhe të luajë rolin e saj.” Kështu është shprehur para gazetarëve kryetari i kësaj partie Shpëtim Idrizi i cili bashkë me...

Idrizi flet pas Takimit me Ballën: Nuk do të kemi një president të njëanshëm!

para një jave - NOA

Tiranë- Shpëtim Idrizi flet pas takimit me Taulant Ballën. Ai deklaroi se ka vullnet të mirë dhe nuk do të ketë president të njëanshëm. “Një detyrim kushtetues, që në tre raundet e para duhet të jetë me...

Zgjedhja e presidentit, OSBE në Shqipëri: Procesi të jetë gjithëpërfshirës

para një jave - Arbresh

Teksa Kryetarit i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla takon sot kryetarët e grupeve parlamentare opozitare, Mesila Dodën dhe Fatmir Mediun për të negociuar për procesin e zgjedhjes...

Takimi me Ballën, Idrizi: Gjetëm vullnet të mirë, nuk do të kemi një president të njëanshëm

para një jave - ABC News

Takimi me Ballën për Presidentin, Idrizi: Gjetëm vullnet të mirë, nuk do të kemi një president të njëanshëm. “Një detyrim kushtetues, që në tre raundet e para duhet të jetë me konsensus. E theksuam këtë...

Negociatat për presidentin e ri, reagon OSBE: Përshëndesim procesin gjithëpërfshirës

para një jave - ABC News

Organizata për Siguri dhe Bashkëpunim në Evropë (OSBE) ka reaguar në lidhje me negociatat për presidentin e ri në Shqipëri. Nëpërmjet në postimi në Facebook, OSBE përshëndet procesin gjithëpërfshirës që...

Presidenti i ri, OSBE: Të përfaqësojë unitetin e popullit

para një jave - Albeu

Prezenca e OSBE në Shqipëri, ka reaguar për procesin e zgjedhjes së presidentit të ri duke thënë se e përshëndet procesin përfshirës që do të sjellë një personalitet që përfaqëson unitetin e popullit....

Presidenti/ Enkelejd Alibeaj nuk shkon në takim me Taulant Ballën

para një jave - NOA

Tiranë- Ka nisur takimi për presidentin mes kryetarit të grupit parlamentar socialist, Taulant Balla dhe dy përfaqësuesve të opozitës, Mesila Doda dhe Fatmir Mediu. Mësohet se në këtë takim nuk do të shkojë...

Presidenti i ri/ Nisin negocitat mes Taulant Ballës dhe partive opozitare

para një jave - Vizion Plus

Sot po zhvillohen negociatat e para per “Presidentin e ri” mes kryetarit të grupit socialist Taulant Balla dhe dy grupeve parlamentare të opozitës, asaj për Demokraci dhe Integrim me kryetare Mesila Dodën...

Negociata për Presidentin e ri, Balla nis takimin me Mesila Dodën

para një jave - Mapo

Partia Socialiste ka nisur në Kryesinë e Kuvendit negociatat mes grupeve parlamentare për zgjedhjen e emrit të ri të Presidentit. Balla ka nisur takimin me Mesila Dodën, në orën 09:00 dhe një orë më vonë...

Negociatat për presidentin, sot nisin takimet mes grupeve parlamentare

para një jave - Klan

Negociatat për presidentin, sot nisin takimet mes grupeve parlamentare Maxhoranca dhe opozita do të ulen sot në tryezën e negociatave për të diskutuar për çështjen e zgjedhjes së presidentit të ri. Negociatat...

Presidenti i ri, Deputeti i PD: Nuk ka urgjencë për kandidatë që në raundin e parë! Ja çfarë i kam kërkuar Alibeajt

para një jave - Panorama

MARIGLEN KUME/ Dy deputetët e Partisë Demokratike, Luçiano Boçi dhe Oerd Bylyjkbashi, që u mandatuan nga Këshilli Kombëtar i PD-së për të negociuar për çështjen e Presidentit, kanë nisur takimet me kryetarët...

“Qëndrimin ja kam përcjellë grupit të PD, por…”/ Alibeaj: Procesi për presidentin, të mos jetë lojë

para një jave - Java News

Enkelejd Alibeaj thotë se qëndrimin e tyre për presidentin e ri ja ka përcjellë të gjithë grupit parlamentar, por edhe mazhorancës. Sipas tij, me rëndësi është procesi, në mënyrë që zgjedhje e presidentit...

Negociatat për Presidentin, Balla takon sot Mediun dhe Dodën, po Alibeaj?

para një jave - ABC News

Teksa na ndajnë vetëm tre ditë nga raundi i parë për zgjedhjen e Presidentit të ri të shtetit, i cili do të pasojë në këtë detyrë Ilir Metën, sot do të vijojnë negociatat mes grupeve parlamentare. Takimet...

Presidenti i ri, sot “përballet” mazhoranca me opozitën

para një jave - Albeu

Negociatat për presidentin e ri mes mazhorancës dhe opozitës vazhdojnë sot. Takimet do të zhvillohen të ndara, ku fillimisht pritet të diskututohet mes kreut të Grupit Parlamentar socialist Taulant Balla...

Negociatat për Presidentin / Mediu: Nuk propozojmë asnjë kandidat pa pjesën tjetër të opozitës!

para një jave - Java News

Kryetari i Partisë Republikane pas takimit që zhvilloi me Partinë Socialiste për Presidentin e Republikës tha se opozita duhet të jetë një e tërë në proces. “Qëndrimi ynë ka qenë që opozita të dalë me...

“Ka pasur gatishmëri nga grupet e opozitës”/ Balla: Pres që PD të vijë në tryezën e bisedimeve

para një jave - Java News

Taulant Balla ka folur për mediet pas takimit me dy grupet parkamentare të opozitës. “ Bashkë me kolegët Gjiknuri dhe Sporolapli kemi zhvilluar një raund të dytë takimesh me 2 prej 3 gripeve të opozuës....

Alibeaj: Presidenti i ri i Shqipërisë duhet të jetë anti-komunist

para një jave - Arbresh

Kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike, Enkelejd Alibeaj është shprehur sot se zgjedhja e Presidentit të ri të Shqipërisë duhet të bazohet në kritere të qarta. Në një komunikim me gazetarët,...

Idrizi flet pas takimit me Ballën: Gjetëm vullnet të mirë që s’do kemi një president të njëanshëm, por…

para një jave - Java News

Kryetari i PDIU, deputeti Shpëtim Idrizi, pas bisedës që pati me përfaqësuesit e Partisë Socialiste, tha se ka gjetur vullnet nga ana e mazhorancës që Presidenti do të jetë një figurë që nuk do të zgjidhet...

Sot nisin negociatat për Presidentin/ Balla biseda të veçanta me Mediun dhe Dodën. Alibeaj refuzon takimin

para një jave - Java News

Kur duhen edhe 2 ditë që të përfundojë afati për dorëzimin zyrtar të kandidatëve për President të Republikës, ende nuk ka asnjë emër për tu hedhur për votim në raundin e parë të përcaktuar të zhvillohet...

Zgjedhja e Presidentit të ri/ OSBE kërkon proces gjithëpërfshirës: Kreu i Shtetit, një personalitet që përfaqëson unitetin

para një jave - Java News

OSBE kërkon që procesi për zgjedhjen e Presidentit të jetë gjithëpërfshirës. Në një reagim, thuhet se ndërsa vendi fillon procedurat parlamentare për zgjedhjen e Presidentit të Republikës, Prezenca e OSBE-së...

Raundi i parë për Presidentin e ri/ Balla takon sot vetëm aleatët e PD, Alibeaj pret të miratohet drafti

para një jave - Panorama

MARIGLEN KUME/ Kur na ndajnë edhe tri ditë nga raundi i parë për zgjedhjen e Presidentit të ri që do të zëvendësojë Ilir Metën, kryetari i Grupit të PS-së tenton të negociojë me opozitën për një emër që...

Salianji “rrëzon” Alibeajn se u dakordësua për kriteret e presidentit të ri, ja çfarë kanë deklaruar deputetët e PD

para një jave - FaxWeb

Postimi i Salianjit: Grupi parlamentar i Partisë Demokratike nuk ka një vendim të dakortësuar për kriteret apo mënyrën se si duhet të zhvillohet proçesi i negociatave! Deputetë të pranishëm në takimin...

Negociatat për presidentin e Shqipërisë, sot nisin takimet mes grupeve parlamentare

para një jave - Infokusi

Mazhoranca dhe opozita do të ulen sot në tryezën e negociatave për të diskutuar për çështjen e zgjedhjes së presidentit të ri të Shqipërisë. Negociatat do të zhvillohen në nivel grupesh parlamentare dhe...

“Kemi rënë dakord me mazhorancën”, Alibeaj për presidentin e ri: I takon opozitës të propozojë emrin, PS nuk mund ta votojë me të shpallur ‘non grata’ apo deputetët që janë në burg!

para një jave - FaxWeb

“Është në dijeninë që ne kemi rëndë dakord jo vetëm të marrim pjesë në proces por realisht ashtu si figura e presidentit e do të jetë figurë e shqiptarëve. Për të arritur në këtë pikësynim ne kemi hyrë...

Zgjedhja e Presidentit të Shqipërisë, OSBE: Përshëndesim një proces gjithëpërfshirës për zgjedhjen e një personaliteti që përfaqëson unitetin e popullit

para një jave - ATV Live

Zyra e Organizatës për Siguri dhe Bashkëpunim në Evropë (OSBE) në Shqipëri ka reaguar sot në ditën e fillimit të procedurave parlamentare për zgjedhjen e Presidentit të ri të Shqipërisë. Në një njoftim...

Negociatat për presidentin, sot nisin takimet mes grupeve parlamentare

para një jave - Java News

Maxhoranca dhe opozita do të ulen sot në tryezën e negociatave për të diskutuar për çështjen e zgjedhjes së presidentit të ri. Negociatat do të zhvillohen në nivel grupesh parlamentare dhe ato do të kryesohen...

“Komisioni i Rithemelimit të sjellë emrin e kandidatit për president”, Mediu bën thirrje: Opozita të bashkohet, propozimet tona pastaj ia përcjellim mazhorancës!

para një jave - FaxWeb

Kryetari i Partisë Republikane, Fatmir Mediu thotë se qëndrimi i tij është që të arrihet një dakordesi me opozitën për një kandidat të mundshëm për President, më pas emri i dakordësuar nga opozita t’i...

Taulant Balla optimist për zgjedhjen e një presidenti konsensual: Ja çfarë ka marrë përsipër Fatmir Mediu

para një jave - FaxWeb

Kreu i grupit parlamentar të socialistëve, Taulant Balla është shprehur optimist për zgjedhjen me konsensus të presidentit të ri të vendit. Sipas Ballës, Fatmir Mediu ka marrë përsipër që të negociojë...

Palët takohen sot për presidentin e ri të vendit, reagon OSBE: Procesi të jetë përfshirës, të sjellë një personalitet që përfaqëson unitetin e popullit

para një jave - FaxWeb

Ditën e sotme mazhoranca dhe opozita do të takohen për çështjen e presidentit të ri të vendit. Mësohet se në këtë takim nuk do të shkojë Enkelejd Alibeaj, i cili më vonë pritet që të ketë edhe një komunikim...

Enkelejd Alibeaj nuk shkon në takim me Taulant Ballën për presidentin, futen në ‘lojë’ të vegjlit

para një jave - FaxWeb

Ditën e sotme nisin zyrtarisht negociatat mes palëve politike për zgjedhjen e presidentit të ri të vendit, i cili merr detyrën pas datës 24 Korrik, kur edhe mbaron mandati i Ilir Metës. Burime bëjnë me...

Pjesë e tryezës së negociatave, Idrizi: Boll pritëm mos e lëmë për në fund, të dalim me emra konkret për Presidentin e ri. Ja kriteri që duhet të ketë kreu i shtetit…

para një jave - FaxWeb

“Theksuar që presidenti i Republikës duhet të jetë mbi palët që të jetë unitet i kombit madje është detyrim Kushtetues, për mënyrën si zgjidhet ai në 3 raundet e para konsensual, ksuhettuta shërben për...

Negociatat për presidentin e Shqipërisë| Sot nisin takimet mes grupeve parlamentare

para një jave - Arbresh

Mazhoranca dhe opozita do të ulen sot në tryezën e negociatave për të diskutuar për çështjen e zgjedhjes së presidentit të ri të Shqipërisë. Negociatat do të zhvillohen në nivel grupesh parlamentare dhe...

Nesër nisin negociatat për presidentin e ri, Balla: Propozimet nga Berisha s’vlejnë

para një jave - Klan Kosova

Kreu i grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla, ka përsëritur edhe njëherë qëndrimin në prag të nisjes së negociatave për zgjedhjen e presidentit të ri të Shqipërisë se propozimet nga Sali...

Nesër nisin negociatat për presidentin e ri, Balla: Propozimet nga Berisha s’vlejnë

para një jave - Bota Sot

Kreu i grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla, ka përsëritur edhe njëherë qëndrimin në prag të nisjes së negociatave për zgjedhjen e presidentit të ri të Shqipërisë se propozimet nga Sali...

Nesër nisin negociatat për presidentin e ri, Balla: Propozimet nga Berisha s’vlejnë

para një jave - Indeks online

Kreu i grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla, ka përsëritur edhe njëherë qëndrimin në prag të nisjes së negociatave për zgjedhjen e presidentit të ri të Shqipërisë se propozimet nga Sali...

Ethet presidenciale/ Të gjithë po flasin me të gjithë! PS nuk flet me Berishën

para një jave - Top Channel

Në pritje të raundit të parë të zgjedhjes së Presidentit në Parlament, në kampin blu kanë nisur negociatat për të gjetur si fillim dakordësinë brenda vetes. Oerd Bylykbashi dhe Luçiano BoÇi, dy negociatorët...

Kur do ta bëjë publike PS emrin e saj për President? Ja si përgjigjet Balla

para një jave - Gazeta Express

Kreu i grupit Parlamentar Taulant Balla gjatë një komunikimi me gazetarët është shprehur se nesër nis raundi i parë i bisedimeve për emrin e Presidenti të ri, duke kujtuar edhe një herë se kandidatura...

Boçi dhe Bylykbashi negociatorë të PD, Balla: Nuk i pranojmë, janë propozuar nga bota e përtejme

para një jave - Klan

Boçi dhe Bylykbashi negociatorë të PD, Balla: Nuk i pranojmë, janë propozuar nga bota e përtejme Kryetari i grupit parlamentar socialist, Taulant Balla, është shprehur se mazhoranca nuk do të pranojë asnjë...

Boçi e Bylykbashi negociatorë për Presidentin, Balla: Propozime nga bota e përtejme s’pranojmë

para një jave - ABC News

I pyetur nga gazetarët nëse do të pranonte një propozim nga Luçiano Boçi dhe Oerd Bylykbashi të cilët kanë nisur negociatat me aletatët e Partisë Demokratike, Balla tha se nga “bota e përtejme nuk do të...

Presidenti i ri/ Balla: Nuk pranojmë asnjë bisedim me Berishën apo me personat pranë tij! Shpresojmë që grupi parlamentar i PD-së të…

para një jave - Panorama

Kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla e ka bërë edhe njëherë të qartë se mazhoranca nuk do të diskutojë me Sali Berishën apo anëtarët e Komisionit të Rithemelimit për zgjedhjen...

Opozita nis negociatat për presidentin

para një jave - Klan

Opozita nis negociatat për presidentin Bylykbashi: Biem dakord që procesi është politik Opozita ka nisur negociatat për gjetjen e një kandidati të përbashkët për Presidentin e ri. Dy të mandatuarit e Komisionit...

Presidenti i ri, Boçi dhe Bylykbashi takojnë aleatët: Nuk dalim me kandidatë në datë 16

para një jave - ABC News

Luçiano Boçi dhe Oerd Bylykbashi kanë nisur negociatat me aleatët e Partsië Demokratike për procesin e Presidentit të Republikës. Ndonëse një proces i tillë po ndiqet paralelisht edhe nga Enkelejd Alibeaj,...

Presidenti i ri/ Opozita nis raundin e parë të negociatave me aleatët. Mediu zbardh detajet pas takimeve me dy kampet e PD

para një jave - Top Channel

Opozita ka nisur raundin e parë të negociatave me aleatët për zgjedhjen e presidentit të ri. Dy negociatorët e mandatuar nga Komisioni i Rithemelimit, Oerd Bylykbashi dhe Luciano Boci janë takuar sot me...

Të premten negociata për Presidentin; Balla takon Mesila Dodën dhe Fatmir Mediun

para një jave - Vizion Plus

Kur duhen edhe tre ditë nga përfundimi i afatit të dorëzimit të emrave të kandidatëve për president, të premten negociatat e para që do të zhvillohen do të jenë mes kryetarit të grupit socialist Taulant...

Presidenti i ri/ Nesër konsultimet e mazhorancës me opozitën. Balla takon Mediun dhe…

para një jave - Panorama

Kryetari i grupit parlamentar të PS-se, Taulant Balla takohet të premten me Fatmir Mediun dhe Mesila Dodën, ku do të diskutohet për presidentin e ri. Mësohet se takimi me Mesila Dodën do të zhvillohet...

Nisin negociatat për presidentin, Balla takon të premten deputetët e opozitës

para një jave - Mapo

Ditën e premte në Kryesinë e Kuvendit do të vijojnë negociatat mes grupeve parlamentare për zgjedhjen e emrit të ri të kreut të shtetit. Kreu i Grupit të PS-së, Taulant Balla do të zhvillojë takime të...

Presidenti/ Mediu: Nëse opozita nuk garanton një konsensus mes vetes, e kotë që të negociojë me maxhorancën

para një jave - Top Channel

“Nëse opozita nuk garanton një konsensus mes vetes është e kotë që të negociojë me maxhorancën” kështu u shpreh Fatmir Mediu në një prononcim për mediat, jashtë ambjenteve të Kuvendit, ku theksoi se opozita...

Mazhoranca dhe opozita diskutojnë nesër për presidentin e ri, takimet do të zhvillohen të ndara

para një jave - Albeu

Ditën e nesërme në kryesinë e kuvendit do të vijojnë negociatat mes grupeve parlamentare për zgjedhjen e emrit të ri të kreut të shteti. Burimet bëjnë me dije se takimet do të zhvillohen të ndara, ku fillimisht...

Presidenti i ri, Alibali në Abc Live: Procesi i zgjedhjes do të përçajë PD-në

para një jave - ABC News

“Zgjedhja e presidentit të ri do të prodhojë përçarjen në Partinë Demokratike”, t ha në studion e Abc Live, analisti Neritan Alibali. Alibali thotë se Rithemelimi” i Berishës nuk do ta njohë propozimin...

Presidenti, nesër “përballet” maxhoranca me opozitën, si janë ndarë takimet

para një jave - ABC News

Ditën e nesërme në kryesinë e Kuvendit do të vijojnë negociatat mes grupeve parlamentare për zgjedhjen e emrit të ri të kreut të shteti. Burimet për gazetaren Erneta Shevroja bëjnë me dije se takimet do...

Kur do e bëjë publike PS kandidaturën për president? Balla: Nesër diskutojmë edhe për…

para një jave - FaxWeb

Kreu i grupit parlamentar të PS, Taulant Balla kadeklaruar se në mbledhjen që grupet parlamentare pritet të mbajnë ditën e nesërme, do të diskutohet për të gjithë pikat që duhet të përmbushë kandidatura...

Thirrjet e Ramës për SPAK për hetimet për 21 janarin e Gërdecin? Ja si përgjigjet Mediu

para një jave - Albeu

Kreu i Partisë Republikane, Fatmir Mediu është pyetur nga gazetarët për një koment në lidhje me kërkesën e Ramës ndaj SPAK që të hetojë vrasjen e 4 protestuesve të 21 janarit dhe për tragjedinë e Gërdecit....

“Biseduam me Alibeajn, Bylykbashin dhe Boçin”, Mediu: Opozita duhet të ketë një kandidat për president

para një jave - ABC News

“Opozita të ketë një kandidat” kështu është shprehur Kreu i Partisë Republikane, Fatmir Mediu në një deklaratë për mediat nga jashtë sallës së Kuvendit duke thënë se ky duhet të jetë konsensusi i parë...

“Nëse kandidatura për President s’është konsensuale, opozita të mbajë qëndrim”- Mediu: Unë nuk i bëj hesapet me Ramën, por…

para një jave - Panorama

Kryetari i Partisë Republikane, Fatmir Mediu u shpreh se kandidatura për president, duhet të jetë konsensual, por sipas tij nëse kjo nuk ndodh, atëherë opozita duhet të mbajë një qëndrim në Parlament....

Presidenti i ri/ Fatmir Mediu: Nëse opozita nuk garanton konsensus mes vetes, është e kotë të negociojë me mazhorancën

para një jave - Panorama

Kryetar i Partisë Republikane, Fatmir Mediu tha sot ne nje deklarate per mediat se opozita duhet te gjeje me se pari konsensusin mes vetes per te dale me nje emer te perbashket me pas per Presidentin e...

Maxhoranca me opozitën nesër në tryezë për Presidentin e ri/ Ja si janë ndarë takimet

para një jave - Java News

Ditën e nesërme në kryesinë e kuvendit do të vijojnë negociatat mes grupeve parlamentare për zgjedhjen e emrit të ri të kreut të shteti. Burimet për Report Tv bëjnë me dije se takimet do të zhvillohen...

“Nëse opozita s’garanton konsensus mes vetes, është e kotë të…”/ Mediu: Unë nuk i bëj hesapet me Ramën

para një jave - Java News

Kryetari i Partisë Republikane, Fatmir Mediu u shpreh se kandidatura për president, duhet të jetë konsensual, por sipas tij nëse kjo nuk ndodh, atëherë opozita duhet të mbajë një qëndrim në Parlament....

Presidenti/ Boçi: Ia kam bërë ftesën Alibeajt, të bëhet pjesë e negociatorëve

para një jave - Dosja.al

TIRANË – Deputeti Luçiano Boçi ka folur jashtë sallës së Parlamentit në lidhje me procesin e zgjedhjes së presidentit të ri të vendit. Në një prononcim për mediat, Boçi është shprehur se ia ka bërë ftesën...

Presidenti i ri! Nesër negociatat mes grupeve parlamentare, PS shkon në takim pa emër

para një jave - Dosja.al

TIRANË – Ditën e nesërme do të zhvillohet një takim të përfaqësuesve të grupeve të ndryshme parlamentare për zgjedhjen e presidentit të ri. Në orën 10:00, kreu i grupit parlamentar i Partisë Socialiste,...

Zgjedhja e presidentit, zbulohet takimi mes Ballës, Mediut dhe Dodës, Alibeaj ende në mëdyshje

para një jave - FaxWeb

Burime bëjnë me dije se ditën e nesërme do të ketë një takim të përfaqësuesve të grupeve të ndryshme parlamentare për zgjedhjen e presidentit të ri. Në orën 9:00 do të takohet Taulant Balla me Mesila Dodën,...

LAJM I FUNDIT/ Zgjedhja e presidentit, zbulohet takimi mes Ballës, Mediut dhe Dodës, Alibeaj ende në mëdyshje

para një jave - FaxWeb

Burime bëjnë me dije se ditën e nesërme do të ketë një takim të përfaqësuesve të grupeve të ndryshme parlamentare për zgjedhjen e presidentit të ri. Në orën 9:00 do të takohet Taulant Balla me Mesila Dodën,...

“Ia kam bërë ftesën edhe Alibeajt”, Boçi flet për presidentin e ri: Çdo deputetë mund të bëhet pjesë e negociatave nëse bën kërkesë te Komisioni i Rithemelimit, ja kur mund të nxjerrim emrat…

para një jave - FaxWeb

Deputeti Luçiano Boçi ka folur jashtë sallës së Parlamentit në lidhje me procesin e zgjedhjes së presidentit të ri të vendit. Boçi tha se cështja e presidentit është politike ndërsa shtoi se ia ka bërë...

Presidenti/ Mediu: Opozita të unifikohet, ndryshe kot negociojmë me PS

para një jave - Dosja.al

TIRANË – Kreu i grupit parlamntar të Aleancës për Ndryshim dhe i Partisë Republikane Fatmir Mediu ka kërkuar që Opozita të dalë me një kandidat për President. Në një deklaratë për mediat para Kuvendit,...

Presidentin e ri? Mediu i vendosur: Nuk duhet të braktisim procesin e negociatave. Nëse Rama zgjedh emrin pa konsensus, atëherë…

para një jave - FaxWeb

Fatmir Mediu për presidentin e ri të republikës: “Në krye të shtetit duhet të jetë në unitet të popullit, nëse opozita nuk ka konsensus mes vete është e kotë të futet ën negociata me mazhorancënb. Ne kemi...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK