Zeqaj nga Komiteti shqiptar në Dallas: Kurti kërkoi nga ne bashkë me një amerikan të investojmë në Kosovë

para një jave - Reporteri

Përfaqësuesi i Komunitetit shqiptar në Dallas, Hysen Zeqaj, ka treguar se cilat ishin kërkesat e këtij komuniteti në takimin e 11 majit me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti. Zeqaj theksoi se kjo ka...

Kryeministri Kurti përuron shërbimet konsullore të Kosovës në Iowa

para një jave - GazetaBlic

Në prani të mërgatës sonë, përfaqësuesve institucional dhe personaliteteve nga Iowa, kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, përuroi hapjen e shërbimeve konsullore të Kosovës në Iowa, në Shtetet...

Shërbimet konsullore në Iowa, Kurti e pret shiritin me një palë gërshërë të pazakonta

para një jave - Reporteri

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka përuruar hapjen e Shërbimeve Konsullore në Iowa, në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, në prani të mërgatës, përfaqësuesve institucionalë dhe personaliteteve nga Iowa....

Kryeministri Kurti përuroi hapjen e Shërbimeve Konsullore në Iowa

para një jave - Syri.net Kosova

Në prani të mërgatës sonë, përfaqësuesve institucional dhe personaliteteve nga Iowa, Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, përuroi hapjen e Shërbimeve Konsullore në Iowa, në Shtetet e Bashkuara...

Përfaqësuesi i Komunitetit shqiptar në Dallas tregon se çka kërkuan nga Kurti

para një jave - Bota Sot

Përfaqësuesi i Komunitetit shqiptar në Dallas, Hysen Zeqaj, ka treguar se cilat ishin kërkesat e këtij komuniteti në takimin e 11 majit me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti. Zeqaj theksoi se kjo ka...

Zeqaj nga Komiteti shqiptar në Dallas tregon se çka kërkuan nga Kurti (VIDEO)

para një jave - Klan Kosova

Përfaqësuesi i Komunitetit shqiptar në Dallas, Hysen Zeqaj, ka treguar se cilat ishin kërkesat e këtij komuniteti në takimin e 11 majit me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti. Zeqaj theksoi se kjo ka...

Shërbimet konsullore në Iowa- Kurti e pret shiritin me një palë gërshërë të pazakonta

para një jave - Gazeta Express

Në prani të mërgatës, përfaqësuesve institucionalë dhe personaliteteve nga Iowa, Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, përuroi hapjen e Shërbimeve Konsullore në Iowa, në Shtetet e Bashkuara...

Kurti përuroi hapjen e Shërbimeve Konsullore në Iowa

para një jave - RTV 21

Në prani të mërgatës sonë, përfaqësuesve institucional dhe personaliteteve nga Iowa, kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, përuroi hapjen e Shërbimeve Konsullore në Iowa, në Shtetet e Bashkuara të Amerikës....

Kurti përuron shërbimet konsullore të Kosovës në Iowa

para një jave - Telegrafi

Në prani të mërgatës sonë, përfaqësuesve institucional dhe personaliteteve nga Iowa, kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, përuroi hapjen e Shërbimeve Konsullore në Iowa, në Shtetet e Bashkuara...

Kryeministri Kurti përuroi hapjen e Shërbimeve Konsullore në Iowa

para një jave - Gazeta Express

Në prani të mërgatës sonë, përfaqësuesve institucional dhe personaliteteve nga Iowa, Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, përuroi hapjen e Shërbimeve Konsullore në Iowa, në Shtetet e Bashkuara...

Pse të investoni në Kosovë?!

para një jave - Bota Sot

Dallas, TX : Kryeministri Albin Kurti qëndroi në Dallas në vazhdim të vizitës disa ditore në SHBA , duke u takuar mbrëmë me investitorë, akademikë e profesionistë në Këshillin për Çështje Botërore të Dallasit,...

Kurti takon komunitetin e biznesit në Iowa: Kosova ofron mundësi të artë për investime

para një jave - Klan Kosova

Kryeministri i vendit, Albin Kurti, gjatë vizitës së tij në Iwoa të ShBA-së u takua me drejtorë të zhvillimit ekonomik të disa qyteteve si dhe përfaqësues të ndërmarrjeve prodhuese e shërbyese, me fokus...

Kryeministri Kurti takoi komunitetin e biznesit në Iowa

para një jave - RTK

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, u takua sot me drejtorë të zhvillimit ekonomik të disa qyteteve si dhe përfaqësues të ndërmarrjeve prodhuese dhe shërbyese, me fokus në industrinë e sigurimeve,...

Kryeministri Kurti përuroi hapjen e Shërbimeve Konsullore në Iowa

para një jave - RTK

Në prani të mërgatës sonë, përfaqësuesve institucionalë dhe personaliteteve nga Iowa, kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, përuroi hapjen e Shërbimeve Konsullore në Iowa, në Shtetet e Bashkuara...

Kryeministri Kurti përuroi hapjen e Shërbimeve Konsullore në Iowa

para një jave - Bota Sot

Në prani të mërgatës sonë, përfaqësuesve institucional dhe personaliteteve nga Iowa, Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, përuroi hapjen e Shërbimeve Konsullore në Iowa, në Shtetet e Bashkuara...

Kurti përuron hapjen e Shërbimeve Konsullore në Iowa

para një jave - Indeks online

Në prani të mërgatës, përfaqësuesve institucional dhe personaliteteve nga Iowa, Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, përuroi hapjen e Shërbimeve Konsullore në Iowa, në Shtetet e Bashkuara...

Kryeministri Kurti takoi komunitetin e biznesit në Iowa

para një jave - Bota Sot

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, u takua me drejtorë të zhvillimit ekonomik të disa qyteteve si dhe përfaqësues të ndërmarrjeve prodhuese dhe shërbyese, me fokus në industrinë e sigurimeve,...

Kurti: Shembulli i bashkëpunimit ushtarak me shtetin e Iowa-s duhet të vazhdohet në fushën civile

para një jave - Telegrafi

Partneriteti i fortë ndërmjet Republikës së Kosovës dhe shtetit të Iowa-s, dhe potenciali për rritje të bashkëpunimit, ishin tema të takimit ndërmjet kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti me Guvernatoren...

Kurti prezanton potencialin bujqësor të Kosovës në Iowa

para një jave - RTV 21

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, u prit në takim nga Sekretari i Bujqësisë të shtetit të Iowa-s, Mike Naig. Duke vlerësuar partneritetin strategjik dhe mbështetjen e vazhdueshme në të gjitha fushat,...

Kurti takoi Guvernatoren e shtetit të Iowas dhe Sekretarin e Bujqësisë

para një jave - Kallxo

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti së bashku me Ministrin e Mbrojtjes, Armend Mehaj kanë takuar Guvernatoren e shtetit të Iowas, Kim Reynolds si dhe Sekretarin e Bujqësisë, Mike Naig. Mehaj përmes një...

Kurti takoi Sekretarin e Bujqësisë të Iowa-s

para një jave - Syri.net Kosova

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, gjatë vizitës në SHBA u prit sot në takim nga Sekretari i Bujqësisë të shtetit të Iowa-s, Mike Naig. Duke vlerësuar partneritetin strategjik dhe mbështetjen e vazhdueshme...

Shërbimet konsullore në Iowa- Kurti e pret shiritin me një palë gërshërë të pazakonta

para një jave - Infokusi

Në prani të mërgatës, përfaqësuesve institucionalë dhe personaliteteve nga Iowa, Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, përuroi hapjen e Shërbimeve Konsullore në Iowa, në Shtetet e Bashkuara...

Kurti prezanton reformat për bujqësi në shtetin e Iowa-s

para një jave - Indeks online

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, u prit në takim nga Sekretari i Bujqësisë të shtetit të Iowa-s, Mike Naig. Duke vlerësuar partneritetin strategjik dhe mbështetjen e vazhdueshme në të...

Me një video nga aeroplani, Kurti tregon se për ku është nisur pas Texasit

para një jave - Reporteri

Kryeministri Albin Kurti ka publikuar një video në Facebook, përmes së cilës ka njoftuar për vizitën e tij në Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe takimet që do t’i zhvillojë. Ai ka treguar se është duke...

Përurohet Shërbimi Konsullore i Kosovës në Iowa

para një jave - Lajmi.net

Në prani të mërgatës sonë, përfaqësuesve institucional dhe personaliteteve nga Iowa, kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, përuroi hapjen e Shërbimeve Konsullore në Iowa, në Shtetet e Bashkuara...

Kurti: Shembulli i bashkëpunimit ushtarak me shtetin e Iowa-s duhet të vazhdohet në fushën civile

para një jave - Bota Sot

Partneriteti i fortë ndërmjet Republikës së Kosovës dhe shtetit të Ioëa-s, dhe potenciali për rritje të bashkëpunimit, ishin në qendër të takimit ndërmjet kryeministrit të Republikës së Kosovës, Albin...

Kurti: Shembulli i bashkëpunimit ushtarak me shtetin e Iowa-s duhet të vazhdohet në fushën civile

para një jave - Indeks online

Partneriteti i fortë ndërmjet Republikës së Kosovës dhe shtetit të Ioëa-s, dhe potenciali për rritje të bashkëpunimit, ishin në qendër të takimit ndërmjet kryeministrit të Republikës së Kosovës, Albin...

Pas takimit me hoxhën, Kurti pritet nga guvernatorja e Iowa-s

para një jave - Syri.net Kosova

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, është takuar me Guvernatoren e Iowas, Kim Rejnolds. Nëpërmjet një komunikate për media, shtohet se në qendër të takimit ndërmjet Kurtit dhe Rejnolds, ka qenë potenciali...

Kurti publikon një video nga aeroplani, tregon për ku është nisur

para një jave - Syri.net Kosova

Kryeministri Albin Kurti po vazhdon vizitën në SHBA. Nga San Fransico udhëtoi në Teksas e pastaj u nis drejt Iowa. Nga aty tha se do të vizitojë Chicago, Michigan, Boston, New York e Washington DC. Në...

Kurti mirënjohës për marrëdhënien speciale mes Kosovës dhe Iowa-s

para një jave - RTV 21

Partneriteti i fortë ndërmjet Kosovës dhe shtetit të Iowa-s, dhe potenciali për rritje të bashkëpunimit, ishin në qendër të takimit ndërmjet kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti me guvernatoren e Iowa-s,...

Kurti e Mehaj takojnë Guvernatoren e Shtetit të Iowas dhe Sekretarin e Bujqësisë

para një jave - Klan Kosova

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, bashkë me ministrin e Mbrojtjes, Armend Mehaj, kanë takuar Guvernatoren e shtetit të Iowas, Kim Reynolds bashkë me Sekretarin e Bujqësisë, Mike Naig. Mehaj tha se gjatë...

Kurti takoi Sekretarin e Bujqësisë të Iowa-s

para një jave - Telegrafi

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, gjatë vizitës në SHBA u prit sot në takim nga Sekretari i Bujqësisë të shtetit të Iowa-s, Mike Naig. Duke vlerësuar partneritetin strategjik dhe mbështetjen e vazhdueshme...

Kurti niset për në Iowa, thotë se do të kthehet serish në Washington (VIDEO)

para një jave - Klan Kosova

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, është nisur për në Iowa nga Dallasi i Texasit. Ai tha se në Texas ka pasur takime të dobishme me komunitetin e biznesmenëve shqiptaro-amerikanë e amerikanë, por sipas...

Kurti lajmërohet nga Dallasi, flet për takimet në SHBA

para një jave - Telegrafi

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, është lajmëruar përmes një video-mesazhi nga aeroplani në qytetin e Dallasit, ndërsa ka bërë të ditur se tashmë do të niset për në Iowa. Në këtë video-mesazh, Kurti...

Kurti takoi Sekretarin e Bujqësisë të Iowa-s

para një jave - GazetaBlic

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, gjatë vizitës në SHBA u prit sot në takim nga Sekretari i Bujqësisë të shtetit të Iowa-s, Mike Naig. Duke vlerësuar partneritetin strategjik dhe mbështetjen e vazhdueshme...

Kurti në SHBA takime me guvernatoren e sekretarin në Iowa

para një jave - RTK

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti është pritur në takim nga Guvernatorja e Iowa-s, Kim Rejnolds. Gjithashtu ai është pritur edhe nga Sekretari i Bujqësisë të Iowa-s, Mike Naig. Kurti u prit në takim...

Kurti nga aeroplani: Po nisemi për në Iowa për të forcuar partneritetin në mes të FSK-së dhe Gardës Kombëtare

para një jave - Kallxo

Kreministri i Kosovës, Albin Kurti pas vizitës së tij zyrtare në Teksas të Shteteve të Bashkuara të Amerikës është nisur për në Iowa. Ai përmes një video të publikuar në Facebook, ku shihet se gjendet...

Kurti pritet nga guvernatorja e Iowa-s, vlerësohet bashkëpunimi i FSK-së me Gardën Kombëtare

para një jave - Zeri

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti është pritur në takim nga guvernatorja e Iowa-s, Kim Rejnolds, ku diskutuan për partneritetin e fortë mes dy vendeve dhe rritjen e bashkëpunimit. Bëhet e ditur se kryeministri...

Mehaj i bashkohet Kurtit në vizitat në ShBA, takohen me guvernatoren e Iowas

para një jave - Indeks online

Ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj, ka shoqëruar kryeministrin Kurti në takimin e organizuar në Iowa, bashkë me guvernatoren e këtij shteti, Kim Reynolds, dhe sekretarin e bujqësisë, Mike Naig. Gjatë takimit...

Kurti takohet me Guvernatoren e Iowas, vlerësohet bashkëpunimi i FSK’së me Gardën Kombëtare

para një jave - OraInfo

Kurti po vazhdon takimet në Amerikë. I pari i qeverisë së Kosovës, Albin Kurti i cili po qëndron në SHBA ka zhvilluar një takim me guvernatoren e Iowas, Kim Rejnolds. Sipas njoftimit për media nga ekzekutivi...

Kurti publikon një video nga aeroplani, tregon për ku është nisur

para një jave - Gazeta Express

Kryeministri Albin Kurti po vazhdon vizitën në SHBA. Nga San Fransico udhëtoi në Teksas e pastaj u nis drejt Iowa. Nga aty tha se do të vizitojë Chicago, Michigan, Boston, New York e Washington DC. Në...

Kurti pritet nga Guvernatorja e Iowas, vlerësohet bashkëpunimi i FSK-së me Gardën Kombëtare

para një jave - GazetaBlic

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti i cili po qëndron në SHBA ka zhvilluar një takim me guvernatoren e Iowas, Kim Rejnolds. Sipas njoftimit për media nga ekzekutivi kosovar, të dy diskutuan “për krijimin...

Kurti pritet nga Guvernatorja e Iowas, vlerësohet bashkëpunimi i FSK’së me Gardën Kombëtare

para një jave - ABC News

Kreu i qeverisë së Kosovës, Albin Kurti i cili po qëndron në SHBA ka zhvilluar një takim me guvernatoren e Iowas, Kim Rejnolds. Sipas njoftimit për media nga ekzekutivi kosovar, të dy diskutuan “për krijimin...

Përurohet Shërbimi Konsullore i Kosovës në Iowa

para një jave - KosovaPress

Në prani të mërgatës sonë, përfaqësuesve institucional dhe personaliteteve nga Iowa, kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, përuroi hapjen e Shërbimeve Konsullore në Iowa, në Shtetet e Bashkuara...

Kurti përuron shërbimet konsullore të Kosovës në Iowa

para një jave - Bota Press

Në prani të mërgatës sonë, përfaqësuesve institucional dhe personaliteteve nga Iowa, kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, përuroi hapjen e shërbimeve konsullore të Kosovës në Iowa, në Shtetet...

Kryeministri Kurti takoi Sekretarin e Bujqësisë të Iowa-s, Mike Naig

para një jave - Bota Sot

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, u prit në takim nga Sekretari i Bujqësisë të shtetit të Iowa-s, Mike Naig. Duke vlerësuar partneritetin strategjik dhe mbështetjen e vazhdueshme në të...

Kryeministri Kurti publikon një video nga Amerika, tregon për ku është nisur

para një jave - Bota Sot

Kryeministri Albin Kurti po vazhdon vizitën në SHBA. Nga San Fransico udhëtoi në Teksas e pastaj u nis drejt Iowa. Nga aty tha se do të vizitojë Chicago, Michigan, Boston, New York e Washington DC. Në...

Kryeministri Kurti u prit në takim nga Guvernatorja e Iowa-s

para një jave - Bota Sot

Partneriteti i fortë ndërmjet Republikës së Kosovës dhe shtetit të Iowa-s, dhe potenciali për rritje të bashkëpunimit, ishin në qendër të takimit ndërmjet Kryeministrit të Republikës së Kosovës, z. Albin...

Kurti përmes një video tregon agjendën e tij

para një jave - OraInfo

Kurti është lajmëruar nga Amerika. Kryeministri Albin Kurti po vazhdon vizitën në SHBA. Nga San Fransico udhëtoi në Teksas e pastaj u nis drejt Iowa. Nga aty tha se do të vizitojë Chicago, Michigan, Boston,...

Kryeministri Kurti përuroi hapjen e Shërbimeve Konsullore në Iowa

para një jave - Arbresh

Në prani të mërgatës sonë, përfaqësuesve institucional dhe personaliteteve nga Iowa, kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, përuroi hapjen e Shërbimeve Konsullore në Iowa, në Shtetet e Bashkuara...

Kryeministri Kurti flet nga aeroporti i Teksasit, paralajmëron vizita në këto vende të ShBA-së

para një jave - Indeks online

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, është duke qëndruar tash e disa ditë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, atje ku po kryen një seri takimesh me biznesmenë, sidomos ata të Komunitetit...

Kurti: Shembulli i bashkëpunimit ushtarak me shtetin e Iowa-s duhet të vazhdohet në fushën civile

para një jave - Infokusi

Partneriteti i fortë ndërmjet Republikës së Kosovës dhe shtetit të Ioëa-s, dhe potenciali për rritje të bashkëpunimit, ishin në qendër të takimit ndërmjet kryeministrit të Republikës së Kosovës, Albin...

Përurohet hapja e Shërbimeve Konsullore në Iowa

para një jave - Epoka e Re

Në prani të mërgatës sonë, përfaqësuesve institucional dhe personaliteteve nga Iowa, kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, përuroi hapjen e Shërbimeve Konsullore në Iowa, në Shtetet e Bashkuara...

Kurti takoi komunitetin e biznesit në Iowa

para një jave - Epoka e Re

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, u takua me drejtorë të zhvillimit ekonomik të disa qyteteve si dhe përfaqësues të ndërmarrjeve prodhuese dhe shërbyese, me fokus në industrinë e sigurimeve, bujqësisë,...

Për herë të parë në historinë 37 vjeçare të Komunitetit Shqiptar në Dallas janë vizituar nga një kryeministër shqiptar

para një jave - Revista Kosovarja

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, është duke vazhduar vizitën zyrtare në Shtetet e Bashkuara të Amerikës teksa po qëndron në Dallas. Atje Kurti ka takuar Komunitetin Shqiptar në Dallas, teksa u prit...

Kurti: Shembulli i bashkëpunimit ushtarak me shtetin e Iowa-s duhet të vazhdohet në fushën civile

para një jave - Lajm

Partneriteti i fortë ndërmjet Republikës së Kosovës dhe shtetit të Iowa-s, dhe potenciali për rritje të bashkëpunimit, ishin tema të takimit ndërmjet kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti me Guvernatoren...

Kurti takon Komunitetin Shqiptaro-Amerikan dhe Këshillin për Çështje Botërore

para një jave - News33

“Para investitorëve potencialë, akademikëve dhe profesionistëve të ndryshëm, në një takim të organizuar mbrëmë nga Komuniteti Shqiptaro-Amerikan dhe Këshilli për Çështje Botërore të Dallasit/ Fort Worth...

Pas takimit me hoxhën, Kurti pritet nga guvernatorja e Iowa-s

para një jave - Lajmi.net

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, është takuar me Guvernatoren e Iowas, Kim Rejnolds. Nëpërmjet një komunikate për media, shtohet se në qendër të takimit ndërmjet Kurtit dhe Rejnolds, ka qenë potenciali...

Kryeministri Kurti shkon për në Iowa, përmend se do ta vizitojë Washingtonin

para një jave - Lajmi.net

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, përgjatë vizitave të tij në SHBA, ka bërë të ditur se prej qëndrimit në Dallas, ai do të shkojë për në Iowa. Kurti një gjë të tillë e ka bërë të ditur me anë të një...

Kurti prezantoi reformat për bujqësi në shtetin e Iowa-s

para një jave - KosovaPress

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, u prit në takim nga Sekretari i Bujqësisë të shtetit të Iowa-s, Mike Naig. Duke vlerësuar partneritetin strategjik dhe mbështetjen e vazhdueshme në të...

Kryeministri Kurti flet nga aeroporti i Teksasit, paralajmëron vizita në këto vende të ShBA-së

para një jave - Infokusi

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, është duke qëndruar tash e disa ditë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, atje ku po kryen një seri takimesh me biznesmenë, sidomos ata të Komunitetit...

Kurti prezantoi reformat për bujqësi në shtetin e Iowa-s

para një jave - ATV Live

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, u prit në takim nga Sekretari i Bujqësisë të shtetit të Iowa-s, Mike Naig. Duke vlerësuar partneritetin strategjik dhe mbështetjen e vazhdueshme në të...

Kurti: Shembulli i bashkëpunimit ushtarak me shtetin e Iowa-s duhet të vazhdohet në fushën civile

para një jave - KosovaPress

Partneriteti i fortë ndërmjet Republikës së Kosovës dhe shtetit të Ioëa-s, dhe potenciali për rritje të bashkëpunimit, ishin në qendër të takimit ndërmjet kryeministrit të Republikës së Kosovës, Albin...

Kurti pritet nga Guvernatorja e Iowas, vlerësohet bashkëpunimi i FSK’së me Gardën Kombëtare

para një jave - ATV Live

I pari i qeverisë së Kosovës, Albin Kurti i cili po qëndron në SHBA ka zhvilluar një takim me guvernatoren e Iowas, Kim Rejnolds. Sipas njoftimit për media nga ekzekutivi kosovar, të dy diskutuan “për...

Kurti dhe Mehaj takojnë Guvernatoren e Lowa-s, bisedojnë për krijimin e mundësive të reja të bashkëpunimit

para një jave - Arbresh

Partneriteti i fortë ndërmjet Republikës së Kosovës dhe shtetit të Iowa-s, dhe potenciali për rritje të bashkëpunimit, ishin në qendër të takimit ndërmjet kryeministrit të Republikës së Kosovës, Albin...

Pas takimit me hoxhën, Kurti pritet nga guvernatorja e Iowa-s

para një jave - Bota Press

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, është takuar me Guvernatoren e Iowas, Kim Rejnolds. Nëpërmjet një komunikate për media, shtohet se në qendër të takimit ndërmjet Kurtit dhe Rejnolds, ka qenë potenciali...

Kurti lajmërohet nga Dallasi, flet për takimet në SHBA

para një jave - Gazeta Metro

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, është lajmëruar përmes një video-mesazhi nga aeroplani në qytetin e Dallasit, ndërsa ka bërë të ditur se tashmë do të niset për në Iowa. Në këtë video-mesazh, Kurti...

Kurti pritet nga Guvernatorja e Iowas, vlerësohet bashkëpunimi i FSK’së me Gardën Kombëtare

para një jave - Ekonomia Online

I pari i qeverisë së Kosovës, Albin Kurti i cili po qëndron në SHBA ka zhvilluar një takim me guvernatoren e Iowas, Kim Rejnolds. Sipas njoftimit për media nga ekzekutivi kosovar, të dy diskutuan “për...

Kurti e njofton Sekretarin e Bujqësisë të Iowa-s për mundësitë e shumta që ofron Kosova për investitorët në fushën e bujqësisë

para një jave - Arbresh

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, u prit në takim nga Sekretari i Bujqësisë të shtetit të Iowa-s, Mike Naig. Duke vlerësuar partneritetin strategjik dhe mbështetjen e vazhdueshme në të...

Kryeministri Kurti shkon për në Iowa, përmend se do ta vizitojë Washingtonin

para një jave - Ekonomia Online

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, përgjatë vizitave të tij në SHBA, ka bërë të ditur se prej qëndrimit në Dallas, ai do të shkojë për në Iowa. Kurti një gjë të tillë e ka bërë të ditur me anë të një videomesazhi,...

Kryeministri Kurti shkon për në Iowa, përmend se do ta vizitojë Washingtonin

para një jave - Arbresh

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, përgjatë vizitave të tij në SHBA, ka bërë të ditur se prej qëndrimit në Dallas, ai do të shkojë për në Iowa. Kurti një gjë të tillë e ka bërë të ditur me anë të një...

Kurti publikon një video nga aeroplani, tregon për ku është nisur

para një jave - Bota Press

Kryeministri Albin Kurti po vazhdon vizitën në SHBA. Nga San Fransico udhëtoi në Teksas e pastaj u nis drejt Iowa. Nga aty tha se do të vizitojë Chicago, Michigan, Boston, New York e Washington DC. Në...

Kurti publikon një video nga aeroplani, tregon për ku është nisur

para një jave - Insajderi.org

Kryeministri Albin Kurti po vazhdon vizitën në SHBA. Nga San Fransico udhëtoi në Teksas e pastaj u nis drejt Iowa. Nga aty tha se do të vizitojë Chicago, Michigan, Boston, New York e Washington DC. Në...

Shkuarja e Kurtit, Komuniteti Shqiptar në Dallas thonë se pas 37 vitesh u vizituan nga një kryeministër shqiptar

para një jave - Reporteri

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, është duke vazhduar vizitën zyrtare në Shtetet e Bashkuara të Amerikës teksa po qëndron në Dallas. Atje Kurti ka takuar Komunitetin Shqiptar në Dallas, teksa u prit...

Kurti në ndjekje të IT-ve në Amerikë

para një jave - Syri.net Kosova

Kryeministri Albin Kurti është takuar me investitorë, akademikë e profesionistë në Këshillin për Çështje Botërore të Dallasit. Fuqia punëtore profesionale e Kosovës, kosto e ulët operative për kompanitë...

Pas 37 vjetësh vizitohen nga një kryeministër, Komuniteti Shqiptar në Dallas falënderon Kurtin (VIDEO)

para një jave - Klan Kosova

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, është duke vazhduar vizitën zyrtare në Shtetet e Bashkuara të Amerikës teksa po qëndron në Dallas. Atje Kurti ka takuar Komunitetin Shqiptar në Dallas, teksa u prit...

Kurti takoi investitorët në Dallas, ja u përmendi arsyet për të investuar në Kosovë

para një jave - RTV 21

Kryeministri, Albin Kurti u takua me investitorë, akademikë e profesionistë në Këshillin për Çështje Botërore të Dallasit (World Affairs Council of Dallas) /Fort Worth. Fuqia punëtore profesionale e Kosovës,...

Kurti takohet me investitorë të Dallasit, i fton që të investojnë në Kosovë

para një jave - Reporteri

Kryeministri Albin Kurti është takuar me investitorë, akademikë e profesionistë në Këshillin për Çështje Botërore të Dallasit. Fuqia punëtore profesionale e Kosovës, kosto e ulët operative për kompanitë...

Kurti takohet me investitorë të Dallasit, i fton që të investojnë në Kosovë

para një jave - Zhurnal

Kryeministri Albin Kurti është takuar me investitorë, akademikë e profesionistë në Këshillin për Çështje Botërore të Dallasit, raporton Express. Lajmin e ka bërë të ditur Zyra e Kryeministrit, përmes një...

Kryeministri Kurti takohet me investitorë të Dallasit, i fton që të investojnë në Kosovë

para një jave - OraInfo

Kurti takohet me investitorë të Dallasit, i fton që të investojnë në Kosovë. Kryeministri Albin Kurti është takuar me investitorë, akademikë e profesionistë në Këshillin për Çështje Botërore të Dallasit,...

Kurti takohet me investitorë të Dallasit, i fton që të investojnë në Kosovë

para një jave - Gazeta Express

Kryeministri Albin Kurti është takuar me investitorë, akademikë e profesionistë në Këshillin për Çështje Botërore të Dallasit, raporton Express. Lajmin e ka bërë të ditur Zyra e Kryeministrit, përmes një...

Kurti takoi investitorët në Këshillin për Çështje Botërore të Dallasit: Kosova ofron një mundësi të artë për investime të reja

para një jave - Telegrafi

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti u takua me investitorë, akademikë e profesionistë në Këshillin për Çështje Botërore të Dallasit (World Affairs Council of Dallas) /Fort Worth. Fuqia punëtore...

Kurti takoi investitorët në Këshillin për Çështje Botërore të Dallasit

para një jave - Zeri

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, u takua me investitorë, akademikë e profesionistë në Këshillin për Çështje Botërore të Dallasit (World Affairs Council of Dallas) /Fort Worth. Fuqia punëtore...

Kurti takoi investitorët në Këshillin për Çështje Botërore të Dallasit

para një jave - RTK

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti u takua me investitorë, akademikë e profesionistë në Këshillin për Çështje Botërore të Dallasit (World Affairs Council of Dallas) /Fort Worth. Fuqia punëtore...

Kryeministri Kurti takoi investitorët në Këshillin për Çështje Botërore të Dallasit

para një jave - Bota Sot

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti u takua me investitorë, akademikë e profesionistë në Këshillin për Çështje Botërore të Dallasit (World Affairs Council of Dallas) /Fort Worth. Fuqia punëtore...

Kurti takohet me investitorë të Dallasit, i fton që të investojnë në Kosovë

para një jave - GazetaBlic

Kryeministri Albin Kurti është takuar me investitorë, akademikë e profesionistë në Këshillin për Çështje Botërore të Dallasit, raporton Express. Lajmin e ka bërë të ditur Zyra e Kryeministrit, përmes një...

Kurti nis sot takimet në shtetin e Iowas në SHBA

para një jave - RTK

Kryeministri Albin Kurti i shoqëruar edhe nga ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj, po realizojnë një vizitë dyditëshe në shtetin e Iowas në SHBA. Të premten e 13 prillit, kryeministri Kurti, takimet zyrtare...

Kurti takohet me investitorë të Dallasit, i fton që të investojnë në Kosovë

para një jave - Ekonomia Online

Kryeministri Albin Kurti është takuar me investitorë, akademikë e profesionistë në Këshillin për Çështje Botërore të Dallasit, raporton Express. Lajmin e ka bërë të ditur Zyra e Kryeministrit, përmes një...

Kurti takohet me investitorë të Dallasit, i fton që të investojnë në Kosovë

para një jave - Arbresh

Kryeministri Albin Kurti është takuar me investitorë, akademikë e profesionistë në Këshillin për Çështje Botërore të Dallasit. Lajmin e ka bërë të ditur Zyra e Kryeministrit, përmes një njoftimi drejtuar...

Kurti takoi bashkatdhetarët në Qendrën Kulturore Shqiptaro-Amerikane në Teksas

para një jave - RTV 21

Në kuadër të vizitës në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, si pjesë e dialogut me mërgatën, kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka vizituar Qendrën Kulturore Shqiptaro-Amerikane në Teksas, ku ka takuar...

Kurti takoi bashkatdhetarët në Teksas: Duam partneritet të ngushtë me mërgatën

para një jave - Telegrafi

Në kuadër të vizitës në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, si pjesë e dialogut me mërgatën, kryeministri Albin Kurti, ka vizituar Qendrën Kulturore Shqiptaro-Amerikane në Teksas, ku ka takuar bashkatdhetarët...

Kryeministri Kurti vizitoi kompani të mëdha globale në Kaliforni

para një jave - Ina

Kryeministri Kurti vizitoi kompani të mëdha globale dhe bashkëbisedoi me profesionistë të suksesshëm të mërgatës në Kaliforni Nga Dallas TX- Beqir SINA Kurti u pritë mbrëm me entusiazëm të madh nga komuniteti...

Kurti takoi bashkatdhetarët në Teksas: Duam partneritet të ngushtë me mërgatën

para një jave - Bota Sot

Në kuadër të vizitës në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, si pjesë e dialogut me mërgatën, kryeministri Albin Kurti, ka vizituar Qendrën Kulturore Shqiptaro-Amerikane në Teksas, ku ka takuar bashkatdhetarët...

Kurti takon-bashkatdhetarët në Qendrën Kulturore Shqiptaro-Amerikane në Teksas

para një jave - Indeks online

Në kuadër të vizitës në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, si pjesë e dialogut me mërgatën, Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka vizituar Qendrën Kulturore Shqiptaro-Amerikane në Teksas,...

Kurti takoi bashkatdhetarët në Qendrën Kulturore Shqiptaro-Amerikane

para një jave - RTK

Në kuadër të vizitës në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, si pjesë e dialogut me mërgatën, Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka vizituar Qendrën Kulturore Shqiptaro-Amerikane në Teksas,...

Kurti në teksas i takon disa mërgimtarë

para një jave - Lajmi.net

Në kuadër të vizitës në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, si pjesë e dialogut me mërgatën, Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka vizituar Qendrën Kulturore Shqiptaro-Amerikane në Teksas,...

Kurti takon-bashkatdhetarët në Qendrën Kulturore Shqiptaro-Amerikane në Teksas

para një jave - Infokusi

Në kuadër të vizitës në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, si pjesë e dialogut me mërgatën, Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka vizituar Qendrën Kulturore Shqiptaro-Amerikane në Teksas,...

Kurti takoi bashkatdhetarët në Teksas: Duam partneritet të ngushtë me mërgatën

para një jave - KosovaPress

Në kuadër të vizitës në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, si pjesë e dialogut me mërgatën, kryeministri Albin Kurti, ka vizituar Qendrën Kulturore Shqiptaro-Amerikane në Teksas, ku ka takuar bashkatdhetarët...

Kurti në Dallas, do të takohet me komunitetin shqiptaro-amerikan

para një jave - Infokusi

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka bërë të ditur se është nisur nga San Francisko i Shteteve të Bashkuara të Amerikës për në Dallas. Ai është duke qëndruar nga e premtja e javës së kaluar atje për...

Kryeministri Kurti vizitoi kompani të mëdha globale dhe bashkëbisedoi me profesionistë të suksesshëm të mërgatës në Kaliforni

para një jave - Bota Sot

Kurti u prit mbrëmë me entusiazëm të madh nga komuniteti shqiptar në Dallas - Teksas Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, në takim me komunitetin shqiptar të Teksasit në Dallas të shtetit të Texasit në...

Ministri Mehaj udhëtoi për vizitë zyrtare në SHBA

para një jave - Ina

Ministri i Mbrojtjes Armend Mehaj mbrëmë ka udhëtuar për vizitë zyrtare dyditëshe në SHBA. Me këtë rast, Mehaj, së bashku me kryeministrin, Albin Kurti, përveç tjerash, do të priten nga autoritetet më...

Edhe Mehaj niset për në SHBA: Bashkë me Kurtin do të pritemi nga autoritetet më të larta qeverisëse të Iowa-s

para një jave - Syri.net Kosova

Ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj mbrëmë ka udhëtuar për vizitë zyrtare dyditëshe në SHBA. Kjo është bërë e ditur përmes një njoftimi nga Ministria e Mbrojtjes, shkruan Reporteri.net. Në njoftim theksohet...

Mehaj i bashkohet Kurtit në SHBA

para një jave - RTV 21

Ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj mbrëmë ka udhëtuar për vizitë zyrtare dyditëshe në SHBA. Siç bëhet e ditur nga një komunikatë për media nga Ministria e Mbrojtjes, Mehaj së bashku me Kryeministrin e...

Edhe Mehaj niset për në SHBA: Bashkë me Kurtin do të pritemi nga autoritetet më të larta qeverisëse të Iowa-s

para një jave - Reporteri

Ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj mbrëmë ka udhëtuar për vizitë zyrtare dyditëshe në SHBA. Kjo është bërë e ditur përmes një njoftimi nga Ministria e Mbrojtjes, shkruan Reporteri.net. Në njoftim theksohet...

Mbetet e fshehtë agjenda e Kurtit: Pse kryeministri shkoi në SHBA?

para një jave - Syri.net Kosova

Ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj, ka zbuluar se do të shkojë bashkë me kryeministrin Albin Kurti në Iowa. Sipas njoftimit të Ministrisë së Mbrojtjes, Mehaj ka udhëtuar mbrëmë drejt Shteteve të Bashkuara...

Mehaj e zbulon agjendën e Kurtit në SHBA, thotë se do të shkojnë bashkë në Iowa

para një jave - Syri.net Kosova

Ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj, ka zbuluar se do të shkojë bashkë me kryeministrin Albin Kurti në Iowa. Sipas njoftimit të Ministrisë së Mbrojtjes, Mehaj ka udhëtuar mbrëmë drejt Shteteve të Bashkuara...

Kurti dhe Mehaj do të takohen me autoritetet e larta të shtetit të Iowa-s

para një jave - RTK

Ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj mbrëmë ka udhëtuar për vizitë zyrtare dyditëshe në SHBA. Me këtë rast, kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, së bashku me ministrin Mehaj, do të priten nga...

Kurti niset për në Dallas, do të takohet me komunitetin shqiptaro-amerikan

para një jave - Syri.net Kosova

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka bërë të ditur se është nisur nga San Francisko i Shteteve të Bashkuara të Amerikës për në Dallas. Ai është duke qëndruar nga e premtja e javës së kaluar atje për...

Mehaj udhëtoi për vizitë zyrtare në SHBA – i bashkohet Kurtit në takimet që do të kenë me zyrtarë nga Iowa

para një jave - Telegrafi

Ministria e Mbrojtjes ka njoftuar se ministri Armend Mehaj mbrëmë ka udhëtuar për vizitë zyrtare dyditëshe në SHBA. Sipas njoftimit thuhet se ministri Mehaj, së bashku me kryeministrin, Albin Kurti, përveç...

Mehaj e zbulon agjendën e Kurtit në SHBA, thotë se do të shkojnë bashkë në Iowa

para një jave - Zhurnal

Ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj, ka zbuluar se do të shkojë bashkë me kryeministrin Albin Kurti në Iowa. Sipas njoftimit të Ministrisë së Mbrojtjes, Mehaj ka udhëtuar mbrëmë drejt Shteteve të Bashkuara...

Mehaj e zbulon agjendën e Kurtit në SHBA, thotë se do të shkojnë bashkë në Iowa

para një jave - Gazeta Express

Ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj, ka zbuluar se do të shkojë bashkë me kryeministrin Albin Kurti në Iowa, raporton Express. Sipas njoftimit të Ministrisë së Mbrojtjes, Mehaj ka udhëtuar mbrëmë drejt...

Ministri Armend Mehaj udhëtoi për vizitë zyrtare në ShBA

para një jave - Bota Sot

Ministri i Mbrojtjes Armend Mehaj mbrëmë ka udhëtuar për vizitë zyrtare dyditëshe në ShBA. Me këtë rast, Mehaj, së bashku me kryeministrin, Albin Kurti, përveç tjerash, do të priten nga autoritetet më...

Ministri Mehaj e zbulon agjendën e Kurtit në SHBA, thotë se do të shkojnë bashkë në Iowa

para një jave - OraInfo

Mehaj e zbulon agjendën e Kurtit në SHBA, thotë se do të shkojnë bashkë në Iowa. Ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj, ka zbuluar se do të shkojë bashkë me kryeministrin Albin Kurti në Iowa, raporton Express....

Kurti niset për në Dallas, do të takohet me komunitetin shqiptaro-amerikan

para një jave - Klan Kosova

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka bërë të ditur se është nisur nga San Francisko i Shteteve të Bashkuara të Amerikës për në Dallas. Ai është duke qëndruar nga e premtja e javës së kaluar atje për...

Kurti niset për në Dallas, do të takohet me komunitetin shqiptaro-amerikan

para një jave - Insajderi

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka nisur vizitën në Dallas. Pas San Fransicos, Kurti pritet që të vizitojë Dallasin. Këtë e ka bërë të ditur vetë Kurti përmes një postimi në rrjetin social në Instagram....

Ministri Mehaj i bashkohet kryeministrit Kurti në SHBA

para një jave - GazetaBlic

Ministri i Mbrojtjes Armend Mehaj ka udhëtuar për në SHBA ku do t’i bashkohet kryeministrit Albin Kurti atje. Mehaj dhe Kurti do të priten nga autoritetet e shtetit të Iowas për të kultivuar partneritetin...

Kurti në Dallas, do të takohet me komunitetin shqiptaro-amerikan

para një jave - GazetaBlic

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka bërë të ditur se është nisur nga San Francisko i Shteteve të Bashkuara të Amerikës për në Dallas. Ai është duke qëndruar nga e premtja e javës së kaluar atje për...

Ministri Mehaj udhëtoi për vizitë zyrtare në SHBA

para një jave - Zeri

Ministri i Mbrojtjes Armend Mehaj mbrëmë ka udhëtuar për vizitë zyrtare dyditëshe në SHBA. Me këtë rast, Ministria e Mbrojtjes ka njoftuar se Mehaj, së bashku me Kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti, përveç...

Mehaj e zbulon agjendën e Kurtit në SHBA, thotë se do të shkojnë bashkë në Iowa

para një jave - Infokusi

Ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj, ka zbuluar se do të shkojë bashkë me kryeministrin Albin Kurti në Iowa. Sipas njoftimit të Ministrisë së Mbrojtjes, Mehaj ka udhëtuar mbrëmë drejt Shteteve të Bashkuara...

Mehaj do të shkojë Iowa me Kurtin, zbulon agjendën

para një jave - Lajmi.net

Ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj ka bërë të ditur se do të shkojë në Iowa së bashku me kryeministrin Albin Kurti. Sipas njoftimit të Ministrisë së Mbrojtjes, Mehaj ka udhëtuar mbrëmë për në SHBA. Tutje,...

Mehaj niset për SHBA, ‘nuk i rrihet pa Kurtin’

para një jave - Bota Press

Edhe ministri i Mbrojtjes Armend Mehaj ka udhëtuar drejt Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Mehaj do të qëndrojë në një vizitë dyditëshe në SHBA. “Me këtë rast, Ministri Mehaj, së bashku me Kryeministrin...

Mehaj niset për SHBA, ‘nuk i rrihet pa Kurtin’

para një jave - Gazeta Metro

Edhe ministri i Mbrojtjes Armend Mehaj ka udhëtuar drejt Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Mehaj do të qëndrojë në një vizitë dyditëshe në SHBA. “Me këtë rast, Ministri Mehaj, së bashku me Kryeministrin...

Kurti niset për në Dallas, do të takohet me komunitetin shqiptaro-amerikan

para një jave - Infokusi

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka bërë të ditur se është nisur nga San Francisko i Shteteve të Bashkuara të Amerikës për në Dallas. Ai është duke qëndruar nga e premtja e javës së kaluar atje për...

Kurti dhe Mehaj do të takohen me autoritetet e larta të Shtetit të Iowa-s

para një jave - ATV Live

Ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj mbrëmë ka udhëtuar për vizitë zyrtare dyditëshe në SHBA. Me këtë rast, ministri Mehaj, së bashku me kryeministrin e Republikës së Kosovës, Albin Kurti, përveç tjerash,...

Kurti dhe Mehaj do të takohen me autoritetet e larta të Shtetit të Iowa-s

para një jave - KosovaPress

Ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj mbrëmë ka udhëtuar për vizitë zyrtare dyditëshe në SHBA. Me këtë rast, ministri Mehaj, së bashku me kryeministrin e Republikës së Kosovës, Albin Kurti, përveç tjerash,...

Albinit i bashkëngjitet ministër Mehaj në Amerikë

para një jave - Periskopi

Ministri i Mbrojtjes Armend Mehaj mbrëmë ka udhëtuar për vizitë zyrtare dyditëshe në SHBA. Me këtë rast, Ministri Mehaj, së bashku me Kryeministrin e Republikës së Kosovës, Albin Kurti, përveç tjerash,...

Edhe një ministër tjetër i Kurtit niset për në SHBA

para një jave - Insajderi.org

Edhe ministri i Mbrojtjes Armend Mehaj ka udhëtuar drejt Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Mehaj do të qëndrojë në një vizitë dyditëshe në SHBA. “Me këtë rast, Ministri Mehaj, së bashku me Kryeministrin...

Ministri Mehaj udhëtoi për vizitë zyrtare në SHBA

para një jave - ATV Live

Ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj, mbrëmë ka udhëtuar për vizitë zyrtare dyditëshe në SHBA. Me këtë rast, Ministri Mehaj, së bashku me Kryeministrin e Republikës së Kosovës, Albin Kurti, përveç tjerash,...

Mehaj e zbulon agjendën e Kurtit në SHBA, thotë se do të shkojnë bashkë në Iowa

para një jave - Ekonomia Online

Ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj, ka zbuluar se do të shkojë bashkë me kryeministrin Albin Kurti në Iowa. Sipas njoftimit të Ministrisë së Mbrojtjes, Mehaj ka udhëtuar mbrëmë drejt Shteteve të Bashkuara...

Ministri Mehaj udhëtoi për vizitë zyrtare në SHBA

para një jave - Epoka e Re

Ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj mbrëmë ka udhëtuar për vizitë zyrtare dyditëshe në SHBA. Me këtë rast, ministri Mehaj, së bashku me kryeministrin e Republikës së Kosovës, Albin Kurti, përveç tjerash,...

Kurti niset për në Dallas, do të takohet me komunitetin shqiptaro-amerikan

para një jave - Arbresh

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka bërë të ditur se është nisur nga San Francisko i Shteteve të Bashkuara të Amerikës për në Dallas. Ai është duke qëndruar nga e premtja e javës së kaluar atje për...

Kurti niset për në Dallas, do të takohet me komunitetin shqiptaro-amerikan

para një jave - Informatat

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka bërë të ditur se është nisur nga San Francisko i Shteteve të Bashkuara të Amerikës për në Dallas. Ai është duke qëndruar nga e premtja e javës së kaluar atje për...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK