Dështimi i takimit në Bruksel për targat: Vazhdon qarkullimi me letra ngjitëse

para një jave - Reporteri

Të premten, palët negociatore nga Kosova dhe Serbia dështuan të arrijnë marrëveshje për targa gjatë një takimi të ndarë që patën me ndërmjetësuesin e Bashkimit Evropian për dialogun, Miroslav Lajçak. Pas...

Pse s'u arrit marrëveshja për targat dje në Bruksel?

para një jave - Gazeta Express

Dialogu mes Kosovës dhe Serbisë, në nivel të kryenegociatorëve, që u mbajt të premten në Bruksel nuk solli marrëveshje lidhur me targat e veturave. Përfaqësuesi i Bashkimit Evropian për dialog, Mirosllav...

Kurti: Serbia s’do marrëveshje, i pengon përparimi i Kosovës

para një jave - Arbresh

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, ka folur rreth dështimit të arritjes së një marrëveshje përfundimtare për çështjen e targave, e cila është diskutuar të premten në takimin ndërmjet kryenegociatorit...

Lajçaku dështon t’i bindë palët për marrëveshje

para një jave - Koha.net

I dërguari i posaçëm i BE-së për dialog, Miroslav Lajçak, për më shumë se dy vjet prej kur ka marrë këtë detyrë, nuk ka arritur të bindë përfaqësuesit e Kosovës dhe të Serbisë që të bien dakord për asnjë...

Petkoviq: Bisedimet janë rënduar nga kërkesa e Prishtinës për anëtarësim në KiE

para një jave - Klan Kosova

Kryenegociatori i Serbisë, Petar Petkoviq, ka thënë se sot nuk është takuar me kryenegociatorin kosovar Besnik Bislimi, pasi sipas tij ai ka refuzuar të diskutojë për Asociacionin e Komunave me Shumicë...

Negociatat Kosovë-Serbi për targat përfundojnë pa marrëveshje

para një jave - TV21

Takimi mes kryenegociatorëve të Kosovës dhe Serbisë në Bruksel është mbyllur pa asnjë marrëveshje për targat, raporton KosovaPress. Lajmi u bë me dije nga i dërguari i posaçëm i Bashkimit Evropian për...

Petkoviq jep versionin e tij për arsyet e dështimit të marrëveshjes për targa

para një jave - Syri.net Kosova

Pas dështimit për një marrëveshje për çështjen e targave në Bruksel, kryenegociatori i palës serbe, Petar Petkoviq e ka fajësuar palën kosovare. Petkoviq ka thënë se nuk është takuar sy më sy me kryenegociatorin...

Bislimi akuzon Serbinë se po keqpërdor takimet në Bruksel

para një jave - Syri.net Kosova

Zëvendëskryeministri i Kosovës dhe shefi i ekipit negociator, Besnik Bislimi, ka akuzuar palën serbe për keqpërdorim të takimeve në Bruksel. Bislimi ka thënë në një prononcim për media se takimi ka përfunduar...

Petkoviq jep versionin e tij për arsyet e dështimit të marrëveshjes për targa

para një jave - Reporteri

Pas dështimit për një marrëveshje për çështjen e targave në Bruksel, kryenegociatori i palës serbe, Petar Petkoviq e ka fajësuar palën kosovare. Petkoviq ka thënë se nuk është takuar sy më sy me kryenegociatorin...

Bislimi: Pala serbe shfrytëzoi takimin për t’i mashtruar ndërkombëtarët për gatishmërinë e tyre për bisedime

para një jave - Zeri

Sot është zhvilluar një takim në mes Kosovës dhe Serbisë, i ndërmjetësuar përfaqësuesi i posaçëm i Bashkimit Evropian, Miroslav Lajçak. Kryenegociatori i Kosovës në dialogun Kosovë – Serbi, Besnik Bislimi...

Bislimi akuzon Serbinë se po i keqpërdor takimet: Udhëtimi në Bruksel ishte i kotë

para një jave - Telegrafi

Zëvendëskryeministri i Kosovës, njëherësh shef i ekipit negociator të Kosovës me Serbinë, Besnik Bislimi, ka akuzuar palën serbe se po i keqpërdor takimet në Bruksel. Të premten, palët negociatore nga...

Kurti thotë se Serbia nuk është e interesuar për marrëveshje

para një jave - RTV 21

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka thënë se Serbia nuk është e interesuar për marrëveshje dhe se asaj po i pengon përparimi i Kosovës. Këto komente, Kurti i ka bërë pasi dështoi arritja e marrëveshjes...

Petkoviq jep versionin e tij për arsyet e dështimit të marrëveshjes në Bruksel

para një jave - Gazeta Express

Pas dështimit për një marrëveshje për çështjen e targave në Bruksel, kryenegociatori i palës serbe, Petar Petkoviq e ka fajësuar palën kosovare. Petkoviq ka thënë se nuk është takuar sy më sy me kryenegociatorin...

Negociatat Kosovë-Serbi për targat përfundojnë pa marrëveshje

para një jave - News33

Takimi mes kryenegociatorëve të Kosovës dhe Serbisë në Bruksel është mbyllur pa asnjë marrëveshje për targat, raporton KosovaPress. Lajmi u bë me dije nga i dërguari i posaçëm i Bashkimit Evropian për...

Kurti: Serbia nuk do marrëveshje

para një jave - Koha.net

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka thënë se Serbia nuk është e interesuar për marrëveshje dhe se asaj po i pengon përparimi i Kosovës. Këto komente, kryeministri Kurti i bëri pasi dështoi arritja...

“Pamë një sjellje shumë të çuditshme te pala serbe”, Bislimi flet pas dështimit të marrëveshjes për targat

para një jave - Reporteri

Dialogu mes Kosovës dhe Serbisë, në nivel të kryenegociatorëve, që u mbajt sot në Bruksel nuk solli marrëveshje lidhur me targat e veturave. Besnik Bislimi, kryenegocatior nga Kosova e ka quajtur udhëtimin...

Kosova dhe Serbia – pa marrëveshje për targat e makinave, përparim në fusha tjera

para një jave - Aktuale

Kryenegociatorët e Kosovës dhe Serbisë dështuan sërish të premten të arrijnë një marrëveshje për përdorimin e targave të makinave, gjatë bisedimeve të mbajtura në Bruksel. I dërguari i Bashkimit Evropian...

Petkoviq tregon arsyet e dështimit të marrëveshjes në Bruksel

para një jave - OraInfo

Nuk ka marrëveshje mes Kosovës dhe Serbisë sa i përket targave. Pas dështimit për një marrëveshje për çështjen e targave në Bruksel, kryenegociatori i palës serbe, Petar Petkoviq e ka fajësuar palën kosovare....

“Udhëtim i padobishëm”, Bislimi e akuzon Serbinë se po keqpërdor takimet në Bruksel

para një jave - Syri.net Kosova

Zëvendëskryeministri i Kosovës dhe shefi i ekipit negociator, Besnik Bislimi, ka akuzuar palën serbe për keqpërdorim të takimeve në Bruksel. Bislimi ka thënë në një prononcim për media se takimi ka përfunduar...

Petkoviq tregon arsyet e dështimit të marrëveshjes në Bruksel

para një jave - Indeks online

Pas dështimit për një marrëveshje për çështjen e targave në Bruksel, kryenegociatori i palës serbe, Petar Petkoviq e ka fajësuar palën kosovare. Petkoviq ka thënë se nuk është takuar sy më sy me kryenegociatorin...

Kosova dhe Serbia – pa marrëveshje për targat e makinave, përparim në fusha tjera

para një jave - Vizion Plus

Kryenegociatorët e Kosovës dhe Serbisë dështuan sërish të premten të arrijnë një marrëveshje për përdorimin e targave të makinave, gjatë bisedimeve të mbajtura në Bruksel. I dërguari i Bashkimit Evropian...

Bislimi: S’kemi marrëveshje për targa, pala serbe kërkoi të flasim për Asociacionin

para një jave - Zeri

Kryenegociatori i Kosovës në dialogun Kosovë – Serbi, Besnik Bislimi, ka thënë se nuk kanë arritur marrëveshje me palën serbe sa i përket çështjes së targave. Bislimi tha se pritjet kanë qenë të mëdha,...

Besnik Bislimi: Udhëtimi në Bruksel ishte i kotë

para një jave - Kallxo

Zëvendëskryeministri Bislim Bislimi, kryenegociatori i Kosovës në bisedimet me Serbinë, ka fajësuar palën serbe për mosarritjen e marrëveshjes për targat. Delegacionet shtetërore nga Kosova dhe Serbia...

Kurti nga Amerika i kërkon Lajçakut që të sqarojë pse s’u arrit marrëveshja për targa

para një jave - Reporteri

Kryeministri Albin Kurti është lajmëruar nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës, prej ku ka kërkuar nga Përfaqësuesi i posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Mirosllav Lajçak, që të tregojë...

Bislimi e Petkoviq me versione të ndryshme për takimin në Bruksel

para një jave - RTK

Delegacionin e Kosovës e udhëheq, Besnik Bislimi, ndërsa atë të Serbisë, Petar Petkoviq. Të dy këta kryenegociatorë mbajtën takime me Lajçakun por nuk pati takim të përbashkët mes tyre. Diskutimet e sotme...

Kurti - Lajçakut: Trego, pse dështoi marrëveshja për targat?

para një jave - Syri.net Kosova

Dialogu mes Kosovës dhe Serbisë, në nivel të kryenegociatorëve, që u mbajt sot në Bruksel nuk solli marrëveshje lidhur me targat e veturave. Kryeministri i Kosovës tha se nuk e ka ndjekur nga afër takimin...

Bislimi pas dështimit të marrëveshjes për targat: Pamë një sjellje të çuditshme te pala serbe

para një jave - Gazeta Express

Dialogu mes Kosovës dhe Serbisë, në nivel të kryenegociatorëve, që u mbajt sot në Bruksel nuk solli marrëveshje lidhur me targat e veturave. Besnik Bislimi, kryenegocatior nga Kosova e ka quajtur udhëtimin...

Kosova dhe Serbia pa marrëveshje për targat në Bruksel, Albin Kurti reagon nga SHBA: Beogradi nuk është i interesuar për…

para një jave - Panorama

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti ka reaguar nga SHBA për dështimin e negociatave mes Prishtinës dhe Beogradit në Bruksel, për çështjen e targave. Ai tha se nuk i di arsyet pse nuk është arritur marrëveshja...

Bislimi: S’kemi marrëveshje për targa, pala serbe kërkoi të flasim për Asociacionin

para një jave - Indeks online

Kryenegociatori i Kosovës në dialogun Kosovë – Serbi, Besnik Bislimi, ka thënë se nuk kanë arritur marrëveshje me palën serbe sa i përket çështjes së targave. Bislimi tha se pritjet kanë qenë të mëdha,...

Kurti: Serbia s’do marrëveshje, Lajçaku të sqarojë pse s’u arrit marrëveshja për targat

para një jave - Zeri

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka thënë se Serbia nuk është e interesuar që të ketë marrëveshje për targat e cila nuk u arrit as në takimin e sontëm mes kryenegociatorit kosovar Besnik Bislimi dhe...

Pas dështimit të marrëveshjes për targat, reagon Bislimi: Pamë një sjellje të çuditshme te pala serbe

para një jave - OraInfo

Sot nuk është arritur marrëveshja mbi targat mes Kosovës dhe Serbisë. Dialogu mes Kosovës dhe Serbisë, në nivel të kryenegociatorëve, që u mbajt sot në Bruksel nuk solli marrëveshje lidhur me targat e...

Kurti, kërkesë Lajçakut nga Amerika e largët: Trego pse dështoi marrëveshja për targat

para një jave - Gazeta Express

Dialogu mes Kosovës dhe Serbisë, në nivel të kryenegociatorëve, që u mbajt sot në Bruksel nuk solli marrëveshje lidhur me targat e veturave. Kryeministri i Kosovës tha se nuk e ka ndjekur nga afër takimin...

Kurti nga Iowa: Beogradi nuk është i interesuar të ketë marrëveshje

para një jave - Kallxo

Pas mosarritjes së marrëveshjes për targat në mes Kosovës dhe Serbisë kryeministri i vendit, Albin Kurti ka thënë se kjo ka ndodhur pasi Beogradi nuk ëshë i interesuar të ketë marrëveshje. Ai ka thënë...

Dështimi i marrëveshjes për targat, Kurti: Beogradi nuk do marrëveshje

para një jave - Telegrafi

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti është deklaruar pasi Kosova dhe Serbia nuk kanë arritur marrëveshje për çështjen e targave gjatë takimit të sotëm në Bruksel, mes delegacioneve të këtyre dy shteteve....

Bislimi akuzon Serbinë se po i keqpërdor takimet në Bruksel

para një jave - Koha.net

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Besnik Bislimi, njëherësh shef i ekipit negociator të Kosovës me Serbinë, ka akuzuar palën serbe për keqpërdorim të takimeve në Bruksel. Të premten, palët patën takime me...

Bislimi për takimin e sotëm në Bruksel: Beogradi nuk ishte aspak konstruktiv, deshi të ndryshojë agjendën e bisedave

para një jave - GazetaBlic

Shefi i ekipit negociator, Besnik Bislimi, ka akuzuar palën serbe se nuk ka treguar konstruktivitet, gjatë takimit që u zhvillua sot në Bruksel. Ai pas takimit tha para gazetarëve se sot është dashur të...

Dështon për të dytën herë takimi për çështjen e targave

para një jave - Top Channel

Kosova dhe Serbia nuk arritën as të premten të nënshkruajnë një marrëveshje që zgjidhë çështjen e lëvizjes me vetura në dy vendet përkatëse. Ndërmjetësuesi i BE-së, Miroslav Lajçak njoftoi vetëm se po...

Kurti, kërkesë Lajçakut nga Amerika e largët: Trego pse dështoi marrëveshja për targat

para një jave - ABC News

Dialogu mes Kosovës dhe Serbisë, në nivel të kryenegociatorëve, që u mbajt sot në Bruksel nuk solli marrëveshje lidhur me targat e veturave. Kryeministri i Kosovës tha se nuk e ka ndjekur nga afër takimin...

Përfundojnë takimet në Bruksel, s’ka marrëveshje për targat

para një jave - Reporteri

Përfaqësuesi i posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, ka njoftuar se nuk është arritur asnjë marrëveshje për targat në Bruksel, në takimin ndërmjet kryenegociatorëve nga...

Nuk arrihet marrëveshja për targat mes Kosovës dhe Serbisë

para një jave - Koha.mk

Takimi mes kryenegociatorëve të Kosovës dhe Serbisë në Bruksel është mbyllur pa asnjë marrëveshje për targat, raporton KosovaPress. Lajmi u bë me dije nga i dërguari i posaçëm i Bashkimit Evropian për...

Kurti, kërkesë Lajçakut: Trego pse dështoi marrëveshja për targat

para një jave - Albeu

Dialogu mes Kosovës dhe Serbisë, në nivel të kryenegociatorëve, që u mbajt sot në Bruksel nuk solli marrëveshje lidhur me targat e veturave. Kryeministri i Kosovës tha se nuk e ka ndjekur nga afër takimin...

Dështoi marrëveshja për targat, vjen reagimi nga Kurti - ka një mesazh për Vuçiqin

para një jave - Bota Sot

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti është deklaruar pasi Kosova dhe Serbia nuk kanë arritur marrëveshje për çështjen e targave gjatë takimit të sotëm në Bruksel, mes delegacioneve të këtyre dy shteteve....

Nuk arrihet marrëveshja për targat

para një jave - RTV 21

Kosova e Serbia sot nuk kanë arritur marrëveshje për targat. Këtë e ka konfirmuar emisari special i Bashkimit Evropian për dialogun, Miroslav Lajçak, pas takimeve me delegacionet e të dyja shteteve në...

Kurti: Serbia s’do marrëveshje, asaj i pengon përparimi i Kosovës

para një jave - RTK

Kryeministëri i Kosovës Albin Kurti, ka folur rreth dështimit të arritjes së një marrëveshje përfundimtare për çështjen e targave, e cila është diskutuar të premten në takimin ndërmjet kryenegociatorit...

Kurti i drejtohet Lajçakut: Trego pse dështoi marrëveshja për targat

para një jave - OraInfo

Kosova dhe Serbia nuk kanë arritur marrëveshje mbi targat. Dialogu mes Kosovës dhe Serbisë, në nivel të kryenegociatorëve, që u mbajt sot në Bruksel nuk solli marrëveshje lidhur me targat e veturave. Kryeministri...

Dështimi i marrëveshjes për targat, Kurti: Beogradi nuk do marrëveshje

para një jave - Indeks online

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti është deklaruar pasi Kosova dhe Serbia nuk kanë arritur marrëveshje për çështjen e targave gjatë takimit të sotëm në Bruksel, mes delegacioneve të këtyre dy shteteve....

Lajçak: Kosova e Serbia pa marrëveshje për targat

para një jave - Syri.net Kosova

Përfaqësuesi i posaçëm i Bashkimit Evropian (BE) për dialogun Kosovë-Serbi dhe çështje të tjera rajonale të Ballkanit Perëndimor, Miroslav Lajçak, ka njoftuar se nuk është arritur asnjë marrëveshje për...

Takimet në Bruksel përfundojnë pa marrëveshje për targat

para një jave - Nistori

Dialogu mes Kosovës dhe Serbisë, në nivel të kryenegociatorëve, që u mbajt të premten në Bruksel nuk solli marrëveshje lidhur me targat e veturave. Përfaqësuesi i Bashkimit Evropian për dialog, Mirosllav...

Përfundon takimi në Bruksel, nuk ka marrëveshje Kosovë-Serbi për targat e automjeteve

para një jave - Telegrafi

Dialogu mes kryenegociatorëve të Kosovës dhe Serbisë, Besnik Bislimi dhe Petar Petkoviq, në Bruksel, ka përfunduar pa marrëveshje për targat. Përfaqësuesi i BE-së për dialog, Mirosllav Lajçak, ka njoftuar...

Dialogu Kosovë-Serbi në Bruksel, Lajçak: S’ka marrëveshje për targat

para një jave - Klan

Dialogu Kosovë-Serbi në Bruksel, Lajçak: S’ka marrëveshje për targat Përfaqësuesi Special i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, ka thënë që në takimet e sotme nuk është arritur...

Kurti nga SHBA-ja për takimin në Bruksel: Serbia s’do marrëveshje

para një jave - GazetaBlic

Albin Kurti, kryeministër i Kosovës, është deklaruar rreth dështimit të arritjes së një marrëveshje përfundimtare për çështjen e targave, e cila është diskutuar sot në takimin mes Besnik Bislimit dhe Petar...

S'ka marrëveshje në Bruksel

para një jave - Koha.net

Nuk është arritur marrëveshja për çështjen e targave në Bruksel, ka konfirmuar emisari special i Bashkimit Evropian për dialogun, Miroslav Lajçak. Megjithatë, ai ka thënë se ka rezultate të përziera duke...

Kurti: Serbia s’do marrëveshje, asaj i pengon përparimi i Kosovës

para një jave - Flaka

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, ka folur rreth dështimit të arritjes së një marrëveshje përfundimtare për çështjen e targave, e cila është diskutuar të premten në takimin ndërmjet kryenegociatorit...

Negociatat Kosovë-Serbi për targat përfundojnë pa marrëveshje

para një jave - Tetova Sot

Takimi mes kryenegociatorëve të Kosovës dhe Serbisë në Bruksel është mbyllur pa asnjë marrëveshje për targat, raporton KosovaPress. Lajmi u bë me dije nga i dërguari i posaçëm i Bashkimit Evropian për...

Dialogu Kosovë-Serbi në Bruksel, Lajçak: S’ka marrëveshje për targat

para një jave - Klan Macedonia

Përfaqësuesi Special i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, ka thënë që në takimet e sotme nuk është arritur marrëveshje për targat. Deklaratën e bëri pas takimit në Bruksel me...

Lajçak: Nuk u arrit marrëveshje për targat, por shënuam progres për energjinë

para një jave - Klan Kosova

Përfaqësuesi Special i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, ka thënë që në takimet e sotme nuk është arritur marrëveshje për targat. Ai këtë e ka thënë pas takimit në Bruksel...

Takimi i kryenegociatorëve në Bruksel/ Lajçak: S’ka marrëveshje për targat mes Kosovës dhe Serbisë, është shënuar progres në fusha të tjera

para një jave - Panorama

Përfaqësuesi i BE për dialogun Kosovë-Serbi Miroslav Lajçak, ka njoftuar se nuk është arritur asnjë marrëveshje për targat në Bruksel, në takimin mes kryenegociatorëve nga Kosova dhe Serbia. Lajçak tha...

Lajçak pas takimit në Bruksel: S’ka marrëveshje për targat

para një jave - Zeri

Përfaqësuesi i posaçëm i Bashkimit Evropian (BE) për dialogun Kosovë-Serbi dhe çështje të tjera rajonale të Ballkanit Perëndimor, Miroslav Lajçak, ka njoftuar se nuk është arritur asnjë marrëveshje për...

Kosova dhe Serbia – pa marrëveshje për targat e makinave, përparim në fusha tjera

para një jave - Zëri i Amerikës

Kryenegociatorët e Kosovës dhe Serbisë dështuan sërish të premten të arrijnë një marrëveshje për përdorimin e targave të makinave, gjatë bisedimeve të mbajtura në Bruksel. I dërguari i Bashkimit Evropian...

Petkoviq: Bisedimet në Bruksel sot ishin të ngarkuara si pasojë e kërkesës së Prishtinës për anëtarësim në KE

para një jave - GazetaBlic

Drejtori i së ashtuquajturës zyrë për Kosovë në Qeverinë e Serbisë,Petar Petkoviq, ka folur pas takimit në Bruksel, duke thënë se bisedimet e sotme ishin të gjata dhe të vështira, të rënduara nga vendimi...

Negociatat Kosovë-Serbi në Bruksel, Lajçak: S’ka marrëveshje për targat

para një jave - ABC News

Përfaqësuesi i posaçëm i Bashkimit Evropian (BE) për dialogun Kosovë-Serbi dhe çështje të tjera rajonale të Ballkanit Perëndimor, Miroslav Lajçak, ka njoftuar se nuk është arritur asnjë marrëveshje për...

S'ka marrëveshje për targat mes Kosovës dhe Serbisë

para një jave - Kallxo

Përfaqësuesi i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë – Serbi, Mirosllav Lajçak ka njoftuar se nuk është arritur marrëveshja në mes Kosovës dhe Serbisë për targat. Ai në Twitter ka thënë se në takimin...

Lajmi i fundit nga Brukseli, Lajçak: S’ka marrëveshje për targat

para një jave - Gazeta Express

Përfaqësuesi i posaçëm i Bashkimit Evropian (BE) për dialogun Kosovë-Serbi dhe çështje të tjera rajonale të Ballkanit Perëndimor, Miroslav Lajçak, ka njoftuar se nuk është arritur asnjë marrëveshje për...

Takimi në Bruksel përfundon pa marrëveshje për targat

para një jave - Indeks online

I dërguari i posaçëm i Bashkimit Evropian për dialog, Mirosllav Lajçak ka njoftuar se sapo përfunduan takimet e sotme të kryenegociatorëve në Bruksel dhe rezultatet janë të përziera. Ai ka shkruar në Facebook...

Lajçak: Përfunduan takimet, rezultatet të përziera

para një jave - RTK

I dërguari i posaçëm i Bashkimit Evropian për dialog, Mirosllav Lajçak ka njoftuar se sapo përfunduan takimet e sotme të kryenegociatorëve në Bruksel dhe rezultatet janë të përziera. “Sapo përfunduan takimet...

Takimi trepalësh në Bruksel shpresohet të ndodhë

para një jave - RTK

Përfaqësuesi Special i BE-së për Dialogun Beograd-Prishtinë, Miroslav Lajçak, është duke zhvilluar takime të ndara me delegacionet e palës serbe, të cilën e udhëheqë Petar Petkoviq dhe atë kosovare, e...

Dështimi i marrëveshjes për targat, Kurti: Beogradi nuk do marrëveshje

para një jave - Shenja

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti është deklaruar pasi Kosova dhe Serbia nuk kanë arritur marrëveshje për çështjen e targave gjatë takimit të sotëm në Bruksel, mes delegacioneve të këtyre dy shteteve....

Petkoviq jep versionin e tij për arsyet e dështimit të marrëveshjes në Bruksel

para një jave - Infokusi

Pas dështimit për një marrëveshje për çështjen e targave në Bruksel, kryenegociatori i palës serbe, Petar Petkoviq e ka fajësuar palën kosovare. Petkoviq ka thënë se nuk është takuar sy më sy me kryenegociatorin...

Reagon Petkoviq: Dialogu është vështirësuar pas aplikimit të Kosovës për anëtarësim në KE

para një jave - Bota Sot

Drejtori i së ashtuquajturës, Zyrë për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, njëherësh kryenegociatori i shtetit serb në dialog, Petar Pekoviq është deklaruar pas takimeve të sotme në Bruksel. Petkoviqi ka thënë...

Lajmi i fundit nga Brukseli, Lajçak: S’ka marrëveshje për targat

para një jave - ABC News

Përfaqësuesi i posaçëm i Bashkimit Evropian (BE) për dialogun Kosovë-Serbi dhe çështje të tjera rajonale të Ballkanit Perëndimor, Miroslav Lajçak, ka njoftuar se nuk është arritur asnjë marrëveshje për...

A u arrit marrveshja për targat? Përfundon takimi Kosovë-Serbi në Bruksel

para një jave - NOA

BRUKSEL- Ka përfunduar takimi Kosovë-Serbi në Bruksel. Përfaqësuesi i posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi Miroslav Lajçak, ka njoftuar se në takimin e ndërmjetëm dërmjet kryenegociatorëve...

Lajçak pas takimit në Bruksel: Nuk ka marrëveshje për targat mes Serbisë dhe Kosovës

para një jave - Albeu

Përfaqësuesi i posaçëm i Bashkimit Evropian (BE) për dialogun Kosovë-Serbi dhe çështje të tjera rajonale të Ballkanit Perëndimor, Miroslav Lajçak, ka njoftuar se nuk është arritur asnjë marrëveshje për...

Nuk ka marrëveshje për targat në Bruksel, Lajçak: Ka përparim në energji

para një jave - GazetaBlic

I dërguari i posaçëm i BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak,ka njoftuar se ka mbaruar takimet mes tij dhe dy kryenegociatorëve të Kosovës e Serbisë, Besnik Bislimi dhe Petar Petkoviq. Ai në...

Lajçak: S’ka marrëveshje për targat

para një jave - OraInfo

Mes Kosovës dhe Serbisë nuk ka marrëveshje për targa. Përfaqësuesi i posaçëm i Bashkimit Evropian (BE) për dialogun Kosovë-Serbi dhe çështje të tjera rajonale të Ballkanit Perëndimor, Miroslav Lajçak,...

Lajçak pas takimit në Brukseli: S’ka marrëveshje për targat

para një jave - Zeri

Përfaqësuesi i posaçëm i Bashkimit Evropian (BE) për dialogun Kosovë-Serbi dhe çështje të tjera rajonale të Ballkanit Perëndimor, Miroslav Lajçak, ka njoftuar se nuk është arritur asnjë marrëveshje për...

Lajçak deklarohet nga Brukseli, dështon marrëveshja për targat - këto janë detajet

para një jave - Bota Sot

Përfaqësuesi i posaçëm i Bashkimit Evropian (BE) për dialogun Kosovë-Serbi dhe çështje të tjera rajonale të Ballkanit Perëndimor, Miroslav Lajçak, ka njoftuar se nuk është arritur asnjë marrëveshje për...

Bislimi pas dështimit të marrëveshjes për targat: Pamë një sjellje të çuditshme te pala serbe

para një jave - Infokusi

Dialogu mes Kosovës dhe Serbisë, në nivel të kryenegociatorëve, që u mbajt sot në Bruksel nuk solli marrëveshje lidhur me targat e veturave. Besnik Bislimi, kryenegocatior nga Kosova e ka quajtur udhëtimin...

Bislimi: Arsyeja pse nuk kemi marrëveshje është se pala serbe ka ikur para kohe për aeroport

para një jave - Arbresh

Kryenegociatori i Kosovës në dialogun Kosovë – Serbi, Besnik Bislimi,  tha se çështja e energjisë është shumë e lehtë dhe e mundshme, por pala serbe po heziton në këtë aspekt. Ai pas përfundimit të takimit...

Bislimi: Arsyeja pse mund të themi se nuk kemi marrëveshje, është se pala serbe ka ikur para kohe për aeroport

para një jave - Arbresh

Kryenegociatori i Kosovës në dialogun Kosovë – Serbi, Besnik Bislimi,  tha se çështja e energjisë është shumë e lehtë dhe e mundshme, por pala serbe po heziton në këtë aspekt. Ai pas përfundimit të takimit...

Bislimi: S’kemi marrëveshje për targa, pala serbe kërkoi të flasim për Asociacionin

para një jave - Epoka e Re

Kryenegociatori i Kosovës në dialogun Kosovë – Serbi, Besnik Bislimi, ka thënë se nuk kanë arritur marrëveshje me palën serbe sa i përket çështjes së targave. Bislimi ka thënë se pritjet kanë qenë të mëdha,...

“Udhëtim i padobishëm”, Bislimi e akuzon Serbinë se po keqpërdor takimet në Bruksel

para një jave - Lajmi.net

Zëvendëskryeministri i Kosovës dhe shefi i ekipit negociator, Besnik Bislimi, ka akuzuar palën serbe për keqpërdorim të takimeve në Bruksel. Bislimi ka thënë në një prononcim për media se takimi ka përfunduar...

Dështimi/ Negociatat Kosovë-Serbi për targat përfundojnë pa marrëveshje

para një jave - Java News

Takimi mes kryenegociatorëve të Kosovës dhe Serbisë në Bruksel është mbyllur pa asnjë marrëveshje për targat, raporton KosovaPress. Lajmi u bë me dije nga i dërguari i posaçëm i Bashkimit Evropian për...

Bislimi pas dështimit të marrëveshjes për targat: Pamë një sjellje të çuditshme te pala serbe

para një jave - Gazeta Metro

Dialogu mes Kosovës dhe Serbisë, në nivel të kryenegociatorëve, që u mbajt sot në Bruksel nuk solli marrëveshje lidhur me targat e veturave. Besnik Bislimi, kryenegocatior nga Kosova e ka quajtur udhëtimin...

Kurti: Serbia s’do marrëveshje, Lajçaku të sqarojë pse s’u arrit marrëveshja për targat

para një jave - in7

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka thënë se Serbia nuk është e interesuar që të ketë marrëveshje për targat e cila nuk u arrit as në takimin e sontëm mes kryenegociatorit kosovar Besnik Bislimi dhe...

Kurti nga SHBA-ja për takimin në Bruksel: Serbia nuk do marrëveshje

para një jave - Lajmi.net

Albin Kurti, kryeministër i Kosovës, është deklaruar rreth dështimit të arritjes së një marrëveshje përfundimtare për çështjen e targave, e cila është diskutuar sot në takimin mes Besnik Bislimit dhe Petar...

Petkoviqi pas takimit në Bruksel: Dialogu është vështirësuar pas aplikimit të Kosovës për anëtarësim në KE

para një jave - Lajmi.net

Kryenegociatori i Beogradit për çështjen e targave, Petar Petkoviq, ka fajësuar aplikimin e Kosovës për anëtarësim në Këshillin e Evropës për vështirësim dialogu. Petkoviq, në një prononcim për mediat...

Kurti: Serbia s’do marrëveshje, Lajçak të sqarojë pse s’u arrit marrëveshja për targat

para një jave - Epoka e Re

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka thënë se Serbia nuk është e interesuar që të ketë marrëveshje për targat, e cila nuk u arrit as në takimin e sontëm mes kryenegociatorit kosovar, Besnik Bislimi,...

“Pamë një sjellje shumë të çuditshme te pala serbe”, Bislimi flet pas dështimit të marrëveshjes për targat

para një jave - Insajderi.org

Dialogu mes Kosovës dhe Serbisë, në nivel të kryenegociatorëve, që u mbajt sot në Bruksel nuk solli marrëveshje lidhur me targat e veturave. Besnik Bislimi, kryenegocatior nga Kosova e ka quajtur udhëtimin...

Takim i ri, epilog i vjetër: S’ka marrëveshje për targat mes Kosovës dhe Serbisë

para një jave - Lajmi.net

Përfaqësuesi special i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi dhe Ballkanin Perëndimor, Miroslav Lajçak, bëri të ditur se nuk është arritur marrëveshja sërish mes palës kosovare dhe asaj serbe. Ai...

Përfundon takimi në Bruksel, nuk ka marrëveshje Kosovë-Serbi për targat e automjeteve

para një jave - Shenja

Dialogu mes kryenegociatorëve të Kosovës dhe Serbisë, Besnik Bislimi dhe Petar Petkoviq, në Bruksel, ka përfunduar pa marrëveshje për targat. Përfaqësuesi i BE-së për dialog, Mirosllav Lajçak, ka njoftuar...

Kurti: Serbia s’do marrëveshje, asaj i pengon përparimi i Kosovës

para një jave - Arbresh

Kryeministëri i Kosovës Albin Kurti, ka folur rreth dështimit të arritjes së një marrëveshje përfundimtare për çështjen e targave, e cila është diskutuar të premten në takimin ndërmjet kryenegociatorit...

Kurti i çon ‘selam’ Lajcakut nga SHBA: Të sqarojë se pse nuk u arrit marrëveshja për targa

para një jave - Gazeta Metro

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti është deklaruar pasi Kosova dhe Serbia nuk kanë arritur marrëveshje për çështjen e targave gjatë takimit të sotëm në Bruksel, mes delegacioneve të këtyre dy shteteve....

Nuk u arrit marrëveshje për targat mes Serbisë dhe Kosovës/ Kurti kërkesë Lajçak: Trego pse dështoi takimi

para një jave - FaxWeb

Dialogu mes Kosovës dhe Serbisë, në nivel të kryenegociatorëve, që u mbajt sot në Bruksel nuk solli marrëveshje lidhur me targat e veturave. Kryeministri i Kosovës tha se nuk e ka ndjekur nga afër takimin...

Lajmi i fundit nga Brukseli, Lajçak: S’ka marrëveshje për targat

para një jave - Infokusi

Përfaqësuesi i posaçëm i Bashkimit Evropian (BE) për dialogun Kosovë-Serbi dhe çështje të tjera rajonale të Ballkanit Perëndimor, Miroslav Lajçak, ka njoftuar se nuk është arritur asnjë marrëveshje për...

“Udhëtim i padobishëm”, Bislimi e akuzon Serbinë se po keqpërdor takimet në Bruksel

para një jave - Bota Press

Zëvendëskryeministri i Kosovës dhe shefi i ekipit negociator, Besnik Bislimi, ka akuzuar palën serbe për keqpërdorim të takimeve në Bruksel. Bislimi ka thënë në një prononcim për media se takimi ka përfunduar...

Kurti “selam” Lajçakut nga ShBA: Të sqarojë se pse nuk u arrit marrëveshja për targa

para një jave - Periskopi

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti është deklaruar pasi Kosova dhe Serbia nuk kanë arritur marrëveshje për çështjen e targave gjatë takimit të sotëm në Bruksel, mes delegacioneve të këtyre dy shteteve....

Kurti: Beogradi s’është i interesuar për marrëveshje

para një jave - Insajderi.org

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti është deklaruar pasi Kosova dhe Serbia nuk kanë arritur marrëveshje për çështjen e targave gjatë takimit të sotëm në Bruksel, mes delegacioneve të këtyre dy shteteve....

Kurti nga SHBA-ja për takimin në Bruksel: Serbia nuk do marrëveshje

para një jave - Bota Press

Albin Kurti, kryeministër i Kosovës, është deklaruar rreth dështimit të arritjes së një marrëveshje përfundimtare për çështjen e targave, e cila është diskutuar sot në takimin mes Besnik Bislimit dhe Petar...

Kurti nga SHBA-ja për takimin në Bruksel: Serbia s’do marrëveshje

para një jave - Ekonomia Online

Albin Kurti, kryeministër i Kosovës, është deklaruar rreth dështimit të arritjes së një marrëveshje përfundimtare për çështjen e targave, e cila është diskutuar sot në takimin mes Besnik Bislimit dhe Petar...

Lajçak: Përfunduan takimet, rezultatet të përziera

para një jave - Arbresh

I dërguari i posaçëm i Bashkimit Evropian për dialog, Mirosllav Lajçak ka njoftuar se sapo përfunduan takimet e sotme të kryenegociatorëve në Bruksel dhe rezultatet janë të përziera. “Sapo përfunduan takimet...

Petkoviqi pas takimit në Bruksel: Dialogu është vështirësuar pas aplikimit të Kosovës për anëtarësim në KE

para një jave - Bota Press

Kryenegociatori i Beogradit për çështjen e targave, Petar Petkoviq, ka fajësuar aplikimin e Kosovës për anëtarësim në Këshillin e Evropës për vështirësim dialogu. Petkoviq, në një prononcim për mediat...

Përfundojnë takimet në Brukse, nuk ka marrëveshje për targat mes Serbisë dhe Kosovës

para një jave - in7

Përfaqësuesi i posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, ka njoftuar se nuk është arritur asnjë marrëveshje për targat në Bruksel, në takimin ndërmjet kryenegociatorëve nga...

Takimi në Bruksel përfundon pa marrëveshje për targat

para një jave - KosovaPress

I dërguari i posaçëm i Bashkimit Evropian për dialog, Mirosllav Lajçak ka njoftuar se sapo përfunduan takimet e sotme të kryenegociatorëve në Bruksel dhe rezultatet janë të përziera. Ai ka shkruar në Facebook...

Reagon Petkovic: Dialogu është vështirësuar pas aplikimit të Kosovës për anëtarësim në KE

para një jave - Gazeta Metro

Drejtori i së ashtuquajturës, Zyrë për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, njëherësh kryenegociatori i shtetit serb në dialog, Petar Pekoviq është deklaruar pas takimeve të sotme në Bruksel. Petkoviqi ka thënë...

Përfundon takimi Kosovë-Serbi në Bruksel, nuk ka marrëveshje për targat e automjeteve

para një jave - Insajderi.org

Dialogu mes kryenegociatorëve të Kosovës dhe Serbisë, Besnik Bislimi dhe Petar Petkoviq, në Bruksel, ka përfunduar pa marrëveshje për targat. Përfaqësuesi i BE-së për dialog, Mirosllav Lajçak, ka njoftuar...

Përfundon takimi në Bruksel, nuk ka marrëveshje Kosovë-Serbi për targat e automjeteve

para një jave - Arbresh

Dialogu mes kryenegociatorëve të Kosovës dhe Serbisë, Besnik Bislimi dhe Petar Petkoviq, në Bruksel, ka përfunduar pa marrëveshje për targat. Përfaqësuesi i BE-së për dialog, Mirosllav Lajçak, ka njoftuar...

S’ka marrëveshje në Bruksel

para një jave - Fakti Ditor

I dërguari i posaçëm i BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, ka dhënë detaje rreth takimit të sotëm të delegacioneve të Kosovës dhe Serbisë ku është diskutuar rreth çështjes së targave të makinave....

Takimi në Bruksel përfundon pa marrëveshje për targat

para një jave - ATV Live

I dërguari i posaçëm i Bashkimit Evropian për dialog, Mirosllav Lajçak ka njoftuar se sapo përfunduan takimet e sotme të kryenegociatorëve në Bruksel dhe rezultatet janë të përziera. Ai ka shkruar në Facebook...

Lajçak pas takimit në Bruksel: Nuk ka marrëveshje për targat mes Serbisë dhe Kosovës

para një jave - FaxWeb

Përfaqësuesi i posaçëm i Bashkimit Evropian (BE) për dialogun Kosovë-Serbi dhe çështje të tjera rajonale të Ballkanit Perëndimor, Miroslav Lajçak, ka njoftuar se nuk është arritur asnjë marrëveshje për...

S’ka marrëveshje në Bruksel

para një jave - Ekonomia Online

I dërguari i posaçëm i BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, ka dhënë detaje rreth takimit të sotëm të delegacioneve të Kosovës dhe Serbisë ku është diskutuar rreth çështjes së targave të makinave....

S’ka marrëveshje në Bruksel

para një jave - Periskopi

I dërguari i posaçëm i BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, ka dhënë detaje rreth takimit të sotëm të delegacioneve të Kosovës dhe Serbisë ku është diskutuar rreth çështjes së targave të makinave....

Lajmi i fundit nga Brukseli, Lajçak: S’ka marrëveshje për targat

para një jave - Bota Press

Përfaqësuesi i posaçëm i Bashkimit Evropian (BE) për dialogun Kosovë-Serbi dhe çështje të tjera rajonale të Ballkanit Perëndimor, Miroslav Lajçak, ka njoftuar se nuk është arritur asnjë marrëveshje për...

Miroslav Lajcak: Fatkeqësisht nuk ka marrëveshje për targat mes Kosovës dhe Serbisë

para një jave - Gazeta Metro

Sot në Bruksel u mbajt një tjetër raund i bisedimeve mes Kosovës dhe Serbisë për një zgjidhje përfundimtare rreth çështjes së targave, por i dërguari i BE’së për dialog, Miroslav Lajcak, ka informuar se...

Takimi Bislimi-Petkoviq në Bruksel, deklarohen nga Qeveria

para një jave - Ekonomia Online

Dialogu mes Kosovës dhe Serbisë, në nivel të kryenegociatorëve, ka vazhduar të premten, në Bruksel. Delegacionin e Kosovës e udhëheq, Besnik Bislimi, ndërsa atë të Serbisë, Petar Petkoviq. Zëdhënësi i...

Përpjekja për një marrëveshje në Bruksel, Lajçak takohet në orën 11:00 me Bislimin

para një jave - Syri.net Kosova

Shefi i ekipit negociator të Kosovës, Besnik Bislimi, nga ora 11:00 sot pritet të takohet me emisarin e BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, në Bruksel. Lajçak ka përfunduar takimin me përfaqësuesin...

Përpjekja për një marrëveshje në Bruksel, Lajçak dhe Bislimi takohen në ora 11:00

para një jave - Reporteri

Shefi i ekipit negociator të Kosovës, Besnik Bislimi, nga ora 11:00 sot pritet të takohet me emisarin e BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, në Bruksel. Lajçak ka përfunduar takimin me përfaqësuesin...

Përpjekja për një marrëveshje në Bruksel, Lajçak takohet në orën 11:00 me Bislimin

para një jave - Gazeta Express

Shefi i ekipit negociator të Kosovës, Besnik Bislimi, nga ora 11:00 sot pritet të takohet me emisarin e BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, në Bruksel. Lajçak ka përfunduar takimin me përfaqësuesin...

Lajçak pret në takim Bislimin, flasin për targat, energjinë dhe personat e zhdukur

para një jave - Indeks online

Nga ora 11:00, shefi i ekipit negociator të Kosovës, Besnik Bislimi pritet të takohet me emisarin e BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, në Bruksel. Siç ka raportuar RTK, tema mes dy palëve...

Lajçak takohet në orën 11:00 me Bislimin

para një jave - OraInfo

Përpjekja për një marrëveshje në Bruksel, Lajçak takohet në orën 11:00 me Bislimin. Shefi i ekipit negociator të Kosovës, Besnik Bislimi, nga ora 11:00 sot pritet të takohet me emisarin e BE-së për dialogun...

Marrëveshja në Bruksel: Takimi Lajçak-Bislimi zhvillohet në ora 11:00

para një jave - GazetaBlic

Shefi i ekipit negociator të Kosovës, Besnik Bislimi, nga ora 11:00 sot pritet të takohet me emisarin e BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, në Bruksel. Lajçak ka përfunduar takimin me përfaqësuesin...

Sot në Bruksel mbahet rundi i ri i dialogut

para një jave - RTV 21

Sot në Bruksel do të zhvillohen takimet e delegacioneve të Kosovës dhe Serbisë, me ndërmjetësimin e BE-së. Zëvendëskryeministri i Kosovës, Besnik Bislimi dhe drejtori i të ashtuquajturës Zyre për Kosovën...

Sot takimi i radhës i kryenegociatorëve të Kosovës dhe Serbisë në Bruksel

para një jave - RTK

Sot në Bruksel mbahet takimi i radhës i kryenegociatorëve nga Kosova dhe Serbia, në kuadër të dialogut, për të mëtuar sërish përfarimin e qëndrimeve për çështjet rreth të cilave konsiderohet se marrëveshja...

Takime të reja në kuadër të dialogut Kosovë-Serbi

para një jave - Portalb

Dialogu mes Kosovës dhe Serbisë, në nivel të kryenegociatorëve, do të vazhdojë të premten, 13 maj, në Bruksel, transmeton REL . Sikur edhe herët tjera, delegacionet e Kosovës dhe Serbisë do të kenë së...

Bislimi e Petkoviq në Bruksel, pritet finalizimi i ujdisë për targat (VIDEO)

para një jave - Klan Kosova

Në Bruksel sot do të zhvillohen takime mes delegacioneve të Kosovës dhe Serbisë, me ndërmjetësimin e Bashkimit Evropian. Zëvendëskryeministri i Kosovës, Besnik Bislimi dhe drejtori i Zyrës për Kosovën...

Bislimi e Petkoviqi sot në Bruksel, këto janë temat për të cilat pritet të flasin

para një jave - Syri.net Kosova

Dialogu mes Kosovës dhe Serbisë, në nivel të kryenegociatorëve, do të vazhdojë të premten, 13 maj, në Bruksel. Sikur edhe herët tjera, delegacionet e Kosovës dhe Serbisë do të kenë së pari takime dypalëshe...

Takime të reja në kuadër të dialogut Kosovë-Serbi, Bislimi e Petkoviq sot në Bruksel

para një jave - Reporteri

Dialogu mes Kosovës dhe Serbisë, në nivel të kryenegociatorëve, do të vazhdojë të premten, 13 maj, në Bruksel. Sikur edhe herët tjera, delegacionet e Kosovës dhe Serbisë do të kenë së pari takime dypalëshe...

Sot mbahet takimi i radhës në Bruksel mes Kosovës dhe Serbisë

para një jave - Kallxo

Zëvendëskryeministri Besnik Bislimi do të marrë pjesë në takimin e radhës në Bruksel me kryenegociatorin e palës serbe, Petar Petkoviq gjatë ditës së sotme. Në këtë takim pritet të flitet për temën e targave...

Sot në Bruksel mbahet rundi i ri i dialogut, priten zgjidhje për disa çështje

para një jave - Koha.net

Sot në Bruksel do të zhvillohen takimet e delegacioneve të Kosovës dhe Serbisë, me ndërmjetësimin e BE-së. Zëvendëskryeministri i Kosovës, Besnik Bislimi dhe drejtori i të ashtuquajturës Zyre për Kosovën...

Takime të reja në kuadër të dialogut Kosovë-Serbi

para një jave - Klan

Takime të reja në kuadër të dialogut Kosovë-Serbi Dialogu mes Kosovës dhe Serbisë, në nivel të kryenegociatorëve, do të vazhdojë të premten, 13 maj, në Bruksel. Sikur edhe herët tjera, delegacionet e Kosovës...

Takime të reja në kuadër të dialogut Kosovë-Serbi

para një jave - Top Channel

Dialogu mes Kosovës dhe Serbisë, në nivel të kryenegociatorëve, do të vazhdojë të premten, 13 maj, në Bruksel. Sikur edhe herët tjera, delegacionet e Kosovës dhe Serbisë do të kenë së pari takime dypalëshe...

Bislimi e Petkoviq sot në Bruksel, këto janë temat për të cilat pritet të flasin

para një jave - Zhurnal

Dialogu mes Kosovës dhe Serbisë, në nivel të kryenegociatorëve, do të vazhdojë të premten, 13 maj, në Bruksel. Sikur edhe herët tjera, delegacionet e Kosovës dhe Serbisë do të kenë së pari takime dypalëshe...

Sot raundi i ri i bisedimeve Kosovë-Serbi, temat që do të diskutohen

para një jave - Mapo

Delegacionet e Kosovës dhe Serbisë do të takohen sot në Bruksel, me ndërmjetësimin e Bashkimit Europian. Takimi midis zëvendës kryeministrit të Kosovës Besnik Bislimi dhe drejtori i Zyrë për Kosovën në...

Sot takimi Kosovë-Serbi në Bruksel, në nivel të kryenegociatorëve

para një jave - Telegrafi

Sot, më 13 maj në Bruksel do të mbahet takimi i radhës ndërmjet Kosovës dhe Serbisë në nivel të kryenegociatorëve. Ky takim pritet të shërbejë si përgatitje për takimin e ardhshëm në nivel të lartë për...

Bislimi e Petkoviq sot në Bruksel, këto janë temat për të cilat pritet të flasin

para një jave - Gazeta Express

Dialogu mes Kosovës dhe Serbisë, në nivel të kryenegociatorëve, do të vazhdojë të premten, 13 maj, në Bruksel. Sikur edhe herët tjera, delegacionet e Kosovës dhe Serbisë do të kenë së pari takime dypalëshe...

Takime të reja në kuadër të dialogut Kosovë-Serbi

para një jave - Klan Macedonia

Dialogu mes Kosovës dhe Serbisë, në nivel të kryenegociatorëve, do të vazhdojë të premten, 13 maj, në Bruksel. Sikur edhe herët tjera, delegacionet e Kosovës dhe Serbisë do të kenë së pari takime dypalëshe...

Vazhdon sot në Bruksel dialogu Kosovë-Serbi

para një jave - Alsat-M

Dialogu mes Kosovës dhe Serbisë, në nivel të kryenegociatorëve, do të vazhdojë të premten, 13 maj, në Bruksel. Sikur edhe herët tjera, delegacionet e Kosovës dhe Serbisë do të kenë së pari takime dypalëshe...

Sot sërish dialog në Bruksel mes Kosovës dhe Serbisë, palët do të diskutojnë për…

para një jave - Panorama

Dialogu mes Kosovës dhe Serbisë, në nivel të kryenegociatorëve, do të vazhdojë sot në Bruksel. Sikur edhe herët tjera, delegacionet e Kosovës dhe Serbisë do të kenë së pari takime dypalëshe me të dërguarin...

Takime të reja në kuadër të dialogut Kosovë-Serbi

para një jave - Aktuale

Dialogu mes Kosovës dhe Serbisë, në nivel të kryenegociatorëve, do të vazhdojë të premten, 13 maj, në Bruksel. Sikur edhe herët tjera, delegacionet e Kosovës dhe Serbisë do të kenë së pari takime dypalëshe...

Zëvendëskryeministri Bislimi e Petkoviq sot në Bruksel, këto janë temat për të cilat pritet të flasin

para një jave - OraInfo

Bislimi e Petkoviq sot në Bruksel, këto janë temat për të cilat pritet të flasin. Dialogu mes Kosovës dhe Serbisë, në nivel të kryenegociatorëve, do të vazhdojë të premten, 13 maj, në Bruksel. Sikur edhe...

Bislimi e Petkoviq sot në Bruksel, këto janë temat për të cilat pritet të flasin

para një jave - GazetaBlic

Dialogu mes Kosovës dhe Serbisë, në nivel të kryenegociatorëve, do të vazhdojë të premten, 13 maj, në Bruksel. Sikur edhe herët tjera, delegacionet e Kosovës dhe Serbisë do të kenë së pari takime dypalëshe...

Takime të reja në kuadër të dialogut Kosovë-Serbi

para një jave - Albeu

Dialogu mes Kosovës dhe Serbisë, në nivel të kryenegociatorëve, do të vazhdojë të premten, 13 maj, në Bruksel. Sikur edhe herët tjera, delegacionet e Kosovës dhe Serbisë do të kenë së pari takime dypalëshe...

Bislimi e Petkoviqi sot në Bruksel, këto janë temat për të cilat pritet të flasin

para një jave - Zeri

Dialogu mes Kosovës dhe Serbisë, në nivel të kryenegociatorëve, do të vazhdojë të premten, 13 maj, në Bruksel. Sikur edhe herët tjera, delegacionet e Kosovës dhe Serbisë do të kenë së pari takime dypalëshe...

Takime të reja në kuadër të dialogut Kosovë-Serbi

para një jave - Bota Sot

Dialogu mes Kosovës dhe Serbisë, në nivel të kryenegociatorëve, do të vazhdojë të premten, 13 maj, në Bruksel. Sikur edhe herët tjera, delegacionet e Kosovës dhe Serbisë do të kenë së pari takime dypalëshe...

Bislimi e Petkoviq sot në Bruksel, këto janë temat për të cilat pritet të flasin

para një jave - Zeri

Dialogu mes Kosovës dhe Serbisë, në nivel të kryenegociatorëve, do të vazhdojë të premten, 13 maj, në Bruksel. Sikur edhe herët tjera, delegacionet e Kosovës dhe Serbisë do të kenë së pari takime dypalëshe...

Lajçak takohet në orën 11:00 me Bislimin

para një jave - Infokusi

Shefi i ekipit negociator të Kosovës, Besnik Bislimi, nga ora 11:00 sot pritet të takohet me emisarin e BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, në Bruksel. Lajçak ka përfunduar takimin me përfaqësuesin...

Takime të reja në Bruksel në kuadër të dialogut Kosovë-Serbi

para një jave - ABC News

Dialogu mes Kosovës dhe Serbisë, në nivel të kryenegociatorëve, do të vazhdojë të premten, 13 maj, në Bruksel. Sikur edhe herët tjera, delegacionet e Kosovës dhe Serbisë do të kenë së pari takime dypalëshe...

Takime të reja në kuadër të dialogut Kosovë-Serbi

para një jave - Zeri

Dialogu mes Kosovës dhe Serbisë, në nivel të kryenegociatorëve, do të vazhdojë të premten, 13 maj, në Bruksel. Sikur edhe herët tjera, delegacionet e Kosovës dhe Serbisë do të kenë së pari takime dypalëshe...

Takime të reja për dialogun Kosovë-Serbi, këto janë temat për të cilat pritet të flasin

para një jave - Indeks online

Dialogu mes Kosovës dhe Serbisë, në nivel të kryenegociatorëve, do të vazhdojë të premten, 13 maj, në Bruksel. Sikur edhe herët tjera, delegacionet e Kosovës dhe Serbisë do të kenë së pari takime dypalëshe...

Takime të reja në kuadër të dialogut Kosovë-Serbi

para një jave - Evropa e Lirë

Dialogu mes Kosovës dhe Serbisë, në nivel të kryenegociatorëve, do të vazhdojë të premten, 13 maj, në Bruksel. Sikur edhe herët tjera, delegacionet e Kosovës dhe Serbisë do të kenë së pari takime dypalëshe...

Sot raundi i ri i bisedimeve Kosovë-Serbi, çfarë pritet të diskutohet

para një jave - ATV Live

Delegacionet e Kosovës dhe Serbisë do të zhvillojnë raundin e ri të bisedimeve këtë të enjte në Bruksel, me ndërmjetësimin e Bashkimit Europian. Takimi midis zëvendës kryeministrit të Kosovës Besnik Bislimi...

Lajçak pret në takim Bislimin, flasin për targat, energjinë dhe personat e zhdukur

para një jave - Periskopi

Nga ora 11:00, shefi i ekipit negociator të Kosovës, Besnik Bislimi pritet të takohet me emisarin e BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, në Bruksel. Siç ka raportuar RTK, tema mes dy palëve...

Dialogu Kosovë-Serbi, apo tregimi që nuk mbaron

para një jave - RTK

Ka më shumë se dhjetë vjet që ka nisur dialogu Kosovë-Serbi dhe përveç disa marrëveshjeve teknike, pjesa dërmuese e tyre të parealizuara, pjesa tjetër ka mbetur vetëm rrëfim. Protagonistët e këtij procesi...

Bislimi e Petkoviq sot në Bruksel, këto janë temat për të cilat pritet të flasin

para një jave - Infokusi

Dialogu mes Kosovës dhe Serbisë, në nivel të kryenegociatorëve, do të vazhdojë të premten, 13 maj, në Bruksel. Sikur edhe herët tjera, delegacionet e Kosovës dhe Serbisë do të kenë së pari takime dypalëshe...

Përpjekja për një marrëveshje për targat në Bruksel, Lajcak takohet në këtë orë me Bislimin

para një jave - Gazeta Metro

Shefi i ekipit negociator të Kosovës, Besnik Bislimi, nga ora 11:00 sot pritet të takohet me emisarin e Bashkimit Europian (BE) për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajcak, në Bruksel. Sipas mediumeve serbe...

Vazhdon sot në Bruksel dialogu Kosovë-Serbi

para një jave - in7

Vazhdon sot në Bruksel dialogu Kosovë-Serbi Dialogu mes Kosovës dhe Serbisë, në nivel të kryenegociatorëve, do të vazhdojë të premten, 13 maj, në Bruksel. Sikur edhe herët tjera, delegacionet e Kosovës...

Përpjekja për një marrëveshje në Bruksel, Lajçak takohet në orën 11:00 me Bislimin

para një jave - Ekonomia Online

Shefi i ekipit negociator të Kosovës, Besnik Bislimi, nga ora 11:00 sot pritet të takohet me emisarin e BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, në Bruksel. Lajçak ka përfunduar takimin me përfaqësuesin...

Lajçak pritet të takohet me Bislimin

para një jave - Insajderi.org

Shefi i ekipit negociator të Kosovës, Besnik Bislimi, nga ora 11:00 sot pritet të takohet me emisarin e BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, në Bruksel. Lajçak ka përfunduar takimin me përfaqësuesin...

Takime të reja në kuadër të dialogut Kosovë-Serbi

para një jave - Lajm

Dialogu mes Kosovës dhe Serbisë, në nivel të kryenegociatorëve, do të vazhdojë të premten, 13 maj, në Bruksel. Sikur edhe herët tjera, delegacionet e Kosovës dhe Serbisë do të kenë së pari takime dypalëshe...

Vazhdon dialogu Kosovë – Serbi, kryenegociatorët takohen sot në Bruksel

para një jave - Lajmi.net

Dialogu mes Kosovës dhe Serbisë, në nivel të kryenegociatorëve, do të vazhdojë të premten, 13 maj, në Bruksel. Sikur edhe herët tjera, delegacionet e Kosovës dhe Serbisë do të kenë së pari takime dypalëshe...

Bislimi e Petkoviq sot në Bruksel, këto janë temat për të cilat pritet të flasin

para një jave - Informatat

Dialogu mes Kosovës dhe Serbisë, në nivel të kryenegociatorëve, do të vazhdojë të premten, 13 maj, në Bruksel. Sikur edhe herët tjera, delegacionet e Kosovës dhe Serbisë do të kenë së pari takime dypalëshe...

Vazhdon dialogu Kosovë – Serbi, kryenegociatorët takohen sot në Bruksel

para një jave - Fakti Ditor

Dialogu mes Kosovës dhe Serbisë, në nivel të kryenegociatorëve, do të vazhdojë të premten, 13 maj, në Bruksel. Sikur edhe herët tjera, delegacionet e Kosovës dhe Serbisë do të kenë së pari takime dypalëshe...

Sot në Bruksel raundi i ri i dialogut, ja për çfarë do të diskutohet

para një jave - ATV Live

Sot në Bruksel do të zhvillohen takimet e delegacioneve të Kosovës dhe Serbisë, me ndërmjetësimin e BE-së. Zëvendëskryeministri i Kosovës, Besnik Bislimi dhe drejtori i të ashtuquajturës Zyre për Kosovën...

Takime të reja në kuadër të dialogut Kosovë-Serbi, Bislimi e Petkoviq sot në Bruksel

para një jave - Periskopi

Dialogu mes Kosovës dhe Serbisë, në nivel të kryenegociatorëve, do të vazhdojë të premten, 13 maj, në Bruksel. Sikur edhe herët tjera, delegacionet e Kosovës dhe Serbisë do të kenë së pari takime dypalëshe...

Sot sërish dialog në Bruksel mes Kosovës dhe Serbisë, ja për çfarë do diskutohet…

para një jave - FaxWeb

Dialogu mes Kosovës dhe Serbisë, në nivel të kryenegociatorëve, do të vazhdojë sot në Bruksel. Sikur edhe herët tjera, delegacionet e Kosovës dhe Serbisë do të kenë së pari takime dypalëshe me të dërguarin...

Bislimi e Petkoviq sot në Bruksel, këto janë temat për të cilat pritet të flasin

para një jave - Insajderi.org

Dialogu mes Kosovës dhe Serbisë, në nivel të kryenegociatorëve, do të vazhdojë të premten, 13 maj, në Bruksel. Sikur edhe herët tjera, delegacionet e Kosovës dhe Serbisë do të kenë së pari takime dypalëshe...

Sot në Bruksel do të mbahet takimi i radhës ndërmjet Kosovës dhe Serbisë në nivel të kryenegociatorëve

para një jave - Radio Kosova e Lire

Sot në Bruksel, do të mbahet takimi i radhës mes Kosovës e Serbisë në nivel të kryenegociatorëve. Takimi do të shërbejë si përgatitje për takimin e ardhshëm në nivel të lartë për dialogun Prishtinë-Beograd,...

Bislimi e Petkoviq sot në Bruksel, këto janë temat për të cilat pritet të flasin

para një jave - Ekonomia Online

Dialogu mes Kosovës dhe Serbisë, në nivel të kryenegociatorëve, do të vazhdojë të premten, 13 maj, në Bruksel. Sikur edhe herët tjera, delegacionet e Kosovës dhe Serbisë do të kenë së pari takime dypalëshe...

Takime të reja për dialogun Kosovë-Serbi, këto janë temat për të cilat pritet të flasin

para një jave - Bota Press

Dialogu mes Kosovës dhe Serbisë, në nivel të kryenegociatorëve, do të vazhdojë të premten, 13 maj, në Bruksel. Sikur edhe herët tjera, delegacionet e Kosovës dhe Serbisë do të kenë së pari takime dypalëshe...

Bislimi e Petkoviq sot në Bruksel| Këto janë temat për të cilat pritet të flasin

para një jave - Arbresh

Dialogu mes Kosovës dhe Serbisë, në nivel të kryenegociatorëve, do të vazhdojë të premten, 13 maj, në Bruksel. Sikur edhe herët tjera, delegacionet e Kosovës dhe Serbisë do të kenë së pari takime dypalëshe...

Bislimi dhe Petkoviqi takohen sot në Bruksel, flasin për këto tema

para një jave - Epoka e Re

Dialogu mes Kosovës dhe Serbisë, në nivel të kryenegociatorëve, do të vazhdojë të premten, më 13 maj, në Bruksel. Sikur edhe herët tjera, delegacionet e Kosovës dhe Serbisë do të kenë së pari takime dypalëshe...

Sot në Bruksel raundi i ri i dialogut, ja për çfarë do të diskutohet

para një jave - KosovaPress

Sot në Bruksel do të zhvillohen takimet e delegacioneve të Kosovës dhe Serbisë, me ndërmjetësimin e BE-së. Zëvendëskryeministri i Kosovës, Besnik Bislimi dhe drejtori i të ashtuquajturës Zyre për Kosovën...

Bislimi e Petkovic sot në Bruksel, këto janë temat për të cilat pritet të flasin

para një jave - Gazeta Metro

Dialogu mes Kosovës dhe Serbisë, në nivel të kryenegociatorëve, do të vazhdojë të premten, 13 maj, në Bruksel. Sikur edhe herët tjera, delegacionet e Kosovës dhe Serbisë do të kenë së pari takime dypalëshe...

Shpresa për arritjen e marrëveshjes për targat në Bruksel

para një jave - Syri.net Kosova

Vizita zyrtare në Berlin e kryeministrit të Kosovës e presidentit të Serbisë ka rritur shpresat për marrëveshjen e targave të automjeteve. Përfaqësues nga Kosova e Serbia takohen për këtë më 13 maj në...

Shpresa për arritjen e marrëveshjes për targat në Bruksel

para një jave - GazetaBlic

Vizita zyrtare në Berlin e kryeministrit të Kosovës e presidentit të Serbisë ka rritur shpresat për marrëveshjen e targave të automjeteve. Përfaqësues nga Kosova e Serbia takohen për këtë më 13 maj në...

Shpresa për arritjen e marrëveshjes për targat në Bruksel

para një jave - Gazeta Metro

Vizita zyrtare në Berlin e kryeministrit të Kosovës e presidentit të Serbisë ka rritur shpresat për marrëveshjen e targave të automjeteve. Përfaqësues nga Kosova e Serbia takohen për këtë më 13 maj në...

Shpresa për arritjen e marrëveshjes për targat në Bruksel, edhe Vuçiç optimist për takimin e 13 majit

para një jave - Top Channel

Vizita zyrtare në Berlin e kryeministrit të Kosovës e presidentit të Serbisë ka rritur shpresat për marrëveshjen e targave të automjeteve. Përfaqësues nga Kosova e Serbia takohen për këtë më 13 maj në...

Kosova dhe Serbia takohen nesër në Bruksel, shpresa për arritjen e marrëveshjes për targat

para një jave - ABC News

Vizita zyrtare në Berlin e kryeministrit të Kosovës e presidentit të Serbisë ka rritur shpresat për marrëveshjen e targave të automjeteve. Përfaqësues nga Kosova e Serbia takohen për këtë më 13 maj në...

Shpresa për arritjen e marrëveshjes për targat në Bruksel

para një jave - Panorama

Vizita zyrtare në Berlin e kryeministrit të Kosovës e presidentit të Serbisë ka rritur shpresat për marrëveshjen e targave të automjeteve. Përfaqësues nga Kosova e Serbia takohen për këtë më 13 maj në...

Kosova do të aplikojë për anëtarësim në Këshillin e Evropës

para një jave - TV21

Burimet nga Ministria e Punëve të Jashtme dhe Diasporës e Republikës së Kosovës kanë konfirmuar se aplikimi është gati dhe do të bëhet së shpejti, me siguri të enjten. Mundësinë e aplikimit të Kosovës...

Takimi Kurti-Vuçiq jep shpresa për arritjen e kësaj marrëveshjeje në Bruksel!

para një jave - Bota Sot

Vizita zyrtare në Berlin e kryeministrit të Kosovës e presidentit të Serbisë ka rritur shpresat për marrëveshjen e targave të automjeteve. Përfaqësues nga Kosova e Serbia takohen për këtë më 13 maj në...

Kosova do të aplikojë për anëtarësim në Këshillin e Evropës

para një jave - News33

Burimet nga Ministria e Punëve të Jashtme dhe Diasporës e Republikës së Kosovës kanë konfirmuar se aplikimi është gati dhe do të bëhet së shpejti, me siguri të enjten. Mundësinë e aplikimit të Kosovës...

Shpresa për arritjen e marrëveshjes për targat në Bruksel

para një jave - DW

Vizita zyrtare në Berlin e kryeministrit të Kosovës e presidentit të Serbisë ka rritur shpresat për marrëveshjen e targave të automjeteve. Përfaqësues nga Kosova e Serbia takohen për këtë më 13 maj në...

Dialogu Kosovë-Serbi, DW: Shpresa për arritjen e marrëveshjes për targat në Bruksel

para një jave - Dosja.al

Në kuadër të dialogut të ndërmjetësuar nga Bashkimi Evropian më 13 maj delegacionet e Kosovës dhe Serbisë takohen në Bruksel, ku pritet edhe të nënshkruhet marrëveshja për targat, ndonëse jo e konfirmuar...

Analistët nuk presin rezultate nga takimi i nesërm në Bruksel

para një jave - Zeri

Të premten në Bruksel, mbahet raundi i ri i dialogut Kosovë-Serbi. Kryenegociatori i Kosovës dhe ai i Serbisë, do të diskutojnë për temën e të zhdukurve, targat e automjeteve dhe energjinë në veri. Përveç...

Analistët nuk presin rezultate nga takimi i nesërm në Bruksel

para një jave - RTK

Të premten në Bruksel, mbahet raundi i ri i dialogut Kosovë-Serbi. Kryenegociatori i Kosovës dhe ai i Serbisë, do të diskutojnë për temën e të zhdukurve, targat e automjeteve dhe energjinë në veri. Përveç...

Analistët nuk presin rezultate nga takimi i nesërm në Bruksel

para një jave - Lajmi.net

Të premten në Bruksel, mbahet raundi i ri i dialogut Kosovë-Serbi. Kryenegociatori i Kosovës dhe ai i Serbisë, do të diskutojnë për temën e të zhdukurve, targat e automjeteve dhe energjinë në veri. Përveç...

Aleksandar Vuçiq: Do të marrim veprime serioze nëse Kosova aplikon për anëtarësim në Këshillin e Evropës

para një jave - Radio Kosova e Lire

Kryetari i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, tha në Bruksel se Beogradi do marrë veprime serioze nëse Kosova aplikon për anëtarësim në Këshillin e Evropës. Përpara darkës joformale të BE-së me liderët e Ballkanit...

Kosova do të aplikojë për anëtarësim në Këshillin e Evropës

para një jave - Lajm

Burimet nga Ministria e Punëve të Jashtme dhe Diasporës e Republikës së Kosovës kanë konfirmuar se aplikimi është gati dhe do të bëhet së shpejti, me siguri të enjten. Mundësinë e aplikimit të Kosovës...

A do të rifillojë ndonjëherë seriozisht dialogu Kosovë-Serbi?

para një jave - Lajmi.net

Shkruan: Daniel Serwer Kohët e fundit kam pranuar shumë pyetje në lidhje me dialogun e ndërmjetësuar nga Bashkimi Evropian ndërmjet Prishtinës dhe Beogradit. A do të rifillojë seriozisht? A është vetëm...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK