Vota kundër rezolutës për Srebrenicën, jehonë në mediat ndërkombëtare: Rama mik me Vuçiç

para një jave - Syri.net Kosova

Refuzimi i Rezolutës për Gjenocidin e Srebrenicës pati jehonë në mediat ndërkombëtare. Sipas mediave të huaja, rrëzimi i kësaj rezolute vjen në një kohë kur miqësia mes Edi Ramës dhe Aleksandër Vuçiç ka...

'Srebrenica'/ Vasili: Rama me të vetët në rresht me Vuçiç! Ja provat e pakundërshtueshme

para një jave - Syri.net Kosova

Nënkryetari i LSI Petrit Vasili ka reaguar në rrjete sociale pasi PS nuk votoi për rezolutën që dënon masakrën serbe në Srebrenicë. Teksa shpërndan deklaratën e Vuçiç një vit më parë, Vasili thekson se...

Berisha nxjerr VIDEO-n: Ja pse Rama urdhëroi votën kundër Rezolutës për genocidin serb në Srebrenicë

para një jave - Syri.net Kosova

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar një video e cila është realizuar në 7 korrik 2021, ku presidenti serb Aleksandër Vuçiç shpjegon se është rënë dakord me vendet mike, si Shqipëria, që rezolutat...

Tha se nuk duhej ta përfaqësonte Shqipërinë në Eurovision sepse është nga Kosova/ Ramosaj reagon ashpër ndaj Agim Doçit

para një jave - Bota Sot

Tema e Eurovisionit këto ditë është më e diskutuara në rrjetet sociale dhe mediat online. Mos-kualifikimi i Ronela Hajatit në finalen e madhe dhe përfaqësimi i cili nga shumë kritikë u quajt i dobët, ka...

Bogujevci: Shqipëria dëmtoi veten që s’dënoi gjenocidin në Srebrenicë

para një jave - Koha.net

Një imazh i keq është krijuar për Shqipërinë pasi rrëzoi rezolutën që dënon gjenocidin në Srebrenicë të Bosnjës, ka thënë nënkryetarja e Kuvendit të Kosovës, Saranda Bogujevci. Sipas saj, për çështjet...

'S'do lejojmë miratimin e rezolutave nga vendet mike' - Si e zbatoi Edi Rama premtimin e Vuçiçit

para një jave - Syri.net Kosova

Kryeministri Edi Rama duket qartazi se ka zbatuar fjalën e Vuçiçit për të mos njohur masakrën e Srebrenicës. Vuçiç shprehej se është kundër këtyre rezolutave ndërsa theksonte se do të mundohej t’i shmangte...

Vota kundër rezolutës për Srebrenicën, jehonë në mediat ndërkombëtare: Rama mik me Vuçiç

para një jave - Tetova Sot

Refuzimi i Rezolutës për Gjenocidin e Srebrenicës pati jehonë në mediat ndërkombëtare. Sipas mediave të huaja, rrëzimi i kësaj rezolute vjen në një kohë kur miqësia mes Edi Ramës dhe Aleksandër Vuçiç ka...

Shqipëria dënoi gjenocidin e Srebrenicës në Këshillin e Sigurimit, Rama: Lojë e ulët thyerësi i embargos ndaj Millosheviçit

para një jave - Indeks online

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama publikoi sot videon e fjalës së ambasadorit të Shqipërisë në OKB, Ferit Hoxha më 11 maj 2022 për Srebrenicën, në Këshillin e Sigurimit të Kombeve të Bashkuara. “Kjo...

Shqipëria dënoi gjenocidin e Srebrenicës në Këshillin e Sigurimit, Rama: Lojë e ulët thyerësi i embargos ndaj Millosheviçit

para një jave - Bota Sot

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama publikoi sot videon e fjalës së ambasadorit të Shqipërisë në OKB, Ferit Hoxha më 11 maj 2022 për Srebrenicën, në Këshillin e Sigurimit të Kombeve të Bashkuara. “Kjo...

Shehu: PS-ja s’e votoi rezolutën për Srebrenicën nga frika se zemërohet Vuçiqi

para një jave - Koha.net

Deputeti i Partisë Demokratike në Shqipëri, Tritan Shehu, ka thënë se deputetët e Partisë Socialiste nuk votuan për dënimin e gjenocidit serb në Srebrenicë përmes një rezolute, pasi sipas tij, kjo do ta...

Debatet për qëndrimin ndaj Srebrenicës/ Rama: Kjo video është për ata që akoma budallallepsen nga i “damgosuri” me bojë i Shqipërisë

para një jave - Top Channel

Kjo video është për ata që akoma budallallepsen nga shejtanbudallallëqet e një të damkosuri botërisht si Katrani me Bojë i Shqipërisë Ja si ka folur Shqipëria më 11 maj 2022 për Srebrenicën, mu në Këshillin...

Rama shpërndan videon: Ja si ka folur Shqipëria për Srebrenicën në KS të OKB

para një jave - Klan

Rama shpërndan videon: Ja si ka folur Shqipëria për Srebrenicën në KS të OKB Kryeministri Edi Rama ka shpërndarë në faqen e tij në Facebook një video të qëndrimit të mbajtur nga Shqipëria më 11 Maj në...

“Srebrenica”, Rama publikon videon: Për ata që budallallepsen nga i damkosuri botërisht

para një jave - Gazeta Express

Kryeministri Edi Rama ka reaguar sërish për çështjen e projekt-rezolutës së propozuar nga një grup deputetësh të opozitën për gjenocidin në Srebrenicë. “Kjo video është për ata që akoma budallallepsen...

Përplasjet për Srebrenicën në Kuvend/ Sali Berisha: PS justifikohet me “non grata”-n! Njeriu pa përgjegjësi ka qenë primitiv…

para një jave - Panorama

Nga Elbasani, ish-kryeministri Sali Berisha foli edhe njëherë për rrëzimin e rezolutës për masakrën e Srebrenicës ditën e djeshme në Kuvend. Berisha deklaroi se “non grata” ishte një justifikim nga socialistët...

“Srebrenica”, Rama publikon videon nga OKB-ja: Për ata që budallallepsen nga i damkosuri botërisht

para një jave - GazetaBlic

Kryeministri Edi Rama ka reaguar sërish për çështjen e projekt-rezolutës së propozuar nga një grup deputetësh të opozitën për gjenocidin në Srebrenicë. “Kjo video është për ata që akoma budallallepsen...

“Srebrenica”, regon Rama: Për ata që akoma budallallepsen nga Katrani me Bojë i Shqipërisë

para një jave - Albeu

Kryeministri Edi Rama ka reaguar sërish për çështjen e projekt-rezolutës së propozuar nga një grup deputetësh të opozitën për gjenocidin në Srebrenicë. Teksa akuzohet se nuk dënon gjenocidin në Srebrenicë,...

Video-Rama sqarim për ‘Srebrenicën’: Për ata që budallallepsen nga i damkosuri botërisht

para një jave - Vizion Plus

Kryeministri Edi Rama vijon me sqarimet për votën kundër të maxhorancës ndaj rezolutës së Srebrenicës, propozuar nga deputetët e “Rithemelimit”. Këtë herë, Rama ka postuar një video në faqen e tij në Facebook,...

Rama tjetër sqarim për Srebrenicën: Për ata që budallallepsen nga i damkosuri botërisht

para një jave - ABC News

Kryeministri Edi Rama vijon me komentet sqaruese për votën kundër të maxhorancës ndaj rezolutës së Srebrenicës, propozuar nga deputetët e “Rithemelimit”. Këtë herë,kreu i qeverisë ka postuar një video...

Berisha sulmon gjyqtaren/ Akuza para vendimit të Gjykatës së Apelit për PD

para një jave - Top Channel

Apeli nuk ka marrë ende në shqyrtim fatin e drejtimit të Partisë Demokratike, por Sali Berisha paralajmëroi se nuk do njohë asnjë vendim që e nxjerr atë jashtë selisë së PD-së. Blerina Muça është gjyqtarja...

Shqipëria dënoi gjenocidin e Srebrenicës në Këshillin e Sigurimit, Rama: Lojë e ulët thyerësi i embargos ndaj Millosheviçit

para një jave - ATV Live

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama publikoi sot videon e fjalës së ambasadorit të Shqipërisë në OKB, Ferit Hoxha më 11 maj 2022 për Srebrenicën, në Këshillin e Sigurimit të Kombeve të Bashkuara. “Kjo...

Shqipëria dënoi gjenocidin e Srebrenicës në Këshillin e Sigurimit, Rama: Lojë e ulët thyerësi i embargos ndaj Millosheviçit

para një jave - KosovaPress

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama publikoi sot videon e fjalës së ambasadorit të Shqipërisë në OKB, Ferit Hoxha më 11 maj 2022 për Srebrenicën, në Këshillin e Sigurimit të Kombeve të Bashkuara. “Kjo...

Berisha: Yuri Kim të mos ndërhyjë në punët e PD

para një jave - Vizion Plus

Ish-kryeministri Sali berisha ka shfrytëzuar jehonën që pati rrëzimi i rezolutës për genocidin e Srebrenicës për të sulmuar mazhorancën dhe kryeministrin Edi Rama. Berisha doli para gazetarëve për të theksuar...

Që duhet një Rezolutë për Srebrenicën

para një jave - Java News

Nga Frrok Çupi Deri mbrëmë, një pjesë djallëzore e politikës dhe e medias, i ranë këmbës. Arsyeja e sajuar është pse u lëshua fushës, por nuk u pranua, një tentativë për poshtërim të shtetit, i thërritur...

‘Armiku i ri i Kosovës është Edi Rama, ky megaloman me qasje pro serbe’

para një jave - NOA

Nga Nezir KRAKI Vota e deputeteve socialiste te Shqiperise kunder njohjes se gjenocidit serb ne Srebrenice eshte rezultat i qasjes dhe aktivitetit proserb te Edi Rames viteve te fundit. Kjo qasje shume...

“Srebrenica”/ Rama publikon videon: Për ata që akoma budallallepsen nga shejtanbudallallëqet e një të damkosuri botërisht

para një jave - Java News

Kryeministri Edi Rama ka reaguar sërish për çështjen e projekt-rezolutës së propozuar nga një grup deputetësh të opozitën për gjenocidin në Srebrenicë. “Kjo video është për ata që akoma budallallepsen...

Rama-Putin-Vuçiq trekëndëshi problematik i Ballkanit Perëndimor

para një jave - Fakte

Shkup, 13 maj – Pas “vëllazërimit” të Rames me Vuçiqin mbase edhe pritej një vendim i tillë, por nuk duhej të ndodhte e as që paramendohej më parë që shteti shqiptarë të del në mbrojtje të shtetit serb...

“Srebrenica”, Rama publikon videon: Për ata që budallallepsen nga i damkosuri botërisht

para një jave - Ekonomia Online

Kryeministri Edi Rama ka reaguar sërish për çështjen e projekt-rezolutës së propozuar nga një grup deputetësh të opozitën për gjenocidin në Srebrenicë. “Kjo video është për ata që akoma budallallepsen...

“Nuk ishte kurth”, Berisha iu përgjigjet qëndrimeve të Ramës dhe Ballës për rezolutën e Srebrenicës

para një jave - Klan

“Nuk ishte kurth”, Berisha iu përgjigjet qëndrimeve të Ramës dhe Ballës për rezolutën e Srebrenicës Pas rrëzimit të rezolutës për dënimin e Srebrenicës, reagoi ditën e djeshme Kryeministri Edi Rama dhe...

Rrëzimi i rezolutës, Berisha: Pretendimet e Ramës dhe Ballës janë të neveritshme

para një jave - Top Channel

Deputeti Sali Berisha në një konferencë për mediat e konsideroi rrëzimin e rezolutës së Srebrenicës një ditë më parë si aktin më të turpshëm në 30-vite të shtetit shqiptar. “ D ë nimi i genocidit ë sht...

Rrëzimi i rezolutës për dënimin e gjenocidit në Srebrenicë, Berisha: Akti më i rëndë në historinë 30-vjeçare

para një jave - Zhurnal

Ish-kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha foli sërish sot për kërkesën e opozitës për votimin e një rezolute që dënonte gjenocidin në Srebrenicë, e cila u rrëzua nga Kuvendi ditën e djeshme. Në një komunikim...

Rrëzimi i rezolutës, Berisha: Pretendimet e Ramës dhe Ballës janë të neveritshme

para një jave - Top Channel

“ D ë nimi i genocidit ë sht ë detyrim, akt i r ë nd ë m ë i turpsh ë m, refuzimi p ë r t ë d ë nuar me nj ë rezolut ë nj ë genocide t ë konfirmuar nga dy gjykata, ajo e krimeve në lutës në ish jugosllavi...

Fakti që rrëzon lojën e Berishës me “Srebrenicën”, Shqipëria dënoi në 11 maj genocidin serb në Këshillin e Sigurimit të OKB

para një jave - Java News

Një ditë më parë, në 12 maj, Kuvendi i Shqipërisë refuzoi të fusë në procedurën parlamentare një dokument të propozuar nga ish- kryeministri Sali Berisha, i cili pretendonte se bëhej fjalë për një rezolutë...

“Serbia po përgatitet për gjenocide të reja”- Paralajmërimi i fortë i Berishës: Dosja e Vuçiç të dërgohet në Hagë! Rama kur takohet me të huajt i thonë…

para një jave - Panorama

Ish-kryeministri Sali Berisha ka paralajmëruar se Serbia po përgatietet për të tjera gjenocide. Në një konferencë me gazetarët, Berisha u shpreh se do të kërkojë që dosja e Vucic të përgatitet për në Hagë....

Sali Berisha ndez alarmin: Vuçiç po merr armë nga Kina e Rusia, po përgatitet për një ngjarje të re!

para një jave - Indeks online

Ish-kryeministri Sali Berisha, thotë se vendosi që ta ndërmarrë në këtë periudhë nismën që Kuvendi të njohë genocidin serb në Serbrenicë për shkak të zhvillimeve në Rusi dhe në rajon. Ai ju referuar Serbisë,...

Gjenocidi serb në Srebrenicë/ Rama poston fjalën e Ferit Hoxhës në Këshillin e Sigurimit: Për ata që ende budallepsen…

para një jave - FaxWeb

Pas retorikave për qëndrimin e qeverisë ndaj gjenocidit serb në Srebrenicë, kryeministri Edi Rama ka reaguar sërish duke postuar fjalën e Ferit Hoxhës në Këshillin e Sigurimit. Përmes një postimi në Facebook,...

Rezoluta për Srebrenicën/ Çupi akuza të forta Berishës: Një nga kriminelët e masakrës, fuqizojë Millosheviçin me naftë. Në prag të një hetimi

para një jave - Java News

Analisti Frrok Çupi akuzoi Sali Berishën si një nga personat përgjejgës për masakrën e Srebrenicës, pasi në vitin sipas tij në vitin 1995 ai shkeli embargon e vendosur nga OKB ndaj Serbisë së MIllosheviçit....

Berisha: Rama antishqiptar, nuk duhet të pranojë vrasësit dhe përdhunuesit rusë në bregdetin tonë

para një jave - Vizion Plus

Ish-kryeministri Berisha e konsideroi si antishqiptar kreun e qeverisë Edi Rama duke iu referuar rrëzimit në Kuvend ditën e enjte të rezolutes së paraqitur nga një pjesë e PD për krimet serbe në Bosnje....

Kuvendi rrëzoi rezolutën për “Srebrenicën”, Berisha: Shqipëria, vendi i vetëm që nuk dënon gjenocidet

para një jave - Albeu

Ish-kryeministri Sali Berisha ka dalë në një konferencë për media ku ka komentuar sërish rrëzimin e rezolutës së tij nga Kuvendi, për të dënuar masakrën e Srebrenicës në Bonje. Berisha u shpreh se Shqipëria...

LIVE- “Në parlament ndodhi një akti i rëndë”- Berisha: Gjenocidin në Srebrenicë e kanë dënuar shumë vende të lira, por Shqipëria jo

para një jave - Panorama

Ish-kryeministri Berisha konferencën e përjavshme me gazetaret e nisi me rrëzimin që Parlamenti i bëri një ditë më parë, rezolutës të propozuar nga Tritan Shehu dhe një grup deputetësh, për të dënuar gjenocidin...

“Rezoluta nuk ishte kurth”- Berisha i përgjigjet Ramës: Ke kryer vepër penale në përputhje me ligjet që dënojnë mohimet e genocidit. Ja çfarë do bëjmë

para një jave - Panorama

Ish kryeministri Sali Berisha i është përgjigjur kryeministrit Rama lidhur me rezolutën e kërkuar nga Rithemelimi për të dënuar genocidin në Srebrenicë. Sipas Berishës, Rama ka kryer vepër penale në përputhje...

Rrëzimi i rezolutës për njohjen e gjenocidit në Bosnje, Berisha: Rama dhe Balla mashtrojnë, nuk u shty për më vonë

para një jave - ABC News

Ish-kryeministri Sali Berisha në një konferencë për mediet ditën e sotme risolli sërish në vëmendje rrëzimin e rezolutës në lidhje me “Njohjen e gjenocidit të Srebrenicës, Bosnjë-Hercegovinë”. Rezoluta...

Rezoluta e Srebrenicës dhe turpi që hanë me bukë shqiptarët!

para një jave - Java News

Nga Dritan Hila Të propozosh një rezolutë për masakrën e Srebrenicës, mund të jetë objekt për psikiatër. Me siguri Sali Berisha dhe Tritan Shehu i cili ishte president i firmës “Shqiponja” e cila kontrabandonte...

Deputeti i vetëm i PS-së që votoi pro Rezolutës për Srebrenicën

para një jave - OraInfo

Ky ishte deputeti i vetëm i PS-së që votoi pro Rezolutës për Srebrenicën. Është rrëzuar me 51 vota kundër dhe me 15 pro, rezoluta që dënon gjenocidin në Srebrenicë në kuvendin e republikës së Shqipërisë....

Ky ishte deputeti i vetëm i PS-së që votoi pro Rezolutës për Srebrenicën

para një jave - GazetaBlic

Është rrëzuar me 51 vota kundër dhe me 15 pro, rezoluta që dënon gjenocidin në Srebrenicë në kuvendin e republikës së Shqipërisë. Rrëzimi ka sjellë akuza të forta nga ish-kryeministri Berisha që e quajti...

Sali Berisha: Vuçiqi po merr armë nga Kina e Rusia, po përgatitet për diçka

para një jave - Pa censure

ilustrim Ish-kryeministri Sali Berisha, thotë se vendosi që ta ndërmarrë në këtë periudhë nismën që Kuvendi të njohë genocidin serb në Serbrenicë për shkak të zhvillimeve në Rusi dhe në rajon. Ai ju referuar...

Sali Berisha: Vuçiqi po merr armë nga Kina e Rusia, po përgatitet për diçka

para një jave - Periskopi

Ish-kryeministri Sali Berisha, thotë se vendosi që ta ndërmarrë në këtë periudhë nismën që Kuvendi të njohë genocidin serb në Serbrenicë për shkak të zhvillimeve në Rusi dhe në rajon. Ai ju referuar Serbisë,...

Rrëzimi i rezolutës për dënimin e gjenocidit në Srebrenicë| Berisha: Akti më i rëndë në historinë 30-vjeçare

para një jave - Arbresh

Ish-kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha foli sërish sot për kërkesën e opozitës për votimin e një rezolute që dënonte gjenocidin në Srebrenicë, e cila u rrëzua nga Kuvendi ditën e djeshme. Në një komunikim...

Reagon ashpër Sali Berisha ndaj Ramës pas refuzimit të rezolutës për dënimin e gjenocidit serb në Bosnjë

para një jave - Bota Sot

Ish kryeministri Sali Berisha ka reaguar pas deklaratës së kryeministrit Edi Rama për refizimin ndaj rezolutës për dënimin e genocisit serb në Bosnjë. Ai përmes një postimi në facebook ka theksuar që pretendimi...

Rezoluta e refuzuar, po nxit konflikt mes vendeve të Ballkanit? Sali Berisha bën paralajmërimin: Përse po armatoset Serbia?! Po bëhet gati për gjenocide të reja…

para një jave - FaxWeb

Ish-kryeministri, Sali Berisha ka thënë se Serbia po armatoset duke paralajmëruar gjenocide të reja në vendet e Ballkanit. Pyetja nga “Fax News”: Përse risollët në vëmendje këtë rezolutë pas kaq shumë...

Sali Berisha “godet” Ramën pas refuzimit të rezolutës për dënimin e gjenocidit serb në Bosnjë

para një jave - Bota Sot

Ish kryeministri Sali Berisha ka reaguar pas deklaratës së kryeministrit Edi Rama për refizimin ndaj rezolutës për dënimin e genocisit serb në Bosnjë. Ai përmes një postimi në facebook ka theksuar që pretendimi...

Ky ishte deputeti i vetëm i PS-së që votoi pro Rezolutës për Srebrenicën

para një jave - Lajmi.net

Është rrëzuar me 51 vota kundër dhe me 15 pro, rezoluta që dënon gjenocidin në Srebrenicë në kuvendin e republikës së Shqipërisë. Rrëzimi ka sjellë akuza të forta nga ish-kryeministri Berisha që e quajti...

Presidenti Meta: Tejet zhgënjyes rrëzimi i rezolutës nga deputetët socialistë

para një jave - NOA

Hedhja poshtë nga mazhoranca socialiste e projekt-rezolutës për dënimin e genocidit serb në Sebrenicë ka shokuar jo vetëm faktorët e tjerë politikë në vend, por edhe atë ndërkombëtar. Mediat ballkanase...

“Dje në Parlament ndodhi akti më i turpshëm”/ Nuk kaluan rezolutën për genocidin e Srebrenicës, Berisha: Shqipëria i vetmi vend që nuk e ka dënuar, e ka bërë edhe Mali i Zi

para një jave - FaxWeb

Berisha: Dënim i genocidit është një detyrim madhor, moral dhe ligjor. Sic jeni dëshmitarë në Parlament dje ndodhi akti me i rendë më i turpshem në historinë 30-vjeçare te vendit. Refuzimi për të denuar...

Ky ishte deputeti i vetëm i PS-së që votoi pro Rezolutës për Srebrenicën

para një jave - Insajderi.org

51 deputetët e Partisë Socialiste të Shqipërisë kanë votuar kundër rezolutës që dënon krimet dhe gjenocidin serb në Srebrenicë e cila u propozua nga deputetët mbështetës të Sali Berishës Ndërkohë, duket...

Armiku i ri i Kosovës

para një jave - Ekonomia Online

Vota e deputeteve socialistë te Shqiperise kunder njohjes se gjenocidit serb ne Srebrenice eshte rezultat i qasjes dhe aktivitetit proserb te Edi Rames viteve te fundit. Kjo qasje shume miqsore ndaj Serbise...

Taulant Balla: Asnjë propozim nga “non grata” Sali Berisha nuk do të miratohet në Kuvendin e Shqipërisë

para një jave - Radio Kosova e Lire

Kreu i grupit parlamentar të PS-së, Taulant Balla tha i prerë se asnjë propozim nga Sali Berisha nuk do të miratohet në Kuvendin e Shqipërisë. Lidhur me një vendimmarrje të kuvendit të Shqipërisë që lidhej...

Edi Rama: Srebrenica s’ mund të jetë letër për bojën e katranit të Shqipërisë, sikur është Berisha, thyerësi i embargos së Serbisë

para një jave - Radio Kosova e Lire

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka reaguar për mos-kalimin e rezolutës që njeh gjenocidin e kryer nga Serbia, në Srebrenicë. Për këtë rast kryeministri Edi Rama ka fajësuar ish-kryeministrin Sali...

Rezoluta për Srebrenicën, Berisha-Ramës: Mazhoranca bëri akt antikombetar

para një jave - Gazeta Express

Ish-kryeministri Sali Berisha i ka kthyer përgjigje kreut të qeverisë Edi Rama, i cili pasditen e kësaj të enjteje tha se rezoluta për Srebrenicën që nuk u votua sot në Parlament ishte një lojë e ulët...

Kabashi: Kur ndodhi Masakra e Srebrenicës Sali Berisha furnizonte Serbinë me naftë

para një jave - Reporteri

Drejtori i Gazetës Online Reporteri.net, Bekim Kabashi, ka reaguar pasi Sali Berisha inicioi rezolutë për Srebrenicën në Parlamentin e Shqipërisë, por që nuk u miratua. Kabashi ka kujtuar kohën kur ka...

Reagimet në mediat në Ballkan për rezolutën për Srebrenicën, Hoxha: Kuvendi la kokrrën e namit për inat të Berishës

para një jave - Klan

Reagimet në mediat në Ballkan për rezolutën për Srebrenicën, Hoxha: Kuvendi la kokrrën e namit për inat të Berishës Mbrëmjen e sotme në emisionin “Opinion” është diskutuar në lidhje me debatet pas vendimit...

Balla: Për Srebrenicën do të ketë seancë të posaçme me 11 Korrik. Jam plotësisht me rezolutën, por…

para një jave - Klan

Balla: Për Srebrenicën do të ketë seancë të posaçme me 11 Korrik. Jam plotësisht me rezolutën, por… Kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste deklaroi mbrëmjen e kësaj të enjteje në “Opinion” se...

Rezoluta për Srebrenicën, Berisha-Ramës: Mazhoranca bëri akt antikombetar

para një jave - GazetaBlic

Ish-kryeministri Sali Berisha i ka kthyer përgjigje kreut të qeverisë Edi Rama, i cili pasditen e kësaj të enjteje tha se rezoluta për Srebrenicën që nuk u votua sot në Parlament ishte një lojë e ulët...

Rama: Rezoluta për Srebrenicën, lojë e ulët e Berishës

para një jave - Koha.net

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, e ka cilësuar si lojë të ulët të ish-kryeministrit Sali Berisha, kërkesën për të votuar rezolutën që njeh gjenocidin e kryer nga Serbia në Srebrenicë. Rama ka thënë...

Rezoluta për Srebrenicën, Balla: Çdo propozim i Berishës është si t’i vrasësh për së dyti

para një jave - ABC News

Kreu i grupit parlamentar të PS Taulant Balla ka shpjeguar në emisionin “Opinion” votën kundër të opozitës ndaj propozimit të PD për Srebrenicën. Balla tha se asnjë dokument që mban firmën e Sali Berishës...

VOA: Kuvendi rrëzoi kërkesën e disa opozitarëve për rezolutë mbi gjenocidin e Srebrenicës! Shqipëria ndër vendet e pakta që nuk e ka dënuar…

para një jave - Panorama

Kuvendi i Shqipërisë rrëzoi sot kërkesën e disa deputetëve opozitarë, mbështetës të ish kryeministrit Sali Berisha, për të hartuar një projekt-rezolutë mbi genocidin e forcave serbe kundër civilëve në...

Berisha: Pretendimi se paraqitja e rezolutës për Srebrenicën ishte e papritur, gënjeshtër e Ramës

para një jave - Klan

Berisha: Pretendimi se paraqitja e rezolutës për Srebrenicën ishte e papritur, gënjeshtër e Ramës Sali Berisha ka reaguar pas deklaratave të kryeministrit Edi Rama në lidhje me rrëzimin e projekt-rezolutës...

Srebrenica/ Balla: Nuk votojmë asgjë me firmën e Berishës

para një jave - NOA

TIRANË- Deputeti socialist Taulant Balla ka shpjeguar votën kundër të opozitës ndaj propozimit të PD për Srebrenicën. I ftuar në emisionin “Opinion” në Tv Klan, Balla tha se asnjë dokument që mban firmën...

Rezoluta për masakën e Srebrenicës/ Sali Berisha i përgjigjet Ramës: U dorëzua brenda afateve kohore! Votuat kundër me urdhër të Vuçiç

para një jave - Panorama

Ish-kryeministri Sali Berisha i është përgjigjur kreut të qeverisë Edi Rama për rezolutën për masakrën e Srebrenicës. Berisha shprehet se pretendimi i Ramës se paraqitja e rezolutës ishte e papritur është...

‘Shqipëria në krahun e vrasësve’/ Boshnjakët reagojnë pas rrëzimit të rezolutës për Srebrenicën, thirrja e fortë

para një jave - Syri.net Kosova

Pasi Parlamenti i Shqipërisë nuk e votoi rezolutën për të dënuar masakrën e Srebrenicës, të gjithë boshnjakët bojkotojnë prodhimet nga Shqipëria. Lajmi në përditësim...

Meta: Tejet i zhgënjyer nga rrëzimi i rezolutës kundër genocidit serb në Srebrenicë

para një jave - Syri.net Kosova

Presidenti Ilir Meta reagoi ashpër kundër rrëzimit të rezolutës kundër genocidit serb nga mazhoranca socialiste. “Tejet zhgënjyes votimi KUNDËR i mazhorancës ndaj projekt-rezolutës së paraqitur në Kuvendin...

Tiranë, Kuvendi rrëzon kërkesën e disa opozitarëve për një rezolutë mbi genocidin e Srebrenicës

para një jave - Zëri i Amerikës

Kuvendi i Shqipërisë rrëzoi sot kërkesën e disa deputetëve opozitarë, mbështetës të ish kryeministrit Sali Berisha, për të hartuar një projekt-rezolutë mbi genocidin e forcave serbe kundër civilëve në...

Refuzimi i rezolutës për dënimin e genocidit serb/ Berisha i përgjigjet Ramës: Pretendimi i tij është një gënjeshtër

para një jave - Vizion Plus

Ish kryeministri Sali Berisha ka reaguar pas deklaratës s ëkryeministrit Edi Rama për refizimin ndaj rezolutës për dënimin e genocisit serb në Bosnjë. Sipas Berishës, pretendimi i Ramës se paraqitja e...

Rezoluta për Srebrenicën, Berisha-Ramës: U depozitua brenda afateve kohore, mazhoranca bëri akt antikombetar

para një jave - ABC News

Ish-kryeministri Sali Berisha i ka kthyer përgjigje kreut të qeverisë Edi Rama, i cili pasditen e kësaj të enjteje tha se rezoluta për Srebrenicën që nuk u votua sot në Parlament ishte një lojë e ulët...

Parlamenti shqiptar votoi kundër miratimit të rezolutës për njohjen e gjenocidit në Srebrenicë

para një jave - Koha.mk

Parlamenti i Shqipërisë refuzoi të miratojë rezolutën për njohjen e gjenocidit në Srebrenicë. Gjithsej 51 parlamentarë votuan kundër rezolutës, ndërsa vetëm 15 “për”. “Shqipëria anti shqiptar të tillë...

Ilir Meta: Tejet zhgënjyes votimi kundër ndaj projekt-rezolutës për Srebrenicën

para një jave - Kallxo

Tejet zhgënjyes e ka quajtuar presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, votimin kundër sipas tij të mazhorancës ndaj rezolutës së paraqitur në Kuvendin shqiptar për njohjen dhe dënimin e gjenocidit në Srebrenicë....

Debatet në kuvend/ Rama: Srebrenica nuk mund të jetë letër për bojën e katranit të Shqipërisë!

para një jave - Top Channel

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas rrëzimit të rezolutës për masakrën e Srebrenicës e kërkuar nga Sali Berisha dhe një grup deputetësh mbështetës të tij. Me një gjuhë të ashpër ai i është kundërpërgjigjur...

Rrëzimi i rezolutë së Srebrenicës, Meta: Tejet zhgënjyes votimi kundër i mazhorancës

para një jave - Gazeta Express

Presidenti Ilir Meta ka shprehur zhgënjimin për rrëzimin e rezolutës së paraqitur në Kuvend për njohjen dhe dënimin e gjenocidit të serbëve të Bosnje-Hercegovinës në Srebrenicë. Rezoluta e propozuar nga...

Debatet në kuvend/ Rama: Srebrenica nuk mund të jetë letër për bojën e katranit të Shqipërisë!

para një jave - Top Channel

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas rrëzimit të rezolutës për masakrën e Srebrenicës e kërkuar nga Sali Berisha dhe një grup deputetësh mbështetës të tij. Me një gjuhë të ashpër ai i është kundërpërgjigjur...

Rrëzimi i rezolutës për Srebrenicën 'ndezi' rrjetin/ Rama humb qetësinë, sulmon Berishën

para një jave - Syri.net Kosova

Turpi i historisë është konsideruar votimi i sotëm i socialistëve në Kuvend, kundër rezolutës që dënon gjenocidin serb në Srebrenicë. Reagimet në rrjet nga kanë qenë të forta. Faktori shqiptar në Kosovë...

Moskalimi i rezolutës së Srebrenicës, Rama: Kjo është lojë e ulët e Sali Berishës

para një jave - Reporteri

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka komentuar moskalimin në Kuvend të Shqipërisë të rezolutës për njohjen e gjenocidit ndaj boshnjakëve në Srebrenicë. Ai thotë se ata që e kritikojnë moskalimin e kësaj...

Rezoluta për Srebrenicën, reagon Rama

para një jave - Klan

Rezoluta për Srebrenicën, reagon Rama “Lojë e ulët e një të shpalluri “non grata” nga SHBA” Reagimeve që pasuan rrëzimin nga Kuvendi të kërkesës së opozitës për miratimin e një rezolute Srebrenicën, kryeministri...

Debatet në kuvend/ Rama: Srebrenica nuk mund të jetë letër për bojën e katranit të Shqipërisë!

para një jave - Top Channel

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas rrëzimit të rezolutës për masakrën e Srebrenicës e kërkuar nga një grup deputetësh, përfshirë edhe Sali Berishën. Me një gjuhë të ashpër ai i është kundërpërgjigjur...

Kuvendi i Shqipërisë refuzon të shqyrtojë rezolutën për gjenocidin në Srebrenicë

para një jave - Nistori

Kuvendi i Shqipërisë ka refuzuar të enjten kërkesën e një deputeti të opozitës për të shqyrtuar dhe mbështetur një rezolutë që dënon krimet e kryera nga forcat serbe në Srebrenicë në vitin 1995 si gjenocid....

Meta i zhgënjyer pas mosmiratimit të rezolutës për Srebrenicën

para një jave - GazetaBlic

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, ka shprehur zhgënjimin për rrëzimin e rezolutës së paraqitur në Kuvend për njohjen dhe dënimin e gjenocidit të serbëve të Bosnje-Hercegovinës në Srebrenicë. Rezoluta...

Rama: Srebrenica nuk mund të jetë letër për bojën e katranit të Shqipërisë!

para një jave - Top Channel

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas rrëzimit të rezolutës për masakrën e Srebrenicës e kërkuar nga një grup deputetësh, përfshirë edhe Sali Berishën. Me një gjuhë të ashpër ai i është kundërpërgjigjur...

Rama pas rrëzimit të rezolutës për Srebrenicën: Lojë e ulët e një të shpalluri nga SHBA si i korruptuar

para një jave - Mapo

Kryeministri Edi Rama ka reaguar në Twitter, pas reagimeve që shkaktoi rrëzimi i rezolutës për Srebrenicën në Parlament. Kreu i qeverisë thotë se si fillim duhet të ngrihet pyetja se përse po diskutohet...

Meta pas rrëzimit të rezolutës për Srebrenicën: Tejet zhgënjyes votimi kundër i mazhorancës

para një jave - Mapo

Presidenti Ilir Meta ka shprehur zhgënjimin për rrëzimin e rezolutës së paraqitur në Kuvend për njohjen dhe dënimin e gjenocidit të serbëve të Bosnje-Hercegovinës në Srebrenicë. Rezoluta e propozuar nga...

Pas rrëzimit të rezolutës që dënon gjenocidin serb në Srebrenicë, Rama: Ishte lojë e ulët e Berishës

para një jave - Telegrafi

Me një gjuhë të ashpër Rama i është kundërpërgjigjur Sali Berishës, se ajo nuk ishte rezolutë, por lojë e ulët nga ana e tij, një i shpallur ‘non grata’ nga SHBA si i korruptuar dhe minues i demokracisë....

Rama për moskalimin e rezolutës së Srebrenicës: Ishte lojë e ndyrë e Berishës

para një jave - Klan Kosova

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama, ka folur pas moskalimit të rezolutës që njeh gjenocidin e kryer nga Serbia në Srebrenicë. Ai tha se kjo ishte lojë e ndyrë e ish-kryeministrit Sali Berisha. Rama theksoi...

Balla i prerë: Asnjë propozim nga Sali Berisha nuk miratohet në kuvend

para një jave - Top Channel

Kreu i grupit parlamentar të PS-së, Taulant Balla tha i prerë se asnjë propozim nga Sali Berisha nuk do të miratohet në Kuvendin e Shqipërisë. “Lidhur me një vendimmarrje të kuvendit të Shqipërisë që lidhej...

Meta për rezolutën e Srebrenicës: Po shtrembërohet vullneti i qytetarëve shqiptarë

para një jave - Albeu

Postimi i Metës: Tejet zhgënjyes votimi KUNDËR i mazhorancës ndaj projekt-rezolutës së paraqitur në Kuvendin e Shqipërisë për njohjen dhe dënimin e genocidit të serbëve të Bosnje-Hercegovinës në Srebrenicë...

Meta: Tejet zhgënjyes votimi kundër i mazhorancës për gjenocidin në Serbenicë

para një jave - OraInfo

Meta ka reaguar për rrëzimin e rezolutës për gjenocidin në Serbenicë. Presidenti Ilir Meta ka shprehur zhgënjimin për rrëzimin e rezolutës së paraqitur në Kuvend për njohjen dhe dënimin e gjenocidit të...

Balla i prerë: Asnjë propozim nga Sali Berisha nuk miratohet në kuvend

para një jave - Top Channel

Kreu i grupit parlamentar të PS-së, Taulant Balla tha i prerë se asnjë propozim nga Sali Berisha nuk do të miratohet në Kuvendin e Shqipërisë. “Lidhur me një vendimmarrje të kuvendit të Shqipërisë që lidhej...

Rrëzimi i rezolutës për Srebrenicën/ Meta: Zhgënjyes votimi i mazhorancës! Jam i keqardhur që deputetë të Shqipërisë shtrembërojnë vullnetin e qytetarëve

para një jave - Panorama

Presidenti Ilir Meta ka reaguar për rrëzimin në Kuvend të rezolutës për dënimin e gjenocidit të Srebrenicës. Me anë të një postimi në Facebook, Meta shkruan se votimi kundër nga mazhoranca ishte zhgënjyes....

DOKUMENTI/ Rezoluta që u bë “mollë sherri” në Kuvend, zbardhet propozimi i Rithemelimit: 11 Korriku të caktohet datë përkujtimi

para një jave - Panorama

Zbardhet rezoluta e propozuar nga deputetët demokratë të Komisionit të Rithemelimit për dënimin e gjenocidit serb në masakrën e Srebrenicës, që u bë “mollë sherri” ditën e sotme në Kuvend. Në dokumentin...

Balla: Për Srebrenicën do të ketë seancë të posaçme me 11 Korrik!

para një jave - Java News

Kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste deklaroi mbrëmjen e kësaj të enjteje në “Opinion” se çdo propozim apo rezolutë, që mban firmën e Sali Berishës do të rrëzohet. Taulant Balla tha se ky qëndrim...

Rrëzimi i rezolutës së Srebrenicës, Meta: Tejet zhgënjyes votimi kundër i mazhorancës

para një jave - ABC News

Presidenti Ilir Meta ka shprehur zhgënjimin për rrëzimin e rezolutës së paraqitur në Kuvend për njohjen dhe dënimin e gjenocidit të serbëve të Bosnje-Hercegovinës në Srebrenicë. Rezoluta e propozuar nga...

Pas dështimit të rezolutës, mediat boshnjake thirrje për bojkot të prodhimeve dhe bregdetit të Shqipërisë

para një jave - Syri.net Kosova

Disa portale boshnjake po bëjnë thirrje për bojkot të prodhimeve të Shqipërisë dhe bregdetit, pas dështimit të votimin në Parlamentin shqiptar, të rezolutës që dënon krimet dhe gjenocidin serb në Srebrenicë....

Edi Rama deklarohet për moskalimin e rezolutës së Srebrenicës, thotë se ishte "lojë e ndyrë" e Sali Berishës

para një jave - Gazeta Express

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka thënë se hedhja e rezolutës për njohjen e gjenocidit ndaj boshnjakvë në Srebrenicë ishte lojë e Sali Berishës. Rezoluta nuk kaloi për shkak se nuk e votuan deputetët...

Rrëzuan rezolutën për Srebrenicën, Rama: Lojë e ulët e një të shpalluri nga SHBA si i korruptuar

para një jave - Gazeta Express

Kryeministri Edi Rama ka reaguar në Twitter, pas reagimeve që shkaktoi rrëzimi i rezolutës për Srebrenicën në Parlament. Kreu i qeverisë thotë se si fillim duhet të ngrihet pyetja se përse po diskutohet...

Projekt-rezoluta për Srebrenicën/ Presidenti Meta: Tejet zhgënjyes votimi kundër i mazhorancës

para një jave - Vizion Plus

Presidenti Ilir Meta shprehet I zhgënjyer nga votimi kundër i mazhorancës ndaj projekt-rezolutës për njohjen dhe dënimin e gjenocidit të serbëve të Bosnje-Hercegovinës në Srebrenicë Sipas Metës, deputetët...

Bushati: Sali Berisha na la njollën e një vendi që nuk dënon gjenocidin serb

para një jave - Lajmi.net

Është turp për çdo ministër dhe deputet shqiptar që ka ngritur kartonin e kuq për të mos e njohur gjenocidin serb në Srebrenicë. Kështu tha analisti Andi Bushati në emisionin ‘Shock’ në Euronews Albania...

Rezoluta për Srebrenicën, reagon Rama: Lojë e ulët e një të shpalluri nga SHBA si i korruptuar dhe minues i demokracisë

para një jave - Klan

Rezoluta për Srebrenicën, reagon Rama: Lojë e ulët e një të shpalluri nga SHBA si i korruptuar dhe minues i demokracisë “Srebrenica nuk mund të jetë letër për bojën e katranit të Shqipërisë” Kryeministri...

Rrëzuan rezolutën për Srebrenicën, Rama: Parlamenti do të refuzojë çdo dokument të ardhur nga Katrani

para një jave - NOA

Kryeministri Edi Rama ka reaguar sërish për rrëzimin e rezolutës për Srebrenicën në Parlament. Ai thotë se sot nuk është rrëzuar asnjë rezolutë për Srebrenicën, por është refuzuar futja në procedurën trejavore...

Pas rrëzimit të rezolutës që dënon gjenocidin serb në Srebrenicë, Rama: Ishte lojë e ulët e Berishës

para një jave - Indeks online

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka reaguar pasi Kuvendi i Shqipërisë ka rrëzuar sot kërkesën e deputetit të Partisë Demokratike, Tritan Shehu për të votuar rezolutën që dënon gjenocidin serb në Srebrenicë...

Rama për dështimin e miratimit të Rezolutës për Srebrenicën: Lojë e ulët e Sali Berishës

para një jave - Indeks online

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka reaguar pasi Kuvendi i Shqipërisë nuk e ka miratuar sot rezolutën për njohjen e gjenocidit në Srebrenicë. Rama ka thënë se kjo ishte lojë e ulët e një të shpalluri...

Rama për moskalimin e rezolutës së Srebrenicës: Ishte lojë e ndyrë e Berishës

para një jave - Zeri

Kryeministri i Shqipërisë,Edi Rama, ka reaguar për moskalimin e rezolutës që njeh gjenocidin e kryer nga Serbia në Srebrenicë. Për këtë kryeministri Rama ka fajsuar ish-kryeministrin Sali Berisha dhe tha...

Rezoluta për Srebrenicën, Shehu: Rama gaboi, nuk do të mërzisë Vuçiçin

para një jave - ABC News

Shumica socialiste rrëzoi sot në Kuvend propozimin e “Rithemelimit” për rezolutën e Srebrenicës. Ndërkohë që kryeministri Edi Rama u shpreh se nuk pranojnë asnjë propozim nga Sali Berisha, Tritan Shehu,...

Edi Rama: Parlamenti nuk ka rrëzuar asnjë rezolutë për Srebrenicën, është lojë e ulët

para një jave - Kallxo

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka reaguar pas lajmit se në Kuvendin e Shqipërisë u rrëzua rezoluta që njeh gjenocidin e Srebrenicës. Përmes rrjetit Twitter ai u shpreh se kjo është një lojë e ulët...

Titujt e mediave në Bosnjë pasi Shqipëria nuk e kaloi rezolutën që njeh gjenocidin në Srebrenicë

para një jave - GazetaBlic

51 deputetët e Partisë Socialiste të Shqipërisë kanë votuar kundër rezolutës që dënon krimet dhe gjenocidin serb në Srebrenicë e cila u propozua nga deputetët mbështetës të Sali Berishës. Mosvotimi i kësaj...

Balla: Berisha i papranueshëm për çdo lloj propozimi

para një jave - Top Channel

“Kuvendi sot rrëzoi një rezolutë të kërkuar nga një deputet të shpallur ‘non grata’ nga SHBA. Duket fyese për rajonin për këdo që në firmat propozuese të një rezolute, masakrën më të madhe të nodhur në...

Ky është reagimi i Ramës për moskalimin e rezolutës së Srebrenicës

para një jave - Bota Sot

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama, ka folur pas moskalimit të rezolutës që njeh gjenocidin e kryer nga Serbia në Srebrenicë. Ai tha se kjo ishte lojë e ndyrë e ish-kryeministrit Sali Berisha. Rama theksoi...

Rezoluta për Srebrenicën/ Rama sqaron kritikët: Refuzuam një dokument të ardhur nga Katrani, do e bëjmë me çdo letër që do ketë bojën e tij

para një jave - Panorama

Pas reagimit publik në lidhje me rrëzimin e rezolutës që dënonte gjenocidin serb në Srebrenicë, kreu i qeverisë Edi Rama ka sqaruar deri në fund kritikët. Ai shprehet se parlamenti nuk ka rrëzuar sot asnjë...

“Ndryshojmë kurs nëse nuk hapen negociatat”/ Vasili-Ramës: Po kërcënon Brukselin me deklarata anti BE! Shqipëria nuk është pronë e një kryeministri tradhtar

para një jave - Panorama

Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili e ka konsideruar skandal deklaratën e kryeministrit Edi Rama në një intervistë nga Brukseli ku shprehej se Shqipëria do ndryshojë kurs nëse nuk hapen negociatat me BE-në....

Deputeti i PD-së: Rezoluta për Srebrenicën nuk u votua veç që të mos mërzitet Vuçiqi

para një jave - GazetaBlic

Sot, Kuvendi i Shqipërisë nuk e ka kaluar një rezolutë me anë të së cilës dënohej gjenocidi serb në Srebrenicë të Bosnje dhe Hercegovinës. Për këtë, foli iniciuesi i kësaj rezolute, Tritan Shehu, i cili...

Moskalimin e rezolutës së Srebrenicës, reagon Rama

para një jave - OraInfo

Edi Rama ka reaguar për moskalimin e rezolutës së Srebrenicës. Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka thënë se hedhja e rezolutës për njohjen e gjenocidit ndaj boshnjakvë në Srebrenicë ishte lojë e Sali...

Rrëzuan rezolutën për Srebrenicën, reagon Rama

para një jave - GazetaBlic

Kryeministri Edi Rama ka reaguar në Twitter, pas reagimeve që shkaktoi rrëzimi i rezolutës për Srebrenicën në Parlament. Kreu i qeverisë thotë se si fillim duhet të ngrihet pyetja se përse po diskutohet...

Deputeti i PD-së: Rezoluta për Srebrenicën nuk u votua veç që të mos mërzitet Vuçiqi

para një jave - Bota Sot

Sot, Kuvendi i Shqipërisë nuk e ka kaluar një rezolutë me anë të së cilës dënohej gjenocidi serb në Srebrenicë të Bosnje dhe Hercegovinës. Për këtë, foli iniciuesi i kësaj rezolute, Tritan Shehu, i cili...

Si është e mundur që shumica e parlamentarëve të Shqipërisë të jenë në përkrahje të gjenocidit serb të bërë në Srebrenicë?!

para një jave - Bota Sot

Ku e kanë kokën këta parlamentarë dhe këjo qeveri në Moskë apo në Beograd?...Një është e sigurtë që këta parlamentarë të Shqipërisë të cilët e rrëzuan rezolutën për gjenocidin serb në Srebrenicë nuk e...

Berishës s’i del e keqja, poston një montazh: Rama, si veshka midis padronit supergrata dhe vëllait nongrata

para një jave - Java News

Sali Berisha ka reaguar pas deklaratave të kryeministrit Edi Rama në lidhje me rrëzimin e projekt-rezolutës për Srebrenicën. Lideri historik i demokratëve ka shpërndarë një foto të Ramës mes Milorad Dodik...

Balla: Do të rrëzojmë çdo propozim që mban firmën e Sali Berishës

para një jave - Klan

Balla: Do të rrëzojmë çdo propozim që mban firmën e Sali Berishës Kryetari i grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla, ka dalë në një prononcim për mediat për të sqaruar vendimin e mazhorancës...

Rezoluta e Berishës për Srebrecinën/ Rama: Lojë e ulët e një të shpalluri nga SHBA si i korruptuar

para një jave - Vizion Plus

Kryeministri Rama ka reaguar për deklaratat në lidhje me mos miratimin e një rezolutë të propozuar nga grupi i Berishës në Kuvend për Masakrën e Srebrenicës. Përmes një postimi në Twitter, Rama shkruan...

“Ç’ne sot, me ç’rast?” Rama reagon pas rrëzimit në Kuvend të Rezolutës për Srebrenicën

para një jave - Albeu

Pas rrëzimit të rezolutës nga shumica në Kuvend, që dënonte krimet serbe në Srebrenicë, ka reaguar edhe kryeministri Edi Rama. Rama ka thënë se për të gjithë ata që pyesin pse po ndodh pikërisht tani,...

Rrëzimi i rezolutës për Srebrenicën në Kuvend/ Reagon Rama: Lojë e ulët nga një të shpalluri non-grata nga SHBA! Pse sot, me ç’rast?

para një jave - Panorama

Postimi i Edi Ramës: Ata që hidhen përpjetë për gjoja dështimin e një rezolute mbi Srebrenicën në parlamentin shqiptar, si fillim duhet të pyesin po ç’ne kjo rezolutë sot,pse,me ç’rast?Pastaj duhet të...

Rrëzuan rezolutën për Srebrenicën, Rama: Lojë e ulët e një të shpalluri nga SHBA si i korruptuar

para një jave - ABC News

Kryeministri Edi Rama ka reaguar në Twitter, pas reagimeve që shkaktoi rrëzimi i rezolutës për Srebrenicën në Parlament. Kreu i qeverisë thotë se si fillim duhet të ngrihet pyetja se përse po diskutohet...

Rrëzimi i rezolutë së Srebrenicës, Meta: Tejet zhgënjyes votimi kundër i mazhorancës

para një jave - Tetova Sot

Presidenti Ilir Meta ka shprehur zhgënjimin për rrëzimin e rezolutës së paraqitur në Kuvend për njohjen dhe dënimin e gjenocidit të serbëve të Bosnje-Hercegovinës në Srebrenicë. Rezoluta e propozuar nga...

Mediat boshnjake reagojnë pasi Shqipëria nuk e kaloi rezolutën që njeh gjenocidin në Srebrenicë

para një jave - Bota Sot

Media boshnjake “Novi Pazar” u ka bërë thirrje të gjithë Bosnjës që të bojkotohen produktet e Shqipërisë dhe bregdeti, pasi Kuvendi i Shqipërisë votoi kundër rezolutës që dënon gjenocidin serb në Srebrenicë...

Këta janë titujt e mediave në Bosnjë pasi Shqipëria nuk e kaloi rezolutën që njeh gjenocidin në Srebrenicë

para një jave - Gazeta Express

51 deputetët e Partisë Socialiste të Shqipërisë kanë votuar kundër rezolutës që dënon krimet dhe gjenocidin serb në Srebrenicë e cila u propozua nga deputetët mbështetës të Sali Berishës. Mosvotimi i kësaj...

Edi Rama deklarohet për moskalimin e rezolutës së Srebrenicës, thotë se ishte “lojë e ndyrë” e Sali Berishës

para një jave - Tetova Sot

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka thënë se hedhja e rezolutës për njohjen e gjenocidit ndaj boshnjakvë në Srebrenicë ishte lojë e Sali Berishës. Rezoluta nuk kaloi për shkak se nuk e votuan deputetët...

Kuvendi rrëzoi mocionin e Berishës për dënimin e gjenocidit në Srebrenicë/ Balla: Nuk pranojmë kërkesa nga non grata

para një jave - Vizion Plus

Kreu i grupit parlamentar i PS-së Taulant Balla ka komentuar rrëzimin e mocionit të depozituar në Kuvend nga Sali Berisha një grup deputetësh për dënimin e gjenocidit në Srebrenicë. Balla bëri të qartë...

Pas rrëzimit të rezolutës që dënon gjenocidin serb në Srebrenicë, Rama: Ishte lojë e ulët e Berishës

para një jave - Lajm

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka reaguar pasi Kuvendi i Shqipërisë ka rrëzuar sot kërkesën e deputetit të Partisë Demokratike, Tritan Shehu për të votuar rezolutën që dënon gjenocidin serb në Srebrenicë...

Presidenti i ri, Balla: Do rrëzohet çdo propozim që mban firmën e Berishës

para një jave - Albeu

Deputeti i partisë socialiste, Taulnt Balla në dalje nga mbledhja e parlamentit ka folur për mediat mbi opinioin e tij për zgjedhjen e presidentit të ri. Ai ka theksuar se të gjitha propozimet që mbajnë...

Kuvendi rrëzoi rezolutën për dënimin e gjenocidit serb në Srebrenicë/ Taulant Balla zbulon arsyen: Propozimi nga deputeti non grata Sali Berisha

para një jave - Panorama

Kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste Taulant Balla ka zbuluar arsyen pse votuan kundër rezolutës për dënimin e gjenocidit serb në Srebrenicë. Balla u shpreh në një deklaratë për gazetarët se...

Rrëzuan rezolutën për Srebrenicën, Balla: Nuk pranojmë asgjë me firmën e Sali Berishës

para një jave - ABC News

Kreu i grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla sqaroi para mediave arsyet pse socialistët rrëzuan sot rezolutën për Srebrenicën. Sipas tij kjo nuk ka të bëjë me përmbajtjen, por sepse propozimi...

Deklaratat e Ramës janë pjesë e skenarit serborus/ Vasili: Të thirret Parlamenti në seancë urgjente publike

para një jave - Vizion Plus

Ish kreu i LSI-së, Petrit Vasili ka reaguar për deklaratat e kryeministrit Edi Rama sot nga Brukseli lidhur me hapjen e negociatave për Shqipërinë. Vasili e konsideron si skandal të dimesioneve të mëdha,...

Rrëzimi i rezolutës për Srebrenicën, Meta: Tejet zhgënjyes votimi kundër nga mazhoranca

para një jave - Infokusi

Presidenti Ilir Meta ka shprehur zhgënjimin për rrëzimin e rezolutës së paraqitur në Kuvend për njohjen dhe dënimin e gjenocidit të serbëve të Bosnje-Hercegovinës në Srebrenicë. Rezoluta e propozuar nga...

Srebrenica/ Balla: Nuk votojmë asgjë me firmën e Berishës, kërkova t’i hiqej emri

para një jave - Dosja.al

TIRANË- Deputeti socialist Taulant Balla ka shpjeguar votën kundër të opozitës ndaj propozimit të PD për Srebrenicën. I ftuar në emisionin “Opinion” në Tv Klan, Balla tha se asnjë dokument që mban firmën...

“Krimi më i egër në Europë pas Luftës II Botërore”, Balla: Më 11 korrik seancë të posaçme plenare për Srebrenicën

para një jave - Top Channel

Pas debateve në seancë plenare, Kreu i grupit parlamentar të PS, Taulant Balla reagoi sërish përmes një postimi në rrjete sociale lidhur me genocidin serb në Srebrenicë. Balla shkruan se më 11 korrik parlamenti...

Kuvendi i Shqipërisë mblidhet përsëri më 11 korrik, për të diskutuar mbi gjenocidin në Srebrenicë

para një jave - Indeks online

Pas debateve në seancë plenare, kreu i grupit parlamentar të PS-së, Taulant Balla, reagoi përmes një postimi në rrjete sociale lidhur me gjenocidin serb në Srebrenicë. Balla shkruan se më 11 korrik, Kuvendi...

Shqipëria turpërohet vetëm nga marrja seriozisht e Sali Berishës

para një jave - Java News

Nga Mero Baze E vetmja vlerë që ka provokimi i Sali Berishës, me të ashtuquajturën “rezolutë” për masakrën e Srebenicës, është serioziteti me të cilën e kanë marrë shumë gazetarë por dhe vet drejtues të...

Reagon “avokati” i Berishës, Ilir Meta: U zhgënjeva që s’ia votuan rezolutën! PS do të mohojë gjenocidin në Srebrenicë

para një jave - Java News

“Jam tejet i keqardhur që deputetë të Kuvendit të Shqipërisë shtrembërojnë në mënyrë të pamerituar dhe nuk përfaqësojnë vullnetin e qytetarëve shqiptarë, të cilët e kanë treguar me vepra se janë kundër...

Kuvendi i Shqipërisë nuk e miratoi rezolutën për dënimin e genocidit në Srebrenicës

para një jave - Flaka

Kuvendi i Shqipërisë me 15 vota pro dhe 51 kundër rezoluta për dënimin e genocidit në Srebrenicës nuk u miratua. Tritan Shehu e quajti një ditë të hidhur për shqiptarët. Ku është parlamenti i vetëm që...

Rama për moskalimin e rezolutës së Srebrenicës: Ishte lojë e ndyrë e Berishës

para një jave - Shenja

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama, ka folur pas moskalimit të rezolutës që njeh gjenocidin e kryer nga Serbia në Srebrenicë. Ai tha se kjo ishte lojë e ndyrë e ish-kryeministrit Sali Berisha. Rama theksoi...

Deputeti i PD-së: Rezoluta për Srebrenicën nuk u votua veç që të mos mërzitet Vuçiqi

para një jave - Lajmi.net

Sot, Kuvendi i Shqipërisë nuk e ka kaluar një rezolutë me anë të së cilës dënohej gjenocidi serb në Srebrenicë të Bosnje dhe Hercegovinës. Për këtë, foli iniciuesi i kësaj rezolute, Tritan Shehu, i cili...

Kuvendi i Shqipërisë nuk e voton rezolutën për njohjen e gjenocidit në Srebrenicë

para një jave - Shenja

Rezoluta në lidhje me “Njohjen e gjenocidit të Srebrenicës, Bosnjë-Hercegovinë” është rrëzuar sot në Kuvendin e Shqipërisë. 51 deputetë votuan kundër kësaj rezolute. Pas votimit, Sali Berisha mori fjalën...

Pas rrëzimit të rezolutës që dënon gjenocidin serb në Srebrenicë, Rama: Ishte lojë e ulët e Berishës

para një jave - Infokusi

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka reaguar pasi Kuvendi i Shqipërisë ka rrëzuar sot kërkesën e deputetit të Partisë Demokratike, Tritan Shehu për të votuar rezolutën që dënon gjenocidin serb në Srebrenicë...

Shqipëria turpërohet vetëm nga marrja seriozisht e Sali Berishës

para një jave - Periskopi

E vetmja vlerë që ka  provokimi i Sali Berishës, me të ashtuquajturën “rezolutë” për masakrën e Srebrenicës, është serioziteti me të cilin e kanë marrë shumë gazetarë, por dhe vetë drejtues të shumicës...

Kabashi: Kur ndodhi Masakra e Srebrenices Sali Berisha furnizonte Serbinë me naftë

para një jave - in7

Analisti Bekim Kabashi ka reaguar , pasi Sali Berisha inicioi rezolutë për Srebrenicën në Parlamentin e Shqipërisë, e ku e njëjta nuk u miratua. Kabashi ka kujtuar kohën kur ka ndodhur Srebrenica duke...

Rezoluta e Berishës, Rama: Srebrenica s’është letër për bojën e katranit të Shqipërisë! Do të ringjallet nga varri…

para një jave - Java News

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas vendimit të Kuvendit për të rrëzuar projektrezolutën e propozuar nga Sali Berisha ku dënohej genocidi serb në Srebrenicë. Kreu i qeverisë thotë se ata që “hidhen përpjetë...

Rrëzuan rezolutën për Srebrenicën, Rama: Lojë e ulët e një të shpalluri nga SHBA si i korruptuar

para një jave - Tetova Sot

Kryeministri Edi Rama ka reaguar në Twitter, pas reagimeve që shkaktoi rrëzimi i rezolutës për Srebrenicën në Parlament. Kreu i qeverisë thotë se si fillim duhet të ngrihet pyetja se përse po diskutohet...

Rama për mosvotimin e Rezolutës për Srebrenicën: Kjo ishte lojë e ulët e Sali Berishës

para një jave - Lajmi.net

Kuvendi i Shqipërisë nuk ka pranuar të votojë rezolutën e propozuar nga Tritan Shehu për dënimin e masakrës së Srebrenicës nga ushtria serbe. Në lidhje me këtë ka reaguar edhe Kryeministri Edi Rama, i...

Berisha: Si veshka midis padronit supergrata dhe vellait nongrata!

para një jave - Dosja.al

Lidhur me deklaraten e Edi Rames per refuzimin nga ana e tij dhe pseudomazhorances se tij te rezolutes per denimin e genocidit serb ne Bosnje, sqaroj sa vijon: Pretendimi i Edi Rames se paraqitja e rezolutes...

Rezoluta për Srebrenicën/ Bushati s’përmbahet: Kemi kryeministër prostitutën e Vuçiçit!

para një jave - Dosja.al

TIRANË- Ditën e sotme në Kuvendin e Shqipërisë, është rrëzuar një rezolutë e ish-kryeministrit Sali Berisha dhe opozitës, për të dënuar gjenocidin serb në Srebrenicë. Analisti dhe botuesi Andi Bushati,...

Kuvendi i Shqipërisë nuk e miratoi rezolutën për dënimin e genocidit në Srebrenicës

para një jave - Alsat-M

Kuvendi i Shqipërisë me 15 vota pro dhe 51 kundër rezoluta për dënimin e genocidit në Srebrenicës nuk u miratua. Tritan Shehu e quajti një ditë të hidhur për shqiptarët. Ku është parlamenti i vetëm që...

Kabashi: Kur ndodhi Masakra e Srebrenices Sali Berisha furnizonte Serbinë me naftë

para një jave - Periskopi

Analisti Bekim Kabashi ka reaguar , pasi Sali Berisha inicioi rezolutë për Srebrenicën në Parlamentin e Shqipërisë, e ku e njëjta nuk u miratua. Kabashi ka kujtuar kohën kur ka ndodhur Srebrenica duke...

Përplasje për Srebrenicën. Berisha akuzon socialistët. Balla i kujton thyerjen e embargos

para një jave - Top Channel

Deputetët Socialistë votuan kundra një rezolute për dënimin e krimeve dhe genocidit serb në Srebenicë, një iniciativë kjo e deputetëve mbështetës të Berishës. Kaq ka mjaftuar që Sali Berisha përmes një...

Masakra e Serbënicës, Berisha: Kërkojmë të dënohet gjenocidi, Vuçiçi, një Putin i vogël!

para një jave - News33

Deputeti Sali Berisha u shpreh se nisma e grupit të PD për njohjen e gjenocidit në Srebrenicë është një akt i domosdoshëm për kombet dhe shoqëritë e civilizuara. Gjatë fjalës së tij në foltoren e Kuvendit...

Rrëzimi i rezolutës së Berishës për Srebrenicën/Rama: Lojë e ulët! Meta:Maxhoranca zhgënjeu

para një jave - Dosja.al

TIRANË – Rezoluta e depozituar sot në Kuvend për masakrën se Srebrenicës ka shkaktuar trazira në politikën shqiptare. Kuvendi rrëzoi me shumicë votash rezolutën e propozuar nga ish-kryeministri Sali Berisha,...

Meta reagon për mosvotimin e rezolutës së Srebrenicës: Tejet zhgënjyes votimi kundër i mazhorancës

para një jave - Epoka e Re

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, është shprehur i zhgënjyer me mosvotimin e rezolutës së Srebrenicës nga Kuvendi i Shqipërisë. “Tejet zhgënjyes votimi kundër i mazhorancës ndaj projekt-rezolutës së...

Reagon Meta pas rrëzimit të rezolutë së Srebrenicës

para një jave - Insajderi.org

Presidenti Ilir Meta ka shprehur zhgënjimin për rrëzimin e rezolutës së paraqitur në Kuvend për njohjen dhe dënimin e gjenocidit të serbëve të Bosnje-Hercegovinës në Srebrenicë. Rezoluta e propozuar nga...

“Vepruat si parlamenti serb”- Berisha: U bashkuat me aktin më të turpshëm me Bjellorusinë dhe Putinin

para një jave - Panorama

Ish-kryeministri Berisha iu rikthye sërish çështjes së masakrës në S rebrenice, ku sot u rrëzua në Kuvend rezoluta e propozuar nga PD. Sipas Berishës, sot parlamenti shqiptar veproi njësoj si ai i Serbisë....

Kuvendi rrëzon rezolutën për gjenocidin serb në Srebrenicë, Berisha filmon deputetët

para një jave - Kallxo

Kuvendi i Shqipërisë ka rrëzuar kërkesën e deputetit Tritan Shehu për të votuar rezolutën që dënon gjenocidin serb në Serbrenicë në Bosnjë-Hercegovinë. Ndërkohë gjatë kohës së votimit, Sali Berisha filmoi...

Balla zbulon vendimin e PS për Berishën: Do të rrëzojmë çdo propozim apo kërkesë që mban firmën e ‘non-gratës’

para një jave - Java News

Kryetari i grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla, ka dalë në një prononcim për mediat për të sqaruar vendimin e mazhorancës për të rrëzuar rezolutën e Serbrenicës e propozuar nga ish-kryeministri...

“Tejet zhgënjyes votimi kundër i mazhorancës”/ Meta për Rezolutën e Srebrenicës: Po shtrembërohet vullneti i qytetarëve shqiptarë…

para një jave - FaxWeb

Lidhur me projekt rezolutën e Sebrenicës, ka reaguar dhe kreu i shtetit Ilir Meta i cili shprehet i zhgënjyer me votimin kundër të mazhorancës. Përmes një postimi në Facebook, Meta shkruan se ndjen keqardhje...

Srebrenica/ Abazi:Nëse Shqipëria nuk e dënon gjenocidin, po ndjek linjën e Serbisë e Rusisë

para një jave - Dosja.al

TIRANË- Ish-kandidiati për deputet Boiken Abazi ka reaguar pasi Kuvendi ka rrëzuar projekt rezolutën për dënimin e gjenocidit në Srebrenicë. Me anë të një postimi në Facebook, Abazi shkruan se rezoluta...

Edi Rama deklarohet për moskalimin e rezolutës së Srebrenicës, thotë se ishte “lojë e ndyrë” e Sali Berishës

para një jave - Ekonomia Online

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka thënë se hedhja e rezolutës për njohjen e gjenocidit ndaj boshnjakvë në Srebrenicë ishte lojë e Sali Berishës. Rezoluta nuk kaloi për shkak se nuk e votuan deputetët...

Deputeti i PD-së: Rezoluta për Srebrenicën nuk u votua veç që të mos mërzitet Vuçiqi

para një jave - Ekonomia Online

Sot, Kuvendi i Shqipërisë nuk e ka kaluar një rezolutë me anë të së cilës dënohej gjenocidi serb në Srebrenicë të Bosnje dhe Hercegovinës. Për këtë, foli iniciuesi i kësaj rezolute, Tritan Shehu, i cili...

Rezoluta për Srebenicën në Kuvend, reagon Meta: Zhgënjyes votimi KUNDËR i maxhorancës

para një jave - Dosja.al

Ilir Meta: Tejet zhgënjyes votimi KUNDËR i mazhorancës ndaj projekt-rezolutës së paraqitur në Kuvendin e Shqipërisë për njohjen dhe dënimin e genocidit të serbëve të Bosnje-Hercegovinës në Srebrenicë në...

Rama nuk i ndahet Berishës: Nuk rrëzuam asnjë rezolutë, refuzuam dokumentin e ardhur nga Katrani, njësoj do veprojmë gjithmonë

para një jave - FaxWeb

Kryeministri Edi Rama postim në Twitter: Edhe një fakt për t’u nënvizuar: Parlamenti sot nuk ka rrëzuar asnjë rezolutë për Srebrenicën, po thjesht ka refuzuar të fusë në procedurën trejavore parlamentare...

Kuvendi i Shqipërisë mblidhet përsëri më 11 korrik, për të diskutuar mbi gjenocidin në Srebrenicë

para një jave - Infokusi

Pas debateve në seancë plenare, kreu i grupit parlamentar të PS-së, Taulant Balla, reagoi përmes një postimi në rrjete sociale lidhur me gjenocidin serb në Srebrenicë. Balla shkruan se më 11 korrik, Kuvendi...

Srebrenica/ Rama s’i ndahet Berishës: Refuzuam dokumentin e Katranit, do e bëjmë gjithmonë

para një jave - Dosja.al

Edi Rama: Edhe një fakt për t’u nënvizuar: Parlamenti sot nuk ka rrëzuar asnjë rezolutë për Srebrenicën, po thjesht ka refuzuar të fusë në procedurën trejavore parlamentare një dokument të ardhur nga Katrani,...

Rama deklarohet për moskalimin e rezolutës së Srebrenicës, thotë se ishte “lojë e ndyrë” e Sali Berishës

para një jave - Insajderi.org

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka thënë se hedhja e rezolutës për njohjen e gjenocidit ndaj boshnjakvë në Srebrenicë ishte lojë e Sali Berishës. Rezoluta nuk kaloi për shkak se nuk e votuan deputetët...

Rama pasi nuk u miratua rezoluta për Srebrenicën: Lojë e ndytë e Sali Berishës

para një jave - Periskopi

Kryeministri Edi Rama ka reaguar në Twitter, pas reagimeve që shkaktoi rrëzimi i rezolutës për Srebrenicën në Parlament. Kreu i qeverisë thotë se si fillim duhet të ngrihet pyetja se përse po diskutohet...

Moskalimi i rezolutës së Srebrenicës, reagon Rama

para një jave - Arbresh

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka komentuar moskalimin në Kuvend të Shqipërisë të rezolutës për njohjen e gjenocidit ndaj boshnjakëve në Srebrenicë. Ai thotë se ata që e kritikojnë moskalimin e kësaj...

Deputeti i PD-së: Rezoluta për Srebrenicën nuk u votua veç që të mos mërzitet Vuçiqi

para një jave - in7

Sot, Kuvendi i Shqipërisë nuk e ka kaluar një rezolutë me anë të së cilës dënohej gjenocidi serb në Srebrenicë të Bosnje dhe Hercegovinës. Për këtë, foli iniciuesi i kësaj rezolute, Tritan Shehu, i cili...

Kuvendi i Shqipërisë voton kundër rezolutës që dënon gjenocidin serb

para një jave - Ina

Kuvendi i Shqipërisë ka rrëzuar kërkesën e deputetit Tritan Shehu për të votuar rezolutën që dënon gjenocidin serb në Srebrenicë të Bosnje e Hercegovinës. Ish-kryeministri Sali Berisha deklaroi se njohja...

Kuvendi i Shqipërisë voton kundër rezolutës për gjenocidin serb në Srebrenicë

para një jave - RTV 21

Ditën e sotme është hedhur poshtë kërkesa e deputetëve të grupit të Rithemelimit të PD-së, për të miratuar një rezolutë për krimet e Serbisë në Srebrenicë. Deputetët e mazhorancës e kanë hedhur poshtë...

Edi Rama deklarohet për moskalimin e rezolutës së Srebrenicës, thotë se ishte ‘lojë e ndyrë’ e Sali Berishës

para një jave - Gazeta Metro

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka thënë se hedhja e rezolutës për njohjen e gjenocidit ndaj boshnjakvë në Srebrenicë ishte lojë e Sali Berishës. Rezoluta nuk kaloi për shkak se nuk e votuan deputetët...

Kuvendi i Shqipërisë nuk e voton rezolutën për njohjen e gjenocidit në Srebrenicë

para një jave - Reporteri

Rezoluta në lidhje me “Njohjen e gjenocidit të Srebrenicës, Bosnjë-Hercegovinë” është rrëzuar sot në Kuvendin e Shqipërisë. 51 deputetë votuan kundër kësaj rezolute. Pas votimit, Sali Berisha mori fjalën...

Kuvendi i Shqipërisë rrëzon kërkesën për të votuar rezolutën që dënon gjenocidin serb në Srebrenicë

para një jave - Zhurnal

Kuvendi i Shqipërisë ka rrëzuar sot kërkesën e deputetit të Partisë Demokratike, Tritan Shehu për të votuar rezolutën që dënon gjenocidin serb në Srebrenicë në Bosnjë-Hercegovinë. Kryetari i Grupit Parlamentar...

Kuvendi i Shqipërisë rrëzon rezolutën për gjenocidin serb në Srebrenicë

para një jave - Koha.mk

Kuvendi i Shqipërisë ka rrëzuar kërkesën e deputetit Tritan Shehu për të votuar rezolutën që dënon gjenocidin serb në Srebrenicë të Bosnje e Hercegovinës. Ish-kryeministri Sali Berisha deklaroi se njohja...

“Tradhtarë” mes socialistëve, kush janë deputetët që votuan pro rezolutës për Srebrenicën

para një jave - Zyrtare

TIRANË – Ilir Ndraxhi dhe Luljeta Bozo duket se kanë votuar “pro” për rezolutën që dënn gjenocidin e ndodhur në Srebrenicë. Siç duket nga fotot e mëposhtme të shkrepura nga “Ora News” dhe fotoreporteri...

Rezolutë mbi Srebrenicën/ Rama “shpërthen” ndaj Berishës: Ç’ne sot, me ç’rast? Neveri për ata që i shkojnë pas avazit një të damkosuri…

para një jave - FaxWeb

Kryeministri i vendit Edi Rama ka reaguar lidhur me Rezolutën mbi Srebrenicën duke thënë se arsyeja pse u diskutua sot në Parlamentin shqiptar fsheh një lojë të ulët të ish-kryeministrit Berisha. I ndodhur...

Kuvendi i Shqipërisë rrëzon rezolutën për gjenocidin serb në Srebrenicë

para një jave - Koha.net

Kuvendi i Shqipërisë ka rrëzuar kërkesën e deputetit Tritan Shehu për të votuar rezolutën që dënon gjenocidin serb në Srebrenicë të Bosnje e Hercegovinës. Ish-kryeministri Sali Berisha deklaroi se njohja...

Rezolutë mbi Srebrenicën/ Rama: Ç’ne sot, me ç’rast? Ata që hidhen përpjetë gjoja me dështimin…

para një jave - FaxWeb

Edi Rama : Ata që hidhen përpjetë për gjoja dështimin e një rezolute mbi Srebrenicën në parlamentin shqiptar, si fillim duhet të pyesin po ç’ne kjo rezolutë sot,pse,me ç’rast?Pastaj duhet të informohen...

Rezoluta mbi Srebrenicën në Kuvend,Rama reagon nga Brukseli: Ç’ne sot? Ishte lojë e ulët…

para një jave - Dosja.al

Edi Rama: Ata që hidhen përpjetë për gjoja dështimin e një rezolute mbi Srebrenicën në parlamentin shqiptar, si fillim duhet të pyesin po ç’ne kjo rezolutë sot,pse,me ç’rast?Pastaj duhet të informohen...

Kuvendi i Shqipërisë voton kundër rezolutës që dënon gjenocidin serb

para një jave - GazetaBlic

Kuvendi i Shqipërisë ka rrëzuar kërkesën e deputetit Tritan Shehu për të votuar rezolutën që dënon gjenocidin serb në Srebrenicë të Bosnje e Hercegovinës. Ish-kryeministri Sali Berisha deklaroi se njohja...

Debate në Kuvend/ Rrëzohet rezoluta për Srebenicën e kërkuar nga Berisha

para një jave - Top Channel

Deputetët Socialistë votuan kundra një rezolute për dënimin e krimeve dhe genocidit serb në Srebenicë, një iniciativë kjo e deputetëve mbështetës të Berishës. Kaq ka mjaftuar që Sali Berisha përmes një...

Përplasje në Kuvendin e Shqipërisë për gjenocidin në Srebrenicë, Balla: Berisha furnizoi me naftë ushtrinë jugosllave

para një jave - TV21

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste në Shqipëri, Taulant Balla tha në seancën plenare të Kuvendit se kur Sali Berisha ishte president, ka lejuar furnizimin me naftë të ushtrisë jugosllave...

Rezoluta për masakrën e Srebrenicës/ Balla: Fyese që Berisha është brenda propozuesve, nuk miratohet asnjë kërkesë me firmën e tij

para një jave - FaxWeb

Balla: Sali Berisha i cili është i papranueshëm me cdo lloj propozimi me firmën e tij, deputeti i pavarur është shpallur non grata nga Amerika për vepra të mëdha korruptive, cdo kërkesë me firmën e tij...

“Erdhe si cjapi te kasapi. Të hapen ‘petat e byrekut’”, Balla akuza të forta Berishës për Srebrenicën: Je përgjegjës!

para një jave - Fakte

Kreu i grupit parlamentar të socialistëve, Taulant Balla ka lëshuar akuza në drejtim të ish-kryeministrit Sali Berisha, duke e bërë dhe atë përgjegjës për masakrën e Srebrenicës. Nga foltorja e Kuvendit,...

Këta janë titujt e mediave në Bosnjë pasi Shqipëria nuk e kaloi rezolutën që njeh gjenocidin në Srebrenicë

para një jave - Insajderi.org

51 deputetët e Partisë Socialiste të Shqipërisë kanë votuar kundër rezolutës që dënon krimet dhe gjenocidin serb në Srebrenicë e cila u propozua nga deputetët mbështetës të Sali Berishës. Mosvotimi i kësaj...

Shqipëria nuk e voton rezolutën që dënon gjenocidin serb në Srebrenicë

para një jave - RTK

Kuvendi i Shqipërisë ka rrëzuar kërkesën e deputetit Tritan Shehu për të votuar rezolutën që dënon gjenocidin serb në Srebrenicë të Bosnje e Hercegovinës. Ish-kryeministri Sali Berisha deklaroi se njohja...

Berisha: Vuçiqi është frymëzues ndaj gjenocidit serb, ky njeri është një Putin i vogël

para një jave - Reporteri

Ish-kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha gjatë fjalës së tij në foltoren e Kuvendit, ka kërkuar që të votohet përsa i përket rezolutës së deputetëve të PD-së për të dënuar gjenocidin serb në Srebenicë....

Presidenti i ri/ Balla: Do rrëzohet çdo propozim që mban firmën e Berishës

para një jave - Dosja.al

Taulant Balla: Do rrëzohet çdo propozim që mban firmën e Berishës.

Mediat boshnjake bëjnë thirrje për bojkot të prodhimeve dhe bregdetit të Shqipërisë, pas dështimit të rezolutës

para një jave - Gazeta Metro

Disa portale boshnjake po bëjnë thirrje për bojkot të prodhimeve të Shqipërisë dhe bregdetit, pas dështimit të votimin në Parlamentin shqiptar, të rezolutës që dënon krimet dhe gjenocidin serb në Srebrenicë,...

Kuvendi rrëzon rezolutën e opozitës që dënon gjenocidin serb në Bosnje

para një jave - Klan

Kuvendi rrëzon rezolutën e opozitës që dënon gjenocidin serb në Bosnje 27 vjet pas masakrës më të madhe të ndodhur në 3 dekadat e fundit, asaj të Srebrenicës ku mbetën të vrarë 8000 boshnjakë, Partia Demokratike...

FOTOLAJM/ Socialistët pranojnë gjenocidin serb, Berisha i filmon

para një jave - Syri.net Kosova

Kuvendi rrëzoi në mënyrë të turpshme një rezolutë që dënonte gjenocidin serb në Bosnje. Deputetët socialistë ngritën kartonat për të dalë pro gjenocidit serb në Srebrenicë. Lideri historik demokrat, Sali...

Kuvendi i Shqipërisë rrëzon kërkesën për të votuar rezolutën që dënon gjenocidin serb në Srebrenicë

para një jave - Telegrafi

Kuvendi i Shqipërisë ka rrëzuar sot kërkesën e deputetit të Partisë Demokratike, Tritan Shehu për të votuar rezolutën që dënon gjenocidin serb në Srebrenicë në Bosnjë-Hercegovinë. Kryetari i Grupit Parlamentar...

Balla Berishës: Ti ke ushqyer me naftë ushtrinë serbe, s’bëjmë rezolutë me firmën tënde

para një jave - Zeri

Kryetari i grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla, i ka kthyer përgjigje ish-Kryeministrit Sali Berisha, i cili ka hartuar një rezolutë për dënimin e gjenocidit të ushtrisë serbe në Srebrenicë...

S’miratohet rezoluta për Srebrenicën, Berisha: Votuat sipas urdhrit të Aleksandar Vuçiqit

para një jave - Zeri

Parlamenti i Shqipërisë nuk ka votuar rezolutën e ish-Kryeministrit Sali Berisha për të dënuar gjenocidin serb në Srebrenicë në vitin 1995 duke marrë 51 vota kundër. Në lidhje me këtë, ish-Kryeministri...

S’miratohet rezoluta për Srebrenicën, Berisha: Votuat sipas urdhrit të Aleksandar Vuçiqit

para një jave - Zeri

Parlamenti i Shqipërisë nuk ka votuar rezolutën e ish-kryeministrit Sali Berisha për të dënuar gjenocidin serb në Srebrenicë në vitin 1995, duke marrë 51 vota kundër. Në lidhje me këtë, ish-kryeministri...

“Tradhtari i luftës së Kosovës”/ Balla akuzon Berishën: Furnizove me naftë kontrabandë ushtrinë serbe, të nisin hetimet për thyerjen e embargos së OKB

para një jave - Top Channel

Kryetari i grupit parlamentar të Partisë Socialiste të Shqipërisë, Taulant Balla akuzuar Sali Berishën si përgjegjës kryesor për masakrën e Srebrenicës. Gjatë fjalës së tij në Kuvend, Balla tha se Berisha...

Rezoluta për genocidin e Srebenicës, REL: Kuvendi i Shqipërisë refuzon t’a shqyrtojë

para një jave - Dosja.al

TIRANË- Kuvendi i Shqipërisë ka refuzuar të enjten kërkesën e një deputeti të opozitës për të shqyrtuar dhe mbështetur një rezolutë që dënon krimet e kryera nga forcat serbe në Srebrenicë në vitin 1995...

Kuvendi i Shqipërisë nuk e voton rezolutën për njohjen e gjenocidit në Srebrenicë, Berisha shpërthen ndaj Ramës

para një jave - Bota Sot

Rezoluta në lidhje me “Njohjen e gjenocidit të Srebrenicës, Bosnjë-Hercegovinë” është rrëzuar sot në Kuvendin e Shqipërisë. 51 deputetë votuan kundër kësaj rezolute. Pas votimit, Sali Berisha mori fjalën...

Balla Berishës: Ti ke ushqyer me naftë ushtrinë serbe, s’bëjmë rezolutë me firmën tënde

para një jave - Zeri

Kryetari i grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla, i ka kthyer përgjigje ish-Kryeministrit Sali Berisha, i cili ka hartuar një rezolutë për dënimin e gjenocidit të ushtrisë serbe në Srebrenicë...

Balla Berishës: Ti ke ushqyer me naftë ushtrinë serbe, s’bëjmë rezolutë me firmën tënde

para një jave - Zeri

Kryetari i grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla, i ka kthyer përgjigje ish-Kryeministrit Sali Berisha, i cili ka hartuar një rezolutë për dënimin e gjenocidit të ushtrisë serbe në Srebrenicë...

Masakra e Serbënicës, Berisha: Kërkojmë të dënohet gjenocidi, Vuçiçi, një Putin i vogël!

para një jave - Top Channel

Deputeti Sali Berisha u shpreh se nisma e grupit të PD për njohjen e gjenocidit në Srebrenicë është një akt i domosdoshëm për kombet dhe shoqëritë e civilizuara. Gjatë fjalës së tij në foltoren e Kuvendit...

“Erdhe si cjapi te kasapi. Të hapen ‘petat e byrekut’”, Balla akuza të forta Berishës për Srebrenicën: Je përgjegjës!

para një jave - Zhurnal

Kreu i grupit parlamentar të socialistëve, Taulant Balla ka lëshuar akuza në drejtim të ish-kryeministrit Sali Berisha, duke e bërë dhe atë përgjegjës për masakrën e Srebrenicës. Nga foltorja e Kuvendit,...

“Më erdhe si cjapi te kasapi”, Balla- Berishës: Je përgjegjës për masakrën në Bosnje

para një jave - Gazeta Express

Kërkesa e deputetëve të grupit të Rithemelimit, për të miratuar një rezolutë për krimet e Serbisë në Bosnje është bërë shkak për replika të forta në sallën e Kuvendit. Balla akuzoi Berishën se ka furnizuar...

Nuk miratohet rezoluta për Srebrenicën, Berisha: Votuat sipas urdhrit të Aleksandër Vuçiç

para një jave - Klan

Nuk miratohet rezoluta për Srebrenicën, Berisha: Votuat sipas urdhrit të Aleksandër Vuçiç Rezoluta e propozuar nga deputetët e Partisë Demokratike për dënimin e genocidit serb në Srebrenicë nuk është miratuar...

Berisha: Vuçiq është frymëzues ndaj gjenocidit serb, ky njeri është një Putin i vogël

para një jave - Klan Kosova

Ish-kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha gjatë fjalës së tij në foltoren e Kuvendit, ka kërkuar që të votohet përsa i përket rezolutës së deputetëve të PD-së për të dënuar gjenocidin serb në Srebenicë....

“Njihni gjenocidin e Srebrenicës”, Berisha: Vuçiç është Putin-i i vogël, tha se duhen vrarë 100 myslimanë për 1 serb

para një jave - Gazeta Express

Nën drejtimin e Kryetares së Kuvendit, Lindita Nikolla, dje u zhvillua mbledhja e Konferencës së Kryetarëve. Mbledhja shqyrtoi kërkesën e shtatë deputetëve të Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike...

Balla – Berishës: Ti ke ushqyer me naftë ushtrinë serbe, nuk bëjmë rezolutë me firmën tënde

para një jave - Klan

Balla – Berishës: Ti ke ushqyer me naftë ushtrinë serbe, nuk bëjmë rezolutë me firmën tënde Kryetari i grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla, i ka kthyer përgjigje ish-Kryeministrit Sali...

Berisha: Vuçiç është frymëzues ndaj genocidit serb, ky njeri është një Putin i vogël

para një jave - Klan

Berisha: Vuçiç është frymëzues ndaj genocidit serb, ky njeri është një Putin i vogël Gjatë fjalës së tij në Foltoren e Kuvendit, ish-Kryeministri i vendit Sali Berisha ka kërkuar që të votohet përsa i...

Parlamenti rrëzon rezolutën e Berishës për Srebrenicën; Balla – ish-Kryeministrit: Furnizove me naftë ushtrinë serbe

para një jave - Klan

Parlamenti rrëzon rezolutën e Berishës për Srebrenicën; Balla – ish-Kryeministrit: Furnizove me naftë ushtrinë serbe Parlamenti rrëzon rezolutën e Berishës për Srebrenicës; Balla – ish-Kryeministrit: Furnizove...

Nuk kalon rezoluta për njohjen e gjenocidit në Srebrenicë, Berisha shpërthen ndaj Ramës

para një jave - OraInfo

S’kalon rezoluta për njohjen e gjenocidit në Srebrenicë, Berisha shpërthen ndaj Ramës. Rezoluta në lidhje me “Njohjen e gjenocidit të Srebrenicës, Bosnjë-Hercegovinë” është rrëzuar ditën e sotme në Kuvendin...

“Erdhe si cjapi te kasapi. Të hapen ‘petat e byrekut’”, Balla akuza të forta Berishës për Srebrenicën: Je përgjegjës!

para një jave - Medial

Kreu i grupit parlamentar të socialistëve, Taulant Balla ka lëshuar akuza në drejtim të ish-kryeministrit Sali Berisha, duke e bërë dhe atë përgjegjës për masakrën e Srebrenicës. Nga foltorja e Kuvendit,...

Berisha akuza të rënda deputetëve socialistë: A jeni shqiptarë ju që nuk votuat për dënimin e gjenocidit serb në Srebrenicë

para një jave - Epoka e Re

Ish-Kryeministri Sali Berisha, në  fjalën e tij në Kuvend u ka kërkuar llogari deputetëve të cilët votuan kundër dënimit të gjenocidit serb në Srebrenicë. Ai tha se me ngritjen e kartonit të kuq, deputetët...

Sali Berisha sulmon Vuçiçin nga salla e parlamentit: Është një Putin i vogël, mund të përsërisë...!

para një jave - Bota Sot

Ish-kryeministri Sali Berisha kërkoi nga ligjvënësit në parlament që të dënojnë masakrën e Serbrenicës. Gjatë fjalës së tij Berisha atakoi dhe presidentin serb Aleksandër Vuçiç, të cilin e cilësoi si një...

“Votuat sipas urdhrit të Vuçiç”- Berisha sulmon mazhorancën: Ç’mund të presësh nga një eskortë trafikantësh, po silleni si kope

para një jave - Bota Sot

Ish kryeministri Sali Berisha dënoi qendrimin e mazhorancës, e cila nuk votoi rezolutën që dënon gjenocidin në Srebrenicë. Në fjalën e tij, Berisha iu drejtua mazhorancës duke thënë se votuan sipas urdhrit...

Bie rezoluta në parlamentin shqiptar, Berisha akuzon Ramën: Shkelët gjakun e mbi 100 mijë shqiptarëve në Kosovë!

para një jave - Indeks online

Rezoluta në lidhje me “Njohjen e gjenocidit të Srebrenicës, Bosnjë-Hercegovinë” është rrëzuar ditën e sotme në Kuvend. 51 deputetë votuan kundër kësaj rezolute. Pas votimit, Berisha mori fjalën në Kuvend...

Berisha: Vuçiqi, një Putin i vogël!

para një jave - Indeks online

Deputeti Sali Berisha u shpreh se nisma e grupit të PD për njohjen e gjenocidit në Srebrenicë është një akt i domosdoshëm për kombet dhe shoqëritë e civilizuara. Gjatë fjalës së tij në foltoren e Kuvendit...

Berisha: Vuçiqi është frymëzues ndaj gjenocidit serb, ky njeri është një Putin i vogël

para një jave - Zeri

Ish-kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha gjatë fjalës së tij në foltoren e Kuvendit, ka kërkuar që të votohet përsa i përket rezolutës së deputetëve të PD-së për të dënuar gjenocidin serb në Srebenicë....

PS rrëzon Rezolutën për genocidin në Srebrenicë, Balla-Berishës: Erdhe si cjapi te kasapi, furnizove ushtrinë jugosllave me naftë

para një jave - Shekulli

Publikuar më 12.05.2022 nga Shekulli Rezoluta në lidhje me “Njohjen e gjenocidit të Srebrenicës, Bosnjë-Hercegovinë” është rrëzuar ditën e sotme në Kuvend. 51 deputetë votuan kundër kësaj rezolute. Pas...

Kuvendi i Shqipërisë nuk e voton rezolutën për njohjen e gjenocidit të Serbis në Srebrenicë

para një jave - Tetova1

Rezoluta në lidhje me “Njohjen e gjenocidit të Srebrenicës, Bosnjë-Hercegovinë” është rrëzuar sot në Kuvendin e Shqipërisë. 51 deputetë votuan kundër kësaj rezolute. Pas votimit, Sali Berisha mori fjalën...

“Erdhe si cjapi te kasapi o Sali”/ Balla shënjestron Berishën: Je tradhëtari më i madh, theve embargon e OKB, furnizove me naftë Serbinë

para një jave - Vizion Plus

Kreu i Grupit Parlamentar të socialistëve, Taulant Balla nuk I kurseu akuzat e forta ndaj Berishës, pasi ky I fundit mori fjalën në Kuvend dhe kërkoi që socialistet të votonin rezoluten për dënimin e krimeve...

Nuk miratohet rezoluta për Srebrenicën, Berisha: Votuat sipas urdhrit të Aleksandër Vuçiç

para një jave - Klan Macedonia

Rezoluta e propozuar nga deputetët e Partisë Demokratike për dënimin e genocidit serb në Srebrenicë nuk është miratuar ditën e sotme në Kuvend duke marrë 51 vota kundër. Në lidhje me këtë, ish-Kryeministri...

Balla bën paralajmërimin e fortë për fatin e Berishës: Nuk do e përfundosh mandatin

para një jave - ABC News

Debate të forta janë këmbyer mes Taulant Ballës dhe Sali Berishës në foltoren e Kuvendit ku socialistët rrëzuan kërkesën për një rezolutë njohje të gjenocidit Sebrenicës të iniciuar nga disa deputetët...

Berisha: Vuçiç është një Putin i vogël, i aftë të kryejë masakra

para një jave - Vizion Plus

Sali Berisha teksa mori fjalën e tij në Kuvend për të dënuar masakrat serbe në Bosnjë ndaj civileve myslimane, nuk nguroi të sulmonte Presidentin serb Aleksander Vucic. Lideri historic i të djathtës e...

Rezoluta për njohjen e gjenocidit në Srebrenicë nuk u miratua, shpërthen Berisha: Silleni si kope, Rama është skllav i Vuçiç

para një jave - Albeu

Bie me 51 vota kundër rezoluta për njohjen e gjenocidit të Srebrenicë. Pas vendimit, Berisha mori fjalën e tij në Kuvend dhe tha: “Shqipëria, një anti-shqiptar të tillë si Edi Ramën, nuk ka pasur kurrë....

“Votuat sipas urdhrit të Vuçiç”- Berisha sulmon mazhorancën: Ç’mund të presësh nga një eskortë trafikantësh, po silleni si kope

para një jave - Panorama

Ish kryeministri Sali Berisha dënoi qendrimin e mazhorancës, e cila nuk votoi rezolutën që dënon gjenocidin në Srebrenicë. Në fjalën e tij, Berisha iu drejtua mazhorancës duke thënë se votuan sipas urdhrit...

Balla akuza të forta ndaj Berishës: Je përgjegjës për masakrën në Bosnje

para një jave - Albeu

Taulant Balla Kuvendi i Shqipërisë, Shqipëria e ka dënuar, e dënon dhe do ta dënojë gjithnjë tragjedinë e Bosnjës, dhe ka përshëndetur të gjitha dënimet shembullore të masakrës së Hagës. 8 mijë boshnjakë...

Çfarë po paralajmëron Taulant Balla? Deklarata e fortë në Kuvend për Berishën: Nuk do jesh katër vjet deputet, por…Nuk do marrësh kurrë asnjë mbështetje

para një jave - Panorama

Kreu i grupit parlamentar të PS, Taulant Balla ka paralajmëruar ish kryeministrin Sali Berisha se nuk do të jetë katër vjet si deputet në Kuvend. Lidhur me nismën për dënimin e genocidit serb ne Bosnje,...

Berisha dhe prakrahësit e tij kërkuan miratimin e një rezolute për dënimin e masakrës së Srebrenicës, maxhoranca e rrëzon me 51 vota kundër!

para një jave - Panorama

Kuvendi i Republikës ka rrëzuar rezolutën e iniciuar nga ish-kryeministri Berisha dhe një grup deputetësh të Komisionit të Rithemelimit, për të dënuar genocidin serb në Bosnjë. Me 51 vota kundër, Kuvendi...

Balla i drejtohet Berishës dhe kërkon rihapjen e çështjes për thyerjen e embargos së OKB: Ti nuk duhet të jesh në këtë sallë, duhet të mbash përgjegjësi

para një jave - Panorama

Kreu i grupit parlamentar të PS, Taulant Balla ka kërkuar rihapje të çështjes së thyerjes së embargos nga Shqipëria, në vitin 2015 dhe tha se Sali Berisha duhet te mbaje pergjegjesi e “nuk duhet te jete...

Dënimi i masakrës së Srebrenicës, Berisha: Vuçiç një Putin i vogël

para një jave - Albeu

Nën drejtimin e Kryetares së Kuvendit, Lindita Nikolla, dje u zhvillua mbledhja e Konferencës së Kryetarëve. Mbledhja shqyrtoi kërkesën e shtatë deputetëve të Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike...

Sali Berisha sulmon Vuçiçin nga salla e parlamentit: Është një Putin i vogël, mund të përsërisë genocidin e Serbrenicës në çdo kohë

para një jave - Panorama

Ish-kryeministri Sali Berisha kërkoi nga ligjvënësit në parlament që të dënojnë masakrën e Serbrenicës. Gjatë fjalës së tij Berisha atakoi dhe presidentin serb Aleksandër Vuçiç, të cilin e cilësoi si një...

LIVE- Berisha: Nisma për të dënuar genocidin serb në Bosnje, synim të dënojë një akt të pashembullt

para një jave - Panorama

Ish-kryeministri Sali Berisha ka marrë fjalën në nisje të seancës plenare në Kuvend duke treguar synimet që ka nisma për rezolutën e kërkuar për dënimin e genocidit serb në Srebrenicë. “Kjo seancë shënon...

Balla- Berishës: Ke përgjegjësi direkte për gjenocidin e Srebrenicës

para një jave - Mapo

Ish- kryeministri Sali Berisha kërkoi nga deputetët në Kuvend që të miratohet nisma e deputetëve opozitar për njohjen e gjenocidit në Srebrenicës. E ashpër ka qenë përgjigja që ka ardhur nga kreu i Grupit...

Berisha tund Parlamentin, por i rrëzohet rezoluta që dënon genocidin në Srebrenicë

para një jave - NOA

Kuvendi i Shqipërisë ka hedhur poshtë një projekt-rezolutë të firmosur nga një grup deputetësh të PD, bashkë me liderin e tyre historik Sali Berisha, për të dënuar genocidin serb në Bosnjë. Në fjalën e...

Bie rezoluta për njohjen e gjenocidit në Srebrenicë, Berisha: Rama skllav i Vuçiç, silleni si kope

para një jave - ABC News

Bie me 51 vota kundër rezoluta për njohejn e gjenocidit në Srebrenicë. Sali Berisha mori fjalën e tij në Kuvend. Berisha: Shqipëria anti shqipatr të tillë si Edi Ramën nuk ka pasur kurrë. Ju shkelmuat...

“Njihni gjenocidin e Srebrenicës”, Sali Berisha: Vuçiç është Putin-i i vogël, tha se duhen vrarë 100 myslimanë për 1 serb

para një jave - ABC News

Nën drejtimin e Kryetares së Kuvendit, Lindita Nikolla, dje u zhvillua mbledhja e Konferencës së Kryetarëve. Mbledhja shqyrtoi kërkesën e shtatë deputetëve të Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike...

“Erdhe si cjapi tek kasapi”, Balla – Berishës: Je përgjegjës për gjenocidin në Srebrenicë, furnizove ushtrinë jugosllave me naftë

para një jave - ABC News

Teksa Sali Berisha kërkoi nga deputetët që të miratohet nisma e deputetëve opozitar për njohjen e gjenocidit në Srebrenicës një përgjigje për të ka ardhur nga kreu i Grupit Parlamentar të PS-së Taulant...

Fotolajm/ Edi Ramës i del nga rreshti një prej deputetëve, bashkon votat me Sali Berishën

para një jave - FaxWeb

Një prej deputetëve të Partisë Socialiste ka bashkuar votat në seancën e sotme me deputetët e Komisionit të Rithemelimit. Deputeti, të cilin Fax News nuk ka mundur që ta identifikojë, ka ngritur kartonin...

Berisha: Vuçiç, një Putin i vogël, i aftë të kryejë masakra

para një jave - Vizion Plus

Sali Berisha teksa mori fjalën e tij në Kuvend për të dënuar masakrat serbe në Bosnjë ndaj civileve myslimane, nuk nguroi të sulmonte Presidentin serb Aleksander Vucic. Lideri historic I të djathtës e...

Nuk miratohet rezoluta për Srebrenicën, Berisha: Votuat sipas urdhrit të Aleksandër Vuçiç

para një jave - Tetova Sot

Rezoluta e propozuar nga deputetët e Partisë Demokratike për dënimin e genocidit serb në Srebrenicë nuk është miratuar ditën e sotme në Kuvend duke marrë 51 vota kundër. Në lidhje me këtë, ish-Kryeministri...

Masakra e Srebrenicës, Berisha: Kërkojmë të dënohet gjenocidi

para një jave - Nistori

Deputeti Sali Berisha u shpreh se nisma e grupit të PD për njohjen e gjenocidit në Srebrenicë është një akt i domosdoshëm për kombet dhe shoqëritë e civilizuara. Gjatë fjalës së tij në foltoren e Kuvendit...

Kuvendi i Shqipërisë votoi kundër rezolutës që dënon gjenocidin serb

para një jave - Fakti Ditor

Kuvendi i Shqipërisë ka rrëzuar kërkesën e deputetit Tritan Shehu për të votuar rezolutën që dënon gjenocidin serb në Srebrenicë të Bosnje e Hercegovinës. Ish-kryeministri Sali Berisha deklaroi se njohja...

Kuvendi i Shqipërisë votoi kundër rezolutës që dënon gjenocidin serb

para një jave - Insajderi.org

Kuvendi i Shqipërisë ka rrëzuar kërkesën e deputetit Tritan Shehu për të votuar rezolutën që dënon gjenocidin serb në Srebrenicë të Bosnje e Hercegovinës. Ish-kryeministri Sali Berisha deklaroi se njohja...

Kuvendi i Shqipërisë votoi kundër rezolutës që dënon gjenocidin serb

para një jave - Periskopi

Kuvendi i Shqipërisë ka rrëzuar kërkesën e deputetit Tritan Shehu për të votuar rezolutën që dënon gjenocidin serb në Srebrenicë të Bosnje e Hercegovinës. Ish-kryeministri Sali Berisha deklaroi se njohja...

Balla – Berishës: Je përgjegjës për gjenocidin në Srebrenicë, furnizove ushtrinë jugosllave me naftë

para një jave - Shenja

Teksa Sali Berisha kërkoi nga deputetët që të miratohet nisma e deputetëve opozitar për njohjen e gjenocidit në Srebrenicës një përgjigje për të ka ardhur nga kreu i Grupit Parlamentar të PS-së Taulant...

E paparë: Socialistët e Edi Ramës votuan kundër rezolutës për dënimin e krimeve serbe

para një jave - Almakos

Kërkesa e deputetëve të grupit të Rithemelimit, për të miratuar një rezolutë për krimet e Serbisë në Bosnje është bërë shkak për replika të forta në sallën e Kuvendit. Balla akuzoi Berishën se ka furnizuar...

“Erdhe si cjapi tek kasapi”, Balla – Berishës: Je përgjegjës për gjenocidin në Srebrenicë, furnizove ushtrinë jugosllave me naftë

para një jave - InfoShqip

Teksa Sali Berisha kërkoi nga deputetët që të miratohet nisma e deputetëve opozitar për njohjen e gjenocidit në Srebrenicës një përgjigje për të ka ardhur nga kreu i Grupit Parlamentar të PS-së Taulant...

Kuvendi i Shqipërisë nuk e voton rezolutën për njohjen e gjenocidit në Srebrenicë

para një jave - Lajm

Rezoluta në lidhje me “Njohjen e gjenocidit të Srebrenicës, Bosnjë-Hercegovinë” është rrëzuar sot në Kuvendin e Shqipërisë. 51 deputetë votuan kundër kësaj rezolute. Pas votimit, Sali Berisha mori fjalën...

Berisha: Vuçiq është frymëzues ndaj gjenocidit serb, ky njeri është një Putin i vogël

para një jave - Infokusi

Ish-kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha gjatë fjalës së tij në foltoren e Kuvendit, ka kërkuar që të votohet përsa i përket rezolutës së deputetëve të PD-së për të dënuar gjenocidin serb në Srebenicë....

Rrëzohet rezoluta për dënimin e masakrës së Srebrenicës, debat mes Berishës dhe Ballës

para një jave - Infokusi

Votohet kundër rezoluta “Për njohjen dhe dënimin e gjenocidit të Srebrenicës në Bosnjë dhe Hercegovinë” e propozuar në Kuvend nga deputeti i Partisë Demokratike (PD), Tritan Shehu. “Votuat sipas urdhrit...

Balla bën paralajmërimin e fortë për fatin e Berishës: Nuk do e përfundosh mandatin

para një jave - Tetova Sot

Debate të forta janë këmbyer mes Taulant Ballës dhe Sali Berishës në foltoren e Kuvendit ku socialistët rrëzuan kërkesën për një rezolutë njohje të gjenocidit Sebrenicës të iniciuar nga disa deputetët...

Berisha kërkoi miratimin e një rezolute për dënimin e masakrës së Srebrenicës, maxhoranca e rrëzon me 51 vota kundër!

para një jave - Java News

Kuvendi i Republikës ka rrëzuar rezolutën e iniciuar nga ish-kryeministri Berisha dhe një grup deputetësh të Komisionit të Rithemelimit, për të dënuar genocidin serb në Bosnjë. Me 51 vota kundër, Kuvendi...

Furnizoi me naftë Milosheviçin/ Berisha, rezolutë për genocidin serb në Bosnje: Vuçiç një Putin i vogël! Arkitekt i genocidit

para një jave - Java News

Ish-kryeministri Sali Berisha, në fjalën e tij në Kuvend u shpreh se njohja e gjenocidit në Srebrenicë është një akt i domosdoshëm për kombet dhe shoqëritë e civilizuara dhe se është kusht themelor që...

Masakra e Sebrenicës në Bosnje/ Balla-Berishës: Je përgjegjës! Furnizoje ushtrinë serbe me naftë kontrabandë! Nuk do jesh 4 vjet deputet!

para një jave - Java News

Kreu i grupit parlamentar të PS, Taulant Balla ka paralajmëruar ish kryeministrin Sali Berisha se nuk do të jetë katër vjet si deputet në Kuvend. Lidhur me nismën për dënimin e genocidit serb ne Bosnje,...

“Erdhe si cjapi te kasapi. Të hapen ‘petat e byrekut’”, Balla akuza të forta Berishës për Srebrenicën: Je përgjegjës!

para një jave - Daily News

Kreu i grupit parlamentar të socialistëve, Taulant Balla ka lëshuar akuza në drejtim të ish-kryeministrit Sali Berisha, duke e bërë dhe atë përgjegjës për masakrën e Srebrenicës. Nga foltorja e Kuvendit,...

“Erdhe si cjapi te kasapi. Të hapen ‘petat e byrekut’”, Balla akuza të forta Berishës për Srebrenicën: Je përgjegjës!

para një jave - InFokus

Kreu i grupit parlamentar të socialistëve, Taulant Balla ka lëshuar akuza në drejtim të ish-kryeministrit Sali Berisha, duke e bërë dhe atë përgjegjës për masakrën e Srebrenicës. Nga foltorja e Kuvendit,...

Kuvendi i Shqipërisë nuk e voton rezolutën për njohjen e gjenocidit në Srebrenicë

para një jave - Arbresh

Rezoluta në lidhje me “Njohjen e gjenocidit të Srebrenicës, Bosnjë-Hercegovinë” është rrëzuar sot në Kuvendin e Shqipërisë. 51 deputetë votuan kundër kësaj rezolute. Pas votimit, Sali Berisha mori fjalën...

“Erdhe si cjapi te kasapi. Të hapen ‘petat e byrekut’”, Balla akuza të forta Berishës për Srebrenicën: Je përgjegjës!

para një jave - Argument

Kreu i grupit parlamentar të socialistëve, Taulant Balla ka lëshuar akuza në drejtim të ish-kryeministrit Sali Berisha, duke e bërë dhe atë përgjegjës për masakrën e Srebrenicës. Nga foltorja e Kuvendit,...

S’kalon rezoluta për njohjen e gjenocidit në Srebrenicë, Berisha reagon ashpër ndaj Ramës

para një jave - Epoka e Re

Rezoluta për njohjen e gjenocidit të Srebrenicës nuk ka kaluar të enjten në Kuvendin e Shqipërisë. 51 deputetë kanë votuar kundër kësaj rezolute. Pas votimit, deputeti Sali Berisha ka marrë fjalën në Kuvend,...

Berisha: Vuçiqi, një Putin i vogël!

para një jave - Bota Press

Deputeti Sali Berisha u shpreh se nisma e grupit të PD për njohjen e gjenocidit në Srebrenicë është një akt i domosdoshëm për kombet dhe shoqëritë e civilizuara. Gjatë fjalës së tij në foltoren e Kuvendit...

Bie rezoluta në parlamentin shqiptar, Berisha: Shkelët gjakun e mbi 100 mijë shqiptarëve në Kosovë

para një jave - Periskopi

Rezoluta në lidhje me “Njohjen e gjenocidit të Srebrenicës, Bosnjë-Hercegovinë” është rrëzuar ditën e sotme në Kuvend. 51 deputetë votuan kundër kësaj rezolute. Pas votimit, Berisha mori fjalën në Kuvend...

Berisha: Vuçiqi, një Putin i vogël

para një jave - Arbresh

Deputeti Sali Berisha u shpreh se nisma e grupit të PD për njohjen e gjenocidit në Srebrenicë është një akt i domosdoshëm për kombet dhe shoqëritë e civilizuara. Gjatë fjalës së tij në foltoren e Kuvendit...

Bie rezoluta për njohjen e gjenocidit në Srebrenicë, Berisha: Shkelët gjakun e mbi 100 mijë shqiptarëve në Kosovë

para një jave - Arbresh

Rezoluta në lidhje me “Njohjen e gjenocidit të Srebrenicës, Bosnjë-Hercegovinë” është rrëzuar ditën e sotme në Kuvend. 51 deputetë votuan kundër kësaj rezolute. Pas votimit, Berisha mori fjalën në Kuvend...

Socialistët votojnë kundër rezolutës për dënimin e krimeve serbe, Berisha i filmon deputetët: Nuk kam shkelur asnjë embargo, jeni pengje të Vuçiç

para një jave - FaxWeb

Kërkesa e deputetëve të grupit të Rithemelimit, për të miratuar një rezolutë për krimet e Serbisë në Bosnje është bërë shkak për replika të forta në sallën e Kuvendit. Balla akuzoi Berishën se ka furnizuar...

Rrëzohet rezoluta për dënimin gjenocidit serb në Serbrenicë, Berisha: Urdhër i Vuçiç

para një jave - Dosja.al

15 vota pro, 51 kundër

“Më erdhe si cjapi te kasapi”, Balla akuza të forta ndaj Berishës: Je përgjegjës për masakrën në Bosnje, kot fare je!

para një jave - FaxWeb

Kërkesa e deputetëve të grupit të Rithemelimit, për të miratuar një rezolutë për krimet e Serbisë në Bosnje është bërë shkak për replika të forta në sallën e Kuvendit. Balla akuzoi Berishën se ka furnizuar...

Dënimi i masakrës së Srebrenicës, Berisha: Vuçiç një Putin i vogël! Detyrimi ynë të votojmë këtë rezolutë…

para një jave - FaxWeb

Ish-kryeministri Sali Berisha ka kërkuar që deputetët të votojnë rezolutën duke njohur gjenocidin e Srebrenicë i cili tha se është një akt i domosdoshëm për kombet dhe shoqëritë e civilizuara dhe se është...

‘Erdhe si cjapi te kasapi Sali’/ Balla: Ti furnizove me naftë kontrabandë ushtrinë serbe

para një jave - Dosja.al

Balla : Shqipëria e ka dënuar, e dënon dhe do ta dënojë përjetësisht gjenocidin e Srebrenicës. Ka mbështetur dhe përshëndetur, dënimet shembullore të gjykatës së Hagës. 8 mijë boshnjakë myslimane kanë...

Çka bëjnë sot akademikët shqiptarë për çështjen shqiptare…?!

para një jave - Ina

Memedali Jusufi Në kohën kur propaganda serbe trumbetonte me të madhe se shqiptarët nuk janë të aftë për komb dhe shtetndërtim, Fishta dhe Rilindasit e njohur mbanin qëndrime shumë dinjitoz në arenën ndërkombëtare...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK