Veteranët paralajmërojnë “bllokim” nëse ndahen pensionet nga paga minimale

para një jave - Koha.net

Veteranët e luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës kanë paralajmëruar protesta në rast se Kuvendi miraton në lexim të parë ndryshimin e ligjit për pagën minimale, që parasheh largimin e lidhjes së pensioneve...

Klinaku thotë se veteranët po kërkojnë protesta: Iu them që të rrijnë gati

para një jave - Reporteri

Sekretari i OVL UCK-së, Faton Klinaku ka thënë se janë duke bërë takime me degë për të diskutuar për protesta për veterantë, pasi rritja e pagës minimale në vend që është paralajmëruar të ndodhë së shpejti,...

Veteranët e UÇK-së po kërkojnë protesta

para një jave - Telegrafi

Ushtruesi i Detyrës së kryetarit të OVL të UÇK, Faton Klinaku, ka thënë se disa veteranë të UÇK-së janë duke kërkuar protesta, shkaku i Projektligjit për pagën minimale në të cilën nuk janë përfshirë kategoritë...

Munguan votat për rishikimin e buxhetit dhe për pagën minimale

para një jave - Koha.net

Dy projektligje kanë dështuar të miratohen në seancën e së premtes në Kuvendin e Kosovës. Qeveria e udhëhequr nga LVV-ja, që ka fuqinë e numrave për t’i shtyrë para propozimet që kërkojnë shumicë të thjeshtë,...

Veteranët e UÇK-së po kërkojnë protesta

para një jave - Indeks online

Ushtruesi i Detyrës së kryetarit të OVL të UÇK, Faton Klinaku, ka thënë se disa veteranë të UÇK-së janë duke kërkuar protesta, shkaku i Projektligjit për pagën minimale në të cilën nuk janë përfshirë kategoritë...

Veteranët e luftës kërcënojnë me bllokadë pushtetin e Albin Kurtit

para një jave - Syri.net Kosova

Kryetari i OVL-U Ç K, Faton Klinaku ka paralajmëruar përmes një shkrimi në Facebook se veteranët janë në gjendje gatishmërie për protesta, përcjell Syri net Kosova. Klinaku bën me dije se nëse ndahet nga...

Veteranët po kërkojnë protesta, Klinaku: Rrini gati

para një jave - Gazeta Express

Sekretari i OVL UCK-së, Faton Klinaku ka thënë se janë duke bërë takime me degë për të diskutuar për protesta për veterantë, pasi rritja e pagës minimale në vend që është paralajmëruar të ndodhë së shpejti,...

Sekretari i OVL UCK-së, Klinaku: “Veteranët po kërkojnë protesta, iu them të rrinë gati”

para një jave - GazetaBlic

Sekretari i OVL UCK-së, Faton Klinaku ka thënë se janë duke bërë takime me degë për të diskutuar për protesta për veterantë, pasi rritja e pagës minimale në vend që është paralajmëruar të ndodhë së shpejti,...

Klinaku paralajmëron protesta të veteranëve të UÇK-së

para një jave - Zeri

Sekretari i OVL UCK-së, Faton Klinaku ka thënë se janë duke bërë takime me degë për të diskutuar për protesta për veterantë, pasi rritja e pagës minimale në vend që është paralajmëruar të ndodhë së shpejti,...

Veteranët paralajmërojnë protesta

para një jave - OraInfo

Në vendin tonë po paralajmërojnë protesta. Sekretari i OVL UCK-së, Faton Klinaku ka thënë se janë duke bërë takime me degë për të diskutuar për protesta për veterantë, pasi rritja e pagës minimale në vend...

Sekretari i OVL UCK-së, Klinaku: “Veteranët po kërkojnë protesta, iu them të rrijnë gati”

para një jave - GazetaBlic

Sekretari i OVL UCK-së, Faton Klinaku ka thënë se janë duke bërë takime me degë për të diskutuar për protesta për veterantë, pasi rritja e pagës minimale në vend që është paralajmëruar të ndodhë së shpejti,...

Veteranët kërkojnë protesta

para një jave - Kallxo

Ushtruesi i Detyrës së kryetarit të OVL – UÇK, Faton Klinaku përmes një postimi në Facebook ka thënë se disa veteranë janë duke kërkuar protesta. Ai ka thënë se këto kërkesa është duke i pranuar përmes...

OVL-UÇK: Veteranë, rrini gati për protesta!

para një jave - Bota Sot

OVL-UÇK po paralajmërojnë protesta masive. Kështu ka bërë të ditur Faton Klinaku, ushtrues i detyrës së kryetarit të Organizatës së Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës. Ai përmes një...

Kadrijaj: Veteranët duhet ta kenë pagën minimale 500 ose 600 euro

para një jave - Bota Sot

Profesori i ekonomisë, Mustafë Kadrijaj ka deklaruar se veteranët duhet ta kenë pagën minimale 500 ose 600 euro. Kadrijaj ka thënë se edhe nëse veterani nuk ka gatishmëri që të punojë, ai duhet të merr...

KUVENDI: Kuvendarët – “po i lëshon toka”…

para një jave - RTV 21

Mungoi kuorumi për projektligjin për pagën minimale, kurse o pozita kundër projektligjit shkaku i veteranëve të UÇK-së Në mungesë kuorumi, Kuvendi i Kosovës nuk arriti ta votojë në shqyrtim të parë projektligjin...

Veteranët e UÇK-së po kërkojnë protesta

para një jave - Infokusi

Ushtruesi i Detyrës së kryetarit të OVL të UÇK, Faton Klinaku, ka thënë se disa veteranë të UÇK-së janë duke kërkuar protesta, shkaku i Projektligjit për pagën minimale në të cilën nuk janë përfshirë kategoritë...

Në Kosovë, dështon votimi i projektligjit për rritjen e pagës minimale

para një jave - Panorama

Kuvendi nuk ka arritur të miratojë Projektligjin për pagën minimale, pasi nuk pati kuorum në shqyrtim të parë. 73 deputetë ishin të pranishëm në sallë, por vetëm 56 prej tyre morën pjesë në votim, me 51...

Sindikatat nuk e duan pagën minimale 250 euro

para një jave - Syri.net Kosova

Kryetari i Këshillit Drejtues i BSPK-së, Ali Gashi, ka thënë se sindikatat nuk janë pro pagës minimale 250 euro. Sipas Gashit, ky propozim ka shkuar në kuvend pa pëlqimin e sindikatave. “Është politikë...

“Rrini gati”, veteranët paralajmërojnë mobilizim për protesta nëse nuk përfshihen në pagë minimale

para një jave - Lajmi.net

Nënkryetari i OVL-UÇK, Faton Klinaku, ka njoftuar se veteranët e Ushtrisë Çlirimtare po kërkojnë protesta, në rast të mos përfshirjes së tyre në projektligjin e pagës minimale. Klinaku, me anë të një postimi...

A e kërcënoi Haki Abazi se do të përdoren revolet, Hisen Berisha flet për Express

para një jave - Gazeta Express

Deputeti i PDK-së, Hisen Berisha pati një përplasje verbale me deputetin e VV-së, Haki Abazi në seancën e Kuvendit në lidhje me përfshirjen e veteranëve në Projektligjin për pagën minimale. Berisha në...

Sindikatat nuk e duan pagën minimale 250 euro

para një jave - GazetaBlic

Kryetari i Këshillit Drejtues të BSPK-së, Ali Gashi, ka thënë se sindikatat nuk janë pro pagës minimale 250 euro. Sipas Gashit, ky propozim ka shkuar në kuvend pa pëlqimin e sindikatave. “Është politikë...

Sindikatat nuk e duan pagën minimale 250 euro

para një jave - Klan Kosova

Kryetari i Këshillit Drejtues i BSPK-së, Ali Gashi, ka thënë se sindikatat nuk janë pro pagës minimale 250 euro. Sipas Gashit, ky propozim ka shkuar në kuvend pa pëlqimin e sindikatave. “Është politikë...

Sindikatat e kundështojnë pagën minimale prej 250 euro

para një jave - Bota Sot

Kryetari i Këshillit Drejtues i BSPK-së, Ali Gashi, ka thënë se sindikatat nuk janë pro pagës minimale 250 euro. Sipas Gashit, ky propozim ka shkuar në kuvend pa pëlqimin e sindikatave. “Është politikë...

Profesori i ekonomisë: Veteranët duhet ta kenë pagën minimale 500 ose 600 euro

para një jave - Periskopi

Profesori i ekonomisë, Mustafë Kadrijaj ka deklaruar se veteranët duhet ta kenë pagën minimale 500 ose 600 euro. Kadrijaj ka thënë se edhe nëse veterani nuk ka gatishmëri që të punojë, ai duhet të merr...

Veteranët po kërkojnë protesta

para një jave - Bota Press

Sekretari i OVL UCK-së, Faton Klinaku ka thënë se janë duke bërë takime me degë për të diskutuar për protesta për veterantë, pasi rritja e pagës minimale në vend që është paralajmëruar të ndodhë së shpejti,...

Veteranët paralajmërojnë protestë nëse nuk përfshihen në pagën minimale

para një jave - Epoka e Re

Ushtruesi i detyrës së kryetarin të OVLUÇK-së, Faton Klinaku, ka paralajmëruar protestë të veteranëve nëse nuk përfshihen në ligjin për pagën minimale. “Veteranët që po më shkruajnë e po kërkojnë protesta,...

‘Rrini gati’: Klinaku thotë se veteranët kërkojnë protesta nëse nuk përfshihën në projektligjin për pagën minimale

para një jave - Gazeta Metro

Nënkryetari i Organizatës së Veteranëve të luftës së UÇK’së Faton Klianku, me një postim në rrjetin social ka shkruar se bashkëluftarët e tij po i kërkojnë protesta, ndërsa ky u ka thënë që të rrini gati...

OVL-UÇK: Veteranë, rrini gati për protesta!

para një jave - Periskopi

OVL-UÇK po paralajmërojnë protesta masive, shkruan Periskopi. Kështu ka bërë të ditur Faton Klinaku, ushtrues i detyrës së kryetarit të Organizatës së Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës....

Kosovë, partitë opozitare kundër Projektligjit për pagën minimale

para një jave - Flaka

Në seancën e Kuvendit të Kosovës po diskutohet për ngritjen e pagës minimale në vend, por për këtë projektligj nuk janë duke rënë dakord deputetët e partive opozitare PDK, LDK dhe AAK. Mërgim Lushtaku...

Klinaku për RTV21: Nëse s’rriten pensionet e veteranëve kemi me ia nxanë derën

para një jave - RTV 21

Kuvendin e Kosovës sot diskutoi për çështjen e projektligjit për Pagën Minimale, i cili nuk arriti të miratohet për shkak të mungesës së kuorumit. Por edhe pse pritet që paga minimale do të rritet përmes...

A e kërcënoi Haki Abazi se do të përdoren revolet, flet Hisen Berisha

para një jave - Infokusi

Deputeti i PDK-së, Hisen Berisha pati një përplasje verbale me deputetin e VV-së, Haki Abazi në seancën e Kuvendit në lidhje me përfshirjen e veteranëve në Projektligjin për pagën minimale. Berisha në...

Ky është deputeti i VV-së që votoi kundër Projektligjit për pagën minimale

para një jave - Reporteri

Deputeti nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Fatmir Humolli, ka votuar kundër Projektligjit për pagën minimale, përkundër kolegëve të tij nga e njëjta parti që votuan pro. Humolli iu bashkua deputetëve...

Fatmir Humolli nga LVV votoi kundër Projektligjit për pagën minimale

para një jave - Syri.net Kosova

Deputeti nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Fatmir Humolli, ka votuar kundër Projektligjit për pagën minimale, përkundër kolegëve të tij nga e njëjta parti që votuan pro. Humolli iu bashkua deputetëve...

Projektligjin e pagës minimale nuk e votoi as deputeti i VV-së, shkak "mosrespektimi i veteranëve"

para një jave - Gazeta Express

Mosrespektimi i veteranëve të luftës është arsyeja që deputeti i Vetëvendosjes Fatmir Humolli ka votuar kundër Projektligjit të sjellur në Kuvend nga qeveria Kurti. Kështu tha ish-pjesëtari i UÇK-së në...

Nuk ka kuorum për miratimin e Projektligjit për pagën minimale

para një jave - RTV 21

Kuvendi i Kosovës nuk ka arritur të miratojë projektligjin për pagën minimale, për arsye se nuk pati kuorum. Në sallë ishin të pranishëm 73 deputetë, ku 56 prej tyre morën pjesë në votim, me 51 vota për...

S’ka kuorum: Nuk votohet Projektligji për Pagën Minimale

para një jave - Syri.net Kosova

Kuvendi i Kosovës nuk ka arritur të votojë Projektligjin për Pagën minimale Opozita doli kundër. 56 deputetë kanë votu. Kuvendi s’parti kuorum.

S’ka kourum, dështon në Kuvend votimi i projektligjit për rritjen e pagës minimale

para një jave - Reporteri

Ka dështuar në Kuvendin e Kosovës shqyrtimi i parë i Projektligjit për ndryshimin dhe plotësimin e ligjeve që përcaktojnë shumën e beneficionit në lartësi të pagës minimale, procedurat e caktimit të pagës...

Kosovë, partitë opozitare kundër Projektligjit për pagën minimale

para një jave - Alsat-M

Në seancën e Kuvendit të Kosovës po diskutohet për ngritjen e pagës minimale në vend, por për këtë projektligj nuk janë duke rënë dakord deputetët e partive opozitare PDK, LDK dhe AAK. Mërgim Lushtaku...

S’ka kourum, dështon në Kuvend votimi i projektligjit për rritjen e pagës minimale

para një jave - Zhurnal

Kuvendi i Kosovës nuk ka pasur kuorum të mjaftueshëm në seancën e së premtes për ta votuar në shqyrtim të parë projektligjin për pagën minimale. Vetëm 56 deputetë morën pjesë në votim, tha Konjufca pas...

Kosovë, partitë opozitare kundër Projektligjit për pagën minimale: Po diskriminohen veteranët e luftës

para një jave - Top Channel

Në seancën e Kuvendit të Kosovës po diskutohet për ngritjen e pagës minimale në vend, por për këtë projektligj nuk janë duke rënë dakord deputetët e partive opozitare PDK, LDK dhe AAK. Mërgim Lushtaku...

Dështon votimi i Projektligjit për rritjen e pagës minimale, shumica s'i ka votat

para një jave - Gazeta Express

Ka dështuar të miratohet Projektligji për pagën minimale në mungesë kuorumi. Vetëm 51 deputetë kanë votuar pro, pesë kundër, ndërsa pjesa tjetër janë përmbajtur nga votimi. Lexo Edhe: Rrjedhimisht është...

Nuk ka kuorum për miratimin e Projektligjit për pagën minimale në Kuvend

para një jave - Telegrafi

Kuvendi i Kosovës nuk ka arritur të ketë kuorum për të miratuar Projektligjin për ndryshimin dhe plotësimin e ligjeve që përcaktojnë shumën e beneficionit në lartësi të pagës minimale, procedurat e caktimit...

Rritja e pagës minimale i synon 32% të punëtorëve të regjistruar

para një jave - RTV 21

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Armend Muja, ka deklaruar se rritja e pagës minimale i synon rreth 120 mijë përfitues, apo 32% të punëtorëve të regjistruar në ATK. Muja sot në seancën e Kuvendit ka theksuar...

‘Shih ti Hakia’: Berisha tregon se Abazi e kërcënoi me revole pas debatit në parlament

para një jave - Gazeta Metro

Deputeti i PDK-së, Hisen Berisha pati një përplasje verbale me deputetin e VV-së, Haki Abazi në seancën e Kuvendit në lidhje me përfshirjen e veteranëve në Projektligjin për pagën minimale. Berisha tha...

Deputeti i LVV-së Fatmir Humolli tregon pse votoi kundër projektligjit për pagën minimale

para një jave - Ekonomia Online

Deputeti nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Fatmir Humolli, sot votoi kundër Projektligjit për pagën minimale të propozuar nga qeveria e vendit. Ai tha se këtë e bëri pasi që nuk u përfshin veteranët...

S’ka kuorum, dështon në Kuvend votimi i projektligjit për rritjen e pagës minimale

para një jave - Zeri

Kuvendi i Kosovës nuk ka pasur kuorum të mjaftueshëm në seancën e së premtes për ta votuar në shqyrtim të parë projektligjin për pagën minimale. Vetëm 56 deputetë morën pjesë në votim, tha Konjufca pas...

Deputeti i VV-së që votoi kundër Projektligjit për pagën minimale

para një jave - OraInfo

Ky është deputeti i VV-së që votoi kundër Projektligjit për pagën minimale. Deputeti nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Fatmir Humolli, ka votuar kundër Projektligjit për pagën minimale, përkundër kolegëve...

Deputeti i LVV’së Fatmir Humolli tregon pse votoi kundër projektligjit për pagën minimale

para një jave - Gazeta Metro

Deputeti nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Fatmir Humolli, sot votoi kundër Projektligjit për pagën minimale të propozuar nga qeveria e vendit. Ai tha se këtë e bëri pasi që nuk u përfshin veteranët...

Fatmir Humolli nga LVV votoi kundër Projektligjit për pagën minimale (FOTO)

para një jave - Klan Kosova

Deputeti nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Fatmir Humolli, ka votuar kundër Projektligjit për pagën minimale, përkundër kolegëve të tij nga e njëjta parti që votuan pro. Humolli iu bashkua deputetëve...

Deputeti i VV-së refuzon ta votojë Ligjin që nuk ua rritë pensionet veteranëve të luftës

para një jave - Syri.net Kosova

Sot në parlamentin e Kosovës është duke u diskutuar Projektligji për Pagën Minimale, ku është propozuar që paga minimale të rritet në vlerë prej 250 euro. Megjithatë, ky projektligj ka lënë jashtë rritjes...

Nuk ka kuorum për miratimin e Projektligjit për pagën minimale

para një jave - Klan Kosova

Kuvendi nuk ka arritur të miratojë Projektligjin për pagën minimale, pasi nuk pati kuorum. 73 deputetë ishin të pranishëm në sallë, por vetëm 56 prej tyre morën pjesë në votim, me 51 vota për dhe 5 kundër....

Në mungesë kuorumi dështon miratimi i projektligjit që i hap rrugë rritjes së pagës minimale

para një jave - Kallxo

Në mungesë të kuorumit Kuvendi nuk ka arritur të miratojë Projektligjin që i hap rrugë rritjes së pagës minimale në Kosovë. Prej 73 deputetëve të pranishëm në sallë vetëm 56 prej tyre kanë votuar për këtë...

“Derën kemi me ua zënë, nuk u lëmë as me hy, as me dalë”, veteranët paralajmërojnë protesta nëse nuk rriten pensionet

para një jave - Reporteri

Në seancën e sotme të Kuvendit po bëhet shqyrtimi i parë i Projektligjit që i hapë rrugë rritjes së pagës minimale. Kundër versionit aktual të Projektligjit që i hap rrugë rritjes së pagës minimale kanë...

Hisen Berisha-VV’së: Po i diskriminoni veteranët, po tentoni t’i mohoni vlerat e luftës

para një jave - Reporteri

Deputeti i PDK-së, Hisen Berisha, ka kritikuar ashpër Projektligjin për ndryshimin dhe plotësimin e ligjeve që përcaktojnë shumën e beneficionit në lartësi të pagës minimale, procedurat e caktimit të pagës...

A e kërcënoi Haki Abazi, Hisen Berishen, se do të përdoren revolet

para një jave - Bota Press

Deputeti i PDK-së, Hisen Berisha pati një përplasje verbale me deputetin e VV-së, Haki Abazi në seancën e Kuvendit në lidhje me përfshirjen e veteranëve në Projektligjin për pagën minimale. Berisha në...

S’ka kuorum për miratimin e Projektligjit për pagën minimale

para një jave - Bota Sot

Ka dështuar të miratohet Projektligji për pagën minimale në mungesë kuorumi. Vetëm 51 deputetë kanë votuar pro, pesë kundër, ndërsa pjesa tjetër janë përmbajtur nga votimi. Rrjedhimisht është vendosur...

Berisha i PDK’së thotë se nga VV’ja s’ka pasur luftëtarë, reagon Konjufca duke i numëruar ata

para një jave - Syri.net Kosova

Kryetari i Kuvendit, Glauk Konjufca, ka replikuar me deputetin e PDK-së, Hisen Berisha, pasi ky i fundit tha se nga Lëvizja Vetëvendosje nuk ka pasur deputetë që kanë qenë pjesë e luftës për liri. “Kur...

Berisha i PDK-së thotë se LVV ka komplekse se nuk ka qenë pjesë e luftës, Konjufca ia numëron ish luftëtarët

para një jave - Telegrafi

Çështja e pagës minimale në Kosovë dhe mospërfshirja e veteranëve të luftës ka ngjallur debat sot në Kuvendin e Kosovës. Një replikë është zhvilluar ndërmjet deputetit të Partisë Demokratike të Kosovës,...

Fatmir Humolli nga LVV votoi kundër Projektligjit për pagën minimale

para një jave - GazetaBlic

Deputeti nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Fatmir Humolli, ka votuar kundër Projektligjit për pagën minimale, përkundër kolegëve të tij nga e njëjta parti që votuan pro. Humolli iu bashkua deputetëve...

Hisen Berisha, VV-së: Po i diskriminoni veteranët

para një jave - RTV 21

Ministri i Financave, Hekuran Murati, sot në seancën e Kuvendit e ka prezantuar projektligjin që i hap rrugë rritjes së pagës minimale. Ky projektligj ngjalli diskutime të ashpra në mes deputetëve, në...

S’ka kuorum për miratimin e Projektligjit për pagën minimale

para një jave - OraInfo

Nuk ka kuorum për miratimin e Projektligjit për pagën minimale. Kuvendi nuk ka arritur të miratojë Projektligjin për pagën minimale, pasi nuk pati kuorum. 73 deputetë ishin të pranishëm në sallë, por vetëm...

Berisha, Qeverisë: Mos diskriminoni veteranët e luftës, pensionet e tyre të jenë në nivel të pagës minimale

para një jave - Fakte

Deputeti i AAK-së, Bekë Berisha në seancën e sotme ka thënë se projektligji për pagën minimale është diskriminues ndaj kategorisë së veteranëve të luftës, pasi që kjo kategori përjashtohet nga rritja e...

Hoti kërkon dakordim me opozitën dhe Këshillin ekonomik-social për pagën minimale

para një jave - Fakte

Deputeti i LDK-së, Avdullah Hoti, duke folur në emër të grupit të LDK-së për qëndrimin rreth pagës minimale i ka kundërshtuar disa nga nenet e projektligjit për pagën minimale. Ai e quajtur gabim ndarjen...

PDK-ja kundër propozimit për pagën minimale, Lushtaku: Po bëhet dëm i madh tek kategoritë e ndryshme sociale

para një jave - Fakte

Deputeti i PDK-së, Mërgim Lushtaku, ka thënë se me Projektligjin për pagën minimale po bëhet dëm i madh tek kategoritë e caktuara, raporton Ekonomia Online. Si i tillë, Lushtaku ka thënë se PDK-ja nuk...

Muja: Rritja e pagës minimale do ta mundësojë zvogëlimin e varfërisë

para një jave - Fakte

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Armend Muja, në emër të këtij subjekti ka thënë se e mbështet propozimin e Qeverisë për pagën minimale, raporton Ekonomia Online. Ai ka thënë se me votimin e pagës minimale...

Dugolli i LVV-së: Me rritjen e pagës minimale do të përfitojnë rreth 100 mijë punëtorë

para një jave - Zeri

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Enver Dugolli, ka thënë se më rritjen e pagës minimale do të përfitojnë rreth 100 mijë punëtorë. Këtë deklaratë Dugolli e bëri sot, në seancën e Kuvendit të Kosovës, ku...

Berisha përplaset me Haki Abazin për veteranët, ia përmend fotografinë në Beograd

para një jave - Syri.net Kosova

Deputeti i PDK-së, Hisen Berisha është përplasur me deputetin e VV-së, Haki Abazi teksa replikonte me kryetarin e Kuvendit Glauk Konjufca për veteranët. Berisha është përplasur me Haki Abazin e VV-së të...

LAJMI I FUNDIT: Dështon votimi i projektligjit për pagën minimale, shkak mos rritja e pensioneve për veteranët

para një jave - GazetaBlic

Ka dështuar miratimi në Kuvend i projektligjit për pagën minimale ku aty nuk përfshihet rrija e pensioneve për veteranët dhe për disa kategori ët tjera të shoqërisë, raporton Gazeta Blic. Pas shumë debateve...

Murati prezanton projektligjin që i hap rrugë rritjes së pagës minimale

para një jave - RTV 21

Ministri i Financave, Hekuran Murati, sot në seancën e Kuvendit e ka prezantuar projektligjin që i hap rrugë rritjes së pagës minimale. Murati tha se projektligji ndër të tjera mundëson që Ministri i Finanacave...

Opozita kundër Projektligjit për pagën minimale

para një jave - RTV 21

Ministri i Financave, Hekuran Murati, sot në seancën e Kuvendit e ka prezantuar projektligjin që i hap rrugë rritjes së pagës minimale. Gjatë diskutimeve për ngritjen e pagës minimale në vend nuk janë...

Muja: Rritja e pagës minimale i synon rreth 120 mijë përfitues

para një jave - RTV 21

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Armend Muja, ka deklaruar se rritja e pagës minimale i synon rreth 120 mijë përfitues, apo 32% të punëtorëve të regjistruar në ATK. Muja sot në seancën e Kuvendit ka theksuar...

Opozita kundër Projektligjit për pagën minimale: Po diskriminohen veteranët e luftës

para një jave - Syri.net Kosova

Në seancën e Kuvendit të Kosovës po diskutohet për ngritjen e pagës minimale në vend, mirëpo për këtë projektligj nuk janë duke u pajtuar deputetët e partive opozitare PDK, LDK dhe AAK. Mërgim Lushtaku...

Mosrritja e pensioneve së veteranëve, deputeti i VV-së: Numri i veteranëve s’është i vërtetë, këtë e dinë të gjithë

para një jave - Reporteri

Në seancën e sotme të Kuvendit po bëhet shqyrtimi i parë i Projektligjit për ndryshimin dhe plotësimin e ligjeve që përcaktojnë shumën e beneficionit në lartësi të pagës minimale, procedurat e caktimit...

Pjesëmarrja në luftën e UÇK-së përplas deputetët në Kuvend

para një jave - Indeks online

Lufta e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës është bërë temë debati sot në Kuvend. Në diskutimet për Projektligjin për pagën minimale, deputeti i PDK-së, Hisen Berisha tha se grupi parlamentar i mazhorancës...

Avdullah Hoti për ligjin për pagën minimale: Ligji më absurd që është shkruar deri më tani

para një jave - Reporteri

Deputeti i LDK-së, Avdullah Hoti, ka kritikuar projektligjin e sjellë nga ministri i Financave Hekuran Murati që ndryshon dhe plotëson ligjet që i hap rrugë rritjes së pagës minimale. Hoti tha se ligji...

Opozita njëzëri kundër Projektligjit për pagën minimale pa përfshirjen e veteranëve

para një jave - Reporteri

Kuvendi ka nisur mbajtjen e seancës, me pikat e rendit të ditës të mbetura nga seanca e 5 majit. Në këtë seancë po bëhet shqyrtimi i parë i Projektligjit për ndryshimin dhe plotësimin e ligjeve që përcaktojnë...

Vetëvendosje: Rritja e pagës minimale do ta mundësojë zvogëlimin e varfërisë

para një jave - Reporteri

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Armend Muja, në emër të këtij subjekti ka thënë se e mbështet propozimin e Qeverisë për pagën minimale. Ai ka thënë se me votimin e pagës minimale do të mundësohet zvogëlimi...

Berisha thotë se nga VV-ja s’ka pasur luftëtarë, reagon Konjufca duke i numëruar ata

para një jave - Klan Kosova

Kryetari i Kuvendit, Glauk Konjufca, ka replikuar me deputetin e PDK-së, Hisen Berisha, pasi ky i fundit tha se nga Lëvizja Vetëvendosje nuk ka pasur deputetë që kanë qenë pjesë e luftës për liri. “Kur...

Abrashi i VV-së: Vendimi për pagën minimale është i mirë, mund të ndryshohet në të ardhmen

para një jave - GazetaBlic

Deputeti i VV-së, Artan Abrashi, gjatë seancës që po mbahet për rritjen e pagës minimale në Kuvendini Kosovës, ka thënë se vendimi momental për rritjen e pagës minimale është i mirë, e që sipas tij nëse...

Abrashi i VV-së: Vendimi për pagën minimale është i mirë, mund të ndryshohet në të ardhmen

para një jave - Bota Sot

Deputeti i VV-së, Artan Abrashi, gjatë seancës që po mbahet për rritjen e pagës minimale në Kuvendini Kosovës, ka thënë se vendimi momental për rritjen e pagës minimale është i mirë, e që sipas tij nëse...

Hoti për projektligjin për pagë minimale: Më i pakuptimti dhe absurdi ndër ligje

para një jave - Indeks online

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Avdullah Hoti, e konsideroi të pakuptimtë dhe absurd Projektligjin për pagën minimale. Në seancën e sotme të Kuvendit, Hoti tha se qëllimi bazë i këtij projektligji...

AAK kërkon të përfshihen edhe veteranët e UÇK-së në rritjen e pagës minimale

para një jave - Indeks online

Deputeti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Bekë Berisha ka kërkuar që në kuadër të rritjes së pagës minimale të përfshihen edhe pensionet e veteranëve të UÇK-së. Ai tha se rritja e pagës minimale pa...

Murati kërkon miratimin e projektligjit që i hap rrugë rritjes së pagës minimale

para një jave - Zeri

Ministri i Financave, Punës dhe Transfereve, Hekuran Murati gjatë seancës së Kuvendit të Kosovës ka kërkuar miratimin e projektligjit që i hap rrugë rritjes së pagës minimale. Ministri tha se Projektligji...

Berisha - LVV-së: Keni komplekse që s’keni qenë pjesë e madhështisë së luftës për liri

para një jave - Kallxo

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Hisen Berisha, gjatë deklarimit lidhur me projektligjin që i hap rrugë rritjes së pagës minimale, ka akuzuar Qeverinë Kurti për përjashtim të jashtëligjshëm të...

Hisen Berisha përplaset me Haki Abazin për veteranët, ia përmend fotografinë në Beograd

para një jave - Gazeta Express

Deputeti i PDK-së, Hisen Berisha është përplasur me deputetin e VV-së, Haki Abazi teksa replikonte me kryetarin e Kuvendit Glauk Konjufca për veteranët raporton Gazeta Express. Berisha është konfrontuar...

Ky është deputeti i VV-së që refuzon ta votojë Ligjin që nuk ua rritë pensionet veteranëve të luftës

para një jave - GazetaBlic

Sot në parlamentin e Kosovës është duke u diskutuar Projektligji për Pagën Minimale, ku është propozuar që paga minimale të rritet në vlerë prej 250 euro. Megjithatë, ky projektligj ka lënë jashtë rritjes...

Berisha thotë se nga LVV-ja s’ka pasur luftëtarë, reagon Konjufca duke i numëruar deputetët pjesëmarrës në luftë

para një jave - Zeri

Kryetari i Kuvendit, Glauk Konjufca, ka replikuar me deputetin e PDK-së, Hisen Berisha, pasi ky i fundit tha se nga Lëvizja Vetëvendosje nuk ka pasur deputetë që kanë qenë pjesë e luftës për liri, raporton...

Edhe LDK e AAK dalin kundër Projektligjit aktual për rritjen e pagës minimale

para një jave - Reporteri

Pas Partisë Demokratike edhe Lidhja Demokratike e Kosovës ka dalë kundër projektligjit aktual që i hap rrugë rritjes së pagës minimale. Deputeti i LDK-së, Adullah Hoti, ka kritikuar projektligjin e sjellë...

Murati kërkon miratimin e projektligjit që i hap rrugë rritjes së pagës minimale

para një jave - Telegrafi

Ministri i Financave, Punës dhe Transfereve, Hekuran Murati gjatë seancës së Kuvendit të Kosovës ka kërkuar miratimin e projektligjit që i hap rrugë rritjes së pagës minimale. Ministri tha se Projektligji...

Selmanaj pyet Qeverinë: Nëse përjashtohen veteranët, çfarë është esenca e rritjes së pagës minimale?

para një jave - Klan Kosova

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Driton Selmanaj, thotë se veteranët në çdo vend të botës nderohen për sakrificën e tyre e madje edhe ftohen në çdo ngjarje të madhe shtetërore. Selmanaj, vlerëson...

Ia përmendi fotografinë në Beograd, Hisen Berisha e qet prej “taktit” Haki Abazin

para një jave - GazetaBlic

Deputeti i PDK-së, Hisen Berisha është përplasur me deputetin e VV-së, Haki Abazi teksa replikonte me kryetarin e Kuvendit Glauk Konjufca për veteranët. Berisha është konfrontuar verbalisht me Haki Abazin...

Berisha, Qeverisë: Mos diskriminoni veteranët e luftës, pensionet e tyre të jenë në nivel të pagës minimale

para një jave - Medial

Deputeti i AAK-së, Bekë Berisha në seancën e sotme ka thënë se projektligji për pagën minimale është diskriminues ndaj kategorisë së veteranëve të luftës, pasi që kjo kategori përjashtohet nga rritja e...

Muja: Rritja e pagës minimale do ta mundësojë zvogëlimin e varfërisë

para një jave - Medial

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Armend Muja, në emër të këtij subjekti ka thënë se e mbështet propozimin e Qeverisë për pagën minimale, raporton Ekonomia Online. Ai ka thënë se me votimin e pagës minimale...

Hoti kërkon dakordim me opozitën dhe Këshillin ekonomik-social për pagën minimale

para një jave - Medial

Deputeti i LDK-së, Avdullah Hoti, duke folur në emër të grupit të LDK-së për qëndrimin rreth pagës minimale i ka kundërshtuar disa nga nenet e projektligjit për pagën minimale. Ai e quajtur gabim ndarjen...

PDK-ja kundër propozimit për pagën minimale, Lushtaku: Po bëhet dëm i madh tek kategoritë e ndryshme sociale

para një jave - Medial

Deputeti i PDK-së, Mërgim Lushtaku, ka thënë se me Projektligjin për pagën minimale po bëhet dëm i madh tek kategoritë e caktuara, raporton Ekonomia Online. Si i tillë, Lushtaku ka thënë se PDK-ja nuk...

PDK: Nuk e votojmë Projektligjin për rritjen e pagës minimale

para një jave - Reporteri

Kuvendi ka nisur mbajtjen e seancës, me pikat e rendit të ditës të mbetura nga seanca e 5 majit. Në këtë seancë po bëhet shqyrtimi i parë i Projektligjit për ndryshimin dhe plotësimin e ligjeve që përcaktojnë...

Berisha, Qeverisë: Mos diskriminoni veteranët e luftës, pensionet e tyre të jenë në nivel të pagës minimale

para një jave - Zhurnal

Deputeti i AAK-së, Bekë Berisha në seancën e sotme ka thënë se projektligji për pagën minimale është diskriminues ndaj kategorisë së veteranëve të luftës, pasi që kjo kategori përjashtohet nga rritja e...

Muja: Rritja e pagës minimale do ta mundësojë zvogëlimin e varfërisë

para një jave - Zhurnal

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Armend Muja, në emër të këtij subjekti ka thënë se e mbështet propozimin e Qeverisë për pagën minimale, raporton Ekonomia Online. Ai ka thënë se me votimin e pagës minimale...

Hoti kërkon dakordim me opozitën dhe Këshillin ekonomik-social për pagën minimale

para një jave - Zhurnal

Deputeti i LDK-së, Avdullah Hoti, duke folur në emër të grupit të LDK-së për qëndrimin rreth pagës minimale i ka kundërshtuar disa nga nenet e projektligjit për pagën minimale. Ai e quajtur gabim ndarjen...

PDK-ja kundër propozimit për pagën minimale, Lushtaku: Po bëhet dëm i madh tek kategoritë e ndryshme sociale

para një jave - Zhurnal

Deputeti i PDK-së, Mërgim Lushtaku, ka thënë se me Projektligjin për pagën minimale po bëhet dëm i madh tek kategoritë e caktuara, raporton Ekonomia Online. Si i tillë, Lushtaku ka thënë se PDK-ja nuk...

Berisha thotë se nga VV-ja s’ka pasur luftëtarë, reagon Konjufca duke i numëruar ata

para një jave - GazetaBlic

Kryetari i Kuvendit, Glauk Konjufca, ka replikuar me deputetin e PDK-së, Hisen Berisha, pasi ky i fundit tha se nga Lëvizja Vetëvendosje nuk ka pasur deputetë që kanë qenë pjesë e luftës për liri. “Kur...

Dugolli i VV-së: Me rritjen e pagës minimale do të përfitojnë rreth 100 mijë punëtorë

para një jave - Bota Sot

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Enver Dugolli, ka thënë se më rritjen e pagës minimale do të përfitojnë rreth 100 mijë punëtorë. Këtë deklaratë Dugolli e bëri sot në seancën e kuvendit të Kosovës, ku...

Berisha i PDK-së përplaset me Haki Abazin për veteranët, ia përmend fotografinë në Beograd

para një jave - OraInfo

Hisen Berisha përplaset me Haki Abazin për veteranët, ia përmend fotografinë në Beograd. Deputeti i PDK-së, Hisen Berisha është përplasur me deputetin e VV-së, Haki Abazi teksa replikonte me kryetarin...

Murati prezanton projektligjin që i hap rrugë rritjes së pagës minimale

para një jave - Syri.net Kosova

Ministri i Financave, Hekuran Murati, ka prezantuar në seancën e Kuvendit projektligjin që i hap rrugë rritjes së pagës minimale. Murati para deputetëve tha se projektligji ndër të tjera mundëson që Ministri...

Ministri Murati prezanton në Kuvend projektligjin që i hap rrugë rritjes së pagës minimale

para një jave - Reporteri

Kuvendi ka nisur mbajtjen e seancës, me pikat e rendit të ditës të mbetura nga seanca e 5 majit. Në këtë seancë po bëhet shqyrtimi i parë i Projektligjit për ndryshimin dhe plotësimin e ligjeve që përcaktojnë...

OVL UÇK paralajmëron Qeverinë: Nëse s’rriten pensionet ua zëmë derën, s’u lëmë as me hy as me dalë

para një jave - GazetaBlic

Sot në Kuvendin e Kosovës, është duke u diskutuar çështja e projektligjit për Pagën Minimale, i cili pritet të votohet gjatë seancës së sotme. Por edhe pse pritet që paga minimale do të rritet përmes këtij...

Ia përmendi fotografinë në Beograd, Haki Abazi e qet prej “taktit” Hisen Berishën

para një jave - GazetaBlic

Deputeti i PDK-së, Hisen Berisha është përplasur me deputetin e VV-së, Haki Abazi teksa replikonte me kryetarin e Kuvendit Glauk Konjufca për veteranët. Berisha është konfrontuar verbalisht me Haki Abazin...

Berisha thotë se nga VV-ja s’ka pasur luftëtarë, reagon Konjufca duke i numëruar deputetët pjesëmarrës në luftë

para një jave - Zeri

Kryetari i Kuvendit, Glauk Konjufca, ka replikuar me deputetin e PDK-së, Hisen Berisha, pasi ky i fundit tha se nga Lëvizja Vetëvendosje nuk ka pasur deputetë që kanë qenë pjesë e luftës për liri, raporton...

Berisha thotë se nga VV-ja s’ka pasur luftëtarë, reagon Konjufca duke i numëruar deputetët pjesëmarrës në luftë

para një jave - Bota Sot

Kryetari i Kuvendit, Glauk Konjufca, ka replikuar me deputetin e PDK-së, Hisen Berisha, pasi ky i fundit tha se nga Lëvizja Vetëvendosje nuk ka pasur deputetë që kanë qenë pjesë e luftës për liri. “ Kur...

Berisha, Qeverisë: Mos diskriminoni veteranët e luftës, pensionet e tyre të jenë në nivel të pagës minimale

para një jave - Zeri

Deputeti i AAK-së, Bekë Berisha në seancën e sotme ka thënë se projektligji për pagën minimale është diskriminues ndaj kategorisë së veteranëve të luftës, pasi që kjo kategori përjashtohet nga rritja e...

Partitë opozitare kundër Projektligjit për pagën minimale: Po diskriminohen veteranët e luftës

para një jave - Telegrafi

Në seancën e Kuvendit të Kosovës po diskutohet për ngritjen e pagës minimale në vend, mirëpo për këtë projektligj nuk janë duke u pajtuar deputetët e partive opozitare PDK, LDK dhe AAK. Mërgim Lushtaku...

Opozita kundër projektligjit për pagën minimale, kërkohet përfshirja e pensionit të veteranëve

para një jave - Kallxo

Partitë opozitare kanë deklaruar se nuk do të votojnë projektligjin që parasheh të plotësoj dhe ndryshojë disa prej ligjeve ekzistuese në mënyrë që të hapet rrugë për rritjen e pagës minimale. Grupi parlamentar...

PDK e LDK kundër Projektligjit për pagën minimale, shkak mospërfshirja e kategorive

para një jave - Klan Kosova

Deputeti i PDK-së, Mërgim Lushtaku, ka thënë se PDK nuk do të votojë Projektligjin për ndryshimin dhe plotësimin e ligjeve që përcaktojnë shumën e benificionit në lartësi të pagës minimale, duke thënë...

Kadrijaj thotë se po sulmohen veteranët, i bën thirrje Muratit të vizitojë Kroacinë: Mua më vjen turp për këtë projektligj

para një jave - GazetaBlic

Deputetja e AAK-së, Time Kadrijaj ka thënë se me projektligjin e pagave të propozuar nga qeveria Kurti, po sulmohen veteranët, teksa i bëri thirrje ministrit të Financave të vizitojë Kroacinë për të parë...

Projektligjin e pagës minimale nuk e votoi as deputeti i VV-së, shkak “mosrespektimi i veteranëve”

para një jave - Fakti Ditor

Mosrespektimi i veteranëve të luftës është arsyeja që deputeti i Vetëvendosjes Fatmir Humolli ka votuar kundër Projektligjit të sjellur në Kuvend nga qeveria Kurti. Kështu tha ish-pjesëtari i UÇK-së në...

Ministri Murati prezanton projektligjin që i hap rrugë rritjes së pagës minimale

para një jave - Gazeta Express

Ministri i Financave, Hekuran Murati, ka prezantuar në seancën e Kuvendit projektligjin që i hap rrugë rritjes së pagës minimale. Murati para deputetëve tha se projektligji ndër të tjera mundëson që Ministri...

Mos përfshirja e rritjes së pensioneve për veteranët, “përplas” pushtetin dhe opozitën

para një jave - GazetaBlic

Kuvendi i Kosovës po diskuton për projektligjin për pagën minimale e ku ky projektligj ka ngjallur debate e reagime të shumta nga pozita e opozita, ku këta të fundit janë deklaruar se nuk do të votojnë...

Deputeti i VV-së për mos-rritjen e pensioneve: Nuk janë bre mijëra veteranë, numri aktual nuk është i vërtetë

para një jave - GazetaBlic

Rritja e pagës minimale ka ndezur debate mes pozitës dhe opozitës.LDK-ja dhe AAK-ja u deklaruan kundër këtij projektligji i cili nuk përfshin veteranët, raporton GazetaBlic. Përgjigje për opozitën, kishte...

Berisha, Qeverisë: Mos diskriminoni veteranët e luftës, pensionet e tyre të jenë në nivel të pagës minimale

para një jave - Bota Sot

Deputeti i AAK-së, Bekë Berisha në seancën e sotme ka thënë se projektligji për pagën minimale është diskriminues ndaj kategorisë së veteranëve të luftës, pasi që kjo kategori përjashtohet nga rritja e...

LIVE-Mospajtime për ndryshimin ligjeve që prekin pagën minimale dhe tatimet

para një jave - RTK

Kuvendi i Kosovës po vazhdon punimet e seancës plenare në të cilën po diskutohet ‘Shqyrtimi i parë i Projektligjit për ndryshimin dhe plotësimin e ligjeve që përcaktojnë shumën e beneficionit në lartësi...

Partitë opozitare kundër Projektligjit për pagën minimale: Po diskriminohen veteranët e luftës

para një jave - Zeri

Në seancën e Kuvendit të Kosovës po diskutohet për ngritjen e pagës minimale në vend, mirëpo për këtë projektligj nuk janë duke u pajtuar deputetët e partive opozitare PDK, LDK dhe AAK. Mërgim Lushtaku...

Berisha: Projektligji i diskriminon veteranët nga rritja e pensionit, AAK s’i jep votat

para një jave - OraInfo

Bekë Berisha: Projektligji i diskriminon veteranët nga rritja e pensionit, AAK s’i jep votat. Deputeti i AAK-së, Bekë Berisha, ka thënë se projektligji i qeverisë që është sjellë në Kuvend për ndryshimin...

Muja: Rritja e pagës minimale do ta mundësojë zvogëlimin e varfërisë

para një jave - OraInfo

Deputeti Muja: Rritja e pagës minimale do ta mundësojë zvogëlimin e varfërisë. Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Armend Muja, në emër të këtij subjekti ka thënë se e mbështet propozimin e Qeverisë për...

Ligji për pagën minimale, Selmanaj: Qeveria po ofendon rëndë veteranët

para një jave - GazetaBlic

Deputeti i LDK-së, Driton Selmanaj u deklarua kundër këtij projektligji të propozuar nga qeveria, raporton GazetaBlic. Selmanaj thotë se kategoria e veteranëve po ofendohen me këtë projektligj të pagave....

Murati kërkon miratimin e projektligjit që i hap rrugë rritjes së pagës minimale

para një jave - Indeks online

Ministri i Financave, Punës dhe Transfereve, Hekuran Murati ka kërkuar miratimin e projektligjit që i hap rrugë rritjes së pagës minimale. Në seancën e sotme të Kuvendit, ministri tha se Projektligji për...

AAK-ja kundër projektligjit për ngritjen e pagës minimale: Kërkon që të rritet pensioni i veteranëve

para një jave - GazetaBlic

Deputeti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Bekë Berisha, ka thënë se AAK-ja është kundër nenit të projektligjit për pagën minimale i cili parasheh heqjen e veteranëve nga rritja e pensionit të...

Hoti kërkon dakordim me opozitën dhe Këshillin ekonomik-social për pagën minimale

para një jave - Bota Sot

Deputeti i LDK-së, Avdullah Hoti, duke folur në emër të grupit të LDK-së për qëndrimin rreth pagës minimale i ka kundërshtuar disa nga nenet e projektligjit për pagën minimale. Ai e quajtur gabim ndarjen...

Muja: Rritja e pagës minimale do ta mundësojë zvogëlimin e varfërisë

para një jave - Bota Sot

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Armend Muja, në emër të këtij subjekti ka thënë se e mbështet propozimin e Qeverisë për pagën minimale. Ai ka thënë se me votimin e pagës minimale do të mundësohet zvogëlimi...

PDK-ja kundër propozimit për pagën minimale, Lushtaku: Po bëhet dëm i madh tek kategoritë e ndryshme sociale

para një jave - Bota Sot

Deputeti i PDK-së, Mërgim Lushtaku, ka thënë se me Projektligjin për pagën minimale po bëhet dëm i madh tek kategoritë e caktuara. Si i tillë, Lushtaku ka thënë se PDK-ja nuk e voton këtë propozim të Qeverisë....

AAK-ja kundër propozimit për pagën minimale pa përfshirjen e veteranëve

para një jave - Bota Sot

Deputeti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Bekë Berisha, thotë se nuk do ta përkrahin projektligjin që i hap rrugë rritjes së pagës minimale. Berisha thotë se nga ky projektligj janë duke u diskriminuar...

Avudallh Hoti për ligjin për pagën minimale: Ligji më absurd që e keni sjellë

para një jave - GazetaBlic

Deputeti i LDK-së, Adullah Hoti, ka kritikuar projektligjin e sjellë nga ministri i Financave Hekuran Murati që ndryshon dhe plotëson ligjet që i hap rrugë rritjes së pagës minimale. Hoti tha se ligji...

S’ka kuorum, nuk miratohet projektligji që i hapë rrugë rritjes së pagës minimale

para një jave - Infokusi

Kuvendi i Kosovës në seancën e sotme plenare nuk ka arritur të miratojë në shqyrtimin e parë projektligjin për ndryshimin dhe plotësimin e ligjeve që përcaktojnë shumën e beneficionit në lartësi të pagës...

Avdullah Hoti me kritika të ashpra ndaj Muratit për projektligjin që i hap rrugë pagës minimale: Ligji më absurd që e keni sjellë

para një jave - OraInfo

Hoti me kritika të ashpra ndaj Muratit për projektligjin që i hap rrugë pagës minimale: Ligji më absurd që e keni sjellë. Deputeti i LDK-së, Avdullah Hoti, ka kritikuar projektligjin e sjellë nga ministri...

S’ka kuorum: Dështon votimi i projektligjit për rritjen e pagës minimale

para një jave - Lajmi.net

Projektligji për Rritjen e Pagës Minimale nuk ka kaluar në Kuvendin e Kosovës. Kjo për arsyen se nuk ka pasur kuorum për t’u votuar, shkruan lajmi.net. I njëjti është votuar nga vetëm 56 deputetë. Si i...

Ministri i Financave prezanton në Kuvend projektligjin që i hap rrugë rritjes së pagës minimale

para një jave - OraInfo

Ministri Murati prezanton në Kuvend projektligjin që i hap rrugë rritjes së pagës minimale. Kuvendi ka nisur mbajtjen e seancës, me pikat e rendit të ditës të mbetura nga seanca e 5 majit. Në këtë seancë...

PDK deklarohen kundër Projektligjit për rritjen e pagës minimale

para një jave - OraInfo

PDK: Nuk e votojmë Projektligjin për rritjen e pagës minimale. Kuvendi ka nisur mbajtjen e seancës, me pikat e rendit të ditës të mbetura nga seanca e 5 majit. Në këtë seancë po bëhet shqyrtimi i parë...

Sot në Kuvendin e Kosovës diskutohet për pagën minimale

para një jave - Syri.net Kosova

Duke filluar nga ora 11:00 sot pritet të mbahet seanca e radhës e Kuvendit të Kosovës. Në këtë seancë pritet të diskutohet për shumë pika të cilat kanë mbetur nga seanca e 5 majit. Njëra ndër pikat të...

Murati prezanton projektligjin për rritjen e rrogës minimale, thotë se pas 11 vitesh po ndodh diçka e tillë

para një jave - GazetaBlic

Ministri i Financave, Hekuran Murati ka prezantuar Projektligjin për ndryshimin dhe plotësimin e ligjeve që përcaktojnë shumën e beneficionit në lartësi të pagës minimale, raporton GazetaBlic. Murati thotë...

Muja: Nga rritja e pagës minimale synohet të përfitojnë rreth 120 mijë veta

para një jave - Infokusi

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Armend Muja, ka deklaruar se rritja e pagës minimale i synon rreth 120 mijë përfitues, apo 32 përqind të punëtorëve të regjistruar në ATK. Duke kërkuar miratimin e projektligjit...

Dështon projektligji për përcaktimin e pagës minimale, shumica e deputetëve nuk e voton

para një jave - FaxWeb

Ka dështuar të miratohet Projektligji për pagën minimale në mungesë kuorumi. Vetëm 51 deputetë kanë votuar pro, pesë kundër, ndërsa pjesa tjetër janë përmbajtur nga votimi, duke abstenduar apo duke mos...

Deputeti i VV-së refuzon ta votojë Ligjin që nuk ua rritë pensionet veteranëve të luftës

para një jave - Lajmi.net

Sot në parlamentin e Kosovës është duke u diskutuar Projektligji për Pagën Minimale, ku është propozuar që paga minimale të rritet në vlerë prej 250 euro. Megjithatë, ky projektligj ka lënë jashtë rritjes...

“Kujdes, po flet me Hisen Berishën” – Deputeti i PDK-së ia përmend Haki Abazit foton në Beograd

para një jave - Lajmi.net

Deputeti i PDK-së, Hisen Berisha është përplasur me deputetin e VV-së, Haki Abazi teksa replikonte me kryetarin e Kuvendit Glauk Konjufca për veteranët Berisha është konfrontuar verbalisht me Haki Abazin...

Ky është deputeti i vetëm i VV’së, që votoi kundër projektligjit për pagën minimale

para një jave - Bota Press

Fatmir Humolli, deputet i Lëvizjes Vetëvendosje, ka votuar kundër Projektligjit për pagën minimale. Ky veprim i Humollit, është bërë për shkak që në kuadër të këtij ligji nuk kanë hyrë veteranët dhe kategoritë...

Konjufca i përgjigjet deputetit të PDK-së pasi tha se deputetët e VV-së nuk kanë qenë pjesë e luftës

para një jave - Infokusi

Kryetari i Kuvendit, Glauk Konjufca, i është përgjigjur deputetit të Partisë Demokratike të Kosovës, Hisen Berisha, pasi tha se nga Vetëvendosje nuk ka pasur deputetë që kanë qenë pjesë e luftës. I pari...

Fatmir Humolli është i vetmi deputet i Vetëvendosjes, që nuk pajtohet me projektligjin i cili nuk ua rritë pagat veteranëve

para një jave - Radio Kosova e Lire

Në Kuvendin e Kosovës është duke u diskutuar Projektligji për pagën minimale, ku është propozuar që paga minimale të rritet në vlerë prej 250 euro. Megjithatë, ky projektligj ka lënë jashtë rritjes së...

Sot në Kuvendin e Kosovës diskutohet për pagën minimale

para një jave - Insajderi

Duke filluar nga ora 11:00 sot pritet të mbahet seanca e radhës e Kuvendit të Kosovës. Në këtë seancë pritet të diskutohet për shumë pika të cilat kanë mbetur nga seanca e 5 majit. Njëra ndër pikat të...

OVL UÇK paralajmëron Qeverinë: Nëse s’rriten pensionet ua zëmë derën, s’u lëmë as me hy as me dalë

para një jave - Revista Kosovarja

Sot në Kuvendin e Kosovës, është duke u diskutuar çështja e projektligjit për Pagën Minimale, i cili pritet të votohet gjatë seancës së sotme. Por edhe pse pritet që paga minimale do të rritet përmes këtij...

Hisen Berisha, VV-së: Po i diskriminoni veteranët, po tentoni t’i mohoni vlerat e luftës

para një jave - Infokusi

Deputeti i PDK-së, Hisen Berisha, ka kritikuar ashpër Projektligjin për ndryshimin dhe plotësimin e ligjeve që përcaktojnë shumën e beneficionit në lartësi të pagës minimale, procedurat e caktimit të pagës...

Klinaku i OVL-së paralajmëron Qeverinë: Nëse s’rriten pensionet ua zëmë derën, s’u lëmë as me hy as me dalë

para një jave - Lajmi.net

Sot në Kuvendin e Kosovës, është duke u diskutuar çështja e projektligjit për Pagën Minimale, i cili pritet të votohet gjatë seancës së sotme. Por edhe pse pritet që paga minimale do të rritet përmes këtij...

Ky është deputeti i vetëm i VV’së, që votoi kundër projektligjit për pagën minimale

para një jave - Gazeta Metro

Fatmir Humolli, deputet i Lëvizjes Vetëvendosje, ka votuar kundër Projektligjit për pagën minimale. Ky veprim i Humollit, është bërë për shkak që në kuadër të këtij ligji nuk kanë hyrë veteranët dhe kategoritë...

S’ka kourum, dështon votimi i projektligjit për rritjen e pagës minimale

para një jave - ATV Live

Kuvendi i Kosovës nuk ka pasur kuorum të mjaftueshëm në seancën e së premtes për ta votuar në shqyrtim të parë projektligjin për pagën minimale, raporton Ekonomia Online. Vetëm 56 deputetë morën pjesë...

S’ka kuorum për miratimin e Projektligjit për pagën minimale

para një jave - Insajderi.org

Ka dështuar të miratohet Projektligji për pagën minimale në mungesë kuorumi. Vetëm 51 deputetë kanë votuar pro, pesë kundër, ndërsa pjesa tjetër janë përmbajtur nga votimi. Rrjedhimisht është vendosur...

Deputeti i LVV-së voton kundër Projektligjit për pagën minimale

para një jave - Ekonomia Online

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Fatmir Humolli ka votuar kundër Projektligjit për pagën minimale, të cilin e ka propozuar Qeveria e Kosovës. Projektligji për pagën minimale dështoi të kalonte në seancën...

S’ka kourum, dështon në Kuvend votimi i projektligjit për rritjen e pagës minimale

para një jave - Ekonomia Online

Kuvendi i Kosovës nuk ka pasur kuorum të mjaftueshëm në seancën e së premtes për ta votuar në shqyrtim të parë projektligjin për pagën minimale, raporton Ekonomia Online. Vetëm 56 deputetë morën pjesë...

Nuk ka kuorum për miratimin e Projektligjit për pagën minimale

para një jave - Epoka e Re

Kuvendi nuk ka arritur të miratojë Projektligjin për pagën minimale, pasi nuk pati kuorum në shqyrtim të parë. 73 deputetë ishin të pranishëm në sallë, por vetëm 56 prej tyre morën pjesë në votim, me 51...

S’ka kuorum për miratimin e Projektligjit për pagën minimale

para një jave - KosovaPress

Ka dështuar të miratohet Projektligji për pagën minimale në mungesë kuorumi. Vetëm 51 deputetë kanë votuar pro, pesë kundër, ndërsa pjesa tjetër janë përmbajtur nga votimi. Rrjedhimisht është vendosur...

Klinaku i OVL-së paralajmëron Qeverinë: Nëse s’rriten pensionet ua zëmë derën, s’u lëmë as me hy as me dalë

para një jave - Lajmi.net

Sot në Kuvendin e Kosovës, është duke u diskutuar çështja e projektligjit për Pagën Minimale, i cili pritet të votohet gjatë seancës së sotme. Por edhe pse pritet që paga minimale do të rritet përmes këtij...

Pas debatit të ashpër, dështon votimi i projektligjit për rritjen e pagës minimale

para një jave - Gazeta Metro

Ka dështuar që të votohet shqyrtimi i parë i Projektligjit për rritjen e pagës minimale, shkruan Gazeta Metro. Projektligji për Rritjen e Pagës Minimale nuk ka kaluar në Kuvendin e Kosovës. Kjo për arsyen...

Berisha i PDK-së thotë se LVV ka komplekse se nuk ka qenë pjesë e luftës, Konjufca ia numëron ish luftëtarët

para një jave - ATV Live

Çështja e pagës minimale në Kosovë dhe mospërfshirja e veteranëve të luftës ka ngjallur debat sot në Kuvendin e Kosovës. Një replikë është zhvilluar ndërmjet deputetit të Partisë Demokratike të Kosovës,...

Ky është deputeti i VV-së që votoi kundër Projektligjit për pagën minimale

para një jave - Insajderi.org

Deputeti nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Fatmir Humolli, ka votuar kundër Projektligjit për pagën minimale, përkundër kolegëve të tij nga e njëjta parti që votuan pro. Humolli iu bashkua deputetëve...

Fatmir Humolli i VV’së votoi kundër Projektligjit për Pagën Minimale

para një jave - Periskopi

Deputeti nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Fatmir Humolli, ka votuar kundër Projektligjit për pagën minimale, përkundër kolegëve të tij nga e njëjta parti që votuan pro. Humolli iu bashkua deputetëve...

Hoti për projektligjin që i hap rrugë pagës minimale: Ndër ligjet më absurde që është shkruar deri më tani

para një jave - Infokusi

Kuvendi i Kosovës është duke vazhduar seancën planare me pikat e mbetura nga seanca e 5 majit. Në këtë seancë është duke i diskutuar lidhur me projektligjin që i hapë rrugë rritjes së pagës minimale. Deputeti...

Berisha: Projektligji i diskriminon veteranët nga rritja e pensionit, AAK s’i jep votat

para një jave - Infokusi

Deputeti i AAK-së, Bekë Berisha, ka thënë se projektligji i qeverisë që është sjellë në Kuvend për ndryshimin e ligjeve që i hapë rrugë rritjes së pagës minimale i diskriminon veteranët e luftës. Berisha...

Muja për projektligjin për pagën minimale: Synon eliminimin e mëdyshjeve ligjore

para një jave - Infokusi

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Armend Muja, në diskutimin për projektligjin për pagën minimale ka thënë se kjo parti e përkrahë këtë projektligj, shkruan Gazeta Infokus. Ai tha se ky projektligj synon...

Berisha, Qeverisë: Mos diskriminoni veteranët e luftës, pensionet e tyre të jenë në nivel të pagës minimale

para një jave - Lajmi.net

Deputeti i AAK-së, Bekë Berisha në seancën e sotme ka thënë se projektligji për pagën minimale është diskriminues ndaj kategorisë së veteranëve të luftës, pasi që kjo kategori përjashtohet nga rritja e...

Rexhaj arsyeton mos-rritjen e pensioneve: Numri i veteranëve s’është i vërtetë, këtë e dijnë të gjithë

para një jave - Lajmi.net

Deputeti i VV-së, Arbër Rexhaj ka folur në Kuvend për rihapjen e çështjes së pensioneve të veteranëve të cilat nuk rriten me ligjin e ri që rrit pagën minimale në vend. Rexhaj tha se me mijëra veteranë...

“Derën kemi me ua zënë, nuk u lëmë as me hy, as me dalë”, veteranët paralajmërojnë protesta nëse nuk rriten pensionet

para një jave - Insajderi.org

Në seancën e sotme të Kuvendit po bëhet shqyrtimi i parë i Projektligjit që i hapë rrugë rritjes së pagës minimale. Kundër versionit aktual të Projektligjit që i hap rrugë rritjes së pagës minimale kanë...

S’ka kuorum: Nuk votohet Projektligji për Pagën Minimale

para një jave - Periskopi

Kuvendi i Kosovës nuk ka arritur të votojë Projektligjin për Pagën minimale, raporton Periskopi. Opozita doli kundër. 56 deputetë kanë votu. Kuvendi s’parti kuorum.

Nuk ka kuorum| Dështon votimi i projektligjit për rritjen e pagës minimale

para një jave - Arbresh

Projektligji për Rritjen e Pagës Minimale nuk ka kaluar në Kuvendin e Kosovës. Kjo për arsyen se nuk ka pasur kuorum për t’u votuar. 73 deputetë ishin të pranishëm në sallë, por vetëm 56 prej tyre morën...

“Rritet paga minimale, s’rritet pensioni i veteranit” – LDK kundërshton Projektligjin e pushtetit

para një jave - Lajmi.net

LDK ka dalë kundër Projektligjit për pagën minimale që po prezantohet sot në Kuvendin e Kosovës. Avdullah Hot inga LDK ka thënë se ky ligj rregullon përfitimet për vetëm një kategori të shoqërisë, shkruan...

Paga minimale 264 euro: Ministri Murati tregon çka do të sjellë Ligji i ri

para një jave - Lajmi.net

Ministri i Financave, Hekuran Murati, ka folur për projektligjin për Pagën Minimale në Kosovë i cili sot pritet të votohet në Kuvendin e Kosovës. Ai ka thënë se pas 11 viteve po hapet rrugë për rritjen...

Selmanaj, VV-së: Nëse s’u rriten pensionet veteranëve e të verbërve, çfarë rritje po bëni

para një jave - Lajmi.net

Deputeti i LDK-së, Driton Selmanaj, ka folur për Projektligjin për rritjen e pagës minimale në Kosovë. Selmanaj tha se secila shoqëri i nderon ata që kanë dhënë më së shumti për shtetin, e ata janë veteranët,...

Muja: Nga rritja e pagës minimale synohet të përfitojnë rreth 120 mijë veta

para një jave - Ekonomia Online

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Armend Muja, ka deklaruar se rritja e pagës minimale i synon rreth 120 mijë përfitues, apo 32 përqind të punëtorëve të regjistruar në ATK. Duke kërkuar miratimin e projektligjit...

Bekë Berisha: Projektligji i diskriminon veteranët nga rritja e pensionit, AAK s’i jep votat

para një jave - Fakti Ditor

Deputeti i AAK-së, Bekë Berisha, ka thënë se projektligji i qeverisë që është sjellë në Kuvend për ndryshimin e ligjeve që i hapë rrugë rritjes së pagës minimale i diskriminon veteranët e luftës. Berisha...

Klinaku i OVL-së paralajmëron Qeverinë: Nëse s’rriten pensionet ua zëmë derën, s’u lëmë as me hy as me dalë

para një jave - Fakti Ditor

Sot në Kuvendin e Kosovës, është duke u diskutuar çështja e projektligjit për Pagën Minimale, i cili pritet të votohet gjatë seancës së sotme. Por edhe pse pritet që paga minimale do të rritet përmes këtij...

Hisen Berisha përplaset me Haki Abazin për veteranët, ia përmend fotografinë në Beograd

para një jave - Fakti Ditor

Deputeti i PDK-së, Hisen Berisha është përplasur me deputetin e VV-së, Haki Abazi teksa replikonte me kryetarin e Kuvendit Glauk Konjufca për veteranët raporton Gazeta Express. Berisha është konfrontuar...

PDK nuk e përkrah propozimin për pagën minimale

para një jave - Infokusi

Kuvendi i Kosovës është duke vazhduar seancën planare me pikat e mbetura nga seanca e 5 majit. Në këtë seancë është duke i diskutuar lidhur me propozimin për rritjen e pagës minimale. E këtë propozim nga...

Hekuran Murati prezanton para deputetëve projektligjin që i hap rrugë rritjes së pagës minimale

para një jave - Infokusi

Ministri i Financave, Punës dhe Transfereve, Hekuran Murati, në seancën e Kuvendit ka prezantuar projektligjin që i hap rrugë rritjes së pagës minimale. Ai para deputetëve tha se projektligji ndër të tjera...

Deputeti i LV-së refuzon ta votojë ligjin që nuk ua rritë pensionet veteranëve të UÇK-së

para një jave - Epoka e Re

Në Kuvendin e Kosovës është duke u diskutuar Projektligji për pagën minimale, ku është propozuar që paga minimale të rritet në vlerë prej 250 euro. Megjithatë, ky projektligj ka lënë jashtë rritjes së...

“Kujdes, po flet me Hisen Berishën”, deputeti i PDK-së ia përmend Abazit foton në Beograd

para një jave - Epoka e Re

Deputeti i PDK-së, Hisen Berisha është përplasur me deputetin e LV-së, Haki Abazi, teksa replikonte me kryetarin e Kuvendit, Glauk Konjufca për veteranët e UÇK-së. Berisha është konfrontuar verbalisht...

Pjesëmarrja në luftën e UÇK-së përplasë deputetët në Kuvend

para një jave - KosovaPress

Lufta e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës është bërë temë debati sot në Kuvend. Në diskutimet për Projektligjin për pagën minimale, deputeti i PDK-së, Hisen Berisha tha se grupi parlamentar i mazhorancës...

Kuvendi mban seancë – shqyrtohet projektligji për pagën minimale

para një jave - Syri.net Kosova

Kuvendi i Kosovës do të vazhdojë të premten e 12 majit seancën plenare me pikat e papërfunduara nga seanca e mbajtur më 5 maj. Sipas njoftimit, në rend dite për seancën e së premtes janë gjashtë pika,...

Deputeti i VV’së refuzon ta votojë Ligjin që nuk ua rritë pensionin veteranëve të luftës

para një jave - Gazeta Metro

Sot në parlamentin e Kosovës është duke u diskutuar Projektligji për Pagën Minimale, ku është propozuar që paga minimale të rritet në vlerë prej 250 euro. Megjithatë, ky projektligj ka lënë jashtë rritjes...

Abrashi i VV-së: Vendimi për pagën minimale është i mirë, mund të ndryshohet në të ardhmen

para një jave - Ekonomia Online

Deputeti i VV-së, Artan Abrashi, gjatë seancës që po mbahet për rritjen e pagës minimale në Kuvendini  Kosovës, ka thënë se vendimi momental për rritjen e pagës minimale është i mirë, e që sipas tij nëse...

AAK kërkon të përfshihen edhe veteranët e UÇK-së në rritjen e pagës minimale

para një jave - KosovaPress

Deputeti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Bekë Berisha ka kërkuar që në kuadër të rritjes së pagës minimale të përfshihen edhe pensionet e veteranëve të UÇK-së. Ai tha se rritja e pagës minimale pa...

Konjufca ironizon me deputetin e PDK-së: Është fort gabim me fol në mënyrë monopolizuese për luftën çlirimtare

para një jave - Arbresh

Kryetari i Kuvendit, Glauk Konjufca, ka replikuar me deputetin e PDK-së, Hisen Berisha, pasi ky i fundit tha se nga Lëvizja Vetëvendosje nuk ka pasur deputetë që kanë qenë pjesë e luftës për liri. “Kur...

Berisha i PDK’së thotë se nga VV’ja s’ka pasur luftëtarë, reagon Konjufca duke i numëruar ata

para një jave - Gazeta Metro

Kryetari i Kuvendit, Glauk Konjufca, ka replikuar me deputetin e PDK-së, Hisen Berisha, pasi ky i fundit tha se nga Lëvizja Vetëvendosje nuk ka pasur deputetë që kanë qenë pjesë e luftës për liri. “Kur...

Projektligji për pagën minimale sot në Kuvend

para një jave - Reporteri

Kuvendi i Kosovës do të mblidhet sot në ora 11:00 për të vazhduar seancën me pikat e papërfunduara nga seanca e 5 majit. Do të shqyrtohen tri projektligje e do të ketë debat parlamentar për punën e Qeverisë...

Konjufca i kundërpërgjigjet deputetit të PDK-së pasi tha se deputetët e VV-së nuk kanë qenë pjesë e luftës

para një jave - Insajderi.org

Kryetari i Kuvendit, Glauk Konjufca, i është përgjigjur deputetit të Partisë Demokratike të Kosovës, Hisen Berisha, pasi tha se nga Vetëvendosje nuk ka pasur deputetë që kanë qenë pjesë e luftës. I pari...

Dugolli i VV-së: Me rritjen e pagës minimale do të përfitojnë rreth 100 mijë punëtorë

para një jave - Ekonomia Online

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Enver Dugolli, ka thënë se më  rritjen e pagës minimale do të përfitojnë rreth 100 mijë punëtorë. Këtë deklaratë Dugolli e bëri sot në seancën e kuvendit të Kosovës, ku...

Mërgim Lushtaku: Nuk e votojmë Projektligjin për caktimin e pagës minimale sepse diskriminon veteranët e kategori të tjera

para një jave - Radio Kosova e Lire

Deputeti i PDK-së, Mërgim Lushtaku në emër të Grupit Parlamentar ka bërë ne dije se kjo parti nuk do ta votojë Projektligjin për caktimin e pagës minimale. “Ne nuk do ta votojmë Projektligjin për caktimin...

Bekë Berisha: Projektligji për pagën minimale është diskriminues për veteranët pasi përjashtohen nga rritja pensionet e tyre

para një jave - Radio Kosova e Lire

Deputeti i AAK-së, Bekë Berisha në seancën e sotme ka thënë se projektligji për pagën minimale është diskriminues ndaj kategorisë së veteranëve të luftës, pasi që kjo kategori përjashtohet nga rritja e...

LDK-ja mori qëndrim kundër Projektligjit për pagën minimale që është prezantuar sot nga Qeveria në Kuvendin e Kosovës

para një jave - Radio Kosova e Lire

Lidhja Demokratike e Kosovës mori qëndrim kundër Projektligjit për pagën minimale që është prezantuar nga Qeveria në Kuvendin e Kosovës. Deputeti i kësaj partie, Avdullah Hoti, ka thënë se ky projektligj...

Ministri i Financave, Hekuran Murati, ka prezantuar Projektligjin për pagën minimale në Kosovë, që pritet të votohet në Kuvendin e Kosovës

para një jave - Radio Kosova e Lire

Ministri i Financave, Hekuran Murati, ka prezantuar Projektligjin për pagën minimale në Kosovë, i cili sot pritet të votohet në Kuvendin e Kosovës. Ai ka thënë se pas 11 vitesh hapet rruga për rritjen...

“Po i diskriminoni veteranët, po tentoni t’i mohoni vlerat e luftës”

para një jave - Insajderi.org

Deputeti i PDK-së, Hisen Berisha, ka kritikuar ashpër Projektligjin për ndryshimin dhe plotësimin e ligjeve që përcaktojnë shumën e beneficionit në lartësi të pagës minimale, procedurat e caktimit të pagës...

“Nxehet” Hisen Berisha, kërcënon në Kuvend: Kujdes se je ka fol me Hisen Berishën

para një jave - Arbresh

Deputeti i PDK-së, Hisen Berisha është përplasur me deputetin e VV-së, Haki Abazi teksa replikonte me kryetarin e Kuvendit Glauk Konjufca për veteranët. Berisha është konfrontuar verbalisht me Haki Abazin...

Selmanaj: Nëse përjashtohen veteranët, çfarë është esenca e rritjes së pagës minimale?

para një jave - Arbresh

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Driton Selmanaj, thotë se veteranët në çdo vend të botës nderohen për sakrificën e tyre e madje edhe ftohen në çdo ngjarje të madhe shtetërore. “Secila shoqëri...

Hoti për projektligjin për pagë minimale: Më i pakuptimti dhe absurdi ndër ligje

para një jave - KosovaPress

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Avdullah Hoti, e konsideroi të pakuptimtë dhe absurd Projektligjin për pagën minimale. Në seancën e sotme të Kuvendit, Hoti tha se qëllimi bazë i këtij projektligji...

Hisen Berisha përplaset me Haki Abazin për veteranët, ia përmend fotografinë në Beograd

para një jave - Bota Press

Deputeti i PDK-së, Hisen Berisha është përplasur me deputetin e VV-së, Haki Abazi teksa replikonte me kryetarin e Kuvendit Glauk Konjufca për veteranët raporton Gazeta Botapress.info Berisha është konfrontuar...

Partitë opozitare kundër Projektligjit për pagën minimale: Po diskriminohen veteranët e luftës

para një jave - Gazeta Metro

Në seancën e Kuvendit të Kosovës po diskutohet për ngritjen e pagës minimale në vend, mirëpo për këtë projektligj nuk janë duke u pajtuar deputetët e partive opozitare PDK, LDK dhe AAK. Mërgim Lushtaku...

Hisen Berisha përplaset ashpër me Haki Abazin për veteranët, ia përmend fotografinë në Beograd

para një jave - Gazeta Metro

Deputeti i PDK-së, Hisen Berisha është përplasur me deputetin e VV-së, Haki Abazi teksa replikonte me kryetarin e Kuvendit Glauk Konjufca për veteranët. Berisha është përplasur me Haki Abazin e VV-së të...

Hoti për projektligjin për pagë minimale: Më i pakuptimti dhe absurdi ndër ligje

para një jave - ATV Live

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Avdullah Hoti, e konsideroi të pakuptimtë dhe absurd Projektligjin për pagën minimale. Në seancën e sotme të Kuvendit, Hoti tha se qëllimi bazë i këtij projektligji...

Berisha thotë se nga VV-ja s’ka pasur luftëtarë, reagon Konjufca duke i numëruar deputetët pjesëmarrës në luftë

para një jave - Ekonomia Online

Kryetari i Kuvendit, Glauk Konjufca, ka replikuar me deputetin e PDK-së, Hisen Berisha, pasi ky i fundit tha se nga Lëvizja Vetëvendosje nuk ka pasur deputetë që kanë qenë pjesë e luftës për liri, raporton...

Ishte Haki Abazi që acaroi Hisen Berishën, ky ia përmendi fotografinë në Beograd

para një jave - Periskopi

Deputeti i PDK-së, Hisen Berisha është përplasur me deputetin e VV-së, Haki Abazi teksa replikonte me kryetarin e Kuvendit Glauk Konjufca për veteranët. Berisha është konfrontuar verbalisht me Haki Abazin...

Projektligji për pagën minimale, përplas deputetët| Deputeti i VV-së: Kur flet në emër të veteranëve fol parimisht jo elektoralisht

para një jave - Arbresh

Deputetja e AAK-së, Time Kadrijaj, ka kërkuar që veteranët të kenë pensionin e njëjtë me atë të pagës minimale. “Kemi menduar se do të përshihen të gjitha kategoritë, mospërfshirja e veteranëve dhe kategorive...

Projektligji për pagën minimale sot në Kuvend

para një jave - Zeri

Kuvendi i Kosovës do të mblidhet sot në ora 11:00 për të vazhduar seancën me pikat e papërfunduara nga seanca e 5 majit. Do të shqyrtohen tri projektligje e do të ketë debat parlamentar për punën e Qeverisë...

Berisha, Qeverisë: Mos diskriminoni veteranët e luftës, pensionet e tyre të jenë në nivel të pagës minimale

para një jave - Daily News

Deputeti i AAK-së, Bekë Berisha në seancën e sotme ka thënë se projektligji për pagën minimale është diskriminues ndaj kategorisë së veteranëve të luftës, pasi që kjo kategori përjashtohet nga rritja e...

Hoti kërkon dakordim me opozitën dhe Këshillin ekonomik-social për pagën minimale

para një jave - Daily News

Deputeti i LDK-së, Avdullah Hoti, duke folur në emër të grupit të LDK-së për qëndrimin rreth pagës minimale i ka kundërshtuar disa nga nenet e projektligjit për pagën minimale. Ai e quajtur gabim ndarjen...

PDK-ja kundër propozimit për pagën minimale, Lushtaku: Po bëhet dëm i madh tek kategoritë e ndryshme sociale

para një jave - Daily News

Deputeti i PDK-së, Mërgim Lushtaku, ka thënë se me Projektligjin për pagën minimale po bëhet dëm i madh tek kategoritë e caktuara, raporton Ekonomia Online. Si i tillë, Lushtaku ka thënë se PDK-ja nuk...

Muja: Rritja e pagës minimale do ta mundësojë zvogëlimin e varfërisë

para një jave - Daily News

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Armend Muja, në emër të këtij subjekti ka thënë se e mbështet propozimin e Qeverisë për pagën minimale, raporton Ekonomia Online. Ai ka thënë se me votimin e pagës minimale...

PDK-ja kundër propozimit për pagën minimale, Lushtaku: Po bëhet dëm i madh tek kategoritë e ndryshme sociale

para një jave - InFokus

Deputeti i PDK-së, Mërgim Lushtaku, ka thënë se me Projektligjin për pagën minimale po bëhet dëm i madh tek kategoritë e caktuara, raporton Ekonomia Online. Si i tillë, Lushtaku ka thënë se PDK-ja nuk...

Berisha, Qeverisë: Mos diskriminoni veteranët e luftës, pensionet e tyre të jenë në nivel të pagës minimale

para një jave - InFokus

Deputeti i AAK-së, Bekë Berisha në seancën e sotme ka thënë se projektligji për pagën minimale është diskriminues ndaj kategorisë së veteranëve të luftës, pasi që kjo kategori përjashtohet nga rritja e...

Muja: Rritja e pagës minimale do ta mundësojë zvogëlimin e varfërisë

para një jave - InFokus

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Armend Muja, në emër të këtij subjekti ka thënë se e mbështet propozimin e Qeverisë për pagën minimale, raporton Ekonomia Online. Ai ka thënë se me votimin e pagës minimale...

Hoti kërkon dakordim me opozitën dhe Këshillin ekonomik-social për pagën minimale

para një jave - InFokus

Deputeti i LDK-së, Avdullah Hoti, duke folur në emër të grupit të LDK-së për qëndrimin rreth pagës minimale i ka kundërshtuar disa nga nenet e projektligjit për pagën minimale. Ai e quajtur gabim ndarjen...

Opozita kundër Projektligjit për pagën minimale

para një jave - Insajderi.org

Ministri i Financave, Hekuran Murati, sot në seancën e Kuvendit e ka prezantuar projektligjin që i hap rrugë rritjes së pagës minimale. Gjatë diskutimeve për ngritjen e pagës minimale në vend nuk janë...

Berisha përplaset me Haki Abazin për veteranët, ia përmend fotografinë në Beograd

para një jave - Insajderi.org

Deputeti i PDK-së, Hisen Berisha është përplasur me deputetin e VV-së, Haki Abazi teksa replikonte me kryetarin e Kuvendit Glauk Konjufca për veteranët. Berisha është përplasur me Haki Abazin e VV-së të...

Projektligji për pagën minimale, përplas deputetët| Deputeti i VV-së: Kur fletë në emër të veteranëve fol parimisht jo elektoralisht

para një jave - Arbresh

Deputetja e AAK-së, Time Kadrijaj, ka kërkuar që veteranët të kenë pensionin e njëjtë me atë të pagës minimale. “Kemi menduar se do të përshihen të gjitha kategoritë, mospërfshirja e veteranëve dhe kategorive...

“Rritet paga minimale, s’rritet pensioni i veteranit të UÇK”, LDK-ja kundërshton projektligjin e mazhorancës

para një jave - Epoka e Re

Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK) ka dalë kundër Projektligjit për pagën minimale që është prezantuar nga pushteti të premten në Kuvendin e Kosovës. Deputeti i kësaj partie, Avdullah Hoti, ka thënë se...

PDK nuk voton projektligjin për pagën minimale

para një jave - KosovaPress

Partia Demokratike e Kosovës nuk do të votojë projektligjin për pagën minimale. Deputeti Mërgim Lushtaku tha se projektligji që i hap rrugë rritjes së pagës minimale i shkel rregullat e pagës minimale...

Rexhaj arsyeton mos-rritjen e pensioneve: Numri i veteranëve s’është i vërtetë, këtë e dijnë të gjithë

para një jave - Gazeta Metro

Deputeti i VV-së, Arbër Rexhaj ka folur në Kuvend për rihapjen e çështjes së pensioneve të veteranëve të cilat nuk rriten me ligjin e ri që rrit pagën minimale në vend. Rexhaj tha se me mijëra veteranë...

Edhe AAK’ja kundër propozimit për pagën minimale pa përfshirjen e veteranëve

para një jave - Gazeta Metro

Deputeti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Bekë Berisha, thotë se nuk do ta përkrahin projektligjin për pagën minimale. Berisha thotë se nga ky projektligj janë duke u diskriminuar veteranët e luftës...

Selmanaj i drejtohet VV’së: Nëse s’u rriten pensionet veteranëve e të verbërve, çfarë rritje po bëni

para një jave - Gazeta Metro

Deputeti i LDK-së, Driton Selmanaj, ka folur për Projektligjin për rritjen e pagës minimale në Kosovë. Selmanaj tha se secila shoqëri i nderon ata që kanë dhënë më së shumti për shtetin, e ata janë veteranët....

‘Rritet paga minimale, s’rritet pensioni i veteranit’: LDK kundërshton Projektligjin e pushtetit

para një jave - Gazeta Metro

Deputeti i LDK-së, Adullah Hoti, ka kritikuar projektligjin e sjellë nga ministri i Financave Hekuran Murati që ndryshon dhe plotëson ligjet që i hap rrugë rritjes së pagës minimale. Hoti tha se ligji...

Në Kuvend po flitet për veteranët, Klinaku paralajmëron Qeverinë: Nëse s’rriten pensionet ua zëmë derën, s’u lëmë as me hy as me dalë

para një jave - Gazeta Metro

Sot në Kuvendin e Kosovës, është duke u diskutuar çështja e projektligjit për Pagën Minimale, i cili pritet të votohet gjatë seancës së sotme. Por edhe pse pritet që paga minimale do të rritet përmes këtij...

Berisha, Qeverisë: Mos diskriminoni veteranët e luftës, pensionet e tyre të jenë në nivel të pagës minimale

para një jave - Argument

Deputeti i AAK-së, Bekë Berisha në seancën e sotme ka thënë se projektligji për pagën minimale është diskriminues ndaj kategorisë së veteranëve të luftës, pasi që kjo kategori përjashtohet nga rritja e...

Muja: Rritja e pagës minimale do ta mundësojë zvogëlimin e varfërisë

para një jave - Argument

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Armend Muja, në emër të këtij subjekti ka thënë se e mbështet propozimin e Qeverisë për pagën minimale, raporton Ekonomia Online. Ai ka thënë se me votimin e pagës minimale...

Hoti kërkon dakordim me opozitën dhe Këshillin ekonomik-social për pagën minimale

para një jave - Argument

Deputeti i LDK-së, Avdullah Hoti, duke folur në emër të grupit të LDK-së për qëndrimin rreth pagës minimale i ka kundërshtuar disa nga nenet e projektligjit për pagën minimale. Ai e quajtur gabim ndarjen...

PDK-ja kundër propozimit për pagën minimale, Lushtaku: Po bëhet dëm i madh tek kategoritë e ndryshme sociale

para një jave - Argument

Deputeti i PDK-së, Mërgim Lushtaku, ka thënë se me Projektligjin për pagën minimale po bëhet dëm i madh tek kategoritë e caktuara, raporton Ekonomia Online. Si i tillë, Lushtaku ka thënë se PDK-ja nuk...

Projektligji për pagën minimale sot në Kuvend, Vetëvendosje pret kundërshtime nga opozita

para një jave - Gazeta Express

Kuvendi i Kosovës do të mblidhet sot. Një prej pikave që është në rend dite është edhe shqyrtimi i parë i Projektligjit për ndryshimin dhe plotësimin e ligjeve që përcaktojnë shumën e beneficionit në lartësi...

Ministri Murati prezanton projektligjin për pagën minimale

para një jave - Epoka e Re

Ministri i Financave, Hekuran Murati, ka prezantuar Projektligjin për pagën minimale në Kosovë, i cili sot pritet të votohet në Kuvendin e Kosovës. Ai ka thënë se pas 11 vitesh hapet rruga për rritjen...

Muja: Rritja e pagës minimale i synon rreth 120 mijë përfitues

para një jave - KosovaPress

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Armend Muja, ka deklaruar se rritja e pagës minimale i synon rreth 120 mijë përfitues, apo 32 përqind të punëtorëve të regjistruar në ATK. Duke kërkuar miratimin e projektligjit...

Edhe AAK’ja kundër propozimit për pagën minimale pa përfshirjen e veteranëve

para një jave - Bota Press

Deputeti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Bekë Berisha, thotë se nuk do ta përkrahin projektligjin për pagën minimale. Berisha thotë se nga ky projektligj janë duke u diskriminuar veteranët e luftës...

Partitë opozitare kundër Projektligjit për pagën minimale: Po diskriminohen veteranët e luftës

para një jave - ATV Live

Në seancën e Kuvendit të Kosovës po diskutohet për ngritjen e pagës minimale në vend, mirëpo për këtë projektligj nuk janë duke u pajtuar deputetët e partive opozitare PDK, LDK dhe AAK. Mërgim Lushtaku...

Murati kërkon miratimin e projektligjit që i hap rrugë rritjes së pagës minimale

para një jave - Insajderi.org

Ministri i Financave, Punës dhe Transfereve, Hekuran Murati ka kërkuar miratimin e projektligjit që i hap rrugë rritjes së pagës minimale. Në seancën e sotme të Kuvendit, ministri tha se Projektligji për...

Avdullah Hoti për ligjin për pagën minimale: Ligji më absurd që e keni sjellë

para një jave - Insajderi.org

Deputeti i LDK-së, Avdullah Hoti, ka kritikuar projektligjin e sjellë nga ministri i Financave Hekuran Murati që ndryshon dhe plotëson ligjet që i hap rrugë rritjes së pagës minimale. Hoti tha se ligji...

AAK-ja kundër projektligjit për ngritjen e pagës minimale: Kërkon që të rritet pensioni i veteranëve

para një jave - Insajderi.org

Deputeti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Bekë Berisha, ka thënë se AAK-ja është kundër nenit të projektligjit për pagën minimale i cili parasheh heqjen e veteranëve nga rritja e pensionit të...

Berisha: Mos diskriminoni veteranët e luftës, pensionet e tyre të jenë në nivel të pagës minimale

para një jave - Insajderi.org

Deputeti i AAK-së, Bekë Berisha në seancën e sotme ka thënë se projektligji për pagën minimale është diskriminues ndaj kategorisë së veteranëve të luftës, pasi që kjo kategori përjashtohet nga rritja e...

Kadriaj thotë se s’është diskutuar në Këshillin Ekonomiko social për përcaktimin e pagës minimale

para një jave - Ekonomia Online

Deputetja e AAK-së Time Kadriaj, ka thënë se nuk është diskutuar në Këshillin Ekonomiko Social fare për përcaktimin e pagës minimale. Ajo thotë se nëse do të kishin diskutuar këtë çështje, ata nuk do ta...

Berisha, Qeverisë: Mos i diskriminoni veteranët e luftës, pensionet e tyre të jenë në nivel të pagës minimale

para një jave - Epoka e Re

Deputeti i AAK-së, Bekë Berisha në seancën e sotme ka thënë se projektligji për pagën minimale është diskriminues ndaj kategorisë së veteranëve të luftës, pasi që kjo kategori përjashtohet nga rritja e...

Murati kërkon miratimin e projektligjit që i hap rrugë rritjes së pagës minimale

para një jave - KosovaPress

Ministri i Financave, Punës dhe Transfereve, Hekuran Murati ka kërkuar miratimin e projektligjit që i hap rrugë rritjes së pagës minimale. Në seancën e sotme të Kuvendit, ministri tha se Projektligji për...

Berisha, Qeverisë: Mos diskriminoni veteranët e luftës, pensionet e tyre të jenë në nivel të pagës minimale

para një jave - Ekonomia Online

Deputeti i AAK-së, Bekë Berisha në seancën e sotme ka thënë se projektligji për pagën minimale është diskriminues ndaj kategorisë së veteranëve të luftës, pasi që kjo kategori përjashtohet nga rritja e...

Muja: Rritja e pagës minimale do ta mundësojë zvogëlimin e varfërisë

para një jave - Arbresh

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Armend Muja, në emër të këtij subjekti ka thënë se e mbështet propozimin e Qeverisë për pagën minimale. Deputeti i VV-së, vlerëson se me votimin e pagës minimale do të...

Hoti: Gabim të shkojë kështu Ligji për Pagën minimale, duhet të tërhiqet

para një jave - Bota Press

Deputeti i LDK’së, Avdullah Hoti ka kritikuar Qeverinë Kurti për ligjin për pagën minimale, duke thënë se nuk ndryshon jetën e qytetarëve, transmeton Botapress.info. ‘’’Nuk përmbushet ai standard. Në fund...

PDK nuk e voton propozimin e Qeverisë për pagën minimale: Dëm i madh për kategoritë sociale

para një jave - Bota Press

Deputeti i PDK-së, Mërgim Lushtaku, ka thënë se me Projektligjin për pagën minimale po bëhet dëm i madh tek kategoritë e caktuara. Si e tillë, Lushtaku ka thënë se PDK-ja nuk e voton këtë propozim të Qeverisë....

Hoti kërkon dakordim me opozitën dhe Këshillin ekonomik-social për pagën minimale

para një jave - Ekonomia Online

Deputeti i LDK-së, Avdullah Hoti, duke folur në emër të grupit të LDK-së për qëndrimin rreth pagës minimale i ka kundërshtuar disa nga nenet e projektligjit për pagën minimale, raporton Ekonomia Online....

Hoti për projektligjin që i hap rrugë pagës minimale: Ligji më absurd që e keni sjellë

para një jave - Arbresh

Deputeti i LDK-së, Adullah Hoti, ka kritikuar projektligjin e sjellë nga ministri i Financave Hekuran Murati që ndryshon dhe plotëson ligjet që i hap rrugë rritjes së pagës minimale, ku tha se ligji i...

AAK-ja kundër propozimit për pagën minimale pa përfshirjen e veteranëve

para një jave - Arbresh

Deputeti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Bekë Berisha, thotë se nuk do ta përkrahin projektligjin që i hap rrugë rritjes së pagës minimale. Berisha thotë se nga ky projektligj janë duke u diskriminuar...

Paga minimale 264 euro: Ministri Murati tregon çka do të sjellë ligji i ri

para një jave - ATV Live

Ministri i Financave, Hekuran Murati, ka folur për projektligjin për Pagën Minimale në Kosovë i cili sot pritet të votohet në Kuvendin e Kosovës. Ai ka thënë se pas 11 viteve po hapet rrugë për rritjen...

Muja: Rritja e pagës minimale do ta mundësojë zvogëlimin e varfërisë

para një jave - Ekonomia Online

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Armend Muja, në emër të këtij subjekti ka thënë se e mbështet propozimin e Qeverisë për pagën minimale, raporton Ekonomia Online. Ai ka thënë se me votimin e pagës minimale...

Ministri i Financave prezanton projektligjin që i hap rrugë rritjes së pagës minimale

para një jave - Arbresh

Ministri i Financave, Hekuran Murati, në seancën e Kuvendit ka prezantuar projektligjin që i hap rrugë rritjes së pagës minimale. Ai tha se projektligji mundëson që Ministri i Finanacave të vendosë për...

Hoti: Gabim të shkojë kështu Ligji për Pagën minimale, duhet të tërhiqet

para një jave - Periskopi

Deputeti i LDK’së, Avdullah Hoti ka kritikuar Qeverinë Kurti për ligjin për pagën minimale, duke thënë se nuk ndryshon jetën e qytetarëve, transmeton Periskopi. ‘’’Nuk përmbushet ai standard. Në fund vendimi...

Paga minimale 264 euro: Ministri Murati tregon çka do të sjellë Ligji i ri

para një jave - Bota Press

Ministri i Financave, Hekuran Murati, ka folur për projektligjin për Pagën Minimale në Kosovë i cili sot pritet të votohet në Kuvendin e Kosovës. Ai ka thënë se pas 11 viteve po hapet rrugë për rritjen...

Paga minimale 264 euro: Ministri Murati tregon çka do të sjellë Ligji i ri

para një jave - Gazeta Metro

Ministri i Financave, Hekuran Murati, ka folur për projektligjin për Pagën Minimale në Kosovë i cili sot pritet të votohet në Kuvendin e Kosovës. Ai ka thënë se pas 11 viteve po hapet rrugë për rritjen...

PDK-ja kundër propozimit për pagën minimale, Lushtaku: Po bëhet dëm i madh tek kategoritë e ndryshme sociale

para një jave - Gazeta Metro

Deputeti i PDK-së, Mërgim Lushtaku, ka thënë se me Projektligjin për pagën minimale po bëhet dëm i madh tek kategoritë e caktuara. Si i tillë, Lushtaku ka thënë se PDK-ja nuk e voton këtë propozim të Qeverisë....

Murati prezanton projektligjin për rritjen e pagës minimale: Pas 11 viteve mund të ndryshojë

para një jave - Ekonomia Online

Ministri i Financave, Punës dhe Transfereve, Hekuran Murati, ka prezatuar para deputetëve Projektligjin për Pagën minimale. Ai ka thënë se Projektligji parasheh që të ndryshojë pas 11 viteve, raporton...

Murati kërkon votat e deputetëve për Projektligjin e Pagës minimale: Mund të ndryshojë pas 11 viteve

para një jave - Periskopi

Ministri i Financave, Punës dhe Transfereve, Hekuran Murati, ka prezatuar para deputetëve Projektligjin për Pagën minimale. Ai ka thënë se Projektligji parasheh që të ndryshojë pas 11 viteve. Murati para...

Ministri Murati prezanton projektligjin që i hap rrugë rritjes së pagës minimale

para një jave - Arbresh

Ministri i Financave, Hekuran Murati, në seancën e Kuvendit ka prezantuar projektligjin që i hap rrugë rritjes së pagës minimale. Ai tha se projektligji mundëson që Ministri i Finanacave të vendosë për...

Projektligji për pagën minimale sot në Kuvend, Vetëvendosje pret kundërshtime nga opozita

para një jave - Infokusi

Kuvendi i Kosovës do të mblidhet sot. Një prej pikave që është në rend dite është edhe shqyrtimi i parë i Projektligjit për ndryshimin dhe plotësimin e ligjeve që përcaktojnë shumën e beneficionit në lartësi...

Projektligji për pagën minimale sot në Kuvend

para një jave - Insajderi.org

Kuvendi i Kosovës do të mblidhet sot në ora 11:00 për të vazhduar seancën me pikat e papërfunduara nga seanca e 5 majit. Do të shqyrtohen tri projektligje e do të ketë debat parlamentar për punën e Qeverisë...

Projektligji për pagën minimale sot në Kuvend

para një jave - Periskopi

Kuvendi i Kosovës do të mblidhet sot në ora 11:00 për të vazhduar seancën me pikat e papërfunduara nga seanca e 5 majit. Do të shqyrtohen tri projektligje e do të ketë debat parlamentar për punën e Qeverisë...

Projektligji për pagën minimale sot në Kuvend

para një jave - Ekonomia Online

Kuvendi i Kosovës do të mblidhet sot në ora 11:00 për të vazhduar seancën me pikat e papërfunduara nga seanca e 5 majit. Do të shqyrtohen tri projektligje e do të ketë debat parlamentar për punën e Qeverisë...

Projektligji për pagën minimale sot në Kuvend, Vetëvendosje pret kundërshtime nga opozita

para një jave - Gazeta Metro

Kuvendi i Kosovës do të mblidhet sot. Një prej pikave që është në rend dite është edhe shqyrtimi i parë i Projektligjit për ndryshimin dhe plotësimin e ligjeve që përcaktojnë shumën e beneficionit në lartësi...

Projektligji për pagën minimale sot në Kuvend

para një jave - Bota Press

Kuvendi i Kosovës do të mblidhet sot. Një prej pikave që është në rend dite është edhe shqyrtimi i parë i Projektligjit për ndryshimin dhe plotësimin e ligjeve që përcaktojnë shumën e beneficionit në lartësi...

Projektligji për pagën minimale sot në Kuvend

para një jave - Epoka e Re

Kuvendi i Kosovës do të mblidhet sot. Një prej pikave që është në rend dite është edhe shqyrtimi i parë i Projektligjit për ndryshimin dhe plotësimin e ligjeve që përcaktojnë shumën e beneficionit në lartësi...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK